Resultater Finish Games

Vellinge IP, Vellinge   2022-06-11 - 2022-06-12

Arrangör: IK Finish Tävlingsledare: Robert Nilsson Senast uppdaterad: 2022-06-17 11:09:20
2022-06-11 2022-06-12 Alla dagar
Visa Resultatkort
Kvinnor & F17 100 m
12/6 12:30
Vind: +2.3
1 Una Rahic Ademovic
Malmö AI
04 Malmö AI 12.93
2 Celine Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 13.11
3 Inessa Hansen
IFK Lund
06 IFK Lund 13.38
4 Marie Hansson
IK Finish
80 IK Finish 13.41
5 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 14.00
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Una Rahic Ademovic
Malmö AI
04 Malmö AI 12.93
2 Marie Hansson
IK Finish
80 IK Finish 13.41
F17
1 Celine Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 13.11
2 Inessa Hansen
IFK Lund
06 IFK Lund 13.38
3 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 14.00
Kvinnor 200 m
11/6 16:45
Vind: +2.6
1 Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 24.14
2 Elin Pihlström
Malmö AI
06 Malmö AI 25.30
3 Julia Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 25.46
4 Una Rahic Ademovic
Malmö AI
04 Malmö AI 26.43
5 Karin Björk
IFK Lund
81 IFK Lund 27.62
6 Marie Hansson
IK Finish
80 IK Finish 27.82
Kvinnor 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 800 m

Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
11/6 13:05
1 Lina Sövgren
FK Athlet
79 FK Athlet 7.07 PB
123456
Lina Sövgren6.567.076.776.556.99-
Kvinnor Diskus
Vikt: 1,0kg
12/6 11:10
1 Anna Lindholm
FK Athlet
98 FK Athlet 29.94 PB
2 Lina Sövgren
FK Athlet
79 FK Athlet 19.01 PB
123456
Anna Lindholmx28.7629.9429.07xx
Lina Sövgren17.1219.0118.0816.5117.4117.07
Kvinnor Slägga
Vikt: 4,0kg
12/6 12:00
1 Hanna Grönwall
Malmö AI
99 Malmö AI 44.54 SB
123456
Hanna Grönwallx44.5444.34x44.5242.01
F19 Diskus
Vikt: 1,0kg
12/6 11:10
1 Tilde Grönwall
IK Finish
04 IK Finish 33.25 SB
123456
Tilde Grönwallx32.48xx33.2532.80
F19 Slägga
Vikt: 4,0kg
12/6 12:00
1 Thea Löfman
Malmö AI
03 Malmö AI 59.84 AR
2 Tilde Grönwall
IK Finish
04 IK Finish 44.98 PB
123456
Tilde Grönwall44.9843.8144.30xx43.63
Thea Löfman55.1457.9656.3859.8059.2059.84
F17 100 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 100 m

F17 200 m
11/6 16:40
Vind: 0.0
1 Lily Bosemark
IFK Lund
06 IFK Lund 26.50
2 Celine Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 27.12 PB
Elias Toth
IFK Lund
05 IFK Lund DNS
Sammanställning per klass
P17
Elias Toth
IFK Lund
05 IFK Lund DNS
F17
1 Lily Bosemark
IFK Lund
06 IFK Lund 26.50
2 Celine Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 27.12
F17 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med P17 800 m

F17 Längd
12/6 11:00
1 Inessa Hansen
IFK Lund
06 IFK Lund 5.21 -0.1 PB
2 Emma Löfkvist
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF 5.06 -0.2
Moa Knutsson
IFK Halmstad
06 IFK Halmstad x
123456
Inessa Hansenx x 4.80 +0.25.01 nwi4.66 0.05.21 -0.1
Moa Knutssonx x x x x x
Emma Löfkvistx 4.58 +0.34.83 -0.75.06 -0.24.91 -0.1x
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
12/6 11:30
1 Mira Johansson
Malmö AI
05 Malmö AI 11.45
2 Majken Nilsson
Simrishamns AIF
06 Simrishamns AIF 10.98
3 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 10.23 SB
123456
Alba Hansson9.899.6410.23---
Majken Nilsson10.4010.6210.989.6710.6710.45
Mira Johansson10.6711.18-10.84-11.45
F17 Diskus
Vikt: 1,0kg
11/6 14:40
1 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 33.83
2 Alice Hultberg
Malmö AI
05 Malmö AI 32.12 PB
123456
Alba Hanssonxx29.7530.33x33.83
Alice Hultberg27.4732.1230.2231.9028.2530.17
F15 80 m Försök
11/6 15:40
Heat 1
Vind: +2.3
1 Ellinor Wennolf
Malmö AI
08 Malmö AI 10.21 q
2 Ebba Albert
IK Finish
07 IK Finish 11.45 q
3 Lovis Olsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 11.52 q
4 Marie Karlsson
IK Finish
08 IK Finish 12.16
5 Linn Blomé
IFK Lund
07 IFK Lund 12.25
Heat 2
Vind: +2.6
1 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 10.37 q
2 Linnea Stjernfeldt
Eslövs AI
07 Eslövs AI 11.24 q
3 Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 11.58 q
4 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 11.90
F15 80 m Final
11/6 17:00
Vind: -1.2
1 Ellinor Wennolf
Malmö AI
08 Malmö AI 10.38
2 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 10.45
3 Linnea Stjernfeldt
Eslövs AI
07 Eslövs AI 11.45
4 Ebba Albert
IK Finish
07 IK Finish 11.71
5 Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 11.75
6 Lovis Olsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 11.79
F15 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med P17 800 m

F15 80 m häck
Höjd: 76,2cm
12/6 11:00
Vind: nwi
Kommentar: Inga tider pga problem med målkamera
1 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI
2 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI
3 Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI
4 Ella Nilsson
Höganäs Friidrottsförening
08 Höganäs Friidrottsförening
5 Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF
Lisa Berggren
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF DNS
F15 Höjd
12/6 10:20
1 Ella Nilsson
Höganäs Friidrottsförening
08 Höganäs Friidrottsförening 144 PB
125130135140144148
Ella Nilssonooooxxoxxx
F15 Längd
11/6 13:50
1 Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 5.12 +1.1 PB
2 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 4.82 +0.4 SB
3 Lovis Olsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 4.49 +0.2 PB
4 Ebba Albert
IK Finish
07 IK Finish 4.34 +0.8
5 Marie Karlsson
IK Finish
08 IK Finish 4.31 +2.1
6 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 4.01 +0.9
7 Moa Andersson
IK Finish
08 IK Finish 4.01 +0.9
8 Nanja Ingered
IK Finish
08 IK Finish 3.93 nwi
9 Ida Trumstedt
IK Finish
08 IK Finish 3.93 +1.0
Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI x
123456
Moa Andersson3.72 nwi3.80 +0.94.01 +0.93.71 +1.93.64 +1.03.64 +1.0
Ida Trumstedtx 3.85 +0.7x 3.40 +0.5x 3.93 +1.0
Ebba Römbox
Ebba Albertx 4.34 +0.84.18 +1.24.26 +0.93.72 +1.54.34 +0.8
Nanja Ingered3.93 nwi3.88 +0.8x 3.73 0.0x x
Binta Jammeh4.64 +1.14.81 +0.95.03 +1.04.92 +0.65.12 +1.1x
Meja Wallering3.77 +0.54.01 +0.93.88 +0.5
Lovis Olssonx 4.35 +1.2x x 4.25 +0.64.49 +0.2
Moa Wirstedtx 4.82 +0.4x 4.41 -0.24.68 +0.7x
Marie Karlsson 4.31 +2.14.10 +1.04.24 +0.94.04 +0.50.42 +0.74.01 +0.7
F15 Tresteg
12/6 12:30
1 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 10.64 -0.2
2 Lisa Berggren
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 9.20 -0.3
123456
Lisa Berggren9.20 -0.38.91 -0.99.09 -1.08.31 0.08.69 -1.6x
Bella Gisel10.29 -0.710.49 -2.710.64 -0.2x x x
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
12/6 12:10
1 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 9.70 PB
2 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 9.67 SB
3 Ebba Albert
IK Finish
07 IK Finish 9.13 PB
4 Alice Nilsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 8.68
123456
Ebba Albert7.518.27-8.979.138.66
Alice Nilsson8.358.43-8.53-8.68
Meja Wallering9.069.56-9.549.199.67
Bella Gisel9.709.49----
F15 Diskus
Vikt: 0,75kg
11/6 14:40
1 Alice Nilsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 31.22
2 Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund 30.86 PB
3 Linn Blomé
IFK Lund
07 IFK Lund 18.21 PB
123456
Linn Bloméx13.4117.3718.21x15.51
Alice Nilsson24.1227.2823.8031.2229.39x
Meja Walleringx29.47x25.8127.7630.86
F13 60 m Försök
11/6 12:45
Heat 1
Vind: +0.7
1 Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 8.59 q PB
2 Hedda Karlberg
Lomma FIK
10 Lomma FIK 8.71 q PB
3 Vilma Andersson
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 9.14 PB 9.132
4 Tilde Hagenstam
IK Finish
09 IK Finish 9.27 PB
5 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 9.38
6 Selma Berggren
IK Finish
10 IK Finish 9.53 PB
Heat 2
Vind: +1.4
1 Olivia Weldingh
IK Finish
09 IK Finish 8.82 q PB
2 Emma Valentin-Hjorth
Malmö AI
10 Malmö AI 8.89 q PB
3 Ella Wågstam
IK Finish
09 IK Finish 9.13 PB
4 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.36
5 Laura Engmark
IK Finish
10 IK Finish 9.86 PB
Olivia Lidén
IFK Lund
10 IFK Lund DNS
Heat 3
Vind: +1.5
1 Elsa Jonsson
Lomma FIK
09 Lomma FIK 8.69 q PB
2 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 9.10 q
3 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 9.14 PB 9.140
4 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 9.23 PB
5 Adrianna Kowalska
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 9.56 PB
6 Signe Tollgerdt
Malmö AI
10 Malmö AI 9.64 PB
Heat 4
Vind: +2.3
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 8.36 q
2 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 8.91 q
3 Lian Öhrnberg
Malmö AI
10 Malmö AI 8.95 q
4 Siri Nilsson
IK Finish
10 IK Finish 9.50
5 Tove Olsson
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 9.54
Heat 5
Vind: +1.7
1 Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 8.37 q PB
2 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.94 q PB
3 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 9.04 q PB
4 Meja Olsson
IK Finish
10 IK Finish 9.25 PB
5 Ida-Lina Somrell
IK Finish
09 IK Finish 9.51 PB
F13 60 m Final
11/6 15:15
A-Final
Vind: nwi
Kommentar: Startsignal fungerade inte
1 Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund
2 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI
3 Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI
4 Hedda Karlberg
Lomma FIK
10 Lomma FIK
5 Elsa Jonsson
Lomma FIK
09 Lomma FIK
6 Olivia Weldingh
IK Finish
09 IK Finish
B-Final
Vind: +1.9
1 Emma Valentin-Hjorth
Malmö AI
10 Malmö AI 8.89 PB
2 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 8.92
3 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 8.96
4 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.98
5 Lian Öhrnberg
Malmö AI
10 Malmö AI 9.15 9.142
6 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 9.15 9.149
F13 600 m
11/6 16:20
1 Zelda Lukic
Ystads IF
09 Ystads IF 1:48.50
2 Meja Persson
Malmö AI
10 Malmö AI 1:53.48 PB
3 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 1:53.82 PB
4 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 1:55.49 PB
5 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 2:06.95
6 Emilia Lundblom
IFK Lund
09 IFK Lund 2:11.92
F13 60 m häck Försök
Höjd: 68,6cm
12/6 10:30
Heat 1
Vind: +2.1
1 Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 9.83 q
2 Lavinia Winstedt
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.15 q
3 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 10.68 q
4 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 11.00
5 Elin Ralmark
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 13.83
Heat 2
Vind: +0.3
1 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 10.24 q
2 Michelle Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 10.50 q PB
3 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 10.99 q
4 Anna Andersson
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 12.52
Alma Arvidsson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF DNS
Amy Halmo
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF DNS
F13 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
12/6 11:15
Vind: +1.3
1 Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 9.83
2 Lavinia Winstedt
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.07 PB
3 Michelle Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 10.32 PB
4 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 10.53
5 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 10.64 PB
6 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 10.79
F13 Höjd
12/6 13:20
1 Lavinia Winstedt
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 156 PB
2 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 151 PB
3 Alicia Dahlerus
Åhus FIK
09 Åhus FIK 137
4 Siri Nilsson
IK Finish
10 IK Finish 134 PB
5 Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 131 PB
6 Lian Öhrnberg
Malmö AI
10 Malmö AI 113
7 Ida-Lina Somrell
IK Finish
09 IK Finish 113
8 Elin Ralmark
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 105 =PB
105113118123127131134137140143148151153156160
Alicia Dahlerus-----oooxxx
Ida-Lina Somrellxoxoxxx
Lian Öhrnbergooxxx
Siri Nilsson-ooooooxxx
Lavinia Winstedt------oo-oooxooxxx
Ida Wikberg-----oooxooxoxxoxxx
Elin Ralmarkxoxxx
Smilla Koeck-oooxooxxx
F13 Längd
Hoppzon
11/6 14:55
Pool 1
Tot. plac.
1 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 4.67 -0.3 1
2 Michelle Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 4.53 -0.1 2 PB
3 Emma Valentin-Hjorth
Malmö AI
10 Malmö AI 4.35 +0.4 3 PB
4 Siri Nilsson
IK Finish
10 IK Finish 4.31 -0.1 4 PB
5 Ella Wågstam
IK Finish
09 IK Finish 4.30 nwi 5
6 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 4.24 +0.7 6 PB
7 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 4.20 nwi 7
8 Tilde Hagenstam
IK Finish
09 IK Finish 4.20 +0.3 8 PB
9 Vilma Andersson
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 4.20 +0.4 9 PB
10 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.11 -0.2 11 PB
11 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 4.05 nwi 12
12 Meja Olsson
IK Finish
10 IK Finish 4.00 -0.1 14
Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI -
1234
Matilda Blixt4.20 nwi4.09 +0.23.71 +0.34.19 -0.2
Michelle Olsson4.32 nwi4.40 -0.34.39 -0.54.53 -0.1
Lo Linghagen4.09 nwi4.24 +0.74.20 +0.24.12 -0.6
Emma Valentin-Hjorthx x 4.35 +0.4x
Emma Nordström4.08 nwi3.93 -0.84.02 -0.64.11 -0.2
Siri Nilsson4.14 nwi4.06 -0.14.09 +0.44.31 -0.1
Tilde Hagenstam4.15 nwi4.20 +0.34.14 +0.34.13 nwi
Ella Wågstam4.30 nwi4.23 -0.24.04 +0.4x
Vilma Andersson3.92 nwi4.14 +0.24.20 +0.44.10 -0.9
Ester Drott Ripoll4.05 nwi4.01 -0.13.93 -0.5x
Juliette Sjögren Debaecker- - - -
Ida Wikberg4.30 -0.14.41 +0.34.43 -0.14.67 -0.3
Meja Olsson4.00 -0.24.00 -0.13.83 -0.13.97 +0.4
Pool 2
Tot. plac.
1 Olivia Weldingh
IK Finish
09 IK Finish 4.17 -0.7 10 PB
2 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 4.01 +0.3 13 PB
3 Ida-Lina Somrell
IK Finish
09 IK Finish 3.81 -0.6 15 PB
4 Tove Olsson
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 3.76 +0.2 16
5 Laura Engmark
IK Finish
10 IK Finish 3.69 +0.9 17
6 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 3.66 -0.6 18
7 Emilia Lundblom
IFK Lund
09 IFK Lund 3.64 0.0 19 PB
8 Selma Berggren
IK Finish
10 IK Finish 3.64 0.0 20
9 Adrianna Kowalska
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 3.60 -0.5 21 PB
10 Lisa Tage
IFK Lund
10 IFK Lund 3.54 0.0 22 PB
11 Signe Tollgerdt
Malmö AI
10 Malmö AI 3.47 -0.6 23
12 Molly Björk
IFK Lund
10 IFK Lund 3.24 -0.1 24
1234
Olivia Weldinghx 4.04 -0.34.17 -0.74.01 -0.6
Emilia Lundblom3.60 -0.33.62 0.03.64 0.03.59 -0.9
Molly Björk3.07 +0.63.12 -0.32.98 -0.23.24 -0.1
Selma Berggrenx 3.62 0.03.64 0.03.60 0.0
Signe Tollgerdt3.33 +0.73.43 -0.23.40 0.03.47 -0.6
Ida-Lina Somrell3.62 +0.63.77 -0.83.81 -0.63.70 -0.3
Adrianna Kowalska3.50 +1.13.60 -0.5x 3.48 0.0
Lisa Tage3.38 +1.03.51 0.03.54 0.03.45 +0.4
Laura Engmark3.69 +0.93.62 0.03.66 -0.13.66 0.0
Rebecka Bryland3.47 -0.83.61 0.03.66 -0.6x
Hedvig Götegård4.01 +0.33.97 0.03.84 -0.53.83 -0.1
Tove Olsson3.76 +0.23.70 0.03.63 -0.43.70 -0.1
F13 Tresteg
Hoppzon
12/6 12:20
Kommentar: Tävlingen utfördes i motvind eller 0 vind.
1 Lavinia Winstedt
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.70 nwi
2 Michelle Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 9.48 nwi
3 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 9.35 nwi
4 Ella Wågstam
IK Finish
09 IK Finish 9.15 nwi
5 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 9.07 nwi
6 Vera Bergkvist
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 8.90 nwi
7 Siri Nilsson
IK Finish
10 IK Finish 8.85 nwi
8 Alicia Dahlerus
Åhus FIK
09 Åhus FIK 8.82 nwi
9 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 8.17 nwi
10 Selma Berggren
IK Finish
10 IK Finish 7.89 nwi
11 Laura Engmark
IK Finish
10 IK Finish 7.65 nwi
12 Elin Ralmark
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 7.01 nwi
1234
Selma Berggren7.89 nwi7.76 nwi7.71 nwi7.75 nwi
Laura Engmark7.65 nwi7.65 nwi7.62 nwi7.59 nwi
Michelle Olsson9.48 nwi9.23 nwi9.42 nwi9.45 nwi
Siri Nilsson8.85 nwi8.73 nwi8.48 nwi8.83 nwi
Alma Andersson8.17 nwi8.12 nwi8.16 nwi8.17 nwi
Elin Ralmark7.01 nwi6.97 nwix -
Vera Bergkvist8.77 nwi8.90 nwi8.77 nwix
Alicia Dahlerus8.75 nwi8.76 nwi8.82 nwi8.65 nwi
Lavinia Winstedt9.70 nwi9.56 nwi9.25 nwi-
Ella Wågstam8.55 nwi8.80 nwi8.74 nwi9.15 nwi
Lo Linghagen8.69 nwi8.68 nwi8.96 nwi9.35 nwi
Ester Drott Ripoll8.68 nwi8.71 nwi8.67 nwi9.07 nwi
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
12/6 10:00
1 Josefine Henriksson
Eslövs AI
09 Eslövs AI 9.52 PB
2 Alicia Dahlerus
Åhus FIK
09 Åhus FIK 8.90 PB
3 Vera Bergkvist
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 8.62
4 Meja Olsson
IK Finish
10 IK Finish 8.16 PB
5 Siri Nilsson
IK Finish
10 IK Finish 7.44 PB
6 Laura Engmark
IK Finish
10 IK Finish 7.37 PB
7 Selma Berggren
IK Finish
10 IK Finish 7.12 PB
8 Ida-Lina Somrell
IK Finish
09 IK Finish 6.82
9 Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 6.82
10 Lian Öhrnberg
Malmö AI
10 Malmö AI 6.27 PB
11 Adrianna Kowalska
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 5.43
12 Elin Ralmark
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 4.77
1234
Siri Nilsson6.957.447.016.81
Lian Öhrnberg6.15-5.656.27
Ida-Lina Somrell6.726.726.826.54
Elin Ralmark3.524.773.29-
Josefine Henriksson9.529.299.139.19
Alicia Dahlerus8.358.458.558.90
Meja Olsson7.828.167.917.69
Laura Engmark5.877.077.37-
Selma Berggren6.296.657.126.75
Adrianna Kowalska5.285.325.375.43
Smilla Koeck6.826.726.396.07
Vera Bergkvist8.628.447.547.96
F13 Diskus
Vikt: 0,6kg
11/6 13:35
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 29.97 PB
2 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 26.84
3 Savannah Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 26.60
4 Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 22.49 PB
5 Olivia Rönnerling
FK Athlet
10 FK Athlet 21.12 PB
6 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 17.32
7 Josefine Henriksson
Eslövs AI
09 Eslövs AI 15.31
8 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 14.70
9 Molly Björk
IFK Lund
10 IFK Lund 10.01
1234
Josefine Henriksson13.5515.3113.57x
Molly Björkx8.879.8210.01
Juliette Sjögren Debaeckerx21.9122.4922.15
Savannah Karström25.8926.60xx
Sienna Karström26.53xx26.84
Emma Nordström12.70x11.9414.70
Amanda Håkansson16.7417.3211.6513.68
Sarah Berkanixx29.97x
Olivia Rönnerling18.6014.1814.1521.12
F13 Spjut
Vikt: 400g
11/6 12:05
1 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 33.96
2 Savannah Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 25.38
3 Juliette Sjögren Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 24.98 PB
4 Meja Olsson
IK Finish
10 IK Finish 21.60
5 Siri Nilsson
IK Finish
10 IK Finish 19.68
6 Selma Berggren
IK Finish
10 IK Finish 17.91 PB
7 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 16.96
8 Ida-Lina Somrell
IK Finish
09 IK Finish 15.45
9 Ellen Edeheim
Lomma FIK
09 Lomma FIK 14.27
10 Laura Engmark
IK Finish
10 IK Finish 13.36
11 Emilia Lundblom
IFK Lund
09 IFK Lund 8.98
1234
Ella Svenssonx16.96xx
Siri Nilsson18.5517.8814.3719.68
Emilia Lundblomx6.748.986.41
Ida-Lina Somrell11.8215.4511.3511.48
Juliette Sjögren Debaecker21.4024.98x20.00
Sienna Karström30.1830.4233.9630.81
Selma Berggren16.9515.7417.91x
Meja Olsson20.0318.1719.8721.60
Savannah Karström19.3825.3822.5124.05
Laura Engmark8.1311.9410.3513.36
Ellen Edeheim13.9313.6514.2713.76
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 100 m Försök
12/6 12:15
Heat 1
Vind: +2.5
1 Noah Karlberg
Malmö AI
05 Malmö AI 10.99 q
2 Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI 11.61 q
3 Dante Kwan
IFK Lund
89 IFK Lund 12.27
4 Cedrik Wreme
IK Finish
71 IK Finish 14.02
Heat 2
Vind: +1.2
1 Isak Gamst
IFK Lund
05 IFK Lund 10.94 q PB
2 Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 11.23 q
3 Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 11.27 q SB
4 Emil Cimander
Malmö AI
06 Malmö AI 11.39 q
Män 100 m Final
12/6 13:10
Vind: +2.5
1 Noah Karlberg
Malmö AI
05 Malmö AI 10.97
2 Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 11.08
3 Emil Cimander
Malmö AI
06 Malmö AI 11.27
Isak Gamst
IFK Lund
05 IFK Lund DNS
Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI DNS
Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI DNS
Män 200 m
11/6 16:50
Vind: +3.6
1 Isak Gamst
IFK Lund
05 IFK Lund 21.94
2 Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 22.43
3 Morgan Lindstedt
Malmö AI
05 Malmö AI 23.43
4 Niels Hampus Jensen
Malmö AI
04 Malmö AI 24.18
5 Joakim Hald
FK Athlet
96 FK Athlet 24.88
Kvinnor & Män 800 m
11/6 14:35
1 Michael Hansson
IS Göta
96 IS Göta 1:57.10 SB
2 Noah Lacayo
IFK Lund
99 IFK Lund 2:05.19 PB
3 Sara Liljegren
IS Göta
81 IS Göta 2:11.24 SB
4 Filip Olsson
IFK Lund
04 IFK Lund 2:12.33 PB
5 Christoffer Danarö
Åhus FIK
84 Åhus FIK 2:12.78
6 Fredrik Krantz
IK Finish
80 IK Finish 2:17.59
7 Magnus Sövgren
FK Athlet
75 FK Athlet 2:18.51 PB
8 Mike Bakker
IS Göta
74 IS Göta 2:21.07
Zeth Söderlund
Heleneholms IF
97 Heleneholms IF DNS
Albin Lago
Höörs IS
03 Höörs IS DNS
Florentina Stojakovic
IFK Helsingborg
74 IFK Helsingborg DNS
Sammanställning per klass
Män
1 Michael Hansson
IS Göta
96 IS Göta 1:57.10
2 Noah Lacayo
IFK Lund
99 IFK Lund 2:05.19
3 Filip Olsson
IFK Lund
04 IFK Lund 2:12.33
4 Christoffer Danarö
Åhus FIK
84 Åhus FIK 2:12.78
5 Fredrik Krantz
IK Finish
80 IK Finish 2:17.59
6 Magnus Sövgren
FK Athlet
75 FK Athlet 2:18.51
7 Mike Bakker
IS Göta
74 IS Göta 2:21.07
Zeth Söderlund
Heleneholms IF
97 Heleneholms IF DNS
Albin Lago
Höörs IS
03 Höörs IS DNS
Kvinnor
1 Sara Liljegren
IS Göta
81 IS Göta 2:11.24
Florentina Stojakovic
IFK Helsingborg
74 IFK Helsingborg DNS
Män Längd
12/6 11:40
1 Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 6.51 -0.1 PB
2 Adam Chaudhry
Malmö AI
04 Malmö AI 6.37 -0.9 PB
3 Joakim Hald
FK Athlet
96 FK Athlet 5.23 +0.5
4 Henrik Falknell
FK Athlet
74 FK Athlet 4.96 0.0 SB
5 Christian Karlström
IK Finish
83 IK Finish 4.93 0.0 PB
123456
Henrik Falknell4.84 +0.24.96 0.0x x x x
Christian Karlström4.57 -0.24.88 -0.24.65 -1.04.93 0.04.53 +0.2x
Joakim Hald5.23 +0.54.81 +0.53.42 +0.5x 4.77 -0.45.21 -0.7
Adam Chaudhry6.00 +0.2x 6.37 -0.96.10 0.06.07 +0.56.15 -0.3
Måns Bergström6.51 -0.16.46 -0.16.39 -0.16.34 -0.54.46 0.06.11 0.0
P19 & P17 100 m
12/6 12:40
Vind: nwi
Kommentar: Vind saknas
1 Alfons Ekerot
IFK Lund
06 IFK Lund 12.01
2 Emil Mårtensson
Eslövs IF
04 Eslövs IF 12.49
Elias Toth
IFK Lund
05 IFK Lund DNS
Sammanställning per klass
P19
1 Emil Mårtensson
Eslövs IF
04 Eslövs IF 12.49
P17
1 Alfons Ekerot
IFK Lund
06 IFK Lund 12.01
Elias Toth
IFK Lund
05 IFK Lund DNS
P17 100 m

Grenen genomfördes tillsammans med P19 100 m

P17 200 m

Grenen genomfördes tillsammans med F17 200 m

F17 & F15 & P17 & P15 800 m
11/6 14:55
1 Gabriel Hanfler
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 2:08.35
2 Oscar Hajny-Landgren
IFK Lund
05 IFK Lund 2:11.41
3 Lily Bosemark
IFK Lund
06 IFK Lund 2:18.58 PB
4 Beata Wrigstad
IFK Lund
06 IFK Lund 2:20.69
5 Måns Trulsson
Malmö AI
08 Malmö AI 2:30.38 PB
6 Lucas Sövgren
FK Athlet
06 FK Athlet 2:40.45 PB
7 Filippa Persson
Höörs IS
08 Höörs IS 2:52.04
Karl Hansen Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI DNS
Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI DNS
Sammanställning per klass
P17
1 Gabriel Hanfler
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 2:08.35
2 Oscar Hajny-Landgren
IFK Lund
05 IFK Lund 2:11.41
3 Lucas Sövgren
FK Athlet
06 FK Athlet 2:40.45
Karl Hansen Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI DNS
P15
1 Måns Trulsson
Malmö AI
08 Malmö AI 2:30.38
F17
1 Lily Bosemark
IFK Lund
06 IFK Lund 2:18.58
2 Beata Wrigstad
IFK Lund
06 IFK Lund 2:20.69
F15
1 Filippa Persson
Höörs IS
08 Höörs IS 2:52.04
Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI DNS
P17 Längd
12/6 11:00
1 Alfons Ekerot
IFK Lund
06 IFK Lund 5.32 +0.6 PB
123456
Alfons Ekerot5.17 0.05.32 +0.65.32 0.04.96 0.05.14 +0.15.24 -0.9
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
12/6 11:30
1 Angelos Savvas Pavlidis
Malmö AI
06 Malmö AI 11.82
2 Gabriel Thede
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 11.15
3 Karl Hansen Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI 10.03
123456
Angelos Savvas Pavlidis-11.5111.4811.4011.82-
Gabriel Thede10.4710.8711.15-10.2110.39
Karl Hansen Fridolf9.329.689.709.189.2410.03
P17 Diskus
Vikt: 1,5kg
11/6 14:40
1 Angelos Savvas Pavlidis
Malmö AI
06 Malmö AI 39.10 PB
2 Gabriel Thede
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 29.07 PB
123456
Gabriel Thedex29.07xx23.1926.56
Angelos Savvas Pavlidis38.7938.0839.10xxx
P15 80 m
11/6 15:35
Vind: -0.5
1 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 10.28
2 Viktor Lindberg
Malmö AI
07 Malmö AI 10.34
3 Hugo Kjellander
Malmö AI
08 Malmö AI 10.73
4 Ludvig Bergqvist
IK Finish
07 IK Finish 10.89
Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK DNS
P15 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med P17 800 m

P15 Höjd
12/6 10:20
1 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 144 PB
130135140144148
Johannes Karlssonooxxooxxx
P15 Längd
11/6 13:50
1 Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK 5.36 +2.0 PB
2 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 5.26 +0.2 PB
3 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 5.06 0.0 PB
123456
Loke Bergström4.89 +0.94.76 +0.34.63 0.05.06 0.04.90 +2.74.81 +0.3
Jonatan Eklund5.36 +2.05.09 +0.7x
Johannes Karlsson5.26 +0.2 5.09 +1.85.04 +0.24.88 +1.85.21 +0.7
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
12/6 12:10
1 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 12.87 SB
123456
Eric Hansson12.87--11.0912.6312.17
P15 Diskus
Vikt: 1,0kg
11/6 14:40
1 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 37.46
2 Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK 35.29
3 Gustaf Dahlin
IFK Lund
08 IFK Lund 25.48
123456
Gustaf Dahlin17.70xx20.8925.48x
Eric Hansson31.7334.87xx37.4636.05
Jonatan Eklund30.4835.29xx34.3434.60
P15 Spjut
Vikt: 600g
11/6 12:55
1 Felix Nilsson
Klippans FK
07 Klippans FK 47.86 PB
2 Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK 42.62
3 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 41.76
4 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 31.67
123456
Jonatan Eklund37.4242.6241.1239.1441.1442.52
Loke Bergström40.1241.7639.9835.6739.9038.10
Eric Hansson30.8030.4631.67---
Felix Nilssonx44.8043.5543.8447.8247.86
P13 60 m Försök
11/6 13:15
Heat 1
Vind: +2.6
1 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 8.20 q
2 Carl Björk
Malmö AI
09 Malmö AI 8.29 q
3 Mio La fleur
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 8.53 q 8.529
4 Ludvig Frieberg
IK Finish
10 IK Finish 9.09 q
Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI DNS
Heat 2
Vind: +1.5
1 Noel Henriksson
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 8.52 q PB
2 Anton Ford
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 8.53 q PB 8.522
3 Kalle Brusselmans
Malmö AI
10 Malmö AI 9.38 PB
4 Mattis Lamréus Kaspersen
IK Finish
09 IK Finish 9.50 PB
P13 60 m Final
11/6 15:20
Vind: -0.2
1 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 8.21
2 Carl Björk
Malmö AI
09 Malmö AI 8.46
3 Anton Ford
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 8.63
4 Mio La fleur
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 8.64
5 Noel Henriksson
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 8.68
6 Ludvig Frieberg
IK Finish
10 IK Finish 9.41
P13 600 m
11/6 16:30
1 Viggo Bakker
IS Göta
09 IS Göta 1:31.67 AR
2 Mio La fleur
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 1:44.22 PB
3 Noel Henriksson
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 1:50.45 PB
4 Eric Andersson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 1:52.66 PB
5 Terje Lagerholm
Södra Sandby IF
09 Södra Sandby IF 2:02.93
6 Ludvig Frieberg
IK Finish
10 IK Finish 2:07.07 PB
7 Mattis Lamréus Kaspersen
IK Finish
09 IK Finish 2:08.22
8 Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK 2:08.40 PB
P13 60 m häck
Höjd: 76,2cm
12/6 10:45
Vind: -1.0
1 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 10.10
2 Gabriel Åbjörnsson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.67 PB
3 Vilde Lundell
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.80 PB
4 Gustav Pedersen
IK Finish
10 IK Finish 12.06
5 Kalle Brusselmans
Malmö AI
10 Malmö AI 13.14
P13 60 m häck Extra
Höjd: 76,2cm
12/6 11:25
Vind: nwi
Kommentar: Vind saknas
1 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 9.92
2 Vilde Lundell
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 11.31
3 Gustav Pedersen
IK Finish
10 IK Finish 12.16
Gabriel Åbjörnsson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg DNS
Kalle Brusselmans
Malmö AI
10 Malmö AI DNS
P13 Höjd
12/6 14:30
1 Carl Björk
Malmö AI
09 Malmö AI 149 PB
2 Vilde Lundell
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 146 PB
3 Lucas Falknell
FK Athlet
09 FK Athlet 143 PB
4 Gabriel Åbjörnsson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 137 PB
5 Anton Ford
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 134
6 Ludvig Frieberg
IK Finish
10 IK Finish 131 PB
113118123127131134137140143146149152
Lucas Falknell----ooxoxoxoxxx
Ludvig Friebergoooooxxx
Carl Björk-----ooxoooxxoxxx
Gabriel Åbjörnsson-oooxoxooxxx
Anton Ford-oooxooxxx
Vilde Lundell-ooooooxoxoxxoxxx
P13 Längd
Hoppzon
11/6 15:45
1 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 5.18 0.0
2 Carl Björk
Malmö AI
09 Malmö AI 4.74 -0.5 PB
3 Anton Ford
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 4.32 0.0 PB
4 Terje Lagerholm
Södra Sandby IF
09 Södra Sandby IF 4.32 +0.7
5 Noel Henriksson
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 4.31 -0.6
6 Mattis Lamréus Kaspersen
IK Finish
09 IK Finish 4.08 -0.8
7 Ludvig Frieberg
IK Finish
10 IK Finish 3.77 -0.1
1234
Mattis Lamréus Kaspersen4.08 -0.8x 3.69 -0.4x
Noel Henriksson4.31 -0.64.27 -0.74.20 -0.6x
Anton Ford4.32 0.04.30 +0.54.08 -0.14.05 -0.3
Terje Lagerholm4.13 -1.3x 4.15 -0.54.32 +0.7
Carl Björk4.68 +0.34.68 -0.34.66 +1.14.74 -0.5
Ludvig Friebergx 3.71 -0.5x 3.77 -0.1
Malte Håkanssonx 5.18 0.04.93 +0.35.10 +0.2
P13 Tresteg
Hoppzon
12/6 11:40
Kommentar: Tävlingen utfördes i motvind till 0 vind.
1 Gabriel Åbjörnsson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.59 nwi
2 Odin Viscomi
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 10.12 nwi
3 Mio La fleur
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 10.10 nwi
4 Noah Glennstål
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.75 nwi
5 Gustav Pedersen
IK Finish
10 IK Finish 8.06 nwi
1234
Noah Glennstål9.60 nwi9.08 nwi9.69 nwi9.75 nwi
Gabriel Åbjörnsson9.80 nwi9.84 nwi10.11 nwi10.59 nwi
Mio La fleur9.66 nwi10.10 nwi10.08 nwi9.86 nwi
Odin Viscomi9.94 nwi9.77 nwi10.12 nwi9.97 nwi
Gustav Pedersen7.87 nwi7.77 nwi7.86 nwi8.06 nwi
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
12/6 10:00
1 Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI 8.87
2 Noah Glennstål
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.78 PB
3 Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 8.64 PB
1234
Noah Glennstål8.147.828.788.62
Love Hansson-8.648.627.99
Erik Herstedt8.878.378.878.85
P13 Diskus
Vikt: 0,6kg
11/6 13:35
1 Eric Andersson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 19.07
2 Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK 16.81
1234
Eric Andersson19.07x16.2018.09
Axel Danarö15.2810.3516.8113.38
P13 Spjut
Vikt: 400g
11/6 12:05
1 Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 21.91 SB
2 Mio La fleur
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 19.80
3 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 19.45
1234
Love Hansson17.9419.2721.9115.89
Mio La fleur18.27x19.8016.89
Malte Håkansson19.45x15.4318.48
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.