Resultater Alirs öga

Hällåsen arena, Söderhamn   2021-07-07

Arrangör: Söderhamns IF Tävlingsledare: Leif-Göran Mosell Senast uppdaterad: 2021-07-07 23:18:16
Väder: 20 grader växlande från regn till klart  
Kvinnor 200 m
7/7 18:30
Vind: +2.1
1 Johanna Hedberg
Söderhamns IF
91 Söderhamns IF 28.13
2 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 28.28
3 Frida Ericson
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 30.96
4 Clara Vosveld
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 32.18
5 Alicia Sundberg
Strands IF
09 Strands IF 32.51
6 Märta Brusell
Strands IF
09 Strands IF 35.14
Kvinnor Längd
7/7 19:30
1 Johanna Hedberg
Söderhamns IF
91 Söderhamns IF 5.15 0.0
2 Alma Hansson
Bollnäs FIK
05 Bollnäs FIK 5.08 0.0
3 Amanda Thyr
Bollnäs FIK
04 Bollnäs FIK 4.98 0.0
4 Hannah Zetterman
Söderhamns IF
02 Söderhamns IF 4.90 0.0
5 Saga Thyr
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 4.55 0.0
6 Nellie Tällberg
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 4.52 0.0
7 Alice Lundh Hållen
Strands IF
07 Strands IF 4.39 -0.4
8 Tindra Olsson
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 2.46 0.0
123456
Nellie Tällberg4.52 0.04.37 0.0x 4.48 0.04.43 0.0x
Hannah Zetterman4.70 0.04.90 0.04.76 0.0x 4.83 -0.64.89 0.0
Tindra Olssonx 1.67 +0.2x 2.46 0.0x x
Alma Hansson4.92 0.04.71 0.04.86 +0.34.89 0.04.80 -0.35.08 0.0
Saga Thyrx x 4.55 0.0x 3.73 0.04.46 0.0
Amanda Thyr2.57 0.0x x 4.98 0.04.80 0.04.86 0.0
Johanna Hedbergx 5.08 0.05.14 0.05.04 0.05.15 0.05.08 0.0
Alice Lundh Hållen4.29 0.0x x x 4.39 -0.4x
Kvinnor Spjut
Vikt: 600g
7/7 18:45
1 Moa Ehrenbrand
Strands IF
03 Strands IF 32.62
123456
Moa Ehrenbrandx28.6830.5830.92x32.62
F17 Spjut
Vikt: 500g
7/7 18:45
1 Adelina Borges Olsson
Strands IF
05 Strands IF 27.05
123456
Adelina Borges Olsson25.9924.0626.9627.0525.0025.37
F15 Spjut
Vikt: 500g
7/7 18:45
1 Märta Hedström
Gefle IF
06 Gefle IF 28.02
2 Alice Lundh Hållen
Strands IF
07 Strands IF 19.32
3 Nelly Öhman
Strands IF
06 Strands IF 13.38
123456
Alice Lundh Hållen15.87x14.3319.32x16.97
Märta Hedström27.71xxxx28.02
Nelly Öhman11.0013.2912.2013.38xx
F13 5x60 m
7/7 18:40
Söderhamns IF Lag 1
Clara Vosveld 08
Julia Gavell 08
Stina Gavell 10
Frida Ericson 08
Ida Winlöf 08

Söderhamns IF
Söderhamns IF DNS
F13 Längd
Hoppzon
7/7 19:30
1 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 4.74 0.0
2 Frida Ericson
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 3.74 0.0
3 Alicia Sundberg
Strands IF
09 Strands IF 3.70 0.0
4 Bella Lundh Hållén
Strands IF
09 Strands IF 3.64 0.0
5 Clara Vosveld
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 3.50 0.0
123456
Clara Vosveld3.50 0.03.38 0.03.29 0.03.28 0.03.39 0.03.26 0.0
Alicia Sundberg3.67 0.03.59 0.03.66 0.03.70 0.03.56 0.03.49 0.0
Bella Lundh Hållén3.64 0.03.58 0.03.55 0.03.62 0.03.50 0.03.61 0.0
Ida Winlöf4.74 0.04.64 0.0x 4.49 0.04.49 +0.2x
Frida Ericsonx 3.64 -0.73.74 0.03.56 0.0x 3.39 0.0
F13 Spjut
Vikt: 400g
7/7 18:45
1 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 21.78 PB
2 Frida Ericson
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 21.55
3 Bella Lundh Hållén
Strands IF
09 Strands IF 18.94 PB
4 Märta Brusell
Strands IF
09 Strands IF 14.78
123456
Frida Ericson19.69xx16.7621.55-
Ida Winlöf20.0119.3821.1918.4221.78-
Bella Lundh Hållén12.2416.9518.3117.7318.9417.09
Märta Brusell14.5713.60x13.2414.7813.17
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 200 m
7/7 18:35
Vind: +1.3
1 Edvin Käller
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 24.37
2 Oskar Pettersson
Söderhamns IF
06 Söderhamns IF 24.91
3 Wahaj Ali
Brännans IF
08 Brännans IF 26.10 PB
4 Mahadi Hassen
Bollnäs FIK
02 Bollnäs FIK 26.18
5 Axel Svedberg
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 29.85
Män Längd
7/7 19:30
1 Malte Edwardsson
Bollnäs FIK
03 Bollnäs FIK 6.05 0.0
2 Linus Öhman
Strands IF
04 Strands IF 5.61 0.0
3 Edvin Käller
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 5.54 0.0
4 Benny Rahmqvist
Sundsvalls FI
51 Sundsvalls FI 2.86 0.0
123456
Linus Öhman5.61 0.05.54 0.0x 5.51 0.0x -
Edvin Käller5.54 0.0x 5.20 0.05.00 0.0- 5.26 0.0
Malte Edwardssonx 5.78 0.06.05 0.05.71 0.05.90 0.0x
Benny Rahmqvist2.67 0.02.82 0.02.30 0.02.86 0.02.68 0.02.85 0.0
Män Spjut
Vikt: 800g
7/7 18:45
1 Otto Sundell
Söderhamns IF
00 Söderhamns IF 55.85
123456
Otto Sundell52.6954.8455.4954.91x55.85
P17 Spjut
Vikt: 700g
7/7 18:45
1 Linus Öhman
Strands IF
04 Strands IF 42.30
123456
Linus Öhmanx40.0939.1641.6842.3041.23
P15 Spjut
Vikt: 600g
7/7 18:45
1 Edvin Käller
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 33.63
123456
Edvin Käller31.2132.1633.6328.0932.3030.05
P13 Längd
Hoppzon
7/7 19:30
1 Wahaj Ali
Brännans IF
08 Brännans IF 5.36 0.0 PB
2 Leo Thor
Strands IF
08 Strands IF 4.35 0.0 SB
3 Axel Svedberg
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 4.05 0.0
123456
Leo Thor4.17 0.04.35 0.04.14 0.04.27 -1.14.08 0.04.23 0.0
Axel Svedberg4.05 0.03.54 0.03.50 0.03.61 -1.33.54 0.03.54 -0.4
Wahaj Ali5.02 0.05.17 0.05.14 +0.35.18 0.05.12 0.05.36 0.0
P13 Spjut
Vikt: 400g
7/7 18:45
1 Wahaj Ali
Brännans IF
08 Brännans IF 40.35
2 Leo Thor
Strands IF
08 Strands IF 33.81
123456
Wahaj Ali40.3532.6733.1532.6736.31x
Leo Thor31.2327.64-26.4231.0933.81
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.