Resultater Marmakampen

Marmavallen, Alunda   2022-06-06

Arrangör: Alunda SK Tävlingsledare: Claes Littorin Senast uppdaterad: 2022-06-06 17:20:51
Visa Resultatkort
F17 Höjd
6/6 10:50
1 Lovisa Blomsten
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 141 SB
135138141144
164 Lovisa Blomstenooxoxxx
F17 Längd
6/6 13:40
1 Tova Björngard
Upsala IF
06 Upsala IF 4.58 -2.2 PB
2 Elina Hallgren
Upsala IF
06 Upsala IF 4.10 -0.3 PB
123456
176 Tova Björngard4.52 -0.84.53 -0.24.58 -2.24.34 +1.24.30 +0.24.32 +1.2
179 Elina Hallgren3.93 -1.04.08 0.03.84 +3.04.06 -1.83.94 +0.24.10 -0.3
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
6/6 14:20
1 Tindra Dahlberg
Upsala IF
05 Upsala IF 12.89
2 Elise Angsten
Upsala IF
06 Upsala IF 11.42
3 Tova Björngard
Upsala IF
06 Upsala IF 10.70
4 Elina Hallgren
Upsala IF
06 Upsala IF 8.64 PB
123456
177 Tindra Dahlberg12.2112.89xxxx
173 Elise Angstenx11.42xxxx
176 Tova Björngard10.7010.45xxx10.64
179 Elina Hallgren8.488.37xx8.618.64
F15 80 m häck
Höjd: 76,2cm
6/6 11:30
Vind: nwi
1 Nora Hjertz
Alunda SK
09 Alunda SK 14.6m
2 Ida Andersson
Alunda SK
08 Alunda SK 15.3m
F15 Höjd
6/6 10:50
1 Lova Swärdhammar
Estuna IF
08 Estuna IF 150
2 Nomi Hjertz
Alunda SK
08 Alunda SK 135 PB
125130135138141144147150153156
113 Nomi Hjertzooxxoxxx
151 Lova Swärdhammar-oooxxoxooo-xxx
F15 Längd
6/6 13:40
1 Amanda Lilja
Estuna IF
07 Estuna IF 4.58 -0.6
2 Wilma Löf
Alunda SK
08 Alunda SK 4.21 +0.2
3 Ida Andersson
Alunda SK
08 Alunda SK 3.99 +1.0 PB
4 Alvi Swärdhammar
Estuna IF
07 Estuna IF 3.73 -1.0
123456
150 Alvi Swärdhammar3.55 -0.5x 3.72 -1.33.73 -1.02.59 -0.82.03 +0.3
147 Amanda Lilja4.39 +0.34.58 -0.64.44 -0.6x 4.04 -2.14.51 +0.7
128 Wilma Löfx 4.03 +0.8x 4.03 -0.23.95 0.04.21 +0.2
107 Ida Andersson3.85 -0.73.98 -0.13.78 -0.13.64 -0.23.58 -0.83.99 +1.0
F15 Tresteg
6/6 12:10
1 Ida Andersson
Alunda SK
08 Alunda SK 9.37 +1.6 PB
2 Wilma Löf
Alunda SK
08 Alunda SK 9.01 -1.2
3 Lova Swärdhammar
Estuna IF
08 Estuna IF 8.99 -1.1
123456
128 Wilma Löfx x 9.01 -1.2x x 8.98 +1.1
151 Lova Swärdhammar8.98 -0.2x 8.99 -1.18.68 +1.3x -
107 Ida Andersson9.09 -0.9x x x 8.98 -2.29.37 +1.6
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
6/6 14:20
1 Wilma Löf
Alunda SK
08 Alunda SK 8.63
2 Lova Swärdhammar
Estuna IF
08 Estuna IF 7.58
123456
128 Wilma Löf8.48x8.48x8.63x
151 Lova Swärdhammar6.767.587.437.48x7.46
F13 60 m Försök
6/6 11:20
Heat 1
Vind: nwi
1 Molly Törnkvist
Örbyhus IF
09 Örbyhus IF 8.9m q
2 Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 9.5m q
3 Tuva Seveborn
Alunda SK
09 Alunda SK 9.7m q
4 Emma Andersson
Alunda SK
10 Alunda SK 9.9m
5 Saga Myhrberg
Alunda SK
10 Alunda SK 10.3m
Heat 2
Vind: nwi
1 Nora Hjertz
Alunda SK
09 Alunda SK 8.7m q
2 Svea Disman
Alunda SK
10 Alunda SK 9.7m q
3 Thea López
Estuna IF
10 Estuna IF 9.8m
4 Viola Rystedt
Alunda SK
10 Alunda SK 10.1m
Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H DNF
F13 60 m Final
6/6 11:50
Vind: nwi
1 Molly Törnkvist
Örbyhus IF
09 Örbyhus IF 8.7m
2 Nora Hjertz
Alunda SK
09 Alunda SK 8.8m
3 Svea Disman
Alunda SK
10 Alunda SK 9.5m
4 Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 9.7m
5 Tuva Seveborn
Alunda SK
09 Alunda SK 9.9m
F13 60 m häck Försök
Höjd: 68,6cm
6/6 13:20
Heat 1
Vind: nwi
1 Nora Hjertz
Alunda SK
09 Alunda SK 11.4m q
2 Ella Norrby
Upsala IF
09 Upsala IF 12.2m q
3 Freja Svensk
Örbyhus IF
09 Örbyhus IF 13.5m
Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H DNS
Heat 2
Vind: nwi
1 Minya Öryd
Västerås FK
11 Västerås FK 11.0m q
2 Elvira Larsson
Alunda SK
09 Alunda SK 11.2m q
3 Emma Andersson
Alunda SK
10 Alunda SK 11.6m q
4 Svea Disman
Alunda SK
10 Alunda SK 13.0m
F13 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
6/6 14:20
Vind: nwi
1 Minya Öryd
Västerås FK
11 Västerås FK 10.6m
2 Elvira Larsson
Alunda SK
09 Alunda SK 11.0m
3 Nora Hjertz
Alunda SK
09 Alunda SK 11.2m
4 Emma Andersson
Alunda SK
10 Alunda SK 11.7m
5 Ella Norrby
Upsala IF
09 Upsala IF 11.9m
F13 Höjd
6/6 12:10
1 Elvira Larsson
Alunda SK
09 Alunda SK 146 PB
2 Maya Löf
Alunda SK
10 Alunda SK 138
3 Molly Törnkvist
Örbyhus IF
09 Örbyhus IF 129 PB
=4 Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 120
=4 Freja Svensk
Örbyhus IF
09 Örbyhus IF 120
6 Nora Hjertz
Alunda SK
09 Alunda SK 120
7 Viola Rystedt
Alunda SK
10 Alunda SK 115 PB
8 Thea López
Estuna IF
10 Estuna IF 110 PB
105110115120123126129132135138141146150
126 Ellen Littorin-Pousetteooooxxx
148 Thea Lópezoxxoxxx
125 Elvira Larsson-----oooooxooxxx
135 Viola Rystedtooxoxxx
208 Freja Svenskooooxxx
202 Molly Törnkvistoooxooxoxoxxx
114 Nora Hjertzooxooxxx
127 Maya Löf-ooooooooxxoxxx
F13 Längd
Hoppzon
6/6 10:00
1 Elvira Larsson
Alunda SK
09 Alunda SK 4.42 -0.3 PB
2 Molly Törnkvist
Örbyhus IF
09 Örbyhus IF 4.36 -0.2
3 Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 4.27 +1.2 PB
4 Maya Löf
Alunda SK
10 Alunda SK 4.21 -1.5 PB
5 Freja Svensk
Örbyhus IF
09 Örbyhus IF 4.09 -0.3 PB
6 Tuva Seveborn
Alunda SK
09 Alunda SK 3.99 +0.2
7 Ella Norrby
Upsala IF
09 Upsala IF 3.99 0.0
8 Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 3.98 0.0 PB
9 Svea Disman
Alunda SK
10 Alunda SK 3.92 -0.4 PB
10 Emma Andersson
Alunda SK
10 Alunda SK 3.75 +1.8
11 Saga Myhrberg
Alunda SK
10 Alunda SK 3.68 +0.2
12 Viola Rystedt
Alunda SK
10 Alunda SK 3.50 +0.2
13 Thea López
Estuna IF
10 Estuna IF 3.44 +0.5 PB
123456
208 Freja Svensk3.36 +0.63.95 +0.34.04 +0.63.96 +0.53.87 -0.34.09 -0.3
129 Saga Myhrberg3.68 +0.23.64 -0.13.48 -0.1
125 Elvira Larsson4.20 0.04.13 +1.54.28 +0.44.06 0.04.35 -1.04.42 -0.3
109 Svea Disman3.69 +0.13.70 -0.13.92 -0.4
127 Maya Löf4.05 0.04.03 -0.14.21 -1.54.03 -0.83.18 0.04.20 +0.3
167 Maya Purmonen3.98 0.0- - - - -
136 Tuva Seveborn3.96 +0.83.91 -0.43.92 -0.63.99 +0.23.92 +1.03.99 -0.2
106 Emma Andersson3.75 +1.83.74 0.03.59 +1.1
148 Thea López3.19 +1.0x 3.44 +0.5
180 Ella Norrby3.72 +1.63.74 +0.63.99 0.03.86 -0.23.92 0.03.91 +0.3
202 Molly Törnkvist4.16 -0.44.36 -0.24.19 -0.24.30 -1.14.23 +1.84.10 -0.2
126 Ellen Littorin-Pousette4.18 -1.24.15 -1.54.27 +1.24.20 +0.24.18 -0.44.21 +0.5
135 Viola Rystedt3.22 0.03.42 +1.03.50 +0.2
F13 Tresteg
Hoppzon
6/6 14:30
1 Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 9.35 -1.2 PB
2 Elvira Larsson
Alunda SK
09 Alunda SK 9.28 -0.1 PB
3 Tuva Seveborn
Alunda SK
09 Alunda SK 8.91 -0.8 PB
4 Maya Löf
Alunda SK
10 Alunda SK 8.76 -1.3 PB
5 Minya Öryd
Västerås FK
11 Västerås FK 8.56 -0.6
6 Emma Andersson
Alunda SK
10 Alunda SK 8.47 -0.8
7 Ella Norrby
Upsala IF
09 Upsala IF 8.42 +1.1 PB
8 Svea Disman
Alunda SK
10 Alunda SK 8.08 -1.6 PB
9 Saga Myhrberg
Alunda SK
10 Alunda SK 7.38 -4.2
123456
129 Saga Myhrbergx 7.05 +0.47.29 +0.67.38 -4.27.28 -0.77.26 -0.8
106 Emma Andersson8.08 +0.88.17 -0.48.14 -0.68.23 -0.58.47 -0.88.35 -1.0
125 Elvira Larsson8.26 -3.28.65 -1.78.78 -1.88.90 -1.59.24 -0.99.28 -0.1
126 Ellen Littorin-Pousette8.69 -1.88.98 -1.49.15 -2.29.24 -3.19.35 -1.29.17 +0.2
109 Svea Disman7.34 -3.77.66 +0.37.76 -0.28.08 -1.67.98 -1.78.02 -0.4
184 Minya Öryd8.56 -0.68.36 -1.38.15 -0.28.20 -0.78.48 -0.78.49 -1.9
127 Maya Löf8.72 +1.88.60 -0.28.76 -1.38.54 0.0x 8.64 +0.2
180 Ella Norrby8.22 -0.98.34 -0.38.32 -1.48.35 -1.18.42 +1.18.31 +0.5
136 Tuva Seveborn7.91 +0.28.62 -0.18.63 -0.68.35 -0.48.91 -0.88.78 0.0
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
6/6 13:40
1 Maya Löf
Alunda SK
10 Alunda SK 10.44 PB
2 Tuva Seveborn
Alunda SK
09 Alunda SK 8.99 PB
3 Nora Hjertz
Alunda SK
09 Alunda SK 8.59 PB
4 Viola Rystedt
Alunda SK
10 Alunda SK 8.00 PB
5 Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 7.42 PB
6 Saga Myhrberg
Alunda SK
10 Alunda SK 6.12
7 Svea Disman
Alunda SK
10 Alunda SK 5.81 PB
8 Thea López
Estuna IF
10 Estuna IF 5.39
Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H -
123456
129 Saga Myhrbergx5.006.115.656.046.12
127 Maya Löf9.629.0110.449.72x10.06
136 Tuva Seveborn8.228.968.538.908.998.59
109 Svea Disman5.50xx5.815.665.75
135 Viola Rystedt7.117.526.878.007.867.76
148 Thea López4.775.185.394.294.494.65
126 Ellen Littorin-Pousette7.377.296.727.317.427.09
167 Maya Purmonen------
114 Nora Hjertz8.387.987.978.217.628.59
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P17 Höjd
6/6 10:50
1 Viktor Norrby
Upsala IF
06 Upsala IF 144 PB
135138141144147150
181 Viktor Norrbyo-oo-xxx
P17 Längd
6/6 13:40
1 Viktor Norrby
Upsala IF
06 Upsala IF 5.21 -1.9 PB
123456
181 Viktor Norrby4.82 -0.55.21 -1.95.02 -0.74.53 +2.04.95 +0.75.05 +0.7
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
6/6 12:40
1 Bo Rydstrand
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 12.93
2 Viktor Norrby
Upsala IF
06 Upsala IF 8.41 PB
123456
169 Bo Rydstrand12.39x12.9312.6412.8612.72
181 Viktor Norrby8.248.41xxx7.99
P15 Längd
6/6 13:40
1 Albin Björngard
Upsala IF
08 Upsala IF 3.90 -0.2
123456
175 Albin Björngardx x 3.59 -0.83.60 +1.93.90 -0.23.79 +0.8
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
6/6 12:40
1 Albin Björngard
Upsala IF
08 Upsala IF 7.11 PB
123456
175 Albin Björngard7.066.937.117.077.10x
P13 60 m
6/6 11:10
Vind: nwi
1 Valdemar Fredén-Zander
Upsala IF
09 Upsala IF 8.4m
2 Max Benetyte
Upsala IF
09 Upsala IF 9.6m
3 Eydhen Mettag
Örbyhus IF
10 Örbyhus IF 9.6m
4 Vincent Thurban
Estuna IF
10 Estuna IF 9.8m
P13 Höjd
6/6 12:10
1 Vincent Thurban
Estuna IF
10 Estuna IF 115
2 Isak Öhrn
Örbyhus IF
10 Örbyhus IF 110
100105110115120
204 Isak Öhrnooxoxxx
153 Vincent Thurbanooooxxx
P13 Längd
Hoppzon
6/6 13:00
1 Valdemar Fredén-Zander
Upsala IF
09 Upsala IF 4.45 -0.8
2 Jim Ogden
Upsala IF
09 Upsala IF 4.45 +0.2 PB
3 Lukas Haraldsson
Alunda SK
09 Alunda SK 4.00 +1.4 PB
4 Max Benetyte
Upsala IF
09 Upsala IF 4.00 -2.0
5 Anton Gruszczynski
Alunda SK
10 Alunda SK 3.77 +0.2
6 Isak Öhrn
Örbyhus IF
10 Örbyhus IF 3.54 +1.1
7 Vincent Thurban
Estuna IF
10 Estuna IF 3.49 -0.8 PB
123456
182 Jim Ogden4.34 +1.74.45 +0.24.38 -0.24.18 -0.44.31 +0.23.26 0.0
212 Lukas Haraldsson3.98 +0.24.00 +1.43.78 -0.23.66 -1.03.86 +0.23.89 0.0
178 Valdemar Fredén-Zander4.45 -0.83.45 +0.34.29 +0.34.39 -0.1x 3.39 +0.8
153 Vincent Thurban3.49 -0.83.15 -0.43.23 +0.23.14 +1.03.10 -0.93.41 +0.7
174 Max Benetyte4.00 -2.03.82 +0.43.70 +0.73.72 -1.03.59 +1.03.95 +0.5
204 Isak Öhrn3.38 +0.83.54 +1.13.29 -0.13.50 -0.53.51 -0.13.52 +0.7
111 Anton Gruszczynski 3.77 +0.23.74 -0.4x 3.73 +1.5x 3.70 +0.7
P13 Tresteg
Hoppzon
6/6 14:30
1 Valdemar Fredén-Zander
Upsala IF
09 Upsala IF 9.69 -0.1
2 Jim Ogden
Upsala IF
09 Upsala IF 9.45 -1.4 PB
3 Lukas Haraldsson
Alunda SK
09 Alunda SK 8.51 -1.5 PB
4 Vincent Thurban
Estuna IF
10 Estuna IF 7.90 -0.1
123456
182 Jim Ogden8.69 -0.28.82 -1.78.96 -1.0x 9.38 -1.99.45 -1.4
153 Vincent Thurban7.55 -0.2x 7.36 -1.6x x 7.90 -0.1
178 Valdemar Fredén-Zander9.53 -0.19.69 -0.1x 9.27 -0.19.64 -2.19.48 -1.1
212 Lukas Haraldsson8.04 -0.17.77 +2.28.15 -2.2x 8.51 -1.58.21 +0.3
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
6/6 10:00
1 Anton Gruszczynski
Alunda SK
10 Alunda SK 6.53
2 Vincent Thurban
Estuna IF
10 Estuna IF 6.38 PB
3 Isak Öhrn
Örbyhus IF
10 Örbyhus IF 5.67
123456
204 Isak Öhrn4.925.674.505.195.105.17
111 Anton Gruszczynski 6.166.535.106.215.515.90
153 Vincent Thurban5.506.095.506.256.276.38
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.