Resultater Kalmar Sommarspel

Fredriksskans Arena, Kalmar   2022-07-23 - 2022-07-24

Arrangör: Kalmar SK Senast uppdaterad: 2022-07-27 21:36:30
2022-07-23 2022-07-24 Alla dagar
Visa Resultatkort
Kvinnor 100 m
23/7 15:35
Vind: -0.1
1 Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF 12.48 PB
2 Lina Ånstad
Motala AIF
05 Motala AIF 12.51 PB
3 Amanda Lennartsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 12.57 SB
4 Elin Molinder
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 12.88
5 Majken Karlsson
Tjalve FIF
04 Tjalve FIF 13.44
Elina Gunnarsson
IFK Växjö
94 IFK Växjö DNS
Linda Åkerman
IFK Halmstad
71 IFK Halmstad DNS
Jonna Lindéen
Kalmar SK
96 Kalmar SK DNS
Kvinnor 200 m
24/7 15:25
Vind: -1.6
1 Lina Ånstad
Motala AIF
05 Motala AIF 25.91
2 Amanda Lennartsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 26.29
3 Karin Bengtsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 26.41 PB
4 Linnea Svanhall
Högby IF
04 Högby IF 26.69
5 Malin Lundqvist
IK Sisu
80 IK Sisu 30.74 PB
Kvinnor 100 m häck
Höjd: 84,0cm
24/7 14:15
Vind: +2.5
1 Jonna Lindéen
Kalmar SK
96 Kalmar SK 13.71
2 Karin Bengtsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 15.02
3 Elin Molinder
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 17.09
4 Amina Fältmars
IK Sisu
03 IK Sisu 17.65
Elin Lindeblad
Kalmar SK
95 Kalmar SK DNS
Kvinnor 100 m häck Extra Heat
Höjd: 84,0cm
24/7 15:59
Vind: +1.2
1 Jonna Lindéen
Kalmar SK
96 Kalmar SK 14.03
Elin Molinder
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK DNF
Kvinnor Höjd
24/7 15:40
1 Lisa Holmberg
Lidköpings IS
02 Lidköpings IS 163 SB
2 Wilma Herranen
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 148
3 Olivia Andersson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 148
=4 Amina Fältmars
IK Sisu
03 IK Sisu 145
=4 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 145
142145148151154157160163166
Amina Fältmars-oxxx
Matilda Åkerman-oxxx
Lisa Holmberg---ooooxxoxxx
Wilma Herranenoooxxx
Olivia Anderssonxxoxxoxoxxx
Kvinnor Stav
23/7 12:20
1 Amina Fältmars
IK Sisu
03 IK Sisu 305
2 Jenny Östlund
Hässelby SK
84 Hässelby SK 285
Kvinnor Stav Extra Tävling
23/7 14:45
1 Sandra Alvero
IFK Växjö
01 IFK Växjö 385
2 Ellen Rosenberg
IFK Växjö
06 IFK Växjö 330
Kvinnor Längd
23/7 13:05
1 Lina Ånstad
Motala AIF
05 Motala AIF 5.29 0.0
2 Linnea Svanhall
Högby IF
04 Högby IF 5.17 +2.3
3 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 5.03 +1.0
4 Denise Kuivanen-Johnson
Tjalve FIF
07 Tjalve FIF 4.47 +0.4
5 Judith Nielsén
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.35 0.0
123456
Judith Nielsén4.35 0.04.19 0.04.15 +2.6- - -
Lina Ånstad5.27 0.05.29 0.03.91 +1.05.17 +0.65.20 0.05.27 0.0
Matilda Åkerman5.03 +1.04.80 0.0x 4.94 +0.9x 4.90 0.0
Linnea Svanhall4.98 0.05.00 0.05.17 +2.35.01 +0.54.83 +0.23.25 +0.3
Denise Kuivanen-Johnson4.40 +0.34.47 +0.44.44 +1.24.29 +0.74.18 0.04.20 0.0
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
23/7 15:05
1 Nadja Lennartsson
Örgryte IS
01 Örgryte IS 8.12 SB
Linda Åkerman
IFK Halmstad
71 IFK Halmstad 10.88 SB 3 kg
123456
Nadja Lennartsson7.727.828.128.087.837.84
Linda Åkerman10.2110.4110.8810.5910.6810.39
Kvinnor Diskus
Vikt: 1,0kg
24/7 14:30
1 Ella Andersson
Eslövs AI
00 Eslövs AI 46.90
2 Freja Olofsson
IK Tjalve (NOR)
02 IK Tjalve (NOR) 39.02
3 Tova Björngard
Upsala IF
06 Upsala IF 35.62 PB
4 Nadja Lennartsson
Örgryte IS
01 Örgryte IS 27.90 SB
5 Tova Lindahl
Kalmar SK
02 Kalmar SK 25.97
6 Moa Andersson
Högby IF
06 Högby IF 24.38
123456
Tova Björngard29.9631.0531.8135.6230.3330.04
Nadja Lennartsson25.7927.90x25.6325.7727.17
Ella Andersson45.82xx46.90x45.06
Freja Olofsson38.7534.5439.02xx38.63
Moa Andersson-20.66xx24.38x
Tova Lindahlxx22.0825.9722.45x
Kvinnor Slägga
Vikt: 4,0kg
24/7 13:10
1 Tova Lindahl
Kalmar SK
02 Kalmar SK 38.67
2 Beatrice Lindberg
Hellas FK
07 Hellas FK 38.33
3 Nadja Lennartsson
Örgryte IS
01 Örgryte IS 27.83
123456
Nadja Lennartsson23.21xxxx27.83
Beatrice Lindberg38.3334.3433.0035.5934.0333.28
Tova Lindahlx38.6737.9336.71xx
Kvinnor Spjut
Vikt: 600g
23/7 16:00
1 Malin Lundgren
Eksjö Södra IK
03 Eksjö Södra IK 37.62
2 Linnea Svanhall
Högby IF
04 Högby IF 35.99 PB
3 Nadja Lennartsson
Örgryte IS
01 Örgryte IS 33.79 SB
4 Tova Lindahl
Kalmar SK
02 Kalmar SK 28.09
Linda Åkerman
IFK Halmstad
71 IFK Halmstad 29.29 500g
123456
Linda Åkerman28.1626.83x29.29xx
Tova Lindahl28.09xxx27.8028.02
Nadja Lennartsson28.3930.9829.4029.0433.79x
Malin Lundgren36.1237.6235.3934.5732.3036.55
Linnea Svanhall32.6435.9932.14x31.28x
F17 200 m
24/7 15:15
Vind: +0.4
1 Matilda Isaksson
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF 27.07
2 Emilia Håårdh
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF 27.48
3 Clara Jansson
Västerås FK
06 Västerås FK 28.44 PB
Agnes Bylander
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK DNS
F17 800 m
23/7 16:00
1 Clara Jansson
Västerås FK
06 Västerås FK 2:28.36 PB
F17 100 m häck
Höjd: 76,2cm
24/7 14:15
Vind: +2.5
1 Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF 13.97
Tuva Svensson Swärdh
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK DNS
F17 100 m häck Extra Heat
Höjd: 76,2cm
24/7 16:11
Vind: +1.2
1 Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF 14.13
F17 300 m häck
Höjd: 76,2cm
24/7 15:02
1 Clara Unnerud Wallhagen
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 50.02
F17 Höjd
24/7 15:40
1 Ella Gianneschi
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 142
2 Tuva Svensson Swärdh
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 136
130136142145
Tuva Svensson Swärdhoxxoxxx
Ella Gianneschi-oxoxxx
F17 Längd
23/7 13:05
1 Anna Bergdén
IF Udd
05 IF Udd 5.35 +0.3
123456
Anna Bergdén4.92 0.05.25 +0.75.26 +1.84.95 0.05.35 +0.35.17 0.0
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
24/7 13:00
1 Tova Björngard
Upsala IF
06 Upsala IF 10.68
2 Moa Andersson
Högby IF
06 Högby IF 8.67
123456
Tova Björngardxx10.38x9.8210.68
Moa Andersson7.377.798.038.678.248.48
F17 Diskus
Vikt: 1,0kg
23/7 15:40
1 Moa Andersson
Högby IF
06 Högby IF 25.91 PB
123456
Moa Anderssonx24.4725.9122.98x23.53
F17 Slägga
Vikt: 3,0kg
23/7 12:40
1 Moa Andersson
Högby IF
06 Högby IF 24.75 PB
123456
Moa Andersson24.7522.4124.06x21.77x
F17 Spjut
Vikt: 500g
24/7 15:05
1 Agnes Bylander
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 32.13
123456
Agnes Bylander32.13x28.6832.0030.2431.35
F15 80 m
23/7 15:20
Vind: +2.0
1 Judith Nielsén
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.43 PB
2 Denise Kuivanen-Johnson
Tjalve FIF
07 Tjalve FIF 10.48 PB
3 Olivia Andersson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 11.13 PB Målfoto
4 Wilma Herranen
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 11.13 Målfoto
5 Elsa Unger
IF Linnéa
07 IF Linnéa 11.36
6 Ebba Bränholm
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 11.62
Engla Zobal Medin
Skruvs IF
07 Skruvs IF DNS
F15 300 m
24/7 15:05
1 Lilly Loggner
KA2 IF
07 KA2 IF 43.25
2 Judith Nielsén
Hammarby IF
07 Hammarby IF 46.02
3 Elsa Unger
IF Linnéa
07 IF Linnéa 50.32
F15 2000 m
23/7 16:25
1 Alice Gossner
Malmö AI
08 Malmö AI 8:03.45
2 Lovisa Gossner
Malmö AI
10 Malmö AI 9:02.32
F15 80 m häck
Höjd: 76,2cm
24/7 14:25
Vind: -1.0
1 Judith Nielsén
Hammarby IF
07 Hammarby IF 13.23
2 Olivia Andersson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 13.98
3 Smilla Fermskog
IFK Växjö
07 IFK Växjö 14.43
4 Livia Nilsson
IFK Växjö
07 IFK Växjö 14.77
F15 Höjd
23/7 15:40
1 Wilma Herranen
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 151
2 Olivia Andersson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 148
142145148151158
Olivia Anderssonooxoxxx
Wilma Herranenoooxoxxx
F15 Stav
23/7 12:20
1 Klara Dahlin
IF Udd
07 IF Udd 285
2 Ebba Bränholm
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 255
3 Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK 245 PB
F15 Längd
24/7 15:05
1 Olivia Andersson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 4.62 +1.1
2 Smilla Fermskog
IFK Växjö
07 IFK Växjö 4.59 0.0 PB
3 Wilma Herranen
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 4.55 +2.7
4 Livia Nilsson
IFK Växjö
07 IFK Växjö 4.53 +0.2 PB
123456
Wilma Herranen4.55 +2.7x 4.46 0.03.78 0.04.17 0.04.47 -1.4
Livia Nilsson4.28 +0.8x x 4.53 +0.24.41 0.04.27 -1.0
Smilla Fermskogx x x 4.30 0.04.59 0.0x
Olivia Andersson4.55 +1.64.50 0.04.62 +1.14.46 +0.24.49 0.04.18 -0.3
Vikt: 3,0kg
24/7 13:00
Beatrice Lindberg
Hellas FK
07 Hellas FK DNS
123456
Beatrice Lindberg
F15 Diskus
Vikt: 0,75kg
23/7 15:40
1 Emma Andersson
IF Hagen
07 IF Hagen 33.69
2 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 32.89
3 Beatrice Lindberg
Hellas FK
07 Hellas FK 30.98 PB
4 Misa Widetoft
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 30.26 PB
5 Elsa Lundquist
Malmö AI
07 Malmö AI 28.08 PB
6 Engla Zobal Medin
Skruvs IF
07 Skruvs IF 26.80
Ebba Bränholm
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK -
123456
Beatrice Lindbergxx30.9825.42x21.25
Elsa Lundquistxxx26.47x28.08
Ebba Bränholmxx--xx
Misa Widetoftx30.26xxx27.30
Emma Andersson31.9533.40x33.3333.6933.67
Engla Zobal Medin26.80xxx23.02x
Ottilia Thorell30.90x30.75x32.8932.61
F15 Slägga
Vikt: 3,0kg
23/7 12:40
1 Beatrice Lindberg
Hellas FK
07 Hellas FK 46.36
2 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 41.63 PB
3 Erica Lejon
IK Hinden
07 IK Hinden 41.15
4 Emma Andersson
IF Hagen
07 IF Hagen 37.32
5 Engla Zobal Medin
Skruvs IF
07 Skruvs IF 34.24 PB
Emma Carlsson
IK Hinden
07 IK Hinden DNS
123456
Ottilia Thorellxx38.2238.2340.6741.63
Emma Andersson36.33x37.3236.0836.7336.01
Erica Lejon41.1539.22xxxx
Emma CarlssonDNS
Beatrice Lindbergx46.36xxxx
Engla Zobal Medinx31.5230.0832.6830.8234.24
F15 Spjut
Vikt: 500g
24/7 15:05
1 Misa Widetoft
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 25.99
2 Anna Westerlund
KA2 IF
07 KA2 IF 21.90
3 Astrid Wadman
KA2 IF
08 KA2 IF 20.75
123456
Misa Widetoft23.69xx25.9925.9925.80
Astrid Wadman20.7519.6319.5416.2518.0718.23
Anna Westerlundxx21.9021.8718.81x
F14 80 m
23/7 13:10
Vind: +0.9
1 Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 10.06 PB
2 Emilia Håårdh
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF 10.27 PB
3 Jamilia Bernhardsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK 10.61 PB
4 Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 10.93
5 Emma Liljeberg
KA2 IF
08 KA2 IF 11.02 PB
6 Filippa Eriksson
Tjalve FIF
08 Tjalve FIF 11.90 PB
F14 300 m
23/7 15:05
1 Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 44.24
2 Ida Gustavsson
IKHP Huskvarna
08 IKHP Huskvarna 47.25
3 Maja Stridsman
Luleå FIF
08 Luleå FIF 47.63
4 Filippa Eriksson
Tjalve FIF
08 Tjalve FIF 47.76 PB
F14 800 m
24/7 12:00
1 Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 2:27.24
2 Alma Winroth
IFK Växjö
08 IFK Växjö 2:31.78
3 Maja Stridsman
Luleå FIF
08 Luleå FIF 2:36.50 PB
4 Alice Gossner
Malmö AI
08 Malmö AI 2:36.97
Filippa Eriksson
Tjalve FIF
08 Tjalve FIF DNS
F14 80 m häck
Höjd: 76,2cm
23/7 11:30
Vind: +1.5
1 Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 12.12 PB
2 Jamilia Bernhardsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK 12.51 PB
3 Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK 13.53
F14 Höjd
23/7 12:00
1 Ida Gustavsson
IKHP Huskvarna
08 IKHP Huskvarna 148
130136142145148151
Ida Gustavssonooxooxoxxx
F14 Längd
24/7 12:50
1 Jamilia Bernhardsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK 4.98 0.0 PB
2 Emilia Håårdh
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF 4.60 -1.2
3 Matilda Isaksson
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF 4.55 -2.5
4 Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 4.08 -1.1
5 Maja Stridsman
Luleå FIF
08 Luleå FIF 4.05 -1.9
6 Alma Winroth
IFK Växjö
08 IFK Växjö 3.51 -1.4
7 Emma Liljeberg
KA2 IF
08 KA2 IF 2.10 -1.3
123456
Tindra Westlund Stenberg3.86 -0.54.07 -1.44.00 -1.83.95 -1.43.98 -1.04.08 -1.1
Jamilia Bernhardsson4.87 -0.43.87 -2.24.73 -2.84.59 -2.0- 4.98 0.0
Alma Winroth3.30 -1.4x x x x 3.51 -1.4
Maja Stridsmanx 4.05 -1.9x 4.05 0.03.72 -2.2x
Emilia Håårdhx 4.60 -1.2x x x x
Matilda Isakssonx x 4.55 -2.5x x 4.45 -1.2
Emma Liljeberg2.10 -1.3x 1.54 -0.61.69 -2.0x x
F14 Kula
Vikt: 3,0kg
23/7 13:20
1 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 9.87
2 Ida Gustavsson
IKHP Huskvarna
08 IKHP Huskvarna 9.36 PB
3 Maja Stridsman
Luleå FIF
08 Luleå FIF 7.95
123456
Ottilia Thorell9.249.878.989.699.799.58
Maja Stridsman7.95x7.677.757.527.95
Ida Gustavssonx8.638.318.529.368.73
F14 Diskus
Vikt: 0,75kg
23/7 11:00
1 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 33.32 PB
2 Ida Gustavsson
IKHP Huskvarna
08 IKHP Huskvarna 27.68
3 Emilia Håårdh
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF 18.41
123456
Ida Gustavssonx27.6825.9227.62--
Ottilia Thorell33.32xx29.42--
Emilia Håårdhx18.4118.0117.62--
F14 Spjut
Vikt: 500g
24/7 12:00
1 Vendela Dekreon
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI 27.37
2 Maja Westerlund
KA2 IF
10 KA2 IF 24.53
3 Saga Simonsson
Skruvs IF
08 Skruvs IF 23.24
123456
Saga Simonsson22.79x19.7919.46x23.24
Maja Westerlund16.9419.4422.3524.5323.4722.25
Vendela Dekreon24.0224.4524.7424.7222.4527.37
F13 60 m Försök
23/7 13:15
Heat 1
Vind: +0.7
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 8.33 q =PB
2 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 8.61 q PB
3 Ella Kjellberg
IF Udd
09 IF Udd 8.80 q PB
4 Anna-Maria Lindvall
Kalmar SK
09 Kalmar SK 9.08
5 Molly Moberg
Kalmar SK
09 Kalmar SK 9.47
6 Emilia Gustafsson Hjertonsson
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK 9.77 PB
7 Hanna Magnusson
Oskarshamns SK
09 Oskarshamns SK 10.26
Heat 2
Vind: +2.1
1 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 8.22 q
2 Meja Askestam
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK 8.32 q
=3 Alicia Heintges
Kalmar SK
09 Kalmar SK 8.82 q
=3 June Johansson
KA2 IF
09 KA2 IF 8.82 q
5 Liv Björkman
Kalmar SK
09 Kalmar SK 8.86 q
6 Lilly Kleivard
Kalmar SK
09 Kalmar SK 9.41
7 Vendela Dekreon
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI 9.58
8 Annie Andersson
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 9.84
F13 60 m Final
23/7 14:00
Vind: +1.8
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 8.16 PB Målfoto
2 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 8.16 PB Målfoto
3 Meja Askestam
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK 8.24 PB
4 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 8.61 PB
5 Ella Kjellberg
IF Udd
09 IF Udd 8.73 PB
6 Liv Björkman
Kalmar SK
09 Kalmar SK 8.84
7 June Johansson
KA2 IF
09 KA2 IF 8.94
8 Alicia Heintges
Kalmar SK
09 Kalmar SK 8.95
F13 200 m
23/7 14:30
A-Final
Vind: +1.4
Tot. plac.
1 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 27.70 1 PB
2 Meja Askestam
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK 28.08 2 PB
3 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 28.24 3 PB
4 Ella Kjellberg
IF Udd
09 IF Udd 28.77 4 PB
5 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 29.19 6
B-Final
Vind: +2.7
Tot. plac.
1 June Johansson
KA2 IF
09 KA2 IF 29.02 5
2 Anna-Maria Lindvall
Kalmar SK
09 Kalmar SK 30.69 7
3 Lilly Kleivard
Kalmar SK
09 Kalmar SK 33.71 8
4 Molly Moberg
Kalmar SK
09 Kalmar SK 34.33 9
5 Hanna Magnusson
Oskarshamns SK
09 Oskarshamns SK 34.83 10
F13 600 m
24/7 13:55
1 June Johansson
KA2 IF
09 KA2 IF 2:08.27
2 Hanna Alstad
KA2 IF
09 KA2 IF 2:09.37
Anna-Maria Lindvall
Kalmar SK
09 Kalmar SK DNS
Lilly Kleivard
Kalmar SK
09 Kalmar SK DNS
Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF DNS
F13 60 m häck
Höjd: 68,6cm
24/7 10:35
Vind: +0.8
1 Ella Kjellberg
IF Udd
09 IF Udd 9.87 PB
2 Anna-Maria Lindvall
Kalmar SK
09 Kalmar SK 12.03 PB
3 Tilda Selin
Kalmar SK
09 Kalmar SK 12.71 PB
4 Molly Moberg
Kalmar SK
09 Kalmar SK 13.16
5 Liv Björkman
Kalmar SK
09 Kalmar SK 13.21
June Johansson
KA2 IF
09 KA2 IF DNS
Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF DNS
F13 Höjd
24/7 14:15
1 Tuva Seveborn
Alunda SK
09 Alunda SK 133 SB
=2 Signe Isaksson
Södra Vi IF
09 Södra Vi IF 128 PB
=2 Vera Bergkvist
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 128
4 Molly Moberg
Kalmar SK
09 Kalmar SK 123 PB
=5 Annie Andersson
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 116
=5 Tilda Selin
Kalmar SK
09 Kalmar SK 116 PB
95102109116123128133137
Tuva Seveborn---ooxoxxoxxx
Signe Isaksson---oooxxx
Vera Bergkvist----ooxxx
Molly Mobergoooooxxx
Annie Andersson--ooxxx
Tilda Selinooooxxx
F13 Längd
Hoppzon
24/7 11:00
1 Ella Kjellberg
IF Udd
09 IF Udd 4.71 +1.7 PB
2 Vera Bergkvist
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 4.29 +1.1 PB
3 Alicia Heintges
Kalmar SK
09 Kalmar SK 4.25 +2.1
4 Signe Isaksson
Södra Vi IF
09 Södra Vi IF 4.25 +0.3 PB
5 Tuva Seveborn
Alunda SK
09 Alunda SK 4.18 +2.0 PB
6 Vendela Dekreon
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI 4.09 +0.4
7 Molly Moberg
Kalmar SK
09 Kalmar SK 3.90 +1.5 PB
8 Anna-Maria Lindvall
Kalmar SK
09 Kalmar SK 3.88 +1.6
9 Tilda Selin
Kalmar SK
09 Kalmar SK 3.64 +1.8 PB
1234
Vera Bergkvist4.14 +1.34.05 +1.03.84 -0.14.29 +1.1
Vendela Dekreon3.95 +1.33.88 0.03.95 +1.64.09 +0.4
Molly Moberg3.58 +1.73.84 +2.43.81 +1.43.90 +1.5
Signe Isaksson4.25 +0.34.14 +1.34.07 +3.53.93 +2.2
Anna-Maria Lindvall3.88 +1.6x 3.76 +1.4x
Ella Kjellberg4.71 +1.34.71 +1.74.59 +0.34.54 +1.1
Tuva Seveborn3.76 +1.04.11 +1.64.18 +2.04.15 0.0
Alicia Heintges4.25 +2.34.25 +2.14.15 +1.64.15 +2.4
Tilda Selin3.42 +1.33.57 +1.03.64 +1.83.55 +1.8
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
23/7 14:40
1 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 11.24 PB
2 Vendela Dekreon
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI 10.44
3 Anna-Maria Lindvall
Kalmar SK
09 Kalmar SK 9.19
4 Tuva Seveborn
Alunda SK
09 Alunda SK 8.98
5 Hanna Magnusson
Oskarshamns SK
09 Oskarshamns SK 7.59 PB
6 Alicia Heintges
Kalmar SK
09 Kalmar SK 7.55 PB
7 Tilda Selin
Kalmar SK
09 Kalmar SK 7.43 PB
8 Liv Björkman
Kalmar SK
09 Kalmar SK 6.92 PB
9 Lilly Kleivard
Kalmar SK
09 Kalmar SK 6.78
10 Emilia Gustafsson Hjertonsson
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK 6.29
11 Molly Moberg
Kalmar SK
09 Kalmar SK 4.70
1234
Lilly Kleivard5.706.266.086.78
Alicia Heintges7.557.447.537.33
Emilia Gustafsson Hjertonsson6.085.686.166.29
Anna-Maria Lindvall8.808.588.399.19
Amanda Broberg Rydqvist11.2411.15x10.54
Hanna Magnusson6.936.337.596.70
Tilda Selin7.076.646.797.43
Molly Moberg4.704.33--
Tuva Seveborn8.898.98xx
Vendela Dekreon9.9610.0210.3010.44
Liv Björkman6.376.376.096.92
F13 Diskus
Vikt: 0,6kg
23/7 13:45
1 Vendela Dekreon
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI 30.55 PB
2 Alma Stenberg
IFK Växjö
09 IFK Växjö 29.48 PB
3 Tuva Seveborn
Alunda SK
09 Alunda SK 22.85 PB
4 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 19.88 PB
5 Tilda Selin
Kalmar SK
09 Kalmar SK 19.36
6 Anna-Maria Lindvall
Kalmar SK
09 Kalmar SK 18.31 PB
7 Hanna Magnusson
Oskarshamns SK
09 Oskarshamns SK 18.07 PB
8 Liv Björkman
Kalmar SK
09 Kalmar SK 17.30
9 Alicia Heintges
Kalmar SK
09 Kalmar SK 15.65
10 Molly Moberg
Kalmar SK
09 Kalmar SK 14.10
Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI x
1234
Molly Mobergx14.1012.0411.75
Vendela Dekreon29.8228.4030.5525.49
Hanna Magnusson18.0717.32x16.24
Sarah Berkanixxxx
Anna-Maria Lindvall18.31x15.6318.22
Alicia Heintges15.6512.3614.99x
Tuva Sevebornx22.85x20.71
Liv Björkman17.0917.3014.8114.78
Alma Stenberg29.09x29.48x
Amanda Broberg Rydqvist18.75x19.88x
Tilda Selin19.36xxx
F13 Spjut
Vikt: 400g
24/7 09:45
1 Vendela Dekreon
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI 29.55 PB
2 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 29.51
3 Vera Bergkvist
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 20.35
4 Anna-Maria Lindvall
Kalmar SK
09 Kalmar SK 19.87 PB
5 Alicia Heintges
Kalmar SK
09 Kalmar SK 19.58 PB
6 Tuva Seveborn
Alunda SK
09 Alunda SK 18.09 PB
7 Tilda Selin
Kalmar SK
09 Kalmar SK 13.97 PB
1234
Tuva Seveborn14.3515.3218.0915.86
Amanda Broberg Rydqvist29.5126.8227.5428.12
Vera Bergkvist19.0217.1117.2020.35
Alicia Heintges18.9919.5218.3219.58
Vendela Dekreon21.4023.4126.5329.55
Tilda Selin12.8813.2613.9713.06
Anna-Maria Lindvall18.5416.7717.1819.87
F12 60 m
23/7 13:55
Vind: +1.5
1 Elsa Blårand
Tjalve FIF
10 Tjalve FIF 8.46 PB
2 Anya Davidson
Upsala IF
10 Upsala IF 8.74 PB
3 Amanda Löfgren
IK Hinden
10 IK Hinden 8.86 PB
4 Nova Mattsson
Södra Vi IF
10 Södra Vi IF 8.89 PB
5 Freja Gustafsson
IKHP Huskvarna
11 IKHP Huskvarna 8.98 PB
6 Julia Strandvall
IF Åsarna (FIN)
10 IF Åsarna (FIN) 9.24
7 beatrice Johansson
Ruda IF
10 Ruda IF 9.62
8 Poppy Brandt-Hallin
Kalmar SK
10 Kalmar SK 9.87
F12 200 m
23/7 14:25
A-Final
Vind: +1.4
Tot. plac.
1 Elsa Blårand
Tjalve FIF
10 Tjalve FIF 28.08 1 PB
2 Leyla davidson
Upsala IF
11 Upsala IF 28.86 2 PB
3 Anya Davidson
Upsala IF
10 Upsala IF 29.86 3 PB
4 Freja Gustafsson
IKHP Huskvarna
11 IKHP Huskvarna 31.27 5 PB
5 Otilia Isberg
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden 32.21 6 PB
Amanda Löfgren
IK Hinden
10 IK Hinden DNS
B-Final
Vind: +1.5
Tot. plac.
1 Nova Mattsson
Södra Vi IF
10 Södra Vi IF 30.25 4
2 Julia Strandvall
IF Åsarna (FIN)
10 IF Åsarna (FIN) 32.71 7
3 beatrice Johansson
Ruda IF
10 Ruda IF 35.16 8
4 Milly Ekvall
Kalmar SK
10 Kalmar SK 35.77 9
Saga Jerner
Kalmar SK
10 Kalmar SK DNS
F12 600 m
24/7 13:25
1 Elsa Blårand
Tjalve FIF
10 Tjalve FIF 1:54.46
2 Anya Davidson
Upsala IF
10 Upsala IF 1:56.27 PB
3 Julia Strandvall
IF Åsarna (FIN)
10 IF Åsarna (FIN) 2:01.39
4 Lovisa Gossner
Malmö AI
10 Malmö AI 2:05.64
5 Tuva Lundqvist
IK Sisu
10 IK Sisu 2:09.31 PB
6 Penny Lundqvist
IK Sisu
12 IK Sisu 2:18.35
Ruth Gustafsson
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 DNS
Poppy Brandt-Hallin
Kalmar SK
10 Kalmar SK DNS
Maja Karlsson
IFK Växjö
11 IFK Växjö DNS
F12 60 m häck
Höjd: 68,6cm
24/7 10:40
A-final
Vind: +3.5
Tot. plac.
1 Minya Öryd
Västerås FK
11 Västerås FK 10.65 2
2 Anya Davidson
Upsala IF
10 Upsala IF 10.78 3
3 Julia Strandvall
IF Åsarna (FIN)
10 IF Åsarna (FIN) 10.96 4
4 Freja Berglund
IFK Växjö
11 IFK Växjö 11.53 6
5 Penny Lundqvist
IK Sisu
12 IK Sisu 13.42 9
B-final
Vind: +1.6
Tot. plac.
1 Elsa Blårand
Tjalve FIF
10 Tjalve FIF 10.30 1
2 Leyla davidson
Upsala IF
11 Upsala IF 11.18 5
3 Tuva Lundqvist
IK Sisu
10 IK Sisu 12.03 7 PB
4 Poppy Brandt-Hallin
Kalmar SK
10 Kalmar SK 13.18 8
5 beatrice Johansson
Ruda IF
10 Ruda IF 13.82 10
F12 Höjd
24/7 09:30
1 Minya Öryd
Västerås FK
11 Västerås FK 140
2 Anya Davidson
Upsala IF
10 Upsala IF 128
3 Olivia Krantz Elm
IK Finish
11 IK Finish 123
4 Nova Mattsson
Södra Vi IF
10 Södra Vi IF 116
5 Penny Lundqvist
IK Sisu
12 IK Sisu 109
6 Poppy Brandt-Hallin
Kalmar SK
10 Kalmar SK 102
Maja Karlsson
IFK Växjö
11 IFK Växjö x
95102109116123128133140144
Anya Davidson----oxoxxx
Nova Mattsson---o--xxx
Penny Lundqvistoooxxx
Olivia Krantz Elm---oxoxxx
Minya Öryd----ooooxxx
Maja Karlsson--------xxx
Poppy Brandt-Hallin-ooxxx
F12 Längd
Hoppzon
24/7 10:50
1 Anya Davidson
Upsala IF
10 Upsala IF 4.19 -2.5 =PB
2 Julia Strandvall
IF Åsarna (FIN)
10 IF Åsarna (FIN) 4.04 0.0
3 Nova Mattsson
Södra Vi IF
10 Södra Vi IF 3.98 -1.0
4 Tuva Lundqvist
IK Sisu
10 IK Sisu 3.89 -1.0
5 Freja Berglund
IFK Växjö
11 IFK Växjö 3.69 0.0
6 beatrice Johansson
Ruda IF
10 Ruda IF 3.50 -0.3
7 Hedda Selin
Kalmar SK
11 Kalmar SK 3.48 -1.5 PB
8 Poppy Brandt-Hallin
Kalmar SK
10 Kalmar SK 3.19 -0.2
9 Penny Lundqvist
IK Sisu
12 IK Sisu 3.14 0.0
1234
Anya Davidson4.19 -2.53.99 -0.5x 3.88 -0.7
Tuva Lundqvist3.89 -1.03.69 -1.6x 3.89 -0.7
Hedda Selinx 3.48 -1.53.20 -2.13.20 -1.3
Freja Berglund3.65 -1.53.69 0.03.46 -2.53.56 -1.3
Nova Mattsson3.92 -2.13.98 -1.03.90 0.03.96 -1.3
Julia Strandvall3.84 -1.94.01 -1.14.04 0.04.01 +0.2
beatrice Johansson3.22 -0.23.40 -0.53.50 -0.33.40 0.0
Poppy Brandt-Hallin3.07 -1.53.19 -0.23.10 0.03.00 -2.0
Penny Lundqvist2.93 -2.03.14 0.02.96 -0.72.92 -1.6
F12 Kula
Vikt: 2,0kg
23/7 14:00
1 Elsa Blårand
Tjalve FIF
10 Tjalve FIF 10.82
2 Freja Gustafsson
IKHP Huskvarna
11 IKHP Huskvarna 9.11 PB
3 Anya Davidson
Upsala IF
10 Upsala IF 7.43 PB
4 beatrice Johansson
Ruda IF
10 Ruda IF 6.65
5 Ellen Thorell
Eksjö Södra IK
12 Eksjö Södra IK 6.38
1234
beatrice Johansson6.046.656.536.40
Ellen Thorell5.826.386.375.87
Anya Davidson7.437.367.267.32
Freja Gustafsson9.11x8.087.23
Elsa Blårand9.139.309.5410.82
F12 Diskus
Vikt: 0,6kg
23/7 11:00
1 Elsa Blårand
Tjalve FIF
10 Tjalve FIF 24.21 PB
2 Freja Gustafsson
IKHP Huskvarna
11 IKHP Huskvarna 17.73
3 Anya Davidson
Upsala IF
10 Upsala IF 15.59
4 Poppy Brandt-Hallin
Kalmar SK
10 Kalmar SK 14.69
5 Ellen Thorell
Eksjö Södra IK
12 Eksjö Södra IK 12.95
6 beatrice Johansson
Ruda IF
10 Ruda IF 9.89
1234
Poppy Brandt-Hallin12.1410.1914.6912.47
Freja Gustafssonxx16.1517.73
Ellen Thorell12.9512.6711.67x
beatrice Johanssonx9.739.899.86
Elsa Blårand22.9722.5819.2824.21
Anya Davidsonx15.5914.56x
F12 Spjut
Vikt: 400g
24/7 12:00
1 Ruth Gustafsson
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04 24.98
2 Maja Westerlund
KA2 IF
10 KA2 IF 23.31
3 Elsa Blårand
Tjalve FIF
10 Tjalve FIF 20.05 PB
4 Tuva Lundqvist
IK Sisu
10 IK Sisu 13.32
5 beatrice Johansson
Ruda IF
10 Ruda IF 12.97
6 Olivia Krantz Elm
IK Finish
11 IK Finish 10.94
7 Anya Davidson
Upsala IF
10 Upsala IF 10.77
8 Penny Lundqvist
IK Sisu
12 IK Sisu 9.48
1234
Penny Lundqvist9.429.489.427.70
Elsa Blårand16.2615.6520.05x
Maja Westerlund19.5916.5116.5823.31
Olivia Krantz Elm9.669.0310.0710.94
Ruth Gustafsson24.9824.5821.4821.08
beatrice Johansson12.9712.0510.7111.92
Anya Davidson10.1710.759.9110.77
Tuva Lundqvist10.16-10.8313.32
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 100 m
23/7 15:40
Vind: 0.0
1 Tomas Fanta
Oskarshamns SK
68 Oskarshamns SK 12.52
2 Erik Dahlin
IF Udd
76 IF Udd 12.53
Pether Askestam
Wärnamo SK
72 Wärnamo SK DNS
Män 200 m
24/7 14:45
A-Final
Vind: +1.8
Tot. plac.
1 Murteza Ghoraishi
Oskarshamns SK
02 Oskarshamns SK 23.22 1 SB
2 Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF 23.49 2 PB
3 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 23.71 3 PB
4 Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 24.16 4 PB
Pierre Nordqvist
Linköpings GIF
83 Linköpings GIF DNS
B-Final
Vind: +3.3
Tot. plac.
1 Tobias Lundqvist
IK Sisu
80 IK Sisu 25.32 5
2 Tomas Fanta
Oskarshamns SK
68 Oskarshamns SK 26.39 6
3 Mattias Nestor
Linköpings GIF
70 Linköpings GIF 27.36 7
4 Sandy Bengtsson
Oskarshamns SK
63 Oskarshamns SK 29.36 8
Män 400 m
23/7 16:10
1 Leonardo Huayna Fernández
Turebergs FK
04 Turebergs FK 55.87
2 Erik Dahlin
IF Udd
76 IF Udd 56.92
Fredrik Krantz
IK Finish
80 IK Finish DNS
Män 800 m
24/7 15:40
1 Abdirahaman Ali
Högby IF
05 Högby IF 2:02.90
2 Fredrik Krantz
IK Finish
80 IK Finish 2:16.57 PB
3 Erik Karlsson
Skruvs IF
06 Skruvs IF 2:18.58
Djamal Abdelkarim
Högby IF
01 Högby IF DQ
Män Höjd
24/7 14:55
1 Sören Pauli
Ullevi FK
01 Ullevi FK 184
167171174180184188
Sören Paulio-oooxxx
Män Stav
23/7 14:45
1 William Nestor
Linköpings GIF
03 Linköpings GIF 450
2 Oliver Sandberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 430
Män Längd
23/7 13:05
1 Anton Olsson
FIK Färjestaden
99 FIK Färjestaden 5.92 +1.8
2 Tomas Fanta
Oskarshamns SK
68 Oskarshamns SK 5.26 +1.4 SB
3 Erik Karlsson
Skruvs IF
06 Skruvs IF 5.01 +0.5
123456
Tomas Fantax 5.11 +1.25.26 +1.45.25 -0.35.08 0.05.17 0.0
Erik Karlsson5.01 +0.55.00 +1.04.92 +0.94.92 0.04.74 +0.34.65 0.0
Anton Olsson5.23 +1.35.92 +1.85.91 +2.35.86 -0.95.64 0.05.82 0.0
Män Kula
Vikt: 7,26kg
23/7 15:05
1 Viktor Gardenkrans
Upsala IF
95 Upsala IF 18.51
2 Magnus Schütz
FIK Färjestaden
79 FIK Färjestaden 10.63
123456
Magnus Schütz10.4310.0510.5610.6310.22x
Viktor Gardenkrans18.2318.2918.51xxx
Män Diskus
Vikt: 2,0kg
24/7 14:30
1 Mikael Hernberg
IK Sisu
82 IK Sisu 38.16
2 Mikael Persson
UF Contact
86 UF Contact 32.83
3 Magnus Schütz
FIK Färjestaden
79 FIK Färjestaden 31.61
4 Simon Strand
Högby IF
00 Högby IF 30.93
123456
Magnus Schütz31.6131.51xxxx
Simon Strandxx23.44xx30.93
Mikael Hernberg38.1438.16xx37.40x
Mikael Persson31.6331.2729.8732.8330.95x
Män Slägga
Vikt: 7,26kg
24/7 13:10
1 Mikael Persson
UF Contact
86 UF Contact 31.69
Evert Kvist
Alvesta FI
56 Alvesta FI 33.82
123456
Mikael Persson29.7030.88x31.69x31.32
Evert Kvistx32.5033.8233.43x-
Män Spjut
Vikt: 800g
23/7 16:00
1 Anton Olsson
FIK Färjestaden
99 FIK Färjestaden 49.28
2 Magnus Schütz
FIK Färjestaden
79 FIK Färjestaden 38.15
3 Ted Lennartsson
Kalmar SK
04 Kalmar SK 32.07
123456
Magnus Schütz37.1435.9938.15x36.98x
Ted Lennartsson32.0731.04xxxx
Anton Olsson46.7847.6647.7449.2849.0149.18
P19 Kula
Vikt: 6,0kg
23/7 15:05
1 Ted Lennartsson
Kalmar SK
04 Kalmar SK 10.15
123456
Ted Lennartsson10.159.44xx9.949.97
P19 Diskus
Vikt: 1,75kg
24/7 14:30
1 Ted Lennartsson
Kalmar SK
04 Kalmar SK 34.80
123456
Ted Lennartsson34.80xx33.92x30.28
P19 Slägga
Vikt: 6,0kg
24/7 13:10
1 Ted Lennartsson
Kalmar SK
04 Kalmar SK 25.43
Alexander Karlsson
Skruvs IF
04 Skruvs IF x
123456
Alexander Karlssonxxxxxx
Ted Lennartssonxxxxx25.43
P17 100 m
23/7 15:40
Vind: 0.0
1 Sebastian Håårdh
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF 11.64 PB
2 Edvin Unger
Bromma IF
05 Bromma IF 11.76 PB
P17 100 m Extra Lopp
23/7 15:40
Vind: +1.6
1 Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 11.42
2 Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF 11.62
3 Gustav Johansson
IFK Växjö
07 IFK Växjö 12.64
P17 200 m
24/7 14:45
Vind: +2.0
1 Edvin Unger
Bromma IF
05 Bromma IF 24.28 PB
2 Elliot Jannert
Tjalve FIF
06 Tjalve FIF 24.29 PB
3 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 25.64
4 Gustav Johansson
IFK Växjö
07 IFK Växjö 26.18
Daniel Petersson
Kalmar SK
06 Kalmar SK DNS
P17 800 m
23/7 16:00
1 Elliot Jannert
Tjalve FIF
06 Tjalve FIF 2:04.90 PB
2 Hector Bergström
Tjalve FIF
06 Tjalve FIF 2:12.84
P17 Höjd
24/7 14:55
1 Sebastian Håårdh
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF 167
156162167171
Sebastian Håårdhoxooxxx
P17 Längd
23/7 13:05
1 Sebastian Håårdh
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF 6.07 +0.5
123456
Sebastian Håårdh6.07 +0.55.82 +1.36.07 +2.12.35 0.05.81 0.05.75 -0.6
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
24/7 13:00
1 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 13.61
2 Joel Holgersson
Tyft Arena IF
06 Tyft Arena IF 12.85 PB
3 Sebastian Håårdh
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF 11.93
4 Dante Lennartsson
Kalmar SK
06 Kalmar SK 10.70
123456
Joel Holgersson12.6612.85x11.7312.5111.94
Dante Lennartsson10.2810.3410.7010.2910.33x
Sebastian Håårdh10.7711.34x11.9311.8111.82
Elias Anderssonxx12.8612.9413.61x
P17 Diskus
Vikt: 1,5kg
23/7 16:25
1 Dante Lennartsson
Kalmar SK
06 Kalmar SK 37.10 PB
2 Emrik Behrens
Ullevi FK
05 Ullevi FK 30.60
123456
Emrik Behrens30.6028.81xxxx
Dante Lennartssonxxxxx37.10
P17 Slägga
Vikt: 5,0kg
23/7 12:40
1 Oliver Sandberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 48.63
2 Dante Lennartsson
Kalmar SK
06 Kalmar SK 24.06
123456
Dante Lennartssonxxx23.4624.06x
Oliver Sandberg47.70x48.63xx46.72
P17 Spjut
Vikt: 700g
24/7 15:05
1 Dante Lennartsson
Kalmar SK
06 Kalmar SK 38.88 PB
123456
Dante Lennartsson31.7137.3137.9038.2538.8837.75
P15 80 m
23/7 15:25
Vind: 0.0
1 Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 9.31 PB
2 Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF 9.52 PB
3 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 10.01 PB
4 Gustav Johansson
IFK Växjö
07 IFK Växjö 10.35 PB
P15 300 m
24/7 15:05
1 Philip Gunnarsson
IF Udd
07 IF Udd 44.11
P15 2000 m
23/7 16:25
1 Erik Jansson
Västerås FK
09 Västerås FK 6:39.66
2 Arvid Möller
IF Kville
07 IF Kville 6:40.19 PB
P15 Höjd
24/7 14:55
1 Svante Svensson
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 171
2 Malte Svensson
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 160
157160163167169171173
Svante Svensson---o-xoxxx
Malte Svenssonoo-xxx
P15 Längd
24/7 13:45
1 Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF 6.50 +1.8
2 Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 5.73 +2.9
3 Filip Ydreborg
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 5.48 +1.4
4 Malte Svensson
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 4.84 +1.0
5 Svante Svensson
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 4.67 +1.3 PB
6 Gustav Johansson
IFK Växjö
07 IFK Växjö 4.63 +1.3
7 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 4.01 +1.0
123456
Gustav Johansson4.59 +2.54.63 +1.33.22 +1.73.36 +2.2x 3.38 +1.7
Svante Svensson4.62 +1.54.61 +2.04.67 +1.34.42 +3.64.42 +1.24.42 +1.7
Erik Petersson5.26 +1.75.59 +0.25.73 +2.9x 5.60 +1.75.61 +1.8
Filip Ydreborgx 5.48 +1.45.12 +2.65.19 +2.05.13 +2.45.27 +0.8
Malte Svensson4.84 +1.0x x x x x
Edvin Persson6.50 +1.86.44 +1.9x 6.27 +1.56.16 +1.25.86 +0.1
Elias Anderssonx x x 4.01 +1.0x x
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
24/7 13:00
1 Caspian Sanderberg
IKHP Huskvarna
07 IKHP Huskvarna 14.15 PB
2 Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 11.62
3 Filip Ydreborg
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 10.27 PB
123456
Filip Ydreborgx10.2710.219.9310.10x
Erik Petersson11.6211.3510.6511.47--
Caspian Sanderberg12.2512.6212.6012.3214.1513.50
P15 Diskus
Vikt: 1,0kg
23/7 16:25
1 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 47.48
2 Hugo Sandstedt
IK Sisu
07 IK Sisu 32.30 PB
3 Svante Svensson
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 28.43 PB
4 Malte Svensson
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 26.76
123456
Hugo Sandstedt24.6729.6732.0430.5732.30x
Malte Svenssonx26.7623.23xx26.60
Elias Anderssonxx41.7147.48x45.89
Svante Svenssonxxxxx28.43
P15 Slägga
Vikt: 4,0kg
23/7 12:40
1 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 48.63
2 Edvin Manderhjelm
IKHP Huskvarna
08 IKHP Huskvarna 37.47 PB
123456
Edvin Manderhjelm33.4635.6234.8536.5237.0637.47
Elias Andersson39.95xxxx48.63
P15 Spjut
Vikt: 600g
24/7 15:05
1 Caspian Sanderberg
IKHP Huskvarna
07 IKHP Huskvarna 43.32
2 Bruno Gianneschi
Sävedalens AIK
08 Sävedalens AIK 42.47 PB
3 Jacob Henriksson
IKHP Huskvarna
07 IKHP Huskvarna 36.70
4 Filip Ydreborg
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 31.89
5 Elvin Gustafsson
KA2 IF
08 KA2 IF 30.06
6 Loke Salberg
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 29.24
7 Oskar Petersson
KA2 IF
08 KA2 IF 19.59
123456
Jacob Henrikssonx36.5636.70x32.9834.36
Filip Ydreborg31.89x27.2627.1429.69x
Bruno Gianneschi32.2034.5136.9834.3734.2842.47
Caspian Sanderberg35.8442.1740.9343.3242.8042.96
Elvin Gustafsson30.06x27.49xx22.63
Oskar Petersson15.7016.4219.0016.3515.9719.59
Loke Salberg28.87x29.24-28.41x
P14 80 m
23/7 13:15
Vind: +0.9
1 Loke Salberg
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 9.95 PB
2 Elvin Gustafsson
KA2 IF
08 KA2 IF 10.10
3 Ricky Wahlberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 10.47 PB
4 William Strandvall
IF Åsarna (FIN)
08 IF Åsarna (FIN) 10.56
=5 Ludvig Axelsson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 11.17 PB
=5 Oskar Petersson
KA2 IF
08 KA2 IF 11.17 PB
Karl Nestor
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF DNS
P14 300 m
23/7 15:05
1 William Strandvall
IF Åsarna (FIN)
08 IF Åsarna (FIN) 43.43
P14 800 m
24/7 12:00
1 William Strandvall
IF Åsarna (FIN)
08 IF Åsarna (FIN) 2:24.39
P14 80 m häck
Höjd: 84,0cm
23/7 11:35
Vind: +1.8
1 Elvin Gustafsson
KA2 IF
08 KA2 IF 13.23
2 Karl Nestor
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 14.89 PB
P14 Höjd
24/7 15:40
1 Elvin Gustafsson
KA2 IF
08 KA2 IF 160 PB
2 Felix Sköld
Wärnamo SK
08 Wärnamo SK 154
3 Loke Salberg
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 151
4 Karl Nestor
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 142 PB
Ricky Wahlberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF DNS
130136142145148151154157160163
Elvin Gustafsson-ooooxoxxoxxoxoxxx
Loke Salberg--oxooxxoxxx
Felix Sköld---ooooxxx
Karl Nestorooxxoxxx
P14 Stav
23/7 13:50
1 Karl Nestor
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 330 PB
2 Loke Salberg
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 290 PB
P14 Längd
24/7 12:50
1 Loke Salberg
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 5.13 -2.4
2 Elvin Gustafsson
KA2 IF
08 KA2 IF 5.12 -0.2
3 Oskar Petersson
KA2 IF
08 KA2 IF 4.49 -0.6
4 William Strandvall
IF Åsarna (FIN)
08 IF Åsarna (FIN) 4.38 -1.2
5 Karl Nestor
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 4.38 -1.7 PB
123456
William Strandvall4.12 -3.24.30 -1.94.38 -1.24.28 -1.04.22 -1.4x
Loke Salberg5.12 -3.2x 4.68 -2.2- 5.13 -2.4x
Karl Nestor4.01 -1.03.85 -1.14.05 -2.04.10 -1.54.01 -1.44.38 -1.7
Oskar Petersson4.49 -0.64.33 -2.14.48 -2.04.30 -2.04.47 -2.04.47 -0.5
Elvin Gustafsson2.63 -1.34.16 -1.9x x x 5.12 -0.2
P14 Kula
Vikt: 4,0kg
24/7 11:00
1 Ricky Wahlberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 11.96
2 Edvin Mattsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK 10.42
3 Loke Salberg
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 10.08 PB
4 Albin Björngard
Upsala IF
08 Upsala IF 7.62 PB
5 Oskar Petersson
KA2 IF
08 KA2 IF 7.44
123456
Oskar Petersson7.44x6.847.02xx
Albin Björngard7.296.837.25x7.247.62
Edvin Mattsson9.4710.4210.259.62x9.54
Loke Salbergx9.5110.08x9.379.66
Ricky Wahlberg11.0711.31x11.0711.96x
P14 Diskus
Vikt: 1,0kg
23/7 11:55
1 Ricky Wahlberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 42.65 PB
2 Edvin Mattsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK 34.25
3 Loke Salberg
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 32.65
4 Oskar Petersson
KA2 IF
08 KA2 IF 20.93
123456
Loke Salberg32.65xxx--
Ricky Wahlberg40.2835.19x42.65--
Oskar Peterssonx20.93xx--
Edvin Mattsson30.9134.25xx
P14 Spjut
Vikt: 600g
23/7 15:05
1 Bruno Gianneschi
Sävedalens AIK
08 Sävedalens AIK 37.77
2 Ludvig Axelsson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 34.83 PB
3 Loke Salberg
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 29.25
4 Elvin Gustafsson
KA2 IF
08 KA2 IF 26.69
5 Karl Nestor
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 20.57
6 Oskar Petersson
KA2 IF
08 KA2 IF 17.76
123456
Karl Nestor20.5718.8620.33x--
Ludvig Axelsson34.8329.5327.2826.35--
Elvin Gustafsson23.5425.1126.69x--
Oskar Petersson16.5216.3016.4917.76--
Bruno Gianneschi35.2037.5432.5937.77--
Loke Salberg27.09x27.3029.25--
P13 60 m
23/7 13:30
Vind: 0.0
1 Sixten Schütz
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 8.18 PB
2 Sigge Strandberg
KA2 IF
09 KA2 IF 8.35 PB
3 Melvin Håkansson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 8.62 PB
4 Gabriel Åbjörnsson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.68 PB
5 Adam Halvardsson
IK Hinden
09 IK Hinden 9.98
William Johnsson
Kalmar SK
09 Kalmar SK DNS
Jonathan Rinman
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK DNS
P13 200 m
23/7 14:45
Vind: +1.5
1 Sixten Schütz
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 27.42 PB
2 Gabriel Åbjörnsson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 28.53
3 Melvin Håkansson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 29.32 PB
4 Zacharias Kakoulidis
Kalmar SK
09 Kalmar SK 30.00
5 Svante Svensson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 31.38
P13 600 m
24/7 13:20
1 Erik Jansson
Västerås FK
09 Västerås FK 1:40.03 PB
2 Zacharias Kakoulidis
Kalmar SK
09 Kalmar SK 1:55.02
Samuel Coric
KA2 IF
09 KA2 IF DNS
P13 60 m häck
Höjd: 76.2cm
24/7 10:05
Vind: -1.6
1 Gabriel Åbjörnsson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.96
Sigge Strandberg
KA2 IF
09 KA2 IF DNS
Jonathan Rinman
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK DNS
William Johnsson
Kalmar SK
09 Kalmar SK DNS
P13 Höjd
24/7 13:10
1 Svante Svensson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 143 PB
119122128133138143148
Svante Svenssonooooooxxx
P13 Längd
Hoppzon
24/7 10:20
1 Samuel Coric
KA2 IF
09 KA2 IF 4.40 +1.7 PB
2 Svante Svensson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 4.23 +2.2
1234
Samuel Coricx x 4.33 +1.64.40 +1.7
Svante Svensson4.12 0.04.09 +0.74.23 +2.24.04 +1.3
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
23/7 13:05
1 Svante Svensson
Kalmar SK
09 Kalmar SK 7.97
2 Gabriel Åbjörnsson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 6.94
1234
Gabriel Åbjörnsson6.926.756.616.94
Svante Svenssonx6.647.977.67
P13 Diskus
Vikt: 0,6kg
23/7 14:50
1 Sixten Schütz
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 26.56
2 Gabriel Åbjörnsson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 20.95
Jonathan Rinman
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK DNS
1234
Gabriel Åbjörnssonx20.4520.95x
Jonathan RinmanDNS
Sixten Schützx20.45x26.56
P13 Spjut
Vikt: 400g
24/7 11:10
1 Gabriel Åbjörnsson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 29.09 PB
2 Samuel Coric
KA2 IF
09 KA2 IF 27.39 PB
3 Adam Halvardsson
IK Hinden
09 IK Hinden 25.10
Jonathan Rinman
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK DNS
1234
Jonathan RinmanDNS
Adam Halvardsson22.2822.6925.1022.03
Gabriel Åbjörnsson25.1624.2029.0922.53
Samuel Coric27.3923.1627.3719.79
P12 60 m
23/7 13:40
Vind: +0.6
1 Max Unger
IF Linnéa
10 IF Linnéa 8.60 PB
2 Karl Broberg
Hammarby IF
10 Hammarby IF 9.81
3 Hugo Richardsson
Kalmar SK
10 Kalmar SK 10.21 PB
4 Liam Xavier
IK Hinden
10 IK Hinden 10.22 PB
P12 200 m
23/7 14:40
Vind: +1.5
1 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 28.53
Max Unger
IF Linnéa
10 IF Linnéa DNS
P12 600 m
24/7 13:20
1 Tage Karlström
IK Finish
11 IK Finish 1:56.81
2 Kid Lundqvist
IK Sisu
13 IK Sisu 2:12.42
Isak Johansson
IK Hinden
10 IK Hinden DNS
Albin Johnsson
IK Hinden
10 IK Hinden DNS
P12 60 m häck
Höjd: 76.2cm
24/7 10:05
Vind: -1.6
1 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 10.73 PB
2 Olle Hernberg
IK Sisu
11 IK Sisu 13.40
Isak Johansson
IK Hinden
10 IK Hinden DNS
Albin Johnsson
IK Hinden
10 IK Hinden DNS
P12 Höjd
24/7 13:10
1 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 148
2 Tage Karlström
IK Finish
11 IK Finish 133
=3 Olle Hernberg
IK Sisu
11 IK Sisu 122
=3 Karl Broberg
Hammarby IF
10 Hammarby IF 122
5 Kid Lundqvist
IK Sisu
13 IK Sisu 122 PB
6 Elliot Åbjörnsson
IFK Helsingborg
13 IFK Helsingborg 113 PB
7 Gustav Krantz Elm
IK Finish
14 IK Finish 107 =PB
8 Alve Karlström
IK Finish
13 IK Finish 107
Love Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK x
95101107113119122128133138143148152
Gustav Krantz Elmooxoxxx
Olle Hernberg-oooxooxxx
Jakob Lindberg-------oooxoxxx
Karl Broberg-oooxooxxx
Love Lindberg------xxx
Kid Lundqvistooxooxxooxxx
Tage Karlström----oooxxoxxx
Elliot Åbjörnsson-ooxoxxx
Alve Karlströmoxoxxoxxx
P12 Längd
Hoppzon
24/7 10:20
1 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 4.50 +2.2
2 Love Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 3.93 +2.2
3 Olle Hernberg
IK Sisu
11 IK Sisu 3.85 +3.1
4 Kid Lundqvist
IK Sisu
13 IK Sisu 3.77 +1.6
5 Karl Broberg
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3.74 +2.4
6 Hugo Richardsson
Kalmar SK
10 Kalmar SK 3.56 +1.7 PB
1234
Hugo Richardsson3.43 +0.33.27 +2.03.56 +1.73.51 +1.3
Olle Hernberg3.58 +2.23.73 +1.83.85 +3.1x
Love Lindberg3.63 +2.23.42 +0.63.93 +2.23.75 +1.1
Kid Lundqvist3.71 0.03.76 +1.93.77 +1.63.42 +2.2
Karl Broberg3.70 -1.33.37 +1.33.74 +2.43.54 +1.5
Jakob Lindberg4.15 +0.34.18 +2.44.43 +2.14.50 +2.2
P12 Kula
Vikt: 3,0kg
23/7 13:05
1 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 8.53
2 Love Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 6.77
3 Hugo Richardsson
Kalmar SK
10 Kalmar SK 6.33
4 Aldo Lennartsson
Kalmar SK
11 Kalmar SK 6.33
1234
Love Lindberg6.776.586.486.29
Jakob Lindberg7.237.778.148.53
Hugo Richardsson6.335.466.295.67
Aldo Lennartsson5.606.065.916.33
P12 Diskus
Vikt: 0,6kg
23/7 14:50
1 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 20.80
2 Eric Salberg
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF 19.99 PB
3 Hugo Richardsson
Kalmar SK
10 Kalmar SK 19.15
4 Aldo Lennartsson
Kalmar SK
11 Kalmar SK 16.79 PB
5 Love Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 8.10
1234
Aldo Lennartsson13.1014.8914.2016.79
Eric Salberg19.7519.9917.88x
Love Lindbergxxx8.10
Jakob Lindbergx20.80x18.22
Hugo Richardsson18.1318.0919.1513.81
P12 Spjut
Vikt: 400g
24/7 11:10
1 Love Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 22.18
2 Kid Lundqvist
IK Sisu
13 IK Sisu 21.14
3 Karl Broberg
Hammarby IF
10 Hammarby IF 18.24
4 Eric Salberg
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF 17.97
5 Aldo Lennartsson
Kalmar SK
11 Kalmar SK 14.22 PB
6 Alve Karlström
IK Finish
13 IK Finish 12.88 PB
7 Gustav Krantz Elm
IK Finish
14 IK Finish 10.59
Isak Johansson
IK Hinden
10 IK Hinden DNS
Albin Johnsson
IK Hinden
10 IK Hinden DNS
1234
Aldo Lennartsson14.2212.6912.0812.62
Alve Karlström12.7912.4712.3212.88
Isak JohanssonDNS
Albin JohnssonDNS
Karl Broberg17.1814.3817.7118.24
Love Lindberg21.2122.1822.1319.60
Eric Salberg17.8017.9717.9317.17
Kid Lundqvist19.8919.16x21.14
Gustav Krantz Elm9.3310.449.4710.59
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.