Resultater Hammarbyspelen Extra

Sätrahallen, Stockholm   2022-02-11 - 2022-02-13

Arrangör: Hammarby Friidrott Senast uppdaterad: 2022-02-14 02:00:19
2022-02-11 2022-02-12 2022-02-13 Alla dagar
Kvinnor 60 m Försök
Pool 1 1
13/2 10:25
1 Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 8.70 Q PB
2 Ella Thylestedt
Boo IF
04 Boo IF 8.72 Q SB 8.714
3 Rebecka Sjöberg
Täby IS
05 Täby IS 8.86 Q
4 Isabela Castello
Hammarby IF
05 Hammarby IF 9.06 Q
5 Luna Ekroth
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 9.10 Q PB
6 Elise Tengroth
Hellas FK
07 Hellas FK 9.73
Pool 1 2
13/2 10:30
1 Lovisa Keil
Hellas FK
04 Hellas FK 8.64 Q PB 8.640
2 Vilma Stolpen
Täby IS
06 Täby IS 8.72 PB 8.713
3 Felicia Lundberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 8.87
4 Evelina Larsson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 8.89 Q
5 Olivia Holmström
Bromma IF
06 Bromma IF 9.15 PB
6 Desirée Trolling
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 9.32 Q PB
Pool 1 3
13/2 10:35
1 Xana Baxter
Hässelby SK
06 Hässelby SK 8.21 Q =SB
2 Astrid Wallman
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 8.46 Q
3 Tuva Wennergren
Hässelby SK
05 Hässelby SK 8.54 Q PB
4 Nike Ullén
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 8.62 Q
5 Kharma Sarenbrant
Bromma IF
04 Bromma IF 8.76 Q PB
6 Alice Ivarsson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 8.96 Q SB
7 Elisabeth Larsson
Hammarby IF
04 Hammarby IF 9.05 Q
Pool 2 1
13/2 12:15
1 Ida Malmborg
Hässelby SK
05 Hässelby SK 8.19 Q PB
2 Anelia Danielsson
Tullinge FI
04 Tullinge FI 8.23 Q PB 8.223
3 Fredrika Pettersson
Hammarby IF
02 Hammarby IF 8.25 PB 8.242
4 Matilda Eriksson
Västerås FK
04 Västerås FK 8.28 Q 8.274
5 Johanna Pihl
Hässelby SK
06 Hässelby SK 8.28 Q PB 8.276
6 Ulrika Lomakka
Hellas FK
07 Hellas FK 8.47 Q
7 Felicia Lindberg
Hammarby IF
97 Hammarby IF 8.64 8.637
Vera Hjalmarö
Hammarby IF
07 Hammarby IF DNS
Pool 2 2
13/2 12:20
1 Carolina Söderbom
Västerås FK
99 Västerås FK 7.98 Q SB 7.979
2 Judith Nielsén
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.28 Q PB 8.271
3 Mathilda Hellevik
Hanvikens SK
02 Hanvikens SK 8.32 Q PB
4 Anna Hillman
Gefle IF
07 Gefle IF 8.36 Q PB 8.354
5 Alba Boric
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 8.52 Q
6 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 8.65 Q
7 Ida Bonow
Turebergs FK
07 Turebergs FK 8.78
Pool 2 3
13/2 12:25
1 Ebba Jernmark Burrows
Täby IS
00 Täby IS 8.14 Q PB 8.136
2 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.36 PB 8.351
3 Maja Simonsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.39 Q PB
4 Tintin Treschow
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 8.40 Q =PB
5 Pritha Routh
Tullinge FI
06 Tullinge FI 8.48 Q PB
6 Sara Johansson
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK 8.69 Q
7 Ylva Jakobsson
Hammarby IF
98 Hammarby IF 8.80
8 Julia Hansson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 9.00 SB
Pool 3 1
13/2 14:05
1 Sara Wiss
Upsala IF
87 Upsala IF 7.65 Q
2 Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 7.82 Q
3 Victoria Davidsson
Tyresö FK
02 Tyresö FK 7.98 SB 7.976
4 Tyra Tunander Cedrenius
Bromma IF
04 Bromma IF 8.11 PB 8.102
5 Olivia Köhler
Gällivare SK
00 Gällivare SK 8.23 8.225
6 Julia Håkansson
Hässelby SK
03 Hässelby SK 8.34 Q
Pool 3 2
13/2 14:10
1 Sandra Törnros
Spårvägens FK
95 Spårvägens FK 7.88
2 Annina Stens
Spårvägens FK
99 Spårvägens FK 7.96 PB 7.952
3 Emma Carlsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 7.97 Q PB
4 Lina Ånstad
Motala AIF
05 Motala AIF 8.02
5 Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS 8.03 Q SB
6 Freja Avebäck
Malmö AI
95 Malmö AI 8.23 Q 8.230
Felicia Johansson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK DNS Q
Pool 3 3
13/2 14:15
1 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 7.60 PB
2 Ella Hagman
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS 7.96 Q 7.958
3 Clara Fallenius
Hässelby SK
03 Hässelby SK 8.11 Q 8.104
4 Emmy Wolgast
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.13 Q
5 Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.14 Q 8.135
6 Agnes Lind
Bromma IF
06 Bromma IF 8.25 Q 8.241
7 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.27 Q PB
Kvinnor 60 m Final
Pool 1 Final 1
13/2 11:20
1 Xana Baxter
Hässelby SK
06 Hässelby SK 8.24
2 Astrid Wallman
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 8.44
3 Nike Ullén
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 8.56
4 Tuva Wennergren
Hässelby SK
05 Hässelby SK 8.58
5 Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 8.65 PB
6 Lovisa Keil
Hellas FK
04 Hellas FK 8.73
7 Ella Thylestedt
Boo IF
04 Boo IF 8.74
Pool 1 Final 2
13/2 11:25
1 Kharma Sarenbrant
Bromma IF
04 Bromma IF 8.75 PB
2 Evelina Larsson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 8.87
3 Rebecka Sjöberg
Täby IS
05 Täby IS 8.88
4 Alice Ivarsson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 8.90 SB
5 Isabela Castello
Hammarby IF
05 Hammarby IF 8.92
6 Elisabeth Larsson
Hammarby IF
04 Hammarby IF 9.03
7 Luna Ekroth
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 9.26
8 Desirée Trolling
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 9.47
Pool 2 Final 1
13/2 11:20
1 Carolina Söderbom
Västerås FK
99 Västerås FK 7.94 SB
2 Ebba Jernmark Burrows
Täby IS
00 Täby IS 8.01 PB
3 Judith Nielsén
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.19 PB 8.182
4 Anelia Danielsson
Tullinge FI
04 Tullinge FI 8.25 8.243
5 Matilda Eriksson
Västerås FK
04 Västerås FK 8.25 =SB 8.249
6 Johanna Pihl
Hässelby SK
06 Hässelby SK 8.29 8.288
7 Ida Malmborg
Hässelby SK
05 Hässelby SK 8.31 8.307
8 Anna Hillman
Gefle IF
07 Gefle IF 8.32 PB
Pool 2 Final 2
13/2 11:20
1 Tintin Treschow
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 8.29 PB 8.282
2 Maja Simonsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.38 PB
3 Mathilda Hellevik
Hanvikens SK
02 Hanvikens SK 8.46
4 Ulrika Lomakka
Hellas FK
07 Hellas FK 8.47
5 Pritha Routh
Tullinge FI
06 Tullinge FI 8.50
6 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 8.60
7 Alba Boric
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 8.63
Sara Johansson
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK DNS
Pool 3 Final 1
13/2 15:00
1 Sara Wiss
Upsala IF
87 Upsala IF 7.63 PB
2 Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 7.86
3 Ella Hagman
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS 7.91 SB
4 Emma Carlsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 7.99
5 Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS 8.07
6 Clara Fallenius
Hässelby SK
03 Hässelby SK 8.19 8.189
Pool 3 Final 2
13/2 15:05
1 Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.05
2 Felicia Johansson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 8.11 PB
3 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.18 PB
4 Emmy Wolgast
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.23
5 Agnes Lind
Bromma IF
06 Bromma IF 8.31 8.305
6 Freja Avebäck
Malmö AI
95 Malmö AI 8.31 8.307
7 Julia Håkansson
Hässelby SK
03 Hässelby SK 8.34
Kvinnor 400 m
A-Final
12/2 15:20
Tot. plac.
1 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 58.32 1
2 Lisen Rignell
Bromma IF
03 Bromma IF 58.99 2
3 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 1:00.61 4
B-Final
12/2 15:21
Tot. plac.
1 Vera Lindblad
Bromma IF
04 Bromma IF 1:00.12 3
2 Ebba Jernmark Burrows
Täby IS
00 Täby IS 1:00.65 6 1:00.650
3 Estelle Strand
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 1:02.12 11
C-Final
12/2 15:22
Tot. plac.
1 Maja Simonsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 1:00.65 5 1:00.642
2 Lykke Iacobaeus
Värmdö IF
04 Värmdö IF 1:00.96 8
3 Emmy Wolgast
Hammarby IF
06 Hammarby IF 1:01.83 10
D-Final
12/2 15:23
Tot. plac.
1 Elina Hellgren
Vallentuna FK
04 Vallentuna FK 1:00.75 7 PB
2 Filippa Ramberg
Hammarby IF
97 Hammarby IF 1:01.04 9 PB
3 Felicia Johansson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 1:02.24 12 PB
E-Final
12/2 15:24
Tot. plac.
1 Liv Hanell
IFK Tumba
06 IFK Tumba 1:03.30 13
2 Clara Knutsson
Upsala IF
06 Upsala IF 1:03.47 14
3 Emilia Hermansson
Täby IS
06 Täby IS 1:04.02 16
F-Final
12/2 15:25
Tot. plac.
1 Nora Hägg
Hässelby SK
06 Hässelby SK 1:04.24 17
2 Linnea Josefsson
Hammarby IF
01 Hammarby IF 1:04.82 19
3 Hilja Lundberg
Gefle IF
06 Gefle IF 1:05.04 20
G-Final
12/2 15:26
Tot. plac.
1 Anna Genmarker
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 1:03.76 15 PB
2 Clara Unnerud Wallhagen
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 1:04.39 18 PB
3 Liva Gustavsson
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK 1:05.27 21 SB
H-Final
12/2 15:27
Tot. plac.
1 Julia Jäderberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK 1:08.49 22
2 Karolina Nivenius
Hässelby SK
05 Hässelby SK 1:09.12 23
Kvinnor 1500 m
11/2 18:30
1 Alana Vannay
FK Studenterna
99 FK Studenterna 4:51.96
2 Clara Lidén
Hammarby IF
03 Hammarby IF 5:01.75 PB
3 Nora Siltberg Almlöf
Hammarby IF
99 Hammarby IF 5:03.38
4 Ida Grimheden
Mälarhöjdens IK
05 Mälarhöjdens IK 5:10.36 PB
5 Nora Ekdahl-Nyström
IF Linnéa
07 IF Linnéa 5:25.19 PB
6 Lisa Bäckdén
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 5:27.16 PB
7 Stella Diaz Stenlund
Sundbybergs IK
99 Sundbybergs IK 5:27.90
8 Tyra Hedin
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 5:30.76
9 Linnea Josefsson
Hammarby IF
01 Hammarby IF 5:36.32
10 Ida Boij
Hammarby IF
98 Hammarby IF 5:40.36
11 Agnes Olsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 5:42.56 PB
Kvinnor 60 m häck Försök
Höjd: 84,0cm
Heat 1
12/2 13:30
1 Alva von Gerber
Huddinge AIS
00 Huddinge AIS 8.72 q =PB
2 Clara Billing
Turebergs FK
02 Turebergs FK 8.92 q PB
3 Karin Bengtsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 8.95 q PB
4 Kajsa Engblom
Huddinge AIS
01 Huddinge AIS 8.97 q PB
5 Alannah Hellstadius
Hammarby IF
04 Hammarby IF 9.12 q PB
6 Julia Håkansson
Hässelby SK
03 Hässelby SK 9.25 q
7 Edda Chin Nygårds
Bromma IF
04 Bromma IF 9.43 q
Heat 2
12/2 13:35
1 Maria Södergren
Täby IS
98 Täby IS 8.80 q =PB
2 Clara Fallenius
Hässelby SK
03 Hässelby SK 8.87 q PB
3 Laura Fodor
Hässelby SK
03 Hässelby SK 9.21 q
4 Elwira Ripsweden
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS 9.36 q
5 Hedda Folkhage
Turebergs FK
03 Turebergs FK 9.48 q
6 Elisabeth Larsson
Hammarby IF
04 Hammarby IF 11.12 q
Kvinnor 60 m häck Final
Höjd: 84,0cm
A-Final
12/2 14:25
1 Alva von Gerber
Huddinge AIS
00 Huddinge AIS 8.73
2 Karin Bengtsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 8.79 PB
3 Maria Södergren
Täby IS
98 Täby IS 8.84
4 Clara Fallenius
Hässelby SK
03 Hässelby SK 8.87 PB
5 Kajsa Engblom
Huddinge AIS
01 Huddinge AIS 8.90 PB
6 Clara Billing
Turebergs FK
02 Turebergs FK 8.92
Alannah Hellstadius
Hammarby IF
04 Hammarby IF DNF
B-Final
12/2 14:27
1 Hedda Folkhage
Turebergs FK
03 Turebergs FK 9.18 PB
2 Laura Fodor
Hässelby SK
03 Hässelby SK 9.20
3 Elwira Ripsweden
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS 9.24
4 Edda Chin Nygårds
Bromma IF
04 Bromma IF 9.45
5 Julia Håkansson
Hässelby SK
03 Hässelby SK 9.50
6 Elisabeth Larsson
Hammarby IF
04 Hammarby IF 11.11
Kvinnor Stav
Pool 1
12/2 10:00
Tot. plac.
1 Alvah Lind
Turebergs FK
05 Turebergs FK 371 1
=2 Clara Billing
Turebergs FK
02 Turebergs FK 371 =2
=2 Johanna Hellman
IFK Lidingö
99 IFK Lidingö 371 =2 PB
4 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 341 4
5 Alannah Hellstadius
Hammarby IF
04 Hammarby IF 331 5 SB
6 Linnéa Lindqvist
Västerås FK
06 Västerås FK 301 8
291301311321331341351361371381
307 Clara Billing-----oooxoxxx
229 Johanna Hellman------o-xoxxx
305 Alva Back----xxooxxx
91 Alannah Hellstadius---oxoxxx
411 Linnéa Lindqvistxoxoxxx
336 Alvah Lind----ooxxoxxooxxx
Pool 2
12/2 12:25
Tot. plac.
1 Agnes Lind
Bromma IF
06 Bromma IF 311 6 PB
2 Emma Carlsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 311 7
3 Ella Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 301 9
4 Lisa Appelquist
Bromma IF
05 Bromma IF 281 10
5 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 281 11
6 Emmie Wedin
Turebergs FK
07 Turebergs FK 271 12 PB
7 Emma Jäderberg
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 271 13 PB
8 Saga Lindholm
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 241 14 PB
9 Molly Lindell
Bromma IF
07 Bromma IF 221 15
Tove Olsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF x
201211221231241251261271281291301311321
311 Emma Carlsson--------o-oxxoxxx
98 Ella Johansson-----o-oooxxoxxx
28 Agnes Lind-----xooooxoxxoxoxxx
365 Rut Grufman------ooxxoxxx
14 Lisa Appelquist-----xoooxoxxx
140 Emma Jäderberg--oooxooxxoxxx
355 Emmie Wedin----o-ooxxx
250 Saga Lindholm-xooooxxx
30 Molly Lindelloooxxx
114 Tove Olsson--------xxx
Kvinnor Längd
Pool 1
13/2 10:00
Tot. plac.
1 Anelia Danielsson
Tullinge FI
04 Tullinge FI 5.20 18 PB
2 Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 5.07 25
3 Linnea Haglund
Boo IF
03 Boo IF 4.64 40 PB
4 Nike Ullén
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 4.57 44
5 Julia Hansson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 4.46 48 PB
6 Evelina Larsson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 4.35 50 SB
7 Elisabeth Larsson
Hammarby IF
04 Hammarby IF 4.34 51
8 Ida Bonow
Turebergs FK
07 Turebergs FK 4.30 52 PB
9 Ebba Wennebjer
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.26 53
10 Agnes Odda
Boo IF
06 Boo IF 4.18 55 PB
11 Luna Ekroth
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 4.16 56 PB
12 Desirée Trolling
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 4.07 57
13 Simone Allbäck
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 3.72 58
14 Elise Tengroth
Hellas FK
07 Hellas FK 3.32 59
123456
120 Esther Sahlqvist5.074.544.724.765.004.94
295 Anelia Danielsson4.884.935.02x5.035.20
105 Elisabeth Larsson4.114.344.264.174.274.25
3 Linnea Haglund4.344.354.514.494.274.64
126 Ebba Wennebjer4.264.044.24
169 Julia Hansson4.284.114.113.744.464.13
148 Desirée Trolling4.014.07x
308 Ida Bonow4.284.234.263.624.264.30
332 Evelina Larsson3.904.154.354.254.024.19
132 Luna Ekroth4.00x4.16
8 Agnes Odda4.184.12x
261 Simone Allbäck3.723.593.29
157 Elise Tengroth3.243.322.26
287 Nike Ullén4.334.564.464.064.304.57
Pool 2
13/2 11:35
Tot. plac.
1 Alvah Lind
Turebergs FK
05 Turebergs FK 5.31 13 SB
2 Isabelle Malmborg
Hässelby SK
05 Hässelby SK 5.22 17 SB
3 Agnes Lind
Bromma IF
06 Bromma IF 4.90 28
4 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 4.76 31 PB
5 Hjördis Bäckman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 4.73 34
6 Vilma Stolpen
Täby IS
06 Täby IS 4.72 35 PB
7 Maggie Dahllöf
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4.66 37
8 Alba Boric
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 4.65 38 =PB
9 Ella Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.64 39
10 Astrid Wallman
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 4.61 41
11 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 4.60 42
12 Sara Luul
Hammarby IF
03 Hammarby IF 4.58 43
13 Kharma Sarenbrant
Bromma IF
04 Bromma IF 4.52 45
14 Rebecka Sjöberg
Täby IS
05 Täby IS 4.49 46
15 Nora Hägg
Hässelby SK
06 Hässelby SK 4.48 47
16 Alice Ivarsson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 4.44 49 SB
123456
336 Alvah Lind5.315.154.975.195.02-
28 Agnes Lind4.774.684.804.774.734.90
368 Alice Helge4.514.604.57
211 Isabelle Malmborg5.145.095.225.105.014.96
98 Ella Johansson4.514.564.64
224 Hjördis Bäckman4.574.654.664.73x4.68
202 Nora Hägg4.044.484.44
39 Kharma Sarenbrant4.52x4.20
190 Astrid Wallman4.614.594.57
380 Vilma Stolpen4.654.504.324.464.724.64
77 Maggie Dahllöf4.664.604.644.644.58x
377 Rebecka Sjöberg4.494.47x
385 Eleonora Wahlinx4.76x4.434.62x
131 Alba Boric4.374.654.484.574.524.52
272 Alice Ivarssonx4.344.44
110 Sara Luulxx4.58
Pool 3
13/2 13:10
Tot. plac.
1 Johanna Pihl
Hässelby SK
06 Hässelby SK 5.48 8
2 Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK 5.33 12 PB
3 Emmy Wolgast
Hammarby IF
06 Hammarby IF 5.26 14 PB
4 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 5.23 16 PB
5 Elin Hjertzell
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 5.13 21
6 Felicia Lindberg
Hammarby IF
97 Hammarby IF 5.13 22
7 Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.95 26
8 Amanda Möller
Hässelby SK
00 Hässelby SK 4.91 27
9 Fredrika Pettersson
Hammarby IF
02 Hammarby IF 4.88 29 PB
10 Felicia Johansson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 4.85 30
11 Ylva Jakobsson
Hammarby IF
98 Hammarby IF 4.75 32
12 Anna Hillman
Gefle IF
07 Gefle IF 4.75 33
13 Felicia Lundberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 4.67 36
14 Tuva Johansson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4.26 54 =PB
123456
216 Johanna Pihlxx5.264.965.485.41
321 Annie Grindangex4.854.954.61x4.95
328 Elsa Kagevik5.33xx4.87xx
173 Elin Hjertzell5.133.66x5.11xx
305 Alva Backx5.035.085.235.18x
177 Felicia Lundbergx4.484.67
213 Amanda Möller4.904.884.914.724.884.88
127 Emmy Wolgast4.97x5.26---
96 Ylva Jakobssonx4.754.63
60 Anna Hillmanx4.544.75
138 Felicia Johansson4.85x4.48
117 Fredrika Pettersson4.884.774.76
100 Tuva Johansson4.024.184.26
107 Felicia Lindberg4.835.13x5.01xx
Pool 4
13/2 14:35
Tot. plac.
1 Katharina Gråman
Tyresö FK
03 Tyresö FK 6.23 1 PB Rekord
2 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 6.00 2
3 Sandra Törnros
Spårvägens FK
95 Spårvägens FK 5.94 3
4 Annina Stens
Spårvägens FK
99 Spårvägens FK 5.72 4 PB
5 Lisen Rignell
Bromma IF
03 Bromma IF 5.60 5
6 Laura Fodor
Hässelby SK
03 Hässelby SK 5.51 6
7 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 5.50 7 PB
8 Tyra Tunander Cedrenius
Bromma IF
04 Bromma IF 5.43 9
9 Agnes Jansson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 5.39 10
10 Lina Ånstad
Motala AIF
05 Motala AIF 5.37 11
11 Edda Chin Nygårds
Bromma IF
04 Bromma IF 5.24 15
12 Molly Freeman
Hammarby IF
02 Hammarby IF 5.19 19
13 Victoria Davidsson
Tyresö FK
02 Tyresö FK 5.14 20
14 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 5.11 23
15 Bilge Kaya
Hellas FK
02 Hellas FK 5.07 24
123456
324 Ayla Hallberg Hossain5.835.855.85xx6.00
286 Sandra Törnros5.675.595.865.835.94x
359 Katharina Gråmanxx6.23xxx
38 Lisen Rignell5.365.605.515.445.345.32
245 Lina Ånstad5.30x5.37
97 Agnes Janssonx5.39x
198 Laura Fodorx5.51xxx5.35
151 Bilge Kayax5.015.07
280 Annina Stensxx5.72xx5.60
41 Tyra Tunander Cedreniusxx5.43xx5.39
20 Matilda Halfwordson5.245.215.505.125.195.17
83 Molly Freemanxx5.19
16 Edda Chin Nygårds5.045.165.24
180 Lisa Mårtensson5.115.025.07
358 Victoria Davidsson4.974.995.14
Kvinnor Tresteg
Pool 1
11/2 19:10
Tot. plac.
1 Tilde Norrbrand
Turebergs FK
07 Turebergs FK 10.74 7 PB
2 Johanna Pihl
Hässelby SK
06 Hässelby SK 10.60 9 PB
3 Tuva Wennergren
Hässelby SK
05 Hässelby SK 10.56 11
4 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 10.38 12 PB
5 Maggie Dahllöf
Hammarby IF
06 Hammarby IF 10.28 13
6 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 10.27 14 PB
7 Ylva Jakobsson
Hammarby IF
98 Hammarby IF 10.01 15
8 Ida Bonow
Turebergs FK
07 Turebergs FK 9.83 16 PB
9 Nora Hägg
Hässelby SK
06 Hässelby SK 9.74 17
10 Ulrika Lomakka
Hellas FK
07 Hellas FK 9.67 18
11 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 9.65 19
12 Astrid Wallman
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 9.49 21
13 Ebba Wennebjer
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.60 23
123456
368 Alice Helge10.389.9310.069.3710.149.97
385 Eleonora Wahlin10.0510.2710.16x10.0910.22
344 Tilde Norrbrand10.7410.2810.3810.3810.2510.36
308 Ida Bonowx9.519.839.789.779.83
216 Johanna Pihlxx10.15-10.6010.43
77 Maggie Dahllöf9.8410.0110.12x10.2810.12
202 Nora Hägg9.649.74x
154 Ulrika Lomakka9.67x9.38
126 Ebba Wennebjer8.348.458.60
21 Norah Hamberg9.629.649.65
190 Astrid Wallman9.419.349.49
96 Ylva Jakobsson9.7910.01x9.719.629.75
218 Tuva Wennergren9.7810.3010.569.989.9510.18
Pool 2
11/2 19:10
Tot. plac.
1 Angelica Ström
Spårvägens FK
81 Spårvägens FK 11.90 1 =SB
2 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 11.56 2
3 Annina Stens
Spårvägens FK
99 Spårvägens FK 11.36 3
4 Lii Jabbour
Hammarby IF
06 Hammarby IF 11.14 4
5 Alice Lindgren
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 11.02 5
6 Jasmine Gyllenhammar
Hässelby SK
04 Hässelby SK 10.90 6
7 Jessica Holmberg
Hässelby SK
03 Hässelby SK 10.73 8 SB
8 Linnea Villskog
Gefle IF
05 Gefle IF 10.60 10
9 Felicia Lundberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 9.56 20
10 Isabelle Malmborg
Hässelby SK
05 Hässelby SK 9.15 22
Edit Holmberg
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK x
123456
280 Annina Stensx11.2311.2411.3611.04x
281 Angelica Strömx11.90x11.53xx
20 Matilda Halfwordson9.9211.37xx11.5611.40
231 Alice Lindgren10.5811.0210.7310.92x10.79
95 Lii Jabbour11.0210.8811.14x10.58x
248 Edit Holmbergxx-
63 Linnea Villskog10.60x10.34xx10.29
199 Jasmine Gyllenhammarxx10.9010.6210.54x
200 Jessica Holmberg10.509.1910.72xx10.73
211 Isabelle Malmborgx9.15x
177 Felicia Lundberg9.56xx
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
12/2 10:45
1 Linn Gabrielli Gustafsson
Råby-Rekarne FIF
03 Råby-Rekarne FIF 13.87
2 Felicia Lindberg
Hammarby IF
97 Hammarby IF 12.25
3 Valentina Murillo
Eskilstuna FI
04 Eskilstuna FI 10.85 PB
4 Emma Hallencreutz
Hammarby IF
04 Hammarby IF 9.64 PB
5 Sofia Boman
Hässelby SK
02 Hässelby SK 9.20
6 Wilja Wickert
Hässelby SK
02 Hässelby SK 9.07
7 Elisabeth Larsson
Hammarby IF
04 Hammarby IF 8.17
123456
256 Linn Gabrielli Gustafsson13.1413.6213.8713.6613.4813.35
107 Felicia Lindberg11.9811.8511.74x12.25x
105 Elisabeth Larsson7.187.707.918.008.178.08
194 Sofia Boman8.54x7.509.208.77x
53 Valentina Murillo10.859.9510.40xxx
220 Wilja Wickertxxx9.07xx
88 Emma Hallencreutz9.648.769.479.109.158.64
Kvinnor Viktkastning
Vikt: 9,08kg
12/2 13:30
1 Rebecka Hallerth
Spårvägens FK
96 Spårvägens FK 18.30 PB
2 Vilma Damberg
Turebergs FK
03 Turebergs FK 13.95 PB
3 Sofia Boman
Hässelby SK
02 Hässelby SK 13.74
4 Sofia Hammarwall
IFK Tumba
03 IFK Tumba 13.64 PB
5 Linn Harryson
Hammarby IF
03 Hammarby IF 12.84
6 Caroline Wallin
Spårvägens FK
94 Spårvägens FK 12.58
7 Wilja Wickert
Hässelby SK
02 Hässelby SK 12.47 PB
8 Ella Nilsson
Hanvikens SK
03 Hanvikens SK 11.45
9 Simone Adolphsson
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 9.90
Jonna Geiryd
Spårvägens FK
00 Spårvägens FK x
123456
312 Vilma Damberg13.8313.9313.9413.95x13.55
268 Rebecka Hallerthx18.0518.2218.3017.49x
288 Caroline Wallin12.5312.58xx11.7312.50
194 Sofia Bomanxx13.4513.74xx
238 Sofia Hammarwall12.4313.6412.8513.45x13.13
89 Linn Harryson12.31x12.8412.71x12.76
143 Ella Nilssonx10.7711.4510.6210.7711.26
264 Jonna Geirydxxx
220 Wilja Wickert11.3311.00x12.47xx
159 Simone Adolphsson9.83x9.90
F19 Höjd
13/2 11:00
1 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 160
2 Moa Ringqvist
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 155
3 Emma Walfridsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 150
4 Livia Salov-Klaesson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 135
130135140145150155160163
147 Moa Ringqvist---xooxxoxxx
419 Livia Salov-Klaessonooxxx
20 Matilda Halfwordson----ooxoxxx
Emma Walfridsson----xoxxx
F17 60 m häck Försök
Höjd: 76,2cm
Heat 1
12/2 10:45
1 Agnes Jansson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 9.09 q
2 Lii Jabbour
Hammarby IF
06 Hammarby IF 9.24 q
3 Ebba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS 9.36 q PB 9.357
4 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 9.56 q SB
5 Xana Baxter
Hässelby SK
06 Hässelby SK 9.57 q
6 Clara Unnerud Wallhagen
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 10.51 PB
Heat 2
12/2 10:45
1 Maya Bergström Weekes
Upsala IF
05 Upsala IF 8.88 q PB
2 Iris Kihl
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 9.34 9.336
3 Livia Salov-Klaesson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 9.36 q PB 9.360
4 Clara Knutsson
Upsala IF
06 Upsala IF 9.40 q
5 Emma Jäderberg
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 10.01 q PB
6 Olivia Holmström
Bromma IF
06 Bromma IF 10.67 q
Heat 3
12/2 10:45
1 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.60 q SB
2 Ebba Hasselgren-Svensson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 9.34 q 9.335
3 Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 9.48 q PB
4 Elin Hjertzell
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 9.91 q PB
5 Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 10.32 q
6 Nina Leger
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 10.64 q
Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS DNF q
Heat 4
12/2 10:45
1 Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.61 q
2 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 9.26 q
3 Linnea Hjalmarson
Boo IF
05 Boo IF 9.64 q
4 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 9.71 SB
5 Maggie Dahllöf
Hammarby IF
06 Hammarby IF 9.88 q
Alvah Lind
Turebergs FK
05 Turebergs FK DNS q
Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK DNS q
F17 60 m häck Final
Höjd: 76,2cm
A-Final
12/2 12:05
1 Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.53 SB
2 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.59 SB
3 Maya Bergström Weekes
Upsala IF
05 Upsala IF 8.74 PB
4 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 8.99 PB
5 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 9.06 PB
6 Lii Jabbour
Hammarby IF
06 Hammarby IF 9.12
7 Alvah Lind
Turebergs FK
05 Turebergs FK 9.50
Agnes Jansson
Hammarby IF
05 Hammarby IF DNF
B-Final
12/2 12:07
1 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 9.14
2 Clara Knutsson
Upsala IF
06 Upsala IF 9.25 PB
3 Ebba Hasselgren-Svensson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 9.29
4 Ebba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS 9.31 PB
5 Livia Salov-Klaesson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 9.38
6 Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 9.58
7 Xana Baxter
Hässelby SK
06 Hässelby SK 9.64
8 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 9.85
C-Final
12/2 12:09
1 Linnea Hjalmarson
Boo IF
05 Boo IF 9.43
2 Elin Hjertzell
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 9.61 PB
3 Maggie Dahllöf
Hammarby IF
06 Hammarby IF 9.65 SB
4 Emma Jäderberg
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 10.02
5 Nina Leger
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 10.04
6 Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 10.27
7 Olivia Holmström
Bromma IF
06 Bromma IF 10.65
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
13/2 13:10
1 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 14.88 PB
2 Ellen Forsell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 13.68
3 Norah Lind
Turebergs FK
05 Turebergs FK 13.05
4 Sofia Eskilsson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 11.90 PB
5 Alvah Lind
Turebergs FK
05 Turebergs FK 11.18
6 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 11.07
7 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 10.95 PB
8 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 10.54
9 Norah Birgen
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 10.43 PB
10 Maggie Dahllöf
Hammarby IF
06 Hammarby IF 9.56
11 Nina Leger
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 9.34
12 Rebecka Sjöberg
Täby IS
05 Täby IS 8.63
13 Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 8.05
Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK DNS
123456
161 Norah Birgenx9.6810.43
336 Alvah Lind10.5811.00x10.7711.1811.12
305 Alva Back
20 Matilda Halfwordson10.4110.5410.029.7710.0410.52
365 Rut Grufman11.0710.7810.5210.8910.9210.85
81 Sofia Eskilsson11.9011.02xxxx
276 Nina Leger xx9.34
310 Kajsa Cabanas Andersson13.3014.0014.8813.4813.6813.37
77 Maggie Dahllöf8.969.199.56
180 Lisa Mårtensson10.1710.9510.88x9.84x
82 Ellen Forsell13.3913.0813.5213.17x13.68
377 Rebecka Sjöberg8.638.268.09
337 Norah Lind12.44xxxx13.05
26 Suzanne Lesage7.817.558.05
F17 Viktkastning
Vikt: 7,26kg
11/2 19:10
1 Norah Lind
Turebergs FK
05 Turebergs FK 18.07
2 Alvah Lind
Turebergs FK
05 Turebergs FK 16.27
3 Hanna Gabrielli Gustafsson
Råby-Rekarne FIF
06 Råby-Rekarne FIF 15.68
4 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 14.70 PB
5 Linnéa Lindefalk
Hammarby IF
05 Hammarby IF 13.79 PB
6 Tove Olsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 11.02
123456
365 Rut Grufman14.7013.3812.7312.7212.7412.43
114 Tove Olssonx9.7811.02x10.1110.20
336 Alvah Lind16.27x15.45x15.1616.01
108 Linnéa Lindefalk13.2312.9313.79x12.76x
337 Norah Lindx16.8517.5117.34x18.07
255 Hanna Gabrielli Gustafssonxxx14.7314.7515.68
F15 1000 m
13/2 15:15
1 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 3:04.07 SB
2 Ebba Holmström
Gefle IF
07 Gefle IF 3:04.47 PB
3 Ella Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 3:11.96 PB
4 Zara Klouda
Turebergs FK
07 Turebergs FK 3:14.52
5 Nora Ekdahl-Nyström
IF Linnéa
07 IF Linnéa 3:17.16 PB
6 Lina Garbell
Östhammar FI
07 Östhammar FI 3:20.25
7 Anastasia Rozhkova
Tullinge FI
07 Tullinge FI 3:25.55
8 Matilda Solén
Turebergs FK
07 Turebergs FK 3:31.01
9 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 3:35.19 PB
F15 60 m häck Försök
Höjd: 76.2cm
Heat 1
12/2 10:30
1 Emmie Wedin
Turebergs FK
07 Turebergs FK 9.55 q
2 Tilde Norrbrand
Turebergs FK
07 Turebergs FK 9.69 q
3 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 9.77 q PB
4 Alice Dahl
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 10.11 q PB
5 Ida Bonow
Turebergs FK
07 Turebergs FK 10.47 q
6 Rose Masoudi
Bromma IF
07 Bromma IF 10.82 q
7 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 11.12 q
Heat 2
12/2 10:35
1 Wilda Runeborg
Råby-Rekarne FIF
07 Råby-Rekarne FIF 9.29 q PB
2 Judith Nielsén
Hammarby IF
07 Hammarby IF 9.42 q PB
3 Vera Mattsson
Hässelby SK
07 Hässelby SK 9.88 q
4 Ella Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.01 q PB
5 Alma Hallsten
Täby IS
07 Täby IS 10.16 q PB
6 Ebba Wennebjer
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.69 q
F15 60 m häck Final
Höjd: 76.2cm
A-Final
12/2 11:50
1 Emmie Wedin
Turebergs FK
07 Turebergs FK 9.18 PB
2 Judith Nielsén
Hammarby IF
07 Hammarby IF 9.23 PB
3 Wilda Runeborg
Råby-Rekarne FIF
07 Råby-Rekarne FIF 9.45
4 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 9.57 PB
5 Tilde Norrbrand
Turebergs FK
07 Turebergs FK 9.72
6 Ella Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 9.92
Vera Mattsson
Hässelby SK
07 Hässelby SK DNF
B-Final
12/2 11:55
1 Alice Dahl
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 10.22
2 Alma Hallsten
Täby IS
07 Täby IS 10.23
3 Ebba Wennebjer
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.26 SB
4 Ida Bonow
Turebergs FK
07 Turebergs FK 10.42
5 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 10.80
6 Rose Masoudi
Bromma IF
07 Bromma IF 11.05
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
13/2 14:35
1 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 12.53 PB
2 Elin Runemar
Turebergs FK
07 Turebergs FK 12.13
3 Ella Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.37 PB
4 Anna Hillman
Gefle IF
07 Gefle IF 10.24
5 Alicia Gruvberger
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 10.01
6 Beatrice Lindberg
Hellas FK
07 Hellas FK 9.90 PB
7 Norah Hamberg
Bromma IF
07 Bromma IF 9.32
8 Ebba Wennebjer
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.77 PB
9 Rose Masoudi
Bromma IF
07 Bromma IF 6.36
123456
349 Elin Runemar11.4311.52xx12.1311.84
21 Norah Hamberg9.32x8.548.667.978.64
166 Alicia Gruvberger9.599.729.7510.018.649.93
98 Ella Johansson9.879.9610.3710.3010.05-
153 Beatrice Lindberg9.239.908.709.059.708.83
7 Amilia Jergmar11.7311.7612.5310.9711.26x
34 Rose Masoudi6.366.115.64
60 Anna Hillmanx9.4410.019.679.4810.24
126 Ebba Wennebjer8.288.77xx--
F15 Viktkastning
Vikt: 7,26kg
11/2 19:10
1 Elin Runemar
Turebergs FK
07 Turebergs FK 15.30
2 Beatrice Lindberg
Hellas FK
07 Hellas FK 12.98 PB
Anna Bergin
Hammarby IF
07 Hammarby IF -
123456
68 Anna Berginxxx---
349 Elin Runemar14.3514.5715.30x13.65x
153 Beatrice Lindberg12.98x11.9612.6112.0711.59
F14 Höjd
12/2 13:25
1 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 151 PB
2 Gabriella Enquist
Hammarby IF
08 Hammarby IF 135 =PB
3 Inez Resare
Hammarby IF
08 Hammarby IF 120
115120125130135140145148151154
Tyra Sparv--ooooxxooxxoxxx
Gabriella Enquist-ooooxxx
0 Inez Resareooxx--------
F14 Stav
12/2 14:50
1 Noomi Öhlund Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 205
195205215
Noomi Öhlund Karboubxooxxx
F14 Längd
12/2 12:00
1 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 5.10
2 My Lindberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.50
3 Noomi Öhlund Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 4.40
4 Edit Jansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.38
5 Gabriella Enquist
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.20
6 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 4.08
7 Inez Resare
Hammarby IF
08 Hammarby IF 3.59
123456
0 Inez Resarex3.223.203.593.463.47
Sofia Sahlén Martín3.984.023.663.473.204.08
Gabriella Enquist4.204.014.114.054.133.86
Noomi Öhlund Karboub4.024.404.324.284.06x
Edit Janssonxxx4.38xx
Tyra Sparv5.055.074.825.104.824.90
My Lindberg4.154.503.554.154.28x
Män 60 m Försök
Pool 1 1
13/2 10:00
1 Karl Thilers
Turebergs FK
07 Turebergs FK 7.67 Q PB
2 Kim Wingren
Bromma IF
06 Bromma IF 7.69 Q 7.685
3 Noah Holmlund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 7.90 Q PB 7.893
4 Victor Lidén
Turebergs FK
06 Turebergs FK 7.90 Q 7.895
5 Jonathan Lyktberg
Bromma IF
07 Bromma IF 7.93 Q PB
6 Bobbie Baars
Turebergs FK
58 Turebergs FK 9.06
Pool 1 2
13/2 10:05
1 Jacob Vestman
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 7.59 Q PB 7.588
2 Anssi Lehtevä
Huddinge AIS
66 Huddinge AIS 7.62 Q PB 7.615
3 Edvin Unger
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 7.83 Q PB
4 Linus Lundman
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.09 Q
5 Theo Carlström Cousins
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.34
6 Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 8.46 Q PB
Pool 1 3
13/2 10:10
1 Kidus Yohannes Getahun
Malmö AI
98 Malmö AI 7.37
2 Victor Zimmerman
Boo IF
05 Boo IF 7.76 Q SB
3 David Svanberg
Tullinge FI
06 Tullinge FI 7.84 PB
Quincy Hackett
Hammarby IF
07 Hammarby IF DNS
Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS DNS
Pool 2 1
13/2 11:50
1 Kahlil Joshua
Turebergs FK
04 Turebergs FK 7.34 Q PB
2 Mikael Agge
Hammarby IF
02 Hammarby IF 7.45 Q
3 Gustav Hellsten
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 7.51 Q PB
4 Ibrahim Abakar
Täby IS
99 Täby IS 7.52 Q PB
5 Konrad Sundbom Kopparberg
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 7.59 Q PB 7.589
Oscar Heaton
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS DNS
Pool 2 2
13/2 11:55
1 Emil Westermark
Turebergs FK
04 Turebergs FK 7.42 Q PB
2 Felix Nyberg
Bromma IF
03 Bromma IF 7.43 PB
3 Kristoffer Kold Erlandsen
Hammarby IF
99 Hammarby IF 7.46
4 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 7.60 Q PB
5 Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 7.64 Q
6 Elias Ivarsson
Boo IF
06 Boo IF 7.69 Q 7.682
Pool 2 3
13/2 12:00
1 Alfred Berglind
Hammarby IF
06 Hammarby IF 7.56 Q PB
2 Carl Bergmark
Hammarby IF
06 Hammarby IF 7.59 =PB 7.582
3 Peter Johansson
Spårvägens FK
69 Spårvägens FK 7.62 7.620
Josh Routh
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS DNS
Pool 3 1
13/2 13:45
=1 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 6.96 Q PB 6.951
=1 Milo Wahlgren
Täby IS
02 Täby IS 6.96 Q 6.951
3 Tarley Allison
Mölndals AIK
97 Mölndals AIK 7.12 Q
4 Ludvig Ivar All
Täby IS
02 Täby IS 7.17 Q PB
5 Edvin Sidwall
Danderyds SK
06 Danderyds SK 7.18 Q PB
6 Fredrick Ekholm
IFK Lidingö
94 IFK Lidingö 7.35
Pool 3 2
13/2 13:50
1 Dennis Otieno
Hammarby IF
91 Hammarby IF 6.84 Q PB
2 Emil Johansson
Turebergs FK
02 Turebergs FK 6.96 Q SB 6.951
3 Paul Förnestig
Hammarby IF
01 Hammarby IF 7.19 Q
4 Niklas Wall
Hammarby IF
03 Hammarby IF 7.20 7.194
5 Marcus Berggren
Spårvägens FK
96 Spårvägens FK 7.24 Q
6 Casper Gustafsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 7.31 Q 7.301
7 Adrian Kylington
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 7.47 Q PB
Pool 3 3
13/2 13:55
1 Grigorios Kyriakoudis
Spårvägens FK
97 Spårvägens FK 6.96 Q SB 6.954
2 Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 7.07 Q PB
3 Dennis Melander
Spårvägens FK
95 Spårvägens FK 7.13 Q
4 Fritz Ekane
Upsala IF
91 Upsala IF 7.20 7.195
5 William James
Turebergs FK
91 Turebergs FK 7.31 Q 7.308
6 Tim Singmandeewised
Västerås FK
02 Västerås FK 7.32 SB
Austin Hamilton
Upsala IF
97 Upsala IF DNS
Män 60 m Final
Pool 1 Final 1
13/2 10:55
1 Jacob Vestman
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 7.57 PB
2 Kim Wingren
Bromma IF
06 Bromma IF 7.71
3 Anssi Lehtevä
Huddinge AIS
66 Huddinge AIS 7.73
4 Edvin Unger
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 7.75 PB
5 Victor Zimmerman
Boo IF
05 Boo IF 7.79
6 Karl Thilers
Turebergs FK
07 Turebergs FK 7.81
Pool 1 Final 2
13/2 11:00
1 Jonathan Lyktberg
Bromma IF
07 Bromma IF 7.80 PB
2 Victor Lidén
Turebergs FK
06 Turebergs FK 7.88
3 Noah Holmlund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 7.92
4 David Svanberg
Tullinge FI
06 Tullinge FI 7.97
5 Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 8.01 PB
6 Linus Lundman
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.23
Pool 2 Final 1
13/2 12:45
1 Kahlil Joshua
Turebergs FK
04 Turebergs FK 7.33 PB
2 Emil Westermark
Turebergs FK
04 Turebergs FK 7.43
3 Mikael Agge
Hammarby IF
02 Hammarby IF 7.44
4 Ibrahim Abakar
Täby IS
99 Täby IS 7.52 PB
5 Gustav Hellsten
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 7.54 7.539
Pool 2 Final 2
13/2 12:50
1 Konrad Sundbom Kopparberg
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 7.46 PB
2 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 7.53 PB
3 Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 7.58
4 Elias Ivarsson
Boo IF
06 Boo IF 7.68
Alfred Berglind
Hammarby IF
06 Hammarby IF DNS
Pool 3 Final 1
13/2 14:35
1 Dennis Otieno
Hammarby IF
91 Hammarby IF 6.88
2 Milo Wahlgren
Täby IS
02 Täby IS 6.94
3 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 7.01
4 Grigorios Kyriakoudis
Spårvägens FK
97 Spårvägens FK 7.05
5 Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 7.07 PB
6 Dennis Melander
Spårvägens FK
95 Spårvägens FK 7.08
Emil Johansson
Turebergs FK
02 Turebergs FK DNS
Pool 3 Final 2
13/2 14:40
1 Ludvig Ivar All
Täby IS
02 Täby IS 7.14 PB
2 Tarley Allison
Mölndals AIK
97 Mölndals AIK 7.18
3 Edvin Sidwall
Danderyds SK
06 Danderyds SK 7.20
4 Marcus Berggren
Spårvägens FK
96 Spårvägens FK 7.21
5 Casper Gustafsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 7.31 7.302
6 William James
Turebergs FK
91 Turebergs FK 7.31 7.306
7 Adrian Kylington
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 7.54 7.538
Män 400 m
A-Final
12/2 14:45
Tot. plac.
1 Viktor Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK 49.78 1 PB
2 Nikolaos Pathiakis
Hammarby IF
98 Hammarby IF 52.53 2 SB
3 Edvin Haberman
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK 52.81 3
B-Final
12/2 14:46
Tot. plac.
1 Kenan Kuru
Tullinge FI
04 Tullinge FI 52.91 4 PB
2 Casper Gustafsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 53.14 6 PB 53.139
3 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 53.43 9 PB
C-Final
12/2 14:47
Tot. plac.
1 Albert Söderqvist
Tullinge FI
05 Tullinge FI 53.14 5 PB 53.134
2 Didrik Lindhe Nilsson
Bromma IF
03 Bromma IF 53.25 8 PB
3 Filip Engström
Hammarby IF
04 Hammarby IF 53.52 10 PB
D-Final
12/2 14:48
Tot. plac.
1 Konrad Sundbom Kopparberg
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 53.20 7 PB
2 Julian Tengö
Boo IF
04 Boo IF 53.54 11 PB
3 Filip Herre
Hammarby IF
06 Hammarby IF 53.86 13 PB
E-Final
12/2 14:49
Tot. plac.
1 Erik Nederheim
Täby IS
06 Täby IS 53.77 12 PB
2 Linus Fondin
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 54.24 15 PB
3 Alfred Berglind
Hammarby IF
06 Hammarby IF 55.07 17
F-Final
12/2 14:50
Tot. plac.
1 Neo Hall
Hammarby IF
06 Hammarby IF 54.81 16 PB
2 John Bäck
Turebergs FK
06 Turebergs FK 55.10 18 PB
3 Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 55.89 19 PB
G-Final
12/2 14:51
Tot. plac.
1 Robin Göransson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 56.96 20 PB
2 Anton Sallnäs
Hammarby IF
06 Hammarby IF 58.62 22
3 Felix Davidsson-Berndtsson
Hammarby IF
96 Hammarby IF 59.09 23
H-Final
12/2 14:52
Tot. plac.
1 Felix Österberg
Boo IF
05 Boo IF 57.34 21 SB
2 Tobias Rauch
IFK Lidingö
74 IFK Lidingö 1:00.55 24
I-Final
12/2 14:53
Tot. plac.
1 Anton Höglund
Täby IS
06 Täby IS 54.14 14
2 Bobbie Baars
Turebergs FK
58 Turebergs FK 1:04.44 25
3 Erik Alteskog
Hammarby IF
06 Hammarby IF 1:08.02 26
Män 1500 m
A-Final
11/2 18:55
Tot. plac.
1 Valter Kjellberg
Turebergs FK
04 Turebergs FK 4:06.21 1 PB
2 Karl Ottfalk
IFK Lidingö
06 IFK Lidingö 4:09.31 2
3 Erik Nederheim
Täby IS
06 Täby IS 4:09.74 3 SB
4 Viktor Hedborg
Danderyds SK
04 Danderyds SK 4:16.11 4 PB
5 Milian Hentschke
Tullinge FI
05 Tullinge FI 4:16.12 5 PB
6 Ludvig Hansen
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 4:16.51 6 PB
7 Neo Hall
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4:26.14 10
8 Filip Herre
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4:26.60 11
9 Simon Bratt
IF Triangeln
05 IF Triangeln 4:30.88 14
10 Jakob Bergström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4:39.19 22
B-Final
11/2 19:00
Tot. plac.
1 Albert Ziegler
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4:18.78 7 PB
2 Theodor Broms
Löparnas Vänner IF
02 Löparnas Vänner IF 4:20.03 8 PB
3 Nils Holm
Hammarby IF
04 Hammarby IF 4:21.54 9 PB
4 Fredrik Nybäck
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 4:28.49 12 PB
5 Filip Hallin
Tjalve FIF
02 Tjalve FIF 4:28.72 13 SB
6 Felix Davidsson-Berndtsson
Hammarby IF
96 Hammarby IF 4:31.23 15 PB
7 Hector Bergström
Tjalve FIF
06 Tjalve FIF 4:31.53 16 PB
8 Andreas Åkesson
Saltsjöbadens IF
87 Saltsjöbadens IF 4:34.34 19
9 Elton Hedberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4:34.88 20 SB
10 Svante Lenke
Upsala IF
69 Upsala IF 4:48.89 24
C-Final
11/2 19:05
Tot. plac.
1 Sylvain Glos
FK Studenterna
87 FK Studenterna 4:31.87 17
2 Daniel Musirim
Sundbybergs IK
98 Sundbybergs IK 4:33.96 18
3 Michael Negasi
Löparnas Vänner IF
06 Löparnas Vänner IF 4:37.28 21
4 Max Myrin
Hellas FK
05 Hellas FK 4:46.49 23
5 Adrian Jergmar
Boo IF
03 Boo IF 4:49.09 25
6 Daniel Förberg
Fredrikshofs FIF
74 Fredrikshofs FIF 4:49.95 26 SB
7 Morten Linnes
IFK Märsta
67 IFK Märsta 4:51.83 27 PB
8 Anton Sallnäs
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4:59.77 28
9 Thomas Kvarnehag
Spårvägens FK
84 Spårvägens FK 5:01.39 29
10 Hugo Sundström
Hammarby IF
06 Hammarby IF 5:02.55 30
11 Erik Alteskog
Hammarby IF
06 Hammarby IF 5:24.83 31 PB
Män 60 m häck
Höjd: 106,7cm
12/2 13:20
1 Staffan Risberg
Turebergs FK
99 Turebergs FK 7.99 q PB
2 Benjamin Tinglöf
Ärla IF
01 Ärla IF 8.06 q =PB
3 Linus Boyer
Upsala IF
95 Upsala IF 8.09 q
4 Amir Shaker
Eskilstuna FI
89 Eskilstuna FI 8.15 q SB
5 Sidrak Afework
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK 8.21 q PB
6 Ludvig Ivar All
Täby IS
02 Täby IS 8.47 q PB
7 David Adrian
Huddinge AIS
98 Huddinge AIS 8.95 q
Män 60 m häck Extra
Höjd: 106,7cm
12/2 14:15
1 Staffan Risberg
Turebergs FK
99 Turebergs FK 8.00
2 Benjamin Tinglöf
Ärla IF
01 Ärla IF 8.08
3 Amir Shaker
Eskilstuna FI
89 Eskilstuna FI 8.13 SB
4 Linus Boyer
Upsala IF
95 Upsala IF 8.14
5 Sidrak Afework
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK 8.30
6 David Adrian
Huddinge AIS
98 Huddinge AIS 8.70 SB
Ludvig Ivar All
Täby IS
02 Täby IS DNF
Män Stav
Pool 1
13/2 10:00
Tot. plac.
1 Oscar Heaton
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 341 17 PB
2 Gabriel Öhrner
Hammarby IF
06 Hammarby IF 301 18 PB
3 Hannes Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 301 19
4 Hugo Sundström
Hammarby IF
06 Hammarby IF 251 20
Marcus Julin
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK x
Erik Wallnäs
AIK
07 AIK x
241251261271281291301311321331341351
139 Marcus Julin----------xxx
171 Oscar Heaton--------xxoxoxoxxx
129 Gabriel Öhrner----xoooxxx
99 Hannes Johansson---ooxxooxxx
124 Hugo Sundströmxxooxxx
2 Erik Wallnäs----xxx
Pool 2
13/2 12:15
Tot. plac.
1 Alexander Heaton
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 401 9 PB
2 Eric Mathier
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 381 10 PB
3 Quincy Hackett
Hammarby IF
07 Hammarby IF 371 =11
3 David Berglund
AIK
07 AIK 371 =11 PB
5 Jitse van Esch
DAV Kronos (NED)
00 DAV Kronos (NED) 371 13
6 Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 371 14 PB
7 Alexander Mickelson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 351 15 SB
8 Alfred Berglind
Hammarby IF
06 Hammarby IF 341 16 PB
Carl Bergmark
Hammarby IF
06 Hammarby IF x NO RES
321331341351361371381391401411
52 Jitse van Esch---xoxooxxx
86 Quincy Hackett---o-o-xxx
170 Alexander Heaton----oxooxxooxxx
179 Eric Mathier---oooxxoxxx
1 David Berglund--o-ooxxx
69 Alfred Berglind-xoxoxxx
341 Alexander Mickelsonoxxoxxoxxoxxx
70 Carl Bergmark-xxx
338 Simon Lindströmo-xoxxoxooxxx
Pool 3
13/2 14:35
Tot. plac.
1 Felix Nyberg
Bromma IF
03 Bromma IF 471 1 SB
2 Carl-Einar Söderström Eskonniemi
Hellas FK
99 Hellas FK 471 2
3 Erik Thorstensson
Spårvägens FK
89 Spårvägens FK 461 3
4 Elliot Duvert
Turebergs FK
03 Turebergs FK 441 4
=5 Jacob Semb-Josefson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 411 =5
=5 Gustav Kullman
Turebergs FK
96 Turebergs FK 411 =5 SB
7 Linus Jonsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 411 7 PB
8 Oliver Sandberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 401 8 PB
Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF x NORES
371381391401411421431441451461471481491
283 Erik Thorstensson-------oooxxx
156 Carl-Einar Söderström Eskonniemi--------xxoxxoxxo-xxx
313 Elliot Duvert---o-xxoooxxx
36 Felix Nyberg-------xo-oxoxxx
351 Jacob Semb-Josefson--xooxoxxx
17 Malte Fuchs Edberg-----xxx
331 Gustav Kullman--oxoxoxxx
203 Linus Jonsson-xooxoxoxxx
183 Oliver Sandbergooxxooxxx
Män Längd
Pool 1
12/2 11:10
Tot. plac.
1 Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 6.23 11 PB
2 Vilmer Karlsson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 5.57 18 PB
3 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 5.47 21
4 Noah Holmlund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 5.40 22 PB
5 Oscar Heaton
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 5.30 23
6 Erik Wallnäs
AIK
07 AIK 5.25 24
7 Theo Carlström Cousins
Hammarby IF
07 Hammarby IF 5.17 26 PB
8 Carl Bergmark
Hammarby IF
06 Hammarby IF 5.11 27
9 Linus Lundman
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4.73 28
Alexander Mickelson
Turebergs FK
07 Turebergs FK x
123456
171 Oscar Heaton4.845.305.055.215.295.07
230 Anton Hellstrand Helleberg5.756.16x6.035.696.23
381 Viggo Stridh5.47xxx5.03x
70 Carl Bergmark-5.11xxx5.07
103 Vilmer Karlsson5.465.575.545.435.565.52
109 Linus Lundman4.434.734.63
75 Theo Carlström Cousins4.875.015.125.174.74-
94 Noah Holmlund5.065.135.305.235.405.20
2 Erik Wallnäs5.085.115.235.235.255.17
341 Alexander Mickelsonxxx
Pool 2
12/2 12:40
Tot. plac.
1 Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF 6.34 9 PB
2 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 6.28 10
3 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 6.13 13
4 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 6.09 14
5 Jacob Tysén Holmberg
Hässelby SK
00 Hässelby SK 5.99 15
6 David Berglund
AIK
07 AIK 5.78 17
7 Joar Eriksson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 5.52 19
8 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 5.48 20
9 Hannes Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 5.23 25
10 Anton Roslund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.11 29
123456
217 Jacob Tysén Holmberg5.855.91xx5.945.99
362 Albin Edgert4.216.135.745.675.815.95
15 Babu Badjie6.166.286.146.24x5.96
363 Joel Enander6.066.095.99x6.044.31
395 Lukas Forss6.146.34x6.326.11x
119 Anton Roslundx4.11-
1 David Berglund5.695.78xx5.70x
317 Joar Eriksson5.345.395.525.18-x
99 Hannes Johansson5.115.055.23
376 Jacob Rune5.455.45xx5.485.31
Pool 3
12/2 14:25
Tot. plac.
1 Niklas Wall
Hammarby IF
03 Hammarby IF 7.19 1 PB
2 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 7.15 2 PB
3 Josh Routh
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS 7.04 3 PB
4 Arvid Wändesjö
Hammarby IF
03 Hammarby IF 6.80 4
5 Alexander Nyman
Hässelby SK
00 Hässelby SK 6.66 5
6 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 6.60 6 PB
7 William Brändeborn
Råby-Rekarne FIF
05 Råby-Rekarne FIF 6.46 7
8 Jacob Vestman
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 6.35 8
9 Kristoffer Kold Erlandsen
Hammarby IF
99 Hammarby IF 6.17 12
10 Kim Wingren
Bromma IF
06 Bromma IF 5.98 16 PB
Wilhelm Eidenstedt
Hässelby SK
98 Hässelby SK x
123456
215 Alexander Nyman6.626.662.12-6.52x
128 Arvid Wändesjö4.276.096.636.77-6.80
182 Josh Routh6.827.04x6.836.636.91
51 Victor Törnström6.976.936.867.017.037.15
195 Wilhelm Eidenstedtxxx
125 Niklas Wall7.19x7.017.017.04x
104 Kristoffer Kold Erlandsen5.02x6.17
188 Jacob Vestmanx6.226.296.094.476.35
254 William Brändeborn6.06x6.376.336.466.38
206 Erik Larripa Taxell6.606.37x6.276.356.23
45 Kim Wingren5.695.985.69
Män Tresteg
Pool 1
11/2 18:00
Tot. plac.
1 Alexander Mickelson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 12.46 4
2 Tom Emfel
Hellas FK
06 Hellas FK 11.82 8 PB
3 Hannes Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.77 9
123456
99 Hannes Johansson10.7710.5410.6810.7410.5810.77
149 Tom Emfel11.5911.8211.66-11.5111.72
341 Alexander Mickelson12.4612.11-11.9712.4312.35
Pool 2
11/2 18:00
Tot. plac.
1 Erik Ehrlin
Hammarby IF
90 Hammarby IF 15.35 1 Rekord
2 Alexander Nyman
Hässelby SK
00 Hässelby SK 13.84 2
3 Jacob Tysén Holmberg
Hässelby SK
00 Hässelby SK 13.19 3
4 Teodor Nyman
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 12.41 5 PB
5 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 12.17 6
6 Olle Willner
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 11.83 7 PB
123456
79 Erik Ehrlinx15.35x13.62xx
215 Alexander Nyman13.84xxxxx
217 Jacob Tysén Holmberg11.9513.19x12.9811.58x
15 Babu Badjie12.17xx
145 Teodor Nyman11.6512.3411.8612.1812.4112.28
253 Olle Willner11.7810.5211.68x11.6811.83
Män Kula
Vikt: 7,26kg
12/2 12:05
Patrik Lindstedt
Hässelby SK
99 Hässelby SK x
123456
209 Patrik Lindstedtxxxx--
Män Viktkastning
Vikt: 15,88kg
12/2 14:25
1 Leo Bystedt
Västerås FK
03 Västerås FK 17.08
2 Elias Lind
Hässelby SK
03 Hässelby SK 16.33 PB
3 Johannes Nilsson
Västerås FK
98 Västerås FK 16.00
4 Alfons Haals
Västerås FK
02 Västerås FK 15.39
5 Hampus Wallin
Hovslätts IK
02 Hovslätts IK 14.49
6 Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 13.44
7 Gustav Elinder
Hässelby SK
03 Hässelby SK 11.85 PB
123456
408 Leo Bystedt16.4616.9817.0817.0316.7316.69
196 Gustav Elinder10.9110.9811.4511.8511.69x
412 Johannes Nilssonx15.89x15.2916.0015.91
43 Ludvig Wallénxx12.6413.4412.3311.96
158 Hampus Wallinx14.49xx13.97x
410 Alfons Haals14.7315.3915.22xxx
207 Elias Lind16.33xxxxx
P19 60 m häck
Höjd: 99,1cm
12/2 13:10
1 Arvid Wändesjö
Hammarby IF
03 Hammarby IF 8.15 q PB
2 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 8.17 q PB
3 Melker Carlens
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 8.85 q
P19 60 m häck Extra
Höjd: 99,1cm
12/2 14:05
1 Arvid Wändesjö
Hammarby IF
03 Hammarby IF 8.06 PB
2 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 8.11 PB
3 Melker Carlens
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 9.00
P19 Kula
Vikt: 6,0kg
12/2 12:05
1 Elias Lind
Hässelby SK
03 Hässelby SK 17.76 PB Rekord
2 Viggo Berlin
Gefle IF
04 Gefle IF 12.70 PB
3 Gustav Elinder
Hässelby SK
03 Hässelby SK 10.26
123456
59 Viggo Berlinx12.5412.70xxx
207 Elias Lind16.5216.2916.7917.4417.7617.33
196 Gustav Elinderx8.60x10.0010.26x
P17 60 m häck Försök
Höjd: 91,4cm
Heat 1
12/2 11:20
1 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 8.16 q
2 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 8.47 q PB
3 Carl Bergmark
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.63 q PB
4 Jacob Semb-Josefson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.74 q
5 Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS 8.89 q PB
6 Emil Klockar
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 9.01 q
Ethan Chalon
Upsala IF
05 Upsala IF DNF q
Heat 2
12/2 11:25
1 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 8.14 q PB
2 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 8.32 q
3 Filip Olsson
Bromma IF
06 Bromma IF 8.56 q
4 Emil Kågström Tyboni
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 8.75 q PB
5 Mikola Ahlgren
Västerås FK
05 Västerås FK 9.15 9.147
6 Leo Wickert
Hässelby SK
05 Hässelby SK 9.15 q 9.150
7 Aron Gullberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 9.33
8 Alfred Berglind
Hammarby IF
06 Hammarby IF 9.61 q
P17 60 m häck Final
Höjd: 91,4cm
A-Final
12/2 12:35
1 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 8.00 PB Rekord
2 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 8.19 PB
3 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 8.51
4 Carl Bergmark
Hammarby IF
06 Hammarby IF 9.00 8.996
5 Ethan Chalon
Upsala IF
05 Upsala IF 9.64
Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS DNF
Filip Olsson
Bromma IF
06 Bromma IF DNF
B-Final
12/2 12:37
1 Emil Kågström Tyboni
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 8.76
2 Emil Klockar
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 8.80
3 Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS 9.00 8.995
4 Alfred Berglind
Hammarby IF
06 Hammarby IF 9.14 PB
Jacob Semb-Josefson
Turebergs FK
06 Turebergs FK DNS
Leo Wickert
Hässelby SK
05 Hässelby SK DNS
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
13/2 11:50
1 Viktor Lögdahl
Råby-Rekarne FIF
05 Råby-Rekarne FIF 15.96 PB
2 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 13.56
3 Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 12.46 PB
4 Mikola Ahlgren
Västerås FK
05 Västerås FK 12.20 PB
5 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 12.07
6 Jacob Semb-Josefson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 12.04
7 Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 8.77
Carl Bergmark
Hammarby IF
06 Hammarby IF DNS
123456
351 Jacob Semb-Josefson10.8411.19x10.6711.5212.04
50 Lucas Törnström11.7212.46x11.69xx
206 Erik Larripa Taxell13.4713.5613.4213.0812.63x
407 Mikola Ahlgren11.7112.20x11.71x11.40
102 Elias Kapell11.5912.0711.2811.7212.0611.36
70 Carl Bergmark
24 Victor Johnsonxx8.77xxx
257 Viktor Lögdahlx15.9615.7015.46xx
P17 Viktkastning
Vikt: 11,34kg
11/2 18:00
1 Fabian Mix
Turebergs FK
05 Turebergs FK 17.28
2 Oliver Sandberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 15.30 PB
3 Alfred Berglind
Hammarby IF
06 Hammarby IF 13.55 PB
123456
69 Alfred Berglindx12.7712.8513.55x12.92
342 Fabian Mix16.6717.28x16.7916.2316.70
183 Oliver Sandbergx14.3314.0414.0615.3015.24
P15 1000 m
13/2 15:35
1 Noa Steiner
Upsala IF
07 Upsala IF 2:53.52
2 Leo Papinski
Täby IS
07 Täby IS 2:54.34 PB
3 Bill Norlin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:58.68 PB
4 Liam Tannlund
Täby IS
07 Täby IS 3:02.63
5 Simon Berhane
Hässelby SK
07 Hässelby SK 3:03.25 PB
6 Audunn Kristjansson
Bromma IF
07 Bromma IF 3:11.81 PB
7 Alexander Sand
Tullinge FI
07 Tullinge FI 3:28.76
Iker Garcia Lundström
Turebergs FK
07 Turebergs FK DNF
P15 60 m häck
Höjd: 84,0cm
12/2 11:10
1 David Berglund
AIK
07 AIK 8.66 q PB Rekord
2 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 8.69 q
3 Hannes Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.85 q PB
4 Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 8.95 q
5 Henrik Deresiewicz
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 9.05 q
6 Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 9.36 q
7 Marcus Beckman
Hässelby SK
07 Hässelby SK 9.57 q
P15 60 m häck Extra
Höjd: 84,0cm
12/2 12:25
1 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 8.49
2 Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 8.87 PB
3 Hannes Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 9.12
4 Henrik Deresiewicz
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 9.16
5 Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 9.17 PB
6 Marcus Beckman
Hässelby SK
07 Hässelby SK 9.51
David Berglund
AIK
07 AIK DNS
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
13/2 10:25
1 Ludvig Ellgren
Turebergs FK
07 Turebergs FK 15.44 PB
2 Filip Derezinski
IF Triangeln
07 IF Triangeln 12.91
3 David Berglund
AIK
07 AIK 12.57 PB
4 Quincy Hackett
Hammarby IF
07 Hammarby IF 11.28 PB
5 Christoffer Bélec
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.85 PB
123456
86 Quincy Hackett9.9810.529.8711.2810.6011.03
223 Filip Derezinski12.1612.6912.9112.11x12.54
1 David Berglund11.4211.45x11.7112.5711.17
67 Christoffer Bélec8.54xx7.938.85x
314 Ludvig Ellgren14.4014.7215.4415.0314.4315.24
P15 Viktkastning
Vikt: 9,08kg
11/2 18:00
1 Ludvig Ellgren
Turebergs FK
07 Turebergs FK 15.64
2 Christoffer Bélec
Hammarby IF
07 Hammarby IF 13.20 PB
123456
67 Christoffer Bélec12.0012.7413.2012.8312.6112.63
314 Ludvig Ellgren15.33xxx15.3215.64
P14 Höjd
12/2 13:26
1 Wilmer Davidgård
Bromma IF
08 Bromma IF 161 PB
2 Vincent Huselius
Hammarby IF
08 Hammarby IF 154 PB
3 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 154 PB
4 Oskar Halfwordson
Bromma IF
08 Bromma IF 135
120125130135140145148151154157161
Theodor Håkansson--ooooooxoxxx
Wilmer Davidgård-----oooxoxoxo
Vincent Huselius--oooooooxxx
Oskar Halfwordsonoooxoxxx
P14 Stav
12/2 14:50
1 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 315 PB
2 Marcus Björklund
Hanvikens SK
08 Hanvikens SK 235
3 Albin Wolgast
Hammarby IF
08 Hammarby IF 225 PB
4 Oskar Halfwordson
Bromma IF
08 Bromma IF 185
Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF x
175185195205215225235245265270275285295305315325
Albin Wolgast---oxoxoxxx
Theodor Håkansson-----xxx
Marcus Björklund----xoxooxxx
Benjamin Wilkinson--------o-oooooxxx
Oskar Halfwordsonoxxoxxx
P14 Längd
12/2 12:00
1 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.85
2 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.58
3 Vincent Huselius
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.51
4 Oskar Halfwordson
Bromma IF
08 Bromma IF 4.07
123456
Benjamin Wilkinson-x4.62x4.664.85
Theodor Håkanssonx4.394.584.484.414.50
Oskar Halfwordsonx3.93x3.894.074.06
Vincent Huselius4.514.173.963.93x3.96