Resultater Trangiaspelen

Krokoms Sportcenter, Krokom   2022-05-15

Arrangör: Trångsvikens IF Tävlingsledare: Jonas Flinkberg Senast uppdaterad: 2022-05-15 20:40:21
Visa Resultatkort
F17 100 m
15/5 12:00
Vind: -4.6
1 Ida Svedberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 14.19
F17 400 m
15/5 15:15
1 Ebba Hennings
Östersunds GIF
05 Östersunds GIF 1:09.12
Emma Flinkberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF DNS
F17 Längd
15/5 13:15
1 Ida Svedberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 4.95 +3.3
2 Emma Flinkberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 4.37 +1.9 PB
3 Therese Silver
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 4.18 +1.0 =SB
123456
57 Therese Silverx 4.18 +1.04.07 +4.64.09 +1.03.90 +1.7x
33 Emma Flinkbergx 4.37 +1.9x x 4.12 +0.83.93 0.0
60 Ida Svedberg4.22 +1.04.95 +3.34.58 +2.64.93 +2.34.93 +2.14.83 +1.3
F17 Spjut
Vikt: 500g
15/5 16:00
1 Therese Silver
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 30.28
2 Stina Ericsson
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 26.04
3 Emma Flinkberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 18.56 PB
123456
57 Therese Silver26.4529.6330.0428.3230.2829.55
33 Emma Flinkberg13.9416.52x16.4718.5618.24
30 Stina Ericsson22.8523.8922.7523.1523.8726.04
F15 80 m
15/5 11:30
Vind: -2.4
1 Sophie Grahn
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 11.28
2 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 11.54
3 Wilma Strandberg
Marieby GIF
07 Marieby GIF 11.70
4 Jennifer Texmo
IFK Strömsund
08 IFK Strömsund 12.10
5 Tyra Finke
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 12.51
Vera Johansson Källstrand
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF DNS
Maja Mossberg
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF DNS
F15 300 m
15/5 14:45
1 Sophie Grahn
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 46.58
2 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 47.41 PB
3 Jennifer Texmo
IFK Strömsund
08 IFK Strömsund 47.77
4 Vera Johansson Källstrand
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 49.98
5 Maja Mossberg
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 51.60
Thea Sörensen
Trångsvikens IF
07 Trångsvikens IF DNS
F15 2000 m
15/5 16:15
1 Jennifer Texmo
IFK Strömsund
08 IFK Strömsund 7:58.30
2 Vera Johansson Källstrand
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 8:28.32
3 Maja Mossberg
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 8:50.86
Tyra Finke
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF DNS
F15 Längd
15/5 13:15
1 Thea Sörensen
Trångsvikens IF
07 Trångsvikens IF 4.70 +0.8
2 Jennifer Texmo
IFK Strömsund
08 IFK Strömsund 4.69 +3.5
3 Felicia Wikström
Marieby GIF
07 Marieby GIF 4.54 +2.1
4 Wilma Strandberg
Marieby GIF
07 Marieby GIF 4.41 +0.4 PB
5 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 4.21 +2.5
6 Sophie Grahn
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 4.15 +0.8
7 Tyra Finke
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 3.97 +2.3
123456
9 Jennifer Texmo4.42 -0.24.51 +2.04.54 +2.24.62 +1.94.69 +3.54.64 +2.4
74 Sophie Grahn3.98 +1.33.93 0.0 4.04 +2.93.84 +3.34.15 +0.8
62 Thea Sörensen4.70 +0.8x x 4.52 +0.54.49 +3.94.49 0.0
61 Moa Svedbergx 4.17 +2.24.21 +2.5x 3.40 +1.2x
20 Felicia Wikström4.22 0.04.25 +2.64.54 +2.14.45 +1.04.20 +0.94.36 +3.1
16 Wilma Strandberg4.41 +0.43.82 +3.14.27 +2.83.77 +1.53.89 +0.7x
32 Tyra Finke3.84 0.03.97 +2.33.77 +1.13.21 -1.13.83 +1.23.83 +2.0
F15 Spjut
Vikt: 500g
15/5 15:15
1 Felicia Wikström
Marieby GIF
07 Marieby GIF 27.49
2 Jennifer Texmo
IFK Strömsund
08 IFK Strömsund 22.24
3 Maja Mossberg
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 19.76
4 Sophie Grahn
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 18.27 PB
5 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 17.92 PB
123456
9 Jennifer Texmo21.4722.0319.8421.4022.2421.48
74 Sophie Grahn17.7118.27x15.23xx
20 Felicia Wikström22.8024.2425.0627.4926.3425.20
86 Maja Mossberg19.76x14.9312.9316.4918.73
61 Moa Svedberg17.50x16.2517.9216.5417.29
F13 60 m
15/5 10:30
Vind: -1.5
1 Nathalie Lööv
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 9.03
2 Nova Olofsson
IFK Strömsund
09 IFK Strömsund 9.13
3 Milya Lizzy Marcusson
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 9.27
4 Lykke Andersson
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 9.60
5 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 10.03
6 Selma Lindblom
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 10.18 =PB
7 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 10.36
F13 200 m
15/5 12:30
A-Final
Vind: -0.8
Tot. plac.
1 Milya Lizzy Marcusson
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 31.26 1
2 Lykke Andersson
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 32.23 3
3 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 34.33 5
4 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 36.60 7
B-Final
Vind: -2.3
Tot. plac.
1 Nathalie Lööv
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 31.61 2
2 Nova Olofsson
IFK Strömsund
09 IFK Strömsund 32.49 4
3 Selma Lindblom
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 34.66 6 PB
F13 600 m
15/5 14:30
1 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 2:03.16 PB
2 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 2:12.32
3 Selma Lindblom
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 2:12.55 PB
F13 Längd
Hoppzon
15/5 15:15
1 Nathalie Lööv
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 4.35 -1.7
2 Nova Olofsson
IFK Strömsund
09 IFK Strömsund 4.33 -0.9
3 Lykke Andersson
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 4.02 -0.1 PB
4 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 3.59 -1.2
5 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 3.48 -0.7
6 Selma Lindblom
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 3.08 -2.1
1234
50 Nathalie Lööv4.35 -1.74.28 0.04.35 -1.84.33 -1.5
34 Lisa Flinkberg3.37 -0.43.48 -0.73.33 -1.23.19 -1.8
22 Lykke Andersson3.89 -2.03.73 -1.64.02 -0.13.67 -0.2
83 Selma Lindblom3.08 -2.13.05 -1.02.94 -1.22.93 -1.2
76 Siri Herkules3.59 -1.23.50 -1.03.56 -1.23.33 -1.2
8 Nova Olofsson4.33 -0.94.11 -1.74.12 -0.24.26 -1.3
F13 Spjut
Vikt: 400g
15/5 13:15
1 Nova Olofsson
IFK Strömsund
09 IFK Strömsund 20.66 PB
2 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 12.98 PB
3 Selma Lindblom
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 11.58
4 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 10.63
1234
8 Nova Olofsson19.6616.6417.1220.66
76 Siri Herkules10.3410.638.658.38
34 Lisa Flinkberg12.9810.749.9912.26
83 Selma Lindblom11.0111.5810.2210.49
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 100 m
15/5 12:00
Vind: -4.6
1 Albin Wikman
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF 13.48
2 Håkan Svedberg
Brunflo IF
86 Brunflo IF 14.72
Män 400 m
15/5 15:30
1 Albin Wikman
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF 1:00.60
2 Håkan Svedberg
Brunflo IF
86 Brunflo IF 1:02.27
3 Johan Norberg
Trångsvikens IF
61 Trångsvikens IF 1:14.97
Män 3000 m
15/5 16:30
1 Daniel Berggren
Trångsvikens IF
75 Trångsvikens IF 10:53.08
2 Håkan Svedberg
Brunflo IF
86 Brunflo IF 11:01.45
Magnus Färggren
Trångsvikens IF
78 Trångsvikens IF DNS
P17 100 m
15/5 12:00
Vind: -4.6
1 Emil Nordin
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 13.37 PB
2 Gustav Wolf Watz
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 14.44
Simon Grahn
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF DQ
P17 400 m
15/5 15:15
1 Emil Nordin
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 58.03 PB
2 Gustav Wolf Watz
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 1:02.61
P17 3000 m
15/5 16:30
1 Emil Nordin
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 12:09.56
2 Gustav Wolf Watz
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 13:18.59
P15 80 m
15/5 11:45
Vind: -2.9
1 Alvar Lindblom
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 10.73
2 Joel Wiksten
Marieby GIF
07 Marieby GIF 10.98
3 Anton Ringdahl
Marieby GIF
07 Marieby GIF 11.28
4 Théodore Lagroix Kronlund
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 12.09
Sam Rondung
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF DNS
P15 300 m
15/5 15:00
1 Joel Wiksten
Marieby GIF
07 Marieby GIF 42.84
Alvar Lindblom
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF DNS
August Nordin
Trångsvikens IF
07 Trångsvikens IF DNS
Sam Rondung
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF DNS
P15 2000 m
15/5 16:15
1 Tim Karmteg
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 6:44.22
2 Alvar Lindblom
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 6:51.81
August Nordin
Trångsvikens IF
07 Trångsvikens IF DNS
Joel Wiksten
Marieby GIF
07 Marieby GIF DNS
P15 Längd
15/5 13:15
1 Alvar Lindblom
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 5.21 +1.9
2 Anton Ringdahl
Marieby GIF
07 Marieby GIF 4.85 +3.0
3 Théodore Lagroix Kronlund
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 4.73 +2.1
123456
82 Alvar Lindblom4.98 +1.55.21 +1.94.99 +1.9- 4.57 +2.8-
81 Théodore Lagroix Kronlundx 4.68 +4.44.61 +3.0- 4.72 +2.24.73 +2.1
14 Anton Ringdahl4.72 +0.64.85 +3.04.67 +1.74.76 +2.7- -
P15 Spjut
Vikt: 600g
15/5 15:15
1 Anton Ringdahl
Marieby GIF
07 Marieby GIF 37.56 PB
2 Alvar Lindblom
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 26.58
3 Théodore Lagroix Kronlund
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 13.96
123456
14 Anton Ringdahl35.9337.2137.56-34.6035.62
81 Théodore Lagroix Kronlund13.96xx13.46x
82 Alvar Lindblom26.5824.7725.47--
P13 60 m
15/5 10:45
Vind: -1.8
1 Nils Johansson
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 8.86
2 Oskar Handler
Trångsvikens IF
10 Trångsvikens IF 9.20 PB
3 Theo Lundström
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 9.61
4 Nils Forzelius
Trångsvikens IF
10 Trångsvikens IF 9.84
5 Nils Moberg
IF Castor
10 IF Castor 10.02 PB
6 Nicolas Igede
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 10.80
P13 200 m
15/5 12:45
Vind: -4.5
1 Nils Johansson
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 30.07
2 Oskar Handler
Trångsvikens IF
10 Trångsvikens IF 31.38 PB
3 Nils Forzelius
Trångsvikens IF
10 Trångsvikens IF 34.41 PB
4 Nils Moberg
IF Castor
10 IF Castor 37.42
P13 600 m
15/5 14:30
1 Nils Johansson
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 1:59.23 PB
2 Oskar Handler
Trångsvikens IF
10 Trångsvikens IF 1:59.37
3 Nils Forzelius
Trångsvikens IF
10 Trångsvikens IF 2:04.82 PB
P13 Längd
Hoppzon
15/5 15:15
1 Theo Lundström
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 4.35 -1.3 PB
2 Nils Johansson
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 4.20 -2.7
3 Nils Forzelius
Trångsvikens IF
10 Trångsvikens IF 3.55 -0.8
4 Nicolas Igede
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 3.49 -1.1
5 Nils Moberg
IF Castor
10 IF Castor 3.40 +1.0
6 Olof Schäfer
IF Castor
10 IF Castor 3.15 -1.2
1234
7 Olof Schäfer3.13 -1.83.15 -1.22.96 -1.63.07 +0.8
5 Nils Moberg3.40 +1.03.33 -3.33.33 -1.23.32 -0.2
85 Theo Lundström4.21 -2.04.35 -1.34.24 -1.44.14 -2.2
41 Nicolas Igede3.22 -1.33.37 -1.93.36 -2.53.49 -1.1
35 Nils Forzelius3.50 -1.63.55 -0.83.53 -1.13.40 -1.4
78 Nils Johansson4.20 -2.7x 4.13 +0.2-
P13 Spjut
Vikt: 400g
15/5 13:15
1 Theo Lundström
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 28.27
2 Gustav Gärdlund
IF Castor
09 IF Castor 25.64 PB
3 Olof Schäfer
IF Castor
10 IF Castor 21.35
4 Oskar Handler
Trångsvikens IF
10 Trångsvikens IF 21.04 PB
5 Nils Forzelius
Trångsvikens IF
10 Trångsvikens IF 19.54 PB
6 Nicolas Igede
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 19.05
7 Nils Johansson
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 18.12 PB
1234
3 Gustav Gärdlund23.2025.6421.9325.53
35 Nils Forzelius19.2319.5416.5817.67
85 Theo Lundström28.2723.3527.2226.51
78 Nils Johansson15.4416.5418.1215.48
41 Nicolas Igede19.0514.8014.5213.43
39 Oskar Handler21.0420.5819.1517.55
7 Olof Schäfer21.3520.9018.0217.44
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.