Resultater Lag-UDM 13 år och Friidrottscupen 11 år

Råslätts IP, Jönköping   2022-05-20

Arrangör: Jönköpings Friidrottskrets Senast uppdaterad: 2022-05-22 14:30:45
Visa Resultatkort
F13 200 m
20/5 18:00
A-Final
Vind: -0.7
Tot. plac.
1 Alice Lingsarve
Habo Friidrott -04 F13
09 Habo Friidrott -04 F13 30.33 1 PB
2 Ella Edgren
Lekeryd-Svarttorp SK F13
09 Lekeryd-Svarttorp SK F13 30.62 2
3 Ella Karlsson
Hovslätts IK F13
09 Hovslätts IK F13 31.34 3
4 Britta Hammar
IKHP Huskvarna F13
10 IKHP Huskvarna F13 34.42 6
5 Malva Lönner
IKHP Huskvarna F13
10 IKHP Huskvarna F13 36.82 9
B-Final
Vind: -0.4
Tot. plac.
1 Wilma Bengtsson Damgren
Habo Friidrott -04 F13
10 Habo Friidrott -04 F13 32.05 4
2 Joline Dahlén
Habo Friidrott -04 F13
10 Habo Friidrott -04 F13 32.93 5
3 Alma Gustafsson
Hovslätts IK F13
10 Hovslätts IK F13 35.95 7
4 Agnes Klahr
Hovslätts IK F13
09 Hovslätts IK F13 36.36 8
5 Mathilda Levinsson
Lekeryd-Svarttorp SK F13
10 Lekeryd-Svarttorp SK F13 36.88 10
Sammanställning
Plac. Res.
1 Alice Lingsarve
Habo Friidrott -04 F13
09 Habo Friidrott -04 F13 30.33 PB
2 Ella Edgren
Lekeryd-Svarttorp SK F13
09 Lekeryd-Svarttorp SK F13 30.62
3 Ella Karlsson
Hovslätts IK F13
09 Hovslätts IK F13 31.34
4 Wilma Bengtsson Damgren
Habo Friidrott -04 F13
10 Habo Friidrott -04 F13 32.05
5 Joline Dahlén
Habo Friidrott -04 F13
10 Habo Friidrott -04 F13 32.93
6 Britta Hammar
IKHP Huskvarna F13
10 IKHP Huskvarna F13 34.42
7 Alma Gustafsson
Hovslätts IK F13
10 Hovslätts IK F13 35.95
8 Agnes Klahr
Hovslätts IK F13
09 Hovslätts IK F13 36.36
9 Malva Lönner
IKHP Huskvarna F13
10 IKHP Huskvarna F13 36.82
10 Mathilda Levinsson
Lekeryd-Svarttorp SK F13
10 Lekeryd-Svarttorp SK F13 36.88
F13 600 m
20/5 19:40
1 Julia Walltin
IKHP Huskvarna F13
09 IKHP Huskvarna F13 1:55.39
2 Ruth Gustafsson
Habo Friidrott -04 F13
10 Habo Friidrott -04 F13 2:08.85
3 Matilda Dalteg
Hovslätts IK F13
09 Hovslätts IK F13 2:12.66 PB
4 Stina Rosander
Lekeryd-Svarttorp SK F13
10 Lekeryd-Svarttorp SK F13 2:14.50 PB
F13 60 m häck
Höjd: 68,6cm
20/5 17:30
Vind: +0.7
1 Hedvig Orestig
Habo Friidrott -04 F13
10 Habo Friidrott -04 F13 10.98
2 Alva Edh
Lekeryd-Svarttorp SK F13
10 Lekeryd-Svarttorp SK F13 12.49
3 Matilda Dalteg
Hovslätts IK F13
09 Hovslätts IK F13 12.88
4 Stina Rosander
Lekeryd-Svarttorp SK F13
10 Lekeryd-Svarttorp SK F13 13.05
5 Elsa Källberg
IKHP Huskvarna F13
10 IKHP Huskvarna F13 13.06
6 Malva Lönner
IKHP Huskvarna F13
10 IKHP Huskvarna F13 13.79
F13 5x60 m
20/5 20:15
1 Habo Friidrott -04 F13
Joline Dahlén 10
Hedvig Orestig 10
Rebecka Johansson 10
Emma Centerhed Wiberg 10
Alice Lingsarve 09

Habo Friidrott -04 F13
Habo Friidrott -04 F13 47.14
2 IKHP Huskvarna F13
Julia Walltin 09
Elsa Källberg 10
Ida Hellberg 10
Britta Hammar 10
Malva Lönner 10

IKHP Huskvarna F13
IKHP Huskvarna F13 48.15
3 Hovslätts IK F13
Rebecka Billing 09
Ella Karlsson 09
Alma Gustafsson 10
Agnes Klahr 09
Matilda Dalteg 09

Hovslätts IK F13
Hovslätts IK F13 48.33
4 Lekeryd-Svarttorp SK F13
Signe Larsson 10
Linnéa Panzar 10
Tilda Andersen 10
Tea Blåhed 10
Ella Edgren 09

Lekeryd-Svarttorp SK F13
Lekeryd-Svarttorp SK F13 49.11
F13 Höjd
20/5 18:30
1 Wilma Bengtsson Damgren
Habo Friidrott -04 F13
10 Habo Friidrott -04 F13 140 PB
2 Rebecka Johansson
Habo Friidrott -04 F13
10 Habo Friidrott -04 F13 130 PB
=3 Tea Blåhed
Lekeryd-Svarttorp SK F13
10 Lekeryd-Svarttorp SK F13 125
=3 Britta Hammar
IKHP Huskvarna F13
10 IKHP Huskvarna F13 125
5 Emma Centerhed Wiberg
Habo Friidrott -04 F13
10 Habo Friidrott -04 F13 120 =PB
6 Alva Edh
Lekeryd-Svarttorp SK F13
10 Lekeryd-Svarttorp SK F13 120 PB
7 Ella Karlsson
Hovslätts IK F13
09 Hovslätts IK F13 110
8 Malva Lönner
IKHP Huskvarna F13
10 IKHP Huskvarna F13 105 PB
F13 Längd
Hoppzon
20/5 19:30
1 Alice Lingsarve
Habo Friidrott -04 F13
09 Habo Friidrott -04 F13 4.52 0.0 PB
2 Rebecka Billing
Hovslätts IK F13
09 Hovslätts IK F13 4.43 +1.5 PB
3 Ella Edgren
Lekeryd-Svarttorp SK F13
09 Lekeryd-Svarttorp SK F13 4.18 -0.5
4 Hedvig Orestig
Habo Friidrott -04 F13
10 Habo Friidrott -04 F13 4.00 0.0 PB
5 Joline Dahlén
Habo Friidrott -04 F13
10 Habo Friidrott -04 F13 3.95 0.0 PB
6 Ida Hellberg
IKHP Huskvarna F13
10 IKHP Huskvarna F13 3.95 -0.9
7 Alva Edh
Lekeryd-Svarttorp SK F13
10 Lekeryd-Svarttorp SK F13 3.95 0.0 PB
8 Matilda Dalteg
Hovslätts IK F13
09 Hovslätts IK F13 3.85 0.0
9 Tilda Andersen
Lekeryd-Svarttorp SK F13
10 Lekeryd-Svarttorp SK F13 3.57 -0.2 PB
10 Elsa Källberg
IKHP Huskvarna F13
10 IKHP Huskvarna F13 3.52 -0.4 PB
11 Julia Walltin
IKHP Huskvarna F13
09 IKHP Huskvarna F13 3.48 0.0
12 Emma Centerhed Wiberg
Habo Friidrott -04 F13
10 Habo Friidrott -04 F13 3.39 -0.6
13 Agnes Klahr
Hovslätts IK F13
09 Hovslätts IK F13 3.32 -0.6 PB
14 Britta Hammar
IKHP Huskvarna F13
10 IKHP Huskvarna F13 3.25 +0.5
15 Malva Lönner
IKHP Huskvarna F13
10 IKHP Huskvarna F13 3.14 -0.5
16 Mathilda Levinsson
Lekeryd-Svarttorp SK F13
10 Lekeryd-Svarttorp SK F13 3.13 -0.8 PB
17 Alma Gustafsson
Hovslätts IK F13
10 Hovslätts IK F13 3.04 -0.3
1234
Julia Walltinx 3.47 0.0x 3.48 0.0
Mathilda Levinsson3.06 0.03.08 -1.13.13 -0.83.09 0.0
Tilda Andersen3.28 0.03.21 -1.13.25 -0.43.57 -0.2
Ella Edgren4.17 0.04.16 0.04.09 -0.84.18 -0.5
Hedvig Orestig3.31 +0.33.98 -0.83.96 -1.14.00 0.0
Agnes Klahr3.31 0.03.08 -1.13.21 -0.53.32 -0.6
Rebecka Billing4.43 +1.54.38 -1.04.38 0.04.34 0.0
Britta Hammar3.25 +0.53.12 0.0x 3.13 -0.3
Alice Lingsarve4.43 0.04.52 0.04.47 -0.74.43 -0.3
Joline Dahlénx 3.67 -0.13.94 0.03.95 0.0
Ida Hellberg3.82 -0.53.78 -0.33.95 -0.93.82 -0.1
Emma Centerhed Wiberg3.34 0.03.23 -0.73.32 -0.53.39 -0.6
Elsa Källberg3.25 -0.23.52 -0.43.25 -1.03.51 -0.7
Alma Gustafsson3.01 +0.32.96 -0.53.04 -0.3x
Alva Edh3.63 0.03.76 0.03.73 -0.43.95 0.0
Malva Lönner3.14 -0.52.85 -0.53.04 -1.12.97 0.0
Matilda Dalteg3.78 -0.23.70 -0.23.76 -0.33.85 0.0
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
20/5 19:15
1 Ida Hellberg
IKHP Huskvarna F13
10 IKHP Huskvarna F13 8.39
2 Wilma Bengtsson Damgren
Habo Friidrott -04 F13
10 Habo Friidrott -04 F13 7.79 PB
3 Rebecka Billing
Hovslätts IK F13
09 Hovslätts IK F13 7.32 PB
4 Rebecka Johansson
Habo Friidrott -04 F13
10 Habo Friidrott -04 F13 6.66
5 Ruth Gustafsson
Habo Friidrott -04 F13
10 Habo Friidrott -04 F13 6.55 PB
6 Alma Gustafsson
Hovslätts IK F13
10 Hovslätts IK F13 6.14
7 Elsa Källberg
IKHP Huskvarna F13
10 IKHP Huskvarna F13 5.49
8 Agnes Klahr
Hovslätts IK F13
09 Hovslätts IK F13 5.46 PB
9 Mathilda Levinsson
Lekeryd-Svarttorp SK F13
10 Lekeryd-Svarttorp SK F13 5.40
10 Tea Blåhed
Lekeryd-Svarttorp SK F13
10 Lekeryd-Svarttorp SK F13 5.34
11 Emilia Bergquist
IKHP Huskvarna F13
10 IKHP Huskvarna F13 4.50
Signe Larsson
Lekeryd-Svarttorp SK F13
10 Lekeryd-Svarttorp SK F13 dns
1234
Rebecka Johansson6.666.406.366.23
Agnes Klahr5.465.305.284.63
Ida Hellberg8.398.058.198.31
Emilia Bergquist4.503.723.944.27
Wilma Bengtsson Damgren7.097.757.657.79
Tea Blåhed4.404.475.345.07
Ruth Gustafsson6.086.306.556.23
Signe Larsson
Rebecka Billing6.877.227.327.17
Alma Gustafsson5.546.145.825.78
Elsa Källberg5.495.064.273.70
Mathilda Levinsson5.154.975.405.04
F13 Spjut
Vikt: 400g
20/5 17:30
1 Wilma Bengtsson Damgren
Habo Friidrott -04 F13
10 Habo Friidrott -04 F13 25.84
2 Ruth Gustafsson
Habo Friidrott -04 F13
10 Habo Friidrott -04 F13 18.44 PB
3 Ida Hellberg
IKHP Huskvarna F13
10 IKHP Huskvarna F13 17.84
4 Rebecka Billing
Hovslätts IK F13
09 Hovslätts IK F13 15.00
5 Malva Lönner
IKHP Huskvarna F13
10 IKHP Huskvarna F13 13.88
6 Matilda Dalteg
Hovslätts IK F13
09 Hovslätts IK F13 13.58
7 Agnes Klahr
Hovslätts IK F13
09 Hovslätts IK F13 13.45 PB
8 Linnéa Panzar
Lekeryd-Svarttorp SK F13
10 Lekeryd-Svarttorp SK F13 11.83
9 Emilia Bergquist
IKHP Huskvarna F13
10 IKHP Huskvarna F13 7.56
10 Signe Larsson
Lekeryd-Svarttorp SK F13
10 Lekeryd-Svarttorp SK F13 5.37
Britta Hammar
IKHP Huskvarna F13
10 IKHP Huskvarna F13 dns
1234
Ida Hellberg
Linnéa Panzar
Rebecka Billing
Ruth Gustafsson
Britta Hammar
Matilda Dalteg
Signe Larsson
Wilma Bengtsson Damgren
Agnes Klahr
Malva Lönner
Emilia Bergquist
P13 200 m
20/5 18:00
Vind: +0.1
1 Lukas Alexandersson
IKHP Huskvarna P13
09 IKHP Huskvarna P13 31.26
2 August Lindh
IKHP Huskvarna P13
10 IKHP Huskvarna P13 31.91
3 Melvin Vikström
IKHP Huskvarna P13
09 IKHP Huskvarna P13 33.19
4 Emil Samuelsson
IKHP Huskvarna P13
10 IKHP Huskvarna P13 33.71
P13 600 m
20/5 20:15
1 Melvin Vikström
IKHP Huskvarna P13
09 IKHP Huskvarna P13 1:59.47 PB
2 Lukas Alexandersson
IKHP Huskvarna P13
09 IKHP Huskvarna P13 2:00.35 PB
P13 60 m häck
Höjd: 76.2cm
20/5 17:30
Vind: -0.9
1 Melvin Vikström
IKHP Huskvarna P13
09 IKHP Huskvarna P13 11.65 PB
2 Lukas Alexandersson
IKHP Huskvarna P13
09 IKHP Huskvarna P13 13.14
P13 5x60 m
20/5 20:15
1 IKHP Huskvarna P13
Erik Persson 09
Lukas Alexandersson 09
Melvin Vikström 09
Emil Samuelsson 10
Leo Ekelund 09

IKHP Huskvarna P13
IKHP Huskvarna P13 46.62
P13 Höjd
20/5 18:30
1 Melvin Vikström
IKHP Huskvarna P13
09 IKHP Huskvarna P13 135 =SB
2 Gabriel Örtengren
IKHP Huskvarna P13
10 IKHP Huskvarna P13 130
3 Lukas Alexandersson
IKHP Huskvarna P13
09 IKHP Huskvarna P13 120
4 Erik Persson
IKHP Huskvarna P13
09 IKHP Huskvarna P13 115
P13 Längd
Hoppzon
20/5 19:30
1 Lukas Alexandersson
IKHP Huskvarna P13
09 IKHP Huskvarna P13 4.25 0.0 PB
2 Melvin Vikström
IKHP Huskvarna P13
09 IKHP Huskvarna P13 4.04 -0.1
3 Leo Ekelund
IKHP Huskvarna P13
09 IKHP Huskvarna P13 3.25 0.0
4 August Lindh
IKHP Huskvarna P13
10 IKHP Huskvarna P13 2.96 0.0
1234
Lukas Alexanderssonx 4.25 0.04.11 0.04.19 -0.3
August Lindh2.96 0.0- - -
Melvin Vikström3.76 +0.23.88 0.03.94 0.04.04 -0.1
Leo Ekelund3.22 0.03.25 0.03.06 0.03.13 -1.0
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
20/5 19:15
1 Erik Persson
IKHP Huskvarna P13
09 IKHP Huskvarna P13 6.93
2 Lukas Alexandersson
IKHP Huskvarna P13
09 IKHP Huskvarna P13 6.70
3 Emil Samuelsson
IKHP Huskvarna P13
10 IKHP Huskvarna P13 6.60 SB
4 Leo Ekelund
IKHP Huskvarna P13
09 IKHP Huskvarna P13 5.70
1234
Leo Ekelund4.965.645.545.70
Lukas Alexandersson6.306.566.706.69
Emil Samuelsson5.826.606.336.56
Erik Perssonx5.496.916.93
P13 Spjut
Vikt: 400g
20/5 17:30
1 Erik Persson
IKHP Huskvarna P13
09 IKHP Huskvarna P13 27.27 PB
2 Lukas Alexandersson
IKHP Huskvarna P13
09 IKHP Huskvarna P13 18.75 PB
3 August Lindh
IKHP Huskvarna P13
10 IKHP Huskvarna P13 17.53 PB
4 Leo Ekelund
IKHP Huskvarna P13
09 IKHP Huskvarna P13 15.19 PB
1234
Erik Persson
August Lindh
Leo Ekelund
Lukas Alexandersson
Mix

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.