Resultater ICA Slätta Spelen

Lugnets friidrottsarena, Falun   2022-05-21

Arrangör: Falu IK Tävlingsledare: Ulrik Mattisson Senast uppdaterad: 2022-05-22 02:00:38
Visa Resultatkort
Kvinnor 100 m
21/5 12:35
Vind: 0.0
1 Elin Molinder
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 12.93
2 Johanna Hedberg
Söderhamns IF
91 Söderhamns IF 14.07
3 Karin Svenske Nyberg
Falu IK
66 Falu IK 16.95
Kvinnor 200 m
21/5 14:35
Vind: +1.0
1 Ellen Lundberg
Djurmo Sifferbo IF
04 Djurmo Sifferbo IF 28.14 PB
Kvinnor Höjd
21/5 15:00
1 Stina Larsson
IK Wilske
04 IK Wilske 160
2 Elsa Hårrskog
IFK Mora FIK
01 IFK Mora FIK 156
144148152156160165
161 Elsa Hårrskogoooxoxxx
178 Stina Larsson--oooxxx
Kvinnor Stav
21/5 14:15
1 Ellen Lundberg
Djurmo Sifferbo IF
04 Djurmo Sifferbo IF 230
2 Tilde Bergsten Ek
Kvarnsvedens GOIF FIK
06 Kvarnsvedens GOIF FIK 180
150160170180190200210220230240
181 Tilde Bergsten Eko-xoxoxxx
14 Ellen Lundberg---o--oooxxx
Kvinnor Längd
21/5 13:15
1 Johanna Hedberg
Söderhamns IF
91 Söderhamns IF 5.20 0.0
2 Astrid Gemzell
Tierps IF
07 Tierps IF 4.61 +0.4
3 Ellen Lundberg
Djurmo Sifferbo IF
04 Djurmo Sifferbo IF 4.44 +1.0 SB
123456
222 Johanna Hedberg5.05 +0.9x x x 5.17 +0.45.20 0.0
224 Astrid Gemzellx 4.61 +0.4x x x 4.57 +1.1
14 Ellen Lundberg4.43 +1.14.44 +1.04.43 +1.0- - -
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
21/5 11:50
1 Sara Lennman
Spårvägens FK
96 Spårvägens FK 17.01
2 Ebba Salomonsson Lind
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 12.25
3 Elina Erlandsson
Hedesunda IF
01 Hedesunda IF 9.02 PB
4 Carina Lindblom
Bollnäs FIK
83 Bollnäs FIK 7.89
123456
6 Carina Lindblom7.277.317.457.89x7.38
207 Sara Lennman16.2816.3416.5316.5717.01x
123 Elina Erlandsson9.026.848.03x8.788.69
122 Ebba Salomonsson Lindx12.1410.93x12.2512.05
Kvinnor Slägga
Vikt: 4,0kg
21/5 11:40
1 Carina Lindblom
Bollnäs FIK
83 Bollnäs FIK 26.06
123456
6 Carina Lindblom25.28x25.2526.0625.2526.06
Kvinnor Spjut
Vikt: 600g
21/5 12:45
1 Towa Korsell
Istrums SK
02 Istrums SK 31.92
2 Carina Lindblom
Bollnäs FIK
83 Bollnäs FIK 15.95
123456
179 Towa Korsell26.8631.26x31.0130.9231.92
6 Carina Lindblom15.9515.93x14.73x14.87
F17 100 m
21/5 12:50
Vind: +0.1
1 Adela Tryggveson
Falu IK
06 Falu IK 13.59
2 Wilma Högberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
06 Kvarnsvedens GOIF FIK 13.65
3 Alva Wibrand
Djurmo Sifferbo IF
05 Djurmo Sifferbo IF 13.90 PB
4 Tuva Grop
Djurmo Sifferbo IF
05 Djurmo Sifferbo IF 13.92 PB
5 Edith Viklund
Hulåns IF
05 Hulåns IF 14.16 PB
6 Ellen Westling
Falu IK
07 Falu IK 18.27 PB
F17 200 m
21/5 14:35
Vind: +1.0
1 Wilma Högberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
06 Kvarnsvedens GOIF FIK 27.82 PB
2 Johanna Fernberg
IK Westmannia
06 IK Westmannia 28.35
3 Adela Tryggveson
Falu IK
06 Falu IK 30.23
F17 Höjd
21/5 15:00
1 Edith Viklund
Hulåns IF
05 Hulåns IF 156 PB
2 Tuva Grop
Djurmo Sifferbo IF
05 Djurmo Sifferbo IF 148 PB
3 Alva Wibrand
Djurmo Sifferbo IF
05 Djurmo Sifferbo IF 140
136140144148152156158
15 Alva Wibrandooxxx
12 Tuva Gropooooxxx
143 Edith Viklund-ooxxoxxooxxx
F17 Längd
21/5 13:15
1 Johanna Fernberg
IK Westmannia
06 IK Westmannia 5.15 +1.4
2 Edith Viklund
Hulåns IF
05 Hulåns IF 5.11 +0.8 SB
3 Alva Wibrand
Djurmo Sifferbo IF
05 Djurmo Sifferbo IF 4.65 +0.3 PB
4 Tuva Grop
Djurmo Sifferbo IF
05 Djurmo Sifferbo IF 4.51 +1.4 SB
123456
143 Edith Viklund4.95 +1.14.96 +0.7x 5.11 +0.8x 5.09 0.0
177 Johanna Fernberg5.05 0.0x 5.12 +1.25.05 +0.25.15 +1.44.88 0.0
12 Tuva Grop4.44 0.0x 4.51 +1.44.41 +1.94.15 +1.24.47 +1.1
15 Alva Wibrand4.54 +0.94.48 0.04.28 0.04.65 +0.34.40 0.04.49 +1.4
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
21/5 11:50
1 Hanna Andersson
Falu IK
05 Falu IK 11.75 =SB
2 Felicia Alvelius
Djurmo Sifferbo IF
05 Djurmo Sifferbo IF 8.92
123456
11 Felicia Alvelius8.768.038.528.098.688.92
20 Hanna Anderssonx11.2011.75xxx
F17 Spjut
Vikt: 500g
21/5 12:45
1 Hanna Andersson
Falu IK
05 Falu IK 30.68 SB
2 Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF 29.23
3 Vilma Blomberg
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 26.50 PB
4 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 26.28 PB
5 Felicia Alvelius
Djurmo Sifferbo IF
05 Djurmo Sifferbo IF 24.88
123456
218 Lia Hagström25.9629.1529.2329.0525.8327.79
20 Hanna Andersson30.68x29.07xx29.29
5 Vilma Blomberg26.5023.0921.7025.2024.0624.55
11 Felicia Alvelius23.1721.6419.3020.1524.8824.42
195 Tove Andersson26.28x23.8425.8323.2323.93
F15 80 m
21/5 12:20
Vind: +1.2
1 Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF 10.80
2 Vilda Olsson
Gefle IF
08 Gefle IF 11.11
3 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 11.23
4 Anja Ericsson
Säters IF
07 Säters IF 11.51
5 Lovisa Hanses
Djurmo Sifferbo IF
08 Djurmo Sifferbo IF 11.55
6 Felicia Sternhammar
Falu IK
08 Falu IK 11.61
7 Juni Sahlin
Högbo GIF
08 Högbo GIF 12.41
F15 300 m
21/5 15:15
1 Anja Ericsson
Säters IF
07 Säters IF 47.37
2 Felicia Sternhammar
Falu IK
08 Falu IK 50.65
3 Juni Sahlin
Högbo GIF
08 Högbo GIF 53.66
F15 800 m
21/5 13:35
1 Astrid Hermansson
Kvarnsvedens GOIF FIK
07 Kvarnsvedens GOIF FIK 2:34.33
2 Tove Norgren
Kvarnsvedens GOIF FIK
07 Kvarnsvedens GOIF FIK 2:34.91 PB
3 Havannah Messering
Högbo GIF
08 Högbo GIF 2:42.54 PB
4 Liv Messering
Högbo GIF
08 Högbo GIF 2:48.28 PB
F15 80 m häck
Höjd: 76,2cm
21/5 11:20
Vind: +1.1
1 Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF 13.10
2 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 14.55
3 Ida Andersson
Alunda SK
08 Alunda SK 15.69
Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF DNS
F15 Höjd
21/5 14:00
1 Majken Kjellin
Falu IK
07 Falu IK 152 PB
2 Vilda Olsson
Gefle IF
08 Gefle IF 152 PB
=3 Felicia Sternhammar
Falu IK
08 Falu IK 148 PB
=3 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 148 =PB
5 Juni Sahlin
Högbo GIF
08 Högbo GIF 132 PB
116124128132136140144148152156
152 Juni Sahlinoxoooxxx
58 Majken Kjellin----oooooxxx
117 Vilda Olsson--o-ooooxoxxx
93 Felicia Sternhammar--ooooooxxx
223 Ida Winlöf--ooooooxxx
F15 Stav
21/5 14:15
1 Hilda Säfström
Kvarnsvedens GOIF FIK
08 Kvarnsvedens GOIF FIK 250 PB
2 Vendela Eriksson
Gefle IF
07 Gefle IF 220 PB
=3 Tove Norgren
Kvarnsvedens GOIF FIK
07 Kvarnsvedens GOIF FIK 210
=3 Ebba Bergsten Ek
Kvarnsvedens GOIF FIK
08 Kvarnsvedens GOIF FIK 210 PB
5 Linnéa Alneroth
Gefle IF
08 Gefle IF 210 PB
6 Majken Norgren
Kvarnsvedens GOIF FIK
09 Kvarnsvedens GOIF FIK 200 PB
160170180190200210220230240250260
187 Tove Norgreno-ooxooxxx
111 Linnéa Alneroth-ooooxxoxxx
190 Hilda Säfström---oxooooooxxx
113 Vendela Eriksson-ooooooxxx
180 Ebba Bergsten Ek-ooxoooxxx
186 Majken Norgren-oooxxoxxx
F15 Längd
21/5 15:00
1 Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF 5.06 +0.2 SB
2 Vilda Olsson
Gefle IF
08 Gefle IF 5.04 0.0 PB
3 Vendela Eriksson
Gefle IF
07 Gefle IF 4.71 +1.2 PB
4 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 4.52 0.0 PB
5 Anja Ericsson
Säters IF
07 Säters IF 4.36 0.0 SB
6 Lovisa Hanses
Djurmo Sifferbo IF
08 Djurmo Sifferbo IF 4.22 0.0
7 Havannah Messering
Högbo GIF
08 Högbo GIF 4.13 +1.1
8 Liv Messering
Högbo GIF
08 Högbo GIF 3.94 +1.0
9 Juni Sahlin
Högbo GIF
08 Högbo GIF 3.93 0.0
10 Amanda Åslund
Kvarnsvedens GOIF FIK
08 Kvarnsvedens GOIF FIK 3.61 +0.4 SB
11 Ellen Westling
Falu IK
07 Falu IK 2.53 0.0 PB
123456
117 Vilda Olsson4.91 +0.14.98 +1.33.65 0.04.83 0.05.01 +0.35.04 0.0
192 Amanda Åslund3.22 0.03.58 +1.33.61 +0.4
150 Havannah Messering4.13 +1.1x x 3.61 +0.2x 3.92 0.0
113 Vendela Erikssonx x 4.52 0.04.71 +1.23.23 0.04.50 +0.2
223 Ida Winlöf4.32 0.04.27 0.04.35 0.04.16 +0.44.45 +1.04.52 0.0
107 Ellen Westlingx 1.86 +0.92.53 0.0
152 Juni Sahlin3.93 0.0x 3.75 +1.0
218 Lia Hagström4.46 +1.14.69 0.04.93 0.04.61 0.04.96 +0.15.06 +0.2
151 Liv Messering3.87 +1.13.94 +1.0x x 3.75 +0.5x
13 Lovisa Hanses4.10 +0.54.13 +1.14.14 +1.23.99 +0.84.14 +0.24.22 0.0
215 Anja Ericsson4.00 +1.6x 4.32 +0.94.36 0.03.92 0.0x
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
21/5 10:15
1 Lia Hagström
Säters IF
07 Säters IF 11.59
2 Vendela Eriksson
Gefle IF
07 Gefle IF 9.76 PB
3 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 8.82 PB
4 Linnéa Alneroth
Gefle IF
08 Gefle IF 8.35 PB
5 Wilma Löf
Alunda SK
08 Alunda SK 8.23
6 Amanda Åslund
Kvarnsvedens GOIF FIK
08 Kvarnsvedens GOIF FIK 8.02 PB
7 Havannah Messering
Högbo GIF
08 Högbo GIF 7.61 PB
8 Liv Messering
Högbo GIF
08 Högbo GIF 7.02
9 Juni Sahlin
Högbo GIF
08 Högbo GIF 6.64
123456
4 Wilma Löf8.06x8.23xxx
223 Ida Winlöf8.558.358.828.258.50x
113 Vendela Eriksson9.76x9.74x9.389.69
150 Havannah Messering7.447.367.614.767.487.33
152 Juni Sahlin6.416.646.53---
151 Liv Messering6.926.626.496.116.947.02
111 Linnéa Alneroth7.717.948.047.868.358.14
192 Amanda Åslund7.437.858.027.417.077.31
218 Lia Hagström11.4510.61x11.5911.4010.91
F15 Slägga
Vikt: 3,0kg
21/5 11:40
1 Wilma Löf
Alunda SK
08 Alunda SK 40.32 PB
2 Linnéa Alneroth
Gefle IF
08 Gefle IF 38.00 PB
3 Majken Kjellin
Falu IK
07 Falu IK 35.83 PB
4 Vendela Michels
Falu IK
07 Falu IK 34.77 PB
5 Amanda Åslund
Kvarnsvedens GOIF FIK
08 Kvarnsvedens GOIF FIK 21.45
123456
111 Linnéa Alneroth34.4637.8737.5535.6038.00x
67 Vendela Michels33.5332.5834.77x33.6134.06
58 Majken Kjellin33.1535.7933.4534.7434.2935.83
4 Wilma Löfx38.0740.32x36.9038.88
192 Amanda Åslundxx21.4020.7821.45x
F13 60 m Försök
21/5 12:00
Heat 1
Vind: +0.6
1 Thea Högberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
09 Kvarnsvedens GOIF FIK 8.99 q PB
2 Lilly Mårten Haag
Falu IK
09 Falu IK 9.58 q
3 Alice Lindblom
Gefle IF
09 Gefle IF 9.59 q
4 Elsa Jonsson Danielsson
Högbo GIF
09 Högbo GIF 10.03 q PB
Heat 2
Vind: +1.5
1 Isolde Hallman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 8.67 q PB
2 Astrid Svedlund
IFK Mora FIK
09 IFK Mora FIK 9.21 q PB
3 Clara Arvidsson
Falu IK
10 Falu IK 9.65 q
4 Vera Sörensson
IK Stål
10 IK Stål 10.61 q PB
5 Mira Solberg
IK Stål
10 IK Stål 10.95 PB
F13 60 m Final
21/5 13:10
Vind: +1.0
1 Isolde Hallman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 8.82
2 Thea Högberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
09 Kvarnsvedens GOIF FIK 9.02
3 Astrid Svedlund
IFK Mora FIK
09 IFK Mora FIK 9.11 PB
4 Lilly Mårten Haag
Falu IK
09 Falu IK 9.56
5 Alice Lindblom
Gefle IF
09 Gefle IF 9.64
6 Clara Arvidsson
Falu IK
10 Falu IK 9.72
7 Elsa Jonsson Danielsson
Högbo GIF
09 Högbo GIF 9.89
8 Vera Sörensson
IK Stål
10 IK Stål 10.47 PB
F13 200 m
21/5 14:50
Vind: +1.6
1 Isolde Hallman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 30.00 PB
2 Thea Högberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
09 Kvarnsvedens GOIF FIK 30.41 PB
3 Stella Stenman
Falu IK
09 Falu IK 31.60 PB
4 Clara Arvidsson
Falu IK
10 Falu IK 32.91 PB
5 Hilma Kabo
IFK Mora FIK
12 IFK Mora FIK 33.22
6 Hilde Andersson
Leksands FIK
11 Leksands FIK 34.42
F13 600 m
21/5 13:55
1 Stella Stenman
Falu IK
09 Falu IK 1:55.34
2 Astrid Svedlund
IFK Mora FIK
09 IFK Mora FIK 2:08.98
3 Elsa Jonsson Danielsson
Högbo GIF
09 Högbo GIF 2:10.86
4 Ronja Bertilsson
IK Heros
09 IK Heros 2:27.98
F13 60 m häck
Höjd: 68,6cm
21/5 11:00
Vind: +1.3
1 Lilly Mårten Haag
Falu IK
09 Falu IK 11.47
2 Astrid Svedlund
IFK Mora FIK
09 IFK Mora FIK 11.65
3 Emma Andersson
Alunda SK
10 Alunda SK 12.25
4 Hilde Andersson
Leksands FIK
11 Leksands FIK 12.81 SB
5 Hilma Kabo
IFK Mora FIK
12 IFK Mora FIK 12.97
F13 Höjd
21/5 09:30
1 Astrid Svedlund
IFK Mora FIK
09 IFK Mora FIK 144 PB
2 Elsa Jonsson Danielsson
Högbo GIF
09 Högbo GIF 140 PB
3 Maya Löf
Alunda SK
10 Alunda SK 140 PB
4 Salma Schlegel
Falu IK
09 Falu IK 136
=5 Theresa Monheim
Falu IK
09 Falu IK 128
=5 Clara Arvidsson
Falu IK
10 Falu IK 128 PB
=5 Ronja Ninganza
Falu IK
09 Falu IK 128
8 Stella Stenman
Falu IK
09 Falu IK 128
108112116120124128132136140144146
3 Maya Löfoooooooxooxxx
91 Stella Stenmanooooxoxoxxx
68 Theresa Monheimoooooxoxxx
149 Elsa Jonsson Danielsson-ooooooooxxx
22 Clara Arvidssonoooooxoxxx
73 Ronja Ninganzaoooooxoxxx
88 Salma Schlegelooooooxoxoxxx
163 Astrid Svedlundoooooxoooxoxxox
F13 Längd
Hoppzon
21/5 12:20
1 Isolde Hallman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 4.72 nwi
2 Astrid Svedlund
IFK Mora FIK
09 IFK Mora FIK 4.65 nwi
3 Thea Högberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
09 Kvarnsvedens GOIF FIK 4.45 nwi
4 Stella Stenman
Falu IK
09 Falu IK 4.30 nwi
5 Lilly Mårten Haag
Falu IK
09 Falu IK 4.24 nwi
6 Clara Arvidsson
Falu IK
10 Falu IK 4.20 nwi
7 Alice Lindblom
Gefle IF
09 Gefle IF 4.12 nwi
8 Emma Andersson
Alunda SK
10 Alunda SK 4.10 nwi
9 Annmarie Nilsson
IK Heros
09 IK Heros 3.78 nwi
Theresa Monheim
Falu IK
09 Falu IK -
1234
163 Astrid Svedlund4.65 nwi4.17 nwi4.35 nwi4.31 nwi
115 Alice Lindblom4.12 nwi3.89 nwi3.96 nwi3.91 nwi
184 Thea Högberg4.25 nwi4.30 nwi4.42 nwi4.45 nwi
22 Clara Arvidssonx 4.20 nwi4.17 nwi4.10 nwi
1 Emma Andersson3.93 nwi3.90 nwi3.98 nwi4.10 nwi
68 Theresa Monheim- - - -
69 Lilly Mårten Haag4.24 nwi4.17 nwi4.19 nwix
91 Stella Stenman4.16 nwi3.97 nwi4.30 nwi4.26 nwi
167 Annmarie Nilsson3.64 nwi3.66 nwi3.78 nwi3.74 nwi
197 Isolde Hallman4.66 nwi4.62 nwi4.72 nwi4.59 nwi
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
21/5 13:20
1 Alice Lindblom
Gefle IF
09 Gefle IF 10.53 PB
2 Maya Löf
Alunda SK
10 Alunda SK 9.40 PB
3 Ronja Ninganza
Falu IK
09 Falu IK 9.30 PB
4 Isolde Hallman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 8.23
5 Vera Sörensson
IK Stål
10 IK Stål 7.13 PB
6 Annmarie Nilsson
IK Heros
09 IK Heros 6.31
7 Mira Solberg
IK Stål
10 IK Stål 6.20 PB
1234
115 Alice Lindblom10.4210.3610.539.50
167 Annmarie Nilsson6.256.275.636.31
197 Isolde Hallman8.058.158.237.83
174 Mira Solberg6.016.204.606.01
73 Ronja Ninganza9.219.308.768.85
176 Vera Sörensson7.137.096.606.66
3 Maya Löfxx9.179.40
F13 Slägga
Vikt: 2,0kg
21/5 11:40
1 Maya Löf
Alunda SK
10 Alunda SK 38.38
2 Alice Lindblom
Gefle IF
09 Gefle IF 26.50
1234
3 Maya Löf30.2638.38xx
115 Alice Lindblom23.5526.50x25.95
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 100 m
21/5 12:40
Vind: +1.1
1 Albin Florén
Leksands FIK
02 Leksands FIK 12.04
2 Mattias Sandström
Falu IK
73 Falu IK 13.09
3 Markus Lif
IK Stål
01 IK Stål 14.17
4 Tomas Lilljebjörn
Falu IK
53 Falu IK 14.47
5 Christer Rosenkvist
Falu IK
65 Falu IK 14.62
6 Erik-Åke Tranberg
Sälens IF
41 Sälens IF 21.10 PB
Män 200 m
21/5 14:45
Vind: +0.8
1 Mattias Sandström
Falu IK
73 Falu IK 27.08 PB
2 Albin Janderberg
Västerås FK
99 Västerås FK 34.86
Män 800 m
21/5 13:30
1 Erik Lindgren
Falu IK
04 Falu IK 2:07.03 PB
Carl Lindgren
Falu IK
06 Falu IK DNF
Män 5000 m
21/5 15:30
1 Viktor Gustafsson
Falu IK
83 Falu IK 17:40.60
2 Tomas Kobayashi
Domnarvets GoIF
65 Domnarvets GoIF 19:13.86
Håkan Eriksson
Malungs Skid & Friidrott
61 Malungs Skid & Friidrott DNF
Män Längd
21/5 13:15
1 Simon Björnstedt
Upsala IF
99 Upsala IF 7.51 +1.4
2 Noa Skomorowski
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 7.29 +1.4 PB
3 Nicklas Karlsson
Falu IK
96 Falu IK 6.38 +2.2
4 Markus Lif
IK Stål
01 IK Stål 4.43 +1.3 PB
5 Albin Janderberg
Västerås FK
99 Västerås FK 3.47 +0.2
Max Andersson
Upsala IF
95 Upsala IF -
123456
228 Albin Janderbergx 3.46 +0.8x x 2.91 +1.33.47 +0.2
189 Noa Skomorowski5.36 nwix x x 7.03 0.07.29 +1.4
57 Nicklas Karlsson6.38 +2.2x x - 6.35 +2.56.31 0.0
226 Max Anderssonx x x - - -
227 Simon Björnstedt6.82 0.07.09 +0.27.11 +0.57.06 +3.27.23 +0.47.51 +1.4
172 Markus Lif3.98 +0.63.78 0.04.12 +1.74.23 +1.14.20 +0.54.43 +1.3
Män Kula
Vikt: 7,26kg
21/5 11:50
1 Nicklas Karlsson
Falu IK
96 Falu IK 12.21
2 Markus Lif
IK Stål
01 IK Stål 7.65 PB
123456
57 Nicklas Karlsson11.5312.21x11.5411.8511.77
172 Markus Lif7.417.207.657.036.977.25
Män Spjut
Vikt: 800g
21/5 13:20
1 Mattias Sandström
Falu IK
73 Falu IK 29.22
123456
86 Mattias Sandström-28.49-29.22-23.92
P17 100 m
21/5 12:45
Vind: +1.3
1 Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 11.87 PB
2 Aleksandros Panajoti
IK Stål
06 IK Stål 12.04 PB
3 Elis Gemzell
Tierps IF
05 Tierps IF 12.43 PB
4 Edwin Almroth
IK Stål
06 IK Stål 12.97
P17 200 m
21/5 14:40
Vind: 0.0
1 Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 24.75 PB
2 Aleksandros Panajoti
IK Stål
06 IK Stål 24.82 PB
3 Edwin Almroth
IK Stål
06 IK Stål 27.17 PB
P17 Höjd
21/5 15:00
1 Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF 165 PB
152156160165172
213 Benjamin Bodinooooxxx
P17 Längd
21/5 13:15
1 Elis Gemzell
Tierps IF
05 Tierps IF 6.32 +1.1 PB
2 Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF 5.98 +3.2
3 Aleksandros Panajoti
IK Stål
06 IK Stål 5.49 0.0 PB
4 Edwin Almroth
IK Stål
06 IK Stål 5.47 +0.4 PB
5 Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 5.36 +1.6 PB
123456
199 Tinh Lundströmx x 5.36 +1.6x 4.85 +2.14.83 0.0
225 Elis Gemzellx 6.04 +1.36.12 +1.26.11 +1.46.20 +0.56.32 +1.1
173 Aleksandros Panajoti3.96 +0.45.31 +1.55.33 +0.35.35 0.05.38 +1.45.49 0.0
213 Benjamin Bodin- 5.53 0.05.49 +1.75.44 +1.75.98 +3.25.82 +0.1
168 Edwin Almroth5.44 +0.5- 5.30 0.04.82 +1.15.31 +2.35.47 +0.4
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
21/5 11:50
1 Jacob Nilsson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 11.94
2 Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF 10.42
123456
208 Jacob Nilssonx11.33xx11.9411.68
213 Benjamin Bodin10.42x10.12---
P17 Spjut
Vikt: 700g
21/5 12:45
1 Benjamin Bodin
Säters IF
06 Säters IF 46.98 PB
123456
213 Benjamin Bodin46.9843.8046.58---
P15 80 m
21/5 12:25
Vind: +1.9
1 Milton Wiklund
Gefle IF
07 Gefle IF 10.45 PB
2 Åke Folke
Falu IK
08 Falu IK 10.56
3 Markus Brogedahl
IK Stål
08 IK Stål 10.82
4 Oskar Grönlund
Säters IF
07 Säters IF 10.98
5 Benjamin Johansson
Hulåns IF
08 Hulåns IF 11.93
P15 300 m
21/5 15:10
1 Åke Folke
Falu IK
08 Falu IK 41.79
Edvin Andersson
Gefle IF
08 Gefle IF DNS
P15 Höjd
21/5 13:15
1 Sebastian Alin
IFK Mora FIK
07 IFK Mora FIK 182 PB
2 Markus Brogedahl
IK Stål
08 IK Stål 164 PB
3 Arvid Uhlin
Falu IK
08 Falu IK 160 PB
140144148152156160164168175180182184
103 Arvid Uhlinoooooxxoxxx
169 Markus Brogedahlooooxoxxooxxx
156 Sebastian Alin-----oooooxoxx-
P15 Stav
21/5 14:15
1 Arvid Uhlin
Falu IK
08 Falu IK 240
200210220230240250
103 Arvid Uhlinoxooooxxx
P15 Längd
21/5 14:15
1 Sebastian Alin
IFK Mora FIK
07 IFK Mora FIK 6.54 +0.2 PB
2 Åke Folke
Falu IK
08 Falu IK 5.43 +0.8
3 Oskar Grönlund
Säters IF
07 Säters IF 4.47 +1.6
4 Benjamin Johansson
Hulåns IF
08 Hulåns IF 4.05 0.0
5 Jonathan Danielsson
Säters IF
07 Säters IF 4.01 0.0 PB
123456
216 Oskar Grönlundx 4.46 +1.64.47 +1.64.01 0.0x 4.29 0.0
214 Jonathan Danielssonx x x 4.01 0.0x 4.01 +1.5
156 Sebastian Alinx x x x x 6.54 +0.2
42 Åke Folkex x 5.17 +1.2x 5.20 0.05.43 +0.8
133 Benjamin Johanssonx 3.97 +0.74.05 0.03.97 +0.13.90 0.0x
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
21/5 10:15
1 Casper Johansson
Säters IF
07 Säters IF 13.00 PB
2 Anton Halkonen
Ludvika FFI
08 Ludvika FFI 9.49 PB
3 Benjamin Johansson
Hulåns IF
08 Hulåns IF 6.53
123456
203 Anton Halkonen9.268.929.469.048.929.49
133 Benjamin Johansson5.825.916.53x6.106.35
220 Casper Johansson13.0011.76x12.48x11.25
P15 Slägga
Vikt: 4,0kg
21/5 11:40
1 Milton Wiklund
Gefle IF
07 Gefle IF 45.19 PB
123456
121 Milton Wiklund44.4145.1941.3843.6644.4544.44
P15 Spjut
Vikt: 600g
21/5 13:20
1 Casper Johansson
Säters IF
07 Säters IF 45.99
2 Jonathan Danielsson
Säters IF
07 Säters IF 25.68
3 Oskar Grönlund
Säters IF
07 Säters IF 16.63
123456
214 Jonathan Danielsson-25.4023.2725.6825.09-
220 Casper Johansson44.8844.5642.9745.9942.65-
216 Oskar Grönlund--16.63---
P13 60 m
21/5 12:10
Vind: +1.6
1 Gusten Berglund
Söderhamns IF
09 Söderhamns IF 8.36 PB
2 Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK 8.69 PB
3 Anton Carlberg Nilsson
Stora Tuna FIK
10 Stora Tuna FIK 8.72 PB
4 Elias Åman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 9.31 PB
5 Edvin Dannfeldt
Ludvika FFI
09 Ludvika FFI 9.54 PB
6 Isak Tyskling
Falu IK
10 Falu IK 9.75 PB
7 Fredrik Lundin
Falu IK
10 Falu IK 11.03 PB
Fergus Hagström
Säters IF
09 Säters IF DNS
P13 200 m
21/5 14:55
Vind: +1.5
1 Gusten Berglund
Söderhamns IF
09 Söderhamns IF 27.79 PB
2 Anton Carlberg Nilsson
Stora Tuna FIK
10 Stora Tuna FIK 28.47 PB
3 Eddie Jansson
IK Stål
09 IK Stål 29.97 PB
4 Edvin Dannfeldt
Ludvika FFI
09 Ludvika FFI 32.03 PB
5 Isak Tyskling
Falu IK
10 Falu IK 32.97 PB
P13 600 m
21/5 13:50
1 Anton Carlberg Nilsson
Stora Tuna FIK
10 Stora Tuna FIK 1:47.72
P13 60 m häck
Höjd: 76.2cm
21/5 11:10
Vind: +1.3
1 Fergus Hagström
Säters IF
09 Säters IF 12.93
P13 Höjd
21/5 09:30
1 Fergus Hagström
Säters IF
09 Säters IF 136 PB
112116120124128132136140
217 Fergus Hagströmoooooooxxx
P13 Längd
Hoppzon
21/5 14:15
1 Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK 4.61 0.0 PB
2 Gusten Berglund
Söderhamns IF
09 Söderhamns IF 4.59 +0.5 PB
3 Elias Åman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 4.36 +1.1 PB
4 Eddie Jansson
IK Stål
09 IK Stål 4.15 -0.3 PB
5 Edvin Dannfeldt
Ludvika FFI
09 Ludvika FFI 4.02 +1.7 PB
6 Fergus Hagström
Säters IF
09 Säters IF 3.82 +1.6
7 Isak Tyskling
Falu IK
10 Falu IK 3.66 +1.2
1234
200 Elias Åman2.32 +2.04.31 +1.44.05 +1.14.36 +1.1
202 Edvin Dannfeldt3.85 +1.14.02 +1.74.01 +1.63.73 +0.4
102 Isak Tyskling3.56 +1.33.66 +1.2x 3.64 0.0
198 Arvid Kvarnback4.51 +1.54.55 +1.44.45 +1.64.61 0.0
217 Fergus Hagström3.82 +1.6x x x
221 Gusten Berglund4.52 +1.54.32 +1.5- 4.59 +0.5
170 Eddie Jansson3.87 +1.83.92 +0.74.15 -0.33.79 0.0
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
21/5 13:20
1 Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK 10.51 PB
2 Edvin Dannfeldt
Ludvika FFI
09 Ludvika FFI 7.97 PB
3 Fredrik Lundin
Falu IK
10 Falu IK 5.41
1234
202 Edvin Dannfeldt7.777.777.497.97
65 Fredrik Lundin5.105.205.415.03
198 Arvid Kvarnback9.7310.199.9710.51
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.