Resultater Roslagens Sparbanksspelen

IP Sportcentrum, Norrtälje   2022-05-29

Arrangör: Rånäs 4H Tävlingsledare: Anna Blomsten Senast uppdaterad: 2022-06-10 15:53:22
Väder: Växlande molnighet, 14 grader.  
Visa Resultatkort
Kvinnor 100 m
Roslagsmästerskap
29/5 13:15
Vind: +0.8
1 Anna Björkstedt
Spårvägens FK
78 Spårvägens FK 13.00 PB
2 Felicia Lindberg
Hammarby IF
97 Hammarby IF 13.51
3 Charlotte Cederberg
Åkersberga SK
76 Åkersberga SK 14.80 PB
4 Jessica Bené
Åkersberga SK
76 Åkersberga SK 15.74 PB
Lina Carlsson
Upsala IF
96 Upsala IF DNS
Kvinnor 800 m
29/5 18:30
1 Agnes Olsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 2:36.34 PB
2 Tyra Hedin
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:37.53
3 Diana Doss Campos
Umeå TFC
93 Umeå TFC 2:41.73
4 Elvira Alfredsson Mattsson
Estuna IF
07 Estuna IF 2:51.62 PB
5 Elvira Martinsson
Estuna IF
08 Estuna IF 3:35.89
Kvinnor Höjd
29/5 15:30
1 Wilma Alexandersson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 161 SB
2 Irma Dahlborn
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 158 =PB
3 Felicia Lindberg
Hammarby IF
97 Hammarby IF 150
4 Livia Salov-Klaesson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 145
5 Lovisa Blomsten
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 140
135140145150155158161166
280 Irma Dahlborn--oxoxoxoxxx
279 Wilma Alexandersson---oxxoooxxx
288 Lovisa Blomstenoxoxxx
330 Livia Salov-Klaesson-ooxxx
313 Felicia Lindberg-oxooxxx
Kvinnor Längd
29/5 13:45
1 Felicia Lindberg
Hammarby IF
97 Hammarby IF 5.26 +0.3 SB
2 Jessica Bené
Åkersberga SK
76 Åkersberga SK 3.44 +1.5
3 Carina Gullberg
Åkersberga SK
63 Åkersberga SK 3.02 -0.1
123456
313 Felicia Lindbergx x x 5.22 0.05.26 +0.3x
322 Carina Gullberg3.01 +1.12.82 0.03.01 0.03.02 -0.1x 2.82 +1.5
320 Jessica Bené3.36 +0.53.18 0.03.19 0.03.21 0.03.41 +1.83.44 +1.5
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
29/5 17:00
1 Victoria Wickman
Upsala IF
03 Upsala IF 13.08
123456
311 Victoria Wickman12.53xx12.2212.7913.08
Kvinnor Diskus
Vikt: 1,0kg
29/5 19:00
1 Victoria Wickman
Upsala IF
03 Upsala IF 42.58
123456
311 Victoria Wickmanxxxxx42.58
F17 100 m
Roslagsmästerskap
29/5 13:10
Vind: +0.9
1 Elin Hjertzell
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 13.04 PB
2 Sara Johansson
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK 13.43 PB
3 Emma Sjöblom
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 13.70
4 Juni Bengtsson
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 14.13
5 Hjördis Bäckman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 14.14
Astrid Wallman
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS DNS
F17 Längd
29/5 13:45
1 Elin Hjertzell
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 5.31 0.0 PB
2 Hjördis Bäckman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 4.91 -0.6 PB
3 Emma Sjöblom
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 4.90 0.0
4 Sara Johansson
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK 4.77 +0.5
5 Vilma Stolpen
Täby IS
06 Täby IS 4.77 +0.9 PB
6 Emma Jälefors
Åkersberga SK
06 Åkersberga SK 3.44 +1.2
Juni Bengtsson
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H -
Astrid Wallman
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS -
123456
302 Emma Sjöblomx x 3.22 +0.34.72 -0.3x 4.90 0.0
293 Vilma Stolpenx x 4.27 0.0x 4.73 0.04.77 +0.9
287 Juni Bengtssonx x - - - -
307 Sara Johansson4.63 -0.74.72 0.0x 2.87 -0.14.77 +0.54.76 +1.4
281 Elin Hjertzellx 5.14 -0.8x 5.10 0.05.31 0.0x
295 Emma Jälefors3.28 0.02.79 0.0x 2.28 0.0x 3.44 +1.2
296 Hjördis Bäckman4.61 -0.34.86 -0.1x 4.83 -1.04.91 -0.6x
282 Astrid Wallman- - - - - -
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
29/5 17:00
1 Tindra Dahlberg
Upsala IF
05 Upsala IF 12.63
2 Elise Angsten
Upsala IF
06 Upsala IF 11.63
3 Emilia Johansson
Upsala IF
05 Upsala IF 10.08
4 Emma Jälefors
Åkersberga SK
06 Åkersberga SK 8.69
5 Anna Leykauf
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 7.34 PB
123456
300 Anna Leykauf7.347.33-x7.157.26
294 Elise Angstenx11.41xx11.63x
305 Emilia Johansson9.7410.08xxxx
304 Tindra Dahlberg12.26xx12.62x12.63
295 Emma Jäleforsx8.338.698.617.968.02
F17 Diskus
Vikt: 1,0kg
29/5 19:00
1 Tindra Dahlberg
Upsala IF
05 Upsala IF 36.48
2 Elise Angsten
Upsala IF
06 Upsala IF 32.75 SB
3 Emilia Johansson
Upsala IF
05 Upsala IF 28.92
123456
304 Tindra Dahlberg33.6632.53xx36.48x
305 Emilia Johansson25.38x28.92xxx
294 Elise Angsten32.7532.3731.9931.18x31.21
F15 80 m
Roslagsmästerskap
29/5 13:30
Vind: -0.6
1 Elisabeth Teearu
Turebergs FK
08 Turebergs FK 10.81 PB
2 Saga Berg Ojeda
Turebergs FK
08 Turebergs FK 11.26
3 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 11.34 PB
4 Alicia Gruvberger
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 11.39 PB
5 Amanda Lilja
Estuna IF
07 Estuna IF 12.34
6 Elvira Martinsson
Estuna IF
08 Estuna IF 12.95
Amanda Cederberg
Åkersberga SK
07 Åkersberga SK DNS
F15 Höjd
29/5 16:50
1 Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 156
2 Lova Swärdhammar
Estuna IF
08 Estuna IF 153 =PB
3 Ellinore Sparf
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 150
4 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 145
130135140145150153156160
262 Elsa Eriksson--ooxxx
276 Ellinore Sparf--oooxxx
259 Lova Swärdhammaroooxooxxoxxx
267 Zelda Eckers-ooooxoxxoxxx
F15 Längd
29/5 15:30
1 Elisabeth Teearu
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4.99 +1.3
2 Saga Berg Ojeda
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4.68 +0.4
3 Amanda Lilja
Estuna IF
07 Estuna IF 4.61 +0.9 PB
4 Iris Bridell
Rånäs 4H
07 Rånäs 4H 4.53 0.0
5 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 4.49 +1.6
6 Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 4.41 0.0
7 Alvi Swärdhammar
Estuna IF
07 Estuna IF 4.27 +1.5
8 Elvira Martinsson
Estuna IF
08 Estuna IF 3.58 0.0 PB
123456
328 Elisabeth Teearu4.95 +1.2x 4.76 0.04.50 +0.94.78 0.04.99 +1.3
272 Alvi Swärdhammar4.27 +1.54.15 +1.94.12 0.03.94 +0.84.04 -0.1x
274 Iris Bridell4.40 +1.2x x 3.81 0.04.53 0.0x
262 Elsa Eriksson4.38 +1.24.43 +1.24.49 +1.64.15 -0.5- -
267 Zelda Eckers4.34 +1.44.37 +2.94.34 +1.14.41 0.0x 4.26 +0.3
329 Saga Berg Ojeda4.67 +2.0x 4.53 0.04.52 0.04.55 0.04.68 +0.4
258 Elvira Martinsson3.54 +2.03.24 +0.73.23 +0.63.19 +1.03.58 0.03.49 0.0
271 Amanda Liljax 4.61 +0.94.35 0.0x 4.47 0.04.51 +1.1
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
29/5 14:00
1 Alicia Gruvberger
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 10.36
2 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 7.99 PB
3 Elisabeth Teearu
Turebergs FK
08 Turebergs FK 7.88
4 Lova Swärdhammar
Estuna IF
08 Estuna IF 7.52
5 Elvira Martinsson
Estuna IF
08 Estuna IF 5.47 PB
123456
258 Elvira Martinsson5.475.334.994.625.075.08
259 Lova Swärdhammar7.417.347.047.527.24x
328 Elisabeth Teearu7.887.887.057.217.157.02
273 Alicia Gruvberger9.1110.3610.2310.3310.329.86
262 Elsa Eriksson7.547.487.367.997.207.06
F13 60 m
Roslagsmästerskap
29/5 12:30
A-Final
Vind: +0.4
Tot. plac.
1 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 8.72 1 PB
2 Ema Avramova
Väsby IK
10 Väsby IK 8.79 2 PB
3 Felicia Karlsson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 8.90 3 PB
4 Wira Eriksson
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 9.37 4 PB
5 Esther Elliot
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 9.39 5
6 Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 9.69 7 9.682
Malva Österman
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H DNS
Agnes Hjertzell
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS DNS
B-Final
Vind: +0.6
Tot. plac.
1 Jaqueline Djärv
Åkersberga SK
09 Åkersberga SK 9.55 6
2 Alicia Herradi
Väsby IK
10 Väsby IK 9.69 8 9.690
3 Anemona hallberg
Estuna IF
09 Estuna IF 9.80 9
4 Klara Norén
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 10.31 10
5 Freja Mattsson Scott
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 10.40 11
6 Nova Pettersson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 10.45 12
7 Viola Lindow
Åkersberga SK
09 Åkersberga SK 10.57 13
Ella Salmén
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H DNS
F13 600 m
29/5 18:00
1 Anemona hallberg
Estuna IF
09 Estuna IF 2:12.82
2 Jaqueline Djärv
Åkersberga SK
09 Åkersberga SK 2:13.54
3 Eleni salander
Åkersberga SK
10 Åkersberga SK 2:17.47
4 Felicia Karlsson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 2:18.97
5 Freja Mattsson Scott
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 2:22.80
6 Klara Norén
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 2:24.80
F13 Höjd
29/5 14:15
1 Minya Öryd
Västerås FK
11 Västerås FK 143 PB
2 Agnes Steinberga
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 135 PB
=3 Ester Bridell
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 130 PB
=3 Freja Olsson Astner
Upsala IF
11 Upsala IF 130
=3 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 130
=6 Wira Eriksson
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 125 =PB
=6 Jaqueline Djärv
Åkersberga SK
09 Åkersberga SK 125
=8 Felicia Karlsson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 120 SB
=8 Ellen Holmgren
Rånäs 4H
11 Rånäs 4H 120 PB
10 Ema Avramova
Väsby IK
10 Väsby IK 115
11 Anna Rydstrand
Rånäs 4H
12 Rånäs 4H 110 =PB
12 Linn Glans
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 100
F13 Längd
Hoppzon
29/5 16:30
1 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 4.52 +0.4
2 Ema Avramova
Väsby IK
10 Väsby IK 4.10 nwi
3 Jaqueline Djärv
Åkersberga SK
09 Åkersberga SK 4.05 nwi
4 Wira Eriksson
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 4.01 +0.1
5 Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 3.99 nwi
6 Felicia Karlsson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 3.99 nwi
7 Ester Bridell
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 3.81 nwi
8 Nova Pettersson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 3.24 nwi
9 Freja Mattsson Scott
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 3.08 nwi
10 Eleni salander
Åkersberga SK
10 Åkersberga SK 2.99 nwi
11 Viola Lindow
Åkersberga SK
09 Åkersberga SK 2.95 nwi
12 Belle Beronius
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 2.77 nwi
Agnes Hjertzell
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS -
123
248 Ester Bridell3.78 nwi3.77 nwi3.81 nwi
232 Nova Pettersson3.24 nwi3.16 nwi3.17 nwi
249 Wira Eriksson4.01 +0.1x 3.96 nwi
255 Vera Stolpen4.27 +0.24.38 nwi4.52 +0.4
240 Ema Avramova4.08 nwi3.78 nwi4.10 nwi
228 Belle Beronius2.77 nwi2.58 nwi2.66 nwi
256 Jaqueline Djärv3.83 nwi3.93 nwi4.05 nwi
254 Maya Purmonenx 3.93 nwi3.99 nwi
257 Viola Lindow2.95 nwi2.65 nwix
230 Felicia Karlsson3.99 nwi3.76 nwi3.89 nwi
244 Agnes Hjertzell- - -
326 Freja Mattsson Scottx 3.02 nwi3.08 nwi
334 Eleni salander2.99 nwi2.94 nwi2.61 nwi
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
29/5 13:00
1 Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 9.71 PB
2 Ema Avramova
Väsby IK
10 Väsby IK 8.67
3 Ester Bridell
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 8.25 PB
4 Viola Lindow
Åkersberga SK
09 Åkersberga SK 7.97
5 Esther Elliot
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 7.96
6 Wira Eriksson
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 7.22 PB
7 Nova Pettersson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 6.40
8 Felicia Karlsson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 6.31
9 Freja Mattsson Scott
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 6.28
10 Jaqueline Djärv
Åkersberga SK
09 Åkersberga SK 5.67
11 Belle Beronius
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 5.34
123
228 Belle Beronius4.655.345.02
256 Jaqueline Djärv5.635.665.67
243 Esther Elliot7.967.707.73
257 Viola Lindow7.247.977.14
254 Maya Purmonen9.719.289.69
240 Ema Avramova7.897.568.67
232 Nova Pettersson6.026.406.32
230 Felicia Karlsson5.545.836.31
249 Wira Eriksson6.787.22x
248 Ester Bridell8.257.598.01
326 Freja Mattsson Scott6.286.045.70
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 100 m
Roslagsmästerskap
29/5 13:05
Vind: +0.7
1 Dennis Otieno
Hammarby IF
91 Hammarby IF 10.68
2 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 11.70
3 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 11.81
4 Roy Doss
Umeå TFC
81 Umeå TFC 12.40
5 Ludvig Stenbäck
Rånäs 4H
04 Rånäs 4H 12.66 PB
6 Tobias Rauch
IFK Lidingö
74 IFK Lidingö 13.00 PB
Män Höjd
29/5 15:30
1 Simon Johannesson
IFK Lidingö
06 IFK Lidingö 180 =PB
2 Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 180
170175180185
298 Anton Hellstrand Hellebergooxxoxxx
285 Simon Johannessonoxxooxxx
Män Längd
29/5 13:45
1 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 6.52 -1.0 PB
2 Krikor Krekorian
Upsala IF
95 Upsala IF 4.92 -0.5
123456
310 Malte Fuchs Edberg6.40 0.06.26 -0.26.33 0.06.19 0.06.52 -1.06.01 0.0
315 Krikor Krekorianx 4.35 -0.1x x x 4.92 -0.5
Män Kula
Vikt: 7,26kg
29/5 14:00
1 Patrik Lindstedt
Hässelby SK
99 Hässelby SK 16.64 PB
123456
312 Patrik Lindstedt16.2116.4116.64xx-
Män Diskus
Vikt: 2,0kg
29/5 19:00
1 Matt Brown
Hammarby IF
80 Hammarby IF 44.87
2 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 36.18
123456
319 Matt Brown41.9842.9342.6044.1144.8743.93
310 Malte Fuchs Edberg36.1833.92x32.2534.4234.07
P19 800 m
29/5 18:45
1 Hannes Sjöblom
IF Åland (FIN)
06 IF Åland (FIN) 2:09.87 PB
2 Nicklas Östlund
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:10.14 PB
3 Ludvig Stenbäck
Rånäs 4H
04 Rånäs 4H 2:15.20
4 Love Hedrén
LK Roslagen
08 LK Roslagen 2:19.74
5 Ivar Wiking
Rånäs 4H
07 Rånäs 4H 3:27.92
Mina Hägglund
Hässelby SK
07 Hässelby SK 2:22.17 SB
P19 Kula
Vikt: 6,0kg
29/5 17:00
1 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 12.42 PB
123456
310 Malte Fuchs Edberg12.3512.4211.5311.66xx
P17 100 m
Roslagsmästerskap
29/5 13:00
Vind: +1.3
1 Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 12.00 PB
2 William Lindgren
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 12.08 PB
3 Simon Johannesson
IFK Lidingö
06 IFK Lidingö 12.33
4 David Hedrén
LK Roslagen
06 LK Roslagen 12.51 PB
5 Lucas Vesterlund
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 12.80
6 Christ Rafi Krekorian
Upsala IF
05 Upsala IF 13.28
7 Lucas Martinsson
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 13.68
Bo Rydstrand
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H DNS
P17 Längd
29/5 13:45
1 Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 6.23 +0.8 PB
2 Gabriel Mattsson
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 5.61 0.0 PB
3 William Lindgren
Rånäs 4H
05 Rånäs 4H 5.52 -0.5
4 Lucas Vesterlund
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 4.62 +1.4
123456
301 William Lindgrenx 5.52 -0.55.51 -0.8x x 5.52 0.0
292 Lucas Vesterlundx x x 4.38 -0.94.62 +1.4x
298 Anton Hellstrand Hellebergx x x 4.18 +0.46.23 +0.8x
290 Gabriel Mattsson5.61 0.05.51 -1.14.87 0.0x 5.44 +0.34.04 +1.0
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
29/5 17:00
1 Bo Rydstrand
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 12.88 PB
2 Gabriel Mattsson
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 11.77
3 Lucas Vesterlund
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 9.50 PB
4 Lucas Martinsson
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 8.31 PB
123456
290 Gabriel Mattsson11.58x10.5711.1711.7711.10
291 Bo Rydstrand11.91x12.8812.33xx
292 Lucas Vesterlund8.34x8.368.899.479.50
289 Lucas Martinsson7.618.15x8.31x7.64
P17 Diskus
Vikt: 1,5kg
29/5 19:00
1 Bo Rydstrand
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 37.80 PB
2 Joel Wikström
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 35.23
3 Gabriel Mattsson
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 33.48
4 Lucas Martinsson
Rånäs 4H
06 Rånäs 4H 20.58
123456
291 Bo Rydstrandxx37.80xx37.33
283 Joel Wikström34.0832.36x35.23xx
289 Lucas Martinssonxxxxx20.58
290 Gabriel Mattssonxxx28.3733.48x
P15 80 m
Roslagsmästerskap
29/5 13:25
Vind: -0.8
1 Albin Lifvergren
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 10.63
2 Ricky Wahlberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 10.79
3 Filip Olsson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 10.81 PB
4 Ludvig Stenlund
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 11.93
5 Ivar Wiking
Rånäs 4H
07 Rånäs 4H 14.37
William Blomquist
Turebergs FK
08 Turebergs FK DNS
P15 Höjd
29/5 17:00
1 Albin Lifvergren
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 150
130135140145150155
263 Albin Lifvergrenoooooxxx
P15 Längd
29/5 15:30
1 Filip Olsson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 4.76 0.0 PB
2 Albin Lifvergren
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 4.60 +1.8
3 Ludvig Stenlund
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 4.41 +0.3 PB
4 Ivar Wiking
Rånäs 4H
07 Rånäs 4H 2.84 +1.0
William Blomquist
Turebergs FK
08 Turebergs FK -
Ricky Wahlberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF -
123456
265 William Blomquist- - - - - -
275 Ivar Wiking2.81 +0.12.77 +1.11.96 +1.0x 2.63 0.02.84 +1.0
260 Ricky Wahlberg- - - - - -
268 Ludvig Stenlund4.31 0.04.39 +1.74.39 +0.14.41 +0.34.02 0.04.12 +1.0
264 Filip Olssonx x 4.53 +0.94.31 +0.64.22 -1.04.76 0.0
263 Albin Lifvergren4.00 +1.84.60 +1.84.12 -0.64.51 +1.04.39 -0.33.85 +1.5
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
29/5 14:00
1 Lowe Wängelin
Upsala IF
07 Upsala IF 14.79 PB
2 Ricky Wahlberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 11.72 PB
3 Albin Lifvergren
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 8.61 PB
4 Filip Olsson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 8.59
123456
263 Albin Lifvergren8.078.608.618.408.358.53
260 Ricky Wahlberg10.5311.6711.6410.5510.4511.72
277 Lowe Wängelinx13.61x14.79xx
264 Filip Olsson8.598.348.32---
P13 60 m
Roslagsmästerskap
29/5 12:20
A-Final
Vind: +0.9
Tot. plac.
1 Alexander Hulthén Gyllered
IF Linnéa
09 IF Linnéa 8.79 1
2 Aleksandar Avramov
Väsby IK
10 Väsby IK 8.81 2 PB
3 Ivar Lundstedt
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 9.22 4 PB
4 Jakob Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 9.46 5 PB
5 David Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 9.57 6
6 Bill Soydan
Roslagsbro IF
10 Roslagsbro IF 9.97 9
7 Emil Stenberg
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 10.26 12 PB
B-Final
Vind: +0.8
Tot. plac.
1 Lukas Lifvergren
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 8.90 3
2 Pontus Pernet
Estuna IF
10 Estuna IF 9.90 7
3 Malte Hilbig
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 9.94 8
4 Hannes Flodén
Åkersberga SK
10 Åkersberga SK 9.99 10
5 Vincent Thurban
Estuna IF
10 Estuna IF 10.22 11
6 Eric Andersson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 11.32 13
Herman Lenander
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H DNS
Sam Holmqvist
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H DNS
P13 600 m
29/5 18:15
1 Ivar Lundstedt
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 1:49.79 PB
2 Emil Stenberg
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 1:58.36 PB
3 Bill Soydan
Roslagsbro IF
10 Roslagsbro IF 2:01.28
4 Vincent Thurban
Estuna IF
10 Estuna IF 2:01.51
5 Pontus Pernet
Estuna IF
10 Estuna IF 2:07.93
6 Aleksandar Avramov
Väsby IK
10 Väsby IK 2:08.64
P13 Höjd
29/5 13:00
1 Lukas Lifvergren
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 140 =PB
2 Tudor Tocca
Turebergs FK
11 Turebergs FK 135
=3 Vilson Larshammar
Rånäs 4H
11 Rånäs 4H 130 PB
=3 Alexander Hulthén Gyllered
IF Linnéa
09 IF Linnéa 130 PB
=5 Alexander Harning
Estuna IF
11 Estuna IF 125
=5 Ivar Lundstedt
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 125 PB
=5 Pontus Pernet
Estuna IF
10 Estuna IF 125
=8 Hannes Flodén
Åkersberga SK
10 Åkersberga SK 120
=8 Vincent Thurban
Estuna IF
10 Estuna IF 120
=10 David Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 115
=10 Oscar Mattsson Åkerlund
Estuna IF
11 Estuna IF 115 PB
=10 Jakob Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 115
=10 Malte Hilbig
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 115
P13 Längd
Hoppzon
29/5 16:45
1 Ivar Lundstedt
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 4.16 +1.2 PB
2 Emil Stenberg
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 3.93 -1.0 PB
3 Malte Hilbig
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 3.91 0.0
4 Lukas Lifvergren
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 3.80 +1.7
5 Pontus Pernet
Estuna IF
10 Estuna IF 3.60 -0.8 PB
6 Vincent Thurban
Estuna IF
10 Estuna IF 3.43 -0.7 PB
7 Bill Soydan
Roslagsbro IF
10 Roslagsbro IF 3.18 -1.1
8 Eric Andersson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 2.98 0.0
Sam Holmqvist
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H -
Alexander Hulthén Gyllered
IF Linnéa
09 IF Linnéa -
Noel Afzelius
Väsby IK
10 Väsby IK -
Elmer Peña Sundqvist
Väsby IK
10 Väsby IK -
Jakob Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS -
David Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS -
Herman Lenander
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H -
Hannes Flodén
Åkersberga SK
10 Åkersberga SK -
123
229 Sam Holmqvist- - -
250 Malte Hilbig3.69 -0.53.55 0.03.91 0.0
226 Bill Soydan3.14 -0.93.18 -1.1x
227 Eric Andersson 2.84 -0.4x 2.98 0.0
247 Alexander Hulthén Gyllered- - -
234 Emil Stenberg3.93 -1.03.84 0.03.88 +1.4
238 Noel Afzelius- - -
242 Elmer Peña Sundqvist- - -
237 Jakob Bonnevier- - -
224 Pontus Pernet3.08 0.03.60 -0.8x
236 David Bonnevier- - -
251 Herman Lenander- - -
252 Lukas Lifvergren2.76 0.03.39 -0.63.80 +1.7
225 Vincent Thurban3.43 -0.72.98 -1.1x
231 Ivar Lundstedt3.83 -0.84.03 -0.54.16 +1.2
336 Hannes Flodén- - -
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
29/5 14:00
1 David Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 8.79
2 Theo Wikström
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 8.28
3 Jakob Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 7.86
4 Lukas Lifvergren
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 7.61
5 Alexander Hulthén Gyllered
IF Linnéa
09 IF Linnéa 7.29
6 Vincent Thurban
Estuna IF
10 Estuna IF 5.96
7 Ivar Lundstedt
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 5.81
8 Eric Andersson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 5.24
9 Emil Stenberg
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 5.23
123
246 Theo Wikström7.578.118.28
231 Ivar Lundstedtx5.815.75
225 Vincent Thurban5.305.965.79
234 Emil Stenberg5.015.235.20
247 Alexander Hulthén Gyllered7.167.297.20
252 Lukas Lifvergren6.287.077.61
237 Jakob Bonnevier7.866.926.81
236 David Bonnevier8.268.798.28
227 Eric Andersson 5.134.975.24
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.