Resultater Fortumspelen

Sävstaås IP, Bollnäs   2021-07-03

Arrangör: Bollnäs FIK Tävlingsledare: Malou Sköld och Peter Edling Senast uppdaterad: 2021-07-06 19:01:51
Visa Resultatkort
KU 100 m
3/7 14:30
Vind: 0.0
1 Lina Hedberg
Bollnäs FIK
98 Bollnäs FIK 15.64
KU 800 m
3/7 18:00
1 Lina Hedberg
Bollnäs FIK
98 Bollnäs FIK 2:58.48 PB
MU 800 m
3/7 18:15
1 Martin Jansson
Söderhamns IF
91 Söderhamns IF 2:24.28 SB
Kvinnor 100 m
3/7 14:30
Vind: 0.0
1 Thea Ädling Ring
IFK Mora FIK
03 IFK Mora FIK 12.73
2 Emelina Wirebro
Motala AIF
99 Motala AIF 12.88
3 Clara Strandberg Zarotti
Linköpings GIF
99 Linköpings GIF 12.97 PB
4 Liv Andersson
Alunda SK
02 Alunda SK 13.27
5 Lina Carlsson
Upsala IF
96 Upsala IF 13.28
6 Emma Nilsson
Gefle IF
03 Gefle IF 13.42
7 Johanna Hedberg
Söderhamns IF
91 Söderhamns IF 14.10
Kvinnor 800 m
3/7 18:00
1 Linn Tapani
Kiruna Skidor
01 Kiruna Skidor 2:19.48 PB
2 Emelie Svensson
IFK Mora FIK
95 IFK Mora FIK 2:24.82 SB
3 Wilma Hedwall
Gefle IF
99 Gefle IF 2:43.63
Kvinnor Höjd
3/7 12:30
1 Lina Löfqvist
Ullevi FK
93 Ullevi FK 166 =SB
2 Ebba Hedberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 163 SB
3 Elsa Hårrskog
IFK Mora FIK
01 IFK Mora FIK 150
4 Moa Ehrenbrand
Strands IF
03 Strands IF 145
145150155160163166168
303 Moa Ehrenbrandoxxx
258 Elsa Hårrskog-xxoxxx
278 Ebba Hedberg-oooxoxxx
377 Lina Löfqvist--ooxooxxx
Kvinnor Längd
3/7 10:15
1 Thea Ädling Ring
IFK Mora FIK
03 IFK Mora FIK 5.46 -0.5
2 Engla Grafström Andersson
Sundsvalls FI
03 Sundsvalls FI 5.33 +2.0
3 Johanna Hedberg
Söderhamns IF
91 Söderhamns IF 5.26 +0.8
4 Liv Andersson
Alunda SK
02 Alunda SK 5.04 +0.5 SB
5 Elsa Hårrskog
IFK Mora FIK
01 IFK Mora FIK 4.86 +1.3
6 Emma Eriksson
Karlskoga FIF
93 Karlskoga FIF 4.85 +1.5
7 Viktoria Karlsson
Göteborgs KIK
97 Göteborgs KIK 4.47 +2.3
8 Hanna Blombäck
Iggesunds SK
80 Iggesunds SK 3.99 +1.9
123456
355 Johanna Hedberg5.08 +0.25.14 +0.55.00 0.05.04 +0.35.26 +0.85.23 0.0
264 Thea Ädling Ring5.01 +1.85.30 +1.25.25 +0.55.46 -0.55.35 +0.35.33 +0.9
245 Viktoria Karlsson4.31 +0.3x 4.36 +1.8x 4.47 +2.84.47 +2.3
266 Hanna Blombäck3.66 +1.03.98 +1.83.99 +1.9x 3.64 +0.8x
258 Elsa Hårrskogx 4.38 +1.14.86 +1.34.45 0.04.84 +1.84.80 +2.2
275 Emma Eriksson4.83 0.0x 4.84 +0.64.80 +0.84.48 +1.14.85 +1.5
135 Liv Anderssonx 5.04 +0.5x 5.02 +0.8x x
324 Engla Grafström Andersson5.33 +2.05.14 +0.85.22 +0.1x 5.32 0.0x
Kvinnor Tresteg
3/7 15:15
1 Madeleine Nilsson
Gefle IF
91 Gefle IF 12.38 +2.3
2 Lisa Weyhenmeyer
Upsala IF
00 Upsala IF 11.80 -0.3
3 Emelina Wirebro
Motala AIF
99 Motala AIF 11.60 -1.1 PB
4 Angelica Ström
Spårvägens FK
81 Spårvägens FK 11.42 +0.1
123456
298 Angelica Strömx 11.42 +0.1x x x x
387 Lisa Weyhenmeyer11.10 -0.911.27 -2.0x 11.68 +0.7x 11.80 -0.3
225 Madeleine Nilsson12.16 -0.3- x 12.38 +2.312.10 -1.512.34 +0.2
296 Emelina Wirebro11.28 -1.111.29 -0.511.60 -1.1x 11.57 +0.1x
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
3/7 16:15
1 Ebba Hedberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 10.98 PB
2 Moa Ehrenbrand
Strands IF
03 Strands IF 10.29
3 Engla Grafström Andersson
Sundsvalls FI
03 Sundsvalls FI 9.86 PB
4 Carina Lindblom
Bollnäs FIK
83 Bollnäs FIK 8.12
5 Elina Erlandsson
Hedesunda IF
01 Hedesunda IF 8.06
123456
246 Elina Erlandsson7.847.717.90x8.068.00
170 Carina Lindblom8.01x7.657.818.127.80
303 Moa Ehrenbrand10.1110.1510.2910.019.59x
324 Engla Grafström Andersson8.899.58x9.399.86x
278 Ebba Hedberg10.16x10.36x10.0610.98
Kvinnor Slägga
Vikt: 4,0kg
3/7 18:30
1 Rebecka Hallerth
Spårvägens FK
96 Spårvägens FK 54.30
2 Caroline Wallin
Spårvägens FK
94 Spårvägens FK 45.90
3 Harriet Hjern
Strands IF
02 Strands IF 44.92 SB
4 Elin Granlöf
Timrå AIF
02 Timrå AIF 43.98
5 Ida Forss
Upsala IF
99 Upsala IF 41.12
6 Elina Erlandsson
Hedesunda IF
01 Hedesunda IF 31.07
7 Carina Lindblom
Bollnäs FIK
83 Bollnäs FIK 23.26 PB
123456
301 Caroline Wallin44.4745.90xx42.1541.33
364 Elin Granlöf41.0039.20x38.1842.8443.98
170 Carina Lindblom20.5823.2620.5221.7220.8623.26
380 Ida Forssxx41.12xxx
307 Harriet Hjern42.2044.9243.6342.1843.4641.80
297 Rebecka Hallerth52.8652.4852.33xx54.30
246 Elina Erlandsson26.3329.3525.36x31.07x
Kvinnor Spjut
Vikt: 600g
3/7 12:30
1 Ebba Hedberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 36.20 PB
2 Moa Ehrenbrand
Strands IF
03 Strands IF 33.39
3 Engla Grafström Andersson
Sundsvalls FI
03 Sundsvalls FI 26.18 PB
123456
278 Ebba Hedbergx36.0036.20xxx
324 Engla Grafström Andersson22.5524.4023.7026.1823.9122.28
303 Moa Ehrenbrand26.3030.60x33.3930.2028.42
F17 100 m
3/7 14:30
Vind: 0.0
1 Cornelia Norell
Bollnäs FIK
04 Bollnäs FIK 13.38
2 Amanda Hedlund
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 13.51 PB
3 Kajsa Myhr
Marieby GOIF
05 Marieby GOIF 13.65
4 Tuva Grop
Djurmo Sifferbo IF
05 Djurmo Sifferbo IF 14.11 PB
5 Klara Löf
Gefle IF
05 Gefle IF 14.40
6 Jeanna Ulfvin
Gefle IF
05 Gefle IF 14.50
F17 800 m
3/7 18:00
1 Felicia Jansson
Upsala IF
05 Upsala IF 2:23.22 SB
2 Ester Ridal
Gefle IF
04 Gefle IF 2:45.06 PB
3 Hedda Nyström
Gefle IF
04 Gefle IF 2:52.31 PB
F17 Höjd
3/7 12:30
1 Olivia Kålen
Marieby GOIF
04 Marieby GOIF 158
2 Tuva Grop
Djurmo Sifferbo IF
05 Djurmo Sifferbo IF 140
Casandra Johnson
Strands IF
04 Strands IF x
130135140145150155158161
309 Casandra Johnson----xxx
193 Tuva Gropoooxxx
290 Olivia Kålen---ooooxxx
F17 Längd
3/7 10:15
1 Linnéa Villskog
Gefle IF
05 Gefle IF 5.26 +2.3
2 Casandra Johnson
Strands IF
04 Strands IF 5.21 +0.9
3 Tilde Söderlund
Alunda SK
04 Alunda SK 5.17 +0.1
4 Olivia Kålen
Marieby GOIF
04 Marieby GOIF 5.16 +1.4 SB
5 Ellen Lundberg
Djurmo Sifferbo IF
04 Djurmo Sifferbo IF 4.92 +1.5 PB
6 Amanda Hedlund
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 4.89 -0.1 PB
7 Hedvig Ström
Gefle IF
04 Gefle IF 4.89 +1.5 PB
8 Alma Hansson
Bollnäs FIK
05 Bollnäs FIK 4.83 0.0
9 Amanda Thyr
Bollnäs FIK
04 Bollnäs FIK 4.67 0.0
10 Klara Löf
Gefle IF
05 Gefle IF 4.47 +1.7 =SB
11 Titli Svanbom
Gefle IF
05 Gefle IF 4.35 +0.9
12 Tuva Grop
Djurmo Sifferbo IF
05 Djurmo Sifferbo IF 4.20 +1.8 =SB
13 Smilla Eriksson
Alunda SK
05 Alunda SK 4.13 +1.6 SB
123456
160 Alma Hanssonx 4.36 +2.44.76 0.04.27 0.04.83 0.0x
184 Amanda Thyrx x 4.67 0.0
194 Ellen Lundberg4.92 +1.54.41 +0.84.36 0.04.27 -1.04.71 0.04.65 +0.9
236 Hedvig Ström4.69 +1.94.28 +0.64.89 +1.54.68 +1.74.68 +0.74.47 +1.6
327 Amanda Hedlund4.53 +1.2x 4.77 0.04.89 -0.1x x
149 Tilde Söderlundx 5.17 +0.15.11 -0.2x 5.01 0.0x
290 Olivia Kålenx 5.16 +1.44.84 -0.65.12 0.0x x
239 Titli Svanbom4.35 +0.9x x
139 Smilla Eriksson4.13 +1.6x x
309 Casandra Johnson5.21 +0.95.17 +1.14.95 -0.2
193 Tuva Gropx 4.20 +1.84.02 -0.5
242 Linnéa Villskog4.80 +0.84.41 +1.44.93 0.04.80 +0.8x 5.26 +2.3
222 Klara Löf4.47 +1.74.03 +1.74.15 0.0
F17 Tresteg
3/7 15:15
1 Tilde Söderlund
Alunda SK
04 Alunda SK 11.30 +0.5
2 Linnéa Villskog
Gefle IF
05 Gefle IF 10.81 -0.1 =PB
3 Alma Hansson
Bollnäs FIK
05 Bollnäs FIK 10.78 +1.0 PB
4 Ellen Lundberg
Djurmo Sifferbo IF
04 Djurmo Sifferbo IF 9.95 +2.6
Smilla Eriksson
Alunda SK
05 Alunda SK x
Amanda Thyr
Bollnäs FIK
04 Bollnäs FIK x
123456
194 Ellen Lundberg9.56 +0.99.95 +2.69.52 -2.28.97 -1.0x 9.86 +0.8
139 Smilla Erikssonx x x x x -
160 Alma Hansson10.35 -0.710.57 +0.510.35 -0.110.78 +1.010.63 +1.0x
149 Tilde Söderlund11.09 -0.2x x x 11.30 +0.5x
242 Linnéa Villskogx 10.63 -2.5x 10.57 -0.510.53 -1.910.81 -0.1
184 Amanda Thyrx x x x x x
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
3/7 16:15
1 Tindra Dahlberg
Upsala IF
05 Upsala IF 12.35
2 Levina Ringdahl
Marieby GOIF
04 Marieby GOIF 12.19
3 Linda Hedlund
Boden FI
04 Boden FI 11.98 PB
4 Emelie Wikström
Marieby GOIF
04 Marieby GOIF 10.69 SB
5 Hedvig Ström
Gefle IF
04 Gefle IF 9.93
6 Amanda Hedlund
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 9.40 SB
7 Therese Silver
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 9.31
8 Jeanna Ulfvin
Gefle IF
05 Gefle IF 9.24 PB
123456
368 Therese Silverxx9.319.168.939.23
379 Tindra Dahlbergx11.7612.35x12.08x
293 Levina Ringdahl11.5611.9511.9111.7711.8412.19
327 Amanda Hedlund8.559.289.408.99--
241 Jeanna Ulfvin8.708.568.568.958.969.24
236 Hedvig Ström9.109.859.419.209.819.93
150 Linda Hedlund11.4911.9811.6311.4711.6511.75
294 Emelie Wikström9.9310.41x9.7910.6910.65
F17 Slägga
Vikt: 3,0kg
3/7 18:30
1 Caitlin Wennberg
Upsala IF
04 Upsala IF 49.23
2 Tindra Dahlberg
Upsala IF
05 Upsala IF 43.62
3 Linda Hedlund
Boden FI
04 Boden FI 42.19
4 Levina Ringdahl
Marieby GOIF
04 Marieby GOIF 37.70
5 Sara Rask
Hedesunda IF
04 Hedesunda IF 35.78 SB
Malin Garbell
Östhammar FI
05 Östhammar FI x
123456
293 Levina Ringdahl37.70xx36.10x33.93
247 Sara Raskx30.50xx35.78x
150 Linda Hedlund41.8940.9541.5642.19x41.78
386 Caitlin Wennberg49.2342.7249.13x43.55x
379 Tindra Dahlberg40.1341.2843.6239.76xx
393 Malin Garbellxxxxxx
F17 Spjut
Vikt: 500g
3/7 12:30
1 Amanda Hedlund
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 32.72 PB
2 Adelina Borges Olsson
Strands IF
05 Strands IF 27.53 PB
3 Therese Silver
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 26.44
4 Hedvig Ström
Gefle IF
04 Gefle IF 22.35
5 Kajsa Myhr
Marieby GOIF
05 Marieby GOIF 21.58
6 Jeanna Ulfvin
Gefle IF
05 Gefle IF 20.52
7 Sara Rask
Hedesunda IF
04 Hedesunda IF 16.46
123456
327 Amanda Hedlund26.9832.6932.4632.7232.0431.25
241 Jeanna Ulfvin20.5217.40x19.87x19.30
291 Kajsa Myhrx20.5119.4920.7420.2221.58
247 Sara Rask12.79x15.6913.6516.4614.42
368 Therese Silverx26.16x23.7626.44x
236 Hedvig Ström22.0220.5022.35xx20.84
302 Adelina Borges Olsson22.8422.7622.5526.1023.8027.53
F15 80 m Försök
3/7 10:00
Heat 1
Vind: -0.4
1 Ida Svedberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 10.66 Q =PB
2 Joline Jonsson
Gefle IF
06 Gefle IF 10.86 Q SB 10.86
3 Ida Hättestrand
Gefle IF
07 Gefle IF 11.00 Q
4 Vendela Eriksson
Gefle IF
07 Gefle IF 11.82 Q
5 Frida Ekstav
Tierps IF
06 Tierps IF 11.89
Heat 2
Vind: 0.0
1 Irma Jonsson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 10.86 Q 10.86
2 Delila El Mouhib
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 10.99 Q
3 Hedda Mossberg
Gefle IF
07 Gefle IF 11.32 Q
4 Alice Lundh Hållen
Strands IF
07 Strands IF 11.67 Q
F15 80 m Final
3/7 16:15
Vind: -1.4
1 Ida Svedberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 10.69
2 Irma Jonsson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 10.79
3 Joline Jonsson
Gefle IF
06 Gefle IF 10.96
4 Ida Hättestrand
Gefle IF
07 Gefle IF 11.09
5 Hedda Mossberg
Gefle IF
07 Gefle IF 11.60
6 Alice Lundh Hållen
Strands IF
07 Strands IF 11.94
Vendela Eriksson
Gefle IF
07 Gefle IF DNF
Delila El Mouhib
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI DNS
F15 800 m
3/7 18:00
1 Ella Östblom
Gefle IF
08 Gefle IF 2:25.01 PB
2 Astrid Hermansson
Kvarnsvedens GOIF FIK
07 Kvarnsvedens GOIF FIK 2:28.39 PB
3 Astrid Scott
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 2:31.43 PB
4 Lina Garbell
Östhammar FI
07 Östhammar FI 2:39.98 PB
5 Thea Sörensen
Trångsvikens IF
07 Trångsvikens IF 2:44.71
6 Alma Hammarström
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 2:44.89
7 Emma Flinkberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 2:48.40
F15 80 m häck
Höjd: 76,2cm
3/7 13:45
Vind: -1.4
1 Ida Hättestrand
Gefle IF
07 Gefle IF 13.06
2 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 13.13
3 Alva Åkesson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 13.15
4 Nellie Tällberg
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 13.39 PB
5 Astrid Gemzell
Tierps IF
07 Tierps IF 14.48
6 Astrid Scott
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 14.51
F15 Höjd
3/7 09:00
1 Alva Åkesson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 160
2 Irma Jonsson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 150 PB
3 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 145 SB
4 Alice Lundh Hållen
Strands IF
07 Strands IF 135
5 Thea Sörensen
Trångsvikens IF
07 Trångsvikens IF 130
F15 Längd
3/7 12:00
1 Ida Svedberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 5.10 +0.3 PB
2 Ida Hättestrand
Gefle IF
07 Gefle IF 5.08 +1.0 PB
3 Irma Jonsson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 4.92 +1.0 PB
4 Frida Ekstav
Tierps IF
06 Tierps IF 4.72 -0.9 PB
5 Astrid Gemzell
Tierps IF
07 Tierps IF 4.71 -0.6 PB
6 Felicia Wikström
Marieby GOIF
07 Marieby GOIF 4.70 +0.7 PB
7 Vendela Eriksson
Gefle IF
07 Gefle IF 4.66 0.0 PB
8 Tindra Olsson
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 4.63 0.0 SB
9 Saga Thyr
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 4.58 0.0 SB
10 Delila El Mouhib
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 4.34 -1.4
11 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 4.27 -1.1
12 Thea Sörensen
Trångsvikens IF
07 Trångsvikens IF 4.25 0.0 PB
13 Ida Edling
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 4.09 -1.8 PB
14 Vilma Blomberg
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 4.01 0.0
15 Emma Flinkberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 3.73 -1.1
16 Ida Hammarberg
Sundsvalls FI
07 Sundsvalls FI 3.65 0.0 PB
17 Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 3.47 0.0
123456
325 Ida Hammarberg3.48 0.03.63 +1.03.65 0.0
204 Vendela Eriksson4.66 0.04.52 +0.34.49 -0.4
369 Ida Svedberg5.10 +0.34.99 0.04.85 -1.3x x 4.93 0.0
213 Ida Hättestrand4.82 -1.14.83 +2.0x 4.87 +1.4x 5.08 +1.0
371 Thea Sörensen4.24 -0.34.25 0.03.55 -0.7
376 Rut Grufman4.27 -1.14.27 0.04.20 -1.2
181 Freja Sköldx 3.47 0.0x
329 Irma Jonsson4.67 -1.44.58 0.0x x 4.41 -0.94.92 +1.0
185 Saga Thyr4.35 -2.8x x 4.24 -1.04.55 0.04.58 0.0
155 Ida Edling4.09 -1.83.98 -1.0x
178 Tindra Olssonx 4.45 -1.44.58 -0.9x 4.50 0.04.63 0.0
365 Emma Flinkberg3.48 -1.23.73 -1.1x
361 Frida Ekstav4.19 -1.1x 4.58 0.0x 4.72 -0.9x
318 Delila El Mouhibx 2.98 -0.84.34 -1.4
154 Vilma Blomberg3.80 -1.34.00 +0.74.01 0.0
295 Felicia Wikström4.57 -1.04.56 -1.24.70 +0.7- - -
362 Astrid Gemzell4.45 -0.74.31 -1.04.27 -0.24.49 +1.04.54 -0.54.71 -0.6
F15 Tresteg
3/7 16:30
1 Irma Jonsson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 10.87 0.0 PB
2 Ida Hättestrand
Gefle IF
07 Gefle IF 10.50 +1.1 PB
3 Tindra Olsson
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 10.02 0.0 SB
4 Lina Garbell
Östhammar FI
07 Östhammar FI 9.95 0.0 PB
5 Nellie Tällberg
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 9.51 +1.7
6 Vendela Eriksson
Gefle IF
07 Gefle IF 9.40 +1.1
123456
204 Vendela Erikssonx x 9.40 +1.1- - -
213 Ida Hättestrandx x 10.50 +1.19.72 -1.2- 10.13 +2.4
178 Tindra Olssonx x x x x 10.02 0.0
329 Irma Jonsson10.18 +1.410.59 -0.310.69 +1.28.53 -0.310.53 0.010.87 0.0
392 Lina Garbell9.51 +0.49.51 -1.39.18 0.0x 9.95 0.09.75 0.0
186 Nellie Tällberg9.37 +1.59.50 -0.4x 9.51 +1.78.96 0.0x
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
3/7 10:30
1 Elin Runemar
Turebergs FK
07 Turebergs FK 12.59
2 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 11.70 PB
3 Ida Edling
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 11.60 PB
4 Felicia Wikström
Marieby GOIF
07 Marieby GOIF 10.35 PB
5 Alva Åkesson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 9.67
6 Tindra Olsson
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 9.63 PB
7 Vendela Eriksson
Gefle IF
07 Gefle IF 8.98
8 Vilma Blomberg
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 8.39
123456
348 Alva Åkesson8.798.369.289.679.308.80
178 Tindra Olsson7.398.929.428.609.639.21
204 Vendela Eriksson8.988.957.868.958.618.93
295 Felicia Wikström10.0510.129.6010.359.769.76
155 Ida Edling10.2010.4211.1510.8211.1911.60
154 Vilma Blomberg8.347.978.397.668.338.00
376 Rut Grufman10.4511.02x11.2910.8511.70
374 Elin Runemarx12.5912.34xxx
F15 Slägga
Vikt: 3,0kg
3/7 17:15
1 Elin Runemar
Turebergs FK
07 Turebergs FK 45.47
2 Hedda Mossberg
Gefle IF
07 Gefle IF 40.59
3 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 39.60 PB
4 Ida Edling
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 29.71
5 Ida Svedberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 26.50 PB
123456
155 Ida Edling28.1629.7129.2327.8028.1329.02
376 Rut Grufman25.2338.9139.6037.8534.02x
223 Hedda Mossberg40.5940.1940.50xxx
374 Elin Runemarx45.4744.2240.17xx
369 Ida Svedberg25.6326.5024.7925.91x26.49
F15 Spjut
Vikt: 500g
3/7 14:00
1 Märta Hedström
Gefle IF
06 Gefle IF 28.99
2 Felicia Wikström
Marieby GOIF
07 Marieby GOIF 27.49
3 Alva Åkesson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 25.41
4 Alice Lundh Hållen
Strands IF
07 Strands IF 22.92 PB
5 Bella Grönholm
Strands IF
06 Strands IF 21.69
6 Vilma Blomberg
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 20.70
7 Ida Hammarberg
Sundsvalls FI
07 Sundsvalls FI 17.97
8 Vendela Eriksson
Gefle IF
07 Gefle IF 17.83
9 Ida Svedberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 17.44
10 Emma Flinkberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 15.55
Saga Thyr
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK -
123456
295 Felicia Wikström26.3722.4126.9026.24x27.49
154 Vilma Blomberg17.7016.0919.2717.6720.7017.17
365 Emma Flinkberg15.55x14.22---
304 Bella Grönholm21.69xxxxx
310 Alice Lundh Hållen22.92x17.8518.0817.91x
185 Saga Thyrxxx---
209 Märta Hedström27.2026.7028.1728.8228.99x
204 Vendela Eriksson17.8317.4614.5116.30--
325 Ida Hammarberg15.0317.9717.6216.1315.219.80
369 Ida Svedberg16.4616.3817.44---
348 Alva Åkessonx23.3523.68x25.4122.30
F13 60 m Heat 1
3/7 11:06
Heat 1
Vind: -1.5
1 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 8.48 Q
2 Alma Hammarström
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 8.75 Q PB
3 Cornelia Cedergren
Danderyds SK
09 Danderyds SK 8.89 Q PB
4 Anna Maria Käller
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 9.31
5 Sigrid Wallin
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 9.37
6 Nora Hjertz
Alunda SK
09 Alunda SK 9.52 PB
7 Nellie Sahlström
Gefle IF
08 Gefle IF 9.62
8 Ida Andersson
Alunda SK
08 Alunda SK 10.21
Heat 2
Vind: -1.8
1 Emelie Lundqvist
Danderyds SK
08 Danderyds SK 8.68 Q
2 Isolde Hallman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 9.08 Q
3 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 9.18
4 Linnéa Alneroth
Gefle IF
08 Gefle IF 9.19 PB
5 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 9.24
6 Elsa Magnusson
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 9.70 PB 9.70
7 Julia Gavell
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 10.24
8 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 11.58
Heat 3
Vind: -2.2
1 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 8.70 Q PB
2 Vilda Olsson
Gefle IF
08 Gefle IF 8.83 Q PB
3 Maja Andersson
Alunda SK
08 Alunda SK 9.13 Q
4 Smilla Nordin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 9.36 PB
5 Lilly Embretsén
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 9.51
6 Klara Sundin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 9.70 PB 9.70
7 Alice Modig
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 9.93 PB
8 Siri Kullander
Gefle IF
09 Gefle IF 9.94 PB
Heat 4
Vind: -1.6
1 Lily Karlsson
Gefle IF
09 Gefle IF 9.56
F13 60 m Final
3/7 23:03
Vind: -0.6
1 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 8.56
2 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 8.74 PB
3 Alma Hammarström
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 8.86 PB
4 Emelie Lundqvist
Danderyds SK
08 Danderyds SK 8.87
5 Cornelia Cedergren
Danderyds SK
09 Danderyds SK 8.90 PB
6 Vilda Olsson
Gefle IF
08 Gefle IF 8.94
7 Isolde Hallman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 9.14
Maja Andersson
Alunda SK
08 Alunda SK DNS
F13 60 m häck Försök
Höjd: 68,6cm
3/7 13:15
Heat 1
Vind: 0.0
1 Ella Östblom
Gefle IF
08 Gefle IF 10.14 Q PB
2 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 10.29 Q PB
3 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 11.01 Q
4 Nellie Sahlström
Gefle IF
08 Gefle IF 11.45 Q PB
5 Eira Johannesson
Gefle IF
09 Gefle IF 12.48
6 Hilde Andersson
Leksands FIK
11 Leksands FIK 12.87
7 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 14.12
Heat 2
Vind: +1.9
1 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 10.32 Q =PB
2 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 11.19 Q
3 Elvira Larsson
Alunda SK
09 Alunda SK 11.60 Q PB
4 Klara Sundin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 11.89 Q PB
5 Anna Maria Käller
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 12.02
6 Nora Hjertz
Alunda SK
09 Alunda SK 12.03 PB
7 Freja Sundberg
Järvsö IF
09 Järvsö IF 12.08
8 Ida Andersson
Alunda SK
08 Alunda SK 12.25
F13 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
3/7 17:30
Vind: 0.0
1 Ella Östblom
Gefle IF
08 Gefle IF 9.92 PB
2 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 9.93 PB
3 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 10.45
4 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 11.12 11.115
5 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 11.12 11.118
6 Elvira Larsson
Alunda SK
09 Alunda SK 11.53 PB
7 Klara Sundin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 11.94 PB
8 Nellie Sahlström
Gefle IF
08 Gefle IF 14.85
F13 Höjd
3/7 15:45
1 Vilda Olsson
Gefle IF
08 Gefle IF 150 PB
2 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 144
3 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 141 PB
4 Nike Nyman
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 138 PB
5 Alma Hammarström
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 138 SB
6 Elvira Larsson
Alunda SK
09 Alunda SK 135
7 Elsa Magnusson
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 130
8 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 130
9 Sigrid Wallin
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 130
=10 Isolde Hallman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 125
=10 Ida Markström Leek
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 125
12 Nomi Hjertz
Alunda SK
08 Alunda SK 125 PB
13 Julia Gavell
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 125
14 Smilla Nordin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 120 PB
15 Klara Sundin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 120 =PB
16 Bella Lundh Hållén
Strands IF
09 Strands IF 120
17 Eira Johannesson
Gefle IF
09 Gefle IF 115 PB
18 Lily Karlsson
Gefle IF
09 Gefle IF 115
19 Freja Sundberg
Järvsö IF
09 Järvsö IF 110
100105110115120125130135138141144147150
142 Elvira Larsson----ooooxxx
214 Eira Johannesson--ooxxx
311 Bella Lundh Hållén--oxoxxoxxx
337 Nike Nyman---oooxoxooxxx
140 Nomi Hjertz-ooooxoxxx
265 Evelina Olsson------oooxooxxx
352 Julia Gavell----xoxoxxx
285 Isolde Hallman--ooooxxx
273 Freja Sundberg--oxxx
216 Lily Karlsson-ooxxoxxx
359 Ida Winlöf----oooxoooxxx
332 Ida Markström Leekooooooxxx
343 Klara Sundinooooxoxxx
187 Sigrid Wallin--oxxoxoxoxoxxx
370 Moa Svedberg--oooxxoxox--
326 Alma Hammarström----xxoooxooxxx
331 Elsa Magnussonooooooxoxxx
336 Smilla Nordinoooxooxxx
230 Vilda Olsson----oooxoxoxooxoxxo
F13 Längd
Hoppzon
3/7 10:15
1 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 4.95 N/A
2 Vilda Olsson
Gefle IF
08 Gefle IF 4.89 N/A
3 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 4.89 N/A
4 Alma Hammarström
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 4.71 N/A
5 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 4.56 N/A
6 Linnéa Alneroth
Gefle IF
08 Gefle IF 4.53 N/A
7 Ella Östblom
Gefle IF
08 Gefle IF 4.49 N/A
8 Isolde Hallman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 4.49 N/A
9 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 4.35 N/A
10 Smilla Nordin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 4.33 N/A
11 Elvira Larsson
Alunda SK
09 Alunda SK 4.23 N/A
12 Wilma Löf
Alunda SK
08 Alunda SK 4.17 N/A
13 Lilly Embretsén
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 4.15 N/A
14 Julia Gavell
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 4.09 N/A
15 Alice Lindblom
Gefle IF
09 Gefle IF 4.08 N/A
16 Elsa Magnusson
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 4.04 N/A
17 Nellie Sahlström
Gefle IF
08 Gefle IF 3.98 N/A
18 Anna Maria Käller
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 3.93 N/A
19 Lily Karlsson
Gefle IF
09 Gefle IF 3.93 N/A
20 Klara Sundin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 3.91 N/A
21 Ida Andersson
Alunda SK
08 Alunda SK 3.83 N/A
22 Nora Hjertz
Alunda SK
09 Alunda SK 3.79 N/A
23 Ida Markström Leek
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 3.70 N/A
24 Siri Kullander
Gefle IF
09 Gefle IF 3.60 N/A
25 Nomi Hjertz
Alunda SK
08 Alunda SK 3.58 N/A
26 Alice Modig
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 3.40 N/A
27 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 3.21 N/A
1234
244 Ella Östblom4.45 N/A4.38 N/A4.49 N/A4.43 N/A
216 Lily Karlsson3.75 N/Ax x 3.93 N/A
336 Smilla Nordin4.33 N/A4.22 N/A4.32 N/A4.25 N/A
219 Alice Lindblom3.81 N/A3.92 N/A3.93 N/A4.08 N/A
200 Linnéa Alneroth4.13 N/A4.24 N/A4.06 N/A4.53 N/A
158 Lilly Embretsén4.09 N/A4.15 N/A4.07 N/A4.10 N/A
370 Moa Svedberg4.22 N/A4.23 N/A4.18 N/A4.35 N/A
234 Nellie Sahlström3.92 N/A3.85 N/A3.81 N/A3.98 N/A
283 Tove Andersson4.37 N/A4.22 N/A4.26 N/A4.56 N/A
167 Anna Maria Käller3.76 N/A3.75 N/A3.93 N/A3.93 N/A
230 Vilda Olsson4.74 N/A4.89 N/A3.88 N/A4.89 N/A
359 Ida Winlöf4.87 N/A4.89 N/A4.74 N/A4.80 N/A
366 Lisa Flinkberg3.04 N/A3.21 N/A3.03 N/A3.20 N/A
331 Elsa Magnusson3.97 N/A4.04 N/A3.69 N/A3.96 N/A
174 Alice Modig3.40 N/A3.11 N/A3.38 N/A3.22 N/A
332 Ida Markström Leek3.57 N/A3.56 N/A3.70 N/A3.65 N/A
142 Elvira Larsson4.22 N/A4.12 N/A4.23 N/A4.04 N/A
134 Ida Andersson3.53 N/A3.60 N/A3.75 N/A3.83 N/A
285 Isolde Hallman4.38 N/A4.49 N/A4.18 N/A4.04 N/A
145 Wilma Löf4.14 N/A4.13 N/A4.15 N/A4.17 N/A
352 Julia Gavell4.04 N/A4.08 N/A4.03 N/A4.09 N/A
326 Alma Hammarström4.60 N/A4.41 N/A4.60 N/A4.71 N/A
140 Nomi Hjertz3.37 N/A3.26 N/A3.36 N/A3.58 N/A
343 Klara Sundin3.07 N/A3.85 N/A3.61 N/A3.91 N/A
217 Siri Kullander3.38 N/A3.59 N/A3.60 N/A3.52 N/A
141 Nora Hjertz3.68 N/A3.64 N/A3.49 N/A3.79 N/A
265 Evelina Olssonx 4.93 N/A4.85 N/A4.95 N/A
F13 Tresteg
Hoppzon
3/7 17:45
1 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 10.05 N/A
2 Ella Östblom
Gefle IF
08 Gefle IF 9.87 N/A
3 Vilda Olsson
Gefle IF
08 Gefle IF 9.70 N/A
4 Isolde Hallman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 9.52 N/A
5 Smilla Nordin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 9.17 N/A
6 Nike Nyman
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 9.16 N/A
7 Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 8.99 N/A
8 Elsa Magnusson
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 8.84 N/A
9 Elvira Larsson
Alunda SK
09 Alunda SK 8.73 N/A
10 Nellie Sahlström
Gefle IF
08 Gefle IF 8.60 N/A
11 Ida Andersson
Alunda SK
08 Alunda SK 8.11 N/A
12 Eira Johannesson
Gefle IF
09 Gefle IF 8.09 N/A
13 Klara Sundin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 7.78 N/A
14 Nomi Hjertz
Alunda SK
08 Alunda SK 7.44 N/A
1234
142 Elvira Larsson8.37 N/A8.30 N/A8.53 N/A8.73 N/A
134 Ida Andersson8.11 N/Ax 8.03 N/A8.00 N/A
140 Nomi Hjertz7.08 N/A6.90 N/A7.44 N/A7.34 N/A
343 Klara Sundin7.78 N/A7.71 N/A- -
143 Ellen Littorin-Pousette8.86 N/A8.92 N/A8.99 N/A8.86 N/A
214 Eira Johannesson7.12 N/A7.51 N/A8.09 N/A8.07 N/A
331 Elsa Magnusson8.84 N/Ax - -
234 Nellie Sahlström8.43 N/A8.60 N/Ax 8.21 N/A
337 Nike Nyman9.16 N/A9.11 N/A8.82 N/A8.84 N/A
285 Isolde Hallman9.52 N/A9.31 N/A9.42 N/A9.35 N/A
230 Vilda Olsson9.59 N/A9.70 N/A9.58 N/A9.67 N/A
265 Evelina Olsson9.93 N/A10.01 N/A10.05 N/A9.88 N/A
244 Ella Östblom9.55 N/A9.81 N/A9.68 N/A9.87 N/A
336 Smilla Nordin9.17 N/A8.71 N/A8.83 N/Ax
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
3/7 14:15
1 Eira Johannesson
Gefle IF
09 Gefle IF 10.10
2 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 9.91
3 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 9.73 PB
4 Emelie Lundqvist
Danderyds SK
08 Danderyds SK 9.59 PB
5 Wilma Löf
Alunda SK
08 Alunda SK 9.39
6 Maja Andersson
Alunda SK
08 Alunda SK 9.20
7 Alice Lindblom
Gefle IF
09 Gefle IF 9.09
8 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 8.82 PB
9 Julia Gavell
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 8.75 PB
10 Smilla Nordin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 8.06 PB
11 Isolde Hallman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 7.97
12 Elsa Magnusson
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 7.90
13 Cornelia Cedergren
Danderyds SK
09 Danderyds SK 7.63
14 Linnéa Alneroth
Gefle IF
08 Gefle IF 7.60 PB
15 Freja Sundberg
Järvsö IF
09 Järvsö IF 7.36
16 Nora Hjertz
Alunda SK
09 Alunda SK 7.19
17 Ida Markström Leek
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 6.88
18 Klara Sundin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 6.73
19 Ida Andersson
Alunda SK
08 Alunda SK 6.45
20 Nomi Hjertz
Alunda SK
08 Alunda SK 6.29 PB
21 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 6.00 PB
22 Elvira Larsson
Alunda SK
09 Alunda SK 5.96
1234
359 Ida Winlöf9.739.689.259.73
273 Freja Sundberg7.366.856.897.29
200 Linnéa Alneroth7.607.217.577.07
192 Emelie Lundqvist9.419.589.319.59
336 Smilla Nordin7.917.867.628.06
136 Maja Andersson9.209.029.068.19
141 Nora Hjertz7.107.196.866.72
352 Julia Gavell8.658.228.738.75
366 Lisa Flinkberg5.405.555.696.00
370 Moa Svedberg8.028.218.828.34
332 Ida Markström Leek6.706.846.886.67
219 Alice Lindblomx8.888.859.09
265 Evelina Olsson9.419.79x9.91
343 Klara Sundin6.356.266.716.73
145 Wilma Löf8.518.879.399.21
214 Eira Johannesson9.8710.019.8110.10
191 Cornelia Cedergren7.637.51x7.38
140 Nomi Hjertz6.196.286.296.01
285 Isolde Hallman7.737.887.597.97
134 Ida Andersson5.906.456.296.45
142 Elvira Larsson4.715.965.925.78
331 Elsa Magnusson7.187.387.517.90
F13 Spjut
Vikt: 400g
3/7 09:00
1 Maja Andersson
Alunda SK
08 Alunda SK 29.70
2 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 29.21 PB
3 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 25.62
4 Isolde Hallman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 21.09 PB
5 Mira Lundvall
Bollnäs FIK
10 Bollnäs FIK 20.46 PB
6 Linnéa Alneroth
Gefle IF
08 Gefle IF 19.70 PB
7 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 18.86 PB
8 Alice Lindblom
Gefle IF
09 Gefle IF 18.84
9 Wilma Löf
Alunda SK
08 Alunda SK 18.61
10 Julia Gavell
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 18.56
11 Eira Johannesson
Gefle IF
09 Gefle IF 18.27
12 Bella Lundh Hållén
Strands IF
09 Strands IF 16.23 PB
13 Elsa Magnusson
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 16.06
14 Klara Sundin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 15.48
15 Smilla Nordin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 14.58
16 Ida Markström Leek
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 14.55
17 Freja Sundberg
Järvsö IF
09 Järvsö IF 13.85
18 Lily Karlsson
Gefle IF
09 Gefle IF 13.25
19 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 9.28
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 100 m Försök
3/7 14:00
Heat 1
Vind: -3.4
1 Simon Plesse
Upsala IF
02 Upsala IF 11.09 Q
2 Noa Skomorowski
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 11.64 Q
3 Tobias Jonsson
IK Orient
96 IK Orient 11.96 Q
4 Josef Malsher
Alunda SK
04 Alunda SK 12.01
5 William Larsson Svensson
Gefle IF
02 Gefle IF 12.10
6 Albin Janderberg
Västerås FK
99 Västerås FK 17.08
Heat 2
Vind: 0.0
1 Kristoffer Andersson
Falu IK
04 Falu IK 11.26 Q
2 Linus Suwanakoo
Upsala IF
02 Upsala IF 11.38 Q PB
=3 Henning Ehn
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 11.55 Q 11.55
=3 Sebastian Eriksson
Alunda SK
03 Alunda SK 11.55 Q 11.55
5 Birck Wärnström
Falu IK
03 Falu IK 11.83 Q SB
6 Albin Florén
Leksands FIK
02 Leksands FIK 12.16
7 Patrik Artell
IFK Lidingö
67 IFK Lidingö 13.57
Män 100 m Final
3/7 17:00
Vind: -1.7
1 Simon Plesse
Upsala IF
02 Upsala IF 10.87
2 Kristoffer Andersson
Falu IK
04 Falu IK 11.27
3 Linus Suwanakoo
Upsala IF
02 Upsala IF 11.44
4 Noa Skomorowski
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 11.51 PB
5 Henning Ehn
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 11.67
6 Tobias Jonsson
IK Orient
96 IK Orient 11.87
7 Birck Wärnström
Falu IK
03 Falu IK 11.97
Sebastian Eriksson
Alunda SK
03 Alunda SK DQ Tjuvstart
Män 800 m
3/7 18:15
1 Lukas Holm
Gefle IF
03 Gefle IF 2:03.39
2 Viktor Bergkvist
Linköpings GIF
00 Linköpings GIF 2:06.46
3 Joakim Ståhl
Gefle IF
97 Gefle IF 2:08.00 SB
4 Jakob Tapani
Kiruna Skidor
01 Kiruna Skidor 2:09.01 PB
5 Fredrik Sundvall
Gefle IF
02 Gefle IF 2:24.12 SB
Män Höjd
3/7 11:30
1 Gustaf Vennerholm
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK 175 PB
160165170175180
300 Gustaf Vennerholm oxxooxoxxx
Män Längd
3/7 14:30
1 Tobias Jonsson
IK Orient
96 IK Orient 6.76 -1.3
2 Noa Skomorowski
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 6.51 -0.8
3 Birck Wärnström
Falu IK
03 Falu IK 6.26 0.0
4 Malte Edwardsson
Bollnäs FIK
03 Bollnäs FIK 6.11 -0.8
5 Fredrik Sundvall
Gefle IF
02 Gefle IF 5.10 0.0
6 Per Jonsson
Bollnäs FIK
88 Bollnäs FIK 4.23 -1.5
7 Albin Janderberg
Västerås FK
99 Västerås FK 3.07 -1.3
123456
271 Tobias Jonsson6.76 -1.36.11 -1.26.44 -1.36.44 -1.86.21 0.0x
156 Malte Edwardssonx 5.05 0.0x x 6.11 -0.85.99 -1.1
199 Birck Wärnströmx x 6.26 0.0x x 6.07 0.0
166 Per Jonssonx x 2.27 -1.6x 4.23 -1.54.12 -0.5
281 Noa Skomorowskix x 6.51 -0.8x x x
238 Fredrik Sundvall4.94 +0.24.95 -1.34.99 0.05.10 0.04.76 -0.54.72 +0.8
388 Albin Janderbergx 3.04 -1.43.02 -0.23.07 -1.33.00 -0.5x
Män Kula
Vikt: 7,26kg
3/7 12:30
1 Gustaf Vennerholm
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK 11.07
123456
300 Gustaf Vennerholm 10.91x10.5610.7011.0711.07
Män Slägga
Vikt: 7,26kg
3/7 16:00
1 Torgny Gustafsson
Strands IF
65 Strands IF 35.83
123456
305 Torgny Gustafssonx35.83xxxx
Män Spjut
Vikt: 800g
3/7 10:15
1 Otto Sundell
Söderhamns IF
00 Söderhamns IF 60.22 SB
2 Gustaf Vennerholm
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK 44.77
123456
300 Gustaf Vennerholm 41.4239.3144.77x42.55x
358 Otto Sundellx52.6256.1552.68x60.22
P19 Slägga
Vikt: 6,0kg
3/7 16:00
1 Albin Silén
Strands IF
03 Strands IF 56.88
123456
312 Albin Silén55.0156.88x55.20x56.88
P17 100 m
3/7 10:00
Vind: -0.6
1 Alfred Sandström
IFK Mora FIK
04 IFK Mora FIK 12.04
2 Vilgot Westling
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 12.56
3 Elis Gemzell
Tierps IF
05 Tierps IF 12.71 PB
P17 800 m
3/7 18:15
1 Alvin Rask
Alunda SK
04 Alunda SK 2:08.11 PB
2 Jesper Unander
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 2:17.14 PB
3 Theodor Holm
Gefle IF
05 Gefle IF 2:17.75 PB
P17 Höjd
3/7 11:30
1 Linus Öhman
Strands IF
04 Strands IF 181
2 Thirachai Schröder
Gefle IF
05 Gefle IF 178
3 Christof Neib
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 178
=4 Rasmus Berg
Gefle IF
05 Gefle IF 170
=4 Jesper Unander
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 170
6 Vilgot Westling
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 160 PB
145150155160165170175178181184
203 Rasmus Berg---ooxoxxx
335 Christof Neib----oooxoxxx
347 Vilgot Westlingoxoooxxx
235 Thirachai Schröder-----oooxxx
314 Linus Öhman-----ooooxxx
345 Jesper Unander---ooxoxxx
P17 Längd
3/7 14:30
1 Josef Malsher
Alunda SK
04 Alunda SK 6.21 0.0
2 Christof Neib
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 6.01 +2.1
3 Alex Eriksson
Alunda SK
05 Alunda SK 5.97 -0.5 PB
4 Henning Ehn
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 5.60 -1.8
5 Linus Öhman
Strands IF
04 Strands IF 5.55 +0.3
6 Elis Gemzell
Tierps IF
05 Tierps IF 5.51 -1.9 PB
7 Vilgot Westling
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 5.06 -0.9 PB
8 Alvar Broth
Järvsö IF
04 Järvsö IF 4.85 -0.9
123456
317 Henning Ehn5.57 0.05.38 0.05.30 -0.55.25 0.05.25 -0.65.60 -1.8
147 Josef Malsher1.63 -0.96.06 +0.96.21 0.0x x 6.16 -1.5
335 Christof Neib5.98 -0.15.97 +1.25.82 0.0x 6.01 +2.1x
314 Linus Öhman5.47 0.05.30 -1.15.48 -0.55.41 0.05.55 +0.33.71 -1.0
272 Alvar Brothx x x 4.85 -0.9x x
363 Elis Gemzell5.09 -1.15.10 -0.95.51 -1.95.23 -0.7x x
137 Alex Eriksson x x 5.97 -0.55.82 -1.75.73 -0.83.95 -1.9
347 Vilgot Westling4.92 -0.75.06 -0.9x x 4.90 -1.33.58 -1.6
P17 Tresteg
3/7 17:45
1 Aron Swartz
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF 13.82 -1.6 PB
2 Thirachai Schröder
Gefle IF
05 Gefle IF 13.23 +1.0
3 Christof Neib
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 13.18 0.0
4 Josef Malsher
Alunda SK
04 Alunda SK 12.86 -0.3
5 Gustav Pettersson
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF 12.55 -0.9 SB
6 Linus Öhman
Strands IF
04 Strands IF 12.22 +0.5 PB
7 Alex Eriksson
Alunda SK
05 Alunda SK 12.03 +0.3 PB
8 Alvar Broth
Järvsö IF
04 Järvsö IF 10.92 +0.7 PB
123456
389 Gustav Petterssonx 12.55 -0.912.45 +0.312.19 -0.912.18 -0.112.34 +0.1
235 Thirachai Schröder12.80 -1.213.15 0.011.97 -0.213.23 +1.011.74 -0.8x
314 Linus Öhman12.08 +0.3x x 12.22 +0.511.50 -1.010.79 -0.9
272 Alvar Brothx x 10.92 +0.7x x 10.31 -0.3
147 Josef Malsher12.86 -0.3x 12.80 +0.812.73 -1.4- 12.70 -1.1
335 Christof Neibx 13.18 0.011.20 +0.2- - -
137 Alex Eriksson 12.03 +0.3x x x x x
390 Aron Swartz13.82 -1.6x x - x x
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
1 Jesper Lindqvist
Boden FI
05 Boden FI 15.51
2 Adam Hellbom
Falu IK
04 Falu IK 13.25
3 Linus Öhman
Strands IF
04 Strands IF 11.78
123456
314 Linus Öhmanx11.4411.0511.3811.7811.46
198 Adam Hellbom12.5513.1313.25xxx
151 Jesper Lindqvist14.8614.4115.5115.2015.4914.94
P17 Slägga
Vikt: 5,0kg
1 Adam Hellbom
Falu IK
04 Falu IK 62.38
2 Jesper Lindqvist
Boden FI
05 Boden FI 49.63
3 Mille Edwardsson
Bollnäs FIK
04 Bollnäs FIK 45.85
123456
198 Adam Hellbom58.1258.24x62.38xx
157 Mille Edwardsson44.8545.8544.4445.6043.97x
151 Jesper Lindqvistxxx49.63xx
P17 Spjut
Vikt: 700g
1 Christof Neib
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 46.75
2 Simon Andersson
Brännans IF
04 Brännans IF 42.73
3 Linus Öhman
Strands IF
04 Strands IF 41.32
4 isaac lind olsson
Bollnäs FIK
05 Bollnäs FIK 38.57
123456
335 Christof Neibx46.7546.3944.20x42.29
190 Simon Andersson42.73x41.7837.1239.7439.80
314 Linus Öhman40.2341.3239.87x38.4138.51
169 isaac lind olssonx38.57xxxx
P15 80 m
3/7 10:00
Vind: -0.5
1 Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 9.94
2 Edvin Käller
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 10.18
3 Victor Svedberg
Gefle IF
06 Gefle IF 10.31 PB
4 Sebastian Alin
IFK Mora FIK
07 IFK Mora FIK 10.65
5 Walter Hedblom
Gefle IF
07 Gefle IF 11.59
P15 800 m
3/7 18:15
1 Noa Steiner
Upsala IF
07 Upsala IF 2:07.51 PB
2 Oscar Norberg
Gefle IF
07 Gefle IF 2:25.20 SB
3 Rasmus Berglund
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 2:33.37
P15 80 m häck
Höjd: 84,0cm
3/7 13:45
Vind: -1.4
Edvin Käller
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK DNF
P15 Höjd
3/7 09:00
1 Sebastian Alin
IFK Mora FIK
07 IFK Mora FIK 165 PB
2 Edvin Käller
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 155 PB
P15 Längd
3/7 12:00
1 Sebastian Alin
IFK Mora FIK
07 IFK Mora FIK 5.69 +1.8 PB
2 Edvin Käller
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 5.27 -0.9 PB
3 Oscar Norberg
Gefle IF
07 Gefle IF 4.81 0.0 PB
4 Walter Hedblom
Gefle IF
07 Gefle IF 4.79 -1.3
5 Anton Ringdahl
Marieby GOIF
07 Marieby GOIF 4.34 0.0
6 Samuel Malcher
Alunda SK
07 Alunda SK 3.97 0.0
123456
255 Sebastian Alinx 5.44 0.05.69 +1.84.52 -0.6- -
226 Oscar Norberg4.81 0.0x 4.53 -0.7- - -
292 Anton Ringdahlx x x 4.12 +0.54.34 0.0-
168 Edvin Käller5.27 -0.9x 4.99 +0.8x 5.08 -1.7-
208 Walter Hedblomx 4.79 -1.34.67 +0.8x x x
146 Samuel Malcher3.97 0.03.13 -0.63.85 0.03.88 -0.13.86 -1.33.04 0.0
P15 Tresteg
3/7 16:30
1 Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 9.97 -0.5
123456
287 Tinh Lundström9.34 +0.39.67 -0.99.97 -0.5- 9.81 -1.99.55 -0.7
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
3/7 10:30
1 Edvin Käller
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 11.81 PB
2 Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 8.90
3 Sebastian Alin
IFK Mora FIK
07 IFK Mora FIK 8.56
4 Samuel Malcher
Alunda SK
07 Alunda SK 6.19
123456
146 Samuel Malcher5.986.065.936.195.95x
287 Tinh Lundströmx8.458.90x8.66x
168 Edvin Käller10.9710.1910.7611.2111.8111.21
255 Sebastian Alin7.808.567.71---
P15 Spjut
Vikt: 600g
3/7 14:00
1 Walter Hedblom
Gefle IF
07 Gefle IF 36.14
2 Anton Ringdahl
Marieby GOIF
07 Marieby GOIF 31.44
3 Edvin Käller
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 31.10
4 Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 28.40
123456
287 Tinh Lundström28.4021.9321.7519.3722.10x
292 Anton Ringdahl27.1830.6030.3531.3531.44x
168 Edvin Käller22.26x22.9127.7031.1028.18
208 Walter Hedblom29.1331.3730.1136.14x34.31
P13 60 m Försök
3/7 10:45
Heat 1
Vind: +1.6
1 Wahaj Ali
Brännans IF
08 Brännans IF 8.07 Q
2 Leo Thor
Strands IF
08 Strands IF 9.09 Q
3 Kalle Löf
Gefle IF
09 Gefle IF 9.10 Q
4 Emil Wallberg
Högbo GIF
11 Högbo GIF 9.28 Q
5 Filip Garbell
Östhammar FI
09 Östhammar FI 9.30 PB
Heat 2
Vind: +1.4
1 Edvin Andersson
Gefle IF
08 Gefle IF 8.35 Q
2 Gusten Berglund
Söderhamns IF
09 Söderhamns IF 8.85 Q
3 Alfred Ene
Sundsvalls FI
10 Sundsvalls FI 8.87 Q PB
4 Axel Svedberg
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 8.99 Q PB
5 John Aigbowbiosa
Bollnäs FIK
08 Bollnäs FIK 9.82
P13 60 m Final
3/7 15:45
Vind: -0.8
1 Wahaj Ali
Brännans IF
08 Brännans IF 8.21
2 Edvin Andersson
Gefle IF
08 Gefle IF 8.55
3 Gusten Berglund
Söderhamns IF
09 Söderhamns IF 9.01
4 Axel Svedberg
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 9.21
5 Leo Thor
Strands IF
08 Strands IF 9.34
6 Kalle Löf
Gefle IF
09 Gefle IF 9.46
7 Emil Wallberg
Högbo GIF
11 Högbo GIF 9.58
Alfred Ene
Sundsvalls FI
10 Sundsvalls FI DNS
P13 60 m häck
Höjd: 76.2cm
3/7 13:00
Vind: +0.6
1 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 10.93 PB
2 Filip Garbell
Östhammar FI
09 Östhammar FI 11.41
P13 Höjd
3/7 15:00
1 Elvin Rahm
Gefle IF
08 Gefle IF 150
=2 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 135
=2 Leo Thor
Strands IF
08 Strands IF 135 PB
4 Arvid Hellberg
Strands IF
08 Strands IF 135 PB
5 Kalle Löf
Gefle IF
09 Gefle IF 135
6 Wahaj Ali
Brännans IF
08 Brännans IF 120
7 Filip Garbell
Östhammar FI
09 Östhammar FI 120
110115120125130135140145150155
375 Nils Grufman---oooxxx
391 Filip Garbellooxxoxxx
306 Arvid Hellberg--oooxoxxx
221 Kalle Löf--xoooxxoxxx
313 Leo Thor--ooooxxx
189 Wahaj Ali-xooxxx
231 Elvin Rahm-----ooooxxx
P13 Längd
Hoppzon
3/7 09:00
1 Edvin Andersson
Gefle IF
08 Gefle IF 4.84 N/A
2 Alfred Ene
Sundsvalls FI
10 Sundsvalls FI 4.55 N/A
3 Kalle Löf
Gefle IF
09 Gefle IF 4.46 N/A
4 Christoffer Gustavsson Kihlberg
Gefle IF
08 Gefle IF 4.33 N/A
5 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 4.31 N/A
6 Leo Thor
Strands IF
08 Strands IF 4.21 N/A
7 Emil Wallberg
Högbo GIF
11 Högbo GIF 4.09 N/A
8 Axel Svedberg
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 4.06 N/A
9 Teodor Fredriksson
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 3.95 N/A
10 Gusten Berglund
Söderhamns IF
09 Söderhamns IF 3.93 N/A
11 John Aigbowbiosa
Bollnäs FIK
08 Bollnäs FIK 3.48 N/A
12 Melker Mattsson
IF Skade
08 IF Skade 3.06 N/A
P13 Tresteg
Hoppzon
3/7 17:15
1 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 9.22 N/A
2 Edvin Andersson
Gefle IF
08 Gefle IF 9.18 N/A
3 Rasmus Berglund
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 9.14 N/A
4 Axel Svedberg
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 8.08 N/A
1234
201 Edvin Andersson9.18 N/Ax 9.17 N/Ax
375 Nils Grufman9.11 N/A9.19 N/Ax 9.22 N/A
183 Axel Svedberg7.64 N/A7.74 N/A8.08 N/A7.84 N/A
248 Rasmus Berglund9.14 N/A9.04 N/A8.84 N/A8.90 N/A
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
3/7 13:45
1 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 9.03 PB
2 Christoffer Gustavsson Kihlberg
Gefle IF
08 Gefle IF 8.73
3 Filip Garbell
Östhammar FI
09 Östhammar FI 8.07
4 Alfred Ene
Sundsvalls FI
10 Sundsvalls FI 7.83
5 Melker Mattsson
IF Skade
08 IF Skade 6.96 PB
6 Noel Westberg
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 6.53
1234
319 Alfred Ene7.837.267.757.71
391 Filip Garbell7.297.068.077.55
205 Christoffer Gustavsson Kihlberg7.968.187.718.73
375 Nils Grufman8.798.308.689.03
253 Melker Mattsson6.656.396.966.73
188 Noel Westberg6.256.416.436.53
P13 Spjut
Vikt: 400g
3/7 11:45
1 Wahaj Ali
Brännans IF
08 Brännans IF 45.79 PB
2 Leo Thor
Strands IF
08 Strands IF 37.17 PB
3 Rasmus Berglund
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 31.58 PB
4 Arvid Hellberg
Strands IF
08 Strands IF 27.02 PB
5 Christoffer Gustavsson Kihlberg
Gefle IF
08 Gefle IF 25.93
6 Melker Mattsson
IF Skade
08 IF Skade 23.34
7 Noel Westberg
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 20.29
1234
188 Noel Westberg14.0220.2915.9119.94
248 Rasmus Berglund31.5829.9926.60x
313 Leo Thor37.1733.3135.5834.66
306 Arvid Hellberg20.05x22.7827.02
205 Christoffer Gustavsson Kihlberg24.3124.8925.9324.89
253 Melker Mattsson16.0022.4120.7323.34
189 Wahaj Ali42.22x42.8045.79
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.