Resultater Kval Kraftmätningen Ystad

Sandskogens Idrottsplats, Ystad   2022-06-06

Arrangör: Ystad IF Tävlingsledare: Mathias Lindberg Senast uppdaterad: 2022-06-07 02:00:08

Flickor

Plac.Poäng
1 Ystads IF Friidrottsförening 12271
2 Malmö AI 11340
3 IFK Helsingborg Lag Dante 8660
4 IFK Helsingborg Lag Ronja 6422
F15
800 m80 m häckHöjdLängdKulaSpjut
IFK Helsingborg Lag Ronja476679178212921368825
Ystads IF Friidrottsförening125120942282198220862576
Malmö AI119323902488225516911323
IFK Helsingborg Lag Dante80811552041196613411349

Pojkar

Plac.Poäng
1 Ystads IF Friidrottsförening 11489
2 Malmö AI 7358
P15
800 m80 m häckHöjdLängdKulaSpjut
Ystads IF Friidrottsförening161822542327203417721484
Malmö AI55110181244157915731393

Mix

Plac.Poäng
1 Ystads IF Friidrottsförening 28422
2 Malmö AI 23262
F15P15Mix
800 m80 m häckHöjdLängdKulaSpjut800 m80 m häckHöjdLängdKulaSpjut6x200 m
Ystads IF Friidrottsförening1251209422821982208625761618225423272034177214844662
Malmö AI119323902488225516911323551101812441579157313934564
F15 800 m
SFIF Ungdomstabell F15 800m
6/6 15:45
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Zelda Lukic
Ystads IF Friidrottsförening
09 Ystads IF Friidrottsförening 2:28.77 678 1 PB
2 Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI 2:33.91 579 2 PB
3 Thórhildur Lilja Hafsteinsdóttir
IFK Helsingborg Lag Dante
07 IFK Helsingborg Lag Dante 2:36.12 539 3 PB
4 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 2:49.77 320 6
5 Annie Krikström
IFK Helsingborg Lag Dante
08 IFK Helsingborg Lag Dante 2:53.52 269 7
6 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 2:58.03 214 9
7 Isa Lindberg
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 2:59.15 201 10 PB
8 Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI 3:27.74 4 16
9 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 3:43.45 20
10 Evelin Varga
IFK Helsingborg Lag Dante
08 IFK Helsingborg Lag Dante 3:47.73 22
11 Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI 4:05.80 23
Saga Falck
07 3:24.08 14
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 2:44.40 400 4
2 Nadia Lindborg
IFK Helsingborg Lag Ronja
07 IFK Helsingborg Lag Ronja 2:48.17 343 5
3 Elin Lindberg
Ystads IF Friidrottsförening
08 Ystads IF Friidrottsförening 2:54.77 253 8
4 Ellinore Andersson
Ystads IF Friidrottsförening
08 Ystads IF Friidrottsförening 3:03.06 158 11
5 Felicia Mårtensson
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 3:10.57 90 12
6 Minna Olsson
IFK Helsingborg Lag Ronja
08 IFK Helsingborg Lag Ronja 3:12.81 74 13
7 Victoria Östling
IFK Helsingborg Lag Ronja
08 IFK Helsingborg Lag Ronja 3:14.86 59 14
8 Freja Lundin
IFK Helsingborg Lag Ronja
08 IFK Helsingborg Lag Ronja 3:16.05 52 15
9 Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 3:29.77 1 17
10 Emilia Edvinsson
IFK Helsingborg Lag Ronja
07 IFK Helsingborg Lag Ronja 3:32.62 18
11 Tova Lundin
IFK Helsingborg Lag Dante
07 IFK Helsingborg Lag Dante 3:34.75 19
12 Enya Jonsson
IFK Helsingborg Lag Dante
08 IFK Helsingborg Lag Dante 3:47.13 21
Adéle Camitz
Malmö AI
07 Malmö AI DNS
F15 80 m häck
SFIF Ungdomstabell F15 80m häck
Höjd: 76,2cm
6/6 10:30
A-Final
Vind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI 12.97 748 4
2 Isa Lindberg
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 13.07 722 5
3 Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI 14.22 459 10
4 Minna Olsson
IFK Helsingborg Lag Ronja
08 IFK Helsingborg Lag Ronja 14.37 429 =11
5 Thórhildur Lilja Hafsteinsdóttir
IFK Helsingborg Lag Dante
07 IFK Helsingborg Lag Dante 14.88 333 15
B-Final
Vind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 12.55 860 1
2 Felicia Mårtensson
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 13.59 596 9
3 Evelin Varga
IFK Helsingborg Lag Dante
08 IFK Helsingborg Lag Dante 14.37 429 =11
4 Tova Lundin
IFK Helsingborg Lag Dante
07 IFK Helsingborg Lag Dante 14.78 351 14
5 Freja Lundin
IFK Helsingborg Lag Ronja
08 IFK Helsingborg Lag Ronja 15.70 205 16
C-Final
Vind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 12.84 782 2
2 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 13.18 695 6
3 Adéle Camitz
Malmö AI
07 Malmö AI 13.38 646 7
4 Ellinore Andersson
Ystads IF Friidrottsförening
08 Ystads IF Friidrottsförening 13.54 608 8
5 Emilia Edvinsson
IFK Helsingborg Lag Ronja
07 IFK Helsingborg Lag Ronja 17.24 45 18
D-Final
Vind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 12.91 764 3
2 Annie Krikström
IFK Helsingborg Lag Dante
08 IFK Helsingborg Lag Dante 14.65 375 13
3 Lilly Olsson
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 16.41 117 17
4 Victoria Östling
IFK Helsingborg Lag Ronja
08 IFK Helsingborg Lag Ronja 17.27 43 19
5 Nadia Lindborg
IFK Helsingborg Lag Ronja
07 IFK Helsingborg Lag Ronja 20.44 20
F15 Höjd
SFIF Ungdomstabell F15 Höjd
6/6 12:15
Poäng
1 Isa Lindberg
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 160 924 PB
2 Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI 156 877 SB
3 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 152 830
4 Adéle Camitz
Malmö AI
07 Malmö AI 148 781
=5 Ellinore Andersson
Ystads IF Friidrottsförening
08 Ystads IF Friidrottsförening 148 781 PB
=5 Evelin Varga
IFK Helsingborg Lag Dante
08 IFK Helsingborg Lag Dante 148 781 PB
7 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 144 732
=8 Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI 136 630
=8 Minna Olsson
IFK Helsingborg Lag Ronja
08 IFK Helsingborg Lag Ronja 136 630
10 Freja Lundin
IFK Helsingborg Lag Ronja
08 IFK Helsingborg Lag Ronja 136 630
11 Thórhildur Lilja Hafsteinsdóttir
IFK Helsingborg Lag Dante
07 IFK Helsingborg Lag Dante 136 630
12 Tova Lundin
IFK Helsingborg Lag Dante
07 IFK Helsingborg Lag Dante 136 630
13 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 132 577
14 Aprilia Holmström
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 132 577
=15 Victoria Östling
IFK Helsingborg Lag Ronja
08 IFK Helsingborg Lag Ronja 128 522
=15 Annie Krikström
IFK Helsingborg Lag Dante
08 IFK Helsingborg Lag Dante 128 522 PB
17 Lilly Olsson
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 124 465
Saga Falck
07 144 732 PB
Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI x
Enya Jonsson
IFK Helsingborg Lag Dante
08 IFK Helsingborg Lag Dante x
Nadia Lindborg
IFK Helsingborg Lag Ronja
07 IFK Helsingborg Lag Ronja x
Emilia Edvinsson
IFK Helsingborg Lag Ronja
07 IFK Helsingborg Lag Ronja x
108112116120124128132136140144148152156160164
Victoria Östlingooooxoxxoxxx
Saga Falck----ooooxxoxoxxx
Annie Krikströmxoooooxxoxxx
Ellinore Andersson------oooxoxoxxx
Ebba Mohlin---------ooooxxx
Moa Wirstedt---------------
Aprilia Holmström---oooxoxxx
Lilly Olsson---xooxxx
Ellen Birgander---oooooxxx
Evelin Varga-----ooooxoxoxxx
Ebba Elm------ooxooxxx
Thórhildur Lilja Hafsteinsdóttir----ooxoxxoxxx
Minna Olsson---oooooxxx
Enya Jonsson---------------
Isa Lindberg---------ooooxxox
Bella Gisel-------ooxxoxoxxoxxx
Nadia Lindborg---------------
Emilia Edvinsson---------------
Adéle Camitz-------oxoxooxxx
Olivia Lindberg Tillander----oooxxx
Tova Lundin-----xxooxxoxxx
Freja Lundinoooooooxxoxxx
F15 Längd
SFIF Ungdomstabell F15 Längd
6/6 14:45
Poäng
1 Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI 4.96 0.0 804 PB
2 Evelin Varga
IFK Helsingborg Lag Dante
08 IFK Helsingborg Lag Dante 4.94 0.0 797 SB
3 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 4.74 0.0 729
4 Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 4.72 0.0 722
5 Isa Lindberg
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 4.65 0.0 698
6 Aprilia Holmström
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 4.59 0.0 678
7 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 4.56 0.0 667
8 Annie Krikström
IFK Helsingborg Lag Dante
08 IFK Helsingborg Lag Dante 4.41 0.0 617 PB
9 Ellinore Andersson
Ystads IF Friidrottsförening
08 Ystads IF Friidrottsförening 4.38 0.0 606 PB
10 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 4.34 0.0 593
11 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 4.25 +0.4 562
12 Thórhildur Lilja Hafsteinsdóttir
IFK Helsingborg Lag Dante
07 IFK Helsingborg Lag Dante 4.22 0.0 552
13 Felicia Mårtensson
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 4.14 0.0 525
14 Minna Olsson
IFK Helsingborg Lag Ronja
08 IFK Helsingborg Lag Ronja 3.92 0.0 452
15 Emilia Edvinsson
IFK Helsingborg Lag Ronja
07 IFK Helsingborg Lag Ronja 3.87 0.0 435 PB
16 Elin Lindberg
Ystads IF Friidrottsförening
08 Ystads IF Friidrottsförening 3.82 0.0 418
17 Freja Lundin
IFK Helsingborg Lag Ronja
08 IFK Helsingborg Lag Ronja 3.78 0.0 405
18 Tova Lundin
IFK Helsingborg Lag Dante
07 IFK Helsingborg Lag Dante 3.53 0.0 322
19 Victoria Östling
IFK Helsingborg Lag Ronja
08 IFK Helsingborg Lag Ronja 3.46 +1.0 299
20 Nadia Lindborg
IFK Helsingborg Lag Ronja
07 IFK Helsingborg Lag Ronja 3.36 0.0 267
Saga Falck
07 4.58 0.0 674 PB
Adéle Camitz
Malmö AI
07 Malmö AI x
Enya Jonsson
IFK Helsingborg Lag Dante
08 IFK Helsingborg Lag Dante x
123456
Adéle Camitzx x x
Ellinore Andersson4.38 0.04.26 0.03.61 0.0
Enya Jonssonx x x
Ebba Elmx 4.21 0.04.34 0.0
Minna Olssonx 3.52 0.03.92 0.0
Nadia Lindborg3.36 0.0x x
Emilia Edvinsson3.79 +0.63.81 0.03.87 0.0
Tova Lundin3.27 +0.73.47 0.03.53 0.0
Maja Ingvarsson4.89 +0.24.84 0.04.96 0.0
Aprilia Holmström4.58 +0.7x 4.59 0.0
Bella Giselx 4.64 0.04.74 0.0
Victoria Östling3.46 +1.03.25 0.03.41 +0.1
Freja Lundin3.05 +1.02.77 0.03.78 0.0
Moa Wirstedt4.56 0.02.82 0.0x
Isa Lindberg4.65 0.04.43 0.04.55 0.0
Evelin Varga4.94 0.04.74 0.04.67 0.0
Thórhildur Lilja Hafsteinsdóttir3.32 0.03.89 0.04.22 0.0
Olivia Lindberg Tillander4.25 +0.44.11 0.03.82 0.0
Binta Jammeh4.56 0.04.63 0.04.72 0.0
Saga Falck4.53 0.04.58 0.0x
Felicia Mårtensson3.78 0.03.95 0.04.14 0.0
Elin Lindbergx 3.82 0.03.56 0.0
Annie Krikström4.41 0.04.11 0.04.22 0.0
F15 Kula
SFIF Ungdomstabell F15 Kula
Vikt: 3,0kg
6/6 13:45
Poäng
1 Isa Lindberg
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 10.51 788 PB
2 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 9.64 703
3 Aprilia Holmström
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 9.44 683
4 Ellinore Andersson
Ystads IF Friidrottsförening
08 Ystads IF Friidrottsförening 8.77 615 PB
5 Minna Olsson
IFK Helsingborg Lag Ronja
08 IFK Helsingborg Lag Ronja 8.56 593
6 Felicia Mårtensson
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 8.47 584 PB
7 Evelin Varga
IFK Helsingborg Lag Dante
08 IFK Helsingborg Lag Dante 7.69 501
8 Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI 7.64 495
9 Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI 7.62 493
10 Elin Lindberg
Ystads IF Friidrottsförening
08 Ystads IF Friidrottsförening 7.54 484
11 Thórhildur Lilja Hafsteinsdóttir
IFK Helsingborg Lag Dante
07 IFK Helsingborg Lag Dante 7.06 431
12 Annie Krikström
IFK Helsingborg Lag Dante
08 IFK Helsingborg Lag Dante 6.87 409
13 Emilia Edvinsson
IFK Helsingborg Lag Ronja
07 IFK Helsingborg Lag Ronja 6.83 405
14 Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI 6.77 398 PB
15 Freja Lundin
IFK Helsingborg Lag Ronja
08 IFK Helsingborg Lag Ronja 6.53 370
16 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 6.25 337
17 Adéle Camitz
Malmö AI
07 Malmö AI 6.21 332
18 Victoria Östling
IFK Helsingborg Lag Ronja
08 IFK Helsingborg Lag Ronja 6.20 331
19 Enya Jonsson
IFK Helsingborg Lag Dante
08 IFK Helsingborg Lag Dante 6.12 321
20 Nadia Lindborg
IFK Helsingborg Lag Ronja
07 IFK Helsingborg Lag Ronja 5.85 288
21 Tova Lundin
IFK Helsingborg Lag Dante
07 IFK Helsingborg Lag Dante 5.48 241
Saga Falck
07 8.34 570
123456
Ellen Birgander6.586.016.77
Isa Lindberg10.5110.4910.34
Nadia Lindborg5.215.855.82
Victoria Östling6.205.935.84
Minna Olsson8.568.217.71
Felicia Mårtensson8.017.348.47
Ellinore Andersson8.178.778.77
Elin Lindberg6.397.547.33
Thórhildur Lilja Hafsteinsdóttir6.747.065.97
Evelin Varga7.696.507.23
Adéle Camitz6.036.215.61
Emilia Edvinsson6.655.156.83
Aprilia Holmström8.909.079.44
Bella Gisel9.349.649.64
Ebba Mohlin7.647.527.24
Annie Krikström6.876.506.42
Saga Falck8.148.347.47
Enya Jonsson6.054.246.12
Freja Lundin4.935.706.53
Moa Wirstedt6.256.255.66
Tova Lundin5.12x5.48
Maja Ingvarsson6.057.387.62
F15 Spjut
SFIF Ungdomstabell F15 Spjut
Vikt: 500g
6/6 11:00
Poäng
1 Isa Lindberg
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 41.86 963
2 Felicia Mårtensson
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 39.31 896 PB
3 Elin Lindberg
Ystads IF Friidrottsförening
08 Ystads IF Friidrottsförening 32.58 717 PB
4 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 29.31 629
5 Thórhildur Lilja Hafsteinsdóttir
IFK Helsingborg Lag Dante
07 IFK Helsingborg Lag Dante 25.08 513
6 Aprilia Holmström
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 23.05 457 PB
7 Tova Lundin
IFK Helsingborg Lag Dante
07 IFK Helsingborg Lag Dante 22.62 445
8 Evelin Varga
IFK Helsingborg Lag Dante
08 IFK Helsingborg Lag Dante 20.72 391
9 Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI 20.57 387 PB
10 Annie Krikström
IFK Helsingborg Lag Dante
08 IFK Helsingborg Lag Dante 18.67 333
11 Lilly Olsson
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 18.43 326
12 Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI 17.78 307
13 Freja Lundin
IFK Helsingborg Lag Ronja
08 IFK Helsingborg Lag Ronja 17.25 292 PB
14 Enya Jonsson
IFK Helsingborg Lag Dante
08 IFK Helsingborg Lag Dante 17.15 289
15 Minna Olsson
IFK Helsingborg Lag Ronja
08 IFK Helsingborg Lag Ronja 16.79 278
16 Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 16.50 270
17 Nadia Lindborg
IFK Helsingborg Lag Ronja
07 IFK Helsingborg Lag Ronja 16.00 255
18 Victoria Östling
IFK Helsingborg Lag Ronja
08 IFK Helsingborg Lag Ronja 15.94 254
19 Emilia Edvinsson
IFK Helsingborg Lag Ronja
07 IFK Helsingborg Lag Ronja 15.59 243
20 Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI 13.27 174
21 Adéle Camitz
Malmö AI
07 Malmö AI 13.03 167
22 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 10.69 94
23 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 9.83 66
Saga Falck
07 x
123456
Emilia Edvinsson12.7315.1515.59
Ellen Birgander12.1013.2711.44
Binta Jammeh12.28x16.50
Annie Krikström18.2816.6918.67
Minna Olsson14.8616.7916.31
Victoria Östling14.1813.7115.94
Aprilia Holmström22.3820.2823.05
Maja Ingvarsson17.7917.0120.57
Nadia Lindborg13.0014.3016.00
Enya Jonssonxx17.15
Ebba Mohlin14.5917.6317.78
Elin Lindberg27.9132.4932.58
Tova Lundinx17.3422.62
Lilly Olssonx18.4018.43
Bella Gisel29.3123.0424.90
Isa Lindberg41.6841.8639.50
Felicia Mårtensson37.0839.3138.42
Evelin Varga20.7219.5118.65
Freja Lundin15.4217.2514.29
Thórhildur Lilja Hafsteinsdóttir25.0823.0322.18
Saga Falckxxx
Adéle Camitzx10.4813.03
Ebba Elmx9.839.34
Moa Wirstedt10.69x10.48
P15 800 m
SFIF Ungdomstabell P15 800m
6/6 15:55
Poäng
1 Melker Johansson
Ystads IF Friidrottsförening
08 Ystads IF Friidrottsförening 2:16.69 720 PB
2 Hannes Hölting Nilsson
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 2:26.66 529
3 Viktor Sahlin
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 2:36.44 369 PB
4 Maurits Martinsson
Malmö AI
08 Malmö AI 2:37.09 359
5 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF Friidrottsförening
09 Ystads IF Friidrottsförening 2:40.21 314 PB
6 Måns Norin
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 2:42.40 284
7 Julian af Ekenstam
Malmö AI
08 Malmö AI 2:59.66 98
8 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 3:00.06 94
9 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 3:00.90 88 PB
10 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 3:03.18 71
Vidar Nilsson
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening DNS
P15 80 m häck
SFIF Ungdomstabell F15 80m häck
Höjd: 84,0cm
6/6 10:45
A-Final
Vind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Vidar Nilsson
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 12.09 992 1
2 Viktor Sahlin
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 13.25 677 2
3 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 15.01 311 5
4 Maurits Martinsson
Malmö AI
08 Malmö AI 15.60 219 7
Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI DNF
B-Final
Vind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Hilding Jerrhag
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 13.64 585 3
2 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 14.22 459 4
3 Julian af Ekenstam
Malmö AI
08 Malmö AI 15.40 248 6
4 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF Friidrottsförening
09 Ystads IF Friidrottsförening 16.65 93 8
P15 Höjd
SFIF Ungdomstabell P15 Höjd
6/6 14:45
Poäng
1 Viktor Sahlin
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 176 909 PB
2 Hilding Jerrhag
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 164 759
3 Hannes Hölting Nilsson
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 156 659
4 Vidar Nilsson
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 152 610 PB
5 Måns Norin
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 140 463
6 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 140 463
7 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 136 415 PB
8 Julian af Ekenstam
Malmö AI
08 Malmö AI 132 366
9 Maurits Martinsson
Malmö AI
08 Malmö AI 132 366
10 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 128 318 PB
116120124128132136140144148152156160164168172176
Hilding Jerrhag-------o-oooxoxxx
Eric Hanssonooooxxx
Viktor Sahlin----------o-xxooxoxxo
Maurits Martinssonoxoooxoxxx
Julian af Ekenstam----oxxx
Loke Bergström-o-xoxxoxxoxxx
Måns Norin----oooxxx
Olle Lindberg----ooxoxxx
Vidar Nilsson------o-xoxoxxx
Hannes Hölting Nilsson----o-ooooxxoxxx
P15 Längd
SFIF Ungdomstabell P15 Längd
6/6 12:15
Poäng
1 Vidar Nilsson
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 5.45 0.0 772
2 Viktor Sahlin
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 5.03 0.0 651 SB
3 Hilding Jerrhag
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 4.89 0.0 611
4 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 4.88 0.0 608
5 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 4.54 0.0 508
6 Hannes Hölting Nilsson
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 4.46 0.0 484
7 Maurits Martinsson
Malmö AI
08 Malmö AI 4.39 0.0 463 PB
8 Julian af Ekenstam
Malmö AI
08 Malmö AI 4.19 0.0 403
9 Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF Friidrottsförening
09 Ystads IF Friidrottsförening 3.90 0.0 313
10 Måns Norin
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 3.78 0.0 275
Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI x
123456
Vidar Nilsson3.84 0.05.45 0.0x
Maurits Martinssonx 4.25 0.04.39 0.0
Olle Lindbergx 4.54 0.04.50 0.0
Hannes Hölting Nilsson4.09 0.04.18 0.04.46 0.0
Måns Norin3.69 0.03.77 0.03.78 0.0
Julian af Ekenstam1.29 0.04.19 0.04.14 0.0
Viktor Sahlin4.99 0.05.01 0.05.03 0.0
Eric Hanssonx x x
Fabian Lindberg Tillander3.76 0.03.90 0.03.87 0.0
Hilding Jerrhag4.89 0.04.76 0.04.89 0.0
Loke Bergström4.88 0.04.56 0.04.85 0.0
P15 Kula
SFIF Ungdomstabell P15 Kula
Vikt: 4,0kg
6/6 11:15
Poäng
1 Hannes Hölting Nilsson
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 12.33 758
2 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 12.26 753 SB
3 Viktor Sahlin
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 10.11 568 PB
4 Vidar Nilsson
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 8.77 446 PB
5 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 8.44 414 PB
6 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 8.36 406
7 Måns Norin
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 7.26 296
8 Svante Leufstedt
Ystads IF Friidrottsförening
08 Ystads IF Friidrottsförening 6.90 258
9 Julian af Ekenstam
Malmö AI
08 Malmö AI 6.49 212
10 Maurits Martinsson
Malmö AI
08 Malmö AI 5.82 131
123456
Maurits Martinsson5.825.124.52
Måns Norin7.06x7.26
Julian af Ekenstam5.836.086.49
Olle Lindberg8.367.997.84
Viktor Sahlin8.7010.119.26
Svante Leufstedt6.906.766.52
Loke Bergström8.448.377.86
Eric Hansson11.3312.2610.11
Hannes Hölting Nilsson10.6611.5612.33
Vidar Nilsson8.778.46x
P15 Spjut
SFIF Ungdomstabell P15 Spjut
Vikt: 600g
6/6 13:45
Poäng
1 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 41.73 720
2 Viktor Sahlin
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 33.56 555
3 Vidar Nilsson
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 29.43 467
4 Hannes Hölting Nilsson
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 29.22 462
5 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 27.06 415
6 Melker Johansson
Ystads IF Friidrottsförening
08 Ystads IF Friidrottsförening 25.53 380
7 Svante Leufstedt
Ystads IF Friidrottsförening
08 Ystads IF Friidrottsförening 21.41 282 PB
8 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 20.46 258
9 Måns Norin
Ystads IF Friidrottsförening
07 Ystads IF Friidrottsförening 19.15 224
10 Maurits Martinsson
Malmö AI
08 Malmö AI 14.19 80
11 Julian af Ekenstam
Malmö AI
08 Malmö AI 13.59 59
123456
Loke Bergström41.7337.6137.12
Viktor Sahlin26.5629.4633.56
Svante Leufstedt18.59x21.41
Julian af Ekenstam13.2613.59x
Maurits Martinsson12.939.9914.19
Melker Johansson17.9925.53x
Hannes Hölting Nilsson26.7628.0929.22
Eric Hansson27.0626.1527.06
Olle Lindbergxx20.46
Måns Norinx19.1516.68
Vidar Nilsson27.5529.4328.61
Mix 6x200 m
SFIF Kraftmätningen (2007) 6 x 200m
6/6 13:30
Poäng
1 Ystad
Vidar Nilsson 07
Felicia Mårtensson 07
Hilding Jerrhag 07
Olivia Lindberg Tillander 07
Viktor Sahlin 07
Isa Lindberg 07

Ystads IF Friidrottsförening
Ystads IF Friidrottsförening 2:41.29 4,662
2 MAI
Loke Bergström 08
Moa Wirstedt 07
Mauritz Holmquist 09
Ellen Birgander 07
Olle Gustafson 07
Binta Jammeh 08

Malmö AI
Malmö AI 2:42.24 4,564