Resultater Finish Games

Vellinge IP, Vellinge   2021-06-19 - 2021-06-20

Arrangör: IK Finish Tävlingsledare: Robert Nilsson Senast uppdaterad: 2021-06-20 19:41:30
2021-06-19 2021-06-20 Alla dagar
Visa Resultatkort
Kvinnor 100 m
19/6 11:00
Vind: +2.9
1 Milla Svanberg
Malmö AI
03 Malmö AI 12.36
2 Hannah Hansson
Åhus FIK
00 Åhus FIK 13.00
3 Sara Edstrom
Sävedalens AIK
02 Sävedalens AIK 13.21
Filippa Henriksson
IFK Lund
04 IFK Lund DNS
Kvinnor 100 m Extra Inkl F19
19/6 12:15
Vind: +1.7
1 Elin Ekelund
Eslövs AI
02 Eslövs AI 12.93
2 Hannah Hansson
Åhus FIK
00 Åhus FIK 12.95 SB
3 Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI 13.15
Kvinnor 200 m
19/6 13:20
Vind: +2.8
1 Felicia Ascard
IFK Lund
96 IFK Lund 24.98
2 Josephine Risberg Thoor
IFK Helsingborg
95 IFK Helsingborg 25.30
Kvinnor 800 m
inkl F15
19/6 14:35
1 Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 2:25.41 PB
2 Caroline Norrsand
Ystads IF
85 Ystads IF 2:27.68
3 Elsa Dehre
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 2:34.51 PB
Beatrice Ask
Malmö AI
05 Malmö AI DNS
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Caroline Norrsand
Ystads IF
85 Ystads IF 2:27.68
F17
1 Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 2:25.41
Beatrice Ask
Malmö AI
05 Malmö AI DNS
F15
1 Elsa Dehre
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 2:34.51
Kvinnor Höjd
19/6 11:50
1 Tilde Bjerager
Höörs IS
04 Höörs IS 174 PB
162165169171174
Tilde Bjeragerooooxxo
F19 100 m
19/6 11:05
Vind: +2.3
1 Joy Thulin
Malmö AI
03 Malmö AI 12.35
2 Famke Persson
IFK Lund
03 IFK Lund 12.64
3 Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI 13.32
4 Elin Ekelund
Eslövs AI
02 Eslövs AI 13.77
F19 200 m
19/6 13:25
Vind: +1.3
1 Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 24.72 PB
2 Milla Svanberg
Malmö AI
03 Malmö AI 24.94 PB
3 Joy Thulin
Malmö AI
03 Malmö AI 25.22 PB
4 Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 25.65
5 Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 26.24
F19 Höjd
19/6 11:50
1 Johanna Persson
Simrishamns AIF
03 Simrishamns AIF 154 =PB
140145150154158
Johanna Perssonoxoooxxx
F19 Längd
19/6 13:30
1 Johanna Persson
Simrishamns AIF
03 Simrishamns AIF 4.54 +0.5
123456
Johanna Persson4.53 +1.04.54 +0.54.47 0.0x 4.52 0.0x
F17 100 m Försök
19/6 10:45
Heat 1
Vind: +2.4
1 Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 12.30 q
2 Klara Persson
IFK Lund
04 IFK Lund 12.54 q
3 Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI 13.45 q
4 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 13.78
5 Siri Ingvarsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 13.84
Heat 2
Vind: +2.3
1 Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 12.12 q
2 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 13.29 q
3 Celine Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 13.32 q
4 Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 13.97
Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI DNS
F17 100 m
19/6 12:05
Vind: +2.8
1 Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 11.98
2 Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 12.26
3 Klara Persson
IFK Lund
04 IFK Lund 12.67
4 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 13.22
5 Celine Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 13.34
6 Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI 13.61
F17 200 m
19/6 13:45
Vind: +3.0
1 Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI 27.44
2 Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI 27.48
3 Siri Ingvarsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 29.03
4 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 29.73
F17 Höjd
19/6 11:50
=1 Ann-Kathrine Bergenhem
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 158 =PB
=1 Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK 158 SB
145150154158162
Ann-Kathrine Bergenhemoooxoxxx
Sydney Karström-ooxoxxx
F17 Längd
19/6 13:30
1 Noortje Thien
Sävedalens AIK
05 Sävedalens AIK 4.86 +0.5
2 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 4.58 +0.5
3 Ann-Kathrine Bergenhem
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 4.55 +0.2
4 Alice Hultberg
Malmö AI
05 Malmö AI 4.48 0.0
5 Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 4.44 0.0 PB
123456
Ann-Kathrine Bergenhem4.42 +0.34.55 +0.24.53 0.0x x x
Daphne Rönnerling4.31 0.0x 4.44 0.04.41 +0.24.39 +0.44.39 +1.4
Noortje Thienx 4.39 +0.44.79 +0.5x x 4.86 +0.5
Matilda Åkerman4.58 +0.5x 3.30 0.0x x x
Alice Hultberg4.05 +0.54.21 +0.43.96 +0.94.28 0.04.48 0.04.17 +1.4
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
19/6 14:35
1 Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK 12.71
2 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 12.26
3 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 10.28
4 Alice Hultberg
Malmö AI
05 Malmö AI 9.47 PB
5 Ann-Kathrine Bergenhem
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 8.59
123456
Alice Hultbergx7.388.149.47xx
Matilda Åkerman11.6111.77x10.7011.6112.26
Sydney Karström11.8812.1312.7112.3212.1112.13
Alba Hansson9.71x9.899.9010.2810.22
Ann-Kathrine Bergenhemx7.878.10x8.598.19
F15 80 m Försök
19/6 10:00
Heat 1
Vind: +2.6
1 Moa Knutsson
IFK Halmstad
06 IFK Halmstad 10.59 q
2 Ingrid Levin
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 10.85 q
3 Hilda Rydén
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 11.26 q
4 Alice Holmberg-Boström
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 11.38
5 Elvira Skouras
Malmö AI
07 Malmö AI 12.15
Heat 2
Vind: +1.4
1 Tilda Jildefjord
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 10.90 q
2 Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 10.93 q
3 Ella Hallin
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 11.35 11.342
4 Tea Kruse-Persson
Åhus FIK
06 Åhus FIK 11.35 11.348
5 Lisa Karlsson
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 11.90
Heat 3
Vind: +2.6
1 Ebba Albert
IK Finish
07 IK Finish 10.26 q
2 Keline Richard
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 11.29
3 Alice Berggren
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 11.41
4 Ebba Bränholm
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 11.64
5 Ida Györffy
IFK Trelleborg
07 IFK Trelleborg 12.01
F15 80 m
19/6 12:20
Vind: +1.2
1 Ebba Albert
IK Finish
07 IK Finish 10.21
2 Moa Knutsson
IFK Halmstad
06 IFK Halmstad 10.67 SB
3 Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 10.88 PB
4 Tilda Jildefjord
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 10.89
5 Ingrid Levin
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 10.92
6 Hilda Rydén
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 11.36 PB
F15 300 m
19/6 14:15
A-Final
Tot. plac.
1 Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 41.99 1
2 Tilda Jildefjord
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 44.87 3 PB
3 Hilda Rydén
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 45.38 4 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Ebba Albert
IK Finish
07 IK Finish 43.86 2
2 Linnea Odéhn
Malmö AI
06 Malmö AI 45.64 5
3 Alice Berggren
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 46.69 6
F15 80 m häck Försök
Höjd: 76,2cm
19/6 11:40
Heat 1
Vind: +2.4
1 Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet 13.81 q
2 Selma Oldenby
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 13.83 q
3 Ebba Bränholm
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 14.78
4 Freja Bäckström
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 15.23
Heat 2
Vind: +1.8
1 Beatrice Amundin
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 13.12 q
2 Inessa Hansen
Södra Sandby IF
06 Södra Sandby IF 13.22 q
3 Annie Sjösten
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 13.30 q
4 Alva Jeppsson
IFK Lund
06 IFK Lund 13.72 q PB
5 Elsa Dehre
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 14.69 PB
F15 80 m häck
Höjd: 76,2cm
19/6 13:00
Vind: +2.3
1 Beatrice Amundin
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 12.92
2 Annie Sjösten
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 13.20
3 Inessa Hansen
Södra Sandby IF
06 Södra Sandby IF 13.23
4 Alva Jeppsson
IFK Lund
06 IFK Lund 13.71
5 Selma Oldenby
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 14.22
Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet DNF
F15 Höjd
19/6 10:20
1 Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan 151
=2 Annie Sjösten
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 148 PB
=2 Mimmi Hellberg
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 148 PB
4 Ella Hallin
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 148 PB
5 Beatrice Amundin
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 148 PB
6 Ebba Albert
IK Finish
07 IK Finish 144 PB
7 Inessa Hansen
Södra Sandby IF
06 Södra Sandby IF 144
8 Freja Bäckström
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 144
9 Alva Jeppsson
IFK Lund
06 IFK Lund 140 PB
10 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 135 PB
120125130135140144148151155
Beatrice Amundin---oooxoxxx
Annie Sjösten---ooooxxx
Mimmi Hellberg---ooooxxx
Alva Jeppsson-ooooxxx
Freja Bäckström---ooxoxxx
Inessa Hansen-ooxoxooxxx
Meja Walleringooooxxx
Ebba Albert--oo-oxxx
Ella Hallin--oooxxooxxx
Asta Hägglund--ooooxoxoxxx
F15 Längd
19/6 12:00
Pool 1
Tot. plac.
1 Julia Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 5.31 +0.1 1 PB
2 Ebba Albert
IK Finish
07 IK Finish 5.27 0.0 2 PB
3 Inessa Hansen
Södra Sandby IF
06 Södra Sandby IF 4.94 +1.6 3 PB
4 Ingrid Levin
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 4.91 0.0 4 PB
5 Mimmi Hellberg
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 4.89 -2.0 5 PB
6 Moa Knutsson
IFK Halmstad
06 IFK Halmstad 4.69 0.0 6
7 Beatrice Amundin
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 4.66 0.0 7
8 Alice Berggren
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 4.40 -0.3 10
9 Elsa Dehre
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 4.15 -2.1 14
123456
Ingrid Levin- 4.90 0.0- - - 4.91 0.0
Moa Knutsson4.58 -2.64.69 0.0- - 4.65 +1.74.51 0.0
Inessa Hansen4.58 -2.5- 4.83 0.04.60 0.04.94 +1.6-
Elsa Dehre3.93 0.03.95 -1.24.15 -2.1
Julia Englund4.92 0.05.04 0.0- - 5.31 +0.1-
Ebba Albert5.03 0.0- - 5.05 +2.35.27 0.0-
Beatrice Amundin4.52 0.04.66 0.04.11 -0.1- - -
Alice Berggren2.74 0.03.02 0.04.40 -0.3
Mimmi Hellberg- 4.55 0.04.89 -2.04.67 +2.14.79 +1.2-
Pool 2
Tot. plac.
1 Ella Gianneschi
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 4.44 +0.3 8 PB
2 Alice Holmberg-Boström
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 4.42 +2.2 9
3 Freja Bäckström
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 4.21 +0.3 11 PB
4 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 4.20 0.0 12
5 Keline Richard
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 4.19 0.0 13
6 Elvira Skouras
Malmö AI
07 Malmö AI 3.94 +0.4 15
7 Ebba Bränholm
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 3.87 0.0 16
8 Isabella Enggren
Malmö AI
07 Malmö AI 3.84 N/A 17
9 Elsa Lundquist
Malmö AI
07 Malmö AI 3.83 +0.4 18
123456
Elvira Skouras3.76 +0.43.73 +1.03.94 +0.4
Keline Richard4.07 -0.1x 4.19 0.0
Ella Gianneschi4.28 +0.34.44 +0.34.24 0.04.20 +2.2- -
Meja Wallering4.20 0.04.03 +0.44.20 0.0
Isabella Enggren3.84 N/A3.84 -0.1
Elsa Lundquist 3.35 0.03.83 +0.4
Ebba Bränholm3.76 +0.43.87 0.0x
Freja Bäckström3.79 0.03.92 0.04.21 +0.3
Alice Holmberg-Boström4.24 0.0x 4.42 +2.2
F15 Tresteg
19/6 14:45
1 Ingrid Levin
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 10.13 0.0
2 Alice Berggren
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 9.76 +0.3 PB
3 Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF 9.29 0.0 PB
4 Elsa Dehre
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 9.23 +1.7 =PB
5 Elin Wrange Linder
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 8.64 +0.2
Noortje Thien
Sävedalens AIK
05 Sävedalens AIK 10.57 0.0
Sofia Ensberg
Sävedalens AIK
02 Sävedalens AIK 9.98 +0.3
Ebba Bränholm
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK -
123456
Elin Wrange Linder8.51 +0.88.63 0.08.48 0.08.55 0.08.64 +0.28.39 0.0
Ebba Bränholm- -
Ingrid Levin9.93 +0.59.76 +0.79.87 0.09.72 0.010.13 0.09.87 +0.4
Emilia Malmlöf- 8.52 +2.7- 9.09 0.0- 9.29 0.0
Elsa Dehre8.92 +0.69.23 +1.79.01 0.08.81 0.08.97 +1.08.72 +1.6
Alice Berggren9.34 +0.59.33 0.09.41 0.09.76 +0.39.44 +0.4-
Noortje Thien9.88 0.0- 10.57 0.010.33 +0.2- -
Sofia Ensberg- - - 9.98 +0.3- 9.93 0.0
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
19/6 13:25
1 Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF 10.91 PB
2 Mimmi Hellberg
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 10.13 PB
3 Alice Holmberg-Boström
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 9.71
4 Elsa Lundquist
Malmö AI
07 Malmö AI 9.56 PB
5 Isabella Enggren
Malmö AI
07 Malmö AI 9.48 PB
6 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 8.97
7 Hilda Rydén
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 7.95 PB
8 Lisa Karlsson
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 7.54
9 Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan 7.08
10 Vera Mogren
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 6.43
123456
Vera Mogren6.105.805.926.436.03x
Meja Wallering8.908.878.648.97x8.59
Isabella Enggren9.48xxx8.898.86
Hilda Rydén7.957.697.51x--
Alice Holmberg-Boström8.889.02x8.269.069.71
Elsa Lundquist8.828.979.129.558.539.56
Mimmi Hellberg9.809.579.819.7210.139.23
Emilia Malmlöf9.7410.919.5510.1710.379.51
Lisa Karlsson7.347.457.327.547.517.12
Asta Hägglundx7.086.68---
F13 60 m Försök
20/6 16:35
Heat 1
Vind: +2.0
1 Ellinor Wennolf
Malmö AI
08 Malmö AI 8.17 q
2 Enya Jonsson
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 8.35 q
3 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 9.19 PB 9.182
4 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 9.42 PB
5 Tilde Hagenstam
IK Finish
09 IK Finish 9.88
Heat 2
Vind: +0.3
1 Annie Krikström
Båstads GIF
08 Båstads GIF 8.51 q PB
2 Tilde Bladh
Malmö AI
08 Malmö AI 8.83
3 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 9.20 PB
4 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 9.21
5 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 9.54 PB
Heat 3
Vind: +1.8
1 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 8.78 q
2 Olivia Weldingh
IK Finish
09 IK Finish 9.19 SB 9.181
3 Dalia Kamf Hoppe
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 9.41 PB
4 Saga Evenås
IK Finish
09 IK Finish 9.89
5 Ella Wågstam
IK Finish
09 IK Finish 10.14
Heat 4
Vind: +2.1
1 Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 8.58 q
2 Lisa Berggren
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 8.70 q
3 Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 8.81
4 Emilia Wåhlberg
IF Rigor
08 IF Rigor 9.12
5 Alma Karlsson
IFK Lund
09 IFK Lund 9.39
6 Michelle Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 16.28
F13 60 m
20/6 18:00
Vind: +1.2
1 Ellinor Wennolf
Malmö AI
08 Malmö AI 8.24
2 Enya Jonsson
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 8.47
3 Annie Krikström
Båstads GIF
08 Båstads GIF 8.62 PB
4 Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 8.63 PB
5 Lisa Berggren
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 8.71 PB
6 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 8.97
F13 600 m
20/6 17:45
1 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 1:44.54 PB
2 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 2:05.72
3 Saga Evenås
IK Finish
09 IK Finish 2:07.32
4 Tilde Hagenstam
IK Finish
09 IK Finish 2:07.65
Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish DNS
F13 60 m häck Försök
Höjd: 68,6cm
20/6 17:10
Heat 1
Vind: +0.5
1 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 9.88 q PB
2 Elin Larsson
IF Rigor
08 IF Rigor 10.67 q
3 Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 11.04 q PB
4 Michelle Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 11.31 PB
5 Olivia Weldingh
IK Finish
09 IK Finish 11.86
6 Dalia Kamf Hoppe
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 12.04
Heat 2
Vind: +0.4
1 Ella Alvelin
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 9.56 q
2 Annie Krikström
Båstads GIF
08 Båstads GIF 11.13 q PB
3 Emilia Wåhlberg
IF Rigor
08 IF Rigor 11.28 q PB
4 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 12.45 PB
5 Ella Wågstam
IK Finish
09 IK Finish 13.15
F13 60 m häck
Höjd: 68,6cm
20/6 18:15
Vind: N/A
1 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 10.01
2 Elin Larsson
IF Rigor
08 IF Rigor 10.39
3 Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 11.19
4 Emilia Wåhlberg
IF Rigor
08 IF Rigor 11.44
5 Annie Krikström
Båstads GIF
08 Båstads GIF 11.59
Ella Alvelin
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK DNS
F13 Höjd
20/6 14:00
1 Alma Karlsson
IFK Lund
09 IFK Lund 143 PB
2 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 143 PB
3 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 143
4 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 140
=5 Elin Larsson
IF Rigor
08 IF Rigor 140 SB
=5 Emilia Wåhlberg
IF Rigor
08 IF Rigor 140
105113118123127131134137140143147
Ebba Elm---ooooooxxx
Ida Wikbergooooxooxooxoxxoxxx
Elin Larsson----xoxxoooxxoxxx
Alma Karlsson--ooooooooxxx
Alice Olsson---ooooooxoxxx
Emilia Wåhlberg----ooxoxxoxxoxxx
F13 Längd
Hoppzon
20/6 15:15
Pool 1
Tot. plac.
1 Ella Alvelin
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 5.14 -0.9 2
2 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 4.63 -0.9 5
3 Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 4.43 -0.5 7 PB
4 Emilia Wåhlberg
IF Rigor
08 IF Rigor 4.41 0.0 8 PB
5 Alma Karlsson
IFK Lund
09 IFK Lund 4.32 -0.2 10 PB
6 Lisa Berggren
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 4.11 -0.5 12
7 Dalia Kamf Hoppe
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 3.96 -1.2 13 PB
8 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 3.78 -0.9 15 PB
9 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 3.73 -0.9 17 PB
123456
Lo Linghagen3.62 +0.23.78 -0.93.74 -0.8
Ella Alvelin4.24 0.05.14 -0.95.05 -0.84.83 +0.25.03 0.05.13 +0.2
Dalia Kamf Hoppe3.67 +0.43.96 -1.23.96 -1.3
Ebba Elm4.63 -0.94.50 -0.94.23 -0.94.25 +0.94.25 +1.34.52 +1.0
Ellen Andersson4.20 -0.14.43 -0.54.37 -0.74.26 +1.24.29 +0.74.30 +0.2
Lisa Berggren4.11 -0.53.89 -0.13.99 0.0
Alma Karlsson4.13 0.04.25 -0.34.32 -0.2
Emilia Wåhlberg4.13 -0.34.34 0.04.41 0.04.35 +1.04.30 +0.54.27 +0.3
Rebecka Bryland3.54 -0.63.59 +0.13.73 -0.9
Pool 2
Tot. plac.
1 Ellinor Wennolf
Malmö AI
08 Malmö AI 5.20 -0.1 1
2 Saga Evenås
IK Finish
09 IK Finish 4.75 -0.2 3
3 Annie Krikström
Båstads GIF
08 Båstads GIF 4.67 0.0 4
4 Enya Jonsson
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 4.45 0.0 6
5 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 4.37 +0.2 9
6 Moa Andersson
IK Finish
08 IK Finish 4.11 -0.7 11
7 Olivia Weldingh
IK Finish
09 IK Finish 3.84 -0.1 14
8 Ella Wågstam
IK Finish
09 IK Finish 3.75 0.0 16
9 Tilde Hagenstam
IK Finish
09 IK Finish 3.35 -0.5 18
123456
Enya Jonsson4.42 -0.13.99 -0.14.45 0.04.24 +0.64.20 +0.14.34 +0.5
Ida Wikbergx 4.15 -1.54.37 +0.24.32 +1.0x 4.23 +0.1
Moa Andersson4.06 0.04.11 -0.74.11 +0.2
Tilde Hagenstam3.23 -0.13.35 -0.53.28 -0.1
Olivia Weldingh3.68 -0.23.65 -0.73.84 -0.1
Annie Krikström4.48 -0.64.58 -0.14.52 -0.24.67 0.04.55 +0.84.41 +0.8
Saga Evenås3.46 -0.23.44 +0.44.75 -0.2
Ellinor Wennolf5.03 +0.25.10 0.05.20 -0.14.98 0.04.94 +0.35.08 0.0
Ella Wågstam3.51 -0.43.42 0.03.75 0.0
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
20/6 16:10
1 Elin Larsson
IF Rigor
08 IF Rigor 12.87
2 Dalia Kamf Hoppe
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 9.24 PB
3 Annie Krikström
Båstads GIF
08 Båstads GIF 8.49
4 Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 8.46 PB
5 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 7.46 PB
6 Ella Wågstam
IK Finish
09 IK Finish 7.22
7 Saga Evenås
IK Finish
09 IK Finish 6.13
8 Tilde Hagenstam
IK Finish
09 IK Finish 5.69
Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF -
Emilia Wåhlberg
IF Rigor
08 IF Rigor -
123456
Tilde Hagenstam5.264.835.69
Ella Svensson6.977.176.406.377.46x
Dalia Kamf Hoppe7.067.979.179.248.278.46
Saga Evenås6.135.295.43
Ellen Andersson---
Annie Krikström--8.438.498.177.39
Emilia Wåhlberg---
Rut Nilsson8.158.297.298.467.51x
Ella Wågstam7.187.016.376.387.137.22
Elin Larsson11.9311.1012.1012.4411.7212.87
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 100 m
Inkl P19
19/6 11:25
Vind: +2.9
1 Kasper Kadestål
Malmö AI
99 Malmö AI 10.73
2 Sebastian Kadestål
Malmö AI
96 Malmö AI 11.35
3 Tim Singmandeewised
Västerås FK
02 Västerås FK 11.48
4 Benjamin Kadestål
IK Finish
03 IK Finish 11.55 11.545
5 Emil Engdahl
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg 11.55 11.549
Sammanställning per klass
P19
1 Tim Singmandeewised
Västerås FK
02 Västerås FK 11.48
2 Benjamin Kadestål
IK Finish
03 IK Finish 11.55
3 Emil Engdahl
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg 11.55
Män
1 Kasper Kadestål
Malmö AI
99 Malmö AI 10.73
2 Sebastian Kadestål
Malmö AI
96 Malmö AI 11.35
Män 200 m
19/6 13:40
Vind: +1.6
1 Kasper Kadestål
Malmö AI
99 Malmö AI 21.62
2 Sebastian Kadestål
Malmö AI
96 Malmö AI 23.29
3 Benjamin Kadestål
IK Finish
03 IK Finish 23.57
4 Joakim Hald
FK Athlet
96 FK Athlet 24.98 PB
Män 800 m
inkl P19, P15
19/6 14:45
1 Erik Albin
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg 2:02.44 PB
2 Sebastian Persson
Heleneholms IF
91 Heleneholms IF 2:02.46
3 Moltas Austrell
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF 2:08.03
4 William Svensson
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 2:18.25 PB
5 Oscar Hajny-Landgren
IF Kronan
05 IF Kronan 2:19.10
6 Viggo Sönmör
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 3:12.62
Sammanställning per klass
P19
1 Erik Albin
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg 2:02.44
P17
1 Oscar Hajny-Landgren
IF Kronan
05 IF Kronan 2:19.10
P15
1 Moltas Austrell
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF 2:08.03
2 William Svensson
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 2:18.25
3 Viggo Sönmör
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 3:12.62
Män
1 Sebastian Persson
Heleneholms IF
91 Heleneholms IF 2:02.46
Män Höjd
19/6 14:15
1 Samuel Fransson
Malmö AI
00 Malmö AI 204 PB
2 Andreas Leveau
IK Finish
80 IK Finish 186
177180183186188190196200204207
Andreas Leveauo-xxoxxo-xxx
Samuel Fransson-----ooooxxx
P19 200 m
19/6 13:40
Vind: +2.2
1 Nils Nilsson Gott
Malmö AI
03 Malmö AI 22.73
2 Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI 23.06
3 Emil Engdahl
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg 23.13
4 Niels Hampus Jensen
Malmö AI
04 Malmö AI 25.40
P19 Höjd
19/6 14:15
1 Adam Svensson
Malmö AI
03 Malmö AI 204 PB
190196200204207
Adam Svenssonooxxoxxoxxx
P19 Längd
19/6 14:40
1 Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI 6.43 +0.3 PB
2 Nils Nilsson Gott
Malmö AI
03 Malmö AI 6.41 +0.2 PB
123456
Zacharias Parmatow6.43 +0.36.22 +0.26.07 0.0x x 5.92 +0.2
Nils Nilsson Gott5.88 +0.36.17 +0.46.26 +1.46.33 0.06.41 +0.2x
P19 Kula
Vikt: 6,0kg
19/6 10:45
1 André Bergenhem
IFK Halmstad
03 IFK Halmstad 12.41
2 Patrik Bergstrand
IFK Halmstad
03 IFK Halmstad 11.48
123456
Patrik Bergstrandx11.48xxxx
André Bergenhem12.0912.0012.1511.7212.4111.57
P17 100 m Försök
19/6 11:15
Heat 1
Vind: +2.4
1 Noah Karlberg
Malmö AI
05 Malmö AI 11.14 q
2 Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 11.57 q
3 Olle Holmberg
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 12.11 q
4 Melvin Pai
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 12.24 q
Heat 2
Vind: +2.1
1 Isak Gamst
IF Kronan
05 IF Kronan 11.48 q
Ludvig Palmér
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg DNS
William Lindqvist
Åhus FIK
05 Åhus FIK DNS
P17 100 m
19/6 12:10
Vind: +2.1
1 Isak Gamst
IF Kronan
05 IF Kronan 10.96
2 Noah Karlberg
Malmö AI
05 Malmö AI 11.09
3 Olle Holmberg
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 12.31
Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI DNS
Melvin Pai
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg DNS
P17 200 m
19/6 13:30
A-Final
Vind: +3.3
Tot. plac.
1 Erik Erlandsson
IFK Lund
04 IFK Lund 21.73 1
2 Isak Holgersson
IFK Lund
04 IFK Lund 22.84 2
3 Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF 23.15 3
Isak Gamst
IF Kronan
05 IF Kronan DNS
B-Final
Vind: +3.5
Tot. plac.
1 Axel Nordström
FK Athlet
05 FK Athlet 24.57 4
2 Joar Franck
Ystads IF
05 Ystads IF 24.91 5
3 Ludvig Månsson
Ystads IF
05 Ystads IF 25.69 6
4 Olle Holmberg
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 25.97 7
P17 Höjd
19/6 14:15
1 Melvin Pai
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 169
150155160165169173
Melvin Paixxoooooxxx
P17 Längd
19/6 14:40
1 Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 6.20 0.0 PB
2 Melvin Pai
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 5.72 +0.2
3 Gavin Wastrell
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 5.24 +0.2 PB
4 Axel Nordström
FK Athlet
05 FK Athlet 5.11 +0.7 PB
123456
Gavin Wastrellx 5.18 0.05.24 +0.35.24 +0.25.17 0.05.01 +0.5
Melvin Pai5.34 +0.25.47 +0.65.58 0.0x 5.72 +0.2x
Axel Nordström5.11 +0.7x 5.01 0.0x 4.82 0.0x
Måns Bergström5.98 +0.25.79 +0.36.20 0.06.02 +0.54.49 0.06.07 0.0
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
19/6 10:45
1 Hannes Grimsholm
IK Finish
05 IK Finish 10.85
2 Carl Ekberg
Sävedalens AIK
04 Sävedalens AIK 9.70
123456
Carl Ekbergx9.559.109.709.25-
Hannes Grimsholm10.85x10.5510.61x10.80
P15 80 m Försök
19/6 10:20
Heat 1
Vind: +2.4
1 Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 9.22 q
2 Bram Persson
IFK Lund
07 IFK Lund 9.74 q
3 Ture Hjortbäck
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 10.37
4 Viggo Büller
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 10.60
Heat 2
Vind: +2.1
1 William Trulsson
Malmö AI
06 Malmö AI 9.04 q
2 Samuel Jönsson
Åhus FIK
06 Åhus FIK 9.21 q
3 David Eriksson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9.94
4 Arvid Pettersson
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 11.12
Ivano Bevanda
Eslövs AI
07 Eslövs AI DNS
Heat 3
Vind: +2.2
1 Kalel Mudingay
IFK Lund
06 IFK Lund 9.51 q
2 Eric Segnon
Malmö AI
06 Malmö AI 9.65 q
3 Alfred Danerud
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 9.92
4 Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 10.14
5 Miron Weber
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 10.21
P15 80 m
19/6 12:25
Vind: +2.2
1 William Trulsson
Malmö AI
06 Malmö AI 8.92
2 Samuel Jönsson
Åhus FIK
06 Åhus FIK 9.06
3 Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 9.14
4 Kalel Mudingay
IFK Lund
06 IFK Lund 9.35
5 Eric Segnon
Malmö AI
06 Malmö AI 9.67
6 Bram Persson
IFK Lund
07 IFK Lund 9.90
P15 300 m
19/6 14:05
1 Samuel Jönsson
Åhus FIK
06 Åhus FIK 36.92 PB
2 Daniel Brevik
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 40.55
3 William Svensson
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 40.90
4 Miron Weber
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 42.10
5 Ture Hjortbäck
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 42.49
P15 80 m häck
Höjd: 84,0cm
19/6 11:55
Vind: +1.3
1 Gustav Ågårdh
IF Kronan
06 IF Kronan 12.93
2 David Jendeby
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 13.30 PB
3 Malte Svensson
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 15.29 PB 15.289
4 Isak Thörn
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 15.29 15.290
5 Svante Svensson
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 15.79
P15 Höjd
19/6 13:00
1 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 160 PB
2 Svante Svensson
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 157
3 William Svensson
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 148
4 Malte Svensson
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 144
5 Gustav Kristofferson
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 135
120125130135140144148151154157160163
Malte Svensson---xxoxxooxxx
William Svensson--ooxoxoxoxxx
Gustav Kristoffersonoooxoxxx
Svante Svensson----ooooooxxx
Elias Andersson-----ooooxoxxoxxx
P15 Längd
19/6 10:45
1 Kalel Mudingay
IFK Lund
06 IFK Lund 5.77 -0.2 PB
2 Bram Persson
IFK Lund
07 IFK Lund 5.48 N/A
3 Alfred Danerud
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 4.99 -0.1
4 Gustav Ågårdh
IF Kronan
06 IF Kronan 4.87 -0.5
5 Ture Hjortbäck
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 4.85 N/A
6 David Jendeby
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 4.53 -1.3 PB
7 Miron Weber
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 4.39 N/A
8 Gustav Kristofferson
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 4.30 -0.4 PB
Malte Svensson
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK -
123456
Bram Persson5.48 N/A4.61 -1.15.21 N/A5.33 N/A5.27 -2.75.31 0.0
Gustav Ågårdh- - 4.46 N/A4.87 -0.5- -
Ture Hjortbäck4.83 -2.74.71 -1.24.85 N/A- 4.58 N/A-
Kalel Mudingay5.39 -0.15.26 N/A5.08 -0.35.05 -2.22.65 -0.75.77 -0.2
Gustav Kristofferson- 4.30 -0.4- - - 3.94 -0.8
Malte Svensson - -
Alfred Danerud 4.99 -0.14.69 -0.24.60 -4.3- -
Miron Weber4.24 +0.34.39 N/A4.36 -0.14.34 -2.74.31 0.04.23 -0.5
David Jendeby4.20 -1.24.53 -1.3- - - -
P15 Tresteg
Tek fel gör att sista två hoppen saknas
19/6 13:30
1 Daniel Brevik
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 11.61 +1.5 PB
2 Melvin Preihs
IFK Lund
06 IFK Lund 11.05 +1.0
3 Valdemar Wik
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 10.42 +0.2 PB
4 David Jendeby
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 10.33 N/A
5 Alfred Danerud
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 10.12 0.0
6 William Svensson
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 9.85 +2.3
7 Svante Svensson
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 9.57 +1.1
Viggo Büller
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK -
123456
Melvin Preihs- - 10.36 0.011.05 +1.0
William Svensson9.14 +1.59.27 +1.49.85 +2.3-
Valdemar Wik10.25 +0.810.36 +1.310.42 +0.210.24 +0.5
Svante Svensson9.57 +1.19.07 +0.49.49 +0.59.33 +2.1 -
Alfred Danerud 10.12 0.010.08 +1.8-
Viggo Büller- - - - -
David Jendeby 10.10 0.010.09 0.0 10.33 N/A
Daniel Brevik11.61 +1.511.16 0.011.08 +1.9-
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
19/6 10:45
1 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 11.90
2 Valdemar Wik
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 11.83 PB
3 Arvid Pettersson
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 7.32
4 Viggo Büller
Sävedalens AIK
06 Sävedalens AIK 7.29
5 Isak Thörn
Sävedalens AIK
07 Sävedalens AIK 6.40 PB
123456
Isak Thörn6.38x6.126.40--
Viggo Büller6.657.147.297.266.906.80
Valdemar Wik11.83x11.36xx10.97
Arvid Pettersson6.927.32x6.666.466.25
Elias Anderssonxx11.3911.3211.9011.67
P13 60 m Försök
20/6 16:20
Heat 1
Vind: +3.0
1 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 8.06 q
2 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 8.51 q
3 Carl Björk
Malmö AI
09 Malmö AI 9.09
4 Oskar Jönsson
Malmö AI
08 Malmö AI 9.30
5 Alfred Malm-Larsson
IK Finish
08 IK Finish 9.77
Heat 2
Vind: +2.3
1 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 8.76 q
2 Mattis Lamréus Kaspersen
IK Finish
09 IK Finish 9.54
3 Malte Johnsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 10.28
Oscar Henriksson
IK Finish
09 IK Finish DNS
Heat 3
Vind: +3.1
1 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 8.43 q
2 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 8.48 q
3 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 9.00 q
4 Liam Liljeberg
IK Finish
08 IK Finish 10.72
P13 60 m
20/6 18:05
Vind: +0.6
1 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 8.19
2 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 8.54
3 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 8.55 PB
4 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 8.63 PB
5 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 8.75 PB
6 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 9.00 PB
P13 600 m
20/6 17:35
1 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 1:58.10
2 Måns Trulsson
Malmö AI
08 Malmö AI 2:00.47 PB
3 Mattis Lamréus Kaspersen
IK Finish
09 IK Finish 2:04.13
4 Malte Johnsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 2:04.96 PB
5 Liam Liljeberg
IK Finish
08 IK Finish 2:11.53
Hannes Bökwall
IK Finish
08 IK Finish DNS
P13 60 m häck
Höjd: 76,2cm
20/6 17:00
Vind: +2.3
1 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 10.40
2 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 11.04
3 Carl Björk
Malmö AI
09 Malmö AI 12.40
Oscar Henriksson
IK Finish
09 IK Finish DNS
Mattis Lamréus Kaspersen
IK Finish
09 IK Finish DNS
P13 Höjd
20/6 15:15
1 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 140 PB
2 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 137 SB
3 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 134
4 Carl Björk
Malmö AI
09 Malmö AI 131 PB
5 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 131 PB
Mattis Lamréus Kaspersen
IK Finish
09 IK Finish x
113118123127131134137140143
Olle Lindbergooxoxoxxoxxx
Mattis Lamréus Kaspersenxxx
Johannes Karlssonoxooooxxoxxx
Elias Häll--oooooxxx
Carl Björkooooxxoxxx
Uros Brankovic-ooxoooooxxx
P13 Längd
Hoppzon
20/6 13:45
1 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 5.12 -1.2
2 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 4.86 +0.3 PB
3 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 4.78 -0.8 PB
4 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 4.77 -1.0 PB
5 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 4.57 +0.6
6 Måns Trulsson
Malmö AI
08 Malmö AI 4.14 -0.7 PB
7 Mattis Lamréus Kaspersen
IK Finish
09 IK Finish 4.13 +0.3
8 Oskar Jönsson
Malmö AI
08 Malmö AI 3.70 0.0
Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF x
123456
Elias Häll4.86 +0.34.77 -1.34.71 -1.24.35 0.04.76 -0.54.80 -0.8
Nino Radosavljevic Kusljicx x 5.12 -1.25.10 0.04.97 0.04.82 -0.4
Johannes Karlssonx x x
Uros Brankovic4.57 +0.1x 4.71 0.04.57 0.04.77 -1.04.71 -1.1
Oskar Jönssonx 3.43 +0.3x 1.80 0.0x 3.70 0.0
Mattis Lamréus Kaspersen4.06 0.04.00 0.03.96 -0.94.13 +0.34.04 0.03.93 0.0
Theo Lydén4.45 +0.14.34 0.04.38 0.0x 4.57 +0.64.41 -0.3
Albin Anderbergx 4.78 -0.84.58 +1.04.61 +0.3- 4.64 0.0
Måns Trulsson4.14 -0.74.03 0.0x 4.07 0.0x 4.09 -0.7
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
20/6 15:50
1 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 9.56 PB
2 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 9.41
3 Malte Johnsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 4.57
123456
Theo Lydén8.83x8.538.83x9.56
Malte Johnsson4.424.573.894.253.824.54
Elias Häll7.539.418.499.059.048.50
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.