Startliste

Bilmetrospelen
Lugnets friidrottsarena, Falun   2021-06-19

Samlet antal deltagere: 82

Samlet antal starter: 190

Kvinnor 100 m

# SB PRKrydset af online
Thea Ädling Ring
IFK Mora FIK
03 IFK Mora FIK 12.90 12.66 Nej

Antal deltagere: 1

Kvinnor 200 m

# SB PRKrydset af online
Elsa Hårrskog
IFK Mora FIK
01 IFK Mora FIK 28.09 Nej
Thea Ädling Ring
IFK Mora FIK
03 IFK Mora FIK 25.75 Nej

Antal deltagere: 2

Kvinnor 5000 m

# SB PRKrydset af online
24 Linn Tapani
Kiruna Skidor
01 Kiruna Skidor Nej
25 Greta Halldén
Kvarnsvedens GOIF FIK
02 Kvarnsvedens GOIF FIK 19:12.00 19:12.00 Nej

Antal deltagere: 2

Kvinnor Höjd

# SB PRKrydset af online
Elsa Hårrskog
IFK Mora FIK
01 IFK Mora FIK 158 162 Nej
Ebba Hedberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 162 168 Nej

Antal deltagere: 2

Kvinnor Kula

Vikt: 4,0kg

# SB PRKrydset af online
Amanda Lejros
Hässelby SK
99 Hässelby SK 13.90 14.22 Nej
Emilia Malmehed
IF Göta
01 IF Göta 14.17 14.17 Nej
Linn Gabrielli Gustafsson
Råby-Rekarne FIF
03 Råby-Rekarne FIF 13.55 13.55 Nej

Antal deltagere: 3

Kvinnor Diskus

Vikt: 1,0kg

# SB PRKrydset af online
Hillevi Carlsson
Hässelby SK
02 Hässelby SK 44.00 45.94 Nej

Antal deltagere: 1

Kvinnor Slägga

Vikt: 4,0kg

# SB PRKrydset af online
Hillevi Carlsson
Hässelby SK
02 Hässelby SK 60.53 60.53 Nej
Saga Berg
Östhammar FI
04 Östhammar FI 52.35 54.05 Nej

Antal deltagere: 2

F19 100 m häck

Höjd: 84,0cm

# SB PRKrydset af online
Thea Ädling Ring
IFK Mora FIK
03 IFK Mora FIK 15.92 14.72 Nej
Ebba Hedberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 15.72 15.72 Nej

Antal deltagere: 2

F19 Kula

Vikt: 4,0kg

# SB PRKrydset af online
Victoria Wickman
Alunda SK
03 Alunda SK 12.31 12.31 Nej
Ebba Hedberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK Nej

Antal deltagere: 2

F19 Diskus

Vikt: 1,0kg

# SB PRKrydset af online
Victoria Wickman
Alunda SK
03 Alunda SK 41.31 41.31 Nej

Antal deltagere: 1

F17 100 m

# SB PRKrydset af online
Edvina Norberg
Ransäters AIS
05 Ransäters AIS Nej

Antal deltagere: 1

F17 200 m

# SB PRKrydset af online
Ida Nyström Jonsson
Falu IK
05 Falu IK Nej
Edith Viklund
Hulåns IF
05 Hulåns IF Nej

Antal deltagere: 2

F17 800 m

# SB PRKrydset af online
31 Ida Nyström Jonsson
Falu IK
05 Falu IK Nej
62 Edith Viklund
Hulåns IF
05 Hulåns IF Nej

Antal deltagere: 2

F17 100 m häck

Höjd: 76,2cm

# SB PRKrydset af online
Ida Nyström Jonsson
Falu IK
05 Falu IK Nej

Antal deltagere: 1

F17 Höjd

# SB PRKrydset af online
Edith Viklund
Hulåns IF
05 Hulåns IF 155 Nej

Antal deltagere: 1

F17 Kula

Vikt: 3,0kg

# SB PRKrydset af online
Hanna Andersson
Falu IK
05 Falu IK Nej
Bea Vold Johannesson
IFK Sunne
04 IFK Sunne 12.61 13.22 Nej
Liv Norberg
IK Stål
04 IK Stål 8.79 Nej
Tilda Bernhult
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 14.02 14.61 Nej
Edvina Norberg
Ransäters AIS
05 Ransäters AIS Nej

Antal deltagere: 5

F17 Diskus

Vikt: 1,0kg

# SB PRKrydset af online
Hanna Andersson
Falu IK
05 Falu IK Nej
Bea Vold Johannesson
IFK Sunne
04 IFK Sunne 32.63 32.63 Nej
Liv Norberg
IK Stål
04 IK Stål 25.25 Nej
Tilda Bernhult
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 38.95 38.95 Nej
Edvina Norberg
Ransäters AIS
05 Ransäters AIS Nej

Antal deltagere: 5

F17 Slägga

Vikt: 3,0kg

# SB PRKrydset af online
Ruth Eklöf
Alunda SK
05 Alunda SK 56.57 56.57 Nej
Liv Norberg
IK Stål
04 IK Stål 38.12 Nej
Edvina Norberg
Ransäters AIS
05 Ransäters AIS Nej
Saga Berg
Östhammar FI
04 Östhammar FI 60.95 60.95 Nej
Malin Garbell
Östhammar FI
05 Östhammar FI 55.14 55.14 Nej

Antal deltagere: 5

F15 80 m

# SB PRKrydset af online
Ellen Westling
Falu IK
07 Falu IK Nej
Vendela Eriksson
Gefle IF
07 Gefle IF Nej
Tilde Karlsson
IFK Mora FIK
07 IFK Mora FIK Nej
Ebba Vold Johannesson
IFK Sunne
06 IFK Sunne 10.36 10.24 Nej
Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF 10.97 10.97 Nej

Antal deltagere: 5

F15 300 m

# SB PRKrydset af online
Johanna Fernberg
IK Westmannia
06 IK Westmannia 43.71 Nej
Anja Ericsson
Säters IF
07 Säters IF Nej

Antal deltagere: 2

F15 800 m

# SB PRKrydset af online
70 Emma Eriksson
IK Westmannia
06 IK Westmannia Nej
69 Astrid Hermansson
Kvarnsvedens GOIF FIK
07 Kvarnsvedens GOIF FIK 2:30.00 2:30.00 Nej

Antal deltagere: 2

F15 80 m häck

Höjd: 76,2cm

# SB PRKrydset af online
Anja Ericsson
Säters IF
07 Säters IF Nej
Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF Nej

Antal deltagere: 2

F15 Längd

# SB PRKrydset af online
Ellen Westling
Falu IK
07 Falu IK Nej
Vendela Eriksson
Gefle IF
07 Gefle IF 4.63 Nej
Tilde Karlsson
IFK Mora FIK
07 IFK Mora FIK Nej
Ebba Vold Johannesson
IFK Sunne
06 IFK Sunne 5.17 5.47 Nej
Johanna Fernberg
IK Westmannia
06 IK Westmannia 5.06 5.14 Nej
Anja Ericsson
Säters IF
07 Säters IF 4.60 4.60 Nej
Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF 4.73 4.73 Nej

Antal deltagere: 7

F15 Kula

Vikt: 3,0kg

# SB PRKrydset af online
Ellen Westling
Falu IK
07 Falu IK Nej
Vendela Eriksson
Gefle IF
07 Gefle IF 8.97 8.97 Nej
Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF 10.12 10.12 Nej

Antal deltagere: 3

F15 Spjut

Vikt: 500g

# SB PRKrydset af online
Ellen Westling
Falu IK
07 Falu IK Nej
Vendela Eriksson
Gefle IF
07 Gefle IF Nej
Emma Eriksson
IK Westmannia
06 IK Westmannia 25.35 Nej
Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF Nej

Antal deltagere: 4

F13 60 m

# SB PRKrydset af online
Vendela Dekreon
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI 10.37 10.37 Nej
Clara Arvidsson
Falu IK
10 Falu IK 9.89 Nej
Lilly Mårten Haag
Falu IK
09 Falu IK 9.53 Nej
Stella Stenman
Falu IK
09 Falu IK 10.24 10.24 Nej
Felicia Sternhammar
Falu IK
08 Falu IK 9.18 9.18 Nej
Hilda Säfström
Kvarnsvedens GOIF FIK
08 Kvarnsvedens GOIF FIK 9.10 Nej
Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 9.03 9.03 Nej
Isolde Hallman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 8.88 8.88 Nej

Antal deltagere: 8

F13 200 m

# SB PRKrydset af online
Vendela Dekreon
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI 36.63 Nej
Clara Arvidsson
Falu IK
10 Falu IK Nej
Moa Enberg
Falu IK
08 Falu IK Nej
Lilly Mårten Haag
Falu IK
09 Falu IK Nej
Stella Stenman
Falu IK
09 Falu IK Nej
Felicia Sternhammar
Falu IK
08 Falu IK Nej

Antal deltagere: 6

F13 600 m

# SB PRKrydset af online
166 Moa Enberg
Falu IK
08 Falu IK Nej
184 Ella Östblom
Gefle IF
08 Gefle IF 1:50.35 Nej
165 Elsa Blårand
IFK Mora FIK
10 IFK Mora FIK 2:13.66 Nej
187 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 2:08.61 Nej
337 Hilma Dalin
Leksands FIK
08 Leksands FIK Nej

Antal deltagere: 5

F13 60 m häck

Höjd: 68,6cm

# SB PRKrydset af online
Ella Östblom
Gefle IF
08 Gefle IF 10.20 Nej
Elsa Blårand
IFK Mora FIK
10 IFK Mora FIK Nej
Hilda Säfström
Kvarnsvedens GOIF FIK
08 Kvarnsvedens GOIF FIK 10.70 Nej
Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 11.72 Nej

Antal deltagere: 4

F13 Längd

Hoppzon

# SB PRKrydset af online
Vendela Dekreon
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI 3.57 Nej
Clara Arvidsson
Falu IK
10 Falu IK 3.96 Nej
Moa Enberg
Falu IK
08 Falu IK 4.14 Nej
Lilly Mårten Haag
Falu IK
09 Falu IK 3.95 Nej
Ronja Ninganza
Falu IK
09 Falu IK 3.68 3.68 Nej
Stella Stenman
Falu IK
09 Falu IK 3.77 3.77 Nej
Felicia Sternhammar
Falu IK
08 Falu IK 4.61 4.61 Nej
Ella Östblom
Gefle IF
08 Gefle IF 4.43 Nej
Alexandra Fernberg
IK Westmannia
08 IK Westmannia 4.12 Nej
Hilda Säfström
Kvarnsvedens GOIF FIK
08 Kvarnsvedens GOIF FIK 4.57 Nej
Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 4.55 4.55 Nej
Isolde Hallman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 4.56 4.56 Nej

Antal deltagere: 12

F13 Kula

Vikt: 2,0kg

# SB PRKrydset af online
Vendela Dekreon
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI 8.56 Nej
Ronja Ninganza
Falu IK
09 Falu IK Nej
Felicia Sternhammar
Falu IK
08 Falu IK Nej
Agnes Karlsson
IFK Mora FIK
09 IFK Mora FIK 6.91 Nej
Maja Åhlström
IK Stål
08 IK Stål Nej
Alexandra Fernberg
IK Westmannia
08 IK Westmannia Nej
Hilda Säfström
Kvarnsvedens GOIF FIK
08 Kvarnsvedens GOIF FIK 9.82 9.82 Nej
Isolde Hallman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 8.14 8.14 Nej

Antal deltagere: 8

F13 Spjut

Vikt: 400g

# SB PRKrydset af online
Vendela Dekreon
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI 22.31 Nej
Ronja Ninganza
Falu IK
09 Falu IK Nej
Elsa Blårand
IFK Mora FIK
10 IFK Mora FIK Nej
Alexandra Fernberg
IK Westmannia
08 IK Westmannia Nej
Hilda Säfström
Kvarnsvedens GOIF FIK
08 Kvarnsvedens GOIF FIK 22.85 22.85 Nej
Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 26.34 26.34 Nej
Isolde Hallman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 17.29 17.29 Nej

Antal deltagere: 7

Män 100 m

# SB PRKrydset af online
Johan Nordström
Falu IK
99 Falu IK Nej
Simon Bäckström
IFK Mora FIK
95 IFK Mora FIK Nej

Antal deltagere: 2

Män 200 m

# SB PRKrydset af online
Noa Skomorowski
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK Nej
Marcus Kans
Leksands FIK
90 Leksands FIK Nej

Antal deltagere: 2

Män 400 m

# SB PRKrydset af online
Viktor Rydåker
Alunda SK
03 Alunda SK Nej
Viktor Hedlund
Falu IK
02 Falu IK Nej

Antal deltagere: 2

Män 5000 m

# SB PRKrydset af online
202 Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
02 Dala-Järna IK 15:37.79 Nej
199 Jonas Andersson
Falu IK
87 Falu IK Nej
200 Anders Richardsson
Falu IK
78 Falu IK Nej
314 Jakob Tapani
Kiruna Skidor
01 Kiruna Skidor Nej
192 Oskar Sandberg
Malungs OK Skogsmårdarna
96 Malungs OK Skogsmårdarna Nej
300 Gustaf Leonardsson
Örebro AIK
93 Örebro AIK 16:16.00 Nej

Antal deltagere: 6

Män Diskus

Vikt: 2,0kg

# SB PRKrydset af online
Linus Bernhult
KFUM Örebro
75 KFUM Örebro 42.02 57.70 Nej

Antal deltagere: 1

Män Slägga

Vikt: 7,26kg

# SB PRKrydset af online
Håkon Hjelle Roset
Gloppen FIL (NOR)
00 Gloppen FIL (NOR) Nej

Antal deltagere: 1

P19 110 m häck

Höjd: 99,1cm

# SB PRKrydset af online
Rikard Throgen-Hedin
SK Bore
03 SK Bore 16.00 Nej

Antal deltagere: 1

P19 Kula

Vikt: 6,0kg

# SB PRKrydset af online
Viktor Rydåker
Alunda SK
03 Alunda SK 13.06 13.06 Nej
Rikard Throgen-Hedin
SK Bore
03 SK Bore 12.59 12.59 Nej

Antal deltagere: 2

P19 Diskus

Vikt: 1,75kg

# SB PRKrydset af online
Viktor Rydåker
Alunda SK
03 Alunda SK 40.55 40.55 Nej
Rikard Throgen-Hedin
SK Bore
03 SK Bore 47.38 47.38 Nej

Antal deltagere: 2

P17 100 m

# SB PRKrydset af online
Elias Johansson
Hulåns IF
05 Hulåns IF Nej
Alfred Sandström
IFK Mora FIK
04 IFK Mora FIK 12.14 12.07 Nej

Antal deltagere: 2

P17 200 m

# SB PRKrydset af online
Kristoffer Andersson
Falu IK
04 Falu IK 22.71 22.71 Nej
Alfred Sandström
IFK Mora FIK
04 IFK Mora FIK 24.81 24.66 Nej

Antal deltagere: 2

P17 110 m häck

Höjd: 91,4cm

# SB PRKrydset af online
Alfred Sandström
IFK Mora FIK
04 IFK Mora FIK 16.54 16.54 Nej

Antal deltagere: 1

P17 Höjd

# SB PRKrydset af online
Elias Johansson
Hulåns IF
05 Hulåns IF Nej

Antal deltagere: 1

P17 Kula

Vikt: 5,0kg

# SB PRKrydset af online
Gustav Rydåker
Alunda SK
05 Alunda SK 15.34 15.34 Nej
Kristoffer Andersson
Falu IK
04 Falu IK Nej
Adam Hellbom
Falu IK
04 Falu IK 14.90 14.90 Nej

Antal deltagere: 3

P17 Diskus

Vikt: 1,5kg

# SB PRKrydset af online
Gustav Rydåker
Alunda SK
05 Alunda SK 44.20 44.20 Nej
Adam Hellbom
Falu IK
04 Falu IK 46.35 46.35 Nej

Antal deltagere: 2

P17 Slägga

Vikt: 5,0kg

# SB PRKrydset af online
Gustav Rydåker
Alunda SK
05 Alunda SK 56.04 56.04 Nej
Adam Hellbom
Falu IK
04 Falu IK 57.03 57.03 Nej

Antal deltagere: 2

P15 80 m

# SB PRKrydset af online
Carl Lindgren
Falu IK
06 Falu IK 9.98 9.98 Nej
Sebastian Alin
IFK Mora FIK
07 IFK Mora FIK 10.58 10.58 Nej
Aleksandros Panajoti
IK Stål
06 IK Stål 10.42 10.42 Nej
Elias Lindén
Kvarnsvedens GOIF FIK
07 Kvarnsvedens GOIF FIK Nej
Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 9.85 9.85 Nej
Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF 10.27 10.27 Nej
Jonathan Danielsson
Säters IF
07 Säters IF 12.03 12.03 Nej

Antal deltagere: 7

P15 300 m

# SB PRKrydset af online
Carl Lindgren
Falu IK
06 Falu IK 42.47 Nej
Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 41.50 Nej

Antal deltagere: 2

P15 800 m

# SB PRKrydset af online
329 Edwin Almroth
IK Stål
06 IK Stål 2:39.65 Nej
330 Alfred Nilsson
Stora Tuna FIK
06 Stora Tuna FIK 2:32.35 Nej

Antal deltagere: 2

P15 Längd

# SB PRKrydset af online
Carl Lindgren
Falu IK
06 Falu IK 5.54 5.54 Nej
Sebastian Alin
IFK Mora FIK
07 IFK Mora FIK 5.58 5.58 Nej
Edwin Almroth
IK Stål
06 IK Stål 4.34 4.34 Nej
Aleksandros Panajoti
IK Stål
06 IK Stål 4.97 4.97 Nej
Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF 5.67 5.67 Nej
Jonathan Danielsson
Säters IF
07 Säters IF Nej

Antal deltagere: 6

P15 Kula

Vikt: 4,0kg

# SB PRKrydset af online
Sebastian Alin
IFK Mora FIK
07 IFK Mora FIK 9.23 9.23 Nej
Aleksandros Panajoti
IK Stål
06 IK Stål Nej
Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 9.28 9.28 Nej
Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF 12.39 12.39 Nej

Antal deltagere: 4

P15 Spjut

Vikt: 600g

# SB PRKrydset af online
Sebastian Alin
IFK Mora FIK
07 IFK Mora FIK Nej
Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 28.80 28.80 Nej
Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF 41.17 42.16 Nej
Jonathan Danielsson
Säters IF
07 Säters IF Nej

Antal deltagere: 4

P13 60 m

# SB PRKrydset af online
Edvin Andersson
Gefle IF
08 Gefle IF 8.59 Nej
Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK 9.19 9.19 Nej
Elias Åman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 9.76 Nej
Anton Carlberg Nilsson
Stora Tuna FIK
10 Stora Tuna FIK 9.00 Nej

Antal deltagere: 4

P13 200 m

# SB PRKrydset af online
Edvin Andersson
Gefle IF
08 Gefle IF 28.68 Nej
Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK Nej
Anton Carlberg Nilsson
Stora Tuna FIK
10 Stora Tuna FIK Nej

Antal deltagere: 3

P13 600 m

# SB PRKrydset af online
331 Anton Carlberg Nilsson
Stora Tuna FIK
10 Stora Tuna FIK 1:45.00 Nej

Antal deltagere: 1

P13 Längd

Hoppzon

# SB PRKrydset af online
Edvin Andersson
Gefle IF
08 Gefle IF 5.03 Nej
Elias Åman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 4.09 Nej
Anton Carlberg Nilsson
Stora Tuna FIK
10 Stora Tuna FIK Nej

Antal deltagere: 3

P13 Kula

Vikt: 3,0kg

# SB PRKrydset af online
Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK 9.08 9.08 Nej

Antal deltagere: 1

P13 Spjut

Vikt: 400g

# SB PRKrydset af online
Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK 25.02 25.02 Nej
Elias Åman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 19.73 19.73 Nej

Antal deltagere: 2

Veteraner Kvinnor 600 m

# SB PRKrydset af online
333 Monica Lorentzon Peters
Gagnefs IF
45 Gagnefs IF Nej
334 Monika Wennergren
Sälens IF
54 Sälens IF Nej

Antal deltagere: 2

Veteraner Män 600 m

# SB PRKrydset af online
336 Emil Mann
Hofors AIF
88 Hofors AIF Nej
335 Erik-Åke Tranberg
Sälens IF
41 Sälens IF Nej

Antal deltagere: 2