Resultater Resultattävling Visby

Gutavallen, Visby   2022-05-30

Arrangör: Visby IF Gute Tävlingsledare: Jorama Jääskeliänen Senast uppdaterad: 2022-05-31 02:00:03
Visa Resultatkort
Kvinnor 200 m
30/5 17:29
Vind: +2.2
1 Angelica Vinberg
Visby IF Gute
06 Visby IF Gute 26.76
2 Ylva Garvén
Visby IF Gute
04 Visby IF Gute 28.22
3 Alice Pettersson
Visby IF Gute
08 Visby IF Gute 28.81
4 Elvira Sporre
Roma IF
07 Roma IF 29.07
5 Eleonora Mandelberg
Roma IF
08 Roma IF 29.79
Lilly Wizén
Roma IF
55 Roma IF DNS
Kvinnor 5000 m
30/5 19:01
1 Lin Mandelberg
Roma IF
82 Roma IF 18:57.35
2 Cecilia Bjuresten
Roma IF
70 Roma IF 20:57.83
3 Catrin Öman
Roma IF
80 Roma IF 21:23.92
Kvinnor Höjd Final
30/5 19:36
1 Hilda Östergren
Visby IF Gute
05 Visby IF Gute 1.49
Kvinnor Diskus Final
Vikt: 1,0kg
30/5 19:42
1 Angelica Vinberg
Visby IF Gute
06 Visby IF Gute 22.86
2 Ylva Garvén
Visby IF Gute
04 Visby IF Gute 20.64
123456
Ylva Garvén
Angelica Vinberg
F15 Diskus Final
Vikt: 0,75kg
30/5 19:44
1 Elvira Sporre
Roma IF
07 Roma IF 34.37
2 Julia Åhlen
Roma IF
07 Roma IF 23.58
123456
Elvira Sporre
Julia Åhlen
Män 200 m
30/5 17:32
A-B-final
Vind: +1.4
Tot. plac.
1 Gabriel Vikic
Visby IF Gute
02 Visby IF Gute 23.11 1
2 Rafael Vikic
Visby IF Gute
05 Visby IF Gute 23.93 2 PB
3 Johan Wibäck
Roma IF
71 Roma IF 27.82 6
Edwin Engsfrid
Roma IF
06 Roma IF DNS
B-B-final
Vind: +1.4
Tot. plac.
1 Leo Löwenborg
Roma IF
07 Roma IF 25.32 3
2 Sebastian Gustavsson
Visby IF Gute
06 Visby IF Gute 25.73 4
3 Truls Appelgren
Visby IF Gute
08 Visby IF Gute 26.66 5
Män 5000 m
30/5 19:00
1 Daniel Antonsson
IFK Lidingö
93 IFK Lidingö 15:28.78
2 Edvin Karlström
Rehns BK
91 Rehns BK 16:27.08 PB
3 Tomas Ängshammar
Roma IF
70 Roma IF 17:47.93
4 Leo Gutepil
Visby IF Gute
09 Visby IF Gute 18:51.15
5 Ola Westerlund
P18 IK - Friidrott
67 P18 IK - Friidrott 24:02.25
6 Lars Hagberg
P18 IK - Friidrott
47 P18 IK - Friidrott 24:02.34
7 Hans Lyttkens
P18 IK - Friidrott
57 P18 IK - Friidrott 24:54.95
Män Höjd Final
30/5 19:39
1 Thomas Wallentin
Visby IF Gute
05 Visby IF Gute 1.60 =PB
P17 Diskus Final
Vikt: 1,5kg
30/5 19:46
1 Thomas Wallentin
Visby IF Gute
05 Visby IF Gute 29.07 PB
2 Rafael Vikic
Visby IF Gute
05 Visby IF Gute 26.14
3 Sebastian Gustavsson
Visby IF Gute
06 Visby IF Gute 18.70
123456
Thomas Wallentin
Sebastian Gustavsson
Rafael Vikic
M50 Diskus Final
Vikt: 1,5kg
30/5 19:48
1 Johan Wibäck
Roma IF
71 Roma IF 24.00
123456
Johan Wibäck
M60 Diskus Final
Vikt: 1,0kg
30/5 19:50
1 Jorma Jääskeläinen
Visby IF Gute
62 Visby IF Gute 34.43
123456
Jorma Jääskeläinen
M65 Diskus Final
Vikt: 1,0kg
30/5 19:51
1 Mats Burvall
Visby IF Gute
56 Visby IF Gute 33.98
123456
Mats Burvall