Resultater Svealand Regionmästerskap

Trollbäckens IP , Tyresö   2018-09-15 - 2018-09-16

Arrangör: Hanvikens SK Tävlingsledare: Michael Petttersson Senast uppdaterad: 2021-07-03 22:38:58
2018-09-15 2018-09-16 Alla dagar

Lagtävling

Plac.Poäng
F14F13P14P13
80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut
F14 80 m Försök
15/9 12:30
Heat 1
Vind: 0.0
Poäng
1 Nicole Nyberg
STO Täby IS
04 STO Täby IS 10.77 q
2 Karin Bengtsson
STO Hanvikens SK
04 STO Hanvikens SK 10.86 q
3 Hedvig Ström
GÄS Valbo AIF
04 GÄS Valbo AIF 11.41 11.00
4 Nanna Frih
NÄR Åsbro GOIF
04 NÄR Åsbro GOIF 11.66 11.657
5 Tilda Lindén
NÄR KFUM Örebro
04 NÄR KFUM Örebro 12.13 PB
6 Rokesha Kibirige
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 12.40 10.00
Heat 2
Vind: -3.8
Poäng
1 Lykke Iacobaeus
STO Värmdö IF
04 STO Värmdö IF 10.85 q
2 Vera Lindblad
STO Bromma IF
04 STO Bromma IF 10.96 q
3 Melinda Qwarforth
NÄR KFUM Örebro
04 NÄR KFUM Örebro 11.44 11.439
4 Alva Lindblom
UPP Alunda SK
04 UPP Alunda SK 11.66 9.00 11.651
5 Alice Boné
VÄS IK Westmannia
04 VÄS IK Westmannia 12.30 8.00
6 Sara Rask
GÄS Valbo AIF
04 GÄS Valbo AIF 14.74 7.00
Heat 3
Vind: -1.0
Poäng
1 Saga Hermundstad
STO Täby IS
04 STO Täby IS 10.63 q
2 Tyra Cedrenius Tunander
STO IFK Lidingö
04 STO IFK Lidingö 10.72 q
3 Linnéa Carlsson
VÄR IF Göta
04 VÄR IF Göta 11.22 6.00
4 Fernanda Davidsun
UPP IFK Märsta
04 UPP IFK Märsta 11.55
5 Yasmin Abdullahi
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 12.02
6 Valentina Murillo
SÖD Eskilstuna FI
04 SÖD Eskilstuna FI 12.73 5.00
Heat 4
Vind: -2.2
Poäng
1 Alva Nordvarg
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 11.07 q
2 Stella Andersson
SÖD Nyköpings BIS
04 SÖD Nyköpings BIS 11.21 q
3 Sophie Okejeme
STO Täby IS
04 STO Täby IS 11.30
4 Lina Sellin
VÄS IK Westmannia
04 VÄS IK Westmannia 11.56
5 Carla Tyskhagen
DAL IFK Mora
04 DAL IFK Mora 11.58 4.00 PB 11.572
6 Ida Eriksson
DAL IFK Mora
04 DAL IFK Mora 11.58 3.00 11.576
Heat 5
Vind: 0.0
Poäng
1 Ebba Asp
NÄR KFUM Örebro
04 NÄR KFUM Örebro 10.78 q
2 Agnes Bjerke
NÄR Glanshammars IF
04 NÄR Glanshammars IF 11.18 q 11.176
3 Bea Vold Johannesson
VÄR IFK Sunne
04 VÄR IFK Sunne 11.18 q 11.177
4 Linn Bond
DAL Leksands FIK
04 DAL Leksands FIK 11.51 11.502
5 Ebba Hedin
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 11.58 11.572
6 Wilma Saav
VÄS IK Westmannia
04 VÄS IK Westmannia 11.97
Heat 6
Vind: -3.4
Poäng
1 Nora Lindahl
STO Täby IS
04 STO Täby IS 10.71 q
2 Alice Brattström
DAL Ludvika FFI
04 DAL Ludvika FFI 11.44 11.439
3 Matilda Eriksson
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 11.46
4 Kajsa Wibling
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 11.51 11.501
5 Emma Karlsson Svedestam
SÖD Råby-Rekarne FIF
04 SÖD Råby-Rekarne FIF 11.76
6 Clara Bolund
SÖD Eskilstuna FI
04 SÖD Eskilstuna FI 12.87
F14 80 m
15/9 16:00
A-Final
Vind: -1.9
Poäng
1 Nora Lindahl
STO Täby IS
04 STO Täby IS 10.48 18.00
2 Saga Hermundstad
STO Täby IS
04 STO Täby IS 10.60 17.00
3 Ebba Asp
NÄR KFUM Örebro
04 NÄR KFUM Örebro 10.66 16.00
4 Tyra Cedrenius Tunander
STO IFK Lidingö
04 STO IFK Lidingö 10.76
5 Nicole Nyberg
STO Täby IS
04 STO Täby IS 10.94 10.938
6 Lykke Iacobaeus
STO Värmdö IF
04 STO Värmdö IF 10.96 10.960
B-Final
Vind: -1.3
Poäng
1 Vera Lindblad
STO Bromma IF
04 STO Bromma IF 10.69
2 Alva Nordvarg
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 10.94 15.00 10.931
3 Karin Bengtsson
STO Hanvikens SK
04 STO Hanvikens SK 10.96 10.955
4 Agnes Bjerke
NÄR Glanshammars IF
04 NÄR Glanshammars IF 11.01 14.00
5 Bea Vold Johannesson
VÄR IFK Sunne
04 VÄR IFK Sunne 11.08 13.00
6 Stella Andersson
SÖD Nyköpings BIS
04 SÖD Nyköpings BIS 11.12 12.00
F14 300 m
16/9 13:15
A-Finaler
Poäng Tot. plac.
1 Nora Lindahl
STO Täby IS
04 STO Täby IS 41.44 18.00 1 PB
2 Vera Lindblad
STO Bromma IF
04 STO Bromma IF 41.96 17.00 2 PB
3 Moa Granat
STO Vallentuna FK
04 STO Vallentuna FK 42.01 3
4 Ebba Asp
NÄR KFUM Örebro
04 NÄR KFUM Örebro 43.13 16.00 6 SB
5 Agnes Hanell
STO IFK Tumba
04 STO IFK Tumba 43.49 7
6 Karin Bengtsson
STO Hanvikens SK
04 STO Hanvikens SK 44.29 9
B-Finaler
Poäng Tot. plac.
1 Lykke Iacobaeus
STO Värmdö IF
04 STO Värmdö IF 42.79 5 SB
2 Tyra Tjulander
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 44.96 14.00 10
3 Alva Lindblom
UPP Alunda SK
04 UPP Alunda SK 46.69 12.00 12 PB
4 Fernanda Davidsun
UPP IFK Märsta
04 UPP IFK Märsta 46.74 11.00 13 46.736
5 Kajsa Wibling
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 46.74 14 PB 46.737
6 Linnéa Carlsson
VÄR IF Göta
04 VÄR IF Göta 48.15 9.00 16
C-Finaler
Poäng Tot. plac.
1 Lia Cederberg
STO Täby IS
04 STO Täby IS 42.18 4
2 Bea Vold Johannesson
VÄR IFK Sunne
04 VÄR IFK Sunne 43.66 15.00 8
3 Alice Brattström
DAL Ludvika FFI
04 DAL Ludvika FFI 45.78 13.00 11
4 Alice Boné
VÄS IK Westmannia
04 VÄS IK Westmannia 47.82 10.00 15 PB
5 Ida Eklund
VÄS IK Westmannia
04 VÄS IK Westmannia 50.23 17
Sammanställning
1 Nora Lindahl
STO Täby IS
04 STO Täby IS 41.44 PB
2 Vera Lindblad
STO Bromma IF
04 STO Bromma IF 41.96 PB
3 Moa Granat
STO Vallentuna FK
04 STO Vallentuna FK 42.01
4 Lia Cederberg
STO Täby IS
04 STO Täby IS 42.18
5 Lykke Iacobaeus
STO Värmdö IF
04 STO Värmdö IF 42.79 SB
6 Ebba Asp
NÄR KFUM Örebro
04 NÄR KFUM Örebro 43.13 SB
7 Agnes Hanell
STO IFK Tumba
04 STO IFK Tumba 43.49
8 Bea Vold Johannesson
VÄR IFK Sunne
04 VÄR IFK Sunne 43.66
9 Karin Bengtsson
STO Hanvikens SK
04 STO Hanvikens SK 44.29
10 Tyra Tjulander
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 44.96
11 Alice Brattström
DAL Ludvika FFI
04 DAL Ludvika FFI 45.78
12 Alva Lindblom
UPP Alunda SK
04 UPP Alunda SK 46.69 PB
13 Fernanda Davidsun
UPP IFK Märsta
04 UPP IFK Märsta 46.74 46.736
14 Kajsa Wibling
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 46.74 PB 46.737
15 Alice Boné
VÄS IK Westmannia
04 VÄS IK Westmannia 47.82 PB
16 Linnéa Carlsson
VÄR IF Göta
04 VÄR IF Göta 48.15
17 Ida Eklund
VÄS IK Westmannia
04 VÄS IK Westmannia 50.23
F14 800 m
15/9 14:45
Poäng
1 Louise Eliasson
STO Bromma IF
04 STO Bromma IF 2:22.02 18.00
2 Lykke Iacobaeus
STO Värmdö IF
04 STO Värmdö IF 2:22.26 17.00 PB
3 Julia Meijer
DAL IFK Mora
04 DAL IFK Mora 2:22.67 16.00
4 Amanda Helgesson
STO Hanvikens SK
04 STO Hanvikens SK 2:23.25 SB
5 Agnes Hanell
STO IFK Tumba
04 STO IFK Tumba 2:27.30
6 Meja Larsson
SÖD Eskilstuna FI
04 SÖD Eskilstuna FI 2:27.82 15.00 PB
7 Ida Knutsson
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 2:32.08 14.00 PB
8 Josefina Birstedt
STO Hässelby SK
04 STO Hässelby SK 2:33.36
9 Nora Granström
SÖD Råby-Rekarne FIF
04 SÖD Råby-Rekarne FIF 2:37.38 13.00 PB
10 Emma Hätterstrand
GÄS Valbo AIF
04 GÄS Valbo AIF 2:40.32 12.00
11 Jenna Mogren-Dowding
NÄR Åsbro GOIF
04 NÄR Åsbro GOIF 2:54.12 11.00
12 Stina Windås
VÄS Götlunda IF
04 VÄS Götlunda IF 2:55.87 10.00
13 Ida Eklund
VÄS IK Westmannia
04 VÄS IK Westmannia 2:59.76 9.00 SB
F14 2000 m
16/9 15:15
Poäng
1 Julia Meijer
DAL IFK Mora
04 DAL IFK Mora 6:51.49 18.00
2 Elina Hellgren
STO Vallentuna FK
04 STO Vallentuna FK 6:54.02 17.00 PB
3 Amanda Helgesson
STO Hanvikens SK
04 STO Hanvikens SK 7:10.01 16.00
4 Alicia Larsten
STO IFK Lidingö
04 STO IFK Lidingö 7:19.58
5 Emma Hätterstrand
GÄS Valbo AIF
04 GÄS Valbo AIF 7:48.26 15.00
6 Elin Brådenmark
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 8:29.81 14.00
Ida Knutsson
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF DNS
F14 1500 m hinder
Höjd: 76,2cm
15/9 18:30
Poäng
1 Elina Hellgren
STO Vallentuna FK
04 STO Vallentuna FK 5:20.00 18.00 PB
2 Alicia Larsten
STO IFK Lidingö
04 STO IFK Lidingö 5:30.66 17.00 PB
3 Julia Meijer
DAL IFK Mora
04 DAL IFK Mora 5:30.96 16.00 PB
4 Jasmine Gyllenhammar
STO Täby IS
04 STO Täby IS 5:45.84 PB
5 Emma Hätterstrand
GÄS Valbo AIF
04 GÄS Valbo AIF 6:02.05 15.00
6 Ida Knutsson
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 6:06.04 14.00
7 Linnéa Carlsson
VÄR IF Göta
04 VÄR IF Göta 6:18.20 13.00
8 Elin Brådenmark
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 6:40.24 12.00 PB
9 Kajsa Wibling
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 6:53.89 PB
Ida Eklund
VÄS IK Westmannia
04 VÄS IK Westmannia DNF
F14 80 m häck Försök
Höjd: 76,2cm
16/9 10:15
Heat 1
Vind: 0.0
Poäng
1 Moa Granat
STO Vallentuna FK
04 STO Vallentuna FK 12.48 q PB
2 Filippa Rydensjö
SÖD Eskilstuna FI
04 SÖD Eskilstuna FI 13.03 q PB
3 Tyra Cedrenius Tunander
STO IFK Lidingö
04 STO IFK Lidingö 13.65 q PB
4 Ellen Lundberg
DAL Djurmo Sifferbo IF
04 DAL Djurmo Sifferbo IF 15.37 11.00
5 Irma Marklund
SÖD Råby-Rekarne FIF
04 SÖD Råby-Rekarne FIF 16.32 10.00
Heat 2
Vind: -1.6
Poäng
1 Alannah Hellstadius
STO Hammarby IF
04 STO Hammarby IF 12.93 q
2 Tyra Tjulander
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 13.18 q
3 Hedvig Ström
GÄS Valbo AIF
04 GÄS Valbo AIF 14.34 9.00
4 Elin Brådenmark
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 15.28
Heat 3
Vind: -1.9
Poäng
1 Sara Winberg
STO Täby IS
04 STO Täby IS 12.21 q PB
2 Louise Tilly
STO Täby IS
04 STO Täby IS 13.56 q SB
3 Alva Nordvarg
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 14.21 q PB
4 Klara Lindholm
VÄR IF Göta
04 VÄR IF Göta 14.24 q
5 Stina Windås
VÄS Götlunda IF
04 VÄS Götlunda IF 15.36 8.00 PB
Heat 4
Vind: -2.2
Poäng
1 Tilde Söderlund
UPP Alunda SK
04 UPP Alunda SK 12.98 q
2 Emma Häggblom
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 13.64 q
3 Felicia Johansson
STO Hanvikens SK
04 STO Hanvikens SK 13.72 q
4 Liv Norberg
DAL IK Stål
04 DAL IK Stål 15.09 7.00
5 Melinda Qwarforth
NÄR KFUM Örebro
04 NÄR KFUM Örebro 15.99 6.00 PB
F14 80 m häck
Höjd: 76,2cm
16/9 12:30
A-Final
Vind: -1.5
Poäng
1 Sara Winberg
STO Täby IS
04 STO Täby IS 12.30 18.00 PB
2 Moa Granat
STO Vallentuna FK
04 STO Vallentuna FK 12.49 17.00 PB
3 Tilde Söderlund
UPP Alunda SK
04 UPP Alunda SK 12.80 16.00
4 Tyra Tjulander
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 13.28 15.00
5 Filippa Rydensjö
SÖD Eskilstuna FI
04 SÖD Eskilstuna FI 13.29 14.00 PB
Alannah Hellstadius
STO Hammarby IF
04 STO Hammarby IF DNF
B-Final
Vind: 0.0
Poäng
1 Louise Tilly
STO Täby IS
04 STO Täby IS 13.34 SB
2 Tyra Cedrenius Tunander
STO IFK Lidingö
04 STO IFK Lidingö 13.43 PB
3 Felicia Johansson
STO Hanvikens SK
04 STO Hanvikens SK 13.84
4 Emma Häggblom
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 13.85 13.00
5 Klara Lindholm
VÄR IF Göta
04 VÄR IF Göta 14.28 12.00
6 Alva Nordvarg
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 14.71 PB
F14 300 m häck
Höjd: 76,2cm
15/9 16:45
A-Finaler
Poäng Tot. plac.
1 Moa Granat
STO Vallentuna FK
04 STO Vallentuna FK 45.13 18.00 1 PB
2 Nora Lindahl
STO Täby IS
04 STO Täby IS 46.31 17.00 2 PB
3 Lia Cederberg
STO Täby IS
04 STO Täby IS 47.00 3 PB
4 Tyra Cedrenius Tunander
STO IFK Lidingö
04 STO IFK Lidingö 48.44 4 PB
5 Alannah Hellstadius
STO Hammarby IF
04 STO Hammarby IF 50.10 9
B-Finaler
Poäng Tot. plac.
1 Filippa Rydensjö
SÖD Eskilstuna FI
04 SÖD Eskilstuna FI 48.91 15.00 6
2 Louise Eliasson
STO Bromma IF
04 STO Bromma IF 49.51 8 PB
3 Elin Brådenmark
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 53.95 12.00 12
4 Jenna Mogren-Dowding
NÄR Åsbro GOIF
04 NÄR Åsbro GOIF 54.83 11.00 13
5 Stina Windås
VÄS Götlunda IF
04 VÄS Götlunda IF 56.78 10.00 14
C-Finaler
Poäng Tot. plac.
1 Tyra Tjulander
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 48.90 16.00 5
2 Klara Lindholm
VÄR IF Göta
04 VÄR IF Göta 49.17 14.00 7
3 Maja Björk
STO Huddinge AIS
04 STO Huddinge AIS 50.16 10
4 Emma Häggblom
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 51.08 13.00 11
Sammanställning
1 Moa Granat
STO Vallentuna FK
04 STO Vallentuna FK 45.13 PB
2 Nora Lindahl
STO Täby IS
04 STO Täby IS 46.31 PB
3 Lia Cederberg
STO Täby IS
04 STO Täby IS 47.00 PB
4 Tyra Cedrenius Tunander
STO IFK Lidingö
04 STO IFK Lidingö 48.44 PB
5 Tyra Tjulander
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 48.90
6 Filippa Rydensjö
SÖD Eskilstuna FI
04 SÖD Eskilstuna FI 48.91
7 Klara Lindholm
VÄR IF Göta
04 VÄR IF Göta 49.17
8 Louise Eliasson
STO Bromma IF
04 STO Bromma IF 49.51 PB
9 Alannah Hellstadius
STO Hammarby IF
04 STO Hammarby IF 50.10
10 Maja Björk
STO Huddinge AIS
04 STO Huddinge AIS 50.16
11 Emma Häggblom
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 51.08
12 Elin Brådenmark
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 53.95
13 Jenna Mogren-Dowding
NÄR Åsbro GOIF
04 NÄR Åsbro GOIF 54.83
14 Stina Windås
VÄS Götlunda IF
04 VÄS Götlunda IF 56.78
F14 4x80 m
16/9
A-Finaler
Poäng Tot. plac.
1 Stockholm Lag 1 F04
STO Stockholm
STO Stockholm 40.56 9.00 1
2 Uppland Lag 1 F04
UPP Uppland
UPP Uppland 42.52 8.00 3
3 Värmland Lag 1 F04
VÄR Värmland
VÄR Värmland 42.97 7.00 4
4 Västmanland Lag 1 F04
VÄS Västmanland
VÄS Västmanland 43.04 6.00 5
5 Dalarna Lag 1 F04
DAL Dalarna
DAL Dalarna 43.30 4.00 7
B-Finaler
Poäng Tot. plac.
1 Stockholm Lag 2 F04
STO Stockholm
STO Stockholm 41.19 2
2 Närke Lag 1 F04
NÄR Närke
NÄR Närke 43.13 5.00 6
3 Södermanland Lag 1
STO Södermanland
STO Södermanland DQ
4 Uppland Lag 2 F04
UPP Uppland
UPP Uppland DQ
Sammanställning
1 Stockholm Lag 1 F04
STO Stockholm
STO Stockholm 40.56
2 Stockholm Lag 2 F04
STO Stockholm
STO Stockholm 41.19
3 Uppland Lag 1 F04
UPP Uppland
UPP Uppland 42.52
4 Värmland Lag 1 F04
VÄR Värmland
VÄR Värmland 42.97
5 Västmanland Lag 1 F04
VÄS Västmanland
VÄS Västmanland 43.04
6 Närke Lag 1 F04
NÄR Närke
NÄR Närke 43.13
7 Dalarna Lag 1 F04
DAL Dalarna
DAL Dalarna 43.30
Södermanland Lag 1
STO Södermanland
STO Södermanland DQ
Uppland Lag 2 F04
UPP Uppland
UPP Uppland DQ
F14 Höjd
16/9 10:45
Poäng
1 Tilde Söderlund
UPP Alunda SK
04 UPP Alunda SK 158 18.00
2 Tasa Scheele Bhatia
STO Täby IS
04 STO Täby IS 155 17.00 SB
3 Klara Lindholm
VÄR IF Göta
04 VÄR IF Göta 155 16.00 PB
4 Emma Häggblom
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 152 15.00
5 Emma Karlsson Svedestam
SÖD Råby-Rekarne FIF
04 SÖD Råby-Rekarne FIF 152 14.00
6 Jenna Mogren-Dowding
NÄR Åsbro GOIF
04 NÄR Åsbro GOIF 149 13.00
=7 Alice Åsell
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 149 11.50
=7 Jasmine Gyllenhammar
STO Täby IS
04 STO Täby IS 149 11.50
9 Linda Edberg
STO Turebergs FK
04 STO Turebergs FK 149
10 Maja Björk
STO Huddinge AIS
04 STO Huddinge AIS 146
11 Elsa Bernelind
UPP Alunda SK
04 UPP Alunda SK 146
12 Lizette Carlsson
STO Vallentuna FK
04 STO Vallentuna FK 143
13 Irma Kroon
NÄR Åsbro GOIF
04 NÄR Åsbro GOIF 143 10.00
14 Alva Nordvarg
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 143
=15 Agnes Bjerke
NÄR Glanshammars IF
04 NÄR Glanshammars IF 139
=15 Sophie Säwe
VÄR Kils AIK
04 VÄR Kils AIK 139 9.00
=17 Elin Rörbom
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 135 8.00
=17 Ella Bennett
STO Hanvikens SK
04 STO Hanvikens SK 135
19 Nova Peters Wengrud
DAL Djurmo Sifferbo IF
04 DAL Djurmo Sifferbo IF 127 7.00
122127131135139143146149152155158
457 Alice Åsell--ooooxoxxoxxx
348 Jasmine Gyllenhammar---oxoooxxoxxx
115 Tilde Söderlund----oxoxoooxoxxo
139 Nova Peters Wengrudoxoxxx
183 Maja Björk-----oxxoxxx
449 Elin Rörbom-oooxxx
377 Emma Häggblom---ooooxxoxoxxx
336 Linda Edberg---oxoxoxoxxoxxx
220 Klara Lindholm---oxooxoxooxoxxx
356 Tasa Scheele Bhatia------ooooxxx
307 Emma Karlsson Svedestam-----ooxoxxoxxx
102 Elsa Bernelindooooxooxxoxxx
461 Irma Kroon---oxoxoxxx
152 Agnes Bjerke-oooxxoxxx
463 Jenna Mogren-Dowding---ooxoxxoxoxxx
174 Ella Bennett---o-xxx
413 Lizette Carlssonooooxooxxx
285 Sophie Säwe--ooxxoxxx
382 Alva Nordvarg-ooooxxoxxx
F14 Stav
15/9 17:45
Poäng
1 Sara Winberg
STO Täby IS
04 STO Täby IS 332 18.00 PB
=2 Alannah Hellstadius
STO Hammarby IF
04 STO Hammarby IF 292 16.50
=2 Isabell Lundholm
NÄR Thoren Track & Field Örebro
04 NÄR Thoren Track & Field Örebro 292 16.50 SB
4 Rebecka Forsling
STO Huddinge AIS
04 STO Huddinge AIS 272
5 Thilde Hansson
DAL Kvarnsvedens GOIF FIK
04 DAL Kvarnsvedens GOIF FIK 262 15.00
6 Lana Lackanovic
STO Hammarby IF
04 STO Hammarby IF 252
=7 Amanda Eriksson
STO Huddinge AIS
04 STO Huddinge AIS 252
=7 Alva Nilsson
NÄR Thoren Track & Field Örebro
04 NÄR Thoren Track & Field Örebro 252 14.00
9 Stella Stenman
NÄR Thoren Track & Field Örebro
04 NÄR Thoren Track & Field Örebro 232
10 Emma Häggblom
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 222 13.00
=11 Kajsa Wibling
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 202 11.50
=11 Ellen Lundberg
DAL Djurmo Sifferbo IF
04 DAL Djurmo Sifferbo IF 202 11.50
13 Tyra Tjulander
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 202 10.00
162182202222232242252262272282292302312322332342
187 Rebecka Forsling------oxoxxoxxx
455 Tyra Tjulander--xoxxx
360 Sara Winberg---------oooxxoooxxx
185 Amanda Eriksson-----oxoxxx
331 Alva Nilsson------xoxxx
166 Alannah Hellstadius-------xxooxooxxx
332 Stella Stenman--xxoxoxxoxxx
387 Kajsa Wiblingoooxxx
377 Emma Häggblomoooxoxxx
168 Lana Lackanovic------oxxx
330 Isabell Lundholm------ooxxoxooxxx
136 Ellen Lundbergoooxxx
286 Thilde Hansson---oooxxoxoxxx
F14 Längd
16/9 14:45
Grupp 1
Poäng Tot. plac.
1 Saga Hermundstad
STO Täby IS
04 STO Täby IS 5.55 -0.5 18.00 1 PB
2 Fanny Karlsson
STO Täby IS
04 STO Täby IS 5.36 -0.9 17.00 2
3 Nicole Nyberg
STO Täby IS
04 STO Täby IS 5.19 +1.8 4
4 Alva Nordvarg
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 5.10 +0.1 15.00 5
5 Sara Winberg
STO Täby IS
04 STO Täby IS 5.08 +0.2 6
6 Vera Lindblad
STO Bromma IF
04 STO Bromma IF 5.01 +1.6 7
7 Filippa Rydensjö
SÖD Eskilstuna FI
04 SÖD Eskilstuna FI 4.79 0.0 14.00 9
8 Sophie Säwe
VÄR Kils AIK
04 VÄR Kils AIK 4.70 +0.2 13.00 10 PB
9 Alice Brattström
DAL Ludvika FFI
04 DAL Ludvika FFI 4.67 +0.2 12.00 12 PB
10 Ebba Asp
NÄR KFUM Örebro
04 NÄR KFUM Örebro 4.62 +1.3 11.00 13
11 Stella Andersson
SÖD Nyköpings BIS
04 SÖD Nyköpings BIS 4.60 +1.6 10.00 14
12 Nanna Frih
NÄR Åsbro GOIF
04 NÄR Åsbro GOIF 4.56 +2.1 8.00 17
13 Louise Tilly
STO Täby IS
04 STO Täby IS 4.55 0.0 19
14 Agnes Bjerke
NÄR Glanshammars IF
04 NÄR Glanshammars IF 4.50 +1.6 20
15 Emma Häggblom
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 4.48 +1.2 21
16 Linnéa Carlsson
VÄR IF Göta
04 VÄR IF Göta 4.43 +0.8 7.00 22
17 Carla Tyskhagen
DAL IFK Mora
04 DAL IFK Mora 4.30 0.0 6.00 24
123456
261 Ebba Aspx 4.62 +1.3x
296 Stella Anderssonx 4.59 +0.64.60 +1.6
285 Sophie Säwe4.67 +1.44.61 +0.64.70 +0.2
240 Carla Tyskhagenx 2.51 -0.34.30 0.0
358 Louise Tilly4.48 +0.74.55 0.04.43 -1.0
120 Vera Lindblad4.95 +0.55.01 +1.64.96 -2.24.75 +2.14.78 -2.1x
382 Alva Nordvarg5.03 0.0x 5.10 +0.14.88 -0.75.08 +0.24.92 0.0
349 Saga Hermundstad5.27 +0.15.55 -0.55.33 0.05.48 -1.85.51 +1.85.52 -1.4
212 Linnéa Carlsson4.43 +0.84.37 +0.32.39 0.0
354 Nicole Nyberg4.90 -0.15.18 0.05.16 0.05.19 +1.85.10 +0.45.10 +1.4
360 Sara Winberg4.69 +0.14.70 +0.74.97 +1.3x x 5.08 +0.2
377 Emma Häggblom4.36 +1.14.48 +1.24.45 -1.0
350 Fanny Karlsson5.07 +1.15.09 +1.95.31 +1.54.93 0.05.36 -0.9x
146 Filippa Rydensjö4.71 +0.94.64 +0.64.79 0.0
152 Agnes Bjerke4.50 +1.64.50 +1.74.46 +2.0
290 Alice Brattström4.50 +0.64.47 +1.54.67 +0.2
460 Nanna Frih4.31 -1.4x 4.56 +2.1
Grupp 2
Poäng Tot. plac.
1 Tilde Söderlund
UPP Alunda SK
04 UPP Alunda SK 5.24 0.0 16.00 3
2 Tyra Cedrenius Tunander
STO IFK Lidingö
04 STO IFK Lidingö 5.01 +0.1 8
3 Saga Berg
UPP Östhammar FI
04 UPP Östhammar FI 4.70 +0.1 11
4 Maja Björk
STO Huddinge AIS
04 STO Huddinge AIS 4.58 +1.6 15
5 Desiree Mwepu
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 4.57 0.0 9.00 16
6 Fernanda Davidsun
UPP IFK Märsta
04 UPP IFK Märsta 4.55 +0.6 18
7 Moa Gustafsson
SÖD Råby-Rekarne FIF
04 SÖD Råby-Rekarne FIF 4.33 +1.0 23
8 Ida Eriksson
DAL IFK Mora
04 DAL IFK Mora 4.25 +0.2 25
9 Elsa Bernelind
UPP Alunda SK
04 UPP Alunda SK 4.21 +0.1 26
10 Irma Marklund
SÖD Råby-Rekarne FIF
04 SÖD Råby-Rekarne FIF 4.12 0.0 27
11 Lina Sellin
VÄS IK Westmannia
04 VÄS IK Westmannia 4.03 +2.1 5.00 28
12 Linn Bond
DAL Leksands FIK
04 DAL Leksands FIK 3.99 +0.4 29
13 Ebba Hedin
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 3.97 +1.2 30
14 Wilma Saav
VÄS IK Westmannia
04 VÄS IK Westmannia 3.80 0.0 31
15 Valentina Murillo
SÖD Eskilstuna FI
04 SÖD Eskilstuna FI 3.66 +0.3 32 PB
16 Clara Bolund
SÖD Eskilstuna FI
04 SÖD Eskilstuna FI 3.41 +1.4 33
17 Minna Fredriksson
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 3.00 0.0 34
123456
102 Elsa Bernelind3.89 0.04.21 +0.14.03 +1.2
258 Lina Sellin4.03 +2.13.76 +0.42.57 0.0
242 Fernanda Davidsun4.55 +0.64.55 0.04.29 -0.3
434 Minna Fredriksson2.77 +1.03.00 0.0x
465 Saga Berg4.70 +0.1x x
447 Desiree Mwepu4.57 0.04.15 0.04.53 +0.8
257 Wilma Saavx x 3.80 0.0
288 Linn Bond3.69 +0.83.99 +0.43.86 +0.3
145 Valentina Murillo3.37 -0.33.66 +0.3x
115 Tilde Söderlund4.91 +0.6x 4.98 +0.5x 5.15 +0.55.24 0.0
306 Moa Gustafsson4.11 +1.74.33 +1.04.12 -1.1
436 Ebba Hedin3.96 +0.63.97 +1.23.89 +1.6
183 Maja Björk4.58 +1.64.58 +1.73.72 0.0
143 Clara Bolund3.18 0.02.90 0.03.41 +1.4
237 Ida Eriksson3.97 0.04.13 +0.94.25 +0.2
231 Tyra Cedrenius Tunander4.76 +2.1x 4.90 +1.54.96 +1.44.78 +1.35.01 +0.1
310 Irma Marklund3.88 +2.83.84 +1.34.12 0.0
Sammanställning
1 Saga Hermundstad
STO Täby IS
04 STO Täby IS 5.55 PB
2 Fanny Karlsson
STO Täby IS
04 STO Täby IS 5.36
3 Tilde Söderlund
UPP Alunda SK
04 UPP Alunda SK 5.24
4 Nicole Nyberg
STO Täby IS
04 STO Täby IS 5.19
5 Alva Nordvarg
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 5.10
6 Sara Winberg
STO Täby IS
04 STO Täby IS 5.08
7 Vera Lindblad
STO Bromma IF
04 STO Bromma IF 5.01
8 Tyra Cedrenius Tunander
STO IFK Lidingö
04 STO IFK Lidingö 5.01
9 Filippa Rydensjö
SÖD Eskilstuna FI
04 SÖD Eskilstuna FI 4.79
10 Sophie Säwe
VÄR Kils AIK
04 VÄR Kils AIK 4.70 PB
11 Saga Berg
UPP Östhammar FI
04 UPP Östhammar FI 4.70
12 Alice Brattström
DAL Ludvika FFI
04 DAL Ludvika FFI 4.67 PB
13 Ebba Asp
NÄR KFUM Örebro
04 NÄR KFUM Örebro 4.62
14 Stella Andersson
SÖD Nyköpings BIS
04 SÖD Nyköpings BIS 4.60
15 Maja Björk
STO Huddinge AIS
04 STO Huddinge AIS 4.58
16 Desiree Mwepu
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 4.57
17 Nanna Frih
NÄR Åsbro GOIF
04 NÄR Åsbro GOIF 4.56
18 Fernanda Davidsun
UPP IFK Märsta
04 UPP IFK Märsta 4.55
19 Louise Tilly
STO Täby IS
04 STO Täby IS 4.55
20 Agnes Bjerke
NÄR Glanshammars IF
04 NÄR Glanshammars IF 4.50
21 Emma Häggblom
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 4.48
22 Linnéa Carlsson
VÄR IF Göta
04 VÄR IF Göta 4.43
23 Moa Gustafsson
SÖD Råby-Rekarne FIF
04 SÖD Råby-Rekarne FIF 4.33
24 Carla Tyskhagen
DAL IFK Mora
04 DAL IFK Mora 4.30
25 Ida Eriksson
DAL IFK Mora
04 DAL IFK Mora 4.25
26 Elsa Bernelind
UPP Alunda SK
04 UPP Alunda SK 4.21
27 Irma Marklund
SÖD Råby-Rekarne FIF
04 SÖD Råby-Rekarne FIF 4.12
28 Lina Sellin
VÄS IK Westmannia
04 VÄS IK Westmannia 4.03
29 Linn Bond
DAL Leksands FIK
04 DAL Leksands FIK 3.99
30 Ebba Hedin
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 3.97
31 Wilma Saav
VÄS IK Westmannia
04 VÄS IK Westmannia 3.80
32 Valentina Murillo
SÖD Eskilstuna FI
04 SÖD Eskilstuna FI 3.66 PB
33 Clara Bolund
SÖD Eskilstuna FI
04 SÖD Eskilstuna FI 3.41
34 Minna Fredriksson
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 3.00
F14 Tresteg
15/9 14:00
Poäng
1 Tilde Söderlund
UPP Alunda SK
04 UPP Alunda SK 11.48 +0.2 18.00 PB
2 Nicole Nyberg
STO Täby IS
04 STO Täby IS 11.26 +0.6 17.00
3 Fanny Karlsson
STO Täby IS
04 STO Täby IS 11.04 +0.1 16.00
4 Maja Björk
STO Huddinge AIS
04 STO Huddinge AIS 10.74 +1.3
5 Saga Berg
UPP Östhammar FI
04 UPP Östhammar FI 10.67 N/A 15.00
6 Alva Nordvarg
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 10.51 +0.4 PB
7 Tyra Cedrenius Tunander
STO IFK Lidingö
04 STO IFK Lidingö 10.41 -0.4
8 Sophie Säwe
VÄR Kils AIK
04 VÄR Kils AIK 10.21 +1.1 14.00
9 Sofie Ugglas
STO Täby IS
04 STO Täby IS 10.13 +1.3
10 Louise Tilly
STO Täby IS
04 STO Täby IS 10.08 -2.3
11 Alice Brattström
DAL Ludvika FFI
04 DAL Ludvika FFI 9.69 0.0 13.00 PB
12 Alice Åsell
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 9.36 +0.4 12.00
13 Nanna Frih
NÄR Åsbro GOIF
04 NÄR Åsbro GOIF 9.36 +0.6 11.00
14 Lina Sellin
VÄS IK Westmannia
04 VÄS IK Westmannia 9.24 0.0 10.00
15 Hedvig Ström
GÄS Valbo AIF
04 GÄS Valbo AIF 9.16 +0.3 9.00
16 Nora Granström
SÖD Råby-Rekarne FIF
04 SÖD Råby-Rekarne FIF 9.12 0.0 8.00
17 Klara Lindholm
VÄR IF Göta
04 VÄR IF Göta 9.08 +1.9 7.00
18 Elsa Bernelind
UPP Alunda SK
04 UPP Alunda SK 8.97 0.0
19 Alva Lindblom
UPP Alunda SK
04 UPP Alunda SK 8.75 +0.1
20 Linn Bond
DAL Leksands FIK
04 DAL Leksands FIK 8.65 -0.1 6.00
21 Ellen Lundberg
DAL Djurmo Sifferbo IF
04 DAL Djurmo Sifferbo IF 8.64 0.0
22 Ebba Hedin
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 8.62 +0.1
23 Ida Eriksson
DAL IFK Mora
04 DAL IFK Mora 8.58 +2.5
24 Ima Sundberg
UPP Alunda SK
04 UPP Alunda SK 8.07 0.0
123456
102 Elsa Bernelind8.97 0.08.84 -0.78.86 +0.6
460 Nanna Frihx 9.36 +0.69.22 0.0
408 Hedvig Ström9.16 +0.39.00 -0.89.07 +0.1
109 Alva Lindblom8.75 +0.1x 8.71 0.0
288 Linn Bond8.65 -0.18.56 -0.38.20 -1.4
114 Ima Sundberg8.07 0.07.65 +0.88.07 0.0
136 Ellen Lundbergx 8.64 0.08.32 -0.4
305 Nora Granström9.12 0.09.07 0.0-
220 Klara Lindholm9.08 +1.98.44 +0.18.73 0.0
290 Alice Brattström9.69 0.09.48 -0.19.26 -1.2
237 Ida Eriksson8.58 +2.58.56 0.0-
436 Ebba Hedinx 8.35 +1.28.62 +0.1
457 Alice Åsell9.36 +0.49.22 +1.39.22 +0.4
258 Lina Sellin9.24 0.08.79 0.09.09 -1.2
231 Tyra Cedrenius Tunanderx 10.28 -0.49.94 +0.510.41 -0.410.06 +0.1-
285 Sophie Säwe10.09 0.010.21 +1.110.00 -1.4x 10.13 -0.110.15 -0.9
350 Fanny Karlssonx 10.75 +1.410.46 -1.210.67 0.010.87 0.011.04 +0.1
358 Louise Tillyx x 10.08 -2.3
183 Maja Björk10.74 +1.310.12 +0.4x 10.42 +0.7x x
354 Nicole Nyberg11.00 +1.710.88 0.010.76 0.0- 11.02 -0.611.26 +0.6
359 Sofie Ugglas10.13 +1.39.82 +1.69.94 +0.8
465 Saga Bergx 10.35 +1.010.15 0.0x x 10.67 N/A
115 Tilde Söderlund10.86 +0.110.92 0.010.96 +0.711.09 +1.411.15 +1.411.48 +0.2
382 Alva Nordvarg9.96 +0.810.18 0.0x 10.36 -0.3x 10.51 +0.4
F14 Kula
Vikt: 3,0kg
16/9 09:00
Poäng
1 Tilda Bernhult
NÄR Thoren Track & Field Örebro
04 NÄR Thoren Track & Field Örebro 12.68 18.00 PB
2 Ebba Lind
STO Hanvikens SK
04 STO Hanvikens SK 11.44 17.00
3 Hanna Bertilsson
SÖD Eskilstuna FI
04 SÖD Eskilstuna FI 11.05 16.00
4 Saga Berg
UPP Östhammar FI
04 UPP Östhammar FI 10.89 15.00
5 Madeleine Renberg
VÄR IF Göta
04 VÄR IF Göta 10.68 14.00
6 Bea Vold Johannesson
VÄR IFK Sunne
04 VÄR IFK Sunne 10.67 13.00 SB
7 Alva Nilsson
NÄR Thoren Track & Field Örebro
04 NÄR Thoren Track & Field Örebro 10.40 12.00
8 Amanda Eriksson
STO Huddinge AIS
04 STO Huddinge AIS 10.31 11.00
9 Vilma Stolpe
VÄS Götlunda IF
04 VÄS Götlunda IF 9.75 10.00
10 Elvira Högman
VÄR Kils AIK
04 VÄR Kils AIK 9.08 PB
11 Emma Karlsson Svedestam
SÖD Råby-Rekarne FIF
04 SÖD Råby-Rekarne FIF 9.01 9.00
12 Alva Ohlers
DAL Stora Tuna FIK
04 DAL Stora Tuna FIK 8.96 8.00
13 Hedvig Ström
GÄS Valbo AIF
04 GÄS Valbo AIF 8.89 7.00
14 Emma Wall
VÄR Säffle FIK
04 VÄR Säffle FIK 8.27
15 Clara Jansson
DAL Säters IF
04 DAL Säters IF 8.00 6.00
16 Valentina Murillo
SÖD Eskilstuna FI
04 SÖD Eskilstuna FI 7.84
17 Elin Brådenmark
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 7.80 5.00
18 Amanda Helgesson
STO Hanvikens SK
04 STO Hanvikens SK 7.58
19 Wilma Saav
VÄS IK Westmannia
04 VÄS IK Westmannia 7.29 4.00
20 Alva Lindblom
UPP Alunda SK
04 UPP Alunda SK 7.15
21 Sara Rask
GÄS Valbo AIF
04 GÄS Valbo AIF 6.90 3.00
22 Clara Bolund
SÖD Eskilstuna FI
04 SÖD Eskilstuna FI 6.85
23 Ima Sundberg
UPP Alunda SK
04 UPP Alunda SK 6.66
123456
403 Sara Rask6.906.726.14
281 Elvira Högman9.089.028.69
109 Alva Lindblom7.156.716.53
328 Clara Jansson8.007.707.82
329 Tilda Bernhult11.4612.68xx11.4212.27
114 Ima Sundberg6.665.856.33
143 Clara Bolund6.706.636.85
468 Madeleine Renberg9.2510.68x10.01x10.53
145 Valentina Murillo7.297.617.84
365 Elin Brådenmark7.807.677.57
179 Ebba Lind11.4411.30x11.03xx
408 Hedvig Ström8.898.578.32
245 Bea Vold Johannesson10.6710.159.849.75xx
307 Emma Karlsson Svedestam9.018.718.88
322 Alva Ohlers8.858.638.96
257 Wilma Saavx7.007.29
331 Alva Nilssonx9.0310.409.9610.07x
160 Vilma Stolpe9.759.309.50
467 Emma Wall8.278.23x
465 Saga Bergx10.14x10.1610.4310.89
177 Amanda Helgesson7.586.947.51
142 Hanna Bertilsson10.469.9210.2310.2911.0510.17
185 Amanda Eriksson9.939.439.4910.3110.317.87
F14 Diskus
Vikt: 0,75kg
15/9 15:45
Poäng
1 Tilda Bernhult
NÄR Thoren Track & Field Örebro
04 NÄR Thoren Track & Field Örebro 38.18 18.00 PB
2 Elvira Högman
VÄR Kils AIK
04 VÄR Kils AIK 30.66 17.00 PB
3 Amanda Eriksson
STO Huddinge AIS
04 STO Huddinge AIS 30.02 16.00
4 Vilma Stolpe
VÄS Götlunda IF
04 VÄS Götlunda IF 30.02 15.00
5 Hanna Bertilsson
SÖD Eskilstuna FI
04 SÖD Eskilstuna FI 29.90 14.00
6 Ebba Lind
STO Hanvikens SK
04 STO Hanvikens SK 29.45 13.00
7 Nova Peters Wengrud
DAL Djurmo Sifferbo IF
04 DAL Djurmo Sifferbo IF 23.45 12.00
8 Sophie Säwe
VÄR Kils AIK
04 VÄR Kils AIK 22.58 11.00
9 Clara Jansson
DAL Säters IF
04 DAL Säters IF 21.12 10.00
10 Alva Ohlers
DAL Stora Tuna FIK
04 DAL Stora Tuna FIK 21.01 PB
11 Elsa Bernelind
UPP Alunda SK
04 UPP Alunda SK 20.79 9.00
12 Jenna Mogren-Dowding
NÄR Åsbro GOIF
04 NÄR Åsbro GOIF 20.32 8.00
13 Yasmin Abdullahi
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 20.14 7.00
14 Emma Wall
VÄR Säffle FIK
04 VÄR Säffle FIK 19.83
15 Rosa Sadig Gafor
UPP IFK Märsta
04 UPP IFK Märsta 18.94
16 Ellen Lundberg
DAL Djurmo Sifferbo IF
04 DAL Djurmo Sifferbo IF 18.56
17 Elin Rörbom
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 18.12 6.00
18 Sara Rask
GÄS Valbo AIF
04 GÄS Valbo AIF 17.70 5.00 PB
19 Ebba Hedin
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 17.58
20 Sofie Ugglas
STO Täby IS
04 STO Täby IS 17.54
21 Liv Norberg
DAL IK Stål
04 DAL IK Stål 17.36
123456
281 Elvira Högman28.44x26.6221.7330.6622.99
403 Sara Raskx10.4117.70
185 Amanda Erikssonxx29.00x30.02x
285 Sophie Säwe17.7522.0021.7321.1722.58x
449 Elin Rörbom18.1217.1117.57
244 Rosa Sadig Gaforx18.4518.94
102 Elsa Bernelind18.7615.1020.79
361 Yasmin Abdullahi20.1418.5611.65
463 Jenna Mogren-Dowding16.1115.1820.32
142 Hanna Bertilsson24.73x28.5629.9028.9727.21
436 Ebba Hedin14.5917.5814.39
467 Emma Wallxx19.83
359 Sofie Ugglasx17.54x
329 Tilda Bernhultx23.4130.0831.06x38.18
250 Liv Norberg16.2217.3614.53
139 Nova Peters Wengrud21.61x16.3822.0819.2723.45
160 Vilma Stolpex23.9119.03x22.4330.02
136 Ellen Lundberg18.5618.33x
328 Clara Jansson18.65x21.12
322 Alva Ohlers17.6920.9121.01
179 Ebba Lind23.23xx27.28x29.45
F14 Slägga
Vikt: 3,0kg
16/9 11:00
Poäng
1 Ebba Lind
STO Hanvikens SK
04 STO Hanvikens SK 43.32 18.00
2 Alva Enblad
STO Hammarby IF
04 STO Hammarby IF 37.56 17.00 PB
3 Elvira Högman
VÄR Kils AIK
04 VÄR Kils AIK 37.27 16.00 PB
4 Matilda Eriksson
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 32.90 15.00
5 Alva Nilsson
NÄR Thoren Track & Field Örebro
04 NÄR Thoren Track & Field Örebro 31.69 14.00
6 Sofie Ugglas
STO Täby IS
04 STO Täby IS 31.51
7 Emma Wall
VÄR Säffle FIK
04 VÄR Säffle FIK 31.14 13.00
8 Jennie Gregenstam
STO Huddinge AIS
04 STO Huddinge AIS 30.82
9 Stella Stenman
NÄR Thoren Track & Field Örebro
04 NÄR Thoren Track & Field Örebro 28.90 12.00
10 Amanda Eriksson
STO Huddinge AIS
04 STO Huddinge AIS 28.01
11 Moa Gustafsson
SÖD Råby-Rekarne FIF
04 SÖD Råby-Rekarne FIF 26.39 11.00
12 Hedvig Ström
GÄS Valbo AIF
04 GÄS Valbo AIF 25.57 10.00 PB
13 Rosa Sadig Gafor
UPP IFK Märsta
04 UPP IFK Märsta 24.60 9.00
14 Rokesha Kibirige
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 23.16 8.00
15 Ellen Lundberg
DAL Djurmo Sifferbo IF
04 DAL Djurmo Sifferbo IF 23.15 7.00 PB
16 Sara Rask
GÄS Valbo AIF
04 GÄS Valbo AIF 22.05 6.00 PB
17 Sophie Säwe
VÄR Kils AIK
04 VÄR Kils AIK 21.95
18 Sofi Moroni
SÖD Råby-Rekarne FIF
04 SÖD Råby-Rekarne FIF 21.34 5.00
19 Clara Jansson
DAL Säters IF
04 DAL Säters IF 18.95 4.00
20 Liv Norberg
DAL IK Stål
04 DAL IK Stål 18.23
21 Elin Rörbom
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 17.72
22 Yasmin Abdullahi
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 15.78 3.00
23 Ima Sundberg
UPP Alunda SK
04 UPP Alunda SK 15.65
Hanna Bertilsson
SÖD Eskilstuna FI
04 SÖD Eskilstuna FI x
Saga Berg
UPP Östhammar FI
04 UPP Östhammar FI x
123456
306 Moa Gustafsson26.3426.39x
331 Alva Nilssonx31.69xxx30.78
165 Alva Enblad36.26x37.56xx34.13
179 Ebba Lind43.3239.39xx29.89x
467 Emma Wallx29.68x31.1427.40x
189 Jennie Gregenstam30.82xxxx29.10
185 Amanda Erikssonx25.5228.01
442 Rokesha Kibirige22.5023.1620.78
361 Yasmin Abdullahi15.7815.53x
285 Sophie Säwex21.95x
114 Ima Sundberg14.7814.3015.65
244 Rosa Sadig Gafor23.46x24.60
311 Sofi Moroni20.1521.0521.34
142 Hanna Bertilssonx--
328 Clara Jansson18.9517.88x
408 Hedvig Ström20.9324.7525.57
433 Matilda Eriksson32.9032.85x31.8330.4131.81
332 Stella Stenmanx28.90x27.4726.5928.10
136 Ellen Lundberg17.5523.0123.15
403 Sara Raskx20.7122.05
465 Saga Bergxxx
449 Elin Rörbom-15.6217.72
359 Sofie Ugglas28.90xxx31.51x
250 Liv Norberg17.0518.23x
281 Elvira Högman35.40x34.01x37.27x
F14 Spjut
Vikt: 500g
15/9 13:00
Poäng
1 Tilda Bernhult
NÄR Thoren Track & Field Örebro
04 NÄR Thoren Track & Field Örebro 45.66 18.00 PB
2 Madeleine Renberg
VÄR IF Göta
04 VÄR IF Göta 41.74 17.00
3 Matilda Eriksson
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 31.38 16.00
4 Elvira Högman
VÄR Kils AIK
04 VÄR Kils AIK 30.81 15.00 PB
5 Linn Bond
DAL Leksands FIK
04 DAL Leksands FIK 28.02 14.00 PB
6 Amanda Helgesson
STO Hanvikens SK
04 STO Hanvikens SK 27.85 13.00
7 Saga Berg
UPP Östhammar FI
04 UPP Östhammar FI 26.49 12.00
8 Bea Vold Johannesson
VÄR IFK Sunne
04 VÄR IFK Sunne 24.35
9 Olivia Sjögren
STO IF Triangeln
04 STO IF Triangeln 24.28 11.00
10 Nicolina Wiberg
DAL IK Stål
04 DAL IK Stål 24.00 10.00
11 Vilma Stolpe
VÄS Götlunda IF
04 VÄS Götlunda IF 23.94 9.00
12 Ebba Lind
STO Hanvikens SK
04 STO Hanvikens SK 23.39
13 Rokesha Kibirige
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 22.88
14 Alva Enblad
STO Hammarby IF
04 STO Hammarby IF 22.86
15 Wilma Saav
VÄS IK Westmannia
04 VÄS IK Westmannia 22.74
16 Clara Jansson
DAL Säters IF
04 DAL Säters IF 21.94
17 Ida Eriksson
DAL IFK Mora
04 DAL IFK Mora 21.89
18 Elsa Bernelind
UPP Alunda SK
04 UPP Alunda SK 20.59 8.00
19 Carla Tyskhagen
DAL IFK Mora
04 DAL IFK Mora 20.36
20 Ebba Hedin
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 19.12
21 Ima Sundberg
UPP Alunda SK
04 UPP Alunda SK 16.52
22 Fernanda Davidsun
UPP IFK Märsta
04 UPP IFK Märsta 15.29
23 Yasmin Abdullahi
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 14.77
24 Sara Rask
GÄS Valbo AIF
04 GÄS Valbo AIF 13.88 7.00
25 Rosa Sadig Gafor
UPP IFK Märsta
04 UPP IFK Märsta 11.77
Thilde Hansson
DAL Kvarnsvedens GOIF FIK
04 DAL Kvarnsvedens GOIF FIK x
123456
114 Ima Sundbergx15.2316.52
237 Ida Erikssonx21.89x
286 Thilde Hanssonxxx
403 Sara Raskxx13.88
465 Saga Bergx26.4223.6426.49x22.13
257 Wilma Saav22.7420.9520.51
102 Elsa Bernelind20.2620.59x
245 Bea Vold Johannesson18.55x24.3521.27xx
288 Linn Bond28.0227.7526.7827.55x27.45
160 Vilma Stolpe23.9422.29x
329 Tilda Bernhultx45.6635.50x37.3435.88
229 Olivia Sjögren22.75x24.28
179 Ebba Lindxx23.39
468 Madeleine Renberg41.7438.1038.10x37.12x
328 Clara Jansson20.7417.8021.94
165 Alva Enblad21.0022.8620.05
361 Yasmin Abdullahi13.8414.77x
177 Amanda Helgessonx25.8526.0424.8222.1827.85
251 Nicolina Wiberg24.00x23.31
281 Elvira Högman28.2630.8123.6822.3527.0225.03
240 Carla Tyskhagenx19.7320.36
244 Rosa Sadig Gaforxx11.77
242 Fernanda Davidsunx15.2914.03
433 Matilda Erikssonx28.1823.33x31.38x
442 Rokesha Kibirige21.5122.8819.54
436 Ebba Hedin19.1217.6918.50
F13 60 m Försök
15/9 11:30
Heat 1
Vind: -0.2
Poäng
1 Emma Carlsson
STO Turebergs FK
05 STO Turebergs FK 8.40 q
2 Meja Wolwan
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 8.47 q
3 Nike Agerfjord
UPP Bålsta IK
05 UPP Bålsta IK 8.93
4 Tuva Grop
DAL Djurmo Sifferbo IF
05 DAL Djurmo Sifferbo IF 9.23 9.00
5 Matilda Nemhe
DAL Ludvika FFI
05 DAL Ludvika FFI 10.00 8.00
Heat 2
Vind: -0.9
Poäng
1 Märta Larsson
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 8.49 q
2 Ronja Magnusson
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 8.76 q 8.76
3 Sofia Eskilsson
STO Tyresö FK
05 STO Tyresö FK 8.78
4 Emma Larsson
VÄR Kils AIK
05 VÄR Kils AIK 9.01
5 Molly Eriksson
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 9.10 7.00 PB
Heat 3
Vind: -2.9
Poäng
1 Maya Bergström Weekes
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 8.35 q PB
2 Alice Lindgren
STO IFK Lidingö
05 STO IFK Lidingö 8.72 q
3 Frida Westfeldt
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 9.07
4 Filippa Eklund
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 9.19
5 Maja Särnholm
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 9.69 6.00
Heat 4
Vind: -1.5
Poäng
1 Sofia Hasler
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 8.45 q
2 Alexandra Hovenäs
STO Huddinge AIS
05 STO Huddinge AIS 8.57 q
3 Mellanie Neudinger Nellmer
STO IF Linnéa
05 STO IF Linnéa 9.05 9.041
4 Amanda Hägg
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 9.05 9.050
5 Elin Jakobsson
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 9.34
6 Signe Westerlind
VÄR Säffle FIK
05 VÄR Säffle FIK 9.40
Heat 5
Vind: -1.3
Poäng
1 Evelina Sparf
STO Åkersberga SK
05 STO Åkersberga SK 8.71 q
2 Willma Fjäll
UPP Bålsta IK
05 UPP Bålsta IK 8.97
3 Edith Viklund
DAL Hulåns IF
05 DAL Hulåns IF 9.09
4 Alva Wibrand
DAL Djurmo Sifferbo IF
05 DAL Djurmo Sifferbo IF 9.58
5 Tuwa Karlsson
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 9.63
Heat 6
Vind: -1.3
Poäng
1 Emilie Holmvin
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 8.52 q
2 Irma Jonhed
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 8.67 q
3 Vithagii Prisoody Karan
STO Huddinge AIS
05 STO Huddinge AIS 8.77
4 Jeanna Ulfvin
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 9.42 5.00
5 Sara Persson
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 9.48
6 Ilva Gunnarsson
NÄR Glanshammars IF
05 NÄR Glanshammars IF 10.02
Heat 7
Vind: -2.3
Poäng
1 Ida Egnell
STO IFK Lidingö
05 STO IFK Lidingö 8.76 q 8.76
2 Olivia Richtnér
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 9.28
3 Alice Kosjanov
DAL Djurmo Sifferbo IF
05 DAL Djurmo Sifferbo IF 9.37
4 Elin Sjöblom
DAL Ludvika FFI
05 DAL Ludvika FFI 10.05
5 Julia Isaksson
DAL Ludvika FFI
05 DAL Ludvika FFI 10.19
F13 60 m
15/9 15:15
A-Final
Vind: -3.7
Poäng
1 Maya Bergström Weekes
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 8.35 18.00 PB
2 Emma Carlsson
STO Turebergs FK
05 STO Turebergs FK 8.47 17.00 8.466
3 Sofia Hasler
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 8.47 16.00 8.467
4 Meja Wolwan
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 8.58 15.00
5 Märta Larsson
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 8.65 14.00
6 Emilie Holmvin
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 8.75 13.00
B-Final
Vind: -0.2
Poäng
1 Alexandra Hovenäs
STO Huddinge AIS
05 STO Huddinge AIS 8.37 12.00
2 Irma Jonhed
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 8.47 11.00 PB 8.464
3 Alice Lindgren
STO IFK Lidingö
05 STO IFK Lidingö 8.55
4 Ida Egnell
STO IFK Lidingö
05 STO IFK Lidingö 8.62
5 Evelina Sparf
STO Åkersberga SK
05 STO Åkersberga SK 8.63
6 Ronja Magnusson
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 8.72 10.00
F13 200 m
16/9 14:30
A-Finaler
Vind: -1.3
Poäng Tot. plac.
1 Latifa Afra
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 27.43 18.00 1
2 Evelina Sparf
STO Åkersberga SK
05 STO Åkersberga SK 27.58 17.00 2
3 Alice Lindgren
STO IFK Lidingö
05 STO IFK Lidingö 27.88 16.00 3
4 Maya Bergström Weekes
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 27.96 15.00 4
5 Lisa Mårtensson
STO Huddinge AIS
05 STO Huddinge AIS 28.77 7
Alexandra Hovenäs
STO Huddinge AIS
05 STO Huddinge AIS DNS
B-Finaler
Vind: -2.0
Poäng Tot. plac.
1 Märta Larsson
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 28.10 14.00 5
2 Emilie Holmvin
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 28.53 13.00 6
3 Irma Jonhed
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 29.20 8
4 Ida Malmborg
STO Hässelby SK
05 STO Hässelby SK 29.26 9
5 Mellanie Neudinger Nellmer
STO IF Linnéa
05 STO IF Linnéa 29.27 10
6 Frida Westfeldt
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 29.56 12.00 12
C-Finaler
Vind: -2.0
Poäng Tot. plac.
1 Emma Sjöblom
UPP Rånäs 4H
05 UPP Rånäs 4H 30.27 14
2 Tuva Grop
DAL Djurmo Sifferbo IF
05 DAL Djurmo Sifferbo IF 30.66 10.00 16
3 Caroline Johansson
SÖD Nyköpings BIS
05 SÖD Nyköpings BIS 30.89 8.00 18
4 Sara Larsson
VÄR Kils AIK
05 VÄR Kils AIK 31.27 19
5 Jeanna Ulfvin
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 31.59 7.00 20
6 Ellen Heldt Cassel
DAL Ludvika FFI
05 DAL Ludvika FFI 31.62 6.00 21
D-Finaler
Vind: -3.3
Poäng Tot. plac.
1 Isabelle Johansson
SÖD Nyköpings BIS
05 SÖD Nyköpings BIS 30.81 9.00 17 PB
2 Sara Persson
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 31.65 5.00 22
3 Signe Westerlind
VÄR Säffle FIK
05 VÄR Säffle FIK 31.86 23
4 Elin Jakobsson
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 32.00 3.50 =24 31.997
5 Molly Eriksson
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 32.06 26
6 Matilda Nemhe
DAL Ludvika FFI
05 DAL Ludvika FFI 32.87 28
E-Finaler
Vind: -1.9
Poäng Tot. plac.
1 Vithagii Prisoody Karan
STO Huddinge AIS
05 STO Huddinge AIS 29.35 11
2 Tyra Hedin
STO IFK Lidingö
05 STO IFK Lidingö 30.26 13
3 Amanda Hägg
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 30.33 11.00 15
4 Hilda Östergren
GOT Visby IF Gute
05 GOT Visby IF Gute 32.00 3.50 =24 31.997
5 Tuwa Karlsson
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 32.48 27
6 Elin Sjöblom
DAL Ludvika FFI
05 DAL Ludvika FFI 33.28 29 PB
Sammanställning
1 Latifa Afra
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 27.43
2 Evelina Sparf
STO Åkersberga SK
05 STO Åkersberga SK 27.58
3 Alice Lindgren
STO IFK Lidingö
05 STO IFK Lidingö 27.88
4 Maya Bergström Weekes
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 27.96
5 Märta Larsson
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 28.10
6 Emilie Holmvin
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 28.53
7 Lisa Mårtensson
STO Huddinge AIS
05 STO Huddinge AIS 28.77
8 Irma Jonhed
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 29.20
9 Ida Malmborg
STO Hässelby SK
05 STO Hässelby SK 29.26
10 Mellanie Neudinger Nellmer
STO IF Linnéa
05 STO IF Linnéa 29.27
11 Vithagii Prisoody Karan
STO Huddinge AIS
05 STO Huddinge AIS 29.35
12 Frida Westfeldt
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 29.56
13 Tyra Hedin
STO IFK Lidingö
05 STO IFK Lidingö 30.26
14 Emma Sjöblom
UPP Rånäs 4H
05 UPP Rånäs 4H 30.27
15 Amanda Hägg
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 30.33
16 Tuva Grop
DAL Djurmo Sifferbo IF
05 DAL Djurmo Sifferbo IF 30.66
17 Isabelle Johansson
SÖD Nyköpings BIS
05 SÖD Nyköpings BIS 30.81 PB
18 Caroline Johansson
SÖD Nyköpings BIS
05 SÖD Nyköpings BIS 30.89
19 Sara Larsson
VÄR Kils AIK
05 VÄR Kils AIK 31.27
20 Jeanna Ulfvin
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 31.59
21 Ellen Heldt Cassel
DAL Ludvika FFI
05 DAL Ludvika FFI 31.62
22 Sara Persson
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 31.65
23 Signe Westerlind
VÄR Säffle FIK
05 VÄR Säffle FIK 31.86
=24 Elin Jakobsson
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 32.00 31.997
=24 Hilda Östergren
GOT Visby IF Gute
05 GOT Visby IF Gute 32.00 31.997
26 Molly Eriksson
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 32.06
27 Tuwa Karlsson
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 32.48
28 Matilda Nemhe
DAL Ludvika FFI
05 DAL Ludvika FFI 32.87
29 Elin Sjöblom
DAL Ludvika FFI
05 DAL Ludvika FFI 33.28 PB
Alexandra Hovenäs
STO Huddinge AIS
05 STO Huddinge AIS DNS
F13 600 m
15/9 13:30
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Ida Egnell
STO IFK Lidingö
05 STO IFK Lidingö 1:42.13 18.00 1 PB
2 Latifa Afra
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 1:43.87 17.00 2 PB
3 Ella Holmqvist
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 1:46.25 16.00 3
4 Lova Brandt
UPP Gottsunda IF
05 UPP Gottsunda IF 1:46.58 15.00 4 PB
5 Evelina Sparf
STO Åkersberga SK
05 STO Åkersberga SK 1:49.57 13.00 6
6 Tyra Hedin
STO IFK Lidingö
05 STO IFK Lidingö 1:49.96 8
7 Astrid Cyrus
STO Hammarby IF
05 STO Hammarby IF 1:50.35 9
8 Meija Pettersson
VÄR Säffle FIK
05 VÄR Säffle FIK 1:52.85 12
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Tindra Dahlberg
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 1:49.17 14.00 5 PB
2 Cornelia Larsten
STO IFK Lidingö
05 STO IFK Lidingö 1:49.78 7 PB
3 Tintin Engström
UPP Rånäs 4H
05 UPP Rånäs 4H 1:51.34 10 PB
4 Jennifer Thor
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 1:51.68 11 PB
5 Irma Andersson Jäger
VÄR IK Vikings FK
05 VÄR IK Vikings FK 1:53.56 13 PB
6 Felicia Jansson
UPP Alunda SK
05 UPP Alunda SK 1:54.32 14 PB
7 Rebecka Molund
UPP Gottsunda IF
05 UPP Gottsunda IF 1:55.95 15
C-Final
Poäng Tot. plac.
1 Celina Andersson
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 1:56.75 12.00 16 PB
2 Emelie Lenke
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 1:59.54 17
3 Emilia Öster
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 2:04.13 11.00 18
4 Agnes Olsson
STO Turebergs FK
05 STO Turebergs FK 2:04.83 19
5 Josefin Ross
DAL Djurmo Sifferbo IF
05 DAL Djurmo Sifferbo IF 2:06.68 10.00 20 PB
6 Ingrid Lundin
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 2:07.30 21
7 Tuwa Karlsson
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 2:19.55 9.00 22
Sammanställning
1 Ida Egnell
STO IFK Lidingö
05 STO IFK Lidingö 1:42.13 PB
2 Latifa Afra
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 1:43.87 PB
3 Ella Holmqvist
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 1:46.25
4 Lova Brandt
UPP Gottsunda IF
05 UPP Gottsunda IF 1:46.58 PB
5 Tindra Dahlberg
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 1:49.17 PB
6 Evelina Sparf
STO Åkersberga SK
05 STO Åkersberga SK 1:49.57
7 Cornelia Larsten
STO IFK Lidingö
05 STO IFK Lidingö 1:49.78 PB
8 Tyra Hedin
STO IFK Lidingö
05 STO IFK Lidingö 1:49.96
9 Astrid Cyrus
STO Hammarby IF
05 STO Hammarby IF 1:50.35
10 Tintin Engström
UPP Rånäs 4H
05 UPP Rånäs 4H 1:51.34 PB
11 Jennifer Thor
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 1:51.68 PB
12 Meija Pettersson
VÄR Säffle FIK
05 VÄR Säffle FIK 1:52.85
13 Irma Andersson Jäger
VÄR IK Vikings FK
05 VÄR IK Vikings FK 1:53.56 PB
14 Felicia Jansson
UPP Alunda SK
05 UPP Alunda SK 1:54.32 PB
15 Rebecka Molund
UPP Gottsunda IF
05 UPP Gottsunda IF 1:55.95
16 Celina Andersson
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 1:56.75 PB
17 Emelie Lenke
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 1:59.54
18 Emilia Öster
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 2:04.13
19 Agnes Olsson
STO Turebergs FK
05 STO Turebergs FK 2:04.83
20 Josefin Ross
DAL Djurmo Sifferbo IF
05 DAL Djurmo Sifferbo IF 2:06.68 PB
21 Ingrid Lundin
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 2:07.30
22 Tuwa Karlsson
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 2:19.55
F13 1500 m
16/9 15:00
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Lova Brandt
UPP Gottsunda IF
05 UPP Gottsunda IF 5:03.06 18.00 1 PB
2 Emelie Olsson
VÄR Säffle FIK
05 VÄR Säffle FIK 5:03.98 17.00 2 PB
3 Cornelia Larsten
STO IFK Lidingö
05 STO IFK Lidingö 5:25.24 16.00 3 PB
4 Evelina Sparf
STO Åkersberga SK
05 STO Åkersberga SK 5:26.92 15.00 4
5 Vera Haglund
STO IFK Tumba
05 STO IFK Tumba 5:29.06 5 PB
6 Felicia Jansson
UPP Alunda SK
05 UPP Alunda SK 5:30.65 14.00 6 PB
7 Sara Sundberg
STO Väsby IK
05 STO Väsby IK 5:35.64 8 PB
8 Rebecka Molund
UPP Gottsunda IF
05 UPP Gottsunda IF 5:36.01 9 PB
9 Agnes Olsson
STO Turebergs FK
05 STO Turebergs FK 5:45.91 11 PB
Thea Miilus-Larsen
STO Åkersberga SK
05 STO Åkersberga SK DNS
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Meija Pettersson
VÄR Säffle FIK
05 VÄR Säffle FIK 5:34.62 13.00 7
2 Celina Andersson
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 5:38.32 12.00 10
3 Jennifer Thor
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 5:46.12 12 PB
4 Emelie Lenke
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 5:46.31 13 PB
5 Ida Franzon
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 5:48.67 14 PB
6 Molllie Gavin
UPP Bålsta IK
05 UPP Bålsta IK 6:07.67 15
7 Ingrid Lundin
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 6:23.44 16 PB
8 Isabelle Johansson
SÖD Nyköpings BIS
05 SÖD Nyköpings BIS 6:45.82 11.00 17
Caroline Johansson
SÖD Nyköpings BIS
05 SÖD Nyköpings BIS DNS
Sammanställning
1 Lova Brandt
UPP Gottsunda IF
05 UPP Gottsunda IF 5:03.06 PB
2 Emelie Olsson
VÄR Säffle FIK
05 VÄR Säffle FIK 5:03.98 PB
3 Cornelia Larsten
STO IFK Lidingö
05 STO IFK Lidingö 5:25.24 PB
4 Evelina Sparf
STO Åkersberga SK
05 STO Åkersberga SK 5:26.92
5 Vera Haglund
STO IFK Tumba
05 STO IFK Tumba 5:29.06 PB
6 Felicia Jansson
UPP Alunda SK
05 UPP Alunda SK 5:30.65 PB
7 Meija Pettersson
VÄR Säffle FIK
05 VÄR Säffle FIK 5:34.62
8 Sara Sundberg
STO Väsby IK
05 STO Väsby IK 5:35.64 PB
9 Rebecka Molund
UPP Gottsunda IF
05 UPP Gottsunda IF 5:36.01 PB
10 Celina Andersson
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 5:38.32
11 Agnes Olsson
STO Turebergs FK
05 STO Turebergs FK 5:45.91 PB
12 Jennifer Thor
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 5:46.12 PB
13 Emelie Lenke
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 5:46.31 PB
14 Ida Franzon
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 5:48.67 PB
15 Molllie Gavin
UPP Bålsta IK
05 UPP Bålsta IK 6:07.67
16 Ingrid Lundin
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 6:23.44 PB
17 Isabelle Johansson
SÖD Nyköpings BIS
05 SÖD Nyköpings BIS 6:45.82
Thea Miilus-Larsen
STO Åkersberga SK
05 STO Åkersberga SK DNS
Caroline Johansson
SÖD Nyköpings BIS
05 SÖD Nyköpings BIS DNS
F13 60 m häck Försök
Höjd: 68,6cm
16/9 09:00
Heat 1
Vind: +0.1
Poäng
1 Latifa Afra
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 10.01 q PB 10.003
2 Irma Jonhed
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 10.01 q PB 10.006
3 Ida Egnell
STO IFK Lidingö
05 STO IFK Lidingö 11.30 PB
4 Jeanna Ulfvin
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 11.52 10.00
5 Ida Franzon
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 12.01 12.010
Heat 2
Vind: -1.2
Poäng
1 Meja Wolwan
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 9.66 q
2 Natalie Lindgren
STO Hässelby SK
05 STO Hässelby SK 9.82 q 9.817
3 Willma Fjäll
UPP Bålsta IK
05 UPP Bålsta IK 10.62 q PB
4 Hilda Östergren
GOT Visby IF Gute
05 GOT Visby IF Gute 11.38 9.00
5 Maja Särnholm
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 11.74 8.00 PB
Heat 3
Vind: -3.4
Poäng
1 Alice Lindgren
STO IFK Lidingö
05 STO IFK Lidingö 10.66
2 Frida Westfeldt
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 10.86 PB
3 Alexandra Hovenäs
STO Huddinge AIS
05 STO Huddinge AIS 11.27
4 Molly Eriksson
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 12.01 7.00 12.010
5 Caroline Johansson
SÖD Nyköpings BIS
05 SÖD Nyköpings BIS 12.27 6.00 PB
Heat 4
Vind: -1.6
Poäng
1 Maya Bergström Weekes
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 9.92 q
2 Linnéa Lindefalk
STO Hammarby IF
05 STO Hammarby IF 10.12 q
3 Lisa Mårtensson
STO Huddinge AIS
05 STO Huddinge AIS 10.28 q
4 Edvina Norberg
VÄR Ransäters AIS
05 VÄR Ransäters AIS 10.32 q SB
5 Nike Agerfjord
UPP Bålsta IK
05 UPP Bålsta IK 11.32 PB
6 Alice Näsman
SÖD Nyköpings BIS
05 SÖD Nyköpings BIS 13.11 5.00 PB
Heat 5
Vind: -1.2
Poäng
1 Sofia Hasler
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 9.82 q 9.820
2 Greta Erlandsson
UPP Rånäs 4H
05 UPP Rånäs 4H 10.25 q PB
3 Emilie Holmvin
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 10.48 q
4 Tuva Grop
DAL Djurmo Sifferbo IF
05 DAL Djurmo Sifferbo IF 11.33 4.00
5 Isabelle Johansson
SÖD Nyköpings BIS
05 SÖD Nyköpings BIS 12.33 PB
F13 60 m häck
Höjd: 68,6cm
16/9 12:15
A-Final
Vind: -0.8
Poäng
1 Natalie Lindgren
STO Hässelby SK
05 STO Hässelby SK 9.58 18.00
2 Sofia Hasler
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 9.59 17.00
3 Maya Bergström Weekes
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 9.64 16.00
4 Irma Jonhed
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 9.90 15.00 PB
5 Latifa Afra
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 10.14 14.00 PB
Meja Wolwan
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF DQ
B-Final
Vind: -3.2
Poäng
1 Linnéa Lindefalk
STO Hammarby IF
05 STO Hammarby IF 9.97 13.00
2 Emilie Holmvin
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 10.23 12.00
3 Lisa Mårtensson
STO Huddinge AIS
05 STO Huddinge AIS 10.43
4 Greta Erlandsson
UPP Rånäs 4H
05 UPP Rånäs 4H 10.46 11.00 PB
5 Edvina Norberg
VÄR Ransäters AIS
05 VÄR Ransäters AIS 10.47 SB
6 Willma Fjäll
UPP Bålsta IK
05 UPP Bålsta IK 10.65 PB
F13 200 m häck
Höjd: 68,6cm
15/9 19:00
A-Final
Vind: 0.0
Poäng
1 Sofia Hasler
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 29.36 18.00 PB
2 Ida Egnell
STO IFK Lidingö
05 STO IFK Lidingö 29.46 17.00 PB
3 Maya Bergström Weekes
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 29.78 16.00 PB
4 Irma Jonhed
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 30.75 15.00
5 Frida Westfeldt
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 31.76 14.00 PB
6 Meja Wolwan
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 32.28 PB
B-Final
Vind: 0.0
Poäng
1 Ida Malmborg
STO Hässelby SK
05 STO Hässelby SK 31.86 13.00
2 Emilie Holmvin
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 32.36 12.00 PB
3 Malin Garbell
UPP Östhammar FI
05 UPP Östhammar FI 32.97
4 Linnéa Lindefalk
STO Hammarby IF
05 STO Hammarby IF 33.08
5 Tintin Engström
UPP Rånäs 4H
05 UPP Rånäs 4H 33.76 PB
C-Final
Vind: -1.2
Poäng
1 Latifa Afra
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 29.85 11.00
2 Jennifer Thor
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 33.95 PB
3 Angelina Mogren-Dowding
NÄR Åsbro GOIF
05 NÄR Åsbro GOIF 35.06 10.00
4 Ruth Eklöf
UPP Alunda SK
05 UPP Alunda SK 35.30 PB
5 Lovisa Rooth
UPP Alunda SK
05 UPP Alunda SK 35.66 PB
D-Final
Vind: -1.3
Poäng
1 Lisa Mårtensson
STO Huddinge AIS
05 STO Huddinge AIS 31.43
2 Iris Kihl
STO Mälarhöjdens IK
05 STO Mälarhöjdens IK 32.39
3 Mellanie Neudinger Nellmer
STO IF Linnéa
05 STO IF Linnéa 32.59
4 Elin Jakobsson
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 34.99 9.00
5 Ester Müller
GOT IK Tjelvar
05 GOT IK Tjelvar 35.56 8.00
F13 5x60 m
16/9
A-Finaler
Poäng Tot. plac.
1 Stockholm Lag 1 F05
STO Stockholm
STO Stockholm 40.26 2
2 Uppland Lag 1 F05
UPP Uppland
UPP Uppland 40.42 8.00 3
3 Värmland Lag 1 F05
VÄR Värmland
VÄR Värmland 40.85 7.00 4
4 Västmanland Lag 1 F05
VÄS Västmanland
VÄS Västmanland 42.08 6.00 5
5 Dalarna Lag 1 F05
DAL Dalarna
DAL Dalarna 43.18 5.00 8
6 Närke Lag 1 F05
NÄR Närke
NÄR Närke 43.82 4.00 9
B-Finaler
Poäng Tot. plac.
1 Stockholm Lag 2 F05
STO Stockholm
STO Stockholm 40.23 9.00 1
2 Uppland Lag 2 F05
UPP Uppland
UPP Uppland 42.09 6
3 Uppland Lag 3 F05
UPP Uppland
UPP Uppland 43.13 7
4 Värmland Lag 2 F05
VÄR Värmland
VÄR Värmland 44.04 10
5 Uppland Lag 4 F05
UPP Uppland
UPP Uppland 46.12 11
Sammanställning
1 Stockholm Lag 2 F05
STO Stockholm
STO Stockholm 40.23
2 Stockholm Lag 1 F05
STO Stockholm
STO Stockholm 40.26
3 Uppland Lag 1 F05
UPP Uppland
UPP Uppland 40.42
4 Värmland Lag 1 F05
VÄR Värmland
VÄR Värmland 40.85
5 Västmanland Lag 1 F05
VÄS Västmanland
VÄS Västmanland 42.08
6 Uppland Lag 2 F05
UPP Uppland
UPP Uppland 42.09
7 Uppland Lag 3 F05
UPP Uppland
UPP Uppland 43.13
8 Dalarna Lag 1 F05
DAL Dalarna
DAL Dalarna 43.18
9 Närke Lag 1 F05
NÄR Närke
NÄR Närke 43.82
10 Värmland Lag 2 F05
VÄR Värmland
VÄR Värmland 44.04
11 Uppland Lag 4 F05
UPP Uppland
UPP Uppland 46.12
F13 Höjd
15/9 12:00
Poäng
1 Iris Kihl
STO Mälarhöjdens IK
05 STO Mälarhöjdens IK 154 18.00
2 Karen Njeri
DAL Kvarnsvedens GOIF FIK
05 DAL Kvarnsvedens GOIF FIK 151 17.00 PB
3 Lisa Mårtensson
STO Huddinge AIS
05 STO Huddinge AIS 151 16.00
4 Willma Fjäll
UPP Bålsta IK
05 UPP Bålsta IK 151 15.00
5 Filippa Eklund
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 148 14.00
6 Greta Erlandsson
UPP Rånäs 4H
05 UPP Rånäs 4H 148 PB
7 Alva Nylander
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 145 13.00
8 Stella Nordgren Westin
UPP Alunda SK
05 UPP Alunda SK 145
9 Edith Viklund
DAL Hulåns IF
05 DAL Hulåns IF 145 12.00
10 Alice Lindgren
STO IFK Lidingö
05 STO IFK Lidingö 142
=11 Celina Andersson
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 139 10.50
=11 Märta Larsson
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 139 10.50
=11 Tindra Dahlberg
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 139
=11 Mellanie Neudinger Nellmer
STO IF Linnéa
05 STO IF Linnéa 139
15 Hanna Andersson
DAL IK Stål
05 DAL IK Stål 139
16 Angelina Mogren-Dowding
NÄR Åsbro GOIF
05 NÄR Åsbro GOIF 139 9.00
17 Meija Pettersson
VÄR Säffle FIK
05 VÄR Säffle FIK 135 8.00
18 Matilda Halfwordson
STO Bromma IF
05 STO Bromma IF 135
19 Sara Larsson
VÄR Kils AIK
05 VÄR Kils AIK 131
20 Sara Persson
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 127 7.00
21 Hilda Östergren
GOT Visby IF Gute
05 GOT Visby IF Gute 127 6.00
=22 Josefin Ross
DAL Djurmo Sifferbo IF
05 DAL Djurmo Sifferbo IF 117
=22 Elin Sjöblom
DAL Ludvika FFI
05 DAL Ludvika FFI 117
Ida Nyström
DAL Djurmo Sifferbo IF
05 DAL Djurmo Sifferbo IF x
117122127131135139142145148151154157160
426 Celina Andersson---oooooxxx
271 Sara Perssonooxoxxx
249 Hanna Andersson---------ooxxoxxx
236 Alice Lindgren------------oxxoxxoxxx
140 Josefin Rossoxxx
400 Alva Nylander---------------------oxxx
370 Filippa Eklund---------ooooxooxxx
313 Greta Erlandsson------ooooooxxoxxx
218 Märta Larsson------ooooxxx
119 Matilda Halfwordsonoooxxoxxoxxx
369 Tindra Dahlberg---oooooxxx
295 Iris Kihl---------------ooooxooxxx
137 Ida Nyströmxxx
225 Mellanie Neudinger Nellmer------------ooxxx
283 Sara Larsson---------xoxxx
294 Elin Sjöblomox--
462 Angelina Mogren-Dowding---oooxoxxoxxx
198 Edith Viklund------------oxxoxxoxxoxxx
417 Hilda Östergrenooxxoxxx
326 Meija Pettersson---oooxoxxx
111 Stella Nordgren Westin------oooooxoxxx
287 Karen Njerioooooooooxxoxxx
195 Lisa Mårtensson------------------ooxoxxoxxx
124 Willma Fjäll------------ooooxxoxxoxxx
F13 Stav
16/9 13:30
Poäng
1 Greta Erlandsson
UPP Rånäs 4H
05 UPP Rånäs 4H 346 18.00 PB
2 Norah Lind
STO Tyresö FK
05 STO Tyresö FK 292 17.00
3 Alvah Lind
STO Tyresö FK
05 STO Tyresö FK 292 16.00
4 Emma Carlsson
STO Turebergs FK
05 STO Turebergs FK 282
5 Sofia Eskilsson
STO Tyresö FK
05 STO Tyresö FK 282 SB
6 Natalie Lindgren
STO Hässelby SK
05 STO Hässelby SK 242
7 Emilia Johansson
UPP Rånäs 4H
05 UPP Rånäs 4H 232 15.00 PB
8 Tintin Engström
UPP Rånäs 4H
05 UPP Rånäs 4H 232
9 Linnéa Lindefalk
STO Hammarby IF
05 STO Hammarby IF 222
10 Irma Jonhed
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 202 14.00 SB
11 Alice Kosjanov
DAL Djurmo Sifferbo IF
05 DAL Djurmo Sifferbo IF 182 13.00
12 Josefin Ross
DAL Djurmo Sifferbo IF
05 DAL Djurmo Sifferbo IF 182 12.00
13 Caroline Johansson
SÖD Nyköpings BIS
05 SÖD Nyköpings BIS 162 11.00 SB
Isabelle Johansson
SÖD Nyköpings BIS
05 SÖD Nyköpings BIS x
Sara Larsson
VÄR Kils AIK
05 VÄR Kils AIK x
162182202222232242252262272282292302312322332346350
299 Isabelle Johanssonxxx
343 Alvah Lind-----------xo-xxx
335 Emma Carlsson-----o-xooxoxxx
344 Norah Lind------xooooxooxxx
140 Josefin Rossoxoxxx
283 Sara Larssonxxx
298 Caroline Johanssonxoxxx
314 Emilia Johansson-oxoooxxx
342 Sofia Eskilsson----ooxoooxxoxxx
216 Irma Jonhedooxxoxxx
170 Linnéa Lindefalk--oxxoxxx
206 Natalie Lindgren--xxooxooxxx
135 Alice Kosjanovooxxx
313 Greta Erlandsson-----------oxooxoxxoxxx
312 Tintin Engström-oooxxoxxx
F13 Längd
Hoppzon
16/9 09:45
Grupp 1
Poäng Tot. plac.
1 Alvah Lind
STO Tyresö FK
05 STO Tyresö FK 5.25 +0.7 18.00 1
2 Sofia Hasler
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 5.10 N/A 17.00 2
3 Märta Larsson
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 4.87 +0.2 13.00 6
4 Latifa Afra
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 4.58 0.0 12.00 10
5 Emilie Holmvin
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 4.58 +1.7 11.00 11
6 Willma Fjäll
UPP Bålsta IK
05 UPP Bålsta IK 4.57 0.0 10.00 12
7 Alexandra Hovenäs
STO Huddinge AIS
05 STO Huddinge AIS 4.54 0.0 15
8 Iris Kihl
STO Mälarhöjdens IK
05 STO Mälarhöjdens IK 4.52 +0.2 16
9 Ronja Magnusson
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 4.51 0.0 9.00 17
10 Alva Nylander
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 4.42 0.0 8.00 19
11 Caroline Johansson
SÖD Nyköpings BIS
05 SÖD Nyköpings BIS 4.38 0.0 7.00 20 PB
12 Nike Agerfjord
UPP Bålsta IK
05 UPP Bålsta IK 4.36 -0.5 21
13 Isabelle Johansson
SÖD Nyköpings BIS
05 SÖD Nyköpings BIS 4.33 +0.4 6.00 22 PB
14 Hilda Östergren
GOT Visby IF Gute
05 GOT Visby IF Gute 4.24 +1.8 4.00 25
15 Elin Jakobsson
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 4.23 -0.6 3.00 26
16 Amanda Hägg
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 4.14 +1.7 27
17 Sara Persson
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 4.08 0.0 30
18 Meija Pettersson
VÄR Säffle FIK
05 VÄR Säffle FIK 4.08 +0.7 31
19 Lisa Carlborg
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 4.03 +2.7 33
20 Jeanna Ulfvin
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 4.00 +1.5 35
21 Doris Dodik
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 3.72 -1.3 41
22 Ida Nyström
DAL Djurmo Sifferbo IF
05 DAL Djurmo Sifferbo IF 3.03 +0.4 44
123456
343 Alvah Lindx 5.25 +0.74.94 0.05.12 +1.2x 4.79 0.0
411 Jeanna Ulfvin3.79 0.04.00 +1.53.95 0.0
432 Doris Dodik3.70 0.03.54 +0.33.72 -1.3
298 Caroline Johansson4.26 +0.14.38 0.04.32 0.0
190 Alexandra Hovenäs4.33 0.0x 4.54 0.0
211 Latifa Afra4.30 +1.74.52 0.04.58 0.0
295 Iris Kihl4.37 0.04.15 +0.54.52 +0.2
398 Ronja Magnusson4.47 0.04.43 +0.94.51 0.0
299 Isabelle Johansson4.08 +0.34.24 0.04.33 +0.4
435 Sofia Hasler4.65 +1.24.48 +1.14.62 0.04.87 +2.54.96 +0.75.10 N/A
124 Willma Fjäll4.57 0.04.28 +0.64.14 0.0
271 Sara Persson4.08 0.03.86 -0.83.89 0.0
123 Nike Agerfjordx 4.36 -0.54.34 +0.8
417 Hilda Östergren4.16 0.04.24 +1.83.96 +1.5
400 Alva Nylander4.24 0.0x 4.42 0.0
367 Lisa Carlborg4.00 0.03.72 0.04.03 +2.7
137 Ida Nyström3.03 +0.42.95 +0.12.90 +3.8
437 Emilie Holmvin4.44 +1.24.48 +1.34.58 +1.7
326 Meija Petterssonx 4.08 +0.73.86 0.0
439 Amanda Hägg3.93 -0.8x 4.14 +1.7
268 Elin Jakobsson4.23 -0.64.01 +1.94.11 +0.2
218 Märta Larsson4.82 0.04.87 +0.24.64 +0.7- 4.81 N/A4.72 N/A
Grupp 2
Poäng Tot. plac.
1 Melina Lidberg
STO Hammarby IF
05 STO Hammarby IF 5.09 +1.2 16.00 3
2 Edith Viklund
DAL Hulåns IF
05 DAL Hulåns IF 5.03 +2.2 15.00 4
3 Maya Bergström Weekes
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 4.97 +2.1 14.00 5
4 Mellanie Neudinger Nellmer
STO IF Linnéa
05 STO IF Linnéa 4.87 +1.2 7
5 Emma Carlsson
STO Turebergs FK
05 STO Turebergs FK 4.63 -1.1 8
6 Natalie Lindgren
STO Hässelby SK
05 STO Hässelby SK 4.62 -0.3 9
7 Sara Larsson
VÄR Kils AIK
05 VÄR Kils AIK 4.56 +0.9 13 SB
8 Filippa Eklund
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 4.55 0.0 14
9 Matilda Halfwordson
STO Bromma IF
05 STO Bromma IF 4.44 0.0 18
10 Tuva Grop
DAL Djurmo Sifferbo IF
05 DAL Djurmo Sifferbo IF 4.33 +2.0 5.00 23 PB
11 Ellen Heldt Cassel
DAL Ludvika FFI
05 DAL Ludvika FFI 4.31 0.0 24
12 Signe Westerlind
VÄR Säffle FIK
05 VÄR Säffle FIK 4.13 +1.4 28
13 Emilia Öster
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 4.10 +1.2 2.00 29 =PB
14 Olivia Richtnér
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 4.05 +1.4 32
15 Maja Särnholm
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 4.03 +0.9 34
16 Alice Kosjanov
DAL Djurmo Sifferbo IF
05 DAL Djurmo Sifferbo IF 3.98 0.0 36
17 Tuwa Karlsson
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 3.90 +1.0 37
18 Alva Wibrand
DAL Djurmo Sifferbo IF
05 DAL Djurmo Sifferbo IF 3.88 +1.6 38
19 Elin Sjöblom
DAL Ludvika FFI
05 DAL Ludvika FFI 3.80 +1.1 39 PB
20 Molly Eriksson
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 3.73 +1.1 40
21 Julia Isaksson
DAL Ludvika FFI
05 DAL Ludvika FFI 3.48 +0.7 42
22 Alice Näsman
SÖD Nyköpings BIS
05 SÖD Nyköpings BIS 3.42 0.0 43
123456
291 Ellen Heldt Cassel4.16 0.04.21 +1.04.31 0.0
276 Maja Särnholm4.03 +0.93.99 +0.13.77 0.0
265 Molly Eriksson3.65 +1.63.73 +1.13.72 +0.5
292 Julia Isaksson3.46 0.03.37 +1.83.48 +0.7
404 Olivia Richtnér4.00 0.0x 4.05 +1.4
370 Filippa Eklund4.55 0.04.50 +0.8x
269 Tuwa Karlsson3.67 0.03.90 +1.03.76 +0.8
364 Maya Bergström Weekes4.58 0.04.97 +2.14.77 +1.34.82 0.04.87 +1.54.79 +1.3
225 Mellanie Neudinger Nellmer4.26 +0.34.36 +1.14.87 +1.24.81 +1.44.72 0.04.71 +1.3
119 Matilda Halfwordson4.39 -0.24.44 0.04.29 +1.0
300 Alice Näsman3.42 0.0x 3.34 +0.8
280 Emilia Österx 4.10 +1.24.03 0.0
294 Elin Sjöblom3.56 0.03.80 +1.13.69 +0.3
283 Sara Larsson4.51 +0.94.40 -0.34.56 +0.9
135 Alice Kosjanov3.67 +0.83.94 +0.23.98 0.0
198 Edith Viklund4.83 +0.64.86 +1.84.86 0.04.85 +1.64.80 +0.55.03 +2.2
206 Natalie Lindgren4.30 0.04.62 -0.34.51 +0.2
327 Signe Westerlind3.86 +0.44.13 +1.44.06 +0.1
141 Alva Wibrand3.61 +0.9x 3.88 +1.6
169 Melina Lidberg4.61 0.04.61 +1.44.90 +1.24.68 +0.64.92 +1.25.09 +1.2
134 Tuva Grop4.13 +0.14.33 +2.04.22 +0.2
335 Emma Carlsson4.09 +1.04.63 -1.1- - - -
Sammanställning
1 Alvah Lind
STO Tyresö FK
05 STO Tyresö FK 5.25
2 Sofia Hasler
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 5.10
3 Melina Lidberg
STO Hammarby IF
05 STO Hammarby IF 5.09
4 Edith Viklund
DAL Hulåns IF
05 DAL Hulåns IF 5.03
5 Maya Bergström Weekes
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 4.97
6 Märta Larsson
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 4.87
7 Mellanie Neudinger Nellmer
STO IF Linnéa
05 STO IF Linnéa 4.87
8 Emma Carlsson
STO Turebergs FK
05 STO Turebergs FK 4.63
9 Natalie Lindgren
STO Hässelby SK
05 STO Hässelby SK 4.62
10 Latifa Afra
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 4.58
11 Emilie Holmvin
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 4.58
12 Willma Fjäll
UPP Bålsta IK
05 UPP Bålsta IK 4.57
13 Sara Larsson
VÄR Kils AIK
05 VÄR Kils AIK 4.56 SB
14 Filippa Eklund
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 4.55
15 Alexandra Hovenäs
STO Huddinge AIS
05 STO Huddinge AIS 4.54
16 Iris Kihl
STO Mälarhöjdens IK
05 STO Mälarhöjdens IK 4.52
17 Ronja Magnusson
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 4.51
18 Matilda Halfwordson
STO Bromma IF
05 STO Bromma IF 4.44
19 Alva Nylander
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 4.42
20 Caroline Johansson
SÖD Nyköpings BIS
05 SÖD Nyköpings BIS 4.38 PB
21 Nike Agerfjord
UPP Bålsta IK
05 UPP Bålsta IK 4.36
22 Isabelle Johansson
SÖD Nyköpings BIS
05 SÖD Nyköpings BIS 4.33 PB
23 Tuva Grop
DAL Djurmo Sifferbo IF
05 DAL Djurmo Sifferbo IF 4.33 PB
24 Ellen Heldt Cassel
DAL Ludvika FFI
05 DAL Ludvika FFI 4.31
25 Hilda Östergren
GOT Visby IF Gute
05 GOT Visby IF Gute 4.24
26 Elin Jakobsson
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 4.23
27 Amanda Hägg
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 4.14
28 Signe Westerlind
VÄR Säffle FIK
05 VÄR Säffle FIK 4.13
29 Emilia Öster
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 4.10 =PB
30 Sara Persson
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 4.08
31 Meija Pettersson
VÄR Säffle FIK
05 VÄR Säffle FIK 4.08
32 Olivia Richtnér
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 4.05
33 Lisa Carlborg
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 4.03
34 Maja Särnholm
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 4.03
35 Jeanna Ulfvin
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 4.00
36 Alice Kosjanov
DAL Djurmo Sifferbo IF
05 DAL Djurmo Sifferbo IF 3.98
37 Tuwa Karlsson
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 3.90
38 Alva Wibrand
DAL Djurmo Sifferbo IF
05 DAL Djurmo Sifferbo IF 3.88
39 Elin Sjöblom
DAL Ludvika FFI
05 DAL Ludvika FFI 3.80 PB
40 Molly Eriksson
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 3.73
41 Doris Dodik
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 3.72
42 Julia Isaksson
DAL Ludvika FFI
05 DAL Ludvika FFI 3.48
43 Alice Näsman
SÖD Nyköpings BIS
05 SÖD Nyköpings BIS 3.42
44 Ida Nyström
DAL Djurmo Sifferbo IF
05 DAL Djurmo Sifferbo IF 3.03
F13 Tresteg
Hoppzon
15/9 16:00
Poäng
1 Melina Lidberg
STO Hammarby IF
05 STO Hammarby IF 10.95 +0.1 18.00
2 Märta Larsson
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 10.67 0.0 17.00 PB
3 Alice Lindgren
STO IFK Lidingö
05 STO IFK Lidingö 10.59 0.0 16.00 PB
4 Sofia Hasler
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 10.28 +0.1 15.00
5 Edith Viklund
DAL Hulåns IF
05 DAL Hulåns IF 10.20 -1.6 14.00
6 Meja Wolwan
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 9.94 +0.4 13.00
7 Lisa Mårtensson
STO Huddinge AIS
05 STO Huddinge AIS 9.67 -0.8
8 Filippa Eklund
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 9.66 0.0 12.00 PB
9 Smilla Eriksson
UPP Alunda SK
05 UPP Alunda SK 9.54 +1.1 PB
10 Anna Strunke
STO Turebergs FK
05 STO Turebergs FK 9.47 +0.8
11 Frida Westfeldt
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 9.34 +0.4
12 Tyra Hedin
STO IFK Lidingö
05 STO IFK Lidingö 9.33 -1.6
13 Cornelia Larsten
STO IFK Lidingö
05 STO IFK Lidingö 9.32 +0.3
14 Lisa Carlborg
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 9.19 +0.7 PB
15 Ronja Magnusson
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 9.11 +1.2 11.00
16 Sara Larsson
VÄR Kils AIK
05 VÄR Kils AIK 9.02 +0.9 10.00
17 Ruth Eklöf
UPP Alunda SK
05 UPP Alunda SK 8.95 -0.3
18 Hilda Östergren
GOT Visby IF Gute
05 GOT Visby IF Gute 8.81 +0.8 9.00
19 Nike Agerfjord
UPP Bålsta IK
05 UPP Bålsta IK 8.69 -0.1
20 Celina Andersson
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 8.66 +0.6 8.00
21 Matilda Halfwordson
STO Bromma IF
05 STO Bromma IF 8.35 0.0
22 Hanna Andersson
DAL IK Stål
05 DAL IK Stål 8.31 +0.7 7.00
23 Ilva Gunnarsson
NÄR Glanshammars IF
05 NÄR Glanshammars IF 7.91 0.0 6.00
123456
426 Celina Andersson8.66 +0.68.28 -1.8x
340 Anna Strunke9.47 +0.89.24 -1.1x
367 Lisa Carlborg9.19 +0.79.11 -1.58.78 0.0
235 Cornelia Larsten9.30 +1.89.25 +1.49.32 +0.3
153 Ilva Gunnarssonx x 7.91 0.0
119 Matilda Halfwordson8.05 +0.88.35 0.08.32 0.0
386 Frida Westfeldt8.99 +0.79.13 -0.39.34 +0.4
103 Ruth Eklöf8.75 +1.48.92 +1.98.95 -0.3
283 Sara Larssonx 9.02 +0.98.87 0.0
417 Hilda Östergren8.57 +0.88.54 0.08.81 +0.8
398 Ronja Magnusson9.11 +1.2- -
233 Tyra Hedinx 9.33 -1.6x
195 Lisa Mårtensson9.67 -0.8x 9.46 +0.47.58 +1.29.23 0.08.99 +0.6
370 Filippa Eklund9.20 +0.49.66 0.0x 9.47 0.09.22 0.09.42 +0.1
105 Smilla Erikssonx 9.25 0.09.54 +1.1
249 Hanna Andersson8.31 +0.7- -
123 Nike Agerfjordx 8.69 -0.18.57 0.0
389 Meja Wolwan9.76 0.09.41 +0.79.72 0.09.72 +0.7- 9.94 +0.4
236 Alice Lindgren10.59 0.010.26 -0.610.01 0.09.90 +1.110.22 +2.1-
169 Melina Lidbergx x 10.85 -0.2x 10.81 +0.210.95 +0.1
435 Sofia Hasler10.28 +0.19.60 0.010.26 +0.1- - -
198 Edith Viklund9.71 0.0x x 10.00 0.010.20 -1.610.14 0.0
218 Märta Larsson10.47 0.010.67 0.0x x - -
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
16/9 12:15
Poäng
1 Norah Lind
STO Tyresö FK
05 STO Tyresö FK 13.71 18.00 SB
2 Hanna Andersson
DAL IK Stål
05 DAL IK Stål 12.94 17.00 PB
3 Karen Njeri
DAL Kvarnsvedens GOIF FIK
05 DAL Kvarnsvedens GOIF FIK 12.92 16.00 PB
4 Edvina Norberg
VÄR Ransäters AIS
05 VÄR Ransäters AIS 12.84 15.00
5 Sofia Eskilsson
STO Tyresö FK
05 STO Tyresö FK 11.89 14.00
6 Anna Strunke
STO Turebergs FK
05 STO Turebergs FK 11.77 PB
7 Malin Garbell
UPP Östhammar FI
05 UPP Östhammar FI 11.34 13.00
8 Emma Larsson
VÄR Kils AIK
05 VÄR Kils AIK 11.04 12.00
9 Alva Nylander
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 10.66 11.00
10 Smilla Eriksson
UPP Alunda SK
05 UPP Alunda SK 10.20 10.00
11 Ellen Heldt Cassel
DAL Ludvika FFI
05 DAL Ludvika FFI 10.19
12 Alice Näsman
SÖD Nyköpings BIS
05 SÖD Nyköpings BIS 9.92 9.00 PB
13 Olivia Ellgren
STO Turebergs FK
05 STO Turebergs FK 9.72
14 Felicia Alvenius
DAL Djurmo Sifferbo IF
05 DAL Djurmo Sifferbo IF 9.59
15 Isabella Petäjistö
STO IF Triangeln
05 STO IF Triangeln 9.44
16 Tindra Dahlberg
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 9.34
17 Ruth Eklöf
UPP Alunda SK
05 UPP Alunda SK 9.22
18 Alice Kosjanov
DAL Djurmo Sifferbo IF
05 DAL Djurmo Sifferbo IF 9.17 PB
19 Emilia Öster
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 8.93 8.00
20 Ilva Gunnarsson
NÄR Glanshammars IF
05 NÄR Glanshammars IF 8.30 7.00 PB
21 Matilda Nemhe
DAL Ludvika FFI
05 DAL Ludvika FFI 8.08 PB
22 Stella Nordgren Westin
UPP Alunda SK
05 UPP Alunda SK 7.84
23 Tova Wållander
VÄS IK Westmannia
05 VÄS IK Westmannia 7.80 6.00
24 Signe Westerlind
VÄR Säffle FIK
05 VÄR Säffle FIK 7.72
25 Sara Persson
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 7.70
26 Amanda Hägg
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 6.05 5.00
27 Julia Isaksson
DAL Ludvika FFI
05 DAL Ludvika FFI 5.73
123456
103 Ruth Eklöf9.229.058.69
259 Tova Wållander7.377.737.80
133 Felicia Alvenius9.198.309.59
400 Alva Nylander10.0210.3910.66
291 Ellen Heldt Cassel9.5210.199.21
327 Signe Westerlind7.487.727.66
105 Smilla Eriksson9.83x10.20
292 Julia Isaksson5.155.734.78
282 Emma Larssonx11.04xxxx
227 Isabella Petäjistö9.448.80x
300 Alice Näsman8.799.92x
369 Tindra Dahlberg9.08x9.34
287 Karen Njeri11.6411.6511.6111.6512.0212.92
344 Norah Lindx11.5212.0912.3712.9413.71
466 Malin Garbell11.3411.0210.6610.6911.0910.60
340 Anna Strunkex11.7711.7111.3810.59x
342 Sofia Eskilsson11.7911.0110.4911.8911.5811.71
135 Alice Kosjanov8.479.178.28
249 Hanna Andersson12.7611.8812.6312.9412.6712.91
280 Emilia Österx8.178.93
293 Matilda Nemhe7.317.718.08
303 Edvina Norberg12.1512.1311.4411.8411.3712.84
337 Olivia Ellgren9.729.539.53
271 Sara Persson6.907.707.61
439 Amanda Hägg5.134.766.05
153 Ilva Gunnarsson7.598.307.10
111 Stella Nordgren Westin7.70x7.84
F13 Diskus
Vikt: 0,6kg
15/9 17:45
Poäng
1 Edvina Norberg
VÄR Ransäters AIS
05 VÄR Ransäters AIS 38.72 18.00 PB
2 Norah Lind
STO Tyresö FK
05 STO Tyresö FK 36.02 17.00
3 Alvah Lind
STO Tyresö FK
05 STO Tyresö FK 35.76 16.00
4 Karen Njeri
DAL Kvarnsvedens GOIF FIK
05 DAL Kvarnsvedens GOIF FIK 32.98 15.00
5 Emelie Olsson
VÄR Säffle FIK
05 VÄR Säffle FIK 30.73 14.00 PB
6 Smilla Eriksson
UPP Alunda SK
05 UPP Alunda SK 27.47 13.00
7 Sofia Eskilsson
STO Tyresö FK
05 STO Tyresö FK 25.86
8 Olivia Ellgren
STO Turebergs FK
05 STO Turebergs FK 25.39
9 Hanna Andersson
DAL IK Stål
05 DAL IK Stål 24.62 12.00 PB
10 Tindra Dahlberg
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 24.12 11.00
11 Natalie Lindgren
STO Hässelby SK
05 STO Hässelby SK 23.90
12 Tova Wållander
VÄS IK Westmannia
05 VÄS IK Westmannia 22.89 10.00
13 Agnes Jansson
STO Hammarby IF
05 STO Hammarby IF 22.16
14 Willma Fjäll
UPP Bålsta IK
05 UPP Bålsta IK 21.60
15 Angelina Mogren-Dowding
NÄR Åsbro GOIF
05 NÄR Åsbro GOIF 21.37 9.00 PB
16 Alva Nylander
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 21.01 8.00
17 Lovisa Ridderstråle
UPP Bålsta IK
05 UPP Bålsta IK 20.28
18 Emilia Öster
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 20.01 7.00
19 Julia Samuelsson
STO Hässelby SK
05 STO Hässelby SK 19.81
20 Tintin Engström
UPP Rånäs 4H
05 UPP Rånäs 4H 19.48
21 Ester Müller
GOT IK Tjelvar
05 GOT IK Tjelvar 19.29 6.00
22 Emilia Johansson
UPP Rånäs 4H
05 UPP Rånäs 4H 18.58
23 Emma Larsson
VÄR Kils AIK
05 VÄR Kils AIK 18.37
24 Emma Sjöblom
UPP Rånäs 4H
05 UPP Rånäs 4H 15.75
25 Olivia Richtnér
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 11.68 5.00
123456
249 Hanna Anderssonx24.6220.24
287 Karen Njeri31.03xx32.98x24.71
124 Willma Fjällx18.2321.60
344 Norah Lindx31.9533.1636.0233.2935.05
337 Olivia Ellgrenxx25.39x20.4821.15
325 Emelie Olsson22.3028.3330.7329.17x29.04
128 Lovisa Ridderstråle20.28xx
462 Angelina Mogren-Dowding18.0821.3720.33
206 Natalie Lindgren18.2423.9018.92
252 Ester Müller19.2916.32x
404 Olivia Richtnérx11.68x
400 Alva Nylander21.01xx
303 Edvina Norbergx34.5030.74xx38.72
343 Alvah Lindx28.0235.7630.83xx
259 Tova Wållanderx22.89x
105 Smilla Erikssonx24.7527.4724.18xx
167 Agnes Jansson17.7021.9222.16
314 Emilia Johanssonx18.58x
317 Emma Sjöblomx15.7514.24
282 Emma Larssonx18.37x
209 Julia Samuelsson19.81xx
369 Tindra Dahlbergxx24.12
342 Sofia Eskilsson22.1623.5825.86xxx
312 Tintin Engström16.2614.8219.48
280 Emilia Öster19.5219.7120.01
F13 Slägga
Vikt: 2,0kg
16/9 14:15
Poäng
1 Alvah Lind
STO Tyresö FK
05 STO Tyresö FK 40.88 18.00
2 Edvina Norberg
VÄR Ransäters AIS
05 VÄR Ransäters AIS 39.74 17.00 PB
3 Alva Nylander
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 39.10 16.00
4 Norah Lind
STO Tyresö FK
05 STO Tyresö FK 36.25 15.00
5 Tindra Dahlberg
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 35.03 14.00
6 Emelie Olsson
VÄR Säffle FIK
05 VÄR Säffle FIK 34.34 13.00 SB
7 Olivia Ellgren
STO Turebergs FK
05 STO Turebergs FK 31.03
8 Smilla Eriksson
UPP Alunda SK
05 UPP Alunda SK 30.89 12.00
9 Anna Strunke
STO Turebergs FK
05 STO Turebergs FK 30.15
10 Emma Larsson
VÄR Kils AIK
05 VÄR Kils AIK 29.75
11 Ruth Eklöf
UPP Alunda SK
05 UPP Alunda SK 29.01
12 Julia Samuelsson
STO Hässelby SK
05 STO Hässelby SK 28.33
13 Sofia Eskilsson
STO Tyresö FK
05 STO Tyresö FK 28.02
14 Emilia Öster
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 26.59 11.00
15 Linnéa Lindefalk
STO Hammarby IF
05 STO Hammarby IF 25.07
16 Karen Njeri
DAL Kvarnsvedens GOIF FIK
05 DAL Kvarnsvedens GOIF FIK 24.80 10.00
17 Lovisa Rooth
UPP Alunda SK
05 UPP Alunda SK 23.85
18 Lovisa Ridderstråle
UPP Bålsta IK
05 UPP Bålsta IK 23.56
19 Molllie Gavin
UPP Bålsta IK
05 UPP Bålsta IK 23.03
20 Tintin Engström
UPP Rånäs 4H
05 UPP Rånäs 4H 21.99
21 Ilva Gunnarsson
NÄR Glanshammars IF
05 NÄR Glanshammars IF 16.15 9.00
Agnes Jansson
STO Hammarby IF
05 STO Hammarby IF x
123456
343 Alvah Lindx38.04xx40.88x
344 Norah Lind35.29-36.2535.9735.8734.58
337 Olivia Ellgrenxx31.0123.8730.0731.03
369 Tindra Dahlbergx33.8831.9335.0331.7933.96
125 Molllie Gavinx22.5023.03
209 Julia Samuelsson27.6028.3326.78
167 Agnes Janssonxxx
112 Lovisa Rooth23.5823.7123.85
128 Lovisa Ridderstråle23.5621.6622.75
280 Emilia Öster24.5126.1726.59
170 Linnéa Lindefalk23.50x25.07
340 Anna Strunke30.1529.8027.15
325 Emelie Olsson34.34x30.25x31.9931.58
282 Emma Larssonxx29.75
105 Smilla Erikssonx30.89xxxx
103 Ruth Eklöf23.1128.2829.01
342 Sofia Eskilsson-x28.02
312 Tintin Engström19.2721.9921.42
287 Karen Njeri23.0724.80x
303 Edvina Norberg32.9337.8335.6436.4837.4339.74
153 Ilva Gunnarsson16.15xx
400 Alva Nylanderx39.1035.19xx35.29
F13 Spjut
Vikt: 400g
15/9 14:45
Poäng
1 Norah Lind
STO Tyresö FK
05 STO Tyresö FK 36.80 18.00
2 Emelie Olsson
VÄR Säffle FIK
05 VÄR Säffle FIK 34.96 17.00
3 Alvah Lind
STO Tyresö FK
05 STO Tyresö FK 32.34 16.00
4 Edvina Norberg
VÄR Ransäters AIS
05 VÄR Ransäters AIS 31.85 15.00
5 Ellen Heldt Cassel
DAL Ludvika FFI
05 DAL Ludvika FFI 29.97 14.00
6 Anna Strunke
STO Turebergs FK
05 STO Turebergs FK 29.86
7 Hanna Andersson
DAL IK Stål
05 DAL IK Stål 28.85 13.00 PB
8 Ronja Magnusson
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 27.95 12.00
9 Irma Andersson Jäger
VÄR IK Vikings FK
05 VÄR IK Vikings FK 27.88
10 My Persson
STO Väsby IK
05 STO Väsby IK 25.53
11 Emma Larsson
VÄR Kils AIK
05 VÄR Kils AIK 24.79
12 Greta Erlandsson
UPP Rånäs 4H
05 UPP Rånäs 4H 23.10 11.00
13 Emilia Johansson
UPP Rånäs 4H
05 UPP Rånäs 4H 21.48 10.00
14 Felicia Alvenius
DAL Djurmo Sifferbo IF
05 DAL Djurmo Sifferbo IF 21.15
15 Malin Garbell
UPP Östhammar FI
05 UPP Östhammar FI 20.70
16 Iris Kihl
STO Mälarhöjdens IK
05 STO Mälarhöjdens IK 20.50
17 Emma Sjöblom
UPP Rånäs 4H
05 UPP Rånäs 4H 19.59 PB
18 Isabella Petäjistö
STO IF Triangeln
05 STO IF Triangeln 19.54
19 Matilda Nemhe
DAL Ludvika FFI
05 DAL Ludvika FFI 19.11 PB
20 Smilla Eriksson
UPP Alunda SK
05 UPP Alunda SK 19.11
21 Lovisa Ridderstråle
UPP Bålsta IK
05 UPP Bålsta IK 18.53
22 Tova Wållander
VÄS IK Westmannia
05 VÄS IK Westmannia 18.33 9.00
23 Ida Nyström
DAL Djurmo Sifferbo IF
05 DAL Djurmo Sifferbo IF 15.35
24 Jeanna Ulfvin
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 13.23 8.00
25 Ilva Gunnarsson
NÄR Glanshammars IF
05 NÄR Glanshammars IF 12.18 7.00
123456
259 Tova Wållander17.7918.33x
105 Smilla Eriksson16.8416.0519.11
249 Hanna Andersson28.6225.69x23.9827.1328.85
340 Anna Strunke27.3222.0828.8123.2729.8626.77
137 Ida Nyström13.3815.3512.64
295 Iris Kihl17.3918.6020.50
411 Jeanna Ulfvin13.2312.5711.93
282 Emma Larsson24.79xx
293 Matilda Nemhe17.1817.0419.11
303 Edvina Norberg23.7030.9324.6027.2829.4931.85
343 Alvah Lind29.0328.3930.3929.4627.0232.34
133 Felicia Alveniusx21.15x
253 Irma Andersson Jägerx25.2727.88
421 My Persson25.5319.3024.19
317 Emma Sjöblom19.5918.5617.62
227 Isabella Petäjistöx14.5519.54
314 Emilia Johansson21.4816.67x
344 Norah Lind33.2134.6736.8036.68x29.45
398 Ronja Magnusson25.9627.9526.62x--
466 Malin Garbell17.6920.7020.59
291 Ellen Heldt Casselx27.8429.9728.94x28.80
325 Emelie Olsson32.4630.9932.48x30.6534.96
128 Lovisa Ridderstråle13.6218.5316.84
153 Ilva Gunnarsson8.6112.1811.41
313 Greta Erlandsson23.10x21.53
P14 80 m Försök
15/9 13:00
Heat 1
Vind: -1.3
Poäng
1 Edvin Gustafsson
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 10.29 q
2 Lukas Söderlund
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 10.40 q
3 Ivar Linder
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 10.68 q
4 Anton Hermansson
DAL Hulåns IF
04 DAL Hulåns IF 10.93
5 Hadrian Hägg
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 11.11 11.11
Heat 2
Vind: -2.6
Poäng
1 Arvid Borg
SÖD Nyköpings BIS
04 SÖD Nyköpings BIS 10.26 q 10.26
2 Love Lindström
VÄR IF Göta
04 VÄR IF Göta 10.64 q
3 Adam Hellbom
DAL Falu IK
04 DAL Falu IK 10.85 q 10.844
4 Noel Edvinsson
VÄR IF Göta
04 VÄR IF Göta 11.13 8.00
5 Khalil Joshua
UPP Rånäs 4H
04 UPP Rånäs 4H 11.23
Heat 3
Vind: 0.0
Poäng
1 Lucas Lindberg
STO Hässelby SK
04 STO Hässelby SK 9.90 q
2 Kalle Aldskogius
STO Hammarby IF
04 STO Hammarby IF 10.26 q 10.26
3 Lukas Forss
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 10.46 q
4 Alvin Reinebo
NÄR KFUM Örebro
04 NÄR KFUM Örebro 10.94 7.00
5 Alfred Sandström
DAL IFK Mora
04 DAL IFK Mora 11.11 11.11
Heat 4
Vind: -1.4
Poäng
1 Kristoffer Andersson
DAL Falu IK
04 DAL Falu IK 9.64 q
2 Max Fors
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 10.07 q
3 Erik Skoglund
STO Danderyds SK
04 STO Danderyds SK 10.35 q
4 Adam. Löhr
UPP IFK Märsta
04 UPP IFK Märsta 10.85 PB 10.850
5 Daniel Hedgilow
GÄS Valbo AIF
04 GÄS Valbo AIF 12.56 6.00
P14 80 m
15/9 15:45
A-Final
Vind: -0.6
Poäng
1 Kristoffer Andersson
DAL Falu IK
04 DAL Falu IK 9.51 18.00 PB
2 Lucas Lindberg
STO Hässelby SK
04 STO Hässelby SK 9.79 17.00
3 Max Fors
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 9.97 16.00 PB
4 Edvin Gustafsson
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 9.99 15.00
5 Arvid Borg
SÖD Nyköpings BIS
04 SÖD Nyköpings BIS 10.03 14.00
6 Kalle Aldskogius
STO Hammarby IF
04 STO Hammarby IF 10.23 13.00
B-Final
Vind: -1.2
Poäng
1 Lukas Söderlund
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 10.01 12.00
2 Erik Skoglund
STO Danderyds SK
04 STO Danderyds SK 10.18
3 Lukas Forss
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 10.32 PB
4 Love Lindström
VÄR IF Göta
04 VÄR IF Göta 10.45 11.00
5 Ivar Linder
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 10.56 10.00
6 Adam Hellbom
DAL Falu IK
04 DAL Falu IK 10.95 9.00
P14 300 m
16/9 13:30
A-Finaler
Poäng Tot. plac.
1 Kristoffer Andersson
DAL Falu IK
04 DAL Falu IK 38.39 18.00 1 PB
2 Lukas Söderlund
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 39.57 17.00 2
3 Lucas Lindberg
STO Hässelby SK
04 STO Hässelby SK 39.73 16.00 3 PB
4 Erik Skoglund
STO Danderyds SK
04 STO Danderyds SK 39.80 15.00 4 PB
5 Edvin Gustafsson
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 41.04 14.00 5
6 Josef Malcher
UPP Alunda SK
04 UPP Alunda SK 43.84 10.00 10 PB
B-Finaler
Poäng Tot. plac.
1 Love Lindström
VÄR IF Göta
04 VÄR IF Göta 41.07 13.00 6
2 Alvin Reinebo
NÄR KFUM Örebro
04 NÄR KFUM Örebro 41.79 12.00 7
3 Alfred Sandström
DAL IFK Mora
04 DAL IFK Mora 42.99 11.00 8 PB
4 Anton Hermansson
DAL Hulåns IF
04 DAL Hulåns IF 43.01 9
5 Anton Södergren
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 47.55 9.00 11
6 Hampus Gull-Åhlund
UPP Bålsta IK
04 UPP Bålsta IK 49.28 12 PB
Sammanställning
1 Kristoffer Andersson
DAL Falu IK
04 DAL Falu IK 38.39 PB
2 Lukas Söderlund
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 39.57
3 Lucas Lindberg
STO Hässelby SK
04 STO Hässelby SK 39.73 PB
4 Erik Skoglund
STO Danderyds SK
04 STO Danderyds SK 39.80 PB
5 Edvin Gustafsson
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 41.04
6 Love Lindström
VÄR IF Göta
04 VÄR IF Göta 41.07
7 Alvin Reinebo
NÄR KFUM Örebro
04 NÄR KFUM Örebro 41.79
8 Alfred Sandström
DAL IFK Mora
04 DAL IFK Mora 42.99 PB
9 Anton Hermansson
DAL Hulåns IF
04 DAL Hulåns IF 43.01
10 Josef Malcher
UPP Alunda SK
04 UPP Alunda SK 43.84 PB
11 Anton Södergren
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 47.55
12 Hampus Gull-Åhlund
UPP Bålsta IK
04 UPP Bålsta IK 49.28 PB
P14 800 m
15/9 14:30
Poäng
1 Ludvig Jaasund
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 2:11.36 18.00 SB
2 Viktor Skoglund
STO Danderyds SK
04 STO Danderyds SK 2:11.73 17.00
3 Erik Skoglund
STO Danderyds SK
04 STO Danderyds SK 2:12.85 16.00 PB
4 Fabian Olin
STO Hässelby SK
04 STO Hässelby SK 2:16.94
5 Conor Hogan
STO Turebergs FK
04 STO Turebergs FK 2:19.74
6 Edvin Schön
UPP Gottsunda IF
04 UPP Gottsunda IF 2:19.95 15.00
7 Noel Edvinsson
VÄR IF Göta
04 VÄR IF Göta 2:20.30 14.00 SB
8 Daniel Moberg
VÄR IF Göta
04 VÄR IF Göta 2:20.39 13.00 SB
9 Josef Malcher
UPP Alunda SK
04 UPP Alunda SK 2:24.98 12.00
10 Hilding Viirman
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 2:26.04 PB
11 Axel Månsson
STO Hanvikens SK
04 STO Hanvikens SK 2:30.19
P14 2000 m
16/9 15:15
Poäng
1 Fabian Olin
STO Hässelby SK
04 STO Hässelby SK 6:30.46 18.00 PB
2 Edvin Schön
UPP Gottsunda IF
04 UPP Gottsunda IF 6:31.07 17.00 PB
3 Tobias Pettersson
STO Hammarby IF
04 STO Hammarby IF 6:35.04 16.00
4 Viktor Skoglund
STO Danderyds SK
04 STO Danderyds SK 6:54.80
5 Hilding Viirman
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 7:10.80 15.00 PB
6 Noel Edvinsson
VÄR IF Göta
04 VÄR IF Göta 7:13.81 14.00
7 Erik Lång
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 7:32.04 13.00
8 Axel Månsson
STO Hanvikens SK
04 STO Hanvikens SK 7:41.79
P14 1500 m hinder
Höjd: 76,2cm
15/9 18:15
Poäng
1 Tobias Pettersson
STO Hammarby IF
04 STO Hammarby IF 5:00.40 18.00 SB
2 Fabian Olin
STO Hässelby SK
04 STO Hässelby SK 5:03.05 17.00 PB
3 Edvin Schön
UPP Gottsunda IF
04 UPP Gottsunda IF 5:24.24 16.00
4 Hilding Viirman
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 5:42.16 15.00 PB
Viktor Skoglund
STO Danderyds SK
04 STO Danderyds SK DNF
P14 80 m häck Försök
Höjd: 84,0cm
16/9 10:00
Heat 1
Vind: -1.0
Poäng
1 Hugo Winther
STO Turebergs FK
04 STO Turebergs FK 12.17 q
2 Ludvig Jaasund
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 12.40 q
3 Lukas Forss
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 12.64 q
4 Love Lindström
VÄR IF Göta
04 VÄR IF Göta 13.23 q PB
5 Ivar Linder
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 14.63 q PB
6 Hampus Gull-Åhlund
UPP Bålsta IK
04 UPP Bålsta IK 15.64 q PB
Heat 2
Vind: -3.3
Poäng
1 Kristoffer Andersson
DAL Falu IK
04 DAL Falu IK 11.70 q PB
2 David Steinberg
STO Bromma IF
04 STO Bromma IF 12.93 q PB
3 Tim Engqvist
STO IFK Tumba
04 STO IFK Tumba 13.36 q
4 Elias Boman
STO Hässelby SK
04 STO Hässelby SK 13.68 q
5 David Höglund
STO Huddinge AIS
04 STO Huddinge AIS 14.37 q PB
6 Max Fors
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 14.93 q PB
P14 80 m häck
Höjd: 84,0cm
16/9 12:45
A-Final
Vind: -0.4
Poäng
1 Kristoffer Andersson
DAL Falu IK
04 DAL Falu IK 11.50 18.00 PB
2 Ludvig Jaasund
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 11.86 17.00
3 Hugo Winther
STO Turebergs FK
04 STO Turebergs FK 12.24 16.00
4 Lukas Forss
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 12.99 15.00
5 Love Lindström
VÄR IF Göta
04 VÄR IF Göta 13.05 14.00 PB
6 David Steinberg
STO Bromma IF
04 STO Bromma IF 14.22 13.00 PB
B-Final
Vind: -1.1
Poäng
1 Tim Engqvist
STO IFK Tumba
04 STO IFK Tumba 12.97
2 Elias Boman
STO Hässelby SK
04 STO Hässelby SK 13.35
3 Max Fors
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 14.23 12.00 PB
4 Hampus Gull-Åhlund
UPP Bålsta IK
04 UPP Bålsta IK 15.25 PB
Ivar Linder
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK DNS
David Höglund
STO Huddinge AIS
04 STO Huddinge AIS DNS
P14 300 m häck
Höjd: 76,2cm
15/9 16:30
A-Finaler
Poäng Tot. plac.
1 Ludvig Jaasund
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 42.05 18.00 1 PB
2 Hugo Winther
STO Turebergs FK
04 STO Turebergs FK 42.68 17.00 2 PB
3 Olle Billgren
STO Hellas FK
04 STO Hellas FK 43.07 16.00 3 PB
4 David Steinberg
STO Bromma IF
04 STO Bromma IF 44.19 4 PB
5 Erik Zetterlund
NÄR KFUM Örebro
04 NÄR KFUM Örebro 46.69 14.00 6 PB
6 Felix Johansson
STO Huddinge AIS
04 STO Huddinge AIS 47.05 7 PB
B-Finaler
Poäng Tot. plac.
1 Love Lindström
VÄR IF Göta
04 VÄR IF Göta 44.71 15.00 5
2 Lukas Forss
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 48.18 13.00 8
3 Conor Hogan
STO Turebergs FK
04 STO Turebergs FK 48.46 9
4 David Höglund
STO Huddinge AIS
04 STO Huddinge AIS 50.75 10
5 Joel Ekman
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 53.36 12.00 11
6 Hampus Gull-Åhlund
UPP Bålsta IK
04 UPP Bålsta IK 54.54 12 PB
Sammanställning
1 Ludvig Jaasund
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 42.05 PB
2 Hugo Winther
STO Turebergs FK
04 STO Turebergs FK 42.68 PB
3 Olle Billgren
STO Hellas FK
04 STO Hellas FK 43.07 PB
4 David Steinberg
STO Bromma IF
04 STO Bromma IF 44.19 PB
5 Love Lindström
VÄR IF Göta
04 VÄR IF Göta 44.71
6 Erik Zetterlund
NÄR KFUM Örebro
04 NÄR KFUM Örebro 46.69 PB
7 Felix Johansson
STO Huddinge AIS
04 STO Huddinge AIS 47.05 PB
8 Lukas Forss
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 48.18
9 Conor Hogan
STO Turebergs FK
04 STO Turebergs FK 48.46
10 David Höglund
STO Huddinge AIS
04 STO Huddinge AIS 50.75
11 Joel Ekman
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 53.36
12 Hampus Gull-Åhlund
UPP Bålsta IK
04 UPP Bålsta IK 54.54 PB
P14 4x80 m
16/9
Poäng
1 Stockholm Lag 1 P04
STO Stockholm
STO Stockholm 37.45 9.00
2 Stockholm Lag 2 P04
STO Stockholm
STO Stockholm 37.68
3 Uppland Lag 1 P04
UPP Uppland
UPP Uppland 39.52 8.00
4 Uppland Lag 2 P04
UPP Uppland
UPP Uppland 40.02
5 Värmland Lag 1 P04
VÄR Värmland
VÄR Värmland 40.03 7.00
6 Västmanland Lag 1 P04
VÄS Västmanland
VÄS Västmanland 43.2 6.00
P14 Höjd
15/9 14:30
Poäng
1 Melwin Lycke Holm
VÄR Kils AIK
04 VÄR Kils AIK 204 18.00 PB
2 Ludvig Jaasund
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 176 17.00
3 Rufus Arvén
STO AIK
04 STO AIK 170 16.00
4 Ludvig Granberg
STO Huddinge AIS
04 STO Huddinge AIS 167 15.00 =PB
5 Patrick Hopkins
UPP Alunda SK
04 UPP Alunda SK 161 14.00
6 Felix Johansson
STO Huddinge AIS
04 STO Huddinge AIS 161 PB
7 Omer Amir
STO Väsby IK
04 STO Väsby IK 158
8 Edvin Gustafsson
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 155 13.00
9 Erik Skoglund
STO Danderyds SK
04 STO Danderyds SK 152
10 Anton Hermansson
DAL Hulåns IF
04 DAL Hulåns IF 152 12.00 =PB
11 Ludvig Stenbäck
UPP Rånäs 4H
04 UPP Rånäs 4H 152 PB
12 Hugo Sturebrand
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 149 11.00 PB
13 Viktor Lundqvist
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 143
14 Anton Södergren
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 139
15 David Bäcklin Forsberg
UPP IFK Märsta
04 UPP IFK Märsta 135 =PB
127131135139143146149152155158161164167170173176179183190197204212
375 Edvin Gustafsson-------ooxo-xxx
107 Patrick Hopkins----oxoxooxoooxxx
197 Anton Hermansson---ooxooxxoxxx
381 Viktor Lundqvist--ooxxoxxx
101 Rufus Arvén--------ooxooxoxxoxxx
241 David Bäcklin Forsberg-oxxoxxx
318 Ludvig Stenbäckooooxoxoxxoxxoxxx
192 Felix Johansson--o--ooooxoxoxxx
419 Omer Amir------xoxxoxoxoxxx
452 Hugo Sturebrand-oooooxoxxx
188 Ludvig Granberg------oo-o-ooxxx
453 Anton Södergren-oxoxoxxx
440 Ludvig Jaasund------oo-o-o-ooxoxxx
129 Erik Skoglund--ooooxoxo-xxx
284 Melwin Lycke Holm----------o--o-o-oooxoxxx
P14 Stav
16/9 11:15
Poäng
1 Linus Jonsson
STO Hässelby SK
04 STO Hässelby SK 342 18.00 SB
2 Hugo Winther
STO Turebergs FK
04 STO Turebergs FK 332 17.00
3 Erik Zetterlund
NÄR KFUM Örebro
04 NÄR KFUM Örebro 312 16.00
4 Ludvig Jaasund
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 292 15.00
5 Eric Mathier
STO Huddinge AIS
04 STO Huddinge AIS 272
6 David Axelsson
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 242 14.00
7 Joel Ekman
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 242 13.00
8 Hugo Sturebrand
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 242 12.00
David Höglund
STO Huddinge AIS
04 STO Huddinge AIS x
202222242252262272282292302312322332342
202 Linus Jonsson-------oo-ooxo
363 David Axelssonoooxxx
191 David Höglundxxx
341 Hugo Winther----o-ooxxooxoxxoxxx
440 Ludvig Jaasund---oooooxxx
194 Eric Mathier-ooxoxxooxxx
371 Joel Ekmanoxoxoxxx
452 Hugo Sturebrandooxxoxxx
279 Erik Zetterlund----xxoxooooxxoxx-x
P14 Längd
16/9 13:30
Grupp 1
Poäng Tot. plac.
1 Melwin Lycke Holm
VÄR Kils AIK
04 VÄR Kils AIK 6.89 +1.3 18.00 1 PB
2 Kristoffer Andersson
DAL Falu IK
04 DAL Falu IK 6.48 +1.5 17.00 2 PB
3 Linus Jonsson
STO Hässelby SK
04 STO Hässelby SK 6.18 0.0 16.00 3 SB
4 Lucas Lindberg
STO Hässelby SK
04 STO Hässelby SK 5.93 +2.7 15.00 4
5 Kalle Aldskogius
STO Hammarby IF
04 STO Hammarby IF 5.60 -0.9 5
6 Olle Billgren
STO Hellas FK
04 STO Hellas FK 5.51 +0.1 7
7 Joel Borrman
STO Huddinge AIS
04 STO Huddinge AIS 5.15 +1.1 9
8 Adam. Löhr
UPP IFK Märsta
04 UPP IFK Märsta 5.11 +2.1 13.00 10
9 Alvin Reinebo
NÄR KFUM Örebro
04 NÄR KFUM Örebro 5.10 0.0 12.00 11 PB
10 Lukas Forss
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 5.10 0.0 12
11 Anton Hermansson
DAL Hulåns IF
04 DAL Hulåns IF 4.95 0.0 10.00 14 PB
12 Daniel Hedgilow
GÄS Valbo AIF
04 GÄS Valbo AIF 3.56 +0.8 7.00 23
123456
205 Lucas Lindberg5.31 0.04.92 0.03.47 +0.25.13 +0.65.63 +1.95.93 +2.7
373 Lukas Forss5.10 0.0x x
184 Joel Borrman5.15 +1.15.08 +1.25.02 0.0
273 Alvin Reinebo5.10 0.04.70 +1.24.65 0.0
182 Olle Billgren4.97 +1.45.00 0.05.47 0.05.18 +0.95.36 -0.45.51 +0.1
243 Adam. Löhr5.11 +2.15.03 +0.2x
163 Kalle Aldskogius5.32 +0.15.20 -0.7x 5.08 0.0- 5.60 -0.9
393 Daniel Hedgilow3.56 +0.8- -
284 Melwin Lycke Holm6.57 0.0x 6.64 +0.76.56 +1.5x 6.89 +1.3
148 Kristoffer Andersson4.42 +1.86.20 +1.26.38 +1.26.48 +1.56.12 +1.66.18 +0.3
202 Linus Jonsson6.18 0.0- - - -
197 Anton Hermansson4.51 +0.54.95 0.0x
Grupp 2
Poäng Tot. plac.
1 Patrick Hopkins
UPP Alunda SK
04 UPP Alunda SK 5.57 +0.4 14.00 6
2 Hugo Winther
STO Turebergs FK
04 STO Turebergs FK 5.43 0.0 8
3 Love Lindström
VÄR IF Göta
04 VÄR IF Göta 4.98 +1.2 11.00 13
4 Hadrian Hägg
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 4.93 0.0 15
5 Henrik Silva Skoog
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 4.90 0.0 9.00 16
6 Sebastian Jakobsson
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 4.83 0.0 8.00 17
7 David Bäcklin Forsberg
UPP IFK Märsta
04 UPP IFK Märsta 4.82 +1.6 18
8 Ludvig Stenbäck
UPP Rånäs 4H
04 UPP Rånäs 4H 4.46 -0.2 19
9 Lukas Söderlund
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 4.37 0.0 20
10 Joel Ekman
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 4.10 +1.1 21
11 Anton Södergren
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 3.89 +1.9 22
12 Melker Andersson
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 3.42 0.0 24
123456
451 Henrik Silva Skoog3.25 0.04.65 +1.44.90 0.0
453 Anton Södergren- 3.89 +1.93.81 0.0
318 Ludvig Stenbäck4.46 -0.2x 3.67 +1.4
341 Hugo Winther5.32 +0.65.25 +1.05.43 0.05.26 0.0- -
371 Joel Ekman4.10 +1.1x x
107 Patrick Hopkins4.84 -1.35.15 0.05.24 -0.55.57 +0.4x x
441 Sebastian Jakobsson4.74 -1.04.68 +0.14.83 0.0
241 David Bäcklin Forsberg4.82 +1.64.48 +0.5x
221 Love Lindström4.98 +1.2x x
376 Hadrian Hägg4.47 +0.64.63 +0.54.93 0.0
454 Lukas Söderlund- 4.37 0.04.37 0.0
428 Melker Andersson3.42 0.0- -
Sammanställning
1 Melwin Lycke Holm
VÄR Kils AIK
04 VÄR Kils AIK 6.89 PB
2 Kristoffer Andersson
DAL Falu IK
04 DAL Falu IK 6.48 PB
3 Linus Jonsson
STO Hässelby SK
04 STO Hässelby SK 6.18 SB
4 Lucas Lindberg
STO Hässelby SK
04 STO Hässelby SK 5.93
5 Kalle Aldskogius
STO Hammarby IF
04 STO Hammarby IF 5.60
6 Patrick Hopkins
UPP Alunda SK
04 UPP Alunda SK 5.57
7 Olle Billgren
STO Hellas FK
04 STO Hellas FK 5.51
8 Hugo Winther
STO Turebergs FK
04 STO Turebergs FK 5.43
9 Joel Borrman
STO Huddinge AIS
04 STO Huddinge AIS 5.15
10 Adam. Löhr
UPP IFK Märsta
04 UPP IFK Märsta 5.11
11 Alvin Reinebo
NÄR KFUM Örebro
04 NÄR KFUM Örebro 5.10 PB
12 Lukas Forss
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 5.10
13 Love Lindström
VÄR IF Göta
04 VÄR IF Göta 4.98
14 Anton Hermansson
DAL Hulåns IF
04 DAL Hulåns IF 4.95 PB
15 Hadrian Hägg
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 4.93
16 Henrik Silva Skoog
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 4.90
17 Sebastian Jakobsson
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 4.83
18 David Bäcklin Forsberg
UPP IFK Märsta
04 UPP IFK Märsta 4.82
19 Ludvig Stenbäck
UPP Rånäs 4H
04 UPP Rånäs 4H 4.46
20 Lukas Söderlund
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 4.37
21 Joel Ekman
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 4.10
22 Anton Södergren
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 3.89
23 Daniel Hedgilow
GÄS Valbo AIF
04 GÄS Valbo AIF 3.56
24 Melker Andersson
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 3.42
P14 Tresteg
15/9 18:00
Poäng
1 Melwin Lycke Holm
VÄR Kils AIK
04 VÄR Kils AIK 12.71 -1.9 18.00
2 Oscar Niklasson
STO Hanvikens SK
04 STO Hanvikens SK 12.21 +1.3 17.00
3 Patrick Hopkins
UPP Alunda SK
04 UPP Alunda SK 11.77 +0.7 16.00
4 Edvin Gustafsson
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 11.16 +2.4 15.00
5 Elias Boman
STO Hässelby SK
04 STO Hässelby SK 11.10 0.0 14.00
6 Joel Borrman
STO Huddinge AIS
04 STO Huddinge AIS 11.02 0.0
7 Josef Malcher
UPP Alunda SK
04 UPP Alunda SK 10.54 0.0
8 David Höglund
STO Huddinge AIS
04 STO Huddinge AIS 9.86 0.0
9 David Axelsson
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 9.13 -0.1
10 Henrik Silva Skoog
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 8.92 0.0 13.00
11 Eric Mathier
STO Huddinge AIS
04 STO Huddinge AIS 8.41 +1.4
Lukas Forss
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF x
123456
194 Eric Mathier8.19 0.0x 8.41 +1.4
191 David Höglund9.48 0.09.28 +1.99.59 -0.49.86 0.09.81 0.09.65 0.0
451 Henrik Silva Skoog8.92 0.0- -
363 David Axelsson7.80 +1.38.60 -0.29.13 -0.1
181 Oscar Niklasson11.92 +1.111.85 +0.312.21 +1.3- - -
110 Josef Malcher10.42 +0.910.08 0.010.41 0.010.02 0.010.05 -0.110.54 0.0
184 Joel Borrman10.57 +1.2x x 10.58 0.011.02 0.011.01 0.0
107 Patrick Hopkins10.15 -0.2x 10.88 0.010.82 +0.111.63 +0.311.77 +0.7
200 Elias Boman10.81 -1.110.78 -0.710.97 +0.310.74 0.011.10 0.010.82 0.0
375 Edvin Gustafsson11.16 +2.410.56 0.010.73 0.010.90 0.011.02 0.010.67 0.0
373 Lukas Forssx x x
284 Melwin Lycke Holm12.71 -1.912.56 0.012.05 0.0- - -
P14 Kula
Vikt: 4,0kg
16/9 14:00
Poäng
1 Oscar Niklasson
STO Hanvikens SK
04 STO Hanvikens SK 14.23 18.00
2 Adam Hellbom
DAL Falu IK
04 DAL Falu IK 12.61 17.00
3 Patrick Hopkins
UPP Alunda SK
04 UPP Alunda SK 11.87 16.00
4 Elias Boman
STO Hässelby SK
04 STO Hässelby SK 11.13 15.00
5 Filip Sundin
VÄR IF Göta
04 VÄR IF Göta 10.23 14.00
6 Max Fors
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 9.59 13.00
7 Hadrian Hägg
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 9.16
8 William Larsson
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 8.73 12.00
9 Alfred Sandström
DAL IFK Mora
04 DAL IFK Mora 8.28 11.00 PB
10 Daniel Hedgilow
GÄS Valbo AIF
04 GÄS Valbo AIF 7.59 10.00
11 Viktor Lundqvist
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 6.49
12 Adam. Löhr
UPP IFK Märsta
04 UPP IFK Märsta 6.28
13 Zakis S
VÄR Karlskoga FIF
04 VÄR Karlskoga FIF 5.29 9.00
123456
393 Daniel Hedgilow7.597.127.18
149 Adam Hellbom12.17x12.61x12.31x
443 William Larsson8.348.738.068.458.168.46
181 Oscar Niklasson12.1613.8913.7614.2314.1013.12
223 Filip Sundin9.909.9510.239.98x10.09
372 Max Fors9.429.59xx8.909.15
381 Viktor Lundqvist6.496.445.68
243 Adam. Löhrx6.28-
260 Zakis S5.29--
376 Hadrian Hägg8.348.078.659.168.13x
239 Alfred Sandström7.888.287.87
200 Elias Boman9.7810.7710.5211.139.4910.55
107 Patrick Hopkins10.91-11.8011.87x11.53
P14 Diskus
Vikt: 1,0kg
15/9 14:15
Poäng
1 Linus Jonsson
STO Hässelby SK
04 STO Hässelby SK 36.08 18.00
2 Filip Sundin
VÄR IF Göta
04 VÄR IF Göta 35.80 17.00 PB
3 Adam Hellbom
DAL Falu IK
04 DAL Falu IK 35.03 16.00 PB
4 Kalle Aldskogius
STO Hammarby IF
04 STO Hammarby IF 34.41 15.00
5 Max Fors
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 29.90 14.00
6 Adam Eriksson
STO Hanvikens SK
04 STO Hanvikens SK 26.94
7 Elias Boman
STO Hässelby SK
04 STO Hässelby SK 26.68
8 Anton Sörby
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 25.74 13.00
9 Edvin Gustafsson
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 25.46
10 Henrik Silva Skoog
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 25.07 12.00
11 Daniel Hedgilow
GÄS Valbo AIF
04 GÄS Valbo AIF 24.14 11.00
12 Hadrian Hägg
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 23.30
13 William Larsson
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 22.00 10.00
14 Sebastian Jakobsson
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 21.77
15 David Axelsson
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 19.22
16 Melker Andersson
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 17.89
17 Erik Lång
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 16.36
123456
428 Melker Andersson17.7617.8916.71
376 Hadrian Hägg23.3021.54x
149 Adam Hellbom30.6933.3628.4529.0035.0326.54
441 Sebastian Jakobsson21.77x20.40
163 Kalle Aldskogius31.73xxxx34.41
445 Erik Lång16.36x13.58
363 David Axelssonx19.22x
372 Max Fors29.5927.09xxx29.90
443 William Larssonx21.9922.00
200 Elias Bomanx24.8026.29xx26.68
451 Henrik Silva Skoogxx25.07
176 Adam Eriksson25.72x26.1726.9426.3726.53
375 Edvin Gustafsson25.46x20.14
223 Filip Sundinxx29.9635.8030.9035.34
202 Linus Jonssonx36.08xxx25.14
383 Anton Sörbyx25.74xx20.1722.31
393 Daniel Hedgilowx24.14x
P14 Slägga
Vikt: 4,0kg
16/9 09:00
Poäng
1 Oscar Niklasson
STO Hanvikens SK
04 STO Hanvikens SK 49.63 18.00
2 Anton Sörby
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 38.40 17.00
3 Linus Jonsson
STO Hässelby SK
04 STO Hässelby SK 35.53 16.00
4 Patrick Hopkins
UPP Alunda SK
04 UPP Alunda SK 34.77 15.00
5 Adam Hellbom
DAL Falu IK
04 DAL Falu IK 34.11 14.00
6 David Axelsson
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 29.19
7 Alfred Sandström
DAL IFK Mora
04 DAL IFK Mora 24.94 13.00
8 Filip Sundin
VÄR IF Göta
04 VÄR IF Göta 24.63 12.00
9 Daniel Hedgilow
GÄS Valbo AIF
04 GÄS Valbo AIF 23.69 11.00
10 Elias Boman
STO Hässelby SK
04 STO Hässelby SK 22.87
11 David Höglund
STO Huddinge AIS
04 STO Huddinge AIS 21.03
12 Hugo Sturebrand
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 19.89 10.00
13 William Larsson
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 19.82 9.00
14 Erik Lång
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 18.64
15 Henrik Silva Skoog
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 15.70
123456
239 Alfred Sandström22.4323.0324.94x24.9422.01
443 William Larsson19.8219.70x
107 Patrick Hopkins26.7028.9730.77x32.4334.77
181 Oscar Niklasson48.7349.6349.2248.2447.9448.93
202 Linus Jonsson33.72x31.5934.1935.53x
383 Anton Sörby37.7230.8638.4037.9038.0735.45
363 David Axelsson24.51xx27.1729.1929.11
191 David Höglund21.0318.25-
452 Hugo Sturebrandx19.2219.89
149 Adam Hellbomx29.40x32.93x34.11
451 Henrik Silva Skoog14.78x15.70
223 Filip Sundin19.7522.3524.6323.09x23.95
445 Erik Lång15.15x18.64
200 Elias Boman19.8322.87-
393 Daniel Hedgilow20.6421.6523.69
P14 Spjut
Vikt: 600g
15/9 11:30
Poäng
1 Linus Jonsson
STO Hässelby SK
04 STO Hässelby SK 45.46 18.00 PB
2 Filip Sundin
VÄR IF Göta
04 VÄR IF Göta 45.03 17.00 PB
3 Oscar Niklasson
STO Hanvikens SK
04 STO Hanvikens SK 42.70 16.00
4 Max Fors
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 39.76 15.00 PB
5 Kalle Aldskogius
STO Hammarby IF
04 STO Hammarby IF 38.13
6 Ludvig Wallén
STO Bromma IF
04 STO Bromma IF 33.03
7 Adam Eriksson
STO Hanvikens SK
04 STO Hanvikens SK 30.68
8 Olle Billgren
STO Hellas FK
04 STO Hellas FK 30.40 PB
9 David Axelsson
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 29.22 14.00 PB
10 Henrik Silva Skoog
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 26.71 13.00
11 Hugo Sturebrand
VÄS Västerås FK
04 VÄS Västerås FK 23.99 12.00
12 Alfred Sandström
DAL IFK Mora
04 DAL IFK Mora 23.75 11.00
13 Hampus Gull-Åhlund
UPP Bålsta IK
04 UPP Bålsta IK 22.45 PB
14 Viktor Lundqvist
UPP Upsala IF
04 UPP Upsala IF 18.82
123456
176 Adam Eriksson28.8030.6827.51--29.79
363 David Axelsson27.9428.9829.22
182 Olle Billgren26.9030.4028.90-x28.22
381 Viktor Lundqvist18.82x17.44
122 Ludvig Wallén31.9433.0332.4828.9232.4532.51
372 Max Fors38.3339.7639.4437.9737.99x
451 Henrik Silva Skoog26.4421.8126.71
239 Alfred Sandströmxx23.75
163 Kalle Aldskogius37.6737.0838.1333.4835.7537.48
223 Filip Sundinx42.8543.1345.0344.8844.56
202 Linus Jonsson40.8240.22x43.9945.4639.93
452 Hugo Sturebrand19.6120.9423.99
126 Hampus Gull-Åhlund22.45xx
181 Oscar Niklasson42.7039.08x42.7041.8441.95
P13 60 m Försök
15/9 12:00
Heat 1
Vind: -1.8
Poäng
1 Joel Enander
STO Täby IS
05 STO Täby IS 8.19 q
2 Vidar Lind
STO Hässelby SK
05 STO Hässelby SK 8.51 q
3 Oscar Sandgren
UPP Estuna IF
05 UPP Estuna IF 8.69 10.00
4 Albin Edgert
STO Täby IS
05 STO Täby IS 8.79
5 Johan Pellas
DAL Djurmo Sifferbo IF
05 DAL Djurmo Sifferbo IF 9.06 9.00
6 Mohamed Sheriff
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 9.25 8.00
Heat 2
Vind: -1.6
Poäng
1 Christoffer Bergkvist
STO Hanvikens SK
05 STO Hanvikens SK 8.25 q
2 Viktor Rahm
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 8.44 q
3 Leo Jordal
STO Huddinge AIS
05 STO Huddinge AIS 8.75
4 Gustav Almén
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 9.08
5 Max Titus
NÄR Frövi IK
05 NÄR Frövi IK 9.23 7.00
6 Thomas Wallentin
GOT Visby IF Gute
05 GOT Visby IF Gute 9.58 6.00
Heat 3
Vind: -2.6
Poäng
1 August Calles
STO IFK Lidingö
05 STO IFK Lidingö 8.24 q
2 Edvin Unger
STO IF Linnéa
05 STO IF Linnéa 8.43 q
3 Tim Forsberg
STO Huddinge AIS
05 STO Huddinge AIS 8.82
4 Benjamin Cefo
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 8.96
5 Axel Kullander
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 9.12 PB 9.119
6 Wilmer Daleskog
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 9.15 5.00
Heat 4
Vind: -1.9
Poäng
1 Elias Bouloussaa
STO IF Linnéa
05 STO IF Linnéa 8.03 q
2 Ethan Chalon
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 8.39 q PB
3 Gabriel Dag
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 8.42 q PB
4 Hampus Wiborg
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 9.27
5 Edvin Samulsson
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 9.31
Heat 5
Vind: -3.0
Poäng
1 Elias Sadek
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 8.31 q
2 Daniel Forsman
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 8.53 q
3 William Klacksell
SÖD Råby-Rekarne FIF
05 SÖD Råby-Rekarne FIF 9.12 4.00 9.111
4 William Lindgren
UPP Rånäs 4H
05 UPP Rånäs 4H 9.49
5 Theodor Holm
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 9.59
6 Noah Simonsson
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 9.62
Heat 6
Vind: -1.5
Poäng
1 Gustav Jonasson
VÄR Säffle FIK
05 VÄR Säffle FIK 8.21 q
2 William Brändeborn
SÖD Råby-Rekarne FIF
05 SÖD Råby-Rekarne FIF 8.63 3.00
3 Edwin Gyllander
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 8.94
4 Love Sällberg
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 9.30
5 Liam Helén
UPP Tierps IF
05 UPP Tierps IF 9.39
P13 60 m
15/9 15:00
A-Final
Vind: -1.2
Poäng
1 Gustav Jonasson
VÄR Säffle FIK
05 VÄR Säffle FIK 7.92 18.00
2 Elias Bouloussaa
STO IF Linnéa
05 STO IF Linnéa 7.99 17.00
3 Joel Enander
STO Täby IS
05 STO Täby IS 8.02 16.00
4 Christoffer Bergkvist
STO Hanvikens SK
05 STO Hanvikens SK 8.07 SB
5 August Calles
STO IFK Lidingö
05 STO IFK Lidingö 8.08 PB
6 Elias Sadek
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 8.22 15.00
B-Final
Vind: -2.8
Poäng
1 Gabriel Dag
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 8.50 14.00
2 Ethan Chalon
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 8.57 13.00 PB
3 Viktor Rahm
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 8.58 12.00
4 Edvin Unger
STO IF Linnéa
05 STO IF Linnéa 8.67
5 Vidar Lind
STO Hässelby SK
05 STO Hässelby SK 8.70
6 Daniel Forsman
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 8.75 11.00
P13 200 m
16/9 14:00
A-Finaler
Vind: -2.5
Poäng Tot. plac.
1 Elias Bouloussaa
STO IF Linnéa
05 STO IF Linnéa 25.61 18.00 1
2 Gustav Jonasson
VÄR Säffle FIK
05 VÄR Säffle FIK 26.23 16.00 3 PB
3 August Calles
STO IFK Lidingö
05 STO IFK Lidingö 26.72 15.00 4
4 Vidar Lind
STO Hässelby SK
05 STO Hässelby SK 27.66 6
5 Viktor Rahm
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 27.74 14.00 7
6 David Carlsson
STO Bromma IF
05 STO Bromma IF 28.27 10
B-Finaler
Vind: -1.6
Poäng Tot. plac.
1 Elias Sadek
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 26.17 17.00 2 PB
2 Christoffer Bergkvist
STO Hanvikens SK
05 STO Hanvikens SK 26.81 5 PB
3 Albin Gyhlenius
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 27.88 13.00 8 PB
4 Benjamin Cefo
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 28.31 11.00 11
5 Mikola Ahlgren
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 28.64 12 PB
6 Max Titus
NÄR Frövi IK
05 NÄR Frövi IK 29.30 9.00 14
C-Finaler
Vind: -1.5
Poäng Tot. plac.
1 Edwin Gyllander
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 29.61 16
2 Hampus Wiborg
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 29.99 17
3 Wilmer Daleskog
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 30.14 19 PB 30.135
4 Love Sällberg
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 30.37 21
5 Liam Helén
UPP Tierps IF
05 UPP Tierps IF 32.74 26
6 Alex Eriksson
UPP Alunda SK
05 UPP Alunda SK 33.14 28
D-Finaler
Vind: -1.2
Poäng Tot. plac.
1 Oscar Sandgren
UPP Estuna IF
05 UPP Estuna IF 29.13 10.00 13
2 Axel Kullander
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 30.14 8.00 18 30.134
3 Theodor Holm
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 31.07 22
4 Oscar Fock
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 31.46 24
5 William Lindgren
UPP Rånäs 4H
05 UPP Rånäs 4H 32.62 25
6 Thomas Wallentin
GOT Visby IF Gute
05 GOT Visby IF Gute 33.20 6.00 29
E-Finaler
Vind: -1.5
Poäng Tot. plac.
1 Ethan Chalon
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 28.12 12.00 9
2 Mio Sörling
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 29.54 15
3 Kiseri Ezuz
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 30.32 7.00 20
4 Edvin Samulsson
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 31.19 23
5 Julius Messering
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 32.82 27
Sammanställning
1 Elias Bouloussaa
STO IF Linnéa
05 STO IF Linnéa 25.61
2 Elias Sadek
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 26.17 PB
3 Gustav Jonasson
VÄR Säffle FIK
05 VÄR Säffle FIK 26.23 PB
4 August Calles
STO IFK Lidingö
05 STO IFK Lidingö 26.72
5 Christoffer Bergkvist
STO Hanvikens SK
05 STO Hanvikens SK 26.81 PB
6 Vidar Lind
STO Hässelby SK
05 STO Hässelby SK 27.66
7 Viktor Rahm
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 27.74
8 Albin Gyhlenius
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 27.88 PB
9 Ethan Chalon
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 28.12
10 David Carlsson
STO Bromma IF
05 STO Bromma IF 28.27
11 Benjamin Cefo
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 28.31
12 Mikola Ahlgren
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 28.64 PB
13 Oscar Sandgren
UPP Estuna IF
05 UPP Estuna IF 29.13
14 Max Titus
NÄR Frövi IK
05 NÄR Frövi IK 29.30
15 Mio Sörling
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 29.54
16 Edwin Gyllander
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 29.61
17 Hampus Wiborg
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 29.99
18 Axel Kullander
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 30.14 30.134
19 Wilmer Daleskog
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 30.14 PB 30.135
20 Kiseri Ezuz
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 30.32
21 Love Sällberg
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 30.37
22 Theodor Holm
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 31.07
23 Edvin Samulsson
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 31.19
24 Oscar Fock
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 31.46
25 William Lindgren
UPP Rånäs 4H
05 UPP Rånäs 4H 32.62
26 Liam Helén
UPP Tierps IF
05 UPP Tierps IF 32.74
27 Julius Messering
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 32.82
28 Alex Eriksson
UPP Alunda SK
05 UPP Alunda SK 33.14
29 Thomas Wallentin
GOT Visby IF Gute
05 GOT Visby IF Gute 33.20
P13 600 m
15/9 14:00
Heat 1
Poäng Tot. plac.
1 Jacob Nilsson
STO Spårvägens FK
05 STO Spårvägens FK 1:49.08 9
2 Benjamin Cefo
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 1:49.70 11
3 Kiseri Ezuz
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 1:55.94 12.00 13
4 Gustav Rydåker
UPP Alunda SK
05 UPP Alunda SK 1:59.31 11.00 14 PB
5 Albin Bolund
UPP Gottsunda IF
05 UPP Gottsunda IF 1:59.33 10.00 15 PB
6 Edvin Samulsson
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 1:59.58 16
7 Melker Lidholt
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 2:00.62 9.00 17
8 Samuel Gustafsson
VÄR Säffle FIK
05 VÄR Säffle FIK 2:00.71 8.00 18
9 Julius Messering
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 2:01.29 19
10 Theodor Holm
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 2:02.39 20
Heat 2
Poäng Tot. plac.
1 Victor Törnström
STO Danderyds SK
05 STO Danderyds SK 1:39.33 18.00 1 PB
2 Mio Sörling
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 1:40.99 17.00 2
3 Gustav Sandkvist
STO IF Triangeln
05 STO IF Triangeln 1:41.40 16.00 3
4 Fabian Mix
STO Täby IS
05 STO Täby IS 1:41.46 4
5 Olle Skymne
STO Hässelby SK
05 STO Hässelby SK 1:43.53 5 SB
6 Elias Sadek
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 1:46.05 15.00 6
7 Mikola Ahlgren
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 1:46.53 14.00 7 PB
8 Markus Andersson
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 1:46.88 13.00 8 PB
9 Tim Forsberg
STO Huddinge AIS
05 STO Huddinge AIS 1:49.40 10
10 Gabriel Akkurt
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 1:51.79 12
Sammanställning
1 Victor Törnström
STO Danderyds SK
05 STO Danderyds SK 1:39.33 PB
2 Mio Sörling
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 1:40.99
3 Gustav Sandkvist
STO IF Triangeln
05 STO IF Triangeln 1:41.40
4 Fabian Mix
STO Täby IS
05 STO Täby IS 1:41.46
5 Olle Skymne
STO Hässelby SK
05 STO Hässelby SK 1:43.53 SB
6 Elias Sadek
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 1:46.05
7 Mikola Ahlgren
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 1:46.53 PB
8 Markus Andersson
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 1:46.88 PB
9 Jacob Nilsson
STO Spårvägens FK
05 STO Spårvägens FK 1:49.08
10 Tim Forsberg
STO Huddinge AIS
05 STO Huddinge AIS 1:49.40
11 Benjamin Cefo
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 1:49.70
12 Gabriel Akkurt
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 1:51.79
13 Kiseri Ezuz
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 1:55.94
14 Gustav Rydåker
UPP Alunda SK
05 UPP Alunda SK 1:59.31 PB
15 Albin Bolund
UPP Gottsunda IF
05 UPP Gottsunda IF 1:59.33 PB
16 Edvin Samulsson
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 1:59.58
17 Melker Lidholt
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 2:00.62
18 Samuel Gustafsson
VÄR Säffle FIK
05 VÄR Säffle FIK 2:00.71
19 Julius Messering
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 2:01.29
20 Theodor Holm
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 2:02.39
P13 1500 m
16/9 15:00
Poäng
1 Mio Sörling
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 5:04.79 18.00
2 Anton Eklind
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 5:05.29 17.00
3 Markus Andersson
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 5:11.17 16.00
4 Benjamin Grahm
STO Bromma IF
05 STO Bromma IF 5:18.92 15.00
5 Gabriel Akkurt
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 5:26.08 14.00
6 Julius Messering
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 5:28.82 13.00
7 Samuel Gustafsson
VÄR Säffle FIK
05 VÄR Säffle FIK 5:31.75 12.00
8 Albin Bolund
UPP Gottsunda IF
05 UPP Gottsunda IF 5:33.70 11.00 PB
9 Edvin Samulsson
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 5:35.27 10.00
P13 60 m häck Försök
Höjd: 76.2cm
16/9 09:30
Heat 1
Vind: -1.2
Poäng
1 Joel Enander
STO Täby IS
05 STO Täby IS 9.63 q PB
2 Viggo Stridh
STO Täby IS
05 STO Täby IS 10.13 q PB
3 Erik Larripa Taxell
STO Hässelby SK
05 STO Hässelby SK 10.16 q
4 Kiseri Ezuz
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 11.67 12.00 PB
5 Rasmus Berg
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 11.73 11.00 PB
6 Love Sällberg
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 11.93 PB
Heat 2
Vind: -1.9
Poäng
1 David Carlsson
STO Bromma IF
05 STO Bromma IF 9.84 q PB
2 Elis Gemzell
UPP Tierps IF
05 UPP Tierps IF 10.74 q
3 Joel Holst
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 10.85 q PB
4 Daniel Forsman
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 11.12 q PB
5 Olle Skymne
STO Hässelby SK
05 STO Hässelby SK 11.32 q
6 Alex Eriksson
UPP Alunda SK
05 UPP Alunda SK 12.07 PB
Heat 3
Vind: -1.3
Poäng
1 Elias Bouloussaa
STO IF Linnéa
05 STO IF Linnéa 10.10 q
2 Albin Edgert
STO Täby IS
05 STO Täby IS 10.27 q
3 Benjamin Cefo
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 11.00 q PB
4 Axel Nilsson
UPP Bålsta IK
05 UPP Bålsta IK 11.17 q PB
5 Thomas Wallentin
GOT Visby IF Gute
05 GOT Visby IF Gute 11.92 10.00 PB
6 Axel Gustavsson
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 12.27
P13 60 m häck
Höjd: 76.2cm
16/9 12:00
A-Final
Vind: -1.3
Poäng
1 Joel Enander
STO Täby IS
05 STO Täby IS 9.57 18.00 PB
2 David Carlsson
STO Bromma IF
05 STO Bromma IF 9.75 17.00 PB
3 Elias Bouloussaa
STO IF Linnéa
05 STO IF Linnéa 9.80
4 Viggo Stridh
STO Täby IS
05 STO Täby IS 10.31 PB
5 Albin Edgert
STO Täby IS
05 STO Täby IS 10.60
6 Erik Larripa Taxell
STO Hässelby SK
05 STO Hässelby SK 14.60
B-Final
Vind: 0.0
Poäng
1 Elis Gemzell
UPP Tierps IF
05 UPP Tierps IF 10.59 16.00
2 Benjamin Cefo
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 10.68 15.00 PB
3 Joel Holst
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 10.87 14.00 PB
4 Olle Skymne
STO Hässelby SK
05 STO Hässelby SK 11.32
5 Axel Nilsson
UPP Bålsta IK
05 UPP Bålsta IK 11.41 13.00 PB
Daniel Forsman
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta DNS
P13 200 m häck
Höjd: 68,6cm
15/9 17:15
A-Finaler
Vind: -1.4
Poäng Tot. plac.
1 Joel Enander
STO Täby IS
05 STO Täby IS 28.21 18.00 1
2 Lucas Törnström
STO Danderyds SK
05 STO Danderyds SK 29.50 17.00 2
3 Albin Gyhlenius
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 29.56 16.00 3 PB
4 Axel Nilsson
UPP Bålsta IK
05 UPP Bålsta IK 31.56 14.00 6
5 Markus Andersson
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 32.79 11.00 9
B-Finaler
Vind: -1.1
Poäng Tot. plac.
1 Anton Eklind
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 29.91 15.00 4
2 William Lindberg
STO Täby IS
05 STO Täby IS 31.39 5 SB
3 Joel Holst
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 31.79 13.00 7
4 Love Sällberg
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 32.30 12.00 8
5 Albin Bolund
UPP Gottsunda IF
05 UPP Gottsunda IF 37.70 10.00 10
Sammanställning
1 Joel Enander
STO Täby IS
05 STO Täby IS 28.21
2 Lucas Törnström
STO Danderyds SK
05 STO Danderyds SK 29.50
3 Albin Gyhlenius
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 29.56 PB
4 Anton Eklind
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 29.91
5 William Lindberg
STO Täby IS
05 STO Täby IS 31.39 SB
6 Axel Nilsson
UPP Bålsta IK
05 UPP Bålsta IK 31.56
7 Joel Holst
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 31.79
8 Love Sällberg
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 32.30
9 Markus Andersson
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 32.79
10 Albin Bolund
UPP Gottsunda IF
05 UPP Gottsunda IF 37.70
P13 5x60 m
16/9
A-Finaler
Poäng Tot. plac.
1 Stockholm Lag 1 P05
STO Stockholm
STO Stockholm 38.14 9.00 1
2 Västmanland Lag 1 P05
VÄS Västmanland
VÄS Västmanland 40.69 8.00 3
3 Närke Lag 1 P05
NÄR Närke
NÄR Närke 41.75 7.00 4
4 Värmland Lag 1 P05
VÄR Värmland
VÄR Värmland 50.69 6.00 5
Uppland Lag 1 P05
UPP Uppland
UPP Uppland DQ
B-Finaler
Poäng Tot. plac.
1 Stockholm Lag 2 P05
STO Stockholm
STO Stockholm 40.17 2
Gästrikland Lag 1 P05
GÄS Gästrikland
GÄS Gästrikland DQ
Uppland Lag 2 P05
UPP Uppland
UPP Uppland DQ
Gästrikland Lag 2 P05
GÄS Gästrikland
GÄS Gästrikland DQ
Sammanställning
1 Stockholm Lag 1 P05
STO Stockholm
STO Stockholm 38.14
2 Stockholm Lag 2 P05
STO Stockholm
STO Stockholm 40.17
3 Västmanland Lag 1 P05
VÄS Västmanland
VÄS Västmanland 40.69
4 Närke Lag 1 P05
NÄR Närke
NÄR Närke 41.75
5 Värmland Lag 1 P05
VÄR Värmland
VÄR Värmland 50.69
Uppland Lag 1 P05
UPP Uppland
UPP Uppland DQ
Gästrikland Lag 1 P05
GÄS Gästrikland
GÄS Gästrikland DQ
Uppland Lag 2 P05
UPP Uppland
UPP Uppland DQ
Gästrikland Lag 2 P05
GÄS Gästrikland
GÄS Gästrikland DQ
P13 Höjd
15/9 17:15
Poäng
1 Tirachai Phosri
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 170 18.00
2 Mikola Ahlgren
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 154 17.00
3 Albin Gyhlenius
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 154 16.00 PB
4 Edvin Unger
STO IF Linnéa
05 STO IF Linnéa 154 15.00
5 Joel Enander
STO Täby IS
05 STO Täby IS 154 14.00
6 Viggo Stridh
STO Täby IS
05 STO Täby IS 154 PB
7 William Lindberg
STO Täby IS
05 STO Täby IS 148
8 Gustav Jonasson
VÄR Säffle FIK
05 VÄR Säffle FIK 145 13.00
9 Viam Assadi
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 145 12.00 PB
10 Rasmus Berg
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 142 11.00
11 Joel Holst
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 139 SB
12 Albin Edgert
STO Täby IS
05 STO Täby IS 139 =SB
=13 Samuel Gustafsson
VÄR Säffle FIK
05 VÄR Säffle FIK 135 9.00
=13 Alfons Elmgren-Hallinger
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 135 9.00
=13 Alex Eriksson
UPP Alunda SK
05 UPP Alunda SK 135 9.00
16 Melker Lidholt
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 135
17 Oscar Fock
UPP Upsala IF
05 UPP Upsala IF 135 7.00
18 Max Titus
NÄR Frövi IK
05 NÄR Frövi IK 131
19 Axel Gustavsson
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 131
20 Axel Kullander
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 127
21 Thomas Wallentin
GOT Visby IF Gute
05 GOT Visby IF Gute 122 6.00
117122127131135139142145148151154157162170175
323 Samuel Gustafssonoooooxxx
416 Thomas Wallentinooxxx
346 Albin Edgert-oooxoxoxxx
324 Gustav Jonasson---ooxooxoxxx
264 Alfons Elmgren-Hallinger--oooxxx
151 Max Titus-oooxxx
390 Rasmus Berg----oxxooxxx
357 Viggo Stridh----ooxoxooxoxxoxxx
392 Axel Gustavsson--oxoxxx
438 Joel Holst--oooxoxxx
429 Viam Assadi--oxoooxoxoxxx
266 Albin Gyhlenius--oooooooxoxoxxx
217 Axel Kullanderooxxoxxx
424 Mikola Ahlgren----oooooxxooxxx
226 Edvin Unger----oooooxxoxoxxx
104 Alex Eriksson--oooxxx
347 Joel Enander----oooooxoxxoxxx
469 Oscar Fockooxooxxoxxx
402 Tirachai Phosri-----------ooxoxxx
352 William Lindberg------xoxoxoxxx
219 Melker Lidholt-xooooxxx
P13 Stav
16/9 09:00
Poäng
1 Axel Nilsson
UPP Bålsta IK
05 UPP Bålsta IK 282 18.00 SB
2 Viktor Rahm
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 272 17.00
3 Adrian Siwek
SÖD Nyköpings BIS
05 SÖD Nyköpings BIS 272 16.00
4 Viggo Stridh
STO Täby IS
05 STO Täby IS 272 15.00 PB
5 Alfons Elmgren-Hallinger
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 262 14.00 PB
6 Albin Gyhlenius
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 262 13.00 PB
7 Victor Törnström
STO Danderyds SK
05 STO Danderyds SK 252 12.00
8 Lucas Törnström
STO Danderyds SK
05 STO Danderyds SK 242
9 Elis Gemzell
UPP Tierps IF
05 UPP Tierps IF 242 11.00
10 Erik Larripa Taxell
STO Hässelby SK
05 STO Hässelby SK 232
11 Noah Simonsson
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 182
12 Julius Messering
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 182 10.00
182202222232242252262272282300
266 Albin Gyhlenius---oxooxoxxx
203 Erik Larripa Taxell-oxooxxx
357 Viggo Stridh---o-ooxxoxxx
131 Lucas Törnström--ooxxoxxx
275 Noah Simonssonoxxx
264 Alfons Elmgren-Hallinger---oxoooxxx
132 Victor Törnström--oooxoxxx
448 Viktor Rahm--ooooooxxx
127 Axel Nilsson-----o-oxoxxx
333 Elis Gemzelloxoooxxoxxx
399 Julius Messeringxoxxx
301 Adrian Siwek------xxooxxx
P13 Längd
Hoppzon
16/9 11:45
Grupp 1
Poäng Tot. plac.
1 Christoffer Bergkvist
STO Hanvikens SK
05 STO Hanvikens SK 5.65 +1.2 17.00 2 PB
2 Gabriel Dag
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 5.49 +3.8 16.00 3
3 August Calles
STO IFK Lidingö
05 STO IFK Lidingö 5.36 0.0 15.00 4
4 Mikola Ahlgren
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 5.20 0.0 14.00 6 SB
5 Niklas Lundahl
STO Väsby IK
05 STO Väsby IK 5.18 +1.4 7 PB
6 William Brändeborn
SÖD Råby-Rekarne FIF
05 SÖD Råby-Rekarne FIF 4.98 0.0 13.00 9
7 Tim Forsberg
STO Huddinge AIS
05 STO Huddinge AIS 4.72 -1.4 11
8 Elias Sadek
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 4.68 -1.5 11.00 13 PB
9 Max Titus
NÄR Frövi IK
05 NÄR Frövi IK 4.61 +0.9 9.00 15 PB
10 Rasmus Berg
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 4.38 0.0 18
11 Axel Kullander
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 4.31 0.0 7.00 19
12 Edwin Gyllander
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 4.27 0.0 6.00 21
13 Johan Runesson
NÄR Fjugesta IF
05 NÄR Fjugesta IF 4.27 +1.5 22
14 Hampus Wiborg
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 4.23 +0.9 23
15 William Klacksell
SÖD Råby-Rekarne FIF
05 SÖD Råby-Rekarne FIF 4.07 +1.6 29
16 Axel Gustavsson
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 4.03 +2.3 31
17 Mohamed Sheriff
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 3.97 -0.9 32
18 Alfons Elmgren-Hallinger
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 3.46 0.0 35
123456
390 Rasmus Berg4.27 -0.74.08 -1.14.38 0.0
217 Axel Kullander4.29 +1.94.31 0.04.19 0.0
175 Christoffer Bergkvist4.82 +0.94.89 -0.15.17 +0.65.32 -0.65.58 +2.15.65 +1.2
150 Johan Runesson4.07 0.04.23 +1.64.27 +1.5
304 William Brändeborn4.98 0.04.70 -0.54.07 +2.9
407 Mohamed Sheriff3.74 -0.33.69 -1.13.97 -0.9
420 Niklas Lundahl4.94 +1.94.97 -0.75.01 0.05.18 +1.45.09 +3.1-
267 Edwin Gyllanderx 4.27 0.04.25 +0.3
278 Hampus Wiborg4.20 0.04.11 0.04.23 +0.9
230 August Calles4.76 -1.15.23 -0.35.05 +1.45.36 0.04.68 +0.15.25 0.0
405 Elias Sadek4.68 -1.54.63 0.04.55 +2.0
392 Axel Gustavsson4.00 +0.43.89 -0.74.03 +2.3
151 Max Titus4.04 +1.74.32 +0.34.61 +0.9
308 William Klacksell4.07 +1.6x 4.02 +1.7
424 Mikola Ahlgren4.84 -0.44.67 +0.95.14 0.05.14 +3.25.20 0.05.20 +2.2
186 Tim Forsberg4.69 0.04.72 -1.4x
431 Gabriel Dag5.38 +0.85.35 0.0- 5.17 +0.85.33 +1.05.49 +3.8
264 Alfons Elmgren-Hallinger3.46 0.0x x
Grupp 2
Poäng Tot. plac.
1 Tirachai Phosri
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 5.78 +1.2 18.00 1
2 Edvin Unger
STO IF Linnéa
05 STO IF Linnéa 5.25 0.0 5
3 Leo Jordal
STO Huddinge AIS
05 STO Huddinge AIS 5.06 +0.8 8
4 Benjamin Cefo
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 4.77 +1.3 10
5 Elis Gemzell
UPP Tierps IF
05 UPP Tierps IF 4.72 +1.7 12.00 12
6 Viktor Lögdahl
SÖD Råby-Rekarne FIF
05 SÖD Råby-Rekarne FIF 4.63 +0.4 10.00 14
7 Oscar Sandgren
UPP Estuna IF
05 UPP Estuna IF 4.52 -0.5 8.00 16
8 Markus Andersson
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 4.49 -0.3 17
9 William Lindgren
UPP Rånäs 4H
05 UPP Rånäs 4H 4.31 -1.3 20
10 Viam Assadi
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 4.17 +1.3 24
11 Liam Helén
UPP Tierps IF
05 UPP Tierps IF 4.16 +1.2 25
12 Mio Sörling
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 4.14 -1.4 26
13 Johan Pellas
DAL Djurmo Sifferbo IF
05 DAL Djurmo Sifferbo IF 4.10 +0.3 5.00 27 PB
14 Noah Simonsson
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 4.09 +1.3 28
15 Edvin Samulsson
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 4.06 0.0 30
16 Theodor Holm
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 3.84 +1.2 33
17 Melker Lidholt
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 3.82 +1.0 4.00 34
123456
333 Elis Gemzell4.41 +1.6- 4.72 +1.7
226 Edvin Unger4.91 +0.94.74 +0.15.06 +1.65.25 0.0x 5.09 +0.7
275 Noah Simonssonx x 4.09 +1.3
277 Mio Sörling4.11 0.03.95 -0.24.14 -1.4
394 Theodor Holm3.84 +1.23.68 -0.33.80 +0.2
334 Liam Helén4.02 +0.14.16 +1.24.14 +0.2
138 Johan Pellas4.10 +0.34.09 +1.24.05 +0.2
430 Benjamin Cefo4.45 -0.8- 4.77 +1.3
193 Leo Jordal4.78 +0.54.80 +0.35.06 +0.84.76 0.04.83 +0.94.84 +0.7
427 Markus Andersson4.49 -0.34.24 -2.44.37 +1.3
402 Tirachai Phosri5.44 +0.65.50 -0.55.60 +1.75.63 +2.05.72 +1.95.78 +1.2
219 Melker Lidholt3.82 +1.03.75 0.0x
316 William Lindgren4.31 -1.34.22 +0.14.20 0.0
406 Edvin Samulsson4.00 +0.84.06 0.03.87 0.0
147 Oscar Sandgren4.40 +0.34.52 -0.54.36 -0.3
309 Viktor Lögdahl4.63 +0.44.59 +0.74.39 +1.3
429 Viam Assadi3.95 -1.13.26 -1.94.17 +1.3
Sammanställning
1 Tirachai Phosri
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 5.78
2 Christoffer Bergkvist
STO Hanvikens SK
05 STO Hanvikens SK 5.65 PB
3 Gabriel Dag
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 5.49
4 August Calles
STO IFK Lidingö
05 STO IFK Lidingö 5.36
5 Edvin Unger
STO IF Linnéa
05 STO IF Linnéa 5.25
6 Mikola Ahlgren
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 5.20 SB
7 Niklas Lundahl
STO Väsby IK
05 STO Väsby IK 5.18 PB
8 Leo Jordal
STO Huddinge AIS
05 STO Huddinge AIS 5.06
9 William Brändeborn
SÖD Råby-Rekarne FIF
05 SÖD Råby-Rekarne FIF 4.98
10 Benjamin Cefo
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 4.77
11 Tim Forsberg
STO Huddinge AIS
05 STO Huddinge AIS 4.72
12 Elis Gemzell
UPP Tierps IF
05 UPP Tierps IF 4.72
13 Elias Sadek
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 4.68 PB
14 Viktor Lögdahl
SÖD Råby-Rekarne FIF
05 SÖD Råby-Rekarne FIF 4.63
15 Max Titus
NÄR Frövi IK
05 NÄR Frövi IK 4.61 PB
16 Oscar Sandgren
UPP Estuna IF
05 UPP Estuna IF 4.52
17 Markus Andersson
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 4.49
18 Rasmus Berg
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 4.38
19 Axel Kullander
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 4.31
20 William Lindgren
UPP Rånäs 4H
05 UPP Rånäs 4H 4.31
21 Edwin Gyllander
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 4.27
22 Johan Runesson
NÄR Fjugesta IF
05 NÄR Fjugesta IF 4.27
23 Hampus Wiborg
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 4.23
24 Viam Assadi
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 4.17
25 Liam Helén
UPP Tierps IF
05 UPP Tierps IF 4.16
26 Mio Sörling
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 4.14
27 Johan Pellas
DAL Djurmo Sifferbo IF
05 DAL Djurmo Sifferbo IF 4.10 PB
28 Noah Simonsson
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 4.09
29 William Klacksell
SÖD Råby-Rekarne FIF
05 SÖD Råby-Rekarne FIF 4.07
30 Edvin Samulsson
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 4.06
31 Axel Gustavsson
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 4.03
32 Mohamed Sheriff
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 3.97
33 Theodor Holm
GÄS Valbo AIF
05 GÄS Valbo AIF 3.84
34 Melker Lidholt
VÄR IF Göta
05 VÄR IF Göta 3.82
35 Alfons Elmgren-Hallinger
NÄR KFUM Örebro
05 NÄR KFUM Örebro 3.46
P13 Tresteg
Hoppzon
15/9 11:30
Poäng
1 Joel Enander
STO Täby IS
05 STO Täby IS 11.70 +1.0 18.00 PB
2 Christoffer Bergkvist
STO Hanvikens SK
05 STO Hanvikens SK 11.59 -0.2 17.00 PB
3 Jacob Nilsson
STO Spårvägens FK
05 STO Spårvägens FK 11.12 +0.5 PB
4 Mikola Ahlgren
VÄS Västerås FK
05 VÄS Västerås FK 10.86 +0.8 16.00
5 Lucas Törnström
STO Danderyds SK
05 STO Danderyds SK 10.85 +1.3 PB
6 Adrian Siwek
SÖD Nyköpings BIS
05 SÖD Nyköpings BIS 10.25 N/A 15.00
7 Elis Gemzell
UPP Tierps IF
05 UPP Tierps IF 10.18 +0.2 14.00 SB
8 Viggo Stridh
STO Täby IS
05 STO Täby IS 10.15 +1.8