Startliste

DM Inde
Århus Atletik & Løbeakademi, Thorvald Ellegaard Arena & Langvang Idrætscenter, Aarhus, Odense & Randers   2021-02-20 - 2021-02-21

Samlet antal deltagere: 116

Samlet antal starter: 155

Kvinder 60 m

Randers
# SB PRKrydset af online
Line Holm Jensen
Aalborg AM
00 Aalborg AM 7.64 7.64 Ja
Terese Salling Hansen
Aarhus 1900
01 Aarhus 1900 7.96 7.79 Ja
Caroline Benfeldt Sørensen
Frederiksberg IF
02 Frederiksberg IF 7.78 7.68 Ja
Louise Østergård
Randers Freja Atletik
94 Randers Freja Atletik 7.53 7.47 Ja
Emma Beiter Bomme
Sparta
98 Sparta 7.47 7.47 Ja
Astrid Glenner-Frandsen
Sparta
93 Sparta 7.33 7.33 Ja
Marie H Larsen
Sparta
03 Sparta 7.47 7.47 Ja

Antal deltagere: 7

Kvinder 200 m

Randers
# SB PRKrydset af online
Sara Slott Petersen
Aarhus 1900
87 Aarhus 1900 24.25 23.87 Ja
Martha Rasmussen
Aarhus 1900
02 Aarhus 1900 25.43 25.43 Ja
Caroline Benfeldt Sørensen
Frederiksberg IF
02 Frederiksberg IF 25.33 25.04 Ja
Louise Østergård
Randers Freja Atletik
94 Randers Freja Atletik 24.91 24.91 Ja
Emma Beiter Bomme
Sparta
98 Sparta 23.99 23.99 Nej
Astrid Glenner-Frandsen
Sparta
93 Sparta 24.05 24.05 Ja
Anne Sofie Kirkegaard
Sparta
98 Sparta 24.78 24.69 Ja
Marie H Larsen
Sparta
03 Sparta 25.06 25.06 Ja

Antal deltagere: 8

Kvinder 400 m

Odense
# SB PRKrydset af online
1 Sara Slott Petersen
Aarhus 1900
87 Aarhus 1900 53.34 52.59 Ja
2 Martha Rasmussen
Aarhus 1900
02 Aarhus 1900 56.14 56.14 Ja
3 Louise Jørgensen
Københavns IF
91 Københavns IF 58.41 57.89 Ja
4 Marie Falkebo Jensen
Sparta
03 Sparta 59.23 58.45 Ja
5 Annemarie Nissen
Sparta
94 Sparta 56.62 56.62 Ja
6 Line Grønbæk Andersen
Vejle IF
04 Vejle IF 58.24 58.24 Ja

Antal deltagere: 6

Kvinder 800 m

Randers
# SB PRKrydset af online
7 Mathilde Diekema
Aarhus 1900
94 Aarhus 1900 2:09.69 2:09.66 Ja
5 Line K Schulz
Aarhus 1900
96 Aarhus 1900 2:17.27 2:11.31 Ja
1 Louise Jørgensen
Københavns IF
91 Københavns IF 2:10.23 Ja
10 Annemarie Nissen
Sparta
94 Sparta 2:10.01 2:10.01 Ja
11 Olivia Thorsgaard
Sparta
00 Sparta 2:16.49 2:16.49 Ja

Antal deltagere: 5

Kvinder 1500 m

Odense
# SB PRKrydset af online
1 Mathilde Diekema
Aarhus 1900
94 Aarhus 1900 4:29.00 4:29.00 Ja
2 Line K Schulz
Aarhus 1900
96 Aarhus 1900 4:31.76 4:17.84 Ja
3 Helene Svane
Aarhus Fremad
91 Aarhus Fremad 4:32.20 4:32.20 Ja
4 Sofia Thøgersen
Sparta
05 Sparta 4:29.30 4:29.30 Ja
5 Mathilde Meedom Larsen
Viborg AM
04 Viborg AM 4:44.60 4:44.10 Ja

Antal deltagere: 5

Kvinder 3000 m

Odense
# SB PRKrydset af online
1 Karen Ehrenreich
Aarhus 1900
84 Aarhus 1900 9:57.20 Ja
2 Helene Svane
Aarhus Fremad
91 Aarhus Fremad 9:33.17 Ja
3 Alberte Kjær Pedersen
AGF Atletik
98 AGF Atletik 9:23.34 Ja
4 Josephine Thestrup
Sparta
96 Sparta 9:32.08 Ja
5 Sofia Thøgersen
Sparta
05 Sparta 9:54.75 Ja
6 Mathilde Meedom Larsen
Viborg AM
04 Viborg AM 9:59.20 Ja

Antal deltagere: 6

Kvinder 60 m hæk

Randers

Højde: 84,0cm

# SB PRKrydset af online
Mathilde Heltbech
Frederiksberg IF
95 Frederiksberg IF 8.42 8.42 Ja
Ida Beiter Bomme
Sparta
01 Sparta 8.77 8.77 Ja
Annika Baun Haldbo
Sparta
03 Sparta 8.62 8.62 Ja
Anne Sofie Kirkegaard
Sparta
98 Sparta 8.62 8.62 Ja
Anna Øbakke Lange
Sparta
99 Sparta 8.82 8.63 Ja
Klara S Loessel
Sparta
02 Sparta 8.88 8.88 Ja

Antal deltagere: 6

Kvinder Højdespring

Aarhus
# SB PRKrydset af online
Sofie Albrechtsen
Aarhus 1900
95 Aarhus 1900 168 177 Ja
Line Damsgaard Andersen
Aarhus 1900
99 Aarhus 1900 178 178 Ja
Katrine Fjerbæk Olsen
Skive AM
01 Skive AM 165 165 Ja
Karla Schärfe
Sparta
03 Sparta 175 175 Ja

Antal deltagere: 4

Kvinder Stangspring

Aarhus
# SB PRKrydset af online
Anne Sofie Hyldtoft Olsen
Københavns IF
94 Københavns IF 350 361 Ja
Laura Grønbech
Sparta
99 Sparta 370 370 Ja
Caroline Bonde Holm
Sparta
90 Sparta 420 443 Ja
Line Renée Jensen
Sparta
92 Sparta 380 410 Ja
Klara S Loessel
Sparta
02 Sparta 380 387 Ja
Caroline Ranners
Sparta
95 Sparta 380 387 Ja
Annabelle Viple
Sparta
05 Sparta 360 360 Ja

Antal deltagere: 7

Kvinder Længdespring

Aarhus
# SB PRKrydset af online
Amalie Molander Pedersen
Frederiksberg IF
00 Frederiksberg IF 5.52 5.66 Ja
Ida Boe Rasmussen
Greve Atletik
03 Greve Atletik 5.58 5.77 Ja
Annette Juma Nielsen
Københavns IF
96 Københavns IF 5.89 5.89 Ja
Josefine Skifter Andersen
Slagelse Atletik DELTA
03 Slagelse Atletik DELTA 5.82 5.92 Ja
Nickoline Skifter Andersen
Sparta
98 Sparta 5.62 5.62 Ja
Ida Beiter Bomme
Sparta
01 Sparta 5.79 5.79 Ja
Betty Marie Ramsgaard Jensen
Sparta
04 Sparta 5.56 5.56 Ja
Laura Tølløse
Sparta
97 Sparta 5.64 5.96 Ja
Reserve: Aranya Kanakalingam
Aalborg AM
03 Aalborg AM 5.51 5.60 Nej

Antal deltagere: 9

Kvinder Trespring

Aarhus
# SB PRKrydset af online
Isabell Paprotny
Aarhus 1900
97 Aarhus 1900 12.80 13.09 Ja
Kathrine Holst Hahn
Frederiksberg IF
04 Frederiksberg IF 11.90 11.90 Ja
Amalie Molander Pedersen
Frederiksberg IF
00 Frederiksberg IF 11.44 11.70 Ja
Annette Juma Nielsen
Københavns IF
96 Københavns IF 11.63 11.90 Ja
Katrine Holten Winther
Københavns IF
89 Københavns IF 12.23 12.75 Ja
Victoria Lendal
Sparta
02 Sparta 11.15 11.75 Ja
Laura Tølløse
Sparta
97 Sparta 11.45 11.81 Ja
Nina Lund
Vejle IF
01 Vejle IF 12.20 12.20 Ja

Antal deltagere: 8

Kvinder Kuglestød

Randers

Vægt: 4,0kg

# SB PRKrydset af online
Maria Sløk Hansen
Hvidovre AM
83 Hvidovre AM 13.13 16.52 Ja
Anna Sofia Mikkelsen
Odense Atletik
91 Odense Atletik Ja
Nickoline Skifter Andersen
Sparta
98 Sparta 13.54 13.54 Ja
Sandra Böll
Sparta
94 Sparta 13.13 13.61 Ja
Anna Øbakke Lange
Sparta
99 Sparta 13.09 13.35 Ja

Antal deltagere: 5

Mænd 60 m

Randers
# SB PRKrydset af online
Simon Hansen
Aarhus 1900
98 Aarhus 1900 6.75 6.75 Ja
Kojo Musah
Aarhus 1900
96 Aarhus 1900 6.62 6.62 Ja
Jakub Sikorski
Aarhus 1900
01 Aarhus 1900 7.16 6.90 Ja
Rasmus Thornbjerg Klausen
Fremad Holbæk
00 Fremad Holbæk 7.06 7.06 Ja
Frederik Andersson
Greve Atletik
01 Greve Atletik 7.11 7.11 Ja
Kasper Andersson
Greve Atletik
97 Greve Atletik 7.12 7.12 Ja
Peter Andersson
Greve Atletik
99 Greve Atletik 6.99 6.86 Ja
Mikkel Johansson
Hvidovre AM
02 Hvidovre AM 7.13 Ja
Andreas Trajkovski
Hvidovre AM
93 Hvidovre AM 6.92 6.89 Ja
Jacob Hvorup
Sparta
99 Sparta 7.05 7.05 Ja
Vilhelm Krüger
Sparta
04 Sparta 7.08 7.08 Ja
Tobias Gorgone Larsen
Sparta
00 Sparta 6.99 6.93 Ja
Frederik Schou Nielsen
Sparta
96 Sparta 6.87 6.82 Ja

Antal deltagere: 13

Mænd 200 m

Randers
# SB PRKrydset af online
Steffen Udengaard Knudsen
Aarhus 1900
98 Aarhus 1900 21.87 21.87 Ja
Frederik Andersson
Greve Atletik
01 Greve Atletik 22.83 Ja
Kasper Andersson
Greve Atletik
97 Greve Atletik 22.34 22.25 Ja
Mikkel Johansson
Hvidovre AM
02 Hvidovre AM 21.97 Ja
Jacob Hvorup
Sparta
99 Sparta 22.52 22.52 Ja
Tobias Gorgone Larsen
Sparta
00 Sparta 22.27 21.98 Ja
Gustav Lundholm Nielsen
Sparta
98 Sparta 21.68 21.68 Ja

Antal deltagere: 7

Mænd 400 m

Odense
# SB PRKrydset af online
7 Frederik Peschardt
Aarhus 1900
95 Aarhus 1900 50.04 Ja
9 Mathias A. Olsen
Frederiksberg IF
91 Frederiksberg IF 51.84 51.84 Ja
10 Luis F Maillet
Sparta
04 Sparta 50.76 50.76 Ja
11 Gustav Lundholm Nielsen
Sparta
98 Sparta 47.41 47.41 Ja

Antal deltagere: 4

Mænd 800 m

Randers
# SB PRKrydset af online
23 Benjamin Lobo Vedel
Aarhus 1900
97 Aarhus 1900 1:49.08 1:49.08 Ja
29 Andreas Bube
Bagsværd Atletik
87 Bagsværd Atletik 1:49.01 1:47.19 Ja
26 Christoffer Frost-Jensen Johansen
Bagsværd Atletik
97 Bagsværd Atletik 1:49.94 1:49.94 Ja
19 Andreas Holst Lange
Københavns IF
02 Københavns IF 1:57.63 1:58.36 Ja
22 Elias Shifris
Viborg AM
02 Viborg AM 1:59.45 Ja
27 Jonathan Drechsler Sigvardsen
Viborg AM
04 Viborg AM 2:02.54 Ja

Antal deltagere: 6

Mænd 1500 m

Odense
# SB PRKrydset af online
6 Mikkel Dahl-Jessen
AGF Atletik
94 AGF Atletik 3:43.50 3:43.50 Nej
7 Mikael Johnsen
AGF Atletik
92 AGF Atletik 3:43.20 3:43.20 Ja
8 Christoffer Frost-Jensen Johansen
Bagsværd Atletik
97 Bagsværd Atletik 3:44.70 3:44.70 Ja
9 Joel Ibler Lillesø
Bagsværd Atletik
03 Bagsværd Atletik 4:26.61 Ja
10 Magnus Dewett
Randers Freja Atletik
95 Randers Freja Atletik 3:49.60 3:49.60 Ja
11 Kristian Uldbjerg Hansen
Randers Freja Atletik
96 Randers Freja Atletik 3:44.50 3:44.50 Ja
12 William Devantier
Sparta
00 Sparta 3:44.70 3:44.70 Ja
13 Nick R Jensen
Sparta
91 Sparta 3:45.21 3:43.48 Ja
14 Andreas Lindgreen
Sparta
98 Sparta 3:41.34 3:41.34 Ja
15 Alexander Tengblad Nikolaisen
Viborg AM
01 Viborg AM 3:49.30 3:49.30 Nej
16 Jonathan Drechsler Sigvardsen
Viborg AM
04 Viborg AM 3:54.60 3:54.60 Ja

Antal deltagere: 11

Mænd 3000 m

Odense
# SB PRKrydset af online
7 Jakob Dybdal Abrahamsen
Aarhus 1900
94 Aarhus 1900 7:56.86 7:56.86 Ja
9 Mikkel Dahl-Jessen
AGF Atletik
94 AGF Atletik 7:55.12 7:55.12 Ja
10 Mikael Johnsen
AGF Atletik
92 AGF Atletik 7:56.53 7:56.53 Nej
11 Joel Ibler Lillesø
Bagsværd Atletik
03 Bagsværd Atletik 7:52.47 7:52.47 Ja
12 Axel Vang Christensen
FIF Hillerød Atletik
04 FIF Hillerød Atletik 7:59.30 7:59.30 Ja
13 Jonathan Makwarth
Københavns IF
00 Københavns IF 8:36.80 Ja
14 Magnus Dewett
Randers Freja Atletik
95 Randers Freja Atletik 8:04.75 8:04.75 Ja

Antal deltagere: 7

Mænd 60 m hæk

Randers

Højde: 106,7cm

# SB PRKrydset af online
Sebastian Sund Frandsen
Aalborg AM
98 Aalborg AM 8.60 8.33 Ja
Andreas Martinsen
Aarhus 1900
90 Aarhus 1900 7.97 7.68 Ja
Massin Ait Bouziad
Sparta
95 Sparta 8.41 8.41 Ja
Andreas Christoffersen
Sparta
01 Sparta 8.50 8.50 Ja

Antal deltagere: 4

Mænd Højdespring

Aarhus
# SB PRKrydset af online
Jonas N. Bjerremand
Aarhus 1900
98 Aarhus 1900 193 195 Ja
Mads Moos Larsen
Aarhus 1900
95 Aarhus 1900 201 206 Ja
Marius Hytholm Alex Petersen
Holte Atletik
01 Holte Atletik 204 210 Ja
Christoffer Åndahl
Københavns IF
00 Københavns IF 185 198 Ja

Antal deltagere: 4

Mænd Stangspring

Aarhus
# SB PRKrydset af online
Jakob Holt Jensen
Aalborg AM
97 Aalborg AM 481 Ja
Mikkel Ringsted
Københavns IF
96 Københavns IF 470 500 Ja
Toke Staub Jørgensen
Odense Atletik
00 Odense Atletik 480 Ja
Nikolaj Graves
Sparta
98 Sparta 425 480 Ja
Nikolaj Grønbech
Sparta
02 Sparta 500 500 Ja
Aske Valdemar Petersen
Sparta
98 Sparta 470 470 Ja

Antal deltagere: 6

Mænd Længdespring

Aarhus
# SB PRKrydset af online
Kasper Larsen
Aarhus 1900
99 Aarhus 1900 7.26 7.43 Ja
Tobias Jappe Bjerre
Sparta
04 Sparta 6.71 7.04 Ja
Massin Ait Bouziad
Sparta
95 Sparta 6.68 7.03 Ja
Benjamin Gabrielsen
Sparta
95 Sparta 7.39 7.87 Ja
Vilhelm Krüger
Sparta
04 Sparta 7.08 7.08 Ja
Sebastian Pedersen
Sparta
97 Sparta 7.83 7.83 Ja

Antal deltagere: 6

Mænd Trespring

Aarhus
# SB PRKrydset af online
Anton Læssøe Bisgaard
Aarhus 1900
01 Aarhus 1900 13.04 13.58 Nej
Tórur Mortensen
Aarhus 1900
98 Aarhus 1900 14.99 15.09 Ja
Dennis Mägi
AGF Atletik
95 AGF Atletik 14.58 15.24 Ja
Mikkel Ringsted
Københavns IF
96 Københavns IF 14.55 Ja
Massin Ait Bouziad
Sparta
95 Sparta 14.94 Ja

Antal deltagere: 5

Mænd Kuglestød

Randers

Vægt: 7,26kg

# SB PRKrydset af online
Kenneth Mertz
Frederiksberg IF
89 Frederiksberg IF 17.91 Ja
Stefan Lehnert
Hvidovre AM
99 Hvidovre AM 13.59 13.59 Ja
Steffen Mertov
Odense Atletik
94 Odense Atletik Ja
Nikolaj Graves
Sparta
98 Sparta 13.30 13.30 Ja
Christopher Holmbjerg Jensen
Sparta
97 Sparta 14.76 14.76 Ja
Casper Jørgensen
Sparta
99 Sparta 16.95 17.66 Ja

Antal deltagere: 6