Resultater Vårkampen

Göingevallen, Hässleholm   2022-05-07

Arrangör: Hässleholms AIS Senast uppdaterad: 2022-05-11 17:53:37
Visa Resultatkort
F14 80 m Försök
7/5 10:10
Heat 1
Vind: +3.2
1 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 10.90 Q
2 Siri Lindgren
Åhus FIK
08 Åhus FIK 11.26 q
3 Tilda Persson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 11.33 q
4 Emma Andersen
Vittsjö GIK
08 Vittsjö GIK 11.44 q
5 Rakel Göransson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 12.08
6 Neema Larsson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 12.76
Heat 2
Vind: +3.6
1 Lillian Cardinali
Höörs IS
08 Höörs IS 11.16 Q
2 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 11.25 q
3 Minna Olsson
Höganäs Friidrottsförening
08 Höganäs Friidrottsförening 11.32 q
4 Nova Hedin
Åhus FIK
08 Åhus FIK 11.50 q
5 Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK 11.60
6 Vendela Bogren
Höörs IS
08 Höörs IS 12.50
F14 80 m Final
7/5 12:00
Vind: +4.4
1 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 10.80
2 Lillian Cardinali
Höörs IS
08 Höörs IS 11.00
3 Tilda Persson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 11.27 11.262
4 Siri Lindgren
Åhus FIK
08 Åhus FIK 11.27 11.266
5 Minna Olsson
Höganäs Friidrottsförening
08 Höganäs Friidrottsförening 11.40
6 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 11.43
7 Emma Andersen
Vittsjö GIK
08 Vittsjö GIK 11.64
8 Nova Hedin
Åhus FIK
08 Åhus FIK 11.77
F14 800 m
7/5 14:15
1 Alice Gossner
Malmö AI
08 Malmö AI 2:41.41 PB
2 Emma Andersen
Vittsjö GIK
08 Vittsjö GIK 2:50.31
3 Filippa Persson
Höörs IS
08 Höörs IS 2:50.99
4 Nicole Thomasson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 2:59.48 PB
5 Rakel Göransson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 3:06.04
F14 Höjd
7/5 09:20
1 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 138
=2 Nicole Thomasson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 138
=2 Lisen Schrewelius
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 138
117125132138143
626 Nicole Thomassonoooxxoxxx
Lisen Schreweliusoooxxoxxx
Alice Olssonooooxxx
F14 Längd
7/5 10:25
1 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 4.96 +2.2
2 Tilda Persson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 4.59 +1.2
3 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 4.39 +1.1 PB
4 Minna Olsson
Höganäs Friidrottsförening
08 Höganäs Friidrottsförening 4.25 +1.0
5 Rakel Göransson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 4.22 +1.1
6 Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK 4.17 +1.9
7 Lisen Schrewelius
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 4.00 +0.1 PB
8 Vendela Bogren
Höörs IS
08 Höörs IS 3.79 +2.2
9 Nicole Thomasson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 3.75 0.0
10 Neema Larsson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 3.69 +0.6
11 Elsa Ljung
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 2.79 +2.3
1234
958 Rakel Göransson4.22 +1.13.63 +1.53.57 +2.2x
Vera Frisk4.17 +1.93.98 +3.43.69 +1.94.01 +1.6
Elvira Helgesson4.41 +1.14.61 +1.44.50 +1.24.96 +2.2
Neema Larsson3.66 +1.13.59 +1.33.68 +2.83.69 +0.6
Lisen Schrewelius3.83 +0.43.90 0.03.80 -0.64.00 +0.1
Vendela Bogren3.69 +1.33.63 +1.23.39 +1.83.79 +2.2
626 Nicole Thomasson3.75 +1.53.51 +1.93.59 +0.33.75 0.0
Alice Olsson4.31 -0.8x 4.39 +1.1x
Tilda Persson4.32 +0.6x 4.51 +2.84.59 +1.2
Minna Olssonx 4.25 +1.0x x
Elsa Ljungx 2.09 +1.52.79 +2.3x
F14 Kula
Vikt: 3,0kg
7/5 13:15
1 Lisen Schrewelius
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 9.85 PB
2 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 9.12
3 Minna Olsson
Höganäs Friidrottsförening
08 Höganäs Friidrottsförening 8.56
4 Elsa Ljung
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 7.54
5 Rakel Göransson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 6.88 PB
6 Tilda Persson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 6.22 PB
7 Neema Larsson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 6.14
1234
Tilda Persson5.555.646.156.22
Elsa Ljung6.896.597.157.54
Neema Larsson6.145.645.636.10
Alice Olsson8.679.128.238.61
958 Rakel Göransson6.266.606.886.40
Minna Olsson7.798.058.567.85
Lisen Schrewelius9.659.859.519.81
F13 60 m Försök
7/5 10:00
Heat 1
Vind: +3.4
1 Hanna Hedberg
IF Kronan
09 IF Kronan 8.70 Q
2 Michelle Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 8.72 q
3 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 8.76 q
4 Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 8.94 q
5 Sara Krdzic
IF Kronan
09 IF Kronan 8.95 q
6 Molly Kamp
Åhus FIK
09 Åhus FIK 9.06
7 Vilma Andersson
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 9.15 9.141
8 Vera Bergkvist
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 9.46
Heat 2
Vind: +2.4
1 Lavinia Winstedt
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.61 Q
2 Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 8.64 q
3 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 8.85 q
4 Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD 9.10
5 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 9.12
6 Ella Wågstam
IK Finish
09 IK Finish 9.15 9.149
7 Hanna Hjorth
Lomma FIK
09 Lomma FIK 9.34
F13 60 m Final
7/5 11:45
Vind: +0.4
1 Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 8.54
2 Michelle Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 8.64 PB
3 Hanna Hedberg
IF Kronan
09 IF Kronan 8.77
4 Lavinia Winstedt
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.83
5 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 8.95
6 Sara Krdzic
IF Kronan
09 IF Kronan 8.96
7 Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 9.14
8 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 9.15
F13 600 m
7/5 14:35
1 Zelda Lukic
Ystads IF
09 Ystads IF 1:49.91 PB
2 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 1:55.10 PB
3 Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD 2:01.04
F13 Höjd
7/5 10:40
1 Lavinia Winstedt
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 147
2 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 147 PB
3 Alicia Dahlerus
Åhus FIK
09 Åhus FIK 144 PB
4 Savannah Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 141
5 Hanna Hjorth
Lomma FIK
09 Lomma FIK 137 PB
=6 Molly Kamp
Åhus FIK
09 Åhus FIK 133
=6 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 133
8 Vera Bergkvist
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 122 PB
107115122128133137141144147150
Vera Bergkvistoooxxx
Savannah Karström-oooxooxoxxx
Lavinia Winstedt-----xooxooxxx
Hanna Hjorth-ooooxoxxx
Alicia Dahlerus--ooxooxoxxoxxx
Molly Kamp-oooxoxxx
Sienna Karström-oooxoxxx
Ida Wikberg----ooxoxxoxxoxxx
F13 Längd
Hoppzon
7/5 13:30
1 Lavinia Winstedt
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.65 +1.3
2 Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 4.53 +1.4
3 Michelle Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 4.47 -2.2
4 Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD 4.40 +1.2 PB
5 Alicia Dahlerus
Åhus FIK
09 Åhus FIK 4.35 +1.3 PB
6 Ella Wågstam
IK Finish
09 IK Finish 4.23 +1.1
7 Vilma Andersson
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 4.16 0.0 PB
8 Molly Kamp
Åhus FIK
09 Åhus FIK 4.15 +2.3
9 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 4.11 +0.5
10 Vera Bergkvist
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 4.11 +1.5 PB
11 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 4.06 +2.1
12 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 4.02 +1.5
13 Sara Krdzic
IF Kronan
09 IF Kronan 3.94 +1.4 PB
14 Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 3.93 +0.7
1234
Seoyul Choi4.36 +0.64.37 +0.64.53 +1.44.53 0.0
Ester Drott Ripoll3.83 +0.73.98 -0.13.97 +0.84.02 +1.5
Michelle Olsson3.91 -0.74.07 0.04.37 +2.44.47 -2.2
Ella Wågstam4.15 -0.84.04 +0.94.23 +1.14.09 +0.8
Vilma Andersson4.16 0.04.08 +1.04.07 +1.74.03 +0.2
Sara Krdzic3.73 +0.5x 3.88 +1.23.94 +1.4
Astrid Hansson3.93 +0.73.92 +0.73.88 +0.7x
Lavinia Winstedt4.50 -0.34.65 +1.34.57 -1.3x
Vera Bergkvistx 4.11 +1.53.98 -0.93.90 +0.9
Joline Billsten4.00 -1.34.01 +0.94.06 +2.1-
Alicia Dahlerus2.43 0.04.35 +1.34.00 -0.74.19 +0.2
Molly Kamp4.03 0.03.73 +1.23.68 +0.64.15 +2.3
605 Ella Kjellberg4.40 0.04.40 +1.24.15 +1.04.15 0.0
608 Emma Berglund4.11 +0.54.10 +2.13.93 +1.14.01 +0.8
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
7/5 11:55
1 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 10.63 PB
2 Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.45
3 Anna Sällberg
Åhus FIK
09 Åhus FIK 9.40 PB
4 Savannah Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 8.88
5 Alicia Dahlerus
Åhus FIK
09 Åhus FIK 8.65 PB
6 Ella Wågstam
IK Finish
09 IK Finish 8.27 PB
7 Vera Bergkvist
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 7.73
8 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 7.15
9 Vilma Andersson
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 5.23 PB
Hanna Hedberg
IF Kronan
09 IF Kronan x
Milou Olsson
Höganäs Friidrottsförening
09 Höganäs Friidrottsförening x
Alva Lindström
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad x
1234
Vilma Andersson4.604.884.635.23
Alicia Lindströmx10.3210.4510.02
Hanna Hedbergxxxx
Anna Sällberg9.409.318.999.21
Milou Olssonxxxx
Alicia Dahlerus8.658.228.018.31
Joline Billstenxxx7.15
Sienna Karström10.5210.1710.63x
Savannah Karström8.188.888.79x
Vera Bergkvist7.416.517.597.73
Alva Lindströmxxxx
Ella Wågstam7.748.276.147.30
F12 60 m Försök
7/5 10:40
Heat 1
Vind: +2.4
1 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 8.92 Q
2 Emma Valentin-Hjorth
Malmö AI
10 Malmö AI 8.97 q
3 Wilma Carlsson
Klippans FK
10 Klippans FK 9.20 q
4 Tova Björklund
Vittsjö GIK
10 Vittsjö GIK 9.64
5 Selma Ströbeck
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 9.85
6 Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan 9.92
7 Stella Bergman
Klippans FK
10 Klippans FK 11.33
Heat 2
Vind: +2.6
1 Leah Johansson
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 8.73 Q
2 Nova Siljan
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 9.01 q
3 Hedda Karlberg
Lomma FIK
10 Lomma FIK 9.02 q
4 Stella Olsson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 10.02
5 Hedda Loven
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 10.23
6 Alma Falk
Klippans FK
10 Klippans FK 10.35
7 Julia Kaunitz
Klippans FK
10 Klippans FK 11.36
Heat 3
Vind: +2.3
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 8.46 Q
2 Olivia Ståhl
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 9.18 q
3 Betty Tell
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 9.31
4 Klara Sandgren
Klippans FK
10 Klippans FK 9.42
5 Meja Olsson
IK Finish
10 IK Finish 9.53
6 Gabriella Dunemark
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 10.58
7 Majken Meijer
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 10.75
F12 60 m Final
7/5 11:50
Vind: +2.1
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 8.46
2 Leah Johansson
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 8.75
3 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 8.89
4 Emma Valentin-Hjorth
Malmö AI
10 Malmö AI 8.93
5 Nova Siljan
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 8.94
6 Hedda Karlberg
Lomma FIK
10 Lomma FIK 9.08
7 Olivia Ståhl
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 9.13
8 Wilma Carlsson
Klippans FK
10 Klippans FK 9.18
F12 600 m
7/5 14:35
1 Lexia Miccilia
Åhus FIK
10 Åhus FIK 2:07.49
2 Tova Björklund
Vittsjö GIK
10 Vittsjö GIK 2:10.25
3 Lovisa Gossner
Malmö AI
10 Malmö AI 2:14.12
4 Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan 2:17.74
5 Hedda Loven
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 2:29.45
6 Gabriella Dunemark
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 2:30.97
F12 Höjd
7/5 13:45
1 Nova Siljan
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 143 PB
2 Olivia Ståhl
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 137
3 Hedda Karlberg
Lomma FIK
10 Lomma FIK 133 PB
4 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 133
5 Hedda Loven
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 128 PB
6 Betty Tell
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 128
7 Meja Olsson
IK Finish
10 IK Finish 128 SB
8 Tova Björklund
Vittsjö GIK
10 Vittsjö GIK 122
=9 Alma Falk
Klippans FK
10 Klippans FK 115
=9 Lexia Miccilia
Åhus FIK
10 Åhus FIK 115
=9 Selma Ströbeck
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 115
12 Edit Olsson
Vittsjö GIK
10 Vittsjö GIK 115
Stella Olsson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad x
107115122128133137141143145
Alma Falkooxxx
Edit Olssonoxxox-
987 Betty Telloooxoxxx
986 Hedda Lovenooooxxx
Nova Siljan-xoooxooxooxxx
Meja Olsson-oxoxxoxxx
Sarah Berkani--oxoxxoxxx
922 Lexia Micciliaooxxx
Selma Ströbeckooxxx
988 Stella Olssonxxx
665 Tova Björklundoooxx-
Olivia Ståhl-xooxoooxxx
Hedda Karlberg--ooxoxxx
F12 Längd
Hoppzon
7/5 09:20
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 4.79 +4.7
2 Nova Siljan
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 4.51 +2.0 PB
3 Olivia Ståhl
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 4.37 +3.8
4 Emma Valentin-Hjorth
Malmö AI
10 Malmö AI 4.33 +1.9 PB
5 Meja Olsson
IK Finish
10 IK Finish 4.18 +1.0 PB
6 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 4.13 +2.0 PB
7 Klara Sandgren
Klippans FK
10 Klippans FK 3.93 +2.2
8 Lexia Miccilia
Åhus FIK
10 Åhus FIK 3.87 +1.9 PB
9 Wilma Carlsson
Klippans FK
10 Klippans FK 3.82 +1.8
10 Betty Tell
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 3.79 +3.1
11 Selma Ströbeck
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 3.76 +1.9 PB
12 Alma Falk
Klippans FK
10 Klippans FK 3.72 +1.9 PB
13 Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan 3.57 0.0
14 Hedda Loven
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 3.54 +0.7 PB
15 Selma Eliasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 3.34 +1.2
16 Edit Olsson
Vittsjö GIK
10 Vittsjö GIK 3.28 +0.3
17 Julia Kaunitz
Klippans FK
10 Klippans FK 3.24 +1.3
18 Gabriella Dunemark
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 3.23 +0.9 PB
19 Majken Meijer
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 3.20 +1.9
20 Stella Olsson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 3.20 +0.6
21 Stella Bergman
Klippans FK
10 Klippans FK 3.02 +1.7
22 Signe Eliasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 2.58 +1.3
1234
Nova Siljan4.51 +2.04.48 +1.34.27 +1.64.26 +0.6
Klara Sandgren3.89 +1.33.93 +2.23.83 +1.33.45 +1.7
988 Stella Olsson3.15 0.03.20 +0.63.04 +2.43.00 +2.0
986 Hedda Loven3.54 +0.73.53 +1.23.46 +2.63.39 +1.4
Stella Bergman3.02 +1.72.94 +0.82.84 +0.62.75 +1.3
Wilma Carlsson3.73 +2.03.75 +2.13.82 +1.83.79 +1.1
Olivia Ståhl4.15 +1.44.06 +1.94.11 +1.24.37 +3.8
951 Selma Eliassonx 3.34 +1.23.28 +1.93.24 +1.5
Alma Falk3.72 +1.93.40 +0.83.43 +1.43.28 +3.7
Majken Meijer3.20 +1.93.17 0.03.04 +1.93.03 +2.5
915 Thea Håkansson3.57 0.03.49 +0.33.54 +1.43.43 +4.4
Matilda Blixtx 4.13 +2.0x 4.02 +0.2
Selma Ströbeck3.76 +1.93.66 +0.9x 3.62 +1.7
922 Lexia Miccilia3.67 +0.93.79 +1.73.87 +1.93.80 +2.9
Meja Olsson3.92 +2.63.73 +1.23.97 +0.74.18 +1.0
952 Signe Eliasson2.53 +1.32.52 +2.52.58 +1.32.56 +2.3
662 Gabriella Dunemark3.23 +0.93.18 0.03.02 +1.73.17 +5.0
Sarah Berkani4.61 +1.54.79 +4.7x x
Edit Olsson3.23 0.03.28 +0.33.21 0.03.19 +2.2
Julia Kaunitz3.24 +1.33.22 +2.33.10 +1.03.09 +2.2
Emma Valentin-Hjorth4.18 +1.9x 4.23 +1.84.33 +1.9
987 Betty Tell3.79 +3.13.68 +1.13.49 +1.83.59 +0.2
F12 Kula
Vikt: 2,0kg
7/5 11:00
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 12.47
2 Meja Olsson
IK Finish
10 IK Finish 7.77 PB
3 Wilma Carlsson
Klippans FK
10 Klippans FK 7.70
4 Betty Tell
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 6.53
5 Selma Ströbeck
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 5.81
6 Julia Kaunitz
Klippans FK
10 Klippans FK 5.78
7 Majken Meijer
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 5.75
8 Hedda Loven
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 5.50 PB
9 Selma Eliasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 5.47
10 Stella Bergman
Klippans FK
10 Klippans FK 5.24
11 Signe Eliasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 4.82
12 Stella Olsson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 4.79
13 Gabriella Dunemark
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 4.42 PB
1234
Stella Bergman5.235.244.914.74
Meja Olsson7.777.727.167.36
Majken Meijer5.755.275.465.60
951 Selma Eliasson5.185.474.394.82
952 Signe Eliasson4.774.824.353.87
Selma Ströbeck5.255.574.645.81
987 Betty Tell6.106.386.226.53
988 Stella Olsson4.074.794.394.64
Wilma Carlsson7.497.337.237.70
Sarah Berkanix12.47x12.12
986 Hedda Loven4.475.365.504.80
662 Gabriella Dunemark4.423.33x4.07
Julia Kaunitz5.785.415.494.79
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P14 80 m
7/5 10:20
Vind: +1.8
1 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 10.36
2 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 11.29
3 Hannes Ericsson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 11.59
4 Felix Wallin
Båstads GIF
08 Båstads GIF 11.91
P14 800 m
7/5 14:15
1 Hannes Ericsson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 2:44.78
2 Olle Dalholm
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 2:45.47
3 Valentino Horvath
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 3:08.28
4 Oscar Fernando Holmberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 3:37.42
P14 Höjd
7/5 09:20
1 Hannes Ericsson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 160 PB
2 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 156
3 Oliver Helgesson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 152 PB
4 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 143
5 Valentino Horvath
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 138
6 Felix Wallin
Båstads GIF
08 Båstads GIF 138
117125132138143148152156160163
983 Valentino Horvathooooxxx
Johannes Karlssonoooooxxx
Oliver Helgesson-ooooxooxxx
Elias Häll-o-oooooxxx
Felix Wallinoooxxoxxx
960 Hannes Ericsson-oo-xoxooxxooxx-
P14 Längd
7/5 10:25
1 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 5.29 +2.2
2 Oliver Helgesson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 4.72 +1.0
3 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 4.66 +1.6
4 Valentino Horvath
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 4.00 -0.5 PB
5 Oscar Fernando Holmberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 2.52 +0.6
1234
Elias Häll3.63 -0.14.01 +1.44.69 -0.75.29 +2.2
916 Oscar Fernando Holmberg2.13 0.02.45 +1.32.52 +0.6x
Oliver Helgesson4.71 +1.34.26 +0.63.71 0.04.72 +1.0
Johannes Karlsson4.59 +1.04.34 +0.94.66 +1.64.42 +0.7
983 Valentino Horvath4.00 -0.5x x 3.52 +0.7
P14 Kula
Vikt: 4,0kg
7/5 12:00
1 Hannes Ericsson
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 7.95
2 Oscar Fernando Holmberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 6.13
3 Valentino Horvath
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 5.67
1234
983 Valentino Horvath5.295.675.585.55
960 Hannes Ericssonx7.917.957.31
916 Oscar Fernando Holmberg5.555.685.736.13
P13 60 m
7/5 11:25
Vind: +1.6
1 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 8.12
2 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 8.20 PB
3 Oscar Henriksson
IK Finish
09 IK Finish 8.25 PB 8.246
4 Oscar Molin
IF UDD
09 IF UDD 8.25 PB 8.248
5 Noah Glennstål
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.50 PB
6 Olle Dalholm
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 8.92
7 Valter Nilsson
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 10.52
8 Rasmus Aronsson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 10.98 PB
P13 600 m
7/5 14:45
1 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 1:54.54
2 Marcus Rydström
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 1:57.61 PB
3 Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK 2:09.11
4 Valter Nilsson
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 2:17.24
P13 Höjd
7/5 09:30
1 Melvin Ewoldt
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 154 PB
2 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 154 PB
3 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 144
4 Oscar Molin
IF UDD
09 IF UDD 144 PB
5 Joel Persson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 129
6 Bille Silver
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 123
7 Marcus Rydström
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 123
8 Valter Nilsson
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 116
108116123129134139144148151154156
Malte Håkansson----oooxxx
Melvin Ewoldtooo-oooxoooxxx
918 Valter Nilssonooxxx
Oscar Molinooooxoxooxxx
953 Uros Brankovicoooooooxooxoxxx
Joel Perssonoooxo
924 Marcus Rydströmoxxoxxoxxx
Bille Silveroooxxx
P13 Längd
Hoppzon
7/5 10:25
1 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 5.41 +1.4 PB
2 Oscar Henriksson
IK Finish
09 IK Finish 5.07 0.0 PB
3 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 5.04 +3.0
4 Noah Glennstål
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.56 -0.4
5 Marcus Rydström
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 3.99 +4.1
6 Olle Dalholm
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 3.85 +3.0
7 Valter Nilsson
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 3.44 +2.6
1234
Malte Håkansson4.85 +1.75.41 +1.45.21 +1.44.89 +2.2
918 Valter Nilsson3.37 +1.4x 3.44 +2.63.31 +2.6
917 Olle Dalholm3.58 +1.03.63 0.03.85 +3.03.49 +0.2
Noah Glennstål3.59 0.0x 4.01 +1.14.56 -0.4
Oscar Henriksson4.86 +2.05.07 0.04.95 +0.64.98 +2.0
953 Uros Brankovic5.04 +3.0x 4.96 +2.7x
924 Marcus Rydström3.71 +0.73.29 -1.43.78 +2.43.99 +4.1
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
7/5 13:45
1 Melvin Ewoldt
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 8.79 PB
2 Oscar Molin
IF UDD
09 IF UDD 8.75 PB
3 Noah Glennstål
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.63
4 Olle Dalholm
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 8.61 PB
5 Rasmus Aronsson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 6.97
6 Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK 6.11
1234
917 Olle Dalholm8.358.618.358.48
Noah Glennstål7.478.638.297.72
Melvin Ewoldt8.608.508.798.51
Rasmus Aronsson6.466.466.976.65
923 Axel Danarö6.11xx5.69
Oscar Molin7.698.438.468.75
P12 60 m
7/5 11:20
Vind: +1.6
1 Benjamin Henriksson
IK Finish
11 IK Finish 8.74 PB
2 Alfred Ohlgren
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 8.90 PB
3 Tage Frisk
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 9.10
4 Harry Stoltz
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 9.47 PB
5 Algott Klasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 9.63
6 Lukas Blåsol
Vittsjö GIK
10 Vittsjö GIK 9.82
P12 600 m
7/5 14:45
1 Benjamin Henriksson
IK Finish
11 IK Finish 2:00.95
2 Alvin Brylski
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 2:02.38
3 Ludvig Frieberg
IK Finish
10 IK Finish 2:07.62 PB
4 Algott Klasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 2:24.32 PB
P12 Höjd
7/5 09:30
1 Alvin Brylski
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 134 PB
2 Ludvig Frieberg
IK Finish
10 IK Finish 129
3 Harry Stoltz
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 123 =PB
108116123129134139
990 Ludvig Friebergooooxxx
921 Alvin Brylskiooooxoxxx
607 Harry Stoltzoxxoxoxxx
P12 Längd
Hoppzon
7/5 11:50
1 Benjamin Henriksson
IK Finish
11 IK Finish 4.71 +1.1
2 Tage Frisk
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 4.13 +2.5
3 Alfred Ohlgren
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 4.12 0.0 PB
4 Algott Klasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 4.06 +1.7
5 Harry Stoltz
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 4.05 -0.3 PB
6 Ludvig Frieberg
IK Finish
10 IK Finish 4.03 +1.0 PB
7 Alvin Brylski
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 3.54 +0.8
8 Lukas Blåsol
Vittsjö GIK
10 Vittsjö GIK 3.43 +0.9
1234
607 Harry Stoltz3.78 0.03.71 +0.93.89 +1.44.05 -0.3
989 Benjamin Henriksson4.46 +0.44.33 +1.54.71 +1.14.66 +2.7
Lukas Blåsol3.30 +1.62.74 +0.52.91 +1.63.43 +0.9
919 Algott Klasson3.88 +1.23.89 0.04.00 +1.54.06 +1.7
921 Alvin Brylski2.98 -1.22.58 +1.63.46 +3.73.54 +0.8
990 Ludvig Frieberg3.96 -0.3x 3.92 +1.84.03 +1.0
Tage Frisk3.97 +0.14.07 +1.74.07 +2.44.13 +2.5
Alfred Ohlgren3.68 -0.13.77 +1.84.04 +2.54.12 0.0
P12 Kula
Vikt: 3,0kg
7/5 13:45
1 Tiger Odéhn
Ystads IF
10 Ystads IF 7.83
2 Alfred Ohlgren
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 7.43 PB
3 Harry Stoltz
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 6.50 PB
4 Guss Persson
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 6.43
5 Ludvig Frieberg
IK Finish
10 IK Finish 5.83
6 Algott Klasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 5.44
Samuel Sandqvist
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad x
1234
919 Algott Klasson5.205.145.44x
Samuel Sandqvistxxxx
607 Harry Stoltz6.505.925.886.38
Tiger Odéhn7.257.837.477.43
990 Ludvig Frieberg5.645.755.695.83
Alfred Ohlgren7.246.887.267.43
Guss Persson6.426.066.43x
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Öppen klass 60 m häck
Höjd: 76,2cm
7/5 12:30
Vind: +1.9
1 Oscar Henriksson
IK Finish
09 IK Finish 10.45
2 Michelle Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 11.06
3 Alfred Ohlgren
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 12.49
4 Algott Klasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 12.71
5 Harry Stoltz
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 12.87
6 Alvin Brylski
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 13.18
Öppen klass 60 m häck
Höjd: 68,6cm
7/5 13:15
A-Final
Vind: +1.4
1 Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 11.03
2 Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI 12.19
3 Joline Opazo
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 12.76 PB
4 Hedda Loven
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 13.14 PB
5 Signe Eliasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 13.89
6 Selma Eliasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 13.97
7 Helmer Stoltz
KFUM Kristianstad
11 KFUM Kristianstad 14.33
8 Alva Arvidsson
Åhus FIK
13 Åhus FIK 17.81
B-Final
Vind: +1.3
1 Malte Olsson
KFUM Kristianstad
11 KFUM Kristianstad 11.43
2 Majken Arwedsson
Klippans FK
12 Klippans FK 11.77
3 Lillian Cardinali
Höörs IS
08 Höörs IS 11.86
4 Matheo Hindroth
Hässleholms AIS
11 Hässleholms AIS 14.15
5 Signe Johansson Danielsson
Klippans FK
11 Klippans FK 15.17
6 Albin Ström
Åhus FIK
13 Åhus FIK 24.48
C-Final
Vind: +1.6
1 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 10.87
2 Olivia Ståhl
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 11.88
3 Wilma Wellberg
Åhus FIK
13 Åhus FIK 16.55
4 Gabriel Ericsson
Åhus FIK
13 Åhus FIK 22.07
Stafett 6x100 m
max 14 år, lagets totala ålder max 68 år
7/5 15:10
A-Final
Tot. plac.
1 IK Finish Lag 4
IK Finish
IK Finish 1:34.09 1
2 IK Finish Lag 3
IK Finish
IK Finish 1:42.40 4
3 Vittsjö GIK Lag
Ingrid Palmquist 12
Oskar Palmquist 15
Tova Björklund 10
Lukas Blåsol 10
Melina Petrini 14
Emma Andersen 08

Vittsjö GIK
Vittsjö GIK 1:45.11 10
4 Åhus FIK Lag 1
Åhus FIK
Åhus FIK 1:52.34 12
B-Final
Tot. plac.
1 Hässleholms AIS Lag x
Hässleholms AIS
Hässleholms AIS 1:42.61 5
2 Åhus FIK Lag 2
Åhus FIK
Åhus FIK 1:43.02 6
3 IK Finish Lag 2
IK Finish
IK Finish 1:43.35 7
4 IFK Helsingborg Lag x
Casper Bredberg 12
Alva Nilsson 11
Selma Ivarsson 11
Gabriel Jönsson Fernandez 12
Ebbe Rydingsvärd 12
Tilde Wallin 11

IFK Helsingborg
IFK Helsingborg 1:44.24 8
C-Final
Tot. plac.
1 IK Finish Lag 1
IK Finish
IK Finish 1:39.62 2
2 Åhus FIK Lag 3
Åhus FIK
Åhus FIK 1:41.13 3
3 KFUM Kristianstad Lag 2
KFUM Kristianstad
KFUM Kristianstad 1:44.31 9
4 KFUM Kristianstad Lag 1
KFUM Kristianstad
KFUM Kristianstad 1:45.68 11
Sammanställning
Plac. Res.
1 IK Finish Lag 4
IK Finish
IK Finish 1:34.09
2 IK Finish Lag 1
IK Finish
IK Finish 1:39.62
3 Åhus FIK Lag 3
Åhus FIK
Åhus FIK 1:41.13
4 IK Finish Lag 3
IK Finish
IK Finish 1:42.40
5 Hässleholms AIS Lag x
Hässleholms AIS
Hässleholms AIS 1:42.61
6 Åhus FIK Lag 2
Åhus FIK
Åhus FIK 1:43.02
7 IK Finish Lag 2
IK Finish
IK Finish 1:43.35
8 IFK Helsingborg Lag x
IFK Helsingborg
IFK Helsingborg 1:44.24
9 KFUM Kristianstad Lag 2
KFUM Kristianstad
KFUM Kristianstad 1:44.31
10 Vittsjö GIK Lag
Vittsjö GIK
Vittsjö GIK 1:45.11
11 KFUM Kristianstad Lag 1
KFUM Kristianstad
KFUM Kristianstad 1:45.68
12 Åhus FIK Lag 1
Åhus FIK
Åhus FIK 1:52.34