Resultater Habo Challenge

Slättens IP, Habo   2021-06-12

Arrangör: Habo Friidrott 04 Tävlingsledare: Lars Elfgaard Senast uppdaterad: 2021-06-13 17:15:01
Visa Resultatkort
Kvinnor 100 m
12/6 17:40
Vind: +2.2
1 Ella Axén
Hovslätts IK
03 Hovslätts IK 12.55
2 Katrin Lilienthal
Hovslätts IK
00 Hovslätts IK 13.31
3 Lova Ekberg
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK 13.63
4 Clara Nilsson
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK 14.36
5 Jenny Urberg
Hovslätts IK
03 Hovslätts IK 14.67
6 Thyra Qvänstedt
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK 14.73
Kvinnor 800 m
12/6 18:10
1 Emma Jonsson
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF 2:45.15
Julia Westh
Habo Friidrott -04
04 Habo Friidrott -04 DNS
Kvinnor 5000 m
12/6 16:00
1 Jenny Johannesson
Mullsjö SOK
76 Mullsjö SOK 18:45.72
2 Stina Petersson
IK Hakarpspojkarna
86 IK Hakarpspojkarna 20:28.88
Karin Spjuth
IK Hakarpspojkarna
72 IK Hakarpspojkarna DNS
Kvinnor Höjd
Lova Ekberg
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK 142
Tuva Svensson Swärdh
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 132
122127132137142145
Tuva Svensson Swärdhooxoxxx
Lova Ekbergoooooxxx
Kvinnor Stav
Filippa Miller
Hovslätts IK
99 Hovslätts IK 415 PB
Amina Fältmars
IK Sisu
03 IK Sisu 305 PB
295305315355365375385395405415425
Amina Fältmarsoxoxx
Filippa Miller---ooooxxooxoxxx
Kvinnor Längd
1 Clara Nilsson
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK 4.51 -1.2 PB
2 Thyra Qvänstedt
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK 4.41 -1.1
123456
Thyra Qvänstedt4.37 +1.24.41 -1.14.32 -0.84.30 -2.44.00 -0.8x
Clara Nilsson4.26 -3.04.51 -1.24.33 -1.2x 4.34 0.04.34 0.0
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
Thyra Qvänstedt
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK DNS
Kvinnor Diskus
Vikt: 1,0kg
Elin Rubin
Hovslätts IK
95 Hovslätts IK 43.51 PB
123456
Elin Rubin41.80x43.51xx41.29
Kvinnor Spjut
Vikt: 600g
12/6 17:30
1 Matilda Elfgaard
IFK Växjö
92 IFK Växjö 46.11
2 Malin Lundgren
Eksjö Södra IK
03 Eksjö Södra IK 38.25
3 Evelyn Einebrant
Hovslätts IK
95 Hovslätts IK 33.47
123456
Matilda Elfgaard46.1145.25xx43.39x
Evelyn Einebrant33.4732.61xxx33.33
Malin Lundgren36.1936.3738.2536.6036.8936.17
F15 80 m Försök
12/6 13:20
Heat 1
Vind: -1.4
1 Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu 11.87 q PB
2 Olivia Andersson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 11.94 q
3 Matilda Käck
Motala AIF
07 Motala AIF 12.47
4 Cornelia Alteg
Hökensås UngdomsRing
07 Hökensås UngdomsRing 13.18
Isa Zune
Motala AIF
07 Motala AIF DNS
Heat 2
Vind: +1.8
1 Siri Vrethammar
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK 10.85 q PB
2 Mira Jansson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 10.98 q
3 Sara Björklund
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK 11.62 q
4 Tuva Sköld
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 12.11 q
F15 80 m
12/6 15:40
Vind: +0.8
1 Siri Vrethammar
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK 10.99 PB
2 Mira Jansson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 11.17
3 Olivia Andersson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 11.68
4 Sara Björklund
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK 11.84
5 Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu 11.88 PB
Tuva Sköld
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 DNS
F15 800 m
12/6 18:00
1 Irma Westh
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 2:22.92 PB
2 Matilda Grahn
IK Hakarpspojkarna
07 IK Hakarpspojkarna 2:25.57 PB
3 Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden 2:27.83
4 Ella Laine
Karlskoga FIF
06 Karlskoga FIF 2:30.57 PB
Emma Wall
IK Westmannia
06 IK Westmannia DNS
Esther Uppenberg
Hovslätts IK
07 Hovslätts IK DNS
Tuva Sköld
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 DNS
F15 80 m häck
Höjd: 76,2cm
12/6 16:50
Vind: +0.8
1 Siri Vrethammar
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK 13.55
2 Irma Westh
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 13.86
3 Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden 14.07
4 Olivia Andersson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 14.68
Ida Ståhlgren
Hovslätts IK
07 Hovslätts IK DNS
F15 Höjd
12/6 12:30
1 Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden 142
=2 Julia Pettersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 137
=2 Olivia Andersson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 137 SB
4 Matilda Käck
Motala AIF
07 Motala AIF 132
5 Ida Ståhlgren
Hovslätts IK
07 Hovslätts IK 132
6 Cornelia Alteg
Hökensås UngdomsRing
07 Hökensås UngdomsRing 132
7 Esther Uppenberg
Hovslätts IK
07 Hovslätts IK 122
Tuva Sköld
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 DNS
Emma Wall
IK Westmannia
06 IK Westmannia DNS
117122127132137142145
Esther Uppenbergooxxx
Ida Ståhlgrenooxoxoxxx
Julia Pettersson-oooxxoxxx
Olivia Andersson-oooxxoxxx
Cornelia Altegooxxoxxoxxx
Matilda Käck-oooxxxxxxxxx
Natalie Rantzer-ooooxxoxxx
F15 Stav
12/6 15:00
1 Mira Jansson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 235 PB
175185195205215225235245
Mira Janssonxoooxoxxoxxoxoxxx
F15 Längd
12/6 16:10
1 Siri Vrethammar
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK 4.74 -1.7
2 Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden 4.72 -2.2
3 Olivia Andersson
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 4.67 -0.2
4 Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu 4.59 +0.1
5 Irma Westh
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 4.53 -2.0
6 Cornelia Alteg
Hökensås UngdomsRing
07 Hökensås UngdomsRing 4.18 -0.1
7 Alice Hernberg
IK Sisu
07 IK Sisu 4.09 -0.8
8 Matilda Käck
Motala AIF
07 Motala AIF 3.84 -0.9
9 Sara Björklund
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK 3.78 -1.6
Ida Ståhlgren
Hovslätts IK
07 Hovslätts IK DNS
123456
Cornelia Alteg3.92 -3.04.08 +0.83.66 -5.44.18 -0.1x 4.04 -1.3
Ellen Adolfsson4.37 -1.84.03 +1.04.57 -2.0x 4.33 -2.14.59 +0.1
Natalie Rantzer4.71 -2.34.40 +3.34.58 -0.54.72 -2.2x x
Ida StåhlgrenDNS
Alice Hernberg4.00 +0.23.96 -0.64.09 -0.83.38 -2.1x 3.90 -0.5
Siri Vrethammar4.57 +1.94.21 +0.44.26 -3.04.45 -1.74.74 -1.74.39 -2.1
Matilda Käck3.32 +0.2x 3.84 -0.93.78 -0.93.82 -0.53.63 -2.0
Irma Westh4.13 +2.84.27 -1.14.53 -2.0x x 4.40 -1.6
Sara Björklund3.68 +2.8x 3.78 -1.6x x x
Olivia Andersson4.55 +1.44.28 -4.84.67 -0.24.51 -1.04.51 0.04.55 -1.2
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
12/6 14:40
1 Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu 9.60 SB
2 Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden 8.72
3 Emma Andersson
IF Hagen
07 IF Hagen 8.71
4 Matilda Käck
Motala AIF
07 Motala AIF 8.39
5 Misa Widetoft
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 7.34
6 Cornelia Alteg
Hökensås UngdomsRing
07 Hökensås UngdomsRing 6.78
7 Julia Elofsson
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK 6.75
Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK DNS
Isa Zune
Motala AIF
07 Motala AIF DNS
123456
Matilda Käck8.397.707.708.148.00x
Ottilia ThorellDNSDNSDNSDNSDNSDNS
Cornelia Alteg6.406.496.446.706.786.69
Ellen Adolfssonx8.989.039.249.60x
Natalie Rantzer8.28x8.728.29xx
Julia Elofsson6.546.756.356.046.556.19
Misa Widetoft7.346.67----
Isa ZuneDNS
Emma Andersson8.026.428.718.238.23x
F15 Diskus
Vikt: 0,75kg
1 Misa Widetoft
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 17.53
123456
Misa Widetoftx17.53xxxx
F15 Spjut
Vikt: 500g
12/6 13:50
1 Emma Andersson
IF Hagen
07 IF Hagen 35.25 PB
2 Julia Elofsson
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK 30.40
3 Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu 28.02 PB
4 Misa Widetoft
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 24.97 PB
5 Stina Ståhl
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 23.87
6 Esther Uppenberg
Hovslätts IK
07 Hovslätts IK 18.65
7 Sara Björklund
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK 17.96
8 Cornelia Alteg
Hökensås UngdomsRing
07 Hökensås UngdomsRing 14.42
Tuva Sköld
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 DNS
Isa Zune
Motala AIF
07 Motala AIF DNS
123456
Tuva SköldDNS
Ellen Adolfsson28.0224.7026.26xx25.76
Esther Uppenberg16.7514.6614.3818.5218.6517.88
Sara Björklund17.9615.3615.5613.4114.7414.59
Cornelia Alteg13.76x12.1913.3114.4211.81
Misa Widetoft21.1023.3424.97x22.4123.96
Stina Ståhl19.5322.1521.5818.83x23.87
Julia Elofssonx30.4030.3228.2624.5029.04
Emma Andersson29.9427.2929.1430.0831.5935.25
Isa ZuneDNS
F13 60 m Försök
12/6 12:00
Heat 1
Vind: +3.2
1 Wilda Lamprecht
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 8.55 q
2 Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 8.76 q
3 Ebba Olsson
Istrums SK
08 Istrums SK 9.02
4 Matilda Johansson
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 9.57
Ida Gustavsson
IK Hakarpspojkarna
08 IK Hakarpspojkarna DNS
Heat 2
Vind: -0.7
1 Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 8.12 q PB
2 Elvira Sohlberg
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 8.36 q PB
3 Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 8.82 PB
4 Anna Elwing
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 8.87
5 Lova Slänsby
Motala AIF
08 Motala AIF 9.37
6 Tyra Antevik
Hovslätts IK
08 Hovslätts IK 9.44
Heat 3
Vind: -1.2
1 Ella Alvelin
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 8.39 q SB 8.383
2 Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF 8.39 q PB 8.386
3 Moa Hultkvist
IFK Växjö
08 IFK Växjö 9.19
4 Alina Halenius
Motala AIF
08 Motala AIF 9.26
5 Stina Essberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 9.50
F13 60 m
12/6 13:00
Vind: -0.3
1 Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 8.13 PB
2 Elvira Sohlberg
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 8.37 PB
3 Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF 8.44 PB
4 Ella Alvelin
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 8.51
5 Wilda Lamprecht
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 8.64 PB
6 Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 9.06 PB
F13 600 m
12/6 17:30
1 Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 1:49.48 PB
2 Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 1:50.60
3 Lova Slänsby
Motala AIF
08 Motala AIF 1:56.78
4 Elsa Wiesel
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 1:58.61 PB
5 Stina Johansson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 2:00.59
F13 60 m häck Försök
Höjd: 68,6cm
12/6 13:50
Heat 1
Vind: -0.5
1 Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 10.06 q
2 Wilda Lamprecht
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 10.12 q
3 Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 10.62 q PB
4 Stina Essberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 10.84 PB
5 Anna Elwing
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 11.44 PB
Heat 2
Vind: -1.5
1 Ella Alvelin
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 9.41 q
2 Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 10.26 q PB
3 Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF 10.76 q
4 Elsa Wiesel
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 11.28 PB
5 Lova Slänsby
Motala AIF
08 Motala AIF 12.27
F13 60 m häck
Höjd: 68,6cm
12/6 16:40
Vind: +0.8
1 Ella Alvelin
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 9.37
2 Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 9.42 PB
3 Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 10.15 PB
4 Wilda Lamprecht
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 10.31
5 Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 10.70 PB
Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF DNS
F13 Höjd
12/6 15:50
1 Elvira Sohlberg
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 147 PB
2 Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 144 PB
3 Ida Gustavsson
IK Hakarpspojkarna
08 IK Hakarpspojkarna 141
4 Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 138
5 Stina Johansson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 138 PB
6 Ebba Olsson
Istrums SK
08 Istrums SK 135
=7 Tyra Antevik
Hovslätts IK
08 Hovslätts IK 127
=7 Edith Gustafsson
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 127
9 Jeanelle Hanna
Falköpings AIK
09 Falköpings AIK 122
=10 Ida Karlsson
Tranås AIF
09 Tranås AIF 122
=10 Gaelle Mascharkji
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing 122
12 Leja Blomberg
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing 122
Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF DNS
Matilda Johansson
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 DNS
Wilda Lamprecht
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK DNS
107112117122127132135138141144147
Nike Blomberg----oooo---
Ida Gustavsson---ooxoooxoxxx
Jeanelle Hannaooooxxx
Stina Johansson-----ooxoxxx
Ida Karlsson-ooxoxxx
Ebba Olsson---oxoxxooxxx
Tyra Antevikoooooxxx
Leja Blombergoooxxoxxx
Edith Gustafsson--oooxxx
Gaelle Mascharkjioooxoxxx
Vera Undin Cederberg-----oooxoxxoxxx
Elvira Sohlberg----ooooooo
F13 Längd
Hoppzon
12/6 14:20
1 Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 5.51 +1.0
2 Ella Alvelin
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 5.30 +2.2
3 Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF 4.78 +2.0 PB
4 Wilda Lamprecht
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 4.77 -0.4
5 Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 4.73 +2.4
6 Stina Johansson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 4.70 -0.2 PB
7 Anna Elwing
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 4.56 -0.1 PB
8 Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 4.54 +2.4
9 Ida Gustavsson
IK Hakarpspojkarna
08 IK Hakarpspojkarna 4.38 -0.1
10 Alina Halenius
Motala AIF
08 Motala AIF 4.35 -0.5 PB
11 Stina Essberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 4.33 +1.1 PB
12 Elvira Sohlberg
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 4.27 -0.1 PB
13 Tyra Antevik
Hovslätts IK
08 Hovslätts IK 4.25 +3.3
14 Lova Slänsby
Motala AIF
08 Motala AIF 4.10 +1.5
15 Moa Hultkvist
IFK Växjö
08 IFK Växjö 3.93 0.0 PB
16 Matilda Johansson
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 3.89 +0.2 PB
123456
Stina Johansson4.50 +0.4x x 4.54 0.04.70 -0.24.64 -3.1
Elvira Sohlberg4.27 -0.14.22 0.04.26 +0.3
Ida Gustavsson4.38 -0.14.13 +0.14.37 +1.1
Wilda Lamprecht4.77 -0.44.62 -1.14.54 +1.14.68 -0.94.58 -1.54.71 -2.1
Ella Alvelin5.28 -2.55.27 +0.35.12 -0.55.30 +2.25.21 -1.8-
Matilda Johansson3.57 -0.43.74 +0.33.89 +0.2
Tindra Westlund Stenberg4.23 +0.64.18 +0.54.35 +1.34.24 +0.44.16 -1.94.54 +2.4
Moa Hultkvist3.87 +0.83.88 -1.23.93 0.0
Anna Elwing4.56 -0.14.50 +0.34.25 -4.34.31 -0.12.90 -3.4x
Vera Undin Cederberg4.39 0.04.38 +0.74.51 0.04.21 +1.14.57 -0.64.73 +2.4
Tuva Lindstedt4.72 +0.34.69 +0.74.72 +1.24.78 +2.03.81 +0.24.63 0.0
Alina Halenius4.22 0.04.21 +0.54.35 -0.5
Stina Essberg4.24 +1.54.27 -0.84.33 +1.1
Lova Slänsby3.84 -1.53.96 -1.34.10 +1.5
Astrid Fakelius5.36 +0.15.51 +1.0- 5.28 -1.55.39 -2.1-
Tyra Antevik3.74 -1.64.25 +3.33.64 +0.3
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
12/6 12:30
1 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 12.07
2 Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 11.97 PB
3 Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF 11.82
4 Stina Johansson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 9.46
5 Moa Hultkvist
IFK Växjö
08 IFK Växjö 8.52 PB
6 Alina Halenius
Motala AIF
08 Motala AIF 8.08 PB
7 Matilda Johansson
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 7.88 PB
Ida Gustavsson
IK Hakarpspojkarna
08 IK Hakarpspojkarna DNS
123456
Matilda Johansson7.797.887.887.687.357.58
Moa Hultkvist8.527.237.547.528.298.12
Vera Undin Cederberg10.9611.9711.5810.8111.19x
Ottilia Thorell11.2111.0212.0710.8511.2210.65
Tuva Lindstedt10.7311.8211.1311.1610.6111.63
Ida GustavssonDNS
Alina Halenius7.137.328.087.907.267.80
Stina Johansson8.469.469.198.40x8.98
F13 Diskus
Vikt: 0,6kg
12/6 14:50
1 Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF 33.15
2 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 30.82
3 Felicia Bjärnlöf
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 29.10 PB
4 Ida Gustavsson
IK Hakarpspojkarna
08 IK Hakarpspojkarna 27.90 SB
5 Alina Halenius
Motala AIF
08 Motala AIF 19.75 PB
6 Lova Slänsby
Motala AIF
08 Motala AIF 17.10
7 Matilda Johansson
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 15.96
8 Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 15.68 PB
123456
Lova Slänsbyx16.4513.9017.1016.23x
Felicia Bjärnlöf29.10x26.0228.33xx
Ida Gustavsson27.0726.4727.6524.8027.9022.16
Matilda Johansson15.5315.9614.1713.9014.8311.90
Tindra Westlund Stenberg14.5615.1813.9714.9215.6815.24
Tuva Lindstedt19.50x26.1429.4333.15x
Ottilia Thorell24.48x26.7430.8230.64x
Alina Halenius17.8117.5519.2419.7519.12x
F13 Spjut
Vikt: 400g
12/6 16:20
1 Vera Undin Cederberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 27.92
2 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 26.30 SB
3 Ebba Olsson
Istrums SK
08 Istrums SK 23.52 PB
4 Nike Blomberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 23.25 PB
5 Elsa Wiesel
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 20.83
6 Stina Johansson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 19.97
7 Matilda Johansson
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 19.08
8 Edith Gustafsson
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 17.63 PB
9 Felicia Bjärnlöf
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 14.62
Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF DNS
123456
Vera Undin Cederberg26.73x26.4227.92xx
Matilda Johansson18.75x19.0818.81x17.19
Ebba Olsson23.5220.9622.1822.86xx
Edith Gustafsson15.2217.6315.4611.5815.5715.07
Nike Blomberg16.85x23.2521.8522.6219.89
Elsa Wiesel19.17x20.8317.89xx
Felicia Bjärnlöf14.28xx13.41x14.62
Stina Johansson18.15x19.9717.48xx
Ottilia Thorell15.8020.62xx26.3023.92
Tuva LindstedtDNS
F12 60 m Försök
12/6 11:10
Heat 1
Vind: -1.7
1 Naomi Ohron
Istrums SK
09 Istrums SK 9.09 q
2 Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF 9.35 q PB
3 Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF 9.43 q
4 Ella Edgren
Lekeryd-Svarttorp SK
09 Lekeryd-Svarttorp SK 9.53 q
5 Susanna Andersson
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK 9.83
6 Elin Jonsson
Södra Vi IF
09 Södra Vi IF 10.02
Heat 2
Vind: -2.0
1 Jeanelle Hanna
Falköpings AIK
09 Falköpings AIK 9.45 q
2 Leja Blomberg
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing 9.72 q
3 Olivia Alteg
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing 10.12
4 Ida Karlsson
Tranås AIF
09 Tranås AIF 10.17 PB
5 Tove Börjesson
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK 10.38 PB
6 Julia Walltin
IK Hakarpspojkarna
09 IK Hakarpspojkarna 10.48
F12 60 m
12/6 12:20
Vind: +0.5
1 Naomi Ohron
Istrums SK
09 Istrums SK 9.01
2 Jeanelle Hanna
Falköpings AIK
09 Falköpings AIK 9.15
3 Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF 9.28 PB
4 Ella Edgren
Lekeryd-Svarttorp SK
09 Lekeryd-Svarttorp SK 9.31 PB
5 Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF 9.36
6 Leja Blomberg
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing 9.65
F12 600 m
12/6 15:20
1 Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF 1:56.24 PB
2 Jeanelle Hanna
Falköpings AIK
09 Falköpings AIK 1:56.32
3 Julia Walltin
IK Hakarpspojkarna
09 IK Hakarpspojkarna 2:01.77
4 Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF 2:07.35
5 Naomi Ohron
Istrums SK
09 Istrums SK 2:08.98
Ella Edgren
Lekeryd-Svarttorp SK
09 Lekeryd-Svarttorp SK DNS
Olivia Alteg
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing DNS
F12 60 m häck
Höjd: 68,6cm
12/6 14:00
Vind: -3.7
1 Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF 12.35
2 Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF 12.59
3 Naomi Ohron
Istrums SK
09 Istrums SK 12.70
4 Ida Karlsson
Tranås AIF
09 Tranås AIF 13.49
5 Julia Walltin
IK Hakarpspojkarna
09 IK Hakarpspojkarna 14.03
F12 Längd
Hoppzon
12/6 13:20
1 Ella Edgren
Lekeryd-Svarttorp SK
09 Lekeryd-Svarttorp SK 4.19 +0.9 PB
2 Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF 4.13 +3.0
3 Jeanelle Hanna
Falköpings AIK
09 Falköpings AIK 4.08 +2.0
4 Naomi Ohron
Istrums SK
09 Istrums SK 3.99 +0.1
5 Olivia Alteg
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing 3.92 +1.9
6 Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF 3.85 -0.3
7 Elin Jonsson
Södra Vi IF
09 Södra Vi IF 3.79 +2.1
8 Leja Blomberg
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing 3.71 -0.7
9 Gaelle Mascharkji
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing 3.67 +1.4
10 Julia Walltin
IK Hakarpspojkarna
09 IK Hakarpspojkarna 3.58 +2.1
11 Susanna Andersson
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK 3.55 +0.4
12 Tove Börjesson
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK 3.39 +3.0
1234
Tove Börjesson3.26 +2.73.33 -1.33.39 +3.03.27 -2.6
Ella Edgren4.05 +2.14.19 +0.93.87 -1.24.10 -1.5
Naomi Ohron3.80 +2.83.99 +0.13.93 -3.13.93 +0.5
Elin Jonsson3.79 +2.13.64 -1.83.55 -0.83.59 -2.4
Gaelle Mascharkjix 3.59 -4.03.67 +1.4x
Malva Sundqvist3.74 -4.53.72 +2.03.85 -0.33.60 -3.6
Leja Blomberg3.51 -3.03.51 -1.43.65 +0.93.71 -0.7
Olivia Alteg3.52 +3.03.88 +1.83.92 +1.93.74 +2.3
Julia Walltin3.51 +3.03.58 +2.13.47 +2.43.45 +0.8
Susanna Andersson3.55 +0.43.20 +0.53.46 -4.43.49 -1.8
Nova Arvidsson3.81 +2.33.72 0.04.13 +3.03.97 +1.8
Jeanelle Hanna3.98 +0.43.96 +1.24.08 +2.04.06 -0.3
F12 Kula
Vikt: 2,0kg
12/6 11:40
1 Ida Hernberg
IK Sisu
09 IK Sisu 9.36 PB
2 Elin Jonsson
Södra Vi IF
09 Södra Vi IF 8.30 PB
3 Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF 7.62
4 Ida Karlsson
Tranås AIF
09 Tranås AIF 6.92 PB
5 Leja Blomberg
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing 6.15
6 Olivia Alteg
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing 5.94
1234
Leja Blomberg6.025.635.926.15
Ida Hernberg9.329.368.47x
Elin Jonsson8.208.118.307.86
Nova Arvidsson7.546.797.626.88
Ida Karlsson6.236.676.726.92
Olivia Alteg5.905.505.825.94
F12 Spjut
Vikt: 400g
12/6 14:40
1 Elin Jonsson
Södra Vi IF
09 Södra Vi IF 19.42
2 Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF 17.12 PB
3 Tove Börjesson
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK 16.25
4 Ida Hernberg
IK Sisu
09 IK Sisu 16.20
5 Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF 12.81
6 Susanna Andersson
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK 11.91
1234
Ida Hernberg15.2314.9515.3716.20
Malva Sundqvist12.2817.1215.7714.66
Elin Jonsson19.4217.3919.2017.08
Tove Börjesson15.3716.0214.9616.25
Susanna Andersson11.9111.7610.3411.40
Nova Arvidsson9.9512.8112.16x
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 100 m
12/6 17:50
Vind: +0.2
1 Tyresse Bobbert
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK 11.16
2 Villiam Olsson
Ljungby FIK
98 Ljungby FIK 11.24
3 Jonatan Lindh
IK Hakarpspojkarna
04 IK Hakarpspojkarna 11.54
4 Lukas Björklund
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 11.96
Män 800 m
12/6 18:10
Ahmet Rapi
IK Hakarpspojkarna
98 IK Hakarpspojkarna DNS
Män 5000 m
12/6 16:00
1 Oscar Claesson
IK Hakarpspojkarna
95 IK Hakarpspojkarna 14:47.41
2 Gabriel Claesson
IK Hakarpspojkarna
04 IK Hakarpspojkarna 16:08.25
3 Ahmet Rapi
IK Hakarpspojkarna
98 IK Hakarpspojkarna 16:12.22
4 Ola Grauers
Habo Friidrott -04
80 Habo Friidrott -04 16:24.27
5 Per Orestig
Habo Friidrott -04
82 Habo Friidrott -04 16:46.68
6 Simon Westh
Habo Friidrott -04
05 Habo Friidrott -04 17:52.82 PB
7 Mattias Jinnerot
Mullsjö SOK
78 Mullsjö SOK 18:40.38
8 Magnus Larsson
Mullsjö SOK
71 Mullsjö SOK 20:36.81
9 Lars Olsson
IF Hagen
60 IF Hagen 22:43.01
Kalle Öhlund
IK Hakarpspojkarna
05 IK Hakarpspojkarna DNS
Män Stav
1 Teodor Sobczyk
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK 425
2 Johan Björk
Istrums SK
91 Istrums SK 325
305315325345375385395405415425435
Johan Björkxx-xoxxx
Teodor Sobczyk----xoo-o-oxxx
Män Längd
Lukas Björklund
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 5.97 -1.1 PB
123456
Lukas Björklund5.97 -1.15.89 -0.75.89 +0.4x x 5.97 -2.8
Män Spjut
Vikt: 800g
12/6 17:30
1 Teodor Sobczyk
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK 42.99 PB
Ahmet Rapi
IK Hakarpspojkarna
98 IK Hakarpspojkarna DNS
123456
Ahmet RapiDNS
Teodor Sobczyk39.9242.9942.7940.6038.6240.37
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
Lukas Björklund
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 9.84
123456
Lukas Björklund9.849.359.389.27x9.61
P15 80 m
12/6 13:30
Heat 1
Vind: -0.2
1 Melker Blomberg
Hökensås UngdomsRing
06 Hökensås UngdomsRing 10.23 q PB 10.227
2 Ali Diakite
IK Wilske
06 IK Wilske 10.23 q 10.230
3 Julian Fazakas
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 10.26 q PB
4 Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF 10.27 q
Heat 2
Vind: -1.2
1 Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 10.32 q
2 Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 10.82 q
3 Erik Blomgren
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 11.98
4 Otto Esberg
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 12.37
P15 80 m
12/6 15:50
Vind: -1.1
1 Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 9.84
2 Melker Blomberg
Hökensås UngdomsRing
06 Hökensås UngdomsRing 10.15 PB
3 Julian Fazakas
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 10.18 PB
4 Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF 10.24
5 Ali Diakite
IK Wilske
06 IK Wilske 10.32
6 Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 10.54
P15 800 m
12/6 18:00
Julian Fazakas
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK DNS
P15 80 m häck
Höjd: 84,0cm
12/6 17:00
Vind: -0.1
1 Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF 13.05
2 Melker Blomberg
Hökensås UngdomsRing
06 Hökensås UngdomsRing 13.41 PB
Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden DNS
P15 Längd
12/6 14:20
1 Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF 6.13 -0.1
2 Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 5.88 -3.4
3 Melker Blomberg
Hökensås UngdomsRing
06 Hökensås UngdomsRing 5.40 +2.3
4 Ali Diakite
IK Wilske
06 IK Wilske 5.30 +1.2
5 Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 5.29 +0.7
6 Caspian Sanderberg
IK Hakarpspojkarna
07 IK Hakarpspojkarna 4.77 +1.7
7 Julian Fazakas
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK 4.68 -0.9
8 Erik Blomgren
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 3.80 -1.2
123456
Erik Blomgren3.80 -1.23.64 -2.23.50 -0.9- - -
Erik Petersson5.36 +0.15.56 -0.8x 5.69 -1.45.43 +0.95.88 -3.4
Ali Diakite4.88 +0.55.02 0.05.30 +1.25.19 +1.13.96 +3.54.28 -0.3
Otto Ejderstedt5.14 -1.65.20 -1.15.20 +1.15.14 +0.15.29 +0.75.20 +1.6
Melker Blomberg5.33 +2.45.07 +1.05.00 -5.55.40 +2.35.29 +2.0x
Edvin Persson5.55 +1.55.88 -1.16.06 -1.76.00 +0.16.13 -0.16.11 -0.4
Julian Fazakas4.28 +1.94.68 -0.94.30 -0.94.67 +1.84.58 +0.4x
Caspian Sanderberg4.71 -1.14.57 -1.24.51 -1.94.67 +1.14.46 +0.44.77 +1.7
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
12/6 15:20
1 Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 13.37
2 Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 10.57
3 Otto Esberg
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 10.42
4 Caspian Sanderberg
IK Hakarpspojkarna
07 IK Hakarpspojkarna 9.91 PB
Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF DNS
123456
Otto Esberg10.1710.3610.4210.2510.4010.22
Erik Petersson10.5710.11----
Edvin PerssonDNS
Otto Ejderstedt11.7212.3412.8213.37x12.76
Caspian Sanderberg9.679.899.87x9.919.36
P15 Spjut
Vikt: 600g
12/6 17:30
1 Caspian Sanderberg
IK Hakarpspojkarna
07 IK Hakarpspojkarna 38.91 PB
2 Jacob Henriksson
IK Hakarpspojkarna
07 IK Hakarpspojkarna 34.65
3 Otto Esberg
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 34.36
4 Melker Blomberg
Hökensås UngdomsRing
06 Hökensås UngdomsRing 30.13 PB
5 Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 29.97
6 Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 29.01
7 Erik Blomgren
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 22.44
123456
Jacob Henriksson34.4932.6231.7634.6533.1531.12
Erik Blomgren20.0920.8218.3722.4419.5518.58
Melker Blomberg29.0224.7330.1327.3028.0227.22
Otto Ejderstedt29.0127.01xxx28.97
Caspian Sanderberg35.9435.4937.4538.9133.4336.34
Erik Petersson25.3129.9725.4228.0724.1024.29
Otto Esberg31.49x31.7729.3429.1534.36
P13 60 m
12/6 13:10
Vind: -2.4
1 Eric Nilsson Struck
Istrums SK
08 Istrums SK 7.65 PB
2 Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 8.12 PB
3 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 8.37 PB
4 Elias Karlsson
IFK Växjö
08 IFK Växjö 9.14
5 Erik Sandell
Hovslätts IK
08 Hovslätts IK 9.77
P13 60 m häck
Höjd: 76.2cm
12/6 14:30
Vind: -0.2
1 Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 8.98 PB
2 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 9.54 PB
3 Elias Karlsson
IFK Växjö
08 IFK Växjö 11.37 PB
P13 Höjd
12/6 14:50
1 Eric Nilsson Struck
Istrums SK
08 Istrums SK 149
2 Jonathan Thorin
Istrums SK
08 Istrums SK 146 PB
3 Elias Karlsson
IFK Växjö
08 IFK Växjö 137 PB
Lukas Alexandersson
IK Hakarpspojkarna
09 IK Hakarpspojkarna DNS
Gabriel Laine
Karlskoga FIF
09 Karlskoga FIF DNS
127132137140143146149153
Eric Nilsson Struck---o-xooxxx
Elias Karlssonoxoxoxxx
Jonathan Thorin-oooxoxxoxxx
P13 Längd
Hoppzon
12/6 16:00
1 Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 5.71 +0.4 PB
2 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 5.65 +1.6 PB
3 Eric Nilsson Struck
Istrums SK
08 Istrums SK 5.57 +3.9
4 Elias Karlsson
IFK Växjö
08 IFK Växjö 4.78 +3.9
5 Jonathan Thorin
Istrums SK
08 Istrums SK 4.58 +3.6
123456
Eric Nilsson Struck5.26 +2.55.52 +3.35.52 +3.85.57 +3.95.55 +0.25.51 +2.4
Jonathan Thorin4.48 0.04.39 +2.2x 4.58 +3.64.52 +1.44.40 +1.5
Uno Stål5.30 +2.25.58 0.05.48 +0.65.58 0.03.50 +0.25.65 +1.6
Elias Karlsson4.77 +1.74.64 +2.34.55 +0.64.52 +1.54.78 +3.94.72 +0.6
Theodor Rogö5.71 +0.45.59 +0.65.68 +0.4x 5.68 +2.05.49 +1.9
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
12/6 17:00
1 Jonathan Thorin
Istrums SK
08 Istrums SK 9.53 PB
2 Eric Nilsson Struck
Istrums SK
08 Istrums SK 9.23 PB
3 Edvin Mattsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK 8.23
4 Erik Sandell
Hovslätts IK
08 Hovslätts IK 7.50
Leo Ekelund
IK Hakarpspojkarna
09 IK Hakarpspojkarna DNS
123456
Erik Sandell7.057.507.007.277.416.75
Leo EkelundDNS
Eric Nilsson Struck8.088.408.898.61x9.23
Jonathan Thorin9.538.959.369.499.128.86
Edvin Mattssonxx8.237.91xx
P13 Diskus
Vikt: 0,6kg
12/6 13:30
1 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 30.53 PB
2 Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 30.44
3 Edvin Mattsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK 29.48
4 Jonathan Thorin
Istrums SK
08 Istrums SK 28.93 PB
5 Erik Sandell
Hovslätts IK
08 Hovslätts IK 22.55
Lukas Alexandersson
IK Hakarpspojkarna
09 IK Hakarpspojkarna DNS
123456
Uno Stål30.53xxxxx
Erik Sandellx20.92x20.88x22.55
Lukas AlexanderssonDNS
Edvin Mattsson25.69xxxx29.48
Jonathan Thorin26.15xx25.1923.3928.93
Theodor Rogö26.1830.44xxxx
P13 Spjut
Vikt: 400g
12/6 15:20
1 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 36.46 PB
2 Jonathan Thorin
Istrums SK
08 Istrums SK 36.40 PB
3 Theodor Rogö
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 35.04 SB
4 Erik Sandell
Hovslätts IK
08 Hovslätts IK 28.96
5 Elias Karlsson
IFK Växjö
08 IFK Växjö 28.90 PB
123456
Uno Stål29.9430.1433.1333.9831.9736.46
Elias Karlsson25.7525.3928.9023.7126.50x
Erik Sandell21.6324.2328.0025.1325.2928.96
Jonathan Thorinx28.4826.2429.8124.0236.40
Theodor Rogö28.2332.2135.04xxx
P12 60 m
12/6 12:40
Vind: -0.6
1 Oliver Silverstrand
IF Hagen
09 IF Hagen 9.22
2 Noa Björn
Tranås AIF
09 Tranås AIF 9.31 PB
3 Lukas Alexandersson
IK Hakarpspojkarna
09 IK Hakarpspojkarna 9.56 PB
4 Robert André Sudol
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing 10.20
Vincent Wiesel
Ljungby FIK
09 Ljungby FIK DNS
P12 600 m
12/6 15:20
1 Gabriel Laine
Karlskoga FIF
09 Karlskoga FIF 1:54.90 PB
2 Oliver Silverstrand
IF Hagen
09 IF Hagen 2:02.27
P12 60 m häck
Höjd: 76.2cm
12/6 14:20
Vind: -0.8
1 Noa Björn
Tranås AIF
09 Tranås AIF 12.26
2 Oliver Silverstrand
IF Hagen
09 IF Hagen 12.30
Robert André Sudol
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing DNS
P12 Längd
Hoppzon
12/6 11:40
1 Noa Björn
Tranås AIF
09 Tranås AIF 4.39 +2.4
2 Gabriel Laine
Karlskoga FIF
09 Karlskoga FIF 4.26 +0.4 PB
3 Oliver Silverstrand
IF Hagen
09 IF Hagen 4.14 +3.1
4 Lukas Alexandersson
IK Hakarpspojkarna
09 IK Hakarpspojkarna 3.90 -0.4
5 Robert André Sudol
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing 3.45 +1.7
1234
Robert André Sudol3.45 +1.73.34 +2.03.43 +1.13.28 +1.6
Oliver Silverstrand4.14 +3.14.09 +2.93.98 +2.44.08 -1.5
Lukas Alexandersson3.73 +1.93.90 -0.42.49 -1.13.56 +1.0
Gabriel Lainex 4.21 -0.24.26 +0.44.12 +3.4
Noa Björn3.98 0.04.16 +1.04.29 +1.04.39 +2.4
P12 Kula
Vikt: 3,0kg
12/6 11:00
1 Linus Wictorsson
Hovslätts IK
09 Hovslätts IK 8.26
2 Robert André Sudol
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing 7.79
3 Noa Björn
Tranås AIF
09 Tranås AIF 7.50
4 Leo Ekelund
IK Hakarpspojkarna
09 IK Hakarpspojkarna 6.53
5 Lukas Alexandersson
IK Hakarpspojkarna
09 IK Hakarpspojkarna 6.15 PB
Vincent Wiesel
Ljungby FIK
09 Ljungby FIK DNS
1234
Robert André Sudol7.787.797.057.69
Lukas Alexandersson6.156.155.455.94
Vincent WieselDNSDNSDNSDNS
Leo Ekelund6.536.295.996.13
Noa Björn7.13x7.227.50
Linus Wictorsson8.267.64x7.97
P12 Spjut
Vikt: 400g
12/6 13:00
1 Robert André Sudol
Hökensås UngdomsRing
09 Hökensås UngdomsRing 18.87
2 Lukas Alexandersson
IK Hakarpspojkarna
09 IK Hakarpspojkarna 10.00
Vincent Wiesel
Ljungby FIK
09 Ljungby FIK DNS
1234
Robert André Sudol15.9314.9418.8716.96
Vincent WieselDNS
Lukas Alexanderssonx9.909.4510.00
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.