Resultater Sunna Open

Sunnahallen, Karlskrona   2022-03-06

Arrangör: KA 2 IF Tävlingsledare: Mikael Hofström Senast uppdaterad: 2022-04-22 21:21:25
Visa Resultatkort
Kvinnor 60 m
6/3 10:45
1 Freja Strenius
KA2 IF
06 KA2 IF 8.11
2 Emma-Lisa Johansson
KA2 IF
06 KA2 IF 8.68
3 Linnea Odéhn
Malmö AI
06 Malmö AI 8.78
4 Hanna Hertzberg
KA2 IF
06 KA2 IF 8.91
Kvinnor 400 m
6/3 14:10
1 Louice Holgersson
KA2 IF
06 KA2 IF 1:11.04
Kvinnor 1500 m
6/3 16:15
1 Lova Elwing
Ljungby FIK
06 Ljungby FIK 5:44.81
Kvinnor Stav
6/3 12:45
1 Leonie Mörstam
IFK Växjö
06 IFK Växjö 324
2 Freja Strenius
KA2 IF
06 KA2 IF 314
274294304314324334
Freja Streniusxoooxoxxx
Leonie Mörstam---xooxxx
Kvinnor Tresteg
6/3 16:10
1 Hanna Johansson
KA2 IF
01 KA2 IF 11.47
2 Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 10.31
3 Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF 9.93 PB
4 Freja Sahlin
KA2 IF
08 KA2 IF 9.62 PB
5 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 9.54
123456
Ronja Rickardsson
Freja Sahlin
Hanna Johansson
Siri Zetterdahl
Ines Kraft
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
6/3 15:10
1 Alva Sundström
Ljungby FIK
02 Ljungby FIK 11.45
123456
Alva Sundström
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
6/3 15:10
1 Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 12.74 PB
123456
Ronja Rickardsson
F15 60 m Försök
6/3 11:50
Heat 1
1 Elvira Sohlberg
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 8.47 q
2 Jamilia Bernhardsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK 8.48 q
3 Vera Blom
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 8.88 q PB
4 Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF 8.90 q SB
4 Anna Abrahamsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 8.90 q PB
6 Isabell Hermansson
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 10.07 SB
Heat 2
1 Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF 8.17 q
2 Emma Liljeberg
KA2 IF
08 KA2 IF 8.64 q
3 Freja Sahlin
KA2 IF
08 KA2 IF 8.97 q
4 Agnes Moritz-Wistad
KA2 IF
08 KA2 IF 9.00 SB
5 Moa Hultkvist
IFK Växjö
08 IFK Växjö 9.13
6 Sally Fries
KA2 IF
08 KA2 IF 9.98
F15 60 m Final
6/3 12:25
1 Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF 8.10
2 Jamilia Bernhardsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK 8.40 PB
3 Elvira Sohlberg
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 8.49
4 Emma Liljeberg
KA2 IF
08 KA2 IF 8.71
5 Anna Abrahamsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 8.87 PB
6 Freja Sahlin
KA2 IF
08 KA2 IF 8.98
7 Vera Blom
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 8.99
Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF DQ
F15 200 m
6/3 15:30
A-Final
Tot. plac.
1 Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF 27.19 1
2 Lilly Loggner
KA2 IF
07 KA2 IF 27.43 2
Jamilia Bernhardsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK DQ
B-Final
Tot. plac.
1 Smilla Fermskog
IFK Växjö
07 IFK Växjö 30.48 3
2 Livia Nilsson
IFK Växjö
07 IFK Växjö 30.50 4
3 Dorka Berner
KA2 IF
08 KA2 IF 30.83 5 PB
C-Final
Tot. plac.
1 Åsa Håkansson
KA2 IF
08 KA2 IF 31.06 6
2 Anna Abrahamsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 31.39 7 PB
3 Hilma Johansson
Skruvs IF
07 Skruvs IF 33.45 8
Sammanställning
Plac. Res.
1 Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF 27.19
2 Lilly Loggner
KA2 IF
07 KA2 IF 27.43
3 Smilla Fermskog
IFK Växjö
07 IFK Växjö 30.48
4 Livia Nilsson
IFK Växjö
07 IFK Växjö 30.50
5 Dorka Berner
KA2 IF
08 KA2 IF 30.83 PB
6 Åsa Håkansson
KA2 IF
08 KA2 IF 31.06
7 Anna Abrahamsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 31.39 PB
8 Hilma Johansson
Skruvs IF
07 Skruvs IF 33.45
Jamilia Bernhardsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK DQ
F15 1000 m

Grenen genomfördes tillsammans med P15 1000 m

F15 60 m häck
Höjd: 76.2cm
6/3 09:40
1 Jamilia Bernhardsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK 9.57 PB
2 Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF 9.57
3 Natalie Rantzer
Högby IF
07 Högby IF 9.90
4 Livia Nilsson
IFK Växjö
07 IFK Växjö 10.53
5 Smilla Fermskog
IFK Växjö
07 IFK Växjö 10.61
F15 Höjd
6/3 10:10
1 Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF 157 PB
2 Vera Blom
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 149
3 Dorka Berner
KA2 IF
08 KA2 IF 138
4 Freja Sahlin
KA2 IF
08 KA2 IF 133 PB
5 Asta Palmgren
FIF Gnistan
07 FIF Gnistan 127
F15 Stav
6/3 12:45
1 Emma Carlsson
IK Hinden
07 IK Hinden 244 PB
2 Astrid Aspington
KA2 IF
09 KA2 IF 214 PB
3 Isabell Hermansson
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 174
164174184194204214224234244254
Isabell Hermanssonxoxoxxx
Astrid Aspington--ooooxxx
Emma Carlsson----xoooooxxx
F15 Längd
6/3 13:40
1 Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF 4.71
2 Emma Liljeberg
KA2 IF
08 KA2 IF 4.68
3 Jamilia Bernhardsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK 4.63
4 Vera Blom
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 4.51
5 Elvira Sohlberg
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 4.47
6 Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF 4.42 PB
7 Smilla Fermskog
IFK Växjö
07 IFK Växjö 4.34
8 Moa Hultkvist
IFK Växjö
08 IFK Växjö 4.27 PB
9 Nova Olsson
KA2 IF
08 KA2 IF 4.17
10 Livia Nilsson
IFK Växjö
07 IFK Växjö 4.15
11 Anna Abrahamsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 4.06 PB
12 Isabell Hermansson
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 3.63
13 Asta Palmgren
FIF Gnistan
07 FIF Gnistan 3.58 PB
14 Tyra Kindblad
FIF Gnistan
07 FIF Gnistan 2.55
123456
Jamilia Bernhardsson4.634.634.173.874.26x
Moa Hultkvist4.074.054.23x4.274.14
Livia Nilssonx4.154.10
Smilla Fermskog4.154.344.174.15xx
Julia Falk4.464.60x4.564.674.71
Vera Blom4.31x4.314.514.36x
Asta Palmgren3.433.183.58
Elvira Sohlberg4.014.174.123.854.47x
Isabell Hermanssonx3.483.63
Nova Olsson4.174.11x
Siri Zetterdahl4.424.30x3.124.34x
Tyra Kindblad2.552.492.23
Emma Liljeberg4.374.684.414.644.464.39
Anna Abrahamssonx4.06x
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
6/3 16:05
1 Natalie Rantzer
Högby IF
07 Högby IF 11.03 PB
2 Alva Hedin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 9.29
3 Astrid Wadman
KA2 IF
08 KA2 IF 9.07 PB
4 Anna Westerlund
KA2 IF
07 KA2 IF 8.73
5 Dorka Berner
KA2 IF
08 KA2 IF 8.13
6 Vilma Klang
KA2 IF
07 KA2 IF 7.83
7 Hilma Johansson
Skruvs IF
07 Skruvs IF 6.92
8 Edith Stenberg
FIF Gnistan
08 FIF Gnistan 6.85 PB
9 Tyra Kindblad
FIF Gnistan
07 FIF Gnistan 5.77
123456
Vilma Klang7.207.357.837.337.767.43
Dorka Berner7.868.137.117.627.527.97
Anna Westerlund7.798.548.698.737.878.18
Hilma Johansson6.926.026.585.766.366.58
Tyra Kindbladx5.155.77
Astrid Wadman9.078.968.427.737.988.55
Natalie Rantzer10.19x9.8411.0310.388.91
Edith Stenberg6.686.846.556.566.346.85
Alva Hedin9.299.208.698.788.878.75
F13 60 m Försök
6/3 10:50
Heat 1
1 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 8.85 q PB
2 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 9.19 q
3 June Johansson
KA2 IF
09 KA2 IF 9.38 q
4 Hanna Carlsson
Skruvs IF
09 Skruvs IF 9.49 q
5 Ida Väpnare
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 9.63
6 Mira Berglund
IFK Växjö
09 IFK Växjö 9.81
7 Casandra Wassdahl
KA2 IF
10 KA2 IF 9.89
8 Märta Wikner
KA2 IF
10 KA2 IF 10.45
Heat 2
1 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 8.67 q
2 Agnes Stenberg
FIF Gnistan
11 FIF Gnistan 8.99 q PB
3 Beata Lindbergh
KA2 IF
10 KA2 IF 9.24 q PB
4 Ella Algotsson
Skruvs IF
10 Skruvs IF 9.58 q
5 Otilia Isberg
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden 9.67
6 Zita Vaida
KA2 IF
10 KA2 IF 9.73
F13 60 m Final
6/3 11:20
1 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 8.87
2 Agnes Stenberg
FIF Gnistan
11 FIF Gnistan 9.07
3 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 9.26
4 Beata Lindbergh
KA2 IF
10 KA2 IF 9.27
5 June Johansson
KA2 IF
09 KA2 IF 9.48
6 Hanna Carlsson
Skruvs IF
09 Skruvs IF 9.50
7 Ella Algotsson
Skruvs IF
10 Skruvs IF 9.65
Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF DQ
F13 200 m
6/3 14:50
A-Final
Tot. plac.
1 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 28.93 1 PB
2 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 30.83 3 PB
3 Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD 31.53 4
4 Ella Algotsson
Skruvs IF
10 Skruvs IF 32.94 8
B-Final
Tot. plac.
1 Elona Berbatovci
KA2 IF
09 KA2 IF 29.80 2
2 Hanna Carlsson
Skruvs IF
09 Skruvs IF 31.77 5 PB
3 Otilia Isberg
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden 32.58 6
4 Hanna Alstad
KA2 IF
09 KA2 IF 32.61 7 PB
Sammanställning
Plac. Res.
1 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 28.93 PB
2 Elona Berbatovci
KA2 IF
09 KA2 IF 29.80
3 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 30.83 PB
4 Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD 31.53
5 Hanna Carlsson
Skruvs IF
09 Skruvs IF 31.77 PB
6 Otilia Isberg
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden 32.58
7 Hanna Alstad
KA2 IF
09 KA2 IF 32.61 PB
8 Ella Algotsson
Skruvs IF
10 Skruvs IF 32.94
F13 800 m
6/3 16:45
1 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 2:54.19
2 Astrid Aspington
KA2 IF
09 KA2 IF 2:54.27 PB
3 Hanna Alstad
KA2 IF
09 KA2 IF 2:59.02 PB
4 Astrid Andersson
KA2 IF
10 KA2 IF 3:16.41
F13 60 m häck Försök
Höjd: 68,6cm
6/3 09:50
Heat 1
1 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 10.45 q PB
2 Otilia Isberg
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden 11.06 q PB
3 Zita Vaida
KA2 IF
10 KA2 IF 11.33 q PB
4 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 11.69 q PB
5 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 11.86 PB
Heat 2
1 Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD 11.09 q PB
2 Hanna Carlsson
Skruvs IF
09 Skruvs IF 11.67 q PB
3 Mira Berglund
IFK Växjö
09 IFK Växjö 11.74 q
4 Ella Algotsson
Skruvs IF
10 Skruvs IF 11.83 q PB
5 Märta Wikner
KA2 IF
10 KA2 IF 12.86 PB
F13 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
6/3 10:25
1 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 10.33 PB
2 Otilia Isberg
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden 10.95 PB
3 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 11.04 PB
4 Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD 11.14
5 Zita Vaida
KA2 IF
10 KA2 IF 11.21 PB
6 Hanna Carlsson
Skruvs IF
09 Skruvs IF 11.52 PB
7 Ella Algotsson
Skruvs IF
10 Skruvs IF 11.79 PB
8 Mira Berglund
IFK Växjö
09 IFK Växjö 11.86
F13 Höjd
6/3 15:40
1 Ida Väpnare
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 143
2 Beata Lindbergh
KA2 IF
10 KA2 IF 139 PB
3 Otilia Isberg
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden 139
4 Ella Algotsson
Skruvs IF
10 Skruvs IF 130 PB
5 Hanna Carlsson
Skruvs IF
09 Skruvs IF 130 PB
F13 Längd
Hoppzon
6/3 12:05
1 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 4.72
2 Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD 4.34 PB
3 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 4.23
4 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 4.16 PB
5 June Johansson
KA2 IF
09 KA2 IF 4.08 PB
6 Beata Lindbergh
KA2 IF
10 KA2 IF 4.03 PB
7 Hanna Carlsson
Skruvs IF
09 Skruvs IF 4.00 PB
8 Zita Vaida
KA2 IF
10 KA2 IF 3.99
9 Ida Väpnare
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 3.92 PB
10 Alva Larsson
KA2 IF
09 KA2 IF 3.91 PB
11 Otilia Isberg
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden 3.86
12 Ella Algotsson
Skruvs IF
10 Skruvs IF 3.80 PB
13 Marina Anternäs
FIF Gnistan
09 FIF Gnistan 3.66 PB
14 Casandra Wassdahl
KA2 IF
10 KA2 IF 3.65
15 Hanna Alstad
KA2 IF
09 KA2 IF 3.41 PB
16 Astrid Andersson
KA2 IF
10 KA2 IF 3.15
17 Tuva Holmstrand
FIF Gnistan
10 FIF Gnistan 3.01
18 Märta Wikner
KA2 IF
10 KA2 IF 2.90 PB
19 Freja Nerg
KA2 IF
10 KA2 IF 2.65 PB
1234
Casandra Wassdahl3.653.493.251.74
Hanna Alstad3.413.173.270.21
Ella Kjellberg4.344.124.234.08
Hanna Carlsson4.003.973.933.79
Ida Väpnare3.853.923.893.71
Tuva Holmstrand2.722.953.013.01
Otilia Isberg3.753.753.863.83
Marina Anternäs3.663.593.613.57
Zita Vaida3.753.673.993.59
Beata Lindberghx3.943.904.03
Märta Wikner2.902.812.622.68
Ella Algotsson3.723.803.753.79
Freja Nerg2.582.442.651.98
Alva Larsson3.763.643.913.88
June Johansson3.864.08--
Vesta Lindström4.044.164.234.14
Ines Kraft4.724.664.554.40
Ester Drott Ripoll4.163.943.983.88
Astrid Andersson3.032.832.983.15
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
6/3 13:50
1 Maja Westerlund
KA2 IF
10 KA2 IF 9.35 PB
2 Astrid Aspington
KA2 IF
09 KA2 IF 8.85 PB
3 Alva Larsson
KA2 IF
09 KA2 IF 8.10 PB
4 Ida Väpnare
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 8.07
5 Marina Anternäs
FIF Gnistan
09 FIF Gnistan 7.38
6 Emma Nordin
IFK Växjö
09 IFK Växjö 7.33 PB
7 Tuva Holmstrand
FIF Gnistan
10 FIF Gnistan 6.25
8 Casandra Wassdahl
KA2 IF
10 KA2 IF 5.63
9 Freja Nerg
KA2 IF
10 KA2 IF 4.07 PB
Moa Olofsson
KA2 IF
09 KA2 IF dns
Anna-Maria Lindvall
Kalmar SK
09 Kalmar SK dns
1234
Emma Nordin
Maja Westerlund
Marina Anternäs
Tuva Holmstrand
Freja Nerg
Astrid Aspington
Alva Larsson
Moa Olofsson
Casandra Wassdahl
Anna-Maria Lindvall
Ida Väpnare
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 60 m
6/3 10:40
1 Murteza Ghoraishi
Oskarshamns SK
02 Oskarshamns SK 7.31
2 Simon Strand
Högby IF
00 Högby IF 7.58
3 Sam Grimheden
Högby IF
04 Högby IF 7.79 PB
4 Anton Olsson
FIK Färjestaden
99 FIK Färjestaden 7.80
5 Tomas Fanta
Oskarshamns SK
68 Oskarshamns SK 7.86 PB
6 Lars Smedjebäck
KA2 IF
52 KA2 IF 9.07
Män 400 m
6/3 16:30
A-Final
Tot. plac.
1 Simon Rosenquist
KA2 IF
03 KA2 IF 52.55 1 PB
2 Simon Strand
Högby IF
00 Högby IF 53.54 2
3 Ture Lindell
KA2 IF
06 KA2 IF 54.05 3 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Filip Håkansson
KA2 IF
03 KA2 IF 55.56 4 PB
2 Nicholas Odehammar
KA2 IF
75 KA2 IF 57.69 5
Sammanställning
Plac. Res.
1 Simon Rosenquist
KA2 IF
03 KA2 IF 52.55 PB
2 Simon Strand
Högby IF
00 Högby IF 53.54
3 Ture Lindell
KA2 IF
06 KA2 IF 54.05 PB
4 Filip Håkansson
KA2 IF
03 KA2 IF 55.56 PB
5 Nicholas Odehammar
KA2 IF
75 KA2 IF 57.69
Män Höjd
6/3 12:40
1 Anton Olsson
FIK Färjestaden
99 FIK Färjestaden 196
2 Sam Grimheden
Högby IF
04 Högby IF 163 PB
3 Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 159 PB
Män Stav
6/3 14:35
1 Anton Olsson
FIK Färjestaden
99 FIK Färjestaden 434
Anders Hafsbrandt
KA2 IF
74 KA2 IF x
344404434454
Anton Olsson-ooxxx
Anders Hafsbrandtxxx
Män Längd
6/3 11:00
1 Anton Olsson
FIK Färjestaden
99 FIK Färjestaden 6.11
2 Ture Lindell
KA2 IF
06 KA2 IF 5.98 PB
3 Oliver Mostert
KA2 IF
06 KA2 IF 5.90 PB
4 Sam Grimheden
Högby IF
04 Högby IF 5.48 PB
5 Tomas Fanta
Oskarshamns SK
68 Oskarshamns SK 5.44 =SB
6 Murteza Ghoraishi
Oskarshamns SK
02 Oskarshamns SK 5.35
123456
Murteza Ghoraishi4.964.915.085.105.055.35
Anton Olsson5.786.116.02--6.04
Oliver Mostertx5.81x5.905.84x
Ture Lindell5.535.93x5.98xx
Sam Grimheden5.405.485.115.19--
Tomas Fantax5.295.375.13x5.44
Män Tresteg
6/3 16:10
1 Oliver Mostert
KA2 IF
06 KA2 IF 12.80
2 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 10.71 PB
3 Lars Smedjebäck
KA2 IF
52 KA2 IF 9.18 SB
123456
Lars Smedjebäck
Oliver Mostert
Joel Härensjö
Män Kula
Vikt: 7,26kg
6/3 15:10
1 Andreas Magnusson
FIF Gnistan
94 FIF Gnistan 11.92
2 Simon Strand
Högby IF
00 Högby IF 11.35 PB
3 Magnus Schütz
FIK Färjestaden
79 FIK Färjestaden 11.18 PB
4 Mikael Persson
UF Contact
86 UF Contact 11.01
123456
Andreas Magnusson
Simon Strand
Magnus Schütz
Mikael Persson
P17 60 m häck
Höjd: 91,4cm
6/3 10:15
1 Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 8.48
2 Oliver Mostert
KA2 IF
06 KA2 IF 9.15
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
6/3 15:10
1 Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 12.91 PB
2 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 11.53
123456
Akilles Teglbjaerg
Joel Härensjö
P15 60 m
6/3 12:05
1 Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 7.46 PB
2 Elias Unosson
Oskarshamns SK
07 Oskarshamns SK 7.79 PB
3 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 7.94
4 Simon Johansson
KA2 IF
07 KA2 IF 8.23 PB
5 Erik Blom
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 8.26 PB
6 Nemo Nerg
KA2 IF
07 KA2 IF 8.46
7 Erik Blomgren
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 8.83 PB
8 Oskar Petersson
KA2 IF
08 KA2 IF 8.92
P15 200 m
6/3 14:25
A-Final
Tot. plac.
1 Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 24.77 1 PB
2 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 25.08 2 PB
3 Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 25.16 3
4 Elias Unosson
Oskarshamns SK
07 Oskarshamns SK 25.33 4 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 26.34 5 PB
2 Simon Johansson
KA2 IF
07 KA2 IF 27.01 6
3 Erik Blomgren
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 28.71 7 PB
4 Oskar Petersson
KA2 IF
08 KA2 IF 29.21 8
Sammanställning
Plac. Res.
1 Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 24.77 PB
2 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 25.08 PB
3 Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 25.16
4 Elias Unosson
Oskarshamns SK
07 Oskarshamns SK 25.33 PB
5 Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 26.34 PB
6 Simon Johansson
KA2 IF
07 KA2 IF 27.01
7 Erik Blomgren
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 28.71 PB
8 Oskar Petersson
KA2 IF
08 KA2 IF 29.21
F15 & P15 1000 m
6/3 17:15
1 Nemo Nerg
KA2 IF
07 KA2 IF 3:09.93 PB
2 Max Petersson
KA2 IF
08 KA2 IF 3:12.15
3 Erik Blomgren
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 3:28.09 PB
4 Sixten Persson
KA2 IF
08 KA2 IF 3:32.90
5 Emil Jacobsson
KA2 IF
07 KA2 IF 3:33.27
6 Åsa Håkansson
KA2 IF
08 KA2 IF 4:07.86
Sammanställning per klass
P15
1 Nemo Nerg
KA2 IF
07 KA2 IF 3:09.93
2 Max Petersson
KA2 IF
08 KA2 IF 3:12.15
3 Erik Blomgren
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 3:28.09
4 Sixten Persson
KA2 IF
08 KA2 IF 3:32.90
5 Emil Jacobsson
KA2 IF
07 KA2 IF 3:33.27
F15
1 Åsa Håkansson
KA2 IF
08 KA2 IF 4:07.86
P15 60 m häck
Höjd: 84,0cm
6/3 10:05
1 Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 9.45
2 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 9.52
3 Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 9.68
4 Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 10.00
5 Nemo Nerg
KA2 IF
07 KA2 IF 10.92
P15 Höjd
6/3 12:40
1 Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 163
2 Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 163 PB
3 Philip Gunnarsson
IF UDD
07 IF UDD 159
4 Erik Blom
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 155
5 Nemo Nerg
KA2 IF
07 KA2 IF 139
P15 Stav
6/3 10:55
1 Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 280 PB
2 Erik Blom
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 260
220230240250260270280300
Erik Blomoooooxxx
Kevin Nordin--o-o-oxxx
P15 Längd
6/3 15:00
1 Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 6.18 PB
2 Simon Johansson
KA2 IF
07 KA2 IF 4.86 PB
3 Nemo Nerg
KA2 IF
07 KA2 IF 4.81 PB
4 Oskar Petersson
KA2 IF
08 KA2 IF 4.59
Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden -
123456
Erik Peterssonxx6.186.131.906.10
Oskar Petersson4.594.464.114.504.554.22
Otto Ejderstedtx-----
Simon Johansson4.784.464.644.864.864.79
Nemo Nerg4.66x4.811.90x1.58
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
6/3 16:05
1 Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 12.14
2 Simon Johansson
KA2 IF
07 KA2 IF 7.27
3 Oskar Petersson
KA2 IF
08 KA2 IF 6.47
123456
Oskar Petersson6.476.19x6.02x6.09
Simon Johansson6.335.546.517.017.276.35
Kevin Nordinx11.3112.03xx12.14
P13 60 m
6/3 11:00
1 Oscar Molin
IF UDD
09 IF UDD 8.66 PB
2 William Johnsson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 8.92 PB
3 Alve Jedhammar
IFK Växjö
10 IFK Växjö 9.10
4 Almir Makolli Krasniqi
KA2 IF
09 KA2 IF 9.31
5 Viggo Mazetti
KA2 IF
09 KA2 IF 9.53 PB
6 Karl Aulin
KA2 IF
10 KA2 IF 9.86
P13 200 m
6/3 13:35
A-Final
Tot. plac.
1 Liam Swensson
KA2 IF
09 KA2 IF 29.02 1 PB
2 Albin Johnsson
IK Hinden
10 IK Hinden 29.20 2 PB
3 Alve Jedhammar
IFK Växjö
10 IFK Växjö 30.54 5
4 Valter Krantz
KA2 IF
10 KA2 IF 32.33 8 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Benjamin Högelius
KA2 IF
09 KA2 IF 30.38 4 PB
2 Malte Jacobsson
KA2 IF
09 KA2 IF 32.10 7 PB
3 Isak Johansson
IK Hinden
10 IK Hinden 33.70 10 PB
4 Elias Kämpfer
IK Hinden
10 IK Hinden 35.34 11 PB
C-Final
Tot. plac.
1 William Johnsson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 29.32 3
2 Johannes Persson
KA2 IF
11 KA2 IF 31.37 6
3 Karl Aulin
KA2 IF
10 KA2 IF 33.59 9
Sammanställning
Plac. Res.
1 Liam Swensson
KA2 IF
09 KA2 IF 29.02 PB
2 Albin Johnsson
IK Hinden
10 IK Hinden 29.20 PB
3 William Johnsson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 29.32
4 Benjamin Högelius
KA2 IF
09 KA2 IF 30.38 PB
5 Alve Jedhammar
IFK Växjö
10 IFK Växjö 30.54
6 Johannes Persson
KA2 IF
11 KA2 IF 31.37
7 Malte Jacobsson
KA2 IF
09 KA2 IF 32.10 PB
8 Valter Krantz
KA2 IF
10 KA2 IF 32.33 PB
9 Karl Aulin
KA2 IF
10 KA2 IF 33.59
10 Isak Johansson
IK Hinden
10 IK Hinden 33.70 PB
11 Elias Kämpfer
IK Hinden
10 IK Hinden 35.34 PB
P13 800 m
6/3 15:50
1 Malte Jacobsson
KA2 IF
09 KA2 IF 2:41.24
2 Benjamin Högelius
KA2 IF
09 KA2 IF 2:45.40 PB
3 Valter Krantz
KA2 IF
10 KA2 IF 3:00.13 PB
P13 60 m häck
Höjd: 76.2cm
6/3 09:30
1 William Johnsson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 11.00
2 Albin Johnsson
IK Hinden
10 IK Hinden 11.09 PB
3 Alve Jedhammar
IFK Växjö
10 IFK Växjö 11.66 PB
4 Isak Johansson
IK Hinden
10 IK Hinden 12.35 PB
5 Olle Folkesson
IFK Växjö
10 IFK Växjö 12.97
P13 Höjd
6/3 14:15
1 Konstanty Piontek
KA2 IF
09 KA2 IF 143 PB
2 William Johnsson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 139
3 Oscar Molin
IF UDD
09 IF UDD 135
=4 Albin Johnsson
IK Hinden
10 IK Hinden 130 PB
=4 Olle Folkesson
IFK Växjö
10 IFK Växjö 130
=6 Elias Kämpfer
IK Hinden
10 IK Hinden 112
=6 Isak Johansson
IK Hinden
10 IK Hinden 112 =PB
P13 Längd
Hoppzon
6/3 09:45
1 Konstanty Piontek
KA2 IF
09 KA2 IF 4.51 PB
2 Albin Johnsson
IK Hinden
10 IK Hinden 4.50 PB
3 Liam Swensson
KA2 IF
09 KA2 IF 4.45 PB
4 William Johnsson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 4.43 PB
5 Alve Jedhammar
IFK Växjö
10 IFK Växjö 4.32
6 Johannes Persson
KA2 IF
11 KA2 IF 4.22 PB
7 Oscar Molin
IF UDD
09 IF UDD 4.21 PB
8 Benjamin Högelius
KA2 IF
09 KA2 IF 3.89
9 Almir Makolli Krasniqi
KA2 IF
09 KA2 IF 3.83
10 Olle Folkesson
IFK Växjö
10 IFK Växjö 3.81
11 Isak Johansson
IK Hinden
10 IK Hinden 3.45 PB
12 Elias Kämpfer
IK Hinden
10 IK Hinden 3.31 PB
1234
Albin Johnsson4.504.454.461.83
Isak Johansson3.363.433.453.37
Almir Makolli Krasniqi3.753.833.823.65
Johannes Persson4.124.224.094.07
Olle Folkesson3.662.623.763.81
Liam Swensson4.254.344.314.45
Elias Kämpfer3.173.133.063.31
William Johnsson4.434.424.36x
Konstanty Piontek4.274.514.364.30
Alve Jedhammar4.294.304.184.32
Oscar Molin4.214.21--
Benjamin Högelius3.89xxx
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
6/3 11:25
1 Sixten Schütz
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 9.91 PB
2 Tiger Odéhn
Ystads IF
10 Ystads IF 8.16 PB
3 Liam Swensson
KA2 IF
09 KA2 IF 8.10 PB
4 Oscar Molin
IF UDD
09 IF UDD 7.97 PB
5 Konstanty Piontek
KA2 IF
09 KA2 IF 7.88
6 Olle Folkesson
IFK Växjö
10 IFK Växjö 6.77
7 Arvid Johansson
Skruvs IF
10 Skruvs IF 6.53
8 Karl Aulin
KA2 IF
10 KA2 IF 5.87
9 Elias Kämpfer
IK Hinden
10 IK Hinden 5.72
1234
Olle Folkesson
Arvid Johansson
Tiger Odéhn
Sixten Schütz
Elias Kämpfer
Liam Swensson
Oscar Molin
Konstanty Piontek
Karl Aulin
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.