Startliste

Danderyd Invitational
Danderyd Arena, Danderyd   2021-05-15

Samlet antal deltagere: 85

Samlet antal starter: 115

F19 200 m

# SB PRKrydset af online
Clara Billing
Turebergs FK
02 Turebergs FK 26.16 Ja
Leticia Buchli
Täby IS
02 Täby IS 25.99 Ja

Antal deltagere: 2

F17 100 m

# SB PRKrydset af online
Karin Bengtsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 13.23 Ja
Hjördis Bäckman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö Ja
Natalia Sahlman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö Ja
Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS Ja
Rebecka Sjöberg
Täby IS
05 Täby IS Ja
Ebba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS Ja

Antal deltagere: 6

F17 200 m

# SB PRKrydset af online
Lovisa Hallberg
Danderyds SK
04 Danderyds SK 27.75 Nej
544 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 27.79 Ja
Thea Katsoulaki
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 27.40 Ja
Hjördis Bäckman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö Ja
Natalia Sahlman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö Ja
Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 25.04 Ja
Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS Ja
Rebecka Sjöberg
Täby IS
05 Täby IS Ja
Ebba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS Ja
Lykke Iacobaeus
Värmdö IF
04 Värmdö IF 27.56 Nej

Antal deltagere: 10

F17 800 m

# SB PRKrydset af online
544 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:20.70 2:20.70 Ja
319 Ella Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:24.31 Ja
324 Julia Wändin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:20.54 Ja
330 Isabella Eliasson
Hässelby SK
05 Hässelby SK Ja
332 Hannah Kinane
Hässelby SK
06 Hässelby SK 2:16.20 Ja
542 Tyra Hedin
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö Nej
320 Carmen Cernjul
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 2:17.40 Ja
543 Lizette Carlsson
Vallentuna FK
04 Vallentuna FK Ja
541 Moa Granat
Vallentuna FK
04 Vallentuna FK Ja
327 Elina Hellgren
Vallentuna FK
04 Vallentuna FK Ja

Antal deltagere: 10

F15 80 m

# SB PRKrydset af online
Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF Nej
Saga Ågren Lundman
Danderyds SK
06 Danderyds SK Ja
319 Ella Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF Ja
Ida Bonow
Turebergs FK
07 Turebergs FK Ja
Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.02 Ja
Beate Pott
Turebergs FK
07 Turebergs FK 10.77 Ja
Emmie Wedin
Turebergs FK
07 Turebergs FK Ja
Vilma Stolpen
Täby IS
06 Täby IS Nej
Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 11.01 Ja

Antal deltagere: 9

F15 200 m

# SB PRKrydset af online
Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 29.32 Ja
322 Alexandra Karpsen
Danderyds SK
07 Danderyds SK Ja
Saga Ågren Lundman
Danderyds SK
06 Danderyds SK Ja
Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 27.87 Ja
145 Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK 27.02 Ja
Beate Pott
Turebergs FK
07 Turebergs FK 28.21 Ja
Emmie Wedin
Turebergs FK
07 Turebergs FK 29.92 Ja
Alma Hallsten
Täby IS
07 Täby IS 31.39 Nej
Emma Olofsson
Täby IS
07 Täby IS 29.22 Nej
Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 28.78 Ja

Antal deltagere: 10

F15 400 m

# SB PRKrydset af online
Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF Ja
322 Alexandra Karpsen
Danderyds SK
07 Danderyds SK Ja
Ida Bonow
Turebergs FK
07 Turebergs FK Ja
Ottilia Alvarsson
Täby IS
07 Täby IS Ja
Alma Hallsten
Täby IS
07 Täby IS Ja
Emilia Hermansson
Täby IS
06 Täby IS Ja
Emma Olofsson
Täby IS
07 Täby IS Ja

Antal deltagere: 7

F15 800 m

# SB PRKrydset af online
322 Alexandra Karpsen
Danderyds SK
07 Danderyds SK Nej
644 Linn Adolfsson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 2:22.00 Ja
643 Emma Hagman
Hässelby SK
06 Hässelby SK Ja
648 Mina Hägglund
Hässelby SK
07 Hässelby SK 2:26.07 Ja
647 Venla Engström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:28.00 Ja
646 Ella Fallope
Turebergs FK
06 Turebergs FK Ja
145 Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK 2:24.00 Ja
649 Amanda Solén
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:32.00 Ja
659 Mathilda Solén
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:32.00 Ja

Antal deltagere: 9

P19 800 m

# SB PRKrydset af online
790 Alexander Davidsson-Eriksson
Danderyds SK
04 Danderyds SK Nej
284 Vilmer Karlsson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:14.00 Nej
546 Olle Billgren
Hellas FK
04 Hellas FK 2:02.00 Ja
545 Samuel Berhane
Hässelby SK
05 Hässelby SK 2:03.40 Ja
547 Mårten Nystrand
Hässelby SK
03 Hässelby SK 2:03.58 Nej
791 Lenny Gränzer
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö Nej
748 Luca Gränzer
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö Nej
592 Karl Ottfalk
IFK Lidingö
06 IFK Lidingö Nej
782 Erik Nederheim
Täby IS
06 Täby IS 2:06.73 Ja

Antal deltagere: 9

P17 100 m

# SB PRKrydset af online
Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK Ja
Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK Ja
Casper Gustafsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 11.28 Ja
Melker carlens
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö Ja
Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 12.50 Ja
Gustav Hellsten
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK Ja
Konrad Sundbom Kopparberg
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 12.47 Ja

Antal deltagere: 7

P17 200 m

# SB PRKrydset af online
Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK Ja
Melker carlens
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö Ja
Frode Klang Gårdlund
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö Ja
Gustav Hellsten
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 24.71 Ja
Konrad Sundbom Kopparberg
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 25.09 Ja

Antal deltagere: 5

P17 400 m

# SB PRKrydset af online
Markus Brodin
Danderyds SK
04 Danderyds SK 52.96 Ja
Noah Busch
Danderyds SK
05 Danderyds SK Nej
Matteus Edetoft
Danderyds SK
07 Danderyds SK Nej
Viktor Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK 51.66 Ja
Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK Nej
Edvin Unger
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö Ja

Antal deltagere: 6

P15 80 m

# SB PRKrydset af online
Matteus Edetoft
Danderyds SK
07 Danderyds SK Ja
Edvin Sidwall
Danderyds SK
06 Danderyds SK Ja
Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS Ja
Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS 11.00 Nej
Joakim Rosengren
Värmdö IF
06 Värmdö IF Ja

Antal deltagere: 5

P15 200 m

# SB PRKrydset af online
Edvin Sidwall
Danderyds SK
06 Danderyds SK Ja
284 Vilmer Karlsson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 26.37 Ja
Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 27.76 Ja
Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 26.16 Ja
Joakim Rosengren
Värmdö IF
06 Värmdö IF Ja

Antal deltagere: 5

P15 800 m

# SB PRKrydset af online
283 Hugo Chibba
Danderyds SK
07 Danderyds SK Nej
792 Oliver Persson
Danderyds SK
07 Danderyds SK 2:29.81 Ja
725 Philip Persson
Danderyds SK
07 Danderyds SK 2:31.37 Ja
551 Botvid Simonsson
Danderyds SK
07 Danderyds SK Nej
710 Simon Berhane
Hässelby SK
07 Hässelby SK 2:27.96 Ja
288 Alex Hägg
Hässelby SK
06 Hässelby SK 2:10.65 Ja
278 Anton Petersson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 2:19.70 Ja
280 Biedu Teklu
Hässelby SK
06 Hässelby SK 2:15.00 Ja
268 August Humeur
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 2:19.00 2:27.30 Ja
299 Jakob Bergström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 2:20.30 Ja
270 Lowe Fuxe Barkvall
Turebergs FK
06 Turebergs FK 2:19.00 2:21.10 Ja
796 Iker Garcia Lundström
Turebergs FK
07 Turebergs FK Ja
297 Vilhelm Lood Falgen
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:16.80 Ja
194 Malte Lessing
Täby IS
06 Täby IS Ja
724 Leo Papinski
Täby IS
07 Täby IS 2:24.24 Ja

Antal deltagere: 15