Resultater Niklas Minne

Hällåsen arena, Söderhamn   2022-06-04

Arrangör: Söderhamns IF Tävlingsledare: Leif-Göran Mosell Senast uppdaterad: 2022-06-05 20:25:56
Väder: 20 grader växlande molnighet  
Visa Resultatkort
U 800 m
4/6 12:10
1 Martin Jansson
Rehns BK
91 Rehns BK 2:17.34
R3 100 m
4/6 11:30
Vind: -1.9
1 Albin Janderberg
Västerås FK
99 Västerås FK 16.92
2 Ellen Westling
Falu IK
07 Falu IK 18.02 PB
R3 Stående Längd
4/6 12:10
Kommentar: Hoppade vanlig längd
1 Albin Janderberg
Västerås FK
99 Västerås FK 3.41 +2.2 3,24 +1,9
123456
Albin Janderberg2.99 0.0x x 3.41 +2.23.24 +1.93.20 +2.4
Framerun 100 m
4/6 11:30
Vind: -1.9
1 Marika Vaihinger
Karlskoga FI
88 Karlskoga FI 32.26
Framerun 400 m
4/6 12:20
1 Marika Vaihinger
Karlskoga FI
88 Karlskoga FI 2:05.40
Kvinnor 100 m
4/6 11:45
Vind: +0.4
1 Linnea Villskog
Gefle IF
05 Gefle IF 13.54
2 Edith Hillman
Gefle IF
05 Gefle IF 13.66 PB
3 Johanna Hedberg
Söderhamns IF
91 Söderhamns IF 13.95 SB
4 Anna Lena Lööw
Söderhamns IF
65 Söderhamns IF 14.84
5 Lina Hedberg
Bollnäs FIK
98 Bollnäs FIK 14.98 PB
6 Hanna Blombäck
Iggesunds SK
80 Iggesunds SK 15.13
Klara Löf
Gefle IF
05 Gefle IF DNS
Kvinnor 200 m
4/6 12:40
Vind: -2.7
1 Lina Hedberg
Bollnäs FIK
98 Bollnäs FIK 32.06 PB
Anna Lena Lööw
Söderhamns IF
65 Söderhamns IF DNS
Kvinnor Höjd
4/6 11:15
1 Elsa Hårrskog
IFK Mora FIK
01 IFK Mora FIK 153
145149153157
Elsa Hårrskogooxoxxx
Kvinnor Stav
4/6 10:00
1 Sara Raappana
Söderhamns IF
79 Söderhamns IF 250
240250260
Sara Raappanaooxxx
Kvinnor Längd
4/6 10:00
1 Johanna Hedberg
Söderhamns IF
91 Söderhamns IF 5.34 +1.6 SB
2 Tilde Söderlund
Upsala IF
04 Upsala IF 5.08 +1.0 SB
3 Edith Hillman
Gefle IF
05 Gefle IF 5.02 0.0 PB
4 Linnea Villskog
Gefle IF
05 Gefle IF 4.89 0.0
5 Tindra Olsson
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 4.88 +1.8 PB
6 Nellie Tällberg
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 4.64 +1.3 PB
7 Hanna Elfström
Strands IF
02 Strands IF 4.36 +3.3 4,26 +1,7
8 Klara Löf
Gefle IF
05 Gefle IF 4.22 +1.4
123456
Tilde Söderlundx x x 5.08 +1.0x x
Tindra Olsson4.88 +1.83.46 +2.63.25 +1.3x 2.99 0.0x
Edith Hillman4.90 +2.14.89 +1.04.73 +0.14.91 +0.55.02 0.04.95 +1.1
Linnea Villskogx 4.85 +0.1x 4.69 0.04.89 0.0x
Johanna Hedberg5.22 +1.24.86 0.04.91 +0.55.28 +3.25.06 +1.05.34 +1.6
Hanna Elfström4.36 +3.34.03 0.0x 4.16 +0.7x 4.26 +1.1
Klara Löf4.14 +0.9x x x x 4.22 +1.4
Nellie Tällberg4.31 +1.34.59 +2.64.63 +1.34.44 +3.1x 4.64 +1.3
Kvinnor Tresteg
4/6 13:00
1 Linnea Villskog
Gefle IF
05 Gefle IF 10.84 +2.1 10,67 +1,4
2 Alma Hansson
Bollnäs FIK
05 Bollnäs FIK 10.71 +1.1
3 Tindra Olsson
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 10.34 +2.5 10,19 +1,9
4 Astrid Gemzell
Tierps IF
07 Tierps IF 10.07 +1.9
5 Frida Ekstav
Tierps IF
06 Tierps IF 9.79 +4.2 9,75 +1,9
Tilde Söderlund
Upsala IF
04 Upsala IF x
Lisa Weyhenmeyer
Upsala IF
00 Upsala IF x
Nellie Tällberg
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK x
123456
Alma Hansson10.66 +1.010.39 0.010.55 +2.610.39 +2.210.71 +1.1x
Tilde Söderlundx x x x x x
Frida Ekstav9.73 +1.19.70 +1.29.75 +1.99.79 +4.2x x
Tindra Olssonx x 10.19 +2.010.32 +2.910.34 +2.510.22 +3.3
Linnea Villskog10.59 0.010.59 +0.2x 10.84 +2.110.67 +1.410.58 +1.4
Astrid Gemzellx x x x 9.95 +0.810.07 +1.9
Lisa Weyhenmeyerx x x x x x
Nellie Tällbergx x x x x x
Kvinnor Diskus
Vikt: 1,0kg
4/6 11:15
1 Tindra Tömestam
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 38.79
2 Edith Hillman
Gefle IF
05 Gefle IF 27.02
3 Liv Norberg
IK Stål
04 IK Stål 26.81
4 Carina Lindblom
Bollnäs FIK
83 Bollnäs FIK 22.84
123456
Tindra Tömestamx37.1838.7935.50x35.79
Edith Hillman26.2124.2025.3227.0226.9226.10
Liv Norberg26.8125.9126.5626.2326.41x
Carina Lindblom20.7921.4822.3421.7822.8421.46
Kvinnor Spjut
Vikt: 600g
4/6 12:50
1 Jeanna Ulfvin
Gefle IF
05 Gefle IF 25.42 PB
2 Carina Lindblom
Bollnäs FIK
83 Bollnäs FIK 17.24
123456
Carina Lindblom17.2417.00xx16.92x
Jeanna Ulfvin22.5521.9023.58x25.4225.06
F17 100 m häck
Höjd: 76,2cm
4/6 11:15
Vind: -1.6
1 Nellie Tällberg
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 17.84
F15 80 m
4/6 10:30
Vind: -2.6
1 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 11.32
2 Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 11.38
3 Clara Vosveld
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 11.76
4 Juni Sahlin
Högbo GIF
08 Högbo GIF 12.68
Anna Maria Käller
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK DNS
F15 800 m
4/6 12:00
1 Nora Ekdahl Nyström
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 2:33.51
Anna Maria Käller
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK DNS
F15 Höjd
4/6 11:15
1 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 140
2 Julia Gavell
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 137 PB
3 Juni Sahlin
Högbo GIF
08 Högbo GIF 125
120125128131134137140143
Julia Gavelloooooxoxxx
Ida Winlöf-o-ooooxxx
Juni Sahlinoxoxxx
F15 Längd
4/6 10:45
1 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 4.83 +2.0 PB
2 Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 4.73 +1.9
3 Vilma Blomberg
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 4.58 +1.3 PB
4 Julia Gavell
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 4.20 0.0
5 Juni Sahlin
Högbo GIF
08 Högbo GIF 3.94 +1.1 PB
6 Clara Vosveld
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 3.23 +0.2
7 Ellen Westling
Falu IK
07 Falu IK 2.55 +2.8 2,51 +2,0
123456
Ida Winlöfx 4.83 +2.04.71 +1.44.61 +1.74.63 0.04.47 +1.4
Freja Sköldx x 4.66 +1.64.57 +0.53.11 0.04.73 +1.9
Vilma Blomberg4.36 +1.64.58 +1.3x 4.31 +1.44.33 0.04.47 +2.2
Ellen Westling1.61 +2.3x 2.51 +2.0x 2.55 +2.8x
Juni Sahlinx 3.78 0.0x 3.90 +0.33.69 +2.73.94 +1.1
Clara Vosveldx 3.23 +0.2x x x 3.15 +1.1
Julia Gavell3.99 +1.24.11 +0.23.87 0.0x 4.20 0.04.13 +1.1
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
4/6 10:45
1 Ida Edling
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 10.90
2 Juni Sahlin
Högbo GIF
08 Högbo GIF 6.94 PB
123456
Juni Sahlin6.946.346.44---
Ida Edlingx10.72x10.81x10.90
F15 Spjut
Vikt: 500g
4/6 12:50
1 Eira Johannesson
Gefle IF
09 Gefle IF 29.22
2 Vilma Blomberg
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 24.54
3 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 21.00
4 Frida Ericson
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 19.76
5 Julia Gavell
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 19.36
6 Clara Vosveld
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 17.12
123456
Ida Winlöf18.3820.5018.8821.0018.8418.02
Eira Johannesson20.8621.6623.36x29.22-
Clara Vosveld14.0214.0317.12xx14.62
Vilma Blomberg22.3024.5422.6221.7222.1821.39
Julia Gavell19.3616.60x16.18xx
Frida Ericson19.76xxxx19.38
F13 60 m
4/6 10:45
Vind: -1.3
1 Lily Karlsson
Gefle IF
09 Gefle IF 9.21 PB
2 Eira Johannesson
Gefle IF
09 Gefle IF 9.46 PB
3 Emma Wennerbo
Gefle IF
09 Gefle IF 9.73
4 Ester Erickson
Gefle IF
09 Gefle IF 9.79
5 Alice Lindblom
Gefle IF
09 Gefle IF 10.02
F13 Längd
Hoppzon
4/6 13:00
1 Emma Wennerbo
Gefle IF
09 Gefle IF 4.23 nwi
2 Lily Karlsson
Gefle IF
09 Gefle IF 4.22 nwi
3 Eira Johannesson
Gefle IF
09 Gefle IF 4.06 nwi PB
4 Stina Gavell
Söderhamns IF
10 Söderhamns IF 4.02 nwi
5 Alice Lindblom
Gefle IF
09 Gefle IF 4.00 nwi
6 Ester Erickson
Gefle IF
09 Gefle IF 3.92 nwi
7 Ida Hillman
Gefle IF
10 Gefle IF 3.91 nwi
1234
Stina Gavell3.97 nwi4.02 nwi3.93 nwi3.51 nwi
Alice Lindblom3.81 nwi3.84 nwi4.00 nwi3.88 nwi
Emma Wennerbo4.23 nwi3.85 nwix x
Lily Karlsson3.95 nwi4.01 nwi4.22 nwi3.87 nwi
Ida Hillman3.86 nwi3.91 nwi3.74 nwi3.80 nwi
Eira Johannesson4.02 nwi4.06 nwi3.96 nwi3.85 nwi
Ester Erickson3.92 nwi3.85 nwi3.73 nwi3.72 nwi
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
4/6 10:00
1 Eira Johannesson
Gefle IF
09 Gefle IF 12.03 PB
2 Nejla Numanovic
Gefle IF
09 Gefle IF 11.28 PB
3 Alice Lindblom
Gefle IF
09 Gefle IF 9.97
4 Ester Erickson
Gefle IF
09 Gefle IF 9.39
5 Emma Wennerbo
Gefle IF
09 Gefle IF 9.10
6 Ida Hillman
Gefle IF
10 Gefle IF 8.58 PB
7 Stina Gavell
Söderhamns IF
10 Söderhamns IF 7.76 PB
1234
Ester Erickson9.249.399.259.38
Alice Lindblom9.849.909.979.71
Nejla Numanovic9.2411.28x10.02
Eira Johannesson11.06x12.0311.43
Ida Hillman8.58xx7.76
Emma Wennerbo8.879.108.749.10
Stina Gavell7.76xx7.05
F13 Diskus
Vikt: 0,6kg
4/6 11:15
1 Eira Johannesson
Gefle IF
09 Gefle IF 26.30 PB
2 Ester Erickson
Gefle IF
09 Gefle IF 19.47
3 Alice Lindblom
Gefle IF
09 Gefle IF 19.05
1234
Eira Johannesson25.2526.3025.6025.64
Alice Lindblom15.59xx19.05
Ester Erickson14.3519.47xx
F12 60 m
4/6 10:45
Vind: -1.3
1 Stina Gavell
Söderhamns IF
10 Söderhamns IF 9.50
2 Ida Hillman
Gefle IF
10 Gefle IF 10.02
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 100 m
4/6 11:50
Vind: -1.0
1 David Axelsson
Upsala IF
04 Upsala IF 11.35 PB
2 Ethan Chalon
Upsala IF
05 Upsala IF 11.65 =PB
3 William Larsson Svensson
Gefle IF
02 Gefle IF 11.82
4 Alvar Broth
Järvsö IF
04 Järvsö IF 12.91
Elis Gemzell
Tierps IF
05 Tierps IF DNS
Män 200 m
4/6 12:50
Vind: -2.7
1 Alexander Nyström
Rehns BK
03 Rehns BK 22.33
2 Lukas Holm
Gefle IF
03 Gefle IF 24.46
3 William Larsson Svensson
Gefle IF
02 Gefle IF 24.49
Män 800 m
4/6 12:10
1 Jimmy Öhman
Gefle IF
01 Gefle IF 1:56.19
2 Joakim Ståhl
Gefle IF
97 Gefle IF 2:03.67 PB
3 Theodor Holm
Gefle IF
05 Gefle IF 2:12.90 PB
4 Torvald Pääjärvi
Järvsö IF
48 Järvsö IF 3:04.70 PB
Män Längd
4/6 12:10
1 David Axelsson
Upsala IF
04 Upsala IF 6.74 +1.8 PB
2 Josef Malsher
Upsala IF
04 Upsala IF 6.57 +2.1 6.47 +0.9
3 Rasmus Berg
Gefle IF
05 Gefle IF 6.42 +1.6 PB
4 Alvar Broth
Järvsö IF
04 Järvsö IF 5.22 +0.7
123456
Rasmus Berg6.42 +1.66.24 +1.1- 6.37 +1.7- -
David Axelsson6.48 +1.66.35 +2.5- 6.58 +0.96.65 +1.96.74 +1.8
Alvar Broth5.22 +0.75.10 +2.53.29 +1.1- x x
Josef Malsher6.52 +2.61.98 +2.76.47 +0.96.38 +1.9x 6.57 +2.1
Män Tresteg
4/6 13:00
1 Rasmus Berg
Gefle IF
05 Gefle IF 13.50 +3.1 13,48 +0,6
2 Elis Gemzell
Tierps IF
05 Tierps IF 12.87 +1.9 PB
3 Gustav Almén
Upsala IF
05 Upsala IF 11.63 +2.0
Josef Malsher
Upsala IF
04 Upsala IF -
123456
Gustav Alménx 11.63 +2.0x 11.45 +0.511.62 +1.511.57 +3.1
Rasmus Berg13.20 0.013.39 +1.4- 13.48 +0.613.50 +3.113.09 +1.4
Josef Malsher- - - - - -
Elis Gemzell12.25 +0.212.41 +1.612.16 +1.912.87 +1.912.36 +1.712.29 +1.7
Män Spjut
Vikt: 800g
4/6 12:50
1 Otto Sundell
Söderhamns IF
00 Söderhamns IF 54.86
123456
Otto Sundell54.8653.7454.68x52.9254.80
P17 110 m häck
Höjd: 91,4cm
4/6 11:15
Vind: -0.6
1 Ethan Chalon
Upsala IF
05 Upsala IF 16.96
P17 Diskus
Vikt: 1,5kg
4/6 11:15
1 Adam Söder
Gefle IF
05 Gefle IF 31.14
123456
Adam Söder29.75xxx27.9931.14
P17 Spjut
Vikt: 700g
4/6 12:50
1 Adam Söder
Gefle IF
05 Gefle IF 25.48
123456
Adam Söder25.48x23.62xxx
P15 80 m
4/6 10:30
Vind: -2.6
1 Edvin Käller
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 10.14
P15 800 m
4/6 12:00
1 Edvin Käller
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 2:24.01 PB
P15 Höjd
4/6 11:15
1 Anton Lindblom
Gefle IF
11 Gefle IF 100
95100105
Anton Lindblomooxxx
P15 Spjut
Vikt: 600g
4/6 12:50
1 Edvin Käller
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 37.66 PB
123456
Edvin Källerx37.6631.9234.52xx
P13 60 m
4/6 11:00
Vind: -2.8
1 Kalle Löf
Gefle IF
09 Gefle IF 8.85 SB
2 Andreas Brown
Söderhamns IF
09 Söderhamns IF 10.61 USA
P13 Längd
Hoppzon
4/6 13:00
1 Kalle Löf
Gefle IF
09 Gefle IF 5.19 nwi PB
2 Milton A Wallin
Tierps IF
10 Tierps IF 4.12 nwi PB
1234
Kalle Löf4.94 nwi5.12 nwi4.93 nwi5.19 nwi
Milton A Wallin3.53 nwi4.12 nwi4.00 nwi4.06 nwi
P13 Diskus
Vikt: 0,6kg
4/6 11:15
1 Anton Lindblom
Gefle IF
11 Gefle IF 11.21
1234
Anton Lindblom10.6610.8711.2110.16
P12 60 m
4/6 11:00
Vind: -2.8
1 Milton A Wallin
Tierps IF
10 Tierps IF 9.47
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.