Resultater Niklas Minne

Hällåsen arena, Söderhamn   2021-06-19

Arrangör: Söderhamns IF Tävlingsledare: Leif-Göran Mosell Senast uppdaterad: 2021-06-22 18:10:33
Väder: 15 grader mulet  
Visa Resultatkort
R3 100 m
19/6 11:30
Vind: -0.8
1 Albin Janderberg
Västerås FK
99 Västerås FK 16.67
RR1 100 m
19/6 11:30
Vind: -0.8
1 Marika Vaihinger
Karlskoga FIF
88 Karlskoga FIF 30.22 PB
RR1 400 m
19/6 14:00
1 Marika Vaihinger
Karlskoga FIF
88 Karlskoga FIF 2:56.54
U Längd
19/6 13:40
1 Emma Eriksson
Karlskoga FIF
93 Karlskoga FIF 4.90 +3.1 4,89 +0,9
R3 Längd
19/6 13:00
1 Albin Janderberg
Västerås FK
99 Västerås FK 3.44 +0.5
Kvinnor 100 m Försök
19/6 10:40
Heat 1
Vind: +0.8
1 Annie Norström
Alunda SK
03 Alunda SK 12.95 q
2 Casandra Johnson
Strands IF
04 Strands IF 13.46 q
3 Titli Svanbom
Gefle IF
05 Gefle IF 13.73 q
4 Hannah Zetterman
Söderhamns IF
02 Söderhamns IF 13.80 q
5 Edith Hillman
Gefle IF
05 Gefle IF 14.17 q
6 Klara Löf
Gefle IF
05 Gefle IF 14.76
Anna Lena Lööw
Söderhamns IF
65 Söderhamns IF DNS
Heat 2
Vind: -0.4
1 Emma Nilsson
Gefle IF
03 Gefle IF 13.24 q
2 Cornelia Norell
Bollnäs FIK
04 Bollnäs FIK 13.36 q PB
3 Johanna Hedberg
Söderhamns IF
91 Söderhamns IF 13.85 q
4 Hanna Blombäck
Iggesunds SK
80 Iggesunds SK 14.71
5 Lina Hedberg
Bollnäs FIK
98 Bollnäs FIK 15.54 PB
Kvinnor 100 m
19/6 12:00
Vind: +0.9
1 Annie Norström
Alunda SK
03 Alunda SK 12.94
2 Cornelia Norell
Bollnäs FIK
04 Bollnäs FIK 13.23 PB
3 Emma Nilsson
Gefle IF
03 Gefle IF 13.26
4 Titli Svanbom
Gefle IF
05 Gefle IF 13.57
5 Johanna Hedberg
Söderhamns IF
91 Söderhamns IF 13.89
6 Hannah Zetterman
Söderhamns IF
02 Söderhamns IF 14.02
7 Edith Hillman
Gefle IF
05 Gefle IF 14.09
Kvinnor 800 m
19/6 12:30
1 Ester Ridal
Gefle IF
04 Gefle IF 2:48.89
2 Edith Hillman
Gefle IF
05 Gefle IF 2:50.21 PB
3 Hedda Nyström
Gefle IF
04 Gefle IF 2:52.44 PB
4 Lina Hedberg
Bollnäs FIK
98 Bollnäs FIK 3:00.08 PB
Kvinnor Höjd
19/6 11:10
1 Hedvig Ström
Gefle IF
04 Gefle IF 153
2 Feben Tewelde
Järvsö IF
01 Järvsö IF 150
3 Alice Lundh Hållen
Strands IF
07 Strands IF 145
Kvinnor Längd
19/6 13:40
1 Sandra Törnros
Spårvägens FK
95 Spårvägens FK 5.99 +2.2 5,98 +1,2
2 Johanna Hedberg
Söderhamns IF
91 Söderhamns IF 5.34 +3.0 5,25 +0,6
3 Annie Norström
Alunda SK
03 Alunda SK 5.26 +3.2 3,68 +1,3
=4 Hannah Zetterman
Söderhamns IF
02 Söderhamns IF 4.96 +2.9 4,84 +2,0
=4 Ebba Lindblom
Alunda SK
02 Alunda SK 4.96 +2.6
Kvinnor Tresteg
19/6 15:30
1 Linnéa Villskog
Gefle IF
05 Gefle IF 10.83 +3.4 10,70 0,0
2 Alma Hansson
Bollnäs FIK
05 Bollnäs FIK 10.68 +0.8 PB
3 Ida Hättestrand
Gefle IF
07 Gefle IF 10.28 +2.0 PB
4 Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 10.01 +2.7 9,98 +1,7
5 Tindra Olsson
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 9.90 +2.0
6 Nellie Tällberg
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 9.39 +2.3 9,00 0,0
Kvinnor Slägga
Vikt: 4,0kg
19/6 11:30
1 Harriet Hjern
Strands IF
02 Strands IF 43.08
2 Linnea Hammargren
Bollnäs FIK
01 Bollnäs FIK 35.45
3 Elina Erlandsson
Hedesunda IF
01 Hedesunda IF 35.27
Kvinnor Spjut
Vikt: 600g
19/6 15:00
1 Feben Tewelde
Järvsö IF
01 Järvsö IF 42.14
2 Maria Olsson
Gefle IF
96 Gefle IF 41.61
3 Moa Ehrenbrand
Strands IF
03 Strands IF 34.71 PB
4 Carina Lindblom
Bollnäs FIK
83 Bollnäs FIK 16.73
F17 Längd
19/6 12:15
=1 Linnéa Villskog
Gefle IF
05 Gefle IF 4.96 -1.2 PB 4,89 -0,8
=1 Casandra Johnson
Strands IF
04 Strands IF 4.96 -1.6 4,88 -1,6
3 Hedvig Ström
Gefle IF
04 Gefle IF 4.74 -1.9
4 Alma Hansson
Bollnäs FIK
05 Bollnäs FIK 4.45 -2.4
5 Edith Hillman
Gefle IF
05 Gefle IF 4.37 -0.6
6 Titli Svanbom
Gefle IF
05 Gefle IF 4.06 -1.7
7 Klara Löf
Gefle IF
05 Gefle IF 4.03 -2.6
F17 Slägga
Vikt: 3,0kg
19/6 11:30
1 Alva Nylander
Gefle IF
05 Gefle IF 42.69
2 Sara Rask
Hedesunda IF
04 Hedesunda IF 35.35
F17 Spjut
Vikt: 500g
19/6 13:15
1 Adelina Borges Olsson
Strands IF
05 Strands IF 24.39 PB Pers
2 Edith Hillman
Gefle IF
05 Gefle IF 22.48
3 Hedvig Ström
Gefle IF
04 Gefle IF 22.25
4 Sara Rask
Hedesunda IF
04 Hedesunda IF 17.66
F15 80 m
19/6 11:10
Vind: +1.5
1 Joline Jonsson
Gefle IF
06 Gefle IF 10.91
2 Ida Hättestrand
Gefle IF
07 Gefle IF 10.97
3 Hedda Mossberg
Gefle IF
07 Gefle IF 11.28
4 Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 11.39
5 Bella Grönholm
Strands IF
06 Strands IF 11.41
6 Ella Silvergren
Gefle IF
06 Gefle IF 12.03
F15 80 m häck
Höjd: 76,2cm
19/6 13:00
Vind: +2.3
1 Ida Hättestrand
Gefle IF
07 Gefle IF 12.80
2 Nellie Tällberg
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 13.26
3 Joline Jonsson
Gefle IF
06 Gefle IF 13.28
F15 Längd
19/6 10:00
1 Ida Hättestrand
Gefle IF
07 Gefle IF 4.83 -2.2 =PB
2 Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 4.55 -1.2 SB
3 Alice Lundh Hållen
Strands IF
07 Strands IF 4.49 -1.9 PB
4 Ella Silvergren
Gefle IF
06 Gefle IF 4.41 -1.4 PB
5 Vilma Blomberg
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 4.29 -1.5 PB
6 Ida Edling
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 3.90 -2.7
7 Tindra Olsson
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 2.79 -4.6
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
19/6 13:00
1 Ida Edling
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 11.42 PB
2 Bella Grönholm
Strands IF
06 Strands IF 8.00
F15 Slägga
Vikt: 3,0kg
19/6 11:30
1 Hedda Mossberg
Gefle IF
07 Gefle IF 35.08
2 Ida Edling
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 31.40 PB Pers
F15 Spjut
Vikt: 500g
19/6 13:15
1 Märta Hedström
Gefle IF
06 Gefle IF 29.64
2 Bella Grönholm
Strands IF
06 Strands IF 24.04
3 Vilma Blomberg
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 22.91 PB Pers
4 Alice Lundh Hållen
Strands IF
07 Strands IF 22.80
F13 60 m
19/6 10:20
Vind: +2.2
1 Thea Gyllenhammar
Gefle IF
08 Gefle IF 8.35
2 Vilda Olsson
Gefle IF
08 Gefle IF 8.62
3 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 8.72
4 Clara Vosveld
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 9.19
5 Julia Gavell
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 9.87
F13 Höjd
19/6 13:00
1 Vilda Olsson
Gefle IF
08 Gefle IF 1,43 PB
2 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 1,40
3 Nike Nyman
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 1,35
4 Sigrid Wallin
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 1,35 PB
5 Julia Gavell
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 1,30
6 Bella Lundh Hållén
Strands IF
09 Strands IF 1,30 PB
7 Anna Maria Käller
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 1,25
8 Siri Kullander
Gefle IF
09 Gefle IF 1,20
9 Lily Karlsson
Gefle IF
09 Gefle IF 1,15
F13 Längd
Hoppzon
19/6 15:15
1 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 4.97 -0.7
2 Vilda Olsson
Gefle IF
08 Gefle IF 4.84 0.0 PB
3 Thea Gyllenhammar
Gefle IF
08 Gefle IF 4.68 0.0
4 Julia Gavell
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 4.03 -0.8
5 Nike Nyman
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 3.95 0.0 PB
6 Clara Vosveld
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 3.73 -0.9
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
19/6 11:40
1 Eira Johannesson
Gefle IF
09 Gefle IF 10.20 PB
2 Alice Lindblom
Gefle IF
09 Gefle IF 9,78 PB
3 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 9.51
4 Emma Wennerbo
Gefle IF
09 Gefle IF 9.01
5 Thea Gyllenhammar
Gefle IF
08 Gefle IF 8.43
6 Vilda Olsson
Gefle IF
08 Gefle IF 8.41
7 Julia Gavell
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 8.37
F12 60 m
19/6 10:30
Vind: +1.0
1 Sigrid Wallin
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 9.17 PB 9.162 9,162
2 Anna Maria Käller
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 9.17 9.170 9,170
3 Emma Wennerbo
Gefle IF
09 Gefle IF 9.33
4 Alice Lindblom
Gefle IF
09 Gefle IF 9.39 SB
=5 Eira Johannesson
Gefle IF
09 Gefle IF 9.66 9.66
=5 Lily Karlsson
Gefle IF
09 Gefle IF 9.66 9.66
F12 Längd
Hoppzon
19/6 14:30
1 Emma Wennerbo
Gefle IF
09 Gefle IF 4.26 +1.9
2 Sigrid Wallin
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 4.09 0.0 PB
3 Alice Lindblom
Gefle IF
09 Gefle IF 3.99 +1.9 PB
4 Eira Johannesson
Gefle IF
09 Gefle IF 3.97 0.0 PB
5 Anna Maria Käller
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 3.91 +0.9
6 Siri Kullander
Gefle IF
09 Gefle IF 3.81 +2.7 3,73 +1,8
7 Lily Karlsson
Gefle IF
09 Gefle IF 3.80 +0.3
8 Bella Lundh Hållén
Strands IF
09 Strands IF 3.66 +1.7 PB
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 100 m
19/6 11:55
Vind: -0.2
1 William Larsson Svensson
Gefle IF
02 Gefle IF 11.79 PB
2 Måns Cyrén
Gefle IF
05 Gefle IF 11.92 PB
3 Fredrik Nygren
Iggesunds SK
81 Iggesunds SK 13.77
Män 400 m
19/6 14:00
1 Alexander Nyström
Rehns BK
03 Rehns BK 49.84
2 Abbe Ali
Rehns BK
02 Rehns BK 58.23
3 Fredrik Nygren
Iggesunds SK
81 Iggesunds SK 1:04.35
Män 800 m
19/6 12:15
1 Jimmy Öhman
Gefle IF
01 Gefle IF 1:58.51
2 Joakim Ståhl
Gefle IF
97 Gefle IF 2:15.67
3 Martin Jansson
Söderhamns IF
91 Söderhamns IF 2:27.58
Män Höjd
19/6 11:10
1 Anders Silén
Strands IF
65 Strands IF 162
Rasmus Berg
Gefle IF
05 Gefle IF DNS
Män Längd
19/6 13:00
1 Thirachai Schröder
Gefle IF
05 Gefle IF 6.26 +2.9 6,04 +1,6
2 William Larsson Svensson
Gefle IF
02 Gefle IF 5.87 +3.4 5,84 +1,8
3 Anders Silén
Strands IF
65 Strands IF 5.55 +1.8 PB
Män Tresteg
19/6 15:30
1 Thirachai Schröder
Gefle IF
05 Gefle IF 12.95 +1.5
Män Slägga
Vikt: 7,26kg
19/6 10:00
1 Torgny Gustafsson
Strands IF
65 Strands IF 39.09
2 Lars Hammargren
Bollnäs FIK
60 Bollnäs FIK 27.74
Män Spjut
Vikt: 800g
19/6 15:00
1 Otto Sundell
Söderhamns IF
00 Söderhamns IF 57.90
2 Teodor Lundvall
Bollnäs FIK
03 Bollnäs FIK 53.18
3 Magnus Olsson
Söderhamns IF
74 Söderhamns IF 44.15
P19 Slägga
Vikt: 6,0kg
19/6 10:00
1 Albin Silén
Strands IF
03 Strands IF 54.88
P17 Slägga
Vikt: 5,0kg
19/6 10:00
1 Mille Edwardsson
Bollnäs FIK
04 Bollnäs FIK 45.26
P15 80 m
19/6 11:10
Vind: +1.5
1 Edvin Käller
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 10.13
P15 800 m
19/6 12:15
1 Edvin Käller
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 2:35.26
P15 Längd
19/6 10:00
1 Edvin Käller
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 5.23 -1.1
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
19/6 13:00
1 Edvin Käller
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 10.93
P13 Höjd
19/6 13:00
1 Elvin Rahm
Gefle IF
08 Gefle IF 1,54 PB
2 Kalle Löf
Gefle IF
09 Gefle IF 1,40
P13 Längd
Hoppzon
19/6 15:15
1 Elvin Rahm
Gefle IF
08 Gefle IF 4.60 +1.5 PB 4,58 -1,2
2 Oskar Nylander
Gefle IF
08 Gefle IF 4.60 +0.9 4,48 -0,3
3 Kalle Löf
Gefle IF
09 Gefle IF 4.57 +0.3
4 Gusten Berglund
Söderhamns IF
09 Söderhamns IF 4.05 -0.9
5 Axel Svedberg
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 4.01 -1.1 PB
P12 60 m
19/6 10:30
Vind: -0.2
1 Gusten Berglund
Söderhamns IF
09 Söderhamns IF 8.78
2 Kalle Löf
Gefle IF
09 Gefle IF 9.15
3 Axel Svedberg
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 9.17
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

K35 Slägga
Vikt: 4,0kg
19/6 11:30
1 Carina Lindblom
Bollnäs FIK
83 Bollnäs FIK 20.71
M55 Slägga
Vikt: 6,0kg
19/6 10:00
1 Torgny Gustafsson
Strands IF
65 Strands IF 45.06
M60 Slägga
Vikt: 5,0kg
19/6 10:00
1 Per Erik Nääs
Söderhamns IF
60 Söderhamns IF 37.78 Pers
2 Lars Hammargren
Bollnäs FIK
60 Bollnäs FIK 34.56