Resultater Just Pole Vault

Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna   2022-01-29

Arrangör: Täby IS Tävlingsledare: Carl-Johan Alm Senast uppdaterad: 2022-01-31 16:58:45
Kvinnor Stav
A-final
29/1 17:30
1 Kitty Augusta Friele Faye
Fana IL (NOR)
02 Fana IL (NOR) 385 SB
2 Sandra Alvero
IFK Växjö
01 IFK Växjö 385 =SB
=3 Johanna Hellman
IFK Lidingö
99 IFK Lidingö 365 PB
=3 Clara Billing
Turebergs FK
02 Turebergs FK 365
5 Ebba Blomstrand
KFUM Örebro
00 KFUM Örebro 365 =PB
6 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 355
7 Alannah Hellstadius
Hammarby IF
04 Hammarby IF 345 PB
8 Kajsa Roth
IFK Göteborg
06 IFK Göteborg 330 =SB
9 Linnéa Lindqvist
Västerås FK
06 Västerås FK 300
Emelie Beckman
Hässelby SK
03 Hässelby SK x
285300315330345355365375380385390395400405
Kitty Augusta Friele Faye-----o-o-o-x--xx
Ebba Blomstrand---ooxooxxx
Kajsa Roth--xooxxx
Johanna Hellman----o-oxxx
Sandra Alvero-----ooxxo-o-xxx
Clara Billing---ooooxxx
Emelie Beckman----xxx
Alva Back---oxxooxxx
Alannah Hellstadius--xxoxooxxx
Linnéa Lindqvistooxxx
B-final
29/1 14:30
1 Emma Carlsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 330 =PB
2 Sofia Olsson
IF Rigor
04 IF Rigor 315 PB
3 Jenny Lundin
IF Rigor
06 IF Rigor 315 PB
4 Klara Hillman
IF Rigor
04 IF Rigor 285 PB
5 Maja Forss
Tjalve FIF
04 Tjalve FIF 285 SB
=6 Elsa Eriksson
Hässelby SK
03 Hässelby SK 285
=6 Ella Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 285 PB
=8 Emmie Wedin
Turebergs FK
07 Turebergs FK 270 PB
=8 Clara Jansson
Västerås FK
06 Västerås FK 270
=8 Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS 270
11 Alessia Balla
Tjalve FIF
03 Tjalve FIF 270
12 Klara Engkvist
Upsala IF
08 Upsala IF 225 PB
13 Ebba Hammarstrand
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF 225
Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS x
185205225240255270285300315330345
Ebba Hammarstrandooxoxxx
Elsa Eriksson-----oxoxxx
Klara Engkvistoooxxx
Jenny Lundin-----oxooxxoxxx
Emmie Wedin--ooooxxx
Ella Johansson----ooxoxxx
Sofia Olsson------oxoxoxxx
Emma Carlsson-----o-ooxxoxxx
Klara Hillman-----ooxxx
Clara Jansson----ooxxx
Rut Grufman----xxx
Alessia Balla---xoxooxxx
Tuva Eckerberg-oooooxxx
Maja Forss---xooxxooxxx
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Kitty Augusta Friele Faye
Fana IL (NOR)
02 Fana IL (NOR) 385
2 Sandra Alvero
IFK Växjö
01 IFK Växjö 385
3 Johanna Hellman
IFK Lidingö
99 IFK Lidingö 365
3 Clara Billing
Turebergs FK
02 Turebergs FK 365
5 Ebba Blomstrand
KFUM Örebro
00 KFUM Örebro 365
F19
1 Alannah Hellstadius
Hammarby IF
04 Hammarby IF 345
2 Sofia Olsson
IF Rigor
04 IF Rigor 315
3 Klara Hillman
IF Rigor
04 IF Rigor 285
4 Maja Forss
Tjalve FIF
04 Tjalve FIF 285
5 Elsa Eriksson
Hässelby SK
03 Hässelby SK 285
6 Alessia Balla
Tjalve FIF
03 Tjalve FIF 270
Emelie Beckman
Hässelby SK
03 Hässelby SK x
F17
1 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 355
2 Kajsa Roth
IFK Göteborg
06 IFK Göteborg 330
3 Emma Carlsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 330
4 Jenny Lundin
IF Rigor
06 IF Rigor 315
5 Linnéa Lindqvist
Västerås FK
06 Västerås FK 300
6 Clara Jansson
Västerås FK
06 Västerås FK 270
Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS x
F15
1 Ella Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 285
2 Emmie Wedin
Turebergs FK
07 Turebergs FK 270
3 Klara Engkvist
Upsala IF
08 Upsala IF 225
F13
1 Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS 270
2 Ebba Hammarstrand
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF 225
Män Stav
A-final
29/1 17:30
Tot. plac.
1 Pål Lillefosse
Fana IL (NOR)
01 Fana IL (NOR) 575 1 PB
2 Robin Jacobsson
Ullevi FK
98 Ullevi FK 500 2
=3 Emil Carlsson
IFK Växjö
02 IFK Växjö 485 =3
=3 Philip Andreas Kubon
Fana IL (NOR)
04 Fana IL (NOR) 485 =3
5 William Asker
Örgryte IS
04 Örgryte IS 485 5 PB
6 Teodor Borgius
Hammarby IF
03 Hammarby IF 470 7 PB
7 Viktor Rahm
Västerås FK
05 Västerås FK 470 =8
8 Carl-Einar Söderström Eskonniemi
Hellas FK
99 Hellas FK 470 10
9 Harald Gemmel
Täby IS
01 Täby IS 470 11
10 Tom Johansson
KFUM Örebro
99 KFUM Örebro 455 =12
10 Linus Jönsson
Tjalve FIF
05 Tjalve FIF 455 =12
12 Sebastian Røed Hovland
Fana IL (NOR)
04 Fana IL (NOR) 455 14
13 Micael Fagö
IFK Växjö
94 IFK Växjö 440 18
14 Felix Nyberg
Bromma IF
03 Bromma IF 440 20
425440455470485500510515520525530550560575581
Emil Carlsson---oxoxxx
William Asker-xxoxoxoxxoxxx
Felix Nybergoxxoxxx
Teodor Borgius--xxooxxx
Micael Fagö-xoxxx
Harald Gemmel-oxxoxxoxxx
Tom Johansson--oxxx
Carl-Einar Söderström Eskonniemi--oxxoxxx
Sebastian Røed Hovland-xooxxx
Linus Jönsson--oxx-
Philip Andreas Kubon-oooxoxxx
Robin Jacobsson----xoxxoxxx
Viktor Rahm-oxxoxoxxx
Pål Lillefosse----------xooxoxoxxx
B-final
29/1 14:30
Tot. plac.
1 Jonatan Håkansson
Hässelby SK
01 Hässelby SK 470 6 PB
2 Johan Jurander
Motala AIF
03 Motala AIF 470 =8 PB
3 Elliot Duvert
Turebergs FK
03 Turebergs FK 455 15 PB
4 Karl Zuber
Hässelby SK
98 Hässelby SK 455 16 PB
5 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 440 17 PB
6 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 440 19 PB
7 Axel Nilsson
Bålsta IK
05 Bålsta IK 425 =21 PB
7 Peter Svensson
IF Rigor
02 IF Rigor 425 =21 PB
9 Jacob Semb-Josefson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 410 23 PB
10 Gustav Kullman
Turebergs FK
96 Turebergs FK 410 =25 PB
11 Gustav Thyrman
IF Rigor
04 IF Rigor 395 27 PB
12 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 395 28 =PB
365380395410425440455470485
Gustav Kullman-xooxxoxxx
Victor Törnström--ooooxxx
Viggo Stridhooxoxxx
Jonatan Håkansson---ooxoooxxx
Joel Enander--oxxooxoxxx
Elliot Duvert--xoxxooooxxx
Jacob Semb-Josefsonxooooxxx
Karl Zuber---xoxooxxoxxx
Gustav Thyrman-ooxxx
Johan Jurander----oxoxoxoxxx
Axel Nilsson-oooxoxxx
Peter Svensson--ooxoxxx
C-final
29/1 12:00
Tot. plac.
1 Axel Rogö
IFK Göteborg
07 IFK Göteborg 410 24 PB
2 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 410 =25 PB
3 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 395 29 PB
4 Kevin Duvert
Turebergs FK
98 Turebergs FK 380 30 PB
5 Jack Forsberg
Västerås FK
06 Västerås FK 380 31 PB
=6 Hugo Engkvist
Upsala IF
06 Upsala IF 365 =32
=6 Theodor Duvert
Turebergs FK
01 Turebergs FK 365 =32
8 David Berglund
AIK
07 AIK 365 34
9 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 365 35 PB
10 Quincy Hackett
Hammarby IF
07 Hammarby IF 335 =38
10 Ove Hagström
Örgryte IS
07 Örgryte IS 335 =38
12 Marcial Zetterfeldt
Finspångs AIK
07 Finspångs AIK 320 40
280300320335350365380395410425
Erik Larripa Taxell------xooxxox
Quincy Hackett-xo-xoxxx
Hugo Engkvist----ooxxx
David Berglund---ooxoxxx
Theodor Duvert---oooxxx
Jack Forsberg---oxxoxooxxx
Marcial Zetterfeldtxoxooxxx
Kevin Duvert---oxoxooxxx
Ove Hagström--xoxoxxx
Levi Back--xoxooxxo----
Albin Edgert---oxoooxoxxx
Axel Rogö----ooxoxooxxx
D-final
29/1 12:00
Tot. plac.
1 Ivan Nilsson
Bålsta IK
07 Bålsta IK 350 36 PB
2 Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 335 37 PB
3 Alexander Mickelson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 320 41 SB
4 Gustav Karlén
Västerås FK
07 Västerås FK 300 =42 PB
4 Emil Henriksnäs
Upsala IF
07 Upsala IF 300 =42 PB
6 Leon Bermhed
Tjalve FIF
10 Tjalve FIF 260 44
7 Karl Nestor
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 260 45
8 Emil Nestor
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 260 46
220240260280300320335350365
Gustav Karlén--ooxxoxxx
Emil Nestor-oxxoxxx
Ivan Nilsson-----xooxoxxx
Simon Lindström----oooxxx
Alexander Mickelson----xoxxoxxx
Karl Nestorxooxoxxx
Leon Bermhed-ooxxx
Emil Henriksnäs-oooxxoxxx
Sammanställning per klass
P19
1 Philip Andreas Kubon
Fana IL (NOR)
04 Fana IL (NOR) 485
2 William Asker
Örgryte IS
04 Örgryte IS 485
3 Teodor Borgius
Hammarby IF
03 Hammarby IF 470
4 Johan Jurander
Motala AIF
03 Motala AIF 470
5 Sebastian Røed Hovland
Fana IL (NOR)
04 Fana IL (NOR) 455
6 Elliot Duvert
Turebergs FK
03 Turebergs FK 455
7 Felix Nyberg
Bromma IF
03 Bromma IF 440
8 Gustav Thyrman
IF Rigor
04 IF Rigor 395
P17
1 Viktor Rahm
Västerås FK
05 Västerås FK 470
2 Linus Jönsson
Tjalve FIF
05 Tjalve FIF 455
3 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 440
4 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 440
5 Axel Nilsson
Bålsta IK
05 Bålsta IK 425
6 Jacob Semb-Josefson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 410
7 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 410
8 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 395
9 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 395
10 Jack Forsberg
Västerås FK
06 Västerås FK 380
11 Hugo Engkvist
Upsala IF
06 Upsala IF 365
P15
1 Axel Rogö
IFK Göteborg
07 IFK Göteborg 410
2 David Berglund
AIK
07 AIK 365
3 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 365
4 Ivan Nilsson
Bålsta IK
07 Bålsta IK 350
5 Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 335
6 Quincy Hackett
Hammarby IF
07 Hammarby IF 335
6 Ove Hagström
Örgryte IS
07 Örgryte IS 335
8 Marcial Zetterfeldt
Finspångs AIK
07 Finspångs AIK 320
9 Alexander Mickelson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 320
10 Gustav Karlén
Västerås FK
07 Västerås FK 300
10 Emil Henriksnäs
Upsala IF
07 Upsala IF 300
12 Karl Nestor
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 260
13 Emil Nestor
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 260
P13
1 Leon Bermhed
Tjalve FIF
10 Tjalve FIF 260
Män
1 Pål Lillefosse
Fana IL (NOR)
01 Fana IL (NOR) 575
2 Robin Jacobsson
Ullevi FK
98 Ullevi FK 500
3 Emil Carlsson
IFK Växjö
02 IFK Växjö 485
4 Jonatan Håkansson
Hässelby SK
01 Hässelby SK 470
5 Carl-Einar Söderström Eskonniemi
Hellas FK
99 Hellas FK 470
6 Harald Gemmel
Täby IS
01 Täby IS 470
7 Tom Johansson
KFUM Örebro
99 KFUM Örebro 455
8 Karl Zuber
Hässelby SK
98 Hässelby SK 455
9 Micael Fagö
IFK Växjö
94 IFK Växjö 440
10 Peter Svensson
IF Rigor
02 IF Rigor 425
11 Gustav Kullman
Turebergs FK
96 Turebergs FK 410
12 Kevin Duvert
Turebergs FK
98 Turebergs FK 380
13 Theodor Duvert
Turebergs FK
01 Turebergs FK 365