Resultater Ljungby Mångkamp

Sunnerbovallen, Ljungby   2022-05-21 - 2022-05-22

Arrangör: Ljungby FIK Tävlingsledare: Mia Jansson Senast uppdaterad: 2022-05-23 02:00:17
2022-05-21 2022-05-22 Alla dagar
Visa Resultatkort
Kvinnor Sjukamp
Poäng Poängdiff.
1 Erika Wärff
Malmö AI
00 Malmö AI 5287 0
Frida Bergvall
Högby IF
99 Högby IF 2420 -2867 DNF
Sophie Reid
IK Ymer
02 IK Ymer 1645 -3642 DNF
100 m häck
Höjd: 84,0cm
HöjdKula
Vikt: 4,0kg
200 mLängdSpjut
Vikt: 600g
800 m
334 Erika Wärff
Malmö AI
14.58 +1.2
898
171
867
13.35
751
26.76 0.0
732
5.49 0.0
697
39.02
649
2:29.96
693
335 Frida Bergvall
Högby IF
16.71 +1.2
630
150
621
11.95
658
29.59 0.0
511
-
331 Sophie Reid
IK Ymer
14.41 +1.2
921
159
724
-
Kvinnor Sjukamp 100 m häck
IAAF Kvinnor 100m häck
Höjd: 84,0cm
21/5 11:30
Vind: +1.2
Poäng
1 Sophie Reid
IK Ymer
02 IK Ymer 14.41 921
2 Erika Wärff
Malmö AI
00 Malmö AI 14.58 898
3 Frida Bergvall
Högby IF
99 Högby IF 16.71 630
Kvinnor Sjukamp Höjd
IAAF Kvinnor Höjd
21/5 12:20
Poäng
1 Erika Wärff
Malmö AI
00 Malmö AI 171 867
2 Sophie Reid
IK Ymer
02 IK Ymer 159 724
3 Frida Bergvall
Högby IF
99 Högby IF 150 621
138141144147150153156159162165168171174
331 Sophie Reid---ooooxxox-
335 Frida Bergvallooxoxxooxxx
334 Erika Wärff--------ooooxxx
Kvinnor Sjukamp Kula
IAAF Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
21/5 15:20
Poäng
1 Erika Wärff
Malmö AI
00 Malmö AI 13.35 751
2 Frida Bergvall
Högby IF
99 Högby IF 11.95 658
123
335 Frida Bergvall11.95x11.92
334 Erika Wärff12.3313.3513.28
Kvinnor Sjukamp 200 m
IAAF Kvinnor 200m
21/5 16:40
Vind: 0.0
Poäng
1 Erika Wärff
Malmö AI
00 Malmö AI 26.76 732
2 Frida Bergvall
Högby IF
99 Högby IF 29.59 511
Kvinnor Sjukamp Längd
IAAF Kvinnor Längd
22/5 11:00
Poäng
1 Erika Wärff
Malmö AI
00 Malmö AI 5.49 0.0 697
123
334 Erika Wärff5.47 +0.25.49 0.0x
Kvinnor Sjukamp Spjut
IAAF Kvinnor Spjut
Vikt: 600g
22/5 13:00
Poäng
1 Erika Wärff
Malmö AI
00 Malmö AI 39.02 649
123
334 Erika Wärff38.3835.6039.02
Kvinnor Sjukamp 800 m
IAAF Kvinnor 800m
22/5 14:30
Poäng
1 Erika Wärff
Malmö AI
00 Malmö AI 2:29.96 693
F19 Sjukamp
Poäng Poängdiff.
1 Justina Esangbedo
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 4928 0
2 Ebba Hedberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 4927 -1
3 Laura Fodor
Hässelby SK
03 Hässelby SK 4734 -194
4 Madeleine Söderqvist
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 4659 -269
5 Moa Ehrenbrand
Strands IF
03 Strands IF 4070 -858
6 Sydney Karström
KFUM Kristianstad
04 KFUM Kristianstad 3891 -1037
7 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 3320 -1608
100 m häck
Höjd: 84,0cm
HöjdKula
Vikt: 4,0kg
200 mLängdSpjut
Vikt: 600g
800 m
324 Justina Esangbedo
Kvarnsvedens GOIF FIK
14.97 +0.7
846
150
621
14.10
801
26.70 -1.4
737
5.70 +1.4
759
36.88
608
2:41.50
556
325 Ebba Hedberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
15.10 +1.7
828
168
830
10.74
578
27.20 -0.8
695
5.81 +2.0
792
37.28
615
2:38.60
589
323 Laura Fodor
Hässelby SK
14.83 +1.7
864
156
689
10.20
543
26.92 -0.8
718
5.48 +2.2
694
27.30
426
2:21.77
800
321 Madeleine Söderqvist
Huddinge AIS
14.98 +1.7
844
153
655
9.32
485
26.84 -1.4
725
5.66 0.0
747
30.22
481
2:27.68
722
328 Moa Ehrenbrand
Strands IF
16.32 +0.7
676
156
689
10.91
589
27.84 -1.4
643
4.70 +0.4
479
33.76
548
2:51.74
446
319 Sydney Karström
KFUM Kristianstad
15.05 +0.7
835
153
655
11.16
606
28.53 -1.4
590
5.20 +1.7
614
23.24
349
3:14.53
242
318 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
DNF
150
621
9.30
484
29.06 -0.8
550
4.93 0.0
540
32.88
531
2:38.21
594
F19 Sjukamp 100 m häck
IAAF Kvinnor 100m häck
Höjd: 84,0cm
21/5 11:30
Heat 1
Vind: +0.7
Poäng Tot. plac.
1 Justina Esangbedo
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 14.97 846 2
2 Sydney Karström
KFUM Kristianstad
04 KFUM Kristianstad 15.05 835 4
3 Moa Ehrenbrand
Strands IF
03 Strands IF 16.32 676 6
Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad DNF
Heat 2
Vind: +1.7
Poäng Tot. plac.
1 Laura Fodor
Hässelby SK
03 Hässelby SK 14.83 864 1
2 Madeleine Söderqvist
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 14.98 844 3
3 Ebba Hedberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 15.10 828 5
F19 Sjukamp Höjd
IAAF Kvinnor Höjd
21/5 12:20
Poäng
1 Ebba Hedberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 168 830
2 Moa Ehrenbrand
Strands IF
03 Strands IF 156 689
3 Laura Fodor
Hässelby SK
03 Hässelby SK 156 689
4 Madeleine Söderqvist
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 153 655
5 Sydney Karström
KFUM Kristianstad
04 KFUM Kristianstad 153 655
6 Justina Esangbedo
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 150 621
7 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 150 621
141144147150153156159162165168171
324 Justina Esangbedoooxooxxx
319 Sydney Karströmooooxxoxxx
323 Laura Fodoroooooxoxxx
318 Matilda Åkermanoooxoxxx
321 Madeleine Söderqvist--oxxoxoxxx
328 Moa Ehrenbrand---oooxxx
325 Ebba Hedberg---ooooxxoooxxx
F19 Sjukamp Kula
IAAF Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
21/5 15:20
Poäng
1 Justina Esangbedo
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 14.10 801
2 Sydney Karström
KFUM Kristianstad
04 KFUM Kristianstad 11.16 606
3 Moa Ehrenbrand
Strands IF
03 Strands IF 10.91 589
4 Ebba Hedberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 10.74 578
5 Laura Fodor
Hässelby SK
03 Hässelby SK 10.20 543
6 Madeleine Söderqvist
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 9.32 485
7 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 9.30 484
123
318 Matilda Åkerman9.219.30x
319 Sydney Karström10.2510.6511.16
321 Madeleine Söderqvist8.94x9.32
323 Laura Fodor10.209.969.83
325 Ebba Hedberg10.74x10.26
324 Justina Esangbedo13.2713.6614.10
328 Moa Ehrenbrand10.6710.91x
F19 Sjukamp 200 m
IAAF Kvinnor 200m
21/5 16:40
Heat 1
Vind: -1.4
Poäng Tot. plac.
1 Justina Esangbedo
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 26.70 737 1
2 Madeleine Söderqvist
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 26.84 725 2
3 Moa Ehrenbrand
Strands IF
03 Strands IF 27.84 643 5
4 Sydney Karström
KFUM Kristianstad
04 KFUM Kristianstad 28.53 590 6
Heat 2
Vind: -0.8
Poäng Tot. plac.
1 Laura Fodor
Hässelby SK
03 Hässelby SK 26.92 718 3
2 Ebba Hedberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 27.20 695 4
3 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 29.06 550 7
F19 Sjukamp Längd
IAAF Kvinnor Längd
22/5 11:00
Poäng
1 Ebba Hedberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 5.81 +2.0 792
2 Justina Esangbedo
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 5.70 +1.4 759
3 Madeleine Söderqvist
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 5.66 0.0 747
4 Laura Fodor
Hässelby SK
03 Hässelby SK 5.48 +2.2 694
5 Sydney Karström
KFUM Kristianstad
04 KFUM Kristianstad 5.20 +1.7 614
6 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 4.93 0.0 540
7 Moa Ehrenbrand
Strands IF
03 Strands IF 4.70 +0.4 479
123
321 Madeleine Söderqvistx x 5.66 0.0
318 Matilda Åkerman4.93 0.04.80 0.0x
319 Sydney Karström4.83 +0.95.13 +0.65.20 +1.7
328 Moa Ehrenbrand4.70 +0.44.53 0.04.64 +1.3
323 Laura Fodor4.79 +3.05.32 +2.85.48 +2.2
325 Ebba Hedberg5.64 -0.1x 5.81 +2.0
324 Justina Esangbedo5.29 0.0x 5.70 +1.4
F19 Sjukamp Spjut
IAAF Kvinnor Spjut
Vikt: 600g
22/5 13:00
Poäng
1 Ebba Hedberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 37.28 615
2 Justina Esangbedo
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 36.88 608
3 Moa Ehrenbrand
Strands IF
03 Strands IF 33.76 548
4 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 32.88 531
5 Madeleine Söderqvist
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 30.22 481
6 Laura Fodor
Hässelby SK
03 Hässelby SK 27.30 426
7 Sydney Karström
KFUM Kristianstad
04 KFUM Kristianstad 23.24 349
123
321 Madeleine Söderqvist30.2227.34x
328 Moa Ehrenbrand30.7433.1733.76
323 Laura Fodor27.3024.8023.74
319 Sydney Karström22.4323.2423.02
324 Justina Esangbedo36.8835.8234.69
318 Matilda Åkermanx32.88x
325 Ebba Hedberg33.3637.2837.28
F19 Sjukamp 800 m
IAAF Kvinnor 800m
22/5 14:30
Poäng
1 Laura Fodor
Hässelby SK
03 Hässelby SK 2:21.77 800
2 Madeleine Söderqvist
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 2:27.68 722
3 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 2:38.21 594
4 Ebba Hedberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 2:38.60 589
5 Justina Esangbedo
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 2:41.50 556
6 Moa Ehrenbrand
Strands IF
03 Strands IF 2:51.74 446
7 Sydney Karström
KFUM Kristianstad
04 KFUM Kristianstad 3:14.53 242
F17 Sjukamp
Poäng Poängdiff.
1 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 5266 0
2 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 4960 -306
3 Doris Theander
Varbergs GIF
05 Varbergs GIF 4883 -383
4 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4719 -547
5 Linnéa Säfström
Klippans FK
05 Klippans FK 4552 -714
6 Ebba Cronholm
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 4018 -1248
100 m häck
Höjd: 76,2cm
HöjdKula
Vikt: 3,0kg
200 mLängdSpjut
Vikt: 500g
800 m
304 Alva Back
Turebergs FK
14.57 0.0
899
162
759
11.93
656
26.68 -1.1
739
5.12 +0.8
592
45.97
782
2:18.88
839
308 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
14.83 0.0
864
162
759
11.50
628
26.34 -1.1
768
5.41 +1.5
674
32.47
523
2:25.96
744
316 Doris Theander
Varbergs GIF
14.79 0.0
870
162
759
11.19
608
26.89 -1.1
721
5.53 +1.9
709
37.27
615
2:37.54
601
305 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
15.00 0.0
842
153
655
15.70
908
27.19 -1.1
696
4.68 +0.5
474
32.71
528
2:36.30
616
312 Linnéa Säfström
Klippans FK
15.10 0.0
828
150
621
13.13
736
26.64 -1.1
742
4.95 +1.9
546
30.74
491
2:38.73
588
313 Ebba Cronholm
Ljungby FIK
15.81 0.0
738
153
655
9.36
488
27.67 -1.1
657
2.35 +1.1
17
31.06
497
2:09.89
966
F17 Sjukamp 100 m häck
IAAF Kvinnor 100m häck
Höjd: 76,2cm
21/5 12:00
Vind: 0.0
Poäng
1 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 14.57 899
2 Doris Theander
Varbergs GIF
05 Varbergs GIF 14.79 870
3 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 14.83 864
4 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 15.00 842
5 Linnéa Säfström
Klippans FK
05 Klippans FK 15.10 828
6 Ebba Cronholm
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 15.81 738
F17 Sjukamp Höjd
IAAF Kvinnor Höjd
21/5 12:50
Poäng
=1 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 162 759
=1 Doris Theander
Varbergs GIF
05 Varbergs GIF 162 759
3 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 162 759
4 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 153 655
5 Ebba Cronholm
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 153 655
6 Linnéa Säfström
Klippans FK
05 Klippans FK 150 621
141144147150153156159162165
304 Alva Back-ooooooxxx
312 Linnéa Säfströmoooxoxxx
305 Kajsa Cabanas Andersson-ooxoxoxxx
313 Ebba Cronholm-ooxoxxoxxx
308 Lisa Mårtensson----xoooxoxxx
316 Doris Theander---oooooxxx
F17 Sjukamp Kula
IAAF Kvinnor Kula
Vikt: 3,0kg
21/5 16:30
Poäng
1 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 15.70 908
2 Linnéa Säfström
Klippans FK
05 Klippans FK 13.13 736
3 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 11.93 656
4 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 11.50 628
5 Doris Theander
Varbergs GIF
05 Varbergs GIF 11.19 608
6 Ebba Cronholm
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 9.36 488
123
313 Ebba Cronholm8.909.368.18
308 Lisa Mårtensson10.52x11.50
316 Doris Theander11.19xx
305 Kajsa Cabanas Andersson13.8214.1515.70
312 Linnéa Säfström13.1312.8810.70
304 Alva Back11.7011.8711.93
F17 Sjukamp 200 m
IAAF Kvinnor 200m
21/5 17:40
Vind: -1.1
Poäng
1 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 26.34 768
2 Linnéa Säfström
Klippans FK
05 Klippans FK 26.64 742
3 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 26.68 739
4 Doris Theander
Varbergs GIF
05 Varbergs GIF 26.89 721
5 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 27.19 696
6 Ebba Cronholm
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 27.67 657
F17 Sjukamp Längd
IAAF Kvinnor Längd
22/5 10:50
Poäng
1 Doris Theander
Varbergs GIF
05 Varbergs GIF 5.53 +1.9 709
2 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 5.41 +1.5 674
3 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 5.12 +0.8 592
4 Linnéa Säfström
Klippans FK
05 Klippans FK 4.95 +1.9 546
5 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.68 +0.5 474
6 Ebba Cronholm
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 2.35 +1.1 17
123
308 Lisa Mårtensson5.37 +1.25.27 +1.65.41 +1.5
316 Doris Theander5.46 +2.25.43 +2.15.53 +1.9
305 Kajsa Cabanas Andersson4.45 +1.64.46 0.04.68 +0.5
312 Linnéa Säfström4.92 +1.04.95 +1.9x
313 Ebba Cronholm2.35 +1.1x x
304 Alva Back4.39 +0.15.05 +1.25.12 +0.8
F17 Sjukamp Spjut
IAAF Kvinnor Spjut
Vikt: 500g
22/5 12:40
Poäng
1 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 45.97 782
2 Doris Theander
Varbergs GIF
05 Varbergs GIF 37.27 615
3 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 32.71 528
4 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 32.47 523
5 Ebba Cronholm
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 31.06 497
6 Linnéa Säfström
Klippans FK
05 Klippans FK 30.74 491
123
316 Doris Theander31.9737.2733.17
312 Linnéa Säfström28.91x30.74
308 Lisa Mårtensson27.4729.8932.47
313 Ebba Cronholm25.1031.0628.07
304 Alva Back43.8841.4745.97
305 Kajsa Cabanas Andersson28.9631.8232.71
F17 Sjukamp 800 m
IAAF Kvinnor 800m
22/5 14:10
Poäng
1 Ebba Cronholm
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 2:09.89 966
2 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 2:18.88 839
3 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 2:25.96 744
4 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 2:36.30 616
5 Doris Theander
Varbergs GIF
05 Varbergs GIF 2:37.54 601
6 Linnéa Säfström
Klippans FK
05 Klippans FK 2:38.73 588
F15 Sexkamp
Poäng Poängdiff.
1 Wilda Runeborg
Råby-Rekarne FIF
07 Råby-Rekarne FIF 4003 0
2 Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF 3684 -319
3 Saga Andersson
IK Ymer
08 IK Ymer 3168 -835
4 Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 3165 -838
5 Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 2893 -1110
6 Elsa Wiesel
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 2434 -1569
7 Stina Johansson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 2303 -1700
Natalie Rantzer
Högby IF
07 Högby IF 1532 -2471 DNF
80 m häck
Höjd: 76,2cm
HöjdKula
Vikt: 3,0kg
LängdSpjut
Vikt: 500g
600 m
296 Wilda Runeborg
Råby-Rekarne FIF
12.62 0.0
774
156
689
10.70
575
5.10 0.0
587
39.77
663
1:45.02
715
297 Julia Falk
Skruvs IF
12.35 0.0
815
153
655
10.51
563
4.66 +0.9
469
34.32
559
1:50.12
623
284 Saga Andersson
IK Ymer
13.38 +0.1
661
144
555
8.19
412
4.52 +0.6
433
26.07
402
1:45.54
705
290 Tuva Grimheden
Högby IF
12.86 0.0
737
144
555
9.45
494
4.13 +0.6
338
23.34
351
1:46.36
690
283 Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
14.81 0.0
472
147
588
9.62
505
4.21 -1.0
357
30.04
477
1:57.96
494
286 Elsa Wiesel
Ljungby FIK
15.42 +0.1
400
132
429
7.99
399
3.90 0.0
285
23.97
363
1:53.96
558
285 Stina Johansson
Ljungby FIK
14.61 +0.1
497
141
523
8.45
428
4.59 +1.1
451
x
2:04.00
404
291 Natalie Rantzer
Högby IF
13.57 +0.1
634
126
369
9.99
529
-
F15 Sexkamp 80 m häck
SFIF Kompletteringstabell Flickor 80m häck
Höjd: 76,2cm
21/5 10:00
Heat 1
Vind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF 12.35 815 1
2 Wilda Runeborg
Råby-Rekarne FIF
07 Råby-Rekarne FIF 12.62 774 2
3 Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 12.86 737 3
4 Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 14.81 472 7
Heat 2
Vind: +0.1
Poäng Tot. plac.
1 Saga Andersson
IK Ymer
08 IK Ymer 13.38 661 4
2 Natalie Rantzer
Högby IF
07 Högby IF 13.57 634 5
3 Stina Johansson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 14.61 497 6
4 Elsa Wiesel
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 15.42 400 8
F15 Sexkamp Höjd
IAAF Kvinnor Höjd
21/5 10:30
Poäng
1 Wilda Runeborg
Råby-Rekarne FIF
07 Råby-Rekarne FIF 156 689
2 Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF 153 655
3 Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 147 588
4 Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 144 555
5 Saga Andersson
IK Ymer
08 IK Ymer 144 555
6 Stina Johansson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 141 523
7 Elsa Wiesel
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 132 429
8 Natalie Rantzer
Högby IF
07 Högby IF 126 369
120123126129132135138141144147150153156159
285 Stina Johansson----oooxoxxx
286 Elsa Wieseloooooxxx
283 Vera Undin Cederberg-----oooxooxxx
290 Tuva Grimheden---ooooxxooxxx
284 Saga Andersson-----o-xxoxoxxx
297 Julia Falk-----ooooooxxoxxx
291 Natalie Rantzer--oxx-x
296 Wilda Runeborg-------oooxxoxoxoxxx
F15 Sexkamp Kula
IAAF Kvinnor Kula
Vikt: 3,0kg
21/5 12:30
Poäng
1 Wilda Runeborg
Råby-Rekarne FIF
07 Råby-Rekarne FIF 10.70 575
2 Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF 10.51 563
3 Natalie Rantzer
Högby IF
07 Högby IF 9.99 529
4 Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 9.62 505
5 Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 9.45 494
6 Stina Johansson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 8.45 428
7 Saga Andersson
IK Ymer
08 IK Ymer 8.19 412
8 Elsa Wiesel
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 7.99 399
123
283 Vera Undin Cederbergx9.629.41
297 Julia Falk10.519.8710.35
291 Natalie Rantzer9.999.34x
296 Wilda Runeborg10.0910.2010.70
290 Tuva Grimheden9.259.459.07
286 Elsa Wiesel7.99x7.01
285 Stina Johanssonx8.45x
284 Saga Andersson8.037.868.19
F15 Sexkamp Längd
IAAF Kvinnor Längd
22/5 10:00
Poäng
1 Wilda Runeborg
Råby-Rekarne FIF
07 Råby-Rekarne FIF 5.10 0.0 587
2 Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF 4.66 +0.9 469
3 Stina Johansson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 4.59 +1.1 451
4 Saga Andersson
IK Ymer
08 IK Ymer 4.52 +0.6 433
5 Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 4.21 -1.0 357
6 Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 4.13 +0.6 338
7 Elsa Wiesel
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 3.90 0.0 285
123
290 Tuva Grimhedenx x 4.13 +0.6
284 Saga Andersson4.33 +0.44.52 +0.64.35 -0.1
283 Vera Undin Cederberg4.02 +0.74.09 +1.64.21 -1.0
285 Stina Johanssonx 4.59 +1.14.34 0.0
286 Elsa Wiesel3.90 0.03.81 +0.9x
296 Wilda Runeborg5.10 0.04.94 +0.73.05 0.0
297 Julia Falk4.59 +0.74.66 +0.94.50 0.0
F15 Sexkamp Spjut
IAAF Kvinnor Spjut
Vikt: 500g
22/5 11:40
Poäng
1 Wilda Runeborg
Råby-Rekarne FIF
07 Råby-Rekarne FIF 39.77 663
2 Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF 34.32 559
3 Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 30.04 477
4 Saga Andersson
IK Ymer
08 IK Ymer 26.07 402
5 Elsa Wiesel
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 23.97 363
6 Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 23.34 351
Stina Johansson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK x
123
283 Vera Undin Cederbergxx30.04
296 Wilda Runeborg36.6239.0539.77
290 Tuva Grimheden23.3416.9518.37
285 Stina Johanssonxxx
284 Saga Andersson25.5626.07x
297 Julia Falk33.2232.3534.32
286 Elsa Wiesel23.97x21.87
F15 Sexkamp 600 m
SFIF Kompletteringstabell Flickor 600m
22/5 13:20
Poäng
1 Wilda Runeborg
Råby-Rekarne FIF
07 Råby-Rekarne FIF 1:45.02 715
2 Saga Andersson
IK Ymer
08 IK Ymer 1:45.54 705
3 Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 1:46.36 690
4 Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF 1:50.12 623
5 Elsa Wiesel
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 1:53.96 558
6 Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 1:57.96 494
7 Stina Johansson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 2:04.00 404
F13 Femkamp
Poäng Poängdiff.
1 Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF 3990 0
2 Ebba Hammarstrand
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF 3326 -664
3 Signe Wiesel
Ljungby FIK
10 Ljungby FIK 3099 -891
4 Tilde Nilsson
Ljungby FIK
10 Ljungby FIK 2849 -1141
Otilia Isberg
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden 902 -3088 DNF
60 m häck
Höjd: 68,6cm
HöjdSpjut
Vikt: 400g
Längd
Hoppzon
600 m
280 Nova Arvidsson
Stensjöns IF
10.46 -0.1
1003
135
814
19.21
627
4.44 0.0
784
1:59.38
762
281 Ebba Hammarstrand
Tjalve FIF
11.73 -0.1
760
129
744
15.65
509
3.84 0.0
565
2:00.16
748
276 Signe Wiesel
Ljungby FIK
13.07 -0.1
539
120
637
19.79
645
3.81 -0.1
554
2:01.46
724
275 Tilde Nilsson
Ljungby FIK
13.03 -0.1
545
114
565
16.94
553
3.85 +0.2
569
2:07.64
617
274 Otilia Isberg
FIK Färjestaden
10.97 -0.1
902
x
0
-
F13 Femkamp 60 m häck
SFIF Ungdomstabell F13 60m häck
Höjd: 68,6cm
21/5 10:20
Vind: -0.1
Poäng
1 Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF 10.46 1003
2 Otilia Isberg
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden 10.97 902
3 Ebba Hammarstrand
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF 11.73 760
4 Tilde Nilsson
Ljungby FIK
10 Ljungby FIK 13.03 545
5 Signe Wiesel
Ljungby FIK
10 Ljungby FIK 13.07 539
F13 Femkamp Höjd
SFIF Ungdomstabell F13 Höjd
21/5 11:00
Poäng
1 Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF 135 814
2 Ebba Hammarstrand
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF 129 744
3 Signe Wiesel
Ljungby FIK
10 Ljungby FIK 120 637
4 Tilde Nilsson
Ljungby FIK
10 Ljungby FIK 114 565
Otilia Isberg
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden x 0
105108111114117120123126129132135138
274 Otilia Isberg-----xxx
280 Nova Arvidsson-------xoxoxooxxx
275 Tilde Nilssonoooxoxxx
276 Signe Wiesel-ooooxoxxx
281 Ebba Hammarstrand-----xooxooxxx
F13 Femkamp Spjut
SFIF Ungdomstabell F13 Spjut
Vikt: 400g
21/5 13:50
Poäng
1 Signe Wiesel
Ljungby FIK
10 Ljungby FIK 19.79 645
2 Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF 19.21 627
3 Tilde Nilsson
Ljungby FIK
10 Ljungby FIK 16.94 553
4 Ebba Hammarstrand
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF 15.65 509
123
280 Nova Arvidsson19.2116.8016.60
275 Tilde Nilssonx11.7116.94
276 Signe Wiesel17.3217.5719.79
281 Ebba Hammarstrand15.6514.9313.47
F13 Femkamp Längd
SFIF Ungdomstabell F13 Längd
Hoppzon
21/5 15:30
Poäng
1 Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF 4.44 0.0 784
2 Tilde Nilsson
Ljungby FIK
10 Ljungby FIK 3.85 +0.2 569
3 Ebba Hammarstrand
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF 3.84 0.0 565
4 Signe Wiesel
Ljungby FIK
10 Ljungby FIK 3.81 -0.1 554
123
281 Ebba Hammarstrand3.66 0.03.78 +0.43.84 0.0
275 Tilde Nilsson3.65 0.03.85 +0.23.79 0.0
276 Signe Wiesel3.58 0.03.81 -0.13.70 0.0
280 Nova Arvidsson4.11 0.04.40 0.04.44 0.0
F13 Femkamp 600 m
SFIF Ungdomstabell F13 600m
21/5 17:10
Poäng
1 Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF 1:59.38 762
2 Ebba Hammarstrand
Tjalve FIF
09 Tjalve FIF 2:00.16 748
3 Signe Wiesel
Ljungby FIK
10 Ljungby FIK 2:01.46 724
4 Tilde Nilsson
Ljungby FIK
10 Ljungby FIK 2:07.64 617
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män Tiokamp
Poäng Poängdiff.
1 Kevin Duvert
Turebergs FK
98 Turebergs FK 6143 0
2 Theodor Duvert
Turebergs FK
01 Turebergs FK 5559 -584
3 Karl Zuber
Hässelby SK
98 Hässelby SK 4898 -1245
100 mLängdKula
Vikt: 7,26kg
Höjd400 m110 m häck
Höjd: 106,7cm
Diskus
Vikt: 2,0kg
StavSpjut
Vikt: 800g
1500 m
337 Kevin Duvert
Turebergs FK
11.56 -1.8
740
5.88 -1.7
561
10.87
538
183
653
51.37
753
16.39 -1.5
689
35.18
567
390
590
38.34
418
4:47.39
634
333 Theodor Duvert
Turebergs FK
12.21 -1.8
610
5.90 0.0
565
10.82
535
183
653
55.58
576
16.85 -1.5
640
30.39
472
390
590
39.37
433
5:13.32
485
336 Karl Zuber
Hässelby SK
11.62 -1.8
728
6.52 +0.3
702
11.63
584
183
653
52.15
718
19.39 -1.5
399
34.89
561
x
0
47.56
553
DNF
Män Tiokamp 100 m
IAAF Män 100m
21/5 13:00
Vind: -1.8
Poäng
1 Kevin Duvert
Turebergs FK
98 Turebergs FK 11.56 740
2 Karl Zuber
Hässelby SK
98 Hässelby SK 11.62 728
3 Theodor Duvert
Turebergs FK
01 Turebergs FK 12.21 610
Män Tiokamp Längd
IAAF Män Längd
21/5 13:40
Poäng
1 Karl Zuber
Hässelby SK
98 Hässelby SK 6.52 +0.3 702
2 Theodor Duvert
Turebergs FK
01 Turebergs FK 5.90 0.0 565
3 Kevin Duvert
Turebergs FK
98 Turebergs FK 5.88 -1.7 561
123
333 Theodor Duvert5.48 0.05.90 0.0
337 Kevin Duvert4.42 +0.15.69 0.05.88 -1.7
336 Karl Zuber6.28 0.06.52 +0.36.43 0.0
Män Tiokamp Kula
IAAF Män Kula
Vikt: 7,26kg
21/5 15:30
Poäng
1 Karl Zuber
Hässelby SK
98 Hässelby SK 11.63 584
2 Kevin Duvert
Turebergs FK
98 Turebergs FK 10.87 538
3 Theodor Duvert
Turebergs FK
01 Turebergs FK 10.82 535
123
336 Karl Zuber11.6311.5111.40
333 Theodor Duvert9.9610.82
337 Kevin Duvert10.5910.8710.54
Män Tiokamp Höjd
IAAF Män Höjd
21/5 16:50
Poäng
1 Kevin Duvert
Turebergs FK
98 Turebergs FK 183 653
2 Theodor Duvert
Turebergs FK
01 Turebergs FK 183 653
3 Karl Zuber
Hässelby SK
98 Hässelby SK 183 653
171174177180183186
333 Theodor Duvertooooxxoxxx
336 Karl Zuberoooxoxxox
337 Kevin Duvert-oooxoxxx
Män Tiokamp 400 m
IAAF Män 400m
21/5 19:00
Poäng
1 Kevin Duvert
Turebergs FK
98 Turebergs FK 51.37 753
2 Karl Zuber
Hässelby SK
98 Hässelby SK 52.15 718
3 Theodor Duvert
Turebergs FK
01 Turebergs FK 55.58 576
Män Tiokamp 110 m häck
IAAF Män 110m häck
Höjd: 106,7cm
22/5 10:00
Vind: -1.5
Poäng
1 Kevin Duvert
Turebergs FK
98 Turebergs FK 16.39 689
2 Theodor Duvert
Turebergs FK
01 Turebergs FK 16.85 640
3 Karl Zuber
Hässelby SK
98 Hässelby SK 19.39 399
Män Tiokamp Diskus
IAAF Män Diskus
Vikt: 2,0kg
22/5 10:50
Poäng
1 Kevin Duvert
Turebergs FK
98 Turebergs FK 35.18 567
2 Karl Zuber
Hässelby SK
98 Hässelby SK 34.89 561
3 Theodor Duvert
Turebergs FK
01 Turebergs FK 30.39 472
123
333 Theodor Duvert30.39
336 Karl Zuber34.8934.08
337 Kevin Duvert35.0835.1833.89
Män Tiokamp Stav
IAAF Män Stav
22/5 13:00
Poäng
1 Kevin Duvert
Turebergs FK
98 Turebergs FK 390 590
2 Theodor Duvert
Turebergs FK
01 Turebergs FK 390 590
Karl Zuber
Hässelby SK
98 Hässelby SK x 0
340350360370380390400
337 Kevin Duvertooxoxoxooxxx
336 Karl Zuber-----xxx
333 Theodor Duvert-oxxoxoxoxoxxx
Män Tiokamp Spjut
IAAF Män Spjut
Vikt: 800g
22/5 15:40
Poäng
1 Karl Zuber
Hässelby SK
98 Hässelby SK 47.56 553
2 Theodor Duvert
Turebergs FK
01 Turebergs FK 39.37 433
3 Kevin Duvert
Turebergs FK
98 Turebergs FK 38.34 418
123
337 Kevin Duvert38.3436.8637.05
336 Karl Zuber43.3347.5646.04
333 Theodor Duvert39.3737.4237.95
Män Tiokamp 1500 m
IAAF Män 1500m
22/5 17:00
Poäng
1 Kevin Duvert
Turebergs FK
98 Turebergs FK 4:47.39 634
2 Theodor Duvert
Turebergs FK
01 Turebergs FK 5:13.32 485
Karl Zuber
Hässelby SK
98 Hässelby SK DNF
P19 Tiokamp
Poäng Poängdiff.
1 Jacob Thelander
Ljungby FIK
03 Ljungby FIK 7823 0
2 Elliot Duvert
Turebergs FK
03 Turebergs FK 7359 -464
3 Vincent Arousell
Hässelby SK
03 Hässelby SK 6701 -1122
4 Viktor Rydåker
Upsala IF
03 Upsala IF 6476 -1347
5 Ludvig Jaasund
Västerås FK
04 Västerås FK 6133 -1690
Oliver Nilsson
Linköpings GIF
03 Linköpings GIF 3285 -4538 DNF
100 mLängdKula
Vikt: 6,0kg
Höjd400 m110 m häck
Höjd: 99,1cm
Diskus
Vikt: 1,75kg
StavSpjut
Vikt: 800g
1500 m
327 Jacob Thelander
Ljungby FIK
10.94 0.0
874
7.17 0.0
854
12.56
640
210
896
49.67
830
14.69 -2.0
887
45.51
777
430
702
57.58
701
4:42.86
662
329 Elliot Duvert
Turebergs FK
11.38 0.0
778
6.74 0.0
753
13.51
698
207
868
51.92
728
14.61 -2.0
897
37.61
616
470
819
47.05
545
4:43.72
657
322 Vincent Arousell
Hässelby SK
11.12 0.0
834
6.72 0.0
748
12.98
666
195
758
50.72
782
16.03 -2.0
729
31.44
493
400
617
36.56
393
4:39.94
681
330 Viktor Rydåker
Upsala IF
11.81 0.0
689
5.86 -0.8
556
13.57
702
177
602
52.76
692
17.18 -2.0
606
41.16
688
460
790
44.25
504
4:45.37
647
320 Ludvig Jaasund
Västerås FK
11.87 0.0
677
5.95 0.0
576
11.52
577
180
627
52.06
722
15.95 -2.0
738
30.65
477
400
617
40.39
448
4:40.96
674
326 Oliver Nilsson
Linköpings GIF
11.38 0.0
778
6.42 0.0
679
12.32
626
174
577
54.36
625
-
P19 Tiokamp 100 m
IAAF Män 100m
21/5 13:00
Vind: 0.0
Poäng
1 Jacob Thelander
Ljungby FIK
03 Ljungby FIK 10.94 874
2 Vincent Arousell
Hässelby SK
03 Hässelby SK 11.12 834
=3 Oliver Nilsson
Linköpings GIF
03 Linköpings GIF 11.38 778
=3 Elliot Duvert
Turebergs FK
03 Turebergs FK 11.38 778
5 Viktor Rydåker
Upsala IF
03 Upsala IF 11.81 689
6 Ludvig Jaasund
Västerås FK
04 Västerås FK 11.87 677
P19 Tiokamp Längd
IAAF Män Längd
21/5 13:40
Poäng
1 Jacob Thelander
Ljungby FIK
03 Ljungby FIK 7.17 0.0 854
2 Elliot Duvert
Turebergs FK
03 Turebergs FK 6.74 0.0 753
3 Vincent Arousell
Hässelby SK
03 Hässelby SK 6.72 0.0 748
4 Oliver Nilsson
Linköpings GIF
03 Linköpings GIF 6.42 0.0 679
5 Ludvig Jaasund
Västerås FK
04 Västerås FK 5.95 0.0 576
6 Viktor Rydåker
Upsala IF
03 Upsala IF 5.86 -0.8 556
123
320 Ludvig Jaasund5.87 +0.45.79 0.05.95 0.0
327 Jacob Thelander7.13 +0.47.10 -0.17.17 0.0
322 Vincent Arousell 6.72 0.06.58 -0.2
329 Elliot Duvert6.74 0.06.65 0.06.68 -1.1
326 Oliver Nilsson6.40 +0.16.42 0.0
330 Viktor Rydåker 5.84 0.05.84 0.05.86 -0.8
P19 Tiokamp Kula
IAAF Män Kula
Vikt: 6,0kg
21/5 15:30
Poäng
1 Viktor Rydåker
Upsala IF
03 Upsala IF 13.57 702
2 Elliot Duvert
Turebergs FK
03 Turebergs FK 13.51 698
3 Vincent Arousell
Hässelby SK
03 Hässelby SK 12.98 666
4 Jacob Thelander
Ljungby FIK
03 Ljungby FIK 12.56 640
5 Oliver Nilsson
Linköpings GIF
03 Linköpings GIF 12.32 626
6 Ludvig Jaasund
Västerås FK
04 Västerås FK 11.52 577
123
327 Jacob Thelander12.5612.32
322 Vincent Arousell12.8112.4512.98
330 Viktor Rydåker 13.5713.57
320 Ludvig Jaasund11.4811.5210.90
326 Oliver Nilsson12.32
329 Elliot Duvert11.4412.6313.51
P19 Tiokamp Höjd
IAAF Män Höjd
21/5 16:50
Poäng
1 Jacob Thelander
Ljungby FIK
03 Ljungby FIK 210 896
2 Elliot Duvert
Turebergs FK
03 Turebergs FK 207 868
3 Vincent Arousell
Hässelby SK
03 Hässelby SK 195 758
4 Ludvig Jaasund
Västerås FK
04 Västerås FK 180 627
5 Viktor Rydåker
Upsala IF
03 Upsala IF 177 602
6 Oliver Nilsson
Linköpings GIF
03 Linköpings GIF 174 577
171174177180183186189192195198201204207210213
329 Elliot Duvert-----ooooxoxxoxxx
327 Jacob Thelander---o-ooooxooxoox
326 Oliver Nilsson-xxo-xxx
322 Vincent Arousellxoo-xxoxoooxxx
330 Viktor Rydåker xxo-xoxxx
320 Ludvig Jaasund-o-xoxxx
P19 Tiokamp 400 m
IAAF Män 400m
21/5 19:00
Poäng
1 Jacob Thelander
Ljungby FIK
03 Ljungby FIK 49.67 830
2 Vincent Arousell
Hässelby SK
03 Hässelby SK 50.72 782
3 Elliot Duvert
Turebergs FK
03 Turebergs FK 51.92 728
4 Ludvig Jaasund
Västerås FK
04 Västerås FK 52.06 722
5 Viktor Rydåker
Upsala IF
03 Upsala IF 52.76 692
6 Oliver Nilsson
Linköpings GIF
03 Linköpings GIF 54.36 625
P19 Tiokamp 110 m häck
IAAF Män 110m häck
Höjd: 99,1cm
22/5 10:00
Vind: -2.0
Poäng
1 Elliot Duvert
Turebergs FK
03 Turebergs FK 14.61 897
2 Jacob Thelander
Ljungby FIK
03 Ljungby FIK 14.69 887
3 Ludvig Jaasund
Västerås FK
04 Västerås FK 15.95 738
4 Vincent Arousell
Hässelby SK
03 Hässelby SK 16.03 729
5 Viktor Rydåker
Upsala IF
03 Upsala IF 17.18 606
P19 Tiokamp Diskus
IAAF Män Diskus
Vikt: 1,75kg
22/5 10:50
Poäng
1 Jacob Thelander
Ljungby FIK
03 Ljungby FIK 45.51 777
2 Viktor Rydåker
Upsala IF
03 Upsala IF 41.16 688
3 Elliot Duvert
Turebergs FK
03 Turebergs FK 37.61 616
4 Vincent Arousell
Hässelby SK
03 Hässelby SK 31.44 493
5 Ludvig Jaasund
Västerås FK
04 Västerås FK 30.65 477
123
329 Elliot Duvert37.61
320 Ludvig Jaasund13.2830.65
322 Vincent Arousell31.44
330 Viktor Rydåker 40.5641.1638.62
327 Jacob Thelander45.5143.25
P19 Tiokamp Stav
IAAF Män Stav
22/5 13:00
Poäng
1 Elliot Duvert
Turebergs FK
03 Turebergs FK 470 819
2 Viktor Rydåker
Upsala IF
03 Upsala IF 460 790
3 Jacob Thelander
Ljungby FIK
03 Ljungby FIK 430 702
4 Ludvig Jaasund
Västerås FK
04 Västerås FK 400 617
5 Vincent Arousell
Hässelby SK
03 Hässelby SK 400 617
340350360370380390400410420430440450460470480
329 Elliot Duvert--------ooxoxooxxx
322 Vincent Arousellxooxoxoooxxx
320 Ludvig Jaasund---ooxxx
330 Viktor Rydåker -------xxoxooxoxxx
327 Jacob Thelander--oxoooxoxoxxx
P19 Tiokamp Spjut
IAAF Män Spjut
Vikt: 800g
22/5 15:40
Poäng
1 Jacob Thelander
Ljungby FIK
03 Ljungby FIK 57.58 701
2 Elliot Duvert
Turebergs FK
03 Turebergs FK 47.05 545
3 Viktor Rydåker
Upsala IF
03 Upsala IF 44.25 504
4 Ludvig Jaasund
Västerås FK
04 Västerås FK 40.39 448
5 Vincent Arousell
Hässelby SK
03 Hässelby SK 36.56 393
123
327 Jacob Thelander54.0056.0657.58
329 Elliot Duvert45.2746.3547.05
322 Vincent Arousell36.5633.46
320 Ludvig Jaasund35.4140.3936.17
330 Viktor Rydåker 42.5344.2542.54
P19 Tiokamp 1500 m
IAAF Män 1500m
22/5 17:00
Poäng
1 Vincent Arousell
Hässelby SK
03 Hässelby SK 4:39.94 681
2 Ludvig Jaasund
Västerås FK
04 Västerås FK 4:40.96 674
3 Jacob Thelander
Ljungby FIK
03 Ljungby FIK 4:42.86 662
4 Elliot Duvert
Turebergs FK
03 Turebergs FK 4:43.72 657
5 Viktor Rydåker
Upsala IF
03 Upsala IF 4:45.37 647
P17 Tiokamp
Poäng Poängdiff.
1 Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 5136 0
2 Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 5129 -7
3 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 4872 -264
110 m häck
Höjd: 91,4cm
Diskus
Vikt: 1,5kg
StavSpjut
Vikt: 700g
300 m100 mLängdKula
Vikt: 5,0kg
Höjd1000 m
301 Viggo Bergström
IFK Växjö
17.46 -1.4
577
34.07
545
410
645
41.49
464
41.89
493
12.93 -0.2
480
5.16 -0.4
413
10.55
519
156
434
3:10.38
566
300 Isak Bergström
IFK Växjö
16.65 -1.4
661
31.18
488
380
562
34.55
364
39.99
591
12.50 -0.2
556
5.47 -0.2
475
9.58
460
153
411
3:10.93
561
303 Joel Härensjö
Kalmar SK
15.72 -1.4
765
26.80
402
260
264
36.58
393
39.85
598
12.40 -0.2
574
5.30 -0.8
441
11.33
566
159
457
3:28.56
412
P17 Tiokamp 110 m häck
IAAF Män 110m häck
Höjd: 91,4cm
21/5 09:30
Vind: -1.4
Poäng
1 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 15.72 765
2 Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 16.65 661
3 Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 17.46 577
P17 Tiokamp Diskus
IAAF Män Diskus
Vikt: 1,5kg
21/5 10:30
Poäng
1 Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 34.07 545
2 Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 31.18 488
3 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 26.80 402
123
301 Viggo Bergström27.6829.7034.07
300 Isak Bergström22.0928.0931.18
303 Joel Härensjö22.3526.80x
P17 Tiokamp Stav
IAAF Män Stav
21/5 11:50
Poäng
1 Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 410 645
2 Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 380 562
3 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 260 264
220230240250260270280290300310320330350370380400410420
300 Isak Bergström------------ooxoxxx
303 Joel Härensjöoooooxxx
301 Viggo Bergström------------xoooxoxoxxx
P17 Tiokamp Spjut
IAAF Män Spjut
Vikt: 700g
21/5 15:50
Poäng
1 Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 41.49 464
2 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 36.58 393
3 Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 34.55 364
123
300 Isak Bergström33.6232.0634.55
301 Viggo Bergström39.4240.1441.49
303 Joel Härensjö36.5833.7034.43
P17 Tiokamp 300 m
SFIF Kompletteringstabell Pojkar 300m
21/5 18:10
Poäng
1 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 39.85 598
2 Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 39.99 591
3 Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 41.89 493
P17 Tiokamp 100 m
IAAF Män 100m
22/5 09:00
Vind: -0.2
Poäng
1 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 12.40 574
2 Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 12.50 556
3 Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 12.93 480
P17 Tiokamp Längd
IAAF Män Längd
22/5 09:30
Poäng
1 Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 5.47 -0.2 475
2 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 5.30 -0.8 441
3 Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 5.16 -0.4 413
123
301 Viggo Bergström4.99 -0.35.16 -0.44.81 -0.5
303 Joel Härensjö5.06 -0.75.30 -0.85.27 -0.7
300 Isak Bergström5.04 -0.75.47 -0.25.25 -0.4
P17 Tiokamp Kula
IAAF Män Kula
Vikt: 5,0kg
22/5 11:00
Poäng
1 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 11.33 566
2 Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 10.55 519
3 Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 9.58 460
123
303 Joel Härensjö9.9611.33x
301 Viggo Bergström10.4210.1110.55
300 Isak Bergström9.239.439.58
P17 Tiokamp Höjd
IAAF Män Höjd
22/5 13:30
Poäng
1 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 159 457
2 Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 156 434
3 Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 153 411
141144147150153156159162
301 Viggo Bergström-ooooxxoxxx
303 Joel Härensjö---ooooxxx
300 Isak Bergströmoooxoxoxxx
P17 Tiokamp 1000 m
IAAF Män 1000m
22/5 15:50
Poäng
1 Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 3:10.38 566
2 Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 3:10.93 561
3 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 3:28.56 412
P17 Tiokamp
Poäng Poängdiff.
1 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 7189 0
2 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 7003 -186
3 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 6761 -428
4 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 6485 -704
5 Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 5940 -1249
Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 3477 -3712 DNF
Mikola Ahlgren
Västerås FK
05 Västerås FK 4122 -3067 DNF
100 mLängdKula
Vikt: 5,0kg
Höjd400 m110 m häck
Höjd: 91,4cm
Diskus
Vikt: 1,5kg
StavSpjut
Vikt: 700g
1500 m
310 Leo Göransson
Klippans FK
11.40 -0.4
774
7.06 0.0
828
15.46
818
183
653
51.92
728
15.48 -0.1
792
39.63
657
400
617
55.07
664
4:43.49
658
306 Victor Törnström
Danderyds SK
10.92 -0.4
878
6.90 0.0
790
12.36
628
171
552
49.88
820
14.90 -0.1
862
37.54
615
440
731
40.26
446
4:39.87
681
315 Joel Enander
Täby IS
11.32 -0.4
791
6.20 0.0
630
12.13
614
186
679
51.09
765
14.59 -0.1
900
35.71
578
420
673
45.96
529
4:52.72
602
309 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
11.63 -0.4
725
6.36 0.0
666
12.73
651
189
705
52.05
723
15.15 -0.1
831
25.96
386
410
645
46.98
544
4:51.60
609
302 Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
11.68 -1.3
715
5.93 0.0
571
10.85
537
171
552
54.53
618
15.51 -1.2
789
41.18
689
350
482
48.24
563
5:25.02
424
314 Albin Edgert
Täby IS
11.79 -0.4
693
3.69 0.0
158
12.90
661
x
0
DNF
14.54 -0.1
906
34.55
555
x
0
44.25
504
DNS
317 Mikola Ahlgren
Västerås FK
12.18 -1.3
616
6.03 0.0
593
11.87
599
165
504
54.55
617
17.10 -1.2
614
35.76
579
x
0
DNS
-
P17 Tiokamp 100 m
IAAF Män 100m
21/5 12:50
Heat 1
Vind: -0.4
Poäng Tot. plac.
1 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 10.92 878 1
2 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 11.32 791 2
3 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 11.40 774 3
4 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 11.63 725 4
5 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 11.79 693 6
Heat 2
Vind: -1.3
Poäng Tot. plac.
1 Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 11.68 715 5
2 Mikola Ahlgren
Västerås FK
05 Västerås FK 12.18 616 7
P17 Tiokamp Längd
IAAF Män Längd
21/5 13:40
Poäng
1 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 7.06 0.0 828
2 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 6.90 0.0 790
3 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 6.36 0.0 666
4 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 6.20 0.0 630
5 Mikola Ahlgren
Västerås FK
05 Västerås FK 6.03 0.0 593
6 Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 5.93 0.0 571
7 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 3.69 0.0 158
123
309 Erik Larripa Taxell6.32 0.06.36 0.0x
310 Leo Göransson7.06 0.0x x
314 Albin Edgert3.69 0.0- -
302 Akilles Teglbjaerg5.70 0.05.90 +0.45.93 0.0
317 Mikola Ahlgren6.03 0.05.99 0.05.89 0.0
315 Joel Enanderx 6.20 0.06.01 0.0
306 Victor Törnström6.90 0.0x x
P17 Tiokamp Kula
IAAF Män Kula
Vikt: 5,0kg
21/5 15:00
Poäng
1 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 15.46 818
2 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 12.90 661
3 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 12.73 651
4 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 12.36 628
5 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 12.13 614
6 Mikola Ahlgren
Västerås FK
05 Västerås FK 11.87 599
7 Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 10.85 537
123
309 Erik Larripa Taxellx12.5112.73
306 Victor Törnström12.1211.7012.36
310 Leo Göranssonx14.6715.46
302 Akilles Teglbjaerg10.85x10.82
315 Joel Enander10.7412.1311.78
317 Mikola Ahlgren11.5111.8211.87
314 Albin Edgert12.4312.4312.90
P17 Tiokamp Höjd
IAAF Män Höjd
21/5 16:30
Poäng
1 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 189 705
2 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 186 679
3 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 183 653
4 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 171 552
5 Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 171 552
6 Mikola Ahlgren
Västerås FK
05 Västerås FK 165 504
Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS x 0
150153156159162165168171174177180183186189192
315 Joel Enander------xooooxoxxx
302 Akilles Teglbjaergooooxxoxooxxx
310 Leo Göransson------oooxxooxxx
317 Mikola Ahlgren----ooxxx
314 Albin Edgertx
306 Victor Törnström----ooxxx
309 Erik Larripa Taxell--------oooxooxxx
P17 Tiokamp 400 m
IAAF Män 400m
21/5 18:50
Heat 1
Poäng Tot. plac.
1 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 49.88 820 1
2 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 51.09 765 2
3 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 51.92 728 3
4 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 52.05 723 4
5 Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 54.53 618 5
6 Mikola Ahlgren
Västerås FK
05 Västerås FK 54.55 617 6
Heat 2
Poäng Tot. plac.
Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS DNF
P17 Tiokamp 110 m häck
IAAF Män 110m häck
Höjd: 91,4cm
22/5 09:30
Heat 1
Vind: -0.1
Poäng Tot. plac.
1 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 14.54 906 1
2 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 14.59 900 2
3 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 14.90 862 3
4 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 15.15 831 4
5 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 15.48 792 5
Heat 2
Vind: -1.2
Poäng Tot. plac.
1 Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 15.51 789 6
2 Mikola Ahlgren
Västerås FK
05 Västerås FK 17.10 614 7
P17 Tiokamp Diskus
IAAF Män Diskus
Vikt: 1,5kg
22/5 10:00
Poäng
1 Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 41.18 689
2 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 39.63 657
3 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 37.54 615
4 Mikola Ahlgren
Västerås FK
05 Västerås FK 35.76 579
5 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 35.71 578
6 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 34.55 555
7 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 25.96 386
123
315 Joel Enanderxx35.71
317 Mikola Ahlgren31.3734.3035.76
310 Leo Göranssonxx39.63
306 Victor Törnström37.54xx
302 Akilles Teglbjaerg41.18xx
309 Erik Larripa Taxellxx25.96
314 Albin Edgert31.3028.5034.55
P17 Tiokamp Stav
IAAF Män Stav
22/5 11:10
Poäng
1 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 440 731
2 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 420 673
3 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 410 645
4 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 400 617
5 Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 350 482
Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS x 0
Mikola Ahlgren
Västerås FK
05 Västerås FK x 0
320350360370380390400410420430440
306 Victor Törnström-----ooxoxoxo
309 Erik Larripa Taxell-xxoooxoxxoxxx
315 Joel Enander----oxxoooxxx
310 Leo Göransson--oooxoxxx
317 Mikola Ahlgrenxxx
302 Akilles Teglbjaerg-oxxx
314 Albin Edgertx-
P17 Tiokamp Spjut
IAAF Män Spjut
Vikt: 700g
22/5 14:20
Poäng
1 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 55.07 664
2 Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 48.24 563
3 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 46.98 544
4 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 45.96 529
5 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 44.25 504
6 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 40.26 446
Mikola Ahlgren
Västerås FK
05 Västerås FK DNS
123
315 Joel Enander39.2937.1845.96
306 Victor Törnström40.26x37.29
309 Erik Larripa Taxell45.7246.9843.30
310 Leo Göransson52.9255.0754.82
302 Akilles Teglbjaerg39.5447.1648.24
314 Albin Edgert38.9539.4944.25
317 Mikola AhlgrenDNS
P17 Tiokamp 1500 m
IAAF Män 1500m
22/5 16:20
Poäng
1 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 4:39.87 681
2 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 4:43.49 658
3 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 4:51.60 609
4 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 4:52.72 602
5 Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 5:25.02 424
Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS DNS
P15 Åttakamp
Poäng Poängdiff.
1 Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 4407 0
2 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 4184 -223
3 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4070 -337
4 Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 3976 -431
5 Liam Belo Da Silva
IFK Växjö
07 IFK Växjö 3958 -449
6 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 3780 -627
7 Fritz Theander
Varbergs GIF
08 Varbergs GIF 3735 -672
8 Miron Weber
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 3263 -1144
9 Hugo Sjösten
IFK Växjö
07 IFK Växjö 3069 -1338
80 m häck
Höjd: 84,0cm
Diskus
Vikt: 1,0kg
StavSpjut
Vikt: 600g
LängdKula
Vikt: 4,0kg
Höjd800 m
289 Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
12.34 +1.3
655
30.79
480
310
381
32.20
330
5.42 +0.9
465
16.00
851
177
602
2:19.13
643
282 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
11.76 +1.3
745
32.76
519
320
406
36.89
397
5.11 -1.4
404
10.90
540
174
577
2:22.85
596
287 Levi Back
Turebergs FK
12.33 0.0
656
30.35
471
330
431
45.31
520
5.10 -1.1
402
11.51
577
153
411
2:22.38
602
293 Kevin Nordin
IFK Växjö
12.86 0.0
579
34.79
559
320
406
31.26
317
5.09 -1.0
400
11.87
599
156
434
2:16.13
682
292 Liam Belo Da Silva
IFK Växjö
12.85 +1.3
580
37.95
623
320
406
38.06
414
4.76 -1.7
337
10.63
524
159
457
2:21.21
617
298 Elias Andersson
Wärnamo SK
12.91 0.0
571
37.25
609
240
220
32.91
340
5.07 -2.5
396
13.71
711
159
457
2:33.01
476
288 Fritz Theander
Varbergs GIF
12.80 +1.3
587
28.66
438
260
264
36.64
394
5.27 -0.8
435
10.91
540
162
480
2:22.78
597
295 Miron Weber
Linköpings GIF
13.92 0.0
438
29.38
452
250
242
31.63
322
5.30 -1.2
441
10.49
515
156
434
2:38.22
419
294 Hugo Sjösten
IFK Växjö
14.11 0.0
414
29.35
452
310
381
29.99
299
4.63 -1.7
313
8.75
411
141
324
2:33.07
475
P15 Åttakamp 80 m häck
SFIF Kompletteringstabell Pojkar 80m häck
Höjd: 84,0cm
21/5 09:40
Heat 1
Vind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 12.33 656 2
2 Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 12.86 579 6
3 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 12.91 571 7
4 Miron Weber
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 13.92 438 8
5 Hugo Sjösten
IFK Växjö
07 IFK Växjö 14.11 414 9
Heat 2
Vind: +1.3
Poäng Tot. plac.
1 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 11.76 745 1
2 Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 12.34 655 3
3 Fritz Theander
Varbergs GIF
08 Varbergs GIF 12.80 587 4
4 Liam Belo Da Silva
IFK Växjö
07 IFK Växjö 12.85 580 5
P15 Åttakamp Diskus
IAAF Män Diskus
Vikt: 1,0kg
21/5 10:30
Poäng
1 Liam Belo Da Silva
IFK Växjö
07 IFK Växjö 37.95 623
2 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 37.25 609
3 Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 34.79 559
4 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 32.76 519
5 Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 30.79 480
6 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 30.35 471
7 Miron Weber
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 29.38 452
8 Hugo Sjösten
IFK Växjö
07 IFK Växjö 29.35 452
9 Fritz Theander
Varbergs GIF
08 Varbergs GIF 28.66 438
123
292 Liam Belo Da Silva37.39x37.95
289 Otto Ejderstedt26.81x30.79
295 Miron Weberx29.3827.12
293 Kevin Nordinx30.3834.79
287 Levi Back23.07x30.35
294 Hugo Sjösten27.21x29.35
282 Edwin Larripa Taxell32.7628.3028.88
298 Elias Andersson36.99x37.25
288 Fritz Theander26.7028.66x
P15 Åttakamp Stav
IAAF Män Stav
21/5 11:50
Poäng
1 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 330 431
2 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 320 406
3 Liam Belo Da Silva
IFK Växjö
07 IFK Växjö 320 406
4 Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 320 406
5 Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 310 381
6 Hugo Sjösten
IFK Växjö
07 IFK Växjö 310 381
7 Fritz Theander
Varbergs GIF
08 Varbergs GIF 260 264
8 Miron Weber
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 250 242
9 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 240 220
210220230240250260270280290300310320330350
298 Elias Andersson-ooxoxxx
293 Kevin Nordin------o-ooxxoxxoxxx
289 Otto Ejderstedt------ooooxoxxx
292 Liam Belo Da Silva------oooxooxxoxxx
294 Hugo Sjösten------ooxxooxoxxx
287 Levi Back---------o--oxxx
288 Fritz Theanderoooxooxxoxxx
295 Miron Weberooooxoxxx
282 Edwin Larripa Taxell---------xxoooxxx
P15 Åttakamp Spjut
IAAF Män Spjut
Vikt: 600g
21/5 15:50
Poäng
1 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 45.31 520
2 Liam Belo Da Silva
IFK Växjö
07 IFK Växjö 38.06 414
3 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 36.89 397
4 Fritz Theander
Varbergs GIF
08 Varbergs GIF 36.64 394
5 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 32.91 340
6 Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 32.20 330
7 Miron Weber
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 31.63 322
8 Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 31.26 317
9 Hugo Sjösten
IFK Växjö
07 IFK Växjö 29.99 299
123
298 Elias Andersson32.9132.0828.08
289 Otto Ejderstedt30.1732.20x
293 Kevin Nordin27.5831.2629.01
294 Hugo Sjösten29.3326.6029.99
288 Fritz Theander26.29x36.64
292 Liam Belo Da Silva26.5938.0632.03
287 Levi Back45.31--
295 Miron Weber31.61x31.63
282 Edwin Larripa Taxell35.9336.8933.43
P15 Åttakamp Längd
IAAF Män Längd
22/5 09:30
Poäng
1 Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 5.42 +0.9 465
2 Miron Weber
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 5.30 -1.2 441
3 Fritz Theander
Varbergs GIF
08 Varbergs GIF 5.27 -0.8 435
4 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 5.11 -1.4 404
5 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 5.10 -1.1 402
6 Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 5.09 -1.0 400
7 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 5.07 -2.5 396
8 Liam Belo Da Silva
IFK Växjö
07 IFK Växjö 4.76 -1.7 337
9 Hugo Sjösten
IFK Växjö
07 IFK Växjö 4.63 -1.7 313
123
288 Fritz Theanderx 5.20 -0.35.27 -0.8
287 Levi Back5.10 -1.1- -
292 Liam Belo Da Silva4.52 -1.24.69 -0.34.76 -1.7
295 Miron Weberx 4.82 -0.95.30 -1.2
294 Hugo Sjösten4.63 -1.74.57 -0.5x
282 Edwin Larripa Taxell4.65 -1.25.00 -0.75.11 -1.4
298 Elias Anderssonx x 5.07 -2.5
293 Kevin Nordin4.82 +0.75.09 -1.04.98 -1.5
289 Otto Ejderstedt5.42 +0.95.29 -1.15.40 -0.3
P15 Åttakamp Kula
IAAF Män Kula
Vikt: 4,0kg
22/5 11:00
Poäng
1 Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 16.00 851
2 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 13.71 711
3 Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 11.87 599
4 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 11.51 577
5 Fritz Theander
Varbergs GIF
08 Varbergs GIF 10.91 540
6 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 10.90 540
7 Liam Belo Da Silva
IFK Växjö
07 IFK Växjö 10.63 524
8 Miron Weber
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 10.49 515
9 Hugo Sjösten
IFK Växjö
07 IFK Växjö 8.75 411
123
292 Liam Belo Da Silva10.3010.6310.55
287 Levi Back11.5110.95x
295 Miron Weber10.499.83x
298 Elias Andersson13.6613.71x
293 Kevin Nordin11.7611.8411.87
289 Otto Ejderstedt15.2516.0015.48
294 Hugo Sjösten8.758.58x
282 Edwin Larripa Taxell10.9010.0510.01
288 Fritz Theander10.8410.9110.26
P15 Åttakamp Höjd
IAAF Män Höjd
22/5 13:30
Poäng
1 Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 177 602
2 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 174 577
3 Fritz Theander
Varbergs GIF
08 Varbergs GIF 162 480
4 Liam Belo Da Silva
IFK Växjö
07 IFK Växjö 159 457
5 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 159 457
6 Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 156 434
7 Miron Weber
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 156 434
8 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 153 411
9 Hugo Sjösten
IFK Växjö
07 IFK Växjö 141 324
126129132135138141144147150153156159162165168171174177180
289 Otto Ejderstedt-----------ooxoooxoxxx
292 Liam Belo Da Silva--oooooooxxx
293 Kevin Nordin-------ooooxxx
294 Hugo Sjöstenoooxoooxxx
287 Levi Back------oooxoxxx
298 Elias Andersson-----------xoxxx
282 Edwin Larripa Taxell---------ooxxoxoxoxooxxx
295 Miron Weber--oooxoxxoxoxxx
288 Fritz Theander--------ooxoooxxx
P15 Åttakamp 800 m
SFIF Kompletteringstabell Pojkar 800m
22/5 15:30
Poäng
1 Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 2:16.13 682
2 Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 2:19.13 643
3 Liam Belo Da Silva
IFK Växjö
07 IFK Växjö 2:21.21 617
4 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 2:22.38 602
5 Fritz Theander
Varbergs GIF
08 Varbergs GIF 2:22.78 597
6 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 2:22.85 596
7 Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 2:33.01 476
8 Hugo Sjösten
IFK Växjö
07 IFK Växjö 2:33.07 475
9 Miron Weber
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 2:38.22 419
P13 Femkamp
Poäng Poängdiff.
1 Sixten Schütz
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 4128 0
2 Silas Andersson
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 3943 -185
Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 1374 -2754 DNF
60 m häck
Höjd: 76.2cm
Längd
Hoppzon
Spjut
Vikt: 400g
Höjd600 m
278 Sixten Schütz
FIK Färjestaden
10.52 +0.5
882
4.46 0.0
736
35.12
842
141
818
1:49.16
850
273 Silas Andersson
Falkenbergs IK
10.58 +0.5
871
4.58 0.0
777
20.32
492
141
818
1:43.15
985
277 Tristan Back
Turebergs FK
12.47 +0.5
544
-12.44
258
120
572
-
P13 Femkamp 60 m häck
SFIF Ungdomstabell P13 60m häck
Höjd: 76.2cm
21/5 10:20
Vind: +0.5
Poäng
1 Sixten Schütz
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 10.52 882
2 Silas Andersson
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 10.58 871
3 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 12.47 544
P13 Femkamp Längd
SFIF Ungdomstabell P13 Längd
Hoppzon
21/5 15:30
Poäng
1 Silas Andersson
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 4.58 0.0 777
2 Sixten Schütz
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 4.46 0.0 736
123
278 Sixten Schütz3.84 0.04.46 0.04.43 -0.3
273 Silas Andersson4.58 0.04.51 0.04.51 0.0
P13 Femkamp Spjut
SFIF Ungdomstabell P13 Spjut
Vikt: 400g
21/5 13:50
Poäng
1 Sixten Schütz
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 35.12 842
2 Silas Andersson
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 20.32 492
3 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 12.44 258
123
273 Silas Andersson19.5719.7020.32
277 Tristan Back12.44--
278 Sixten Schütz26.4430.6135.12
P13 Femkamp Höjd
SFIF Ungdomstabell P13 Höjd
21/5 11:00
Poäng
1 Sixten Schütz
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 141 818
2 Silas Andersson
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 141 818
3 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 120 572
114117120123126129132135138141144
273 Silas Andersson-oooooxooxoxxoxxx
278 Sixten Schütz-ooooooooxxoxxx
277 Tristan Backoooxxx
P13 Femkamp 600 m
SFIF Ungdomstabell P13 600m
21/5 17:10
Poäng
1 Silas Andersson
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 1:43.15 985
2 Sixten Schütz
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden 1:49.16 850
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.