Resultater Storsjöspelen

Hofvallen, Östersund   2022-05-28 - 2022-05-29

Arrangör: Östersunds GIF Tävlingsledare: Hasse Swartz Senast uppdaterad: 2022-05-30 02:00:07
2022-05-28 2022-05-29 Alla dagar
Visa Resultatkort
29/5 13:15
Vind: nwi
Emelie Nyman Wänseth
Östersunds GIF
98 Östersunds GIF DNS
Kvinnor Höjd
29/5 12:30
1 Emelie Nyman Wänseth
Östersunds GIF
98 Östersunds GIF 169
158160163166169171
104 Emelie Nyman Wänsethoooooxxx
Kvinnor Stav
28/5 10:45
1 Lovisa Blomqvist
Marieby GIF
04 Marieby GIF 320 PB
280300310320330
11 Lovisa Blomqvistoooxxox-
Kvinnor Längd
28/5 11:25
1 Olivia Kålen
Marieby GIF
04 Marieby GIF 4.85 +0.6
123456
14 Olivia Kålenx 4.59 -0.34.85 +0.6- - -
Kvinnor Diskus
Vikt: 1,0kg
28/5 12:30
Levina Ringdahl
Marieby GIF
04 Marieby GIF x
123456
19 Levina Ringdahlxxxxxx
Kvinnor Spjut
Vikt: 600g
28/5 12:30
1 Lovisa Blomqvist
Marieby GIF
04 Marieby GIF 34.23
Emelie Nyman Wänseth
Östersunds GIF
98 Östersunds GIF DNS
123456
104 Emelie Nyman WänsethDNS
11 Lovisa Blomqvist32.1034.0734.2333.6832.80x
F17 100 m
28/5 10:55
Vind: -2.3
1 Ida Svedberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 13.61 PB
2 Kajsa Myhr
Marieby GIF
05 Marieby GIF 13.71
F17 200 m
29/5 13:05
Vind: +0.4
1 Ida Svedberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 27.65
F17 100 m häck
Höjd: 76,2cm
29/5 11:25
Vind: -0.6
1 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 15.08
2 Kajsa Myhr
Marieby GIF
05 Marieby GIF 15.84
F17 300 m häck
Höjd: 76,2cm
28/5 14:30
1 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 48.95
F17 Höjd
29/5 12:30
1 Elsa Arnesson
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 163 PB
2 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 151
3 Kajsa Myhr
Marieby GIF
05 Marieby GIF 142
142147151155158160163166
15 Kajsa Myhroxxx
44 Elsa Arnesson--oxxooxooxxx
117 Lovisa Ulvenstam-ooxxx
F17 Längd
28/5 13:30
1 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 5.25 +0.4
2 Kajsa Myhr
Marieby GIF
05 Marieby GIF 4.99 +1.4 PB
3 Ida Svedberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 4.95 0.0 SB
4 Emma Flinkberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 4.29 +2.2
123456
60 Ida Svedberg4.95 0.04.23 -0.44.87 +0.73.97 -0.14.60 +0.84.58 +0.1
47 Emma Flinkberg4.29 +2.24.00 +0.43.68 +0.74.04 +1.23.71 +1.54.09 +1.6
15 Kajsa Myhr4.86 +1.0x 4.99 +1.44.62 0.04.43 0.0x
117 Lovisa Ulvenstam4.74 +0.24.76 +0.85.25 +0.4x 4.94 +0.14.99 -1.1
F17 Tresteg
29/5 13:30
1 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 11.63 0.0
123456
117 Lovisa Ulvenstamx 11.57 0.011.29 -0.511.22 0.011.63 0.011.28 0.0
F17 Diskus
Vikt: 1,0kg
28/5 12:30
1 Elsa Arnesson
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 27.39 PB
2 Ella Green
Östersunds GIF
05 Östersunds GIF 22.02
3 Emma Flinkberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 16.22
123456
83 Ella Green20.47x17.0815.4421.1622.02
47 Emma Flinkberg14.1114.8913.94x15.8016.22
44 Elsa Arnesson25.5027.39xx18.9820.07
F17 Slägga
Vikt: 3,0kg
29/5 12:45
1 Ella Green
Östersunds GIF
05 Östersunds GIF 37.26
123456
83 Ella Greenxx34.54x37.2635.62
F15 80 m Försök
28/5 10:25
Heat 1
Vind: nwi
1 Stella Lundström
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 11.30 q
2 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 12.76 q
3 Jennifer Texmo
IFK Strömsund
08 IFK Strömsund 12.80 q
Heat 2
Vind: -3.9
1 Agnes Arvidsson
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 11.60 q
2 Sophie Grahn
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 11.79 q
3 Ella Falk
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 12.36 q
4 Maja Mossberg
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 13.11
F15 80 m Final
28/5 11:35
Vind: 0.0
1 Stella Lundström
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 10.64
2 Agnes Arvidsson
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 11.47
3 Sophie Grahn
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 11.55
4 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 12.10
5 Ella Falk
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 12.27
6 Jennifer Texmo
IFK Strömsund
08 IFK Strömsund 12.29
F15 300 m
29/5 15:10
1 Sophie Grahn
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 46.21 PB
2 Ella Falk
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 47.60
3 Agnes Arvidsson
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 47.94
4 Jennifer Texmo
IFK Strömsund
08 IFK Strömsund 48.43
5 Julia Blomgren
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 49.27
F15 800 m
29/5 11:40
1 Jennifer Texmo
IFK Strömsund
08 IFK Strömsund 2:38.67 PB
2 Julia Blomgren
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 2:46.23
3 Tyra Finke
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 2:51.52 PB
4 Thea Sörensen
Trångsvikens IF
07 Trångsvikens IF 2:55.23
5 Maja Mossberg
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 2:57.39
F15 2000 m
28/5 12:30
1 Malva Nisén
Runacademy IF
08 Runacademy IF 7:35.54
2 Jennifer Texmo
IFK Strömsund
08 IFK Strömsund 7:41.50 PB
3 Tyra Finke
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 8:42.50
4 Maja Mossberg
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 8:42.99 PB
F15 80 m häck
Höjd: 76,2cm
29/5 11:10
Vind: -0.8
1 Stella Lundström
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 12.98
2 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 14.46
3 Julia Blomgren
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 14.60 PB
4 Jennifer Texmo
IFK Strömsund
08 IFK Strömsund 15.32
5 Maja Mossberg
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 16.69
F15 300 m häck
Höjd: 76,2cm
28/5 14:30
1 Jennifer Texmo
IFK Strömsund
08 IFK Strömsund 53.60
2 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 55.02
3 Maja Mossberg
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 1:01.29
F15 Höjd
29/5 13:30
1 Jennifer Texmo
IFK Strömsund
08 IFK Strömsund 146
=2 Maja Mossberg
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 143
=2 Agnes Arvidsson
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 143 PB
4 Julia Blomgren
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 138
Wilma Strandberg
Marieby GIF
07 Marieby GIF x
128133138143146149
101 Maja Mossbergoooxxoxxx
65 Agnes Arvidssonoooxxoxxx
6 Jennifer Texmo-oxoxooxxx
20 Wilma Strandberg-xxx
68 Julia Blomgren-ooxxx
28/5 10:45
Milya Lizzy Marcusson
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF DNS
F15 Längd
28/5 13:30
1 Stella Lundström
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 5.20 -0.1 PB
2 Jennifer Texmo
IFK Strömsund
08 IFK Strömsund 4.70 +1.3 PB
3 Sophie Grahn
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 4.55 +1.7 PB
4 Wilma Strandberg
Marieby GIF
07 Marieby GIF 4.49 -0.9 PB
5 Thea Sörensen
Trångsvikens IF
07 Trångsvikens IF 4.42 +2.4
6 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 4.02 0.0 PB
123456
61 Moa Svedberg3.75 -0.84.02 0.03.89 +1.53.83 -1.7- -
82 Sophie Grahn4.46 +0.24.38 +1.64.55 +1.74.52 -0.63.44 +2.0-
62 Thea Sörensenx 4.24 -1.84.36 +0.24.42 +2.44.15 +0.6x
6 Jennifer Texmo4.56 +0.24.47 +1.44.53 -1.54.57 -0.14.64 -0.24.70 +1.3
20 Wilma Strandberg4.47 0.04.46 +1.34.38 +0.14.49 -0.94.01 -0.64.34 -1.2
97 Stella Lundström5.07 0.05.06 +1.45.20 -0.15.13 +1.45.03 +0.14.93 +0.3
F15 Tresteg
29/5 12:00
1 Stella Lundström
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 11.17 0.0
2 Jennifer Texmo
IFK Strömsund
08 IFK Strömsund 9.55 -0.5
3 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 8.82 -0.5
123456
97 Stella Lundström9.68 0.011.17 0.011.03 0.010.59 +0.910.75 -0.311.12 -0.2
6 Jennifer Texmo9.52 0.09.33 0.09.46 -0.59.04 0.09.43 -0.69.55 -0.5
61 Moa Svedberg8.39 -0.48.79 0.08.82 -0.58.43 0.0- -
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
28/5 11:45
1 Agnes Arvidsson
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 10.29
2 Felicia Wikström
Marieby GIF
07 Marieby GIF 10.28
3 Wilma Strandberg
Marieby GIF
07 Marieby GIF 8.77
4 Jennifer Texmo
IFK Strömsund
08 IFK Strömsund 6.90
5 Ella Falk
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 6.64 PB
123456
20 Wilma Strandbergx8.387.958.778.758.21
65 Agnes Arvidsson9.3610.109.5010.129.8110.29
6 Jennifer Texmo6.866.906.85x6.796.88
78 Ella Falk6.206.646.416.235.775.90
25 Felicia Wikström9.8010.029.29x9.8310.28
F15 Diskus
Vikt: 0,75kg
28/5 10:55
1 Jennifer Texmo
IFK Strömsund
08 IFK Strömsund 26.28
2 Felicia Wikström
Marieby GIF
07 Marieby GIF 25.04
3 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 23.05
4 Agnes Arvidsson
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 21.59
123456
6 Jennifer Texmo20.52x22.1220.3021.5826.28
65 Agnes Arvidsson21.5918.8717.8620.7017.69x
25 Felicia Wikströmx25.04xx24.71x
61 Moa Svedbergx20.6023.05xxx
F15 Slägga
Vikt: 3,0kg
29/5 12:45
1 Felicia Wikström
Marieby GIF
07 Marieby GIF 30.57 PB
2 Jennifer Texmo
IFK Strömsund
08 IFK Strömsund 24.94
3 Julia Blomgren
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 24.37
4 Agnes Arvidsson
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 20.45 PB
123456
68 Julia Blomgren21.9120.3019.8823.6824.3723.12
65 Agnes Arvidsson17.2718.84x17.6019.8720.45
25 Felicia Wikström26.1330.57xxx27.03
6 Jennifer Texmo22.6822.7719.3919.8922.4924.94
F15 Spjut
Vikt: 500g
29/5 09:30
1 Felicia Wikström
Marieby GIF
07 Marieby GIF 27.68 SB
2 Jennifer Texmo
IFK Strömsund
08 IFK Strömsund 21.74
3 Maja Mossberg
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 19.74
Julia Blomgren
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF DNS
123456
68 Julia BlomgrenDNS
101 Maja Mossbergxx19.74xxx
6 Jennifer Texmoxx21.74x20.9421.03
25 Felicia Wikström25.7125.7827.6826.0726.1126.60
F13 60 m Försök
28/5 09:55
Heat 1
Vind: -3.0
1 Milya Lizzy Marcusson
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 9.28 q
2 Wilma Huczkowsky
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 9.32 q PB
3 Nova Brundin
Timrå AIF
10 Timrå AIF 9.54 q PB
4 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 10.28
Heat 2
Vind: -3.1
1 Nova Olofsson
IFK Strömsund
09 IFK Strömsund 9.41 q
2 Lykke Andersson
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 9.84 q
3 Mira Cedervall
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 9.90 q
4 Felicia Johansson
Sollefteå GIF
09 Sollefteå GIF 10.19
5 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 11.50
F13 60 m Final
28/5 11:25
Vind: -2.6
1 Nova Olofsson
IFK Strömsund
09 IFK Strömsund 9.06 SB
2 Milya Lizzy Marcusson
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 9.23 PB
3 Wilma Huczkowsky
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 9.26 PB
4 Nova Brundin
Timrå AIF
10 Timrå AIF 9.67
Mira Cedervall
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF DNS
Lykke Andersson
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF DNS
F13 200 m Försök
29/5 12:45
Heat 1
Vind: +0.2
1 Milya Lizzy Marcusson
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 31.15 q PB
2 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 34.77 q
3 Joline Fridh
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 35.02 q
Heat 2
Vind: -0.9
1 Nova Olofsson
IFK Strömsund
09 IFK Strömsund 30.85 q PB
2 Nova Brundin
Timrå AIF
10 Timrå AIF 32.01 q
3 Selma Nordensson
Timrå AIF
10 Timrå AIF 32.67 q
Mira Cedervall
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF DNS
F13 200 m Final
29/5 12:45
Vind: nwi
1 Nova Olofsson
IFK Strömsund
09 IFK Strömsund 30.85
2 Milya Lizzy Marcusson
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 31.15
3 Nova Brundin
Timrå AIF
10 Timrå AIF 32.01
4 Selma Nordensson
Timrå AIF
10 Timrå AIF 32.67
5 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 34.77
6 Joline Fridh
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 35.02
F13 600 m
29/5 14:00
1 Selma Nordensson
Timrå AIF
10 Timrå AIF 2:03.79 PB
2 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 2:05.12
F13 1500 m
28/5 13:00
1 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 5:53.86
2 Selma Nordensson
Timrå AIF
10 Timrå AIF 6:16.06
3 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 6:35.07 PB
F13 60 m häck
Höjd: 68,6cm
29/5 10:40
Vind: -0.3
1 Mira Cedervall
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 10.89 PB
2 Felicia Johansson
Sollefteå GIF
09 Sollefteå GIF 11.15 PB
3 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 12.60 PB
F13 200 m häck
Höjd: 68,6cm
28/5 14:45
Vind: -1.0
1 Felicia Johansson
Sollefteå GIF
09 Sollefteå GIF 35.99
2 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 38.35
Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF DNS
Mira Cedervall
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF DNS
Wilma Huczkowsky
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF DNS
F13 Höjd
28/5 10:25
1 Mira Cedervall
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 148 PB
2 Wilma Huczkowsky
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 135 PB
3 Milya Lizzy Marcusson
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 126
4 Selma Nordensson
Timrå AIF
10 Timrå AIF 123 PB
5 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 110
110115120123126129132135138144148152
40 Selma Nordenssonooooxxx
72 Mira Cedervall----oooooooxxx
89 Wilma Huczkowsky--ooxoxooxxoxxx
55 Milya Lizzy Marcussonoooooxxx
88 Siri Herkulesoxxx
F13 Längd
Hoppzon
29/5 11:40
1 Milya Lizzy Marcusson
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 4.35 nwi
2 Nova Olofsson
IFK Strömsund
09 IFK Strömsund 4.28 nwi
3 Felicia Johansson
Sollefteå GIF
09 Sollefteå GIF 4.27 nwi
4 Mira Cedervall
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 3.98 nwi
5 Selma Nordensson
Timrå AIF
10 Timrå AIF 3.82 nwi
6 Nova Brundin
Timrå AIF
10 Timrå AIF 3.76 nwi
7 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 3.57 nwi
8 Joline Fridh
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 3.51 nwi
9 Meja Cedervall
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 3.42 nwi
Nathalie Lööv
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF DNS
Lykke Andersson
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF DNS
1234
88 Siri Herkules3.57 nwi3.51 nwi3.50 nwi3.51 nwi
50 Joline Fridh3.36 nwi3.51 nwi3.30 nwi3.41 nwi
71 Meja Cedervall3.39 nwi3.42 nwi3.34 nwi3.39 nwi
29 Felicia Johansson4.22 nwi4.27 nwi4.27 nwi4.25 nwi
56 Nathalie LöövDNS
43 Lykke AnderssonDNS
5 Nova Olofsson4.22 nwi3.96 nwi4.28 nwi4.19 nwi
40 Selma Nordensson3.82 nwi3.75 nwi3.76 nwix
72 Mira Cedervall3.94 nwi3.98 nwi3.98 nwi3.82 nwi
38 Nova Brundin3.76 nwi3.70 nwi3.64 nwi3.67 nwi
55 Milya Lizzy Marcusson4.20 nwi4.29 nwi4.32 nwi4.35 nwi
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
28/5 13:30
1 Wilma Huczkowsky
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 10.08 PB
2 Mira Cedervall
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 8.49 PB
3 Nova Brundin
Timrå AIF
10 Timrå AIF 7.62 PB
4 Nova Olofsson
IFK Strömsund
09 IFK Strömsund 7.55 PB
5 Felicia Johansson
Sollefteå GIF
09 Sollefteå GIF 7.43
6 Meja Cedervall
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 7.40 PB
7 Joline Fridh
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 7.21 PB
1234
38 Nova Brundin7.407.626.996.66
72 Mira Cedervall7.927.347.238.49
50 Joline Fridh6.346.857.216.68
5 Nova Olofsson6.566.916.737.55
71 Meja Cedervall6.966.887.406.92
29 Felicia Johansson7.057.137.437.11
89 Wilma Huczkowsky10.08x9.389.46
F13 Spjut
Vikt: 400g
28/5 11:35
1 Wilma Huczkowsky
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 19.89
2 Mira Cedervall
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 17.55 PB
3 Nova Olofsson
IFK Strömsund
09 IFK Strömsund 16.04
4 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 14.39 PB
5 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 14.20
6 Joline Fridh
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 12.78 PB
7 Meja Cedervall
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 8.99
1234
5 Nova Olofsson16.0415.2913.9314.76
89 Wilma Huczkowsky19.8918.7417.9517.54
88 Siri Herkules11.9312.8011.7914.39
72 Mira Cedervall13.1316.7817.5513.44
71 Meja Cedervall8.298.508.997.46
50 Joline Fridh10.4311.8711.6212.78
48 Lisa Flinkberg11.5710.3111.6614.20
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 100 m
28/5 11:10
Vind: -3.8
1 Gustav Pettersson
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF 12.71
2 Joar Modén
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF 12.93
3 Joel Odelberg
Sollefteå GIF
04 Sollefteå GIF 13.03
4 Chance Baguma
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF 13.40
Män 200 m
29/5 13:15
Vind: +0.5
1 Chance Baguma
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF 25.66
2 Joel Odelberg
Sollefteå GIF
04 Sollefteå GIF 25.72 PB
3 Albin Wikman
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF 26.53 PB
Män 400 m
28/5 12:20
1 Joel Odelberg
Sollefteå GIF
04 Sollefteå GIF 1:01.23
2 Albin Wikman
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF 1:02.19
Män 800 m
29/5 11:50
1 Albin Wikman
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF 2:23.23 PB
Män 1500 m
28/5 13:00
1 Johan Weisner
Trångsvikens IF
89 Trångsvikens IF 4:58.62
2 Magnus Färggren
Trångsvikens IF
78 Trångsvikens IF 5:06.68
Män Längd
28/5 11:25
1 Gustav Pettersson
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF 5.81 0.0
2 Joar Modén
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF 5.45 -0.4
3 Albin Wikman
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF 4.95 +1.2
123456
106 Gustav Pettersson5.81 -1.15.81 0.05.76 -0.7- - -
120 Albin Wikman4.95 +1.24.67 +0.94.57 +0.3x x 4.50 -0.5
99 Joar Modén5.45 -0.4x x - - -
Män Tresteg
29/5 13:30
1 Aron Swartz
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF 13.79 -1.2
2 Eric Hallquist
Östersunds GIF
96 Östersunds GIF 13.37 0.0
3 Gustav Pettersson
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF 12.87 0.0 PB
4 Joar Modén
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF 11.97 0.0
123456
84 Eric Hallquist12.94 -0.612.84 -0.313.29 0.013.37 0.0- 13.33 0.0
115 Aron Swartz13.60 0.013.79 -1.2- - x -
106 Gustav Pettersson12.87 0.012.60 -0.512.42 0.0x 12.19 0.012.65 0.0
99 Joar Modén11.97 0.010.73 -0.3x 10.03 0.0- 11.18 0.0
P17 100 m
28/5 10:55
Vind: -2.3
1 Simon Grahn
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 11.97
2 Ludwig Persson
IF Vingarna
06 IF Vingarna 12.38
P17 200 m
29/5 13:05
Vind: +0.4
1 Simon Grahn
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 23.21 PB
2 Ludwig Persson
IF Vingarna
06 IF Vingarna 24.27
Emil Nordin
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF DNS
P17 800 m
29/5 11:50
1 Emil Nordin
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 2:14.81 PB
P17 1500 m
28/5 13:00
1 Joel Wiksten
Marieby GIF
07 Marieby GIF 5:52.94
P17 Längd
28/5 13:30
1 Ludwig Persson
IF Vingarna
06 IF Vingarna 5.19 -0.5
123456
3 Ludwig Persson5.04 +2.45.19 -0.54.95 -0.45.08 +1.74.95 -0.64.84 +2.3
P15 80 m
28/5 10:35
Vind: -6.1
1 Wahaj Ali
Brännans IF
08 Brännans IF 10.97
2 Sam Rondung
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 11.09
3 Alvar Lindblom
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 11.58
4 Théodore Lagroix Kronlund
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 13.14
Tallak Fjeldstad Draheim
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF DQ
P15 800 m
29/5 11:40
1 Alvar Lindblom
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 2:21.86
2 Joel Wiksten
Marieby GIF
07 Marieby GIF 2:28.65
28/5 12:30
Alvar Lindblom
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF DNS
Joel Wiksten
Marieby GIF
07 Marieby GIF DNS
P15 80 m häck
Höjd: 84,0cm
29/5 11:15
Vind: -0.4
1 Sam Rondung
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 12.54 PB
2 Anton Ringdahl
Marieby GIF
07 Marieby GIF 13.60
3 Joel Wiksten
Marieby GIF
07 Marieby GIF 13.79
4 Théodore Lagroix Kronlund
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 15.65
P15 Höjd
29/5 13:30
1 Théodore Lagroix Kronlund
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 158 PB
2 Sam Rondung
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 155 PB
3 Tallak Fjeldstad Draheim
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 143
133138143146149152155158162
93 Théodore Lagroix Kronlund--oooooxxoxxx
108 Sam Rondung--oooxooxxx
79 Tallak Fjeldstad Draheimoxoxxoxxx
P15 Stav
28/5 10:45
1 Sam Rondung
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 235
Théodore Lagroix Kronlund
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF x
215225235245
108 Sam Rondungooxoxxx
93 Théodore Lagroix Kronlundxxx
P15 Längd
28/5 09:30
1 Wahaj Ali
Brännans IF
08 Brännans IF 5.35 +1.2
2 Sam Rondung
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 5.26 -1.1 PB
3 Alvar Lindblom
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 4.89 -1.2
4 Théodore Lagroix Kronlund
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 4.61 -0.3 PB
5 Anton Ringdahl
Marieby GIF
07 Marieby GIF 4.60 +1.6
6 Tallak Fjeldstad Draheim
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 4.03 -0.3
123456
96 Alvar Lindblom4.77 nwi4.89 -1.2x 4.82 nwi4.62 nwi4.48 nwi
2 Wahaj Ali5.35 +1.24.86 nwi5.08 nwi4.50 nwi5.13 nwi5.02 nwi
79 Tallak Fjeldstad Draheimx x x 3.81 nwi4.03 -0.3x
93 Théodore Lagroix Kronlund4.61 -0.34.41 nwix x 4.47 nwi4.44 nwi
108 Sam Rondungx x x x 5.26 -1.15.25 nwi
18 Anton Ringdahl4.46 nwi3.01 nwi4.54 nwi4.54 nwi2.82 nwi4.60 +1.6
P15 Tresteg
29/5 12:00
1 Sam Rondung
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 10.88 -0.1 PB
2 Théodore Lagroix Kronlund
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 10.00 0.0
123456
108 Sam Rondungx 10.88 -0.1x 9.40 0.09.26 -0.2x
93 Théodore Lagroix Kronlund10.00 0.0x 9.90 0.0- - -
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
28/5 11:45
1 Sam Rondung
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 8.56
2 Tallak Fjeldstad Draheim
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 6.85
3 Théodore Lagroix Kronlund
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 5.82
123456
79 Tallak Fjeldstad Draheimxx6.126.786.786.85
93 Théodore Lagroix Kronlundxx5.445.77x5.82
108 Sam Rondung8.448.56----
P15 Diskus
Vikt: 1,0kg
28/5 10:55
1 Anton Ringdahl
Marieby GIF
07 Marieby GIF 29.47 PB
2 Wahaj Ali
Brännans IF
08 Brännans IF 27.44
3 Sam Rondung
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 20.30 PB
123456
2 Wahaj Ali21.6522.3323.7027.44xx
108 Sam Rondungx20.30xxxx
18 Anton Ringdahlx25.3728.5629.47xx
P15 Spjut
Vikt: 600g
29/5 09:30
1 Anton Ringdahl
Marieby GIF
07 Marieby GIF 40.99 PB
2 Sam Rondung
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 31.49 PB
3 Alvar Lindblom
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 25.68
4 Théodore Lagroix Kronlund
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 15.75 PB
123456
93 Théodore Lagroix Kronlund14.3715.75xxxx
96 Alvar Lindblom20.4024.0125.6822.0523.9825.42
108 Sam Rondung31.4930.3830.67x29.3127.61
18 Anton Ringdahl37.3638.7540.9939.7838.7238.76
P13 60 m
28/5 10:10
Vind: -3.8
1 Nils Johansson
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 8.96
2 Axel Huss
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 9.06 PB
3 Oskar Handler
Trångsvikens IF
10 Trångsvikens IF 9.17 PB
4 Theo Lundström
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 9.82
5 Petter Ulfsparre
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 10.07
P13 200 m
29/5 12:55
Vind: +0.4
1 Nils Johansson
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 29.52 PB
2 Axel Huss
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 29.57 PB
3 Aron Lundqvist
Tranås AIF
10 Tranås AIF 30.73 PB
4 Ludvig Nordin
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 30.96 PB
5 Petter Ulfsparre
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 34.60
P13 600 m
29/5 14:00
1 Aron Lundqvist
Tranås AIF
10 Tranås AIF 1:49.68 PB
2 Ludvig Nordin
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 1:58.71
3 Nils Johansson
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 1:58.79
P13 1500 m
28/5 13:00
1 Aron Lundqvist
Tranås AIF
10 Tranås AIF 5:28.57
2 Nils Johansson
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 6:10.35 PB
P13 60 m häck
Höjd: 76.2cm
29/5 10:50
Vind: -0.7
1 Theo Lundström
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 11.47 PB
2 Nils Johansson
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 11.49
3 Ludvig Nordin
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 12.80
P13 200 m häck
Höjd: 68,6cm
28/5 14:45
Vind: -1.0
1 Nils Johansson
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 34.12
2 Aron Lundqvist
Tranås AIF
10 Tranås AIF 34.33
P13 Höjd
28/5 10:25
=1 Theo Lundström
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 129 PB
=1 Axel Huss
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 129 PB
3 Aron Lundqvist
Tranås AIF
10 Tranås AIF 123
4 Nils Johansson
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 115
110115120123126129132
98 Theo Lundström-xoooxoxxoxxx
90 Axel Huss-oooxxoxxoxxx
41 Aron Lundqvistoooxoxxx
123 Nils Johansson-oxxx
P13 Längd
Hoppzon
29/5 09:30
1 Axel Huss
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 4.50 nwi
2 Nils Johansson
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 4.43 nwi
3 Theo Lundström
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 4.21 nwi
4 Petter Ulfsparre
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 3.32 nwi
1234
98 Theo Lundström4.11 nwi4.05 nwi4.21 nwi4.20 nwi
116 Petter Ulfsparre3.26 nwi3.32 nwi3.31 nwix
90 Axel Huss4.24 nwi4.50 nwi4.27 nwix
123 Nils Johanssonx 4.15 nwi4.15 nwi4.43 nwi
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
28/5 13:30
1 Nils Johansson
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 8.32 PB
2 Oskar Handler
Trångsvikens IF
10 Trångsvikens IF 8.03 PB
3 Theo Lundström
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 7.92 PB
1234
98 Theo Lundström7.557.927.90x
123 Nils Johansson6.948.327.64x
52 Oskar Handler7.547.508.03x
P13 Spjut
Vikt: 400g
28/5 11:35
1 Theo Lundström
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 28.60 SB
2 Nils Forzelius
Trångsvikens IF
10 Trångsvikens IF 23.53 PB
3 Oskar Handler
Trångsvikens IF
10 Trångsvikens IF 22.77 PB
4 Axel Huss
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 21.47 PB
5 Nils Johansson
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 17.64
1234
52 Oskar Handler19.9720.0317.4622.77
123 Nils Johansson14.4716.5714.0517.64
90 Axel Huss17.1816.2521.4719.57
98 Theo Lundström20.3724.3523.5228.60
130 Nils Forzelius21.5519.5116.8223.53
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Veteraner Män 100 m
28/5 10:55
Vind: -2.3
1 Håkan Svedberg
Brunflo IF
86 Brunflo IF 14.20 SB
Veteraner Män 200 m
29/5 13:15
Vind: +0.5
1 Håkan Svedberg
Brunflo IF
86 Brunflo IF 28.22
Veteraner Män 400 m
28/5 12:20
1 Håkan Svedberg
Brunflo IF
86 Brunflo IF 1:01.20 SB
Veteraner Män 800 m
29/5 11:50
1 Håkan Svedberg
Brunflo IF
86 Brunflo IF 2:15.54 PB
Veteraner Män 1500 m
28/5 13:00
1 Håkan Svedberg
Brunflo IF
86 Brunflo IF 4:55.47