Resultater Träningstävling

Arcushallen, Luleå   2022-04-28

Arrangör: Luleå FIF Tävlingsledare: Måns Lundberg Senast uppdaterad: 2022-05-11 13:12:39
Visa Resultatkort
F19 & F15 & Män & P17 & P13 3000 m
28/4 19:30
1 Isak Oja
Lulekamraternas MLK
00 Lulekamraternas MLK 9:36.1 manuell
2 Martin Engkvist
Lulekamraternas MLK
85 Lulekamraternas MLK 10:14.0 manuell
3 My Rundgren
Luleå FIF
03 Luleå FIF 10:29.0 manuell
4 Måns Lundberg
Luleå FIF
88 Luleå FIF 10:34.0 manuell
5 Tor Kronholm
-
06 - 11:39.0 manuell
6 Märta Johansson
-
07 - 11:46.0 manuell
7 Christer Jakobsson
Lulekamraternas MLK
54 Lulekamraternas MLK 14:28.0 manuell
8 Knut Ranheimer
Luleå FIF
10 Luleå FIF 15:06.0 manuell
Sammanställning per klass
P17
1 Tor Kronholm
-
06 - 11:39.0
P13
1 Knut Ranheimer
Luleå FIF
10 Luleå FIF 15:06.0
Män
1 Isak Oja
Lulekamraternas MLK
00 Lulekamraternas MLK 9:36.1
2 Martin Engkvist
Lulekamraternas MLK
85 Lulekamraternas MLK 10:14.0
3 Måns Lundberg
Luleå FIF
88 Luleå FIF 10:34.0
4 Christer Jakobsson
Lulekamraternas MLK
54 Lulekamraternas MLK 14:28.0
F19
1 My Rundgren
Luleå FIF
03 Luleå FIF 10:29.0
F15
1 Märta Johansson
-
07 - 11:46.0
F19 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 3000 m

F17 & P17 80 m
28/4 18:50
1 Hugo Hakeberg
Luleå FIF
06 Luleå FIF 10.69 Eltid
2 Cajsa Edelbro
Luleå FIF
06 Luleå FIF 11.38 Eltid
Sammanställning per klass
P17
1 Hugo Hakeberg
Luleå FIF
06 Luleå FIF 10.69
F17
1 Cajsa Edelbro
Luleå FIF
06 Luleå FIF 11.38
F17 Längd
28/4 17:30
1 Cajsa Edelbro
Luleå FIF
06 Luleå FIF 5.09 PB
123456
82 Cajsa Edelbro4.594.884.965.09--
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
28/4 19:15
1 Cajsa Edelbro
Luleå FIF
06 Luleå FIF 9.34
123456
82 Cajsa Edelbrox9.348.93---
F15 Vortex
1 Olivia Uvemo
Luleå FIF
07 Luleå FIF 26.21
2 Milicia Hedman Sandberg
Luleå FIF
08 Luleå FIF 24.51
123456
26 Olivia Uvemo19.1026.2126.0825.9224.5023.42
13 Milicia Hedman Sandberg24.1622.7521.22-24.5123.28
F15 & P15 80 m
28/4 18:45
1 Carl Eriksson
Luleå FIF
08 Luleå FIF 10.22 Eltid
2 Olivia Uvemo
Luleå FIF
07 Luleå FIF 11.21 PB Eltid
3 Tindra Strandberg
Luleå FIF
08 Luleå FIF 11.25 Eltid
Sammanställning per klass
P15
1 Carl Eriksson
Luleå FIF
08 Luleå FIF 10.22
F15
1 Olivia Uvemo
Luleå FIF
07 Luleå FIF 11.21
2 Tindra Strandberg
Luleå FIF
08 Luleå FIF 11.25
F15 & F13 & P13 800 m
28/4 19:15
Maja Stridsman
Luleå FIF
08 Luleå FIF 2:37.6 manuell
Arvid Wennberg
Luleå FIF
10 Luleå FIF 2:50.5 manuell
Adina Aidanpää
Luleå FIF
09 Luleå FIF 2:50.5 manuell
Ville Sundberg
Luleå FIF
12 Luleå FIF 3:21.1 manuell
Sammanställning per klass
P13
1 Arvid Wennberg
Luleå FIF
10 Luleå FIF 2:50.5
2 Ville Sundberg
Luleå FIF
12 Luleå FIF 3:21.1
F15
1 Maja Stridsman
Luleå FIF
08 Luleå FIF 2:37.6
F13
1 Adina Aidanpää
Luleå FIF
09 Luleå FIF 2:50.5
F15 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 3000 m

F15 Längd
28/4 17:30
1 Maja Stridsman
Luleå FIF
08 Luleå FIF 4.54 PB
2 Milicia Hedman Sandberg
Luleå FIF
08 Luleå FIF 4.05 PB
3 Olivia Uvemo
Luleå FIF
07 Luleå FIF 3.85
Tindra Strandberg
Luleå FIF
08 Luleå FIF -
123456
56 Tindra Strandbergxx--
20 Maja Stridsman4.544.204.364.153.92-
13 Milicia Hedman Sandberg3.854.054.04---
26 Olivia Uvemo3.783.533.85---
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
28/4 19:15
1 Maja Stridsman
Luleå FIF
08 Luleå FIF 8.79
2 Milicia Hedman Sandberg
Luleå FIF
08 Luleå FIF 8.37
3 Tindra Strandberg
Luleå FIF
08 Luleå FIF 8.09
4 Olivia Uvemo
Luleå FIF
07 Luleå FIF 7.17
123456
56 Tindra Strandberg8.078.098.05---
26 Olivia Uvemo6.397.176.08---
13 Milicia Hedman Sandberg8.37x8.32---
20 Maja Stridsman8.798.128.67---
F13 Vortex
28/4 17:50
1 Sara Eriksson
Boden FI
10 Boden FI 32.87
2 Mira Åberg
Luleå FIF
09 Luleå FIF 32.26
3 Adina Aidanpää
Luleå FIF
09 Luleå FIF 28.40
4 Christina Papastergiou
Luleå FIF
10 Luleå FIF 21.28
123456
43 Christina Papastergiou18.8121.2818.0720.63--
30 Sara Eriksson27.6030.0730.1132.87--
33 Adina Aidanpää27.8823.9227.0628.40--
24 Mira Åberg27.5331.0232.2628.86--
F13 & P13 60 m
28/4 18:30
Heat 1
Tot. plac.
1 Axel Åhlberg
Luleå FIF
08 Luleå FIF 8.8 =1 manuell
2 Asta Strömberg
Luleå FIF
09 Luleå FIF 8.8 =1 manuell
3 Nova Fagerqvist
Luleå FIF
09 Luleå FIF 9.0 3 manuell
4 Adina Aidanpää
Luleå FIF
09 Luleå FIF 9.3 =5 PB manuell
Heat 2
Tot. plac.
1 Mira Åberg
Luleå FIF
09 Luleå FIF 9.2 4 manuell
2 Christina Papastergiou
Luleå FIF
10 Luleå FIF 10.1 7 manuell
3 Elias Haapalahti
Luleå FIF
10 Luleå FIF 10.5 8 manuell
4 Knut Ranheimer
Luleå FIF
10 Luleå FIF 11.2 11 manuell
Heat 3
Tot. plac.
1 Arvid Wennberg
Luleå FIF
10 Luleå FIF 9.3 =5 PB manuell
2 Maximilian Eriksson
Luleå FIF
10 Luleå FIF 10.8 9 manuell
3 Sara Eriksson
Boden FI
10 Boden FI 10.9 10 manuell
Sammanställning per klass
P13
1 Axel Åhlberg
Luleå FIF
08 Luleå FIF 8.8
2 Arvid Wennberg
Luleå FIF
10 Luleå FIF 9.3
3 Elias Haapalahti
Luleå FIF
10 Luleå FIF 10.5
4 Maximilian Eriksson
Luleå FIF
10 Luleå FIF 10.8
5 Knut Ranheimer
Luleå FIF
10 Luleå FIF 11.2
F13
1 Asta Strömberg
Luleå FIF
09 Luleå FIF 8.8
2 Nova Fagerqvist
Luleå FIF
09 Luleå FIF 9.0
3 Mira Åberg
Luleå FIF
09 Luleå FIF 9.2
4 Adina Aidanpää
Luleå FIF
09 Luleå FIF 9.3
5 Christina Papastergiou
Luleå FIF
10 Luleå FIF 10.1
6 Sara Eriksson
Boden FI
10 Boden FI 10.9
F13 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med F15 800 m

F13 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 3000 m

F13 Längd
Hoppzon
28/4 18:45
1 Alma Uvemo
Luleå FIF
09 Luleå FIF 4.21
2 Mira Åberg
Luleå FIF
09 Luleå FIF 4.02
3 Nova Fagerqvist
Luleå FIF
09 Luleå FIF 3.98
4 Adina Aidanpää
Luleå FIF
09 Luleå FIF 3.97 PB
5 Asta Strömberg
Luleå FIF
09 Luleå FIF 3.86
6 Christina Papastergiou
Luleå FIF
10 Luleå FIF 3.55
7 Sara Eriksson
Boden FI
10 Boden FI 2.94
123456
19 Asta Strömberg3.863.86
54 Alma Uvemo3.944.21----
30 Sara Eriksson2.362.94----
33 Adina Aidanpää3.973.87
43 Christina Papastergiou3.353.55----
27 Nova Fagerqvist3.873.98----
24 Mira Åberg4.024.02
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
28/4 17:50
1 Asta Strömberg
Luleå FIF
09 Luleå FIF 9.04 PB
2 Mira Åberg
Luleå FIF
09 Luleå FIF 8.74 PB
3 Adina Aidanpää
Luleå FIF
09 Luleå FIF 8.41 PB
4 Alma Uvemo
Luleå FIF
09 Luleå FIF 6.30
5 Sara Eriksson
Boden FI
10 Boden FI 6.04
6 Christina Papastergiou
Luleå FIF
10 Luleå FIF 4.46
123456
30 Sara Eriksson6.04x6.04---
43 Christina Papastergiou4.274.464.46---
33 Adina Aidanpää8.167.388.41---
24 Mira Åberg8.678.748.63---
19 Asta Strömberg9.048.488.35---
54 Alma Uvemo6.305.926.28
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 60 m
28/4 17:15
1 Carl Eriksson
Luleå FIF
08 Luleå FIF 7.99 Eltid
Mikael Larsson
Luleå FIF
75 Luleå FIF DNS
Henrik Åkeblom
Upsala IF
81 Upsala IF DNS
Män 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 3000 m

P17 80 m

Grenen genomfördes tillsammans med F17 80 m

P17 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 3000 m

P17 Längd
28/4 17:30
1 Hugo Hakeberg
Luleå FIF
06 Luleå FIF 5.01 PB
123456
68 Hugo Hakeberg4.865.01x3.82-
P15 80 m

Grenen genomfördes tillsammans med F15 80 m

P15 Längd
28/4 17:30
Carl Eriksson
Luleå FIF
08 Luleå FIF - DNS
123456
79 Carl Eriksson
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
28/4 19:15
Carl Eriksson
Luleå FIF
08 Luleå FIF - DNS
123456
79 Carl Eriksson
P13 Vortex
28/4 17:50
1 Arvid Wennberg
Luleå FIF
10 Luleå FIF 30.96
2 Axel Åhlberg
Luleå FIF
08 Luleå FIF 28.43
3 Elias Haapalahti
Luleå FIF
10 Luleå FIF 27.08
4 Maximilian Eriksson
Luleå FIF
10 Luleå FIF 19.60
5 Knut Ranheimer
Luleå FIF
10 Luleå FIF 13.75
123456
67 Elias Haapalahti26.2027.0822.13---
39 Knut Ranheimer13.7513.7412.48---
35 Arvid Wennberg26.9730.9623.29---
4 Maximilian Eriksson19.6014.3817.89---
47 Axel Åhlberg27.3424.3528.43---
P13 60 m

Grenen genomfördes tillsammans med F13 60 m

P13 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med F15 800 m

P13 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 3000 m

P13 Längd
Hoppzon
28/4 18:45
1 Arvid Wennberg
Luleå FIF
10 Luleå FIF 4.35 PB
2 Axel Åhlberg
Luleå FIF
08 Luleå FIF 3.72
3 Elias Haapalahti
Luleå FIF
10 Luleå FIF 3.46
4 Maximilian Eriksson
Luleå FIF
10 Luleå FIF 3.15
5 Knut Ranheimer
Luleå FIF
10 Luleå FIF 2.84
123456
39 Knut Ranheimer2.812.84
67 Elias Haapalahti3.243.46
35 Arvid Wennberg4.354.13
47 Axel Åhlberg3.653.72
4 Maximilian Eriksson3.093.15
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
28/4 17:50
1 Arvid Wennberg
Luleå FIF
10 Luleå FIF 7.72 PB
2 Elias Haapalahti
Luleå FIF
10 Luleå FIF 4.88
3 Knut Ranheimer
Luleå FIF
10 Luleå FIF 4.72
4 Maximilian Eriksson
Luleå FIF
10 Luleå FIF 4.52
123456
39 Knut Ranheimer4.514.604.72---
35 Arvid Wennberg6.807.727.62---
67 Elias Haapalahti4.274.884.75
4 Maximilian Eriksson4.103.644.52
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

28/4 19:00
Henrik Åkeblom
Upsala IF
81 Upsala IF DNS
Mikael Larsson
Luleå FIF
75 Luleå FIF DNS