Resultater Lokal tävling samt Lag-UDM

Västra Mark IP, Karlskrona   2021-06-19

Arrangör: KA 2 IF Tävlingsledare: Magnus Jacobsson Senast uppdaterad: 2021-06-20 10:16:19
Visa Resultatkort
Kvinnor 100 m
19/6 10:30
Vind: +2.1
1 Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF 13.19
Hilda Lindell
KA2 IF
04 KA2 IF DNS
Kvinnor 800 m
19/6 16:10
1 Nadja Rugland
Åtvidabergs IF
01 Åtvidabergs IF 2:13.83 Mixed
2 Frida Berglin
KA2 IF
05 KA2 IF 2:17.98 PB Mixed
3 Livia Faraasen
KA2 IF
03 KA2 IF 2:41.51 Mixed
Kvinnor Tresteg
19/6 09:30
1 Hanna Johansson
KA2 IF
01 KA2 IF 11.47 +3.2
2 Klara Ekelund
KA2 IF
99 KA2 IF 11.29 +1.9
3 Clara Johansson
KA2 IF
02 KA2 IF 10.79 +2.0
123456
Clara Johanssonx x 10.79 +2.0x x x
Hanna Johansson11.18 +2.711.38 +2.2x 9.86 +1.611.06 +3.611.47 +3.2
Klara Ekelundx 11.09 +2.2x 11.29 +1.99.64 +2.811.24 +2.8
F15 800 m
19/6 16:10
1 Miranda Holmberg
KA2 IF
07 KA2 IF 2:51.78 Mixed
F15 Längd
19/6 14:45
1 Hanna Hertzberg
KA2 IF
06 KA2 IF 4.31 +1.3
123456
Hanna Hertzberg4.31 +1.3x x x x 4.16 +3.7
F13 200 m
19/6 14:35
Vind: +2.3
1 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 28.99
2 Alma-Leona Wassdahl
KA2 IF
09 KA2 IF 29.57
3 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 31.53
F13 600 m
19/6 17:00
1 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 1:59.91 PB
2 Nova Olsson
KA2 IF
08 KA2 IF 1:59.95
3 Alma-Leona Wassdahl
KA2 IF
09 KA2 IF 2:08.81
4 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 2:09.10 PB
F13 60 m häck
Höjd: 68,6cm
19/6 09:50
Vind: +0.6
1 Astrid Wadman
KA2 IF
08 KA2 IF 11.02
2 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 12.15
F13 5x60 m
19/6 13:10
1 KA2 IF Lag x
Freja Sahlin 08
Nova Olsson 08
Liam Swensson 09
Sigge Strandberg 09
Max Petersson 08

KA2 IF
KA2 IF 44.35 Mixed lag
2 KA2 IF Lag Flickor- 09
Alma-Leona Wassdahl 09
Alva Larsson 09
Astrid Aspington 09
Ines Kraft 09
Vesta Lindström 09

KA2 IF
KA2 IF 46.03
F13 Höjd
19/6 15:10
1 Alma-Leona Wassdahl
KA2 IF
09 KA2 IF 142
2 Astrid Wadman
KA2 IF
08 KA2 IF 138
3 Freja Sahlin
KA2 IF
08 KA2 IF 130
4 Astrid Aspington
KA2 IF
09 KA2 IF 130 PB
110114118122126130134138142146
Alma-Leona Wassdahl --ooooxoxoxxoxxx
Astrid Wadman-oooxooooxxx
Freja Sahlin-oooooxxx
Astrid Aspingtonoooxoxooxxx
F13 Längd
Hoppzon
19/6 11:50
1 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 4.39 +2.4
2 Nova Olsson
KA2 IF
08 KA2 IF 4.24 +3.3
3 Freja Sahlin
KA2 IF
08 KA2 IF 4.14 +1.5 PB
4 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 4.01 +3.1
5 Astrid Aspington
KA2 IF
09 KA2 IF 3.50 +2.6
1234
Ines Kraft4.32 +2.8x 4.18 +1.84.39 +2.4
Vesta Lindström4.01 +3.1x 3.85 +1.5x
Nova Olsson4.24 +3.33.98 +4.14.17 +2.14.11 +3.3
Astrid Aspington3.50 +2.6
Freja Sahlin4.05 +4.94.14 +1.54.10 +1.93.88 +2.1
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
19/6 10:30
1 Astrid Wadman
KA2 IF
08 KA2 IF 8.92
2 Astrid Aspington
KA2 IF
09 KA2 IF 7.65
1234
Astrid Aspington7.627.657.387.43
Astrid Wadman8.898.858.818.92
F13 Spjut
Vikt: 400g
19/6 13:30
1 Astrid Aspington
KA2 IF
09 KA2 IF 13.56 PB
1234
Astrid Aspington12.7213.5612.4411.49
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 100 m
19/6 10:30
Vind: +2.1
1 James Mostert
KA2 IF
05 KA2 IF 11.65
Män 800 m
19/6 16:10
1 Simon Rosenquist
KA2 IF
03 KA2 IF 2:02.94
2 Milo Rugland
Kalmar SK
08 Kalmar SK 2:37.74
Män Höjd
19/6 11:00
1 Hugo Frisesdal
KA2 IF
05 KA2 IF 152
148152156
Hugo Frisesdalooxxx
Män Längd
19/6 14:45
1 James Mostert
KA2 IF
05 KA2 IF 5.76 +1.8
2 Hugo Frisesdal
KA2 IF
05 KA2 IF 5.10 +2.5
123456
Hugo Frisesdalx x x x x 5.10 +2.5
James Mostert5.40 +2.1x x x 5.76 +1.8x
P17 110 m häck
Höjd: 91,4cm
19/6 14:15
Vind: +2.3
1 James Mostert
KA2 IF
05 KA2 IF 16.00
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
1 James Mostert
KA2 IF
05 KA2 IF 10.80
123456
James Mostert10.37x10.80xx10.57
P17 Spjut
Vikt: 700g
1 Hugo Frisesdal
KA2 IF
05 KA2 IF 30.45
123456
Hugo Frisesdal27.78xx30.45--
P13 200 m
19/6 14:30
Vind: +2.0
1 Sigge Strandberg
KA2 IF
09 KA2 IF 29.47
2 Malte Jacobsson
KA2 IF
09 KA2 IF 34.06
3 Benjamin Högelius
KA2 IF
09 KA2 IF 34.41
P13 600 m
19/6 17:00
1 Max Petersson
KA2 IF
08 KA2 IF 1:55.37
2 Malte Jacobsson
KA2 IF
09 KA2 IF 1:59.41 PB
Samuel Coric
KA2 IF
09 KA2 IF DNS
P13 60 m häck
Höjd: 76.2cm
19/6 10:00
Vind: +1.9
1 Konstanty Piontek
KA2 IF
09 KA2 IF 11.68 PB
2 Zion Svensson
KA2 IF
09 KA2 IF 13.76
P13 5x60 m
19/6 13:10
1 KA2 IF Lag P13
Konstanty Piontek 09
Benjamin Högelius 09
Samuel Coric 09
Malte Jacobsson 09
Uno Stål 08

KA2 IF
KA2 IF 45.56
P13 Höjd
19/6 15:10
1 Liam Swensson
KA2 IF
09 KA2 IF 134
2 Konstanty Piontek
KA2 IF
09 KA2 IF 130
3 Zion Svensson
KA2 IF
09 KA2 IF 114
110114118122126130134138
Konstanty Piontekoxoooooxxx
Zion Svenssonoxoxxx
Liam Swensson ooooooxoxxx
P13 Längd
Hoppzon
19/6 11:50
1 Sigge Strandberg
KA2 IF
09 KA2 IF 4.50 +3.1
2 Liam Swensson
KA2 IF
09 KA2 IF 4.29 +0.9 PB
3 Konstanty Piontek
KA2 IF
09 KA2 IF 3.96 +3.0
4 Zion Svensson
KA2 IF
09 KA2 IF 3.37 +3.8
5 Benjamin Högelius
KA2 IF
09 KA2 IF 3.37 +2.5
6 Samuel Coric
KA2 IF
09 KA2 IF 3.33 +2.5
1234
Sigge Strandbergx 4.41 +2.14.37 +4.94.50 +3.1
Liam Swensson x 3.66 +1.53.37 +2.44.29 +0.9
Zion Svensson3.32 +2.23.36 +3.53.37 +3.83.34 +3.3
Samuel Coric3.26 +4.03.29 +2.43.33 +2.53.32 +1.4
Konstanty Piontek3.96 +1.43.88 +2.73.96 +3.03.96 +2.2
Benjamin Högeliusx 2.72 +2.73.37 +2.53.33 +1.0
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
19/6 10:30
1 Sigge Strandberg
KA2 IF
09 KA2 IF 6.95 PB
2 Samuel Coric
KA2 IF
09 KA2 IF 6.00
1234
Sigge Strandberg6.956.376.946.65
Samuel Coric5.585.785.426.00
P13 Spjut
Vikt: 400g
19/6 13:30
1 Samuel Coric
KA2 IF
09 KA2 IF 23.52
2 Liam Swensson
KA2 IF
09 KA2 IF 19.05
3 Sigge Strandberg
KA2 IF
09 KA2 IF 19.00
4 Zion Svensson
KA2 IF
09 KA2 IF 15.85
Benjamin Högelius
KA2 IF
09 KA2 IF x
1234
Zion Svensson15.85xxx
Sigge Strandberg13.4315.1019.0014.67
Samuel Coric23.5221.5523.5019.56
Liam Swensson 18.44xx19.05
Benjamin Högeliusx
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.