Resultater Malmö Indoor

Atleticum, Malmö   2019-02-03

Arrangör: Björnstorps IF & MAI Tävlingsledare: Mattias Grundelius, Marie Linnarsson & Vaness Senast uppdaterad: 2021-04-12 12:01:34
Kvinnor 400 m
3/2 10:00
C-Final
Tot. plac.
1 Åsa Mohlin
IS Göta
87 IS Göta 1:02.60 1
2 Caroline Norrsand
Ystads IF
85 Ystads IF 1:05.08 2
3 Freja Bjerström
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 1:17.17 3
A-Final
Tot. plac.
B-Final
Tot. plac.
Sammanställning
1 Åsa Mohlin
IS Göta
87 IS Göta 1:02.60
2 Caroline Norrsand
Ystads IF
85 Ystads IF 1:05.08
3 Freja Bjerström
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 1:17.17
Kvinnor 3000 m
3/2 11:20
E-Final
Tot. plac.
10 Annelie Blomqvist
IS Göta
92 IS Göta 11:23.95 1
A-Final
Tot. plac.
B-Final
Tot. plac.
C-Final
Tot. plac.
D-Final
Tot. plac.
F-Final
Tot. plac.
G-Final
Tot. plac.
H-Final
Tot. plac.
I-Final
Tot. plac.
J-Final
Tot. plac.
K-Final
Tot. plac.
L-Final
Tot. plac.
Sammanställning
1 Annelie Blomqvist
IS Göta
92 IS Göta 11:23.95
Kvinnor Stav
3/2 10:00
1 Caroline Ranners
Sparta (DEN)
95 Sparta (DEN) 380
=2 Linnea Jönsson
IFK Helsingborg
99 IFK Helsingborg 370
=2 Gabriella Jönsson
IFK Helsingborg
01 IFK Helsingborg 370
4 Celina Johannsen
Malmö AI
02 Malmö AI 330
300310320330340350360370380390
Linnea Jönsson---------------------o---xxx
Celina Johannsenoooxoxxx
Gabriella Jönsson------------------xoox--xx
Caroline Ranners---------------ooxxooxxx
Män 400 m
3/2 10:15
I-Final
Tot. plac.
1 Robin Sterner
Malmö AI
91 Malmö AI 54.12 1
2 Michael Hansson
IS Göta
96 IS Göta 54.91 2
3 Eric Nilsson
IFK Helsingborg
99 IFK Helsingborg 56.03 3
4 Albin Lago
Genarps IF
03 Genarps IF 56.64 4
A-Final
Tot. plac.
B-Final
Tot. plac.
C-Final
Tot. plac.
D-Final
Tot. plac.
E-Final
Tot. plac.
F-Final
Tot. plac.
G-Final
Tot. plac.
H-Final
Tot. plac.
Sammanställning
1 Robin Sterner
Malmö AI
91 Malmö AI 54.12
2 Michael Hansson
IS Göta
96 IS Göta 54.91
3 Eric Nilsson
IFK Helsingborg
99 IFK Helsingborg 56.03
4 Albin Lago
Genarps IF
03 Genarps IF 56.64
Män 3000 m
3/2 11:20
E-Final
Tot. plac.
1 Emil Pålsson
IS Göta
89 IS Göta 10:35.83 7 SB
3 Jesper Frej
IS Göta
88 IS Göta 10:40.46 8 SB
F-Final
Tot. plac.
10 Anders Holmelund Jørgensen
Odense Atletik (DEN)
99 Odense Atletik (DEN) 10:33.74 6
Max Harris
IFK Halmstad
93 IFK Halmstad DNS
G-Final
Tot. plac.
2 Björn Östenson
Malmö AI
93 Malmö AI 8:55.12 1
3 Johan Gustafsson
IS Göta
87 IS Göta 8:57.81 2 SB
4 Samuel Russom
IS Göta
91 IS Göta 9:02.24 3 SB
5 Anton Lindberg
IS Göta
00 IS Göta 9:11.94 4 SB
7 Olle Meijer
Malmö AI
98 Malmö AI 9:29.06 5
Lucas Brandt
IS Göta
97 IS Göta DNF
Bashir Ahmed Dayib
Malmö AI
97 Malmö AI DNS
A-Final
Tot. plac.
B-Final
Tot. plac.
C-Final
Tot. plac.
D-Final
Tot. plac.
Sammanställning
1 Björn Östenson
Malmö AI
93 Malmö AI 8:55.12
2 Johan Gustafsson
IS Göta
87 IS Göta 8:57.81 SB
3 Samuel Russom
IS Göta
91 IS Göta 9:02.24 SB
4 Anton Lindberg
IS Göta
00 IS Göta 9:11.94 SB
5 Olle Meijer
Malmö AI
98 Malmö AI 9:29.06
6 Anders Holmelund Jørgensen
Odense Atletik (DEN)
99 Odense Atletik (DEN) 10:33.74
7 Emil Pålsson
IS Göta
89 IS Göta 10:35.83 SB
8 Jesper Frej
IS Göta
88 IS Göta 10:40.46 SB
Max Harris
IFK Halmstad
93 IFK Halmstad DNS
Lucas Brandt
IS Göta
97 IS Göta DNF
Bashir Ahmed Dayib
Malmö AI
97 Malmö AI DNS
K35 400 m
3/2 10:00
B-Final
Tot. plac.
1 Sara Liljegren
IS Göta
81 IS Göta 59.64 1
A-Final
Tot. plac.
C-Final
Tot. plac.
Sammanställning
1 Sara Liljegren
IS Göta
81 IS Göta 59.64
K35 Tresteg
3/2 12:00
1 Marie Linnarsson
Malmö AI
81 Malmö AI 10.29
123456
Marie Linnarsson10.199.9810.29xx9.88
K40 400 m
3/2 10:00
B-Final
Tot. plac.
2 Helena Zander
Björnstorps IF
75 Björnstorps IF 1:13.03 1
3 Pernille Basse
Genarps IF
78 Genarps IF 1:15.35 2
Annika Faager
Björnstorps IF
76 Björnstorps IF DNS
A-Final
Tot. plac.
C-Final
Tot. plac.
Sammanställning
1 Helena Zander
Björnstorps IF
75 Björnstorps IF 1:13.03
2 Pernille Basse
Genarps IF
78 Genarps IF 1:15.35
Annika Faager
Björnstorps IF
76 Björnstorps IF DNS
K40 3000 m
3/2 11:20
B-Final
Tot. plac.
3 Ulrika Wijk
Björnstorps IF
79 Björnstorps IF 12:41.28 2
D-Final
Tot. plac.
3 Karolin Wennerbeck
Björnstorps IF
75 Björnstorps IF 11:18.62 1 SB
Anna Eriksmo
Heleneholms IF
78 Heleneholms IF DNS
A-Final
Tot. plac.
C-Final
Tot. plac.
E-Final
Tot. plac.
F-Final
Tot. plac.
G-Final
Tot. plac.
H-Final
Tot. plac.
I-Final
Tot. plac.
J-Final
Tot. plac.
K-Final
Tot. plac.
L-Final
Tot. plac.
Sammanställning
1 Karolin Wennerbeck
Björnstorps IF
75 Björnstorps IF 11:18.62 SB
2 Ulrika Wijk
Björnstorps IF
79 Björnstorps IF 12:41.28
Anna Eriksmo
Heleneholms IF
78 Heleneholms IF DNS
K45 400 m
3/2 10:00
A-Final
Tot. plac.
1 Sofia Hegardt
IFK Lund
72 IFK Lund 1:15.56 1
2 Beatrice Christensson
Heleneholms IF
72 Heleneholms IF 1:20.11 2 PB
Florentina Stojakovic
IFK Helsingborg
74 IFK Helsingborg DNS
B-Final
Tot. plac.
C-Final
Tot. plac.
Sammanställning
1 Sofia Hegardt
IFK Lund
72 IFK Lund 1:15.56
2 Beatrice Christensson
Heleneholms IF
72 Heleneholms IF 1:20.11 PB
Florentina Stojakovic
IFK Helsingborg
74 IFK Helsingborg DNS
K45 3000 m
3/2 11:20
A-Final
Tot. plac.
1 Beatrice Christensson
Heleneholms IF
72 Heleneholms IF 13:30.61 3 PB
B-Final
Tot. plac.
5 Karolina Jagesten
Björnstorps IF
71 Björnstorps IF 12:45.23 2 SB
E-Final
Tot. plac.
8 Florentina Stojakovic
IFK Helsingborg
74 IFK Helsingborg 11:01.50 1
C-Final
Tot. plac.
D-Final
Tot. plac.
F-Final
Tot. plac.
G-Final
Tot. plac.
H-Final
Tot. plac.
I-Final
Tot. plac.
J-Final
Tot. plac.
K-Final
Tot. plac.
L-Final
Tot. plac.
Sammanställning
1 Florentina Stojakovic
IFK Helsingborg
74 IFK Helsingborg 11:01.50
2 Karolina Jagesten
Björnstorps IF
71 Björnstorps IF 12:45.23 SB
3 Beatrice Christensson
Heleneholms IF
72 Heleneholms IF 13:30.61 PB
K50 400 m
3/2 10:00
A-Final
Tot. plac.
3 Marie Möller
IK Pallas
66 IK Pallas 1:32.79 1 SB
B-Final
Tot. plac.
C-Final
Tot. plac.
Sammanställning
1 Marie Möller
IK Pallas
66 IK Pallas 1:32.79 SB
K50 3000 m
3/2 11:20
B-Final
Tot. plac.
2 Josefin Carlberg
IS Göta
69 IS Göta 12:19.98 2
D-Final
Tot. plac.
2 Mia Havinder
Björnstorps IF
69 Björnstorps IF 11:17.48 1
A-Final
Tot. plac.
C-Final
Tot. plac.
E-Final
Tot. plac.
F-Final
Tot. plac.
G-Final
Tot. plac.
H-Final
Tot. plac.
I-Final
Tot. plac.
J-Final
Tot. plac.
K-Final
Tot. plac.
L-Final
Tot. plac.
Sammanställning
1 Mia Havinder
Björnstorps IF
69 Björnstorps IF 11:17.48
2 Josefin Carlberg
IS Göta
69 IS Göta 12:19.98
K55 400 m
3/2 10:00
C-Final
Tot. plac.
4 Sima Zahrai
IFK Lund
63 IFK Lund 1:21.48 1 SB
A-Final
Tot. plac.
B-Final
Tot. plac.
Sammanställning
1 Sima Zahrai
IFK Lund
63 IFK Lund 1:21.48 SB
K55 3000 m
3/2 11:20
C-Final
Tot. plac.
5 Annika Rybäck
Björnstorps IF
61 Björnstorps IF 12:04.61 2
D-Final
Tot. plac.
1 Marie Olsson
Björnstorps IF
63 Björnstorps IF 11:14.83 1 SB
A-Final
Tot. plac.
B-Final
Tot. plac.
E-Final
Tot. plac.
F-Final
Tot. plac.
G-Final
Tot. plac.
H-Final
Tot. plac.
I-Final
Tot. plac.
J-Final
Tot. plac.
K-Final
Tot. plac.
L-Final
Tot. plac.
Sammanställning
1 Marie Olsson
Björnstorps IF
63 Björnstorps IF 11:14.83 SB
2 Annika Rybäck
Björnstorps IF
61 Björnstorps IF 12:04.61
K60 3000 m
3/2 11:20
B-Final
Tot. plac.
8 Catarina Petersson
IS Göta
58 IS Göta 13:16.10 1
9 Eva Lönnqvist
Ystads IF
56 Ystads IF 13:16.90 2 SB
A-Final
Tot. plac.
C-Final
Tot. plac.
D-Final
Tot. plac.
E-Final
Tot. plac.
F-Final
Tot. plac.
G-Final
Tot. plac.
H-Final
Tot. plac.
I-Final
Tot. plac.
J-Final
Tot. plac.
K-Final
Tot. plac.
L-Final
Tot. plac.
Sammanställning
1 Catarina Petersson
IS Göta
58 IS Göta 13:16.10
2 Eva Lönnqvist
Ystads IF
56 Ystads IF 13:16.90 SB
M35 400 m
3/2 10:15
H-Final
Tot. plac.
3 Karl Dannestam
Heleneholms IF
80 Heleneholms IF 60.10 1 PB
A-Final
Tot. plac.
B-Final
Tot. plac.
C-Final
Tot. plac.
D-Final
Tot. plac.
E-Final
Tot. plac.
F-Final
Tot. plac.
G-Final
Tot. plac.
I-Final
Tot. plac.
Sammanställning
1 Karl Dannestam
Heleneholms IF
80 Heleneholms IF 60.10 PB
M35 3000 m
3/2 11:20
E-Final
Tot. plac.
2 Björn Lundberg
Björnstorps IF
82 Björnstorps IF 10:39.57 4 PB
5 Andreas Wahlberg
IS Göta
80 IS Göta 10:47.36 6
F-Final
Tot. plac.
6 Andreas Cederström
Björnstorps IF
84 Björnstorps IF 10:19.00 3 PB
11 Thomas Rödin
IS Göta
81 IS Göta 10:42.77 5
G-Final
Tot. plac.
1 Isak Bjerregaard
Björnstorps IF
81 Björnstorps IF 8:53.65 1 PB
6 David Hartman
Björnstorps IF
81 Björnstorps IF 9:22.45 2
Josef Hamber
IS Göta
82 IS Göta DNS
Marcus Sollvén
Björnstorps IF
82 Björnstorps IF DNS
A-Final
Tot. plac.
B-Final
Tot. plac.
C-Final
Tot. plac.
D-Final
Tot. plac.
H-Final
Tot. plac.
I-Final
Tot. plac.
J-Final
Tot. plac.
K-Final
Tot. plac.
L-Final
Tot. plac.
Sammanställning
1 Isak Bjerregaard
Björnstorps IF
81 Björnstorps IF 8:53.65 PB
2 David Hartman
Björnstorps IF
81 Björnstorps IF 9:22.45
3 Andreas Cederström
Björnstorps IF
84 Björnstorps IF 10:19.00 PB
4 Björn Lundberg
Björnstorps IF
82 Björnstorps IF 10:39.57 PB
5 Thomas Rödin
IS Göta
81 IS Göta 10:42.77
6 Andreas Wahlberg
IS Göta
80 IS Göta 10:47.36
Josef Hamber
IS Göta
82 IS Göta DNS
Marcus Sollvén
Björnstorps IF
82 Björnstorps IF DNS
M35 Tresteg
3/2 12:00
1 Karl Dannestam
Heleneholms IF
80 Heleneholms IF 10.08
123456
195 Karl Dannestam8.739.569.659.669.6410.08
M40 400 m
3/2 10:15
H-Final
Tot. plac.
1 Anders Rydell
Malmö AI
78 Malmö AI 59.88 1
2 Martin Edvardsson
Ystads IF
75 Ystads IF 60.10 2 SB
A-Final
Tot. plac.
B-Final
Tot. plac.
C-Final
Tot. plac.
D-Final
Tot. plac.
E-Final
Tot. plac.
F-Final
Tot. plac.
G-Final
Tot. plac.
I-Final
Tot. plac.
Sammanställning
1 Anders Rydell
Malmö AI
78 Malmö AI 59.88
2 Martin Edvardsson
Ystads IF
75 Ystads IF 60.10 SB
M40 3000 m
3/2 11:20
B-Final
Tot. plac.
1 Jesper Anderberg
Björnstorps IF
75 Björnstorps IF 12:15.87 4
C-Final
Tot. plac.
Pontus Kastberg
Heleneholms IF
77 Heleneholms IF DNS
F-Final
Tot. plac.
1 Neil Lowrie
IS Göta
77 IS Göta 9:37.51 1
5 Martin Edvardsson
Ystads IF
75 Ystads IF 10:08.98 2
7 Peter Tall
Björnstorps IF
77 Björnstorps IF 10:20.58 3
A-Final
Tot. plac.
D-Final
Tot. plac.
E-Final
Tot. plac.
G-Final
Tot. plac.
H-Final
Tot. plac.
I-Final
Tot. plac.
J-Final
Tot. plac.
K-Final
Tot. plac.
L-Final
Tot. plac.
Sammanställning
1 Neil Lowrie
IS Göta
77 IS Göta 9:37.51
2 Martin Edvardsson
Ystads IF
75 Ystads IF 10:08.98
3 Peter Tall
Björnstorps IF
77 Björnstorps IF 10:20.58
4 Jesper Anderberg
Björnstorps IF
75 Björnstorps IF 12:15.87
Pontus Kastberg
Heleneholms IF
77 Heleneholms IF DNS
M40 Tresteg
3/2 12:00
1 Martin Pålsson
Heleneholms IF
75 Heleneholms IF 9.29
123456
Martin Pålsson9.298.959.17x8.94x
M45 400 m
3/2 10:15
F-Final
Tot. plac.
1 Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 59.57 3 SB
2 Andreas Nilsson
IS Göta
73 IS Göta 59.75 4 SB
G-Final
Tot. plac.
1 Jonas Boijertz
Malmö AI
74 Malmö AI 57.69 1
2 Mats Bjurgren
IK Pallas
70 IK Pallas 59.51 2
3 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 1:09.34 5
A-Final
Tot. plac.
B-Final
Tot. plac.
C-Final
Tot. plac.
D-Final
Tot. plac.
E-Final
Tot. plac.
H-Final
Tot. plac.
I-Final
Tot. plac.
Sammanställning
1 Jonas Boijertz
Malmö AI
74 Malmö AI 57.69
2 Mats Bjurgren
IK Pallas
70 IK Pallas 59.51
3 Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 59.57 SB
4 Andreas Nilsson
IS Göta
73 IS Göta 59.75 SB
5 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 1:09.34
M45 3000 m
3/2 11:20
B-Final
Tot. plac.
10 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 13:46.07 5
C-Final
Tot. plac.
2 Mats Nilsson
Heleneholms IF
70 Heleneholms IF 11:44.04 4 SB
F-Final
Tot. plac.
2 Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 9:45.10 1
3 Mattias Jonsson
Heleneholms IF
70 Heleneholms IF 9:53.30 2
4 Christer Friberg
Björnstorps IF
72 Björnstorps IF 9:59.15 3
A-Final
Tot. plac.
D-Final
Tot. plac.
E-Final
Tot. plac.
G-Final
Tot. plac.
H-Final
Tot. plac.
I-Final
Tot. plac.
J-Final
Tot. plac.
K-Final
Tot. plac.
L-Final
Tot. plac.
Sammanställning
1 Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 9:45.10
2 Mattias Jonsson
Heleneholms IF
70 Heleneholms IF 9:53.30
3 Christer Friberg
Björnstorps IF
72 Björnstorps IF 9:59.15
4 Mats Nilsson
Heleneholms IF
70 Heleneholms IF 11:44.04 SB
5 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 13:46.07
M45 Tresteg
3/2 12:00
1 Jonas Boijertz
Malmö AI
74 Malmö AI 10.89
2 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 8.59
123456
200 Dennis Due8.288.59xxxx
63 Jonas Boijertz10.7510.89x10.7510.5810.07
M50 400 m
3/2 10:15
E-Final
Tot. plac.
1 Mattias Carlsson
IS Göta
69 IS Göta 1:03.89 1 SB
2 Jan Forsberg
LK Myran
66 LK Myran 1:09.86 3
3 Jörgen Holmqvist
Heleneholms IF
66 Heleneholms IF 1:23.22 4
4 Jesper Sjölander
Björnstorps IF
69 Björnstorps IF 1:30.78 5
F-Final
Tot. plac.
3 Gustav Sande
Genarps IF
69 Genarps IF 1:06.99 2 SB
A-Final
Tot. plac.
B-Final
Tot. plac.
C-Final
Tot. plac.
D-Final
Tot. plac.
G-Final
Tot. plac.
H-Final
Tot. plac.
I-Final
Tot. plac.
Sammanställning
1 Mattias Carlsson
IS Göta
69 IS Göta 1:03.89 SB
2 Gustav Sande
Genarps IF
69 Genarps IF 1:06.99 SB
3 Jan Forsberg
LK Myran
66 LK Myran 1:09.86
4 Jörgen Holmqvist
Heleneholms IF
66 Heleneholms IF 1:23.22
5 Jesper Sjölander
Björnstorps IF
69 Björnstorps IF 1:30.78
M50 3000 m
3/2 11:20
C-Final
Tot. plac.
1 Jörgen Holmqvist
Heleneholms IF
66 Heleneholms IF 11:36.57 2 SB
6 Jan Forsberg
LK Myran
66 LK Myran 12:08.69 4
D-Final
Tot. plac.
Gustav Sande
Genarps IF
69 Genarps IF DNS
E-Final
Tot. plac.
11 Mattias Carlsson
IS Göta
69 IS Göta 11:38.47 3
F-Final
Tot. plac.
8 Lars Jönsson
Ryssbergets IK
68 Ryssbergets IK 10:22.07 1 SB
A-Final
Tot. plac.
B-Final
Tot. plac.
G-Final
Tot. plac.
H-Final
Tot. plac.
I-Final
Tot. plac.
J-Final
Tot. plac.
K-Final
Tot. plac.
L-Final
Tot. plac.
Sammanställning
1 Lars Jönsson
Ryssbergets IK
68 Ryssbergets IK 10:22.07 SB
2 Jörgen Holmqvist
Heleneholms IF
66 Heleneholms IF 11:36.57 SB
3 Mattias Carlsson
IS Göta
69 IS Göta 11:38.47
4 Jan Forsberg
LK Myran
66 LK Myran 12:08.69
Gustav Sande
Genarps IF
69 Genarps IF DNS
M50 Stav
3/2 10:00
1 Peter Åkesson
Ystads IF
69 Ystads IF 250
220230240250260
Peter Åkessonxooooxxx
M55 400 m
3/2 10:15
D-Final
Tot. plac.
1 Peter Bengtsson
Ystads IF
64 Ystads IF 60.43 1
2 Anders Olsson
IFK Trelleborg
60 IFK Trelleborg 1:06.47 2
3 Göran Persson
IS Göta
62 IS Göta 1:07.39 3
4 Bengt Pedersen
IK Pallas
61 IK Pallas 1:15.40 4 SB
A-Final
Tot. plac.
B-Final
Tot. plac.
C-Final
Tot. plac.
E-Final
Tot. plac.
F-Final
Tot. plac.
G-Final
Tot. plac.
H-Final
Tot. plac.
I-Final
Tot. plac.
Sammanställning
1 Peter Bengtsson
Ystads IF
64 Ystads IF 60.43
2 Anders Olsson
IFK Trelleborg
60 IFK Trelleborg 1:06.47
3 Göran Persson
IS Göta
62 IS Göta 1:07.39
4 Bengt Pedersen
IK Pallas
61 IK Pallas 1:15.40 SB
M55 3000 m
3/2 11:20
C-Final
Tot. plac.
3 Sten Östenson
Ryssbergets IK
64 Ryssbergets IK 11:49.01 7
4 Eric Lacayo
Björnstorps IF
62 Björnstorps IF 11:56.22 8
7 Bengt Pedersen
IK Pallas
61 IK Pallas 12:13.04 9
D-Final
Tot. plac.
5 Per Olsson
IS Göta
63 IS Göta 11:40.72 5
6 Peter Bengtsson
Ystads IF
64 Ystads IF 11:44.72 6
Alf Ek
Björnstorps IF
60 Björnstorps IF DNS
E-Final
Tot. plac.
6 Mats Berglund
Andrarums IF
62 Andrarums IF 10:50.09 2
7 Sven Lindeberg
IS Göta
63 IS Göta 10:54.91 3
9 Peter Hansson
Björnstorps IF
64 Björnstorps IF 11:12.58 4
F-Final
Tot. plac.
9 BG Nilensjö
IS Göta
63 IS Göta 10:30.24 1
A-Final
Tot. plac.
B-Final
Tot. plac.
G-Final
Tot. plac.
H-Final
Tot. plac.
I-Final
Tot. plac.
J-Final
Tot. plac.
K-Final
Tot. plac.
L-Final
Tot. plac.
Sammanställning
1 BG Nilensjö
IS Göta
63 IS Göta 10:30.24
2 Mats Berglund
Andrarums IF
62 Andrarums IF 10:50.09
3 Sven Lindeberg
IS Göta
63 IS Göta 10:54.91
4 Peter Hansson
Björnstorps IF
64 Björnstorps IF 11:12.58
5 Per Olsson
IS Göta
63 IS Göta 11:40.72
6 Peter Bengtsson
Ystads IF
64 Ystads IF 11:44.72
7 Sten Östenson
Ryssbergets IK
64 Ryssbergets IK 11:49.01
8 Eric Lacayo
Björnstorps IF
62 Björnstorps IF 11:56.22
9 Bengt Pedersen
IK Pallas
61 IK Pallas 12:13.04
Alf Ek
Björnstorps IF
60 Björnstorps IF DNS
M60 400 m
3/2 10:15
C-Final
Tot. plac.
1 Leif Larson
Genarps IF
56 Genarps IF 1:07.72 1
2 Ove Persson
Ryssbergets IK
58 Ryssbergets IK 1:10.29 2
3 Martin Svensson
IFK Trelleborg
56 IFK Trelleborg 1:12.75 3 SB
A-Final
Tot. plac.
B-Final
Tot. plac.
D-Final
Tot. plac.
E-Final
Tot. plac.
F-Final
Tot. plac.
G-Final
Tot. plac.
H-Final
Tot. plac.
I-Final
Tot. plac.
Sammanställning
1 Leif Larson
Genarps IF
56 Genarps IF 1:07.72
2 Ove Persson
Ryssbergets IK
58 Ryssbergets IK 1:10.29
3 Martin Svensson
IFK Trelleborg
56 IFK Trelleborg 1:12.75 SB
M60 3000 m
3/2 11:20
C-Final
Tot. plac.
8 Lars Uddbäck
Malmö AI
56 Malmö AI 12:40.95 3
D-Final
Tot. plac.
4 Jerry Olsson
Björnstorps IF
57 Björnstorps IF 11:19.50 2 PB
E-Final
Tot. plac.
4 Leif Larson
Genarps IF
56 Genarps IF 10:44.88 1
Chris Daanen
IS Göta
59 IS Göta DNS
A-Final
Tot. plac.
B-Final
Tot. plac.
F-Final
Tot. plac.
G-Final
Tot. plac.
H-Final
Tot. plac.
I-Final
Tot. plac.
J-Final
Tot. plac.
K-Final
Tot. plac.
L-Final
Tot. plac.
Sammanställning
1 Leif Larson
Genarps IF
56 Genarps IF 10:44.88
2 Jerry Olsson
Björnstorps IF
57 Björnstorps IF 11:19.50 PB
3 Lars Uddbäck
Malmö AI
56 Malmö AI 12:40.95
Chris Daanen
IS Göta
59 IS Göta DNS
M65 400 m
3/2 10:15
B-Final
Tot. plac.
1 Bo Andersson
Genarps IF
52 Genarps IF 1:16.84 1
2 Kerry Linell
Björnstorps IF
50 Björnstorps IF 1:23.15 2
3 Carl Almström
Björnstorps IF
51 Björnstorps IF 1:28.00 3
A-Final
Tot. plac.
C-Final
Tot. plac.
D-Final
Tot. plac.
E-Final
Tot. plac.
F-Final
Tot. plac.
G-Final
Tot. plac.
H-Final
Tot. plac.
I-Final
Tot. plac.
Sammanställning
1 Bo Andersson
Genarps IF
52 Genarps IF 1:16.84
2 Kerry Linell
Björnstorps IF
50 Björnstorps IF 1:23.15
3 Carl Almström
Björnstorps IF
51 Björnstorps IF 1:28.00
M65 3000 m
3/2 11:20
A-Final
Tot. plac.
3 Kerry Linell
Björnstorps IF
50 Björnstorps IF 14:43.32 2
B-Final
Tot. plac.
4 Bo Andersson
Genarps IF
52 Genarps IF 12:42.75 1
C-Final
Tot. plac.
D-Final
Tot. plac.
E-Final
Tot. plac.
F-Final
Tot. plac.
G-Final
Tot. plac.
H-Final
Tot. plac.
I-Final
Tot. plac.
J-Final
Tot. plac.
K-Final
Tot. plac.
L-Final
Tot. plac.
Sammanställning
1 Bo Andersson
Genarps IF
52 Genarps IF 12:42.75
2 Kerry Linell
Björnstorps IF
50 Björnstorps IF 14:43.32
M70 400 m
3/2 10:15
A-Final
Tot. plac.
1 Magnus Bergh
Heleneholms IF
49 Heleneholms IF 1:25.89 1
2 Klas Paulsson
Höörs IS
47 Höörs IS 1:29.53 2
3 Rune Persson
UF Contact
47 UF Contact 1:29.76 3
4 Erwin Apitzsch
IFK Lund
45 IFK Lund 1:34.19 4
B-Final
Tot. plac.
C-Final
Tot. plac.
D-Final
Tot. plac.
E-Final
Tot. plac.
F-Final
Tot. plac.
G-Final
Tot. plac.
H-Final
Tot. plac.
I-Final
Tot. plac.
Sammanställning
1 Magnus Bergh
Heleneholms IF
49 Heleneholms IF 1:25.89
2 Klas Paulsson
Höörs IS
47 Höörs IS 1:29.53
3 Rune Persson
UF Contact
47 UF Contact 1:29.76
4 Erwin Apitzsch
IFK Lund
45 IFK Lund 1:34.19
M70 3000 m
3/2 11:20
A-Final
Tot. plac.
4 Lennart Revström
Björnstorps IF
45 Björnstorps IF 14:52.79 2 PB
5 Erwin Apitzsch
IFK Lund
45 IFK Lund 15:04.48 3
Rune Persson
UF Contact
47 UF Contact DNS
B-Final
Tot. plac.
7 Magnus Bergh
Heleneholms IF
49 Heleneholms IF 12:59.26 1
C-Final
Tot. plac.
D-Final
Tot. plac.
E-Final
Tot. plac.
F-Final
Tot. plac.
G-Final
Tot. plac.
H-Final
Tot. plac.
I-Final
Tot. plac.
J-Final
Tot. plac.
K-Final
Tot. plac.
L-Final
Tot. plac.
Sammanställning
1 Magnus Bergh
Heleneholms IF
49 Heleneholms IF 12:59.26
2 Lennart Revström
Björnstorps IF
45 Björnstorps IF 14:52.79 PB
3 Erwin Apitzsch
IFK Lund
45 IFK Lund 15:04.48
Rune Persson
UF Contact
47 UF Contact DNS
M70 Stav
3/2 10:00
1 Magnus Andersson
Malmö AI
45 Malmö AI 220
160170180190200210220230
Magnus Anderssonooooxoooxxx
M70 Tresteg
3/2 12:00
1 Rune Persson
UF Contact
47 UF Contact 6.59
123456
76 Rune Persson5.785.95x6.596.466.39
M75 400 m
3/2 10:15
C-Final
Tot. plac.
4 Åke Jonson
Heleneholms IF
42 Heleneholms IF 1:40.28 1
A-Final
Tot. plac.
B-Final
Tot. plac.
D-Final
Tot. plac.
E-Final
Tot. plac.
F-Final
Tot. plac.
G-Final
Tot. plac.
H-Final
Tot. plac.
I-Final
Tot. plac.
Sammanställning
1 Åke Jonson
Heleneholms IF
42 Heleneholms IF 1:40.28
M75 3000 m
3/2 11:20
A-Final
Tot. plac.
Åke Jonson
Heleneholms IF
42 Heleneholms IF DNF
Björn Videfors
GF Idrott
40 GF Idrott DNS
B-Final
Tot. plac.
6 Palle Simonsson
Simrishamns AIF
43 Simrishamns AIF 12:53.74 1 SB
C-Final
Tot. plac.
D-Final
Tot. plac.
E-Final
Tot. plac.
F-Final
Tot. plac.
G-Final
Tot. plac.
H-Final
Tot. plac.
I-Final
Tot. plac.
J-Final
Tot. plac.
K-Final
Tot. plac.
L-Final
Tot. plac.
Sammanställning
1 Palle Simonsson
Simrishamns AIF
43 Simrishamns AIF 12:53.74 SB
Åke Jonson
Heleneholms IF
42 Heleneholms IF DNF
Björn Videfors
GF Idrott
40 GF Idrott DNS
M75 Stav
3/2 10:00
1 Åke Jonson
Heleneholms IF
42 Heleneholms IF 180
160170180190
96 Åke Jonsonoooxxx
M75 Tresteg
3/2 12:00
1 Åke Jonson
Heleneholms IF
42 Heleneholms IF 5.25
Björn Videfors
GF Idrott
40 GF Idrott DNS
123456
96 Åke Jonson5.255.21xxxx
M80 400 m
3/2 10:15
B-Final
Tot. plac.
4 Karl Nordström
IFK Helsingborg
36 IFK Helsingborg 1:55.90 1
A-Final
Tot. plac.
C-Final
Tot. plac.
D-Final
Tot. plac.
E-Final
Tot. plac.
F-Final
Tot. plac.
G-Final
Tot. plac.
H-Final
Tot. plac.
I-Final
Tot. plac.
Sammanställning
1 Karl Nordström
IFK Helsingborg
36 IFK Helsingborg 1:55.90
M80 3000 m
3/2 11:20
A-Final
Tot. plac.
2 Greger Ahnlund
Heleneholms IF
39 Heleneholms IF 13:43.00 1 SB
B-Final
Tot. plac.
C-Final
Tot. plac.
D-Final
Tot. plac.
E-Final
Tot. plac.
F-Final
Tot. plac.
G-Final
Tot. plac.
H-Final
Tot. plac.
I-Final
Tot. plac.
J-Final
Tot. plac.
K-Final
Tot. plac.
L-Final
Tot. plac.
Sammanställning
1 Greger Ahnlund
Heleneholms IF
39 Heleneholms IF 13:43.00 SB
M85 3000 m
3/2 11:20
A-Final
Tot. plac.
Gunnar Nilsson
Heleneholms IF
33 Heleneholms IF DNS
B-Final
Tot. plac.
C-Final
Tot. plac.
D-Final
Tot. plac.
E-Final
Tot. plac.
F-Final
Tot. plac.
G-Final
Tot. plac.
H-Final
Tot. plac.
I-Final
Tot. plac.
J-Final
Tot. plac.
K-Final
Tot. plac.
L-Final
Tot. plac.
Sammanställning
Gunnar Nilsson
Heleneholms IF
33 Heleneholms IF DNS