Resultater Hedbergs hopp

Hällåsen arena, Söderhamn   2022-07-19

Arrangör: Söderhamns IF Tävlingsledare: Leif-Göran Mosell Senast uppdaterad: 2022-07-20 16:03:56
Väder: 20 grader solig sommarkväll  
Övrigt: Ändrat från 13 juli till 19 juli  
Kvinnor 200 m
19/7 18:00
Vind: +1.5
1 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 26.54 PB
2 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 26.88 PB
Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF DNS
Kvinnor Längd
19/7 18:15
1 Johanna Hedberg
Söderhamns IF
91 Söderhamns IF 5.08 0.0
2 Hanna Elfström
Strands IF
02 Strands IF 4.30 +1.0 SB
3 Hanna Blombäck
Iggesunds SK
80 Iggesunds SK 4.06 +1.1 PB
123456
Johanna Hedbergx 4.96 +1.4x 5.08 0.04.95 0.0x
Hanna Elfströmx 4.30 +1.04.23 0.04.02 0.03.98 0.04.05 0.0
Hanna Blombäck3.54 +1.14.06 +1.14.00 0.0x - -
Kvinnor Tresteg
19/7 19:30
1 Johanna Hedberg
Söderhamns IF
91 Söderhamns IF 10.12 0.0
2 Emma Nilsson
Gefle IF
03 Gefle IF 10.09 0.0
3 Nellie Tällberg
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 10.01 0.0 PB
4 Julia Gavell
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 8.85 0.0
Tindra Olsson
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK DNS
Astrid Gemzell
Tierps IF
07 Tierps IF DNS
123456
Julia Gavell8.81 +1.4- 8.47 0.08.85 0.0- -
Nellie Tällberg9.69 0.0x 10.01 0.09.72 0.09.83 0.0x
Johanna Hedberg10.12 0.0x 9.60 0.09.80 0.0- x
Tindra OlssonDNS
Emma Nilssonx x x x 10.09 0.09.99 0.0
Astrid GemzellDNS
F17 Längd
19/7 18:15
1 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 5.32 +1.6
2 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.94 0.0 SB
3 Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 4.77 0.0
4 Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 4.61 0.0
5 Julia Gavell
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 4.23 0.0 PB
6 Alice Lundh Hållén
Strands IF
07 Strands IF 4.23 0.0
7 Tindra Olsson
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 3.42 0.0
123456
Tindra Olsson3.42 0.03.01 0.0- - - -
Kajsa Cabanas Andersson4.92 +2.24.70 +1.34.94 0.04.89 0.04.84 0.0x
Alice Lundh Hållén4.10 +1.7x 4.23 0.0x - -
Ida Winlöf4.38 +0.54.55 0.0x 4.20 0.04.26 0.04.61 0.0
Julia Gavell4.20 +0.24.09 +0.24.09 0.04.23 0.04.10 0.03.96 0.0
Freja Sköld3.47 0.0x x 4.77 0.03.61 0.03.84 +1.0
Alva Back5.32 +1.63.77 +1.25.22 0.0- - -
F13 Längd
Hoppzon
19/7
1 Stina Gavell
Söderhamns IF
10 Söderhamns IF 4.39 +0.8
2 Alva Jönsson
Söderhamns IF
10 Söderhamns IF 3.99 +1.0
3 Matilda Benke
Söderhamns IF
12 Söderhamns IF 3.24 +1.0 PB
123456
Stina Gavell4.20 0.04.14 0.04.23 0.04.39 +0.84.31 0.04.29 0.0
Matilda Benke3.10 0.03.24 +1.02.89 0.02.97 +0.73.09 +0.6-
Alva Jönsson3.95 0.03.99 +1.03.90 0.03.63 +1.03.92 0.03.92 0.0
F13 Tresteg
Hoppzon
19/7
1 Stina Gavell
Söderhamns IF
10 Söderhamns IF 8.65 0.0
123456
Stina Gavell8.22 0.08.47 0.08.24 0.08.65 0.08.15 0.08.55 0.0
Män 200 m
19/7 18:00
Vind: +1.5
1 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 26.47 PB
2 Gusten Berglund
Söderhamns IF
09 Söderhamns IF 27.12 PB
3 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 33.17 PB
Män Längd
19/7 18:15
1 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 5.17 0.0 PB
123456
Levi Back4.76 +1.65.03 0.05.17 0.0- - -
Män Längd
Hoppzon
19/7 18:15
1 Tobias Jonsson
IK Orient
96 IK Orient 6.68 +1.9
123456
Tobias Jonsson6.59 +1.46.68 +1.96.39 0.06.52 0.06.52 0.06.42 0.0
Män Tresteg
19/7 19:30
1 Rasmus Berg
Gefle IF
05 Gefle IF 13.79 0.0 PB
2 Elis Gemzell
Tierps IF
05 Tierps IF 12.77 0.0
3 Elvin Rahm
Gefle IF
08 Gefle IF 12.45 0.0 PB
123456
Rasmus Bergx x x x x 13.79 0.0
Elis Gemzell11.81 0.011.87 0.012.14 0.012.49 0.012.77 0.012.56 0.0
Elvin Rahm11.79 0.012.10 0.011.95 0.0x 12.24 0.012.45 0.0
P13 Längd
Hoppzon
19/7 18:15
1 Gusten Berglund
Söderhamns IF
09 Söderhamns IF 4.83 0.0 PB
2 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 4.10 +1.3 SB
3 Aleksander Nord
Trondheim Friidrett (NOR)
14 Trondheim Friidrett (NOR) 2.94 +0.2
123456
Tristan Back4.08 +1.73.99 +0.44.10 +1.33.92 +0.43.98 0.0-
Aleksander Nord2.90 +1.92.91 +1.02.83 +1.82.79 +1.42.81 +0.32.94 +0.2
Gusten Berglund4.30 +1.44.68 0.04.79 +0.44.68 +1.14.83 0.04.62 +0.2