Resultater MAI trekamp

Heleneholms IP, Malmö   2021-06-20

Arrangör: Malmö AI Tävlingsledare: Annika Hovang Senast uppdaterad: 2021-06-21 14:16:29
Visa Resultatkort
F13 60 m Försök
20/6 11:00
Heat 1
Vind: N/A
1 Simona Nusser-Smith
Malmö AI
08 Malmö AI 9.83
2 Elly Oredsson
Malmö AI
10 Malmö AI 10.23
3 Moa Heimer
Malmö AI
10 Malmö AI 10.66
4 Perla Ramin Majd
Malmö AI
09 Malmö AI 10.75
5 Dorothea Mader
Malmö AI
10 Malmö AI 10.89
6 Nejla Malmros
Malmö AI
09 Malmö AI 11.42
7 Ebba Björk
Malmö AI
11 Malmö AI 11.61
Heat 2
Vind: N/A
1 Lian Öhrnberg
Malmö AI
10 Malmö AI 10.41
2 Filippa Sundler
Malmö AI
10 Malmö AI 10.57
3 Siri Gustavii
Malmö AI
09 Malmö AI 10.99
4 Aurora Hagström
Malmö AI
09 Malmö AI 11.47
5 Matea Lacmanovic
Malmö AI
10 Malmö AI 11.82
6 Moa Jeppsson
Malmö AI
11 Malmö AI 12.02
F13 Längd
Hoppzon
20/6 10:00
1 Elly Oredsson
Malmö AI
10 Malmö AI 3.80 N/A
2 Filippa Sundler
Malmö AI
10 Malmö AI 3.76 N/A
3 Perla Ramin Majd
Malmö AI
09 Malmö AI 3.69 N/A
4 Simona Nusser-Smith
Malmö AI
08 Malmö AI 3.69 N/A
5 Lian Öhrnberg
Malmö AI
10 Malmö AI 3.52 N/A
6 Moa Heimer
Malmö AI
10 Malmö AI 3.50 N/A
7 Dorothea Mader
Malmö AI
10 Malmö AI 3.23 N/A
8 Siri Gustavii
Malmö AI
09 Malmö AI 3.19 N/A
9 Ebba Björk
Malmö AI
11 Malmö AI 3.00 N/A
10 Nejla Malmros
Malmö AI
09 Malmö AI 2.96 N/A
11 Matea Lacmanovic
Malmö AI
10 Malmö AI 2.90 N/A
12 Moa Jeppsson
Malmö AI
11 Malmö AI 2.85 N/A
13 Aurora Hagström
Malmö AI
09 Malmö AI 2.58 N/A
Olivia Gunne
Malmö AI
09 Malmö AI -
Kayla Gullberg
Malmö AI
10 Malmö AI -
Amelia Siorholm
Malmö AI
11 Malmö AI -
Lovisa Flygare Löfgren
Malmö AI
11 Malmö AI -
Lara Riccio
Malmö AI
08 Malmö AI -
1234
Siri Gustavii2.88 N/A3.07 N/A3.19 N/A3.10 N/A
Dorothea Mader3.10 N/A3.23 N/A3.08 N/A3.14 N/A
Perla Ramin Majdx 3.50 N/A3.69 N/A3.41 N/A
Moa Jeppsson2.57 N/A2.78 N/A2.85 N/A2.50 N/A
Aurora Hagström2.58 N/A2.43 N/A2.34 N/A2.29 N/A
Olivia Gunne- - - -
Kayla Gullberg- - - -
Simona Nusser-Smithx 3.48 N/Ax 3.69 N/A
Moa Heimer3.24 N/A3.36 N/A3.50 N/A3.32 N/A
Elly Oredssonx 3.80 N/A3.55 N/A3.37 N/A
Ebba Björk2.93 N/A3.00 N/Ax 2.79 N/A
Amelia Siorholm- - - -
Lovisa Flygare Löfgren- - - -
Nejla Malmros2.96 N/A2.95 N/A2.66 N/A2.91 N/A
Filippa Sundler3.76 N/A3.49 N/A3.66 N/A3.58 N/A
Lara Riccio- - - -
Matea Lacmanovicx 2.90 N/A2.77 N/A2.90 N/A
Lian Öhrnberg3.28 N/A3.44 N/A3.14 N/A3.52 N/A
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
20/6 10:00
1 Simona Nusser-Smith
Malmö AI
08 Malmö AI 5.86
2 Nejla Malmros
Malmö AI
09 Malmö AI 5.68
3 Lian Öhrnberg
Malmö AI
10 Malmö AI 5.65
4 Ebba Björk
Malmö AI
11 Malmö AI 5.41
5 Filippa Sundler
Malmö AI
10 Malmö AI 5.19
6 Moa Heimer
Malmö AI
10 Malmö AI 5.11
7 Elly Oredsson
Malmö AI
10 Malmö AI 5.10
8 Matea Lacmanovic
Malmö AI
10 Malmö AI 4.90
9 Siri Gustavii
Malmö AI
09 Malmö AI 4.52
10 Dorothea Mader
Malmö AI
10 Malmö AI 4.47
11 Moa Jeppsson
Malmö AI
11 Malmö AI 4.24
12 Perla Ramin Majd
Malmö AI
09 Malmö AI 3.88
13 Aurora Hagström
Malmö AI
09 Malmö AI 3.83
Olivia Gunne
Malmö AI
09 Malmö AI -
Kayla Gullberg
Malmö AI
10 Malmö AI -
Lovisa Flygare Löfgren
Malmö AI
11 Malmö AI -
Amelia Siorholm
Malmö AI
11 Malmö AI -
Lara Riccio
Malmö AI
08 Malmö AI -
1234
Aurora Hagström2.413.833.513.21
Simona Nusser-Smith5.625.595.865.62
Elly Oredsson5.105.04x4.39
Siri Gustavii4.524.37x4.24
Dorothea Mader3.834.294.473.59
Ebba Björk5.415.075.144.68
Nejla Malmros5.125.245.685.48
Olivia Gunne----
Moa Jeppsson4.243.723.904.15
Moa Heimer5.094.915.114.36
Kayla Gullberg-
Lovisa Flygare Löfgren----
Amelia Siorholm----
Matea Lacmanovic4.094.904.504.30
Lian Öhrnberg4.965.295.655.11
Perla Ramin Majdxx3.883.44
Filippa Sundler4.845.19x5.07
Lara Riccio----
Män 800 m
20/6 15:05
1 Adrian Mehic
Heleneholms IF
94 Heleneholms IF 1:56.61
2 Daniel Lundborg
Malmö AI
97 Malmö AI 2:02.03
3 Marcus Asker
Malmö AI
05 Malmö AI 2:02.11
4 Modou Bah
Malmö AI
04 Malmö AI 2:03.47
P13 60 m Försök
20/6 11:10
Heat 1
Vind: N/A
1 Shabir Arwand
Malmö AI
09 Malmö AI 9.08
2 Tobias Persson
Malmö AI
07 Malmö AI 9.61
3 Erik Hansen Fridolf
Malmö AI
09 Malmö AI 9.78
4 Anton Green
Malmö AI
11 Malmö AI 10.68
5 Oliver Rudenholm
Malmö AI
12 Malmö AI 11.13
Heat 2
Vind: N/A
1 Oscar Blomquist
Malmö AI
08 Malmö AI 9.25
2 Gustav Holmér Thordeman
Malmö AI
09 Malmö AI 9.74
3 Alexander Sarvik
Malmö AI
09 Malmö AI 9.79
4 Figaro Rudenholm
Malmö AI
09 Malmö AI 10.60
5 Oliver Lövgren
Malmö AI
11 Malmö AI 12.37
P13 Längd
Hoppzon
20/6 10:00
1 Oscar Blomquist
Malmö AI
08 Malmö AI 4.36 N/A
2 Shabir Arwand
Malmö AI
09 Malmö AI 4.34 N/A
3 Gustav Holmér Thordeman
Malmö AI
09 Malmö AI 3.70 N/A
4 Tobias Persson
Malmö AI
07 Malmö AI 3.65 N/A
5 Alexander Sarvik
Malmö AI
09 Malmö AI 3.49 N/A
6 Anton Green
Malmö AI
11 Malmö AI 3.40 N/A
7 Erik Hansen Fridolf
Malmö AI
09 Malmö AI 3.18 N/A
8 Oliver Lövgren
Malmö AI
11 Malmö AI 3.07 N/A
9 Figaro Rudenholm
Malmö AI
09 Malmö AI 2.95 N/A
10 Oliver Rudenholm
Malmö AI
12 Malmö AI 2.95 N/A
1234
Alexander Sarvikx 3.37 N/A3.49 N/A3.43 N/A
Tobias Persson3.65 N/Ax x 3.54 N/A
Oscar Blomquist4.36 N/A4.35 N/A4.21 N/Ax
Oliver Rudenholm2.95 N/A2.78 N/A2.60 N/A2.13 N/A
Erik Hansen Fridolf2.96 N/A3.18 N/A2.80 N/A3.05 N/A
Oliver Lövgren2.76 N/A2.71 N/Ax 3.07 N/A
Figaro Rudenholmx 2.95 N/A2.95 N/A2.83 N/A
Gustav Holmér Thordemanx 3.54 N/A3.70 N/A3.31 N/A
Anton Green2.65 N/A3.37 N/A3.40 N/A2.99 N/A
Shabir Arwand3.25 N/A4.22 N/A4.34 N/A4.20 N/A
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
20/6 10:00
1 Shabir Arwand
Malmö AI
09 Malmö AI 6.96
2 Oscar Blomquist
Malmö AI
08 Malmö AI 6.24
3 Erik Hansen Fridolf
Malmö AI
09 Malmö AI 5.83
4 Figaro Rudenholm
Malmö AI
09 Malmö AI 5.58
5 Tobias Persson
Malmö AI
07 Malmö AI 5.34
6 Gustav Holmér Thordeman
Malmö AI
09 Malmö AI 5.28
7 Alexander Sarvik
Malmö AI
09 Malmö AI 4.91
1234
Oscar Blomquist6.216.176.243.36
Shabir Arwand6.526.086.966.39
Figaro Rudenholm5.035.584.564.95
Alexander Sarvik4.874.91x4.44
Tobias Persson4.875.235.175.34
Gustav Holmér Thordeman4.555.28x5.12
Erik Hansen Fridolf5.795.815.835.82
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

K40 80 m häck
Höjd: 76,2cm
20/6 12:30
Vind: -3.0
1 Marie-Louise Levy Paez
Malmö AI
79 Malmö AI 14.74