Resultater Klippanspelen

Åbyvallen, Klippan   2022-05-29

Arrangör: Klippans FK Tävlingsledare: Lotta Andreasson Senast uppdaterad: 2022-05-30 02:00:26
Visa Resultatkort
Kvinnor 100 m
29/5 11:50
Vind: 0.0
1 Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 12.07 SB
2 Juni Palm
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg 12.92 PB
3 Ella Karmborg
Höörs IS
04 Höörs IS 15.52 PB
Kvinnor 200 m
29/5 14:25
Vind: +1.1
1 Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 24.63 PB
2 Tilde Bjerager
Höörs IS
04 Höörs IS 25.49 PB
3 Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 28.04 PB
4 Tilda Persson
Klippans FK
04 Klippans FK 28.67 PB
Kvinnor Längd
29/5 10:00
1 Linnéa Säfström
Klippans FK
05 Klippans FK 5.45 +0.3 SB
2 Doris Theander
Varbergs GIF
05 Varbergs GIF 5.44 0.0 PB
3 Tilde Bjerager
Höörs IS
04 Höörs IS 5.38 +0.7
4 Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 5.18 +1.4
5 Tilda Persson
Klippans FK
04 Klippans FK 4.86 +0.3 =PB
123456
Tilde Bjerager5.33 -0.15.27 +0.15.38 +0.7- 5.32 +0.1-
Tilda Persson4.48 0.04.75 +0.64.82 +0.74.86 +0.3- -
Doris Theander- - - 5.44 0.05.22 +0.75.39 +0.8
Linnéa Säfström5.06 +0.2- 5.01 +0.7- - 5.45 +0.3
Wilma Nilsson- 5.18 +1.4- 5.15 +0.94.97 +0.4-
Kvinnor Spjut
Vikt: 600g
29/5 11:55
1 Malin Fröier
Hässleholms AIS
81 Hässleholms AIS 31.62 PB
2 Natalie Claesson
Klippans FK
92 Klippans FK 27.25
3 Tilde Bromann
Hässleholms AIS
04 Hässleholms AIS 22.59 PB
123456
Malin Fröier30.0428.1330.11x31.6230.66
Natalie Claesson27.2527.08xxx26.49
Tilde Bromann20.2622.5914.2820.2720.49x
F17 100 m häck
Höjd: 76,2cm
29/5 13:20
Vind: +2.2
1 Linnéa Säfström
Klippans FK
05 Klippans FK 14.85
2 Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 15.82
Ronja Berg
Laholms IF
06 Laholms IF DNF
Doris Theander
Varbergs GIF
05 Varbergs GIF DNS
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
29/5 13:40
1 Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 13.59
2 Doris Theander
Varbergs GIF
05 Varbergs GIF 12.60 PB
3 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9.59
123456
Doris Theander11.9912.6012.30x11.62x
Sara Anderssonxx9.59xxx
Wilma Nilsson12.8312.7513.0912.7313.0813.59
F17 Spjut
Vikt: 500g
29/5 11:55
1 Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 36.61
2 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 31.65
3 Linnéa Säfström
Klippans FK
05 Klippans FK 29.26
123456
Linnéa Säfström28.5029.2627.67x28.15x
Wilma Nilsson36.61xx33.7736.39x
Sara Andersson29.76xx31.4131.6531.62
P14 80 m
29/5 11:40
Vind: +2.3
1 Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK 10.43
Sammanställning per klass
P14
1 Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK 10.43
F15 & F14 800 m
29/5 14:55
1 Agnes Sandberg
Höörs IS
07 Höörs IS 2:27.74 PB
2 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 2:35.82 PB
3 Alice Gossner
Malmö AI
08 Malmö AI 2:36.60 PB
4 Filippa Persson
Höörs IS
08 Höörs IS 2:42.24 PB
5 Liv Schrevelius
Klippans FK
08 Klippans FK 2:47.15
Sammanställning per klass
F15
1 Agnes Sandberg
Höörs IS
07 Höörs IS 2:27.74
2 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 2:35.82
F14
1 Alice Gossner
Malmö AI
08 Malmö AI 2:36.60
2 Filippa Persson
Höörs IS
08 Höörs IS 2:42.24
3 Liv Schrevelius
Klippans FK
08 Klippans FK 2:47.15
F14 80 m Försök
29/5 11:30
Heat 1
Vind: +2.5
1 Annie Krikström
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 11.20 q
2 Siri Lindgren
Åhus FIK
08 Åhus FIK 11.32 q
3 Nova Hedin
Åhus FIK
08 Åhus FIK 11.60 q
4 Ida Frithiofsson
Höörs IS
08 Höörs IS 12.75
Heat 2
Vind: +2.5
1 Minna Olsson
Höganäs Friidrottsförening
08 Höganäs Friidrottsförening 11.28 q
2 Liv Schrevelius
Klippans FK
08 Klippans FK 11.94 q
3 Vendela Bogren
Höörs IS
08 Höörs IS 12.57 q
F14 80 m Final
29/5 14:15
Vind: 0.0
1 Annie Krikström
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 11.11
2 Siri Lindgren
Åhus FIK
08 Åhus FIK 11.18 PB
3 Minna Olsson
Höganäs Friidrottsförening
08 Höganäs Friidrottsförening 11.46
4 Nova Hedin
Åhus FIK
08 Åhus FIK 11.77
5 Liv Schrevelius
Klippans FK
08 Klippans FK 12.33
6 Vendela Bogren
Höörs IS
08 Höörs IS 12.86
F14 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med F15 800 m

F14 Längd
29/5 10:00
1 Siri Lindgren
Åhus FIK
08 Åhus FIK 4.86 +1.7
2 Minna Olsson
Höganäs Friidrottsförening
08 Höganäs Friidrottsförening 4.26 +0.8 PB
3 Vendela Bogren
Höörs IS
08 Höörs IS 3.79 +0.5 PB
123456
Minna Olsson2.81 +1.14.26 +0.83.98 +0.53.17 +0.43.95 +0.52.90 +0.8
Vendela Bogren3.79 +0.53.15 +2.23.68 +0.2x 3.65 +1.5x
Siri Lindgren4.68 +0.54.72 +1.14.55 0.04.50 0.04.86 +1.7x
F14 Kula
Vikt: 3,0kg
29/5 13:40
1 Minna Olsson
Höganäs Friidrottsförening
08 Höganäs Friidrottsförening 8.58 PB
123456
Minna Olsson8.588.558.11---
F14 Spjut
Vikt: 500g
29/5 11:55
1 Nova Hedin
Åhus FIK
08 Åhus FIK 28.31 PB
123456
Nova Hedin26.2425.6824.8028.3125.6727.12
F13 60 m Försök
29/5 10:20
Heat 1
Vind: +1.8
1 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 8.87 q PB
2 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 9.01 q
3 Saga Brandt
IFK Lund
09 IFK Lund 9.37 q PB
4 Tilda Lindberg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 14.38 q
Heat 2
Vind: +0.4
1 Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 8.55 q
2 Sally Berg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 9.36 q PB
Milou Olsson
Höganäs Friidrottsförening
09 Höganäs Friidrottsförening DNS
Lovisa Gjertz
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF DQ
F13 60 m Final
29/5 14:10
Vind: +0.9
1 Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 8.39
2 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 8.88
3 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 8.99
4 Saga Brandt
IFK Lund
09 IFK Lund 9.31 PB
5 Sally Berg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 9.38
Tilda Lindberg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF DNS
F13 & P13 600 m
29/5 14:45
1 Zelda Lukic
Ystads IF
09 Ystads IF 1:47.58 PB
2 Olle Dalholm
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 1:49.68
3 Sally Berg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 1:58.86 PB
4 Malte Johnsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 2:01.29
5 Saga Brandt
IFK Lund
09 IFK Lund 2:05.11 PB
Gabriel Åbjörnsson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg DNS
Sammanställning per klass
P13
1 Olle Dalholm
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 1:49.68
2 Malte Johnsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 2:01.29
Gabriel Åbjörnsson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg DNS
F13
1 Zelda Lukic
Ystads IF
09 Ystads IF 1:47.58
2 Sally Berg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 1:58.86
3 Saga Brandt
IFK Lund
09 IFK Lund 2:05.11
F13 Längd
Hoppzon
29/5 13:00
1 Lavinia Winstedt
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 5.12 +1.0 PB
2 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 4.71 +0.8 PB
3 Tilda Lindberg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 4.28 +0.7 PB
4 Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 4.17 +0.3
5 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 4.03 0.0 SB
6 Lovisa Gjertz
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 3.87 +2.2
123456
Ester Drott Ripoll3.85 +1.64.03 0.04.00 +0.6x 3.96 +1.63.90 +1.1
Lavinia Winstedt4.95 +0.75.12 +1.05.05 +0.44.77 +0.8- -
Tilda Lindbergx 4.19 +0.74.13 +0.44.28 +0.74.23 +0.64.04 +0.2
Ida Wikberg4.57 +0.94.71 +0.84.44 +0.54.32 +0.43.17 +1.4-
Lovisa Gjertzx 3.59 +0.53.67 +1.13.79 +0.23.87 +2.23.83 +1.7
Seoyul Choi4.17 +0.34.04 +0.44.00 +0.42.35 -0.4- -
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
29/5 14:25
1 Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.92 PB
2 Tilda Lindberg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 9.88 PB
3 Linnea Schell
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.64 PB
4 Lovisa Gjertz
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 7.89
123456
Linnea Schell8.60x7.978.508.548.64
Lovisa Gjertz7.197.897.866.72x6.78
Alicia Lindström10.8910.4710.7710.8210.9210.72
Tilda Lindberg9.889.717.869.628.679.81
F13 Spjut
Vikt: 400g
29/5 10:50
1 Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 36.86 PB
2 Savannah Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 27.62 PB
3 Tilda Lindberg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 23.54 PB
4 Lovisa Gjertz
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 15.16
5 Sally Berg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 12.50 PB
123456
Savannah Karström24.1824.8627.6224.8526.8825.48
Lovisa Gjertz14.1514.0011.6811.5615.1613.67
Sally Berg12.5012.3711.7011.3710.8911.43
Tilda Lindberg23.5422.2722.4614.0720.0317.90
Sienna Karström36.8634.32x35.5136.4432.05
F12 60 m Försök
29/5 10:10
Heat 1
Vind: +2.1
1 Selma Ströbeck
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 9.59 q
2 Alma Falk
Klippans FK
10 Klippans FK 9.74 q
3 Nellie Sjöholm
Klippans FK
10 Klippans FK 10.76
4 Julia Kaunitz
Klippans FK
10 Klippans FK 11.40
5 Stella Bergman
Klippans FK
10 Klippans FK 11.60
Heat 2
Vind: +2.0
1 Klara Sandgren
Klippans FK
10 Klippans FK 9.00 q
2 Thelma Elmeljung
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 9.07 q PB
3 Wilma Carlsson
Klippans FK
10 Klippans FK 9.23 q
4 Thilde Löfgren
Klippans FK
10 Klippans FK 9.96 q
5 Lowa Klemedsson
Klippans FK
10 Klippans FK 10.42
F12 60 m Final
29/5 14:05
Vind: +2.7
1 Klara Sandgren
Klippans FK
10 Klippans FK 9.01
2 Thelma Elmeljung
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 9.09
3 Wilma Carlsson
Klippans FK
10 Klippans FK 9.19
4 Selma Ströbeck
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 9.68
5 Alma Falk
Klippans FK
10 Klippans FK 9.72
6 Thilde Löfgren
Klippans FK
10 Klippans FK 9.94
F12 600 m
29/5 14:40
1 Lovisa Gossner
Malmö AI
10 Malmö AI 2:05.70 PB
2 Wilma Carlsson
Klippans FK
10 Klippans FK 2:09.35
3 Thilde Löfgren
Klippans FK
10 Klippans FK 2:09.51
4 Alma Falk
Klippans FK
10 Klippans FK 2:13.41
5 Nellie Sjöholm
Klippans FK
10 Klippans FK 2:40.51
F12 Längd
Hoppzon
29/5 11:50
1 Thelma Elmeljung
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 4.35 +1.9 PB
2 Klara Sandgren
Klippans FK
10 Klippans FK 4.13 -0.6
3 Selma Ströbeck
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 3.97 +0.9 PB
4 Alma Falk
Klippans FK
10 Klippans FK 3.81 +0.7 PB
5 Thilde Löfgren
Klippans FK
10 Klippans FK 3.58 +0.9
6 Lowa Klemedsson
Klippans FK
10 Klippans FK 3.38 +3.8
7 Nellie Sjöholm
Klippans FK
10 Klippans FK 3.31 +1.9
8 Stella Bergman
Klippans FK
10 Klippans FK 3.16 +0.2
9 Julia Kaunitz
Klippans FK
10 Klippans FK 3.06 +0.4
123456
Stella Bergmanx 3.16 +0.22.79 +0.3x 2.77 +1.4x
Thilde Löfgren3.46 +0.43.40 +1.5x 3.58 +0.9x x
Lowa Klemedsson3.37 +0.53.37 +0.93.38 +3.83.33 +2.63.22 +0.43.24 +0.7
Julia Kaunitz3.06 +0.42.25 +1.12.81 +1.32.84 +0.82.95 +1.22.91 +0.7
Nellie Sjöholm3.24 +0.63.28 +1.73.31 +1.93.22 +0.53.12 +0.93.21 +0.7
Alma Falk3.46 +0.33.57 +2.03.68 +0.73.81 +0.73.76 +0.63.71 +1.1
Klara Sandgren4.13 -0.63.83 +1.24.10 +0.33.93 +0.53.87 +1.53.85 +0.9
Selma Ströbeck3.82 +1.43.97 +0.93.95 +0.23.85 +1.33.92 +2.23.93 +0.6
Thelma Elmeljung4.35 +1.94.30 +1.44.13 +0.62.69 +0.84.19 +1.04.17 +0.6
F12 Kula
Vikt: 2,0kg
29/5 13:00
1 Wilma Carlsson
Klippans FK
10 Klippans FK 7.76
2 Thelma Elmeljung
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 7.49 PB
3 Julia Kaunitz
Klippans FK
10 Klippans FK 6.19
4 Stella Bergman
Klippans FK
10 Klippans FK 5.95
5 Thilde Löfgren
Klippans FK
10 Klippans FK 5.73
123456
Thelma Elmeljung5.236.196.937.497.036.99
Wilma Carlsson7.767.527.487.716.897.38
Stella Bergman5.295.495.255.185.955.49
Thilde Löfgrenx4.614.504.635.734.22
Julia Kaunitz5.195.835.335.425.776.19
F12 Spjut
Vikt: 400g
29/5 10:50
1 Wilma Carlsson
Klippans FK
10 Klippans FK 14.30
2 Thilde Löfgren
Klippans FK
10 Klippans FK 12.93
3 Nellie Sjöholm
Klippans FK
10 Klippans FK 11.40
4 Stella Bergman
Klippans FK
10 Klippans FK 10.59
5 Julia Kaunitz
Klippans FK
10 Klippans FK 10.47
123456
Stella Bergman8.109.0210.599.868.699.79
Wilma Carlsson13.4912.5313.0514.3013.4113.50
Julia Kaunitz5.369.067.569.138.6310.47
Nellie Sjöholm8.598.4310.908.8810.0911.40
Thilde Löfgrenx11.1912.8812.9311.3310.20
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 100 m
29/5 11:55
Vind: 0.0
1 Johan Frithiofsson
Höörs IS
03 Höörs IS 12.28 SB
Män 200 m
29/5 14:35
Vind: +2.7
1 Christian Borg
IS Göta
80 IS Göta 24.44
2 Mårten Skogman
Spårvägens FK
67 Spårvägens FK 24.57
Män Längd
29/5 10:00
1 Leo Strand
Höörs IS
05 Höörs IS 5.85 +1.6 PB
123456
Leo Strandx x 5.85 +1.65.78 -0.1- x
Män Spjut
Vikt: 800g
29/5 10:00
1 Alexander Ottosson
Klippans FK
87 Klippans FK 63.14
2 Hampus Johansson
Klippans FK
93 Klippans FK 47.97 PB
3 Hampus Nordstedt Kjell
IFK Halmstad
00 IFK Halmstad 42.47
123456
Hampus Nordstedt Kjell-40.88-39.8136.5142.47
Hampus Johansson44.0944.3140.8645.5146.3647.97
Alexander Ottosson57.5160.8160.08-59.4863.14
P17 110 m häck
Höjd: 91,4cm
29/5 13:30
Vind: +0.7
1 Leo Strand
Höörs IS
05 Höörs IS 16.61
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
29/5 12:30
1 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 15.05
2 Gabriel Thede
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 11.85 PB
123456
Leo Göransson14.47x14.5414.7915.05x
Gabriel Thede10.4710.8910.6111.3611.8111.85
P17 Spjut
Vikt: 700g
29/5 10:00
1 Gabriel Thede
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 38.19
123456
Gabriel Thede--35.8338.19-36.86
P15 80 m

Grenen genomfördes tillsammans med F15 80 m

P15 Längd
29/5 10:00
1 Fritz Theander
Varbergs GIF
08 Varbergs GIF 5.65 +1.5 PB
123456
Fritz Theanderx 5.47 +1.1x x 3.82 +0.95.65 +1.5
P15 Spjut
Vikt: 600g
29/5 10:00
1 Felix Nilsson
Klippans FK
07 Klippans FK 47.22 PB
123456
Felix Nilsson44.1047.22-38.7544.7945.56
P14 80 m

Grenen genomfördes tillsammans med F15 80 m

P14 Kula
Vikt: 4,0kg
29/5 12:30
1 Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK 12.32 PB
123456
Jonatan Eklund9.8911.0210.8912.3211.25x
P14 Spjut
Vikt: 600g
29/5 10:00
1 Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK 43.58 =PB
2 Ludvig Hallberg
Åhus FIK
08 Åhus FIK 25.80
123456
Jonatan Eklund42.6942.2942.3843.5841.1342.49
Ludvig Hallberg-25.8024.61--24.95
P13 & P12 60 m
29/5 10:00
Vind: 0.0
1 Olle Dalholm
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 8.57 PB
2 Elias Landälv
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.58 PB
3 Gabriel Åbjörnsson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.97 PB
4 Tiger Odéhn
Ystads IF
10 Ystads IF 9.60 =PB
5 Malte Johnsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 9.86
Sammanställning per klass
P13
1 Olle Dalholm
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 8.57
2 Elias Landälv
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.58
3 Gabriel Åbjörnsson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.97
4 Malte Johnsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 9.86
P12
1 Tiger Odéhn
Ystads IF
10 Ystads IF 9.60
P13 600 m

Grenen genomfördes tillsammans med F13 600 m

P13 Längd
Hoppzon
29/5 13:00
1 Elias Landälv
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.59 +1.7 PB
2 Olle Dalholm
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 4.45 +0.2 PB
3 Gabriel Åbjörnsson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.43 +1.2 PB
4 Malte Johnsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 3.75 +2.1
123456
Elias Landälv4.29 +0.64.15 +0.54.34 +0.84.33 0.04.50 +1.34.59 +1.7
Malte Johnsson3.74 0.0x 3.61 +0.63.69 +0.23.75 +2.13.24 +0.8
Gabriel Åbjörnsson4.32 0.04.27 +0.34.43 +1.24.33 +0.84.33 +1.14.41 +0.4
Olle Dalholm4.44 +0.83.56 +0.34.45 +0.24.29 +0.74.38 +0.94.40 +0.7
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
29/5 14:25
1 Olle Dalholm
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS 7.64
123456
Olle Dalholm7.346.867.64---
P13 Spjut
Vikt: 400g
29/5 10:50
1 Gabriel Åbjörnsson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 25.33
123456
Gabriel Åbjörnsson23.1025.3318.16x19.6219.02
P12 60 m

Grenen genomfördes tillsammans med P13 60 m

P12 Längd
Hoppzon
29/5 11:50
1 Albin Stefansson
Båstads GIF
10 Båstads GIF 3.58 +2.3
123456
Albin Stefansson3.50 +0.73.42 +0.93.58 +2.33.25 +0.4x 3.23 +0.5
P12 Kula
Vikt: 3,0kg
29/5 13:00
1 Tiger Odéhn
Ystads IF
10 Ystads IF 7.79
123456
Tiger Odéhn7.737.687.797.546.747.68
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.