Resultater KA 2-spelen

Sunnahallen, Karlskrona   2022-01-15 - 2022-01-16

Arrangör: KA 2 IF Tävlingsledare: Mikael Hofström Senast uppdaterad: 2022-01-21 21:26:59
2022-01-15 2022-01-16 Alla dagar
Kvinnor 60 m
16/1 11:40
1 Linnéa Agefjäll
Kalmar SK
97 Kalmar SK 8.06
2 Freja Strenius
KA2 IF
06 KA2 IF 8.23 PB
3 Dilek Özgür
Åhus FIK
03 Åhus FIK 8.50 PB
4 Hanna Hertzberg
KA2 IF
06 KA2 IF 8.71
5 Tea Kruse-Persson
Åhus FIK
06 Åhus FIK 8.72 PB
6 Alva Ardegård
FIF Gnistan
06 FIF Gnistan 9.03
7 Ebba Michelsberg
FIF Gnistan
06 FIF Gnistan 9.07
8 Kristina Ponting
IF UDD
61 IF UDD 18.71
Kvinnor 200 m
16/1 13:10
1 Jonna Lindéen
Kalmar SK
96 Kalmar SK 25.61
2 Dilek Özgür
Åhus FIK
03 Åhus FIK 28.51
3 Tea Kruse-Persson
Åhus FIK
06 Åhus FIK 29.35
4 Kristina Ponting
IF UDD
61 IF UDD 1:05.82
Kvinnor 400 m
16/1 14:30
A-Final
Tot. plac.
1 Hilda Lindell
KA2 IF
04 KA2 IF 59.83 1
2 Emma-Lisa Johansson
KA2 IF
06 KA2 IF 1:03.02 2
3 Louice Holgersson
KA2 IF
06 KA2 IF 1:09.13 4
B-Final
Tot. plac.
1 Olivia Hansén
IF UDD
06 IF UDD 1:08.39 3
2 Alva Ardegård
FIF Gnistan
06 FIF Gnistan 1:10.30 5
Sammanställning
Plac. Res.
1 Hilda Lindell
KA2 IF
04 KA2 IF 59.83
2 Emma-Lisa Johansson
KA2 IF
06 KA2 IF 1:03.02
3 Olivia Hansén
IF UDD
06 IF UDD 1:08.39
4 Louice Holgersson
KA2 IF
06 KA2 IF 1:09.13
5 Alva Ardegård
FIF Gnistan
06 FIF Gnistan 1:10.30
Kvinnor 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 800 m

Kvinnor 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 3000 m

Kvinnor 60 m häck
Höjd: 84,0cm
16/1 10:30
1 Elin Lindeblad
Kalmar SK
95 Kalmar SK 8.39 PB
2 Lovisa Karlsson
Högby IF
00 Högby IF 8.41
3 Jonna Lindéen
Kalmar SK
96 Kalmar SK 8.51 PB
Kvinnor Höjd
15/1 14:30
1 Tilde Persson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 165
2 Johanna Persson
Simrishamns AIF
03 Simrishamns AIF 152
3 Tea Kruse-Persson
Åhus FIK
06 Åhus FIK 138
138143148152156159162165168
Johanna Persson-oxoxoxxx
Tilde Persson-oooxoooxxoxxx
Tea Kruse-Perssonoxxx
Kvinnor Stav
16/1 10:45
1 Sandra Alvero
IFK Växjö
01 IFK Växjö 385
2 Leonie Mörstam
IFK Växjö
06 IFK Växjö 350 PB
3 Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF 340
4 Ellida Stengård
KA2 IF
05 KA2 IF 330
5 Freja Strenius
KA2 IF
06 KA2 IF 290
6 Ellen Rosenberg
IFK Växjö
06 IFK Växjö 270
240250260270280290300310320330340350360370385400
Sandra Alvero-----------xxo-xooxxx
Ellen Rosenbergoooxoxxx
Ellida Stengård-----ooxoxooxxx
Izabella Olofsson-----oooooxxoxxx
Freja Strenius--ooooxxx
Leonie Mörstam-------ooxxooxoxxx
Kvinnor Längd
16/1 10:00
1 Hilda Lindell
KA2 IF
04 KA2 IF 5.05
2 Saga Plessen
KA2 IF
04 KA2 IF 4.73
3 Hanna Hertzberg
KA2 IF
06 KA2 IF 4.51
4 Ebba Michelsberg
FIF Gnistan
06 FIF Gnistan 4.06
123456
Ebba Michelsberg3.823.44x3.90x4.06
Hilda Lindellxx5.055.01xx
Hanna Hertzberg4.454.514.464.474.464.38
Saga Plessen4.733.152.89xx4.70
Kvinnor Tresteg
15/1 13:00
1 Klara Ekelund
KA2 IF
99 KA2 IF 10.93
2 Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 10.88
3 Linnea Algotsson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 10.83 =PB
4 Saga Plessen
KA2 IF
04 KA2 IF 10.51
5 Amanda Cederlöf
IFK Växjö
05 IFK Växjö 10.15 PB
123456
Ronja Rickardssonx10.4110.7910.60x10.88
Saga Plessen10.0410.2610.5110.2810.2710.18
Klara Ekelundx10.8210.93xxx
Amanda Cederlöf10.0010.0710.1110.11x10.15
Linnea Algotsson10.40x10.6810.6110.8010.83
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
15/1 10:00
1 Jonna Lundgren
Skruvs IF
04 Skruvs IF 11.22
123456
Jonna Lundgren11.22xxxx11.16
F17 60 m häck
Höjd: 76,2cm
16/1 10:10
1 Olivia Hansén
IF UDD
06 IF UDD 9.92
2 Ellida Stengård
KA2 IF
05 KA2 IF 10.18
Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF DNF
F17 60 m häck Extralopp
Höjd: 76,2cm
16/1 10:20
1 Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF 9.17
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
15/1 10:00
1 Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 12.41
2 Majken Nilsson
Simrishamns AIF
06 Simrishamns AIF 11.60 PB
3 Linnea Algotsson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 10.80
123456
Linnea Algotsson10.6310.809.60x9.80x
Ronja Rickardsson10.9711.4411.6012.0912.4111.91
Majken Nilsson11.6011.2911.4510.9911.5110.61
F15 60 m Försök
16/1 11:10
Heat 1
1 Natalie Rantzer
Högby IF
07 Högby IF 8.42 q
2 Thea Rönnmark
IFK Växjö
07 IFK Växjö 8.47 q
3 Jamilia Bernhardsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK 8.51 q
4 Emma Liljeberg
KA2 IF
08 KA2 IF 8.55 q PB
5 Maja Karlsson
KA2 IF
07 KA2 IF 8.79 q PB
6 Nova Hedin
Åhus FIK
08 Åhus FIK 9.10
7 Asta Palmgren
FIF Gnistan
07 FIF Gnistan 10.11
Heat 2
1 Elvira Sohlberg
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 8.44 q
2 Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 8.75 q
3 Vera Blom
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 8.93 q
4 Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF 9.09
5 Agnes Moritz-Wistad
KA2 IF
08 KA2 IF 9.10
6 Livia Nilsson
IFK Växjö
07 IFK Växjö 9.25
7 Alma Winroth
IFK Växjö
08 IFK Växjö 9.68
F15 60 m Final
16/1 11:50
1 Elvira Sohlberg
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 8.34
2 Natalie Rantzer
Högby IF
07 Högby IF 8.41 =PB
3 Jamilia Bernhardsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK 8.50
4 Thea Rönnmark
IFK Växjö
07 IFK Växjö 8.57
5 Emma Liljeberg
KA2 IF
08 KA2 IF 8.62 PB
6 Maja Karlsson
KA2 IF
07 KA2 IF 8.81 PB
7 Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 8.88
8 Vera Blom
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 8.98
F15 200 m
16/1 14:50
A-Final
Tot. plac.
1 Natalie Rantzer
Högby IF
07 Högby IF 27.18 1 =PB
2 Lilly Loggner
KA2 IF
07 KA2 IF 27.34 2 PB
3 Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 29.40 4
4 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 29.93 5
B-Final
Tot. plac.
1 Jamilia Bernhardsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK 27.47 3
2 Maja Karlsson
KA2 IF
07 KA2 IF 30.07 6 PB
3 Nova Hedin
Åhus FIK
08 Åhus FIK 30.45 7
Sammanställning
Plac. Res.
1 Natalie Rantzer
Högby IF
07 Högby IF 27.18 =PB
2 Lilly Loggner
KA2 IF
07 KA2 IF 27.34 PB
3 Jamilia Bernhardsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK 27.47
4 Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 29.40
5 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 29.93
6 Maja Karlsson
KA2 IF
07 KA2 IF 30.07 PB
7 Nova Hedin
Åhus FIK
08 Åhus FIK 30.45
F15 1000 m
16/1 15:20
1 Alma Winroth
IFK Växjö
08 IFK Växjö 3:35.55
2 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 3:36.51
F15 60 m häck
Höjd: 76.2cm
16/1 10:00
1 Natalie Rantzer
Högby IF
07 Högby IF 9.80 PB
2 Jamilia Bernhardsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK 9.96
3 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 10.00
4 Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 10.16
5 Agnes Moritz-Wistad
KA2 IF
08 KA2 IF 11.72
F15 Höjd
15/1 10:00
1 Hedvig Lindbergh
KA2 IF
07 KA2 IF 141
2 Natalie Rantzer
Högby IF
07 Högby IF 141
3 Asta Palmgren
FIF Gnistan
07 FIF Gnistan 133 PB
123128133137141145
Hedvig Lindbergh---ooxxx
Asta Palmgrenooxoxxx
Natalie Rantzer-ooxxoxxoxxx
F15 Stav
16/1 10:45
1 Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 280 PB
230240250260270275280285
Tuva Grimhedenoooxoxooxoxxx
F15 Längd
16/1 12:20
1 Emma Liljeberg
KA2 IF
08 KA2 IF 4.90 PB
2 Jamilia Bernhardsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK 4.81
3 Vera Blom
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 4.58
4 Lilly Loggner
KA2 IF
07 KA2 IF 4.48
5 Elvira Sohlberg
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 4.42
6 Livia Nilsson
IFK Växjö
07 IFK Växjö 4.35
7 Hedvig Lindbergh
KA2 IF
07 KA2 IF 4.34
8 Thea Rönnmark
IFK Växjö
07 IFK Växjö 4.33 PB
9 Alma Winroth
IFK Växjö
08 IFK Växjö 3.43
10 Asta Palmgren
FIF Gnistan
07 FIF Gnistan 2.90
11 Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF 1.49
123456
Siri Zetterdahlxx1.49
Livia Nilsson4.154.224.354.144.144.29
Emma Liljebergx4.664.59x4.654.90
Alma Winrothx3.433.20
Asta Palmgrenx2.90x
Hedvig Lindbergh4.274.344.24---
Elvira Sohlbergx4.424.353.844.224.35
Thea Rönnmark3.843.924.18x4.254.33
Lilly Loggner4.372.423.964.354.224.48
Jamilia Bernhardsson4.324.594.733.40x4.81
Vera Blom4.394.39x4.504.454.58
F15 Tresteg
15/1 13:00
1 Lisa Berggren
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 8.96
2 Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 8.27
123456
Lisa Berggrenx8.968.96x8.68x
Rut Nilsson8.277.918.278.01x8.04
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
15/1 11:30
1 Natalie Rantzer
Högby IF
07 Högby IF 10.62 PB
2 Alva Hedin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 9.25
3 Anna Westerlund
KA2 IF
07 KA2 IF 9.04
4 Astrid Wadman
KA2 IF
08 KA2 IF 9.02
5 Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 8.30 PB
6 Vilma Klang
KA2 IF
07 KA2 IF 7.93
7 Edith Stenberg
FIF Gnistan
08 FIF Gnistan 6.34
8 Asta Palmgren
FIF Gnistan
07 FIF Gnistan 6.31 PB
123456
Astrid Wadman8.118.298.408.579.028.54
Vilma Klang7.517.627.48x7.407.93
Anna Westerlund7.879.04x8.418.84x
Edith Stenberg6.066.066.345.755.906.23
Natalie Rantzer9.5010.6210.2310.39x9.56
Rut Nilsson7.328.066.748.305.047.34
Asta Palmgren5.825.776.316.006.256.25
Alva Hedin8.298.358.719.258.959.11
Män 60 m
16/1 11:30
1 William Lindqvist
Åhus FIK
05 Åhus FIK 7.39 PB
2 Gabriel Darin
IF UDD
05 IF UDD 7.45 PB
=3 Hugo Frisesdal
KA2 IF
05 KA2 IF 7.97 PB
=3 Erik Dahlin
IF UDD
76 IF UDD 7.97
5 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 8.01 PB
6 Erik Lindberg
Åhus FIK
02 Åhus FIK 8.03 =PB
Män 200 m
16/1 13:00
1 Ture Lindell
KA2 IF
06 KA2 IF 23.81 PB
2 Bence Skärlund
KA2 IF
06 KA2 IF 25.29 PB
Män 400 m
16/1 14:20
1 Arvid Jiwestam
Åhus FIK
04 Åhus FIK 55.31
2 Filip Håkansson
KA2 IF
03 KA2 IF 55.86
3 Erik Lindberg
Åhus FIK
02 Åhus FIK 59.16
4 Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 59.80
Kvinnor & Män 800 m
16/1 15:30
1 Simon Rosenquist
KA2 IF
03 KA2 IF 2:00.10
2 Nicholas Odehammar
KA2 IF
75 KA2 IF 2:07.25
3 Bence Skärlund
KA2 IF
06 KA2 IF 2:38.84
4 Jannike Ottosson
Team Blekinge
82 Team Blekinge 2:41.68 PB
Noah Johansson
KA2 IF
02 KA2 IF DNF
Vilhelm Sjöblom
KA2 IF
02 KA2 IF DNF
Sammanställning per klass
Män
1 Simon Rosenquist
KA2 IF
03 KA2 IF 2:00.10
2 Nicholas Odehammar
KA2 IF
75 KA2 IF 2:07.25
3 Bence Skärlund
KA2 IF
06 KA2 IF 2:38.84
Noah Johansson
KA2 IF
02 KA2 IF DNF
Vilhelm Sjöblom
KA2 IF
02 KA2 IF DNF
Kvinnor
1 Jannike Ottosson
Team Blekinge
82 Team Blekinge 2:41.68
Kvinnor & Män 3000 m
16/1 14:00
1 Theo Eriksson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 10:37.58 PB
2 Livia Faraasen
KA2 IF
03 KA2 IF 12:03.58
Sammanställning per klass
Män
1 Theo Eriksson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 10:37.58
Kvinnor
1 Livia Faraasen
KA2 IF
03 KA2 IF 12:03.58
Män Höjd
15/1 13:00
1 Ture Lindell
KA2 IF
06 KA2 IF 177 PB
2 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 163
3 Hugo Frisesdal
KA2 IF
05 KA2 IF 163
150155159163167174177180
Ture Lindell-oooooxoxxx
Hugo Frisesdalooxxoxoxxx
Joel Härensjöooooxxx
Män Stav
16/1 13:00
1 Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 410 PB
2 Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 400 PB
3 Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 380 PB
Anders Hafsbrandt
KA2 IF
74 KA2 IF x
350360370380390400410420
Viggo Bergströmooooooxxoxxx
Isak Bergströmooxoxoxxoxxoxxx
Anders Hafsbrandtxxx
Akilles Teglbjaergoooxoxxx
Män Längd
16/1 14:30
1 Gabriel Darin
IF UDD
05 IF UDD 6.10 PB
2 James Mostert
KA2 IF
05 KA2 IF 5.91
3 Hugo Frisesdal
KA2 IF
05 KA2 IF 5.57
4 Erik Dahlin
IF UDD
76 IF UDD 5.48
5 Bence Skärlund
KA2 IF
06 KA2 IF 5.23
6 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 5.20
123456
Hugo Frisesdal5.214.115.545.405.57x
James Mostert5.91-----
Joel Härensjö5.025.054.165.115.205.04
Bence Skärlund5.23x----
Gabriel Darin6.105.985.895.86-x
Erik Dahlin5.125.41x5.045.485.38
Män Tresteg
15/1 10:00
1 Gabriel Darin
IF UDD
05 IF UDD 12.46
123456
Gabriel Darinx12.39xxx12.46
P17 60 m häck
Höjd: 91,4cm
16/1 10:40
1 Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 8.37 PB
2 Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö 9.11 PB
3 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 9.25
4 Algot Hallberg
Åhus FIK
05 Åhus FIK 9.54
Oliver Mostert
KA2 IF
06 KA2 IF DNS
Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö DNS
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
15/1 13:30
1 Akilles Teglbjaerg
KA2 IF
06 KA2 IF 12.87
2 Joel Härensjö
Kalmar SK
06 Kalmar SK 10.79
3 Oliver Mostert
KA2 IF
06 KA2 IF 8.07
123456
Joel Härensjö9.399.7510.7910.149.05x
Oliver Mostert7.728.077.817.988.037.06
Akilles Teglbjaerg12.5512.1812.8712.25x12.01
P15 60 m
16/1 12:10
1 Erik Blom
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 8.30
2 Nemo Nerg
KA2 IF
07 KA2 IF 8.41 PB
3 Oskar Petersson
KA2 IF
08 KA2 IF 8.78 PB
4 Erik Blomgren
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 9.04 PB
P15 200 m
16/1 13:30
1 Nemo Nerg
KA2 IF
07 KA2 IF 27.47 PB
2 Erik Blomgren
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 28.87 PB
3 Oskar Petersson
KA2 IF
08 KA2 IF 29.14 PB
P15 1000 m
16/1 15:10
1 Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 3:16.97
2 Nemo Nerg
KA2 IF
07 KA2 IF 3:19.67
3 Erik Blomgren
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 3:34.98
4 Emil Jacobsson
KA2 IF
07 KA2 IF 3:35.71 PB
P15 60 m häck
Höjd: 84,0cm
16/1 10:20
1 Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 9.52
2 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 10.06
3 Nemo Nerg
KA2 IF
07 KA2 IF 10.76
P15 Höjd
15/1 11:30
1 Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 173
2 Vilmer Vik
FIF Gnistan
07 FIF Gnistan 170 PB
3 Philip Gunnarsson
IF UDD
07 IF UDD 155 PB
4 Liam Belo Da Silva
IFK Växjö
07 IFK Växjö 155
5 Nemo Nerg
KA2 IF
07 KA2 IF 151 PB
6 Albin Fagerberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 138
128133138143147151155158161164167170173182
Nemo Nerg--xooxoxxoxxx
Vilmer Vik---oooooooxoxoxxx
Albin Fagerbergoxoxoxxx
Philip Gunnarsson--xoooooxxx
Otto Ejderstedt-----o--oxooxoxoxxx
Liam Belo Da Silva--ooxoxxoxoxxx
P15 Stav
16/1 13:00
1 Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 300
2 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 260
3 Ludvig Hallberg
Åhus FIK
08 Åhus FIK 220 PB
200210220230240250260270290300
Elias Häll----oooxxx
Otto Ejderstedt---o-o-ooxo
Ludvig Hallbergoxoxoxxx
P15 Längd
16/1 11:00
1 Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 5.61 PB
2 Vilmer Vik
FIF Gnistan
07 FIF Gnistan 5.16
3 Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö 4.91
4 Oskar Petersson
KA2 IF
08 KA2 IF 4.69
5 Erik Blom
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 4.63
123456
Vilmer Vik5.11x5.165.065.155.14
Oskar Petersson4.604.564.694.384.514.39
Erik Blom4.304.284.344.464.634.56
Otto Ejderstedt5.185.165.104.105.61x
Kevin Nordin4.914.514.59x-4.82
P15 Tresteg
15/1 10:00
1 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 9.39
123456
Elias Hällx9.159.03xx9.39
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
15/1 13:30
1 Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 15.67 PB
2 Otto Esberg
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden 12.76 PB
3 Liam Belo Da Silva
IFK Växjö
07 IFK Växjö 10.04
4 Edvin Mattsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK 8.83 PB
5 Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 8.35
6 Oskar Petersson
KA2 IF
08 KA2 IF 6.89
123456
Elias Häll7.807.848.118.048.357.97
Otto Esberg12.1912.5512.3312.7611.8012.74
Otto Ejderstedtx14.4115.67x14.99x
Edvin Mattsson8.648.837.768.088.077.90
Oskar Petersson6.646.376.24x6.436.89
Liam Belo Da Silva10.04
Veteraner Kvinnor Kula
15/1 10:00
1 Kristina Ponting
IF UDD
61 IF UDD 3.83 K60 Kulvikt: 2 kg
123456
Kristina Ponting3.83xx3.243.793.61
Resultat efter VMA-omräkning
1 Kristina Ponting
IF UDD
61 IF UDD 5.75
Veteraner Män 60 m häck
16/1 10:50
1 Magnus Jiwestam Persson
Åhus FIK
70 Åhus FIK 11.37 M50 Häckhöjd: 91,4 cm
Resultat efter VMA-omräkning
1 Magnus Jiwestam Persson
Åhus FIK
70 Åhus FIK 10.15