Resultater Danderyd Invitational

Danderyd Arena, Danderyd   2021-05-15

Arrangör: Danderyds SK Senast uppdaterad: 2021-05-15 15:50:02
F19 200 m
15/5 13:40
Vind: -0.1
1 Clara Billing
Turebergs FK
02 Turebergs FK 26.46
2 Leticia Buchli
Täby IS
02 Täby IS 27.10
F17 100 m
15/5 12:30
Vind: -1.1
1 Karin Bengtsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 12.97 PB
2 Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS 13.28
3 Ebba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS 13.57
4 Rebecka Sjöberg
Täby IS
05 Täby IS 14.35
5 Natalia Sahlman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 14.41
6 Hjördis Bäckman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 14.43
F17 200 m
15/5 13:25
Heat 1
Vind: -1.5
Tot. plac.
1 Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS 27.21 3
2 Ebba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS 27.65 5
3 Rebecka Sjöberg
Täby IS
05 Täby IS 29.44 7
4 Natalia Sahlman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 29.77 8
5 Hjördis Bäckman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 30.28 9
Heat 2
Vind: -1.8
Tot. plac.
1 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 25.57 1
2 Lovisa Hallberg
Danderyds SK
04 Danderyds SK 27.06 2 PB
3 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 27.43 4 PB
4 Thea Katsoulaki
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 27.98 6
F17 800 m
15/5 14:45
1 Moa Granat
Vallentuna FK
04 Vallentuna FK 2:13.09
2 Hannah Kinane
Hässelby SK
06 Hässelby SK 2:13.32 PB
3 Carmen Cernjul
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 2:15.16 PB
4 Julia Wändin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:17.05 PB
5 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:17.16 PB
6 Lizette Carlsson
Vallentuna FK
04 Vallentuna FK 2:18.39
7 Elina Hellgren
Vallentuna FK
04 Vallentuna FK 2:19.66
8 Isabella Eliasson
Hässelby SK
05 Hässelby SK 2:31.68
9 Ella Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:31.74
F15 80 m
15/5 12:00
Heat 1
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.15 1
2 Beate Pott
Turebergs FK
07 Turebergs FK 10.76 2 PB
3 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 11.12 4
4 Ida Bonow
Turebergs FK
07 Turebergs FK 11.46 6
5 Ella Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 11.66 8
Heat 2
Vind: -1.2
Tot. plac.
1 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 11.11 3
2 Emmie Wedin
Turebergs FK
07 Turebergs FK 11.29 5
3 Vilma Stolpen
Täby IS
06 Täby IS 11.57 7
4 Saga Ågren Lundman
Danderyds SK
06 Danderyds SK 11.80 9
F15 200 m
15/5 13:10
Heat 1
Vind: -0.6
Tot. plac.
1 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 27.64 2 PB
2 Emmie Wedin
Turebergs FK
07 Turebergs FK 28.25 4 PB
3 Saga Ågren Lundman
Danderyds SK
06 Danderyds SK 29.84 7
4 Alexandra Karpsen
Danderyds SK
07 Danderyds SK 34.38 8
Heat 2
Vind: -1.7
Tot. plac.
1 Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK 27.09 1
2 Beate Pott
Turebergs FK
07 Turebergs FK 27.90 3 PB
3 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 28.82 5
4 Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 29.54 6
F15 400 m
15/5 15:20
Heat 1
Tot. plac.
1 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 1:01.70 1
2 Emilia Hermansson
Täby IS
06 Täby IS 1:04.04 2
3 Alexandra Karpsen
Danderyds SK
07 Danderyds SK 1:19.93 7
Heat 2
Tot. plac.
1 Ottilia Alvarsson
Täby IS
07 Täby IS 1:04.44 3
2 Ida Bonow
Turebergs FK
07 Turebergs FK 1:05.22 4
3 Emma Olofsson
Täby IS
07 Täby IS 1:07.20 5
4 Alma Hallsten
Täby IS
07 Täby IS 1:08.74 6
F15 800 m
15/5 14:20
1 Linn Adolfsson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 2:21.75 PB
2 Mina Hägglund
Hässelby SK
07 Hässelby SK 2:24.64 PB
3 Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK 2:25.38
4 Ella Fallope
Turebergs FK
06 Turebergs FK 2:25.41
5 Venla Engström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:26.73 PB
6 Amanda Solén
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:30.73 PB
7 Mathilda Solén
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:31.79 SB
8 Emma Hagman
Hässelby SK
06 Hässelby SK 2:49.42
9 Alexandra Karpsen
Danderyds SK
07 Danderyds SK 2:50.15
P19 800 m
15/5 15:05
1 Olle Billgren
Hellas FK
04 Hellas FK 2:00.16 PB
2 Karl Ottfalk
IFK Lidingö
06 IFK Lidingö 2:00.90
3 Samuel Berhane
Hässelby SK
05 Hässelby SK 2:02.91 PB
4 Erik Nederheim
Täby IS
06 Täby IS 2:06.29 PB
5 Alexander Davidsson-Eriksson
Danderyds SK
04 Danderyds SK 2:07.52
P17 100 m
15/5 12:50
Heat 1
Vind: -1.6
Tot. plac.
1 Gustav Hellsten
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 12.08 4
2 Konrad Sundbom Kopparberg
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 12.25 6 PB
3 Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 12.43 7 PB
Heat 2
Vind: -0.8
Tot. plac.
1 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 11.48 1
2 Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 11.63 2
3 Casper Gustafsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 11.81 3
4 Melker carlens
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 12.12 5
P17 200 m
15/5 14:05
Vind: -1.2
1 Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 23.29
2 Konrad Sundbom Kopparberg
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 24.02 PB
3 Gustav Hellsten
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 24.15 PB
4 Melker carlens
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 24.31
5 Frode Klang Gårdlund
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 25.05
P17 400 m
15/5 15:50
1 Viktor Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK 50.40 PB
2 Markus Brodin
Danderyds SK
04 Danderyds SK 51.20 PB
3 Edvin Unger
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 55.80
4 Noah Busch
Danderyds SK
05 Danderyds SK 56.51
5 Matteus Edetoft
Danderyds SK
07 Danderyds SK 1:07.12
P15 80 m
15/5 12:15
Vind: -1.0
1 Edvin Sidwall
Danderyds SK
06 Danderyds SK 9.69
2 Joakim Rosengren
Värmdö IF
06 Värmdö IF 10.18
3 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 10.40
4 Matteus Edetoft
Danderyds SK
07 Danderyds SK 11.49
Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS DNS
P15 200 m
15/5 13:50
Vind: -2.8
1 Edvin Sidwall
Danderyds SK
06 Danderyds SK 24.83
2 Vilmer Karlsson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 25.13 PB
3 Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 25.57 PB
4 Joakim Rosengren
Värmdö IF
06 Värmdö IF 26.32
5 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 26.48
P15 800 m
15/5 14:30
Heat 1
Tot. plac.
1 Leo Papinski
Täby IS
07 Täby IS 2:17.94 7 PB
2 Iker Garcia Lundström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:21.05 9
3 Malte Lessing
Täby IS
06 Täby IS 2:23.25 10
4 Simon Berhane
Hässelby SK
07 Hässelby SK 2:24.95 11 PB
5 Oliver Persson
Danderyds SK
07 Danderyds SK 2:24.97 12 PB
6 Philip Persson
Danderyds SK
07 Danderyds SK 2:26.93 13 PB
7 Botvid Simonsson
Danderyds SK
07 Danderyds SK 2:34.54 15
Heat 2
Tot. plac.
1 Vilhelm Lood Falgen
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:09.58 1 PB
2 Alex Hägg
Hässelby SK
06 Hässelby SK 2:11.18 2
3 Anton Petersson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 2:12.89 3 PB
4 Jakob Bergström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 2:16.17 4 PB
5 Lowe Fuxe Barkvall
Turebergs FK
06 Turebergs FK 2:16.37 5 PB
6 August Humeur
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 2:17.08 6 PB
7 Biedu Teklu
Hässelby SK
06 Hässelby SK 2:20.22 8
8 Hugo Chibba
Danderyds SK
07 Danderyds SK 2:33.80 14