Resultater Karlskoga Friidrotts Ungdomsspel

Nobelstadion, Karlskoga   2022-05-29

Arrangör: Karlskoga FIF Tävlingsledare: Torbjörn Jernberg Senast uppdaterad: 2022-05-30 02:00:35
Visa Resultatkort
F14 80 m
29/5 11:55
Vind: nwi
1 Tuvali Åhser
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 11.89
F14 Längd
29/5 10:00
1 Tuvali Åhser
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 4.25 nwi
123456
45 Tuvali Åhser4.25 nwix 3.86 nwi3.97 nwi3.76 nwi4.04 nwi
F14 Spjut
Vikt: 500g
29/5 14:10
1 Tuvali Åhser
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 15.99
Matilda Linden
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad -
123456
45 Tuvali Åhser12.3013.5812.9411.3710.4115.99
28 Matilda Linden------
F13 60 m Försök
29/5 10:00
Heat 1
Vind: nwi
1 Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.82 q
2 Rebecka Albinsson
Karlskoga FIF
09 Karlskoga FIF 9.02 q
3 Minea Brattén
Karlskoga FIF
09 Karlskoga FIF 9.45 q
4 Josefine Strand
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 9.66 q
5 Mira Andersson Lernman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.74 q
6 Jennie Haglund
Karlskoga FIF
09 Karlskoga FIF 9.88
Heat 2
Vind: nwi
1 Nellie Garmland
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK 8.34 q
2 Emelie Rasmussen
Frövi IK
09 Frövi IK 9.03 q
3 Astrid Leandersson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.29 q
4 Lisa Holmgren
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.85
5 Mikaela Uvesten
IFK Kristinehamn
09 IFK Kristinehamn 10.02
F13 60 m Final
29/5 11:40
Vind: nwi
1 Nellie Garmland
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK 8.45
2 Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.89
3 Rebecka Albinsson
Karlskoga FIF
09 Karlskoga FIF 8.98
4 Emelie Rasmussen
Frövi IK
09 Frövi IK 9.03
5 Minea Brattén
Karlskoga FIF
09 Karlskoga FIF 9.34
6 Astrid Leandersson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.35
7 Josefine Strand
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 9.47
8 Mira Andersson Lernman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 10.02
F13 400 m
29/5 15:20
1 Nellie Garmland
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK 1:02.96 PB
2 Rebecka Albinsson
Karlskoga FIF
09 Karlskoga FIF 1:04.41 PB
3 Emelie Rasmussen
Frövi IK
09 Frövi IK 1:07.06
4 Astrid Leandersson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 1:08.32 PB
5 Ellen Rinnemo
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 1:08.51 PB
F13 Längd
Hoppzon
29/5 12:10
1 Nellie Garmland
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK 5.35 nwi
2 My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 5.22 nwi
3 Ella Högman Skager
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.91 nwi
4 Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.73 nwi
5 Emelie Rasmussen
Frövi IK
09 Frövi IK 4.57 nwi
6 Rebecka Albinsson
Karlskoga FIF
09 Karlskoga FIF 4.29 nwi
7 Lisa Holmgren
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.22 nwi
8 Ellen Rinnemo
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.14 nwi
9 Josefine Strand
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 4.13 nwi
10 Minea Brattén
Karlskoga FIF
09 Karlskoga FIF 4.10 nwi
11 Astrid Leandersson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.09 nwi
12 Mikaela Uvesten
IFK Kristinehamn
09 IFK Kristinehamn 3.93 nwi
13 Mira Andersson Lernman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 3.81 nwi
14 Jennie Haglund
Karlskoga FIF
09 Karlskoga FIF 3.69 nwi
123456
77 Jennie Haglund3.69 nwi3.62 nwi3.53 nwi
121 Josefine Strand4.13 nwi3.96 nwi4.01 nwi
7 Mira Andersson Lernman3.74 nwi3.76 nwi3.81 nwi
62 Mikaela Uvesten3.93 nwi3.90 nwi3.73 nwi
1 Rebecka Albinsson4.29 nwi4.21 nwi4.12 nwi4.06 nwi4.08 nwi3.97 nwi
23 Nora Karlsson4.61 nwi4.70 nwi4.69 nwi4.48 nwi4.73 nwi4.61 nwi
17 Lisa Holmgren4.18 nwi4.05 nwi4.22 nwi4.13 nwi4.05 nwi3.92 nwi
35 Ellen Rinnemo4.12 nwi4.14 nwi4.14 nwi4.04 nwi4.09 nwi4.05 nwi
33 My Olsson5.08 nwi5.18 nwi5.22 nwi- 5.14 nwi-
73 Minea Brattén4.04 nwi4.10 nwi3.78 nwi
3 Emelie Rasmussen4.33 nwi4.51 nwi4.39 nwi4.57 nwix 4.42 nwi
27 Astrid Leandersson4.09 nwi3.83 nwi3.97 nwi
18 Ella Högman Skager4.91 nwi4.69 nwi4.75 nwi4.62 nwi4.31 nwi4.82 nwi
106 Nellie Garmland5.35 nwi5.32 nwi5.14 nwi- 5.20 nwi-
F13 Spjut
Vikt: 400g
29/5 10:30
1 My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 26.48 PB
2 Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 23.52 PB
3 Lisa Holmgren
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 21.61 PB
4 Astrid Leandersson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 21.36 PB
5 Ella Högman Skager
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 21.31 PB
6 Mira Andersson Lernman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 20.85 PB
7 Rebecka Albinsson
Karlskoga FIF
09 Karlskoga FIF 17.74
8 Josefine Strand
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 15.89 PB
9 Jonna Berndt
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 15.34
10 Minea Brattén
Karlskoga FIF
09 Karlskoga FIF 12.90
11 Jennie Haglund
Karlskoga FIF
09 Karlskoga FIF 10.24
123456
107 Jonna Berndt15.34--
27 Astrid Leandersson21.36-----
33 My Olsson25.73--26.48--
77 Jennie Haglund10.24--
1 Rebecka Albinsson17.74-----
17 Lisa Holmgren21.61-----
121 Josefine Strand15.35--15.89--
7 Mira Andersson Lernman20.22--20.85--
23 Nora Karlsson23.52-----
73 Minea Brattén12.90-----
18 Ella Högman Skager21.31-----
F12 60 m Försök
29/5 10:10
Heat 1
Vind: nwi
1 Maja Lilja
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 9.12 q
2 AnaÌs Isaksson
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 9.41 q
3 Erica Berglund
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 9.74 q
4 Elin Sterner
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 10.08 q
5 Signe Löthgren
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 10.41 q
Heat 2
Vind: nwi
1 Elisa Östin
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 8.79 q
2 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 9.60 q
3 Ellen Olsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 9.69 q
4 Elina Åhser
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 11.26
5 Vilda Rosenblad
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 11.92
F12 60 m Final
29/5 12:30
Vind: nwi
1 Elisa Östin
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 8.67
2 Maja Lilja
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 9.30
3 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 9.54
4 AnaÌs Isaksson
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 9.59
5 Erica Berglund
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 9.68
6 Ellen Olsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 9.90 9.893
7 Elin Sterner
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 9.90 9.898
8 Signe Löthgren
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 10.39
F12 400 m
29/5 15:30
A-Final
Tot. plac.
1 Elisa Östin
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 1:05.99 1 PB
2 AnaÌs Isaksson
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 1:16.80 2 PB
3 Erica Berglund
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 1:17.38 3
4 Ellen Olsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 1:20.22 4 PB
B-Final
Tot. plac.
5 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 1:20.85 5
6 Elina Åhser
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 1:33.36 6
7 Vilda Rosenblad
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 1:45.45 7
Maja Lilja
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro DNS
F12 Längd
Hoppzon
29/5 11:10
1 Elisa Östin
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 4.71 nwi
2 Maja Lilja
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 4.24 nwi
3 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 4.14 nwi
4 AnaÌs Isaksson
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 4.10 nwi
5 Erica Berglund
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 3.90 nwi
6 Ellen Olsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 3.89 nwi
7 Elin Sterner
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 3.68 nwi
8 Signe Löthgren
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 3.52 nwi
9 Elina Åhser
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 3.11 nwi
10 Alice Edgren
IK Vikings FK
10 IK Vikings FK 3.10 nwi
11 Freja Svanberg
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 3.01 nwi
12 Vilda Rosenblad
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 2.89 nwi
123456
102 Freja Svanberg3.01 nwi2.79 nwi2.76 nwi
135 Ellen Olsson3.70 nwi3.86 nwi3.63 nwi3.89 nwi3.70 nwi3.79 nwi
134 Julia Karlsson4.00 nwi4.00 nwi4.02 nwi4.03 nwi4.14 nwi4.06 nwi
128 Elisa Östin4.71 nwi4.55 nwi4.60 nwi4.53 nwi4.53 nwi4.37 nwi
44 Elina Åhser2.86 nwi2.92 nwi3.11 nwi
86 Signe Löthgren3.31 nwi3.45 nwi3.52 nwi3.39 nwi3.42 nwi3.21 nwi
19 AnaÌs Isaksson3.76 nwi3.71 nwi3.75 nwi3.86 nwi4.03 nwi4.10 nwi
9 Erica Berglund3.63 nwi3.75 nwi3.90 nwi3.60 nwi2.64 nwi3.61 nwi
117 Maja Lilja3.93 nwi3.97 nwi3.99 nwi4.24 nwi4.05 nwi3.86 nwi
36 Vilda Rosenblad2.79 nwi2.89 nwi2.78 nwi
99 Elin Sterner3.59 nwi3.68 nwi3.67 nwi3.62 nwi3.59 nwi3.53 nwi
64 Alice Edgren3.06 nwi3.10 nwi3.04 nwi
F12 Spjut
Vikt: 400g
29/5 13:15
1 Elisa Östin
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 27.37 PB
2 Julia Karlsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 18.70
3 AnaÌs Isaksson
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 16.58
4 Ellen Olsson
Säffle FIK
10 Säffle FIK 16.13 PB
5 Erica Berglund
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 15.83 PB
6 Elina Åhser
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 13.03 PB
7 Freja Svanberg
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 10.82
8 Alice Edgren
IK Vikings FK
10 IK Vikings FK 10.64
9 Vilda Rosenblad
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 6.91
Molly Lindén
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad -
123456
102 Freja Svanberg--10.81--10.82
19 AnaÌs Isaksson--12.52--16.58
29 Molly Lindén------
128 Elisa Östin--27.37---
9 Erica Berglund--14.20--15.83
134 Julia Karlsson--18.70---
64 Alice Edgren--10.64---
135 Ellen Olsson--16.13--
44 Elina Åhser--12.00--13.03
36 Vilda Rosenblad--6.91
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P14 80 m
29/5 12:00
Vind: nwi
1 Robin Lövdal
Karlskoga FIF
08 Karlskoga FIF 10.72
2 Olle Fischer
IK Vikings FK
08 IK Vikings FK 10.73
3 Gustav Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 11.05
4 Olle Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 11.23
5 Oliwer Jalakas
Karlskoga FIF
08 Karlskoga FIF 12.62
Noah Karlsson Hjortborg
KFUM Örebro
08 KFUM Örebro DNS
P14 400 m
29/5 13:35
1 Robin Lövdal
Karlskoga FIF
08 Karlskoga FIF 59.62
2 Olle Fischer
IK Vikings FK
08 IK Vikings FK 59.95
3 Oliwer Jalakas
Karlskoga FIF
08 Karlskoga FIF 1:13.38
P14 Längd
29/5 10:00
1 Robin Lövdal
Karlskoga FIF
08 Karlskoga FIF 5.16 nwi
2 Gustav Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 4.66 nwi
3 Olle Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 4.37 nwi
4 Oliwer Jalakas
Karlskoga FIF
08 Karlskoga FIF 4.10 nwi
5 Noah Karlsson Hjortborg
KFUM Örebro
08 KFUM Örebro 4.03 nwi
123456
115 Noah Karlsson Hjortborg3.78 nwix 4.03 nwi- - -
81 Oliwer Jalakasx x 3.96 nwix 4.10 nwi3.94 nwi
87 Robin Lövdal5.07 nwi4.35 nwi4.94 nwix 4.69 nwi5.16 nwi
133 Olle Höök4.32 nwi4.36 nwi4.37 nwi4.25 nwi4.19 nwi3.68 nwi
132 Gustav Höök4.44 nwix 4.26 nwi4.41 nwi4.66 nwi4.38 nwi
P14 Spjut
Vikt: 500g
29/5 14:10
1 Vilmer Dahlqvist
Upsala IF
08 Upsala IF 33.11 PB
2 Gustav Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 32.49
3 Olle Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 27.52
4 Oliwer Jalakas
Karlskoga FIF
08 Karlskoga FIF 14.70
123456
81 Oliwer Jalakas10.91x14.70xxx
132 Gustav Höök27.0830.1831.2232.4930.8731.70
133 Olle Höök23.4323.8627.52x24.10x
138 Vilmer Dahlqvist30.4528.6231.4130.4733.1132.59
P13 60 m
29/5 12:10
Vind: nwi
1 Olle Saxe
Karlskoga FIF
09 Karlskoga FIF 11.02
P13 400 m
29/5 13:40
1 Olle Saxe
Karlskoga FIF
09 Karlskoga FIF 1:20.58
P13 Längd
Hoppzon
29/5 10:00
1 Olle Saxe
Karlskoga FIF
09 Karlskoga FIF 3.43 nwi
123456
96 Olle Saxe 3.36 nwi3.23 nwi3.43 nwi3.35 nwi3.33 nwi3.25 nwi
P13 Spjut
Vikt: 400g
29/5 12:20
1 Olle Saxe
Karlskoga FIF
09 Karlskoga FIF 13.59
123456
96 Olle Saxe --13.59---
P12 60 m
29/5 11:35
Vind: nwi
1 Arvid Johansson
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 8.98
2 Ture Ivansson
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 9.22
3 Ludwig Jalakas
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 9.46
4 Gabriel Preselj
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 9.74 9.734
5 Oscar Morello
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 9.74 9.736
6 Alexander Linder
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 9.77
7 Vilgot Elfström
IFK Kristinehamn
10 IFK Kristinehamn 10.52
P12 400 m
29/5 13:40
A-Final
Tot. plac.
4 Karl Vinblad
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 1:14.63 4 PB
5 Ludwig Jalakas
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 1:15.65 5
6 Alexander Linder
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 1:18.17 6
8 Vilgot Elfström
IFK Kristinehamn
10 IFK Kristinehamn 1:18.48 8 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Arvid Johansson
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 1:09.82 1
2 Ture Ivansson
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 1:13.67 2
3 Oscar Morello
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 1:14.27 3
7 Gabriel Preselj
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 1:18.43 7
P12 Längd
Hoppzon
29/5 10:00
1 Arvid Johansson
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 4.44 nwi
2 Ludwig Jalakas
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 4.15 nwi
3 Gabriel Preselj
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 4.06 nwi
4 Oscar Morello
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 3.92 nwi
5 Alexander Linder
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 3.80 nwi
6 Vilgot Elfström
IFK Kristinehamn
10 IFK Kristinehamn 3.65 nwi
123456
34 Gabriel Preseljx 3.80 nwi3.95 nwi3.53 nwi3.56 nwi4.06 nwi
80 Ludwig Jalakas3.85 nwi4.11 nwi3.85 nwi3.83 nwi4.15 nwi3.96 nwi
89 Oscar Morello3.79 nwi3.69 nwi3.80 nwi3.75 nwi3.72 nwi3.92 nwi
82 Arvid Johansson4.26 nwi4.22 nwi4.30 nwi4.44 nwi4.25 nwi4.41 nwi
85 Alexander Linder3.62 nwi3.59 nwi3.80 nwi3.56 nwi3.51 nwi3.53 nwi
52 Vilgot Elfström3.52 nwi3.21 nwi3.65 nwi3.48 nwi3.36 nwi3.49 nwi
P12 Spjut
Vikt: 400g
29/5 12:20
1 Ludwig Jalakas
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 22.11 PB
2 Oscar Morello
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 21.66
3 Arvid Johansson
Karlskoga FIF
10 Karlskoga FIF 20.37
4 Gabriel Preselj
IF Göta Karlstad
10 IF Göta Karlstad 17.54
5 Ture Ivansson
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 17.12
6 Karl Vinblad
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 14.54
7 Vilgot Elfström
IFK Kristinehamn
10 IFK Kristinehamn 14.22
Ville Bjuhr
IFK Kristinehamn
10 IFK Kristinehamn -
123456
80 Ludwig Jalakas--22.11---
82 Arvid Johansson--20.37---
114 Ture Ivansson--17.12---
123 Karl Vinblad--14.54---
34 Gabriel Preselj--17.54---
89 Oscar Morello--21.66---
52 Vilgot Elfström--13.17--14.22
49 Ville Bjuhr------
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.