Resultater Platen Games

Idrottsparken, Motala   2021-05-23

Arrangör: Motala AIF Tävlingsledare: Peter Håkansson Senast uppdaterad: 2021-05-23 18:36:26
Visa Resultatkort
Kvinnor Diskus
Vikt: 1,0kg
1 Elin Rubin
Hovslätts IK
95 Hovslätts IK 42.49
2 Sara Forssell
Motala AIF
00 Motala AIF 38.64
3 Amanda Fridberg
IF Göta
02 IF Göta 35.63
Kvinnor Slägga
Vikt: 4,0kg
1 Sara Forssell
Motala AIF
00 Motala AIF 60.94
2 Rebecka Hallerth
Spårvägens FK
96 Spårvägens FK 56.44
3 Amanda Fridberg
IF Göta
02 IF Göta 52.76 PB
F19 Slägga
Vikt: 4,0kg
1 Tilde Jönsson
Linköpings GIF
02 Linköpings GIF 42.82
F17 200 m
Vind: -0.7
1 Nova Fogelqvist
Motala AIF
04 Motala AIF 26.5 PB
2 Lina Ånstad
Motala AIF
05 Motala AIF 26.6 PB
3 Emma Hjelm
Motala AIF
05 Motala AIF 29.5 PB
4 Malva Axén
Motala AIF
05 Motala AIF 30.7
F17 800 m
1 Tilde Adolfsson
Motala AIF
05 Motala AIF 2:31.3
Malva Axén
Motala AIF
05 Motala AIF DNS
F17 Längd
1 Nova Fogelqvist
Motala AIF
04 Motala AIF 5.09 0.0
2 Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF 4.77 +0.1 PB
3 Malva Axén
Motala AIF
05 Motala AIF 4.73 +1.5
4 Emma Hjelm
Motala AIF
05 Motala AIF 4.69 0.0
F17 Diskus
Vikt: 1,0kg
1 Malva Axén
Motala AIF
05 Motala AIF 29.23
2 Svea Eklundh
Motala AIF
05 Motala AIF 27.29
F15 200 m
Vind: +0.9
1 Bella Skogsberg
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 28.4 PB
2 Isabelle Bahr
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 28.8
3 Thea Randström
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 29.7 PB
4 Tinne Jacobsson
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 29.9 PB
5 Alice Kindberg
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 31.9 PB
F15 800 m
1 Johanna Hägg
Finspångs AIK
06 Finspångs AIK 2:27.9
F15 1500 m hinder
Höjd: 76,2cm
1 Johanna Hägg
Finspångs AIK
06 Finspångs AIK 5:16.1
2 Alice Kindberg
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 6:42.1 PB
F15 Längd
1 Ida Fogdesson
Tjalve IF Norrköping
06 Tjalve IF Norrköping 5.05 +0.5 PB
2 Agnes Sörestad
Motala AIF
06 Motala AIF 4.32 +0.7
3 Isabelle Bahr
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 4.31 +1.3
4 Tinne Jacobsson
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 4.20 +0.5
5 Bella Skogsberg
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 4.08 0.0
6 Alice Kindberg
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 3.76 +0.4
7 Thea Randström
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 2.30 +2.3
F15 Diskus
Vikt: 0,75kg
1 Isa Zune
Motala AIF
07 Motala AIF 23.59
2 Bella Skogsberg
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 22.72
3 Nova Boquist
Tjalve IF Norrköping
06 Tjalve IF Norrköping 19.50 PB
4 Nafizah Johnsson
Finspångs AIK
07 Finspångs AIK 15.11
5 Tinne Jacobsson
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 14.09
F13 200 m Granskning pågår
21/5 08:59
A-Final
Vind: +0.5
1 Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF 28.16
2 Ebba Hammarstrand
Tjalve IF Norrköping
09 Tjalve IF Norrköping 29.65
3 Lova Slänsby
Motala AIF
08 Motala AIF 29.96
4 Sofia Hägg
Finspångs AIK
09 Finspångs AIK 30.94
B-Final
Vind: +0.7
1 Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF 31.12
2 Stina Sköld
Finspångs AIK
08 Finspångs AIK 32.34
3 Emma Pilemalm
Motala AIF
09 Motala AIF 32.78
F13 1500 m hinder
Höjd: 76,2cm
1 Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF 6:11.8
2 Lova Slänsby
Motala AIF
08 Motala AIF 6:25.2
3 Ebba Hammarstrand
Tjalve IF Norrköping
09 Tjalve IF Norrköping 7:05.2
4 Emma Pilemalm
Motala AIF
09 Motala AIF 7:20.0
F13 Längd Granskning pågår
Hoppzon
1 Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF 4.55 +0.3
2 Alina Halenius
Motala AIF
08 Motala AIF 4.29 0.0
3 Lova Slänsby
Motala AIF
08 Motala AIF 4.28 0.0
4 Nelly Boquist
Tjalve IF Norrköping
09 Tjalve IF Norrköping 3.99 +1.2 PB
5 Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF 3.98 0.0
6 Ebba Hammarstrand
Tjalve IF Norrköping
09 Tjalve IF Norrköping 3.89 +0.1
7 Stina Sköld
Finspångs AIK
08 Finspångs AIK 3.87 +0.3
8 Sofia Hägg
Finspångs AIK
09 Finspångs AIK 3.71 0.0 PB
9 Meja Högberg
Motala AIF
09 Motala AIF 3.60 +0.9
10 Emma Pilemalm
Motala AIF
09 Motala AIF 3.33 +0.2
F13 Diskus
Vikt: 0,6kg
1 Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF 35.08
2 Sofia Hägg
Finspångs AIK
09 Finspångs AIK 23.52
3 Alina Halenius
Motala AIF
08 Motala AIF 18.99
4 Lova Slänsby
Motala AIF
08 Motala AIF 17.90
5 Ebba Hammarstrand
Tjalve IF Norrköping
09 Tjalve IF Norrköping 16.58
6 Emma Pilemalm
Motala AIF
09 Motala AIF 14.44
7 Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF 13.97
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P19 200 m
Vind: -0.4
1 Jacob Zetterfeldt
Finspångs AIK
03 Finspångs AIK 26.5
P17 200 m
Vind: -0.4
1 Jonathan Appel
Linköpings GIF
04 Linköpings GIF 23.4 PB
2 Vilgot Elfström
Linköpings GIF
04 Linköpings GIF 23.7 PB
3 Calle Lindstedt
Motala AIF
05 Motala AIF 24.9
P17 Längd
1 Calle Lindstedt
Motala AIF
05 Motala AIF 5.56 +1.4
P17 Diskus
Vikt: 1,5kg
1 Calle Lindstedt
Motala AIF
05 Motala AIF 32.15
P15 200 m
Vind: +1.5
1 David Hillbom
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF 24.6 PB
2 Theodor Sjölander
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 25.6 PB
3 Miron Weber
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 25.7 PB
4 Elliot Arildsson Wanner
Finspångs AIK
07 Finspångs AIK 26.1
5 Marcial Zetterfeldt
Finspångs AIK
07 Finspångs AIK 27.7 PB
P15 Längd
1 Miron Weber
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 4.88 +0.3 PB
2 Marcial Zetterfeldt
Finspångs AIK
07 Finspångs AIK 4.62 +1.2
3 Elliot Arildsson Wanner
Finspångs AIK
07 Finspångs AIK 4.59 +1.2
P15 Diskus
Vikt: 1,0kg
1 Marcial Zetterfeldt
Finspångs AIK
07 Finspångs AIK 22.04
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.