EasyRecord

Easy and flexible administration of track and field competitions.


Current competitions »

Competitions 2022

26 July
TIF Sommarhopp Krokom
25-26 July
Sommarspelen Kristianstad
24 July
Ystadspelen Ystad
23 July
Nonamespelen Bollnäs
23-24 July
Kalmar Sommarspel Kalmar
23-24 July
Kalmar Mångkampsfestival och Parasport Kalmar
21 July
PRK 4 Umeå
20 July
TIF Sommarkast Krokom
19 July
Hedbergs hopp Söderhamn
18 July
Resultattävling Visby Visby
16-17 July
Nordic Baltic Junior Championship and match U20 and Championship U23 Malmö
16-17 July
Ölandsspelen Löttorp
15 July
Hoppsan 3: Stavhopp Lidingö
13 July
Lundahoppet Lund
12 July
Ottos kast Söderhamn
9 July
Vingaspelen 2022 Örnsköldsvik
8-10 July
Öresundsspelen Helsingborg
4 July
Löparkväll på Bana i Roslagen Norrtälje
4 July
Resultattävling Visby Visby
4 July
PRK 3 Umeå
2 July
Sommartävling hopp och löp Luleå
2 July
Hoppsan 2: Stavhopp Lidingö
2-3 July
Fortumspelen Bollnäs
29 June
Åkersberga Sommarsprint Österåker
29 June
Skellefteå Hopptävling Skellefteå
28 June
Resultattävling 3 Helsingborg
28-29 June
Täby Stavhoppsgala Täby
28-29 June
Lundakvällen Lund
27 June
Thor GP Söderhamn
26 June
Kraftmätningen, Kval (För KA 2 IF och KFUM Kristianstad) Karlskrona
26 June
Gnestahoppet Gnesta
22 June
En Midsommarnattsdröm Lerum
22 June
Vätterspelen Jönköping
22 June
PRK 2 Skellefteå
21 June
GULDJAKTEN Bollnäs
21 June
Rekordjakten 2022 Deltävling 3 Sollefteå
21 June
Resultattävling 2 Helsingborg
20 June
Resultattävling Visby Visby
20 June
Sista chansen (Resultattävling) Stockholm, Spånga
17-18 June
Special Olympic Games Malmö
14 June
Grenjakt #3 Krokom
13 June
Skånska mästerskap, 2000m och 3000m Höör
11 June
Habo Challenge Habo
11 June
Rekordjakten 2022 Deltävling 2 Sollefteå
11 June
Kraftmätningen 15 år kval Löttorp
11-12 June
Finish Games Vellinge
11-12 June
Rosenbomspelen Karlskrona
11-12 June
Gutegalan Visby
9 June
Veckans Gren Sprint Lidingö
8 June
Campusspelen del 1 Umeå
8 June
Skånska Mästerskapen 5000 meter Ystad
8 June
PRK 1 Skellefteå
8-15 June
Lag UDM/Mix Motala
7 June
Resultattävling för barn, Kast i Helsingborg Helsingborg
6 June
Norrtälje Stadslopp Norrtälje
6 June
Papricaloppet Norrtälje
6 June
Marmakampen Alunda
6 June
KM Åkersberga SK Österåker
6 June
Kraftmätningen 2022 - Kval Enskede IP Stockholm
6 June
Kval Kraftmätningen Ystad Ystad
6 June
Resultattävling 800m Sandskogen Ystad
5 June
Mitt Norden Cup Sundsvall
5 June
Stefan Holm-Spelen Kil
4 June
Trelleborgsspelen Trelleborg
4 June
Niklas Minne Söderhamn
4 June
Kraftmätningen kval Söderhamn
4 June
Resultattävling Luleå
1 June
Veckans Gren Spjut Lidingö
1-15 June
Stockholmskampen Deltävling 2 Stockholm
30 May
Resultattävling Visby Visby
30 May
Guldjakt 30/5 Hudiksvall
29 May
Roslagens Sparbanksspelen Norrtälje
29 May
Klippanspelen Klippan
29 May
Karlskoga Friidrotts Ungdomsspel Karlskoga
29 May
Kvinnor 1500m Ljungby
28-29 May
Storsjöspelen Östersund
24 May
Rekordjakten 2022 Deltävling 1 Sollefteå
22 May
Personliga Rekordens Kväll Sundsvall
21 May
ICA Slätta Spelen Falun
21 May
Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen Täby
21-22 May
Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM Danderyd
21-22 May
Ljungby Mångkamp Ljungby
21-22 May
Veteran SM Mångkamp Ljungby
20 May
Lag-UDM 13 år och Friidrottscupen 11 år Jönköping
19 May
Grenjakt nr 1 Östersund
18 May
Klubbmatch Hanviken-Mälarhöjden 1 Trollbäcken
18-24 May
Stockholmskampen deltävling 1 Stockholm
16 May
Resultattävling Visby Visby
15 May
Platen Games Motala
15 May
Trangiaspelen Krokom
15 May
Klubbmästerskap utomhus Bromma IF Stockholm
15 May
Lag-SM Kval Jönköping
14 May
Svenska Friidrottscupen div 2 Östra gruppen Ljungby
14 May
Svenska Friidrottscupen div 2 Västra gruppen Ljungby
14-15 May
Täby Open Täby
8 May
Mälaröspelen Ekerö
7 May
Vårkampen Hässleholm
7 May
Junespelen Jönköping
28 April
Träningstävling Luleå
25 April
Resultattävling Visby Visby
23 April
Palmkastet Trelleborg
9-10 April
Uddhoppet Växjö
3 April
Rekordjakten Norrtälje
2 April
Vårvinterspelen Umeå
2-3 April
Resultat tävling Kifab Arena Kalmar
27 March
Länsförsäkringar Ungdomsspel Bollnäs
27 March
Vårcupen Tranås
27 March
ISM Parafriidrott Bollnäs
27 March
Kretsmästerskapet i Helsingborg Helsingborg
19-20 March
Norrländska Inomhusmästerskapen (IRM / INLM) Ås
12 March
Falu IK Spelen Falun
9 March
Kretsmästerskap 13, 15 och 17 år Jönköping
9 March
Resultattävling Stockholm
6 March
Medaljjakten Bollnäs
6 March
Sunna Open Karlskrona
5 March
IVDM Jönköping
5-6 March
JSM + USM 17 Skellefteå Skellefteå
5-6 March
Malmö Indoor Challenge Malmö
2 March
Malmökastet Malmö
1 March
Kretsmästerskap seniorer/veteraner Jönköping
26-27 February
Nordiska Ungdomsspelen Ås (Östersund)
24 February
Resultattävling Jönköping
24 February
Kretsmästerskap Jönköping
23 February
IPRK2 Skellefteå
19 February
Kalmar Stav- och Längdhoppsgala Kalmar
19-20 February
Skelleftespelen inne Skellefteå
18 February
Lidingö Medeldistans resultattävling Stockholm
15 February
IFK Klubbtävling Februari 2022 Halmstad
13 February
Platen Indoor Games Motala
12 February
Kils inomhusspel Karlstad
12-13 February
Pallasspelen Malmö
12-13 February
Hissmoforsspelen Ås
11-13 February
Hammarbyspelen Extra Stockholm
4-6 February
Åhus Indoor Kristianstad
2 February
IPRK 1 Skellefteå
30 January
SKODA Vinterspel Bollnäs
30 January
Invitational MAI Malmö
29 January
Just Pole Vault Sollentuna
16 January
Sprinterträffen Lund
15 January
Hälsingespelen (Inställt) Bollnäs
15-16 January
KA 2-spelen Karlskrona
14-16 January
Täby Vinterspel (INSTÄLLD!) Stockholm
12 January
IFK Klubbtävling Januari 2022 Halmstad
9 January
Medaljjakten Bollnäs
9 January
MalmoeSprint Malmö
8 January
Öppet Hälsingemästerskap Bollnäs
8 January
IFK Klubbtävling Hopp januari 2022 Halmstad
8-9 January
Floraspelen Skellefteå