Resultater Vårvinterspelen

Friidrottshallen Nolia Idrottscentrum, Umeå   2022-04-02

Arrangör: Umedalens IF Tävlingsledare: Mats Tegenborg-Sjöström Senast uppdaterad: 2022-04-22 21:21:26
Visa Resultatkort
F17 60 m
2/4 11:35
1 Maja Lodwika
IFK Umeå
06 IFK Umeå 9.09
F17 Längd
2/4 10:00
1 Maja Lodwika
IFK Umeå
06 IFK Umeå 3.94
123456
234 Maja Lodwika3.933.85x3.823.94x
F15 60 m
2/4 11:40
1 Tindra Strandberg
Luleå FIF
08 Luleå FIF 8.48 PB
2 Tilda Fridenborg
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK 8.68
3 Olivia Uvemo
Luleå FIF
07 Luleå FIF 8.71
4 Emelina Olofsson
IFK Umeå
07 IFK Umeå 8.86 PB
5 Estelle Mjöbring
Umedalens IF
08 Umedalens IF 8.87
6 Maja Stridsman
Luleå FIF
08 Luleå FIF 9.09
F15 200 m
2/4 12:20
A-Final
Kommentar: Manuell tidtagning
Tot. plac.
1 Tilda Fridenborg
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK 27.9 1 PB
2 Olivia Uvemo
Luleå FIF
07 Luleå FIF 28.4 2 PB
3 Eyja Gautadóttir
Umedalens IF
09 Umedalens IF 28.9 3
B-Final
Tot. plac.
1 Emelina Olofsson
IFK Umeå
07 IFK Umeå 29.94 4 PB
2 Hilma Pettersson
Umedalens IF
08 Umedalens IF 30.70 5 PB
3 Estelle Mjöbring
Umedalens IF
08 Umedalens IF 31.28 6
Sammanställning
Plac. Res.
1 Tilda Fridenborg
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK 27.9 PB
2 Olivia Uvemo
Luleå FIF
07 Luleå FIF 28.4 PB
3 Eyja Gautadóttir
Umedalens IF
09 Umedalens IF 28.9
4 Emelina Olofsson
IFK Umeå
07 IFK Umeå 29.94 PB
5 Hilma Pettersson
Umedalens IF
08 Umedalens IF 30.70 PB
6 Estelle Mjöbring
Umedalens IF
08 Umedalens IF 31.28
F15 800 m
2/4 13:50
1 Maja Stridsman
Luleå FIF
08 Luleå FIF 2:42.37
2 Estelle Mjöbring
Umedalens IF
08 Umedalens IF 3:14.44
F15 Höjd
2/4 13:00
1 Anni Westlund
IFK Umeå
08 IFK Umeå 152 PB
2 Emilia Jonsdotter
Umedalens IF
08 Umedalens IF 149 PB
3 Milicia Hedman Sandberg
Luleå FIF
08 Luleå FIF 149
4 Tindra Strandberg
Luleå FIF
08 Luleå FIF 132
5 Elina Nyström
Luleå FIF
07 Luleå FIF 132
127132137140143146149152154
244 Anni Westlund---ooooxxoxxx
245 Milicia Hedman Sandberg-ooxooxoxxoxxx
247 Elina Nyströmxoxxoxxx
250 Tindra Strandbergooxxx
285 Emilia Jonsdotter--oooooxxx
F15 Längd
2/4 10:00
1 Emilia Jonsdotter
Umedalens IF
08 Umedalens IF 4.50
2 Maja Stridsman
Luleå FIF
08 Luleå FIF 4.46
3 Tilda Fridenborg
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK 4.29
4 Hilma Pettersson
Umedalens IF
08 Umedalens IF 4.26 PB
5 Estelle Mjöbring
Umedalens IF
08 Umedalens IF 4.23 PB
6 Tindra Strandberg
Luleå FIF
08 Luleå FIF 4.20
7 Elina Nyström
Luleå FIF
07 Luleå FIF 3.98
8 Milicia Hedman Sandberg
Luleå FIF
08 Luleå FIF 3.95
9 Olivia Uvemo
Luleå FIF
07 Luleå FIF 3.95 PB
123456
250 Tindra Strandbergx4.044.064.154.201.92
259 Tilda Fridenborg4.294.184.09x4.184.22
245 Milicia Hedman Sandberg3.903.953.933.833.74x
285 Emilia Jonsdotter4.334.503.974.314.324.33
251 Maja Stridsman4.42x4.463.843.63x
299 Hilma Pettersson4.094.124.264.053.954.04
252 Olivia Uvemo3.953.773.583.593.833.56
247 Elina Nyström3.69x3.843.983.713.72
291 Estelle Mjöbring4.234.144.083.663.524.10
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
2/4 14:05
1 Milicia Hedman Sandberg
Luleå FIF
08 Luleå FIF 8.41
2 Maja Stridsman
Luleå FIF
08 Luleå FIF 8.36 PB
3 Tindra Strandberg
Luleå FIF
08 Luleå FIF 8.12
4 Anni Westlund
IFK Umeå
08 IFK Umeå 7.90
123456
245 Milicia Hedman Sandberg7.998.347.978.418.10x
251 Maja Stridsman7.618.367.067.807.798.24
250 Tindra Strandberg7.216.837.868.127.627.54
244 Anni Westlund7.53x7.517.617.507.90
F13 60 m
2/4 11:20
1 Irma Granberg
IFK Umeå
09 IFK Umeå 8.91 PB
2 Moa Nilsson
Umedalens IF
09 Umedalens IF 9.55
3 Svea Andersson-Junkka
IFK Umeå
10 IFK Umeå 9.63 PB
4 Isabelle Wilhelmsson
Umedalens IF
09 Umedalens IF 9.80 PB
5 Elina Kling
IFK Umeå
09 IFK Umeå 9.82 PB
6 Kristina Elwer
Umedalens IF
10 Umedalens IF 10.81 PB
Julia Olofsson
IFK Umeå
10 IFK Umeå DNS
Elsa Almeling
Umedalens IF
09 Umedalens IF DNS
F13 800 m
2/4 13:20
1 Svea Andersson-Junkka
IFK Umeå
10 IFK Umeå 2:57.76
2 Elina Kling
IFK Umeå
09 IFK Umeå 3:08.89
Julia Olofsson
IFK Umeå
10 IFK Umeå DNS
Kristina Elwer
Umedalens IF
10 Umedalens IF DNS
F13 Höjd
2/4 10:00
1 Irma Granberg
IFK Umeå
09 IFK Umeå 140 PB
2 Elina Kling
IFK Umeå
09 IFK Umeå 121
=3 Kristina Elwer
Umedalens IF
10 Umedalens IF 116 PB
=3 Isabelle Wilhelmsson
Umedalens IF
09 Umedalens IF 116 PB
9196101106111116121126133137140142
272 Kristina Elwerooooooxxx
311 Isabelle Wilhelmsson----ooxxx
231 Elina Kling---oooxxoxxx
221 Irma Granberg------oooxoxoxxx
F13 Längd
Hoppzon
2/4 12:35
1 Irma Granberg
IFK Umeå
09 IFK Umeå 4.40 PB
2 Eyja Gautadóttir
Umedalens IF
09 Umedalens IF 4.26
3 Moa Nilsson
Umedalens IF
09 Umedalens IF 4.01
4 Isabelle Wilhelmsson
Umedalens IF
09 Umedalens IF 3.79 PB
5 Tove Kling
Umedalens IF
10 Umedalens IF 3.71 PB
6 Svea Andersson-Junkka
IFK Umeå
10 IFK Umeå 3.70 PB
7 Wilma Nilsson
Umedalens IF
09 Umedalens IF 3.53
8 Kristina Elwer
Umedalens IF
10 Umedalens IF 2.97 PB
123456
215 Svea Andersson-Junkka3.70x3.51
274 Eyja Gautadóttir4.234.124.184.164.264.00
246 Moa Nilsson3.753.633.984.013.783.82
290 Tove Kling3.573.473.513.713.693.62
296 Wilma Nilsson3.53x3.473.383.153.42
272 Kristina Elwer2.762.722.662.972.612.68
221 Irma Granberg4.404.324.404.274.294.23
311 Isabelle Wilhelmsson3.453.793.77x3.723.65
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
2/4 10:45
1 Moa Nilsson
Umedalens IF
09 Umedalens IF 6.78
2 Kristina Elwer
Umedalens IF
10 Umedalens IF 6.49 PB
Amina Awmuuse
IFK Umeå
10 IFK Umeå -
123456
246 Moa Nilsson6.666.726.356.786.256.63
216 Amina Awmuusex-----
272 Kristina Elwer6.356.496.416.346.316.22
F11 60 m
2/4 10:45
A-Försök
Tot. plac.
1 Nellie Aronsson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 9.64 1 PB
2 Nike Gebing
Piteå IF
11 Piteå IF 9.95 4 PB
3 Thea Nilsson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 10.21 5
4 amanda eklund
Umedalens IF
11 Umedalens IF 10.97 8
5 Celine Strandberg
Luleå FIF
11 Luleå FIF 10.98 9
B-Försök
Tot. plac.
1 Lilly Josefsson
Piteå IF
11 Piteå IF 9.80 2 9.791
2 Tindra Burman Sjölander
Umedalens IF
11 Umedalens IF 9.80 3 9.794
3 Ines Vestin
Umedalens IF
11 Umedalens IF 10.65 6
4 Olivia Enström
Hörnefors IF
11 Hörnefors IF 10.81 7
5 Ofelia Johansson
Umedalens IF
12 Umedalens IF 15.83 10
Sammanställning
Plac. Res.
1 Nellie Aronsson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 9.64 PB
2 Lilly Josefsson
Piteå IF
11 Piteå IF 9.80 9.791
3 Tindra Burman Sjölander
Umedalens IF
11 Umedalens IF 9.80 9.794
4 Nike Gebing
Piteå IF
11 Piteå IF 9.95 PB
5 Thea Nilsson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 10.21
6 Ines Vestin
Umedalens IF
11 Umedalens IF 10.65
7 Olivia Enström
Hörnefors IF
11 Hörnefors IF 10.81
8 amanda eklund
Umedalens IF
11 Umedalens IF 10.97
9 Celine Strandberg
Luleå FIF
11 Luleå FIF 10.98
10 Ofelia Johansson
Umedalens IF
12 Umedalens IF 15.83
F11 Höjd
2/4 11:10
1 Thea Nilsson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 133 PB
2 Lilly Josefsson
Piteå IF
11 Piteå IF 127
3 Nellie Aronsson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 118 PB
4 amanda eklund
Umedalens IF
11 Umedalens IF 95
5 Sally Forsell
Umedalens IF
12 Umedalens IF 95
=6 Hedvig Kronberg Nordenstam
Hörnefors IF
11 Hörnefors IF 95
=6 Olivia Enström
Hörnefors IF
11 Hörnefors IF 95
Tindra Burman Sjölander
Umedalens IF
11 Umedalens IF x
Ofelia Johansson
Umedalens IF
12 Umedalens IF x
9095100105110115118121124127130133135
264 Nellie Aronssonooooxoxooxxx
210 Hedvig Kronberg Nordenstam oxxoxxx
273 Sally Forselloxoxxx
269 Tindra Burman Sjölander--xxx
295 Thea Nilsson---oooxoxoxxooxoxoxxx
208 Olivia Enströmoxxoxxx
271 amanda eklundooxxx
257 Lilly Josefsson---oooooxooxxx
318 Ofelia Johansson--xxx
F11 Längd
Hoppzon
2/4 13:10
1 Thea Nilsson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 3.66 PB
2 Nellie Aronsson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 3.49 PB
3 Lilly Josefsson
Piteå IF
11 Piteå IF 3.45 PB
4 Nike Gebing
Piteå IF
11 Piteå IF 3.39 PB
5 Tindra Burman Sjölander
Umedalens IF
11 Umedalens IF 3.28
6 Celine Strandberg
Luleå FIF
11 Luleå FIF 3.01
7 amanda eklund
Umedalens IF
11 Umedalens IF 2.94
8 Olivia Enström
Hörnefors IF
11 Hörnefors IF 2.94
9 Ofelia Johansson
Umedalens IF
12 Umedalens IF 2.74
10 Sally Forsell
Umedalens IF
12 Umedalens IF 2.72
11 Hedvig Kronberg Nordenstam
Hörnefors IF
11 Hörnefors IF 2.14
1234
208 Olivia Enström2.522.782.812.94
295 Thea Nilsson3.443.433.643.66
273 Sally Forsell2.482.722.66x
316 Nike Gebing3.293.393.293.33
269 Tindra Burman Sjölander3.20x3.273.28
313 Celine Strandberg3.012.852.982.88
264 Nellie Aronsson3.263.443.493.39
318 Ofelia Johansson2.022.682.682.74
210 Hedvig Kronberg Nordenstam 2.142.012.012.11
257 Lilly Josefssonx3.213.453.45
271 amanda eklund2.852.872.772.94
F11 Kula
Vikt: 2,0kg
2/4 10:00
1 Tindra Burman Sjölander
Umedalens IF
11 Umedalens IF 6.74 PB
2 Nike Gebing
Piteå IF
11 Piteå IF 6.69
3 Thea Nilsson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 6.18 PB
4 Lilly Josefsson
Piteå IF
11 Piteå IF 6.06
5 Olivia Enström
Hörnefors IF
11 Hörnefors IF 5.37
6 Nellie Aronsson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 5.16
7 amanda eklund
Umedalens IF
11 Umedalens IF 4.92
8 Celine Strandberg
Luleå FIF
11 Luleå FIF 4.89
9 Ofelia Johansson
Umedalens IF
12 Umedalens IF 4.22
10 Sally Forsell
Umedalens IF
12 Umedalens IF 3.76
1234
313 Celine Strandberg4.894.004.434.74
295 Thea Nilsson5.125.296.056.18
316 Nike Gebing5.996.506.316.69
208 Olivia Enström5.375.115.364.89
269 Tindra Burman Sjölander6.366.286.646.74
257 Lilly Josefsson5.445.875.596.06
264 Nellie Aronsson4.914.395.165.01
273 Sally Forsell2.943.763.613.35
271 amanda eklund4.924.644.654.53
318 Ofelia Johansson4.223.993.644.07
F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P17 60 m
2/4 11:35
1 Ludwig Persson
IF Vingarna
06 IF Vingarna 7.68
P17 400 m
2/4 12:50
1 Ludwig Persson
IF Vingarna
06 IF Vingarna 54.39 PB
2 Tobias Backeström
Umedalens IF
06 Umedalens IF 54.95
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
2/4 13:00
1 Jesper Lindqvist
Boden FI
05 Boden FI 16.05
123456
201 Jesper Lindqvist15.6916.0515.6515.56xx
P15 60 m
2/4 10:35
1 Vilmer Jonsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF 8.48
2 Tor Almqvist
Umedalens IF
08 Umedalens IF 8.55 SB
3 Arvid Nilsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF 8.68 PB
4 Nils Gustafsson Tengman
Umedalens IF
08 Umedalens IF 10.13
P15 200 m
2/4 12:30
A-Final
Tot. plac.
1 Vilmer Jonsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF 27.30 1 PB
2 Tor Almqvist
Umedalens IF
08 Umedalens IF 27.37 2 SB
3 Arvid Nilsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF 28.84 3 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Lennart Persson
IF Vingarna
09 IF Vingarna 30.11 4
2 Nils Gustafsson Tengman
Umedalens IF
08 Umedalens IF 33.86 5 PB
Sammanställning
Plac. Res.
1 Vilmer Jonsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF 27.30 PB
2 Tor Almqvist
Umedalens IF
08 Umedalens IF 27.37 SB
3 Arvid Nilsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF 28.84 PB
4 Lennart Persson
IF Vingarna
09 IF Vingarna 30.11
5 Nils Gustafsson Tengman
Umedalens IF
08 Umedalens IF 33.86 PB
P15 800 m
2/4 13:55
1 Lucas Wall
IFK Umeå
07 IFK Umeå 2:11.30 PB
2 Lukas Hedenås
IFK Umeå
09 IFK Umeå 2:35.19 PB
3 Tor Almqvist
Umedalens IF
08 Umedalens IF 2:43.19
4 Arvid Nilsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF 2:43.79
5 Nils Gustafsson Tengman
Umedalens IF
08 Umedalens IF 3:06.66
Vilmer Jonsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF DNS
Isak Bengtsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF DNS
P15 Höjd
2/4 14:15
1 Anton Ringdahl
Marieby GIF
07 Marieby GIF 157
2 Eskil Grundström
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK 146
3 Isak Bengtsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF 132
4 Vilmer Jonsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF 127
5 Arvid Nilsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF 122
112117122127132137140143146149152157165
288 Vilmer Jonsson-ooxoxxx
292 Arvid Nilssonooxxoxxx
253 Anton Ringdahl----------xoxxoxxx
266 Isak Bengtsson----xoxxx
260 Eskil Grundström---oooooxxoxxx
P15 Längd
2/4 11:20
1 Lucas Wall
IFK Umeå
07 IFK Umeå 4.97
2 Anton Ringdahl
Marieby GIF
07 Marieby GIF 4.50
3 Arvid Nilsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF 4.50 PB
4 Tor Almqvist
Umedalens IF
08 Umedalens IF 4.45
5 Eskil Grundström
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK 4.37
6 Vilmer Jonsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF 4.29
7 Isak Bengtsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF 3.94
8 Nils Gustafsson Tengman
Umedalens IF
08 Umedalens IF 3.20
123456
278 Nils Gustafsson Tengmanxxx3.15x3.20
260 Eskil Grundström4.214.344.373.724.10x
253 Anton Ringdahl4.434.244.173.294.384.50
288 Vilmer Jonsson4.294.05xx3.84x
263 Tor Almqvist4.454.264.354.364.054.15
292 Arvid Nilsson4.504.41x4.034.194.30
266 Isak Bengtsson3.933.813.943.752.932.65
243 Lucas Wall4.544.734.974.754.724.87
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
2/4 13:00
1 Anton Ringdahl
Marieby GIF
07 Marieby GIF 9.85
2 Isak Bengtsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF 8.63
3 Eskil Grundström
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK 8.61 PB
4 Vilmer Jonsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF 7.19 PB
5 Arvid Nilsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF 5.72
123456
292 Arvid Nilsson5.72--
253 Anton Ringdahl9.029.859.288.539.459.67
260 Eskil Grundström7.958.098.518.617.797.94
288 Vilmer Jonsson6.807.056.686.556.727.19
266 Isak Bengtsson7.638.128.248.298.63x
P13 60 m Försök
2/4 10:00
Heat 1
1 Rafael Haegerström
IFK Umeå
10 IFK Umeå 9.22 q SB
2 Johannes Jungerstam
IFK Umeå
09 IFK Umeå 9.38 q
3 Sixten Lundqvist
Piteå IF
10 Piteå IF 9.51 q PB
4 Emil Jonsson
Umedalens IF
10 Umedalens IF 10.23 SB
5 William Franck
IFK Umeå
10 IFK Umeå 10.78
Heat 2
1 Lennart Persson
IF Vingarna
09 IF Vingarna 8.75 q PB
2 Jan-ruiz Karlsson
Umedalens IF
09 Umedalens IF 9.00 q
3 Joel Almqvist
Umedalens IF
10 Umedalens IF 9.52 q
4 Ethan Davis
Hörnefors IF
09 Hörnefors IF 9.57 q PB
5 Axel Säfström
IFK Umeå
10 IFK Umeå 9.91 q PB
P13 60 m Final
2/4 11:25
1 Lennart Persson
IF Vingarna
09 IF Vingarna 8.80
2 Rafael Haegerström
IFK Umeå
10 IFK Umeå 8.93 PB 8.921
3 Jan-ruiz Karlsson
Umedalens IF
09 Umedalens IF 8.93 8.929
4 Johannes Jungerstam
IFK Umeå
09 IFK Umeå 9.29
5 Joel Almqvist
Umedalens IF
10 Umedalens IF 9.30
6 Ethan Davis
Hörnefors IF
09 Hörnefors IF 9.34 PB
7 Sixten Lundqvist
Piteå IF
10 Piteå IF 9.62
8 Axel Säfström
IFK Umeå
10 IFK Umeå 9.77 PB
P13 800 m
2/4 13:05
1 Jonathan Olofsson
IFK Umeå
10 IFK Umeå 2:46.91
2 Rafael Haegerström
IFK Umeå
10 IFK Umeå 2:47.08
3 Ari Freyr Gautason
Umedalens IF
12 Umedalens IF 2:48.27 PB
4 Hampus Wilhelmsson
Umedalens IF
12 Umedalens IF 2:49.20 PB
5 Joel Almqvist
Umedalens IF
10 Umedalens IF 2:50.38
6 Sixten Lundqvist
Piteå IF
10 Piteå IF 2:57.08 PB
7 Axel Säfström
IFK Umeå
10 IFK Umeå 2:57.10
8 Oliver Haegerström
IFK Umeå
12 IFK Umeå 2:57.27
9 Ethan Davis
Hörnefors IF
09 Hörnefors IF 3:12.46
P13 Höjd
2/4 10:40
1 Sixten Lundqvist
Piteå IF
10 Piteå IF 137 PB
2 Ethan Davis
Hörnefors IF
09 Hörnefors IF 116 PB
3 Axel Bejstam-Zarin
IFK Umeå
10 IFK Umeå 111
4 Simon Eriksson
Hörnefors IF
10 Hörnefors IF 106
9196101106111116121126130133137140
217 Axel Bejstam-Zarin---xooxxx
258 Sixten Lundqvist----ooooooxxoxxx
205 Ethan Davisooooooxxx
209 Simon Erikssonooooxxx
P13 Längd
Hoppzon
2/4 14:00
1 Jan-ruiz Karlsson
Umedalens IF
09 Umedalens IF 4.22
2 Johannes Jungerstam
IFK Umeå
09 IFK Umeå 4.06
3 Sixten Lundqvist
Piteå IF
10 Piteå IF 4.00 PB
4 Ethan Davis
Hörnefors IF
09 Hörnefors IF 3.87 PB
5 Axel Säfström
IFK Umeå
10 IFK Umeå 3.44 PB
6 Simon Eriksson
Hörnefors IF
10 Hörnefors IF 3.38
7 Joel Almqvist
Umedalens IF
10 Umedalens IF 3.36
8 Emil Jonsson
Umedalens IF
10 Umedalens IF 3.35 SB
9 William Franck
IFK Umeå
10 IFK Umeå 3.15
123456
241 Axel Säfström3.393.433.443.353.163.31
205 Ethan Davis3.743.873.753.703.783.82
209 Simon Eriksson3.293.323.193.262.923.38
289 Jan-ruiz Karlsson4.184.224.144.073.983.87
258 Sixten Lundqvist1.873.773.563.863.934.00
286 Emil Jonsson3.333.303.093.043.353.17
262 Joel Almqvist3.363.203.233.073.203.09
229 Johannes Jungerstam4.064.004.003.913.944.01
219 William Franck3.123.152.903.092.802.75
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
2/4 12:15
1 Oliwer Rosbäck
IFK Umeå
09 IFK Umeå 9.50
2 Jan-ruiz Karlsson
Umedalens IF
09 Umedalens IF 7.24
3 William Franck
IFK Umeå
10 IFK Umeå 6.51 PB
4 Ethan Davis
Hörnefors IF
09 Hörnefors IF 5.98
5 Axel Bejstam-Zarin
IFK Umeå
10 IFK Umeå 5.86
123456
219 William Franck5.435.876.516.326.315.92
217 Axel Bejstam-Zarin5.435.295.86x5.70x
289 Jan-ruiz Karlsson7.247.215.896.897.146.27
205 Ethan Davis5.845.715.985.714.985.88
239 Oliwer Rosbäck8.43x8.759.418.979.50
P11 60 m
2/4 10:55
A-Försök
Tot. plac.
1 Oliver Haegerström
IFK Umeå
12 IFK Umeå 9.99 3
2 Sigge Pettersson
IFK Umeå
12 IFK Umeå 10.75 4
3 Valter Isaksson Knobblock
Umedalens IF
12 Umedalens IF 10.99 5
4 Elias Bengtsson.
Umedalens IF
11 Umedalens IF 11.44 8 PB
5 David Kling
IFK Umeå
11 IFK Umeå 11.53 9 PB
6 Adam Rejnevik
Umedalens IF
12 Umedalens IF 12.47 11
B-Försök
Tot. plac.
1 Ari Freyr Gautason
Umedalens IF
12 Umedalens IF 9.70 1
2 Hampus Wilhelmsson
Umedalens IF
12 Umedalens IF 9.86 2 =PB
3 Adam Ottosson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 11.17 6 PB
4 Noah Davis
Hörnefors IF
12 Hörnefors IF 11.35 7 PB
5 Johan Samberg
Umedalens IF
12 Umedalens IF 11.59 10
Sammanställning
Plac. Res.
1 Ari Freyr Gautason
Umedalens IF
12 Umedalens IF 9.70
2 Hampus Wilhelmsson
Umedalens IF
12 Umedalens IF 9.86 =PB
3 Oliver Haegerström
IFK Umeå
12 IFK Umeå 9.99
4 Sigge Pettersson
IFK Umeå
12 IFK Umeå 10.75
5 Valter Isaksson Knobblock
Umedalens IF
12 Umedalens IF 10.99
6 Adam Ottosson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 11.17 PB
7 Noah Davis
Hörnefors IF
12 Hörnefors IF 11.35 PB
8 Elias Bengtsson.
Umedalens IF
11 Umedalens IF 11.44 PB
9 David Kling
IFK Umeå
11 IFK Umeå 11.53 PB
10 Johan Samberg
Umedalens IF
12 Umedalens IF 11.59
11 Adam Rejnevik
Umedalens IF
12 Umedalens IF 12.47
P11 Höjd
2/4 12:05
1 Ari Freyr Gautason
Umedalens IF
12 Umedalens IF 133 PB
2 Hampus Wilhelmsson
Umedalens IF
12 Umedalens IF 130 PB
3 Elias Bengtsson.
Umedalens IF
11 Umedalens IF 118
4 Sigge Pettersson
IFK Umeå
12 IFK Umeå 100
=5 Eskil Hermansson
Umedalens IF
12 Umedalens IF 95
=5 Adam Rejnevik
Umedalens IF
12 Umedalens IF 95
Adam Ottosson
Umedalens IF
11 Umedalens IF x
Noah Davis
Hörnefors IF
12 Hörnefors IF x
859095100105110115118121124127130133135
282 Eskil Hermanssonoxxoxxoxxx
297 Adam Ottosson---xxx
267 Elias Bengtsson.---oxoxoxooxxx
238 Sigge Pettersson---oxxx
302 Adam Rejnevikoxxoxxoxxx
206 Noah Davis---xxx
310 Hampus Wilhelmsson---oooooooxxoxoxxx
275 Ari Freyr Gautason---ooooooooxoxxoxxx
P11 Längd
Hoppzon
2/4 11:00
1 Ari Freyr Gautason
Umedalens IF
12 Umedalens IF 4.00 PB
2 Hampus Wilhelmsson
Umedalens IF
12 Umedalens IF 3.71 PB
3 Oliver Haegerström
IFK Umeå
12 IFK Umeå 3.45
4 Hampus Nilsson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 3.37
5 Sigge Pettersson
IFK Umeå
12 IFK Umeå 3.25
6 Elias Bengtsson.
Umedalens IF
11 Umedalens IF 3.12 PB
7 Valter Isaksson Knobblock
Umedalens IF
12 Umedalens IF 2.91
8 Johan Samberg
Umedalens IF
12 Umedalens IF 2.90
9 Eskil Hermansson
Umedalens IF
12 Umedalens IF 2.71
10 Adam Ottosson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 2.68
11 Noah Davis
Hörnefors IF
12 Hörnefors IF 2.51 PB
12 Adam Rejnevik
Umedalens IF
12 Umedalens IF 2.25
1234
302 Adam Rejnevik1.872.15x2.25
206 Noah Davis2.512.492.242.11
294 Hampus Nilsson3.003.283.373.26
297 Adam Ottosson2.582.68xx
310 Hampus Wilhelmsson3.673.593.713.68
275 Ari Freyr Gautason3.623.883.934.00
222 Oliver Haegerström3.453.403.223.32
282 Eskil Hermansson2.122.472.702.71
303 Johan Samberg2.82x2.652.90
284 Valter Isaksson Knobblock2.842.782.712.91
267 Elias Bengtsson.2.912.803.122.92
238 Sigge Pettersson3.043.003.253.06
P11 Kula
Vikt: 2,0kg
2/4 11:20
1 David Kling
IFK Umeå
11 IFK Umeå 6.62
2 Hampus Wilhelmsson
Umedalens IF
12 Umedalens IF 6.45
3 Noah Davis
Hörnefors IF
12 Hörnefors IF 5.94
4 Adam Ottosson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 5.76
5 Elias Bengtsson.
Umedalens IF
11 Umedalens IF 5.54
6 Adam Rejnevik
Umedalens IF
12 Umedalens IF 3.43
1234
302 Adam Rejnevik2.51x3.273.43
230 David Kling6.166.546.625.71
206 Noah Davis5.315.645.865.94
310 Hampus Wilhelmsson5.305.966.456.09
267 Elias Bengtsson.5.035.185.515.54
297 Adam Ottosson5.765.075.425.71
P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

NA-I K (ej klassificerade) 60 m
2/4 11:10
1 Tove Wivstad
Umedalens IF
07 Umedalens IF 12.25
NA-I K (ej klassificerade) Kulprick
2/4 11:45
1 Tove Wivstad
Umedalens IF
07 Umedalens IF 0.20
123456
312 Tove Wivstad0.200.200.200.200.200.20
NA-I M (ej klassificerade) 60 m
2/4 11:10
1 Emil Nilsson
Umedalens IF
06 Umedalens IF 11.24 PB
NA-I M (ej klassificerade) 200 m
2/4 12:30
1 Emil Nilsson
Umedalens IF
06 Umedalens IF 36.26
NA-I M (ej klassificerade) Längd
Hoppzon
2/4 14:00
1 Emil Nilsson
Umedalens IF
06 Umedalens IF 3.24
123456
293 Emil Nilsson3.133.032.852.972.803.24
NA-I M (ej klassificerade) Kula
Vikt: 4,0kg
2/4 13:00
1 Emil Nilsson
Umedalens IF
06 Umedalens IF 5.46 PB
123456
293 Emil Nilsson5.185.464.864.954.784.79