Resultater Kils inomhusspel

Våxnäshallen, Karlstad   2022-02-12

Arrangör: Kils AIK Tävlingsledare: Hanna Westlund Senast uppdaterad: 2022-04-22 21:21:24
Visa Resultatkort
Kvinnor 60 m
12/2 12:30
1 Nova Fogelkvist
Motala AIF
04 Motala AIF 7.98
2 Ida Hansen
IF Göta Karlstad
93 IF Göta Karlstad 8.04
3 Sara Lundqvist
Linköpings GIF
03 Linköpings GIF 8.12
4 Myra Eriksson
Stocksäters IF
03 Stocksäters IF 8.35
5 Sofia Carlberg
Stocksäters IF
01 Stocksäters IF 8.45
Kvinnor 200 m
12/2 15:50
A-Final
Tot. plac.
1 Ida Kristiansson
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad 27.72 1
2 Kim Rodén
IK Orient
03 IK Orient 28.57 3
3 Ella Laine
Karlskoga FI
06 Karlskoga FI 30.75 5
B-Final
Tot. plac.
1 Hannah Hedström
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad 28.30 2
2 Filippa Dedorsson
IF Göta Karlstad
02 IF Göta Karlstad 28.81 4
Kvinnor Höjd
12/2 13:00
1 Stina Larsson
IK Wilske
04 IK Wilske 168
2 Emma Häggblom
Upsala IF
04 Upsala IF 168
3 Kim Rodén
IK Orient
03 IK Orient 150
4 Wilma Lindberg
SK Bore
02 SK Bore 141
133137141144147150153156159162165168171
273 Emma Häggblom-------xooooxoxxx
135 Kim Rodén---oooxxx
253 Wilma Lindbergoxxooxxx
140 Stina Larsson-------oooxooxxx
Kvinnor Längd
12/2 14:50
1 Kaiza Karlén
IF Göta Karlstad
98 IF Göta Karlstad 6.33
2 Ida Hansen
IF Göta Karlstad
93 IF Göta Karlstad 5.35
3 Nova Fogelkvist
Motala AIF
04 Motala AIF 5.03
4 Sophie Säwe
Kils AIK
04 Kils AIK 5.03
5 Sofia Carlberg
Stocksäters IF
01 Stocksäters IF 5.00
6 Ida Genitz
Istrums SK
03 Istrums SK 4.32
123456
46 Ida Hansenx5.34xxx5.35
250 Nova Fogelkvist4.944.864.984.935.034.87
187 Sophie Säwexxxx5.034.90
256 Sofia Carlbergx4.905.004.88xx
280 Ida Genitz4.214.264.32xx2.76
64 Kaiza Karlénx6.336.086.19x6.05
Kvinnor Tresteg
12/2 18:00
1 Madeleine Nilsson
Gefle IF
91 Gefle IF 12.24
2 Sophie Säwe
Kils AIK
04 Kils AIK 11.62
3 Myra Eriksson
Stocksäters IF
03 Stocksäters IF 11.13
4 Emma Sandin
IKHP Huskvarna
05 IKHP Huskvarna 10.72
5 Maja Karlsson
IF Göta Karlstad
01 IF Göta Karlstad 10.55
6 Märta Larsson
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 10.27
7 Tindra Olsson
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 10.04
8 Ella Östblom
Gefle IF
08 Gefle IF 9.70
9 Josefine Johansson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 9.66
10 Vendela Eriksson
Gefle IF
07 Gefle IF 9.23
Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK x
123456
61 Josefine Johanssonx9.419.66
69 Maja Karlssonx10.40x10.55xx
257 Myra Eriksson9.6010.6810.85x10.9111.13
10 Madeleine Nilssonx11.80xxx12.24
79 Märta Larsson10.0710.1810.2310.27xx
2 Tindra Olssonx10.049.95xx-
12 Ella Östblom9.40x9.689.709.59x
187 Sophie Säwe11.08x11.12xx11.62
141 Emma Sandin10.7210.64x
3 Freja Sköldx--
9 Vendela Eriksson9.199.23x
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
12/2 12:35
1 Emilia Malmehed
IF Göta Karlstad
01 IF Göta Karlstad 13.95
2 Bea Vold Johannesson
IFK Sunne
04 IFK Sunne 11.27
3 Amanda Fridberg
IF Göta Karlstad
02 IF Göta Karlstad 10.91
4 Felicia Eriksson
IF Göta Karlstad
03 IF Göta Karlstad 10.67
5 Liv Norberg
IK Stål
04 IK Stål 7.22
123456
137 Liv Norberg6.496.347.207.04x7.22
133 Bea Vold Johannessonx11.0510.32x11.27x
35 Felicia Eriksson10.6710.139.449.82x9.94
38 Amanda Fridberg10.91xxxxx
83 Emilia Malmehed13.24x13.87x13.7013.95
Kvinnor Viktkastning
Vikt: 9,08kg
12/2 17:45
1 Amanda Fridberg
IF Göta Karlstad
02 IF Göta Karlstad 16.81
2 Alexandra Nilsson
IF Göta Karlstad
02 IF Göta Karlstad 15.76
3 Liv Norberg
IK Stål
04 IK Stål 10.92
123456
137 Liv Norberg10.2210.1410.51x10.9210.56
87 Alexandra Nilssonxx14.17x15.4415.76
38 Amanda Fridberg14.7715.79x15.9415.6216.81
F17 60 m Försök
12/2 11:00
Heat 1
1 Chekube Roseangela Anichukwu
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 8.28 q
2 Ella Grimheden
Västerås FK
06 Västerås FK 8.73 q
3 Ida Larsson
Dals Södra FFI
05 Dals Södra FFI 8.79
4 Natalie Persson
Mariestads AIF
07 Mariestads AIF 8.83
5 Nova Rosengren
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad 9.20
Heat 2
1 Ida Kristiansson
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad 8.38 q
2 Hannah Hedström
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad 8.43 q
3 Emilia Nielsen
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.59 q
4 Ella Laine
Karlskoga FI
06 Karlskoga FI 9.47
F17 60 m Final
12/2 12:15
1 Emilia Nielsen
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.22
2 Chekube Roseangela Anichukwu
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 8.26
3 Ida Kristiansson
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad 8.35
4 Hannah Hedström
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad 8.41
5 Ella Grimheden
Västerås FK
06 Västerås FK 8.72
F17 800 m
12/2 17:15
1 Ella Laine
Karlskoga FI
06 Karlskoga FI 2:29.05
F17 Höjd
12/2 13:00
1 Emma Sandin
IKHP Huskvarna
05 IKHP Huskvarna 162
2 Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF 156
3 Emma Hjelm
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 153
4 Emilia Nielsen
Turebergs FK
06 Turebergs FK 150
5 Ida Larsson
Dals Södra FFI
05 Dals Södra FFI 147
137141144147150153156159162165
141 Emma Sandin------ooxoxxx
251 Ida Kindbom----ooxxoxxx
278 Ida Larssonoooxxoxxx
271 Emilia Nielsen--ooo-xxx
51 Emma Hjelm-oxooooxxx
F17 Längd
12/2 14:50
1 Irma Jonhed
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 5.41
2 Märta Larsson
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 5.08
3 Emma Hjelm
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 4.79
4 Emilia Nielsen
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.78
5 Tindra Olsson
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 4.75
6 Stella Önander
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 4.75
7 Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF 4.59
8 Ella Grimheden
Västerås FK
06 Västerås FK 4.27
123456
283 Stella Önanderx4.75xxxx
251 Ida Kindbom3.184.59xxx4.39
274 Ella Grimhedenx4.174.174.224.274.21
79 Märta Larsson4.86x4.92x4.765.08
51 Emma Hjelm4.484.59x4.794.744.75
271 Emilia Nielsen4.474.504.78x4.684.68
2 Tindra Olsson3.22x4.753.322.87x
63 Irma Jonhed5.415.285.005.205.18x
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
12/2 12:35
1 Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF 11.00
2 Tindra Olsson
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 10.00
3 Annie Engelbrektsson Jonsson
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 8.95
4 Stella Önander
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 8.30
123456
34 Annie Engelbrektsson Jonsson8.648.668.95xxx
2 Tindra Olsson9.369.809.439.2610.008.81
283 Stella Önander7.226.977.858.188.307.56
251 Ida Kindbom11.0010.79----
F17 Viktkastning
Vikt: 7,26kg
12/2 17:45
1 Emma Krantz
Ullevi FK
05 Ullevi FK 16.09
2 Ruth Eklöf
Alunda SK
05 Alunda SK 15.43
3 Altea Mellberg
Västerås FK
06 Västerås FK 12.90
4 Annie Engelbrektsson Jonsson
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 9.51
Emma Larsson
Kils AIK
05 Kils AIK x
123456
175 Emma Larssonxxxxxx
287 Ruth Eklöfx14.6115.43xx13.18
272 Emma Krantzxx15.1615.7816.09x
34 Annie Engelbrektsson Jonsson7.60xxx6.519.51
275 Altea Mellberg12.90xx12.1711.24x
F15 60 m Försök
12/2 10:20
Heat 1
1 Josefine Johansson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 8.65 q
2 Moa Karlsson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 8.72 q
3 Tuvali Åhser
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 9.20
4 Nelli Toresson Runemark
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 10.40
Matilda Linden
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad DNS
Heat 2
1 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 8.31 q
2 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 8.79 q
3 Elin Rubertsson
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 8.93
4 Amanda Karlsson
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 9.10
5 Aliz Halász
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 9.18
Heat 3
1 Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 8.19 q
2 Maja Andersson
IF Hagen
07 IF Hagen 8.98
3 Emilia Krijger
Mariestads AIF
07 Mariestads AIF 9.35
4 Matilda Ivarsson
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 9.37
5 Mi Westlund
Kils AIK
08 Kils AIK 9.47
F15 60 m Final
12/2 12:45
1 Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 8.10
2 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 8.12
3 Josefine Johansson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 8.64
4 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 8.75
5 Moa Karlsson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 8.87
F15 200 m
12/2 15:40
A-Final
Tot. plac.
1 Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 26.59 1
2 Elin Rubertsson
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 30.25 8
3 Amanda Karlsson
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 30.33 9
B-Final
Tot. plac.
1 Ella Östblom
Gefle IF
08 Gefle IF 28.24 3
2 Natalie Persson
Mariestads AIF
07 Mariestads AIF 29.92 6
3 Emilia Krijger
Mariestads AIF
07 Mariestads AIF 32.54 11
C-Final
Tot. plac.
1 Moa Karlsson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 28.67 4
2 Josefine Johansson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 28.77 5
D-Final
Tot. plac.
1 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 27.51 2
2 Maja Andersson
IF Hagen
07 IF Hagen 30.05 7
3 Matilda Ivarsson
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 30.61 10
F15 800 m
12/2 17:15
1 Ella Östblom
Gefle IF
08 Gefle IF 2:22.03
2 Natalie Persson
Mariestads AIF
07 Mariestads AIF 2:37.51
3 Ida Häggqvist
Kils AIK
07 Kils AIK 2:49.08
Amanda Karlsson
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad DNS
Moa Karlsson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad DNS
F15 Höjd
12/2 14:30
1 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 150
2 Tuvali Åhser
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 144
3 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 141
4 Matilda Linden
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 138
5 Aliz Halász
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 131
122127131135138141144147150153
117 Tuvali Åhseroooooxoxxoxxx
111 Nathalie Wiman Ahlsetdt------ooxoxxx
81 Matilda Linden-ooooxxx
45 Aliz Halász-oxxoxxx
132 Evelina Olsson---o-xoxxx
F15 Längd
12/2 16:25
1 Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 5.17
2 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 4.92
3 Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 4.92
4 Elin Rubertsson
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 4.83
5 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 4.82
6 Matilda Linden
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 4.60
7 Vendela Eriksson
Gefle IF
07 Gefle IF 4.55
8 Julia Karlsson
Fjugesta IF
07 Fjugesta IF 4.33
9 Amanda Karlsson
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 4.18
10 Aliz Halász
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 4.06
11 Moa Karlsson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 3.96
12 Tuvali Åhser
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 3.94
13 Evelina Bönström
Kils AIK
08 Kils AIK 3.84
14 Mi Westlund
Kils AIK
08 Kils AIK 3.54
Nelli Toresson Runemark
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad x
123456
81 Matilda Linden4.60x4.094.094.434.26
66 Amanda Karlssonx4.174.18
9 Vendela Eriksson4.554.314.534.494.29x
117 Tuvali Åhser3.863.933.94
70 Moa Karlssonx3.753.96
97 Elin Rubertsson4.674.664.594.834.614.69
108 Nelli Toresson Runemarkxxx
4 Astrid Fakelius4.725.035.024.965.17x
164 Evelina Bönström3.843.413.58
191 Mi Westlundx3.543.43
7 Julia Karlssonx4.314.274.224.184.33
111 Nathalie Wiman Ahlsetdt4.564.184.20x4.824.58
132 Evelina Olsson4.86x4.774.734.923.46
45 Aliz Halász4.06xx
3 Freja Sköld4.714.70x4.924.73x
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
12/2 09:00
1 Ida Edling
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 11.91
2 Julia Karlsson
Fjugesta IF
07 Fjugesta IF 11.81
3 Matilda Linden
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 10.05
4 Vendela Eriksson
Gefle IF
07 Gefle IF 9.91
5 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 9.06
6 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 8.90
7 Elin Rubertsson
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 7.89
8 Mi Westlund
Kils AIK
08 Kils AIK 7.49
9 Evelina Bönström
Kils AIK
08 Kils AIK 6.51
10 Maja Åhlström
IK Stål
08 IK Stål 6.36
123456
191 Mi Westlund7.417.357.407.497.327.45
97 Elin Rubertsson7.577.357.897.467.647.22
7 Julia Karlsson11.3111.2011.0710.8811.8110.79
9 Vendela Erikssonx9.919.769.339.319.57
164 Evelina Bönström6.516.36x
1 Ida Edling11.5911.8511.91x11.85x
81 Matilda Linden9.729.309.778.107.0810.05
111 Nathalie Wiman Ahlsetdt8.897.938.12x8.498.90
138 Maja Åhlström5.845.976.36
132 Evelina Olsson8.868.838.978.919.068.99
F15 Viktkastning
Vikt: 7,26kg
12/2 17:45
1 Molly Åkerblom
Västerås FK
07 Västerås FK 14.61
2 Ida Edling
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 13.95
3 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 11.72
4 Astrid Wall
Säffle FIK
07 Säffle FIK 10.11
5 Molly Fredriksson
Säffle FIK
07 Säffle FIK 9.66
6 Maja Åhlström
IK Stål
08 IK Stål 8.98
7 Matilda Linden
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 8.77
8 Mi Westlund
Kils AIK
08 Kils AIK 7.78
9 Evelina Bönström
Kils AIK
08 Kils AIK 7.10
Julia Karlsson
Fjugesta IF
07 Fjugesta IF x
123456
266 Astrid Wallxx9.57x8.5110.11
7 Julia Karlssonxxx
138 Maja Åhlström8.987.86xx7.207.49
276 Molly Åkerblom14.61x14.1912.8713.2813.42
111 Nathalie Wiman Ahlsetdtx11.7211.2610.5611.1411.09
261 Molly Fredriksson9.079.349.529.419.299.66
81 Matilda Lindenx7.946.53x8.628.77
191 Mi Westlund6.677.787.586.507.766.61
164 Evelina Bönströmx5.897.10
1 Ida Edling13.08xx12.4513.9512.76
F13 60 m Försök
12/2 10:40
Heat 1
1 Naomi Ohron
Istrums SK
09 Istrums SK 8.97
2 Tiril Gustavsson
Kils AIK
09 Kils AIK 9.17
3 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 9.63
4 Razan Alasmai
Säffle FIK
10 Säffle FIK 9.97
5 Nitya Mahelay
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 11.44
Heat 2
1 Rebecka Albinsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 8.84 q
2 Ella Högman Skager
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.91 q
3 Hanna Andersson
IF Hagen
09 IF Hagen 9.46
4 Elina Åhser
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 10.89
Heat 3
1 Elisa Östin
Karlskoga FI
10 Karlskoga FI 8.68 q
2 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 8.90 q
3 Signe Johansson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.96
4 Tyra Lagerquist
Katrineholms SK
10 Katrineholms SK 9.60
5 Hanna Mårtensson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 10.14
Heat 4
1 Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.71 q
2 Ebba Hammarstrand
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF 9.16
3 Mathilde Åhs
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.59
4 Lisa Holmgren
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.80
F13 60 m Final
12/2 12:25
1 Elisa Östin
Karlskoga FI
10 Karlskoga FI 8.63
2 Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.67
3 Rebecka Albinsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 8.83
4 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 8.86
5 Ella Högman Skager
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.88
F13 200 m
12/2 14:50
A-Final
Tot. plac.
1 Rebecka Albinsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 29.41 1
2 Mathilde Åhs
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 31.98 9
3 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 33.84 12
B-Final
Tot. plac.
1 Elisa Östin
Karlskoga FI
10 Karlskoga FI 29.88 3
2 Ellen Rinnemo
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 30.61 6
3 Tyra Lagerquist
Katrineholms SK
10 Katrineholms SK 33.86 13
C-Final
Tot. plac.
1 Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 29.50 2
2 Lisa Holmgren
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 33.39 11
3 Rebecca Carlsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 33.98 15
D-Final
Tot. plac.
1 Ebba Hammarstrand
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF 30.25 4
2 Hanna Andersson
IF Hagen
09 IF Hagen 32.89 10
3 Razan Alasmai
Säffle FIK
10 Säffle FIK 33.94 14
E-Final
Tot. plac.
1 Naomi Ohron
Istrums SK
09 Istrums SK 30.43 5
2 Signe Johansson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 30.74 7
3 Elina Åhser
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 39.60 16
F-Final
Tot. plac.
1 Tiril Gustavsson
Kils AIK
09 Kils AIK 30.76 8
2 Nitya Mahelay
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 41.98 17
Ella Högman Skager
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad DNS
F13 800 m
12/2 17:00
A-Final
Tot. plac.
1 Astrid Leandersson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 2:45.91 2
2 Ellen Rinnemo
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 2:54.83 4
3 Signe Johansson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 3:00.71 5
B-Final
Tot. plac.
1 My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 2:36.29 1
2 Rebecka Albinsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 2:54.67 3
3 Lovisa Daun
Katrineholms SK
11 Katrineholms SK 3:02.38 6
Razan Alasmai
Säffle FIK
10 Säffle FIK DNS
F13 Höjd
12/2 09:00
1 Ella Högman Skager
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 146
2 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 146
3 Tiril Gustavsson
Kils AIK
09 Kils AIK 135
4 Ebba Hammarstrand
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF 135
5 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 132
6 Mathilde Åhs
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 132
7 Siri Frisk
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 132
8 Lisa Holmgren
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 125
9 Elina Åhser
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 110
104110116121125129132135138141144146148
116 Elina Åhserooxxx
53 Lisa Holmgren-ooooxxx
170 Julia Hillerström--ooooooxoxoxxoxxoxxx
263 Julia Karlsson-ooooxooxxx
168 Tiril Gustavsson--ooooxooxxx
55 Ella Högman Skager--ooooooooxoxxoxxx
270 Ebba Hammarstrand---oooxoxxoxxx
114 Mathilde Åhs-oooooxoxxx
39 Siri Frisk--ooooxxoxxx
F13 Längd
Hoppzon
12/2 16:00
1 Ella Högman Skager
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.86
2 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 4.81
3 Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.65
4 Naomi Ohron
Istrums SK
09 Istrums SK 4.44
5 Elisa Östin
Karlskoga FI
10 Karlskoga FI 4.42
6 Ellen Rinnemo
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.37
7 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 4.25
8 Tiril Gustavsson
Kils AIK
09 Kils AIK 4.11
9 Rebecka Albinsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 4.09
10 Ebba Hammarstrand
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF 4.06
11 Siri Frisk
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 3.99
12 Signe Johansson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 3.96
13 Hanna Mårtensson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 3.72
14 Rebecca Carlsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 3.70
15 Mathilde Åhs
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 3.69
16 Mira Andersson Lernman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 3.67
17 Lisa Holmgren
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 3.58
18 Elina Åhser
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 3.34
19 Tyra Lagerquist
Katrineholms SK
10 Katrineholms SK 3.31
20 Emelia Pettersson
SK Bore
10 SK Bore 3.07
21 Nitya Mahelay
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 2.33
123456
18 Mira Andersson Lernman3.622.603.67
263 Julia Karlsson4.064.024.253.943.703.99
144 Rebecca Carlsson3.523.703.45
116 Elina Åhser2.933.343.17
82 Nitya Mahelay2.332.182.23
114 Mathilde Åhs3.692.453.59
142 Naomi Ohron4.004.094.394.444.253.38
254 Emelia Petterssonx3.073.02
152 Tyra Lagerquist3.183.123.31
62 Signe Johanssonx3.963.89
149 Elisa Östin4.204.244.424.344.244.42
39 Siri Frisk3.993.873.98
270 Ebba Hammarstrand3.983.894.06
55 Ella Högman Skager4.804.864.554.334.734.63
143 Rebecka Albinsson4.074.094.02
53 Lisa Holmgren3.463.413.58
170 Julia Hillerström4.794.814.724.394.764.76
86 Hanna Mårtensson3.723.453.63
168 Tiril Gustavsson3.904.113.903.834.063.98
71 Nora Karlsson4.594.634.504.584.484.65
95 Ellen Rinnemo4.374.364.274.26--
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
12/2 13:30
1 Siri Frisk
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 10.08
2 My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 10.03
3 Mathilde Åhs
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 10.00
4 Lisa Holmgren
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.60
5 Astrid Leandersson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.24
6 Elisa Östin
Karlskoga FI
10 Karlskoga FI 8.58
7 Rebecka Albinsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 8.21
8 Tiril Gustavsson
Kils AIK
09 Kils AIK 8.01
9 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 7.63
10 Mira Andersson Lernman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 6.70
11 Rebecca Carlsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 6.70
12 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 6.60
13 Hanna Andersson
IF Hagen
09 IF Hagen 6.44
14 Hanna Mårtensson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 6.27
15 Elina Åhser
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 6.15
16 Nitya Mahelay
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 5.25
123456
143 Rebecka Albinsson7.747.387.727.748.217.50
168 Tiril Gustavsson7.507.687.468.017.347.60
144 Rebecca Carlsson5.44x6.70
39 Siri Frisk9.1910.08x9.369.17x
263 Julia Karlsson6.566.606.54
170 Julia Hillerström6.557.637.49
53 Lisa Holmgrenx9.029.609.548.91x
93 My Olsson9.289.57x9.02x10.03
121 Hanna Andersson6.445.695.90
18 Mira Andersson Lernman6.636.606.70
116 Elina Åhser5.475.236.15
149 Elisa Östin8.418.588.467.848.477.91
80 Astrid Leanderssonx8.797.788.009.248.34
82 Nitya Mahelay4.655.095.25
114 Mathilde Åhs8.799.1210.009.659.989.16
86 Hanna Mårtensson6.275.214.71
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 60 m
12/2 12:40
1 Alexander Oliver
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 7.14
2 Gabriel Ant Styffe
IFK Sunne
03 IFK Sunne 7.47
3 Albin Enbacker
IF Göta Karlstad
01 IF Göta Karlstad 7.60
4 Eddie Wadbro
IF Göta Karlstad
81 IF Göta Karlstad 8.14
5 Magnus Thorstensson
IF Göta Karlstad
77 IF Göta Karlstad 8.45
Män 200 m
12/2 16:00
A-Final
Tot. plac.
1 Ali Dawood
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad 24.39 2
2 Albin Enbacker
IF Göta Karlstad
01 IF Göta Karlstad 25.14 4
3 Eddie Wadbro
IF Göta Karlstad
81 IF Göta Karlstad 27.05 5
B-Final
Tot. plac.
1 Alexander Oliver
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 22.73 1
2 Viggo Olsson
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 24.91 3
3 Magnus Thorstensson
IF Göta Karlstad
77 IF Göta Karlstad 27.36 6
Män 800 m
12/2 16:30
A-Final
Tot. plac.
1 Fredrik Förland Welander
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 2:24.67 7
2 Lars Lundegård
IF Start
65 IF Start 2:25.25 8
3 Christoffer Thalén
IF Göta Karlstad
87 IF Göta Karlstad 2:28.85 9
B-Final
Tot. plac.
1 Jacob Åhman
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 2:02.57 1
2 Christoffer Skantz
IF Göta Karlstad
85 IF Göta Karlstad 2:06.94 2
3 Isak Holmgård
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 2:10.66 3
4 Karl-Martin Nordling
IF Göta Karlstad
77 IF Göta Karlstad 2:11.38 4
5 Lucas Björfelt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 2:11.74 5
6 David Landeklint
IF Göta Karlstad
04 IF Göta Karlstad 2:15.78 6
Män Höjd
12/2 10:30
1 Markus Asplund
IF Göta Karlstad
98 IF Göta Karlstad 190
162166170174177180183186188190193
20 Markus Asplundo--o-o-o-xoxxx
Män Kula
Vikt: 7,26kg
12/2 15:30
1 Björn Selin
Klippans FK
78 Klippans FK 9.76
2 Magnus Thorstensson
IF Göta Karlstad
77 IF Göta Karlstad 9.66
3 Ulf Genitz
Istrums SK
63 Istrums SK 7.52
123456
284 Ulf Genitz6.836.877.527.317.437.41
107 Magnus Thorstensson8.878.72xx9.619.66
286 Björn Selinx8.519.269.379.569.76
Män Viktkastning
Vikt: 15,88kg
12/2 17:45
1 Björn Selin
Klippans FK
78 Klippans FK 9.69
2 Magnus Thorstensson
IF Göta Karlstad
77 IF Göta Karlstad 8.34
123456
286 Björn Selinx9.699.67xxx
107 Magnus Thorstensson7.87xx8.34xx
P17 60 m
12/2 12:55
1 Andrei Popa
Mariestads AIF
06 Mariestads AIF 7.28
2 Albin Gyhlenius
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 7.36
3 Ali Dawood
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad 7.48
4 Hampus Hillding
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 7.81
5 Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF 7.94
P17 800 m
12/2 16:45
1 Edwin Almroth
IK Stål
06 IK Stål 2:35.60
P17 Höjd
12/2 10:30
1 Andrei Popa
Mariestads AIF
06 Mariestads AIF 193
2 Gustav Malmkvist
Katrineholms SK
06 Katrineholms SK 180
3 Ali Dawood
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad 166
153158162166170174177180183186188190193195
153 Gustav Malmkvist----o-xoxxoxxx
200 Andrei Popa------o-oo-oxoxxx
26 Ali Dawoodooooxxx
P17 Längd
12/2 13:30
1 Albin Gyhlenius
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 6.59
2 Hampus Hillding
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 5.79
3 Ali Dawood
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad 5.62
4 Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF 5.54
5 Gustav Malmkvist
Katrineholms SK
06 Katrineholms SK 5.22
6 Edwin Almroth
IK Stål
06 IK Stål 5.12
123456
26 Ali Dawood5.603.365.625.325.485.15
277 Benjamin Bodinxxxx5.545.47
158 Hampus Hillding5.34x5.305.745.445.79
155 Albin Gyhleniusx6.256.536.57x6.59
153 Gustav Malmkvist4.945.225.06---
136 Edwin Almrothx5.125.005.064.86x
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
12/2 15:30
1 Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF 11.26
2 Hampus Hillding
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 9.77
3 Albin Gyhlenius
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 9.46
123456
155 Albin Gyhleniusx8.898.75xx9.46
158 Hampus Hillding8.189.379.779.758.51x
277 Benjamin Bodin10.7311.269.80xxx
P15 60 m
12/2 12:50
1 Leo Blomberg
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 7.52
2 Edvin Andersson
Gefle IF
08 Gefle IF 7.94
3 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 8.20
4 Ludvig Walan
Kils AIK
08 Kils AIK 9.39
P15 200 m
12/2 16:10
1 Edvin Andersson
Gefle IF
08 Gefle IF 25.70
2 Elvin Rahm
Gefle IF
08 Gefle IF 27.20
3 Ludvig Walan
Kils AIK
08 Kils AIK 30.75
P15 800 m
12/2 16:35
1 Lucas Björfelt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 2:31.52
2 Ludvig Walan
Kils AIK
08 Kils AIK 2:39.0
P15 Höjd
12/2 10:30
1 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 177
2 Elvin Rahm
Gefle IF
08 Gefle IF 166
3 Ludvig Walan
Kils AIK
08 Kils AIK 143
128133138143148153158162166170174177180
11 Elvin Rahm-----oooxoxxx
190 Albin Westlund-------oooooxxx
189 Ludvig Walanooxooxxx
P15 Längd
12/2 13:30
1 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 5.74
2 Edvin Andersson
Gefle IF
08 Gefle IF 5.74
3 Philip Antivilo Lindsjöö
Hässelby SK
08 Hässelby SK 5.46
4 Elvin Rahm
Gefle IF
08 Gefle IF 4.93
5 Ludvig Walan
Kils AIK
08 Kils AIK 4.27
123456
8 Edvin Andersson5.745.405.363.82xx
190 Albin Westlund5.365.74x5.60--
189 Ludvig Walanxx3.304.27xx
14 Philip Antivilo Lindsjööx5.465.28x5.193.99
11 Elvin Rahm4.713.424.93x4.66x
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
12/2 14:40
1 Leo Blomberg
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 12.65
2 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 12.59
3 Fredrik Jansson
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 7.95
4 Ludvig Walan
Kils AIK
08 Kils AIK 7.40
5 Lucas Nordlund
Kils AIK
08 Kils AIK 6.45
123456
57 Fredrik Jansson7.237.30x7.837.95x
189 Ludvig Walan7.017.407.037.116.456.99
184 Lucas Nordlund6.356.454.666.176.085.87
190 Albin Westlund12.5912.1711.52x12.0412.18
23 Leo Blombergx11.2311.5011.0012.4312.65
P15 Viktkastning
Vikt: 9,08kg
12/2 17:45
1 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 11.78
2 Fredrik Jansson
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 8.43
123456
190 Albin Westlund10.9211.2211.46x11.78x
57 Fredrik Jansson7.787.61x8.408.43x
P13 60 m Försök
12/2 10:30
Heat 1
1 William Daun
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK 8.51 q
2 Hugo Forssten
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 8.90 q
3 Ludvig Svefors
IF Hagen
10 IF Hagen 8.97
4 Dylan Nordigårds
Kils AIK
10 Kils AIK 9.33
5 Assar Andersson
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 9.64
Heat 2
1 Theo Jern
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.47 q
2 Hanwen Dong
Danderyds SK
10 Danderyds SK 8.53 q
3 Isak Grenegård
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.95 q
4 Arvid Johansson
Karlskoga FI
10 Karlskoga FI 9.05
P13 60 m Final
12/2 13:05
1 Theo Jern
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.46
2 William Daun
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK 8.47
3 Hanwen Dong
Danderyds SK
10 Danderyds SK 8.50
4 Isak Grenegård
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.86
5 Hugo Forssten
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 8.87
P13 200 m
12/2 14:35
A-Final
Tot. plac.
1 Theo Jern
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 28.42 1
2 Hugo Forssten
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 31.76 4
Arvid Johansson
Karlskoga FI
10 Karlskoga FI DNS
B-Final
Tot. plac.
1 Hanwen Dong
Danderyds SK
10 Danderyds SK 28.53 2
2 Ludvig Svefors
IF Hagen
10 IF Hagen 30.53 3
3 Assar Andersson
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 32.89 5
P13 800 m
12/2 16:20
1 Theo Jern
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 2:38.37
2 Gabriel Laine
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 2:43.24
3 William Daun
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK 2:53.24
P13 Höjd
12/2 11:50
1 William Daun
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK 138
2 Ludvig Svefors
IF Hagen
10 IF Hagen 135
3 William Danielsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 132
4 Hugo Forssten
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 123
104110115119123126129132135138141
37 Hugo Forsstenooooxxoxxx
151 William Daun----oooooxoxxx
125 Ludvig Svefors-ooooooxoxoxxx
260 William Danielssonoxooooxoxooxxx
P13 Längd
Hoppzon
12/2 14:50
1 William Daun
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK 4.84
2 Ludvig Svefors
IF Hagen
10 IF Hagen 4.55
3 Hanwen Dong
Danderyds SK
10 Danderyds SK 4.50
4 Hugo Forssten
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 4.32
5 Isak Grenegård
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.25
6 Assar Andersson
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 3.58
123456
5 Hanwen Dong3.904.254.214.284.504.34
16 Assar Andersson3.583.41x3.423.453.45
151 William Daun3.974.844.114.744.714.65
43 Isak Grenegård3.744.224.254.134.23x
37 Hugo Forssten4.084.204.324.253.644.22
125 Ludvig Svefors4.444.504.384.454.554.47
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
12/2 16:00
1 Ville Bjuhr
IFK Kristinehamn
10 IFK Kristinehamn 8.14
2 Isak Mathiasson
Kils AIK
09 Kils AIK 8.08
3 Ludvig Andersson
IF Hagen
09 IF Hagen 4.57
Hanwen Dong
Danderyds SK
10 Danderyds SK -
123456
5 Hanwen Dong------
122 Ludvig Andersson4.344.573.674.194.214.55
127 Ville Bjuhr7.197.287.938.148.128.11
179 Isak Mathiasson7.928.087.737.617.668.08
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.