Resultater TIF Sommarspel

Krokoms Sportcenter, Krokom   2021-06-19 - 2021-06-20

Arrangör: Trångsvikens IF Tävlingsledare: Britta Brännström och Jonas Flinkberg Senast uppdaterad: 2021-06-20 20:59:57
2021-06-19 2021-06-20 Alla dagar
Visa Resultatkort
Kvinnor Tresteg
19/6 15:30
1 Nora Swartz
Östersunds GIF
01 Östersunds GIF 10.52 -0.1
123456
382 Nora Swartz10.29 0.010.52 -0.110.38 0.010.29 -0.3- -
Kvinnor Slägga
Vikt: 4,0kg
19/6 14:40
1 Linnéa Carpenter
Östersunds GIF
98 Östersunds GIF 43.16 PB
123456
352 Linnéa Carpenterxx43.16xxx
Kvinnor Spjut
Vikt: 600g
20/6 14:00
1 Fanny Jonsson
Östersunds GIF
99 Östersunds GIF 27.52
123456
366 Fanny Jonsson27.5225.69x23.5324.8723.73
F17 100 m
19/6 14:20
Vind: +2.1
1 Olivia Kålen
Marieby GIF
04 Marieby GIF 13.38
2 Kajsa Myhr
Marieby GIF
05 Marieby GIF 13.41
3 Levina Ringdahl
Marieby GIF
04 Marieby GIF 14.24
F17 800 m
20/6 15:10
1 Ebba Hennings
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 2:35.39 PB
2 Filippa Bernsten
Östersunds SK
05 Östersunds SK 2:41.60
F17 100 m häck
Höjd: 76,2cm
20/6 13:00
Vind: -0.2
1 Lovisa Blomqvist
Marieby GIF
04 Marieby GIF 16.17
2 Kajsa Myhr
Marieby GIF
05 Marieby GIF 16.82 PB
F17 Stav
20/6 11:20
1 Lovisa Blomqvist
Marieby GIF
04 Marieby GIF 280
2 Stina Ericsson
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 210
200210220230260270280290
294 Lovisa Blomqvist----oxoxoxxx
314 Stina Ericssonooxxx
F17 Längd
20/6 15:00
1 Olivia Kålen
Marieby GIF
04 Marieby GIF 4.92 0.0
2 Kajsa Myhr
Marieby GIF
05 Marieby GIF 4.85 -0.5 PB
3 Stina Ericsson
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 4.40 0.0
4 Therese Silver
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 4.03 -0.4
123456
341 Therese Silver2.56 0.04.03 -0.42.44 -1.73.90 0.0x 4.01 -0.5
297 Olivia Kålen4.92 0.0x 4.64 +0.94.50 -0.94.80 0.0x
293 Kajsa Myhr4.79 0.04.85 -0.5x x x 4.11 0.0
314 Stina Ericsson4.37 0.0x 3.35 +1.34.32 0.02.84 -0.14.40 0.0
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
20/6 16:00
1 Levina Ringdahl
Marieby GIF
04 Marieby GIF 11.90
2 Emelie Wikström
Marieby GIF
04 Marieby GIF 10.32 SB
3 Olivia Kålen
Marieby GIF
04 Marieby GIF 10.22 SB
4 Therese Silver
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 9.53
123456
389 Levina Ringdahl11.90xx11.74x11.54
341 Therese Silver9.159.109.539.46x9.18
391 Emelie Wikström9.729.509.339.7210.3210.22
297 Olivia Kålenx10.0110.229.53xx
F17 Diskus
Vikt: 1,0kg
19/6 13:00
1 Levina Ringdahl
Marieby GIF
04 Marieby GIF 36.95 PB
2 Kajsa Myhr
Marieby GIF
05 Marieby GIF 22.61
3 Therese Silver
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 22.31
4 Elsa Arnesson
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 21.37
5 Ella Green
Östersunds GIF
05 Östersunds GIF 20.65
123456
357 Ella Green18.4420.65x19.3917.2719.99
389 Levina Ringdahl36.3735.2333.15xx36.95
341 Therese Silver22.3120.6621.3320.57xx
396 Elsa Arnessonx16.0220.4818.3321.1521.37
293 Kajsa Myhr18.7322.6119.42xx19.45
F17 Slägga
Vikt: 3,0kg
19/6 14:40
1 Levina Ringdahl
Marieby GIF
04 Marieby GIF 40.23 PB
2 Ella Green
Östersunds GIF
05 Östersunds GIF 35.30
3 Elsa Arnesson
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 23.01
123456
396 Elsa Arnessonx22.5822.6723.0122.2222.41
357 Ella Greenx33.8435.3034.7833.2333.54
389 Levina Ringdahlx29.43x39.2938.5340.23
F17 Spjut
Vikt: 500g
20/6 14:00
1 Lovisa Blomqvist
Marieby GIF
04 Marieby GIF 37.57 PB
2 Levina Ringdahl
Marieby GIF
04 Marieby GIF 32.39
3 Therese Silver
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 27.30
4 Kajsa Myhr
Marieby GIF
05 Marieby GIF 25.59
5 Stina Ericsson
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 20.14
123456
389 Levina Ringdahl29.90-32.39--32.06
294 Lovisa Blomqvist37.5736.25x34.0832.15x
314 Stina Ericssonxxxxx20.14
341 Therese Silver24.1523.6927.30x26.3726.43
293 Kajsa Myhrx25.5921.9823.3323.9725.50
F15 80 m
19/6 13:40
Vind: +0.9
1 Ida Svedberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 10.66 PB
2 Stella Lundström
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 10.75
3 Emma Flinkberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 12.48
F15 1500 m
19/6 16:00
1 Emma Flinkberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 6:08.30
F15 Stav
20/6 11:20
1 Ida Svedberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 220
180200210220230
343 Ida Svedbergoooxxoxxx
F15 Tresteg
19/6 13:00
1 Stella Lundström
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 11.05 0.0 PB
123456
368 Stella Lundström9.40 0.010.68 0.011.05 0.010.70 0.010.73 0.010.70 0.0
F15 Diskus
Vikt: 0,75kg
19/6 15:30
1 Ida Svedberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 22.47
2 Felicia Wikström
Marieby GIF
07 Marieby GIF 19.00
3 Emma Flinkberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 16.92
123456
392 Felicia Wikström15.79xxx19.0018.06
317 Emma Flinkberg15.2016.9215.92---
343 Ida Svedberg17.9517.5920.78x19.3022.47
F15 Slägga
Vikt: 3,0kg
19/6 13:00
1 Felicia Wikström
Marieby GIF
07 Marieby GIF 28.57
2 Emma Flinkberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 21.10
123456
392 Felicia Wikströmxxx26.0526.9628.57
317 Emma Flinkberg19.3118.0920.4919.1721.10x
F13 60 m
19/6 13:15
A-Final
Vind: +0.4
Tot. plac.
1 Sophie Grahn
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 8.95 1
2 Nova Olofsson
IFK Strömsund
09 IFK Strömsund 8.98 2 PB
3 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 9.13 3 =PB
4 Vera Johansson Källstrand
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 9.21 4 PB
5 Carla Ulvenstam
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 9.63 5 PB
6 Tyra Finke
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 9.91 8
B-Final
Vind: -0.6
Tot. plac.
1 Wilma Huczkowsky
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 9.65 6 PB
2 Maja Mossberg
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 9.84 7 PB
3 Lykke Andersson
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 10.04 9 PB
4 Joline Fridh
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 10.40 10
5 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 11.74 11
F13 600 m
20/6 11:00
1 Hannah Karlsson
Sollefteå GIF
08 Sollefteå GIF 1:42.45 PB
2 Vera Johansson Källstrand
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 1:52.56
3 Maja Mossberg
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 2:06.56
4 Tyra Finke
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 2:09.03
5 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 2:13.19 PB
6 Lisa Lantz
Trångsvikens IF
10 Trångsvikens IF 2:21.93
F13 1500 m
19/6 16:00
1 Vera Johansson Källstrand
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 5:52.06
2 Maja Mossberg
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 6:00.15
3 Tyra Finke
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 6:09.54
4 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 6:43.71
F13 Stav
20/6 09:00
1 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 180 PB
170180190
344 Moa Svedbergooxxx
F13 Längd
Hoppzon
20/6 09:00
1 Hannah Karlsson
Sollefteå GIF
08 Sollefteå GIF 4.43 0.0 PB
2 Carla Ulvenstam
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 3.98 0.0 SB
3 Nova Olofsson
IFK Strömsund
09 IFK Strömsund 3.97 0.0
4 Maja Mossberg
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 3.87 0.0
5 Vera Johansson Källstrand
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 3.84 0.0
6 Tyra Finke
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 3.66 0.0
7 Olivia Höög
IF Castor
09 IF Castor 3.58 -1.0
8 Signe Essen
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 3.51 0.0
9 Joline Fridh
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 3.36 0.0 PB
10 Lykke Andersson
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 3.33 0.0 PB
11 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 3.08 -0.1
12 Lisa Lantz
Trångsvikens IF
10 Trångsvikens IF 2.80 +0.5
13 Agnes Bäckström
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 2.72 0.0
1234
290 Olivia Höög3.58 -1.03.42 0.03.26 -0.83.29 0.0
371 Maja Mossberg3.81 0.03.73 0.03.18 0.03.87 0.0
365 Vera Johansson Källstrand 3.40 0.03.71 0.03.84 0.0
318 Lisa Flinkberg3.02 0.02.93 0.03.08 -0.1x
316 Tyra Finke3.66 0.03.45 0.03.54 0.03.57 0.0
321 Joline Fridh3.21 -0.53.36 0.03.24 0.03.13 0.0
331 Lisa Lantzx - - 2.80 +0.5
355 Signe Essen3.48 -0.23.45 0.03.51 0.03.47 -0.2
383 Carla Ulvenstam3.76 0.03.97 0.03.98 0.03.93 -0.7
313 Agnes Bäckström2.67 0.0x 2.72 0.02.40 -1.1
298 Hannah Karlsson4.43 0.04.26 0.04.36 0.04.42 0.0
395 Lykke Andersson3.33 0.03.20 -1.63.22 0.03.23 -1.0
287 Nova Olofsson3.88 0.03.70 -0.33.86 0.03.97 0.0
F13 Tresteg
Hoppzon
19/6 14:30
1 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 8.45 +0.2
2 Wilma Huczkowsky
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 8.28 -0.1
3 Carla Ulvenstam
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 8.18 +0.2
4 Tyra Finke
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 8.02 +0.2
5 Lykke Andersson
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 6.73 -0.3
6 Joline Fridh
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 6.45 -0.3
1234
362 Wilma Huczkowsky7.89 0.08.28 -0.18.08 0.08.07 -0.1
316 Tyra Finke7.98 -0.27.89 -0.18.02 +0.27.84 +0.3
321 Joline Fridh6.25 0.06.14 +0.26.40 -0.16.45 -0.3
395 Lykke Andersson6.73 -0.36.23 -0.16.71 +0.26.52 -0.1
344 Moa Svedberg8.45 +0.28.38 +0.18.24 0.08.14 -0.1
383 Carla Ulvenstam8.15 0.08.18 +0.28.05 0.08.05 -0.1
F13 Diskus
Vikt: 0,6kg
19/6 13:40
1 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 18.10
2 Wilma Huczkowsky
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 16.97
3 Maja Mossberg
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 15.47
4 Carla Ulvenstam
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 14.52
5 Joline Fridh
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 12.90
6 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 12.88
1234
318 Lisa Flinkberg9.159.9012.8812.07
321 Joline Fridh11.4311.8912.9011.48
371 Maja Mossberg15.4715.08xx
344 Moa Svedbergxxx18.10
383 Carla Ulvenstamxxx14.52
362 Wilma Huczkowsky16.3816.3411.1216.97
F13 Slägga
Vikt: 2,0kg
19/6 15:30
1 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 21.67 PB
2 Nova Olofsson
IFK Strömsund
09 IFK Strömsund 18.09
3 Carla Ulvenstam
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 16.52 PB
4 Wilma Huczkowsky
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 16.40
5 Joline Fridh
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 14.37
6 Lykke Andersson
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 13.32
7 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 12.61
8 Agnes Bäckström
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 9.40
1234
313 Agnes Bäckströmxx8.969.40
383 Carla Ulvenstam16.5216.28--
318 Lisa Flinkberg12.6111.6510.9611.39
362 Wilma Huczkowsky16.3716.40--
287 Nova Olofssonxx16.8018.09
321 Joline Fridhx10.6311.2914.37
344 Moa Svedberg21.6719.9018.96-
395 Lykke Andersson13.3213.11x12.87
F13 Spjut
Vikt: 400g
20/6 11:40
1 Wilma Huczkowsky
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 22.95
2 Hannah Karlsson
Sollefteå GIF
08 Sollefteå GIF 22.93
3 Carla Ulvenstam
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 15.27
4 Maja Mossberg
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 15.16
5 Agnes Bäckström
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 14.82 PB
6 Nova Olofsson
IFK Strömsund
09 IFK Strömsund 14.46
7 Signe Essen
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 14.26 PB
8 Olivia Höög
IF Castor
09 IF Castor 13.97
9 Joline Fridh
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 12.29 PB
10 Lykke Andersson
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 12.10
11 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 10.22 PB
1234
318 Lisa Flinkberg9.8710.228.749.25
321 Joline Fridh9.7812.2911.5411.36
290 Olivia Höög13.5113.7613.5213.97
383 Carla Ulvenstam14.3015.2711.8913.49
395 Lykke Andersson9.419.8710.0412.10
371 Maja Mossberg14.11x11.0115.16
313 Agnes Bäckström14.8210.8014.2613.95
298 Hannah Karlsson22.2420.5722.7022.93
355 Signe Essen12.0212.7211.7814.26
362 Wilma Huczkowsky20.1222.9517.1522.07
287 Nova Olofsson13.119.4914.4612.14
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 100 m
19/6 14:00
Vind: -0.1
1 David Samuelsson
Trångsvikens IF
87 Trångsvikens IF 13.32 PB
2 Håkan Svedberg
Brunflo IF
86 Brunflo IF 13.65 SB
Män 800 m
20/6 14:00
1 Håkan Svedberg
Brunflo IF
86 Brunflo IF 2:19.56
2 David Samuelsson
Trångsvikens IF
87 Trångsvikens IF 2:21.48
3 Johan Norberg
Trångsvikens IF
61 Trångsvikens IF 2:37.96
Män 1500 m
19/6 16:00
1 Håkan Svedberg
Brunflo IF
86 Brunflo IF 4:55.94
2 David Samuelsson
Trångsvikens IF
87 Trångsvikens IF 4:58.70
Män 3000 m
20/6 15:30
1 Håkan Emilsson
Offerdals SK
93 Offerdals SK 8:58.42
2 Gabriel Andersson
Trångsvikens IF
84 Trångsvikens IF 10:09.45
3 Magnus Färggren
Trångsvikens IF
78 Trångsvikens IF 10:12.19
4 Håkan Svedberg
Brunflo IF
86 Brunflo IF 10:45.91 PB
5 David Samuelsson
Trångsvikens IF
87 Trångsvikens IF 10:49.96
6 Henning Ten Berg
Trångsvikens IF
04 Trångsvikens IF 10:50.89
Män Tresteg
19/6 15:30
1 Eric Hallquist
Östersunds GIF
96 Östersunds GIF 13.64 +0.1
123456
358 Eric Hallquist13.57 0.013.64 +0.1x x - -
Män Diskus
Vikt: 2,0kg
19/6 13:00
1 Oskar Antonsson
Trångsvikens IF
98 Trångsvikens IF 46.22
123456
399 Oskar Antonsson45.5244.2944.0445.9344.7146.22
Män Spjut
Vikt: 800g
20/6 14:00
1 Daniel Harouky
Östersunds GIF
94 Östersunds GIF 34.40
123456
359 Daniel Harouky28.2532.8631.7832.1634.4033.16
P19 100 m
19/6 14:00
Vind: -0.1
1 Hugo Wallberg
Östersunds GIF
03 Östersunds GIF 11.74
P19 110 m häck
Höjd: 99,1cm
20/6 13:20
Vind: -0.8
1 Hugo Wallberg
Östersunds GIF
03 Östersunds GIF 16.05
P17 800 m
20/6 15:00
1 Emil Nordin
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 2:23.75 PB
P17 Tresteg
19/6 15:30
1 Aron Swartz
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF 13.17 +0.1
123456
381 Aron Swartzx x x 13.17 +0.1x x
P15 80 m
19/6 13:40
Vind: +0.9
1 Sam Rondung
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 11.25
P15 800 m
20/6 15:10
1 Joel Wiksten
Marieby GIF
07 Marieby GIF 2:39.94
P15 1500 m
19/6 16:00
1 Joel Wiksten
Marieby GIF
07 Marieby GIF 6:01.65
P15 Höjd
20/6 14:00
1 Joel Wiksten
Marieby GIF
07 Marieby GIF 135
130135140
390 Joel Wikstenxxooxxx
P15 Tresteg
19/6 13:00
1 Sam Rondung
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 10.52 0.0 PB
123456
376 Sam Rondung10.52 0.0x 10.21 0.010.38 0.010.11 0.010.46 0.0
P15 Diskus
Vikt: 1,0kg
19/6 15:30
1 Anton Ringdahl
Marieby GIF
07 Marieby GIF 22.81
2 Joel Wiksten
Marieby GIF
07 Marieby GIF 18.71
3 Sam Rondung
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 17.43
123456
376 Sam Rondung16.4915.41x14.8615.4517.43
390 Joel Wiksten17.0715.3118.7117.69-x
388 Anton Ringdahl21.93xx22.8120.30x
P13 60 m
19/6 13:00
Final A
Vind: +1.3
Tot. plac.
1 Nils Johansson
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 9.12 1 PB
2 Axel Huss
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 9.20 2 PB
3 Theo Lundström
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 9.70 4 PB
4 Nore Rondung
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 10.17 6
Final B
Vind: -0.4
Tot. plac.
1 Tim Karmteg
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 9.28 3
2 Melker Israelsson
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 10.15 5 SB
3 Arvid Hedman
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 10.81 7
Casper Runfors
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF DNS
P13 600 m
20/6 12:00
1 Melker Israelsson
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 2:05.43 PB
2 Nils Johansson
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 2:08.24
P13 1500 m
19/6 16:00
1 Tim Karmteg
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 5:34.61
2 Melker Israelsson
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 6:04.89
3 Nils Johansson
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 6:39.34
P13 Stav
20/6 09:00
1 Tim Karmteg
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 210
2 Theo Lundström
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 170
3 Nore Rondung
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 170
170180190200210215
369 Theo Lundströmxoxxx
367 Tim Karmteg-oooxoxxx
375 Nore Rondungxxoxxx
P13 Längd
Hoppzon
20/6 11:00
1 Nils Johansson
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 3.76 -0.7 PB
2 Theo Lundström
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 3.61 +0.6
3 Melker Israelsson
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 3.53 0.0
4 Nore Rondung
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 3.50 -0.4 PB
1234
364 Nils Johansson3.14 -0.83.76 -0.73.76 0.03.35 -0.3
369 Theo Lundström3.61 +0.63.53 -1.23.52 -0.43.57 0.0
328 Melker Israelsson3.52 -0.33.43 0.0x 3.53 0.0
375 Nore Rondung3.49 -0.73.50 -0.43.26 -0.23.40 0.0
P13 Tresteg
Hoppzon
19/6 13:40
1 Tim Karmteg
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 9.18 0.0
2 Nils Johansson
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 8.30 +0.2
3 Theo Lundström
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 8.26 +0.3
4 Axel Huss
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 8.24 0.0
5 Nore Rondung
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 7.93 -0.2
6 Arvid Hedman
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 6.64 +0.1
1234
363 Axel Huss8.24 0.0x 7.89 +0.17.75 0.0
364 Nils Johansson8.30 +0.2x x x
360 Arvid Hedman6.26 0.0x x 6.64 +0.1
369 Theo Lundström8.21 0.07.85 0.08.01 +0.18.26 +0.3
375 Nore Rondung7.28 +0.17.93 -0.27.55 0.07.40 +0.1
367 Tim Karmteg8.98 +0.18.97 +0.29.12 +0.19.18 0.0
P13 Diskus
Vikt: 0,6kg
19/6 14:30
1 Melker Israelsson
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 19.38
2 Theo Lundström
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 17.98
3 Axel Huss
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 17.67
4 Tim Karmteg
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 17.28
5 Arvid Hedman
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 16.00
6 Nore Rondung
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 13.93
1234
360 Arvid Hedman16.00x13.28x
363 Axel Hussx17.67x15.82
375 Nore Rondung13.93xx13.77
367 Tim Karmteg15.0515.6015.6817.28
328 Melker Israelsson16.6819.0615.7619.38
369 Theo Lundströmx13.8615.9617.98
P13 Slägga
Vikt: 3,0kg
19/6 15:30
1 Melker Israelsson
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 15.64 PB
2 Axel Huss
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 14.09
3 Tim Karmteg
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 12.78
4 Arvid Hedman
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 12.62
5 Nils Johansson
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 12.18
6 Theo Lundström
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 11.89
1234
364 Nils Johansson12.18x--
363 Axel Huss14.0911.32--
369 Theo Lundström10.7911.3211.8911.35
360 Arvid Hedmanx12.62x-
328 Melker Israelsson14.9014.7915.6414.67
367 Tim Karmteg12.78x11.7712.47
P13 Spjut
Vikt: 400g
20/6 12:40
1 Gustav Gärdlund
IF Castor
09 IF Castor 24.22
2 Theo Lundström
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 21.60 PB
3 Nore Rondung
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 21.14 PB
4 Edvin Tillman
IF Castor
10 IF Castor 18.36
5 Melker Israelsson
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 15.73
6 Nils Johansson
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 15.43 PB
123456
369 Theo Lundström17.3917.6721.6018.31--
291 Edvin Tillman16.6118.3615.46x--
364 Nils Johansson12.1015.4312.7614.04--
375 Nore Rondung21.1420.5318.8518.66--
328 Melker Israelsson14.8012.4614.8615.73--
289 Gustav Gärdlund21.7321.6124.2221.89--
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.