Resultater Platen Indoor Games

Vätternrunda Arena, Motala   2022-02-13

Arrangör: Motala AIF Tävlingsledare: Peter Håkansson Senast uppdaterad: 2022-04-22 21:21:24
Visa Resultatkort
Kvinnor 400 m
1 Christina Laubenstein
LSG Saarbrücken-Sulzbachtal (GER)
97 LSG Saarbrücken-Sulzbachtal (GER) 1:02.69
2 Agnes Sörestad
Motala AIF
06 Motala AIF 1:05.94
3 Tilde Adolfsson
Motala AIF
05 Motala AIF 1:07.62
4 Svea Eklundh
Motala AIF
05 Motala AIF 1:08.66
Kvinnor Höjd
1 Emelie Nyström
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF 156
2 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 151
3 Malva Axén
Motala AIF
05 Motala AIF 146
Nova Boquist
Tjalve FIF
06 Tjalve FIF x
136141146151161156161
Malva Axénooxoxxx
Matilda Åkerman-oxoxoxxx
Nova Boquist--
Emelie Nyström---o-oxxx
Kvinnor Längd
1 Ida Fogdesson
Tjalve FIF
06 Tjalve FIF 5.34
2 Emelina Wirebro
Motala AIF
99 Motala AIF 5.31
3 Siri Forrström
IKHP Huskvarna
04 IKHP Huskvarna 4.88
4 Malva Axén
Motala AIF
05 Motala AIF 4.58
123456
Ida Fogdesson5.255.325.185.345.223.72
Siri Forrström4.634.524.504.854.624.88
Malva Axén4.464.514.583.544.564.53
Emelina Wirebro5.044.825.195.265.315.16
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
1 Martina Efraimsson
Motala AIF
85 Motala AIF 11.28
2 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 9.33
3 Sandra Pettersson
Motala AIF
78 Motala AIF 5.77
123456
Matilda Åkerman9.09xxx9.33x
Martina Efraimsson10.9211.2810.6010.72x10.49
Sandra Petterssonxx5.775.405.50x
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
1 Malva Axén
Motala AIF
05 Motala AIF 12.20
2 Nova Boquist
Tjalve FIF
06 Tjalve FIF 6.44
123456
Malva Axén11.9112.2012.0811.5611.8611.38
Nova Boquist6.446.165.785.746.355.67
F15 400 m
A-Final
Tot. plac.
1 Moa Kindbom
Motala AIF
07 Motala AIF 1:06.33 1
2 Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 1:08.05 2
3 Maja Andersson
IF Hagen
07 IF Hagen 1:10.00 3
4 Matilda Käck
Motala AIF
07 Motala AIF 1:10.57 5
B-Final
Tot. plac.
1 Evenilla Berglund
Tranås AIF
08 Tranås AIF 1:10.30 4
2 Lova Slänsby
Motala AIF
08 Motala AIF 1:13.93 6
3 Ida Gustavsson
IKHP Huskvarna
08 IKHP Huskvarna 1:14.95 7
F15 Höjd
1 Tinne Jacobsson
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 151
2 Ida Gustavsson
IKHP Huskvarna
08 IKHP Huskvarna 146
3 Matilda Käck
Motala AIF
07 Motala AIF 141
4 Alina Halenius
Motala AIF
08 Motala AIF 131
126131136141146151156
Alina Haleniusooxxx
Tinne Jacobsson---oooxxx
Ida Gustavssonoooooxxx
Matilda Käck-ooxxoxxx
F15 Längd
1 Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF 4.77
2 Moa Kindbom
Motala AIF
07 Motala AIF 4.63
3 Ida Gustavsson
IKHP Huskvarna
08 IKHP Huskvarna 4.43
4 Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 4.32
5 Tinne Jacobsson
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 4.28
6 Matilda Käck
Motala AIF
07 Motala AIF 4.20
7 Doris Blomqvist Blom
Åsbro GOIF
08 Åsbro GOIF 4.01
8 Isabelle Bahr
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 3.95
9 Alina Halenius
Motala AIF
08 Motala AIF 3.85
10 Lova Slänsby
Motala AIF
08 Motala AIF 3.81
11 Thea Randström
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 3.72
12 Evenilla Berglund
Tranås AIF
08 Tranås AIF 3.62
13 Clara Nordenberg
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 3.28
123456
Tindra Westlund Stenberg3.903.664.074.084.094.32
Doris Blomqvist Blom4.013.74x3.883.153.22
Alina Halenius3.733.473.85
Tuva Lindstedt4.564.504.264.554.77x
Ida Gustavsson4.354.434.234.234.143.95
Clara Nordenberg2.103.193.28
Tinne Jacobsson3.994.28x4.184.204.18
Lova Slänsby3.75x3.81
Matilda Käck3.224.004.204.04x4.02
Isabelle Bahr3.833.95----
Thea Randström3.723.553.48
Moa Kindbom4.534.54x4.614.314.63
Evenilla Berglund3.603.623.49
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
1 Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF 10.59
2 Matilda Käck
Motala AIF
07 Motala AIF 9.12
3 Tinne Jacobsson
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 8.81
4 Thea Randström
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 8.11
5 Ida Gustavsson
IKHP Huskvarna
08 IKHP Huskvarna 8.05
6 Moa Kindbom
Motala AIF
07 Motala AIF 7.72
7 Molly Brissman
Motala AIF
08 Motala AIF 7.29
8 Evenilla Berglund
Tranås AIF
08 Tranås AIF 7.14
9 Clara Nordenberg
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 6.80
10 Alina Halenius
Motala AIF
08 Motala AIF 6.32
11 Tanya Jamshidi
Motala AIF
08 Motala AIF 4.24
123456
Alina Halenius6.225.866.32
Evenilla Berglund6.857.146.797.087.046.57
Matilda Käck8.648.939.069.128.648.76
Tinne Jacobsson7.738.448.818.418.39x
Tanya Jamshidixx4.24
Molly Brissman7.167.085.456.606.867.29
Tuva Lindstedt10.529.8810.1010.5910.3410.06
Thea Randström8.088.11xx7.56x
Moa Kindbomx7.217.617.547.557.72
Ida Gustavsson8.057.637.937.616.446.97
Clara Nordenberg6.40x6.80
F13 400 m
A-Final
Tot. plac.
1 Stina Östholm
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI 1:07.58 2
2 Elsa Blårand
Tjalve FIF
10 Tjalve FIF 1:08.78 3
3 Rebecka Albinsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 1:09.09 4
Nelly Boquist
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF DNS
B-Final
Tot. plac.
1 Nellie Garmland
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK 1:06.12 1
2 Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF 1:11.40 5
3 Ebba Hammarstrand
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF 1:15.55 6
4 Maja Martini
Motala AIF
10 Motala AIF 1:24.05 12
C-Final
Tot. plac.
1 Ella Engvall
Tjalve FIF
10 Tjalve FIF 1:16.56 7
2 Signagärd Berglund
Tranås AIF
10 Tranås AIF 1:19.11 8
3 Siri Skogehäll
Åsbro GOIF
10 Åsbro GOIF 1:21.82 9
4 Anja Leonowicz
Åsbro GOIF
10 Åsbro GOIF 1:30.78 14
D-Final
Tot. plac.
1 Tindra Windisch
Tjalve FIF
10 Tjalve FIF 1:22.02 10
2 Klara Thor
Tjalve FIF
10 Tjalve FIF 1:23.75 11
3 Cornelia Staf
Motala AIF
10 Motala AIF 1:24.21 13
Leah Johansson
Motala AIF
10 Motala AIF DNS
F13 Höjd
1 Ebba Hammarstrand
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF 140
2 Nelly Boquist
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF 134
3 Sofia Hägg
Finspångs AIK
09 Finspångs AIK 134
4 Elsa Blårand
Tjalve FIF
10 Tjalve FIF 134
5 Stina Östholm
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI 134
6 Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF 131
7 Signagärd Berglund
Tranås AIF
10 Tranås AIF 126
8 Nellie Hemmingsson
Motala AIF
10 Motala AIF 121
9 Anja Leonowicz
Åsbro GOIF
10 Åsbro GOIF 121
10 Maja Martini
Motala AIF
10 Motala AIF 116
11 Tindra Windisch
Tjalve FIF
10 Tjalve FIF 111
12 Cornelia Staf
Motala AIF
10 Motala AIF 111
101106111116121126131134137140143
Nellie Hemmingssonoooooxxx
Malva Sundqvist--oooooxxx
Sofia Hägg--oooooxoxxx
Tindra Windischoooxxx
Anja Leonowiczoooxoxoxxx
Stina Östholm---ooooxxoxxx
Ebba Hammarstrand----ooxooxooxxx
Signagärd Berglund--ooooxxx
Elsa Blårand ooooooxoxoxxx
Maja Martiniooooxxx
Nelly Boquist----oxoxooxxx
Cornelia Stafooxxoxxx
F13 Längd
Hoppzon
1 Nellie Garmland
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK 4.93
2 Sofia Hägg
Finspångs AIK
09 Finspångs AIK 4.48
3 Stina Östholm
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI 4.40
4 Ebba Hammarstrand
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF 4.32
5 Nelly Boquist
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF 4.22
6 Rebecka Albinsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 4.22
7 Elsa Blårand
Tjalve FIF
10 Tjalve FIF 4.22
8 Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF 4.08
9 Siri Skogehäll
Åsbro GOIF
10 Åsbro GOIF 3.86
10 Nellie Hemmingsson
Motala AIF
10 Motala AIF 3.85
11 Maja Martini
Motala AIF
10 Motala AIF 3.65
12 Cornelia Staf
Motala AIF
10 Motala AIF 3.44
13 Ella Engvall
Tjalve FIF
10 Tjalve FIF 3.42
14 Anja Leonowicz
Åsbro GOIF
10 Åsbro GOIF 3.35
15 Tindra Windisch
Tjalve FIF
10 Tjalve FIF 3.26
Leah Johansson
Motala AIF
10 Motala AIF x
123456
Stina Östholm4.244.394.254.274.344.40
Sofia Hägg4.484.154.344.154.264.22
Nellie Garmland4.724.934.814.464.694.73
Elsa Blårand 4.074.013.783.843.524.22
Nellie Hemmingssonx3.85x
Anja Leonowicz3.303.353.30
Siri Skogehäll3.86x3.73
Cornelia Stafx3.443.43
Ella Engvall3.423.343.31
Maja Martini3.553.633.65
Malva Sundqvist4.014.083.923.783.893.96
Nelly Boquist4.214.004.034.104.22-
Tindra Windisch3.202.993.26
Ebba Hammarstrand4.323.954.094.034.024.20
Leah Johanssonxxx
Rebecka Albinsson3.934.124.064.154.174.22
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
1 Nelly Boquist
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF 11.08
2 Sofia Hägg
Finspångs AIK
09 Finspångs AIK 10.24
3 Elsa Blårand
Tjalve FIF
10 Tjalve FIF 9.80
4 Nellie Garmland
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK 8.72
5 Klara Thor
Tjalve FIF
10 Tjalve FIF 7.89
6 Ebba Hammarstrand
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF 7.81
7 Ella Engvall
Tjalve FIF
10 Tjalve FIF 7.70
8 Maja Martini
Motala AIF
10 Motala AIF 7.47
9 Nellie Hemmingsson
Motala AIF
10 Motala AIF 6.82
10 Signagärd Berglund
Tranås AIF
10 Tranås AIF 6.53
11 Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF 6.23
12 Siri Skogehäll
Åsbro GOIF
10 Åsbro GOIF 5.64
13 Cornelia Staf
Motala AIF
10 Motala AIF 5.27
14 Tindra Windisch
Tjalve FIF
10 Tjalve FIF 4.98
123456
Maja Martini6.996.947.476.647.267.01
Sofia Hägg9.788.889.4610.248.539.61
Ella Engvall7.447.587.677.707.426.62
Nellie Garmland7.787.338.728.388.528.34
Malva Sundqvist5.936.236.17
Cornelia Stafx5.215.27
Nellie Hemmingsson6.676.566.82
Ebba Hammarstrand7.767.547.687.816.027.65
Tindra Windisch4.534.714.98
Signagärd Berglund6.326.536.13
Siri Skogehällx5.645.51
Klara Thor6.447.557.897.267.68x
Nelly Boquist9.7710.1810.549.4811.0810.48
Elsa Blårand 8.919.808.689.469.329.38
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 400 m
1 Gösta Berglund
Tranås AIF
06 Tranås AIF 54.48
2 Joel Rydoff
Motala AIF
02 Motala AIF 1:02.31
3 Vifast Berglund
Tranås AIF
05 Tranås AIF 1:02.41
4 Patric Halenius
Motala AIF
68 Motala AIF 1:13.16
Män Höjd
1 Joel Rydoff
Motala AIF
02 Motala AIF 161
2 Patric Halenius
Motala AIF
68 Motala AIF 136
126131136141146151161165
Joel Rydoff--oooxooxxx
Patric Haleniusoooxxx
Män Längd
1 Gustav Magnusson
Tjalve FIF
00 Tjalve FIF 6.89
2 Jonatan Lindh
IKHP Huskvarna
04 IKHP Huskvarna 6.14
3 Anton Östebo
Linköpings GIF
96 Linköpings GIF 6.07
4 Michael Strupp
Linköpings GIF
96 Linköpings GIF 6.03
5 Patric Halenius
Motala AIF
68 Motala AIF 4.65
6 Joel Rydoff
Motala AIF
02 Motala AIF 4.64
123456
Michael Strupp5.715.515.675.746.016.03
Anton Östebo6.075.756.026.016.035.90
Jonatan Lindh5.565.465.706.14
Patric Halenius4.344.544.414.444.654.42
Joel Rydoffx1.31x4.64x2.88
Gustav Magnusson6.896.796.836.766.846.56
P15 400 m
A-Final
Tot. plac.
1 Mattias Embretzen
Motala AIF
07 Motala AIF 1:08.34 3
2 Albin Wallgren
Åsbro GOIF
07 Åsbro GOIF 1:10.17 4
3 Gunnar Wistrand
Åsbro GOIF
08 Åsbro GOIF 1:15.00 5
B-Final
Tot. plac.
1 Miron Weber
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 59.95 1
2 Erik Sethsson
IK Sisu
07 IK Sisu 1:05.41 2
P15 Höjd
1 Elias Högnelid
Tjalve FIF
08 Tjalve FIF 161
2 Miron Weber
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 161
3 Loke Salberg
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 156
4 Filip Ydreborg
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 151
136141146151156161164
Elias Högnelid-ooooxoxxxx
Loke Salberg-xooxxoxxoxxx
Filip Ydreborgoooxoxxx
Miron Weber-oooxoxoxxx
P15 Längd
1 Miron Weber
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 5.50
2 Filip Ydreborg
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 5.45
3 Elias Högnelid
Tjalve FIF
08 Tjalve FIF 5.29
4 Arvid Lundmark
Finspångs AIK
08 Finspångs AIK 4.99
5 Loke Salberg
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 4.79
6 Erik Sethsson
IK Sisu
07 IK Sisu 4.57
7 Mattias Embretzen
Motala AIF
07 Motala AIF 4.30
8 Albin Wallgren
Åsbro GOIF
07 Åsbro GOIF 3.81
9 Gunnar Wistrand
Åsbro GOIF
08 Åsbro GOIF 3.51
123456
Loke Salberg4.794.684.554.684.66x
Elias Högnelid4.854.714.834.854.745.29
Filip Ydreborgx5.27x5.185.175.45
Erik Sethsson4.574.344.514.514.484.52
Albin Wallgren3.743.673.533.673.813.72
Gunnar Wistrand3.451.143.51
Arvid Lundmark4.994.874.874.904.694.86
Mattias Embretzen4.074.123.494.304.214.24
Miron Weber4.855.125.205.014.965.50
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
1 Miron Weber
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 10.20
2 Filip Ydreborg
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 9.75
3 Loke Salberg
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 9.23
123456
Miron Weber10.209.489.189.4710.1810.02
Filip Ydreborg8.529.758.227.738.459.22
Loke Salberg8.438.899.058.39x9.23
P13 400 m
A-Final
Tot. plac.
1 Leon Skuthälla
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF 1:09.93 1
2 Leo Törnqvist
Motala AIF
10 Motala AIF 1:11.07 2
3 Olle Skoog Karlsson
Finspångs AIK
10 Finspångs AIK 1:11.10 3
B-Final
Tot. plac.
1 Edwin Wallgren
Åsbro GOIF
09 Åsbro GOIF 1:16.24 4
2 Malte Hagerud
Åsbro GOIF
09 Åsbro GOIF 1:26.38 5
Sigge Läthén
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF DNS
P13 Höjd
1 Leon Bermhed
Tjalve FIF
10 Tjalve FIF 143
2 Leon Skuthälla
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF 134
3 Alfred Stuhrmann
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF 126
4 Leo Törnqvist
Motala AIF
10 Motala AIF 111
101106111116121126131134137140143146
Alfred Stuhrmann--ooooxxx
Leon Skuthälla--ooooooxxx
Leon Bermhed---oooooooxxoxxx
Leo Törnqvistoooxxx
P13 Längd
Hoppzon
1 Leon Bermhed
Tjalve FIF
10 Tjalve FIF 4.33
2 Leo Törnqvist
Motala AIF
10 Motala AIF 4.25
3 Alfred Stuhrmann
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF 4.18
4 Edwin Wallgren
Åsbro GOIF
09 Åsbro GOIF 4.11
5 Leon Skuthälla
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF 3.87
6 Malte Hagerud
Åsbro GOIF
09 Åsbro GOIF 3.75
7 Abd Alnafra
Åsbro GOIF
10 Åsbro GOIF 2.54
Sigge Läthén
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF x
123456
Leon Skuthälla3.743.573.75x3.073.87
Sigge Läthénxxxxxx
Leo Törnqvist4.254.073.933.963.923.89
Edwin Wallgren3.913.913.814.004.114.11
Leon Bermhed4.284.284.194.084.254.33
Alfred Stuhrmann3.954.083.934.134.183.92
Abd Alnafrax2.542.48x2.362.49
Malte Hagerud3.152.983.753.203.123.15
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
1 Alfred Stuhrmann
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF 7.79
2 Abd Alnafra
Åsbro GOIF
10 Åsbro GOIF 4.93
123456
Alfred Stuhrmann7.677.547.767.057.197.79
Abd Alnafra4.934.874.724.044.244.80
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

M50 Kula
Vikt: 6,0kg
1 Patric Halenius
Motala AIF
68 Motala AIF 8.12
123456
Patric Halenius7.336.937.607.077.028.12