Resultater Trelleborgsspelen

Östervångsstadion, Trelleborg   2022-06-04

Arrangör: IFK Trelleborg Friidrottsklubb Tävlingsledare: Kauko Harjuniemi Senast uppdaterad: 2022-06-05 11:57:38
Väder: 14° molnigt (f.m) - 21° soligt (e.m), mkt svag vind vxl  
Visa Resultatkort
Kvinnor & F19 & F17 100 m
4/6 10:20
Vind: -2.2
1 Ida Staafgård
Malmö AI
03 Malmö AI 12.11 PB
2 Celine Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 13.18 PB
3 Vilma Ridderman
Ystads IF
06 Ystads IF 15.15
4 Ella Karmborg
Höörs IS
04 Höörs IS 15.40 PB
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Ida Staafgård
Malmö AI
03 Malmö AI 12.11
F19
1 Ella Karmborg
Höörs IS
04 Höörs IS 15.40
F17
1 Celine Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 13.18
2 Vilma Ridderman
Ystads IF
06 Ystads IF 15.15
Kvinnor 200 m
4/6 13:35
Vind: 0.0
1 Ida Staafgård
Malmö AI
03 Malmö AI 24.61 PB
2 Ida Svendsen
IFK Trelleborg
03 IFK Trelleborg 28.88 PB
F19 100 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 100 m

F19 200 m

Grenen genomfördes tillsammans med P19 200 m

F19 Höjd
4/6 14:30
1 Tilde Bjerager
Höörs IS
04 Höörs IS 170 SB
2 Johanna Persson
Åhus FIK
03 Åhus FIK 155
140145150155160165168170172
Tilde Bjerager---ooooxxox
Johanna Perssonooxoxoxxx
F17 100 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 100 m

F17 200 m

Grenen genomfördes tillsammans med P19 200 m

F17 Höjd
4/6 14:30
1 Sofie Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund 140
2 Hanna Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund 130 PB
125130135140145
Sofie Andersson-oooxxx
Hanna Anderssonoxoxxx
F17 Längd
4/6 11:00
1 Sofie Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund 4.30 -0.9 PB
2 Hanna Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund 4.06 -1.6
3 Vilma Ridderman
Ystads IF
06 Ystads IF 3.63 0.0
4 Isabella Lopez
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 2.97 -0.1 PB
123456
Sofie Andersson4.30 -0.94.09 0.04.18 0.04.09 -0.5- 4.08 -1.7
Hanna Andersson3.94 -1.13.97 0.03.95 -0.14.06 -1.63.90 -1.93.97 -2.2
Vilma Ridderman3.10 -2.6x 3.30 -0.83.63 0.03.40 -0.83.27 -1.9
Isabella Lopez2.80 -0.92.64 -1.52.97 -0.12.86 -1.02.84 +1.62.81 0.0
F17 Spjut
Vikt: 500g
4/6 09:00
1 Hanna Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund 31.84 SB
2 Mira Johansson
Malmö AI
05 Malmö AI 31.55
3 Sofie Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund 28.16
4 Vilma Ridderman
Ystads IF
06 Ystads IF 17.64 PB
123456
Vilma Ridderman17.64x17.61xx-
Sofie Anderssonxx24.0723.2928.1624.57
Mira Johansson28.16x31.55xx27.55
Hanna Andersson28.5131.1629.9331.8428.2828.22
F15 80 m Försök
4/6 10:30
Heat 1
Vind: -1.2
1 Ellinor Wennolf
Malmö AI
08 Malmö AI 10.51 q
2 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 11.37 q
3 Lisa Berggren
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 11.52 q
4 Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI 11.60
5 Vendela Bogren
Höörs IS
08 Höörs IS 12.70 PB
6 Ida Frithiofsson
Höörs IS
08 Höörs IS 12.97
Heat 2
Vind: -0.3
1 Lillian Cardinali
Höörs IS
08 Höörs IS 10.89 q PB
2 Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI 11.04 q
3 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 11.09 q
4 Dalia Kamf Hoppe
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 12.06
5 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 12.27
Ebba Albert
IK Finish
07 IK Finish DNS
F15 80 m Final
4/6 12:25
Vind: -0.7
1 Lillian Cardinali
Höörs IS
08 Höörs IS 10.85 PB
2 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 11.11
3 Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI 11.21
4 Lisa Berggren
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 11.36
5 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 11.38
Ellinor Wennolf
Malmö AI
08 Malmö AI DNS
F15 Höjd
4/6 13:00
1 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 155
2 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 145
3 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 145 PB
130135140145150155158
Bella Gisel-oooxxx
Isa Lindberg---oxxooxxx
Ebba Elmoooxoxxx
F15 Längd
4/6 11:00
1 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 4.59 -1.9
2 Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI 4.41 -1.9 PB
3 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 4.33 -0.3
4 Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI 4.31 0.0
5 Dalia Kamf Hoppe
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 4.28 -1.5 PB
6 Matilda Cronberg
IFK Trelleborg
07 IFK Trelleborg 4.25 -1.3
7 Lillian Cardinali
Höörs IS
08 Höörs IS 4.22 -1.6 PB
8 Filippa Andreasson
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 3.87 0.0 PB
9 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 3.83 0.0
10 Vendela Bogren
Höörs IS
08 Höörs IS 3.52 -0.5
11 Cornelia Richard
Ystads IF
07 Ystads IF 3.50 -1.1
Lisa Berggren
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF x
123456
Siri Rissler4.24 -0.14.16 -1.94.12 -1.84.31 0.04.05 -0.64.31 0.0
Lillian Cardinali4.13 -1.54.22 -1.64.03 0.0x 4.19 -0.8-
Matilda Cronberg4.25 -1.33.96 -1.4x 3.33 0.0x 1.46 0.0
Vendela Bogren3.45 -0.43.52 -0.5x
Elin Lindberg3.39 -1.43.41 -1.43.83 0.0
Filippa Andreasson3.80 -1.53.77 0.03.87 0.03.70 0.03.68 0.03.70 -1.7
Ebba Römbo4.33 -1.94.32 0.04.31 0.04.28 0.04.41 -1.9x
Isa Lindbergx 4.57 0.04.45 0.04.58 0.04.59 -1.94.56 0.0
Lisa Berggrenx x x
Olivia Lindberg Tillander4.26 0.04.23 0.04.33 -0.34.15 +1.24.23 0.04.28 -0.9
Cornelia Richard3.38 -1.13.37 0.03.50 -1.1
Dalia Kamf Hoppe4.28 -1.54.06 -1.84.16 0.04.14 -1.13.97 0.04.26 -2.1
F15 Spjut
Vikt: 500g
4/6 09:00
1 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 40.29
2 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 35.58
3 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 30.73
4 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 28.16
5 Cornelia Richard
Ystads IF
07 Ystads IF 21.76 PB
6 Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 20.44
123456
Cornelia Richard17.2317.4821.1116.8421.7616.83
Elin Lindberg23.9330.7324.6129.66x28.27
Isa Lindberg40.2937.4034.8637.5135.4637.92
Bella Gisel28.1625.1322.3326.76xx
Felicia Mårtensson31.9232.2631.4332.8133.8235.58
Rut Nilsson19.93x19.7719.82x20.44
F13 60 m Försök
4/6 11:00
Heat 1
Vind: 0.0
1 Olivia Weldingh
IK Finish
09 IK Finish 8.85 q PB
2 Livia Andersson
Ystads IF
09 Ystads IF 9.08 q PB
3 Selma Ranelid
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 9.09 PB
4 Lian Öhrnberg
Malmö AI
10 Malmö AI 9.24
5 Tilde Hagenstam
IK Finish
09 IK Finish 9.46 PB
Heat 2
Vind: -0.9
1 Malva Thorén
Ystads IF
09 Ystads IF 9.00 q PB 8.997
2 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 9.19 9.185
3 Alma Lindberg
Ystads IF
10 Ystads IF 9.81 PB
4 Smilla Dahlstedt Kajsajuntti
Malmö AI
10 Malmö AI 10.13 PB
Meja Olsson
IK Finish
10 IK Finish DNS
Heat 3
Vind: -0.7
1 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 9.00 q PB 8.998
2 Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI 9.19 9.185
3 Siri Nilsson
IK Finish
10 IK Finish 9.91
4 Ida-Lina Somrell
IK Finish
09 IK Finish 9.95
5 Laura Engmark
IK Finish
10 IK Finish 10.11 PB
Heat 4
Vind: 0.0
1 Emma Valentin-Hjorth
Malmö AI
10 Malmö AI 9.03 q 9.030
2 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 9.06 PB
3 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 9.44 PB
4 Amy Halmo
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 9.50 PB
5 Linnea Eriksson Olsson
Ystads IF
10 Ystads IF 9.70 PB
Heat 5
Vind: -2.2
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 8.64 q
2 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 9.03 q PB 9.028
3 Ella Wågstam
IK Finish
09 IK Finish 9.45 PB
4 Alma Arvidsson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 9.83 PB
5 Selma Berggren
IK Finish
10 IK Finish 10.03 PB
F13 60 m Final
4/6 12:15
Vind: -1.3
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 8.72
2 Olivia Weldingh
IK Finish
09 IK Finish 8.90
3 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 9.00 PB
4 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 9.04
5 Malva Thorén
Ystads IF
09 Ystads IF 9.18
Livia Andersson
Ystads IF
09 Ystads IF DNS
Emma Valentin-Hjorth
Malmö AI
10 Malmö AI DNS
F13 200 m
4/6 13:00
A-Final
Vind: -2.6
Tot. plac.
1 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 30.73 3 PB 30.722
2 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 30.84 6
3 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 32.86 9
4 Ida-Lina Somrell
IK Finish
09 IK Finish 34.63 12
Emma Valentin-Hjorth
Malmö AI
10 Malmö AI DNS
B-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI 29.85 2 PB
2 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 30.81 5 PB
3 Tebello Ekstrand
Ystads IF
09 Ystads IF 31.26 7 PB
4 Amy Halmo
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 32.98 10
5 Smilla Dahlstedt Kajsajuntti
Malmö AI
10 Malmö AI 34.11 11 PB
C-Final
Vind: -1.1
Tot. plac.
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 28.94 1
2 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 30.73 4 30.729
3 Alma Arvidsson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 32.56 8
Meja Olsson
IK Finish
10 IK Finish DNS
F13 Höjd
4/6 13:30
1 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 145
2 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 135 PB
3 Elma Hellqvist
IK Finish
11 IK Finish 135 PB
4 Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI 135 PB
5 Siri Nilsson
IK Finish
10 IK Finish 130 PB
6 Olivia Krantz Elm
IK Finish
11 IK Finish 125
7 Lian Öhrnberg
Malmö AI
10 Malmö AI 120 =PB
Agnes Mårtensson
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg x
105110115120125130135140145148
Olivia Mårtensson--oooooxxx
Lian Öhrnberg-ooxoxxx
Agnes Mårtenssonxxx
Ida Wikberg-----oxoxxooxxx
Siri Nilssonooooxooxxx
Olivia Krantz Elm-ooooxxx
Elma Hellqvistooooooxoxxx
Agnes Elm--oooxoxxoxxx
F13 Längd
Hoppzon
4/6 09:00
1 Malva Thorén
Ystads IF
09 Ystads IF 4.36 0.0 PB
2 Ella Wågstam
IK Finish
09 IK Finish 4.29 -0.1 PB
3 Elma Hellqvist
IK Finish
11 IK Finish 4.21 0.0
4 Selma Ranelid
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 4.20 -1.5 PB
5 Tilde Hagenstam
IK Finish
09 IK Finish 4.15 0.0 PB
6 Emma Valentin-Hjorth
Malmö AI
10 Malmö AI 4.13 0.0
7 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 4.13 0.0
8 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 4.02 -0.8 PB
9 Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI 4.02 0.0 PB
10 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 4.01 0.0
11 Alma Lindberg
Ystads IF
10 Ystads IF 4.00 -1.1 PB
12 Livia Andersson
Ystads IF
09 Ystads IF 3.96 -1.2 PB
13 Olivia Weldingh
IK Finish
09 IK Finish 3.84 -1.0
14 Alma Arvidsson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 3.82 0.0 PB
15 Siri Nilsson
IK Finish
10 IK Finish 3.78 0.0
16 Ida-Lina Somrell
IK Finish
09 IK Finish 3.66 0.0
17 Selma Berggren
IK Finish
10 IK Finish 3.65 -1.5 PB
18 Laura Engmark
IK Finish
10 IK Finish 3.64 0.0
19 Olivia Krantz Elm
IK Finish
11 IK Finish 3.63 0.0
20 Linnea Eriksson Olsson
Ystads IF
10 Ystads IF 3.58 0.0
21 Smilla Dahlstedt Kajsajuntti
Malmö AI
10 Malmö AI 3.32 0.0 PB
22 Amy Halmo
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 3.23 0.0 PB
1234
Tilde Hagenstam3.83 -0.13.99 -1.63.98 0.04.15 0.0
Linnea Eriksson Olsson3.41 0.03.44 -1.13.55 0.03.58 0.0
Matilda Blixt3.92 -0.1x 4.01 0.0x
Alma Andersson4.02 -0.83.97 0.03.70 -0.13.48 0.0
Alma Arvidsson3.82 0.03.73 0.03.66 0.03.58 -0.8
Emma Berglund4.13 0.03.94 0.03.88 -0.53.92 -1.2
Olivia Krantz Elm3.21 0.03.63 0.03.54 0.03.48 -2.0
Ella Wågstam3.97 -0.44.09 0.04.21 0.04.29 -0.1
Amy Halmo3.23 0.02.97 0.02.83 0.02.92 -1.5
Malva Thorén4.36 0.04.28 0.04.23 0.04.24 -0.7
Emma Valentin-Hjorth4.02 0.04.13 0.0x 4.12 -1.2
Livia Andersson3.96 -1.23.68 -0.23.74 0.03.63 -0.8
Siri Nilsson3.69 -0.93.78 0.03.77 0.03.74 -1.3
Smilla Dahlstedt Kajsajuntti3.26 -1.63.14 0.03.32 0.03.09 -1.2
Alma Lindberg4.00 -1.13.45 0.03.45 -1.13.49 +0.1
Selma Berggren3.65 -1.53.53 0.0x 3.58 0.0
Agnes Elm3.91 0.0x 3.87 -0.84.02 0.0
Ida-Lina Somrell3.66 0.0x 3.13 -0.73.61 0.0
Olivia Weldingh3.70 0.03.84 -1.03.67 -1.0x
Selma Ranelid4.12 0.04.08 -1.84.20 -1.54.08 -1.6
Elma Hellqvist4.21 0.0x 4.16 0.04.14 -0.7
Laura Engmark3.64 0.03.38 -1.93.51 -1.03.11 -1.6
F13 Spjut
Vikt: 400g
4/6 14:30
1 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 23.93 PB
2 Malva Thorén
Ystads IF
09 Ystads IF 20.70 PB
3 Siri Nilsson
IK Finish
10 IK Finish 19.25
4 Selma Berggren
IK Finish
10 IK Finish 17.44
5 Laura Engmark
IK Finish
10 IK Finish 16.89
6 Elma Hellqvist
IK Finish
11 IK Finish 15.06 PB
7 Linnea Eriksson Olsson
Ystads IF
10 Ystads IF 13.63
8 Olivia Krantz Elm
IK Finish
11 IK Finish 10.90
1234
Elma Hellqvist14.1115.0613.3710.44
Siri Nilsson13.2419.2516.8614.99
Olivia Krantz Elm10.52x10.90x
Selma Berggren13.9615.3315.6917.44
Malva Thorén20.5020.7020.47x
Linnea Eriksson Olsson10.6713.2913.1113.63
Laura Engmark15.3616.8915.5814.50
Olivia Mårtensson22.4220.7123.0923.93
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 100 m
4/6 10:10
Vind: -0.5
1 Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 11.37
2 Eric Segnon
Malmö AI
06 Malmö AI 11.74
3 Dante Kwan
IFK Lund
89 IFK Lund 12.45
Män 200 m
4/6 13:25
Vind: -0.4
1 Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF 22.88 PB
2 Sebastian Kadestål
Malmö AI
96 Malmö AI 23.38
3 Christian Borg
IS Göta
80 IS Göta 24.82 PB
4 Joakim Hald
FK Athlet
96 FK Athlet 25.21 SB
5 Fredrik Krantz
IK Finish
80 IK Finish 27.54 PB
Män Höjd
4/6 14:30
1 Henrik Falknell
FK Athlet
74 FK Athlet 150
150155
Henrik Falknelloxxx
Män Längd
4/6 13:00
1 Joakim Hald
FK Athlet
96 FK Athlet 5.37 0.0 PB
123456
Joakim Hald5.06 -1.65.37 0.04.86 +0.2x 4.74 -0.94.95 0.0
P19 & P17 100 m
4/6 10:00
Vind: -0.4
1 Leo Strand
Höörs IS
05 Höörs IS 12.07
2 Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 12.15
3 Johan Frithiofsson
Höörs IS
03 Höörs IS 12.45
Sammanställning per klass
P19
1 Johan Frithiofsson
Höörs IS
03 Höörs IS 12.45
P17
1 Leo Strand
Höörs IS
05 Höörs IS 12.07
2 Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 12.15
F17 & P19 200 m
4/6 13:20
Vind: +0.6
1 Benjamin Kadestål
IK Finish
03 IK Finish 23.87
2 Celine Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 27.32
Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg DNS
Sammanställning per klass
P19
1 Benjamin Kadestål
IK Finish
03 IK Finish 23.87
P17
Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg DNS
F17
1 Celine Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 27.32
P19 Längd
4/6 13:00
1 Samuel Ekelund
Eslövs AI
03 Eslövs AI 7.03 0.0 SB
2 Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 6.40 0.0 SB
3 Adam Chaudhry
Malmö AI
04 Malmö AI 6.10 -1.7
123456
Melker Jensfelt6.07 0.06.40 0.05.93 -1.95.98 0.06.36 0.06.26 -0.6
Samuel Ekelund7.03 0.0x 4.71 -1.5x 6.44 -0.5x
Adam Chaudhry5.67 0.0x 6.10 -1.75.83 -1.35.75 0.05.63 -0.7
P17 100 m

Grenen genomfördes tillsammans med P19 100 m

P17 200 m

Grenen genomfördes tillsammans med P19 200 m

P17 Höjd
4/6 14:30
1 Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 160
160165
Adam Greszkiewiczxox
P17 Längd
4/6 13:00
1 Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 5.96 0.0 PB
2 Leo Strand
Höörs IS
05 Höörs IS 5.68 0.0
3 Gavin Wastrell
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 5.44 0.0 PB
123456
Adam Greszkiewicz5.24 0.05.74 -2.0x x 5.79 -1.55.96 0.0
Gavin Wastrell5.44 0.05.33 +0.94.63 0.04.02 0.05.17 -0.55.26 0.0
Leo Strand5.68 -0.15.58 -0.15.55 0.0x 5.68 0.0x
P15 80 m
4/6 10:45
Vind: 0.0
1 Simon Reslow
Höörs IS
07 Höörs IS 10.03 PB
2 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 10.22
3 Wilmer Ahlberg
Malmö AI
08 Malmö AI 10.23
4 Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK 10.56
P15 300 m
4/6 13:45
1 Simon Reslow
Höörs IS
07 Höörs IS 39.59
2 Wilmer Ahlberg
Malmö AI
08 Malmö AI 39.67
3 Måns Trulsson
Malmö AI
08 Malmö AI 42.35
P15 Längd
4/6 11:00
1 Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK 4.56 0.0
123456
Jonatan Eklund4.56 0.0- - - - -
P15 Spjut
Vikt: 600g
4/6 09:00
1 Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK 45.53 PB
2 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 39.44
3 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 31.83
4 David Andersson
IFK Lund
08 IFK Lund 22.41
123456
Jonatan Eklund43.0345.53x-x-
Loke Bergström39.4439.2835.0237.0236.6236.92
Eric Hansson31.6530.6831.8329.18x30.25
David Andersson19.5418.9018.5818.06x22.41
P13 60 m
4/6 11:30
Vind: 0.0
1 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 8.17 PB
2 Odin Viscomi
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 8.28
3 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 8.60 PB
4 Valdemar Lindstrii
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 9.61 PB
P13 200 m
4/6 13:10
Vind: -0.3
1 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 26.49 PB
2 Odin Viscomi
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 27.65 PB
P13 Höjd
4/6 13:30
1 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 148
2 Carl Björk
Malmö AI
09 Malmö AI 140 PB
3 Lucas Falknell
FK Athlet
09 FK Athlet 140
4 Valdemar Lindstrii
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 125 =PB
115120125130135140145148155
Carl Björk----ooxxx
Valdemar Lindstriiooxoxxx
Uros Brankovic--ooooooxxx
Lucas Falknell---ooxoxxx
P13 Längd
Hoppzon
4/6 09:00
1 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 4.94 -0.9 SB
2 Ville Wernram
IFK Trelleborg
10 IFK Trelleborg 3.89 -0.8 PB
1234
Ville Wernram3.62 0.03.51 0.03.89 -0.83.67 -2.2
Albin Anderberg4.94 -0.94.88 0.04.65 0.04.91 -0.5
P13 Spjut
Vikt: 400g
4/6 14:30
1 Valdemar Lindstrii
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 23.23 PB
2 Guss Persson
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 19.39
1234
Guss Persson17.7218.0312.7419.39
Valdemar Lindstrii20.7023.2321.4921.76