Resultater Danderydsspelen 2021 inkl Stafett-DM

Danderyd Arena, Danderyd   2021-06-19 - 2021-06-20

Arrangör: Danderyds SK Tävlingsledare: Bo Wikmark Senast uppdaterad: 2021-06-22 17:35:42
2021-06-19 2021-06-20 Alla dagar
Visa Resultatkort
Kvinnor 100 m
20/6 10:30
A-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Lisen Rignell
Bromma IF
03 Bromma IF 12.48 1 PB
2 Leticia Buchli
Täby IS
02 Täby IS 12.81 2 SB
3 Freja Avebäck
Malmö AI
95 Malmö AI 13.03 3 =PB
4 Molly Freeman
Hammarby IF
02 Hammarby IF 13.24 6 =PB
B-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Mathilda Hellevik
Hanvikens SK
02 Hanvikens SK 13.21 4 PB
2 Fredrika Pettersson
Hammarby IF
02 Hammarby IF 13.23 5 SB
3 Ylva Jakobsson
Hammarby IF
98 Hammarby IF 14.12 7
4 Isa Schulz Slotte
Hammarby IF
00 Hammarby IF 15.62 8
Kvinnor 800 m
20/6 14:30
1 Elsa Lennartsson
Täby IS
03 Täby IS 2:28.71
2 Nina Willén Holgersson
IFK Lidingö
67 IFK Lidingö 2:44.91 PB
3 Ulla Karnebäck
Turebergs FK
53 Turebergs FK 2:56.38 PB
Kvinnor 100 m häck
Höjd: 84,0cm
20/6 12:15
Vind: 0.0
1 Clara Fallenius
Hässelby SK
03 Hässelby SK 14.38 PB
2 Alma Flygt
Täby IS
03 Täby IS 14.68
3 Maria Södergren
Täby IS
98 Täby IS 14.74 SB
Clara Billing
Turebergs FK
02 Turebergs FK DNF
Kvinnor Höjd
20/6 11:00
1 Alice Lind
Hanvikens SK
03 Hanvikens SK 152
148152156
Alice Lindooxxx
Kvinnor Stav
20/6 16:30
1 Johanna Duplantis
Upsala IF
02 Upsala IF 370
2 Tilda Kapell
Hammarby IF
01 Hammarby IF 360
3 Clara Billing
Turebergs FK
02 Turebergs FK 340
330340350360370380
Tilda Kapellxxooxxooxxx
Clara Billingooxxx
Johanna Duplantis--o-oxxx
Kvinnor Längd
20/6 09:00
1 Katharina Gråman
Tyresö FK
03 Tyresö FK 6.03 0.0 PB DS Rekord
2 Lisen Rignell
Bromma IF
03 Bromma IF 5.79 +1.9 PB
3 Clara Fallenius
Hässelby SK
03 Hässelby SK 5.69 +1.3
4 Hannah Stenbeck
Täby IS
01 Täby IS 5.24 +0.9 PB
5 Josefine Lundvall
Täby IS
99 Täby IS 5.10 0.0
6 Emilia Sjöstrand
Hellas FK
02 Hellas FK 4.94 -1.0
7 Jessica Holmberg
Hässelby SK
03 Hässelby SK 4.74 -1.7
8 Fredrika Pettersson
Hammarby IF
02 Hammarby IF 4.56 0.0
123456
Fredrika Pettersson4.49 -0.94.56 0.04.21 -0.94.45 0.04.46 +0.6x
Emilia Sjöstrand4.94 -1.0x x 4.92 -1.1x x
Lisen Rignellx 5.51 0.05.44 -1.35.41 0.05.79 +1.95.52 -0.2
Hannah Stenbeck4.94 -0.85.18 -1.0x 4.98 0.05.24 +0.95.09 0.0
Jessica Holmberg4.64 -0.64.74 -1.74.72 -1.7x x 4.37 -0.9
Katharina Gråman5.82 -0.8x 5.73 -1.6x 6.03 0.0x
Clara Fallenius5.61 -0.65.52 -1.25.46 -1.7x 5.69 +1.35.62 0.0
Josefine Lundvall4.93 0.04.95 0.04.91 -1.1x 5.03 +1.15.10 0.0
F17 100 m
20/6 10:15
A-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Moa Granat
Vallentuna FK
04 Vallentuna FK 12.27 1 PB DS Rekord
2 Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS 12.91 3 PB
3 Sophie Okejeme
Hässelby SK
04 Hässelby SK 12.98 4 PB
4 Edda Chin Nygårds
Bromma IF
04 Bromma IF 13.07 5
5 Anelia Danielsson
Tullinge FI
04 Tullinge FI 13.10 6
B-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Felicia Johansson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 12.88 2 PB
2 Mellanie Neudinger Nellmer
Bromma IF
05 Bromma IF 13.24 7
3 Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 13.30 8
4 Sara Johansson
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK 13.76 11 PB 13.752
5 Lara Johnsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 13.76 12 13.755
C-Final
Vind: -0.5
Tot. plac.
1 Emma Walfridsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 13.59 9 PB
2 Lovisa Keil
Hellas FK
04 Hellas FK 13.75 10 PB
3 Anja Lalander
Täby IS
05 Täby IS 14.22 13
4 Rebecka Sjöberg
Täby IS
05 Täby IS 14.47 14
F17 800 m
20/6 14:15
1 Julia Wändin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:15.88
2 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:16.23 PB
3 Louise Eliasson
IFK Växjö
04 IFK Växjö 2:17.92 SB
4 Lykke Iacobaeus
Värmdö IF
04 Värmdö IF 2:19.61 PB
5 Ottilia Alvarsson
Täby IS
07 Täby IS 2:23.20 PB
6 Mina Hägglund
Hässelby SK
07 Hässelby SK 2:24.35 PB
7 Lia Cederberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK 2:25.75
8 Emma Hättestrand
Gefle IF
04 Gefle IF 2:36.44
9 Karolina Nivenius
Hässelby SK
05 Hässelby SK 2:39.46 PB
10 Agnes Olsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 2:44.80 SB
F17 100 m häck
Höjd: 76,2cm
20/6 12:15
A-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Moa Granat
Vallentuna FK
04 Vallentuna FK 14.29 1 =PB
2 Karin Bengtsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 14.63 2 PB
3 Agnes Jansson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 14.86 3 SB
4 Lizette Carlsson
Vallentuna FK
04 Vallentuna FK 15.27 4 PB
B-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Thea Katsoulaki
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 16.73 8
2 Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 17.01 9
3 Lisa Appelquist
Bromma IF
05 Bromma IF 17.48 10
Lara Johnsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK DNF
C-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Edda Chin Nygårds
Bromma IF
04 Bromma IF 15.53 5
2 Ebba Hasselgren-Svensson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 15.93 6
3 Linnéa Lindefalk
Hammarby IF
05 Hammarby IF 16.28 7
4 Elisabeth Larsson
Hammarby IF
04 Hammarby IF 18.22 11
F17 1500 m hinder
Höjd: 76,2cm
20/6 16:00
1 Tyra Hedin
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 5:56.60
F17 Höjd
20/6 11:00
1 Lina Bjerkestam
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 168 =PB
2 Tasa Scheele Bhatia
Täby IS
04 Täby IS 162
3 Moa Ringqvist
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 156 PB
4 Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 148
=5 Ella Bennett
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 133
=5 Mellanie Neudinger Nellmer
Bromma IF
05 Bromma IF 133
=5 Kharma Sarenbrant
Bromma IF
04 Bromma IF 133
=5 Rebecka Sjöberg
Täby IS
05 Täby IS 133
133138143148152156159162165168170
Ophelia Viirman--oxxoxx-
Moa Ringqvist--oxoxoxoxxx
Ella Bennettoxxx
Mellanie Neudinger Nellmeroxxx
Lina Bjerkestam----oooooxoxxx
Tasa Scheele Bhatia---oooxoxoxxx
Kharma Sarenbrantoxxx
Rebecka Sjöbergoxxx
F17 Stav
20/6 16:30
1 Lisa Appelquist
Bromma IF
05 Bromma IF 280 PB
2 Alice Arbestål
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 220 SB
Sara Johansson
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK x
200210220230240250260270280290
Alice Arbeståloooxxx
Lisa Appelquist----xoooooxxx
Sara Johansson------xxx
F17 Längd
20/6 09:00
1 Lara Johnsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 5.06 +1.1
2 Lykke Iacobaeus
Värmdö IF
04 Värmdö IF 5.05 +1.2 PB
3 Kharma Sarenbrant
Bromma IF
04 Bromma IF 4.72 +1.5 PB
4 Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 4.61 0.0
5 Rebecka Sjöberg
Täby IS
05 Täby IS 4.57 +0.2
6 Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS 4.46 -0.4
7 Alice Ivarsson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 4.37 0.0
Agnes Jansson
Hammarby IF
05 Hammarby IF x
123456
Kharma Sarenbrant4.48 N/A4.59 +1.14.54 0.04.72 +1.54.43 0.04.52 -0.9
140 Lykke Iacobaeusx 5.05 +1.2x x x x
Agnes Janssonx x x x x x
Alice Ivarsson4.25 +0.44.29 +0.44.36 0.04.36 0.04.37 0.04.24 -1.1
Lara Johnsson5.06 +1.1x 4.58 +0.44.95 +1.74.77 0.04.63 -1.3
Evelina Hamos4.15 0.0x 4.40 +0.94.23 +1.44.27 0.04.46 -0.4
Suzanne Lesage4.34 +0.24.06 +0.1x 4.59 +0.74.61 0.04.39 0.0
Rebecka Sjöberg4.32 0.03.64 0.0x 4.57 +0.24.26 -1.54.34 +0.3
F17 Spjut
Vikt: 500g
20/6 13:45
1 Elisabeth Larsson
Hammarby IF
04 Hammarby IF 28.01 PB
2 Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 27.61
3 Ida Bonow
Turebergs FK
07 Turebergs FK 24.87 PB
4 Kharma Sarenbrant
Bromma IF
04 Bromma IF 23.30 PB
5 Lisa Appelquist
Bromma IF
05 Bromma IF 22.04
123456
1 Lisa Appelquist18.40-22.04-18.93-
2 Kharma Sarenbrant21.1022.7519.4923.2322.0823.30
3 Elisabeth Larsson28.0124.6824.9527.14-19.65
4 Ida Bonow24.8717.38-21.6422.5520.00
5 Suzanne Lesage23.6820.4625.4027.6126.6026.87
F15 80 m
20/6 09:30
A-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.05 1 SB DS Rekord
2 Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.57 2
3 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.59 4
4 Edit Holmberg
Hellas FK
07 Hellas FK 10.75 5
5 Judith Nielsén
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 10.93 7
6 Emilia Nielsen
Turebergs FK
06 Turebergs FK 11.01 8
B-Final
Vind: +0.5
Tot. plac.
1 Agnes Lind
Bromma IF
06 Bromma IF 10.58 3 PB
2 Johanna Pihl
Hässelby SK
06 Hässelby SK 10.82 6 PB
3 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 11.11 12
4 Amanda Cederberg
Åkersberga SK
07 Åkersberga SK 11.14 13 11.137
5 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 11.14 14 11.138
6 Alva Levin
Bromma IF
06 Bromma IF 11.29 18 11.289
C-Final
Vind: +1.2
Tot. plac.
1 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 11.08 10 PB
2 Rose Masoudi
Bromma IF
07 Bromma IF 11.36 20 SB
3 Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 11.43 21
4 Evelina Larsson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 11.48 22 PB
5 Molly Lindell
Bromma IF
07 Bromma IF 11.86 23 PB
6 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 11.90 24
D-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Ulrika Lomakka
Hellas FK
07 Hellas FK 11.06 9
2 Ella Nilsson
Täby IS
07 Täby IS 11.09 11
3 Clara Aldskogius
Hammarby IF
07 Hammarby IF 11.16 15 11.151
4 Ida Bonow
Turebergs FK
07 Turebergs FK 11.16 16 11.155
5 Tilde Norrbrand
Turebergs FK
07 Turebergs FK 11.29 17 11.281
6 Hilja Lundberg
Gefle IF
06 Gefle IF 11.32 19
F15 800 m
20/6 13:30
1 Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK 2:25.29 SB
2 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 2:26.09 PB
3 Hilja Lundberg
Gefle IF
06 Gefle IF 2:32.46 PB
Tyra Hedberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF DNS
F15 80 m häck
Höjd: 76,2cm
20/6 11:30
A-Final
Vind: +0.1
Tot. plac.
1 Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 11.62 1 PB
2 Emmie Wedin
Turebergs FK
07 Turebergs FK 12.83 2 =PB
3 Beate Pott
Turebergs FK
07 Turebergs FK 12.92 3
4 Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 13.25 6
B-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 12.95 4
2 Judith Nielsén
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 12.96 5 PB
3 Tilde Norrbrand
Turebergs FK
07 Turebergs FK 13.49 9
Maggie Dahllöf
Hammarby IF
06 Hammarby IF DNF
C-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Agnes Lind
Bromma IF
06 Bromma IF 13.43 7 PB
2 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 13.44 8 PB
3 Tyra Hedberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 14.36 12
4 Ebba Inngul
Hellas FK
07 Hellas FK 14.84 13
D-Final
Vind: +0.2
Tot. plac.
1 Ida Bonow
Turebergs FK
07 Turebergs FK 13.82 10 PB
2 Tyra Holst
AIK
06 AIK 13.92 11 PB
3 Rose Masoudi
Bromma IF
07 Bromma IF 14.98 14 SB
F15 1500 m hinder
Höjd: 76,2cm
20/6 16:00
1 Venla Engström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 5:31.78
2 Ella Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 5:41.50
F15 Höjd
20/6 12:00
1 Emilia Nielsen
Turebergs FK
06 Turebergs FK 156
2 Saga Ågren Lundman
Danderyds SK
06 Danderyds SK 152 =PB
3 Alma Hallsten
Täby IS
07 Täby IS 148
4 Johanna Pihl
Hässelby SK
06 Hässelby SK 148
5 Ebba Wennebjer
Hammarby IF
07 Hammarby IF 148
6 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 143 SB
7 Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 138
8 Ida Bonow
Turebergs FK
07 Turebergs FK 128
128133138143148152156160
Ebba Wennebjer--oxxoxoxxx
Ida Bonowoxx-
Johanna Pihl--ooxoxxx
Emilia Nielsen---ooooxxx
Saga Ågren Lundman--ooxooxxx
Annie Grindange--oxxx
Ida Borglund-ooxoxxx
Alma Hallstenoooooxxx
F15 Stav
20/6 14:00
1 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 340
2 Norah Edström
AIK
06 AIK 300 PB
3 Beate Pott
Turebergs FK
07 Turebergs FK 280
4 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 270
5 Agnes Lind
Bromma IF
06 Bromma IF 260
6 Molly Lindell
Bromma IF
07 Bromma IF 220
200210220230240250260270280290300310320340350
Rut Grufman------xooxxx
Norah Edström-------oooxoxxx
Beate Pott--------o-xxx
Agnes Lind---ooooxxx
488 Alva Back------------xooxxx
Molly Lindelloooxxx
F15 Längd
20/6 10:15
1 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 5.81 +1.8 DS Rekord
2 Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK 5.15 +1.1 PB
3 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 5.10 0.0
4 Edit Holmberg
Hellas FK
07 Hellas FK 4.98 +0.8
5 Johanna Pihl
Hässelby SK
06 Hässelby SK 4.81 -0.3
6 Agnes Lind
Bromma IF
06 Bromma IF 4.77 0.0
7 Emmie Wedin
Turebergs FK
07 Turebergs FK 4.76 -1.6
8 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.53 +1.2
9 Tilde Norrbrand
Turebergs FK
07 Turebergs FK 4.53 +0.9
10 Clara Aldskogius
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.42 0.0
11 Ida Bonow
Turebergs FK
07 Turebergs FK 4.41 +1.7
12 Emilia Nielsen
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.32 +0.6
13 Molly Lindell
Bromma IF
07 Bromma IF 3.71 -0.1
14 Evelina Larsson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 3.08 0.0
123
Ayla Hallberg Hossainx x 5.81 +1.8
Tilde Norrbrand4.18 -0.34.20 0.04.53 +0.9
Ida Bonow4.16 0.04.31 +1.04.41 +1.7
132 Matilda Borg4.41 0.04.53 +1.24.42 +0.3
Emilia Nielsen3.81 0.04.32 +0.64.25 +0.3
Molly Lindell3.71 -0.13.31 +0.13.71 0.0
490 Elsa Kagevikx 4.10 0.05.15 +1.1
Agnes Lind3.83 0.04.40 -0.14.77 0.0
Edit Holmberg4.92 0.04.81 0.04.98 +0.8
Emmie Wedin4.68 -1.54.76 -1.64.10 +2.1
Clara Aldskogius4.13 -1.44.30 -0.44.42 0.0
Johanna Pihl4.58 -0.54.81 -0.34.77 -0.3
Evelina Larsson3.08 0.02.96 -1.02.63 -0.7
488 Alva Back4.59 -0.65.09 +0.85.10 0.0
F15 Spjut
Vikt: 500g
20/6 14:45
1 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 40.21
2 Maggie Dahllöf
Hammarby IF
06 Hammarby IF 32.13
3 Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK 29.49
4 Tilde Norrbrand
Turebergs FK
07 Turebergs FK 29.25 PB
5 Ella Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 27.50
6 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 25.19
7 Evelina Larsson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 24.53
8 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 14.73
123
2 Alva Back40.2135.2836.86
3 Ella Johansson27.50x26.52
4 Tilde Norrbrand24.7726.8629.25
5 Evelina Larssonx24.5322.19
7 Maggie Dahllöf29.2029.8032.13
8 Matilda Borg25.1925.1923.90
9 Ida Borglundx14.0414.73
10 Elsa Kagevik27.6928.2329.49
F13 60 m
19/6 12:00
A-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 8.37 1 PB
2 My Lindberg
Hellas FK
08 Hellas FK 8.68 4
3 Olivia Pihl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 8.78 5 PB
4 Saga Berg Ojeda
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.97 8
5 Elin Sjöberg
Danderyds SK
08 Danderyds SK 9.05 9
B-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Elisabeth Teearu
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.46 2 PB
2 Ellinor Wendel Haak
Sundbybergs IK
08 Sundbybergs IK 8.82 6 PB
3 Julia Kjellmodin-Hansen
Danderyds SK
08 Danderyds SK 8.94 7 PB
4 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 9.15 10
5 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 9.26 11
6 Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 9.27 12 PB
C-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Emelie Lundqvist
Danderyds SK
08 Danderyds SK 8.62 3
2 Elsa Rudström
Täby IS
08 Täby IS 9.31 13 PB
3 Lova Swärdhammar
Estuna IF
08 Estuna IF 9.39 14 SB
4 Charlotta Johansson
Täby IS
08 Täby IS 9.81 15
5 Angelina Wikmark
Danderyds SK
08 Danderyds SK 10.27 16
6 Stephanie Thorén
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 10.34 17
F13 600 m
19/6 17:00
1 Noomi Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 1:51.02
2 Elsa Rudström
Täby IS
08 Täby IS 1:56.61 PB
3 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 2:00.78 PB
F13 60 m häck
Höjd: 68,6cm
19/6 15:15
A-Final
Vind: -1.3
Tot. plac.
1 Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 9.97 1 PB
2 Saga Berg Ojeda
Turebergs FK
08 Turebergs FK 10.20 2 PB
3 My Lindberg
Hellas FK
08 Hellas FK 10.38 3
4 Olivia Pihl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 10.96 5
5 Angelina Wikmark
Danderyds SK
08 Danderyds SK 13.46 8
Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF DNS
B-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 10.74 4 PB
2 My Nilsson
Täby IS
08 Täby IS 11.61 6 PB
3 Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 11.91 7
F13 Höjd
19/6 10:00
1 Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 148 =PB
2 Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 148
3 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 145
4 Lova Swärdhammar
Estuna IF
08 Estuna IF 142 PB
5 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 132
=6 Vera Kjellgren
Turebergs FK
08 Turebergs FK 128
=6 My Nilsson
Täby IS
08 Täby IS 128 =PB
8 Arwen Pamelius
Täby IS
08 Täby IS 128
113118123128132136139142145148151
465 Elsa Erikssonoooooooooxxx
Vera Kjellgrenooooxxx
Arwen Pamelius-xoooxxx
Zelda Eckers---ooooooxxoxxx
Emilie Ekman-oooxoxxx
Lova Swärdhammar -oooxooooxxx
My Nilsson-oooxxx
Ebba Borglund----oooooxoxxx
F13 Längd
Hoppzon
19/6 14:00
1 Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 4.83 -1.4
2 Olivia Pihl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 4.77 -2.2 PB
3 Ellinor Wendel Haak
Sundbybergs IK
08 Sundbybergs IK 4.44 +1.1 PB
4 Julia Kjellmodin-Hansen
Danderyds SK
08 Danderyds SK 4.36 -1.6 PB
5 Elin Sjöberg
Danderyds SK
08 Danderyds SK 4.35 -0.6
6 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 4.28 -0.4
7 Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 4.20 +2.0 PB
8 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 4.09 +0.3 PB
9 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 4.06 +1.2
10 Stephanie Thorén
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 3.42 -1.0
123
Olivia Pihl4.58 +1.14.65 -1.54.77 -2.2
465 Elsa Eriksson4.28 -0.44.24 0.04.26 -1.0
Amanda Jörbeck4.06 +1.23.40 -1.53.77 -0.3
Emilie Ekman3.94 +1.64.09 +0.34.07 +0.4
Zelda Eckers3.84 +1.03.64 -0.34.20 +2.0
Ellinor Wendel Haak4.17 +1.34.35 -1.34.44 +1.1
Stephanie Thorén3.39 -1.83.42 -1.03.38 +0.2
Ebba Borglund4.64 +0.34.83 -1.44.77 0.0
Elin Sjöberg4.33 -1.94.33 -1.64.35 -0.6
Julia Kjellmodin-Hansen4.36 -1.64.12 -1.64.14 -1.1
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
19/6 13:00
1 Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 10.49
2 Lova Swärdhammar
Estuna IF
08 Estuna IF 9.57 =PB
3 Emelie Lundqvist
Danderyds SK
08 Danderyds SK 9.20
4 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.94
5 Charlotta Johansson
Täby IS
08 Täby IS 8.62 PB
6 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 8.20
7 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 7.52
8 Julia Kjellmodin-Hansen
Danderyds SK
08 Danderyds SK 7.25 PB
9 Elsa Rudström
Täby IS
08 Täby IS 6.95 PB
123
Lova Swärdhammar 9.419.279.57
464 Elsa Rudström6.826.956.64
Julia Kjellmodin-Hansen6.957.256.72
Charlotta Johansson7.328.498.62
465 Elsa Eriksson7.537.668.20
Ebba Borglund10.4910.0510.03
Stephanie Rimér7.668.947.99
Emelie Lundqvist9.208.839.02
Emilie Ekman7.057.527.48
F12 60 m
19/6 11:30
A-Final
Vind: -1.0
Tot. plac.
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.35 1 PB
2 Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS 8.42 2 PB 8.413
3 Molly Envall
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.42 3 PB 8.415
4 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.48 4 PB
5 Nova Hedlund Carlson
Bromma IF
09 Bromma IF 8.81 5 PB
6 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 9.17 8
B-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Miranda Nordmark Niska
Tullinge FI
09 Tullinge FI 9.08 6 PB
2 Moa Kjöraas
Bålsta IK
09 Bålsta IK 9.09 7 PB
3 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.28 9 SB
4 Stina Östholm
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI 9.29 10
5 Lily Dymling
Vallentuna FK
09 Vallentuna FK 9.38 12
6 Matilda Danielsson
Tullinge FI
09 Tullinge FI 9.43 14 9.424
C-Final
Vind: -0.9
Tot. plac.
1 Julie Grevfors
Täby IS
09 Täby IS 9.34 11 PB
2 Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 9.41 13 PB
3 Freja Kagevik
Turebergs FK
09 Turebergs FK 9.43 15 SB 9.426
4 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 9.56 16 =PB
5 Astrid Bengtsson
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 9.75 18 PB
6 Elvira Larsson
Alunda SK
09 Alunda SK 9.81 20
D-Final
Vind: -1.4
Tot. plac.
1 Elin Strandberg
Ösmo Nynäs FIK
09 Ösmo Nynäs FIK 9.79 19 PB
2 Emelie Elvin
IF Triangeln
09 IF Triangeln 9.83 21
3 Sejla Dacic
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 9.90 22
4 Yana Halubouskaya
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 9.93 23
5 Freja Ahlepil
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.13 26 PB
6 Emma Wiman
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 10.50 27 SB
E-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Ester Wadström
Danderyds SK
09 Danderyds SK 9.62 17
2 Maia Persson
IF Triangeln
09 IF Triangeln 9.96 24
3 Tyra Dahlin
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 10.07 25
Cornelia Cedergren
Danderyds SK
09 Danderyds SK DNS
Josefine Liljeström
Danderyds SK
09 Danderyds SK DNS
F12 600 m
19/6 16:30
A-Final
Tot. plac.
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 1:51.67 1 PB
2 Freja Kagevik
Turebergs FK
09 Turebergs FK 1:51.79 2
3 Freja Ahlepil
Turebergs FK
09 Turebergs FK 1:53.28 3
4 Moa Kjöraas
Bålsta IK
09 Bålsta IK 1:54.88 4 PB
5 Elvira Larsson
Alunda SK
09 Alunda SK 2:03.06 7
6 Elin Strandberg
Ösmo Nynäs FIK
09 Ösmo Nynäs FIK 2:16.41 9
B-Final
Tot. plac.
1 Stina Östholm
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI 2:00.23 5 PB
2 Lily Dymling
Vallentuna FK
09 Vallentuna FK 2:02.35 6
3 Miranda Nordmark Niska
Tullinge FI
09 Tullinge FI 2:14.62 8
4 Tyra Dahlin
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 2:22.10 10
5 Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 2:46.77 11
F12 60 m häck
Höjd: 68,6cm
19/6 15:00
A-Final
Vind: -0.6
Tot. plac.
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.09 1
2 Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS 10.21 2 PB
3 Molly Envall
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.48 3 SB
4 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 10.99 4
5 Elise Wiklund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 11.05 5 PB
6 Freja Kagevik
Turebergs FK
09 Turebergs FK 11.51 6
B-Final
Vind: -0.6
Tot. plac.
1 Elvira Larsson
Alunda SK
09 Alunda SK 11.78 7 PB
2 Freja Ahlepil
Turebergs FK
09 Turebergs FK 12.42 8
3 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 12.89 10
4 Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 14.59 15
5 Julie Grevfors
Täby IS
09 Täby IS 15.55 16
C-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Sejla Dacic
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 12.55 9
2 Ester Wadström
Danderyds SK
09 Danderyds SK 12.94 11
3 Maia Persson
IF Triangeln
09 IF Triangeln 13.05 12
4 Emelie Elvin
IF Triangeln
09 IF Triangeln 13.09 13
5 Sofia Deresiewicz
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 13.37 14
F12 Höjd
19/6 10:00
1 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 152
2 Elin Strandberg
Ösmo Nynäs FIK
09 Ösmo Nynäs FIK 142
3 Elvira Larsson
Alunda SK
09 Alunda SK 136
4 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 136
5 Moa Kjöraas
Bålsta IK
09 Bålsta IK 132
6 Molly Envall
Turebergs FK
09 Turebergs FK 132 =PB
7 Maia Persson
IF Triangeln
09 IF Triangeln 123
8 Astrid Bengtsson
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 123
9 Freja Kagevik
Turebergs FK
09 Turebergs FK 113
108113118123128132136139142145148151152155
Molly Envall-ooooxoxxx
Astrid Bengtssonooxoxxoxxx
485 Elvira Larsson-ooooxooxxx
Maia Persson-ooxoxxx
482 Elin Strandberg--oxooxxoxoxxoxxoxxx
Vera Stolpen-oooooxoxxx
476 Freja Kagevik-oxxx
484 Moa Kjöraasooooooxxx
Stephanie Rimér---ooooooxoxxx
F12 Längd
Hoppzon
19/6 14:00
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 5.11 +0.5
2 Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS 4.79 +0.5 PB
3 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.63 -1.5
4 Molly Envall
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.52 +0.3
5 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.47 +0.4
6 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 4.35 +0.5
7 Moa Kjöraas
Bålsta IK
09 Bålsta IK 4.17 -0.2
8 Miranda Nordmark Niska
Tullinge FI
09 Tullinge FI 4.08 -1.3
9 Stina Östholm
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI 4.06 -0.2
10 Elvira Larsson
Alunda SK
09 Alunda SK 4.06 +1.1
11 Julie Grevfors
Täby IS
09 Täby IS 4.00 0.0
12 Freja Kagevik
Turebergs FK
09 Turebergs FK 3.86 +0.7
13 Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 3.83 +0.1
14 Emelie Elvin
IF Triangeln
09 IF Triangeln 3.71 +0.9
15 Maia Persson
IF Triangeln
09 IF Triangeln 3.59 +0.3
123
475 Miranda Nordmark Niska3.87 +0.44.08 -1.34.02 -0.9
Emelie Elvin3.71 +0.93.56 +0.53.53 +0.3
Julie Grevfors4.00 0.03.67 -0.73.94 0.0
478 Maya Purmonen3.75 0.03.83 +0.13.59 -0.4
Vera Stolpen4.31 -0.14.35 +0.54.30 -0.8
485 Elvira Larsson3.86 0.04.06 +1.13.86 +0.5
Tuva Eckerberg4.79 +0.54.72 -2.24.79 -0.2
480 Malva Lönn5.11 +0.54.90 +0.14.66 -1.0
476 Freja Kagevik3.69 -0.63.86 +0.73.76 -1.1
479 Tyra Sternlind4.29 -1.24.47 +0.44.37 -2.0
Molly Envall4.52 +0.34.08 0.04.49 -1.1
484 Moa Kjöraas3.94 -0.34.17 -0.24.07 -0.1
481 Stina Östholm3.95 +0.74.00 +0.84.06 -0.2
Maia Persson3.59 +0.3- -
Stephanie Rimér4.33 -0.34.54 0.04.63 -1.5
F12 Kula
Vikt: 2,0kg
19/6 13:00
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.72 PB
2 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.07
3 Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS 8.90
4 Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 8.50
5 Elin Strandberg
Ösmo Nynäs FIK
09 Ösmo Nynäs FIK 8.38
6 Julie Grevfors
Täby IS
09 Täby IS 7.82
7 Freja Kagevik
Turebergs FK
09 Turebergs FK 7.28
8 Astrid Bengtsson
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 6.74
9 Elvira Larsson
Alunda SK
09 Alunda SK 5.75 PB
123
Julie Grevfors7.327.267.82
479 Tyra Sternlind9.069.078.88
Astrid Bengtsson6.706.745.92
485 Elvira Larsson5.735.755.56
478 Maya Purmonen8.508.448.49
480 Malva Lönn10.0810.5310.72
476 Freja Kagevik7.117.28x
482 Elin Strandberg6.988.388.31
Tuva Eckerberg8.508.338.90
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 100 m
20/6 11:00
A-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Jonatan Borg
Hammarby IF
03 Hammarby IF 11.01 1
2 Mattias Waernulf
Västerås FK
02 Västerås FK 11.27 3
3 Ludvig Ivar All
Täby IS
02 Täby IS 11.38 4
4 Adam Elhendy Gunnarsson
Karlskoga FIF
00 Karlskoga FIF 11.41 5
5 David Århammar
IFK Lidingö
02 IFK Lidingö 11.49 7 11.487
6 Rodi Kay
Täby IS
98 Täby IS 11.89 11
B-Final
Vind: -0.6
Tot. plac.
1 Alexander Pilgrim
Hammarby IF
03 Hammarby IF 11.10 2
2 Kidus Yohannes Getahun
Malmö AI
98 Malmö AI 11.49 6 SB 11.486
3 Hugo Olsson
Turebergs FK
02 Turebergs FK 11.52 8 PB
4 Malik N´Kunu
Spårvägens FK
99 Spårvägens FK 11.76 9
5 Sabiti Nahimana
Hammarby IF
00 Hammarby IF 11.81 10
6 Malte Lundman
Hammarby IF
03 Hammarby IF 12.16 12 PB
Män 800 m
20/6 15:15
1 Lukas Holm
Gefle IF
03 Gefle IF 2:06.08
2 Didrik Lindhe Nilsson
Bromma IF
03 Bromma IF 2:09.38 SB
3 Fredrik Eckerström
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 2:13.80 SB
4 Simon Wernersson
Bromma IF
03 Bromma IF 2:15.13
5 Björn Axelsson
Turebergs FK
73 Turebergs FK 2:25.03
6 Fredrik Sundvall
Gefle IF
02 Gefle IF 2:30.13
Män 2000 m hinder
Höjd: 91,4cm
20/6 16:45
1 Henry Jacobson
Spårvägens FK
99 Spårvägens FK 6:11.16
2 Tomas Jennerstål
LK Roslagen
74 LK Roslagen 6:31.42
Män Höjd
20/6 09:00
1 Erik Dahlberg
Turebergs FK
02 Turebergs FK 200
2 Carl Windmar
Spårvägens FK
00 Spårvägens FK 192
3 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 180
4 William Peiro
Turebergs FK
03 Turebergs FK 177
168171174177180183186189192195200202
Carl Windmar----oooxxx
Malte Fuchs Edberg---xooxxx
Erik Dahlberg-----ooooxxoxxx
William Peiroxoxooxxoxxx
Män Stav
20/6 11:30
1 Elliot Duvert
Turebergs FK
03 Turebergs FK 440 SB
2 Gustav Kullman
Turebergs FK
96 Turebergs FK 420 =PB
390400410420430440454
Gustav Kullmanxo-oxoxxx
Elliot Duvert-oxooooxxx
Män Längd
20/6 14:00
1 Niklas Wall
Hammarby IF
03 Hammarby IF 6.96 0.0 SB DS Rekord
2 Adam Elhendy Gunnarsson
Karlskoga FIF
00 Karlskoga FIF 6.73 -1.2
3 Alexander Nyman
Hässelby SK
00 Hässelby SK 6.65 -0.6
4 Joakim Hellbratt
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 6.65 -1.3
5 Wilhelm Eidenstedt
Hässelby SK
98 Hässelby SK 6.53 -2.5
6 Robin Isaksson
IFK Lidingö
02 IFK Lidingö 6.47 -0.8
7 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 6.33 -1.1 PB
8 Fredrik Sundvall
Gefle IF
02 Gefle IF 5.01 -0.8
Felix Prins
Hammarby IF
00 Hammarby IF x
123456
Wilhelm Eidenstedt 6.23 -0.8x 6.41 -0.76.36 -0.56.41 -2.26.53 -2.5
Robin Isakssonx x 6.19 -0.16.34 -1.26.47 -0.86.41 -0.7
Adam Elhendy Gunnarsson6.33 +0.6x 6.39 -3.26.49 -0.96.55 -0.86.73 -1.2
Felix Prinsx x x
Alexander Nyman6.65 -0.6x x 4.64 -1.74.91 -1.4x
Niklas Wall6.96 0.06.59 -1.3x 6.38 0.01.72 -0.26.85 -1.6
Malte Fuchs Edberg6.09 -0.96.18 -0.3x x 6.33 -1.16.11 -1.3
Joakim Hellbrattx x 6.65 -1.3x x x
355 Fredrik Sundvall4.75 -1.95.01 -0.84.82 -1.54.97 -1.14.93 -0.44.43 -1.6
Män Spjut
Vikt: 800g
20/6 15:45
1 Stellan Back
Turebergs FK
75 Turebergs FK 64.54 PB
2 Carl Widenholm
Hellas FK
00 Hellas FK 61.34
3 Robin Isaksson
IFK Lidingö
02 IFK Lidingö 43.88
123456
1 Robin Isaksson43.88-----
2 Carl Widenholmxx53.8061.3459.0259.94
3 Stellan Back60.7658.0060.9358.6564.5461.53
P19 110 m häck
Höjd: 99,1cm
20/6 13:00
Vind: +1.0
1 Markus Moberg
Hammarby IF
03 Hammarby IF 14.27
2 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 14.55 PB
3 Robin Isaksson
IFK Lidingö
02 IFK Lidingö 16.14
Ludvig Ivar All
Täby IS
02 Täby IS DNF
P17 100 m
20/6 10:45
A-Final
Vind: +0.1
Tot. plac.
1 Linus Jonsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 11.40 1
2 Måns Cyrén
Gefle IF
05 Gefle IF 11.60 2 PB
3 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 11.73 3
4 Konrad Sundbom Kopparberg
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 11.87 5
5 Noel Rudberg
Linköpings GIF
04 Linköpings GIF 11.88 =6 PB 11.874
6 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 12.30 10 12.291
B-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Gustav Hellsten
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 11.77 4
2 Elias Bouloussaa
Täby IS
05 Täby IS 11.88 =6 11.874
3 Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 11.90 8 PB
4 Aaryaman Sachdeva
Malmö AI
05 Malmö AI 12.13 9
5 Nils Nilsson
Hellas FK
05 Hellas FK 12.30 11 12.298
6 Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 12.76 12 PB
P17 800 m
20/6 15:00
A Final
Tot. plac.
1 Viktor Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK 1:56.04 1 DS Rekord
2 Valter Kjellberg
Turebergs FK
04 Turebergs FK 1:56.58 2 PB
3 Robin Turan
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 1:57.59 3 PB
4 Markus Brodin
Danderyds SK
04 Danderyds SK 1:57.99 4 PB
5 Erik Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK 1:59.04 5
6 Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 1:59.27 6 PB
7 Alexander Davidsson-Eriksson
Danderyds SK
04 Danderyds SK 2:01.58 7 SB
8 Samuel Berhane
Hässelby SK
05 Hässelby SK 2:09.29 13
B Final
Tot. plac.
1 Conor Hogan
Turebergs FK
04 Turebergs FK 2:05.77 8 PB
2 Nils Holm
Hammarby IF
04 Hammarby IF 2:06.01 9 PB
3 Isak Stieberth Siljedahl
IF Triangeln
05 IF Triangeln 2:07.02 10
4 Simon Bratt
IF Triangeln
05 IF Triangeln 2:07.32 11 PB
5 Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF 2:08.75 12 PB
6 Leonardo Huayna Fernández
Turebergs FK
04 Turebergs FK 2:09.30 14 PB
7 Linus Fondin
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 2:09.61 15 PB
8 Simon Johansson
Bromma IF
05 Bromma IF 2:11.73 16 PB
P17 110 m häck
Höjd: 91,4cm
20/6 12:45
Vind: +0.4
1 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 14.60
2 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 15.15
P17 Höjd
20/6 09:00
1 Simon Johannesson
IFK Lidingö
06 IFK Lidingö 180
2 Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 177
3 Gustav Hellsten
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 174 PB
4 Noel Rudberg
Linköpings GIF
04 Linköpings GIF 171 PB
5 Teodor Nyman
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 165 PB
6 Noah Busch
Danderyds SK
05 Danderyds SK 156
152156160162165168171174177180183
Noel Rudberg--oxxx
Gustav Hellstenoooooxoooxxx
Teodor Nyman-oxoxxoxxx
Noah Buschooxxx
Anton Hellstrand Helleberg----oooooxxx
Simon Johannesson--oxoooooxxoxxx
P17 Stav
20/6 11:30
1 Viktor Rahm
Västerås FK
05 Västerås FK 430 SB
2 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 420 PB
3 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 410
370380390400410420430440
Victor Törnströmo-ooxxooxxx
Joel Enanderxoxxo-xooxxx
Viktor Rahm---o-ooxxx
P17 Längd
20/6 14:00
1 Noel Rudberg
Linköpings GIF
04 Linköpings GIF 6.61 +0.8 PB DS Rekord
2 Linus Jonsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 6.49 +1.5
3 Jacob Vestman
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 6.16 +1.2
4 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 6.06 +1.6 SB
123456
Noel Rudberg6.61 +0.86.54 +1.7x 6.08 +1.5x x
Linus Jonssonx x x 6.49 +1.5x x
Joel Enander5.86 +1.4x 5.79 +1.86.06 +1.6x x
Jacob Vestmanx x 6.13 +0.96.01 +1.66.16 +1.2x
P17 Spjut
Vikt: 700g
20/6 15:45
1 Andre Fällström
Tyresö FK
04 Tyresö FK 45.12 PB
2 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 42.29
3 Jens Kervefors
Hässelby SK
04 Hässelby SK 39.47
4 Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 36.21
5 Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 32.47 PB
123456
Andre Fällström 39.9544.0641.5845.1230.91x
Anton Hellstrand Helleberg36.2130.38x26.5135.9734.95
Victor Johnson28.7227.4731.6230.13x32.47
Joel Enander37.8534.2735.4640.7942.29x
Jens Kervefors31.03x37.3439.4738.9739.25
P15 80 m
20/6 09:00
A-Final
Vind: +1.3
Tot. plac.
1 Edvin Sidwall
Danderyds SK
06 Danderyds SK 9.55 1
2 Alexander Mickelson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 9.84 2
3 Erik Andersson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 9.89 3 PB
4 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 10.25 5
5 Jakob Lennermark
Turebergs FK
07 Turebergs FK 10.61 10
B-Final
Vind: +0.8
Tot. plac.
1 Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS 10.21 4 PB
2 Victor Gil
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 10.44 6
3 William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF 10.48 7
4 Victor Svedberg
Gefle IF
06 Gefle IF 10.52 8
5 Victor Lidén
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.56 9
P15 800 m
20/6 13:45
1 Alex Hägg
Hässelby SK
06 Hässelby SK 2:09.57
2 Neo Hall
Hammarby IF
06 Hammarby IF 2:10.67 PB
3 Anton Petersson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 2:11.87
4 Hannes Berg
Vallentuna FK
07 Vallentuna FK 2:12.28
5 Leo Papinski
Täby IS
07 Täby IS 2:13.51
6 August Humeur
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 2:13.91 PB
7 David Hedrén
LK Roslagen
06 LK Roslagen 2:13.97 PB
8 Biedu Teklu
Hässelby SK
06 Hässelby SK 2:24.62
9 Erik Andersson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 2:26.22
10 Victor Svedberg
Gefle IF
06 Gefle IF 2:37.86
P15 80 m häck
Höjd: 84,0cm
20/6 11:45
A-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 11.48 1 PB
2 Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 11.92 3 PB
3 Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS 11.98 4 PB
B-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 11.83 2 PB
2 David Berglund
AIK
07 AIK 12.49 5 PB
3 Neo Hall
Hammarby IF
06 Hammarby IF 13.15 =7 PB 13.141
C-Final
Vind: -0.4
Tot. plac.
1 Jakob Lennermark
Turebergs FK
07 Turebergs FK 12.94 6
2 Henrik Deresiewicz
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 13.15 =7 13.141
William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF DNS
P15 1500 m hinder
Höjd: 76,2cm
20/6 16:15
1 Iker Garcia Lundström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 5:20.12
2 Hugo Sundström
Hammarby IF
06 Hammarby IF 5:22.69
P15 Höjd
20/6 14:15
1 Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 180
2 Henrik Deresiewicz
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 159 PB
3 Alexander Mickelson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 159
4 Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 152
5 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 152
6 William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF 143
133138143148152156159162165168171174180186
Jacob Norsellooxoxoxxx
Alexander Mickelson----xoxxoxoxxx
Jacob Runeoxoooxxoxxx
William Wellstedtooxxoxxx
Gustav Källström-----------ooxxx
Henrik Deresiewicz--ooxoooxxx
P15 Stav
20/6 09:30
1 Aron Gullberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 360 PB
2 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 350 PB
3 Quincy Hackett
Hammarby IF
07 Hammarby IF 340 PB
4 Alexander Mickelson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 330 PB
5 Alfred Berglind
Hammarby IF
06 Hammarby IF 310
6 David Berglund
AIK
07 AIK 310
7 Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 290
8 Gabriel Öhrner
Hammarby IF
06 Hammarby IF 270
9 Hugo Aronsson
Åkersberga SK
06 Åkersberga SK 250 PB
10 Philip Persson
Danderyds SK
07 Danderyds SK 240 PB
11 Oliver Persson
Danderyds SK
07 Danderyds SK 230
210220230240250260270280290300310320330340350360370
Gabriel Öhrner----oxoxoxxx
David Berglund---------oxoxxx
Alexander Mickelson-------xo-xo-xooxxx
Hugo Aronsson--oooxxx
Alfred Berglind-------ooooxxx
470 Levi Back--------o--ooxxoxxoxxx
Quincy Hackett-------o-o-xooxoxxx
Simon Lindström------xxo-xo-xxx
Oliver Perssono-xoxxx
Philip Perssono-oxoxxx
Aron Gullberg---------oooooooxxx
P15 Längd
20/6 12:15
1 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 5.88 -0.3 PB
2 Alexander Mickelson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 5.88 0.0 PB
3 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 5.65 0.0
4 David Berglund
AIK
07 AIK 5.60 +0.8
5 Tom Emfel
Hellas FK
06 Hellas FK 5.18 +2.0
6 Aron Gullberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 5.01 -1.0
7 Hugo Aronsson
Åkersberga SK
06 Åkersberga SK 4.99 -1.4
8 William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF 4.80 +0.9
123456
Tom Emfel5.18 +2.0x 5.04 -1.6
Jacob Rune5.64 +1.15.65 0.05.50 -1.0
Hugo Aronssonx 4.84 0.04.99 -1.4
David Berglund5.60 +0.83.81 -1.05.45 -1.1
Aron Gullbergx 5.01 -1.05.01 -1.3
William Wellstedt4.80 +0.9x 4.16 -0.7
Elias Kapell5.88 -0.3x 5.85 +1.5
Alexander Mickelson5.88 0.03.38 -1.75.76 +1.2
P15 Spjut
Vikt: 600g
20/6 16:45
1 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 45.17 PB
2 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 39.55
3 August Humeur
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 35.06 PB
4 Tom Emfel
Hellas FK
06 Hellas FK 32.11
123
2 Levi Back35.4538.2639.55
4 Elias Kapell45.1741.5341.01
5 August Humeur34.5234.2535.06
7 Tom Emfel32.11x28.84
P13 60 m
19/6 11:00
A-final
Vind: -0.8
Tot. plac.
1 Evert Östlind
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 8.22 1
2 Emil Svensson
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.59 2 PB
3 Axel Victorin
Hammarby IF
08 Hammarby IF 8.71 4 =PB
4 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 8.81 5 PB
5 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.02 7 =PB
B-Final
Vind: -0.7
Tot. plac.
1 Ricky Wahlberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 8.68 3 PB
2 Jonas Atlassi
Hammarby IF
08 Hammarby IF 8.85 6
3 Erik Rosenquist
Vallentuna FK
08 Vallentuna FK 9.18 8 PB
4 Sebastian Simon
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.31 9 PB
5 William Clason
Täby IS
08 Täby IS 9.39 10 PB
P13 600 m
19/6 16:45
1 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 1:41.44 PB
2 Jonas Atlassi
Hammarby IF
08 Hammarby IF 1:41.49
3 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 1:46.09
4 Sebastian Simon
Hammarby IF
08 Hammarby IF 1:53.61 PB
5 Lowe Eriksson
Vallentuna FK
08 Vallentuna FK 1:54.89
6 Maximilian Läufer
Danderyds SK
08 Danderyds SK 1:57.46
Emil Svensson
Turebergs FK
08 Turebergs FK DNS
William Clason
Täby IS
08 Täby IS DNS
P13 60 m häck
Höjd: 76.2cm
19/6 14:45
A-Final
Vind: +0.2
Tot. plac.
1 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 9.81 1 PB
2 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 10.00 2 PB
3 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 10.34 3 PB
4 Emil Svensson
Turebergs FK
08 Turebergs FK 10.44 4 PB
B-Final
Vind: +0.2
Tot. plac.
1 Maximilian Läufer
Danderyds SK
08 Danderyds SK 11.70 5
2 William Clason
Täby IS
08 Täby IS 12.21 6
3 Sebastian Simon
Hammarby IF
08 Hammarby IF 12.52 7
P13 Höjd
19/6 09:00
1 Emil Svensson
Turebergs FK
08 Turebergs FK 160 PB
2 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 151
3 Sebastian Simon
Hammarby IF
08 Hammarby IF 142 =PB
4 Erik Rosenquist
Vallentuna FK
08 Vallentuna FK 138 PB
5 William Clason
Täby IS
08 Täby IS 134 PB
6 Maximilian Läufer
Danderyds SK
08 Danderyds SK 125
110115120125130134138142145148151154157160163
471 Sebastian Simon---oooxoxoxxx
Erik Rosenquist-o-oxoxoxxoxxx
468 William Clason--ooxooxxx
469 Emil Svensson------ooooooooxxx
473 Maximilian Läuferooooxxx
Theodor Håkansson----oooooooxxx
P13 Längd
Hoppzon
19/6 13:00
1 Ricky Wahlberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 5.03 0.0 PB
2 Emil Svensson
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4.97 +1.2 PB
3 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4.93 +1.8
4 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.86 +0.7 PB
5 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.67 +1.2 PB
6 Axel Victorin
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.57 0.0
7 Jonas Atlassi
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.46 0.0
8 Sebastian Simon
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.39 0.0
9 William Clason
Täby IS
08 Täby IS 3.94 0.0
123
469 Emil Svensson4.87 -0.44.97 +1.24.97 +1.9
Theodor Håkansson4.72 0.04.82 +0.24.86 +0.7
Benjamin Wilkinson4.65 +0.34.47 0.04.67 +1.2
468 William Clason3.93 0.03.94 0.0x
472 Jonas Atlassi4.46 0.03.17 0.04.42 +1.0
471 Sebastian Simon4.39 0.03.82 0.04.28 0.0
Ricky Wahlberg4.88 +1.74.78 0.05.03 0.0
Axel Victorin4.37 +0.74.42 0.04.57 0.0
470 Levi Back4.93 +1.84.84 +0.74.80 0.0
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
19/6 14:55
1 Ricky Wahlberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 11.49 PB
2 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 10.19
3 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 9.60 PB
4 Sebastian Simon
Hammarby IF
08 Hammarby IF 8.42
5 Emil Svensson
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.39 PB
6 William Clason
Täby IS
08 Täby IS 7.28
123
Ricky Wahlberg11.4911.0410.30
469 Emil Svensson8.397.447.68
474 Vilgot Didrikson9.479.289.60
468 William Clason6.957.286.90
470 Levi Back10.189.9010.19
471 Sebastian Simonxx8.42
P12 60 m
19/6 10:30
A-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Ivar Olsson
Bromma IF
09 Bromma IF 8.30 1
2 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.69 3 PB
3 William Daun
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK 8.73 4
4 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.78 5
5 Trausti Mar Dagsson
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.87 6
6 Theodor Gutke
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.89 7 PB
B-Final
Vind: -0.2
Tot. plac.
1 Filip Söderlund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.92 8 8.914
2 Oskar Ahlstrand
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.92 9 8.917
3 Filip Svanehav
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.48 13 PB
4 Axel Stolt
Danderyds SK
09 Danderyds SK 9.75 14
5 Morgan Källqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.44 17
C-Final
Vind: -0.1
Tot. plac.
1 Sasha Nyoni
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 8.61 2 SB
2 Axel Jonell
Täby IS
09 Täby IS 9.10 10
3 Magnus Dahlborg
Danderyds SK
09 Danderyds SK 9.35 11
4 Arvid Lambourne
Danderyds SK
09 Danderyds SK 9.42 12
5 Luca Nordertgaard
Danderyds SK
09 Danderyds SK 9.76 15
6 David Dorph
Danderyds SK
09 Danderyds SK 9.93 16
P12 600 m
19/6 16:15
A-Final
Tot. plac.
1 Theodor Gutke
Hammarby IF
09 Hammarby IF 1:49.33 1 PB
2 Filip Söderlund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 1:50.64 2
3 Wilmer Hägg
Hässelby SK
09 Hässelby SK 1:55.46 4
4 Folke Duhlin
Tullinge FI
09 Tullinge FI 1:55.95 5
5 Axel Stolt
Danderyds SK
09 Danderyds SK 1:58.06 7
Oskar Ahlstrand
Turebergs FK
09 Turebergs FK DNS
Trausti Mar Dagsson
Turebergs FK
09 Turebergs FK DQ
B-Final
Tot. plac.
1 Love Willén Holgersson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 1:52.74 3 PB
2 Morgan Källqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 1:56.22 6 PB
3 Thomas Moussay
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 2:00.82 8
4 Luca Garavini
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 2:02.22 9
Axel Jonell
Täby IS
09 Täby IS DNF
Oscar Helge
Täby IS
09 Täby IS DNS
Arvid Lambourne
Danderyds SK
09 Danderyds SK DNS
P12 60 m häck
Höjd: 76.2cm
19/6 14:30
A-Final
Vind: +0.6
Tot. plac.
1 Ivar Olsson
Bromma IF
09 Bromma IF 10.15 1
2 Theodor Gutke
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.47 2
3 Sasha Nyoni
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 10.75 =3 10.742
4 Trausti Mar Dagsson
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.77 5
5 William Daun
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK 10.89 6
B-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.94 7
2 Filip Söderlund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 11.48 8
3 Axel Jonell
Täby IS
09 Täby IS 12.48 10 PB
4 Filip Svanehav
Hammarby IF
09 Hammarby IF 12.58 11
5 Axel Stolt
Danderyds SK
09 Danderyds SK 13.32 13
C-Final
Vind: +0.1
Tot. plac.
1 Oskar Ahlstrand
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.75 =3 10.742
2 Tage Lood Falgen
Turebergs FK
10 Turebergs FK 11.94 9
3 Luca Garavini
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 12.89 12
4 Morgan Källqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 14.30 14
P12 Höjd
19/6 09:00
1 Theodor Gutke
Hammarby IF
09 Hammarby IF 145
2 Oskar Ahlstrand
Turebergs FK
09 Turebergs FK 138
3 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 134
4 Love Willén Holgersson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 130
5 Folke Duhlin
Tullinge FI
09 Tullinge FI 130
6 Axel Stolt
Danderyds SK
09 Danderyds SK 120 SB
7 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 115
8 Luca Nordertgaard
Danderyds SK
09 Danderyds SK 115 PB
9 Arvid Lambourne
Danderyds SK
09 Danderyds SK 110
110115120125130134138142145148
491 Oskar Ahlstrand--oxooooxxx
Luca Nordertgaardxoxoxxx
499 Axel Stoltoxooxxx
Carl Grindange--xooxooxxx
498 Theodor Gutke---ooooxoxxoxxx
Jonatan Borg-oxxx
494 Love Willén Holgersson-o-ooxxx
492 Folke Duhlin-oooxoxxx
500 Arvid Lambourneoxxx
P12 Längd
Hoppzon
19/6 13:00
1 William Daun
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK 4.90 +1.8 PB
2 Theodor Gutke
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.80 0.0
3 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.66 +0.3
4 Oskar Ahlstrand
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.65 0.0
5 Filip Söderlund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.31 -1.4 PB
6 Folke Duhlin
Tullinge FI
09 Tullinge FI 4.30 -0.2 PB
7 Axel Jonell
Täby IS
09 Täby IS 4.27 +1.2
8 Axel Stolt
Danderyds SK
09 Danderyds SK 4.13 -0.9 SB
9 Trausti Mar Dagsson
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.05 +2.0
10 Magnus Dahlborg
Danderyds SK
09 Danderyds SK 3.98 -0.4
11 Arvid Lambourne
Danderyds SK
09 Danderyds SK 3.92 -1.0
123
490 Trausti Mar Dagsson4.05 +2.03.74 +0.73.88 -1.3
492 Folke Duhlin4.30 -0.24.09 -1.03.92 -0.9
500 Arvid Lambourne3.86 -1.03.92 -1.03.91 0.0
491 Oskar Ahlstrand4.65 0.04.58 -0.64.54 -0.7
Magnus Dahlborg3.86 +0.13.98 -0.43.82 -1.4
Jonatan Borg4.56 +1.44.46 -1.14.66 +0.3
498 Theodor Gutke4.79 +1.34.80 0.04.80 0.0
499 Axel Stolt3.94 +0.94.01 -0.74.13 -0.9
489 Filip Söderlund4.10 +1.14.27 +1.84.31 -1.4
William Daun4.76 +1.84.90 +1.84.81 -1.3
487 Axel Jonellx 3.83 0.04.27 +1.2
P12 Kula
Vikt: 3,0kg
19/6 14:55
1 Jumanne Hackett
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.63
2 Axel Stolt
Danderyds SK
09 Danderyds SK 8.43 SB
3 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 7.45
4 Wilmer Hägg
Hässelby SK
09 Hässelby SK 7.41 PB
5 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 7.27 PB
6 Love Willén Holgersson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 7.15
7 William Daun
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK 6.32
8 Oskar Ahlstrand
Turebergs FK
09 Turebergs FK 6.29
9 Benjamin Karlsson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 6.01 PB
123
373 Benjamin Karlsson6.015.73x
Jonatan Borg7.077.276.59
491 Oskar Ahlstrand5.676.296.10
Jumanne Hackett8.588.638.60
494 Love Willén Holgerssonx7.027.15
499 Axel Stolt8.108.438.19
William Daun6.325.125.42
496 Wilmer Hägg6.756.987.41
Carl Grindange7.176.957.45
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.