Resultater Norrländska Inomhusmästerskapen (IRM / INLM)

Jämtkrafthallen, Ås   2022-03-19 - 2022-03-20

Arrangör: Östersunds GIF Tävlingsledare: Fredrik Lindberg / Hasse Swartz Senast uppdaterad: 2022-04-22 21:21:25
2022-03-19 2022-03-20 Alla dagar

F14, F13, P14, P13

Plac.Poäng
1 Norra Norrland 936
2 Södra Norrland 501
3 Mellansvenska 186
F14F13P14P13
60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdKula60 m200 m800 m60 m häckHöjdStavLängdKula60 m200 m1000 m60 m häck8x200 mHöjdStavLängdKula60 m200 m800 m60 m häckHöjdStavLängdKula
Norra Norrland3118282133.540283927.53235331321211948444027183640514219211027231634
Mellansvenska55917101512153101410500531813179
Södra Norrland1932271920.520612.51151932142431711798471821171817341912

F17, F15, P17, P15

Plac.Poäng
1 Norra Norrland 739.5
2 Södra Norrland 400.5
3 Mellansvenska 151
F17F15P17P15
60 m400 m1500 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKula60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdKula60 m400 m1500 m60 m häck8x200 mHöjdStavLängdTrestegKula60 m200 m1000 m60 m häckHöjdStavLängdKula
Norra Norrland2936272132312331113136452424.5401419169919191010181910262227161322
Mellansvenska091523815911181410109
Södra Norrland2613102291736919719.523221810109991371818101819

P19

Plac.Poäng
1 Norra Norrland 0
P19
60 m häckKula

Kvinnor, Män

Plac.Poäng
1 Norra Norrland 0
1 Mellansvenska 0
1 Södra Norrland 0
KvinnorMän
60 m400 m800 m1500 m3000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKula60 m400 m800 m1500 m3000 m60 m häckHöjdStavLängdTrestegKula
Kvinnor 60 m
19/3 11:35
Poäng
1 Fia Viklund
N.NORR Skellefteå AIK
03 N.NORR Skellefteå AIK 8.18
2 Lovisa Blomqvist
S.NORR Marieby GIF
04 S.NORR Marieby GIF 8.28 PB
3 Miranda Rosenius
N.NORR Skellefteå AIK
02 N.NORR Skellefteå AIK 8.57 SB
4 Agnes Hotti
N.NORR Haparanda SKT
07 N.NORR Haparanda SKT 9.06
5 Levina Ringdahl
S.NORR Marieby GIF
04 S.NORR Marieby GIF 9.08 PB
Kvinnor 800 m
19/3 14:40
Poäng
1 Ebba Hennings
S.NORR Östersunds GIF
05 S.NORR Östersunds GIF 2:40.87
20/3 15:50
Poäng
Ida Esperi
N.NORR Haparanda SKT
00 N.NORR Haparanda SKT DNS
Kvinnor 60 m häck
Höjd: 84,0cm
20/3 09:25
Poäng
1 Fia Viklund
N.NORR Skellefteå AIK
03 N.NORR Skellefteå AIK 10.06
Kvinnor Höjd
19/3 10:10
Poäng
1 Ally Robertsson Holmberg
N.NORR Skellefteå AIK
03 N.NORR Skellefteå AIK 158
2 Lovisa Blomqvist
S.NORR Marieby GIF
04 S.NORR Marieby GIF 148
143148153158163
27 Lovisa Blomqvistooxxx
182 Ally Robertsson Holmberg-oxooxxx
Kvinnor Stav
19/3 09:15
Poäng
1 Hilda Wallgren
N.NORR Skellefteå AIK
04 N.NORR Skellefteå AIK 343
2 Ellinor Hannerfors
N.NORR Haparanda SKT
03 N.NORR Haparanda SKT 333
3 Lovisa Blomqvist
S.NORR Marieby GIF
04 S.NORR Marieby GIF 323
283293303313323333338343371
106 Ellinor Hannerfors-ooxxoxxoxo-xxx
185 Hilda Wallgren----oxo-xxoxxx
27 Lovisa Blomqvistoooxooxxx
Kvinnor Längd
19/3 12:00
Poäng
1 Ally Robertsson Holmberg
N.NORR Skellefteå AIK
03 N.NORR Skellefteå AIK 5.14
2 Miranda Rosenius
N.NORR Skellefteå AIK
02 N.NORR Skellefteå AIK 4.47
3 Johanna Karlsson
N.NORR Skellefteå AIK
03 N.NORR Skellefteå AIK 4.14
123456
182 Ally Robertsson Holmbergx5.105.145.054.85x
183 Miranda Rosenius4.374.294.284.474.204.31
176 Johanna Karlssonx4.14x4.01xx
Kvinnor Tresteg
20/3 11:40
Poäng
1 Miranda Rosenius
N.NORR Skellefteå AIK
02 N.NORR Skellefteå AIK 10.60 PB
2 Johanna Karlsson
N.NORR Skellefteå AIK
03 N.NORR Skellefteå AIK 10.13
3 Wilma Lundbäck
N.NORR Haparanda SKT
07 N.NORR Haparanda SKT 9.88 PB
123456
176 Johanna Karlsson10.0710.00x10.13xx
183 Miranda Rosenius10.029.99x10.289.9910.60
111 Wilma Lundbäck9.10x9.189.369.619.88
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
19/3 10:10
Poäng
1 Levina Ringdahl
S.NORR Marieby GIF
04 S.NORR Marieby GIF 10.08
2 Emilia Hannerfors
N.NORR Haparanda SKT
99 N.NORR Haparanda SKT 7.57 PB
123456
107 Emilia Hannerfors7.00xx7.57x6.89
31 Levina Ringdahl9.169.6710.089.84xx
F17 60 m Försök
19/3 12:15
Heat 1
Poäng
1 Vera Lauri
N.NORR IFK Umeå
06 N.NORR IFK Umeå 8.28 q PB
2 Amanda Hedlund
S.NORR Sundsvalls FI
05 S.NORR Sundsvalls FI 8.56 q
3 Maja Keinil
N.NORR Nedre Soppero IK
06 N.NORR Nedre Soppero IK 9.06 3.00 SB
4 Adelina Borges Olsson
MELLAN Strands IF
05 MELLAN Strands IF 9.25 =PB
Heat 2
Poäng
1 Kajsa Myhr
S.NORR Marieby GIF
05 S.NORR Marieby GIF 8.28 q PB
2 Johanna Stridbar
N.NORR Piteå IF
06 N.NORR Piteå IF 8.85 q
3 Therese Silver
S.NORR Trångsvikens IF
05 S.NORR Trångsvikens IF 9.29
4 Alva Karlström
S.NORR Sollefteå GIF
05 S.NORR Sollefteå GIF 9.58
5 Felicia Sannerborg
N.NORR Haparanda SKT
06 N.NORR Haparanda SKT 9.76 PB
Heat 3
Poäng
1 Ida Svedberg
S.NORR Trångsvikens IF
06 S.NORR Trångsvikens IF 8.56 q
2 Tuva Steneberg
N.NORR IFK Umeå
06 N.NORR IFK Umeå 8.60 q SB
3 Maja Lodwika
N.NORR IFK Umeå
06 N.NORR IFK Umeå 9.02 4.00 PB
4 Emma Flinkberg
S.NORR Trångsvikens IF
06 S.NORR Trångsvikens IF 9.18 2.00 PB
5 Hannah Timander
N.NORR Nedre Soppero IK
05 N.NORR Nedre Soppero IK 9.24 1.00
F17 60 m Final
19/3 12:45
Poäng
1 Vera Lauri
N.NORR IFK Umeå
06 N.NORR IFK Umeå 8.32 10.00
2 Kajsa Myhr
S.NORR Marieby GIF
05 S.NORR Marieby GIF 8.34 9.00
3 Amanda Hedlund
S.NORR Sundsvalls FI
05 S.NORR Sundsvalls FI 8.50 8.00
4 Ida Svedberg
S.NORR Trångsvikens IF
06 S.NORR Trångsvikens IF 8.55 7.00
5 Tuva Steneberg
N.NORR IFK Umeå
06 N.NORR IFK Umeå 8.70 6.00
6 Johanna Stridbar
N.NORR Piteå IF
06 N.NORR Piteå IF 8.94 5.00
F17 400 m
20/3 15:05
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Emma Flinkberg
S.NORR Trångsvikens IF
06 S.NORR Trångsvikens IF 1:09.96 7.00 4
2 Ottilia Olsson
S.NORR Brännans IF
06 S.NORR Brännans IF 1:11.28 6.00 5
3 Maja Keinil
N.NORR Nedre Soppero IK
06 N.NORR Nedre Soppero IK 1:15.40 4.00 7
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Ida Albrecktsson
N.NORR Haparanda SKT
06 N.NORR Haparanda SKT 1:07.45 10.00 1
2 Elsa Backlund
N.NORR Piteå IF
06 N.NORR Piteå IF 1:09.46 8.00 3
C-Final
Poäng Tot. plac.
1 Elise Eneris
N.NORR Gällivare SK
06 N.NORR Gällivare SK 1:09.26 9.00 2
2 Maja Lodwika
N.NORR IFK Umeå
06 N.NORR IFK Umeå 1:14.68 5.00 6
F17 1500 m
19/3 16:20
Poäng
1 Ida Albrecktsson
N.NORR Haparanda SKT
06 N.NORR Haparanda SKT 5:38.53 10.00
2 Elsa Backlund
N.NORR Piteå IF
06 N.NORR Piteå IF 5:39.85 9.00 PB
3 Elise Eneris
N.NORR Gällivare SK
06 N.NORR Gällivare SK 5:48.98 8.00 PB
F17 60 m häck Försök
Höjd: 76,2cm
20/3 09:00
Heat 1
Poäng
1 Alva Åkesson
S.NORR Sundsvalls FI
06 S.NORR Sundsvalls FI 9.95 q
2 Nellie Tällberg
MELLAN Bollnäs FIK
06 MELLAN Bollnäs FIK 10.14 q
3 Vega Kågström
N.NORR Skellefteå AIK
05 N.NORR Skellefteå AIK 10.24 q PB
Johanna Stridbar
N.NORR Piteå IF
06 N.NORR Piteå IF DNF
Heat 2
Poäng
1 Tuva Steneberg
N.NORR IFK Umeå
06 N.NORR IFK Umeå 9.94 q
2 Cajsa Edelbro
N.NORR Luleå FIF
06 N.NORR Luleå FIF 10.23 q
3 Amanda Hedlund
S.NORR Sundsvalls FI
05 S.NORR Sundsvalls FI 10.34 q
F17 60 m häck Final
Höjd: 76,2cm
20/3 10:15
Poäng
1 Alva Åkesson
S.NORR Sundsvalls FI
06 S.NORR Sundsvalls FI 9.80 10.00
2 Nellie Tällberg
MELLAN Bollnäs FIK
06 MELLAN Bollnäs FIK 9.95 9.00
3 Tuva Steneberg
N.NORR IFK Umeå
06 N.NORR IFK Umeå 10.03 8.00
4 Cajsa Edelbro
N.NORR Luleå FIF
06 N.NORR Luleå FIF 10.12 7.00 PB
5 Vega Kågström
N.NORR Skellefteå AIK
05 N.NORR Skellefteå AIK 10.36 6.00
Amanda Hedlund
S.NORR Sundsvalls FI
05 S.NORR Sundsvalls FI DNS DNS
F17 Höjd
19/3 10:10
Poäng
1 Alva Åkesson
S.NORR Sundsvalls FI
06 S.NORR Sundsvalls FI 166 10.00 =PB
2 Elsa Arnesson
S.NORR Trångsvikens IF
05 S.NORR Trångsvikens IF 158 9.00
3 Cajsa Edelbro
N.NORR Luleå FIF
06 N.NORR Luleå FIF 153 8.00
4 Vega Kågström
N.NORR Skellefteå AIK
05 N.NORR Skellefteå AIK 153 7.00
5 Agnes Grönlund
N.NORR Skellefteå AIK
06 N.NORR Skellefteå AIK 143 6.00
6 Maja Keinil
N.NORR Nedre Soppero IK
06 N.NORR Nedre Soppero IK 138 5.00 SB
7 Hannah Timander
N.NORR Nedre Soppero IK
05 N.NORR Nedre Soppero IK 133 4.00
8 Amanda Hedlund
S.NORR Sundsvalls FI
05 S.NORR Sundsvalls FI 133 3.00
9 Jonna Eriksson
N.NORR Skellefteå AIK
05 N.NORR Skellefteå AIK 133 2.00 PB
123128133138143148153158163166167
172 Jonna Erikssonoxoxoxxx
124 Cajsa Edelbro----oooxxx
178 Vega Kågström----oxxooxxx
35 Elsa Arnesson-----oooxxx
175 Agnes Grönlund-oooxxoxxx
137 Maja Keinil-oooxxx
82 Alva Åkesson-----oooxxoxoxxx
76 Amanda Hedlund-oxoxxx
139 Hannah Timanderoooxxx
F17 Stav
19/3 14:45
Poäng
1 Vera Lauri
N.NORR IFK Umeå
06 N.NORR IFK Umeå 265 10.00 PB
2 Stina Ericsson
S.NORR Trångsvikens IF
05 S.NORR Trångsvikens IF 233 9.00
3 Ida Albrecktsson
N.NORR Haparanda SKT
06 N.NORR Haparanda SKT 233 8.00
4 Julia Kanto
N.NORR Haparanda SKT
05 N.NORR Haparanda SKT 233 7.00 =PB
5 Elise Eneris
N.NORR Gällivare SK
06 N.NORR Gällivare SK 213 6.00 PB
Felicia Sannerborg
N.NORR Haparanda SKT
06 N.NORR Haparanda SKT x
193213233253265270
160 Vera Lauri--xoxxoxxoxxx
101 Ida Albrecktssonxoooxxx
36 Stina Ericsson-ooxxx
109 Julia Kanto-oxxoxxx
116 Felicia Sannerborgxxx
90 Elise Enerisoxoxxx
F17 Längd
19/3 13:00
Poäng
1 Cajsa Edelbro
N.NORR Luleå FIF
06 N.NORR Luleå FIF 4.86 10.00
2 Tindra Olsson
MELLAN Bollnäs FIK
06 MELLAN Bollnäs FIK 4.77 9.00
3 Ida Svedberg
S.NORR Trångsvikens IF
06 S.NORR Trångsvikens IF 4.63 8.00
4 Tuva Steneberg
N.NORR IFK Umeå
06 N.NORR IFK Umeå 4.62 7.00
5 Nellie Tällberg
MELLAN Bollnäs FIK
06 MELLAN Bollnäs FIK 4.58 6.00
6 Amanda Hedlund
S.NORR Sundsvalls FI
05 S.NORR Sundsvalls FI 4.54 5.00 SB
7 Emma Flinkberg
S.NORR Trångsvikens IF
06 S.NORR Trångsvikens IF 4.31 4.00 PB
8 Agnes Grönlund
N.NORR Skellefteå AIK
06 N.NORR Skellefteå AIK 4.28 3.00
9 Ida Albrecktsson
N.NORR Haparanda SKT
06 N.NORR Haparanda SKT 4.24 2.00
10 Maja Keinil
N.NORR Nedre Soppero IK
06 N.NORR Nedre Soppero IK 4.20 1.00 SB
11 Alma Hansson
MELLAN Bollnäs FIK
05 MELLAN Bollnäs FIK 4.15
12 Therese Silver
S.NORR Trångsvikens IF
05 S.NORR Trångsvikens IF 4.09
13 Maja Lodwika
N.NORR IFK Umeå
06 N.NORR IFK Umeå 4.04
14 Johanna Stridbar
N.NORR Piteå IF
06 N.NORR Piteå IF 3.95
15 Hannah Timander
N.NORR Nedre Soppero IK
05 N.NORR Nedre Soppero IK 3.65
16 Elise Eneris
N.NORR Gällivare SK
06 N.NORR Gällivare SK 3.64
17 Julia Kanto
N.NORR Haparanda SKT
05 N.NORR Haparanda SKT 3.63 SB
18 Felicia Sannerborg
N.NORR Haparanda SKT
06 N.NORR Haparanda SKT 3.60 =PB
Kajsa Myhr
S.NORR Marieby GIF
05 S.NORR Marieby GIF x
123456
109 Julia Kanto2.12x3.63
116 Felicia Sannerborg3.603.563.20
7 Tindra Olssonx4.703.354.33x4.77
51 Ida Svedberg4.533.054.634.48-4.54
76 Amanda Hedlundx4.374.244.54xx
175 Agnes Grönlund4.253.844.113.904.283.18
139 Hannah Timander3.653.48x
161 Maja Lodwika4.043.863.63
137 Maja Keinil4.084.20x
147 Johanna Stridbar3.833.903.95
11 Nellie Tällberg4.484.58xx4.50x
49 Therese Silverx4.09x
38 Emma Flinkberg4.264.174.194.274.314.29
4 Alma Hanssonxx4.15
165 Tuva Steneberg4.62x3.294.564.62x
90 Elise Eneris1.743.643.46
29 Kajsa Myhrxxx
101 Ida Albrecktsson4.234.24x
124 Cajsa Edelbro4.864.674.774.71xx
F17 Tresteg
20/3 11:40
Poäng
1 Alma Hansson
MELLAN Bollnäs FIK
05 MELLAN Bollnäs FIK 10.72 10.00 PB
2 Cajsa Edelbro
N.NORR Luleå FIF
06 N.NORR Luleå FIF 10.30 9.00
3 Tuva Steneberg
N.NORR IFK Umeå
06 N.NORR IFK Umeå 10.24 8.00 SB
4 Tindra Olsson
MELLAN Bollnäs FIK
06 MELLAN Bollnäs FIK 10.19 7.00
5 Nellie Tällberg
MELLAN Bollnäs FIK
06 MELLAN Bollnäs FIK 10.00 6.00
6 Ida Albrecktsson
N.NORR Haparanda SKT
06 N.NORR Haparanda SKT 9.30 5.00
7 Maja Lodwika
N.NORR IFK Umeå
06 N.NORR IFK Umeå 8.66 4.00 PB
8 Elise Eneris
N.NORR Gällivare SK
06 N.NORR Gällivare SK 8.56 3.00 PB
9 Maja Keinil
N.NORR Nedre Soppero IK
06 N.NORR Nedre Soppero IK 8.37 2.00
123456
161 Maja Lodwika8.538.558.598.458.66x
137 Maja Keinil8.298.378.33
7 Tindra Olssonxx9.8810.1010.19x
101 Ida Albrecktsson8.638.84x8.648.979.30
165 Tuva Steneberg10.0410.09x10.24x10.19
4 Alma Hansson10.4210.5810.6210.7210.5410.36
90 Elise Eneris8.39x8.27x8.398.56
11 Nellie Tällbergxx10.00xxx
124 Cajsa Edelbro9.73x10.3010.13x10.02
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
19/3 11:20
Poäng
1 Alva Åkesson
S.NORR Sundsvalls FI
06 S.NORR Sundsvalls FI 10.78 10.00
2 Kajsa Myhr
S.NORR Marieby GIF
05 S.NORR Marieby GIF 10.62 9.00 PB
3 Therese Silver
S.NORR Trångsvikens IF
05 S.NORR Trångsvikens IF 10.34 8.00 PB
4 Hannah Timander
N.NORR Nedre Soppero IK
05 N.NORR Nedre Soppero IK 10.12 7.00 PB
5 Adelina Borges Olsson
MELLAN Strands IF
05 MELLAN Strands IF 9.83 6.00 PB
6 Elsa Arnesson
S.NORR Trångsvikens IF
05 S.NORR Trångsvikens IF 9.36 5.00 PB
7 Amanda Hedlund
S.NORR Sundsvalls FI
05 S.NORR Sundsvalls FI 9.04 4.00
8 Jonna Eriksson
N.NORR Skellefteå AIK
05 N.NORR Skellefteå AIK 8.92 3.00
9 Tindra Olsson
MELLAN Bollnäs FIK
06 MELLAN Bollnäs FIK 8.90 2.00
10 Johanna Stridbar
N.NORR Piteå IF
06 N.NORR Piteå IF 8.75 1.00 PB
11 Linneah Kronqvist Wilhelmsson
N.NORR Skellefteå AIK
06 N.NORR Skellefteå AIK 6.85
123456
29 Kajsa Myhr10.6210.31xxx-
177 Linneah Kronqvist Wilhelmsson6.856.846.58
7 Tindra Olsson8.258.90x
16 Adelina Borges Olsson9.779.769.369.83x-
82 Alva Åkesson10.6610.7810.429.649.5310.04
172 Jonna Eriksson8.758.928.348.288.308.16
139 Hannah Timander8.559.2710.128.93x9.19
49 Therese Silver10.089.8610.2010.0410.3410.29
147 Johanna Stridbar8.158.228.75
35 Elsa Arnesson9.369.128.608.98x8.96
76 Amanda Hedlund8.559.008.859.04x8.75
F15 60 m Försök
19/3 10:40
Heat 1
Poäng
1 Alice Lundh Hållen
MELLAN Strands IF
07 MELLAN Strands IF 8.78 q PB 8.774
2 Freja Sköld
MELLAN Bollnäs FIK
07 MELLAN Bollnäs FIK 8.78 q 8.776
3 Emelina Olofsson
N.NORR IFK Umeå
07 N.NORR IFK Umeå 8.92 4.00 PB
4 Alva Haara
N.NORR Haparanda SKT
07 N.NORR Haparanda SKT 9.13 PB
5 Meja Berggren
N.NORR Skellefteå AIK
07 N.NORR Skellefteå AIK 9.18
Agnes Hotti
N.NORR Haparanda SKT
07 N.NORR Haparanda SKT DISQ
Heat 2
Poäng
1 Alice Ridderstråle
N.NORR Piteå IF
07 N.NORR Piteå IF 8.48 q
2 Wilma Strandberg
S.NORR Marieby GIF
07 S.NORR Marieby GIF 8.90 q
3 Saga Brink
S.NORR Sollefteå GIF
07 S.NORR Sollefteå GIF 8.93 3.00 SB
4 Moa Aaro
N.NORR Skellefteå AIK
07 N.NORR Skellefteå AIK 8.97 2.00 PB
5 Märta Hovila
N.NORR Kalix Friidrott
07 N.NORR Kalix Friidrott 9.11
6 Alma Lindgren
N.NORR Skellefteå AIK
07 N.NORR Skellefteå AIK 9.35
Heat 3
Poäng
1 Olivia Uvemo
N.NORR Luleå FIF
07 N.NORR Luleå FIF 8.64 q PB
2 Wilma Lundbäck
N.NORR Haparanda SKT
07 N.NORR Haparanda SKT 8.86 q PB
3 Selma Karlström
S.NORR Sollefteå GIF
07 S.NORR Sollefteå GIF 9.06 1.00
4 Hanna Molin
S.NORR Sollefteå GIF
07 S.NORR Sollefteå GIF 9.31
5 Elina Nyström
N.NORR Luleå FIF
07 N.NORR Luleå FIF 9.38 PB
6 Ella Hagervall
N.NORR IFK Umeå
07 N.NORR IFK Umeå 9.48
F15 60 m Final
19/3 12:40
Poäng
1 Alice Ridderstråle
N.NORR Piteå IF
07 N.NORR Piteå IF 8.50 10.00
2 Olivia Uvemo
N.NORR Luleå FIF
07 N.NORR Luleå FIF 8.67 9.00
3 Freja Sköld
MELLAN Bollnäs FIK
07 MELLAN Bollnäs FIK 8.72 8.00
4 Alice Lundh Hållen
MELLAN Strands IF
07 MELLAN Strands IF 8.80 7.00
5 Wilma Lundbäck
N.NORR Haparanda SKT
07 N.NORR Haparanda SKT 8.86 6.00 PB
6 Wilma Strandberg
S.NORR Marieby GIF
07 S.NORR Marieby GIF 8.88 5.00
F15 200 m
20/3 14:30
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Alice Ridderstråle
N.NORR Piteå IF
07 N.NORR Piteå IF 28.04 10.00 1 PB
2 Olivia Uvemo
N.NORR Luleå FIF
07 N.NORR Luleå FIF 28.68 9.00 2
3 Thea Sörensen
S.NORR Trångsvikens IF
07 S.NORR Trångsvikens IF 30.07 6.00 5
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Märta Hovila
N.NORR Kalix Friidrott
07 N.NORR Kalix Friidrott 29.60 8.00 3 PB
2 Emelina Olofsson
N.NORR IFK Umeå
07 N.NORR IFK Umeå 30.62 4.00 7 PB
3 Olivia Jonsson
N.NORR Boden FI
07 N.NORR Boden FI 30.91 3.00 8
C-Final
Poäng Tot. plac.
1 Saga Brink
S.NORR Sollefteå GIF
07 S.NORR Sollefteå GIF 30.03 7.00 4 SB
2 Hanna Molin
S.NORR Sollefteå GIF
07 S.NORR Sollefteå GIF 31.55 1.00 10
3 Ella Hagervall
N.NORR IFK Umeå
07 N.NORR IFK Umeå 32.39 12
D-Final
Poäng Tot. plac.
1 Selma Karlström
S.NORR Sollefteå GIF
07 S.NORR Sollefteå GIF 30.18 5.00 6 PB
2 Moa Aaro
N.NORR Skellefteå AIK
07 N.NORR Skellefteå AIK 31.28 2.00 9 PB
3 Elina Nyström
N.NORR Luleå FIF
07 N.NORR Luleå FIF 31.60 11 PB
F15 1000 m
19/3 16:10
Poäng
1 Olivia Jonsson
N.NORR Boden FI
07 N.NORR Boden FI 3:26.21 10.00
2 Märta Hovila
N.NORR Kalix Friidrott
07 N.NORR Kalix Friidrott 3:35.39 9.00 PB
3 Emelina Olofsson
N.NORR IFK Umeå
07 N.NORR IFK Umeå 3:42.16 8.00
4 Wilma Lundbäck
N.NORR Haparanda SKT
07 N.NORR Haparanda SKT 3:45.95 7.00
5 Saga Möttönen
N.NORR Gällivare SK
07 N.NORR Gällivare SK 3:53.96 6.00
6 Ella Hagervall
N.NORR IFK Umeå
07 N.NORR IFK Umeå 4:36.42 5.00
Thea Sörensen
S.NORR Trångsvikens IF
07 S.NORR Trångsvikens IF DNF
F15 60 m häck
Höjd: 76.2cm
20/3 09:35
Poäng
1 Alice Ridderstråle
N.NORR Piteå IF
07 N.NORR Piteå IF 9.78 10.00 PB
2 Alice Lundh Hållen
MELLAN Strands IF
07 MELLAN Strands IF 10.02 9.00
3 Iris Grimbert
N.NORR IFK Umeå
07 N.NORR IFK Umeå 10.06 8.00
4 Saga Brink
S.NORR Sollefteå GIF
07 S.NORR Sollefteå GIF 10.38 7.00 PB
5 Wilma Lundbäck
N.NORR Haparanda SKT
07 N.NORR Haparanda SKT 11.35 6.00
F15 Höjd
19/3 14:35
Poäng
1 Alice Lundh Hållen
MELLAN Strands IF
07 MELLAN Strands IF 143 10.00 SB
2 Olivia Jonsson
N.NORR Boden FI
07 N.NORR Boden FI 143 9.00 PB
3 Saga Brink
S.NORR Sollefteå GIF
07 S.NORR Sollefteå GIF 138 8.00
=4 Felicia Wikström
S.NORR Marieby GIF
07 S.NORR Marieby GIF 138 6.50
=4 Saga Möttönen
N.NORR Gällivare SK
07 N.NORR Gällivare SK 138 6.50
6 Wilma Strandberg
S.NORR Marieby GIF
07 S.NORR Marieby GIF 138 5.00
=7 Alice Ridderstråle
N.NORR Piteå IF
07 N.NORR Piteå IF 133 3.50
=7 Alva Haara
N.NORR Haparanda SKT
07 N.NORR Haparanda SKT 133 3.50
9 Elina Nyström
N.NORR Luleå FIF
07 N.NORR Luleå FIF 128 2.00
10 Vilma Blomberg
MELLAN Bollnäs FIK
07 MELLAN Bollnäs FIK 123 1.00
123128133138143148
85 Olivia Jonsson-oooxxoxxx
33 Felicia Wikström-ooxoxxx
132 Elina Nyströmxooxxx
1 Vilma Blombergo-----
144 Alice Ridderstråleoooxxx
206 Saga Brink--xooxxx
97 Saga Möttönen-ooxoxxx
105 Alva Haaraoooxxx
32 Wilma Strandberg-oxoxxoxxx
20 Alice Lundh Hållen-oooxoxxx
F15 Stav
19/3 11:25
Poäng
1 Iris Grimbert
N.NORR IFK Umeå
07 N.NORR IFK Umeå 280 10.00 PB
2 Alva Haara
N.NORR Haparanda SKT
07 N.NORR Haparanda SKT 253 9.00 PB
3 Agnes Hotti
N.NORR Haparanda SKT
07 N.NORR Haparanda SKT 243 8.00 PB
4 Ebba Wieslander
N.NORR Gällivare SK
07 N.NORR Gällivare SK 218 7.00 =PB
5 Wilma Lundbäck
N.NORR Haparanda SKT
07 N.NORR Haparanda SKT 203 6.00 PB
163183203218233243253263274280285
105 Alva Haara---ooooxxx
108 Agnes Hottioooooxoxxx
100 Ebba Wieslander-oooxxx
158 Iris Grimbert----oxooxoxooxxx
111 Wilma Lundbäckooxxoxxx
F15 Längd
20/3 10:15
Poäng
1 Freja Sköld
MELLAN Bollnäs FIK
07 MELLAN Bollnäs FIK 4.82 10.00
2 Thea Sörensen
S.NORR Trångsvikens IF
07 S.NORR Trångsvikens IF 4.72 9.00 PB
3 Felicia Wikström
S.NORR Marieby GIF
07 S.NORR Marieby GIF 4.56 8.00 PB
4 Moa Aaro
N.NORR Skellefteå AIK
07 N.NORR Skellefteå AIK 4.56 7.00 PB
5 Saga Brink
S.NORR Sollefteå GIF
07 S.NORR Sollefteå GIF 4.55 6.00
6 Vilma Blomberg
MELLAN Bollnäs FIK
07 MELLAN Bollnäs FIK 4.44 5.00 PB
7 Ebba Wieslander
N.NORR Gällivare SK
07 N.NORR Gällivare SK 4.38 4.00 PB
8 Alice Lundh Hållen
MELLAN Strands IF
07 MELLAN Strands IF 4.36 3.00
9 Olivia Jonsson
N.NORR Boden FI
07 N.NORR Boden FI 4.26 2.00 PB
10 Alva Haara
N.NORR Haparanda SKT
07 N.NORR Haparanda SKT 4.25 1.00 PB
11 Wilma Strandberg
S.NORR Marieby GIF
07 S.NORR Marieby GIF 4.23
12 Meja Berggren
N.NORR Skellefteå AIK
07 N.NORR Skellefteå AIK 4.22
13 Wilma Lundbäck
N.NORR Haparanda SKT
07 N.NORR Haparanda SKT 4.20 SB
14 Alice Ridderstråle
N.NORR Piteå IF
07 N.NORR Piteå IF 4.15
15 Elina Nyström
N.NORR Luleå FIF
07 N.NORR Luleå FIF 4.14 PB
16 Agnes Hotti
N.NORR Haparanda SKT
07 N.NORR Haparanda SKT 4.05
17 Saga Möttönen
N.NORR Gällivare SK
07 N.NORR Gällivare SK 4.01
18 Olivia Uvemo
N.NORR Luleå FIF
07 N.NORR Luleå FIF 3.74
19 Hanna Molin
S.NORR Sollefteå GIF
07 S.NORR Sollefteå GIF 3.69 PB
20 Alma Lindgren
N.NORR Skellefteå AIK
07 N.NORR Skellefteå AIK 3.63 PB
123456
100 Ebba Wieslander4.383.914.164.18xx
211 Hanna Molin3.253.513.69
179 Alma Lindgren3.633.623.58
108 Agnes Hottix4.052.07
20 Alice Lundh Hållenxx4.304.36xx
32 Wilma Strandberg4.014.234.09
97 Saga Möttönen4.012.433.81
171 Meja Berggren4.224.10x
111 Wilma Lundbäck4.164.134.20
1 Vilma Blomberg4.024.214.344.44xx
169 Moa Aaro4.494.414.354.334.314.56
33 Felicia Wikström4.134.334.564.524.443.42
85 Olivia Jonsson4.254.264.07
9 Freja Sköldx4.304.614.824.77x
144 Alice Ridderstråle3.994.084.15
105 Alva Haara3.994.114.25
132 Elina Nyström4.143.104.10
53 Thea Sörensen4.394.324.51xx4.72
206 Saga Brink4.424.554.374.474.384.42
135 Olivia Uvemo3.643.743.26
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
19/3 13:15
Poäng
1 Ida Edling
MELLAN Bollnäs FIK
07 MELLAN Bollnäs FIK 12.59 10.00 PB
2 Felicia Wikström
S.NORR Marieby GIF
07 S.NORR Marieby GIF 10.14 9.00 PB
3 Saga Möttönen
N.NORR Gällivare SK
07 N.NORR Gällivare SK 9.85 8.00 PB
4 Saga Brink
S.NORR Sollefteå GIF
07 S.NORR Sollefteå GIF 9.00 7.00 PB
5 Wilma Strandberg
S.NORR Marieby GIF
07 S.NORR Marieby GIF 8.90 6.00
6 Meja Berggren
N.NORR Skellefteå AIK
07 N.NORR Skellefteå AIK 8.74 5.00 PB
7 Vilma Blomberg
MELLAN Bollnäs FIK
07 MELLAN Bollnäs FIK 7.79 4.00
8 Ebba Wieslander
N.NORR Gällivare SK
07 N.NORR Gällivare SK 7.78 3.00
9 Agnes Hotti
N.NORR Haparanda SKT
07 N.NORR Haparanda SKT 7.56 2.00 PB
10 Olivia Uvemo
N.NORR Luleå FIF
07 N.NORR Luleå FIF 7.03 1.00 PB
11 Ella Hagervall
N.NORR IFK Umeå
07 N.NORR IFK Umeå 6.95 PB
12 Elina Nyström
N.NORR Luleå FIF
07 N.NORR Luleå FIF 6.85 PB
13 Hanna Molin
S.NORR Sollefteå GIF
07 S.NORR Sollefteå GIF 5.99
123456
171 Meja Berggren-7.658.218.748.207.54
2 Ida Edling11.5612.59x11.2111.2911.49
1 Vilma Blomberg7.647.487.677.747.797.54
108 Agnes Hotti7.367.157.56
132 Elina Nyström6.456.855.78
206 Saga Brink7.398.538.859.009.008.90
97 Saga Möttönen9.85x9.759.689.78x
159 Ella Hagervall6.776.956.90
33 Felicia Wikström9.7410.149.549.5610.0510.11
100 Ebba Wieslander7.727.577.54xx7.78
211 Hanna Molin5.535.905.99
32 Wilma Strandberg8.908.358.598.44xx
135 Olivia Uvemo6.636.897.03
F14 60 m Försök
19/3 11:00
Heat 1
Poäng
1 Elvira Stark
N.NORR Riviera FI
08 N.NORR Riviera FI 8.54 q PB
2 Alma Hammarström
S.NORR Sundsvalls FI
08 S.NORR Sundsvalls FI 8.73 q
3 Saga Engfors
N.NORR Gällivare SK
08 N.NORR Gällivare SK 8.89 2.00 PB
4 Liv Sannerborg
N.NORR Haparanda SKT
08 N.NORR Haparanda SKT 8.96 PB
5 Mira Hagberg
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 9.05
6 Hilma Pettersson
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF 9.29 PB
Heat 2
Poäng
1 Sophie Grahn
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 8.49 q PB
2 Moa Svedberg
S.NORR Trångsvikens IF
08 S.NORR Trångsvikens IF 8.86 4.00 8.852
3 Emilia Jonsdotter
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF 8.86 3.00 PB 8.856
4 Felicia Bojang
N.NORR Haparanda SKT
08 N.NORR Haparanda SKT 8.91 0.50 PB
5 Maja Mossberg
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 9.42 PB
Heat 3
Poäng
1 Tilda Fridenborg
N.NORR Skellefteå AIK
08 N.NORR Skellefteå AIK 8.54 q PB
2 Estelle Mjöbring
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF 8.91 0.50
3 Molly Nikas
N.NORR Luleå FIF
08 N.NORR Luleå FIF 9.07
4 Nike Nymark
S.NORR Sundsvalls FI
08 S.NORR Sundsvalls FI 9.66
5 Lova Lundgren
N.NORR Piteå IF
08 N.NORR Piteå IF 9.90
Heat 4
Poäng
1 Tindra Strandberg
N.NORR Luleå FIF
08 N.NORR Luleå FIF 8.51 q
2 Ida Winlöf
MELLAN Söderhamns IF
08 MELLAN Söderhamns IF 8.79 q
3 Ella Falk
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 8.98
4 Ronja Ekman
S.NORR Sundsvalls FI
08 S.NORR Sundsvalls FI 9.28
5 Märta Vesterlund
N.NORR Piteå IF
08 N.NORR Piteå IF 9.55 =PB
F14 60 m Final
19/3 11:45
Poäng
1 Elvira Stark
N.NORR Riviera FI
08 N.NORR Riviera FI 8.45 10.00 PB
2 Sophie Grahn
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 8.46 9.00 PB 8.454
3 Tilda Fridenborg
N.NORR Skellefteå AIK
08 N.NORR Skellefteå AIK 8.46 8.00 PB 8.458
4 Tindra Strandberg
N.NORR Luleå FIF
08 N.NORR Luleå FIF 8.50 7.00
5 Alma Hammarström
S.NORR Sundsvalls FI
08 S.NORR Sundsvalls FI 8.77 6.00
6 Ida Winlöf
MELLAN Söderhamns IF
08 MELLAN Söderhamns IF 8.86 5.00
F14 200 m
20/3 12:30
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Alma Hammarström
S.NORR Sundsvalls FI
08 S.NORR Sundsvalls FI 28.35 9.00 2 SB 28.346
2 Elvira Stark
N.NORR Riviera FI
08 N.NORR Riviera FI 28.36 8.00 3
3 Tilda Fridenborg
N.NORR Skellefteå AIK
08 N.NORR Skellefteå AIK 28.65 7.00 4
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Sophie Grahn
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 28.35 10.00 1 PB 28.344
2 Moa Svedberg
S.NORR Trångsvikens IF
08 S.NORR Trångsvikens IF 29.22 6.00 5
3 Ida Winlöf
MELLAN Söderhamns IF
08 MELLAN Söderhamns IF 29.51 5.00 6 PB
C-Final
Poäng Tot. plac.
1 Ella Falk
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 29.67 4.00 7 PB
2 Estelle Mjöbring
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF 30.61 11
Tindra Strandberg
N.NORR Luleå FIF
08 N.NORR Luleå FIF DNF
D-Final
Poäng Tot. plac.
1 Anni Westlund
N.NORR IFK Umeå
08 N.NORR IFK Umeå 30.37 3.00 8
2 Jennifer Texmo
S.NORR IFK Strömsund
08 S.NORR IFK Strömsund 30.39 2.00 9 PB
3 Mira Hagberg
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 30.44 1.00 10 PB
E-Final
Poäng Tot. plac.
1 Maja Mossberg
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 31.16 13 PB
2 Märta Vesterlund
N.NORR Piteå IF
08 N.NORR Piteå IF 31.49 14 PB
3 Lova Lundgren
N.NORR Piteå IF
08 N.NORR Piteå IF 34.26 17
F-Final
Poäng Tot. plac.
1 Thyra Ögren
N.NORR Piteå IF
08 N.NORR Piteå IF 33.42 16
2 Agnes Wallin
N.NORR Piteå IF
08 N.NORR Piteå IF 35.06 18
G-Final
Poäng Tot. plac.
1 Hilma Pettersson
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF 31.04 12
2 Ronja Ekman
S.NORR Sundsvalls FI
08 S.NORR Sundsvalls FI 32.10 15
F14 1000 m
19/3 15:15
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Jennifer Texmo
S.NORR IFK Strömsund
08 S.NORR IFK Strömsund 3:30.02 9.00 2
2 Alma Hammarström
S.NORR Sundsvalls FI
08 S.NORR Sundsvalls FI 3:39.84 7.00 4
3 Maja Mossberg
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 3:46.70 6.00 5
4 Majken Backlund
N.NORR Piteå IF
08 N.NORR Piteå IF 3:49.76 4.00 7 PB
5 Estelle Mjöbring
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF 4:10.63 2.00 9
6 Saga Engfors
N.NORR Gällivare SK
08 N.NORR Gällivare SK 4:25.42 11
Tyra Finke
S.NORR Trångsvikens IF
08 S.NORR Trångsvikens IF DNS
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Molly Nikas
N.NORR Luleå FIF
08 N.NORR Luleå FIF 3:29.91 10.00 1
2 Elvira Stark
N.NORR Riviera FI
08 N.NORR Riviera FI 3:30.42 8.00 3
3 Sophie Grahn
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 3:48.39 5.00 6
4 Thyra Ögren
N.NORR Piteå IF
08 N.NORR Piteå IF 4:03.20 3.00 8
5 Tilda Fridenborg
N.NORR Skellefteå AIK
08 N.NORR Skellefteå AIK 4:11.40 1.00 10
Agnes Wallin
N.NORR Piteå IF
08 N.NORR Piteå IF DNF
F14 60 m häck Försök
Höjd: 76.2cm
20/3 09:10
Heat 1
Poäng
1 Ida Winlöf
MELLAN Söderhamns IF
08 MELLAN Söderhamns IF 10.42 q
2 Milicia Hedman Sandberg
N.NORR Luleå FIF
08 N.NORR Luleå FIF 10.52 q PB
3 Felicia Bojang
N.NORR Haparanda SKT
08 N.NORR Haparanda SKT 10.77 q
Heat 2
Poäng
1 Moa Svedberg
S.NORR Trångsvikens IF
08 S.NORR Trångsvikens IF 10.59 q
2 Molly Nikas
N.NORR Luleå FIF
08 N.NORR Luleå FIF 10.72 q
3 Jennifer Texmo
S.NORR IFK Strömsund
08 S.NORR IFK Strömsund 10.73 q PB
4 Maja Mossberg
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 10.87 4.00 PB
F14 60 m häck Final
Höjd: 76.2cm
20/3 10:05
Poäng
1 Moa Svedberg
S.NORR Trångsvikens IF
08 S.NORR Trångsvikens IF 10.16 10.00 PB
2 Ida Winlöf
MELLAN Söderhamns IF
08 MELLAN Söderhamns IF 10.20 9.00
3 Felicia Bojang
N.NORR Haparanda SKT
08 N.NORR Haparanda SKT 10.48 8.00 PB
4 Milicia Hedman Sandberg
N.NORR Luleå FIF
08 N.NORR Luleå FIF 10.55 7.00
5 Molly Nikas
N.NORR Luleå FIF
08 N.NORR Luleå FIF 10.77 6.00
6 Jennifer Texmo
S.NORR IFK Strömsund
08 S.NORR IFK Strömsund 10.94 5.00
F14 Höjd
19/3 13:30
Poäng
1 Alma Hammarström
S.NORR Sundsvalls FI
08 S.NORR Sundsvalls FI 150 10.00 PB
2 Milicia Hedman Sandberg
N.NORR Luleå FIF
08 N.NORR Luleå FIF 150 9.00 PB
=3 Anni Westlund
N.NORR IFK Umeå
08 N.NORR IFK Umeå 147 7.50
=3 Maja Mossberg
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 147 7.50 =PB
5 Felicia Bojang
N.NORR Haparanda SKT
08 N.NORR Haparanda SKT 147 6.00
6 Emilia Jonsdotter
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF 147 5.00 PB
7 Molly Nikas
N.NORR Luleå FIF
08 N.NORR Luleå FIF 147 4.00 PB
8 Jennifer Texmo
S.NORR IFK Strömsund
08 S.NORR IFK Strömsund 147 3.00 =PB
9 Saga Engfors
N.NORR Gällivare SK
08 N.NORR Gällivare SK 141 2.00
10 Ida Winlöf
MELLAN Söderhamns IF
08 MELLAN Söderhamns IF 141 1.00 PB
11 Nike Nymark
S.NORR Sundsvalls FI
08 S.NORR Sundsvalls FI 138 PB
12 Tindra Strandberg
N.NORR Luleå FIF
08 N.NORR Luleå FIF 138
13 Sophie Grahn
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 133
14 Tilda Fridenborg
N.NORR Skellefteå AIK
08 N.NORR Skellefteå AIK 128
15 Ronja Ekman
S.NORR Sundsvalls FI
08 S.NORR Sundsvalls FI 128 PB
16 Ella Falk
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 123
17 Mira Hagberg
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 118
113118123128133138141144147150153
26 Jennifer Texmo---oooooxxoxxx
58 Ella Falkooxoxxx
24 Ida Winlöf--ooooxxoxxx
131 Molly Nikas----oxooxoxoxxx
62 Mira Hagbergooxxx
173 Tilda Fridenborg---oxxx
91 Saga Engfors---ooooxxx
168 Anni Westlund-----ooooxxx
133 Tindra Strandberg---ooxxoxxx
103 Felicia Bojang-----ooxxooxxx
74 Ronja Ekmanxxooooxxx
192 Emilia Jonsdotter----oooxoxoxxx
61 Sophie Grahn--oooxxx
126 Milicia Hedman Sandberg----ooooxxoxxoxxx
69 Maja Mossberg----oooooxxx
75 Alma Hammarström--oooxooxooxoxxx
80 Nike Nymark-ooxooxoxxx
F14 Stav
20/3 13:20
Poäng
1 Felicia Bojang
N.NORR Haparanda SKT
08 N.NORR Haparanda SKT 233 10.00 PB
2 Milicia Hedman Sandberg
N.NORR Luleå FIF
08 N.NORR Luleå FIF 233 9.00
3 Saga Engfors
N.NORR Gällivare SK
08 N.NORR Gällivare SK 203 8.00
4 Liv Sannerborg
N.NORR Haparanda SKT
08 N.NORR Haparanda SKT 183 7.00
5 Tindra Strandberg
N.NORR Luleå FIF
08 N.NORR Luleå FIF 163 6.00
Tilda Fridenborg
N.NORR Skellefteå AIK
08 N.NORR Skellefteå AIK x
130143163183203218233243
103 Felicia Bojang----oooxxx
173 Tilda Fridenborg----xxx
133 Tindra Strandbergoooxxx
91 Saga Engfors-ooxxooxxx
126 Milicia Hedman Sandberg---oooxoxxx
118 Liv Sannerborg-oooxxx
F14 Längd
20/3 15:15
Poäng
1 Jennifer Texmo
S.NORR IFK Strömsund
08 S.NORR IFK Strömsund 4.57 10.00
2 Emilia Jonsdotter
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF 4.54 9.00
3 Tilda Fridenborg
N.NORR Skellefteå AIK
08 N.NORR Skellefteå AIK 4.47 8.00
4 Ida Winlöf
MELLAN Söderhamns IF
08 MELLAN Söderhamns IF 4.46 7.00 PB
5 Elvira Stark
N.NORR Riviera FI
08 N.NORR Riviera FI 4.42 6.00
6 Alma Hammarström
S.NORR Sundsvalls FI
08 S.NORR Sundsvalls FI 4.33 5.00 PB
7 Sophie Grahn
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 4.33 4.00
8 Tindra Strandberg
N.NORR Luleå FIF
08 N.NORR Luleå FIF 4.28 3.00
9 Saga Engfors
N.NORR Gällivare SK
08 N.NORR Gällivare SK 4.26 2.00 PB
10 Moa Svedberg
S.NORR Trångsvikens IF
08 S.NORR Trångsvikens IF 4.21 1.00
11 Felicia Bojang
N.NORR Haparanda SKT
08 N.NORR Haparanda SKT 4.19
12 Hilma Pettersson
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF 4.19 PB
13 Molly Nikas
N.NORR Luleå FIF
08 N.NORR Luleå FIF 4.18
14 Liv Sannerborg
N.NORR Haparanda SKT
08 N.NORR Haparanda SKT 4.00 PB
15 Milicia Hedman Sandberg
N.NORR Luleå FIF
08 N.NORR Luleå FIF 3.99
16 Tyra Finke
S.NORR Trångsvikens IF
08 S.NORR Trångsvikens IF 3.78
17 Nike Nymark
S.NORR Sundsvalls FI
08 S.NORR Sundsvalls FI 3.76 PB
18 Ronja Ekman
S.NORR Sundsvalls FI
08 S.NORR Sundsvalls FI 3.72 PB
19 Ella Falk
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 3.66
20 Maja Mossberg
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 3.56
21 Lova Lundgren
N.NORR Piteå IF
08 N.NORR Piteå IF 3.53
22 Mira Hagberg
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 3.27
Estelle Mjöbring
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF x
123
62 Mira Hagbergx3.273.12
75 Alma Hammarström4.334.184.08
26 Jennifer Texmo4.574.19x
58 Ella Falk3.663.493.05
196 Estelle Mjöbringxxx
24 Ida Winlöf4.234.464.38
143 Lova Lundgren3.533.383.32
52 Moa Svedbergx4.214.02
133 Tindra Strandberg4.284.224.16
200 Hilma Pettersson 3.923.974.19
151 Elvira Stark4.424.40x
192 Emilia Jonsdotter4.294.404.54
103 Felicia Bojang4.194.00-
61 Sophie Grahn4.014.104.33
126 Milicia Hedman Sandbergx3.99x
131 Molly Nikas4.183.903.95
37 Tyra Finke3.633.553.78
173 Tilda Fridenborg4.424.474.20
118 Liv Sannerborg4.003.913.62
80 Nike Nymark3.723.763.69
69 Maja Mossberg3.563.433.52
91 Saga Engfors3.914.014.26
74 Ronja Ekman3.723.62x
F14 Kula
Vikt: 3,0kg
19/3 12:10
Poäng
1 Ida Winlöf
MELLAN Söderhamns IF
08 MELLAN Söderhamns IF 8.70 10.00
2 Milicia Hedman Sandberg
N.NORR Luleå FIF
08 N.NORR Luleå FIF 8.52 9.00
3 Tindra Strandberg
N.NORR Luleå FIF
08 N.NORR Luleå FIF 8.37 8.00 PB
4 Anni Westlund
N.NORR IFK Umeå
08 N.NORR IFK Umeå 8.08 7.00 PB
5 Majken Backlund
N.NORR Piteå IF
08 N.NORR Piteå IF 7.99 6.00
6 Elvira Stark
N.NORR Riviera FI
08 N.NORR Riviera FI 7.93 5.00 PB
7 Jennifer Texmo
S.NORR IFK Strömsund
08 S.NORR IFK Strömsund 7.86 4.00
8 Alexandra Mattsin
N.NORR Gällivare SK
08 N.NORR Gällivare SK 7.82 3.00 PB
9 Alma Hammarström
S.NORR Sundsvalls FI
08 S.NORR Sundsvalls FI 7.51 2.00 PB
10 Lova Lundgren
N.NORR Piteå IF
08 N.NORR Piteå IF 7.36 1.00
11 Hilma Pettersson
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF 6.59 =PB
12 Moa Svedberg
S.NORR Trångsvikens IF
08 S.NORR Trångsvikens IF 6.59 PB
13 Ella Falk
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 6.56
14 Mira Hagberg
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 6.13
15 Liv Sannerborg
N.NORR Haparanda SKT
08 N.NORR Haparanda SKT 5.84 PB
123456
118 Liv Sannerborg5.045.605.84
52 Moa Svedbergx6.595.36
141 Majken Backlund7.567.547.996.817.537.59
75 Alma Hammarström7.306.667.51
126 Milicia Hedman Sandberg8.378.528.288.508.247.86
200 Hilma Pettersson x6.596.34
26 Jennifer Texmo7.297.867.547.657.487.69
151 Elvira Stark7.707.937.617.327.676.23
24 Ida Winlöf8.488.628.478.488.468.70
133 Tindra Strandberg8.377.468.047.757.477.89
58 Ella Falk6.566.395.90
143 Lova Lundgren6.867.366.69
96 Alexandra Mattsin7.827.267.247.19xx
62 Mira Hagberg6.076.136.02
168 Anni Westlund7.687.507.557.828.087.58
F13 60 m Försök
19/3 09:15
Heat 1
Poäng
1 Lova Grimborg
N.NORR Gällivare SK
09 N.NORR Gällivare SK 9.11 4.00
2 Alma Uvemo
N.NORR Luleå FIF
09 N.NORR Luleå FIF 9.16 2.50 PB
3 Nelly Kumpula
N.NORR Haparanda SKT
09 N.NORR Haparanda SKT 9.27 1.00 SB
4 Eira Keränen
N.NORR Gällivare SK
09 N.NORR Gällivare SK 9.65
5 Joline Fridh
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 10.01
6 Viktoria Öhman
N.NORR Umedalens IF
09 N.NORR Umedalens IF 10.43
Heat 2
Poäng
1 Eyja Gautadóttir
N.NORR Umedalens IF
09 N.NORR Umedalens IF 8.95 q
2 Milya Lizzy Marcusson
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 9.16 2.50 PB
3 Lykke Andersson
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 9.57 PB
4 Maya Salmi
N.NORR Haparanda SKT
09 N.NORR Haparanda SKT 9.62 PB
5 Stina Vaara
N.NORR Haparanda SKT
09 N.NORR Haparanda SKT 9.71
Heat 3
Poäng
1 Anna Maria Käller
MELLAN Bollnäs FIK
09 MELLAN Bollnäs FIK 9.03 q
2 Wilma Huczkowsky
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 9.28
3 Felicia Lindvall
N.NORR Boden FI
09 N.NORR Boden FI 9.74
4 Ida Markström Leek
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 9.80
5 Signe Essen
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 9.99
6 Ellen Hamrén Lundqvist
MELLAN Strands IF
09 MELLAN Strands IF 11.09
Heat 4
Poäng
1 Alicia Sundberg
MELLAN Strands IF
09 MELLAN Strands IF 9.03 q PB
2 Ädla Bellgran
N.NORR Skellefteå AIK
09 N.NORR Skellefteå AIK 9.08 q PB
3 Livia Engström
MELLAN Strands IF
09 MELLAN Strands IF 9.70 PB
4 Siri Lindgren
N.NORR Skellefteå AIK
09 N.NORR Skellefteå AIK 9.85
5 Felicia Johansson
S.NORR Sollefteå GIF
09 S.NORR Sollefteå GIF 10.06
6 Lisa Flinkberg
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 10.49
Heat 5
Poäng
1 Nathalie Lööv
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 8.88 q PB
2 Nea Perttula
N.NORR Haparanda SKT
09 N.NORR Haparanda SKT 9.01 q PB
3 Saga Puolakanaho
MELLAN Bollnäs FIK
09 MELLAN Bollnäs FIK 9.40 PB
4 Mira Cedervall
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 9.50
5 Elvira Nordström
N.NORR Umedalens IF
09 N.NORR Umedalens IF 9.58
6 Elsa Almeling
N.NORR Umedalens IF
09 N.NORR Umedalens IF 10.78
F13 60 m Final
19/3 10:20
Poäng
1 Nathalie Lööv
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 8.77 10.00 PB
2 Eyja Gautadóttir
N.NORR Umedalens IF
09 N.NORR Umedalens IF 8.82 9.00
3 Anna Maria Käller
MELLAN Bollnäs FIK
09 MELLAN Bollnäs FIK 8.83 8.00
4 Alicia Sundberg
MELLAN Strands IF
09 MELLAN Strands IF 8.87 7.00 PB
5 Nea Perttula
N.NORR Haparanda SKT
09 N.NORR Haparanda SKT 8.92 6.00 PB
6 Ädla Bellgran
N.NORR Skellefteå AIK
09 N.NORR Skellefteå AIK 8.93 5.00 PB
F13 200 m
20/3 11:45
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Eyja Gautadóttir
N.NORR Umedalens IF
09 N.NORR Umedalens IF 29.46 10.00 1
2 Anna Maria Käller
MELLAN Bollnäs FIK
09 MELLAN Bollnäs FIK 29.57 9.00 2
3 Ädla Bellgran
N.NORR Skellefteå AIK
09 N.NORR Skellefteå AIK 29.93 8.00 3 PB
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Nea Perttula
N.NORR Haparanda SKT
09 N.NORR Haparanda SKT 30.05 7.00 4 PB
2 Wilma Huczkowsky
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 30.69 6.00 5 PB
3 Stina Vaara
N.NORR Haparanda SKT
09 N.NORR Haparanda SKT 33.25 17
C-Final
Poäng Tot. plac.
1 Milya Lizzy Marcusson
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 30.76 5.00 6 PB
2 Alicia Sundberg
MELLAN Strands IF
09 MELLAN Strands IF 31.18 3.00 8 PB
3 Saga Puolakanaho
MELLAN Bollnäs FIK
09 MELLAN Bollnäs FIK 33.19 15
D-Final
Poäng Tot. plac.
1 Nelly Kumpula
N.NORR Haparanda SKT
09 N.NORR Haparanda SKT 31.39 2.00 9 SB
2 Siri Lindgren
N.NORR Skellefteå AIK
09 N.NORR Skellefteå AIK 31.63 1.00 10 PB
3 Felicia Johansson
S.NORR Sollefteå GIF
09 S.NORR Sollefteå GIF 35.13 21
E-Final
Poäng Tot. plac.
1 Elvira Nordström
N.NORR Umedalens IF
09 N.NORR Umedalens IF 32.74 14 PB
2 Joline Fridh
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 33.22 16 PB
3 Ida Lundgren
N.NORR Umedalens IF
09 N.NORR Umedalens IF 34.95 20
F-Final
Poäng Tot. plac.
1 Lykke Andersson
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 32.07 12 PB
2 Signe Essen
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 34.75 19 PB
3 Lisa Flinkberg
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 35.22 22
G-Final
Poäng Tot. plac.
1 Felicia Lindvall
N.NORR Boden FI
09 N.NORR Boden FI 31.11 4.00 7
2 Alma Uvemo
N.NORR Luleå FIF
09 N.NORR Luleå FIF 31.81 11 SB
3 Selma Snell
N.NORR Boden FI
09 N.NORR Boden FI 35.26 23 PB
H-Final
Poäng Tot. plac.
1 Livia Engström
MELLAN Strands IF
09 MELLAN Strands IF 32.33 13
2 Betty Sundvall
N.NORR Gällivare SK
09 N.NORR Gällivare SK 33.75 18
3 Ella Svallfors
N.NORR Boden FI
09 N.NORR Boden FI 35.95 24
F13 800 m
19/3 13:30
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Eyja Gautadóttir
N.NORR Umedalens IF
09 N.NORR Umedalens IF 2:48.19 10.00 1
2 Lova Grimborg
N.NORR Gällivare SK
09 N.NORR Gällivare SK 2:51.98 9.00 2 PB
3 Alicia Sundberg
MELLAN Strands IF
09 MELLAN Strands IF 2:52.95 8.00 3 PB
4 Lisa Flinkberg
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 2:58.19 5.00 6 PB
5 Isabelle Norén
N.NORR Tväråselets AIF
09 N.NORR Tväråselets AIF 3:12.71 2.00 9 PB
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Anna Maria Käller
MELLAN Bollnäs FIK
09 MELLAN Bollnäs FIK 2:57.08 7.00 4
2 Stina Vaara
N.NORR Haparanda SKT
09 N.NORR Haparanda SKT 2:58.09 6.00 5
3 Eira Keränen
N.NORR Gällivare SK
09 N.NORR Gällivare SK 3:05.80 4.00 7
4 Tova Segerlund
N.NORR Gällivare SK
09 N.NORR Gällivare SK 3:08.02 3.00 8 PB
5 Nelly Kumpula
N.NORR Haparanda SKT
09 N.NORR Haparanda SKT 3:20.88 1.00 10
F13 60 m häck Försök
Höjd: 68,6cm
20/3 08:45
Heat 1
Poäng
1 Wilma Huczkowsky
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 10.64 q PB
2 Lova Grimborg
N.NORR Gällivare SK
09 N.NORR Gällivare SK 11.38 q
3 Maya Salmi
N.NORR Haparanda SKT
09 N.NORR Haparanda SKT 11.79 q PB
4 Felicia Johansson
S.NORR Sollefteå GIF
09 S.NORR Sollefteå GIF 11.85 3.00
5 Signe Essen
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 12.73
Heat 2
Poäng
1 Alma Uvemo
N.NORR Luleå FIF
09 N.NORR Luleå FIF 10.54 q PB
2 Mira Cedervall
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 10.65 q PB
3 Märta Brusell
MELLAN Strands IF
09 MELLAN Strands IF 12.03 2.00 PB
4 Bella Lundh Hållén
MELLAN Strands IF
09 MELLAN Strands IF 12.15 1.00
5 Lykke Andersson
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 12.17 PB
Heat 3
Poäng
1 Eyja Gautadóttir
N.NORR Umedalens IF
09 N.NORR Umedalens IF 10.55 q
2 Isabelle Norén
N.NORR Tväråselets AIF
09 N.NORR Tväråselets AIF 11.82 4.00 PB
3 Eira Keränen
N.NORR Gällivare SK
09 N.NORR Gällivare SK 12.44 SB
4 Lisa Flinkberg
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 12.57
5 Betty Sundvall
N.NORR Gällivare SK
09 N.NORR Gällivare SK 14.01
F13 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
20/3 10:45
Poäng
1 Eyja Gautadóttir
N.NORR Umedalens IF
09 N.NORR Umedalens IF 10.27 10.00 PB
2 Wilma Huczkowsky
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 10.41 9.00 PB
3 Alma Uvemo
N.NORR Luleå FIF
09 N.NORR Luleå FIF 10.47 8.00 PB
4 Mira Cedervall
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 11.18 7.00
5 Lova Grimborg
N.NORR Gällivare SK
09 N.NORR Gällivare SK 11.23 6.00
6 Maya Salmi
N.NORR Haparanda SKT
09 N.NORR Haparanda SKT 11.75 5.00 PB
F13 Höjd
19/3 10:55
Poäng
1 Mira Cedervall
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 149 10.00 PB
2 Milya Lizzy Marcusson
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 140 9.00 PB
3 Ida Markström Leek
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 134 8.00 SB
4 Bella Lundh Hållén
MELLAN Strands IF
09 MELLAN Strands IF 134 7.00 PB
=5 Betty Sundvall
N.NORR Gällivare SK
09 N.NORR Gällivare SK 131 5.00 PB
=5 Eira Keränen
N.NORR Gällivare SK
09 N.NORR Gällivare SK 131 5.00 PB
=5 Wilma Huczkowsky
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 131 5.00
=8 Anna Maria Käller
MELLAN Bollnäs FIK
09 MELLAN Bollnäs FIK 123 2.50
=8 Alma Uvemo
N.NORR Luleå FIF
09 N.NORR Luleå FIF 123 2.50
=10 Tova Segerlund
N.NORR Gällivare SK
09 N.NORR Gällivare SK 118 0.50 PB
=10 Livia Engström
MELLAN Strands IF
09 MELLAN Strands IF 118 0.50 PB
=12 Ella Svallfors
N.NORR Boden FI
09 N.NORR Boden FI 108
=12 Ida Harming
N.NORR Boden FI
09 N.NORR Boden FI 108 PB
14 Isabelle Norén
N.NORR Tväråselets AIF
09 N.NORR Tväråselets AIF 103
15 Nelly Kumpula
N.NORR Haparanda SKT
09 N.NORR Haparanda SKT 95
95103108113118123128131134137140143146149150
5 Anna Maria Käller---oooxxx
99 Betty Sundvall---oooooxxx
89 Ella Svallforsoooxxx
95 Eira Keränen----ooooxxx
21 Bella Lundh Hållén--ooooooxoxxx
98 Tova Segerlund--ooxoxxx
18 Livia Engström-oooxoxxx
134 Alma Uvemoooooooxxx
41 Milya Lizzy Marcusson--ooooooxoxooxxx
78 Ida Markström Leek----oooxxooxxx
110 Nelly Kumpulaxoxxx
83 Ida Harmingoooxxx
153 Isabelle Norénoxoxxx
56 Mira Cedervall-----oooooooooxxx
64 Wilma Huczkowsky----ooooxxx
F13 Stav
20/3 09:25
Poäng
1 Märta Brusell
MELLAN Strands IF
09 MELLAN Strands IF 193 10.00
2 Milya Lizzy Marcusson
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 193 9.00 PB
3 Lova Grimborg
N.NORR Gällivare SK
09 N.NORR Gällivare SK 183 8.00 PB
4 Nelly Kumpula
N.NORR Haparanda SKT
09 N.NORR Haparanda SKT 183 7.00
5 Eira Keränen
N.NORR Gällivare SK
09 N.NORR Gällivare SK 163 6.00
6 Mira Cedervall
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 163 5.00
7 Bella Lundh Hållén
MELLAN Strands IF
09 MELLAN Strands IF 143 4.00
Maya Salmi
N.NORR Haparanda SKT
09 N.NORR Haparanda SKT x
130143163183193200
95 Eira Keränen-ooxxx
21 Bella Lundh Hållénooxxx
93 Lova Grimborg-ooxxoxxx
41 Milya Lizzy Marcusson-ooxoxxoxxx
110 Nelly Kumpulaooxoxxoxxx
17 Märta Brusellooxoxxoxoxxx
115 Maya Salmixxx
56 Mira Cedervallooxo---
F13 Längd
Hoppzon
20/3 13:05
Poäng
1 Wilma Huczkowsky
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 4.41 10.00 PB
2 Nathalie Lööv
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 4.41 9.00 PB
3 Nea Perttula
N.NORR Haparanda SKT
09 N.NORR Haparanda SKT 4.39 8.00
4 Lova Grimborg
N.NORR Gällivare SK
09 N.NORR Gällivare SK 4.26 7.00
5 Alicia Sundberg
MELLAN Strands IF
09 MELLAN Strands IF 4.20 6.00 PB
6 Milya Lizzy Marcusson
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 4.19 5.00 PB
7 Alma Uvemo
N.NORR Luleå FIF
09 N.NORR Luleå FIF 4.18 4.00 PB
8 Saga Puolakanaho
MELLAN Bollnäs FIK
09 MELLAN Bollnäs FIK 4.04 3.00
9 Nelly Kumpula
N.NORR Haparanda SKT
09 N.NORR Haparanda SKT 3.94 2.00 SB
10 Märta Brusell
MELLAN Strands IF
09 MELLAN Strands IF 3.94 1.00 PB
11 Ädla Bellgran
N.NORR Skellefteå AIK
09 N.NORR Skellefteå AIK 3.94
12 Eyja Gautadóttir
N.NORR Umedalens IF
09 N.NORR Umedalens IF 3.90
13 Mira Cedervall
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 3.89
14 Siri Lindgren
N.NORR Skellefteå AIK
09 N.NORR Skellefteå AIK 3.88 PB
15 Felicia Johansson
S.NORR Sollefteå GIF
09 S.NORR Sollefteå GIF 3.86 PB
16 Eira Keränen
N.NORR Gällivare SK
09 N.NORR Gällivare SK 3.82
17 Isabelle Norén
N.NORR Tväråselets AIF
09 N.NORR Tväråselets AIF 3.81 PB
18 Lykke Andersson
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 3.74
19 Stina Vaara
N.NORR Haparanda SKT
09 N.NORR Haparanda SKT 3.71 SB
20 Tova Segerlund
N.NORR Gällivare SK
09 N.NORR Gällivare SK 3.70 PB
21 Signe Essen
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 3.70
22 Livia Engström
MELLAN Strands IF
09 MELLAN Strands IF 3.58
23 Bella Lundh Hållén
MELLAN Strands IF
09 MELLAN Strands IF 3.58
24 Joline Fridh
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 3.57
25 Lisa Flinkberg
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 3.51 PB
26 Ellen Hamrén Lundqvist
MELLAN Strands IF
09 MELLAN Strands IF 2.91
123
134 Alma Uvemo4.183.924.10
40 Joline Fridh3.573.533.28
57 Signe Essen3.703.583.41
18 Livia Engström3.583.293.52
22 Alicia Sundberg3.92x4.20
207 Felicia Johansson3.823.683.86
64 Wilma Huczkowsky4.344.414.37
39 Lisa Flinkberg3.44x3.51
42 Nathalie Lööv4.234.414.36
180 Siri Lindgren3.883.64x
34 Lykke Andersson3.713.663.74
98 Tova Segerlund3.673.583.70
153 Isabelle Norén3.813.643.70
119 Stina Vaara3.713.39x
21 Bella Lundh Hållén3.582.843.49
114 Nea Perttula4.364.224.39
93 Lova Grimborg4.264.214.22
19 Ellen Hamrén Lundqvist2.912.762.64
8 Saga Puolakanahox3.974.04
41 Milya Lizzy Marcusson4.09x4.19
56 Mira Cedervall3.783.433.89
17 Märta Brusell3.943.723.85
190 Eyja Gautadóttir3.893.903.79
170 Ädla Bellgran3.943.833.69
110 Nelly Kumpula3.943.623.94
95 Eira Keränen3.653.663.82
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
19/3 14:25
Poäng
1 Wilma Huczkowsky
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 10.03 10.00 PB
2 Ida Lundgren
N.NORR Umedalens IF
09 N.NORR Umedalens IF 8.38 9.00
3 Mira Cedervall
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 8.20 8.00 PB
4 Nea Perttula
N.NORR Haparanda SKT
09 N.NORR Haparanda SKT 8.04 7.00
5 Ida Markström Leek
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 7.61 6.00 PB
6 Märta Brusell
MELLAN Strands IF
09 MELLAN Strands IF 7.56 5.00
7 Felicia Johansson
S.NORR Sollefteå GIF
09 S.NORR Sollefteå GIF 7.49 4.00 PB
8 Felicia Lindvall
N.NORR Boden FI
09 N.NORR Boden FI 7.29 3.00 PB
9 Nathalie Lööv
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 7.10 2.00
10 Lykke Andersson
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 7.06 1.00 PB
11 Joline Fridh
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 6.92 PB
12 Ella Svallfors
N.NORR Boden FI
09 N.NORR Boden FI 6.81
13 Ida Harming
N.NORR Boden FI
09 N.NORR Boden FI 6.63
14 Alma Uvemo
N.NORR Luleå FIF
09 N.NORR Luleå FIF 6.62 SB
15 Maya Salmi
N.NORR Haparanda SKT
09 N.NORR Haparanda SKT 6.45
16 Selma Snell
N.NORR Boden FI
09 N.NORR Boden FI 6.32 PB
17 Livia Engström
MELLAN Strands IF
09 MELLAN Strands IF 5.96
18 Isabelle Norén
N.NORR Tväråselets AIF
09 N.NORR Tväråselets AIF 5.74 PB
19 Ellen Hamrén Lundqvist
MELLAN Strands IF
09 MELLAN Strands IF 5.50
20 Signe Essen
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 5.32 PB
Elsa Almeling
N.NORR Umedalens IF
09 N.NORR Umedalens IF x
123456
186 Elsa Almelingxxx
40 Joline Fridh6.106.926.28
195 Ida Lundgren7.628.388.03
34 Lykke Anderssonx7.065.79
64 Wilma Huczkowsky10.039.739.84
42 Nathalie Lööv7.106.93x
17 Märta Brusell7.507.56x
56 Mira Cedervall7.607.288.20
207 Felicia Johansson7.387.397.49
57 Signe Essen5.325.035.28
114 Nea Perttula8.047.257.02
19 Ellen Hamrén Lundqvist5.50x5.27
89 Ella Svallfors5.19x6.81
115 Maya Salmi5.896.186.45
87 Felicia Lindvall7.136.847.29
88 Selma Snell6.096.096.32
78 Ida Markström Leek7.367.617.24
134 Alma Uvemo6.426.616.62
83 Ida Harming6.506.556.63
18 Livia Engström5.925.965.26
153 Isabelle Norén5.745.355.69
Män 60 m Försök
19/3 12:00
Heat 1
Poäng
1 Joel Reinholdsson
N.NORR Umedalens IF
01 N.NORR Umedalens IF 7.37 q PB
2 Abdihamiid Nur
N.NORR HaparandaTornio TFC
04 N.NORR HaparandaTornio TFC 7.62 q
3 Gustav Pettersson
S.NORR Östersunds GIF
04 S.NORR Östersunds GIF 7.73 PB
4 Albin Wikman
S.NORR Östersunds GIF
04 S.NORR Östersunds GIF 8.02 PB
5 Håkan Svedberg
S.NORR Brunflo IF
86 S.NORR Brunflo IF 8.55 PB
Heat 2
Poäng
1 Vidar Kempe
S.NORR Sundsvalls FI
04 S.NORR Sundsvalls FI 7.38 q PB
2 Joar Modén
S.NORR Östersunds GIF
04 S.NORR Östersunds GIF 7.59 q
3 Alvar Broth
MELLAN Järvsö IF
04 MELLAN Järvsö IF 8.21
4 Hadi Naseri
N.NORR Haparanda SKT
01 N.NORR Haparanda SKT 9.83
Heat 3
Poäng
1 Christof Neib
S.NORR Sundsvalls FI
04 S.NORR Sundsvalls FI 7.49 q
2 Ville Makslahti
N.NORR Luleå FIF
03 N.NORR Luleå FIF 7.72 q
3 Yonas Mehari
N.NORR HaparandaTornio TFC
01 N.NORR HaparandaTornio TFC 7.92 PB
4 Joel Odelberg
S.NORR Sollefteå GIF
04 S.NORR Sollefteå GIF 8.06 SB
Män 60 m Final
19/3 12:50
Poäng
1 Christof Neib
S.NORR Sundsvalls FI
04 S.NORR Sundsvalls FI 7.33 PB
2 Joel Reinholdsson
N.NORR Umedalens IF
01 N.NORR Umedalens IF 7.37 PB
3 Vidar Kempe
S.NORR Sundsvalls FI
04 S.NORR Sundsvalls FI 7.48
4 Ville Makslahti
N.NORR Luleå FIF
03 N.NORR Luleå FIF 7.52 SB
5 Joar Modén
S.NORR Östersunds GIF
04 S.NORR Östersunds GIF 7.61
6 Abdihamiid Nur
N.NORR HaparandaTornio TFC
04 N.NORR HaparandaTornio TFC 7.66
Män 400 m
20/3 15:20
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Alexander Nyström
MELLAN Rehns BK
03 MELLAN Rehns BK 49.00 1
2 Felix Ridderstråle
N.NORR Piteå IF
04 N.NORR Piteå IF 51.29 2 PB
3 Yonas Mehari
N.NORR HaparandaTornio TFC
01 N.NORR HaparandaTornio TFC 57.34 4
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Joel Reinholdsson
N.NORR Umedalens IF
01 N.NORR Umedalens IF 57.29 3
2 Mats Olsson
N.NORR Morjärv SK
65 N.NORR Morjärv SK 1:00.63 8
3 Håkan Svedberg
S.NORR Brunflo IF
86 S.NORR Brunflo IF 1:03.07 9
C-Final
Poäng Tot. plac.
1 Joel Odelberg
S.NORR Sollefteå GIF
04 S.NORR Sollefteå GIF 59.70 5 PB
2 Albin Wikman
S.NORR Östersunds GIF
04 S.NORR Östersunds GIF 59.78 6
3 Alvar Broth
MELLAN Järvsö IF
04 MELLAN Järvsö IF 1:00.53 7 PB
Män 800 m
19/3 14:30
A-final
Poäng Tot. plac.
1 Felix Ridderstråle
N.NORR Piteå IF
04 N.NORR Piteå IF 2:01.52 1 PB
2 Abbe Ali
MELLAN Rehns BK
03 MELLAN Rehns BK 2:05.79 2
3 Abdale Omar
N.NORR Haparanda SKT
02 N.NORR Haparanda SKT 2:11.06 3
4 Håkan Svedberg
S.NORR Brunflo IF
86 S.NORR Brunflo IF 2:15.37 4 PB
5 Martin Jansson
MELLAN Rehns BK
91 MELLAN Rehns BK 2:24.00 6
B-final
Poäng Tot. plac.
1 Mats Olsson
N.NORR Morjärv SK
65 N.NORR Morjärv SK 2:15.91 5 PB
2 Albin Wikman
S.NORR Östersunds GIF
04 S.NORR Östersunds GIF 2:27.14 7 PB
3 Alvar Broth
MELLAN Järvsö IF
04 MELLAN Järvsö IF 2:29.69 8
4 Joel Odelberg
S.NORR Sollefteå GIF
04 S.NORR Sollefteå GIF 2:42.05 9
Män 1500 m
20/3 11:10
Poäng
1 Abdale Omar
N.NORR Haparanda SKT
02 N.NORR Haparanda SKT 4:40.10 SB
2 Håkan Svedberg
S.NORR Brunflo IF
86 S.NORR Brunflo IF 4:42.20
3 Martin Jansson
MELLAN Rehns BK
91 MELLAN Rehns BK 4:44.67
4 Albin Wikman
S.NORR Östersunds GIF
04 S.NORR Östersunds GIF 5:27.72
Män 3000 m
20/3 15:50
Poäng
1 Mustafa Maher
S.NORR Trångsvikens IF
94 S.NORR Trångsvikens IF 9:19.83
2 Martin Jansson
MELLAN Rehns BK
91 MELLAN Rehns BK 10:15.54
3 Håkan Svedberg
S.NORR Brunflo IF
86 S.NORR Brunflo IF 11:08.36
Emil Nordin
S.NORR Trångsvikens IF
05 S.NORR Trångsvikens IF DNS
Män Höjd
19/3 13:30
Poäng
1 Felix Ridderstråle
N.NORR Piteå IF
04 N.NORR Piteå IF 193
2 Jesper Unander
S.NORR Sundsvalls FI
04 S.NORR Sundsvalls FI 186 PB
3 Christof Neib
S.NORR Sundsvalls FI
04 S.NORR Sundsvalls FI 178 =PB
4 Hadi Naseri
N.NORR Haparanda SKT
01 N.NORR Haparanda SKT 143
143153158163168173178183186189193196
81 Jesper Unander----xo-xxoxxoxxoxxx
79 Christof Neib---oooxxoxxx
145 Felix Ridderstråle-------ooxoxoxxx
112 Hadi Naserioxxx
Män Stav
19/3 10:10
Poäng
1 Christof Neib
S.NORR Sundsvalls FI
04 S.NORR Sundsvalls FI 363
2 Jesper Unander
S.NORR Sundsvalls FI
04 S.NORR Sundsvalls FI 363
343353363393
79 Christof Neibo-xoxxx
81 Jesper Unanderxxo-xoxxx
Män Längd
19/3 11:10
Poäng
1 Vidar Kempe
S.NORR Sundsvalls FI
04 S.NORR Sundsvalls FI 6.35 PB
2 Gustav Pettersson
S.NORR Östersunds GIF
04 S.NORR Östersunds GIF 6.06 PB
3 Ville Makslahti
N.NORR Luleå FIF
03 N.NORR Luleå FIF 5.92
4 Joar Modén
S.NORR Östersunds GIF
04 S.NORR Östersunds GIF 5.71
5 Hadi Naseri
N.NORR Haparanda SKT
01 N.NORR Haparanda SKT 5.52
6 Albin Wikman
S.NORR Östersunds GIF
04 S.NORR Östersunds GIF 5.15
7 Alvar Broth
MELLAN Järvsö IF
04 MELLAN Järvsö IF 5.10
123456
129 Ville Makslahtix5.80xxx5.92
12 Alvar Brothx3.784.725.10x5.02
68 Joar Modén5.675.71x5.625.695.34
112 Hadi Naseri4.534.685.524.704.334.49
70 Gustav Pettersson5.826.056.066.026.025.82
73 Albin Wikman5.15x4.96x5.074.96
77 Vidar Kempe5.956.006.356.146.086.01
Män Tresteg
20/3 14:25
Poäng
1 Christof Neib
S.NORR Sundsvalls FI
04 S.NORR Sundsvalls FI 13.08
2 Abdihamiid Nur
N.NORR HaparandaTornio TFC
04 N.NORR HaparandaTornio TFC 11.76
3 Alvar Broth
MELLAN Järvsö IF
04 MELLAN Järvsö IF 11.45
Ville Makslahti
N.NORR Luleå FIF
03 N.NORR Luleå FIF -
123456
79 Christof Neibx13.0812.34xxx
121 Abdihamiid Nur11.52xx11.7111.7511.76
12 Alvar Brothxx11.17xx11.45
129 Ville Makslahtixx----
Män Kula
Vikt: 7,26kg
19/3 10:10
Poäng
1 Jesper Lindqvist
N.NORR Boden FI
05 N.NORR Boden FI 12.53 PB
123456
86 Jesper Lindqvist12.5311.9112.1712.5211.80-
P19 60 m häck
Höjd: 99,1cm
20/3 09:45
Poäng
1 Abdihamiid Nur
N.NORR HaparandaTornio TFC
04 N.NORR HaparandaTornio TFC 8.90 PB
P17 60 m
19/3 11:30
Poäng
1 Simon Grahn
S.NORR Östersunds GIF
06 S.NORR Östersunds GIF 7.29 10.00 PB
2 Kevin Lindmark
N.NORR Skellefteå AIK
06 N.NORR Skellefteå AIK 7.85 9.00 PB
3 Emil Nordin
S.NORR Trångsvikens IF
05 S.NORR Trångsvikens IF 8.04 8.00 PB
4 Albin Oja
N.NORR Nedre Soppero IK
06 N.NORR Nedre Soppero IK 8.06 7.00
Albin Löfgren
N.NORR Luleå FIF
05 N.NORR Luleå FIF DNS DNS
P17 400 m
20/3 15:40
Poäng
1 Emil Nordin
S.NORR Trångsvikens IF
05 S.NORR Trångsvikens IF 59.64 10.00
2 Albin Oja
N.NORR Nedre Soppero IK
06 N.NORR Nedre Soppero IK 1:04.65 9.00 PB
P17 1500 m
19/3 16:15
Poäng
1 Emil Nordin
S.NORR Trångsvikens IF
05 S.NORR Trångsvikens IF 4:52.58 10.00 PB
2 Albin Oja
N.NORR Nedre Soppero IK
06 N.NORR Nedre Soppero IK 5:04.89 9.00 PB
P17 60 m häck
Höjd: 91,4cm
20/3 09:45
Poäng
1 Albin Oja
N.NORR Nedre Soppero IK
06 N.NORR Nedre Soppero IK 10.07 10.00 PB
2 Hugo Hakeberg
N.NORR Luleå FIF
06 N.NORR Luleå FIF 10.62 9.00 PB
P17 8x200 m
20/3 16:20
Poäng
1 Norrbotten
Melker Tuvemyr 07
Alice Ridderstråle 07 N.NORR Piteå IF
Märta Hovila 07
Olivia Uvemo 07 N.NORR Luleå FIF
Hugo Hakeberg 06 N.NORR Luleå FIF
Ida Albrecktsson 06 N.NORR Haparanda SKT
Albin Oja 06 N.NORR Nedre Soppero IK
Johanna Stridbar 06 N.NORR Piteå IF

N.NORR Kalix Friidrott
N.NORR Kalix Friidrott 3:40.09 10.00 Mx
2 Västerbotten
Leif Adaméc Rydenfalk 07
Emelina Olofsson 07
Adam Lönneborg 07
Ella Hagervall 07
Iris Grimbert 07
Tuva Steneberg 06
Kevin Lindmark 06 N.NORR Skellefteå AIK
Vera Lauri 06

N.NORR IFK Umeå
N.NORR IFK Umeå 3:45.90 9.00 Mx
Mix
Alma Hammarström 08
Ronja Ekman 08
Ida Winlöf 08 MELLAN Söderhamns IF
Nike Nymark 08
Saga Brink 07 S.NORR Sollefteå GIF
Selma Karlström 07 S.NORR Sollefteå GIF
Hanna Molin 07 S.NORR Sollefteå GIF
Alva Karlström 05 S.NORR Sollefteå GIF

S.NORR Sundsvalls FI
S.NORR Sundsvalls FI 4:03.37 Mx
P17 Höjd
19/3 13:30
Poäng
1 Albin Oja
N.NORR Nedre Soppero IK
06 N.NORR Nedre Soppero IK 163 10.00 SB
153158163168
138 Albin Ojaxooxoxxx
P17 Stav
19/3 10:10
Poäng
1 Albin Löfgren
N.NORR Luleå FIF
05 N.NORR Luleå FIF 343 10.00
343353363
128 Albin Löfgrenxo-xxx
P17 Längd
19/3 09:15
Poäng
1 Albin Oja
N.NORR Nedre Soppero IK
06 N.NORR Nedre Soppero IK 5.46 10.00 PB
2 Simon Grahn
S.NORR Östersunds GIF
06 S.NORR Östersunds GIF 5.40 9.00
3 Hugo Hakeberg
N.NORR Luleå FIF
06 N.NORR Luleå FIF 5.34 8.00 PB
123456
125 Hugo Hakeberg5.185.105.344.975.045.19
213 Simon Grahn4.985.005.045.405.08x
138 Albin Oja5.115.465.105.224.995.27
P17 Tresteg
20/3 14:25
Poäng
1 Albin Löfgren
N.NORR Luleå FIF
05 N.NORR Luleå FIF 11.42 10.00
2 Albin Oja
N.NORR Nedre Soppero IK
06 N.NORR Nedre Soppero IK 10.48 9.00
123456
138 Albin Oja10.4610.4810.4610.2510.4810.36
128 Albin Löfgrenx10.1711.42x--
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
19/3 10:40
Poäng
1 Jesper Lindqvist
N.NORR Boden FI
05 N.NORR Boden FI 16.95 10.00 PB
2 Simon Grahn
S.NORR Östersunds GIF
06 S.NORR Östersunds GIF 9.41 9.00
123456
213 Simon Grahn8.289.089.41---
86 Jesper Lindqvist16.00xxx15.4716.95
P15 60 m
19/3 09:50
Poäng
1 Edvin Käller
MELLAN Bollnäs FIK
07 MELLAN Bollnäs FIK 7.69 10.00
2 Sam Rondung
S.NORR Östersunds GIF
07 S.NORR Östersunds GIF 8.15 9.00
3 Melker Tuvemyr
N.NORR Kalix Friidrott
07 N.NORR Kalix Friidrott 8.28 8.00
4 Lucas Wall
N.NORR IFK Umeå
07 N.NORR IFK Umeå 8.39 7.00
5 Adam Lönneborg
N.NORR IFK Umeå
07 N.NORR IFK Umeå 8.79 6.00 PB 8.782
6 Leif Adaméc Rydenfalk
N.NORR IFK Umeå
07 N.NORR IFK Umeå 8.79 5.00 8.784
P15 200 m
20/3 14:10
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Edvin Käller
MELLAN Bollnäs FIK
07 MELLAN Bollnäs FIK 24.02 10.00 1
2 Lucas Wall
N.NORR IFK Umeå
07 N.NORR IFK Umeå 26.00 9.00 2 PB
3 Sam Rondung
S.NORR Östersunds GIF
07 S.NORR Östersunds GIF 26.10 8.00 3 PB
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Melker Tuvemyr
N.NORR Kalix Friidrott
07 N.NORR Kalix Friidrott 26.82 7.00 4 PB
2 Anton Ringdahl
S.NORR Marieby GIF
07 S.NORR Marieby GIF 27.88 5.00 6 PB
C-Final
Poäng Tot. plac.
1 Leif Adaméc Rydenfalk
N.NORR IFK Umeå
07 N.NORR IFK Umeå 27.55 6.00 5 PB
Adam Lönneborg
N.NORR IFK Umeå
07 N.NORR IFK Umeå DQ
P15 1000 m
19/3 14:50
Poäng
1 Lucas Wall
N.NORR IFK Umeå
07 N.NORR IFK Umeå 2:53.88 10.00 PB
2 Leif Adaméc Rydenfalk
N.NORR IFK Umeå
07 N.NORR IFK Umeå 3:02.01 9.00 PB
3 Melker Tuvemyr
N.NORR Kalix Friidrott
07 N.NORR Kalix Friidrott 3:17.08 8.00 PB
4 August Nordin
S.NORR Trångsvikens IF
07 S.NORR Trångsvikens IF 3:22.71 7.00 PB
Edvin Käller
MELLAN Bollnäs FIK
07 MELLAN Bollnäs FIK DNF
P15 60 m häck
Höjd: 84,0cm
20/3 10:25
Poäng
1 Sam Rondung
S.NORR Östersunds GIF
07 S.NORR Östersunds GIF 9.27 10.00 PB
2 Wilhelm Jaxe
N.NORR Luleå FIF
07 N.NORR Luleå FIF 9.51 9.00 =PB
3 Anton Ringdahl
S.NORR Marieby GIF
07 S.NORR Marieby GIF 9.84 8.00
4 Adam Lönneborg
N.NORR IFK Umeå
07 N.NORR IFK Umeå 10.45 7.00
P15 Höjd
19/3 12:40
Poäng
1 Anton Ringdahl
S.NORR Marieby GIF
07 S.NORR Marieby GIF 156 10.00
2 Edvin Käller
MELLAN Bollnäs FIK
07 MELLAN Bollnäs FIK 156 9.00
3 Sam Rondung
S.NORR Östersunds GIF
07 S.NORR Östersunds GIF 153 8.00
4 Melker Tuvemyr
N.NORR Kalix Friidrott
07 N.NORR Kalix Friidrott 143 7.00
5 Lucas Wall
N.NORR IFK Umeå
07 N.NORR IFK Umeå 138 6.00 PB
128133138143148153156159162
167 Lucas Wall-xooxxx
30 Anton Ringdahl---ooooxxx
123 Melker Tuvemyrooxoxxoxxx
6 Edvin Käller-----oxo-xxx
72 Sam Rondung---ooxoxxx
P15 Stav
19/3 11:25
Poäng
1 Anton Ringdahl
S.NORR Marieby GIF
07 S.NORR Marieby GIF 243 10.00 PB
183203218233243253
30 Anton Ringdahlooxooxxx
P15 Längd
20/3 08:30
Poäng
1 Sam Rondung
S.NORR Östersunds GIF
07 S.NORR Östersunds GIF 5.55 10.00
2 Lucas Wall
N.NORR IFK Umeå
07 N.NORR IFK Umeå 5.23 9.00 PB
3 Anton Ringdahl
S.NORR Marieby GIF
07 S.NORR Marieby GIF 4.58 8.00
4 Leif Adaméc Rydenfalk
N.NORR IFK Umeå
07 N.NORR IFK Umeå 4.50 7.00
5 Adam Lönneborg
N.NORR IFK Umeå
07 N.NORR IFK Umeå 4.15 6.00 PB
123456
167 Lucas Wall4.524.665.08x5.235.19
30 Anton Ringdahl4.424.244.58x4.50x
154 Leif Adaméc Rydenfalk4.504.394.084.124.04-
72 Sam Rondung3.505.55x3.94x5.40
162 Adam Lönneborg3.403.76xx4.153.97
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
19/3 15:55
Poäng
1 Anton Ringdahl
S.NORR Marieby GIF
07 S.NORR Marieby GIF 10.22 10.00 PB
2 Sam Rondung
S.NORR Östersunds GIF
07 S.NORR Östersunds GIF 9.71 9.00
123456
72 Sam Rondung9.719.299.438.778.799.32
30 Anton Ringdahl9.419.399.479.488.9110.22
P14 60 m Försök
19/3 10:25
Heat 1
Poäng
1 Egil Granåsen
N.NORR IFK Umeå
08 N.NORR IFK Umeå 8.38 q PB
2 Vilmer Jonsson
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF 8.47 q PB
3 Alfred Eriksson
MELLAN Bollnäs FIK
08 MELLAN Bollnäs FIK 9.37 PB
4 Isac Sannerborg
N.NORR Haparanda SKT
08 N.NORR Haparanda SKT 9.52
Heat 2
Poäng
1 Carl Markgren
N.NORR Luleå FIF
08 N.NORR Luleå FIF 8.11 q PB
2 Tor Almqvist
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF 8.59 q
3 Tallak Fjeldstad Draheim
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 8.62 q
4 Harry Carlsson
N.NORR IFK Umeå
08 N.NORR IFK Umeå 8.87 3.00
5 Alexander Petrini
S.NORR Trångsvikens IF
08 S.NORR Trångsvikens IF 9.06 1.00 PB
Heat 3
Poäng
1 Vilhelm Borssén
N.NORR IFK Umeå
08 N.NORR IFK Umeå 8.10 q PB
2 Arvid Nilsson
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF 8.71 4.00 PB
3 Eskil Grundström
N.NORR Skellefteå AIK
08 N.NORR Skellefteå AIK 8.90 2.00
4 Sigge Rönnbäck
N.NORR Piteå IF
08 N.NORR Piteå IF 9.43 PB
P14 60 m Final
19/3 12:35
Poäng
1 Carl Markgren
N.NORR Luleå FIF
08 N.NORR Luleå FIF 8.00 10.00 PB
2 Vilhelm Borssén
N.NORR IFK Umeå
08 N.NORR IFK Umeå 8.12 9.00
3 Egil Granåsen
N.NORR IFK Umeå
08 N.NORR IFK Umeå 8.47 8.00
4 Vilmer Jonsson
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF 8.51 7.00
5 Tallak Fjeldstad Draheim
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 8.53 6.00
6 Tor Almqvist
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF 8.65 5.00
P14 200 m
20/3 13:40
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Carl Markgren
N.NORR Luleå FIF
08 N.NORR Luleå FIF 25.97 10.00 1 PB
2 Wahaj Ali
S.NORR Brännans IF
08 S.NORR Brännans IF 26.15 9.00 2 PB
3 Vilhelm Borssén
N.NORR IFK Umeå
08 N.NORR IFK Umeå 27.28 8.00 3 PB
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Vilmer Jonsson
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF 27.81 7.00 4 PB
2 Arvid Nilsson
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF 28.79 4.00 7 PB
C-Final
Poäng Tot. plac.
1 Egil Granåsen
N.NORR IFK Umeå
08 N.NORR IFK Umeå 28.45 5.00 6 PB
2 Alexander Petrini
S.NORR Trångsvikens IF
08 S.NORR Trångsvikens IF 30.33 2.00 9 PB
3 Alfred Eriksson
MELLAN Bollnäs FIK
08 MELLAN Bollnäs FIK 30.61 11 PB
D-Final
Poäng Tot. plac.
1 Eskil Grundström
N.NORR Skellefteå AIK
08 N.NORR Skellefteå AIK 29.39 3.00 8
2 Sigge Rönnbäck
N.NORR Piteå IF
08 N.NORR Piteå IF 30.56 1.00 10
3 Nils Gustafsson Tengman
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF 33.49 13 PB
E-Final
Poäng Tot. plac.
1 Tor Almqvist
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF 28.28 6.00 5
2 Isac Sannerborg
N.NORR Haparanda SKT
08 N.NORR Haparanda SKT 33.15 12
P14 1000 m
19/3 15:00
Poäng
1 Egil Granåsen
N.NORR IFK Umeå
08 N.NORR IFK Umeå 3:19.47 10.00
2 Vilmer Jonsson
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF 3:27.32 9.00
3 Arvid Nilsson
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF 3:29.95 8.00
4 Sigge Rönnbäck
N.NORR Piteå IF
08 N.NORR Piteå IF 3:32.89 7.00 SB
5 Tor Almqvist
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF 3:34.15 6.00
Nils Gustafsson Tengman
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF DNF
P14 60 m häck
Höjd: 84,0cm
20/3 10:35
Poäng
1 Sigge Rönnbäck
N.NORR Piteå IF
08 N.NORR Piteå IF 11.08 10.00 =SB
2 Tor Almqvist
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF 11.93 9.00
3 Isak Bengtsson
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF 11.99 8.00
4 Tallak Fjeldstad Draheim
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 14.92 7.00
P14 8x200 m
20/3 16:30
A-final
Poäng Tot. plac.
1 Västerbotten lag 1
Olle Bang 09
Ädla Bellgran 09 N.NORR Skellefteå AIK
Arvid Nilsson 09
Eyja Gautadóttir 09
Vilhelm Borssén 08 N.NORR IFK Umeå
Anni Westlund 08 N.NORR IFK Umeå
Vilmer Jonsson 08
Tilda Fridenborg 08 N.NORR Skellefteå AIK

N.NORR Umedalens IF
N.NORR Umedalens IF 3:49.24 10.00 1 Mx
2 Jämtland lag 1
Nils Johansson 09
Wilma Huczkowsky 09
Lykke Andersson 09 S.NORR Trångsvikens IF
Mira Cedervall 09
Moa Svedberg 08 S.NORR Trångsvikens IF
Jennifer Texmo 08 S.NORR IFK Strömsund
Ella Falk 08
Sophie Grahn 08

S.NORR Östersunds GIF
S.NORR Östersunds GIF 3:53.38 9.00 2 Mx
3 Norrbotten
Frey Johansson 09
Felicia Lindvall 09 N.NORR Boden FI
Elias Hellström 09 N.NORR Tväråselets AIF
Nea Perttula 09 N.NORR Haparanda SKT
Sigge Rönnbäck 08 N.NORR Piteå IF
Märta Vesterlund 08 N.NORR Piteå IF
Carl Markgren 08 N.NORR Luleå FIF
Elvira Stark 08 N.NORR Riviera FI

N.NORR Gällivare SK
N.NORR Gällivare SK 3:57.43 8.00 3 Mx
B-final
Poäng Tot. plac.
Västerbotten 2
Jan-ruiz Karlsson 09
Ida Lundgren 09
Siri Lindgren 09 N.NORR Skellefteå AIK
Elvira Nordström 09
Tor Almqvist 08
Estelle Mjöbring 08
Nils Gustafsson Tengman 08
Hilma Pettersson 08

N.NORR Umedalens IF
N.NORR Umedalens IF 4:08.56 Mx
Jämtland lag 2
Ludvig Nordin 09 S.NORR Trångsvikens IF
Lisa Flinkberg 09 S.NORR Trångsvikens IF
Joline Fridh 09 S.NORR Trångsvikens IF
Signe Essen 09
Alexander Petrini 08 S.NORR Trångsvikens IF
Tyra Finke 08 S.NORR Trångsvikens IF
Maja Mossberg 08
Mira Hagberg 08

S.NORR Östersunds GIF
S.NORR Östersunds GIF 4:14.68 Mx
P14 Höjd
19/3 11:25
Poäng
1 Isak Bengtsson
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF 150 10.00 PB
2 Carl Markgren
N.NORR Luleå FIF
08 N.NORR Luleå FIF 147 9.00 PB
3 Tallak Fjeldstad Draheim
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 144 8.00 PB
4 Vilhelm Borssén
N.NORR IFK Umeå
08 N.NORR IFK Umeå 144 7.00
5 Eskil Grundström
N.NORR Skellefteå AIK
08 N.NORR Skellefteå AIK 141 6.00
6 Alfred Eriksson
MELLAN Bollnäs FIK
08 MELLAN Bollnäs FIK 136 5.00 PB
7 Vilmer Jonsson
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF 136 4.00 PB
116121126131136141144147150153
193 Vilmer Jonsson-ooxooxxx
59 Tallak Fjeldstad Draheim--ooooxxoxxx
3 Alfred Erikssonoooooxxx
155 Vilhelm Borssén-ooxooxoxxoxxx
189 Isak Bengtsson---oooooxooxxx
130 Carl Markgren---oooxooxxxx
174 Eskil Grundström---oooxxx
P14 Stav
20/3 11:30
Poäng
1 Sigge Rönnbäck
N.NORR Piteå IF
08 N.NORR Piteå IF 218 10.00 PB
2 Vilmer Jonsson
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF 203 9.00 PB
3 Tor Almqvist
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF 203 8.00
4 Isak Bengtsson
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF 183 7.00
5 Nils Gustafsson Tengman
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF 163 6.00 =PB
143163183203218233
146 Sigge Rönnbäck-ooooxxx
187 Tor Almqvist-xooxoxxx
189 Isak Bengtssonxoxooxxx
193 Vilmer Jonsson-ooxoxxx
191 Nils Gustafsson Tengmanxoxoxxx
P14 Längd
20/3 08:30
Poäng
1 Vilmer Jonsson
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF 4.62 10.00 PB
2 Arvid Nilsson
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF 4.51 9.00 PB
3 Egil Granåsen
N.NORR IFK Umeå
08 N.NORR IFK Umeå 4.49 8.00
4 Eskil Grundström
N.NORR Skellefteå AIK
08 N.NORR Skellefteå AIK 4.32 7.00
5 Vilhelm Borssén
N.NORR IFK Umeå
08 N.NORR IFK Umeå 4.30 6.00
6 Tor Almqvist
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF 4.19 5.00
7 Tallak Fjeldstad Draheim
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 4.08 4.00 PB
8 Isak Bengtsson
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF 3.84 3.00
9 Harry Carlsson
N.NORR IFK Umeå
08 N.NORR IFK Umeå 3.79 2.00
10 Isac Sannerborg
N.NORR Haparanda SKT
08 N.NORR Haparanda SKT 3.68 1.00 PB
11 Nils Gustafsson Tengman
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF 3.60
123
193 Vilmer Jonsson4.624.384.18
189 Isak Bengtsson3.842.33x
198 Arvid Nilssonx4.334.51
157 Egil Granåsen4.324.324.49
117 Isac Sannerborg3.68xx
155 Vilhelm Borssén4.304.02x
174 Eskil Grundström4.094.094.32
156 Harry Carlsson3.79--
59 Tallak Fjeldstad Draheim4.043.954.08
187 Tor Almqvistx4.19x
191 Nils Gustafsson Tengman3.48x3.60
P14 Kula
Vikt: 4,0kg
19/3 15:55
Poäng
1 Isak Bengtsson
N.NORR Umedalens IF
08 N.NORR Umedalens IF 8.86 10.00 PB
2 Eskil Grundström
N.NORR Skellefteå AIK
08 N.NORR Skellefteå AIK 8.51 9.00 PB
3 Carl Markgren
N.NORR Luleå FIF
08 N.NORR Luleå FIF 8.35 8.00
4 Tallak Fjeldstad Draheim
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 7.59 7.00 PB
5 Vilhelm Borssén
N.NORR IFK Umeå
08 N.NORR IFK Umeå 7.50 6.00
6 Isac Sannerborg
N.NORR Haparanda SKT
08 N.NORR Haparanda SKT 6.79 5.00 PB
7 Sigge Rönnbäck
N.NORR Piteå IF
08 N.NORR Piteå IF 6.73 4.00
8 Alfred Eriksson
MELLAN Bollnäs FIK
08 MELLAN Bollnäs FIK 6.32 3.00 PB
123456
189 Isak Bengtsson8.218.388.138.218.328.86
3 Alfred Eriksson6.325.886.045.685.725.29
155 Vilhelm Borssén6.937.507.267.397.326.91
146 Sigge Rönnbäck6.576.736.496.406.726.10
130 Carl Markgren8.188.35x8.188.208.31
59 Tallak Fjeldstad Draheim7.56x6.97x7.257.59
174 Eskil Grundström8.398.227.968.188.368.51
117 Isac Sannerborg6.686.736.406.796.716.77
P13 60 m Försök
19/3 10:10
Heat 1
Poäng
1 Gusten Berglund
MELLAN Söderhamns IF
09 MELLAN Söderhamns IF 8.27 q PB
2 Axel Svedberg
MELLAN Bollnäs FIK
09 MELLAN Bollnäs FIK 8.96 q PB
3 Jan-ruiz Karlsson
N.NORR Umedalens IF
09 N.NORR Umedalens IF 9.24 q
4 Frey Johansson
N.NORR Gällivare SK
09 N.NORR Gällivare SK 9.45 4.00
5 Laara-Issat Fjellgren
N.NORR Gällivare SK
09 N.NORR Gällivare SK 11.76 1.00
Heat 2
Poäng
1 Nils Johansson
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 9.02 q
2 Axel Huss
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 9.07 q
3 Olle Bang
N.NORR Umedalens IF
09 N.NORR Umedalens IF 9.44 q PB
4 Elias Hellström
N.NORR Tväråselets AIF
09 N.NORR Tväråselets AIF 9.92 3.00
5 Ruben Jonsson Wik
S.NORR Marieby GIF
09 S.NORR Marieby GIF 10.00 2.00
P13 60 m Final
19/3 11:40
Poäng
1 Gusten Berglund
MELLAN Söderhamns IF
09 MELLAN Söderhamns IF 8.23 10.00 PB
2 Nils Johansson
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 8.80 9.00
3 Axel Svedberg
MELLAN Bollnäs FIK
09 MELLAN Bollnäs FIK 8.93 8.00 PB
4 Axel Huss
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 9.00 7.00
5 Jan-ruiz Karlsson
N.NORR Umedalens IF
09 N.NORR Umedalens IF 9.13 6.00
6 Olle Bang
N.NORR Umedalens IF
09 N.NORR Umedalens IF 9.46 5.00
P13 200 m
20/3 13:15
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Gusten Berglund
MELLAN Söderhamns IF
09 MELLAN Söderhamns IF 27.86 10.00 1 PB
2 Nils Johansson
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 29.47 9.00 2
3 Axel Svedberg
MELLAN Bollnäs FIK
09 MELLAN Bollnäs FIK 31.48 3.00 8
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Axel Huss
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 30.28 8.00 3 PB
2 Olle Bang
N.NORR Umedalens IF
09 N.NORR Umedalens IF 30.80 7.00 4 PB
3 Elias Hellström
N.NORR Tväråselets AIF
09 N.NORR Tväråselets AIF 31.86 2.00 9 PB
C-Final
Poäng Tot. plac.
1 Ludvig Nordin
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 31.04 4.00 7 PB
2 Frey Johansson
N.NORR Gällivare SK
09 N.NORR Gällivare SK 32.88 1.00 10 PB
D-Final
Poäng Tot. plac.
1 Arvid Nilsson
N.NORR Umedalens IF
09 N.NORR Umedalens IF 30.82 6.00 5
2 Jan-ruiz Karlsson
N.NORR Umedalens IF
09 N.NORR Umedalens IF 30.83 5.00 6
3 Ruben Jonsson Wik
S.NORR Marieby GIF
09 S.NORR Marieby GIF 33.45 11
P13 800 m
19/3 13:45
Poäng
1 Elias Hellström
N.NORR Tväråselets AIF
09 N.NORR Tväråselets AIF 2:46.6 10.00 PB
2 Nils Johansson
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 2:58.42 9.00
3 Nore Rondung
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 3:00.16 8.00
P13 60 m häck
Höjd: 76.2cm
20/3 09:55
Poäng
1 Elias Hellström
N.NORR Tväråselets AIF
09 N.NORR Tväråselets AIF 11.86 10.00 PB
2 Olle Bang
N.NORR Umedalens IF
09 N.NORR Umedalens IF 12.02 9.00
3 Frey Johansson
N.NORR Gällivare SK
09 N.NORR Gällivare SK 12.80 8.00
4 Ruben Jonsson Wik
S.NORR Marieby GIF
09 S.NORR Marieby GIF 13.17 7.00
5 Nore Rondung
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 13.54 6.00
6 Theo Lundström
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 17.76 5.00
P13 Höjd
19/3 12:30
Poäng
1 Arvid Nilsson
N.NORR Umedalens IF
09 N.NORR Umedalens IF 151 10.00 PB
2 Ruben Jonsson Wik
S.NORR Marieby GIF
09 S.NORR Marieby GIF 136 9.00 PB
3 Axel Huss
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 126 8.00
4 Frey Johansson
N.NORR Gällivare SK
09 N.NORR Gällivare SK 116 7.00 =PB
5 Elias Hellström
N.NORR Tväråselets AIF
09 N.NORR Tväråselets AIF 116 6.00
106111116121126131136139142145148151154
65 Axel Huss-ooooxxx
94 Frey Johansson-ooxxx
28 Ruben Jonsson Wik-ooooxxoxoxxx
197 Arvid Nilsson---oooooooxxooxxx
152 Elias Hellströmxoxxoxoxxx
P13 Stav
20/3 08:30
Poäng
1 Theo Lundström
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 220 10.00
2 Nils Johansson
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 183 9.00 PB
3 Axel Huss
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 163 8.00
4 Nore Rondung
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 163 7.00 SB
143163183203220230
66 Nils Johanssonoxoxxoxxx
71 Nore Rondungxxooxxx
67 Theo Lundströmooooxoxxx
65 Axel Hussooxxx
P13 Längd
Hoppzon
19/3 15:00
Poäng
1 Gusten Berglund
MELLAN Söderhamns IF
09 MELLAN Söderhamns IF 4.72 10.00 PB
2 Axel Huss
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 4.45 9.00 PB
3 Jan-ruiz Karlsson
N.NORR Umedalens IF
09 N.NORR Umedalens IF 4.35 8.00
4 Axel Svedberg
MELLAN Bollnäs FIK
09 MELLAN Bollnäs FIK 4.28 7.00 PB
5 Nils Johansson
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 4.16 6.00
6 Elias Hellström
N.NORR Tväråselets AIF
09 N.NORR Tväråselets AIF 3.96 5.00 PB
7 Ruben Jonsson Wik
S.NORR Marieby GIF
09 S.NORR Marieby GIF 3.79 4.00
8 Frey Johansson
N.NORR Gällivare SK
09 N.NORR Gällivare SK 3.70 3.00 PB
123
28 Ruben Jonsson Wik3.643.503.79
65 Axel Huss4.453.404.29
23 Gusten Berglund4.724.674.43
94 Frey Johansson3.673.493.70
194 Jan-ruiz Karlsson 4.354.064.15
66 Nils Johansson4.163.793.70
152 Elias Hellström3.813.943.96
10 Axel Svedberg4.28--
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
19/3 09:15
Poäng
1 Oliwer Rosbäck
N.NORR IFK Umeå
09 N.NORR IFK Umeå 10.03 10.00
2 Gusten Berglund
MELLAN Söderhamns IF
09 MELLAN Söderhamns IF 9.12 9.00 PB
3 Laara-Issat Fjellgren
N.NORR Gällivare SK
09 N.NORR Gällivare SK 8.91 8.00 PB
4 Arvid Nilsson
N.NORR Umedalens IF
09 N.NORR Umedalens IF 8.77 7.00
5 Frey Johansson
N.NORR Gällivare SK
09 N.NORR Gällivare SK 7.85 6.00 PB
6 Nore Rondung
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 7.56 5.00 PB
7 Nils Johansson
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 7.34 4.00
8 Jan-ruiz Karlsson
N.NORR Umedalens IF
09 N.NORR Umedalens IF 7.25 3.00
9 Axel Huss
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 6.65 2.00
10 Ruben Jonsson Wik
S.NORR Marieby GIF
09 S.NORR Marieby GIF 5.85 1.00
123456
23 Gusten Berglund8.729.129.02x
71 Nore Rondung7.567.286.907.12
164 Oliwer Rosbäck8.739.669.8010.03
194 Jan-ruiz Karlsson 7.215.947.256.48
197 Arvid Nilsson8.288.698.538.77
94 Frey Johansson7.766.877.857.70
28 Ruben Jonsson Wik5.285.665.855.35
66 Nils Johansson7.346.516.717.18
65 Axel Huss6.656.616.296.58
92 Laara-Issat Fjellgren7.427.308.916.94