Resultater Campusspelen del 1

Campus Arena friidrott, Umeå   2022-06-08

Arrangör: Umedalens IF Senast uppdaterad: 2022-06-09 02:00:06
Visa Resultatkort
Kvinnor 100 m
Vind: +1.1
1 Julia Johansson
Piteå IF
04 Piteå IF 14.28
Kvinnor Stav
1 Ellinor Hannerfors
Haparanda SKT
03 Haparanda SKT 311
2 Tuva Weiland
Piteå IF
04 Piteå IF 311
3 Iris Grimbert
IFK Umeå
07 IFK Umeå 261
F17 100 m
8/6 19:15
Vind: +1.1
1 Wilma Isaksson
IF Vingarna
05 IF Vingarna 13.65
F15 80 m
8/6 19:25
Vind: +0.5
1 Irma Granberg
IFK Umeå
09 IFK Umeå 11.29
2 Alma Isaksson
IF Vingarna
07 IF Vingarna 11.39 PB
3 Estelle Mjöbring
Umedalens IF
08 Umedalens IF 11.45
F15 Längd
8/6 18:30
1 Alma Isaksson
IF Vingarna
07 IF Vingarna 4.48 +1.1 PB
2 Estelle Mjöbring
Umedalens IF
08 Umedalens IF 4.07 +0.6
123456
Estelle Mjöbring3.69 nwi3.56 nwi3.89 nwi3.73 nwi4.07 +0.63.82 nwi
Alma Isaksson4.39 nwi4.07 nwi4.38 nwi4.15 nwi4.48 +1.14.28 nwi
F13 60 m
8/6 18:55
Vind: +1.1
1 Irma Granberg
IFK Umeå
09 IFK Umeå 8.69 PB
2 Eyja Gautadóttir
Umedalens IF
09 Umedalens IF 8.76 PB
3 Svea Andersson-Junkka
IFK Umeå
10 IFK Umeå 9.28 PB
4 Isabelle Wilhelmsson
Umedalens IF
09 Umedalens IF 9.68 PB
5 Linnea Björk
Umedalens IF
09 Umedalens IF 9.77
F13 600 m
8/6 19:55
1 Eyja Gautadóttir
Umedalens IF
09 Umedalens IF 1:46.40 PB
2 Svea Andersson-Junkka
IFK Umeå
10 IFK Umeå 1:57.40
F13 Längd
Hoppzon
8/6 20:15
1 Irma Granberg
IFK Umeå
09 IFK Umeå 4.61 +0.8
2 Svea Andersson-Junkka
IFK Umeå
10 IFK Umeå 4.22 +0.3 PB
3 Isabelle Wilhelmsson
Umedalens IF
09 Umedalens IF 3.88 +1.1 PB
Eyja Gautadóttir
Umedalens IF
09 Umedalens IF 4.77 +0.8 PB
123456
Irma Granberg4.49 nwi4.43 nwi4.58 nwi4.57 nwi4.61 +0.84.41 nwi
Isabelle Wilhelmsson3.84 nwi3.88 +1.13.70 nwi3.71 nwi3.74 nwi3.82 nwi
239 Svea Andersson-Junkka3.82 nwix 3.78 nwi3.96 nwi3.95 nwi4.22 +0.3
Eyja Gautadóttir4.44 nwi4.48 nwi4.55 nwi4.59 nwi4.77 +0.8
F13 Spjut
Vikt: 400g
8/6 19:20
1 Eyja Gautadóttir
Umedalens IF
09 Umedalens IF 18.03 PB
123456
Eyja Gautadóttir18.03
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 100 m
8/6 19:15
Vind: +1.1
1 Vilmer Vännman
IFK Umeå
03 IFK Umeå 11.32
2 Joel Reinholdsson
Umedalens IF
01 Umedalens IF 11.99
3 Björn Nilsson
Umedalens IF
76 Umedalens IF 13.70
4 Ulf Jonsson
Umedalens IF
77 Umedalens IF 14.28
Män 800 m
1 Arvid Schön
Gottsunda IF
01 Gottsunda IF 2:16.96
Män Stav
1 Jesper Unander
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 391 PB
2 Christof Neib
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 371
P15 80 m
8/6 19:30
Vind: +0.5
1 Vilhelm Borssén
IFK Umeå
08 IFK Umeå 10.55
2 Vilmer Jonsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF 10.86 SB
3 Tor Almqvist
Umedalens IF
08 Umedalens IF 11.06
P15 800 m
8/6 20:45
1 Vilmer Jonsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF 2:33.82 PB
2 Tor Almqvist
Umedalens IF
08 Umedalens IF 2:41.13 PB
3 Nils Gustafsson Tengman
Umedalens IF
08 Umedalens IF 3:03.00 SB
P15 Längd
8/6 18:30
1 Vilhelm Borssén
IFK Umeå
08 IFK Umeå 4.54 +1.1
2 Tor Almqvist
Umedalens IF
08 Umedalens IF 4.41 +1.9
3 Vilmer Jonsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF 4.40 +0.7
123456
Vilhelm Borssén4.32 nwi4.47 nwi3.95 nwi4.54 +1.14.52 nwix
Vilmer Jonsson4.31 nwix 4.40 +0.7x 4.19 nwi4.25 nwi
Tor Almqvist4.41 +1.94.29 nwix 1.86 nwi4.16 nwix
P15 Spjut
Vikt: 600g
8/6 19:50
1 Vilhelm Borssén
IFK Umeå
08 IFK Umeå 31.14
2 Tor Almqvist
Umedalens IF
08 Umedalens IF 22.30
3 Vilmer Jonsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF 18.19
4 Nils Gustafsson Tengman
Umedalens IF
08 Umedalens IF 17.97
123456
Tor Almqvist22.30
Vilhelm Borssén31.14
Nils Gustafsson Tengman17.97
Vilmer Jonsson18.19
P13 60 m
8/6 19:00
Vind: +0.3
1 Jan-ruiz Karlsson
Umedalens IF
09 Umedalens IF 8.76
2 Rafael Haegerström
IFK Umeå
10 IFK Umeå 9.14 PB
3 Joel Almqvist
Umedalens IF
10 Umedalens IF 9.22
4 Arvid Nilsson
Umedalens IF
09 Umedalens IF 9.24 PB
5 Olle Bang
Umedalens IF
09 Umedalens IF 9.29 PB
6 Thim Dahlén
Umedalens IF
09 Umedalens IF 9.77 PB
7 Leo Kärrman
Umedalens IF
10 Umedalens IF 10.16
8 Erik Nilsson
IFK Umeå
10 IFK Umeå 10.18
P13 600 m
8/6 19:55
1 Lukas Hedenås
IFK Umeå
09 IFK Umeå 1:47.54 PB
2 Jan-ruiz Karlsson
Umedalens IF
09 Umedalens IF 1:56.15
3 Rafael Haegerström
IFK Umeå
10 IFK Umeå 1:56.58 PB
4 Erik Nilsson
IFK Umeå
10 IFK Umeå 2:00.27
5 Joel Almqvist
Umedalens IF
10 Umedalens IF 2:01.49
6 Olle Bang
Umedalens IF
09 Umedalens IF 2:03.64
P13 Längd
Hoppzon
8/6 20:15
1 Jan-ruiz Karlsson
Umedalens IF
09 Umedalens IF 4.60 +0.9
2 Joel Almqvist
Umedalens IF
10 Umedalens IF 3.94 +0.7
3 Rafael Haegerström
IFK Umeå
10 IFK Umeå 3.82 +0.7 PB
4 Leo Kärrman
Umedalens IF
10 Umedalens IF 3.48 +1.5
123456
Rafael Haegerströmx 3.80 nwix 3.76 nwi3.82 +0.73.74 nwi
Jan-ruiz Karlsson4.41 nwi4.60 +0.94.43 nwi4.33 nwi4.26 nwi4.45 nwi
Joel Almqvist3.82 nwi1.87 nwi3.09 nwi3.94 +0.73.59 nwi3.70 nwi
Leo Kärrman3.17 nwix 3.48 +1.53.47 nwi3.30 nwi-
P13 Spjut
Vikt: 400g
8/6 19:20
1 Leo Kärrman
Umedalens IF
10 Umedalens IF 15.80
123456
Leo Kärrman15.80
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Parasport 60 m
8/6 19:00
Vind: nwi
1 Emil Nilsson
Umedalens IF
06 Umedalens IF 10.73
Parasport Längd
Hoppzon
8/6 20:15
1 Emil Nilsson
Umedalens IF
06 Umedalens IF 3.42 +1.1
123456
Emil Nilsson3.42 +1.13.27 nwi3.18 nwi3.25 nwi3.12 nwi3.10 nwi