Resultater Stefan Holm-Spelen

Sannerudsvallen, Kil   2022-06-05

Arrangör: Kils AIK Tävlingsledare: Hanna Westlund Senast uppdaterad: 2022-06-06 02:00:32
Visa Resultatkort
Framerunning RR1 100 m
5/6 11:45
Vind: +1.7
1 Henrik Eriksson
RBU Västerås
00 RBU Västerås 29.04
2 Marika Vaihinger
Karlskoga FI
88 Karlskoga FI 29.57 PB
Framerunning RR1 400 m
5/6 14:50
1 Marika Vaihinger
Karlskoga FI
88 Karlskoga FI 2:06.88
2 Henrik Eriksson
RBU Västerås
00 RBU Västerås 2:20.74
Framerunning RR2 100 m
5/6 11:45
Vind: +1.7
1 Pontus Stålfors
RBU Västerås
97 RBU Västerås 22.60
Framerunning RR2 400 m
5/6 14:50
1 Pontus Stålfors
RBU Västerås
97 RBU Västerås 1:45.49 PB
Kvinnor 100 m
5/6 11:40
Vind: +1.3
1 Ida Hansen
IF Göta Karlstad
93 IF Göta Karlstad 12.46
2 Nova Fogelkvist
Motala AIF
04 Motala AIF 12.59 PB
3 Irma Jonhed
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 12.67 PB
4 Tyra Tunander Cedrenius
Bromma IF
04 Bromma IF 12.78 SB
5 Emma Hjelm
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 13.47 PB
6 Linnéa Mossberg
Håfreströms IF
99 Håfreströms IF 13.55
Kvinnor 400 m
5/6 15:00
1 Maja Simonsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 1:00.30
2 Filippa Dedorsson
IF Göta Karlstad
02 IF Göta Karlstad 1:04.40 PB
Linnéa Mossberg
Håfreströms IF
99 Håfreströms IF DNS
Kvinnor 400 m häck
Höjd: 76,2cm
5/6 14:10
1 Lathifa Afrah
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 1:01.73
2 Tyra Landin
Västerås FK
02 Västerås FK 1:02.74
Kvinnor Höjd
5/6 15:00
1 Evelina Erlandsson
IF Göta Karlstad
94 IF Göta Karlstad 173
2 Wilma Lindberg
SK Bore
02 SK Bore 153 PB
3 Emma Stenman
KFUM Örebro
02 KFUM Örebro 153 SB
123128133137141145149153157165170173176
37 Evelina Erlandsson---------ooxxox
227 Wilma Lindbergooxoxoxxoxoooxxx
158 Emma Stenman-----oxoxoxxx
Kvinnor Längd
5/6 12:10
1 Emilia Kjellberg
IF Göta Karlstad
96 IF Göta Karlstad 6.13 +0.9
2 Erica Jarder
IF Göta Karlstad
86 IF Göta Karlstad 6.08 +0.4
3 Ida Hansen
IF Göta Karlstad
93 IF Göta Karlstad 5.56 +2.1
4 Nova Fogelkvist
Motala AIF
04 Motala AIF 5.33 +1.4
5 Tyra Tunander Cedrenius
Bromma IF
04 Bromma IF 5.14 0.0
6 Sophie Säwe
Kils AIK
04 Kils AIK 5.11 +1.4 =SB
7 Emma Eriksson
Karlskoga FI
93 Karlskoga FI 4.68 0.0
8 Hanna Hentschel
IF Göta Karlstad
99 IF Göta Karlstad 4.56 +0.1 PB
123456
3 Tyra Tunander Cedreniusx x 5.14 0.03.78 -2.0x x
210 Nova Fogelkvist5.32 -1.65.07 -2.65.18 -1.45.02 -1.54.87 -0.15.33 +1.4
57 Erica Jarderx x 5.74 0.05.99 -1.55.93 +0.26.08 +0.4
68 Emilia Kjellbergx 5.58 -0.45.67 -0.8x 5.96 0.06.13 +0.9
47 Hanna Hentschel4.56 +0.14.34 -2.44.52 0.0x x x
196 Sophie Säwex 4.49 -3.25.06 -1.35.11 +1.44.90 -0.24.83 +1.9
45 Ida Hansenx x 5.03 -2.1x x 5.56 +2.1
131 Emma Eriksson4.68 0.04.48 -3.44.43 -2.4x x x
Kvinnor Tresteg
5/6 16:05
1 Sophie Säwe
Kils AIK
04 Kils AIK 11.22 +1.3
2 Maja Karlsson
IF Göta Karlstad
01 IF Göta Karlstad 10.33 0.0
123456
196 Sophie Säwe11.11 +1.011.22 +1.3x x - -
64 Maja Karlsson10.22 +1.1x 9.97 +1.8x 10.29 +1.810.33 0.0
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
5/6 10:10
1 Emilia Malmehed
IF Göta Karlstad
01 IF Göta Karlstad 14.66 PB
2 Bea Vold Johannesson
IFK Sunne
04 IFK Sunne 11.61
3 Petra Bäckström
Säffle FIK
02 Säffle FIK 9.44
123456
117 Bea Vold Johannesson10.7610.8011.48x11.2611.61
235 Petra Bäckström8.859.138.268.268.889.44
78 Emilia Malmehedxxxxx14.66
Kvinnor Diskus
Vikt: 1,0kg
5/6 14:00
1 Amanda Fridberg
IF Göta Karlstad
02 IF Göta Karlstad 39.56
2 Bea Vold Johannesson
IFK Sunne
04 IFK Sunne 38.03 PB
3 Ida Stenbäck
SK Bore
99 SK Bore 33.48
4 Wilma Lindberg
SK Bore
02 SK Bore 26.90
123456
38 Amanda Fridbergxx39.56-x37.78
227 Wilma Lindberg--26.39xx26.90
229 Ida Stenbäckx-32.77--33.48
117 Bea Vold Johannesson--38.03-x37.83
Kvinnor Slägga
Vikt: 4,0kg
5/6 09:00
1 Sara Forssell
Motala AIF
00 Motala AIF 65.55
2 Rebecka Hallerth
Spårvägens FK
96 Spårvägens FK 60.26
3 Emma Palmgren
IF Göta Karlstad
01 IF Göta Karlstad 54.84
4 Amanda Fridberg
IF Göta Karlstad
02 IF Göta Karlstad 51.63
5 Ida Stenbäck
SK Bore
99 SK Bore 50.24
6 Alexandra Nilsson
IF Göta Karlstad
02 IF Göta Karlstad 49.25 SB
7 Petra Bäckström
Säffle FIK
02 Säffle FIK 46.70
123456
87 Emma Palmgren--54.84--53.97
235 Petra Bäckström--44.49--46.70
211 Sara Forssell--65.55--65.08
38 Amanda Fridberg-x51.63--49.47
80 Alexandra Nilssonxx49.11-x49.25
232 Rebecka Hallerthxxx-x60.26
229 Ida Stenbäckxxxx-50.24
Kvinnor Spjut
Vikt: 600g
5/6 11:00
1 Hanna Hentschel
IF Göta Karlstad
99 IF Göta Karlstad 27.61 SB
123456
47 Hanna Hentschel-x26.85--27.61
F17 100 m
5/6 11:35
Vind: 0.0
1 Ebba Vold Johannesson
IFK Sunne
06 IFK Sunne 12.37 PB
Maja Simonsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF DNS
F17 1500 m
5/6 15:50
1 Anna Ferletta
Karlskoga FI
05 Karlskoga FI 4:59.41
F17 300 m häck
Höjd: 76,2cm
5/6 14:00
1 Tilde Andersson
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad 47.13
2 Ida Kristiansson
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad 49.79 PB
F17 Höjd
5/6 10:00
1 Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF 157
2 Emma Hjelm
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 148
3 Sara Larsson
Kils AIK
05 Kils AIK 148
142145148151154157160161
179 Sara Larssonooxoxxx
50 Emma Hjelmoxooxxx
212 Ida Kindbom---ooxo-xxx
F17 Längd
5/6 13:30
1 Ebba Vold Johannesson
IFK Sunne
06 IFK Sunne 5.79 +2.6
2 Irma Jonhed
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 5.23 +1.2
3 Emma Hjelm
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 4.89 +1.1 PB
4 Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF 4.52 0.0
123456
60 Irma Jonhedx x 5.18 -0.4x x 5.23 +1.2
118 Ebba Vold Johannesson5.07 -1.95.38 -2.45.35 -2.25.41 -0.65.79 +2.65.53 0.0
212 Ida Kindbomx x x 4.52 0.0x 4.52 0.0
50 Emma Hjelmx x x x 4.40 +0.14.89 +1.1
F17 Tresteg
5/6 16:05
1 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 11.91 +0.9 PB
2 Ebba Vold Johannesson
IFK Sunne
06 IFK Sunne 11.90 +1.5 PB
123456
1 Matilda Halfwordsonx x 11.81 +3.1x x 11.91 +0.9
118 Ebba Vold Johannesson10.75 +0.8x 11.25 +1.711.73 +0.911.90 +1.511.79 +1.6
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
5/6 15:55
1 Annie Engelbrektsson Jonsson
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 9.45 PB
2 Ilva Gunnarsson
Glanshammars IF
05 Glanshammars IF 8.36
123456
5 Ilva Gunnarsson7.787.658.368.187.82x
33 Annie Engelbrektsson Jonsson8.768.809.429.45xx
F17 Diskus
Vikt: 1,0kg
5/6 14:00
1 Edvina Norberg
Ransäters AIS
05 Ransäters AIS 46.31 PB
2 Tindra Tömestam
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 39.89
3 Ellen Mähler
SK Bore
06 SK Bore 34.63
4 Ilva Gunnarsson
Glanshammars IF
05 Glanshammars IF 23.33
123456
228 Ellen Mähler--34.63--33.14
233 Tindra Tömestam--39.89xx39.16
5 Ilva Gunnarsson--23.33x-21.50
215 Edvina Norberg--46.31--43.19
F17 Slägga
Vikt: 3,0kg
5/6 10:00
1 Hanna Gabrielli Gustafsson
Råby-Rekarne FIF
06 Råby-Rekarne FIF 55.09
2 Ruth Eklöf
Upsala IF
05 Upsala IF 55.00
3 Edvina Norberg
Ransäters AIS
05 Ransäters AIS 53.66 PB
4 Ellen Mähler
SK Bore
06 SK Bore 50.93 PB
5 Emma Larsson
Kils AIK
05 Kils AIK 48.92 PB
6 Desiree Essman
Råby-Rekarne FIF
06 Råby-Rekarne FIF 42.59
7 Annie Engelbrektsson Jonsson
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 35.94 PB
Ilva Gunnarsson
Glanshammars IF
05 Glanshammars IF x
123456
178 Emma Larssonx-48.92-xx
33 Annie Engelbrektsson Jonssonxxx--35.94
223 Hanna Gabrielli Gustafsson-x55.09-x54.20
222 Desiree Essmanxxx-x42.59
215 Edvina Norberg--53.66x-49.98
5 Ilva Gunnarssonxxxxxx
228 Ellen Mähler--46.40-x50.93
254 Ruth Eklöfx-55.00xxx
F17 Spjut
Vikt: 500g
5/6 12:15
1 Emelie Olsson
Säffle FIK
05 Säffle FIK 46.34
2 Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF 37.78 PB
3 Ellen Mähler
SK Bore
06 SK Bore 35.79
4 Edvina Norberg
Ransäters AIS
05 Ransäters AIS 35.03 SB
123456
212 Ida Kindbom--36.20--37.78
245 Emelie Olsson--42.80--46.34
215 Edvina Norbergxx32.45--35.03
228 Ellen Mähler--32.22--35.79
F15 80 m
5/6 11:05
Vind: +1.7
1 Amanda Minstedt
Karlskoga FI
07 Karlskoga FI 10.82
2 Elin Rubertsson
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 11.30 PB
3 Matilda Ivarsson
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 11.52
4 Amanda Karlsson
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 11.63 PB
F15 800 m
5/6 16:25
1 Matilda Ivarsson
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 3:02.19 PB
F15 300 m häck
Höjd: 76,2cm
5/6 13:55
1 Moa Kindbom
Motala AIF
07 Motala AIF 48.89
2 Amanda Minstedt
Karlskoga FI
07 Karlskoga FI 49.62
F15 Längd
5/6 14:20
1 Elin Rubertsson
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 5.04 +0.9 PB
2 Amanda Minstedt
Karlskoga FI
07 Karlskoga FI 5.01 +1.1 SB
3 Moa Kindbom
Motala AIF
07 Motala AIF 4.71 +0.8 PB
123456
213 Moa Kindbom4.71 +0.84.70 +1.3x 4.71 +2.2x 4.64 +0.7
136 Amanda Minstedtx x 4.78 0.05.01 +1.1x 4.91 +0.6
92 Elin Rubertssonx 5.04 +0.9x x x 4.82 +0.3
F15 Tresteg
5/6 16:05
1 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 10.37 +2.7
2 Josefine Johansson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 10.21 +2.3
3 Moa Karlsson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 9.51 +3.1
4 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 9.16 +1.6
123456
204 Tove Andersson9.00 +1.59.16 +1.6- x x -
65 Moa Karlsson9.36 +1.99.51 +3.19.33 +1.99.32 0.09.51 +0.49.28 +1.1
116 Evelina Olsson10.30 +2.410.37 +2.710.23 +1.310.10 +1.89.88 +1.610.32 +1.7
59 Josefine Johansson10.08 +1.410.16 +1.410.19 +2.210.21 +2.39.83 +1.3x
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
5/6 15:55
1 Amanda Minstedt
Karlskoga FI
07 Karlskoga FI 10.68
123456
136 Amanda Minstedt10.379.8610.4510.2510.6810.14
F15 Slägga
Vikt: 3,0kg
5/6 13:00
1 Astrid Wall
Säffle FIK
07 Säffle FIK 36.45 PB
2 Elin Rubertsson
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 25.45 PB
123456
92 Elin Rubertsson--23.60--25.45
247 Astrid Wall--31.81--36.45
F15 Spjut
Vikt: 500g
5/6 09:30
1 Amanda Minstedt
Karlskoga FI
07 Karlskoga FI 31.31 SB
2 Elin Rubertsson
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 28.29 PB
123456
92 Elin Rubertsson--25.69-x28.29
136 Amanda Minstedt--31.31--30.13
F14 80 m
5/6 10:55
Vind: 0.0
1 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 10.55 PB
2 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 11.22 PB
3 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 11.35 11.343
4 Josefine Johansson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 11.35 PB 11.345
5 Nellie Nordh-Porath
Säffle FIK
08 Säffle FIK 11.84
6 Inez Wahlberg
KFUM Arvika
08 KFUM Arvika 13.13
F14 800 m
5/6 16:25
1 Saga Lindqvist
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 2:54.76
2 Elsa Sjögren
Säffle FIK
08 Säffle FIK 2:59.47
F14 300 m häck
Höjd: 76,2cm
5/6 13:55
1 Moa Karlsson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 49.34
2 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 53.26
3 Elsa Sjögren
Säffle FIK
08 Säffle FIK 53.87
F14 Höjd
5/6 10:00
1 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 157 SB
2 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 145 PB
133138142145148151154157160
250 Emilie Ekmanxooxxoxoxxx
103 Nathalie Wiman Ahlsetdt--ooooooxxx
F14 Längd
5/6 11:10
1 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 4.88 0.0
2 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 4.67 -1.3 PB
3 Moa Karlsson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 4.48 -1.3 PB
4 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 4.36 -1.4 PB
5 Matilda Linden
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 4.31 0.0 PB
6 Elsa Sjögren
Säffle FIK
08 Säffle FIK 4.13 -1.4
7 Nellie Nordh-Porath
Säffle FIK
08 Säffle FIK 3.89 +1.2
8 Saga Lindqvist
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 3.81 -1.6
9 Inez Wahlberg
KFUM Arvika
08 KFUM Arvika 3.60 0.0
123456
74 Saga Lindqvistx x 3.81 -1.6x x -
72 Matilda Linden4.31 0.04.11 0.04.07 -2.74.15 -0.54.14 -1.6-
65 Moa Karlssonx x 4.45 -1.54.38 -1.94.34 -3.14.48 -1.3
152 Inez Wahlberg3.60 0.03.57 +1.13.59 -1.0
116 Evelina Olsson4.88 0.04.87 -0.34.65 -0.74.78 -1.2x x
246 Elsa Sjögren4.13 -1.44.04 0.04.13 +1.44.12 -0.93.81 -3.04.09 -0.1
243 Nellie Nordh-Porath3.77 +1.33.62 -2.03.73 0.03.89 +1.23.56 -0.53.60 +0.6
250 Emilie Ekmanx x 3.93 -0.24.10 0.04.02 -1.14.36 -1.4
103 Nathalie Wiman Ahlsetdt4.30 -2.44.17 -1.94.61 -1.24.65 -0.84.48 -1.94.67 -1.3
F14 Kula
Vikt: 3,0kg
5/6 15:55
1 Matilda Linden
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 9.97
2 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 9.33 PB
3 Evelina Bönström
Kils AIK
08 Kils AIK 6.76
123456
116 Evelina Olsson8.928.849.339.29--
162 Evelina Bönström6.526.396.76---
72 Matilda Linden9.529.919.449.879.979.68
F14 Diskus
Vikt: 0,75kg
5/6 15:00
1 Moa Karlsson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 26.66 PB
2 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 26.30
3 Evelina Bönström
Kils AIK
08 Kils AIK 24.96
4 Matilda Linden
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 22.25
Josefine Johansson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad -
123456
162 Evelina Bönström--24.35-x24.96
65 Moa Karlsson-x26.66x-22.14
72 Matilda Linden-x20.62-x22.25
59 Josefine Johanssonxxx---
116 Evelina Olssonxxx--26.30
F14 Slägga
Vikt: 3,0kg
5/6 13:00
1 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 32.03
2 Matilda Linden
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 27.24 PB
3 Nellie Nordh-Porath
Säffle FIK
08 Säffle FIK 26.93
4 Evelina Bönström
Kils AIK
08 Kils AIK 26.77
5 Elsa Sjögren
Säffle FIK
08 Säffle FIK 23.08
123456
72 Matilda Linden--27.24--25.65
162 Evelina Bönström-x24.63x-26.77
246 Elsa Sjögren--22.32--23.08
103 Nathalie Wiman Ahlsetdt--27.26--32.03
243 Nellie Nordh-Porath--26.91x-26.93
F14 Spjut
Vikt: 500g
5/6 10:00
1 Moa Karlsson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 28.25 PB
2 Matilda Linden
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 27.97 PB
3 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 27.31 PB
4 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 27.22 PB
123456
204 Tove Anderssonx-26.27-x27.31
72 Matilda Linden--27.97--27.24
116 Evelina Olsson--27.22-xx
65 Moa Karlsson--28.25xxx
F13 60 m Försök
5/6 09:00
Heat 1
Vind: +0.8
1 Tiril Gustavsson
Kils AIK
09 Kils AIK 9.10 q SB
2 Alva Lilja
Glanshammars IF
09 Glanshammars IF 9.20 q
3 Clara Eng
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.27 q PB
4 Vanda Westman
KFUM Arvika
09 KFUM Arvika 9.47
5 Milla Svensson
Glanshammars IF
09 Glanshammars IF 9.63 PB
Trulsa Lech
SK Bore
09 SK Bore DNS
Heat 2
Vind: -0.1
1 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 8.74 q PB
2 Agnes Schröder
KFUM Arvika
09 KFUM Arvika 8.77 q PB
3 Wanja Öhman
IFK Kristinehamn
09 IFK Kristinehamn 8.98 q PB
4 Mathilde Åhs
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.52 PB
5 Leonie Käll
Glanshammars IF
09 Glanshammars IF 10.26
6 Ebba Johansson
Glanshammars IF
09 Glanshammars IF 10.27
Heat 3
Vind: 0.0
1 Rebecka Albinsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 8.87 q PB
2 Elin Abelin
Säffle FIK
09 Säffle FIK 9.20 q PB
3 Mira Andersson Lernman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.86 PB
4 Maja Sundmar
Kils AIK
09 Kils AIK 9.88
5 Rebecca Carlsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 9.98 PB
Siri Roman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad DNS
F13 60 m Final
5/6 10:45
Vind: +2.0
1 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 8.58 PB
2 Agnes Schröder
KFUM Arvika
09 KFUM Arvika 8.66 PB
3 Wanja Öhman
IFK Kristinehamn
09 IFK Kristinehamn 8.76 PB
4 Rebecka Albinsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 8.77 PB
5 Tiril Gustavsson
Kils AIK
09 Kils AIK 9.06 PB
6 Elin Abelin
Säffle FIK
09 Säffle FIK 9.16 PB
7 Alva Lilja
Glanshammars IF
09 Glanshammars IF 9.36
8 Clara Eng
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.39
F13 800 m
5/6 16:20
1 My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 2:26.72 PB
2 Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 2:36.05 PB
3 Astrid Leandersson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 2:37.97 PB
4 Rebecka Albinsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 2:43.51 PB
F13 200 m häck
Höjd: 68,6cm
5/6 13:45
Vind: -1.4
1 My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 29.45 PB
2 Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 32.08 PB
3 Rebecka Albinsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 32.21 PB
4 Hanna Mårtensson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 39.02
F13 Höjd
5/6 17:00
1 My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 150 SB
2 Milla Svensson
Glanshammars IF
09 Glanshammars IF 147 PB
=3 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 144 PB
=3 Elin Abelin
Säffle FIK
09 Säffle FIK 144 PB
5 Agnes Schröder
KFUM Arvika
09 KFUM Arvika 144 PB
6 Ebba Johansson
Glanshammars IF
09 Glanshammars IF 135
7 Astrid Leandersson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 132
=8 Mathilde Åhs
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 128
=8 Tiril Gustavsson
Kils AIK
09 Kils AIK 128 PB
10 Siri Frisk
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 128
11 Hanna Mårtensson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 123 PB
Maja Sundmar
Kils AIK
09 Kils AIK x
108113118123128132135138141144147150153
151 Agnes Schröder--ooooooxooxxx
85 My Olsson---oooooooooxxx
39 Siri Frisk-oooxxoxxx
195 Maja Sundmarxxx
11 Milla Svensson---xooooooxooxxx
71 Astrid Leandersson--ooooxxx
170 Julia Hillerström---oooooooxxx
79 Hanna Mårtenssonoooxxoxxx
105 Mathilde Åhs--oooxxx
168 Tiril Gustavsson--oooxxx
6 Ebba Johansson---ooooxxx
234 Elin Abelin--ooooooooxxx
F13 Längd
Hoppzon
5/6 09:35
1 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 4.84 +0.1 PB
2 Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.71 +1.1
3 Elin Abelin
Säffle FIK
09 Säffle FIK 4.57 +1.3 PB
4 Agnes Schröder
KFUM Arvika
09 KFUM Arvika 4.50 0.0 PB
5 Siri Frisk
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.19 0.0 PB
6 Wanja Öhman
IFK Kristinehamn
09 IFK Kristinehamn 4.13 +0.7 PB
7 Alva Lilja
Glanshammars IF
09 Glanshammars IF 4.04 0.0 PB
8 Milla Svensson
Glanshammars IF
09 Glanshammars IF 4.01 +1.9 PB
9 Tiril Gustavsson
Kils AIK
09 Kils AIK 3.95 +1.1
10 Ebba Johansson
Glanshammars IF
09 Glanshammars IF 3.90 +1.3 PB
11 Clara Eng
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 3.89 0.0 PB
12 Maja Sundmar
Kils AIK
09 Kils AIK 3.84 0.0 PB
13 Hanna Mårtensson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 3.55 0.0 PB
14 Rebecca Carlsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 3.48 0.0
15 Leonie Käll
Glanshammars IF
09 Glanshammars IF 3.37 +1.0
123456
79 Hanna Mårtensson3.55 0.03.29 -0.43.18 -0.9
151 Agnes Schröder4.16 +0.83.93 0.04.25 +1.04.41 0.04.35 0.04.50 0.0
66 Nora Karlsson4.71 +1.14.64 0.04.64 +1.14.69 0.04.69 -1.14.64 0.0
129 Rebecca Carlsson3.17 +0.23.48 0.03.44 0.0
8 Alva Lilja3.67 0.03.94 0.04.04 0.03.78 +0.14.00 -1.64.01 +1.6
234 Elin Abelin4.17 0.04.31 0.04.41 0.04.45 0.04.28 -0.44.57 +1.3
39 Siri Frisk4.19 0.04.03 0.03.87 +0.5x 4.13 0.04.16 +1.9
113 Wanja Öhman3.89 +1.44.13 +0.74.13 0.04.04 0.04.06 -0.33.90 +0.3
11 Milla Svensson3.99 +1.13.95 0.03.95 0.03.90 0.04.01 +1.93.78 0.0
6 Ebba Johansson3.90 +1.33.89 0.03.88 0.0
195 Maja Sundmar3.81 0.03.84 0.03.80 +0.8
31 Clara Eng3.89 0.03.48 0.03.77 -0.5
7 Leonie Käll3.37 +1.0x x
168 Tiril Gustavsson3.95 +1.13.68 0.03.84 -1.4
170 Julia Hillerström4.83 +1.14.70 -1.44.80 +1.14.77 0.04.84 +0.14.77 -0.2
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
5/6 12:20
1 Siri Frisk
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 10.48 PB
2 Astrid Leandersson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 10.38
3 Mathilde Åhs
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 10.10 PB
4 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 8.52 PB
5 Agnes Schröder
KFUM Arvika
09 KFUM Arvika 8.35 PB
6 Vanda Westman
KFUM Arvika
09 KFUM Arvika 8.10
7 Tiril Gustavsson
Kils AIK
09 Kils AIK 7.81 PB
8 Elin Abelin
Säffle FIK
09 Säffle FIK 7.63
9 Clara Eng
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 6.62 PB
123456
71 Astrid Leandersson9.289.6610.389.9610.019.32
168 Tiril Gustavsson6.957.607.186.937.197.81
234 Elin Abelin7.637.377.617.407.367.24
170 Julia Hillerström7.886.658.528.137.437.96
151 Agnes Schröder8.358.148.038.257.807.35
153 Vanda Westman8.107.947.337.977.817.48
39 Siri Frisk8.139.7310.4810.09x9.33
31 Clara Eng6.625.805.196.345.356.59
105 Mathilde Åhs10.109.699.169.539.698.88
F13 Diskus
Vikt: 0,6kg
5/6 15:40
1 Mira Andersson Lernman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 22.07
2 Siri Frisk
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 21.48 PB
3 Agnes Schröder
KFUM Arvika
09 KFUM Arvika 19.72 PB
123456
39 Siri Friskxxx--21.48
151 Agnes Schröder--19.72--19.22
19 Mira Andersson Lernmanxxx-x22.07
F13 Slägga
Vikt: 2,0kg
5/6 11:00
1 Siri Frisk
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 35.05 PB
2 Elin Abelin
Säffle FIK
09 Säffle FIK 28.82 PB
3 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 28.68
4 Hanna Mårtensson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 22.57 PB
5 Mira Andersson Lernman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 21.57 PB
6 Tiril Gustavsson
Kils AIK
09 Kils AIK 21.55
7 Rebecka Albinsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 21.24 PB
123456
19 Mira Andersson Lernman--21.57--20.63
170 Julia Hillerströmx-26.94--28.68
126 Rebecka Albinssonx-21.24-x17.25
39 Siri Friskx-29.77--35.05
79 Hanna Mårtensson-x22.57-x20.88
234 Elin Abelinxx20.41--28.82
168 Tiril Gustavssonx-19.85--21.55
F13 Spjut
Vikt: 400g
5/6 14:10
1 Astrid Leandersson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 25.51 PB
2 Wanja Öhman
IFK Kristinehamn
09 IFK Kristinehamn 23.02 PB
3 Mira Andersson Lernman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 22.65 PB
4 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 22.15 PB
5 Siri Frisk
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 16.35 PB
123456
170 Julia Hillerström--21.69--22.15
39 Siri Frisk--16.35-xx
71 Astrid Leandersson--25.51--25.27
113 Wanja Öhman--20.71--23.02
19 Mira Andersson Lernmanx-21.70xx22.65
F12 60 m
5/6 10:30
Vind: +2.2
1 Elisa Östin
Karlskoga FI
10 Karlskoga FI 8.57
2 Hanna Engström
KFUM Arvika
10 KFUM Arvika 9.01
3 Ebba Karlsson
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 9.29
4 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 9.42
5 Erica Berglund
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 9.46
6 Thea Frykholm
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 9.51
7 Tuva Ljunggren
KFUM Arvika
10 KFUM Arvika 9.58
8 Ida Enqvist
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 10.21
F12 800 m
5/6 16:20
1 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 2:58.97
2 Erica Berglund
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 3:00.41
3 Filippa Hovdebo
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 3:01.28
4 Tuva Ljunggren
KFUM Arvika
10 KFUM Arvika 3:06.92
F12 200 m häck
Höjd: 68,6cm
5/6 13:35
Vind: 0.0
1 Elisa Östin
Karlskoga FI
10 Karlskoga FI 31.10 PB
2 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 35.26
3 Ebba Karlsson
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 37.19
F12 Höjd
5/6 14:00
1 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 140 PB
2 Amandine Rashidi
Ransäters AIS
10 Ransäters AIS 118
3 Tuva Ljunggren
KFUM Arvika
10 KFUM Arvika 118 PB
103108113118122125128131135140142
150 Tuva Ljunggrenoooxxoxxx
216 Amandine Rashidi ooxooxxx
242 Julia Karlsson---ooooooox
F12 Längd
Hoppzon
5/6 12:30
1 Elisa Östin
Karlskoga FI
10 Karlskoga FI 4.54 0.0
2 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 4.14 +0.8 PB
3 Hanna Engström
KFUM Arvika
10 KFUM Arvika 4.12 0.0 PB
4 Ebba Karlsson
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 4.11 0.0 PB
5 Tuva Ljunggren
KFUM Arvika
10 KFUM Arvika 3.91 +0.2 PB
6 Thea Frykholm
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 3.84 +2.7
7 Ida Enqvist
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 3.45 +1.1 PB
8 Filippa Hovdebo
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 3.39 -0.1
9 Alice Edgren
IK Vikings FK
10 IK Vikings FK 3.18 +2.2
123456
34 Ida Enqvist3.44 0.03.45 +1.13.39 0.0x 3.30 0.03.39 -1.0
63 Ebba Karlsson4.11 0.04.10 +1.64.04 0.03.94 +2.93.93 -0.33.86 +0.3
150 Tuva Ljunggren3.82 0.03.87 +3.43.91 +0.23.75 +2.63.72 +1.13.56 0.0
53 Filippa Hovdebo3.39 -0.13.38 +3.8x x 3.09 -2.42.90 0.0
41 Thea Frykholm3.75 -0.73.84 +2.73.68 0.03.77 +1.53.72 +0.13.74 -0.4
119 Alice Edgren3.15 0.03.18 +2.23.11 +0.6
145 Hanna Engström4.00 +2.14.04 +2.04.12 0.04.06 0.04.04 -1.04.04 +1.5
141 Elisa Östin4.51 +0.24.40 +1.34.54 0.04.46 0.04.26 -1.44.30 0.0
242 Julia Karlsson4.01 0.04.14 +0.83.95 +0.43.95 0.03.86 -1.23.88 -1.7
F12 Kula
Vikt: 2,0kg
5/6 09:30
1 Elisa Östin
Karlskoga FI
10 Karlskoga FI 9.88 PB
2 Erica Berglund
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 9.00 PB
3 Hanna Engström
KFUM Arvika
10 KFUM Arvika 8.12 PB
4 Tuva Ljunggren
KFUM Arvika
10 KFUM Arvika 7.74 PB
5 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 7.36 PB
123456
145 Hanna Engström7.817.927.907.948.058.12
141 Elisa Östin9.709.439.759.439.479.88
150 Tuva Ljunggren7.746.997.32x7.017.74
21 Erica Berglund7.11x7.856.848.019.00
242 Julia Karlsson5.756.757.367.016.706.89
F12 Diskus
Vikt: 0,6kg
5/6 15:40
1 Tuva Ljunggren
KFUM Arvika
10 KFUM Arvika 22.44
2 Elisa Östin
Karlskoga FI
10 Karlskoga FI 20.81
123456
141 Elisa Östin-x20.81x-17.66
150 Tuva Ljunggren-x17.84--22.44
F12 Slägga
Vikt: 2,0kg
5/6 11:00
1 Elisa Östin
Karlskoga FI
10 Karlskoga FI 29.10 PB
2 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 19.78
123456
141 Elisa Östin--29.10--27.44
242 Julia Karlsson--18.37--19.78
F12 Spjut
Vikt: 400g
5/6 15:00
1 Elisa Östin
Karlskoga FI
10 Karlskoga FI 29.19 PB
2 Erica Berglund
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 19.16 PB
3 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 18.28
4 Tuva Ljunggren
KFUM Arvika
10 KFUM Arvika 18.21 PB
5 Amandine Rashidi
Ransäters AIS
10 Ransäters AIS 12.95
6 Alice Edgren
IK Vikings FK
10 IK Vikings FK 11.46 SB
123456
21 Erica Berglund--18.39--19.16
242 Julia Karlsson--18.28--17.29
150 Tuva Ljunggren--16.83--18.21
119 Alice Edgren--10.29--11.46
216 Amandine Rashidi --12.95--9.11
141 Elisa Östin--28.08--29.19
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 100 m
5/6 11:25
Vind: +0.7
1 Alexander Oliver
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 11.24 SB
2 Eric Larsson
IF Göta Karlstad
93 IF Göta Karlstad 11.28
3 Rikard Throgen-Hedin
SK Bore
03 SK Bore 11.47 PB
4 Leo Blomberg
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 11.68
5 Alfred Bäckryd
Kils AIK
04 Kils AIK 12.61 PB
Filip Olsson
Bromma IF
06 Bromma IF DNS
Ali Dawood
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad DNS
Män Höjd
5/6 13:00
1 Melwin Lycke Holm
Kils AIK
04 Kils AIK 213 SB
2 Erik Nilsson
Karlskoga FI
04 Karlskoga FI 176
3 Rikard Throgen-Hedin
SK Bore
03 SK Bore 176
4 Emil Nilsson
IF Göta Karlstad
99 IF Göta Karlstad 168
160164168172176180183185190195200205210213216
257 Emil Nilssonooxxoxxx
138 Erik Nilsson--oooxxx
230 Rikard Throgen-Hedinoo-oxxoxxx
181 Melwin Lycke Holm-----o-oooooooxxx
Män Längd
5/6 10:10
1 Filip Olsson
Bromma IF
06 Bromma IF 6.88 0.0 SB
2 Oskar Erixon
IF Göta Karlstad
99 IF Göta Karlstad 6.42 -1.9 SB
3 Alexander Oliver
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 5.97 -1.3
123456
36 Oskar Erixonx x 6.25 -1.0x 6.42 -1.9x
83 Alexander Oliver5.37 +0.55.68 -2.85.97 -1.35.92 0.05.76 -1.4-
2 Filip Olsson6.44 0.06.50 -1.06.23 0.06.88 0.0x 6.31 0.0
Män Kula
Vikt: 7,26kg
5/6 15:00
1 Rikard Throgen-Hedin
SK Bore
03 SK Bore 12.23
123456
230 Rikard Throgen-Hedin11.7712.23xx11.3611.04
Män Diskus
Vikt: 2,0kg
5/6 16:30
1 Rikard Throgen-Hedin
SK Bore
03 SK Bore 43.49 PB
123456
230 Rikard Throgen-Hedinxxx--43.49
Män Spjut
Vikt: 800g
5/6 09:00
1 Rikard Throgen-Hedin
SK Bore
03 SK Bore 41.02 PB
123456
230 Rikard Throgen-Hedin--41.02xx-
P17 100 m
5/6 11:30
Vind: +0.7
1 Andrei Popa
Mariestads AIF
06 Mariestads AIF 11.38
Filip Olsson
Bromma IF
06 Bromma IF DNS
Alexander Oliver
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad DNS
Ali Dawood
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad DNS
P17 800 m
1 Nils Erixon
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 2:08.88
P17 Höjd
5/6 13:00
1 Andrei Popa
Mariestads AIF
06 Mariestads AIF 185
180183185190
209 Andrei Popaxo-oxxx
P17 Spjut
Vikt: 700g
5/6 09:00
1 Noah Johansson
Kils AIK
06 Kils AIK 43.08
123456
176 Noah Johansson--43.08---
P15 80 m
5/6 11:15
Vind: +2.2
1 Leo Blomberg
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 9.50
2 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 10.43
P15 800 m
5/6 16:10
1 Thomas Ferletta
Karlskoga FI
07 Karlskoga FI 2:10.84 PB
P15 Höjd
5/6 13:00
1 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 180
168172176180183
199 Albin Westlundoxoxxoxxoxxx
P15 Längd
5/6 10:10
1 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 5.26 0.0
123456
199 Albin Westlund5.26 0.05.12 -2.4- - - -
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
5/6 15:00
1 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 12.61
2 Leo Blomberg
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 11.90
123456
199 Albin Westlund12.1112.2211.9711.9812.6112.34
24 Leo Blomberg11.17x11.22x11.90x
P15 Diskus
Vikt: 1,0kg
5/6 16:30
1 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 32.75
2 Fredrik Jansson
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 25.86 PB
123456
199 Albin Westlundx-32.75-x31.70
56 Fredrik Jansson-x22.57--25.86
P15 Slägga
Vikt: 4,0kg
5/6 12:00
1 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 33.32
2 Fredrik Jansson
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 27.87 PB
123456
56 Fredrik Jansson--26.42--27.87
199 Albin Westlund-x33.32-xx
P15 Spjut
Vikt: 600g
5/6 09:00
1 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 45.09 PB
123456
199 Albin Westlund--45.09xx-
P14 80 m
5/6 11:00
Vind: -0.2
1 Robin Lövdal
Karlskoga FI
08 Karlskoga FI 10.34 PB
2 Olle Fischer
IK Vikings FK
08 IK Vikings FK 10.61
3 Anton Halkonen
Ludvika FFI
08 Ludvika FFI 11.45 PB
4 Ludvig Walan
Kils AIK
08 Kils AIK 11.63
P14 800 m
5/6 16:10
1 Lucas Björfelt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 2:12.78
2 Olle Fischer
IK Vikings FK
08 IK Vikings FK 2:19.84
P14 Höjd
5/6 13:00
1 Robin Lövdal
Karlskoga FI
08 Karlskoga FI 176 PB
2 Ludvig Walan
Kils AIK
08 Kils AIK 160 PB
138145150155160164168172176180
135 Robin Lövdal-ooooxxoooxoxxx
198 Ludvig Walanoooxoxoxxx
P14 Längd
5/6 10:10
1 Robin Lövdal
Karlskoga FI
08 Karlskoga FI 5.23 -1.2 PB
2 Gustav Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 4.67 -0.3
3 Olle Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 4.45 -1.9
123456
239 Olle Höökx 4.39 -0.3x x 4.45 -1.9x
238 Gustav Höök4.30 -2.2x 4.39 -2.14.65 0.04.67 -0.3x
135 Robin Lövdalx 5.23 -1.25.19 +0.9- 4.02 -1.9x
P14 Kula
Vikt: 4,0kg
5/6 15:00
1 Gustav Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 10.24
2 Anton Halkonen
Ludvika FFI
08 Ludvika FFI 9.48
3 Ludvig Walan
Kils AIK
08 Kils AIK 7.90 PB
4 Olle Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 7.57
5 Isak Olsson
Glanshammars IF
08 Glanshammars IF 7.39
123456
9 Isak Olssonxx7.39xxx
198 Ludvig Walan7.487.477.81x7.906.78
208 Anton Halkonen8.858.909.489.319.339.32
238 Gustav Höök10.0410.1010.249.80xx
239 Olle Höök7.007.397.077.577.147.33
P14 Diskus
Vikt: 1,0kg
5/6 17:10
1 Gustav Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 28.14
2 Anton Halkonen
Ludvika FFI
08 Ludvika FFI 27.93
3 Isak Olsson
Glanshammars IF
08 Glanshammars IF 23.89
4 Elton Järpegård
Säffle FIK
08 Säffle FIK 23.78
5 Lucas Nordlund
Kils AIK
08 Kils AIK 20.52
6 Olle Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 18.28
123456
239 Olle Höök--17.81--18.28
9 Isak Olssonxx20.83--23.89
191 Lucas Nordlund--20.52-x19.62
238 Gustav Höök--28.14-x27.69
240 Elton Järpegård-x23.78xxx
208 Anton Halkonen-x26.38x-27.93
P14 Slägga
Vikt: 4,0kg
5/6 12:00
1 Isak Olsson
Glanshammars IF
08 Glanshammars IF 27.81
123456
9 Isak Olssonxx27.15--27.81
P14 Spjut
Vikt: 600g
5/6 16:30
1 Gustav Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 37.10
2 Olle Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 27.35
3 Anton Halkonen
Ludvika FFI
08 Ludvika FFI 26.94
4 Elton Järpegård
Säffle FIK
08 Säffle FIK 24.61
5 Ludvig Walan
Kils AIK
08 Kils AIK 22.92 PB
123456
238 Gustav Höök--37.10--33.85
239 Olle Höök--25.04--27.35
240 Elton Järpegård--24.61--22.02
198 Ludvig Walan--22.92--21.64
208 Anton Halkonen--26.94--25.12
P13 60 m
5/6 09:55
Vind: +0.3
1 Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK 8.71
2 Felix Sjöstedt
Glanshammars IF
09 Glanshammars IF 8.83 PB
3 Vidar Hagen-Kersten
KFUM Arvika
09 KFUM Arvika 9.93
P13 Höjd
5/6 16:00
1 Anton Pranjic
IFK Kristinehamn
09 IFK Kristinehamn 140 PB
120123126129134140143
109 Anton Pranjicooooooxxx
P13 Längd
Hoppzon
5/6 11:00
1 Isak Grenegård
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.81 +1.6 PB
2 Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK 4.67 +0.4 PB
123456
44 Isak Grenegård4.67 -0.54.77 0.04.59 +1.64.63 +0.14.66 +0.74.81 +1.6
205 Arvid Kvarnback4.11 -1.44.67 +0.4x x x 4.66 -0.9
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
5/6 09:00
1 Anton Pranjic
IFK Kristinehamn
09 IFK Kristinehamn 12.35 PB
2 Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK 10.22
3 Felix Sjöstedt
Glanshammars IF
09 Glanshammars IF 9.91
4 Rasmus Ahlström
Glanshammars IF
09 Glanshammars IF 8.72 PB
5 Ville Bjuhr
IFK Kristinehamn
10 IFK Kristinehamn 8.50
123456
109 Anton Pranjic11.9511.8211.9012.35x12.01
107 Ville Bjuhr8.508.358.468.258.248.25
205 Arvid Kvarnback9.7210.199.6510.1010.22x
10 Felix Sjöstedt9.519.508.889.549.919.12
4 Rasmus Ahlström8.497.957.528.318.728.29
P13 Diskus
Vikt: 0,6kg
5/6 17:10
1 Anton Pranjic
IFK Kristinehamn
09 IFK Kristinehamn 24.97
2 Ville Bjuhr
IFK Kristinehamn
10 IFK Kristinehamn 24.05
3 Isak Grenegård
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 19.81 SB
4 Rasmus Ahlström
Glanshammars IF
09 Glanshammars IF 18.39
123456
109 Anton Pranjicxxx-x24.97
107 Ville Bjuhr--23.50--24.05
4 Rasmus Ahlströmxx18.39-x17.41
44 Isak Grenegård--19.81--19.31
P13 Slägga
Vikt: 3,0kg
5/6 12:00
1 Anton Pranjic
IFK Kristinehamn
09 IFK Kristinehamn 31.07
2 Felix Sjöstedt
Glanshammars IF
09 Glanshammars IF 27.13
3 Ville Bjuhr
IFK Kristinehamn
10 IFK Kristinehamn 24.00 PB
123456
107 Ville Bjuhrx-24.00-xx
109 Anton Pranjic--31.04--31.07
10 Felix Sjöstedtxx25.95-x27.13
P13 Spjut
Vikt: 400g
5/6 13:15
1 Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK 37.05 PB
2 Isak Grenegård
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 28.65
3 Anton Pranjic
IFK Kristinehamn
09 IFK Kristinehamn 27.49 PB
4 Liam Olsson
IF Göta Karlstad
11 IF Göta Karlstad 22.76 PB
5 Rasmus Ahlström
Glanshammars IF
09 Glanshammars IF 20.79 PB
123456
44 Isak Grenegård--28.14--28.65
205 Arvid Kvarnback--34.50--37.05
84 Liam Olsson--22.76---
4 Rasmus Ahlström--20.79--20.31
109 Anton Pranjic--24.27--27.49
P12 60 m
5/6 09:55
Vind: +0.3
1 Arvid Johansson
Karlskoga FI
10 Karlskoga FI 9.02 PB
Emil Sjöholm
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro DNS
P12 Längd
Hoppzon
5/6 11:00
1 Arvid Johansson
Karlskoga FI
10 Karlskoga FI 4.32 +1.9
123456
134 Arvid Johansson3.98 0.04.24 +1.34.20 +0.74.32 +1.9- -
P12 Spjut
Vikt: 400g
5/6 13:15
1 Ville Bjuhr
IFK Kristinehamn
10 IFK Kristinehamn 22.19 PB
2 Bawi Uk Thwang James
SK Bore
10 SK Bore 21.99 PB
3 Liam Mathiasson
Kils AIK
11 Kils AIK 20.78
4 Arvid Johansson
Karlskoga FI
10 Karlskoga FI 18.86
123456
184 Liam Mathiasson--20.71--20.78
134 Arvid Johansson--18.86--16.05
231 Bawi Uk Thwang James--18.86--21.99
107 Ville Bjuhr--22.19--21.16
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Veteraner Kvinnor Slägga
5/6 09:00
1 Camilla Mattsson
Kils AIK
73 Kils AIK 40.78
123456
185 Camilla Mattsson--39.56-40.78-
Veteraner Kvinnor Spjut
5/6 11:00
1 Soile Östin
Karlskoga FI
70 Karlskoga FI 25.32
123456
142 Soile Östinx-22.86--25.32
Veteraner Män 800 m
1 Sören Persson
IF Göta Karlstad
65 IF Göta Karlstad 2:12.83
2 Christoffer Thalén
IF Göta Karlstad
87 IF Göta Karlstad 2:24.63
Veteraner Män Längd
5/6 10:10
1 Olle Borg
KFUM Arvika
47 KFUM Arvika 4.50 0.0
123456
143 Olle Borg4.25 -1.74.30 -1.24.32 -0.44.27 0.03.96 0.04.50 0.0