Resultater Kraftmätningen 2022 - Kval Enskede IP

Enskede IP, Stockholm   2022-06-06

Arrangör: Hammarby IF Senast uppdaterad: 2022-06-09 17:53:45

Flickor

Plac.Poäng
1 Tureberg1 11226
2 Täby1 10882
3 Hammarby1 10495
4 Hammarby2 10027
5 Täby/ Rånäs 2 9355
6 Hanviken 7739
7 Hammarby3 6036
8 Hammarby IF Lag 4 3412
9 Täby3 2933
F15
800 m80 m häckHöjdLängdKulaSpjut
Hammarby1121510082294225820571663
Hammarby2158113031939211218851207
Hammarby3335554150013641524759
Tureberg1110420382044215620631821
Hanviken5283832094179918941041
Täby1148016002488212019311263
Täby/ Rånäs 29021708224418471698956
Täby324912732930638372
Hammarby IF Lag 430314031141565

Pojkar

Plac.Poäng
1 Hammarby1 12674
2 Täby1 12532
3 Tureberg2 12282
4 Tureberg1 11233
5 Hammarby2 8677
6 Täby/ Rånäs 2 7142
7 Hammarby3 6432
8 Hammarby IF Lag 4 5627
9 Hanviken 3665
P15
800 m80 m häckHöjdLängdKulaSpjut
Hammarby1214720622377242719811680
Hammarby214887361732178317141224
Hammarby38742041391146813131182
Tureberg1134416662030225023791564
Tureberg2199717762577211118951926
Hanviken3384564481083593747
Täby1196622012477222618391823
Täby/ Rånäs 21202601168315951096965
Hammarby IF Lag 44662941319104911351364

Mix

Plac.Poäng
1 Hammarby1 28859
2 Täby1 28276
3 Tureberg1 27542
4 Hammarby2 23237
5 Täby/ Rånäs 2 20345
6 Hammarby3 15071
7 Hanviken 15005
8 Hammarby IF Lag 4 12023
F15P15Mix
800 m80 m häckHöjdLängdKulaSpjut800 m80 m häckHöjdLängdKulaSpjut6x200 m
Hammarby11215100822942258205716632147206223772427198116805690
Hammarby2158113031939211218851207148873617321783171412244533
Hammarby333555415001364152475987420413911468131311822603
Tureberg11104203820442156206318211344166620302250237915645083
Hanviken528383209417991894104133845644810835937473601
Täby11480160024882120193112631966220124772226183918234862
Täby/ Rånäs 2902170822441847169895612026011683159510969653848
Hammarby IF Lag 43031403114156546629413191049113513642984
F15 800 m
SFIF Ungdomstabell F15 800m
6/6 17:40
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Ottilia Alvarsson
Täby1
07 Täby1 2:27.11 711 1
2 Ella Johansson
Hammarby1
07 Hammarby1 2:28.56 682 2
3 Tyra Sparv
Hammarby2
08 Hammarby2 2:35.61 548 3
4 Hanna Vikström
Täby1
08 Täby1 2:36.04 540 4
5 Gabriella Enquist
Hammarby2
08 Hammarby2 2:36.17 538 5
6 Malva Lönn
Hammarby1
09 Hammarby1 2:36.47 533 6
7 Amanda Solén
Tureberg1
07 Tureberg1 2:37.46 515 7
8 Inez Resare
Hammarby2
08 Hammarby2 2:38.62 495 8
Matilda Borg
Hammarby1
07 Hammarby1 DNS
Zara Klouda
Turebergs FK
07 Turebergs FK DNS
Arwen Pamelius
Täby IS
08 Täby IS DNS
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Wilma Beiming - Brotte
Täby/ Rånäs 2
08 Täby/ Rånäs 2 2:40.90 456 9 PB
2 Mathilda Solén
Tureberg1
07 Tureberg1 2:42.01 438 10
3 Desirée Trolling
Hanviken
07 Hanviken 2:47.43 354 11 PB
4 Lilly Selsborg
Hammarby3
08 Hammarby3 2:52.89 278 12
5 Elsa Rudström
Täby3
08 Täby3 2:55.11 249 14 PB
6 Tova Hambraeus
Täby1
07 Täby1 2:56.76 229 15
7 Freja Melin
Täby/ Rånäs 2
08 Täby/ Rånäs 2 2:59.97 191 16
8 Elsa Sandahl
Hanviken
08 Hanviken 3:01.53 174 17
Tilde Norrbrand
Tureberg1
07 Tureberg1 DNS
Stella Weissenborn
Täby/ Rånäs 2
08 Täby/ Rånäs 2 DNS
C-Final
Poäng Tot. plac.
1 Elsa Eriksson
Täby/ Rånäs 2
08 Täby/ Rånäs 2 2:54.64 255 13
2 Emmie Wedin
Tureberg1
07 Tureberg1 3:03.78 151 18
3 Alice Helge
Täby1
07 Täby1 3:25.27 10 21
Luna Ekroth
Hanviken
07 Hanviken DNS
My Nilsson
Täby IS
08 Täby IS DNS
Juni Rudberg
Täby3
09 Täby3 DNS
Anna Bergin
Hammarby2
07 Hammarby2 DNS
Ida Borglund
Täby/ Rånäs 2
07 Täby/ Rånäs 2 DNS
Alma Hallsten
Täby1
07 Täby1 DNS
Ella Nilsson
Täby/ Rånäs 2
07 Täby/ Rånäs 2 DNS
D-Final
Poäng Tot. plac.
1 Emilie Ekman
Täby/ Rånäs 2
08 Täby/ Rånäs 2 3:05.92 130 19
2 Chelcy Mumbamuna
Hammarby3
08 Hammarby3 3:15.28 57 20
3 Emma Olofsson
Täby1
07 Täby1 3:30.95 22
Iris Boqvist
Hanviken
08 Hanviken DNS
Ida Bonow
Tureberg1
07 Tureberg1 DNS
Vera Stolpen
Täby1
09 Täby1 DNS
Alma Cemalovic
Hanviken
08 Hanviken DNS
F15 80 m häck
SFIF Ungdomstabell F15 80m häck
Höjd: 76,2cm
6/6 10:00
A-Final
Vind: -3.7
Poäng Tot. plac.
1 Alice Helge
Täby1
07 Täby1 12.91 764 2
2 Tilde Norrbrand
Tureberg1
07 Tureberg1 13.23 682 4 13.221
3 Wilma Beiming - Brotte
Täby/ Rånäs 2
08 Täby/ Rånäs 2 13.23 682 5 13.229
4 Emilie Ekman
Täby/ Rånäs 2
08 Täby/ Rånäs 2 15.12 293 16
5 Desirée Trolling
Hanviken
07 Hanviken 15.18 283 17
6 Elsa Sandahl
Hanviken
08 Hanviken 17.56 26 26
B-Final
Vind: -2.4
Poäng Tot. plac.
1 Tyra Sparv
Hammarby2
08 Hammarby2 13.22 685 3 PB
2 Malva Lönn
Hammarby1
09 Hammarby1 13.23 682 6 13.230
3 Saga Berg Ojeda
Tureberg1
08 Tureberg1 14.03 498 10
4 Ebba Wennebjer
Hammarby1
07 Hammarby1 15.21 278 18
5 Tyra Sternlind
Hammarby2
09 Hammarby2 15.41 247 19
C-Final
Vind: -3.0
Poäng Tot. plac.
1 Ida Bonow
Tureberg1
07 Tureberg1 15.03 308 13
2 Stina Tärnvik
Hammarby2
08 Hammarby2 15.79 192 20
3 Alma Cemalovic
Hanviken
08 Hanviken 16.86 74 23
4 Ella Nilsson
Täby/ Rånäs 2
07 Täby/ Rånäs 2 16.89 72 24
5 Elsa Rudström
Täby3
08 Täby3 17.88 12 27
D-Final
Vind: -2.6
Poäng Tot. plac.
1 Alba Laguna
Hammarby3
09 Hammarby3 13.79 551 7
2 Svea Strand
Täby/ Rånäs 2
09 Täby/ Rånäs 2 13.84 540 8
3 Vera Hjalmarö
Hammarby IF Lag 4
07 Hammarby IF Lag 4 15.06 303 14
4 Ida Borglund
Täby/ Rånäs 2
07 Täby/ Rånäs 2 16.03 161 21
5 Lena Aouat
Hammarby3
08 Hammarby3 18.21 3 28
E-Final
Vind: -3.1
Poäng Tot. plac.
1 Emmie Wedin
Tureberg1
07 Tureberg1 12.56 858 1
2 Vera Stolpen
Täby1
09 Täby1 13.86 535 9
3 Elsa Eriksson
Täby/ Rånäs 2
08 Täby/ Rånäs 2 14.09 486 11
4 My Lindberg
Hammarby2
08 Hammarby2 14.67 371 12
5 Ottilia Alvarsson
Täby1
07 Täby1 15.07 301 15
6 Gabriella Enquist
Hammarby2
08 Hammarby2 16.35 124 22
7 Alicia Carlstedt
Hammarby1
07 Hammarby1 17.20 48 25
F15 Höjd
SFIF Ungdomstabell F15 Höjd
6/6 12:00
Pool 1
Poäng Tot. plac.
1 Alma Hallsten
Täby1
07 Täby1 156 877 1 PB
2 Ebba Borglund
Täby1
08 Täby1 152 830 2 PB
3 Ebba Wennebjer
Hammarby1
07 Hammarby1 148 781 =3 SB
3 Vera Stolpen
Täby1
09 Täby1 148 781 =3
5 Malva Lönn
Hammarby1
09 Hammarby1 144 732 =8
6 Emma Olofsson
Täby1
07 Täby1 140 682 =14 =PB
7 Alice Helge
Täby1
07 Täby1 136 630 =18 PB
Pool 2
Poäng Tot. plac.
=1 Luna Ekroth
Hanviken
07 Hanviken 144 732 =8 PB
1 Tilde Norrbrand
Tureberg1
07 Tureberg1 144 732 =8
=1 Alba Boric
Hanviken
07 Hanviken 144 732 =8 PB
4 Saga Berg Ojeda
Tureberg1
08 Tureberg1 140 682 =14 =SB
=5 Desirée Trolling
Hanviken
07 Hanviken 136 630 =18 PB
=5 Ida Bonow
Tureberg1
07 Tureberg1 136 630 =18 PB
7 Thea Lind
Hanviken
08 Hanviken 128 522 26
8 Evelina Larsson
Tureberg1
07 Tureberg1 120 405 =28
Pool 3
Poäng Tot. plac.
1 Emilie Ekman
Täby/ Rånäs 2
08 Täby/ Rånäs 2 148 781 =3 PB
1 Elsa Eriksson
Täby/ Rånäs 2
08 Täby/ Rånäs 2 148 781 =3
3 Juni Rudberg
Täby3
09 Täby3 144 732 =8 PB
=4 Ida Borglund
Täby/ Rånäs 2
07 Täby/ Rånäs 2 140 682 =14
=4 Svea Strand
Täby/ Rånäs 2
09 Täby/ Rånäs 2 140 682 =14
6 Wilma Beiming - Brotte
Täby/ Rånäs 2
08 Täby/ Rånäs 2 136 630 =18 PB
6 Ella Nilsson
Täby/ Rånäs 2
07 Täby/ Rånäs 2 136 630 =18
Pool 4
Poäng Tot. plac.
1 Alicia Carlstedt
Hammarby1
07 Hammarby1 148 781 =3 PB
2 Tyra Sparv
Hammarby2
08 Hammarby2 144 732 =8
=3 Gabriella Enquist
Hammarby2
08 Hammarby2 136 630 =18 PB
=3 Maja Sallnäs
Hammarby3
08 Hammarby3 136 630 =18 PB
5 My Lindberg
Hammarby2
08 Hammarby2 132 577 25
6 Chelcy Mumbamuna
Hammarby3
08 Hammarby3 124 465 27
7 Alba Laguna
Hammarby3
09 Hammarby3 120 405 =28 =PB
F15 Längd
SFIF Ungdomstabell F15 Längd
6/6 14:45
Pool 1
Poäng Tot. plac.
1 Malva Lönn
Hammarby1
09 Hammarby1 4.96 0.0 804 3
2 Emmie Wedin
Tureberg1
07 Tureberg1 4.92 +0.5 790 4
3 Ella Johansson
Hammarby1
07 Hammarby1 4.75 0.0 732 5 PB
4 Matilda Borg
Hammarby1
07 Hammarby1 4.72 +1.4 722 6
5 Saga Berg Ojeda
Tureberg1
08 Tureberg1 4.61 0.0 685 10
6 Tilde Norrbrand
Tureberg1
07 Tureberg1 4.60 -1.9 681 11 PB
7 Ebba Wennebjer
Hammarby1
07 Hammarby1 4.55 +0.8 664 12 SB
8 Evelina Larsson
Tureberg1
07 Tureberg1 4.53 0.0 657 13 PB
9 Ida Bonow
Tureberg1
07 Tureberg1 4.24 -0.5 559 21 SB
123
67 Saga Berg Ojedax 4.22 +0.14.61 0.0
22 Ella Johansson4.59 -1.0x 4.75 0.0
86 Emmie Wedin4.56 -1.84.85 -1.64.92 +0.5
48 Ebba Wennebjer4.55 +0.82.96 +0.44.20 0.0
80 Tilde Norrbrand4.54 -0.4x 4.60 -1.9
69 Ida Bonow4.04 0.04.24 -0.54.21 +0.4
8 Matilda Borg4.63 0.04.61 -1.34.72 +1.4
29 Malva Lönn4.96 0.0x x
75 Evelina Larssonx 4.44 -1.34.53 0.0
Pool 2
Poäng Tot. plac.
1 Ebba Borglund
Täby1
08 Täby1 5.11 0.0 856 1 PB
2 Alba Boric
Hanviken
07 Hanviken 4.63 0.0 691 7
3 Alice Helge
Täby1
07 Täby1 4.62 +0.2 688 8
4 Vera Stolpen
Täby1
09 Täby1 4.29 0.0 576 18
5 Alma Cemalovic
Hanviken
08 Hanviken 4.26 +0.1 566 20
6 Desirée Trolling
Hanviken
07 Hanviken 4.19 -2.0 542 23 PB
7 Emma Olofsson
Täby1
07 Täby1 4.17 0.0 535 25
8 Luna Ekroth
Hanviken
07 Hanviken 4.14 +2.1 525 26
9 Iris Boqvist
Hanviken
08 Hanviken 3.91 0.0 448 33
10 Joséphine Lundqvist
Hanviken
07 Hanviken 3.60 +0.7 345 36
11 Elsa Sandahl
Hanviken
08 Hanviken 3.54 -1.0 326 37
12 Thea Lind
Hanviken
08 Hanviken 3.00 +1.6 151 40
123
107 Emma Olofsson4.17 0.03.65 -0.54.04 0.0
60 Joséphine Lundqvist3.56 +0.92.84 -1.83.60 +0.7
90 Ebba Borglund4.93 +1.85.11 0.05.06 +0.7
56 Alma Cemalovicx 4.26 +0.14.26 -1.8
64 Desirée Trollingx x 4.19 -2.0
57 Luna Ekroth3.91 +1.1x 4.14 +2.1
99 Alice Helge4.28 +0.24.62 +0.24.61 +0.8
55 Alba Boric4.48 +0.44.52 0.04.63 0.0
63 Elsa Sandahl3.37 0.03.54 -1.0x
114 Vera Stolpenx 4.29 0.03.85 0.0
54 Iris Boqvist3.81 -0.53.91 0.03.83 0.0
59 Thea Lind3.00 +1.6- -
Pool 3
Poäng Tot. plac.
1 Ida Borglund
Täby/ Rånäs 2
07 Täby/ Rånäs 2 4.44 +0.6 627 14 PB
2 Emilie Ekman
Täby/ Rånäs 2
08 Täby/ Rånäs 2 4.42 +2.2 620 15
3 Ella Nilsson
Täby/ Rånäs 2
07 Täby/ Rånäs 2 4.36 -2.2 600 16
4 Stella Weissenborn
Täby/ Rånäs 2
08 Täby/ Rånäs 2 4.18 -0.9 539 24 PB
5 Wilma Beiming - Brotte
Täby/ Rånäs 2
08 Täby/ Rånäs 2 4.06 +0.2 499 27 PB
6 Juni Rudberg
Täby3
09 Täby3 3.98 +0.6 472 28
7 Elsa Rudström
Täby3
08 Täby3 3.94 -0.1 458 31 PB
123
94 Emilie Ekman4.36 0.04.24 +0.94.42 +2.2
111 Juni Rudberg3.59 -0.13.98 +0.63.83 +0.2
104 Ella Nilsson4.31 -0.24.36 -2.23.83 -1.4
91 Ida Borglundx 4.44 +0.64.13 +0.4
119 Stella Weissenbornx x 4.18 -0.9
89 Wilma Beiming - Brotte4.06 +0.23.88 0.03.97 0.0
112 Elsa Rudström3.72 0.03.94 -0.13.67 -0.9
Pool 4
Poäng Tot. plac.
1 Tyra Sparv
Hammarby2
08 Hammarby2 5.08 +1.2 845 2 PB
2 Tyra Sternlind
Hammarby2
09 Hammarby2 4.62 0.0 688 9
3 Mira Hålling
Hammarby2
08 Hammarby2 4.30 -1.1 579 17
4 Vera Hjalmarö
Hammarby IF Lag 4
07 Hammarby IF Lag 4 4.26 -1.6 566 19 PB
5 Gabriella Enquist
Hammarby2
08 Hammarby2 4.20 +0.9 546 22
6 Chelcy Mumbamuna
Hammarby3
08 Hammarby3 3.97 -1.2 468 29
7 Alva Attersand
Hammarby IF Lag 4
07 Hammarby IF Lag 4 3.97 +1.5 468 30
8 Maja Sallnäs
Hammarby3
08 Hammarby3 3.91 0.0 448 32
9 Selma Pålsson
Hammarby3
08 Hammarby3 3.91 +1.6 448 34
10 Esther Wismuth Ljessoj
Hammarby IF Lag 4
07 Hammarby IF Lag 4 3.67 -1.4 369 35
11 Emma Linerudt
Hammarby3
08 Hammarby3 3.46 -0.5 299 38
12 Lena Aouat
Hammarby3
08 Hammarby3 3.25 +1.5 231 39
123
3 Alva Attersand3.19 +1.03.65 -0.73.97 +1.5
20 Mira Hålling3.54 -1.2x 4.30 -1.1
34 Selma Pålsson3.91 +1.63.70 0.03.82 -1.9
31 Chelcy Mumbamuna3.79 -1.63.87 0.03.97 -1.2
39 Maja Sallnäs3.84 +0.23.91 0.0x
50 Esther Wismuth Ljessoj3.67 -1.4x x
13 Gabriella Enquist4.20 +0.93.05 +0.54.11 +0.1
41 Tyra Sparvx 4.85 +0.45.08 +1.2
28 Emma Linerudt3.46 -0.52.92 0.02.96 -1.6
17 Vera Hjalmarö4.17 -1.14.26 -1.64.26 +1.3
42 Tyra Sternlind4.62 0.04.06 0.04.05 -1.0
1 Lena Aouat3.25 +1.52.68 0.03.04 +1.2
F15 Kula
SFIF Ungdomstabell F15 Kula
Vikt: 3,0kg
6/6 10:40
Pool1
Poäng Tot. plac.
1 Elin Runemar
Tureberg1
07 Tureberg1 12.00 930 1
2 Ella Johansson
Hammarby1
07 Hammarby1 10.41 779 3 PB
3 Ebba Wennebjer
Hammarby1
07 Hammarby1 9.07 645 8 SB
4 Malva Lönn
Hammarby1
09 Hammarby1 8.95 633 9
5 Tilde Norrbrand
Tureberg1
07 Tureberg1 8.89 627 10 PB
6 Ida Bonow
Tureberg1
07 Tureberg1 7.74 506 19 SB
7 Saga Berg Ojeda
Tureberg1
08 Tureberg1 7.44 473 22
8 Evelina Larsson
Tureberg1
07 Tureberg1 7.31 459 26
123
22 Ella Johansson10.4110.299.41
48 Ebba Wennebjerx9.07x
81 Elin Runemar12.00x12.00
29 Malva Lönn8.928.958.21
75 Evelina Larsson7.317.256.63
67 Saga Berg Ojeda7.447.07x
69 Ida Bonowx7.587.74
80 Tilde Norrbrand8.897.418.32
Pool2
Poäng Tot. plac.
1 Ebba Borglund
Täby1
08 Täby1 10.63 800 2 =PB
2 Alba Boric
Hanviken
07 Hanviken 9.28 667 5 PB
3 Emma Olofsson
Täby1
07 Täby1 9.28 667 6
4 Thea Lind
Hanviken
08 Hanviken 9.26 665 7 PB
5 Iris Boqvist
Hanviken
08 Hanviken 8.26 562 16
6 Joséphine Lundqvist
Hanviken
07 Hanviken 7.90 523 17
7 Alma Hallsten
Täby1
07 Täby1 7.36 464 24
8 Alice Helge
Täby1
07 Täby1 7.24 451 28 PB
9 Luna Ekroth
Hanviken
07 Hanviken 7.11 437 30
10 Alma Cemalovic
Hanviken
08 Hanviken 6.82 404 34
11 Vera Stolpen
Täby1
09 Täby1 6.65 384 36
12 Tova Hambraeus
Täby1
07 Täby1 6.36 350 40
123
59 Thea Lind8.468.819.26
57 Luna Ekroth7.116.466.05
55 Alba Boric8.578.979.28
90 Ebba Borglundx10.5210.63
60 Joséphine Lundqvist7.317.867.90
56 Alma Cemalovic6.825.966.54
98 Tova Hambraeus5.705.506.36
114 Vera Stolpen6.295.916.65
107 Emma Olofsson8.629.28x
54 Iris Boqvist7.428.267.08
99 Alice Helge7.246.566.97
97 Alma Hallsten6.367.366.89
Pool3
Poäng Tot. plac.
1 Stella Weissenborn
Täby/ Rånäs 2
08 Täby/ Rånäs 2 8.64 601 11
2 Ida Borglund
Täby/ Rånäs 2
07 Täby/ Rånäs 2 8.40 576 14 PB
3 Emilie Ekman
Täby/ Rånäs 2
08 Täby/ Rånäs 2 7.88 521 18
4 Ella Nilsson
Täby/ Rånäs 2
07 Täby/ Rånäs 2 7.67 498 21
5 Elsa Eriksson
Täby/ Rånäs 2
08 Täby/ Rånäs 2 7.39 468 23
6 Juni Rudberg
Täby3
09 Täby3 7.11 437 29
7 Wilma Beiming - Brotte
Täby/ Rånäs 2
08 Täby/ Rånäs 2 6.68 388 35
8 Svea Strand
Täby/ Rånäs 2
09 Täby/ Rånäs 2 6.18 329 41
9 Ottilia Alvarsson
Täby1
07 Täby1 5.82 284 45
10 Elsa Rudström
Täby3
08 Täby3 5.18 201 47
123
91 Ida Borglund7.958.407.95
104 Ella Nilsson7.677.176.45
112 Elsa Rudström5.184.524.71
89 Wilma Beiming - Brotte5.35x6.68
119 Stella Weissenborn8.518.648.34
111 Juni Rudberg6.537.116.84
94 Emilie Ekman7.887.517.63
88 Ottilia Alvarsson4.855.825.52
115 Svea Strand6.185.455.94
134 Elsa Eriksson7.397.107.27
Pool4
Poäng Tot. plac.
1 Tyra Sparv
Hammarby2
08 Hammarby2 9.68 707 4 PB
2 Anna Bergin
Hammarby2
07 Hammarby2 8.57 594 12
3 Tyra Sternlind
Hammarby2
09 Hammarby2 8.47 584 13
4 Alba Laguna
Hammarby3
09 Hammarby3 8.27 563 15
5 Selma Pålsson
Hammarby3
08 Hammarby3 7.67 498 20
6 Maja Sallnäs
Hammarby3
08 Hammarby3 7.35 463 25
7 Alva Attersand
Hammarby IF Lag 4
07 Hammarby IF Lag 4 7.26 453 27 PB
8 Inez Resare
Hammarby2
08 Hammarby2 7.10 435 31 PB
9 My Lindberg
Hammarby2
08 Hammarby2 6.95 419 32 PB
10 Mira Hålling
Hammarby2
08 Hammarby2 6.84 406 33
11 Chelcy Mumbamuna
Hammarby3
08 Hammarby3 6.63 382 37
12 Esther Wismuth Ljessoj
Hammarby IF Lag 4
07 Hammarby IF Lag 4 6.62 381 38
13 Gabriella Enquist
Hammarby2
08 Hammarby2 6.38 352 39 PB
14 Stina Tärnvik
Hammarby2
08 Hammarby2 6.11 320 42
15 Alicia Carlstedt
Hammarby1
07 Hammarby1 6.08 316 43
16 Vera Hjalmarö
Hammarby IF Lag 4
07 Hammarby IF Lag 4 6.00 307 44
17 Emma Linerudt
Hammarby3
08 Hammarby3 5.29 216 46
123
42 Tyra Sternlind8.107.468.47
50 Esther Wismuth Ljessoj6.436.566.62
27 My Lindberg6.626.546.95
6 Anna Bergin7.668.578.26
13 Gabriella Enquist5.826.386.12
36 Inez Resare7.106.836.50
45 Stina Tärnvik5.976.116.05
3 Alva Attersand6.637.266.49
39 Maja Sallnäs6.476.967.35
10 Alicia Carlstedt5.985.276.08
28 Emma Linerudt4.745.294.60
26 Alba Laguna5.667.538.27
41 Tyra Sparv9.689.159.35
34 Selma Pålsson6.527.377.67
31 Chelcy Mumbamuna6.066.636.27
20 Mira Hålling6.256.846.62
17 Vera Hjalmarö5.825.626.00
F15 Spjut
SFIF Ungdomstabell F15 Spjut
Vikt: 500g
6/6 16:15
Pool 1
Poäng Tot. plac.
1 Ella Johansson
Hammarby1
07 Hammarby1 31.64 692 1 PB
2 Matilda Borg
Hammarby1
07 Hammarby1 25.75 531 5
3 Ebba Wennebjer
Hammarby1
07 Hammarby1 22.45 440 8 PB
4 Iris Boqvist
Hanviken
08 Hanviken 20.90 396 12
5 Alma Cemalovic
Hanviken
08 Hanviken 18.34 323 15 PB
6 Thea Lind
Hanviken
08 Hanviken 18.28 322 16
7 Luna Ekroth
Hanviken
07 Hanviken 17.95 312 19
8 Desirée Trolling
Hanviken
07 Hanviken 17.74 306 22
9 Joséphine Lundqvist
Hanviken
07 Hanviken 16.99 284 25 PB
10 Elsa Sandahl
Hanviken
08 Hanviken 13.16 171 34
Alba Boric
Hanviken
07 Hanviken x
123
56 Alma Cemalovic
60 Joséphine Lundqvist
8 Matilda Borg
22 Ella Johansson
63 Elsa Sandahl
54 Iris Boqvist
59 Thea Lind
55 Alba Boric
48 Ebba Wennebjer
57 Luna Ekroth
64 Desirée Trolling
Pool 2
Poäng Tot. plac.
1 Tilde Norrbrand
Tureberg1
07 Tureberg1 30.72 667 2
2 Elin Runemar
Tureberg1
07 Tureberg1 28.45 605 3 PB
3 Ida Bonow
Tureberg1
07 Tureberg1 26.40 549 4
4 Emma Olofsson
Täby1
07 Täby1 25.30 519 7 SB
5 Ebba Borglund
Täby1
08 Täby1 21.84 423 9
6 Evelina Larsson
Tureberg1
07 Tureberg1 21.14 403 10
7 Vera Stolpen
Täby1
09 Täby1 18.27 321 17
8 Saga Berg Ojeda
Tureberg1
08 Tureberg1 16.98 284 26
9 Alma Hallsten
Täby1
07 Täby1 10.31 81 42
Alice Helge
Täby1
07 Täby1 x
123
69 Ida Bonow
75 Evelina Larsson
97 Alma Hallsten
90 Ebba Borglund
80 Tilde Norrbrand
107 Emma Olofsson
114 Vera Stolpen
81 Elin Runemar
99 Alice Helge
67 Saga Berg Ojeda
Pool 3
Poäng Tot. plac.
1 Wilma Beiming - Brotte
Täby/ Rånäs 2
08 Täby/ Rånäs 2 19.08 344 14
2 Elsa Eriksson
Täby/ Rånäs 2
08 Täby/ Rånäs 2 17.94 312 20
3 Ida Borglund
Täby/ Rånäs 2
07 Täby/ Rånäs 2 17.53 300 24 PB
4 Juni Rudberg
Täby3
09 Täby3 15.75 248 28
5 Emilie Ekman
Täby/ Rånäs 2
08 Täby/ Rånäs 2 13.86 192 30
6 Stella Weissenborn
Täby/ Rånäs 2
08 Täby/ Rånäs 2 13.50 181 32
7 Svea Strand
Täby/ Rånäs 2
09 Täby/ Rånäs 2 11.80 129 38
8 Elsa Rudström
Täby3
08 Täby3 11.66 124 39
9 Ella Nilsson
Täby/ Rånäs 2
07 Täby/ Rånäs 2 10.57 90 41
My Nilsson
Täby IS
08 Täby IS x
Ottilia Alvarsson
Täby1
07 Täby1 x
Tova Hambraeus
Täby1
07 Täby1 x
Arwen Pamelius
Täby IS
08 Täby IS x
123
112 Elsa Rudström
91 Ida Borglund
115 Svea Strand
105 My Nilsson
119 Stella Weissenborn
94 Emilie Ekman
104 Ella Nilsson
88 Ottilia Alvarsson
98 Tova Hambraeus
134 Elsa Eriksson
109 Arwen Pamelius
89 Wilma Beiming - Brotte
111 Juni Rudberg
Pool 4
Poäng Tot. plac.
1 Tyra Sternlind
Hammarby2
09 Hammarby2 25.68 530 6
2 Alva Attersand
Hammarby IF Lag 4
07 Hammarby IF Lag 4 21.01 399 11 PB
3 Tyra Sparv
Hammarby2
08 Hammarby2 19.71 362 13
4 Inez Resare
Hammarby2
08 Hammarby2 18.06 315 18
5 Anna Bergin
Hammarby2
07 Hammarby2 17.93 311 21 PB
6 Maja Sallnäs
Hammarby3
08 Hammarby3 17.72 305 23
7 Selma Pålsson
Hammarby3
08 Hammarby3 16.06 257 27
8 Chelcy Mumbamuna
Hammarby3
08 Hammarby3 14.05 197 29
9 Gabriella Enquist
Hammarby2
08 Hammarby2 13.51 181 31
10 Lena Aouat
Hammarby3
08 Hammarby3 13.33 176 33
11 Esther Wismuth Ljessoj
Hammarby IF Lag 4
07 Hammarby IF Lag 4 13.02 166 35
12 Alba Laguna
Hammarby3
09 Hammarby3 12.99 165 36
13 Stina Tärnvik
Hammarby2
08 Hammarby2 12.58 153 37
14 Mira Hålling
Hammarby2
08 Hammarby2 11.17 109 40
123
26 Alba Laguna
45 Stina Tärnvik
41 Tyra Sparv
1 Lena Aouat
13 Gabriella Enquist
42 Tyra Sternlind
39 Maja Sallnäs
20 Mira Hålling
31 Chelcy Mumbamuna
36 Inez Resare
6 Anna Bergin
3 Alva Attersand
50 Esther Wismuth Ljessoj
34 Selma Pålsson
P15 800 m
SFIF Ungdomstabell P15 800m
6/6 17:15
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Vilmer Karlsson
Hammarby1
07 Hammarby1 2:06.75 936 1
2 Vilhelm Lood Falgen
Tureberg2
07 Tureberg2 2:07.16 927 2
3 Leo Papinski
Täby1
07 Täby1 2:10.33 855 3 PB
4 Jonas Atlassi
Hammarby2
08 Hammarby2 2:14.89 757 4 PB
5 Bill Norlin
Hammarby1
07 Hammarby1 2:19.10 671 5
6 Johan Åkerström
Tureberg1
08 Tureberg1 2:20.08 652 6
7 Liam Tannlund
Täby1
07 Täby1 2:20.33 647 7
8 Iker Garcia Lundström
Tureberg1
07 Tureberg1 2:20.45 645 8
9 Emil Söderberg
Täby1
07 Täby1 2:30.45 464 14 PB
Levi Back
Tureberg2
08 Tureberg2 DNS
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 William Clason
Täby/ Rånäs 2
08 Täby/ Rånäs 2 2:28.93 490 12 PB
2 Christoffer Bélec
Hammarby IF Lag 4
07 Hammarby IF Lag 4 2:30.31 466 13 PB
3 Jacob Rune
Täby1
07 Täby1 2:33.74 410 16
4 Benjamin Wilkinson
Hammarby2
08 Hammarby2 2:34.07 405 18 PB
5 Samuel Oliveira
Hanviken
09 Hanviken 2:38.50 338 21 PB
6 Theodor Håkansson
Hammarby2
08 Hammarby2 2:39.36 326 22 PB
Jakob Lennermark
Tureberg1
07 Tureberg1 DNS
Anton Johansson
Hammarby IF Lag 4
08 Hammarby IF Lag 4 DNS
Felix Camarstrand
Hammarby IF Lag 4
08 Hammarby IF Lag 4 DNS
Emil Svarverud Svensson
Tureberg2
08 Tureberg2 DNS
C-Final
Poäng Tot. plac.
1 Tor Agnvall
Tureberg2
07 Tureberg2 2:20.47 644 9
2 Anton Roslund
Hammarby1
07 Hammarby1 2:26.05 540 10
3 Oskar Helge
Täby/ Rånäs 2
09 Täby/ Rånäs 2 2:26.86 526 11
4 Viggo Fuxe Barkwall
Tureberg2
07 Tureberg2 2:32.73 426 15
5 Otis Swensson
Hammarby3
08 Hammarby3 2:35.04 390 19
6 Love Mårtensson
Täby1
07 Täby1 2:39.95 318 23
7 Fredrik Redin
Hammarby3
07 Hammarby3 2:55.75 132 25
Viggo Rostmark
Hanviken
08 Hanviken DNS
Hugo Beskow
Hammarby IF Lag 4
07 Hammarby IF Lag 4 DNS
Vincent Huselius
Hammarby2
08 Hammarby2 DNS
William Blomquist
Tureberg1
08 Tureberg1 DNS
D-Final
Poäng Tot. plac.
1 Simon Ek Linterius
Hammarby1
07 Hammarby1 2:33.82 409 17
2 Leon Hermansen
Hammarby3
08 Hammarby3 2:37.58 352 20
3 Filip Olsson
Täby/ Rånäs 2
08 Täby/ Rånäs 2 2:50.48 186 24
4 Jacob Norsell
Täby1
07 Täby1 2:59.79 97 26
5 Albin Wolgast
Hammarby2
08 Hammarby2 3:03.55 68 27
6 Linus Matsson
Täby/ Rånäs 2
07 Täby/ Rånäs 2 3:04.15 64 28
7 Alexander Mickelson
Tureberg1
07 Tureberg1 3:06.89 47 29
Valentin Ribbing
Hammarby IF Lag 4
07 Hammarby IF Lag 4 DNS
Carl Grindange
Tureberg2
09 Tureberg2 DNS
Emil Ahlepil
Hanviken
08 Hanviken DNS
William Strömberg
Tureberg1
08 Tureberg1 DNS
Quincy Hackett
Hammarby1
07 Hammarby1 DNS
P15 80 m häck
SFIF Ungdomstabell P15 80m häck
Höjd: 84,0cm
6/6 10:20
A-Final
Vind: -2.7
Poäng Tot. plac.
1 Simon Lindström
Tureberg2
07 Tureberg2 11.60 958 1
2 Jacob Rune
Täby1
07 Täby1 11.63 949 2
3 Hannes Johansson
Hammarby1
07 Hammarby1 12.04 836 3 PB
4 Jacob Norsell
Täby1
07 Täby1 12.18 799 4
5 Jakob Lennermark
Tureberg1
07 Tureberg1 12.25 781 5
6 Vilmer Karlsson
Hammarby1
07 Hammarby1 12.56 703 6 PB
7 Levi Back
Tureberg2
08 Tureberg2 12.67 676 7
8 Alexander Mickelson
Tureberg1
07 Tureberg1 12.76 654 8
B-Final
Vind: -2.8
Poäng Tot. plac.
1 Anton Roslund
Hammarby1
07 Hammarby1 13.34 523 10 13.336
2 Theo Carlström Cousins
Hammarby1
07 Hammarby1 13.35 521 11
3 Theodor Håkansson
Hammarby2
08 Hammarby2 14.35 329 13
4 Love Mårtensson
Täby1
07 Täby1 14.53 299 15 PB
5 William Strömberg
Tureberg1
08 Tureberg1 14.97 231 16
6 Alessandro Mancinella
Hammarby2
09 Hammarby2 15.17 203 19
7 Felix Camarstrand
Hammarby IF Lag 4
08 Hammarby IF Lag 4 16.44 66 24
Benjamin Wilkinson
Hammarby2
08 Hammarby2 DNF
C-Final
Vind: -3.0
Poäng Tot. plac.
1 Linus Matsson
Täby/ Rånäs 2
07 Täby/ Rånäs 2 13.34 523 9 13.331
2 Axel Victorin
Hammarby2
08 Hammarby2 15.16 204 18
3 Emil Svarverud Svensson
Tureberg2
08 Tureberg2 15.66 142 22 PB
4 William Clason
Täby/ Rånäs 2
08 Täby/ Rånäs 2 16.30 78 23
5 Suhaib Khalid
Hammarby3
08 Hammarby3 17.17 21 25
D-Final
Vind: -3.8
Poäng Tot. plac.
1 Emil Söderberg
Täby1
07 Täby1 13.68 453 12 PB
2 Viggo Rostmark
Hanviken
08 Hanviken 14.48 307 14
3 Hugo Beskow
Hammarby IF Lag 4
07 Hammarby IF Lag 4 14.99 228 17
4 Leon Hermansson
Hammarby3
08 Hammarby3 15.36 178 20
5 Emil Ahlepil
Hanviken
08 Hanviken 15.60 149 21
6 Fredrik Redin
Hammarby3
07 Hammarby3 17.62 5 26
7 Jonas Atlassi
Hammarby2
08 Hammarby2 18.10 27
P15 Höjd
SFIF Ungdomstabell P15 Höjd
6/6 14:45
Pool 1
Poäng Tot. plac.
1 Simon Lindström
Tureberg2
07 Tureberg2 180 959 1
2 Anton Roslund
Hammarby1
07 Hammarby1 176 909 2
3 Jacob Norsell
Täby1
07 Täby1 176 909 3 PB
4 Emil Svarverud Svensson
Tureberg2
08 Tureberg2 172 859 4 PB
5 Emil Söderberg
Täby1
07 Täby1 172 859 5 PB
6 Alexander Mickelson
Tureberg1
07 Tureberg1 172 859 6 SB
7 Levi Back
Tureberg2
08 Tureberg2 164 759 7 PB
8 Hannes Johansson
Hammarby1
07 Hammarby1 164 759 8 PB
9 Vilmer Karlsson
Hammarby1
07 Hammarby1 160 709 9 PB
10 Jacob Rune
Täby1
07 Täby1 160 709 10 PB
11 Noah Holmlund
Hammarby1
07 Hammarby1 156 659 12 PB
12 Theo Carlström Cousins
Hammarby1
07 Hammarby1 156 659 15 PB
13 William Blomquist
Tureberg1
08 Tureberg1 152 610 16 PB
14 Carl Grindange
Tureberg2
09 Tureberg2 152 610 =17 PB
15 William Strömberg
Tureberg1
08 Tureberg1 148 561 =19 PB
16 Love Mårtensson
Täby1
07 Täby1 144 512 =23 PB
17 Jakob Lennermark
Tureberg1
07 Tureberg1 140 463 =26 R
18 Quincy Hackett
Hammarby1
07 Hammarby1 128 318 31
19 Viggo Rostmark
Hanviken
08 Hanviken 120 224 33
20 Samuel Oliveira
Hanviken
09 Hanviken 120 224 34 PB
112116120124128132136140144148152156160164168172176180184
113 Jacob Rune--------oooxoxoxxx
23 Hannes Johansson----------o-oxoxxx
106 Jacob Norsell----------o-ooooxxoxxx
11 Theo Carlström Cousins--------ooxoxoxxx
79 Alexander Mickelson--------o--o-ooxoxxx
18 Noah Holmlund-----oooooooxxx
24 Vilmer Karlsson--------oooxooxxx
73 Carl Grindange--o---oooxoxxoxxx
77 Simon Lindström------------oxoooxoxxx
38 Anton Roslund-------------ooxooxxx
116 Emil Söderberg----------o-oxoooxxx
84 William Strömberg------ooooxxx
103 Love Mårtensson-------ooxxx
68 William Blomquist------oooxoxoxxx
61 Samuel Oliveiraoxoxoxxx
66 Levi Back-------oooooooxxx
85 Emil Svarverud Svensson----------ooooooxxx
15 Quincy Hackett----o-xxx
76 Jakob Lennermark--o---oo-
62 Viggo Rostmark--xoxxx
Pool 2
Poäng Tot. plac.
1 Hugo Beskow
Hammarby IF Lag 4
07 Hammarby IF Lag 4 160 709 11 PB
=2 Linus Matsson
Täby/ Rånäs 2
07 Täby/ Rånäs 2 156 659 =13
=2 Ricky Wahlberg
Hammarby2
08 Hammarby2 156 659 =13
4 Christoffer Bélec
Hammarby IF Lag 4
07 Hammarby IF Lag 4 152 610 =17 PB
5 Vincent Huselius
Hammarby2
08 Hammarby2 148 561 =19
6 Fredrik Redin
Hammarby3
07 Hammarby3 148 561 21
7 William Clason
Täby/ Rånäs 2
08 Täby/ Rånäs 2 148 561 22 PB
8 Theodor Håkansson
Hammarby2
08 Hammarby2 144 512 =23
9 Alessandro Mancinella
Hammarby2
09 Hammarby2 144 512 25
10 Jonas Atlassi
Hammarby2
08 Hammarby2 140 463 =26
11 Filip Olsson
Täby/ Rånäs 2
08 Täby/ Rånäs 2 140 463 28
12 Otis Swensson
Hammarby3
08 Hammarby3 136 415 =29 PB
12 Leon Hermansson
Hammarby3
08 Hammarby3 136 415 =29
14 Nicklas Bélec
Hammarby3
08 Hammarby3 120 224 32 PB
112116120124128132136140144148152156160164
156 Filip Olsson---o-oxxooxxx
35 Fredrik Redin-----ooxxoxooxxx
4 Christoffer Bélec-----ooooxoxxoxxx
19 Theodor Håkansson-----ooooxxx
43 Otis Swensson--oooooxxx
124 Vincent Huselius-------ooox
101 Linus Matsson------oooxoooxxx
47 Ricky Wahlberg--------oxooxx--
30 Alessandro Mancinella--------xo-xxx
2 Jonas Atlassi-----oxxx
7 Hugo Beskow-----oooooxooxxoxxx
5 Nicklas Bélecoooxxx
92 William Clason-------oxoxxoxxx
16 Leon Hermansson-----ooxxx
P15 Längd
SFIF Ungdomstabell P15 Längd
6/6 12:30
Pool 1
Poäng Tot. plac.
1 Vilmer Karlsson
Hammarby1
07 Hammarby1 5.84 +2.0 881 3 PB
2 Anton Roslund
Hammarby1
07 Hammarby1 5.58 0.0 808 5
3 Hannes Johansson
Hammarby1
07 Hammarby1 5.33 0.0 738 8
4 Noah Holmlund
Hammarby1
07 Hammarby1 5.15 +0.3 686 10
5 Quincy Hackett
Hammarby1
07 Hammarby1 5.12 0.0 677 13 PB
6 Simon Ek Linterius
Hammarby1
07 Hammarby1 5.02 0.0 649 14 =PB
7 Samuel Oliveira
Hanviken
09 Hanviken 4.15 +0.1 391 29
8 Viggo Rostmark
Hanviken
08 Hanviken 4.07 -1.0 366 31
9 Alfred Eriksson
Hanviken
07 Hanviken 3.94 0.0 326 34
10 Emil Ahlepil
Hanviken
08 Hanviken 3.92 0.0 320 35
11 Valentin Ribbing
Hammarby IF Lag 4
07 Hammarby IF Lag 4 3.03 +0.6 15 38
123
24 Vilmer Karlsson5.61 +1.5x 5.84 +2.0
62 Viggo Rostmarkx 4.07 -1.04.02 +1.7
58 Alfred Eriksson3.94 0.03.92 +1.9x
23 Hannes Johansson5.33 0.0x x
18 Noah Holmlund5.15 +0.3x x
15 Quincy Hackett5.02 0.05.12 0.0x
53 Emil Ahlepil3.49 +0.13.92 0.03.67 0.0
61 Samuel Oliveira4.15 +0.1x 3.93 0.0
12 Simon Ek Linterius5.02 0.04.71 0.04.88 -0.4
38 Anton Roslund5.26 +0.6x 5.58 0.0
37 Valentin Ribbing3.03 +0.6x x
Pool 2
Poäng Tot. plac.
1 Simon Lindström
Tureberg2
07 Tureberg2 5.88 +0.8 892 1 PB
2 Alexander Mickelson
Tureberg1
07 Tureberg1 5.85 +0.2 884 2
3 William Strömberg
Tureberg1
08 Tureberg1 5.14 +0.1 683 11
4 William Blomquist
Tureberg1
08 Tureberg1 5.14 +0.4 683 12
5 Levi Back
Tureberg2
08 Tureberg2 4.96 +0.6 631 17
6 Carl Grindange
Tureberg2
09 Tureberg2 4.81 +1.2 588 20
7 Jakob Lennermark
Tureberg1
07 Tureberg1 4.63 +0.2 535 22
123
76 Jakob Lennermark4.63 +0.24.58 +1.4x
77 Simon Lindström5.69 -1.05.88 +0.8x
84 William Strömberg5.14 +0.14.88 +1.25.10 +0.3
73 Carl Grindange4.63 +0.14.81 +1.24.56 +0.3
68 William Blomquist5.14 +0.44.99 0.03.23 +0.5
66 Levi Back4.96 +0.64.58 -2.2x
79 Alexander Mickelson5.50 +0.1x 5.85 +0.2
Pool 3
Poäng Tot. plac.
1 Leon Hermansen
Hammarby3
08 Hammarby3 5.41 +0.9 760 6
2 Axel Victorin
Hammarby2
08 Hammarby2 4.97 -0.4 634 16 PB
3 Benjamin Wilkinson
Hammarby2
08 Hammarby2 4.89 +1.3 611 18 PB
4 Theodor Håkansson
Hammarby2
08 Hammarby2 4.64 +0.2 538 21
5 Hugo Beskow
Hammarby IF Lag 4
07 Hammarby IF Lag 4 4.62 +0.7 532 23 PB
6 Alessandro Mancinella
Hammarby2
09 Hammarby2 4.60 +1.8 526 24
7 Jonas Atlassi
Hammarby2
08 Hammarby2 4.56 0.0 514 25 PB
8 Felix Camarstrand
Hammarby IF Lag 4
08 Hammarby IF Lag 4 4.52 +2.1 502 26
9 Albin Wolgast
Hammarby2
08 Hammarby2 4.42 +0.1 472 28 PB
10 Fredrik Redin
Hammarby3
07 Hammarby3 4.05 +1.2 360 32
11 Otis Swensson
Hammarby3
08 Hammarby3 4.01 -0.4 348 33
12 Albin Taube
Hammarby3
08 Hammarby3 3.23 +0.6 92 37
123
44 Albin Taubex 3.13 -1.23.23 +0.6
49 Benjamin Wilkinson3.65 +0.34.76 0.04.89 +1.3
30 Alessandro Mancinella4.34 +0.54.60 +1.84.56 +1.6
19 Theodor Håkansson4.41 -1.34.64 +0.24.39 +1.2
46 Axel Victorin4.97 -0.44.66 +1.74.60 0.0
2 Jonas Atlassi4.56 0.0x x
43 Otis Swensson3.90 0.04.01 -0.4x
9 Felix Camarstrandx 4.52 +2.1x
7 Hugo Beskow4.62 +0.74.24 +0.2x
35 Fredrik Redin2.72 -1.34.05 +1.2x
51 Albin Wolgast4.23 -1.74.42 +0.1x
16 Leon Hermansen5.41 +0.95.32 +0.4x
Pool 4
Poäng Tot. plac.
1 Jacob Rune
Täby1
07 Täby1 5.71 -0.4 845 4 SB
2 Jacob Norsell
Täby1
07 Täby1 5.33 +0.7 738 7 PB
3 Linus Matsson
Täby/ Rånäs 2
07 Täby/ Rånäs 2 5.25 +1.5 715 9
4 Emil Söderberg
Täby1
07 Täby1 5.00 +0.9 643 15 PB
5 Leo Papinski
Täby1
07 Täby1 4.88 -0.8 608 19 PB
6 Filip Olsson
Täby/ Rånäs 2
08 Täby/ Rånäs 2 4.51 -1.1 499 27
7 William Clason
Täby/ Rånäs 2
08 Täby/ Rånäs 2 4.12 0.0 381 30 PB
8 Love Mårtensson
Täby1
07 Täby1 3.68 +0.8 243 36
123
116 Emil Söderberg4.79 0.04.75 0.05.00 +0.9
113 Jacob Rune5.61 -0.75.57 -0.85.71 -0.4
92 William Clason4.12 0.0x x
103 Love Mårtenssonx 3.68 +0.8x
101 Linus Matsson5.16 -0.95.13 +1.15.25 +1.5
106 Jacob Norsell5.12 -1.14.85 0.05.33 +0.7
110 Leo Papinski4.88 -0.8- -
156 Filip Olsson4.46 -1.94.51 -1.14.36 +0.4
P15 Kula
SFIF Ungdomstabell P15 Kula
Vikt: 4,0kg
6/6 16:15
Pool 1
Poäng Tot. plac.
1 Ludvig Ellgren
Tureberg1
07 Tureberg1 14.98 971 1
2 William Strömberg
Tureberg1
08 Tureberg1 12.22 749 2
3 Quincy Hackett
Hammarby1
07 Hammarby1 11.25 668 5
4 Alexander Mickelson
Tureberg1
07 Tureberg1 11.15 659 6
5 Anton Roslund
Hammarby1
07 Hammarby1 11.11 656 8 PB
6 Hannes Johansson
Hammarby1
07 Hammarby1 10.57 609 12 PB
7 William Blomquist
Tureberg1
08 Tureberg1 10.44 597 13
8 Jakob Lennermark
Tureberg1
07 Tureberg1 9.09 476 23
9 Simon Ek Linterius
Hammarby1
07 Hammarby1 9.00 467 25
10 Theo Carlström Cousins
Hammarby1
07 Hammarby1 8.33 403 29
11 Noah Holmlund
Hammarby1
07 Hammarby1 7.54 325 33
Vilmer Karlsson
Hammarby1
07 Hammarby1 -
123
11 Theo Carlström Cousins7.478.158.33
84 William Strömberg11.80x12.22
79 Alexander Mickelson11.15xx
18 Noah Holmlund7.54--
24 Vilmer Karlsson---
70 Ludvig Ellgren14.98xx
68 William Blomquist10.4310.449.22
38 Anton Roslund10.679.7911.11
23 Hannes Johansson9.3610.2110.57
76 Jakob Lennermark9.098.748.95
12 Simon Ek Linterius8.489.008.79
15 Quincy Hackett9.6710.7611.25
Pool 2
Poäng Tot. plac.
1 Jacob Norsell
Täby1
07 Täby1 11.07 652 9
2 Love Mårtensson
Täby1
07 Täby1 10.66 617 11
3 Jacob Rune
Täby1
07 Täby1 10.13 570 15 PB
4 Leo Papinski
Täby1
07 Täby1 9.83 543 18 PB
5 Emil Söderberg
Täby1
07 Täby1 9.65 527 20 PB
6 Nils Grufman
Täby1
09 Täby1 9.62 524 21
7 Filip Olsson
Täby/ Rånäs 2
08 Täby/ Rånäs 2 8.29 400 31
8 Linus Matsson
Täby/ Rånäs 2
07 Täby/ Rånäs 2 8.21 392 32
9 William Clason
Täby/ Rånäs 2
08 Täby/ Rånäs 2 7.34 304 35
123
110 Leo Papinski9.83x9.49
103 Love Mårtensson10.1410.6610.29
106 Jacob Norsell11.0710.4610.95
92 William Clason7.037.346.91
156 Filip Olsson8.038.297.77
116 Emil Söderberg9.579.109.65
96 Nils Grufman9.589.109.62
113 Jacob Rune7.819.7410.13
101 Linus Matsson8.028.21x
Pool 3
Poäng Tot. plac.
1 Levi Back
Tureberg2
08 Tureberg2 11.55 693 3 PB
2 Lucas Semb-Josefson
Tureberg2
08 Tureberg2 10.85 633 10 PB
3 Simon Lindström
Tureberg2
07 Tureberg2 10.12 569 16 PB
4 Viggo Rostmark
Hanviken
08 Hanviken 6.94 262 36
5 Emil Ahlepil
Hanviken
08 Hanviken 6.69 235 38
6 Samuel Oliveira
Hanviken
09 Hanviken 5.55 96 40
123
77 Simon Lindström9.6110.129.73
66 Levi Back10.8511.55x
82 Lucas Semb-Josefson10.479.9710.85
62 Viggo Rostmark6.676.796.94
53 Emil Ahlepil6.546.696.53
61 Samuel Oliveira5.55xx
Pool 4
Poäng Tot. plac.
1 Ricky Wahlberg
Hammarby2
08 Hammarby2 11.45 685 4
2 Bill Norlin
Hammarby1
07 Hammarby1 11.13 657 7
3 Christoffer Bélec
Hammarby IF Lag 4
07 Hammarby IF Lag 4 10.42 596 14 PB
4 Vincent Huselius
Hammarby2
08 Hammarby2 10.04 562 17
5 Hugo Beskow
Hammarby IF Lag 4
07 Hammarby IF Lag 4 9.78 539 19 PB
6 Leon Hermansson
Hammarby3
08 Hammarby3 9.25 490 22
7 Albin Wolgast
Hammarby2
08 Hammarby2 9.00 467 24
8 Jonas Atlassi
Hammarby2
08 Hammarby2 8.91 459 26 PB
9 Benjamin Wilkinson
Hammarby2
08 Hammarby2 8.80 448 27 PB
10 Oscar Green
Hammarby3
08 Hammarby3 8.51 421 28
11 Fredrik Redin
Hammarby3
07 Hammarby3 8.32 402 30 PB
12 Theodor Håkansson
Hammarby2
08 Hammarby2 7.43 314 34
13 Otis Swensson
Hammarby3
08 Hammarby3 6.83 250 37
14 Axel Öhrner
Hammarby3
08 Hammarby3 6.55 219 39 PB
123
35 Fredrik Redin7.667.388.32
43 Otis Swensson5.716.666.83
7 Hugo Beskow8.738.409.78
52 Axel Öhrner6.136.396.55
14 Oscar Green8.137.978.51
2 Jonas Atlassi8.91xx
51 Albin Wolgast9.008.808.79
47 Ricky Wahlberg11.4510.93-
49 Benjamin Wilkinson8.807.618.61
4 Christoffer Bélec10.429.659.33
124 Vincent Huselius10.049.83-
16 Leon Hermanssonx8.849.25
33 Bill Norlin10.6010.4111.13
19 Theodor Håkansson7.237.117.43
P15 Spjut
SFIF Ungdomstabell P15 Spjut
Vikt: 600g
6/6 11:00
Pool 1
Poäng Tot. plac.
1 Love Mårtensson
Täby1
07 Täby1 37.44 635 5 PB
2 Hannes Johansson
Hammarby1
07 Hammarby1 37.35 633 6
3 Jacob Rune
Täby1
07 Täby1 36.27 611 7 PB
4 Leo Papinski
Täby1
07 Täby1 34.60 577 8 PB
5 Anton Roslund
Hammarby1
07 Hammarby1 33.86 561 9 PB
6 Emil Söderberg
Täby1
07 Täby1 33.18 547 10 PB
7 Nils Grufman
Täby1
09 Täby1 32.13 525 11
8 Vilmer Karlsson
Hammarby1
07 Hammarby1 30.30 486 13 PB
9 Simon Ek Linterius
Hammarby1
07 Hammarby1 28.80 453 17
10 Quincy Hackett
Hammarby1
07 Hammarby1 25.36 376 22
11 Theo Carlström Cousins
Hammarby1
07 Hammarby1 24.57 358 24 PB
12 Noah Holmlund
Hammarby1
07 Hammarby1 21.92 294 29
123
116 Emil Söderberg
110 Leo Papinski
96 Nils Grufman
103 Love Mårtensson
113 Jacob Rune
11 Theo Carlström Cousins
15 Quincy Hackett
18 Noah Holmlund
38 Anton Roslund
23 Hannes Johansson
24 Vilmer Karlsson
12 Simon Ek Linterius
Pool 2
Poäng Tot. plac.
1 Levi Back
Tureberg2
08 Tureberg2 45.63 795 =1
1 Ludvig Ellgren
Tureberg1
07 Tureberg1 45.63 795 =1 SB
3 Simon Lindström
Tureberg2
07 Tureberg2 39.93 685 3
4 Alexander Mickelson
Tureberg1
07 Tureberg1 29.37 466 15
5 Lucas Semb-Josefson
Tureberg2
08 Tureberg2 28.47 446 18 PB
6 Leon Hermansson
Hammarby3
08 Hammarby3 26.35 399 21
7 William Strömberg
Tureberg1
08 Tureberg1 22.26 303 27
8 William Blomquist
Tureberg1
08 Tureberg1 22.18 301 28
9 Jakob Lennermark
Tureberg1
07 Tureberg1 20.76 266 37
123
66 Levi Back
82 Lucas Semb-Josefson
77 Simon Lindström
84 William Strömberg
68 William Blomquist
76 Jakob Lennermark
70 Ludvig Ellgren
79 Alexander Mickelson
16 Leon Hermansson
Pool 3
Poäng Tot. plac.
1 Jonas Atlassi
Hammarby2
08 Hammarby2 29.83 476 14 PB
2 Benjamin Wilkinson
Hammarby2
08 Hammarby2 27.87 433 20
3 Axel Victorin
Hammarby2
08 Hammarby2 22.78 315 26
4 Nicklas Bélec
Hammarby3
08 Hammarby3 21.38 281 31
5 Felix Camarstrand
Hammarby IF Lag 4
08 Hammarby IF Lag 4 21.36 281 32 PB
6 Theodor Håkansson
Hammarby2
08 Hammarby2 21.17 276 34
7 Alessandro Mancinella
Hammarby2
09 Hammarby2 21.15 275 35
8 Axel Öhrner
Hammarby3
08 Hammarby3 20.86 268 36
9 Albin Wolgast
Hammarby2
08 Hammarby2 19.97 246 38
10 Valentin Ribbing
Hammarby IF Lag 4
07 Hammarby IF Lag 4 12.00 43
123
2 Jonas Atlassi
51 Albin Wolgast
30 Alessandro Mancinella
49 Benjamin Wilkinson
5 Nicklas Bélec
52 Axel Öhrner
9 Felix Camarstrand
46 Axel Victorin
19 Theodor Håkansson
37 Valentin Ribbing
Pool 4
Poäng Tot. plac.
1 Christoffer Bélec
Hammarby IF Lag 4
07 Hammarby IF Lag 4 37.73 641 4 PB
2 Fredrik Redin
Hammarby3
07 Hammarby3 31.03 502 12 PB
3 Linus Matsson
Täby/ Rånäs 2
07 Täby/ Rånäs 2 28.84 454 16
4 Hugo Beskow
Hammarby IF Lag 4
07 Hammarby IF Lag 4 28.27 442 19 PB
5 Emil Ahlepil
Hanviken
08 Hanviken 24.79 363 23 PB
6 Filip Olsson
Täby/ Rånäs 2
08 Täby/ Rånäs 2 22.92 319 25
7 Alfred Eriksson
Hanviken
07 Hanviken 21.86 293 30 PB
8 Oscar Green
Hammarby3
08 Hammarby3 21.26 278 33
9 Otis Swensson
Hammarby3
08 Hammarby3 19.66 238 39
10 Albin Taube
Hammarby3
08 Hammarby3 18.18 199 40
11 William Clason
Täby/ Rånäs 2
08 Täby/ Rånäs 2 17.95 192 41
12 Samuel Oliveira
Hanviken
09 Hanviken 14.52 91 42
123
92 William Clason
101 Linus Matsson
43 Otis Swensson
4 Christoffer Bélec
44 Albin Taube
14 Oscar Green
35 Fredrik Redin
156 Filip Olsson
7 Hugo Beskow
58 Alfred Eriksson
53 Emil Ahlepil
61 Samuel Oliveira
Mix 6x200 m
SFIF Kraftmätningen (2007) 6 x 200m
6/6 14:00
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Hammarby 1
Noah Holmlund 07
Malva Lönn 09
Anton Roslund 07
Ella Johansson 07
Vilmer Karlsson 07
Matilda Borg 07

Hammarby1
Hammarby1 2:31.81 5,690 1
2 Tureberg 1
Alexander Mickelson 07
Emmie Wedin 07
Jakob Lennermark 07
Tilde Norrbrand 07
William Blomquist 08
Ida Bonow 07

Tureberg1
Tureberg1 2:37.31 5,083 2
3 Täby 1
Jacob Rune 07
Alma Hallsten 07
Jacob Norsell 07
Alice Helge 07
Emil Söderberg 07
Ottilia Alvarsson 07

Täby1
Täby1 2:39.38 4,862 3
4 Hammarby 2
Jonas Atlassi 08
Gabriella Enquist 08
Benjamin Wilkinson 08
My Lindberg 08
Vincent Huselius 08
Tyra Sparv 08

Hammarby2
Hammarby2 2:42.54 4,533 4
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Täby/Rånäs
Linus Matsson 07
Ella Nilsson 07
Filip Olsson 08
Wilma Beiming - Brotte 08
William Clason 08
Emelie Ekman 07 Täby IS

Täby/ Rånäs 2
Täby/ Rånäs 2 2:49.48 3,848 5
2 Hanvikens SK 1
Alfred Eriksson 07
Alma Cemalovic 08
Viggo Rostmark 08
Luna Ekroth 07
Samuel Oliveira 09
Desirée Trolling 07

Hanviken
Hanviken 2:52.12 3,601 6
3 Hammarby 4
Christoffer Bélec 07
Alva Attersand 07
Valentin Ribbing 07
Esther Wismuth Ljessoj 07
Hugo Beskow 07
Vera Hjalmarö 07

Hammarby IF Lag 4
Hammarby IF Lag 4 2:59.09 2,984 7
4 Hammarby 3
Leon Hermansson 08
Selma Pålsson 08
Fredrik Redin 07
Lena Aouat 08
Otis Swensson 08
Chelcy Mumbamuna 08

Hammarby3
Hammarby3 3:03.71 2,603 8