Resultater Malmö Indoor Challenge

Atleticum, Malmö   2022-03-05 - 2022-03-06

Arrangör: Malmö AI Senast uppdaterad: 2022-04-22 21:21:25
2022-03-05 2022-03-06 Alla dagar
Visa Resultatkort
prova på F/P 7-9 år

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Kvinnor 60 m Försök
6/3 13:20
Heat 1
1 Juni Palm
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg 8.09 q PB
2 Emma Gerdes
Åhus FIK
03 Åhus FIK 8.35 q
3 Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI 8.47 q PB
4 Lia Dahlqvist
Åhus FIK
05 Åhus FIK 8.58 q
5 Alice Andersson
Malmö AI
04 Malmö AI 8.69 q PB
6 Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 8.81 q SB
7 Ella Karmborg
Höörs IS
04 Höörs IS 9.81 q
Heat 2
1 Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 7.86 q
2 Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 8.31 q PB
3 Matilda Svensson
Åhus FIK
06 Åhus FIK 8.57 q PB
4 Marie Hansson
IK Finish
80 IK Finish 8.66 q
5 Nellie Bard
Malmö AI
06 Malmö AI 8.77 q PB
6 Hedda Månsson
Åhus FIK
05 Åhus FIK 9.11 q PB
Celine Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg DNS
Kvinnor 60 m Final
6/3 14:10
A-Final
1 Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 7.84
2 Juni Palm
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg 8.14
3 Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 8.27 PB
4 Emma Gerdes
Åhus FIK
03 Åhus FIK 8.35
5 Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI 8.43 PB
6 Matilda Svensson
Åhus FIK
06 Åhus FIK 8.60
7 Lia Dahlqvist
Åhus FIK
05 Åhus FIK 8.66
8 Marie Hansson
IK Finish
80 IK Finish 8.73 8.722
B-Final
1 Alice Andersson
Malmö AI
04 Malmö AI 8.73 8.722
2 Nellie Bard
Malmö AI
06 Malmö AI 8.88
3 Ella Karmborg
Höörs IS
04 Höörs IS 9.82
Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet DNS
Kvinnor 200 m
6/3 16:10
A-Final
Tot. plac.
1 Juni Palm
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg 27.01 2 PB
2 Cornelia Helgesson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 28.45 5
Elin Pihlström
Malmö AI
06 Malmö AI DNS
B-Final
Tot. plac.
1 Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI 26.92 1 PB
2 Celine Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 28.28 3 PB
3 Dilek Özgür
Åhus FIK
03 Åhus FIK 28.39 4 PB
C-Final
Tot. plac.
1 Mollie Jönsson
Malmö AI
04 Malmö AI 28.67 6 SB
2 Alice Andersson
Malmö AI
04 Malmö AI 28.98 7
3 Hedda Månsson
Åhus FIK
05 Åhus FIK 29.98 8
Sammanställning
Plac. Res.
1 Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI 26.92 PB
2 Juni Palm
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg 27.01 PB
3 Celine Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 28.28 PB
4 Dilek Özgür
Åhus FIK
03 Åhus FIK 28.39 PB
5 Cornelia Helgesson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 28.45
6 Mollie Jönsson
Malmö AI
04 Malmö AI 28.67 SB
7 Alice Andersson
Malmö AI
04 Malmö AI 28.98
8 Hedda Månsson
Åhus FIK
05 Åhus FIK 29.98
Elin Pihlström
Malmö AI
06 Malmö AI DNS
Kvinnor 800 m
6/3 16:05
1 Beatrice Ask
Malmö AI
05 Malmö AI 2:28.45
2 Maja Malm
Höörs IS
04 Höörs IS 2:37.18 PB
3 Clara Gullbrantz
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 2:41.33
4 Amanda Banke
Åhus FIK
05 Åhus FIK 2:45.23
5 Therese Göransson
IK Finish
86 IK Finish 2:52.56
Kvinnor 60 m häck
Höjd: 84,0cm
6/3 11:20
1 Elin Lindeblad
Kalmar SK
95 Kalmar SK 8.62 q
2 Anne Sofie Hyldtoft Olsen
Københavns IF (DEN)
94 Københavns IF (DEN) 9.65 q PB
Kvinnor 60 m häck Extra
Höjd: 84,0cm
6/3 13:10
1 Elin Lindeblad
Kalmar SK
95 Kalmar SK 8.51
Kvinnor Höjd
6/3 12:10
1 Johanna Persson
Simrishamns AIF
03 Simrishamns AIF 156
140148152156159
562 Johanna Perssonoooxoxxx
Kvinnor Stav
6/3 13:30
1 Linnea Jönsson
IFK Helsingborg
99 IFK Helsingborg 415
2 Anne Sofie Hyldtoft Olsen
Københavns IF (DEN)
94 Københavns IF (DEN) 373 PB
3 Karen Sif Ársælsdóttir
Odense Atletik (DEN)
99 Odense Atletik (DEN) 343 SB
4 Ebba Holmen
IFK Göteborg
08 IFK Göteborg 303 PB
5 Elsa Skager
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 273
253263273283293303313323333343353363373383400415432
154 Linnea Jönsson-------------xxoxoxoxx
327 Anne Sofie Hyldtoft Olsen-------xooxooxooxxx
554 Karen Sif Ársælsdóttir-------xoxxoxxoxxx
120 Ebba Holmeno-ooxooxxx
330 Elsa Skageroooxxx
Kvinnor Längd
6/3 12:00
1 Ella Jovanovic
Malmö AI
04 Malmö AI 5.11
2 Cornelia Helgesson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 4.82
3 Dilek Özgür
Åhus FIK
03 Åhus FIK 4.76
4 Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI 4.68
5 Matilda Svensson
Åhus FIK
06 Åhus FIK 4.63
6 Celine Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 4.61 PB
7 Lia Dahlqvist
Åhus FIK
05 Åhus FIK 4.52
8 Rebecca Ekman
IFK Trelleborg
06 IFK Trelleborg 4.33 =PB
9 Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF 4.18
10 Tilde Bromann
Hässleholms AIS
04 Hässleholms AIS 3.63
123456
215 Rebecca Ekman3.744.024.334.114.244.02
616 Dilek Özgür4.054.48xx4.76x
447 Ella Jovanovicxx5.07xx5.11
78 Emilia Malmlöf3.874.184.05
599 Lia Dahlqvistx4.52x2.95xx
87 Tilde Bromann3.633.603.62
181 Celine Stjernfelt4.494.564.614.514.474.56
33 Tova Möllerström4.684.534.524.394.554.46
604 Cornelia Helgesson4.754.794.82xxx
614 Matilda Svensson4.15x4.634.55xx
F17 60 m häck
Höjd: 76,2cm
6/3 11:10
1 Inessa Hansen
IFK Lund
06 IFK Lund 9.54 q PB
2 Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 9.92 q PB
3 Ronja Berg
Laholms IF
06 Laholms IF 10.00 q SB
4 Engla Strand
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 10.62 q
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
6/3 13:10
1 Majken Nilsson
Simrishamns AIF
06 Simrishamns AIF 11.13
2 Mira Johansson
Malmö AI
05 Malmö AI 11.10
3 Tilde Schack
Åhus FIK
05 Åhus FIK 10.84
4 Ronja Berg
Laholms IF
06 Laholms IF 10.74 PB
5 Alice Hultberg
Malmö AI
05 Malmö AI 10.74
6 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 9.86 SB
7 Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF 9.66
8 Clara Gullbrantz
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 7.98
123456
611 Tilde Schack10.8410.7210.4610.6710.7310.60
433 Alice Hultberg9.9110.099.8410.74xx
625 Clara Gullbrantz6.767.666.977.517.986.92
560 Majken Nilsson10.6610.4610.77x11.1311.02
426 Alba Hansson9.589.79x9.86xx
329 Ronja Berg10.7410.3710.5110.289.019.76
444 Mira Johansson10.9310.80xx11.10x
78 Emilia Malmlöf7.599.66x8.98x8.85
F15 60 m Försök
5/3 12:35
Heat 1
1 Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 8.93 q =PB 8.924
2 Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet 9.05 q
3 Nadia Lindborg
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 9.19 q PB
4 Emilia Edvinsson
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 9.32 q PB
Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI DNS
Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI DNS
Heat 2
1 Milene Rosberg
Malmö AI
07 Malmö AI 8.49 q
2 Aprilia Holmström
Ystads IF
07 Ystads IF 8.69 q
3 Leia Tuvesson
Malmö AI
07 Malmö AI 8.78 q PB
4 Adéle Camitz
Malmö AI
07 Malmö AI 8.80 q 8.794
5 Aina Buric
Malmö AI
07 Malmö AI 8.86 q SB
6 Elsa Lundquist
Malmö AI
07 Malmö AI 9.06 q PB
Heat 3
1 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 8.19 q PB
2 Linnea Stjernfeldt
Eslövs AI
07 Eslövs AI 8.80 q PB 8.799
3 Johanna Lagerbielke Jensen
Malmö AI
07 Malmö AI 8.92 q
4 Lovis Olsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 8.93 q 8.925
5 Tilda Räftegård
Malmö AI
07 Malmö AI 9.02 q
Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund DNS
F15 60 m Final
5/3 13:45
A-Final
1 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 8.15 PB
2 Milene Rosberg
Malmö AI
07 Malmö AI 8.45
3 Aprilia Holmström
Ystads IF
07 Ystads IF 8.70
4 Adéle Camitz
Malmö AI
07 Malmö AI 8.72
5 Linnea Stjernfeldt
Eslövs AI
07 Eslövs AI 8.76 PB
6 Aina Buric
Malmö AI
07 Malmö AI 8.81 =PB
7 Leia Tuvesson
Malmö AI
07 Malmö AI 8.83
8 Johanna Lagerbielke Jensen
Malmö AI
07 Malmö AI 8.87
B-Final
1 Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 8.79 PB
2 Lovis Olsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 8.82 PB
3 Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet 9.05
4 Nadia Lindborg
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 9.14 PB 9.136
5 Tilda Räftegård
Malmö AI
07 Malmö AI 9.14 9.137
6 Elsa Lundquist
Malmö AI
07 Malmö AI 9.22
7 Emilia Edvinsson
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 9.39
F15 200 m
5/3 17:10
A-Final
Tot. plac.
1 Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI 27.24 1 PB
2 Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI 28.51 2 PB
3 Aina Buric
Malmö AI
07 Malmö AI 29.58 4 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 30.91 6 PB
2 Tilda Räftegård
Malmö AI
07 Malmö AI 31.06 7
Nadia Lindborg
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg DQ Linjetramp
C-Final
Tot. plac.
1 Linnea Stjernfeldt
Eslövs AI
07 Eslövs AI 29.25 3 PB
2 Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet 30.65 5 PB
3 Elvira Skouras
Malmö AI
07 Malmö AI 31.43 8
Sammanställning
Plac. Res.
1 Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI 27.24 PB
2 Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI 28.51 PB
3 Linnea Stjernfeldt
Eslövs AI
07 Eslövs AI 29.25 PB
4 Aina Buric
Malmö AI
07 Malmö AI 29.58 PB
5 Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet 30.65 PB
6 Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 30.91 PB
7 Tilda Räftegård
Malmö AI
07 Malmö AI 31.06
8 Elvira Skouras
Malmö AI
07 Malmö AI 31.43
Nadia Lindborg
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg DQ Linjetramp
F15 1000 m
6/3 15:40
1 Freja Bjerström
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 3:04.23 PB
2 Agnes Sandberg
Höörs IS
07 Höörs IS 3:22.56 PB
3 Thorhildur Hafsteinsdottir
UMFA (ISL)
07 UMFA (ISL) 3:24.64
4 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 3:29.18
5 Ella Törnblom
Åhus FIK
07 Åhus FIK 3:32.81
6 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 3:37.94 PB
F15 60 m häck
Höjd: 76,2cm
6/3 11:05
1 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 9.42 q PB
2 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 9.69 q
3 Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet 10.26 q 10.251
4 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 10.26 q 10.259
5 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 11.84 q
F15 Höjd
5/3 12:05
1 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 158
145150155158161
585 Isa Lindbergooxxooxxx
F15 Stav
6/3 12:00
1 Ellinor Wennolf
Malmö AI
08 Malmö AI 273 PB
2 Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI 233
3 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 233
4 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 223
Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF x
Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI x
213223233243253273283
617 Vilma AtthageXxx------
544 Ellinor Wennolf-ooooxoxxx
211 Meja Walleringoxoxoxxx
371 Ellen Birganderxoooxxx
406 Ebba Elmoxoxxx
417 Bella Gisel---xxx
F15 Längd
5/3 12:05
1 Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI 4.82 PB
2 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 4.70
3 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 4.63
4 Aprilia Holmström
Ystads IF
07 Ystads IF 4.38
5 Lovis Olsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 4.32
6 Leia Tuvesson
Malmö AI
07 Malmö AI 3.79
123456
417 Bella Gisel4.63-x-4.63-
439 Maja Ingvarsson4.67-x-4.82-
548 Moa Wirstedtx4.70x4.69x-
538 Leia Tuvesson3.79-----
578 Aprilia Holmström4.044.354.38-4.254.36
80 Lovis Olsson3.92x4.13-4.324.09
F15 Tresteg
6/3 15:55
1 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 9.51
123456
587 Olivia Lindberg Tillander9.298.879.519.089.309.27
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
6/3 12:00
1 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 10.58 PB
2 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 9.19
3 Elsa Lundquist
Malmö AI
07 Malmö AI 8.99
123456
211 Meja Wallering8.898.69x9.19
417 Bella Gisel9.7110.589.52
471 Elsa Lundquist8.76x7.528.578.888.99
F14 60 m Försök
5/3 12:55
Heat 1
1 Alma Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 7.97 q
2 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 8.52 q
3 Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 8.56 q
4 Lillian Cardinali
Höörs IS
08 Höörs IS 8.65 q
5 Ella Hägglund
Ystads IF
08 Ystads IF 9.18 q PB 9.176
Elisabeth Jannert
Höörs IS
08 Höörs IS DNS
Heat 2
1 Tea Widgren
Malmö AI
08 Malmö AI 8.17 q
2 Nora Alm
IFK Lund
08 IFK Lund 8.27 q PB
3 Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI 8.92 q
4 Sonja Karlsson
Malmö AI
08 Malmö AI 9.18 q 9.176
5 Dalia Kamf Hoppe
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 9.25 PB
6 Ida Fritiofsson
Höörs IS
08 Höörs IS 10.21
Emilia Lindholm
Malmö AI
08 Malmö AI DNS
Molly Lilius
Malmö AI
08 Malmö AI DNS
Heat 3
1 Ellinor Wennolf
Malmö AI
08 Malmö AI 8.10 q PB
2 Evelin Varga
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 8.49 q
3 Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI 8.59 q PB
4 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 8.78 q PB
5 Maja Jönsson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 9.68 PB
6 Vendela Bogren
Höörs IS
08 Höörs IS 9.80
Juni Björklund
Malmö AI
08 Malmö AI DNS
Heat 4
1 Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 8.03 q PB
2 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 8.99 q
3 Tilde Bladh
Malmö AI
08 Malmö AI 9.06 q
4 Isa Ringdahl
Eslövs AI
08 Eslövs AI 10.20 PB
Elsa Fransén
Malmö AI
08 Malmö AI DNS
Lisa Winnat
Södra Sandby IF
08 Södra Sandby IF DNS
Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI DNS
F14 60 m Final
5/3 13:35
A-Final
1 Alma Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 7.90 PB
2 Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 7.93 PB
3 Ellinor Wennolf
Malmö AI
08 Malmö AI 8.11
4 Tea Widgren
Malmö AI
08 Malmö AI 8.19
5 Nora Alm
IFK Lund
08 IFK Lund 8.26 PB
6 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 8.47 PB
7 Evelin Varga
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 8.57
8 Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 8.64 8.634
B-Final
1 Lillian Cardinali
Höörs IS
08 Höörs IS 8.53
2 Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI 8.64 8.631
3 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 8.94
4 Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI 8.97
5 Sonja Karlsson
Malmö AI
08 Malmö AI 9.13
6 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 9.15
7 Tilde Bladh
Malmö AI
08 Malmö AI 9.16
8 Ella Hägglund
Ystads IF
08 Ystads IF 9.39
F14 200 m
5/3 16:35
A-Final
Tot. plac.
1 Alma Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 25.68 1 PB
2 Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 26.30 2 PB
3 Ellinor Wennolf
Malmö AI
08 Malmö AI 26.77 3 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 27.08 4 PB
2 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 27.98 7
Enya Jonsson
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg DQ Linjetramp
C-Final
Tot. plac.
1 Nora Alm
IFK Lund
08 IFK Lund 27.39 5 PB
2 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 28.77 10 PB
3 Tilde Bladh
Malmö AI
08 Malmö AI 30.60 13
D-Final
Tot. plac.
1 Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI 28.62 8 PB
2 Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI 29.32 12 PB
3 Tilda Persson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 30.62 14
E-Final
Tot. plac.
1 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 28.92 11 PB
2 Lisa Winnat
Södra Sandby IF
08 Södra Sandby IF 31.23 16
Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF DNS
F-Final
Tot. plac.
1 Tea Widgren
Malmö AI
08 Malmö AI 27.46 6
2 Lillian Cardinali
Höörs IS
08 Höörs IS 28.71 9
3 Sonja Karlsson
Malmö AI
08 Malmö AI 30.71 15
Sammanställning
Plac. Res.
1 Alma Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 25.68 PB
2 Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 26.30 PB
3 Ellinor Wennolf
Malmö AI
08 Malmö AI 26.77 PB
4 Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 27.08 PB
5 Nora Alm
IFK Lund
08 IFK Lund 27.39 PB
6 Tea Widgren
Malmö AI
08 Malmö AI 27.46
7 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 27.98
8 Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI 28.62 PB
9 Lillian Cardinali
Höörs IS
08 Höörs IS 28.71
10 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 28.77 PB
11 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 28.92 PB
12 Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI 29.32 PB
13 Tilde Bladh
Malmö AI
08 Malmö AI 30.60
14 Tilda Persson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 30.62
15 Sonja Karlsson
Malmö AI
08 Malmö AI 30.71
16 Lisa Winnat
Södra Sandby IF
08 Södra Sandby IF 31.23
Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF DNS
Enya Jonsson
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg DQ Linjetramp
F14 1000 m
6/3 15:50
1 Alice Gossner
Malmö AI
08 Malmö AI 3:23.76
2 Elsa Ehrenborg
IFK Lund
08 IFK Lund 3:28.73
3 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 3:30.75 PB
4 Lisa Winnat
Södra Sandby IF
08 Södra Sandby IF 3:37.19
5 Filippa Persson
Höörs IS
08 Höörs IS 3:46.40
F14 60 m häck Försök
Höjd: 76,2cm
6/3 10:55
Heat 1
1 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 9.94 q
2 Nora Alm
IFK Lund
08 IFK Lund 10.15 q
3 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 10.38 q
4 Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 11.03 q
5 Dalia Kamf Hoppe
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 11.73 q
6 Lisa Berggren
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 12.09 q
Heat 2
1 Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 9.19 q
2 Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 9.72 q
3 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 9.93 q PB
4 Ella Nilsson
Höganäs Friidrottsförening
08 Höganäs Friidrottsförening 10.65 q PB
5 Elsa Ehrenborg
IFK Lund
08 IFK Lund 10.76 q
F14 60 m häck Final
Höjd: 76,2cm
6/3 12:50
A-Final
1 Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 8.95 PB
2 Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 9.66
3 Nora Alm
IFK Lund
08 IFK Lund 9.70
4 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 9.84
5 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 10.25
6 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 10.33
7 Ella Nilsson
Höganäs Friidrottsförening
08 Höganäs Friidrottsförening 10.68
8 Elsa Ehrenborg
IFK Lund
08 IFK Lund 10.86
B-Final
1 Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 10.97
2 Lisa Berggren
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 11.48
3 Dalia Kamf Hoppe
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 11.51
F14 Höjd
6/3 12:10
1 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 152
2 Ella Nilsson
Höganäs Friidrottsförening
08 Höganäs Friidrottsförening 140 SB
3 Elsa Ehrenborg
IFK Lund
08 IFK Lund 136
120124128132136140144148152156
202 Elsa Ehrenborgooooxxoxxx
572 Ellinore Andersson---oooooxoxxx
96 Ella Nilssonoooxoooxxx
F14 Längd
5/3 13:50
1 Nora Alm
IFK Lund
08 IFK Lund 4.96 PB
2 Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 4.91
3 Evelin Varga
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 4.81
4 Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 4.72 PB
5 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 4.68
6 Tilda Persson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 4.48
7 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 4.35
8 Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI 4.24
9 Enya Jonsson
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 4.24 PB
10 Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 4.13
11 Dalia Kamf Hoppe
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 4.09 PB
12 Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI 4.04
13 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 3.94
14 Maja Jönsson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 3.68 PB
15 Sonja Karlsson
Malmö AI
08 Malmö AI 3.34
16 Isa Ringdahl
Eslövs AI
08 Eslövs AI 3.19
1234
517 Ebba Römbo4.024.244.124.24
194 Nora Alm4.914.694.964.91
217 Dalia Kamf Hoppe4.04x4.093.96
93 Tilda Persson4.483.214.374.01
512 Siri Rissler3.784.043.88
605 Elvira Helgesson4.434.344.684.62
24 Maja Jönsson3.303.513.683.56
442 Binta Jammeh4.72x4.644.69
453 Sonja Karlsson2.893.343.29
187 Evelin Varga4.811.74xx
19 Astrid Fakelius4.634.854.914.71
153 Enya Jonssonx3.904.24x
583 Elin Lindberg3.823.943.913.78
572 Ellinore Andersson4.144.164.354.11
36 Isa Ringdahl3.11x3.003.19
21 Ellen Andersson4.084.133.984.09
F14 Tresteg
6/3 10:00
1 Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 9.81
2 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 9.77
3 Elsa Ehrenborg
IFK Lund
08 IFK Lund 9.15
4 Lisa Berggren
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 9.11 PB
5 Lisen Schrewelius
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 8.06 PB
6 Dalia Kamf Hoppe
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 7.95
Elsa Fransén
Malmö AI
08 Malmö AI x
1234
326 Lisen Schrewelius8.067.63x7.85
324 Alice Olsson9.779.379.469.59
115 Elin Lundbergx9.519.209.81
202 Elsa Ehrenborg8.738.678.849.15
412 Elsa Fransén--xx
217 Dalia Kamf Hoppe7.957.537.957.72
558 Lisa Berggrenx8.268.819.11
F14 Kula
Vikt: 3,0kg
6/3 12:00
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 10.53 PB
2 Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 10.46 PB
3 Lisen Schrewelius
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 9.40 PB
4 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 9.23 PB
5 Nora Alm
IFK Lund
08 IFK Lund 8.98
6 Sara Henao
Malmö AI
08 Malmö AI 8.68 PB
7 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 8.20 PB
8 Elsa Ljung
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 7.74
9 Dalia Kamf Hoppe
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 7.70 PB
10 Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 6.71
1234
561 Rut Nilsson6.426.71xx
115 Elin Lundberg9.7710.209.6910.46
431 Sara Henao8.487.808.528.68
572 Ellinore Andersson7.558.008.207.14
324 Alice Olsson8.668.619.238.94
194 Nora Alm8.878.988.888.47
326 Lisen Schrewelius9.359.409.088.60
370 Sarah Berkani9.6910.5310.23x
91 Elsa Ljung7.497.746.507.15
217 Dalia Kamf Hoppe6.807.267.127.70
F13 60 m Försök
5/3 12:05
Heat 1
1 Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 8.66 q
2 Meja Persson
Malmö AI
10 Malmö AI 9.10 q PB
3 Thelma Elmeljung
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 9.51 PB
4 Amanda Söderlin
Malmö AI
09 Malmö AI 9.58
5 Dorothea Mader
Malmö AI
10 Malmö AI 9.96 PB
Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish DNS
Selma Berggren
IK Finish
10 IK Finish DNS
Heat 2
1 Emma Valentin-Hjorth
Malmö AI
10 Malmö AI 8.99 q PB 8.986
2 Nova Siljan
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 9.08 q
3 Hedda Karlberg
Lomma FIK
10 Lomma FIK 9.11 q PB
4 Liv Castro Ottosson
Malmö AI
09 Malmö AI 9.42 PB
5 Moa Cederström
IFK Lund
10 IFK Lund 9.53 PB
6 Elly Oredsson
Malmö AI
10 Malmö AI 9.56 PB
7 Selma Ströbeck
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 10.30
Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund DNS
Heat 3
1 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 8.80 q PB
2 Olivia Nilsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 9.04 q PB 9.033
3 Hjördis Selldén Torle
Båstads GIF
09 Båstads GIF 9.40
4 Isabelle Byström Ahlm
Malmö AI
10 Malmö AI 9.41 PB
5 Lova Nilsson
Malmö AI
09 Malmö AI 9.54
6 Siri Nilsson
IK Finish
10 IK Finish 9.76 PB
7 Emma Ekerlund
IFK Trelleborg
10 IFK Trelleborg 10.14
Matea Lacmanovic
Malmö AI
10 Malmö AI DNS
Heat 4
1 Olivia Simsek
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 8.98 q
2 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 9.16
3 Emma Jakobsson
Malmö AI
09 Malmö AI 9.34 9.336
4 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.48 PB 9.478
5 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 9.64
6 Siri Gustavii
Malmö AI
09 Malmö AI 9.78 PB
7 Filippa Sundler
Malmö AI
10 Malmö AI 10.10
Mariya Elabassi
Malmö AI
10 Malmö AI DNS
Heat 5
1 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 8.94 q PB
2 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 9.17
3 Alva Lindström
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 9.37 PB 9.361
4 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 9.48 9.478
5 Svea Öreberg
Malmö AI
09 Malmö AI 9.92 9.917
6 Klara Gredegård
IFK Lund
10 IFK Lund 10.00
7 Telma Tagesson
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 10.03
8 Saga l Lundborg
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF 11.62
Heat 6
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 8.67 q PB
2 Lavinia Winstedt
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.91 q PB
3 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.99 q PB 8.981
4 Melanie Andersson
Ystads IF
10 Ystads IF 9.37 PB 9.367
5 Vilma Andersson
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 9.62
6 Adrianna Kowalska
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 9.97
7 Alma Lindberg
Ystads IF
10 Ystads IF 10.04
8 Smilla Dahlstedt Kajsajuntti
Malmö AI
10 Malmö AI 10.22 PB
Heat 7
1 Hanna Hedberg
IF Kronan
09 IF Kronan 8.74 q PB
2 Vintra Sävgren
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.93 q PB
3 Ella Wågstam
IK Finish
09 IK Finish 9.25 PB
4 Tilda Lindberg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 9.36
5 Denise Demir
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 9.57 PB
6 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 9.69
7 Lian Öhrnberg
Malmö AI
10 Malmö AI 9.77
8 Ida-Lina Somrell
IK Finish
09 IK Finish 9.92 9.912
Heat 8
1 Leah Johansson
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 8.82 q
2 Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 9.04 q PB 9.040
3 Anna Ludvigsen
Malmö AI
10 Malmö AI 9.34 9.331
4 Sally Berg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 9.50 PB
5 Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan 9.63
6 Leah Bonde
Malmö AI
10 Malmö AI 9.85
7 Isabella Portillo
Eslövs IF
10 Eslövs IF 9.94
Kayla Gullberg
Malmö AI
10 Malmö AI DNS
F13 60 m Final
5/3 13:25
A-Final
1 Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 8.62
2 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 8.68
3 Leah Johansson
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 8.72 PB
4 Hanna Hedberg
IF Kronan
09 IF Kronan 8.73 PB
5 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 8.90
6 Vintra Sävgren
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.91 PB
7 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 9.03
8 Lavinia Winstedt
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.20
B-Final
1 Hedda Karlberg
Lomma FIK
10 Lomma FIK 8.92 PB
2 Olivia Nilsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 8.97 PB
3 Emma Valentin-Hjorth
Malmö AI
10 Malmö AI 9.01
4 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.05
5 Olivia Simsek
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 9.09
6 Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 9.13
7 Nova Siljan
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 9.16
8 Meja Persson
Malmö AI
10 Malmö AI 9.25
F13 200 m
5/3 15:40
A-Final
Tot. plac.
1 Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 29.51 4 PB
2 Hanna Hedberg
IF Kronan
09 IF Kronan 29.91 5 PB
Olivia Simsek
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad DNF
B-Final
Tot. plac.
1 Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 30.41 9 PB
2 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 31.31 14 PB
3 Zelda Lukic
Ystads IF
09 Ystads IF 31.51 17 PB
4 Alva Lindström
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 31.69 19
C-Final
Tot. plac.
1 Hjördis Selldén Torle
Båstads GIF
09 Båstads GIF 30.94 12 PB
2 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 32.05 22 PB
3 Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan 34.16 33
D-Final
Tot. plac.
1 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 30.38 8 PB
2 Anna Ludvigsen
Malmö AI
10 Malmö AI 31.42 15 PB
3 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 31.61 18 PB
4 Ina Almquist
Eslövs AI
09 Eslövs AI 32.69 26 PB
E-Final
Tot. plac.
1 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 30.63 10
2 Nova Siljan
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 30.98 13
3 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 34.14 32 PB
4 Filippa Sundler
Malmö AI
10 Malmö AI 34.48 35 PB
F-Final
Tot. plac.
1 Olivia Nilsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 30.91 11
2 Ella Wågstam
IK Finish
09 IK Finish 31.46 16
3 Sally Berg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 32.11 23
4 Lykke Bobjer
Malmö AI
09 Malmö AI 34.36 34
G-Final
Tot. plac.
1 Leah Bonde
Malmö AI
10 Malmö AI 33.00 28
2 Siri Nilsson
IK Finish
10 IK Finish 33.61 30
3 Elna Blake
Malmö AI
09 Malmö AI 34.85 36
4 Smilla Dahlstedt Kajsajuntti
Malmö AI
10 Malmö AI 35.20 39
H-Final
Tot. plac.
1 Lovisa Nordbladh
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 29.24 3
2 Hedda Karlberg
Lomma FIK
10 Lomma FIK 32.03 21
3 Isabella Portillo
Eslövs IF
10 Eslövs IF 34.97 37
4 Ida-Lina Somrell
IK Finish
09 IK Finish 35.08 38
I-Final
Tot. plac.
1 Leah Johansson
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 30.27 6
2 Meja Persson
Malmö AI
10 Malmö AI 30.31 7
3 Dorothea Mader
Malmö AI
10 Malmö AI 35.25 40
Vintra Sävgren
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg DQ Linjetramp
J-Final
Tot. plac.
1 Telma Tagesson
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 32.46 24
2 Denise Demir
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 32.92 27
3 Emilia Lundblom
IFK Lund
09 IFK Lund 33.75 31
K-Final
Tot. plac.
1 Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 28.59 1
2 Michelle Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 28.61 2
3 Klara Gredegård
IFK Lund
10 IFK Lund 33.43 29
L-Final
Tot. plac.
1 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 32.02 20
2 Vilma Andersson
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 32.56 25
3 Selma Ströbeck
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 36.69 41
Sammanställning
Plac. Res.
1 Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 28.59
2 Michelle Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 28.61
3 Lovisa Nordbladh
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 29.24
4 Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 29.51 PB
5 Hanna Hedberg
IF Kronan
09 IF Kronan 29.91 PB
6 Leah Johansson
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 30.27
7 Meja Persson
Malmö AI
10 Malmö AI 30.31
8 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 30.38 PB
9 Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 30.41 PB
10 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 30.63
11 Olivia Nilsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 30.91
12 Hjördis Selldén Torle
Båstads GIF
09 Båstads GIF 30.94 PB
13 Nova Siljan
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 30.98
14 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 31.31 PB
15 Anna Ludvigsen
Malmö AI
10 Malmö AI 31.42 PB
16 Ella Wågstam
IK Finish
09 IK Finish 31.46
17 Zelda Lukic
Ystads IF
09 Ystads IF 31.51 PB
18 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 31.61 PB
19 Alva Lindström
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 31.69
20 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 32.02
21 Hedda Karlberg
Lomma FIK
10 Lomma FIK 32.03
22 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 32.05 PB
23 Sally Berg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 32.11
24 Telma Tagesson
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 32.46
25 Vilma Andersson
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 32.56
26 Ina Almquist
Eslövs AI
09 Eslövs AI 32.69 PB
27 Denise Demir
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 32.92
28 Leah Bonde
Malmö AI
10 Malmö AI 33.00
29 Klara Gredegård
IFK Lund
10 IFK Lund 33.43
30 Siri Nilsson
IK Finish
10 IK Finish 33.61
31 Emilia Lundblom
IFK Lund
09 IFK Lund 33.75
32 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 34.14 PB
33 Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan 34.16
34 Lykke Bobjer
Malmö AI
09 Malmö AI 34.36
35 Filippa Sundler
Malmö AI
10 Malmö AI 34.48 PB
36 Elna Blake
Malmö AI
09 Malmö AI 34.85
37 Isabella Portillo
Eslövs IF
10 Eslövs IF 34.97
38 Ida-Lina Somrell
IK Finish
09 IK Finish 35.08
39 Smilla Dahlstedt Kajsajuntti
Malmö AI
10 Malmö AI 35.20
40 Dorothea Mader
Malmö AI
10 Malmö AI 35.25
41 Selma Ströbeck
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 36.69
Vintra Sävgren
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg DQ Linjetramp
Olivia Simsek
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad DNF
F13 800 m
6/3 15:20
1 Zelda Lukic
Ystads IF
09 Ystads IF 2:33.22 PB
2 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 2:44.33 PB
3 Sally Berg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 2:54.28 SB
4 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 2:54.52
5 Tebello Ekstrand
Ystads IF
09 Ystads IF 2:54.84
6 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 2:59.03
7 Lovisa Gossner
Malmö AI
10 Malmö AI 2:59.92
8 Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan 3:02.79
9 Lykke Bobjer
Malmö AI
09 Malmö AI 3:05.75
10 Siri Nilsson
IK Finish
10 IK Finish 3:11.50
11 Gabriella Dunemark
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 3:17.26
F13 60 m häck Försök
Höjd: 68,6cm
6/3 10:30
Heat 1
1 Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 10.62 q PB
2 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 11.06 q
3 Vintra Sävgren
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 11.28 q PB
4 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 11.58 q PB
5 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 11.87 q
6 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 12.50 PB
7 Lian Öhrnberg
Malmö AI
10 Malmö AI 13.04
8 Siri Gustavii
Malmö AI
09 Malmö AI 13.14
Heat 2
1 Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 10.47 q 10.465
2 Michelle Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 10.47 q PB 10.470
3 Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI 11.37 q
4 Amanda Söderlin
Malmö AI
09 Malmö AI 11.66 q PB
5 Meja Persson
Malmö AI
10 Malmö AI 11.97 q PB
6 Laura Engmark
IK Finish
10 IK Finish 12.75
7 Tilda Duvander
Eslövs AI
10 Eslövs AI 13.12 PB
Heat 3
1 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 10.23 q PB
2 Lavinia Winstedt
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.73 q
3 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 11.23 q PB
4 Selma Ranelid
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 11.94 q
5 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 12.29 q
6 Ella Wågstam
IK Finish
09 IK Finish 12.38 q PB
7 Amy Halmo
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 12.96
F13 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
6/3 12:25
A-Final
1 Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 10.10
2 Michelle Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 10.67
3 Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 10.82
4 Vintra Sävgren
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 11.09 PB
5 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 11.36
6 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 12.97
7 Lavinia Winstedt
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 13.89
B-Final
1 Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI 11.33
2 Selma Ranelid
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 11.62
3 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 11.93
4 Meja Persson
Malmö AI
10 Malmö AI 12.10
5 Ella Wågstam
IK Finish
09 IK Finish 12.17 PB
6 Amanda Söderlin
Malmö AI
09 Malmö AI 12.28
7 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 12.53
8 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 15.34
F13 Höjd
6/3 10:00
1 Lavinia Winstedt
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 152 PB
2 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 149 PB
3 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 141
4 Emma Jakobsson
Malmö AI
09 Malmö AI 137 PB
5 Savannah Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 133
6 Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 133 PB
7 Hjördis Selldén Torle
Båstads GIF
09 Båstads GIF 133 PB
8 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 129
9 Hedda Karlberg
Lomma FIK
10 Lomma FIK 129
10 Siri Nilsson
IK Finish
10 IK Finish 129
11 Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI 129
12 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 125
13 Elly Oredsson
Malmö AI
10 Malmö AI 113
105109113117121125129133137141145149152155
27 Hjördis Selldén Torle--o-oooxoxxx
441 Emma Jakobsson----ooooxoxxx
71 Smilla Koeck--oooxoxxooxxx
301 Ida Wikberg-----xooxoooxxx
405 Agnes Elm--ooooxxoxxx
465 Lo Linghagen--ooxoooxxx
285 Siri Nilssonoxooooxoxoxxx
322 Savannah Karström--ooooxooxxx
497 Elly Oredssonooxxoxxx
590 Olivia Mårtensson--oooxoxxx
370 Sarah Berkani----ooooooxoxxoxxx
191 Lavinia Winstedt---o--o-oooooxxx
341 Hedda Karlberg---oxooxoxxx
F13 Stav
5/3 12:55
1 Hjördis Selldén Torle
Båstads GIF
09 Båstads GIF 255 PB
2 Lavinia Winstedt
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 160
Ida Nyberg
Eslövs AI
09 Eslövs AI x
130150160170175180185190195200210220230240250255260
191 Lavinia Winstedt-oo-xxx
34 Ida Nybergxxx
27 Hjördis Selldén Torle----------ooooooxxx
F13 Längd
Hoppzon
5/3 10:10
Pool 1
Tot. plac.
1 Lovisa Nordbladh
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.88 1 PB
2 Lavinia Winstedt
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.70 2 PB
3 Olivia Simsek
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 4.55 3
4 Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 4.55 4 PB
5 Nova Siljan
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 4.48 5 PB
6 Hjördis Selldén Torle
Båstads GIF
09 Båstads GIF 4.46 6 PB
7 Michelle Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 4.44 7
8 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.36 8 PB
9 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 4.30 9 PB
10 Tilda Lindberg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 4.28 10 SB
11 Ella Wågstam
IK Finish
09 IK Finish 4.27 11 PB
12 Thelma Elmeljung
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 4.20 12
13 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 4.14 14
14 Vintra Sävgren
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.14 15 PB
15 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 4.12 16
16 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 4.10 17 PB
17 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 4.10 18 PB
18 Alva Lindström
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 4.08 19
19 Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 4.08 20
20 Ida Nyberg
Eslövs AI
09 Eslövs AI 4.08 21 PB
21 Anna Ludvigsen
Malmö AI
10 Malmö AI 4.04 22 PB
22 Ina Almquist
Eslövs AI
09 Eslövs AI 4.02 23 =PB
23 Telma Tagesson
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 3.94 25
24 Meja Persson
Malmö AI
10 Malmö AI 3.93 26
25 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 3.86 28
26 Lova Nilsson
Malmö AI
09 Malmö AI 3.75 32
1234
491 Lova Nilsson3.673.743.75-
469 Anna Ludvigsen4.043.803.983.96
170 Emma Nordström4.024.073.904.36
505 Meja Persson3.933.633.763.61
191 Lavinia Winstedt4.424.574.644.70
465 Lo Linghagen3.954.144.073.99
365 Emma Berglund3.964.123.852.13
34 Ida Nyberg3.913.824.083.96
131 Telma Tagesson3.713.793.823.94
495 Michelle Olsson4.214.364.244.44
126 Astrid Hansson3.733.984.083.79
317 Joline Billsten4.254.303.653.38
169 Lovisa Nordbladh4.614.084.494.88
127 Alva Lindström4.033.764.064.08
38 Juliette Sjögren Debaecker4.554.374.434.43
130 Olivia Simsek4.404.504.444.55
303 Ella Wågstam4.274.114.21-
627 Tilda Lindberg-4.024.283.95
184 Vintra Sävgren4.063.703.904.14
381 Matilda Blixt3.98-3.954.10
201 Ester Drott Ripoll4.103.584.003.67
27 Hjördis Selldén Torle-4.404.464.38
129 Nova Siljan4.484.304.414.41
622 Thelma Elmeljung4.203.54-3.96
28 Ina Almquist3.953.824.004.02
146 Amanda Håkansson-3.783.863.86
Pool 2
Tot. plac.
1 Emma Valentin-Hjorth
Malmö AI
10 Malmö AI 4.15 13 PB
2 Siri Nilsson
IK Finish
10 IK Finish 3.94 24
3 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 3.88 27 PB
4 Filippa Sundler
Malmö AI
10 Malmö AI 3.81 29 PB
5 Sally Berg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 3.77 30 SB
6 Denise Demir
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 3.75 31 PB
7 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 3.75 33
8 Melanie Andersson
Ystads IF
10 Ystads IF 3.73 34 PB
9 Elly Oredsson
Malmö AI
10 Malmö AI 3.70 35 PB
10 Lovisa Gjertz
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 3.68 36
11 Julia Hansson
FK Athlet
10 FK Athlet 3.65 37 PB
12 Ida-Lina Somrell
IK Finish
09 IK Finish 3.59 38
13 Alma Lindberg
Ystads IF
10 Ystads IF 3.55 39 PB
14 Isabelle Byström Ahlm
Malmö AI
10 Malmö AI 3.48 40 PB
15 Siri Gustavii
Malmö AI
09 Malmö AI 3.46 41
16 Selma Ströbeck
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 3.43 42
17 Elna Blake
Malmö AI
09 Malmö AI 3.41 43 PB
18 Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 3.37 44 PB
19 Vilma Andersson
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 3.34 45
20 Isabella Portillo
Eslövs IF
10 Eslövs IF 3.32 46
21 Tove Olsson
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 3.23 47
22 Dorothea Mader
Malmö AI
10 Malmö AI 3.15 48 PB
23 Adrianna Kowalska
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 3.11 49
24 Smilla Dahlstedt Kajsajuntti
Malmö AI
10 Malmö AI 3.08 50
25 Saga l Lundborg
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF 2.73 51
1234
95 Selma Ströbeck3.403.283.433.41
81 Tove Olsson3.023.153.103.23
530 Filippa Sundler3.813.523.723.53
477 Dorothea Mader3.153.062.862.90
393 Isabelle Byström Ahlm3.34-3.482.36
71 Smilla Koeck3.263.293.373.31
582 Alma Lindberg3.553.253.203.30
399 Smilla Dahlstedt Kajsajuntti3.043.083.053.04
541 Emma Valentin-Hjorth4.154.014.073.98
285 Siri Nilsson-3.773.943.85
573 Melanie Andersson3.733.513.563.52
75 Saga l Lundborg2.702.482.732.66
50 Julia Hansson3.37-3.503.65
291 Ida-Lina Somrell3.593.483.543.49
424 Siri Gustavii3.383.39-3.46
74 Adrianna Kowalska3.113.022.98-
379 Elna Blake-3.303.413.34
618 Sally Berg3.773.603.503.69
45 Isabella Portillo3.323.123.233.23
497 Elly Oredsson3.443.373.703.47
4 Rebecka Bryland3.713.883.763.63
67 Hedvig Götegård3.57-3.463.75
624 Lovisa Gjertz3.603.563.593.68
124 Denise Demir3.743.693.583.75
86 Vilma Andersson2.913.333.343.19
Sammanställning
Plac. Res.
1 Lovisa Nordbladh
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.88 PB
2 Lavinia Winstedt
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.70 PB
3 Olivia Simsek
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 4.55
4 Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 4.55 PB
5 Nova Siljan
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 4.48 PB
6 Hjördis Selldén Torle
Båstads GIF
09 Båstads GIF 4.46 PB
7 Michelle Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 4.44
8 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.36 PB
9 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 4.30 PB
10 Tilda Lindberg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 4.28 SB
11 Ella Wågstam
IK Finish
09 IK Finish 4.27 PB
12 Thelma Elmeljung
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 4.20
13 Emma Valentin-Hjorth
Malmö AI
10 Malmö AI 4.15 PB
14 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 4.14
15 Vintra Sävgren
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.14 PB
16 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 4.12
17 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 4.10 PB
18 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 4.10 PB
19 Alva Lindström
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 4.08
20 Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 4.08
21 Ida Nyberg
Eslövs AI
09 Eslövs AI 4.08 PB
22 Anna Ludvigsen
Malmö AI
10 Malmö AI 4.04 PB
23 Ina Almquist
Eslövs AI
09 Eslövs AI 4.02 =PB
24 Siri Nilsson
IK Finish
10 IK Finish 3.94
25 Telma Tagesson
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 3.94
26 Meja Persson
Malmö AI
10 Malmö AI 3.93
27 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 3.88 PB
28 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 3.86
29 Filippa Sundler
Malmö AI
10 Malmö AI 3.81 PB
30 Sally Berg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 3.77 SB
31 Denise Demir
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 3.75 PB
32 Lova Nilsson
Malmö AI
09 Malmö AI 3.75
33 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 3.75
34 Melanie Andersson
Ystads IF
10 Ystads IF 3.73 PB
35 Elly Oredsson
Malmö AI
10 Malmö AI 3.70 PB
36 Lovisa Gjertz
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 3.68
37 Julia Hansson
FK Athlet
10 FK Athlet 3.65 PB
38 Ida-Lina Somrell
IK Finish
09 IK Finish 3.59
39 Alma Lindberg
Ystads IF
10 Ystads IF 3.55 PB
40 Isabelle Byström Ahlm
Malmö AI
10 Malmö AI 3.48 PB
41 Siri Gustavii
Malmö AI
09 Malmö AI 3.46
42 Selma Ströbeck
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 3.43
43 Elna Blake
Malmö AI
09 Malmö AI 3.41 PB
44 Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 3.37 PB
45 Vilma Andersson
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 3.34
46 Isabella Portillo
Eslövs IF
10 Eslövs IF 3.32
47 Tove Olsson
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 3.23
48 Dorothea Mader
Malmö AI
10 Malmö AI 3.15 PB
49 Adrianna Kowalska
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 3.11
50 Smilla Dahlstedt Kajsajuntti
Malmö AI
10 Malmö AI 3.08
51 Saga l Lundborg
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF 2.73
F13 Tresteg
Hoppzon
6/3 15:10
1 Michelle Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 9.88 PB
2 Lavinia Winstedt
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.57
3 Hjördis Selldén Torle
Båstads GIF
09 Båstads GIF 9.14
4 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 9.07 PB
5 Vintra Sävgren
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.82
6 Ella Wågstam
IK Finish
09 IK Finish 8.77 PB
7 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 8.70
8 Selma Ranelid
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 8.64
9 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.63 PB
10 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 8.61 PB
11 Olivia Nilsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 8.30
12 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.13
13 Selma Ströbeck
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 7.98
14 Alma Arvidsson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 7.61
15 Greta Hannerstig
Lomma FIK
10 Lomma FIK 7.49
16 Amy Halmo
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 7.14
17 Filippa Ottessen
Lomma FIK
10 Lomma FIK 6.85
1234
170 Emma Nordström8.518.63-8.62
224 Selma Ranelid8.158.648.197.86
495 Michelle Olsson9.819.889.40x
317 Joline Billsten8.528.539.029.07
191 Lavinia Winstedt9.189.579.32-
26 Olivia Nilsson7.868.017.928.30
339 Greta Hannerstig7.217.496.857.26
146 Amanda Håkanssonx8.107.968.13
184 Vintra Sävgren8.478.728.558.82
557 Alma Arvidsson7.457.427.617.54
323 Sienna Karström8.168.338.458.61
465 Lo Linghagen8.378.708.578.62
559 Amy Halmo6.467.057.147.11
347 Filippa Ottessen6.676.60x6.85
303 Ella Wågstamxx8.778.77
27 Hjördis Selldén Torle8.728.738.349.14
95 Selma Ströbeck7.287.987.957.56
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
6/3 10:55
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 12.15
2 Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.18 PB
3 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 9.93
4 Tilda Lindberg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 9.62
5 Linnea Schell
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.99 PB
6 Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 8.93 PB
7 Savannah Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 8.92
8 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 8.68
9 Josefine Henriksson
Eslövs AI
09 Eslövs AI 8.44 PB
10 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 8.21
11 Lovisa Gjertz
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 8.12 SB
12 Olivia Nilsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 8.10 PB
13 Lavinia Winstedt
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 7.97
14 Ella Wågstam
IK Finish
09 IK Finish 7.47
15 Tove Olsson
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 7.30 PB
16 Svea Öreberg
Malmö AI
09 Malmö AI 7.15
17 Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 6.89 PB
18 Laura Engmark
IK Finish
10 IK Finish 6.53
19 Vintra Sävgren
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 6.41 PB
20 Selma Berggren
IK Finish
10 IK Finish 6.40
21 Siri Nilsson
IK Finish
10 IK Finish 6.33
22 Greta Hannerstig
Lomma FIK
10 Lomma FIK 6.28
23 Filippa Ottessen
Lomma FIK
10 Lomma FIK 5.74 PB
24 Siri Gustavii
Malmö AI
09 Malmö AI 5.72 PB
25 Gabriella Dunemark
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 4.30
1234
191 Lavinia Winstedt7.976.85
38 Juliette Sjögren Debaecker7.788.218.118.93
89 Gabriella Dunemark3.164.304.304.02
303 Ella Wågstam7.107.477.096.23
322 Savannah Karström8.748.808.928.57
178 Linnea Schell8.998.668.338.28
317 Joline Billsten8.378.688.368.47
238 Laura Engmark6.015.956.386.53
31 Josefine Henriksson8.447.868.218.38
424 Siri Gustavii5.724.97x4.62
234 Selma Berggren6.315.696.405.04
26 Olivia Nilsson7.258.057.578.10
323 Sienna Karström9.939.839.479.18
339 Greta Hannerstig6.256.185.626.28
531 Ella Svensson7.827.658.218.11
165 Alicia Lindström9.6210.1810.099.77
624 Lovisa Gjertz7.947.777.888.12
81 Tove Olsson7.107.127.306.28
184 Vintra Sävgren6.416.236.095.97
627 Tilda Lindberg9.629.158.979.15
370 Sarah Berkani11.90x12.0712.15
347 Filippa Ottessen5.584.915.245.74
552 Svea Öreberg6.957.057.156.30
285 Siri Nilsson5.495.466.166.33
71 Smilla Koeck6.036.896.536.00
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 60 m Försök
6/3 13:30
Heat 1
1 William Trulsson
Malmö AI
06 Malmö AI 7.08 q
2 Emil Cimander
Malmö AI
06 Malmö AI 7.26 q
3 Pranav Baradwaj Kannan
Malmö AI
05 Malmö AI 7.57 q PB
4 Ludvig Axelsson
IFK Lund
03 IFK Lund 7.82 q
5 Demian Bergman
Ängelholms IF
04 Ängelholms IF 8.37 q
Heat 2
1 Villiam Olsson
Ljungby FIK
98 Ljungby FIK 7.10 q
2 Eric Segnon
Malmö AI
06 Malmö AI 7.46 q =PB
3 Dante Kwan
IFK Lund
89 IFK Lund 7.67 q
4 Markus Rönnerling
FK Athlet
81 FK Athlet 7.99 q
5 Konrad Mölstad Katsler
Malmö AI
06 Malmö AI 8.06 q
Män 60 m Final
6/3 14:20
1 William Trulsson
Malmö AI
06 Malmö AI 6.96 PB
2 Villiam Olsson
Ljungby FIK
98 Ljungby FIK 7.00 PB
3 Emil Cimander
Malmö AI
06 Malmö AI 7.31
4 Eric Segnon
Malmö AI
06 Malmö AI 7.50
5 Pranav Baradwaj Kannan
Malmö AI
05 Malmö AI 7.54 PB
6 Dante Kwan
IFK Lund
89 IFK Lund 7.60 PB
7 Demian Bergman
Ängelholms IF
04 Ängelholms IF 8.35
Män 200 m
6/3 16:20
A-Final
Tot. plac.
1 Samuel Jönsson
Åhus FIK
06 Åhus FIK 23.21 1 PB
2 Ludvig Palmkvist
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 24.30 3 PB
3 Erik Johansson
Hässleholms AIS
94 Hässleholms AIS 24.60 L 4 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Benjamin Kadestål
IK Finish
03 IK Finish 24.14 2
2 Jesper Dreifaldt
Åhus FIK
02 Åhus FIK 25.55 6
3 Johan Fritiofsson
Höörs IS
03 Höörs IS 25.65 7 PB
C-Final
Tot. plac.
1 Ludvig Axelsson
IFK Lund
03 IFK Lund 25.26 5
2 Demian Bergman
Ängelholms IF
04 Ängelholms IF 27.30 8
Sammanställning
Plac. Res.
1 Samuel Jönsson
Åhus FIK
06 Åhus FIK 23.21 PB
2 Benjamin Kadestål
IK Finish
03 IK Finish 24.14
3 Ludvig Palmkvist
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 24.30 PB
4 Erik Johansson
Hässleholms AIS
94 Hässleholms AIS 24.60 L PB
5 Ludvig Axelsson
IFK Lund
03 IFK Lund 25.26
6 Jesper Dreifaldt
Åhus FIK
02 Åhus FIK 25.55
7 Johan Fritiofsson
Höörs IS
03 Höörs IS 25.65 PB
8 Demian Bergman
Ängelholms IF
04 Ängelholms IF 27.30
Män 800 m
6/3 15:55
FinalA
Tot. plac.
1 Michael Hansson
IS Göta
96 IS Göta 1:58.90 1
2 Zeth Söderlund
Heleneholms IF
97 Heleneholms IF 2:00.32 2 PB
3 Andreas Jönsson
Malmö AI
02 Malmö AI 2:07.32 3 PB
4 Oscar Hajny-Landgren
IFK Lund
05 IFK Lund 2:14.00 4 PB
5 Bruno Schultz
Malmö AI
06 Malmö AI 2:14.68 5 PB
6 Fredrik Krantz
IK Finish
80 IK Finish 2:17.74 6
Sebastian Persson
Heleneholms IF
91 Heleneholms IF DNF
FinalB
Tot. plac.
1 Karl Hansen Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI 2:24.38 7
2 Magnus Sövgren
FK Athlet
75 FK Athlet 2:26.37 8 PB
3 Simon Persson
Höörs IS
05 Höörs IS 2:30.22 9
Per Dreifaldt
Åhus FIK
69 Åhus FIK DNS
Sammanställning
Plac. Res.
1 Michael Hansson
IS Göta
96 IS Göta 1:58.90
2 Zeth Söderlund
Heleneholms IF
97 Heleneholms IF 2:00.32 PB
3 Andreas Jönsson
Malmö AI
02 Malmö AI 2:07.32 PB
4 Oscar Hajny-Landgren
IFK Lund
05 IFK Lund 2:14.00 PB
5 Bruno Schultz
Malmö AI
06 Malmö AI 2:14.68 PB
6 Fredrik Krantz
IK Finish
80 IK Finish 2:17.74
7 Karl Hansen Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI 2:24.38
8 Magnus Sövgren
FK Athlet
75 FK Athlet 2:26.37 PB
9 Simon Persson
Höörs IS
05 Höörs IS 2:30.22
Sebastian Persson
Heleneholms IF
91 Heleneholms IF DNF
Per Dreifaldt
Åhus FIK
69 Åhus FIK DNS
Män Höjd
6/3 15:20
1 Anton Rosslin
Lomma FIK
04 Lomma FIK 180 PB
2 Jakob Romberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 168 PB
152156160164168172175180185
348 Anton Rosslinooooooxooxxx
94 Jakob Rombergooooxxoxxx
Män Stav
6/3 15:20
1 William Asker
Örgryte IS
04 Örgryte IS 488 PB
2 Mikkel Ringsted
Københavns IF (DEN)
96 Københavns IF (DEN) 488
3 Nikolaj Graves
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 483 =SB
4 Axel Rogö
IFK Göteborg
07 IFK Göteborg 393
5 Morten Kyndbøl
Odense Atletik (DEN)
68 Odense Atletik (DEN) 363
Jesper Dreifaldt
Åhus FIK
02 Åhus FIK x
353363373383393403443453463473483488493498503
121 Axel Rogö-o-ooxxx
563 Nikolaj Graves-oxooxxooxxx
629 William Asker-oo-o--xxx
328 Mikkel Ringsted-oxooxo--xxx
553 Morten Kyndbøloxo-xxx
602 Jesper Dreifaldtxxx
Män Längd
6/3 12:00
1 Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 6.54 PB
2 Adam Chaudhry
Malmö AI
04 Malmö AI 6.16
3 Melvin Pai
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 5.62
4 Ludvig Palmkvist
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 5.54 PB
5 Joakim Hald
FK Athlet
96 FK Athlet 5.20
6 Tage Ranefalk
Eslövs AI
06 Eslövs AI 5.09
123456
128 Ludvig Palmkvist5.30x5.125.54x5.49
35 Tage Ranefalk5.09xx5.035.06x
396 Adam Chaudhry6.025.865.895.926.076.16
49 Joakim Hald5.205.105.105.194.94x
443 Melker Jensfelt6.426.256.26x6.54x
222 Melvin Paix5.183.58x5.625.59
Män Tresteg
6/3 15:55
1 Tage Ranefalk
Eslövs AI
06 Eslövs AI 11.17
123456
35 Tage Ranefalk10.9611.0411.1710.89--
P19 Kula
Vikt: 6,0kg
6/3
1 Anton Rosslin
Lomma FIK
04 Lomma FIK 9.78
2 Isak Gunnarsson
Lomma FIK
04 Lomma FIK 8.84
123456
348 Anton Rosslin9.639.78x9.349.779.57
336 Isak Gunnarsson8.658.188.588.848.228.15
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
6/3 14:10
1 Jakob Romberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 13.55 PB
2 Angelos Savvas Pavlidis
Malmö AI
06 Malmö AI 13.15
3 Gabriel Thede
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 10.64
123456
185 Gabriel Thede10.519.339.9510.6410.5510.49
94 Jakob Romberg12.73x12.89x13.0213.55
519 Angelos Savvas Pavlidisx10.9111.1013.15x12.69
P15 60 m
5/3 12:45
1 Simon Reslow
Höörs IS
07 Höörs IS 7.98 q PB
2 Viktor Sahlin
Ystads IF
07 Ystads IF 8.03 q =PB
3 Anyaba Kouakou
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 8.86 q PB
P15 200 m
5/3 17:20
1 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 25.76 PB
2 Simon Reslow
Höörs IS
07 Höörs IS 25.84 PB
P15 1000 m
6/3 15:45
1 Thorvaldur Hafsteinsson
UMFA (ISL)
07 UMFA (ISL) 2:50.83
2 Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 2:55.99
P15 60 m häck
Höjd: 84,0cm
6/3 11:20
1 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 9.41 q
P15 60 m häck Extra
Höjd: 84,0cm
6/3 13:10
1 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 9.18
P15 Höjd
5/3 12:05
1 Viktor Sahlin
Ystads IF
07 Ystads IF 175 PB
150155158161175177
594 Viktor Sahlino-o-xoxxx
P15 Stav
6/3
1 Ludvig Hallberg
Åhus FIK
08 Åhus FIK 233
223233243
633 Ludvig Hallbergooxxx
P15 Längd
5/3 12:05
1 Viktor Sahlin
Ystads IF
07 Ystads IF 5.32 PB
123456
594 Viktor Sahlinx-x-5.32-
P15 Tresteg
6/3 15:55
1 Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF 11.10 =PB
123456
593 Vidar Nilssonx10.9411.10x10.80-
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
6/3 12:55
1 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 12.51
123456
427 Eric Hanssonxxx12.5110.1711.41
P14 60 m
5/3 13:10
1 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 7.95 q
2 Wilmer Ahlberg
Malmö AI
08 Malmö AI 7.99 q PB
3 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 8.44 q PB
4 Ricky Wahlberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 8.50 q PB
5 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 8.57 q =PB
6 Julian af Ekenstam
Malmö AI
08 Malmö AI 8.93 q PB
Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI DNS
Simon Löndahl
IFK Lund
08 IFK Lund DNS
P14 60 m Extra
5/3 13:40
1 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 7.96
2 Ricky Wahlberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 8.00 PB
3 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 8.66
P14 200 m
5/3 17:00
A-Final
Tot. plac.
1 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 25.32 1 PB
2 Wilmer Ahlberg
Malmö AI
08 Malmö AI 25.47 2 PB
3 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 27.21 3
B-Final
Tot. plac.
1 Melker Johansson
Ystads IF
08 Ystads IF 27.53 4 PB
2 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 27.91 5 PB
3 Måns Trulsson
Malmö AI
08 Malmö AI 28.13 6 PB
4 Maurits Martinsson
Malmö AI
08 Malmö AI 28.39 7
Sammanställning
Plac. Res.
1 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 25.32 PB
2 Wilmer Ahlberg
Malmö AI
08 Malmö AI 25.47 PB
3 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 27.21
4 Melker Johansson
Ystads IF
08 Ystads IF 27.53 PB
5 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 27.91 PB
6 Måns Trulsson
Malmö AI
08 Malmö AI 28.13 PB
7 Maurits Martinsson
Malmö AI
08 Malmö AI 28.39
P14 1000 m
6/3 15:45
1 Melker Johansson
Ystads IF
08 Ystads IF 2:58.32 PB
2 Viggo Bakker
IS Göta
09 IS Göta 3:00.67
3 Måns Trulsson
Malmö AI
08 Malmö AI 3:16.04
4 Oliver Helgesson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 3:45.11
5 Valentino Horvath
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 4:13.48
P14 60 m häck
Höjd: 84,0cm
6/3 11:20
1 August Thompson
Malmö AI
08 Malmö AI 9.98 q PB
2 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 10.11 q
3 Oliver Helgesson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 10.46 q
P14 60 m häck Extra
Höjd: 84,0cm
6/3 13:10
1 Oliver Helgesson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 10.77
P14 Höjd
6/3 15:20
1 Ricky Wahlberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 152 PB
2 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 148 PB
3 Julian af Ekenstam
Malmö AI
08 Malmö AI 148 PB
4 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 148 PB
5 Oliver Helgesson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 144 PB
6 Valentino Horvath
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 136 PB
120124128132136140144148152156
458 Olle Lindbergooooooooxxx
62 Ricky Wahlberg--oxoooxoxxoxoxxx
352 Julian af Ekenstam-ooooooxoxxx
69 Johannes Karlssonoooooooxxoxxx
320 Valentino Horvathooooxxoxxx
319 Oliver Helgesson--ooooxxoxxx
P14 Stav
5/3 12:55
1 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 260
220230240250255260265
321 Elias Hälloooo-xxoxxx
P14 Längd
5/3 15:15
1 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 5.07 PB
2 August Thompson
Malmö AI
08 Malmö AI 4.80 PB
3 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 4.71
4 Maurits Martinsson
Malmö AI
08 Malmö AI 4.61
5 Ricky Wahlberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.58
6 Måns Trulsson
Malmö AI
08 Malmö AI 4.29 PB
7 Julian af Ekenstam
Malmö AI
08 Malmö AI 4.22
1234
62 Ricky Wahlberg4.514.454.524.58
510 Nino Radosavljevic Kusljic4.865.072.324.91
69 Johannes Karlsson4.714.69x4.60
482 Maurits Martinsson4.284.104.464.61
534 August Thompson4.80x4.294.55
536 Måns Trulsson3.054.194.29x
352 Julian af Ekenstam3.313.824.044.22
P14 Tresteg
6/3 15:55
1 Maurits Martinsson
Malmö AI
08 Malmö AI 9.57
2 Ludvig Hallberg
Åhus FIK
08 Åhus FIK 8.93 PB
1234
633 Ludvig Hallberg8.93xx8.06
482 Maurits Martinssonx9.239.529.57
P14 Kula
Vikt: 4,0kg
6/3 12:55
1 Ricky Wahlberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 11.19 PB
2 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 10.00 PB
3 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 9.23 PB
4 Valentino Horvath
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 6.90 PB
5 Svante Leufstedt
Ystads IF
08 Ystads IF 6.64
1234
321 Elias Häll9.238.938.838.45
62 Ricky Wahlberg11.1910.7610.5810.58
472 Theo Lydén9.469.4510.009.28
581 Svante Leufstedt5.716.596.646.11
320 Valentino Horvath5.726.476.906.04
P13 60 m Försök
5/3 12:25
Heat 1
1 Daniel Nielsen
Glostrup IC Atletik (DEN)
09 Glostrup IC Atletik (DEN) 7.85 q PB
2 Olle Dalholm
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 8.84 q
3 Anton Ford
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 8.95 q
4 Nestor Wallin Burguete
IFK Lund
09 IFK Lund 10.23
5 Nils Gebauer Heden
Malmö AI
10 Malmö AI 10.54
6 Vincent Grauen Larsson
Malmö AI
10 Malmö AI 11.22
Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI DNS
Heat 2
1 Ivar Olsson
Bromma IF
09 Bromma IF 8.07 q
2 Oscar Henriksson
IK Finish
09 IK Finish 8.44 q PB
3 Cesar Berntsson
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 8.74 q
4 Elias Landälv
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.86 q PB
5 Ebbe Thörneby
Södra Sandby IF
09 Södra Sandby IF 9.21 q PB
6 Kalle Brusselmans
Malmö AI
10 Malmö AI 9.87
7 Jacob Östrin
Eslövs AI
10 Eslövs AI 10.49
Heat 3
1 Filip Englund
Malmö AI
09 Malmö AI 8.15 q =PB
2 Erik Fridolf
Malmö AI
09 Malmö AI 8.43 q PB
3 Gustav Holmér Thordeman
Malmö AI
09 Malmö AI 9.33 q
4 Egon Lundqvist
Åhus FIK
09 Åhus FIK 9.54 q
5 Alvin Stjernfeldt
Eslövs AI
10 Eslövs AI 9.70 PB
6 Nils Holmqvist
Eslövs AI
10 Eslövs AI 10.17
Heat 4
1 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 8.11 q PB
2 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 8.34 q
3 Vilgot Siversson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 9.00 q PB
4 Gustav Pedersen
IK Finish
10 IK Finish 9.28 q SB
5 Erik Greberg
Malmö AI
09 Malmö AI 9.68 PB
6 Liam Björklund
Malmö AI
09 Malmö AI 10.01
P13 60 m Final
5/3 13:30
A-Final
1 Daniel Nielsen
Glostrup IC Atletik (DEN)
09 Glostrup IC Atletik (DEN) 7.72 PB
2 Ivar Olsson
Bromma IF
09 Bromma IF 7.96 PB
3 Filip Englund
Malmö AI
09 Malmö AI 8.06 PB
4 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 8.09 PB
5 Erik Fridolf
Malmö AI
09 Malmö AI 8.42 PB 8.416
6 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 8.42 8.420
7 Oscar Henriksson
IK Finish
09 IK Finish 8.45
8 Cesar Berntsson
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 9.28
B-Final
1 Olle Dalholm
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 8.88 8.874
2 Elias Landälv
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.88 8.878
3 Anton Ford
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 8.96
4 Ebbe Thörneby
Södra Sandby IF
09 Södra Sandby IF 9.39 9.382
5 Gustav Pedersen
IK Finish
10 IK Finish 9.39 9.386
Egon Lundqvist
Åhus FIK
09 Åhus FIK DNS
Gustav Holmér Thordeman
Malmö AI
09 Malmö AI DNS
Vilgot Siversson
Åhus FIK
09 Åhus FIK DNS
P13 200 m
5/3 16:20
A-Final
Tot. plac.
1 Daniel Nielsen
Glostrup IC Atletik (DEN)
09 Glostrup IC Atletik (DEN) 26.48 1 PB
2 Filip Englund
Malmö AI
09 Malmö AI 26.54 2 PB
3 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 28.02 4 PB
Ivar Olsson
Bromma IF
09 Bromma IF DQ Linjetramp
B-Final
Tot. plac.
1 Erik Fridolf
Malmö AI
09 Malmö AI 28.18 5 PB
2 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 28.27 6 PB
3 Olle Dalholm
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 30.11 11
4 Viggo Scheffler
Genarps IF
09 Genarps IF 31.66 12 PB
C-Final
Tot. plac.
1 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 27.65 3
2 Carl Björk
Malmö AI
09 Malmö AI 28.60 7
3 Anton Ford
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 29.74 9
4 Elias Landälv
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 29.89 10
D-Final
Tot. plac.
1 Oscar Henriksson
IK Finish
09 IK Finish 29.00 8
2 Theodor Fannon
Eslövs IF
10 Eslövs IF 33.07 14
3 Nils Holmqvist
Eslövs AI
10 Eslövs AI 34.39 17
Nils Gebauer Heden
Malmö AI
10 Malmö AI DQ Linjetramp
E-Final
Tot. plac.
1 Gustav Pedersen
IK Finish
10 IK Finish 32.77 13
2 Arvid Bäck
Lomma FIK
10 Lomma FIK 33.43 15
3 Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK 33.79 16
4 Jacob Östrin
Eslövs AI
10 Eslövs AI 35.37 18
Sammanställning
Plac. Res.
1 Daniel Nielsen
Glostrup IC Atletik (DEN)
09 Glostrup IC Atletik (DEN) 26.48 PB
2 Filip Englund
Malmö AI
09 Malmö AI 26.54 PB
3 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 27.65
4 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 28.02 PB
5 Erik Fridolf
Malmö AI
09 Malmö AI 28.18 PB
6 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 28.27 PB
7 Carl Björk
Malmö AI
09 Malmö AI 28.60
8 Oscar Henriksson
IK Finish
09 IK Finish 29.00
9 Anton Ford
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 29.74
10 Elias Landälv
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 29.89
11 Olle Dalholm
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 30.11
12 Viggo Scheffler
Genarps IF
09 Genarps IF 31.66 PB
13 Gustav Pedersen
IK Finish
10 IK Finish 32.77
14 Theodor Fannon
Eslövs IF
10 Eslövs IF 33.07
15 Arvid Bäck
Lomma FIK
10 Lomma FIK 33.43
16 Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK 33.79
17 Nils Holmqvist
Eslövs AI
10 Eslövs AI 34.39
18 Jacob Östrin
Eslövs AI
10 Eslövs AI 35.37
Ivar Olsson
Bromma IF
09 Bromma IF DQ Linjetramp
Nils Gebauer Heden
Malmö AI
10 Malmö AI DQ Linjetramp
P13 800 m
6/3 15:30
1 Mio La fleur
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 2:27.85 PB
2 Olle Dalholm
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 2:40.07
3 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 2:40.41 PB
4 Eric Andersson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 2:40.42
5 Gabriel Åbjörnsson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 2:43.71
6 Terje Lagerholm
Södra Sandby IF
09 Södra Sandby IF 2:44.83 PB
7 Frans Niklasson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 2:45.02
8 Pluto Palmblad
Malmö AI
09 Malmö AI 2:45.60 PB
9 Mattis Lamréus Kaspersen
IK Finish
09 IK Finish 2:58.33
10 Nils Holmqvist
Eslövs AI
10 Eslövs AI 3:06.87
P13 60 m häck Försök
Höjd: 76,2cm
6/3 10:45
Heat 1
1 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 10.23 q
2 Gustav Pedersen
IK Finish
10 IK Finish 11.64 q
3 Vilde Lundell
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 11.83 q
4 Eric Andersson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 12.71 q
5 Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 13.07 q
Heat 2
1 Oscar Henriksson
IK Finish
09 IK Finish 10.66 q PB
2 Gabriel Åbjörnsson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.86 q PB
3 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 12.18 q
4 Pluto Palmblad
Malmö AI
09 Malmö AI 12.63 q
5 Jacob Östrin
Eslövs AI
10 Eslövs AI 13.20 q
P13 60 m häck Final
Höjd: 76,2cm
6/3 12:35
1 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 10.08
2 Oscar Henriksson
IK Finish
09 IK Finish 10.71
3 Gabriel Åbjörnsson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 11.13
4 Gustav Pedersen
IK Finish
10 IK Finish 11.46
5 Vilde Lundell
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 11.75
6 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 12.06
7 Pluto Palmblad
Malmö AI
09 Malmö AI 12.58
8 Eric Andersson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 12.84
P13 Höjd
6/3 11:05
1 Carl Björk
Malmö AI
09 Malmö AI 155 PB
2 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 151 PB
3 Gabriel Åbjörnsson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 135 =PB
4 Melvin Sellberg
IFK Lund
10 IFK Lund 135 =PB
5 Vilde Lundell
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 135
6 Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI 131 PB
7 Mattis Lamréus Kaspersen
IK Finish
09 IK Finish 131 PB
8 Theodor Fannon
Eslövs IF
10 Eslövs IF 131
9 Gustav Pedersen
IK Finish
10 IK Finish 123 PB
10 Olle Helmbäck
Malmö AI
10 Malmö AI 105 =PB
100105110115119123127131135139143147151155158
386 Uros Brankovic------ooooooxoxxx
372 Carl Björk----ooooooooxxoxxoxxx
270 Mattis Lamréus Kaspersen---ooooxoxxx
167 Vilde Lundell--oooooxxoxxoxxx
647 Melvin Sellberg--ooxooxoxoxoxxx
286 Gustav Pedersen--ooooxxx
432 Erik Herstedt--ooooooxxx
193 Gabriel Åbjörnsson--ooooooxoxxx
43 Theodor Fannon--oooxooxoxxx
430 Olle Helmbäckooxxx
P13 Stav
5/3 12:55
1 Wilhelm Lindmark
Malmö AI
09 Malmö AI 230
2 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 210
3 Lucas Palmqvist
Malmö AI
09 Malmö AI 200
180185190195200210220230240
463 Wilhelm Lindmarko---ooxoxoxxx
649 Malte Håkanssonxo-xo--xoxxx
501 Lucas Palmqvist--o-o-xxx
P13 Längd
Hoppzon
5/3 11:20
Pool 1
Tot. plac.
1 Ivar Olsson
Bromma IF
09 Bromma IF 5.45 1 PB
2 Daniel Nielsen
Glostrup IC Atletik (DEN)
09 Glostrup IC Atletik (DEN) 5.22 2 PB
3 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 5.06 3 PB
4 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 5.01 4 PB
5 Carl Björk
Malmö AI
09 Malmö AI 4.64 6 PB
6 Noah Glennstål
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.46 8 PB
7 Vilgot Siversson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 4.30 9
8 Anton Ford
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 4.28 11
9 Gustav Pedersen
IK Finish
10 IK Finish 4.13 12
10 Egon Lundqvist
Åhus FIK
09 Åhus FIK 4.01 14
11 Nestor Wallin Burguete
IFK Lund
09 IFK Lund 3.79 16
12 Gustav Holmér Thordeman
Malmö AI
09 Malmö AI 3.53 18
Oscar Henriksson
IK Finish
09 IK Finish x
1234
61 Daniel Nielsen5.224.995.024.87
386 Uros Brankovic4.944.854.995.06
65 Anton Ford3.804.163.934.28
195 Albin Anderberg4.915.014.884.74
286 Gustav Pedersen3.774.133.553.99
142 Noah Glennstål4.464.37-3.71
608 Egon Lundqvist4.013.893.873.86
212 Nestor Wallin Burguete3.783.432.823.79
258 Oscar Henriksson-xxx
372 Carl Björk4.574.594.644.54
20 Ivar Olsson5.455.275.405.16
612 Vilgot Siversson4.304.194.304.29
646 Gustav Holmér Thordeman3.393.533.473.51
Pool 2
Tot. plac.
1 Erik Greberg
Malmö AI
09 Malmö AI 4.91 5 PB
2 Cesar Berntsson
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 4.63 7
3 Elias Landälv
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.28 10 PB
4 Ebbe Thörneby
Södra Sandby IF
09 Södra Sandby IF 4.12 13 PB
5 Alvin Stjernfeldt
Eslövs AI
10 Eslövs AI 4.00 15 PB
6 Arvid Bäck
Lomma FIK
10 Lomma FIK 3.59 17 =PB
7 Nils Holmqvist
Eslövs AI
10 Eslövs AI 3.53 19
8 Jacob Östrin
Eslövs AI
10 Eslövs AI 3.49 20 PB
9 Liam Björklund
Malmö AI
09 Malmö AI 3.46 21
10 Kalle Brusselmans
Malmö AI
10 Malmö AI 3.29 22
11 Vincent Grauen Larsson
Malmö AI
10 Malmö AI 2.79 23
1234
41 Jacob Östrin3.433.493.293.31
32 Nils Holmqvist3.033.393.533.34
389 Kalle Brusselmans-3.293.212.97
161 Elias Landälv4.284.274.144.05
648 Alvin Stjernfeldt3.903.994.003.95
620 Cesar Berntsson4.384.414.634.40
420 Erik Greberg4.913.574.59-
568 Ebbe Thörneby4.124.124.013.84
334 Arvid Bäck3.593.283.49-
374 Liam Björklund3.263.463.40-
645 Vincent Grauen Larsson2.542.792.792.52
Sammanställning
Plac. Res.
1 Ivar Olsson
Bromma IF
09 Bromma IF 5.45 PB
2 Daniel Nielsen
Glostrup IC Atletik (DEN)
09 Glostrup IC Atletik (DEN) 5.22 PB
3 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 5.06 PB
4 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 5.01 PB
5 Erik Greberg
Malmö AI
09 Malmö AI 4.91 PB
6 Carl Björk
Malmö AI
09 Malmö AI 4.64 PB
7 Cesar Berntsson
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 4.63
8 Noah Glennstål
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.46 PB
9 Vilgot Siversson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 4.30
10 Elias Landälv
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.28 PB
11 Anton Ford
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 4.28
12 Gustav Pedersen
IK Finish
10 IK Finish 4.13
13 Ebbe Thörneby
Södra Sandby IF
09 Södra Sandby IF 4.12 PB
14 Egon Lundqvist
Åhus FIK
09 Åhus FIK 4.01
15 Alvin Stjernfeldt
Eslövs AI
10 Eslövs AI 4.00 PB
16 Nestor Wallin Burguete
IFK Lund
09 IFK Lund 3.79
17 Arvid Bäck
Lomma FIK
10 Lomma FIK 3.59 =PB
18 Gustav Holmér Thordeman
Malmö AI
09 Malmö AI 3.53
19 Nils Holmqvist
Eslövs AI
10 Eslövs AI 3.53
20 Jacob Östrin
Eslövs AI
10 Eslövs AI 3.49 PB
21 Liam Björklund
Malmö AI
09 Malmö AI 3.46
22 Kalle Brusselmans
Malmö AI
10 Malmö AI 3.29
23 Vincent Grauen Larsson
Malmö AI
10 Malmö AI 2.79
Oscar Henriksson
IK Finish
09 IK Finish x
P13 Tresteg
Hoppzon
6/3 14:00
1 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 10.91 PB
2 Oscar Henriksson
IK Finish
09 IK Finish 10.21
3 Gabriel Åbjörnsson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.68
4 Mio La fleur
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 9.68
5 Noah Glennstål
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.10
6 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 9.04 PB
7 Gustav Pedersen
IK Finish
10 IK Finish 8.16 PB
8 Pluto Palmblad
Malmö AI
09 Malmö AI 7.91
9 Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK 7.91 PB
10 Rasmus Aronsson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 6.13
1234
499 Pluto Palmblad7.917.64x7.85
286 Gustav Pedersen8.108.068.168.11
600 Axel Danarö7.797.757.417.91
597 Rasmus Aronsson6.13---
586 Fabian Lindberg Tillander9.048.928.728.89
193 Gabriel Åbjörnsson9.359.589.689.53
649 Malte Håkanssonx10.9110.5510.86
258 Oscar Henriksson9.819.639.7710.21
219 Mio La fleur9.569.529.579.68
142 Noah Glennstål8.949.109.03x
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
6/3 10:00
1 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 10.55
2 Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI 9.63 PB
3 Olle Dalholm
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 8.51 PB
4 Moltas Landeborg
Malmö AI
09 Malmö AI 8.39
5 Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 8.16 PB
6 Noah Glennstål
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 7.80
7 Alvin Stjernfeldt
Eslövs AI
10 Eslövs AI 7.77
8 Oscar Henriksson
IK Finish
09 IK Finish 7.68
9 Erik Fridolf
Malmö AI
09 Malmö AI 7.35 PB
10 Rasmus Aronsson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 7.08
11 Nestor Wallin Burguete
IFK Lund
09 IFK Lund 6.77
12 Pluto Palmblad
Malmö AI
09 Malmö AI 6.67 PB
13 Guss Persson
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 6.64
14 Gustav Holmér Thordeman
Malmö AI
09 Malmö AI 6.47 PB
15 Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK 6.30
16 Olle Helmbäck
Malmö AI
10 Malmö AI 5.76 PB
1234
258 Oscar Henriksson7.686.966.897.67
142 Noah Glennstål7.616.987.377.80
414 Erik Fridolf6.056.986.757.35
648 Alvin Stjernfeldt7.767.777.55x
432 Erik Herstedt9.158.939.639.34
455 Moltas Landeborg7.958.137.588.39
428 Love Hanssonx6.768.167.54
646 Gustav Holmér Thordeman5.816.475.856.13
597 Rasmus Aronsson6.967.086.987.05
92 Guss Persson5.306.496.386.64
212 Nestor Wallin Burguete6.606.346.776.77
649 Malte Håkansson9.3410.55x10.24
88 Olle Dalholm8.178.518.158.03
600 Axel Danarö5.755.426.305.66
430 Olle Helmbäckx5.764.815.48
499 Pluto Palmblad5.525.896.676.21
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

K35 400 m
DM
5/3 15:05
1 Therese Göransson
IK Finish
86 IK Finish 1:16.28
K35 3000 m
DM
5/3 17:30
Annelie Blomqvist
IS Göta
92 IS Göta 10:34.09 PB
K40 400 m
DM
5/3 15:05
1 Marie Hansson
IK Finish
80 IK Finish 1:06.41
2 Anneli Lundblom
Björnstorps IF
79 Björnstorps IF 1:19.30
K45 3000 m
DM
5/3 17:30
1 Camilla Lindholm Borg
Björnstorps IF
74 Björnstorps IF 10:13.06 PB
K55 400 m
DM
5/3 15:05
1 Maibritt Nilsson
IS Göta
64 IS Göta 1:18.34
K60 400 m
DM
5/3 15:05
1 Kristina Ponting
IF UDD
61 IF UDD 2:28.53
M35 400 m
DM
5/3 15:15
1 Christian Karlström
IK Finish
83 IK Finish 1:05.77
M40 400 m
DM
5/3 15:15
1 Christian Borg
IS Göta
80 IS Göta 57.13
2 Karl Dannestam
Björnstorps IF
80 Björnstorps IF 57.92
3 Fredrik Krantz
IK Finish
80 IK Finish 1:00.00 PB
M40 3000 m
DM
5/3 17:30
1 Fredrik Johansson
Björnstorps IF
81 Björnstorps IF 9:18.42 PB
M45 400 m
DM
5/3 15:15
A-Final
Tot. plac.
1 Jonas Boijertz
Malmö AI
74 Malmö AI 57.92 1 PB
2 Henrik Falknell
FK Athlet
74 FK Athlet 1:01.44 2
3 Martin Edvardsson
Ystads IF
75 Ystads IF 1:01.80 3
B-Final
Tot. plac.
1 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 1:08.13 4 PB
2 Daniel Ohlin
Björnstorps IF
73 Björnstorps IF 1:09.34 5 PB
Sammanställning
Plac. Res.
1 Jonas Boijertz
Malmö AI
74 Malmö AI 57.92 PB
2 Henrik Falknell
FK Athlet
74 FK Athlet 1:01.44
3 Martin Edvardsson
Ystads IF
75 Ystads IF 1:01.80
4 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 1:08.13 PB
5 Daniel Ohlin
Björnstorps IF
73 Björnstorps IF 1:09.34 PB
M45 3000 m
DM
5/3 17:30
1 Sebastian Fannon
Björnstorps IF
75 Björnstorps IF 9:45.78
2 Martin Edvardsson
Ystads IF
75 Ystads IF 10:26.35
3 Daniel Ohlin
Björnstorps IF
73 Björnstorps IF 11:29.83 PB
M45 Tresteg
DM
5/3 12:05
1 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 8.79 PB
123456
310 Dennis Duex8.378.71x8.728.79
M50 400 m
DM
5/3 15:15
A-Final
Tot. plac.
1 Cedrik Wreme
IK Finish
71 IK Finish 1:03.14 1
2 Leif Grönqvist
IS Göta
69 IS Göta 1:05.61 2
3 Per Neuman
Björnstorps IF
72 Björnstorps IF 1:11.23 3
Håkan Ekfors
Björnstorps IF
68 Björnstorps IF DNS
B-Final
Tot. plac.
Gustav Sande
Genarps IF
69 Genarps IF DNS
Sammanställning
Plac. Res.
1 Cedrik Wreme
IK Finish
71 IK Finish 1:03.14
2 Leif Grönqvist
IS Göta
69 IS Göta 1:05.61
3 Per Neuman
Björnstorps IF
72 Björnstorps IF 1:11.23
Håkan Ekfors
Björnstorps IF
68 Björnstorps IF DNS
Gustav Sande
Genarps IF
69 Genarps IF DNS
M50 3000 m
DM
5/3 17:30
1 Max Lundberg
Björnstorps IF
70 Björnstorps IF 10:19.42
2 Håkan Ekfors
Björnstorps IF
68 Björnstorps IF 11:14.25
3 Jörgen Hejde
Genarps IF
68 Genarps IF 11:18.51 PB
4 Cedrik Wreme
IK Finish
71 IK Finish 11:36.59
M55 400 m
DM
5/3 15:15
1 Peter Bengtsson
Ystads IF
64 Ystads IF 1:02.34
2 Martin Danerud
Sävedalens AIK
63 Sävedalens AIK 1:12.42
M55 3000 m
DM
5/3 17:30
1 BG Nilensjö
IS Göta
63 IS Göta 10:13.77 SB
M60 3000 m
DM
5/3 17:30
1 Mats Berglund
Andrarums IF
62 Andrarums IF 11:23.56
M65 400 m
DM
5/3 15:15
1 Tommy Arnesson
Simrishamns AIF
53 Simrishamns AIF 1:23.56
M65 3000 m
DM
5/3 17:30
1 Jerry Olsson
Björnstorps IF
57 Björnstorps IF 12:07.78
2 Lars Uddbäck
Malmö AI
56 Malmö AI 12:48.64
3 Tommy Arnesson
Simrishamns AIF
53 Simrishamns AIF 13:20.43
M65 Tresteg
DM
5/3 12:05
1 Tommy Arnesson
Simrishamns AIF
53 Simrishamns AIF 6.38
123456
556 Tommy Arnesson6.316.38-
M70 400 m
DM
5/3 15:15
1 Bo-Göran Malmborg
Heleneholms IF
50 Heleneholms IF 1:33.24 PB
M70 3000 m
DM
5/3 17:30
Bo-Göran Malmborg
Heleneholms IF
50 Heleneholms IF DNF
M80 400 m
DM
5/3 15:15
1 Åke Jonson
Malmö AI
42 Malmö AI 1:30.58
M80 3000 m
DM
5/3 17:30
1 Åke Jonson
Malmö AI
42 Malmö AI 14:35.07
M80 Stav
DM
5/3 12:55
1 Åke Jonson
Malmö AI
42 Malmö AI 190
160170175180185190195
445 Åke Jonsonoo-oooxxx
M80 Tresteg
DM
5/3 12:05
1 Åke Jonson
Malmö AI
42 Malmö AI 5.50
123456
445 Åke Jonson5.505.255.45