Resultater JSM + USM 17 Skellefteå

Florahallen, Skellefteå   2022-03-05 - 2022-03-06

Arrangör: Skellefteå AIK Friidrott Tävlingsledare: Josefine Lohman Senast uppdaterad: 2022-04-22 21:21:25
2022-03-05 2022-03-06 Alla dagar
K22 60 m Försök
5/3 11:20
Heat 1
1 Julia Henriksson
IFK Helsingborg
00 IFK Helsingborg 7.47 Q
2 Maja Åskag
Råby-Rekarne FIF
02 Råby-Rekarne FIF 7.88 Q
3 Sarah Karlsson
Råby-Rekarne FIF
01 Råby-Rekarne FIF 8.03 q
4 Tyra Landin
Västerås FK
02 Västerås FK 8.04
5 Hannah Hansson
Åhus FIK
00 Åhus FIK 8.21
6 Erika Gustafsson
Boden FI
02 Boden FI 8.24 PB
Heat 2
1 Filippa Sivnert
Malmö AI
01 Malmö AI 7.58 Q
2 Alva von Gerber
Huddinge AIS
00 Huddinge AIS 7.78 Q PB
3 Cajsa Augustsson
Örgryte IS
02 Örgryte IS 7.87 q
4 Clara Augustsson
IK Ymer
00 IK Ymer 7.93 q SB
5 Victoria Davidsson
Tyresö FK
02 Tyresö FK 8.00 q
6 Emily Capobianco
KFUM Örebro
01 KFUM Örebro 8.38
7 Mathilda Hellevik
Hanvikens SK
02 Hanvikens SK 8.47
K22 60 m Final
5/3 15:35
1 Julia Henriksson
IFK Helsingborg
00 IFK Helsingborg 7.41
2 Filippa Sivnert
Malmö AI
01 Malmö AI 7.53
3 Alva von Gerber
Huddinge AIS
00 Huddinge AIS 7.74 PB
4 Maja Åskag
Råby-Rekarne FIF
02 Råby-Rekarne FIF 7.77 SB
5 Cajsa Augustsson
Örgryte IS
02 Örgryte IS 7.83
6 Clara Augustsson
IK Ymer
00 IK Ymer 8.02
7 Sarah Karlsson
Råby-Rekarne FIF
01 Råby-Rekarne FIF 8.07
8 Victoria Davidsson
Tyresö FK
02 Tyresö FK 8.14
K22 400 m Försök
5/3 18:10
Heat 1
1 Tyra Landin
Västerås FK
02 Västerås FK 57.69 Q
2 Lovisa Ellström
IF Göta Karlstad
00 IF Göta Karlstad 57.79 q
3 Linnéa Ericsson Bäckvall
Turebergs FK
02 Turebergs FK 1:00.06 PB
Heat 2
1 Julia Henriksson
IFK Helsingborg
00 IFK Helsingborg 59.08 Q
2 Maja Åskag
Råby-Rekarne FIF
02 Råby-Rekarne FIF 59.63 q PB
3 Mathilda Gustafsson
Örgryte IS
00 Örgryte IS 1:00.26 SB
K22 400 m Final
6/3 15:05
1 Julia Henriksson
IFK Helsingborg
00 IFK Helsingborg 56.19
2 Tyra Landin
Västerås FK
02 Västerås FK 56.85 PB
3 Lovisa Ellström
IF Göta Karlstad
00 IF Göta Karlstad 57.22
4 Maja Åskag
Råby-Rekarne FIF
02 Råby-Rekarne FIF 58.61 PB
K22 60 m häck
Höjd: 84,0cm
6/3 14:25
1 Lovisa Karlsson
Högby IF
00 Högby IF 8.39
2 Freja Andersdotter
Malmö AI
01 Malmö AI 8.61 SB 8.601
3 Alva von Gerber
Huddinge AIS
00 Huddinge AIS 8.61 8.607
4 Ebba Magnusson
Ullevi FK
01 Ullevi FK 8.75 PB
5 Kajsa Engblom
Huddinge AIS
01 Huddinge AIS 8.87 PB
6 Sophie Reid
IK Ymer
02 IK Ymer 8.94 PB
7 Elwira Ripsweden
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS 9.23
8 Anna Back Nilsson
IF Göta Karlstad
02 IF Göta Karlstad 10.86
K22 Höjd
5/3 14:50
1 Tuvalisa Rosenquist
Tjalve IF Norrköping
02 Tjalve IF Norrköping 176 PB
2 Kajsa Engblom
Huddinge AIS
01 Huddinge AIS 171 SB
3 Lovisa Karlsson
Högby IF
00 Högby IF 168
4 Klara Rådbo
Hässelby SK
01 Hässelby SK 168
5 Pernilla Norgren
Umedalens IF
02 Umedalens IF 153 SB
148153158163168171174176178
235 Lovisa Karlsson---ooxxx
187 Kajsa Engblom---oxxoox-xx
540 Pernilla Norgrenooxxx
475 Tuvalisa Rosenquist---oxoxooxxoxxx
229 Klara Rådbo---xooxxx
K22 Stav
6/3 12:05
1 Gabriella Jönsson
IFK Helsingborg
01 IFK Helsingborg 396
2 Clara Billing
Turebergs FK
02 Turebergs FK 391 PB
3 Sandra Alvero
IFK Växjö
01 IFK Växjö 372
4 Ebba Blomstrand
KFUM Örebro
00 KFUM Örebro 363
5 Freja Andersdotter
Malmö AI
01 Malmö AI 350
337350363372381386391396410
481 Clara Billing-ooooxoxxoxxx
282 Gabriella Jönsson---oo-xooxxx
365 Freja Andersdotteroxoxxx
299 Sandra Alvero-oooxxx
327 Ebba Blomstrand-ooxxx
K22 Längd
6/3 11:40
1 Maja Åskag
Råby-Rekarne FIF
02 Råby-Rekarne FIF 6.26 =SB
2 Lovisa Karlsson
Högby IF
00 Högby IF 6.01
3 Cajsa Augustsson
Örgryte IS
02 Örgryte IS 5.81 PB
4 Emelie Eklund
Täby IS
00 Täby IS 5.72
5 Tuvalisa Rosenquist
Tjalve IF Norrköping
02 Tjalve IF Norrköping 5.65
6 Clara Augustsson
IK Ymer
00 IK Ymer 5.40 SB
7 Izabella Ripsweden
Råby-Rekarne FIF
00 Råby-Rekarne FIF 5.33
8 Bilge Kaya
Hellas FK
02 Hellas FK 5.24
9 Amanda Möller
Hässelby SK
00 Hässelby SK 5.18 PB
10 Cornelia Nilsson
Skellefteå AIK
01 Skellefteå AIK 5.10
11 Emily Capobianco
KFUM Örebro
01 KFUM Örebro 5.07
12 Victoria Davidsson
Tyresö FK
02 Tyresö FK 4.96
13 Sofia Rudolfsson
IFK Umeå
01 IFK Umeå 4.83
14 Sarah Karlsson
Råby-Rekarne FIF
01 Råby-Rekarne FIF 4.73
Maja Pettersson
IFK Växjö
02 IFK Växjö DNS
Sofia Carlberg
Stocksäters IF
01 Stocksäters IF x
123456
429 Maja Åskag5.896.266.066.256.226.19
235 Lovisa Karlssonx5.90x6.015.94x
312 Clara Augustsson5.175.28x5.402.515.39
584 Cajsa Augustsson5.455.81xxxx
226 Amanda Möller5.16x5.18
436 Cornelia Nilsson4.985.065.10
508 Emelie Eklund5.665.723.905.665.725.63
475 Tuvalisa Rosenquistx5.605.655.56--
328 Emily Capobiancoxx5.07
297 Sofia Rudolfsson4.814.834.83
450 Sofia Carlbergxxx
306 Maja PetterssonDNS
503 Victoria Davidsson4.864.962.81
182 Bilge Kayax5.245.235.01x5.08
424 Sarah Karlsson4.73--
428 Izabella Ripsweden5.175.335.19x5.155.13
K22 Tresteg
5/3 16:25
1 Maja Åskag
Råby-Rekarne FIF
02 Råby-Rekarne FIF 12.80
2 Cornelia Nilsson
Skellefteå AIK
01 Skellefteå AIK 12.15 PB
3 Klara Rådbo
Hässelby SK
01 Hässelby SK 11.90
4 Sofia Andersson
Ullevi FK
01 Ullevi FK 11.13 PB
5 Maja Pettersson
IFK Växjö
02 IFK Växjö 10.94
6 Miranda Rosenius
Skellefteå AIK
02 Skellefteå AIK 10.41
7 Maja Karlsson
IF Göta Karlstad
01 IF Göta Karlstad 10.36
123456
515 Sofia Anderssonxxx11.1310.6610.60
438 Miranda Roseniusx10.0810.2010.4110.1510.40
306 Maja Pettersson10.8210.949.12xx-
247 Maja Karlsson10.1010.3110.2610.3610.3510.05
436 Cornelia Nilssonxx12.15x11.94x
429 Maja Åskag12.54xx12.5212.8011.32
229 Klara Rådbox11.90x11.70x11.88
K22 Kula
Vikt: 4,0kg
5/3 12:35
1 Emilia Malmehed
IF Göta Karlstad
01 IF Göta Karlstad 14.12
2 Victoria Quainoo
Malmö AI
02 Malmö AI 14.02
3 Sophie Reid
IK Ymer
02 IK Ymer 13.37 PB
4 Erika Wärff
Malmö AI
00 Malmö AI 13.29 SB
5 Hannah Hilding
Spårvägens FK
02 Spårvägens FK 13.15 PB
6 Natalie Nilssen Zappalà
Ullevi FK
00 Ullevi FK 12.39
7 Wilja Wickert
Hässelby SK
02 Hässelby SK 9.65 PB
8 Sofia Boman
Hässelby SK
02 Hässelby SK 8.57
123456
530 Natalie Nilssen Zappalà12.3911.8811.7911.48x12.27
381 Victoria Quainoo13.9113.5913.93x13.9414.02
444 Hannah Hilding13.0012.9613.1413.1513.12x
249 Emilia Malmehed14.12xx13.6313.86x
208 Sofia Boman8.148.058.57x8.31x
233 Wilja Wickert9.659.148.70x8.118.95
314 Sophie Reidx12.6112.6413.3213.1113.37
388 Erika Wärff12.2611.8212.3412.3713.0913.29
K22 Viktkastning
Vikt: 9,08kg
5/3 17:10
1 Sara Forssell
Motala AIF
00 Motala AIF 19.95
2 Hillevi Carlsson
Hässelby SK
02 Hässelby SK 16.88
3 Molly Broback
Upsala IF
01 Upsala IF 16.17
4 Amanda Fridberg
IF Göta Karlstad
02 IF Göta Karlstad 16.00
5 Sofia Boman
Hässelby SK
02 Hässelby SK 15.53 PB
6 Alexandra Nilsson
IF Göta Karlstad
02 IF Göta Karlstad 15.45
7 Hannah Hilding
Spårvägens FK
02 Spårvägens FK 14.83
8 Wilja Wickert
Hässelby SK
02 Hässelby SK 12.83 PB
9 Elin Granlöf
Timrå AIF
02 Timrå AIF 12.81 PB
10 Ida Arnerdal
Råby-Rekarne FIF
02 Råby-Rekarne FIF 9.47
123456
444 Hannah Hilding13.4513.7213.7414.83x14.44
209 Hillevi Carlsson16.4316.8816.0816.42xx
473 Elin Granlöf11.38x12.81
208 Sofia Boman14.2014.8714.3013.9815.5015.53
546 Molly Broback16.17xx15.74x15.91
250 Alexandra Nilsson15.45xx14.9915.13x
419 Ida Arnerdal9.473.84x
395 Sara Forssell19.84x19.6219.9519.9219.90
241 Amanda Fridberg14.97x14.9716.00xx
233 Wilja Wickert12.1612.83x11.4012.3312.45
F19 60 m Försök
5/3 11:00
Heat 1
1 Ida Staafgård
Malmö AI
03 Malmö AI 7.76 Q
2 Famke Persson
IFK Lund
03 IFK Lund 7.81 Q
3 Ella Axén
Hovslätts IK
03 Hovslätts IK 7.90
4 Engla Grafström Andersson
Sundsvalls FI
03 Sundsvalls FI 8.00
5 Lisen Rignell
Bromma IF
03 Bromma IF 8.01 SB
6 Tyra Tunander Cedrenius
Bromma IF
04 Bromma IF 8.18
7 Anelia Danielsson
Tullinge FI
04 Tullinge FI 8.23 =PB
8 Silvia Popa
Mariestads AIF
03 Mariestads AIF 8.31 SB
Heat 2
1 Elvira Tanderud
Ullevi FK
04 Ullevi FK 7.46 Q PB
2 Katharina Gråman
Tyresö FK
03 Tyresö FK 7.68 Q SB
3 Moa Gustafsson
Råby-Rekarne FIF
04 Råby-Rekarne FIF 7.75 q =PB Personlig varning
4 Nova Fogelkvist
Motala AIF
04 Motala AIF 7.93 PB
5 Fia Viklund
Skellefteå AIK
03 Skellefteå AIK 7.95 PB
6 Elin Molinder
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 8.03
7 Edda Chin Nygårds
Bromma IF
04 Bromma IF 8.08 SB
Heat 3
1 Nora Lindahl
Hässelby SK
04 Hässelby SK 7.65 Q PB
2 Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 7.68 Q
3 Ebba Asp
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 7.80 q
4 Karin Bengtsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 7.99
5 Sissel Eliasson
Alingsås IF
04 Alingsås IF 8.19
6 Felicia Johansson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 8.21
7 Amanda Ehrnborg
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 8.26
F19 60 m Final
5/3 15:50
1 Elvira Tanderud
Ullevi FK
04 Ullevi FK 7.49
2 Nora Lindahl
Hässelby SK
04 Hässelby SK 7.57 PB
3 Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 7.64
4 Katharina Gråman
Tyresö FK
03 Tyresö FK 7.67 SB
5 Ida Staafgård
Malmö AI
03 Malmö AI 7.68
6 Moa Gustafsson
Råby-Rekarne FIF
04 Råby-Rekarne FIF 7.72 PB
7 Famke Persson
IFK Lund
03 IFK Lund 7.76
8 Ebba Asp
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 7.84
F19 400 m Försök
5/3 18:20
Heat 1
1 Moa Granat
Vallentuna FK
04 Vallentuna FK 56.96 q
2 Hilda Lindell
KA2 IF
04 KA2 IF 59.48 q
3 Lykke Iacobaeus
Värmdö IF
04 Värmdö IF 59.91 PB
Heat 2
1 Lova Perman
IF Göta Karlstad
03 IF Göta Karlstad 56.53 q
2 Lisen Rignell
Bromma IF
03 Bromma IF 59.34 q
3 Amanda Ehrnborg
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 1:02.51
Heat 3
1 Hanna Karlsson
IF Göta Karlstad
03 IF Göta Karlstad 57.30 q
2 Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 58.79 q PB
Vera Lindblad
Bromma IF
04 Bromma IF DNF
Heat 4
1 Elin Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö 57.62 q
2 Lia Cederberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK 58.63 q
3 Felicia Johansson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 1:00.60 PB
4 Amanda Helgesson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 1:07.24
F19 400 m Final
6/3 14:55
A-Final
Kommentar: Starttid A-Final 15:25
1 Lova Perman
IF Göta Karlstad
03 IF Göta Karlstad 54.74 PB
2 Hanna Karlsson
IF Göta Karlstad
03 IF Göta Karlstad 54.96
3 Moa Granat
Vallentuna FK
04 Vallentuna FK 55.08
4 Elin Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö 57.18
B-Final
1 Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 59.11
2 Hilda Lindell
KA2 IF
04 KA2 IF 59.37
3 Lisen Rignell
Bromma IF
03 Bromma IF 59.69
Lia Cederberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK DNS
F19 1500 m
6/3 10:00
1 Julia Svennblad
Hälle IF
03 Hälle IF 4:26.46 PB
2 Elvira Bredin
Turebergs FK
03 Turebergs FK 4:29.14 PB
3 Ida Knutsson
Upsala IF
04 Upsala IF 4:32.83
4 Saga Provci
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 4:36.78
5 Alma Svantesson
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 4:42.17
6 Filippa Hägglund
Upsala IF
03 Upsala IF 4:42.97 PB
7 Sofia Amini
Upsala IF
03 Upsala IF 4:43.01 PB
8 Sandra Åberg
Ullevi FK
03 Ullevi FK 4:46.66
9 Hanna Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö 4:50.51 PB
10 Tilda Knauer
Hälle IF
03 Hälle IF 4:56.35
11 My Rundgren
Luleå FIF
03 Luleå FIF 4:58.60
12 Maja Björnsson
Upsala IF
03 Upsala IF 5:10.28
F19 60 m häck Försök
Höjd: 84,0cm
6/3 13:15
Heat 1
1 Nora Lindahl
Hässelby SK
04 Hässelby SK 8.69 Q
2 Clara Fallenius
Hässelby SK
03 Hässelby SK 8.81 Q
3 Justina Esangbedo
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 8.89 q PB
4 Annie Berntsson
Brattås CK
03 Brattås CK 8.98 q
5 Silvia Popa
Mariestads AIF
03 Mariestads AIF 9.24 q 9.232
6 Elin Molinder
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 9.49
7 Moa Ehrenbrand
Strands IF
03 Strands IF 9.53 PB
8 Stella Sällström
IFK Umeå
04 IFK Umeå 9.72
Heat 2
1 Katharina Gråman
Tyresö FK
03 Tyresö FK 8.45 Q
2 Karin Bengtsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 8.92 Q
3 Laura Fodor
Hässelby SK
03 Hässelby SK 9.09 q PB
4 Julia Håkansson
Hässelby SK
03 Hässelby SK 9.24 PB 9.238
5 Tindra Frykholm
Glanshammars IF
03 Glanshammars IF 9.30
6 Hedda Folkhage
Turebergs FK
03 Turebergs FK 9.35
7 Edda Chin Nygårds
Bromma IF
04 Bromma IF 9.43 =PB
8 Sissel Eliasson
Alingsås IF
04 Alingsås IF 9.97
F19 60 m häck Final
Höjd: 84,0cm
6/3 14:20
1 Katharina Gråman
Tyresö FK
03 Tyresö FK 8.36 PB
2 Nora Lindahl
Hässelby SK
04 Hässelby SK 8.57
3 Clara Fallenius
Hässelby SK
03 Hässelby SK 8.72
4 Justina Esangbedo
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 8.80 PB
5 Annie Berntsson
Brattås CK
03 Brattås CK 8.95 =PB
6 Laura Fodor
Hässelby SK
03 Hässelby SK 9.08 PB
7 Silvia Popa
Mariestads AIF
03 Mariestads AIF 9.17 PB
8 Karin Bengtsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 9.25
F19 Höjd
5/3 16:40
1 Ingrid Ronge
IF Rigor
04 IF Rigor 176
2 Klara Frykholm
Glanshammars IF
03 Glanshammars IF 169
3 Emma Häggblom
Upsala IF
04 Upsala IF 169
4 Tilde Bjerager
Höörs IS
04 Höörs IS 166
=5 Stina Larsson
IK Wilske
04 IK Wilske 166
=5 Ally Robertsson Holmberg
Skellefteå AIK
03 Skellefteå AIK 166
7 Ebba Hedberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 166
8 Elsa Wållgren
Lerum Friidrott
04 Lerum Friidrott 161 =PB
9 Edda Flink
Upsala IF
03 Upsala IF 161
10 Elvira Jonsson
Västerås FK
03 Västerås FK 161 SB
=11 Moa Ehrenbrand
Strands IF
03 Strands IF 156
=11 Emma Karlsson Svedestam
Råby-Rekarne FIF
04 Råby-Rekarne FIF 156
13 Tindra Redenfors
IFK Halmstad
03 IFK Halmstad 156
14 Moa Ringqvist
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 156 PB
15 Emma Walfridsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 151
16 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 151 =SB
146151156161166169172176182
259 Ingrid Ronge---ooooxoxxx
311 Stina Larsson--ooxoxxx
451 Moa Ehrenbrand-ooxxx
150 Klara Frykholm---oxxooxxx
177 Emma Walfridsson-oxxx
275 Tindra Redenforsooxoxxx
176 Moa Ringqvistoxoxxoxxx
571 Elvira Jonsson-xooxxoxxx
236 Tilde Bjerager---xooxxx
278 Matilda Åkermanoxoxxx
353 Elsa Wållgrenooxooxxx
550 Edda Flink--oxoxxx
346 Ebba Hedberg---xxoxxoxxx
437 Ally Robertsson Holmberg-oooxoxxx
551 Emma Häggblom---oxoxoxxx
425 Emma Karlsson Svedestam-ooxxx
F19 Stav
6/3 09:00
1 Emelie Beckman
Hässelby SK
03 Hässelby SK 368
2 Hilda Wallgren
Skellefteå AIK
04 Skellefteå AIK 363 PB
3 Alannah Hellstadius
Hammarby IF
04 Hammarby IF 358
4 Ida Jexe Ek
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 350
5 Elvira Collvin
Malmö AI
04 Malmö AI 350 PB
6 Ellinor Hannerfors
Haparanda SKT
03 Haparanda SKT 342 PB
7 Tuva Weiland
Piteå IF
04 Piteå IF 331
8 Isabell Lundholm
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 320
9 Sofia Olsson
IF Rigor
04 IF Rigor 304
10 Lovisa Blomqvist
Marieby GIF
04 Marieby GIF 304
11 Klara Hillman
IF Rigor
04 IF Rigor 288
12 Elsa Eriksson
Hässelby SK
03 Hässelby SK 288
13 Alva Nilsson
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 288 SB
Amina Fältmars
IK Sisu
03 IK Sisu x
272288304320331342350358363368385
335 Alva Nilssonxoxoxxx
310 Amina Fältmarsxxx
415 Tuva Weiland-oooxoxxx
368 Elvira Collvin--oooxoxoxxx
440 Hilda Wallgren---xoooooxxoxxx
257 Klara Hillmanooxxx
178 Ellinor Hannerforsxxooxxoooxxoxxx
205 Emelie Beckman-----o-xoooxxx
157 Alannah Hellstadius----oxoooxxx
273 Ida Jexe Ek----ooxoxxx
212 Elsa Erikssonxooxxx
389 Lovisa Blomqvistooxxoxxx
333 Isabell Lundholm--ooxxx
258 Sofia Olsson-ooxxx
F19 Längd
6/3 13:55
1 Katharina Gråman
Tyresö FK
03 Tyresö FK 6.37 PB
2 Moa Gustafsson
Råby-Rekarne FIF
04 Råby-Rekarne FIF 6.15 PB
3 Ebba Hedberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 5.98 PB
4 Ida Jexe Ek
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 5.83 PB
5 Ellen Hansson
Örgryte IS
04 Örgryte IS 5.74 PB
6 Laura Fodor
Hässelby SK
03 Hässelby SK 5.57 PB
7 Tyra Tunander Cedrenius
Bromma IF
04 Bromma IF 5.52
8 Edda Chin Nygårds
Bromma IF
04 Bromma IF 5.45 PB
9 Nora Jolbäck
Ullevi FK
04 Ullevi FK 5.42 SB
10 Klara Frykholm
Glanshammars IF
03 Glanshammars IF 5.40
11 Justina Esangbedo
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 5.38
12 Tilde Bjerager
Höörs IS
04 Höörs IS 5.38
13 Elin Pettersson
Ullevi FK
03 Ullevi FK 5.33
14 Casandra Johnson
Strands IF
04 Strands IF 5.33
15 Engla Grafström Andersson
Sundsvalls FI
03 Sundsvalls FI 5.28
16 Lisen Rignell
Bromma IF
03 Bromma IF 5.27
17 Nova Fogelkvist
Motala AIF
04 Motala AIF 5.22
18 Sophie Säwe
Kils AIK
04 Kils AIK 5.11 SB
19 Anelia Danielsson
Tullinge FI
04 Tullinge FI 5.10
20 Ella Hakeberg
IKHP Huskvarna
04 IKHP Huskvarna 5.08
21 Ella Axén
Hovslätts IK
03 Hovslätts IK 5.04
22 Ally Robertsson Holmberg
Skellefteå AIK
03 Skellefteå AIK 4.98
23 Lykke Iacobaeus
Värmdö IF
04 Värmdö IF 4.93
24 Linnea Haglund
Boo IF
03 Boo IF 4.70 PB
123456
273 Ida Jexe Ek5.705.56x5.835.605.59
505 Katharina Gråman6.126.126.19xx6.37
150 Klara Frykholm5.405.295.20
122 Lisen Rignell5.274.835.21
316 Ella Hakeberg5.085.044.81
458 Engla Grafström Andersson5.28x5.24
563 Lykke Iacobaeus4.774.934.90
531 Elin Pettersson5.335.145.19
342 Sophie Säwe4.935.11x
183 Ella Axén5.04xx
452 Casandra Johnsonx5.33x
236 Tilde Bjerager5.384.845.37
587 Ellen Hansson5.445.465.385.545.745.59
479 Anelia Danielsson5.105.015.05
214 Laura Fodor5.465.365.50x5.57x
116 Edda Chin Nygårds5.205.185.455.415.265.16
346 Ebba Hedberg5.455.465.735.865.805.98
523 Nora Jolbäck5.425.425.42
394 Nova Fogelkvist5.205.115.22
111 Linnea Haglundx4.704.56
123 Tyra Tunander Cedrenius5.49xxx5.295.52
345 Justina Esangbedo-5.385.38
423 Moa Gustafsson6.025.846.155.826.07x
437 Ally Robertsson Holmbergx3.204.98
F19 Tresteg
5/3 12:00
1 Justina Esangbedo
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 12.23 PB
2 Elin Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö 12.09 PB
3 Fia Viklund
Skellefteå AIK
03 Skellefteå AIK 12.04 PB
4 Nora Jolbäck
Ullevi FK
04 Ullevi FK 11.91 PB
5 Klara Frykholm
Glanshammars IF
03 Glanshammars IF 11.90
6 Tindra Frykholm
Glanshammars IF
03 Glanshammars IF 11.69 SB
7 Sophie Säwe
Kils AIK
04 Kils AIK 11.47
8 Moa Gustafsson
Göteborgs KIK
04 Göteborgs KIK 11.33 SB
9 Jessica Holmberg
Hässelby SK
03 Hässelby SK 10.92
10 Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 10.65 PB
11 Jasmine Gyllenhammar
Hässelby SK
04 Hässelby SK 10.60
12 Johanna Karlsson
Skellefteå AIK
03 Skellefteå AIK 10.42
123456
150 Klara Frykholm11.6711.8411.9011.6711.7211.83
439 Fia Viklund11.5811.5211.3611.5512.0411.47
523 Nora Jolbäck11.3811.6011.6111.38x11.91
342 Sophie Säwe11.3811.41x11.47xx
151 Tindra Frykholmx11.4311.6011.2711.5611.69
217 Jessica Holmberg9.4710.8610.92
153 Moa Gustafsson11.1610.8111.3310.8111.2710.97
215 Jasmine Gyllenhammar10.279.2010.60
434 Johanna Karlsson10.2310.4210.21
278 Matilda Åkerman10.6510.4310.22
303 Elin Joabsson11.28x11.37x11.7212.09
345 Justina Esangbedo-x12.1012.08x12.23
F19 Kula
Vikt: 4,0kg
5/3 11:00
1 Linn Gabrielli Gustafsson
Råby-Rekarne FIF
03 Råby-Rekarne FIF 13.93
2 Justina Esangbedo
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 13.34
3 Julia Scharnell
Eslövs AI
03 Eslövs AI 12.87 PB
4 Ebba Lind
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 12.81 PB
5 Victoria Wickman
Alunda SK
03 Alunda SK 12.55 PB
6 Elsa Wållgren
Lerum Friidrott
04 Lerum Friidrott 12.35
7 Tilda Bernhult
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 12.01
8 Thea Löfman
Malmö AI
03 Malmö AI 11.96 PB
9 Frida Krantz
Hammarby IF
04 Hammarby IF 11.72
10 Jonna Lundgren
Skruvs IF
04 Skruvs IF 11.39
11 Linda Hedlund
Boden FI
04 Boden FI 11.29 PB
12 Valentina Murillo
Eskilstuna FI
04 Eskilstuna FI 10.38
13 Levina Ringdahl
Marieby GIF
04 Marieby GIF 9.69
14 Ebba Toorell
Ullevi FK
03 Ullevi FK 9.68
15 Ella Nilsson
Hanvikens SK
03 Hanvikens SK 9.29
Moa Ehrenbrand
Strands IF
03 Strands IF x
Linnea Persson
IFK Göteborg
03 IFK Göteborg x
123456
374 Thea Löfman11.0611.96xx11.12x
451 Moa Ehrenbrandxxx
441 Jonna Lundgrenx11.39x
345 Justina Esangbedo12.75xx13.34x13.01
390 Levina Ringdahl9.389.698.91
538 Ebba Toorell9.539.68x
326 Tilda Bernhultx12.01xxx11.22
106 Victoria Wickmanx12.5511.6511.66x11.64
136 Valentina Murillo10.299.7710.38
172 Ebba Lind9.8512.5712.67x11.0112.81
268 Linnea Perssonxxx
108 Linda Hedlund10.9610.9711.29
174 Ella Nilssonx9.299.25
353 Elsa Wållgren12.35xx12.08x11.71
422 Linn Gabrielli Gustafsson12.6512.7913.23x13.2913.93
138 Julia Scharnell12.5412.0612.35x12.87x
160 Frida Krantz11.72x11.72
F19 Viktkastning
Vikt: 9,08kg
5/3 18:15
1 Isabella Wiklund
Västerås FK
03 Västerås FK 16.88
2 Ebba Lind
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 15.88
3 Saga Berg
Östhammar FI
04 Östhammar FI 15.78
4 Thea Löfman
Malmö AI
03 Malmö AI 15.43
5 Molly Skugge
Turebergs FK
03 Turebergs FK 15.42 PB
6 Vilma Damberg
Turebergs FK
03 Turebergs FK 15.28 PB
7 Linn Harryson
Hammarby IF
03 Hammarby IF 14.13
8 Elin Rydqvist
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 13.26 PB
9 Linda Hedlund
Boden FI
04 Boden FI 13.06 PB
10 Sofie Moroni
Råby-Rekarne FIF
04 Råby-Rekarne FIF 12.88 PB
11 Ella Nilsson
Hanvikens SK
03 Hanvikens SK 12.11
12 Rebecka Essman
Råby-Rekarne FIF
03 Råby-Rekarne FIF 11.73 PB
13 Amelie Götesson
Varbergs GIF
04 Varbergs GIF 11.25
14 Stina Widmark
Piteå IF
04 Piteå IF 10.61 PB
123456
486 Vilma Dambergx14.8414.20x15.2814.46
576 Isabella Wiklund16.8815.4516.3916.3816.76x
108 Linda Hedlundx13.0612.29
416 Stina Widmark9.437.8810.61
174 Ella Nilsson11.3212.1111.68
374 Thea Löfman14.1714.4315.43x12.6414.48
595 Saga Berg15.5715.78x15.2215.42x
156 Linn Harryson13.1213.3214.1313.4213.5313.05
172 Ebba Lind15.7315.6114.7315.88xx
560 Amelie Götesson11.2511.21x
501 Molly Skuggex15.0513.7714.8213.8915.42
421 Rebecka Essmanxx11.73
276 Elin Rydqvist13.0713.1613.26x12.35x
427 Sofie Moroni12.88x11.98
F17 60 m Försök
5/3 11:35
Heat 1
1 Lina Ånstad
Motala AIF
05 Motala AIF 7.97 Q 7.963
2 Ebba Eklund
IF Hagen
05 IF Hagen 7.97 Q 7.968
3 Kellie Tran
IK Ymer
05 IK Ymer 8.03
4 Irma Jonhed
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 8.11
5 Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS 8.16
6 Linnea Villskog
Gefle IF
05 Gefle IF 8.32 =PB
Heat 2
1 Maya Bergström Weekes
Upsala IF
05 Upsala IF 7.82 Q
2 Emma Carlsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 7.93 Q PB
3 Amanda Lennartsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 8.00 PB
4 Anna Bergdén
IF UDD
05 IF UDD 8.08
5 Alice Lindgren
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 8.10
6 Amanda Hedlund
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 8.44 PB
7 Olivia Sipos
Linköpings GIF
05 Linköpings GIF 8.52
Heat 3
1 Helmi Hjortbäck
Ullevi FK
05 Ullevi FK 7.83 Q PB
2 Chanel Moularé
IF Hagen
05 IF Hagen 7.90 Q =PB
3 Tova Gustafsson
Istrums SK
05 Istrums SK 7.94 q PB
4 Linnéa Säfström
Klippans FK
05 Klippans FK 7.98 q PB
5 Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF 8.06 PB
6 Ida Malmborg
Hässelby SK
05 Hässelby SK 8.23
F17 60 m Final
5/3 15:40
1 Maya Bergström Weekes
Upsala IF
05 Upsala IF 7.74 SB
2 Helmi Hjortbäck
Ullevi FK
05 Ullevi FK 7.85
3 Ebba Eklund
IF Hagen
05 IF Hagen 7.91 PB
4 Chanel Moularé
IF Hagen
05 IF Hagen 7.93
5 Emma Carlsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 7.96
6 Lina Ånstad
Motala AIF
05 Motala AIF 7.97 7.964
7 Tova Gustafsson
Istrums SK
05 Istrums SK 7.97 7.968
8 Linnéa Säfström
Klippans FK
05 Klippans FK 8.06
F17 400 m Försök
5/3 17:55
Heat 1
1 Elna Wester
Örgryte IS
05 Örgryte IS 59.30 Q
2 Ella Holmqvist
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 1:00.11
3 Ida Malmborg
Hässelby SK
05 Hässelby SK 1:06.22
Heat 2
1 Lathifa Afrah
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 1:00.28 Q
2 Lowa Branth
Upsala IF
05 Upsala IF 1:00.57 PB
3 Emelie Melin
Tierps IF
05 Tierps IF 1:00.93 PB
Heat 3
1 Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 58.96 Q
2 Ebba Cronholm
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 59.90 q PB
3 Chanel Moularé
IF Hagen
05 IF Hagen 1:03.99
F17 400 m Final
6/3 15:15
1 Elna Wester
Örgryte IS
05 Örgryte IS 56.96 PB
2 Lathifa Afrah
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 57.90
3 Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 58.11
4 Ebba Cronholm
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 1:02.16
F17 1500 m
6/3 09:30
1 Ebba Cronholm
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 4:34.70 PB
2 Agnes Thundal
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 4:34.78
3 Maud De Coninck
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 4:39.12 PB
4 Paulina Hultberg
Alingsås IF
05 Alingsås IF 4:43.32
5 Lowa Branth
Upsala IF
05 Upsala IF 4:45.43
6 Felicia Jansson
Upsala IF
05 Upsala IF 4:45.71
7 Frida Berglin
Mölndals AIK
05 Mölndals AIK 4:46.09
8 Tilde Adolfsson
Motala AIF
05 Motala AIF 4:50.94 PB
9 Elin Hagelin
Mölndals AIK
05 Mölndals AIK 4:54.41
10 Tyra Hedin
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 5:23.54 PB
F17 60 m häck Försök
Höjd: 76,2cm
6/3 13:00
Heat 1
1 Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF 8.87 Q
2 Helmi Hjortbäck
Ullevi FK
05 Ullevi FK 8.94 Q
3 Ebba Hasselgren-Svensson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 9.40
4 Emmy Erlandsson
Luleå FIF
05 Luleå FIF 9.84
5 Malva Axén
Motala AIF
05 Motala AIF 11.00
6 Emma Hjelm
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 24.66
Heat 2
1 Ebba Eklund
IF Hagen
05 IF Hagen 8.64 Q
2 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 9.02 Q
3 Irma Jonhed
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 9.18 q
4 Olivia Amberntsson
Mölndals AIK
05 Mölndals AIK 9.26 PB
5 Engla Nilsson
Örgryte IS
05 Örgryte IS 9.70
6 Amanda Hedlund
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 10.17 PB
Heat 3
1 Maya Bergström Weekes
Upsala IF
05 Upsala IF 8.80 Q
2 Iris Kihl
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 9.05 Q =PB
3 Agnes Jansson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 9.19 q
4 Linnea Hjalmarson
Boo IF
05 Boo IF 9.42 PB
5 Olivia Sipos
Linköpings GIF
05 Linköpings GIF 9.43
F17 60 m häck Final
Höjd: 76,2cm
6/3 14:10
1 Ebba Eklund
IF Hagen
05 IF Hagen 8.51 PB
2 Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF 8.86
3 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 9.08
4 Iris Kihl
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 9.11
5 Irma Jonhed
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 9.12
6 Agnes Jansson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 9.20
7 Helmi Hjortbäck
Ullevi FK
05 Ullevi FK 11.54
Maya Bergström Weekes
Upsala IF
05 Upsala IF DNF
F17 Höjd
5/3 12:00
1 Lina Bjerkestam
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 170 PB
2 Engla Nilsson
Örgryte IS
05 Örgryte IS 168 =PB
3 Alvah Lind
Turebergs FK
05 Turebergs FK 168 PB
4 Emma Sandin
IKHP Huskvarna
05 IKHP Huskvarna 166
5 Iris Kihl
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 160
6 Elsa Arnesson
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 160
7 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 160
8 Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF 155
=9 Lisa Norlander
Brännans IF
05 Brännans IF 155 PB
=9 Vega Kågström
Skellefteå AIK
05 Skellefteå AIK 155
=9 Emmy Erlandsson
Luleå FIF
05 Luleå FIF 155
12 Sara Larsson
Kils AIK
05 Kils AIK 150
13 Malva Axén
Motala AIF
05 Motala AIF 145
14 Emma Hjelm
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 145
140145150155160163166168170172
589 Engla Nilsson---oooooxxx
193 Lisa Mårtensson---xxoxoxxx
126 Lisa Norlander--oxoxxx
243 Emma Hjelmxxooxxx
192 Iris Kihl---ooxxx
494 Alvah Lind--ooooxoxxoxxx
393 Malva Axénxooxxx
340 Sara Larsson-ooxxx
318 Emma Sandin---ooxoxoxxx
186 Lina Bjerkestam---ooooxxoxoxxx
477 Elsa Arnesson--ooxoxxx
435 Vega Kågström-ooxoxxx
361 Emmy Erlandssonoooxoxxx
397 Ida Kindbom-oooxxx
F17 Stav
6/3 14:00
1 Alvah Lind
Turebergs FK
05 Turebergs FK 372 PB
2 Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 362
3 Ellida Stengård
KA2 IF
05 KA2 IF 354 PB
4 Emma Carlsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 322
5 Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF 310
270290310322334346354362367372380
324 Ellida Stengård-ooooooxxx
386 Ella Uddenäs----xxoxoxxoox-xx
323 Izabella Olofsson--xoxxx
484 Emma Carlssonoooxxoxxx
494 Alvah Lind----oooxoooxxx
F17 Längd
6/3 09:00
1 Lina Ånstad
Motala AIF
05 Motala AIF 5.69 PB
2 Agnes Jansson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 5.59 PB
3 Lathifa Afrah
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 5.56 PB
4 Linnéa Säfström
Klippans FK
05 Klippans FK 5.56 PB
5 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 5.44 PB
6 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 5.40
7 Irma Jonhed
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 5.37
8 Ivana Pekic
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 5.33 SB
9 Melina Lidberg
Bromma IF
05 Bromma IF 5.22
10 Kellie Tran
IK Ymer
05 IK Ymer 5.17
11 Isabelle Malmborg
Hässelby SK
05 Hässelby SK 5.05
12 Tova Gustafsson
Istrums SK
05 Istrums SK 5.00 PB
13 Tuva Wennergren
Hässelby SK
05 Hässelby SK 4.96 PB
14 Anna Bergdén
IF UDD
05 IF UDD 4.95
15 Märta Larsson
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 4.90
16 Emma Hjelm
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 4.88
17 Emma Sjöblom
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 4.76
18 Linnea Villskog
Gefle IF
05 Gefle IF 4.75
19 Olivia Sipos
Linköpings GIF
05 Linköpings GIF 4.70 SB
20 Emmy Erlandsson
Luleå FIF
05 Luleå FIF 4.58
21 Alma Hansson
Bollnäs FIK
05 Bollnäs FIK 4.07
123456
225 Isabelle Malmborgx5.05x
231 Tuva Wennergren4.914.964.84
267 Ivana Pekicxx5.285.33xx
431 Emma Sjöblom4.524.76x
193 Lisa Mårtensson5.205.275.315.445.435.41
245 Irma Jonhed5.255.15x5.30x5.37
248 Märta Larsson4.90xx
262 Anna Bergdén4.954.834.51
110 Alma Hansson4.07xx
315 Kellie Tranx3.115.17
344 Linnéa Säfström5.195.34x5.205.495.56
159 Agnes Janssonx5.435.415.475.59x
118 Matilda Halfwordson5.075.185.405.055.255.16
359 Olivia Sipos4.70x4.37
149 Linnea Villskogx4.75x
361 Emmy Erlandsson4.58x4.58
243 Emma Hjelmx4.883.61
398 Lina Ånstad5.245.505.675.625.695.56
119 Melina Lidberg5.22--
238 Lathifa Afrah5.331.655.565.45x5.52
320 Tova Gustafsson4.945.004.92
F17 Tresteg
5/3 13:40
1 Melina Lidberg
Bromma IF
05 Bromma IF 12.69
2 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 11.93 PB
3 Linnéa Säfström
Klippans FK
05 Klippans FK 11.46 PB
4 Alice Lindgren
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 11.34
5 Isabelle Malmborg
Hässelby SK
05 Hässelby SK 11.21 PB
6 Linnea Villskog
Gefle IF
05 Gefle IF 10.74
7 Märta Larsson
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 10.62 PB
8 Alma Hansson
Bollnäs FIK
05 Bollnäs FIK 10.44 PB
9 Anna Bergdén
IF UDD
05 IF UDD 10.38
10 Olivia Sipos
Linköpings GIF
05 Linköpings GIF 10.30 =PB
11 Emma Sjöblom
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 10.25
Tuva Wennergren
Hässelby SK
05 Hässelby SK x
123456
119 Melina Lidbergx12.69----
118 Matilda Halfwordson11.8711.8311.50x11.7411.93
287 Alice Lindgrenx11.2010.9411.3411.1711.27
344 Linnéa Säfström11.3011.2211.4611.17x11.44
225 Isabelle Malmborg10.4510.5710.5610.8610.8611.21
149 Linnea Villskog10.5810.5510.4610.5410.7410.61
262 Anna Bergdén10.2610.3110.38
231 Tuva Wennergrenxxx
248 Märta Larsson10.1910.1110.6210.55xx
110 Alma Hansson10.44x10.3010.2310.1610.17
431 Emma Sjöblom9.999.8610.25
359 Olivia Sipos10.30x10.24
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
6/3 12:05
1 Beatrice Pettersson
Mölndals AIK
05 Mölndals AIK 13.73
2 Norah Lind
Turebergs FK
05 Turebergs FK 13.44 PB
3 Edvina Norberg
Ransäters AIS
05 Ransäters AIS 13.20 SB
4 Tindra Dahlberg
Upsala IF
05 Upsala IF 12.32
5 Hanna Andersson
Falu IK
05 Falu IK 12.08 PB
6 Malva Axén
Motala AIF
05 Motala AIF 11.73
7 Isabella Petrusic
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg 11.54
8 Therese Silver
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 9.61
Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF x
123456
417 Edvina Norberg12.9412.1313.2012.3412.7512.25
140 Hanna Andersson11.8111.9511.6111.6311.8812.08
495 Norah Lind13.0913.44xxxx
393 Malva Axén11.1210.8111.7310.9611.46x
269 Isabella Petrusic10.239.7310.5310.3910.9811.54
548 Tindra Dahlberg12.3212.1612.01xxx
397 Ida Kindbomx--
410 Beatrice Pettersson13.73xxxxx
478 Therese Silverx8.618.888.748.969.61
F17 Viktkastning
Vikt: 7,26kg
5/3 14:50
1 Malin Garbell
Östhammar FI
05 Östhammar FI 20.63 PB
2 Norah Lind
Turebergs FK
05 Turebergs FK 18.09
3 Edvina Norberg
Ransäters AIS
05 Ransäters AIS 17.35 PB
4 Alvah Lind
Turebergs FK
05 Turebergs FK 16.55
5 Ruth Eklöf
Alunda SK
05 Alunda SK 16.44 PB
6 Beatrice Pettersson
Mölndals AIK
05 Mölndals AIK 16.21 PB
7 Emma Krantz
Ullevi FK
05 Ullevi FK 16.02
8 Hanna Andersson
Falu IK
05 Falu IK 14.83 PB
9 Tindra Dahlberg
Upsala IF
05 Upsala IF 14.49
10 Ilva Gunnarsson
Glanshammars IF
05 Glanshammars IF 14.07
11 Emma Larsson
Kils AIK
05 Kils AIK 13.82 PB
123456
596 Malin Garbellx18.5219.4219.3920.0520.63
548 Tindra Dahlberg14.49xx
339 Emma Larssonxx13.82
494 Alvah Lind15.68x15.5316.1315.5116.55
417 Edvina Norberg16.20x16.9215.7416.9017.35
495 Norah Lind17.13x18.09x17.8117.36
152 Ilva Gunnarsson12.2114.0712.72
102 Ruth Eklöf13.3515.9216.3116.3316.1516.44
410 Beatrice Petterssonx16.21xx15.48x
525 Emma Krantz15.0216.02xx15.27x
140 Hanna Andersson14.83xxxxx
M22 60 m Försök
6/3 11:10
Heat 1
1 William Thor
Strands IF
00 Strands IF 6.90 Q
2 Vidar Stenqvist
Örgryte IS
00 Örgryte IS 6.98 Q
3 Omar Chaaban
IFK Helsingborg
00 IFK Helsingborg 7.01 q
4 Simon Sharapo
KFUM Örebro
01 KFUM Örebro 7.07
5 Imran Lernebo
Turebergs FK
01 Turebergs FK 7.14
6 David Mattiasson
Turebergs FK
01 Turebergs FK 7.25
7 Tim Singmandeewised
Västerås FK
02 Västerås FK 7.29 SB
Heat 2
1 Viktor Thor
Strands IF
00 Strands IF 6.89 Q
2 Tyresse Bobbert
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK 6.95 Q
3 Rafael Tejada de Leon
Ullevi FK
02 Ullevi FK 7.02 q PB
4 Amir Musa
KFUM Örebro
01 KFUM Örebro 7.03 q
5 Herman Forsberg
Ullevi FK
02 Ullevi FK 7.05 q
6 Benjamin Tinglöf
Ärla IF
01 Ärla IF 7.17 SB
7 Ludvig All
Täby IS
02 Täby IS 7.45
8 Yonas Mehari
HaparandaTornio TFC
01 HaparandaTornio TFC 7.95
M22 60 m Final
6/3 13:45
1 Viktor Thor
Strands IF
00 Strands IF 6.79 6.784
2 William Thor
Strands IF
00 Strands IF 6.79 6.786
3 Tyresse Bobbert
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK 6.91
4 Rafael Tejada de Leon
Ullevi FK
02 Ullevi FK 6.98 PB
5 Amir Musa
KFUM Örebro
01 KFUM Örebro 6.99
6 Omar Chaaban
IFK Helsingborg
00 IFK Helsingborg 7.01
7 Herman Forsberg
Ullevi FK
02 Ullevi FK 7.04 =PB
8 Vidar Stenqvist
Örgryte IS
00 Örgryte IS 9.81
M22 400 m Försök
5/3 19:00
Heat 1
1 Simon Martinsson
Malmö AI
01 Malmö AI 50.51 Q
2 Gustav Karlsson
Örgryte IS
00 Örgryte IS 50.77 q
Heat 2
1 Karl Wållgren
Örgryte IS
01 Örgryte IS 49.49 Q
2 Jonatan Johansson
Sävedalens AIK
00 Sävedalens AIK 53.90 q
3 Yonas Mehari
HaparandaTornio TFC
01 HaparandaTornio TFC 56.85 PB
M22 400 m Final
6/3 15:20
1 Karl Wållgren
Örgryte IS
01 Örgryte IS 47.92
2 Simon Martinsson
Malmö AI
01 Malmö AI 49.39
3 Gustav Karlsson
Örgryte IS
00 Örgryte IS 50.36 SB
4 Jonatan Johansson
Sävedalens AIK
00 Sävedalens AIK 53.60
M22 1500 m
6/3 10:30
1 Victor Wahlgren
Mölndals AIK
02 Mölndals AIK 4:05.84
2 Yohannes Kiflay
Hässelby SK
02 Hässelby SK 4:06.81
3 Melker Tillenius
Sävedalens AIK
01 Sävedalens AIK 4:15.79
M22 60 m häck
Höjd: 106,7cm
5/3 17:25
1 Benjamin Tinglöf
Ärla IF
01 Ärla IF 8.10
2 Sidrak Afework
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK 8.17
3 Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 8.45
4 Ludvig All
Täby IS
02 Täby IS 8.46
5 Marcus Blixt
Mölndals AIK
02 Mölndals AIK 8.86
6 Gustaf Vennerholm
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK 8.95 SB
M22 Höjd
6/3 14:10
1 Oliver Ericsson
Upsala IF
01 Upsala IF 201
2 Emil De Maria Petersson
Turebergs FK
02 Turebergs FK 198 PB
3 Joakim Wadstein
Tjalve IF Norrköping
00 Tjalve IF Norrköping 195
=4 Samuel Fransson
Malmö AI
00 Malmö AI 195
=4 Erik Dahlberg
Turebergs FK
02 Turebergs FK 195
6 Isac Åsbrink
Upsala IF
02 Upsala IF 191
=7 Olle Hammarberg
Huddinge AIS
01 Huddinge AIS 185
=7 Julian Szamer
IK Orient
01 IK Orient 185
173179185191195198201206
370 Samuel Fransson---oxoxxx
485 Erik Dahlberg--ooxoxxx
188 Olle Hammarberg-ooxxx
476 Joakim Wadstein--oooxxx
549 Oliver Ericsson---oooxoxxx
487 Emil De Maria Petersson--ooxxooxxx
558 Isac Åsbrink-ooxxoxxx
309 Julian Szameroooxxx
M22 Stav
5/3 14:10
1 Emil Carlsson
IFK Växjö
02 IFK Växjö 479
2 Harald Gemmel
Täby IS
01 Täby IS 474
3 Peter Svensson
IF Rigor
02 IF Rigor 428 PB
4 Tim Svantesson
Upsala IF
00 Upsala IF 414
400414428442456465474479505
260 Peter Svenssonoooxxx
301 Emil Carlsson-----ooxoxxx
511 Harald Gemmel---oooxoxxx
556 Tim Svantessonoxoxxx
M22 Längd
5/3 17:55
1 Erik Johansson
Ullevi FK
01 Ullevi FK 7.36 PB
2 Caleb Conable
Malmö AI
01 Malmö AI 7.18 SB
3 Gustav Magnusson
Tjalve IF Norrköping
00 Tjalve IF Norrköping 7.07 PB
4 Oliwer Danielsson
Ullevi FK
01 Ullevi FK 7.05
5 Oskar Weidenholm
Mölndals AIK
01 Mölndals AIK 7.03 PB
6 Melker Gustavsson
IF Göta Karlstad
00 IF Göta Karlstad 6.95
7 Josh Routh
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS 6.90
8 Hugo Olsson
Turebergs FK
02 Turebergs FK 6.70 PB
9 Simon Plesse
Upsala IF
02 Upsala IF 6.67
10 Jacob Tysén Holmberg
Hässelby SK
00 Hässelby SK 6.52 PB
11 Alexander Nyman
Hässelby SK
00 Hässelby SK 6.50
12 Gustaf Vennerholm
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK 6.29
123456
195 Josh Routh6.89x-x6.906.90
499 Hugo Olsson6.63x6.706.606.61x
474 Gustav Magnusson6.907.077.066.877.06x
227 Alexander Nyman6.486.506.42
230 Jacob Tysén Holmbergxx6.52
449 Gustaf Vennerholm6.026.296.08
521 Erik Johansson7.047.047.367.217.287.17
242 Melker Gustavsson6.60x6.956.27x6.79
517 Oliwer Danielssonxx6.96xx7.05
369 Caleb Conable6.666.536.89x6.907.18
413 Oskar Weidenholm6.886.83x-6.787.03
555 Simon Plesse6.675.006.58
M22 Tresteg
6/3 11:55
1 Lukas Edqvist
Örgryte IS
02 Örgryte IS 14.87 PB
2 Melker Manne
Ullevi FK
01 Ullevi FK 14.87 PB
3 Alexander Nyman
Hässelby SK
00 Hässelby SK 14.49 PB
4 Tim Svantesson
Upsala IF
00 Upsala IF 14.24
5 Jacob Tysén Holmberg
Hässelby SK
00 Hässelby SK 13.44
6 Gustav Magnusson
Tjalve IF Norrköping
00 Tjalve IF Norrköping 13.40 PB
123456
227 Alexander Nymanx14.1114.4114.49xx
585 Lukas Edqvist14.25x14.8514.87x14.78
529 Melker Manne14.7314.6914.7914.7014.8014.87
556 Tim Svantessonx13.6914.1614.1313.8814.24
474 Gustav Magnusson13.0313.4013.3013.1713.3213.30
230 Jacob Tysén Holmberg13.1812.9213.4112.6813.4313.44
M22 Kula
Vikt: 7,26kg
6/3 09:50
1 Ragnar Carlsson
Hässelby SK
00 Hässelby SK 16.18 PB
2 Lukas Björninger
Turebergs FK
00 Turebergs FK 15.62 SB
3 Arvid Mägi Theorin
Malmö AI
01 Malmö AI 15.45
4 Tim Svantesson
Upsala IF
00 Upsala IF 11.49
123456
210 Ragnar Carlsson14.89xx14.8215.1916.18
482 Lukas Björninger15.62xx15.3915.36x
378 Arvid Mägi Theorin15.2215.09x15.45xx
556 Tim Svantessonx11.0111.2811.4211.49x
M22 Viktkastning
Vikt: 15,88kg
5/3 16:05
1 Ragnar Carlsson
Hässelby SK
00 Hässelby SK 22.69
2 Hugo Sörby
Upsala IF
01 Upsala IF 18.10
3 Hampus Wallin
Hovslätts IK
02 Hovslätts IK 15.58
4 Alfons Haals
Västerås FK
02 Västerås FK 15.56 SB
5 Arvid Mägi Theorin
Malmö AI
01 Malmö AI 15.51 PB
123456
378 Arvid Mägi Theorin13.69x14.46x15.5115.23
210 Ragnar Carlsson21.1622.69xxx21.90
557 Hugo Sörby16.30xx17.98x18.10
570 Alfons Haals15.4915.3315.5315.09x15.56
185 Hampus Wallin15.58xx15.52x14.89
P19 60 m Försök
6/3 09:00
Heat 1
1 Alex Apelgrim
Örgryte IS
04 Örgryte IS 7.01 Q
2 Kristoffer Andersson
Falu IK
04 Falu IK 7.06 Q PB
3 Linus Pihl
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott 7.20
4 Isak Holgersson
IFK Lund
04 IFK Lund 7.23
5 Casper Gustafsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 7.31
6 Simon Vikström
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 7.37
7 Moltas Strömberg
IFK Växjö
03 IFK Växjö 7.39 SB
8 Abdihamiid Nur
HaparandaTornio TFC
04 HaparandaTornio TFC 7.57 PB
Heat 2
1 Jonatan Borg
Hammarby IF
03 Hammarby IF 7.05 Q
2 Jonatan Lindh
IKHP Huskvarna
04 IKHP Huskvarna 7.14 Q
3 Elias Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund 7.34 =SB
4 Anthon Bokelund Singh
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 7.36
5 Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI 7.37 7.362
6 Nils Nilsson Gott
Malmö AI
03 Malmö AI 7.37 7.365
7 Olle Billgren
Hellas FK
04 Hellas FK 7.41 =PB
8 Emil Westermark
Turebergs FK
04 Turebergs FK 7.42 =PB
Heat 3
1 Erik Erlandsson
IFK Lund
04 IFK Lund 6.99 Q PB
2 David Thid
Spårvägens FK
03 Spårvägens FK 7.08 Q
3 Noa Skomorowski
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 7.13 q PB
4 Viggo Andersson
Ullevi FK
04 Ullevi FK 7.14 q PB
5 Oskar Andersson
Västerås FK
03 Västerås FK 7.22 PB
6 Stefan Franzén
KFUM Örebro
03 KFUM Örebro 7.30 =PB
7 Birck Wärnström
Falu IK
03 Falu IK 7.50 SB
8 Vidar Kempe
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 7.54
P19 60 m Final
6/3 13:50
1 Jonatan Borg
Hammarby IF
03 Hammarby IF 6.89 PB
2 Erik Erlandsson
IFK Lund
04 IFK Lund 6.96 PB
3 Alex Apelgrim
Örgryte IS
04 Örgryte IS 6.97
4 Kristoffer Andersson
Falu IK
04 Falu IK 7.01 PB
5 David Thid
Spårvägens FK
03 Spårvägens FK 7.11
6 Viggo Andersson
Ullevi FK
04 Ullevi FK 7.13 PB 7.123
7 Noa Skomorowski
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 7.13 PB 7.129
8 Jonatan Lindh
IKHP Huskvarna
04 IKHP Huskvarna 7.13 7.130
P19 400 m Försök
5/3 19:10
Heat 1
1 Markus Brodin
Danderyds SK
04 Danderyds SK 50.63 q
2 Linus Pihl
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott 51.17 q PB
3 Elias Boman
Hässelby SK
04 Hässelby SK 53.35
4 Jonathan Appel
Linköpings GIF
04 Linköpings GIF 55.23
Heat 2
1 Erik Erlandsson
IFK Lund
04 IFK Lund 49.16 q
2 Simon Vikström
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 51.23 q PB
3 Alexander Davidsson-Eriksson
Danderyds SK
04 Danderyds SK 52.87 q
Heat 3
1 Alexander Nyström
Rehns BK
03 Rehns BK 49.10 q
2 Felix Ridderstråle
Piteå IF
04 Piteå IF 51.64 q PB
3 Casper Gustafsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 55.60
Heat 4
1 Viktor Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK 50.36 q
2 Julian Tengö
Boo IF
04 Boo IF 53.06 PB
3 Isak Holgersson
IFK Lund
04 IFK Lund 54.13
P19 400 m Final
6/3 14:50
A-Final
Kommentar: Starttid A-Final 15:30
1 Erik Erlandsson
IFK Lund
04 IFK Lund 48.45 PB
2 Alexander Nyström
Rehns BK
03 Rehns BK 48.61 PB
3 Viktor Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK 49.55 PB
4 Markus Brodin
Danderyds SK
04 Danderyds SK 49.85 PB
B-Final
1 Felix Ridderstråle
Piteå IF
04 Piteå IF 51.98
2 Linus Pihl
Lerum Friidrott
03 Lerum Friidrott 52.12
3 Alexander Davidsson-Eriksson
Danderyds SK
04 Danderyds SK 52.58 PB
Simon Vikström
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI DNS
P19 1500 m
6/3 10:15
1 Jonas Magnusson
Hälle IF
04 Hälle IF 4:09.34
2 Valter Kjellberg
Turebergs FK
04 Turebergs FK 4:09.43
3 Albin Wallenius
Västerås FK
03 Västerås FK 4:10.07 SB
4 Henrik Franzén
KFUM Örebro
03 KFUM Örebro 4:12.56 PB
5 Carl Erixon
Mölndals AIK
03 Mölndals AIK 4:14.15
6 Lukas Jakobsson
Mölndals AIK
03 Mölndals AIK 4:16.05
7 Albin Gezelius
IFK Mora FIK
03 IFK Mora FIK 4:16.59
8 Louis Schmitz
Ullevi FK
04 Ullevi FK 4:18.09
9 Viktor Hedborg
Danderyds SK
04 Danderyds SK 4:19.04
10 Alfons Råwall
Sävedalens AIK
04 Sävedalens AIK 4:19.19 PB
11 David Wide
Hässelby SK
03 Hässelby SK 4:23.87 PB
12 Evert Jonsson
Eskilstuna FI
03 Eskilstuna FI 4:26.26 SB
P19 60 m häck Försök
Höjd: 99,1cm
5/3 16:00
Heat 1
1 Hannes Egonsson
IFK Växjö
03 IFK Växjö 8.14 Q
2 David Thid
Spårvägens FK
03 Spårvägens FK 8.24 Q
3 Elliot Duvert
Turebergs FK
03 Turebergs FK 8.32 q PB
4 Linus Jonsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 8.45 q
5 Rikard Throgen-Hedin
SK Bore
03 SK Bore 8.68
6 Viktor Rydåker
Alunda SK
03 Alunda SK 8.81 PB
Heat 2
1 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 8.15 Q
2 Arvid Wändesjö
Hammarby IF
03 Hammarby IF 8.19 Q
3 Nils Thorin
Örgryte IS
03 Örgryte IS 8.33 q
4 Olle Billgren
Hellas FK
04 Hellas FK 8.42 q =PB
5 Isac Svensson
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 8.50 PB
6 Abdihamiid Nur
HaparandaTornio TFC
04 HaparandaTornio TFC 9.14
Noel Rudberg
Linköpings GIF
04 Linköpings GIF DNF
P19 60 m häck Final
Höjd: 99,1cm
5/3 17:35
1 Arvid Wändesjö
Hammarby IF
03 Hammarby IF 7.98 PB
2 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 8.00 PB
3 Hannes Egonsson
IFK Växjö
03 IFK Växjö 8.05 =PB
4 Nils Thorin
Örgryte IS
03 Örgryte IS 8.07 PB
5 David Thid
Spårvägens FK
03 Spårvägens FK 8.19
6 Elliot Duvert
Turebergs FK
03 Turebergs FK 8.23 PB
7 Linus Jonsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 8.38
8 Olle Billgren
Hellas FK
04 Hellas FK 8.39 PB
P19 Höjd
6/3 09:35
1 Melwin Lycke Holm
Kils AIK
04 Kils AIK 218 PB
2 Albin Eriksson
Tyresö FK
03 Tyresö FK 206 PB
3 Adam Svensson
Malmö AI
03 Malmö AI 201
4 Philip Bayer
Mölndals AIK
03 Mölndals AIK 198 PB
=5 Jonatan Borg
Hammarby IF
03 Hammarby IF 193 r
=5 Agustin Hilmersson
IK Orient
03 IK Orient 193
7 Felix Ridderstråle
Piteå IF
04 Piteå IF 188
8 Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI 188 r
9 Olle Billgren
Hellas FK
04 Hellas FK 188
10 Vincent Arousell
Hässelby SK
03 Hässelby SK 188
11 Adrihan Alsér Pryce
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 180
12 Jesper Unander
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 180
13 Vidar Kempe
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 172
164172180188193198201204206208210218220
380 Zacharias Parmatow--oxox
460 Vidar Kempexooxxx
504 Albin Eriksson---oxoooxoxxox-xx
341 Melwin Lycke Holm----oooooooxxoxxx
154 Jonatan Borg----o-x
181 Olle Billgren--xoxoxxx
385 Adam Svensson----x--oxxox--xx
414 Felix Ridderstråle-oooxxx
402 Philip Bayer--ooxoxxoxxx
308 Agustin Hilmersson---ooxxx
204 Vincent Arousell--oxxoxxx
400 Adrihan Alsér Pryce-ooxxx
463 Jesper Unanderoxoxxoxxx
P19 Stav
5/3 11:10
1 Teodor Borgius
Hammarby IF
03 Hammarby IF 486 PB
2 Viktor Rydåker
Alunda SK
03 Alunda SK 451
3 Johan Jurander
Motala AIF
03 Motala AIF 451
4 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 438
5 Rikard Throgen-Hedin
SK Bore
03 SK Bore 392
=6 Jesper Unander
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 372
=6 Christof Neib
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 372
Felix Nyberg
Bromma IF
03 Bromma IF x
Gustav Thyrman
IF Rigor
04 IF Rigor x
Linus Jonsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK x
352372392412425438451459467486500
396 Johan Jurander----xo-oxxx
105 Viktor Rydåker---o-ooxxx
463 Jesper Unanderooxxx
121 Felix Nyberg-----xxx
461 Christof Neibooxxx
117 Malte Fuchs Edberg----xooxxx
261 Gustav Thyrman-xxx
219 Linus Jonsson--xxx
432 Rikard Throgen-Hedinooxoxxx
155 Teodor Borgius------o-xooxxx
P19 Längd
5/3 13:55
1 Joakim Hellbratt
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 7.31 PB
2 Melwin Lycke Holm
Kils AIK
04 Kils AIK 7.26 PB
3 Noa Skomorowski
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 7.11 PB
4 Vincent Arousell
Hässelby SK
03 Hässelby SK 7.04 PB
5 Isac Svensson
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 6.99 PB
6 Oscar Niklasson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 6.91 PB
7 Elliot Duvert
Turebergs FK
03 Turebergs FK 6.80
8 Noel Rudberg
Linköpings GIF
04 Linköpings GIF 6.80 PB
9 David Axelsson
Upsala IF
04 Upsala IF 6.59 PB
10 Alex Apelgrim
Örgryte IS
04 Örgryte IS 6.59
11 Arvid Wändesjö
Hammarby IF
03 Hammarby IF 6.58
12 Oden Grahm Goles
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 6.56 PB
13 Erik Gustafsson
Linköpings GIF
03 Linköpings GIF 6.47
14 Linus Jonsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 6.47 SB
15 Nils Nilsson Gott
Malmö AI
03 Malmö AI 6.44
16 Jacob Vestman
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 6.39
17 Christof Neib
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 6.26 PB
18 Birck Wärnström
Falu IK
03 Falu IK 6.25
19 Moltas Strömberg
IFK Växjö
03 IFK Växjö 6.25
20 Vidar Kempe
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 5.88 PB
123456
266 Oden Grahm Goles6.566.31x
219 Linus Jonssonx6.47x
379 Nils Nilsson Gott6.25x6.44
583 Alex Apelgrimx6.596.45
173 Oscar Niklasson6.696.756.91x6.90x
488 Elliot Duvert6.656.596.526.726.806.78
277 Isac Svensson6.99xx6.936.646.83
347 Noa Skomorowski6.836.934.12xx7.11
355 Erik Gustafssonx6.276.47
307 Moltas Strömbergx6.255.95
204 Vincent Arousell6.506.606.616.646.957.04
358 Noel Rudberg6.566.67x4.89x6.80
197 Jacob Vestman6.186.39x
191 Joakim Hellbratt6.745.657.067.197.317.19
341 Melwin Lycke Holm7.187.167.127.267.227.22
461 Christof Neibxx6.26
542 David Axelsson6.246.466.59
143 Birck Wärnström4.216.096.25
460 Vidar Kempe5.885.685.76
163 Arvid Wändesjö6.416.586.55
P19 Tresteg
6/3 14:40
1 Melwin Lycke Holm
Kils AIK
04 Kils AIK 14.49 PB
2 Nils Thorin
Örgryte IS
03 Örgryte IS 14.38 PB
3 Agustin Hilmersson
IK Orient
03 IK Orient 14.18 PB
4 Oden Grahm Goles
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 13.90
5 Johannes Lundqvist
Ullevi FK
04 Ullevi FK 13.75 PB
6 Philip Karlsson
Ullevi FK
04 Ullevi FK 13.53 PB
7 Christof Neib
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 13.45
Vincent Arousell
Hässelby SK
03 Hässelby SK DNS
123456
204 Vincent ArousellDNS
266 Oden Grahm Goles13.8013.8612.42x13.9011.58
461 Christof Neibx11.95x13.4513.4013.19
527 Johannes Lundqvist13.7513.6012.8413.5113.6113.58
591 Nils Thorin13.7614.2014.38x13.9914.30
524 Philip Karlsson13.15x13.4213.53x13.40
308 Agustin Hilmersson13.7813.9013.8713.9114.0614.18
341 Melwin Lycke Holm14.2614.49-x14.3313.62
P19 Kula
Vikt: 6,0kg
6/3 14:10
1 Elias Lind
Hässelby SK
03 Hässelby SK 18.11 PB
2 Jesper Ahlin
Turebergs FK
03 Turebergs FK 17.83 PB
3 Leo Zikovic
Örgryte IS
04 Örgryte IS 17.63
4 Martin Sundberg
Hammarby IF
03 Hammarby IF 15.26
5 Teo Paganus
Turebergs FK
03 Turebergs FK 14.85 PB
6 Oscar Niklasson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 14.47
7 Joseph Lindvall
Malmö AI
04 Malmö AI 14.05
8 Adam Hellbom
Falu IK
04 Falu IK 13.84
9 Rikard Throgen-Hedin
SK Bore
03 SK Bore 13.74 PB
10 Viktor Rydåker
Alunda SK
03 Alunda SK 13.71
11 Noel Rudberg
Linköpings GIF
04 Linköpings GIF 12.65
123456
432 Rikard Throgen-Hedin13.7413.74x
161 Martin Sundberg13.7714.87xxx15.26
373 Joseph Lindvall13.65x14.05xx13.62
222 Elias Lind17.1616.9016.87x16.2118.11
173 Oscar Niklasson12.1914.4714.47x14.3514.15
105 Viktor Rydåker12.9613.71x
480 Jesper Ahlin17.1916.6716.5017.8317.1217.43
500 Teo Paganus14.1214.27x14.8514.7314.56
358 Noel Rudberg11.6612.6512.28
594 Leo Zikovicx16.6216.2316.8417.6316.77
142 Adam Hellbom13.84x13.31x13.66x
P19 Viktkastning
Vikt: 15,88kg
5/3 13:50
1 Leo Bystedt
Västerås FK
03 Västerås FK 17.27
2 Elias Lind
Hässelby SK
03 Hässelby SK 16.62 PB
3 Albin Silén
Strands IF
03 Strands IF 16.19 PB
4 Adam Hellbom
Falu IK
04 Falu IK 15.60
5 Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 14.19 PB
6 Jacob Johansson
Varbergs GIF
04 Varbergs GIF 14.06 PB
7 Lukas Lindbladh
Åhus FIK
04 Åhus FIK 12.22
123456
561 Jacob Johansson13.6214.0613.53xxx
142 Adam Hellbom15.0215.21xx15.1015.60
567 Leo Bystedt16.41xxx17.27x
453 Albin Silénx16.1915.73xxx
580 Lukas Lindbladhx11.17xx11.8412.22
222 Elias Lind15.4416.06x14.8916.2516.62
125 Ludvig Wallén13.6613.6213.7614.19xx
P17 60 m Försök
6/3 11:25
Heat 1
1 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 7.12 Q
2 Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 7.24 Q
3 Shakeem Reid
Ullevi FK
05 Ullevi FK 7.32 q PB
4 William Brändeborn
Råby-Rekarne FIF
05 Råby-Rekarne FIF 7.50
5 William Lindqvist
Åhus FIK
05 Åhus FIK 7.51
6 Vilgot Westling
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 8.00
Heat 2
1 Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 7.15 Q
2 Alexander Oliver
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 7.18 Q
3 Måns Cyrén
Gefle IF
05 Gefle IF 7.24 q PB
4 Gabriel Darin
IF UDD
05 IF UDD 7.44
5 Viktor Rahm
Västerås FK
05 Västerås FK 7.53
6 Konrad Sundbom Kopparberg
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 7.67
Heat 3
1 Noah Karlberg
Malmö AI
05 Malmö AI 7.05 Q PB
2 Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 7.14 Q PB
3 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 7.34 7.331
4 Ethan Chalon
Upsala IF
05 Upsala IF 7.34 7.333
5 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 7.58
6 William Lindgren
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 7.60 PB
P17 60 m Final
6/3 13:55
1 Noah Karlberg
Malmö AI
05 Malmö AI 7.00 PB
2 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 7.05
3 Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 7.07
4 Alexander Oliver
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 7.08 PB
5 Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 7.11 PB
6 Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 7.18 PB
7 Shakeem Reid
Ullevi FK
05 Ullevi FK 7.31 PB
8 Måns Cyrén
Gefle IF
05 Gefle IF 7.34
P17 400 m Försök
5/3 18:40
Heat 1
1 William Lindqvist
Åhus FIK
05 Åhus FIK 51.62 q
2 Elias Mulot
Malmö AI
05 Malmö AI 53.73 q
3 Vilgot Westling
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 56.94 PB
Heat 2
1 Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 50.28 q
2 Edvin Håkansson
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 53.83 q PB
3 Noel Krantz
Sävedalens AIK
05 Sävedalens AIK 55.34
Heat 3
1 Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund 51.02 q
2 Konrad Sundbom Kopparberg
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 54.00
3 Theodor Johner
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 56.96
Heat 4
1 Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 52.43 q
2 Lukas Elfström
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 59.26
Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF DQ
Heat 5
1 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 50.65 q
2 Benjamin Cefo
Västerås FK
05 Västerås FK 53.97 q
3 Linus Fondin
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 54.07 PB
P17 400 m Final
6/3 14:45
A-Final
Kommentar: Starttid A-Final 15:10
1 Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 49.58
2 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 50.34
3 Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund 50.76
4 William Lindqvist
Åhus FIK
05 Åhus FIK 51.26
B-Final
1 Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 52.93
2 Elias Mulot
Malmö AI
05 Malmö AI 53.05
3 Benjamin Cefo
Västerås FK
05 Västerås FK 53.32 PB
4 Edvin Håkansson
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 53.95
P17 1500 m
6/3 09:45
1 Samuel Berhane
Hässelby SK
05 Hässelby SK 4:10.17
2 Marcus Asker
Malmö AI
05 Malmö AI 4:12.98
3 Elias Ramhult
IK Ymer
05 IK Ymer 4:14.82
4 Hugo Nordlander
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 4:17.78
5 Kalle Öhlund
IKHP Huskvarna
05 IKHP Huskvarna 4:17.98 PB
6 Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF 4:27.93
7 Joar Franck
Ystads IF
05 Ystads IF 4:29.32 PB
8 Linus Alinder
Mölndals AIK
05 Mölndals AIK 4:30.79
9 Leonardo Garavini
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 4:31.31
10 David Lövdahl
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 4:47.03
P17 60 m häck Försök
Höjd: 91,4cm
5/3 15:10
Heat 1
Kommentar: Målfoto saknas. men film visar att 4:an i varje heat är snabbare än 5:an i det andra heatet.
1 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS Q
2 Theodor Johner
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott Q
3 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS q
4 Mikola Ahlgren
Västerås FK
05 Västerås FK q
5 Leo Strand
Höörs IS
05 Höörs IS
Heat 2
1 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 8.33 Q
2 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 8.43 Q
3 Henning Ehn
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 8.46 q PB
4 Ethan Chalon
Upsala IF
05 Upsala IF 9.23 q PB
5 Leo Wickert
Hässelby SK
05 Hässelby SK 10.22
P17 60 m häck Final
Höjd: 91,4cm
5/3 17:45
1 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 8.05
2 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 8.20
3 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 8.22
4 Theodor Johner
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 8.30 PB
5 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 8.55
6 Ethan Chalon
Upsala IF
05 Upsala IF 9.10 PB
7 Mikola Ahlgren
Västerås FK
05 Västerås FK 9.40
8 Henning Ehn
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 17.28
P17 Höjd
6/3 12:10
1 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 188 PB
2 Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 186
3 Rasmus Berg
Gefle IF
05 Gefle IF 186 PB
4 Hugo Tilldal
Ullevi FK
05 Ullevi FK 184
5 Ludvig Palmér
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 181
6 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 178
7 Hugo Frisesdal
KA2 IF
05 KA2 IF 178 PB
8 Mikola Ahlgren
Västerås FK
05 Västerås FK 174 PB r
9 Edvin Håkansson
IFK Halmstad
05 IFK Halmstad 174 PB
164170174178181184186188190
564 Mikola Ahlgrenoxoxoxx
221 Erik Larripa Taxell--oooooxoxxx
283 Ludvig Palmér-oxxoxoxxoxxx
321 Hugo Frisesdalooxxoxxoxxx
507 Albin Edgert-oxooxxx
286 Anton Hellstrand Helleberg-oooxooxoxxx
272 Edvin Håkanssonoxxoxxoxxx
144 Rasmus Berg--ooooxxoxxx
537 Hugo Tilldal--oxoxxooxxx
P17 Stav
5/3 16:10
1 Viktor Rahm
Västerås FK
05 Västerås FK 476 PB
2 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 434 PB r
3 Alfons Elmgren-Hallinger
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 429
4 Gabriel Torgersson
IF Kville
05 IF Kville 419 PB
5 Axel Nilsson
Bålsta IK
05 Bålsta IK 414
6 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 405
7 Alexander Heaton
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 396
8 Elliot Lindbom
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 381
=9 Marcus Julin
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 366 PB
=9 Lukas Elfström
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 366 PB
11 Albin Löfgren
Luleå FIF
05 Luleå FIF 351
12 Jacob Tegner
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 351
13 Oscar Heaton
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 336
14 Mikola Ahlgren
Västerås FK
05 Västerås FK 336
314336351366381396405414419424429434439444458467476486
256 Gabriel Torgersson---xoxooxxooxoxxx
573 Viktor Rahm--------o-ooooooxxoxxx
352 Jacob Tegner-oxxoxxx
171 Marcus Julin-oooxxx
329 Alfons Elmgren-Hallinger-------xo-xoxxoxxx
189 Alexander Heaton---xoxxooxxx
457 Lukas Elfström-oooxxx
221 Erik Larripa Taxell----ooxxo--xxx
127 Axel Nilsson----o-xoxoxxx
349 Elliot Lindbom-xoooxoxxx
362 Albin Löfgren-oxoxxx
190 Oscar Heatonooxxx
564 Mikola Ahlgren-xxoxxx
513 Viggo Stridh----o-xox-oxxooxxo-x-
P17 Längd
5/3 11:30
1 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 7.24 PB
2 Alexander Oliver
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 6.77 PB
3 Marcus Johansson
Ullevi FK
05 Ullevi FK 6.71 PB
4 William Brändeborn
Råby-Rekarne FIF
05 Råby-Rekarne FIF 6.55
5 Rasmus Berg
Gefle IF
05 Gefle IF 6.49 PB
6 Albin Gyhlenius
KFUM Örebro
05 KFUM Örebro 6.30
7 Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 6.27 PB
8 Gabriel Darin
IF UDD
05 IF UDD 6.15
9 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 6.05
10 Alex Eriksson
Alunda SK
05 Alunda SK 5.94 SB
11 Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 5.94
12 Melker Svanberg
IF Kville
05 IF Kville 5.93
13 Elis Gemzell
Tierps IF
05 Tierps IF 5.91
14 Mikola Ahlgren
Västerås FK
05 Västerås FK 5.88
15 Hugo Frisesdal
KA2 IF
05 KA2 IF 5.80
16 Viggo Nielsen
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 5.41 PB
William Lindgren
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H x
123456
522 Marcus Johansson6.255.99x6.636.71x
144 Rasmus Berg6.066.146.436.426.466.49
263 Gabriel Darinx6.155.94xxx
471 Elis Gemzell5.76x5.91
350 Viggo Nielsen5.00x5.41
332 Albin Gyhleniusx6.30xx6.25-
564 Mikola Ahlgrenxx5.88
367 Måns Bergström6.086.00x6.275.495.46
420 William Brändeborn6.55xxxxx
251 Alexander Oliver6.26x6.216.77x5.80
255 Melker Svanberg5.93x5.90
286 Anton Hellstrand Helleberg5.735.835.94
134 Victor Törnström6.696.746.846.957.24-
103 Alex Eriksson5.785.945.91
115 Babu Badjie6.05xx
321 Hugo Frisesdalxx5.80
430 William Lindgrenxxx
P17 Tresteg
6/3 09:30
1 Rasmus Berg
Gefle IF
05 Gefle IF 13.59 PB
2 Jonas Gustén
Ullevi FK
05 Ullevi FK 12.91
3 Gabriel Darin
IF UDD
05 IF UDD 12.91
4 Thirachai Schröder
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 12.80
5 Alex Eriksson
Alunda SK
05 Alunda SK 12.59
6 Teodor Nyman
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 12.57
7 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 12.56 SB
8 Elis Gemzell
Tierps IF
05 Tierps IF 12.36
9 Melker Svanberg
IF Kville
05 IF Kville 11.99
10 Leo Strand
Höörs IS
05 Höörs IS 11.82
11 Christoffer Bergkvist
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 11.28 SB
12 Viggo Nielsen
Lerum Friidrott
05 Lerum Friidrott 10.83
Marcus Eklund
Täby IS
05 Täby IS DNS
123456
165 Christoffer Bergkvist11.2811.17x
350 Viggo Nielsen10.8110.8310.49
509 Marcus EklundDNS
175 Teodor Nyman12.2112.5712.4512.2212.5412.54
255 Melker Svanbergx11.9611.99
144 Rasmus Berg12.8013.5513.59xxx
115 Babu Badjie12.2412.34x12.5612.56x
103 Alex Eriksson12.5912.29x11.42xx
263 Gabriel Darin12.9112.8212.8411.5912.8312.86
237 Leo Strand11.8211.7311.79
519 Jonas Gustén12.8211.0212.91x12.91x
471 Elis Gemzell11.7612.3611.8111.4412.0312.35
446 Thirachai Schröderxx12.8012.7812.6612.80
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
6/3 10:50
1 Gustav Rydåker
Alunda SK
05 Alunda SK 17.29 PB
2 Fabian Mix
Turebergs FK
05 Turebergs FK 16.46 PB
3 Viktor Lögdahl
Råby-Rekarne FIF
05 Råby-Rekarne FIF 15.75
4 Jacob Nilsson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 14.93 PB
5 Jesper Lindqvist
Boden FI
05 Boden FI 13.92
6 Adam Söder
Gefle IF
05 Gefle IF 12.26
7 Lukas Elfström
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 11.50 PB
123456
457 Lukas Elfström10.5711.329.7810.9411.5011.28
445 Jacob Nilsson12.6912.7914.7114.9313.57x
426 Viktor Lögdahlx14.11xx15.75x
109 Jesper Lindqvistxx13.9210.39xx
104 Gustav Rydåker15.9116.8416.4517.0317.0817.29
498 Fabian Mix16.3416.18x15.3215.9116.46
148 Adam Söder12.10xxx12.26x
P17 Viktkastning
Vikt: 11,34kg
5/3 16:05
1 Fabian Mix
Turebergs FK
05 Turebergs FK 18.15
2 Gustav Rydåker
Alunda SK
05 Alunda SK 17.86 PB
3 Jacob Nilsson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 15.52
4 Mikola Ahlgren
Västerås FK
05 Västerås FK 12.64 PB
123456
498 Fabian Mixxx16.8317.4117.2818.15
564 Mikola Ahlgrenx--12.6410.88x
445 Jacob Nilssonxx15.52xxx
104 Gustav Rydåkerx17.5317.86xxx