Resultater Åhus Indoor

Liviushallen, Kristianstad   2022-02-04 - 2022-02-06

Arrangör: Åhus FIK Senast uppdaterad: 2022-04-22 21:22:51
2022-02-04 2022-02-05 2022-02-06 Alla dagar
Kvinnor 60 m
6/2 14:30
1 Hannah Hansson
Åhus FIK
00 Åhus FIK 7.99 PB
2 Emma Gerdes
Åhus FIK
03 Åhus FIK 8.32
3 Dilek Özgür
Åhus FIK
03 Åhus FIK 8.43 PB
4 Cornelia Helgesson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 8.51 SB
Kvinnor 60 m Extraheat
6/2 15:50
1 Hannah Hansson
Åhus FIK
00 Åhus FIK 8.12
2 Emma Gerdes
Åhus FIK
03 Åhus FIK 8.47
3 Cornelia Helgesson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 8.52
Kvinnor 60 m häck
Höjd: 84,0cm
6/2 14:00
1 Moa Kjellander
Ullevi FK
99 Ullevi FK 9.27 SB
2 Alfrida Kilvik
IF Kville
01 IF Kville 9.64 =PB
3 Dilek Özgür
Åhus FIK
03 Åhus FIK 10.24
Kvinnor 60 m häck Extraheat
Höjd: 84,0cm
6/2 15:00
1 Moa Kjellander
Ullevi FK
99 Ullevi FK 9.31
2 Alfrida Kilvik
IF Kville
01 IF Kville 9.50 PB
Dilek Özgür
Åhus FIK
03 Åhus FIK DNF
Kvinnor Höjd
6/2 15:00
1 Johanna Persson
Simrishamns AIF
03 Simrishamns AIF 153
143148153158
Johanna Perssonooxoxxx
Kvinnor Längd
6/2 15:00
1 Cornelia Helgesson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 4.85
2 Lia Dahlqvist
Åhus FIK
05 Åhus FIK 4.82 PB
3 Filippa Svensson
Åhus FIK
03 Åhus FIK 4.69
4 Matilda Svensson
Åhus FIK
06 Åhus FIK 4.66
5 Selma Strömbäck
Åhus FIK
06 Åhus FIK 4.06
123456
Matilda Svensson4.44x4.484.604.66-
Selma Strömbäckxx3.954.06xx
Filippa Svenssonx4.534.694.62x4.63
Lia Dahlqvist4.65xxx4.724.82
Cornelia Helgesson4.644.654.854.534.514.68
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
6/2 14:00
1 Moa Feldt
Hässleholms AIS
03 Hässleholms AIS 12.75
2 Alicia Byström
Hässleholms AIS
01 Hässleholms AIS 8.96
123456
Alicia Byström8.96xx8.658.59x
Moa Feldt11.9212.4912.7512.5112.4811.97
Kvinnor Viktkastning
Vikt: 9,08kg
4/2 18:45
1 Anna Fomina
Hässleholms AIS
98 Hässleholms AIS 12.12
2 Alicia Byström
Hässleholms AIS
01 Hässleholms AIS 11.82 SB
3 Linda Manderhjelm
IKHP Huskvarna
80 IKHP Huskvarna 8.95
123456
Alicia Byström10.6210.8811.1611.67x11.82
Linda Manderhjelm8.53xx8.718.958.34
Anna Fomina11.3512.1211.7210.57xx
F19 Viktkastning
Vikt: 9,08kg
4/2 18:45
1 Amelie Götesson
Varbergs GIF
04 Varbergs GIF 12.27 PB
123456
Amelie Götesson11.5611.6911.3612.2712.2411.65
F17 60 m
6/2 12:30
1 Lia Dahlqvist
Åhus FIK
05 Åhus FIK 8.48 PB
2 Matilda Svensson
Åhus FIK
06 Åhus FIK 8.65 PB
3 Tea Kruse-Persson
Åhus FIK
06 Åhus FIK 8.72 =PB
4 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9.14
5 Hedda Månsson
Åhus FIK
05 Åhus FIK 9.25 PB
6 Amanda Banke
Åhus FIK
05 Åhus FIK 9.65
F17 60 m häck
Höjd: 76,2cm
6/2 11:30
1 Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9.50 PB
F17 Höjd
6/2 11:50
1 Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 153
2 Tea Kruse-Persson
Åhus FIK
06 Åhus FIK 143 =PB
143148153158
Lovisa Nilsson--xoxxx
Tea Kruse-Perssonoxxx
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
6/2 11:30
1 Majken Nilsson
Simrishamns AIF
06 Simrishamns AIF 11.30
2 Tilde Schack
Åhus FIK
05 Åhus FIK 10.90 PB
3 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 10.54 PB
123456
Majken Nilsson10.399.6010.7110.9111.0111.30
Tilde Schack10.8110.6910.1610.74x10.90
Sara Anderssonx9.849.4510.549.3310.49
F17 Viktkastning
Vikt: 7,26kg
4/2 18:45
1 Anna Askencrantz
IFK Växjö
06 IFK Växjö 15.29
2 Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu 13.71 PB
3 Tilde Schack
Åhus FIK
05 Åhus FIK 11.92 PB
123456
Anna Askencrantz14.47x13.68x14.5415.29
Ellen Adolfssonx13.66x13.71x13.48
Tilde Schackx9.5411.1911.46x11.92
F15 60 m Försök
6/2 09:00
Heat 1
1 Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet 8.91 q PB
2 Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF 8.99 q PB
3 Lovis Olsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 9.01 q
Anna Abrahamsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK DNS
Heat 2
1 Milene Rosberg
Malmö AI
07 Malmö AI 8.54 q
2 Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 8.99 q
3 Nicole Björklund
Åhus FIK
07 Åhus FIK 9.06 q PB
4 Isabella Winsnes
IFK Lund
07 IFK Lund 9.26
F15 60 m Final
6/2 10:50
1 Milene Rosberg
Malmö AI
07 Malmö AI 8.45
2 Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF 8.94 PB
3 Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 8.98
4 Nicole Björklund
Åhus FIK
07 Åhus FIK 9.04 PB
5 Lovis Olsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 9.08
6 Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet 9.11
F15 60 m häck
Höjd: 76.2cm
6/2 10:20
1 Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet 10.32
2 Isabella Winsnes
IFK Lund
07 IFK Lund 11.14 PB
3 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 11.55 PB
F15 Stav
6/2 09:10
1 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 243 PB
2 Nicole Björklund
Åhus FIK
07 Åhus FIK 223
Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF x
193203213223233243253
Vilma Atthagexxx
Nicole Björklund-oooxxx
Meja Wallering--xooooxxx
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
6/2 10:10
1 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 10.13 PB
2 Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF 8.20
3 Isabelle Johnfors
Åhus FIK
08 Åhus FIK 6.84 =PB
123456
Meja Wallering9.929.5110.139.319.369.02
Siri Zetterdahl8.018.207.52x7.087.22
Isabelle Johnfors6.776.316.736.476.846.56
F14 60 m Försök
5/2 14:00
Heat 1
1 Ellinor Wennolf
Malmö AI
08 Malmö AI 8.46 q
2 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 8.87 q PB
3 Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK 9.14 q PB
4 Johanna Falk
Åhus FIK
08 Åhus FIK 9.17 q
5 Vera Lund
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 9.38
Heat 2
1 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 8.52 q
2 Nova Hedin
Åhus FIK
08 Åhus FIK 9.04 q
3 Nicole Thomasson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 9.25
4 Filippa Persson
Höörs IS
08 Höörs IS 9.77
5 Vendela Bogren
Höörs IS
08 Höörs IS 9.90
6 Ida Fritiofsson
Höörs IS
08 Höörs IS 10.06
F14 60 m Final
5/2 15:50
1 Ellinor Wennolf
Malmö AI
08 Malmö AI 8.39
2 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 8.64
3 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 9.01
4 Nova Hedin
Åhus FIK
08 Åhus FIK 9.08
5 Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK 9.28
Johanna Falk
Åhus FIK
08 Åhus FIK DNS
F14 60 m häck
Höjd: 76.2cm
5/2 15:10
1 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 10.04
2 Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 10.15
3 Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK 10.58
4 Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 10.85 PB
F14 Höjd
5/2 15:10
1 Johanna Falk
Åhus FIK
08 Åhus FIK 143
2 Nicole Thomasson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 138
3 Alicia Dahlerus
Åhus FIK
09 Åhus FIK 133 PB
4 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 128
113118123128133138143147
Nicole Thomassonooooxxoxoxxx
Alicia Dahlerus--oooxxx
Ida Wikberg--ooxxx
Johanna Falk-ooooooxxx
F14 Stav
5/2 14:10
1 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 252 PB
2 Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK 242 PB
3 Alicia Dahlerus
Åhus FIK
09 Åhus FIK 182
152162172172172182192202212222232242252262
Vera Frisk------oooooxoxxx
Alicia Dahlerusooo-oxoxxx
Alice Olsson-oo-oxooxxooooxxx
F13 60 m Försök
5/2 12:20
Heat 1
1 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 9.17 q
2 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 9.35 q PB
3 Vilma Andersson
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 9.59 q
4 Alma Arvidsson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 10.13
Heat 2
1 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 9.09 q
2 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 9.28 q
3 Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD 9.41 q PB
4 Moa Cederström
IFK Lund
10 IFK Lund 9.63
5 Vera Bergkvist
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 9.75
F13 60 m Final
5/2 13:10
1 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 9.00 PB
2 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 9.09
3 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 9.25
4 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 9.29 PB
5 Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD 9.57
6 Vilma Andersson
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 9.71
F13 60 m häck
Höjd: 70cm
5/2 11:30
1 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 10.94 PB
2 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 11.24
3 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 11.70
4 Vilma Andersson
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 13.52
5 Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD 13.58
F13 Längd
Hoppzon
5/2 11:40
1 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 4.28
2 Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD 4.24
3 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 3.98
4 Vera Bergkvist
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 3.87 PB
5 Alma Arvidsson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 3.58
6 Vilma Andersson
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 3.49 =PB
7 Bea Jönsson
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 2.75
Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund -
123456
Ester Drott Ripoll3.933.983.813.843.563.88
Vilma Andersson3.42x3.223.482.983.49
Vera Bergkvist3.873.823.863.763.823.86
Alma Arvidsson 3.523.493.253.583.413.39
Bea Jönsson2.502.732.652.752.722.56
Seoyul Choi---
Joline Billsten4.28x4.004.104.134.10
Ella Kjellberg4.051.282.484.144.114.24
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
5/2 12:40
1 Alina Glava
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 10.20 PB
2 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 9.99
3 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 9.21
4 Savannah Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 9.06 PB
5 Anna Sällberg
Åhus FIK
09 Åhus FIK 9.01 PB
6 Vera Bergkvist
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 7.49 PB
7 Vilma Andersson
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 5.12
123456
Anna Sällberg8.60x7.298.879.018.78
Sienna Karström9.649.33x9.499.799.99
Alina Glava9.509.8410.119.899.8810.20
Savannah Karström8.638.699.018.849.06x
Joline Billsten9.219.118.827.778.188.90
Vera Bergkvist6.856.866.436.726.837.49
Vilma Andersson4.473.955.124.674.174.51
F12 60 m Försök
5/2 09:30
Heat 1
1 Moa Cederström
IFK Lund
10 IFK Lund 9.57 q PB
2 Selma Ströbeck
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 10.18 q
3 Olivia Rönnerling
FK Athlet
10 FK Athlet 10.78 q PB
4 Elin Ralmark
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 10.87 PB
Heat 2
1 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 9.85 q PB
2 Lexia Miccilia
Åhus FIK
10 Åhus FIK 9.93 q
3 Amy Halmo
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 10.02 q PB
4 Gabriella Dunemark
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 11.23
F12 60 m Final
5/2 10:40
1 Moa Cederström
IFK Lund
10 IFK Lund 9.63
2 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 9.88
3 Amy Halmo
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 10.01 PB
4 Lexia Miccilia
Åhus FIK
10 Åhus FIK 10.09
5 Selma Ströbeck
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 10.22
6 Olivia Rönnerling
FK Athlet
10 FK Athlet 10.88
F12 60 m häck
Höjd: 70cm
5/2 09:00
1 Lexia Miccilia
Åhus FIK
10 Åhus FIK 12.63
2 Amy Halmo
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 12.89
3 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 12.94
4 Elin Ralmark
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 13.58
F12 Höjd
5/2 10:00
1 Lexia Miccilia
Åhus FIK
10 Åhus FIK 118
2 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 113
3 Olivia Rönnerling
FK Athlet
10 FK Athlet 103
4 Amy Halmo
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 103
5 Gabriella Dunemark
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 98
9398103108113118122
Gabriella Dunemarkoxxoxxx
Lexia Miccilia--oooxxoxxx
Ebba Danarö--oooxxx
Amy Halmooxoxoxxx
Olivia Rönnerlingoooxxx
F12 Längd
Hoppzon
5/2 09:20
1 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 3.61 PB
2 Selma Ströbeck
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 3.55
3 Lexia Miccilia
Åhus FIK
10 Åhus FIK 3.51
4 Amy Halmo
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 3.29 PB
5 Olivia Rönnerling
FK Athlet
10 FK Athlet 3.16
6 Elin Ralmark
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 3.12
7 Gabriella Dunemark
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 2.86
123456
Gabriella Dunemark2.862.652.231.612.762.74
Olivia Rönnerling3.163.062.99x2.492.91
Selma Ströbeckx3.433.553.473.35x
Elin Ralmark3.123.042.973.012.863.08
Lexia Miccilia3.46x3.172.923.203.51
Amy Halmo2.963.293.053.113.032.18
Ebba Danarö3.533.613.323.343.503.59
Veteraner Kvinnor 60 m
5/2 17:40
1 Lina Sövgren
FK Athlet
79 FK Athlet 10.36
2 Krisitna Ponting
IF UDD
61 IF UDD 16.25
Sammanställning per klass
K60
1 Krisitna Ponting
IF UDD
61 IF UDD 16.25
K40
1 Lina Sövgren
FK Athlet
79 FK Athlet 10.36
Veteraner Kvinnor Längd
5/2 17:40
1 Kerstin Karlström
Åhus FIK
70 Åhus FIK 2.60
2 Ellna Johnsson
Åhus FIK
85 Åhus FIK 2.31
123456
Kerstin Karlström2.602.472.60---
Ellna Johnsson2.112.31x2.122.272.11
Sammanställning per klass
K50
1 Kerstin Karlström
Åhus FIK
70 Åhus FIK 2.60
K35
1 Ellna Johnsson
Åhus FIK
85 Åhus FIK 2.31
Män 60 m
6/2 14:40
1 Erik Johansson
Hässleholms AIS
94 Hässleholms AIS 7.55 q PB
2 Jesper Dreifaldt
Åhus FIK
02 Åhus FIK 7.98 q
3 Erik Lindberg
Åhus FIK
02 Åhus FIK 8.04 q
Män 60 m Extraheat
6/2 15:40
1 Erik Johansson
Hässleholms AIS
94 Hässleholms AIS 7.60
2 Erik Lindberg
Åhus FIK
02 Åhus FIK 8.06
Män Höjd
6/2 15:00
1 Joakim Hald
FK Athlet
96 FK Athlet 163 PB
2 Henrik Falknell
FK Athlet
74 FK Athlet 153
138143148153158161163165
Henrik Falknello-ooxxx
Joakim Hald-oooxoxxoxxoxxx
Män Stav
6/2 11:30
1 Jesper Dreifaldt
Åhus FIK
02 Åhus FIK 343 PB
323333343353
Jesper Dreifaldto-xoxxx
Män Längd
6/2 14:00
1 Joel Torp
Åhus FIK
04 Åhus FIK 5.86 PB
2 Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 5.67
3 Leo Strand
Höörs IS
05 Höörs IS 5.65
4 Joakim Hald
FK Athlet
96 FK Athlet 5.47 PB
5 Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 5.37
6 Arvid Jiwestam
Åhus FIK
04 Åhus FIK 5.13
123456
Leo Strand5.285.585.655.415.475.44
Arvid Jiwestamxxxxx5.13
Tim Björk Schwabe5.374.065.25xxx
Adam Greszkiewicz5.35x4.745.675.455.55
Joakim Hald4.834.915.185.175.475.19
Joel Torp5.865.685.79xxx
Män Kula
Vikt: 7,26kg
6/2 14:00
1 Lukas Lindbladh
Åhus FIK
04 Åhus FIK 10.23 PB
2 Albin Warhed
Åhus FIK
02 Åhus FIK 9.09
123456
Lukas Lindbladh10.03x10.2210.23xx
Albin Warhed8.979.098.927.888.438.61
P17 60 m Försök
6/2 12:10
Heat 1
1 Samuel Jönsson
Åhus FIK
06 Åhus FIK 7.35 q SB
2 Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 7.72 q
3 Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 7.76 q
4 Alfons Ekerot
IFK Lund
06 IFK Lund 7.84 q
5 Fabian Hermansson
Åhus FIK
05 Åhus FIK 7.95
Heat 2
1 William Lindqvist
Åhus FIK
05 Åhus FIK 7.24 q PB
2 Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF 7.51 q
3 Joar Franck
Ystads IF
05 Ystads IF 7.94
4 Melvin Preihs
IFK Lund
06 IFK Lund 8.58
5 Lucas Sövgren
FK Athlet
06 FK Athlet 8.71 PB
P17 60 m Final
6/2 13:20
1 William Lindqvist
Åhus FIK
05 Åhus FIK 7.21 PB
2 Samuel Jönsson
Åhus FIK
06 Åhus FIK 7.26 PB
3 Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF 7.43
4 Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 7.68
5 Alfons Ekerot
IFK Lund
06 IFK Lund 7.89
P17 60 m häck
Höjd: 91,4cm
6/2 11:40
1 Algot Hallberg
Åhus FIK
05 Åhus FIK 9.21 PB
2 Leo Strand
Höörs IS
05 Höörs IS 9.33
3 Gustav Ågårdh
IFK Lund
06 IFK Lund 9.44 PB
P17 Höjd
6/2 12:30
1 Elias Löndahl
IFK Lund
06 IFK Lund 177 PB
2 Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 168
3 Alfons Ekerot
IFK Lund
06 IFK Lund 153
4 Lucas Sövgren
FK Athlet
06 FK Athlet 148 PB
5 Melvin Preihs
IFK Lund
06 IFK Lund 143
133138143148153158163168171177181
Lucas Sövgrenoooxxoxxx
Adam Greszkiewicz------oxoxxx
Elias Löndahl----ooooooxxx
Alfons Ekerot-oooxxoxxx
Melvin Preihs-oxoxxx
P17 Stav
6/2 11:30
1 Gustav Karlström
Åhus FIK
05 Åhus FIK 373 PB
2 Gustav Ågårdh
IFK Lund
06 IFK Lund 323 PB
Elias Löndahl
IFK Lund
06 IFK Lund x
223263273283293303313323333343353363373383
Gustav Ågårdh-oooooxooxxx
Elias Löndahlxxx
Gustav Karlström-------o-ooooxxx
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
6/2 12:40
1 Jakob Romberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 12.71 PB
123456
Jakob Romberg11.6812.71xx11.90x
P17 Viktkastning
Vikt: 11,34kg
4/2 18:00
1 Algot Hallberg
Åhus FIK
05 Åhus FIK 14.05 PB
2 Gustav Karlström
Åhus FIK
05 Åhus FIK 11.86 PB
3 Isak Hjelm
Åhus FIK
06 Åhus FIK 9.81 PB
4 Julian Westberg Dolfe
IFK Lund
06 IFK Lund 9.45
123456
Julian Westberg Dolfexx9.269.029.458.99
Algot Hallberg14.05xx12.65x13.00
Isak Hjelm9.319.369.58x8.089.81
Gustav Karlström10.1910.9211.03-11.86-
P15 60 m
6/2 09:10
1 Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 7.78 PB
2 Simon Reslow
Höörs IS
07 Höörs IS 8.04 PB
P15 Höjd
6/2 09:00
1 Philip Gunnarsson
IF UDD
07 IF UDD 148
138143148151
Philip Gunnarssonooxxoxxx
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
6/2 09:00
1 Svante Leufstedt
Ystads IF
08 Ystads IF 6.92 PB
123456
Svante Leufstedt6.346.346.196.316.926.53
P15 Viktkastning
Vikt: 9,08kg
4/2 18:00
1 Alfred Persson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 11.76
2 Edvin Manderhjelm
IKHP Huskvarna
08 IKHP Huskvarna 9.22
3 Ludvig Hallberg
Åhus FIK
08 Åhus FIK 7.07 PB
123456
Edvin Manderhjelm9.22xx8.79xx
Ludvig Hallbergx7.076.697.046.79x
Alfred Persson11.7611.029.999.61x11.03
P14 60 m
5/2 14:10
1 Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK 8.22
2 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 8.29 PB
3 Valentino Horvath
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 9.14
P14 60 m häck
Höjd: 84,0cm
5/2 15:00
1 Valentino Horvath
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 12.48
P14 Höjd
5/2 14:20
1 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 159 PB
2 Bille Silver
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 128
3 Valentino Horvath
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 128
4 Olle Dalholm
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 113
113118123128133140145150153156159162
Olle Dalholmoxxx
Valentino Horvathooxoxoxxx
Bille Silveroooxoxxx
Elias Häll--o--ooooxxoxoxxx
P14 Stav
5/2 15:20
1 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 232
2 Malte Olsson
KFUM Kristianstad
11 KFUM Kristianstad 222 PB
3 Ludvig Hallberg
Åhus FIK
08 Åhus FIK 222
172182192202212222232242
Ludvig Hallberg---xxooxxoxxx
Malte Olssonooooooxxx
Elias Häll-----ooxxx
P13 60 m Försök
5/2 12:30
Heat 1
1 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 8.55 q
2 Vilgot Siversson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 9.31 q PB
3 Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK 10.01 q PB
Heat 2
1 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 8.26 q PB
2 Oscar Henriksson
IK Finish
09 IK Finish 8.62 q
3 Olle Dalholm
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 8.83 q
4 Bille Silver
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 10.04
P13 60 m Final
5/2 13:20
1 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 8.29
2 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 8.33 PB
3 Oscar Henriksson
IK Finish
09 IK Finish 8.67
4 Olle Dalholm
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 8.88
5 Vilgot Siversson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 9.26 PB
6 Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK 10.21
P13 60 m häck
Höjd: 76.2cm
5/2 11:40
1 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 10.07 PB
2 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 10.25
3 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 10.67
P13 Längd
Hoppzon
5/2 12:40
1 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 4.90 PB
2 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 4.90 PB
3 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 4.83
4 Oscar Henriksson
IK Finish
09 IK Finish 4.57
5 Vilgot Siversson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 4.45 PB
6 Olle Dalholm
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 4.21
7 Bille Silver
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 3.69
8 Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK 3.49
123456
Oscar Henriksson4.574.554.474.44--
Malte Håkanssonx4.374.834.744.484.64
Olle Dalholm4.214.083.96x4.054.00
Vilgot Siversson4.244.454.164.05x4.05
Uros Brankovic4.89x4.904.654.77x
Axel Danarö3.493.323.37-3.12-
Albin Anderberg4.584.74-x4.644.90
Bille Silver3.323.473.69x3.463.60
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
5/2 11:50
1 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 10.52
2 Olle Dalholm
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 8.22
3 Oscar Henriksson
IK Finish
09 IK Finish 7.97
4 Bille Silver
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 6.68
5 Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK 6.34 PB
123456
Bille Silverx5.926.135.635.836.68
Oscar Henriksson7.476.657.477.157.387.97
Malte Håkansson9.739.949.039.8610.52x
Olle Dalholm7.877.678.227.577.808.05
Axel Danarö5.615.946.346.165.80x
P12 60 m
5/2 10:50
1 Algott Klasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 9.75 PB
2 Harry Stoltz
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 10.03
3 Helmer Stoltz
KFUM Kristianstad
11 KFUM Kristianstad 10.20 PB
4 Emrik Jalkhagen
Åhus FIK
10 Åhus FIK 10.40
P12 60 m häck
Höjd: 76.2cm
5/2 09:10
1 Harry Stoltz
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 13.12
2 Emrik Jalkhagen
Åhus FIK
10 Åhus FIK 13.95
Helmer Stoltz
KFUM Kristianstad
11 KFUM Kristianstad DNF
Algott Klasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad DNF
P12 Höjd
5/2 09:20
1 Malte Olsson
KFUM Kristianstad
11 KFUM Kristianstad 137 PB
2 Algott Klasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 123 PB
3 Helmer Stoltz
KFUM Kristianstad
11 KFUM Kristianstad 123
4 Harry Stoltz
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 123 PB
5 Emrik Jalkhagen
Åhus FIK
10 Åhus FIK 108
108113118123128133137138
Malte Olsson--ooooxoxxx
Harry Stoltzoxooxxoxxx
Helmer Stoltzoxooxoxxx
Emrik Jalkhagenxoxxx
Algott Klassonooooxxx
P12 Längd
Hoppzon
5/2 10:10
1 Algott Klasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 4.15 PB
2 Harry Stoltz
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 3.81 PB
3 Helmer Stoltz
KFUM Kristianstad
11 KFUM Kristianstad 3.57 PB
4 Emrik Jalkhagen
Åhus FIK
10 Åhus FIK 3.38
Benjamin Henriksson
IK Finish
11 IK Finish -
123456
Algott Klasson3.943.78x3.97x4.15
Emrik Jalkhagen3.163.313.323.383.373.17
Benjamin Henriksson------
Helmer Stoltz3.573.413.553.453.523.47
Harry Stoltz3.813.633.46x3.753.81
Veteraner män 60 m
5/2 17:20
A-Final
1 Sigge Frolov
IFK Lund
63 IFK Lund 8.31
2 Gunnar Gustafsson
IFK Lund
73 IFK Lund 8.34
3 Magnus Sövgren
FK Athlet
75 FK Athlet 8.53
4 Ammar Hammoud
Åhus FIK
75 Åhus FIK 8.87
B-Final
1 Thomas Henrysson
Åhus FIK
81 Åhus FIK 8.97
2 Gunnar Neovius
Åhus FIK
49 Åhus FIK 10.87
3 Göran Lengqvist
Åhus FIK
54 Åhus FIK 11.77 PB
Tony Jönsson
Åhus FIK
71 Åhus FIK DNS
Sammanställning per klass
M70
1 Gunnar Neovius
Åhus FIK
49 Åhus FIK 10.87
M65
1 Göran Lengqvist
Åhus FIK
54 Åhus FIK 11.77
M55
1 Sigge Frolov
IFK Lund
63 IFK Lund 8.31
M50
Tony Jönsson
Åhus FIK
71 Åhus FIK DNS
M45
1 Gunnar Gustafsson
IFK Lund
73 IFK Lund 8.34
2 Magnus Sövgren
FK Athlet
75 FK Athlet 8.53
3 Ammar Hammoud
Åhus FIK
75 Åhus FIK 8.87
M40
1 Thomas Henrysson
Åhus FIK
81 Åhus FIK 8.97
Veteraner män Höjd
DM
5/2 17:30
1 Gunnar Gustafsson
IFK Lund
73 IFK Lund 155 PB
2 Ammar Hammoud
Åhus FIK
75 Åhus FIK 133
3 Gunnar Neovius
Åhus FIK
49 Åhus FIK 128 =SB
4 Göran Lengqvist
Åhus FIK
54 Åhus FIK 113
5 Åke Jonson
Malmö AI
42 Malmö AI 108
103108113118123128133138143155160
Ammar Hammoud-----oooxxx
Gunnar Gustafsson---------oxxoxxx
Gunnar Neovius---oooxxx
Göran Lengqvist-ooxoxxx
Åke Jonsonoxoxxx
Sammanställning per klass
M80
1 Åke Jonson
Malmö AI
42 Malmö AI 108
M70
1 Gunnar Neovius
Åhus FIK
49 Åhus FIK 128
M65
1 Göran Lengqvist
Åhus FIK
54 Åhus FIK 113
M45
1 Gunnar Gustafsson
IFK Lund
73 IFK Lund 155
2 Ammar Hammoud
Åhus FIK
75 Åhus FIK 133
Veteraner män Längd
5/2 16:40
1 Tony Jönsson
Åhus FIK
71 Åhus FIK 4.05
2 Gunnar Neovius
Åhus FIK
49 Åhus FIK 3.27 SB
3 Göran Lengqvist
Åhus FIK
54 Åhus FIK 3.01 PB
123456
Gunnar Neovius2.843.103.273.233.22x
Tony Jönsson4.05xx---
Göran Lengqvistx3.012.893.00x2.80
Sammanställning per klass
M70
1 Gunnar Neovius
Åhus FIK
49 Åhus FIK 3.27
M65
1 Göran Lengqvist
Åhus FIK
54 Åhus FIK 3.01
M50
1 Tony Jönsson
Åhus FIK
71 Åhus FIK 4.05
K35 Kula
Vikt: 4,0kg
1 Ellna Johnsson
Åhus FIK
85 Åhus FIK 4.07 1:a DM
123456
Ellna Johnsson4.063.783.983.963.644.07
K40 Kula
Vikt: 4,0kg
1 Malin Fröier
Hässleholms AIS
81 Hässleholms AIS 8.08 2:a DM
2 Lina Sövgren
FK Athlet
79 FK Athlet 6.58 1:a DM
123456
Lina Sövgren6.546.586.546.525.946.28
Malin Fröier7.758.087.838.057.888.05
K50 Kula
Vikt: 3,0kg
1 Kerstin Karlström
Åhus FIK
70 Åhus FIK 7.53 1:a DM
123456
Kerstin Karlström7.237.326.857.537.047.29
K60 Kula
Vikt: 3,0kg
1 Krisitna Ponting
IF UDD
61 IF UDD 3.87
123456
Krisitna Ponting3.523.563.703.753.703.87
K70 Kula
Vikt: 3,0kg
1 Elisabet Ekborg
Höörs IS
52 Höörs IS 6.95 1:a DM
123456
Elisabet Ekborg6.746.006.226.226.856.95
M40 Kula
Vikt: 7,26kg
1 Thomas Henrysson
Åhus FIK
81 Åhus FIK 7.65 1:a DM
123456
Thomas Henrysson7.557.607.497.437.65x
M45 60 m häck
Höjd: 99,1cm
1 Magnus Sövgren
FK Athlet
75 FK Athlet 11.72
M50 Kula
Vikt: 6,0kg
1 Mathias Romberg
Hässleholms AIS
70 Hässleholms AIS 8.92 1:a DM
123456
Mathias Romberg8.608.618.368.788.928.25
M55 Kula
Vikt: 6,0kg
1 Peter Rosenlöf
Hörby AIF
64 Hörby AIF 11.65 1:a DM
123456
Peter Rosenlöf11.1311.5611.3511.2311.6511.30
M60 60 m häck
Höjd: 84,0cm
1 Mats Berglund
Andrarums IF
62 Andrarums IF 12.75
M65 Kula
Vikt: 5,0kg
1 Mikael Sörensson
IFK Lund
55 IFK Lund 9.41 1:a DM
2 Göran Lengqvist
Åhus FIK
54 Åhus FIK 8.05 2:a DM
123456
Göran Lengqvist8.047.887.95x8.057.03
Mikael Sörensson8.79x9.209.418.288.36
M70 Kula
Vikt: 4,0kg
1 Thomas Grundström
Malmö AI
51 Malmö AI 9.78 1:a DM
2 Gunnar Neovius
Åhus FIK
49 Åhus FIK 9.74 2:a DM
123456
Gunnar Neovius9.74x8.879.169.259.64
Thomas Grundströmxxxx9.789.42
M80 Kula
Vikt: 3,0kg
1 Åke Jonson
Malmö AI
42 Malmö AI 8.25 1:a DM
123456
Åke Jonson7.788.257.867.998.088.08