Resultater Länsförsäkringar Ungdomsspel

Höghammarhallen, Bollnäs   2022-03-27

Arrangör: Bollnäs FIK Tävlingsledare: Malou Sköld och Peter Edling Senast uppdaterad: 2022-04-22 21:21:25
Visa Resultatkort
F17 60 m
27/3 10:25
1 Alma Hansson
Bollnäs FIK
05 Bollnäs FIK 8.55 SB
2 Astrid Scott
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 8.84
3 Wilma Högberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
06 Kvarnsvedens GOIF FIK 8.85
4 Ottilia Olsson
Brännans IF
06 Brännans IF 9.10 PB
5 Adelina Borges Olsson
Strands IF
05 Strands IF 9.27
F17 200 m
27/3 15:20
1 Wilma Högberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
06 Kvarnsvedens GOIF FIK 28.32 PB
2 Astrid Scott
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 28.62 PB
3 Ottilia Olsson
Brännans IF
06 Brännans IF 30.62 PB
F17 60 m häck
Höjd: 76,2cm
27/3 11:40
1 Alva Åkesson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 9.82
2 Nellie Tällberg
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 10.15
F17 Höjd
27/3 13:00
1 Alva Åkesson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 160
2 Nellie Tällberg
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 142
132137142147152155160167
485 Alva Åkesson-----ooxxx
426 Nellie Tällbergoooxxx
F17 Längd
27/3 12:10
1 Alma Hansson
Bollnäs FIK
05 Bollnäs FIK 4.83
2 Tindra Olsson
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 4.77
3 Nellie Tällberg
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 4.64
4 Wilma Högberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
06 Kvarnsvedens GOIF FIK 4.47
123456
426 Nellie Tällbergx4.284.47x4.414.64
415 Tindra Olsson4.771.634.70x4.724.57
404 Alma Hansson4.444.644.834.81x4.83
451 Wilma Högbergx4.47xx4.18-
F17 Tresteg
27/3 16:00
1 Alma Hansson
Bollnäs FIK
05 Bollnäs FIK 10.44
2 Nellie Tällberg
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 10.08
3 Tindra Olsson
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 10.00
123456
404 Alma Hansson10.0410.1610.0510.449.86-
415 Tindra Olssonxxx10.00xx
426 Nellie Tällberg9.7510.08xxx10.05
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
27/3 14:10
1 Hanna Andersson
Falu IK
05 Falu IK 11.43
2 Alva Åkesson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 10.67
3 Adelina Borges Olsson
Strands IF
05 Strands IF 10.10 PB
Tindra Olsson
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK -
123456
430 Hanna Andersson11.39xx11.3511.43x
415 Tindra Olsson------
456 Adelina Borges Olsson9.859.409.2810.109.6410.04
485 Alva Åkesson10.449.49x10.2610.2410.67
F17 Viktkastning
Vikt: 7,26kg
27/3 15:30
1 Hanna Andersson
Falu IK
05 Falu IK 13.90
123456
430 Hanna Anderssonx12.5113.5513.16x13.90
F15 60 m
27/3 10:20
1 Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 8.62 PB
2 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 8.76
3 Alma Hammarström
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 8.78
4 Ronja Ekman
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 9.12 PB
5 Nike Nymark
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 9.53 PB
6 Nardos Tesfaldet
Brännans IF
08 Brännans IF 9.69 PB
F15 200 m
27/3 15:10
A-Final
Tot. plac.
1 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 29.52 1 SB
2 Ronja Ekman
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 31.70 2 PB
Alma Hammarström
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI DNS
B-Final
Tot. plac.
1 Nike Nymark
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 32.39 3
2 Nardos Tesfaldet
Brännans IF
08 Brännans IF 33.07 4 PB
Sammanställning
Plac. Res.
1 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 29.52 SB
2 Ronja Ekman
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 31.70 PB
3 Nike Nymark
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 32.39
4 Nardos Tesfaldet
Brännans IF
08 Brännans IF 33.07 PB
Alma Hammarström
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI DNS
F15 60 m häck
Höjd: 76.2cm
27/3 11:30
1 Alice Lundh Hållen
Strands IF
07 Strands IF 10.08
2 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 10.57
3 Ida Andersson
Alunda SK
08 Alunda SK 11.71
F15 Höjd
27/3 13:00
1 Nike Nymark
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 142 PB
2 Vilma Blomberg
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 142 PB
=3 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 137 SB
=3 Alma Hammarström
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 137
5 Ronja Ekman
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 127
112117122127132137142147
398 Vilma Blomberg---oooxxoxxx
500 Ida Winlöfo-ooooxxx
467 Ronja Ekmanooooxxx
471 Alma Hammarström--ooooxxx
478 Nike Nymarkoooooxoxoxxx
F15 Längd
27/3 12:10
1 Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 4.85
2 Vilma Blomberg
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 4.50 PB
3 Alma Hammarström
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 4.46
4 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 4.43 PB
5 Wilma Löf
Alunda SK
08 Alunda SK 4.15
6 Ida Andersson
Alunda SK
08 Alunda SK 3.95 PB
7 Nike Nymark
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 3.94
8 Ronja Ekman
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 3.78 PB
9 Nardos Tesfaldet
Brännans IF
08 Brännans IF 3.11
Alice Lundh Hållen
Strands IF
07 Strands IF -
123456
397 Wilma Löfxx3.91x4.104.15
392 Nardos Tesfaldetx3.113.03---
471 Alma Hammarström4.194.464.174.163.36-
394 Ida Andersson3.713.563.813.83x3.95
423 Freja Sköldx4.634.854.77x4.79
478 Nike Nymark3.703.573.703.943.673.81
500 Ida Winlöf4.154.274.244.304.434.20
461 Alice Lundh Hållenxxx---
467 Ronja Ekman3.323.483.573.643.783.73
398 Vilma Blomberg4.504.424.354.26x4.45
F15 Tresteg
27/3 16:00
1 Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 9.91
2 Wilma Löf
Alunda SK
08 Alunda SK 8.74
3 Ida Andersson
Alunda SK
08 Alunda SK 8.68
4 Nike Nymark
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 7.78
123456
394 Ida Andersson8.688.638.54x8.368.55
397 Wilma Löf8.748.71xxxx
478 Nike Nymarkx7.46x7.787.567.55
423 Freja Sköldx9.53-9.91x9.79
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
27/3 14:10
1 Ida Edling
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 11.98
2 Wilma Löf
Alunda SK
08 Alunda SK 9.27 PB
Alma Hammarström
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI -
123456
471 Alma Hammarström-
400 Ida Edling11.9111.9811.80x11.86x
397 Wilma Löf8.54x9.279.09x8.91
F15 Viktkastning
Vikt: 7,26kg
27/3 15:30
1 Ida Edling
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 13.78
2 Wilma Löf
Alunda SK
08 Alunda SK 13.13 PB
123456
400 Ida Edling12.5513.41x13.2313.3913.78
397 Wilma Löf12.0013.1312.4212.24x11.68
F13 60 m Försök
27/3 10:10
Heat 1
1 Alicia Sundberg
Strands IF
09 Strands IF 9.06 q
2 Smilla Nordin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 9.20 q
3 Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 9.62 q
4 Ida Markström Leek
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 9.65
Heat 2
1 Anna Maria Käller
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 8.81 q =PB
2 Klara Sundin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 9.23 q PB
3 Thea Högberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
09 Kvarnsvedens GOIF FIK 9.28 q
F13 60 m Final
27/3 12:30
1 Alicia Sundberg
Strands IF
09 Strands IF 8.94
2 Anna Maria Käller
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 9.03
3 Smilla Nordin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 9.15
4 Thea Högberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
09 Kvarnsvedens GOIF FIK 9.37
5 Klara Sundin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 9.40
6 Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 9.57
F13 200 m
27/3 14:10
A-Final
Tot. plac.
1 Anna Maria Käller
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 29.88 1
2 Alicia Sundberg
Strands IF
09 Strands IF 30.69 2 PB
3 Thea Högberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
09 Kvarnsvedens GOIF FIK 31.81 3
4 Klara Sundin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 32.29 5
B-Final
Tot. plac.
1 Smilla Nordin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 31.89 4
2 Saga Puolakanaho
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 32.89 6
3 Ida Markström Leek
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 32.93 7
Sammanställning
Plac. Res.
1 Anna Maria Käller
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 29.88
2 Alicia Sundberg
Strands IF
09 Strands IF 30.69 PB
3 Thea Högberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
09 Kvarnsvedens GOIF FIK 31.81
4 Smilla Nordin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 31.89
5 Klara Sundin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 32.29
6 Saga Puolakanaho
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 32.89
7 Ida Markström Leek
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 32.93
F13 60 m häck
Höjd: 68,6cm
27/3 11:20
1 Anna Maria Käller
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 10.77 PB
2 Emma Andersson
Alunda SK
10 Alunda SK 11.87 PB
3 Klara Sundin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 11.88
4 Märta Brusell
Strands IF
09 Strands IF 11.91 PB
5 Bella Lundh Hållén
Strands IF
09 Strands IF 12.18
F13 Höjd
27/3 10:25
1 Smilla Nordin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 150 PB
2 Elsa Magnusson
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 141 PB
3 Ida Markström Leek
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 138 PB
4 Bella Lundh Hållén
Strands IF
09 Strands IF 130
5 Maya Löf
Alunda SK
10 Alunda SK 130 PB
6 Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 125 PB
7 Klara Sundin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 120
110115120125130135138141144147150153
477 Smilla Nordin--ooooooxoxxooxxx
483 Klara Sundinoooxxx
395 Ellen Littorin-Pousetteooooxxx
462 Bella Lundh Hållénoooooxxx
474 Elsa Magnusson--ooooxxooxxx
475 Ida Markström Leek-oooxooxoxxx
396 Maya Löfooooxoxxx
F13 Längd
Hoppzon
27/3 15:00
1 Elsa Magnusson
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 4.24 PB
2 Smilla Nordin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 4.20
3 Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 4.14
4 Alicia Sundberg
Strands IF
09 Strands IF 4.12
5 Thea Högberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
09 Kvarnsvedens GOIF FIK 4.08
6 Saga Puolakanaho
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 4.06
7 Maya Löf
Alunda SK
10 Alunda SK 4.01 PB
8 Emma Andersson
Alunda SK
10 Alunda SK 3.95 PB
9 Märta Brusell
Strands IF
09 Strands IF 3.94 PB
10 Klara Sundin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 3.68
11 Ida Markström Leek
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 3.65
1234
465 Alicia Sundbergxx3.924.12
396 Maya Löf3.663.713.664.01
483 Klara Sundin3.583.683.423.41
419 Saga Puolakanaho4.063.823.873.92
475 Ida Markström Leek3.623.593.653.64
474 Elsa Magnusson3.964.034.014.24
393 Emma Andersson3.763.653.763.95
450 Thea Högberg3.904.084.023.82
477 Smilla Nordin4.184.164.204.15
457 Märta Brusell3.893.943.85x
395 Ellen Littorin-Pousette4.063.974.124.14
F13 Tresteg
Hoppzon
27/3 16:00
1 Elsa Magnusson
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 8.90
2 Märta Brusell
Strands IF
09 Strands IF 8.80 PB
3 Smilla Nordin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 8.76
4 Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 8.76
5 Alicia Sundberg
Strands IF
09 Strands IF 8.64
6 Emma Andersson
Alunda SK
10 Alunda SK 8.13
7 Klara Sundin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 8.05
8 Maya Löf
Alunda SK
10 Alunda SK 7.97
1234
465 Alicia Sundberg8.64-8.188.48
396 Maya Löf7.657.887.847.97
483 Klara Sundin7.427.917.868.05
457 Märta Brusell8.718.778.578.80
477 Smilla Nordin8.768.648.238.38
393 Emma Andersson7.777.708.118.13
474 Elsa Magnusson8.748.908.818.62
395 Ellen Littorin-Pousette8.767.897.95-
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
27/3 13:20
1 Nejla Numanovic
Gefle IF
09 Gefle IF 10.77 PB
2 Elsa Magnusson
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 9.98 PB
3 Maya Löf
Alunda SK
10 Alunda SK 9.37
4 Smilla Nordin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 9.00
5 Märta Brusell
Strands IF
09 Strands IF 8.85 PB
6 Klara Sundin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 8.24 PB
7 Ida Markström Leek
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 7.83 PB
8 Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 6.73
1234
474 Elsa Magnusson8.757.748.679.98
432 Nejla Numanovic10.779.889.8910.60
457 Märta Brusell8.218.218.858.80
475 Ida Markström Leek7.837.557.737.63
395 Ellen Littorin-Pousette6.736.53xx
483 Klara Sundin8.248.137.867.33
477 Smilla Nordin9.008.488.708.57
396 Maya Löf9.379.209.11x
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P15 60 m
27/3 10:20
1 Wahaj Ali
Brännans IF
08 Brännans IF 7.98 PB
2 Anton Ringdahl
Marieby GIF
07 Marieby GIF 8.52 PB
3 Alfred Eriksson
Bollnäs FIK
08 Bollnäs FIK 9.41 PB
Leo Thor
Strands IF
08 Strands IF DNS
P15 200 m
27/3 15:10
1 Edvin Käller
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 24.39 PB
2 Wahaj Ali
Brännans IF
08 Brännans IF 25.86 PB
Alfred Eriksson
Bollnäs FIK
08 Bollnäs FIK DNS
P15 Höjd
27/3 13:00
1 Anton Ringdahl
Marieby GIF
07 Marieby GIF 162 PB
2 Oscar Norberg
Gefle IF
07 Gefle IF 142
3 Alfred Eriksson
Bollnäs FIK
08 Bollnäs FIK 137 PB
122127132137142147152157162165
452 Anton Ringdahl------ooxoxxx
401 Alfred Erikssonoxooxxoxxx
431 Oscar Norberg----o
P15 Längd
27/3 12:10
1 Wahaj Ali
Brännans IF
08 Brännans IF 5.56 PB
2 Edvin Käller
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 5.46 PB
3 Oscar Norberg
Gefle IF
07 Gefle IF 4.91 PB
4 Leo Thor
Strands IF
08 Strands IF 4.46
123456
428 Wahaj Ali5.564.984.734.735.145.11
466 Leo Thor4.463.713.75-x4.25
408 Edvin Käller5.46xx4.52xx
431 Oscar Norbergx4.914.91---
27/3 16:00
Oscar Norberg
Gefle IF
07 Gefle IF DNS
123456
431 Oscar Norberg
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
27/3 14:10
1 Edvin Käller
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 11.33
2 Anton Ringdahl
Marieby GIF
07 Marieby GIF 10.04
3 Leo Thor
Strands IF
08 Strands IF 6.78
4 Alfred Eriksson
Bollnäs FIK
08 Bollnäs FIK 6.51 PB
123456
452 Anton Ringdahl9.089.1210.049.42x9.51
408 Edvin Käller11.25-11.3310.50--
401 Alfred Eriksson5.626.146.455.556.516.44
466 Leo Thor6.506.626.786.425.84-
P13 60 m
27/3 10:10
1 Gusten Berglund
Söderhamns IF
09 Söderhamns IF 8.38 PB
2 Axel Svedberg
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 8.86 PB
P13 200 m
27/3 14:10
1 Gusten Berglund
Söderhamns IF
09 Söderhamns IF 27.96 PB
2 Axel Svedberg
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 30.26
3 Emil Wallberg
Högbo GIF
11 Högbo GIF 30.48 PB
4 Gustav Van Der Werf
IF Skade
10 IF Skade 38.45
P13 60 m häck
Höjd: 76.2cm
27/3 11:20
1 Valter Wallner
Gefle IF
09 Gefle IF 11.11 PB
2 Gustav Van Der Werf
IF Skade
10 IF Skade 14.61
P13 Höjd
27/3 10:25
1 Valter Wallner
Gefle IF
09 Gefle IF 144 PB
2 Gustav Van Der Werf
IF Skade
10 IF Skade 110
859095100105110115120130135141144
438 Gustav Van Der Werfoooooxoxxx
433 Valter Wallnerxxxoooxoxo
P13 Längd
Hoppzon
27/3 15:00
1 Gusten Berglund
Söderhamns IF
09 Söderhamns IF 4.54
2 Axel Svedberg
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 4.07
3 Valter Wallner
Gefle IF
09 Gefle IF 3.81
4 Gustav Van Der Werf
IF Skade
10 IF Skade 3.13
1234
438 Gustav Van Der Werf3.052.253.073.13
488 Gusten Berglund4.114.544.474.15
425 Axel Svedberg3.954.073.914.07
433 Valter Wallner3.813.082.932.96
P13 Tresteg
Hoppzon
27/3 16:00
1 Valter Wallner
Gefle IF
09 Gefle IF 9.53
1234
433 Valter Wallner9.429.53-8.19
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
27/3 13:20
1 Gusten Berglund
Söderhamns IF
09 Söderhamns IF 8.40 PB
2 Gustav Van Der Werf
IF Skade
10 IF Skade 5.42
1234
438 Gustav Van Der Werf5.265.045.425.21
488 Gusten Berglund8.408.208.09-
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.